logo

V boji za hustou hlavu vlasů! Jaké kefírové masky pro vlasy pomohou proti ztrátě?

Kefír - oblíbený nástroj pro výrobu domácí masky.

Živiny tohoto fermentovaného mléčného výrobku jsou přínosné nejen při orálním podání, ale také při interakci s pokožkou hlavy.

Díky bio-kulturám, vitamínům a stopovým prvkům, kefír posiluje kořeny a také povzbuzuje růst vlasů.

Kefír a jeho vlastnosti

Jakýkoliv kefír bude vhodný pro domácí péči o vypadávání vlasů, nicméně, čím čerstvější je, tím zůstávají příznivější látky a účinek aplikace bude výraznější.

Je stále vhodné používat velmi tučný kefír, je silnější, snadněji aplikovatelný a nevyčerpává.

Pokud však máte mastné vlasy, nebude to fungovat, vyberte 1% produkt. Vhodné pro domácí masky a jogurt.

Co je kefír dobré pro vypadávání vlasů?

 1. Obsahuje potřebné živiny, které pomáhají zastavit ztrátu: jód, mléčné bílkoviny, vitamíny B, které zajišťují výživu pokožky a folikulů a aktivují růst.
 2. Snadno použitelné doma.
 3. Nízká cena
 4. Další účinek ve formě čištění od volných radikálů, eliminace lupů, lepení rozdělených konců.

Jaké jsou nevýhody?

 1. Zesvětluje a umývá barvu z barvených vlasů.
 2. Konzistence kapaliny, která může vypadat z vlasů a způsobuje určité potíže.

Jak kefír bojuje proti vypadávání vlasů?

Kefír je bohatý na minerály, jako je vápník, stejně jako mléčné bílkoviny, tuky, organické polysatyrované kyseliny, tyčinky kyseliny mléčné, různé bakterie. Droždí se přidávají do domácích vlasových výrobků a jsou již obsaženy v kefír.

Tento produkt obsahuje velké množství vitamínů, které pomáhají vyrovnat se se ztrátou vlasů:

 • A, E, C vyživují, obnovují pokožku hlavy;
 • PP chrání před negativními účinky vnějšího prostředí;
 • B1 má protizánětlivý účinek, snižuje podráždění;
 • B12 zlepšuje krevní oběh, díky tomuto vitamínu vlasy přestávají vypadávat a roste lépe.

Organické kyseliny a bílkoviny obnovují a "dokončují" poškozenou strukturu vlasů. Komplex vitamínů, kyselin, bakterií vyživuje pokožku a žárovky a aktivuje růst. Příčinou ztráty vlasů může být i nedostatek jódu, který je obsažen v produktu z fermentovaného mléka.

Kefírové masky pro vypadávání vlasů

Použijte domácí prostředek na mokré vlasy. Na požádání můžete předem umýt hlavu nebo ne, hlavním úkolem je namočit ji trochu před procedurou.

Věnujte pozornost nejprve kořenům a poté rozdělte pozůstatky podél délky. Pokud je maska ​​dále posilována masážními pohyby, krevní oběh se zlepší a živiny budou absorbovány rychleji.

Vzhledem k tomu, že i mastný kefír má tekutou konzistenci, použijte plastovou čepičku nebo běžný celofán - maska ​​nebude vypouštěna a díky vytápění bude účinnější.

Masku odmyjte pravidelným šamponem po 1-2 hodinách, s výjimkou hořčicových masek, které nelze držet déle než 30 minut.

Kefír je častým prvkem ve složení masky pro ztrátu vlasů: pomáhá posilovat vlasové kořeny a také hořčičný prášek, kvasnice a další složky, které jsou dobře známy pro své vlastnosti, které zastavují ztrátu, jsou dobře rozpuštěny.

Nejjednodušší maska

Jedná se o jednoduchou masku, skládající se pouze z kefír. Vkuste do kořenů mírně zahřátý fermentovaný mléčný výrobek a poté rozetřete po celé délce. Držte masku na hlavě asi 2 hodiny, opláchněte šamponem.

Maska pro stimulaci růstu vlasů

Budete potřebovat ½ šálku kefír, 20 g droždí, 1 lžičku. přírodní med. Smíchejte přísady, aplikujte na hlavu. Minimální doba působení: 40 minut.

Maska pro vypadávání vlasů pro suché, poškozené vlasy

Suché vlasy potřebují dodatečnou výživu a hydrataci, lze je dodat kuřecím žloutkem, esenciálními oleji nebo přírodním medem. Vezměte například následující recepturu. Směs 1 žloutku s 3 polévkovými lžičkami. kefír - a vaše maska ​​je připravená.

Maska z pádu s kvasinkami, hořčicí a medem

Tento recept na masky na vlasy z pádu na kefír je již dlouho prokázáno, protože účinně bojuje proti vypadávání vlasů.

10 g suchého droždí zředěného malým množstvím teplé vody, promíchejte 3 lžíce. kefír a 1 lžičku cukr, 15 minut na teplé místo. Ve fermentované směsi přidejte 1 lžičku. přírodní med a 1 lžička suchou hořčicí, dobře promíchejte.

Nástroj bude užitečný proti ztrátě, i bez medu, slouží jako výživná, zvlhčující přísada. Masku udržujte pouze 30 minut, protože hořčice je poměrně agresivní složkou pokožky.

Podívejte se na video o jiné masce kefír-hořčice:

Kakaová maska ​​pro vypadávání vlasů

Mix ½ šálku kefír, 1 lžičku. Kakao a vejce, výsledná směs by měla být jemně zahřátá, aby se jogurt nezkroutil. Nezapomeňte ho neustále rozmíchat na rozpuštěné kakao.

Kompozice se aplikuje ve vrstvách po sobě jako předchozí. Nechte na hlavě po dobu 30 minut, je žádoucí provést postup každý druhý den.

Neodmyjte masku od ztráty vlasů na kefír s horkou vodou, jinak se kefír bude krýt stejně jako mléko a budete muset umýt bílé vločky z hlavy.

Toto video vypráví o podobné masce kefír s kakaem:

Jaký je výsledek čekání?

Kefír vyživuje pokožku pokožkou příznivými látkami, oživuje spací žárovky, ale to vyžaduje čas. Chcete-li získat výsledek, musíte pravidelně provádět procedury po dobu přibližně 2 měsíců.

V podstatě se maska ​​doporučuje provádět 1-2 krát týdně, některé masky lze provádět častěji. Minimální rychlost je 10 procedur.

Vlasy budou vypadat zdravěji, hedvábné, přestanou se rozdělit hladce, jestliže to bylo typické pro ně, a co je nejdůležitější, začnou růst aktivněji a spadnou méně.

Kdy je lepší přestat používat?

Navzdory skutečnosti, že kefír je přirozený a na první pohled zcela bezpečný výrobek, existují některé případy, kdy je lepší odmítnout masku založenou na tomto produktu.

  Individuální intolerance laktosy. Ve velkém množství se vyskytuje v mléce, a také je hodně v mléčných výrobcích.

Maximální negativní dopad používání mléčných potravin uvnitř.

Účinek je mnohem menší, pokud je přípravek obsahující laktózu absorbován skrze kůži, ale stále existuje možnost alergické reakce, protože laktóza se vstřebává kůží a dostane se do krve.

 • Alergie na mléčné bílkoviny. V kefír je mnohem méně než v mléce, ale je přítomen. V tomto případě můžete zkusit kefírové masky s velkou péčí.
 • Neurodermatitida je chronické onemocnění, které vzniká kvůli citlivosti imunitního systému na jakékoliv environmentální faktory: potraviny, zvířecí sliby, prach a jiné; způsobuje svědění, vyrážku na kůži.
 • Přes vysušenou pokožku hlavy. Navzdory skutečnosti, že suchý a křehký kefír na vlasy vyživuje, zjemňuje a zvlhčuje, maska ​​může ještě více osušit pokožku hlavy.
 • Hubové léze na pokožce hlavy.
 • Domácí masky pro vypadávání vlasů s kefírem pomáhají zlepšit vlasy, aktivovat jejich růst a zastavit vypadávání vlasů.

  Masky, které se připravují, nejsou obtížné: všechny komponenty jsou snadno přístupné a levné. Hlavním úkolem je provádět masky pravidelně a dát čas užitečným látkám "zavést do práce" dormantní žárovky.

  Užitečné video

  Další video kefírové masky od pádu jsou zahrnuty v tomto videu:

  Domácí receptury na lékařské a kosmetické masky kefír na vlasy

  Tento mléčný nápoj pochází z Kavkazu, kde jeho kvas byl zděděn ve starověku. Teprve počátkem 20. století se producenti mléka z Ruska podařilo vylákat tajemství své přípravy a zahájit výrobu. Miracle kefír pít, aby zhubnout, normalizovat mikroflóru žaludku a jen relaxovat. Skuteční znalci přírodní krásy si včas všimli, že je vynikajícím terapeutickým a kosmetickým přípravkem na vlasy. Ačkoli to není překvapující: mikroflóra kefírové houby je komplexní symbióza aktivních mikroorganismů, které na ně vstoupily do buněk pokožky hlavy.

  Jaké je použití kefíru na vlasy?

  Mikroflóra kefírové houby je stále studována předními odborníky v oboru kosmetiky, aby mohla být uměle vytvořena. Žádný z pokusů dosud selhal. Proto žádný kosmetický výrobek v obchodě nemůže být srovnáván s obvyklým kefirem v akci, kterou má na vlasu.

  • Plná olejová péče o vlasy

  Kefír se stará o mastné vlasy: nedovoluje jim rychle se znečistit, odstraňuje mastný lesk, ovládá práci mazových žláz - organické kyseliny ve svém složení jsou za to zodpovědné. Čím je obsah tuku v chefru nižší, tím více organických kyselin obsahuje - tím lépe budou masky pečovat o kadeře.

  • Má ochranné funkce

  Chrání proti stresu, zlepšuje imunitu a odolnost vůči negativním účinkům na straně, včetně atmosférických podmínek (UV, námraza, kyselé srážení a další.) A různé kadeřnické ošetření (barvení, trvalé ondulaci, atd.) - zvýšený obsah riboflavinu (vitamin B2) činí Kefirové masky chrání slabé vlasy.

  Aktivuje růst vlasů, vypalování v buňkách kůže na hlavě intenzivní metabolismus, a neumožňuje vlasy zemřít předčasně, prevenci výskytu šedé - působí jako kyselina nikotinová ( „nikotinka“ vitamín B3, PP, niacin).

  • Zastaví spád

  To zrychluje krevní oběh, jak je obsažen v jogurtu vitamin B12 (kyanokobalamin) se podílí na tvorbě červených krvinek, takže po kefirových masky na vlasy, začíná růst rychleji a přestanou padat.

  Díky tomu samému vitamínu (B12) se pomocí kefíru můžete zbavit lupů a zlepšit stav dělených konců.

  • Ošetří rozdělené konce a zlomení

  Obnovuje poškozené vlasy (křehké, štěpení) a posiluje jejich vitamin H v chefirech (biotin nebo vitamin B7).

  • Feeds

  Poskytuje dostatečný průtok krve do kořenů tak, aby získali potřebné množství kyslíku, živin a stopových prvků - zlepšuje cirkulaci cholinu.

  To dělá vlasy objemný a silný vzhledem k tomu, že existuje zrychlení jejich růstu, a vlasy sama posiluje a robustnější, tlustý - takový krok je známý pro vápník, což je docela dost v kefíru.

  Řídí úroveň vlhkosti, normalizaci rovnováhy vody v buňkách, které jim pomáhají udržet drahocenný vlhkost uvnitř - jako výsledek vlasy a vlasovou pokožku zvlhčující a přestává být křehký a suchý. To je možné pomocí draslíku.

  Elastické, pružné, lesklé prameny vytvářejí fosfor, obklopují je silným neviditelným filmem a vytvářejí efekt jejich lesku.

  Jód udržuje kořenové folikuly ve svých hnízdech, čímž zabraňuje jejich ztrátě.

  Všechny tyto užitečné vlastnosti kefíru jsou prokázány řadou laboratorních testů. Proto mnoho moderních výrobců vlasových výrobků hledá způsob, jak prodloužit životnost kefírových hub, aby se do kosmetiky přidali. Proto si každý, kdo si přeje zažít zázračné vlastnosti kefíru, si může vychutnat přírodní produkt tím, že si koupí záchranný nápoj v obchodě a samostatně připraví masku, kterou mají rádi.

  Cognac vlasové masky pomohou posílit kořeny a urychlit růst.

  Zpevněte kořeny a sůl. Jaké čisticí masky a křoviny lze provést: https://beautiface.net/maski/dlya-volos/sol-dlya-volos.html

  Lékařská a kosmetická maska ​​na vlasy na bázi kefír

  Masky na bázi kefír hodně. Abychom se neztratili v této rozmanitosti, je nutné přesně určit, co chcete dosáhnout. Chcete-li posílit tuto nebo takovou vlastnost kefír, musíte si vzít pár aktivnějších ingrediencí, které eliminují problém, který potřebujete, a kombinovat je všechny v jedné masce. Účinek kefíru se současně několikrát zvyšuje.

  • Maska pro růst vlasů

  Aby vlasy rostly rychleji, je třeba urychlit proces krevního oběhu tak, aby živiny a kyslík mohly probudit buňky, které jsou zmrazené při jejich vývoji. Kefír se s touto funkcí dobře vyrovná. Pokud je však podporována dalšími aktivátory růstu vlasů, věci budou rychlejší. Přidat do jogurtu výmyslů bylinek (kopřivy, chmele, měsíčku, kořen lopuchu, heřmánku, šalvěje), olej (lopuch, ricinový, lněný, kokosový), éterické oleje (cedr, ylang-ylang, Bay, mandarinka, skořice), produkty (hořčice, skořice, vodky, pepřové tinktury, koňaku). Tyto masky se doporučují aplikovat na vlasové kořeny, takže jejich působení je soustředěno na jednom místě. Růst vlasů za měsíc může činit až 4 cm.

  • Maska pro vypadávání vlasů

  Chcete-li zabránit vypadávání vlasů, musíte se o jejich dobrou výživu postarat. Klasické masky kefíru mohou také léčit tuto chorobu bez dalších přísad, pokud se používají pravidelně. Je možné zvýšit účinek jogurtu v otázce by potvrdila její složky, jako jsou všechny běžné potraviny (cibule šťáva, med, kvasnice), bylinky (Calamusu, lopuch kořen, bobkový list), oleje (olivový, ricinový, lopuch, třezalky, z pšeničných klíčků, cedr) a estery (borovice, záliv, máta, rozmarýn, levandule, ylang-ylang, koriandr, kalamus, čajový strom). Masky, které zabraňují vypadávání vlasů, se třepí do pokožky hlavy a kořenů.

  • Rozdělit masku na vlasy

  Vlastní regenerační vlastnosti, kefírová houba dokonale obnovuje rozdělené konce.

  V případě, že čas k jejich střihu, pak pravidelně se na ně vztahují se redukční činidlo, aby se nůžky lze přistupovat mnohem méně často, udržování požadované délky vlasů a ne se starat o posechonnyh koncích. Pro zvýšení účinku jogurt, k němu oleje přidat (lopuch, avokádo, olivový, jojobový, mandle, kokos, lněné semínko, persikový olej, ricinový olej) výrobky (buničina broskve, droždí, med, brandy), odvary z bylin (heřmánek, máta peprná, bříza, St. John je mladina, aloe, řešetlákový, kopřiva, lopuch, řebříček) a éterické oleje (palisandr, santalové dřevo, levandule, rozmarýn, heřmánek, pomeranč, mandarinka). Tyto masky jsou zpracovány především špatně.

  Pokud chcete zlepšit stav mastných vlasů, nezapomeňte zvolit kefír s nízkým podílem tuku (1% nebo bez tuku). Na něm, aby pomohl doplnit konvenční produkty (hořčice, chléb, citron, vaječný bílek, brambory, brandy), odvary z bylin (lopuch, šalvěj, calamus, heřmánek, jitrocel, tymián, kopřiva, máta, měsíček, řebříček, bobkový list, třezalku, dubová kůra), éterické oleje (bergamot, lopuch, bazalka, cedr, měsíček, cypřiše, jalovce, eukalyptu, pelargónie, citron, máta, pomeranč, šalvěj, růže, rozmarýn), kosmetické oleje (z hroznových, mandle, len, heřmánek Japanese, olivový, avokádový, sezamový, dýňový, arganový). Takové masky lze vtáhnout do kořenů a aplikovat na celou délku pramenů.

  • Maska na suché vlasy

  Chcete-li zlepšit stav suchých vlasů, nezapomeňte zvolit nejhustší kefír (3,2% nebo 6%). A přidejte k němu ještě několik dalších zvlhčujících ingrediencí. Mezi běžné produkty patří pivo, žloutek, glycerin, med, majonéza; z trávy - kopřivy, břízy, nopky, lipa, tymián, chmelové kužely; z esenciálních olejů - palmora, santalového dřeva, ylang-ylang, levandule, kadidla, mandarinky, myrhy, heřmánku, růžového dřeva; z kosmetiky - jojoby, makadamie, kokosu a lopuchu. Maska se aplikuje na kořeny a samotné vlasy.

  • Maska pro zesvětlení vlasů

  Brunetky a hnědovlasé ženy mohou přidávat citronu, skořice nebo rebarbu k masce kefír. Blondýnky a světlé vlasy - žloutek, citron nebo cibule. Na kořeny těchto fondů není nutné uplatňovat, protože jedná o strukturu vlasů.

  Nyní můžete nezávisle posílit nebo oslabit jeden nebo jiný účinek kefírové houby na kadeře a užít si získaného účinku. Účinnost bude záviset na správném dodržování poměrů všech složek, které byly pro masku odebrány. Proto dodržujte recepturu.

  Domácí receptury na masky na vlasy kefír

  Někdy doma experimenty s přípravou masky skončí v selhání, protože krásy určují vše "po oko" nebo v jednom nástroji, které všechno míchají v řadě. Abyste tomu zabránili, je nejlepší používat časově testované recepty s jasným uvedením poměrů a počtu složek.

  • Maska s kefír a vejcem

  Vynikající výživná maska, která je vhodná pro kudrlinky, kteří trpí avitaminózou, jejichž ochranné funkce oslabují. Vepřte vejce a mixujte s kefírem (nejvýše 100 ml).

  • Maska s kefírem a kakao

  Perfektně vyživuje vlasy a dává jim krásný, zářící vzhled. Musíte porazit kefír (100 ml) se syrovým vejcem a kakaovým práškem (15 g).

  • Maska s kefírem a kvasnicemi proti vypadávání vlasů

  Lékařská maska ​​pro vypadávání vlasů bude lesklá a silná. Kvasinky (15 g) se rozpustí ve vodě (50 ml), po 15 minutích se přidávají kefír (250 ml).

  • Maska s kefírem a medem na vyživování a posilování vlasů

  Multifunkční maska ​​(vyživuje, posiluje, aktivuje růst), ale nejčastěji ji odborníci poradují s intenzivním vypadáváním vlasů: může tento proces zastavit. Kefír (50 ml) se smíchá s medem (15 ml) a surovým vejcem.

  • Maska s kefírem a máslem

  Ideální maska ​​pro rozdělené konce. Kefír (100 ml) je nutno důkladně promíchat s rostlinným olejem (50 ml).

  • Maska s kefír a hořčicí

  Tato maska ​​je univerzální, protože může vyřešit několik problémů najednou: aktivuje růst vlasů a normalizuje práci mazových žláz. Pro přípravu rozpusťte hořčičný prášek (15 g) v kefíru (100 ml), přidáme surový žloutek, med a mandlový olej zahřátý do teplého stavu (10 ml každý). Před aplikací na směs doporučujeme přidat rozmarýnový esenciální olej (kapky 5).

  • Maska s kefír a hennou

  Terapeutická maska ​​pro obnovení poškozených vlasů. Bezbarvá henna (20 g) se musí ředit studenou vodou (30 ml), přidá se kefír (100 ml) a surový žloutek se vloží do směsi.

  • Maska s kefír a žloutek

  Perfektní pro neustálou péči o suché, křehké, poškozené kadeře. Kefír (150 ml), porazený surovým žloutkem, přidáme k němu ohřátý lopuchový olej (15 ml) zahřátý do teplého stavu.

  • Maska s kefír a citronem

  Výživná a současně zjasňující maska. Žloutka, ručně stlačená citronová šťáva (50 ml), olivový olej (20 ml) a teplý kefír (100 ml) se smísí.

  Masky jsou velmi jednoduché, nebudou vyžadovat, abyste si připravili spoustu času a finančních nákladů. Ale výsledky mohou překonat i nejdivočejší touhy a naděje. Poslední věc, kterou je třeba vzít v úvahu při použití kefíru pro obnovu vlasů, je pravidla pro použití těchto masky.

  Pravidla pro použití kefírových masek na vlasy

  Pokyny pro použití kefírových masek pro vlasy jsou jednoduché, stejně jako jejich recepty.

  1. Chcete maximální efekt z masky kefíru? Pak by měl obsahovat i domácí, přírodní produkt.
  2. Pro suché vlasy použijte kefír s obsahem tuku 3,2% nebo 6%, pro mastné vlasy nebo 1%, v ostatních případech 2,5%.
  3. Maska bude účinnější, pokud je kefír předehřátý do teplého stavu ve vodní lázni.
  4. Pokud používáte výrobek poprvé, nejprve aplikujte přípravek na kůži za uchem a na samostatný pramen k vyhodnocení výsledku a zjistěte, zda nastane alergická reakce.
  5. V závislosti na tom, jaký problém chcete vyřešit pomocí masky kefíru, můžete jej protáhnout do kořenů, nasytit špičky, rozložit po délce pramenů.
  6. Použijte prostředky na špinavé, mírně vlhké kadeře.
  7. Hlava je pokryta nejprve plastovou čepičkou (nebo obyčejnou plastovou taškou, řezaná podél ševu) a horní část je zabalena teplým šálkem, šátkem nebo froté ručníkem, která vytváří skleníkový efekt.
  8. Masky mohou být uchovávány na vlasy po dobu půl hodiny, a při absenci agresivních složek (hořčice, cibule, citronu nebo brandy) - a pár hodin.
  9. Umyjte kefír se teplou vodou pomocí jemného šamponu.
  10. Úplný průběh léčby se provádí z 10 masek s frekvencí každých pět dní.

  Kefírová maska ​​na vlasy: domácí recepty

  Nespěchejte, abyste zlikvidovali kyselé mléko, z něho můžete udělat skvělý nástroj pro péči o kadeře. Na základě tvarového sýra, jogurtu, kefaru jsou pro vaše vlasy vyrobeny účinné masky, které mohou výrazně zlepšit stav a vzhled vlasů.

  Kefírová maska ​​na vlasy je všelékem mnoha problémů, které se mohou stát našimi prameny. Připravte si ho doma a nebude to těžké a účinek jeho použití není horší než u drahých salonních procedur.

  Výhody kefíru pro vlasy

  • Jako součást mléčných výrobků je mnoho proteinů, vápníku a dalších stopových prvků, které ve skutečnosti představují stavební materiál pro vlasy. Z tohoto důvodu vlasy maska ​​jogurt s pravidelném používání přispívá k jejich zhutnění, která vám umožní „opravit“ issechonnye tipy.
  • Draslík, který je také přítomen v kefíru, pomáhá zadržovat vlhkost uvnitř vlasové šachty, což umožňuje resuscitovat suché a křehké vlasy, a to i v případech, kdy se tyto problémy staly kvůli častému vystavení stylingových zařízení.
  • Mimochodem, kefír obklopuje všechny vlasy, chrání je před dalším vystavením chemii, vysokým teplotám.
   Pro mastné kadeře je vhodná maska ​​na vlasy kefír, protože kvůli vysokému obsahu mléčných kyselin zabraňuje ucpání a normalizuje rovnováhu lipidů.
  • Vitamíny skupiny B, které jsou bohaté na mléčné výrobky, posilují vlasové folikuly, stimulují růst vlasů, zabraňují ztrátě vlasů, chrání je před vzhledem šedivých vlasů.
  • Dalším bonusem pro ty, kteří používají mléčné výrobky pro péči o vlasy, je normalizace acidobazické rovnováhy, která neutralizuje škodu, kterou šampon může mít.

  Pravidla pro používání masky kefíru

  Abyste maximalizovali výhody používání masky na kefír, použijte následující tipy:

  1. Používejte přírodní produkt. Pokud trvanlivost překročí týden, pak nebude mít požadovaný účinek.
  2. Před použitím kefíru potřebují trochu zahřát v zimě stačí držet baterie za hodinu, v létě se dostat ven z lednice po dobu tří hodin před použitím.
  3. Aplikovat produkt může nejen čistit, ale i na kontaminované vlasy, pokud nejsou příliš mastné.
   Za prvé, maska ​​na vlasy tření na kefír do kořínky vlasů a vlasové pokožky, pak se rozšířil po celé délce kadeří.
   Po nanesení hlavového obalu celofánu a ručníku držte správný čas, poté se umyjte šamponem nebo bez něj (v závislosti na složení).
  4. Kefír se nedoporučuje používat k péči o barevné kadeře, protože přispívá k vyluhování pigmentu. Ale jako přírodní bělící látka, která je pro vlasy neškodná, je velmi užitečné ji použít. Někteří také používají jako mytí, pokud je potřeba opravit odstín po neúspěšném zbarvení.

  Pokud se maska ​​na vlasy kefír doma provádí podle pravidel, výsledek nebude trvat dlouho, o čemž svědčí četné recenze dívčích, kteří již zažili svůj vliv na sebe.

  Kefír maska ​​Recepty

  Masky na vlasy na bázi kefíru mohou být kosmetické, které se aplikují na udržení dobrého stavu vlasů a lékařské - k odstranění těchto nebo jiných problémů (suchost, zlomení, nadměrný obsah tuku, ztráta). V závislosti na očekávaných výsledcích doporučujeme vybrat nejvhodnější recept na masku kefír pro vaše vlasy.

  Kefírová maska ​​pro mastné vlasy
  Pro 150 mililitrů nápoje z kyselého mléka s obsahem tuku 1% si vezměte velkou lžičku hořčičného prášku, bílkoviny jednoho kuřecího vejce, čajovou lžičku mandlového oleje a medu, roztaveného na parní lázni do tekutého stavu.

  Doporučená doba expozice při použití jako kosmetická maska ​​je 20 minut, při léčbě alopecie - 40 minut.

  Před vypláchnutím vlasů udělejte lepší masku, protože dobře čistí vlasy. Pokud vyloučíte složení oleje, nemůžete ani použít šampon. Maska činí vlasy méně mastnými, stimuluje krevní tok v pokožce hlavy, čímž pomáhá posilovat vlasy a zvětšovat jejich růst (mimochodem doporučujeme číst správné mytí mastných vlasů - to také přispívá k zdraví vašich vlasů).

  Díky tomuto lidskému prostředku se vlasy stávají silnějšími, rostou rychleji, ztráty se zastaví nebo alespoň klesají.

  Kefírová maska ​​na suché vlasy
  Pro poloviční sklenici jogurtu nebo kefíru o obsahu 3,2% tuku, vezměte lžíce lněného oleje a žloutku jednoho kuřecího vejce, poraďte se, až bude hladké a aplikujte. Masku můžete omýt po aplikaci po dobu 30-40 minut.

  V případě, že kompozice neobsahuje olej, nástroj může nahradit šampon, ale s hydratačním účinkem ropy bude výraznější.

  Pro ošetření suchosti a křehkých vlasů je lepší použít recept na masku kefír, který obsahuje olej.

  Maska pro hustotu a růst vlasů s kefír, cibulí a lopuchovým olejem
  Rozdrvijte jednu cibuli, stlačte šťávu z výsledného pyré, mícháme s poloviční šálkou kefíru, nalijte do směsi směs lžičky lopuchového oleje a zlikvidujte žloutek z jednoho vejce do směsi. K neutralizaci specifické kapky zápachu ve výsledné směsi libovolného etheru.

  Aplikujte tuto masku je nutná pouze na vlasové kořeny a pokožku hlavy. Po nanesení masky musí být hlava zahřátá. Vypláchnout výrobek za půl hodiny (pokud se "pečou" příliš, pak ihned). Vlasy dobře umyjí šamponem, promyje se vodou a citrónovou šťávou neutralizovat cibule zápach.

  Maska podporuje růst vlasů, takže s pravidelným používáním se vlasy stávají silnějšími.

  Maska na kefír pro rozdělené konce
  Pro ošetření dělených konců použijte směs kefíru a lopuchového oleje v poměru 2: 1. Ona je ošetřena špičkami, za hodinu si umyjí vlasy.

  Kefir Brightening Hair Mask
  Ve sklenici kefíru vezměte dvě lžíce citrónové šťávy, dva žloutky, polévkovou lžíci šamponu a čtvrtku šálku brandy. Smíchejte všechny přísady dobře.

  Rozložte směs na celou délku vlasů. Zahřejte Nechte pár hodin (můžete dokonce strávit noc). Opláchněte teplou, ale ne horkou vodou. Použití šamponu není nutné. Po několika ošetřeních budou vlasy světlejší ve dvou tónech.

  Hydratační maska ​​s kakaem a kefírem
  Rozpusťme lžíci kakaového prášku s lžičkou vody, aby nezůstaly žádné hrudky. Přidejte dva žloutky a pečlivě pouťte. Nalijte 150-180 ml fermentovaného mléčného výrobku.

  Aplikujte tento nástroj po celou délku vlasů, obalte hlavu a po půl hodině se umyjte. Šampon není nutné používat, ale pokud chcete, můžete.

  Díky takové masce kefír získává srst vizuální tloušťku, stává se hedvábnou, lesklou a dobře hřebenovou.

  Kefírová maska ​​proti lupům
  Budete muset smíchat 100 ml fermentovaného mléčného výrobku s lžičkou brandy, stejným množstvím lopuchového oleje. Směs by měla být zahřívána ve vodní lázni a v ní nasáknout chlebový drobek (ze dvou kusů).

  Nástroj se vtírá do pokožky hlavy a pak vytváří skleníkový efekt, který po půl hodině vypláchne. Postupně se zbaví lupů. Stojí za to, že očekávaný efekt bude pouze s pravidelným používáním.

  Maska s kefírem a medem proti vypadávání vlasů
  Výrobek na bázi kefru s kvasinkami a medem má výrazné nutriční vlastnosti. Smíchejte velkou lžičku kvasnic s poloviční šálkou teplého kefíru, promícháme s roztaveným medem, dokud se nezískají homogenní hmota. Aplikujte směs na vlasové kořeny, dobře protřepte a rozdělte zbytky po celé délce pramenů. Zahřejte si hlavu a omyjte ji za hodinu pomocí šamponu.

  Kvasnicová maska ​​kefír a med vhodná pro všechny typy vlasů zabraňuje jejich ztrátě. Ujistěte se, že jste si přečetli příčiny vypadávání vlasů v tomto článku.

  Kefír a kopřivka pro zdravé vlasy
  Smíchejte stejný poměr fermentovaného mléčného výrobku a odvar z kopřivy (nebo lopuchu). Ošetřete si vlasy, vypláchněte běžnou vodou za čtvrt hodiny.

  Prostředky posilují vlasy a činí je lesk. Vhodné pro denní použití bez ohledu na typ vlasů.

  Kefírová vlasová maska ​​doma

  Mléčné výrobky se staly tradičním prostředkem k udržení krásy a zdraví vlasů. Kefír, jogurt a srvátka hluboce vyživují a hydratují folikuly. Přidávají objem a lesk na vlasy a zároveň zabraňují nadměrným ztrátám a průřezu špiček. Nejoblíbenější a nejjednodušší způsob, jak dosáhnout požadovaného efektu, je vytvořit masku na vlasy kefír.

  Výhody kefíru

  Nejběžnější kefír, dokonce bez dalších přísad, má silný kosmetický efekt na buňky pokožky hlavy. Tím stimuluje vlasové folikuly a zlepšuje strukturu vlasů.

  Kefír je fermentovaný mléčný výrobek, bohatý na předem rozložené bílkoviny, vitamíny, minerály, enzymy a aminokyseliny. Jako každý přírodní produkt obsahuje miliardy dobrých bakterií a kvasinek (40 kmenů). Je to nejmocnější probiotikum a antioxidant. Pokud se podíváte podrobněji, pak kefír obsahuje:

  Tento unikátní produkt pomáhá zadržovat vlhkost vlasů, zabraňuje křehkost a sucho hlavy. Při neustálém používání je na každém vlasu vytvořen malý film, který je chrání před vnějším působením (například tvrdým šamponem nebo stylingovými výrobky). Mezi další výhody:

  • Vynikající péče o mastnou pleť.
  • Riboflavin chrání slabé a nehybné vlasy.
  • Aktivuje růst folikulu a také bojuje proti šedým vlasům.
  • Vitamín B12 podporuje růst, pomáhá se zbavit šedivých vlasů, lupů, dělených konců a zabraňuje vypadávání vlasů.
  • Biotin obnovuje poškozené a křehké vlasy, zpevňuje je.
  • Cholin zajišťuje průtok krve do folikulů a urychluje jejich růst.
  • Vápník vrací objem, hustotu a pevnost.
  • Draslík účinně řídí vodní bilanci. Pomáhá také bunkám udržet si vzácnou vlhkost - zvláště důležitá pro suché a křehké vlasy.
  • Fosfor dělá kadeře více pružné a lesklé. Obklopuje vlasy neviditelným filmem, který vytváří stejný efekt.
  • Jod posiluje folikuly a zabraňuje jejich ztrátě.

  Je nutno pečlivě pokračovat v péči o vlasy na bázi kefíru, protože aktivně odstraňuje umělý pigment z vlasů. Pokud máte barvené vlasy, pak maska ​​kefír může způsobit odbarvení odstínu. To je možná hlavní nevýhoda. Ačkoli takový efekt funguje skvěle s přirozenými barvami, takže je jasnější. Ale neměli byste očekávat, že vás bude blonďat.

  Metody aplikace

  Je známo, že moderní ženy nemají dostatek času na péči o jejich vzhled. Z tohoto důvodu se snaží zvolit praktické metody, které nevyžadují příliš velké úsilí a čas. V tomto případě je nepostradatelným nástrojem jednoduchá maska ​​kefír. Nevyžaduje žádné další součásti, je snadné aplikovat na hlavu a proniknout do každé vlasy. Stačí stačit kefír 1 krát týdně po dobu 15 minut, abyste si všimli prvních výsledků.

  Použití kefíru jako masky zahrnuje aplikaci směsi na čistou, mírně vlhkou hlavu. Aby vás nic nenamáhalo, můžete zabalit hlavu ručníkem. Po 15-50 minutách opláchněte organickým šamponem. Chcete-li udělat účes více poslušný, umyjte si hlavu bylinným odvar.

  Při použití masky na bázi kefír zvažte délku a objem vlasů. V závislosti na tom nastavte množství a objem dalších složek ve směsi. Nedostatek nebo přebytek některých potravin může vést k nepříjemnému vedlejšímu účinku.

  Jak používat masku kefír

  Kefirové masky jsou velmi užitečné pro celkový stav vlasů. Chcete-li dosáhnout většího efektu, musíte se řídit malou radou:

  1. Použijte masku s kefírem ihned po jeho přípravě. Povoleno skladovat některé směsi v chladničce po dobu 1-2 dnů. Ale ve většině případů je lepší vařit 1 čas.
  2. Vyberte masku podle typu vlasů a pokožky hlavy. Nesprávně zvolená maska ​​může poškodit vaše vlasy.
  3. Ačkoli kefír má velký arzenál užitečných vlastností, nevyhovuje všem. Buďte opatrní při použití kefíru k ošetření suchých kadeří. Při špatném dávkování je může vyschnout.
  4. Před aplikací zahřejte masku na pohodlnou teplotu. Použijte vodní lázeň nebo jen držte nádobu v horké vodě na chvíli.
  5. Při aplikaci aplikujte lehkou masáž hlavy. Tím se zvýší průtok krve a v důsledku toho maska ​​pomůže vstřebávání a distribuci živin. Tento přírodní přípravek je vhodný zejména pro suchou pokožku hlavy.
  6. Pokud máte mastné vlasy, vyberte si nízkotučný kefír. V případě suchých vlasů použijte přípravek s vyšším obsahem tuku.
  7. Po nanesení masky nasaďte na sprchovou hlavici a omotávejte horkou ručník.
  8. Začněte s aplikací masky na pokožku hlavy a poté po zbývající délku.
  9. Udržujte masku přesně podle pokynů a vypláchněte ji velkým množstvím vody. Pokud dáte masku na čisté vlasy, není nutné použít šampon opakovaně.
  10. Je lepší umýt kefír mírně teplou vodou. Používáte-li teplou vodu, kefír zanechá nepříjemné hrudky, které bude obtížné odstranit.
  11. Použijte kefírové masky jednou týdně pro požadovaný efekt.

  Díky těmto jednoduchým pravidlům můžete získat maximální užitek z takové jednoduché složky jako kefír.

  Další přísady

  Existuje několik složek, které mohou výrazně zvýšit účinek účinných látek kefíru. Jen málo lidí ví, ale tento užitečný produkt může sám o sobě rozpouštět různé esenciální oleje a droždí. Chcete-li zvýšit účinnost masky na vlasy, můžete přidat další součásti. Ale pečlivě si vyberte výrobky, které jistě použijete, abyste předešli riziku alergické reakce. Můžete přidat:

  • Kakaový prášek - pomáhá zvyšovat objem a lesk.
  • Bylinné odvar (kopřivka, heřmánek, šalvěj) - stimuluje růst vlasů, což je měkké a lesklé.
  • Hořčičný prášek a žitný chléb - čistí a vyživuje kořeny, odstraňuje přebytečný tuk.
  • Žloutka, pivo, santalový olej - hydratuje a vyživuje.
  • Citronová šťáva - zjasňuje pigment.
  • Kvasinky - mají stimulující účinek, zabraňují ztrátě a posilují kořeny.
  • Olivový olej, lopuchový olej, ricinový olej - eliminujte rozštěpené konce, obnovte matné a křehké vlasy.

  Jak se zbavit vůně

  Ačkoli kefírová maska ​​funguje dobře, některé ženy stále váhají ji používat kvůli vůni. Postupujte podle jednoduchých tipů, abyste se po proceduře zbavili kyselého zápachu.

  Citrón a kakaové máslo. Použijte jeden čerstvý citrón. Porazte ho s mixérem, dokud se nestrouží. Pak roztavíme kakaové máslo a mícháme s citronovým pyré. Po nanesení kefíru naneste tuto směs na mokré vlasy. Nechte ji po dobu 20 minut a poté ji umyjte teplou vodou.

  Jablečný ocetový ocot Rozpusťte 1-2 lžíce octa v 1 litru čisté vody. Po umytí kefíru omyjte svou hlavu tímto roztokem. Kromě odstraňování zápachu bude řešení také činit vlasy čistší, hladší a lesklé.

  Esenciální oleje. Přidejte do kapslí masky několik kapek svého oblíbeného silice a aplikujte. Po šamponování zmizí vůně kefír.

  Citronová šťáva a byliny. Rozdrvte citron s mixérem, stlačte šťávu a promíchejte je s bylinkami. Pokud máte světlý stín, použijte heřmánek nebo nealkoholický čaj. Pro tmavé vlasy se nejlépe hodí infuze kopřivky nebo šalvěje. Namočte vlasy do připravené tekutiny po umytí hlavy a opláchněte studenou vodou.

  Domácí recepty

  Masky na vlasy a kefír jsou oblíbené u žen, které chtějí obnovit své zdraví vlasům.

  Léčba suchých a křehkých špiček

  Receptura je poměrně jednoduchá - stačí jen 3 lžíce kefír, lžíce ricinového oleje a olivového oleje, stejně jako 1 žloutek a lžíce lopuchového oleje. Pak smícháme všechny ingredience a aplikujeme na pokožku hlavy a celou délku. Noste sprchový uzávěr a držte masku hodinu. Umyjte si hlavu teplou vodou a šamponem.

  Suché vlasy potřebují extra vlhkost, která je plná kefír a olejů, takže tento recept je nejlepším přirozeným způsobem, jak obnovit poškozenou strukturu.

  Mastné oleje na pokožku hlavy

  Budete potřebovat: 1 velkou lžíci modré hlíny, sklenici kefíru, několik kapek rozmarýnového esenciálního oleje. Přísady před použitím dobře promíchejte, dokud nezískáte hustou pastu. Jemně protřejte směs do pokožky hlavy. Po půl hodině opláchněte šamponem.

  Tato maska ​​je ideální pro mastné a normální vlasy. Při dlouhodobém používání se vráti zdravý lesk a objem a zabraňuje se opětovnému vzhledu obsahu tuku.

  Zvýšený růst

  Pokud sníte o dlouhém opletení, pak sněhová maska ​​na vlasy vám dá požadovaný výsledek. Stačí přidat čajovou lžičku kvasnic a 2 lžíce cibulové šťávy kefír. Chcete-li získat cibulový džus, prostě rošt cibule na strouhák.

  Smíchejte všechny přísady dobře. Ujistěte se, že ve směsi nejsou cibule. Masku aplikujte a podržte ji po dobu 30 minut. Pak, jako obvykle, umyjte vlasy šamponem. Může být použit několikrát týdně.

  Cibulová šťáva je účinným prostředkem pro zdravý růst vlasů. Zabraňuje také plešatosti a snižuje svědění.

  Lupinová náprava

  Budete potřebovat: 5 g čerstvého droždí, 100 ml tučného jogurtu, lžíci medu. Smíchejte všechny přísady a aplikujte na hlavu. Nechte směs 30 minut. Jemně umyjte vlasy oblíbeným šamponem.

  Tuto masku doporučujeme používat po dobu 10 dní. Na konci kurzu můžete postup opakovat, abyste zabránili novým výskytem lupů.

  Masku před použitím šamponu

  V závislosti na délce vlasů budete potřebovat 0,3-0,5 ml kefíru, který předtím zraje při pokojové teplotě po dobu nejméně jedné hodiny. Jemně naneste směs na hlavu od kořene k špičce. Po dokončení zakryjte hlavu obalem nebo ručníkem. Držte masku několik hodin a poté opláchněte šamponem. Nebo můžete okamžitě po aplikaci nanášet vše. Nejméně jednou týdně udělejte masku a vaše vlasy budou měkké, hladké a lesklé. Po 2-3 měsících zjistíte, že kudrlinky jsou silnější a zdravější.

  Kefír a hlína

  Pro tento recept musíte míchat šálek kefíru, olivového oleje, vaječného žloutku a 2 velké lžíce zelené hlíny.

  Směs naneste nejlépe na vlhké vlasy, od kořenů až po špičky. Masku nechte zapnout jednu hodinu, poté opláchněte jemným šamponem. Nechte prameny přirozeně vyschnout.

  Opakujte postup jednou týdně. Pokud máte pocit, že špičky jsou po aplikování jogurtu příliš suché, zkuste přidat méně hlíny.

  Tato verze masky kefír pro recept na vlasy funguje nejlépe na poškozených a slabých chlupách. Zelená hlína čistí pokožku hlavy, odstraňuje prach a nečistoty. Žloutek a olivový olej hydratují strukturu a udržují hydrataci.

  Kakaová maska ​​na vlasy

  Přidejte 2 lžíce kakaového prášku, několik kapek arganového oleje a esenciálního oleje skořice na 100 ml kefír.

  Míchat všechny ingredience, dokud nedosáhnete pasty. Masku naneste masážními pohyby na mokré kadeře. Ujistěte se, že jste rozmazali všechny prameny. Nechte masku po dobu 20-30 minut. Umyjte si s oblíbeným šamponem.

  A můžete také vlasy opláchnout od bylinkového odvaru. Můžete použít heřmánkový čaj pro světlé vlasy a tmavou kopřivu.

  Tento recept masky je vhodný pro mastné vlasy náchylné k poškození a ztrátě. Skořicový olej stimuluje krevní oběh, což zlepšuje tok živin bohatých prvků do vlasových folikulů. Takže použití skořice v masce podporuje zdravý růst vlasů.

  Kefírová maska ​​na vlasy

  Kefír může být nazýván nejlevnějším a nejoblíbenějším produktem pro péči o vlasy. Naše prababičky to úspěšně využily, tak proč by z nich neměly vzít moderní krásy? Kromě toho je maska ​​na vlasy z kefíru opravdu mimořádně dobrá a účinná!

  Jak funguje kefírová kosmetika?

  Hojivá síla kefíru spočívá v jeho jedinečném složení. Vápník, kvasnice, chlór, vitamíny E, C, A a B, bakterie kyseliny mléčné, draslík, hořčík a bílkoviny jsou jen některé z prvků, které tento nápoj proslavil. A všechny z nich budou prezentovány na vaše vlasy zcela zdarma.

  Vedoucí odborníci v kosmetickém průmyslu nebudou unaveni studovat mikroflóru fermentovaného mléka houby, aby se uměle umístili. Mimochodem, jejich pokusy nebyly úspěšné, proto v současné době nelze srovnávat jednotlivé skladové prostředky s přírodním produktem.

  A teď se dozvíme, jak to ovlivňuje prameny?

  1. Péče o mastné vlasy. Organické kyseliny, které jsou součástí kefíru, odstraňují mastný lesk, stabilizují činnost mazových žláz a zabraňují tomu, aby se prameny velmi znečišťovaly. Mimochodem je tady malé tajemství: čím má nápoj méně tuku, tím více organických kyselin, které obsahuje, a tím vhodnější je pro svůj určený účel.
  2. Výživa a hydratace sušených pramenů. Draslík normalizuje rovnováhu vody a udržuje vodu v buňkách tak, aby vlasy i pokožka byly nasyceny životaschopnou vlhkostí.
  3. Ochranné funkce. Kefír obklopuje každý plenochkoj tenké chloupky, které je chrání před salonu postupů (mávat, barvení, barvení, vysoušení fén) a atmosférických podmínkách (sníh, mráz, vítr, UV). Stejný film chrání prameny před lámavostí a zvyšuje jejich imunitu.
  4. Posilování slabých žárovek. Přítomnost vitamínů B12 a B2 (riboflavin) mění kyselinu mléčnou na nejsilnější vitaminovou bombu, která zlepšuje krevní oběh, zvyšuje počet červených krvinek a zastavuje prameny z pádu. Vlasy téměř přestanou vypadávat!
  5. Stimulace nového růstu vlasů. Díky kyselině nikotinové, niaciinu a vitamínům PP a B3 aktivuje kefír růstové procesy, urychluje metabolismus, zabraňuje předčasné smrti buněk a brzkému vzhledu šedivých vlasů.
  6. Zvyšte hlasitost. Kefírová maska ​​na vlasy je činí mnohem silnější a silnější a to přímo ovlivňuje objem vlasů.
  7. Dává vlasům pružnost, lesk a lesk.
  8. Léčba lupy.
  9. Utěsnění dělených konců.
  10. Hydratační a výživné nadsadené prameny.
  11. Obnova struktury vlasů.

  Tyto vlastnosti kefíru jsou prokázány výzkumem moderních vědců, takže jim můžete bezpodmínečně důvěřovat.

  Tipy na používání kosmetiky z kefíru

  Už jste se shromáždili v kuchyni, abyste připravili zázračný lék na vlasy? Dejte nám ještě pár minut a uvědomte si pár důležitých tipů.

  Tip 1. Nepoužívejte fermentovaný mléčný výrobek pro barevné prameny. Kefír nejen umývá přírodní pigment z pramenů, ale také částečně vypláchne barvu z nich. Chcete-li, aby trouby byly trochu lehčí, použijte tuto funkci pro vaši krásu. Samozřejmě, nebudete mít oslňující blondýnu, ale budete moci chránit vaše vlasy před peroxidem vodíku a dalšími agresivními látkami.

  Tip 2. Trvanlivost přírodního kefíru je pouze deset dní. V opačném případě při výrobě používají konzervační přípravky, u nichž je nepravděpodobné, že by přinesly jakýkoliv přínos.

  Kefír recepty

  Nekomplikovaná verze masky

  Při absenci volného času můžete udělat velmi jednoduchou a rychlou masku pomocí čistého kefíru. Stačí ji roztrhnout v kořenové zóně a protáhnout ji přes vlasy (neprázdené a suché). Dále zabalte hlavu filmem, abyste vytvořili parní efekt a počkejte hodinu a půl.

  Musíte postup opakovat každý týden alespoň po dobu jednoho měsíce.

  Mnoho dívek se snaží vyměnit kefír se šamponem, ale tento recept je vhodný pouze pro suché vlasy. Faktem je, že tento fermentovaný mléčný výrobek způsobuje, že prameny jsou poněkud těžší, což způsobuje, že jsou velmi špinavé.

  Bleached Hair Mask

  • Olej (ricinový olej, olivový olej nebo lopuch) - 1 polévková lžíce. lžíce;
  • Kefír - 3 polévkové lžíce. l;
  • Žloutek - 1 ks.
  1. Smíchejte všechny přísady.
  2. Aplikujte směs na prameny a skryjte je pod filmem.
  3. Po 60 minutách vypláchněte šamponem.

  Univerzální maska ​​pro jakýkoliv typ

  • Kefír - 2 lžičky;
  • Mléko - 200 gramů.
  1. Vařte mléko a nechte ho vychladnout.
  2. Přidejte kefír a promíchejte.
  3. Používejte na mokré a čisté prameny.
  4. Po půl hodině vypláchnout.

  Další recept na univerzální masku:

  Maska proti vysokému tuku

  • Kefír - 150 g;
  • Žloutek - 1 ks;
  • Suchá hořčice - 2 lžíce;
  • Med - 1 lžička;
  • Mandlový nebo lopursový olej - 1 polévková lžička;
  • Eter (rozmarýn nebo citron) - 3 kapky.

  Jak vytvořit masku:

  1. Smícháme všechny ingredience.
  2. Nalijte jeden z esterů.
  3. Namažte zámky směsí.
  4. Ohříváme hlavu a počkáme půl hodiny.
  5. Umyjte šamponem.

  Mimochodem, víte, jak si umýt vlasy, aby vaše vlasy nedostaly tuku? 10 tipů tricholog.

  Maska, která urychluje růst vlasů

  • Kefír - 1 šálek;
  • Cibule - 1 ks;
  • Ropa olej (1 čajová lžička) a žloutek - podle vůle.

  Jak vytvořit masku:

  1. Stlačte džus z cibule.
  2. Smíchejte s kefírem.
  3. Přidejte ostatní součásti.
  4. Rozdělte masku na hlavu.
  5. Ohříváme ho čepicí.
  6. Po hodině promyjte šamponem.
  • Kefír - 100 gramů;
  • Žloutek - 1 ks;
  • Ropový olej nebo ricinový olej - 1 polévková lžíce. lžíce;
  1. Bít žloutek s vidličkou.
  2. Připojíme všechny součásti.
  3. Aplikujte tuto směs na prameny a izolujte je víčkem.
  4. Masku vypláchněte po 60 minutách.

  Kefír, kořist a lupy z lopuchu

  • Rajčata kořenové nebo listové z kopřivy - 2 lžičky;
  • Voda - ¼ šálku;
  • Kefír - ¼ šálku.

  Jak vytvořit masku:

  1. Rozemlete kořen lopuchu nebo listy kořene.
  2. Naplňte je vodou a nechte vařit.
  3. Filtruje se sítem.
  4. Spojujeme vývar s kefír.
  5. Aplikujte masku na hodinu.
  6. Umyjte šamponem.

  Výživná maska ​​pro mastné a normální vlasy

  • Blue Clay - 1 polévková lžíce. l;
  • Kefír - 0,5 šálku.

  Jak vytvořit masku:

  1. Naplňte kefínovou hlínu.
  2. Odečtěte vlasy touto hmotou a protřete ji do kůže.
  3. Po půl hodině se umyjte šamponem.

  Kefír a černý chléb

  • Kefír - 0,5 šálků;
  • Strouhanka je malý kus;
  • Slunečnicový olej - 1 polévková lžička. lžíci.

  Jak vytvořit masku:

  1. Mácháme drůbeží drůbež.
  2. Přidejte rostlinný olej.
  3. Smíchejte směs a naneste ji na prameny.
  4. Po 20 minutách vypláchněte.

  Maska proti dělenému konci

  • Velký tukový kefír - 3 polévkové lžíce. lžíce;
  • Žloutek - 1 ks;
  • Med - 1 polévková lžíce. lžíci.

  Jak vytvořit masku:

  1. Rozštěpte žloutek.
  2. Smíchejte s medem a kefírem.
  3. Maska distribuuje kořenovou zónu.
  4. Omotáme hlavu čepičkou a čas od času ji zahřejeme vysoušečem vlasů.
  5. My se umyjeme ne dříve než za hodinu.

  Budete se zajímat o:

  Maska pro zrychlené růstové prameny

  • Kefír - 3 polévkové lžíce. lžíce;
  • Olej (kolečko, krémová, lopuch, olivový) - 1 polévková lžíce. lžíci.

  Jak vytvořit masku:

  1. Smíchejte máslo a kefír.
  2. Nasytíme celou délku pramenů.
  3. Ohříváme hlavu víčkem.
  4. Moje hlava za půl hodiny.

  Jak používat masky na bázi kefír?

  Masky na vlasy z kefíru budou plně fungovat, pouze pokud se vám podaří zachovat všechny nuance:

  • Vyberte pouze domácí produkt;
  • Při suchém typu pramenů budete potřebovat kefír s obsahem tuku 6% nebo 3,2%; tučné - 1% nebo bez tuku; při normálním - 2,5%;
  • Před použitím je třeba kefír vařit;
  • Pokud používáte tento výrobek poprvé, proveďte test alergie na samostatném pramenu;
  • Většina masky se aplikuje na neupravené a vlhké prameny;
  • Parní efekt je dalším předpokladem plného účinku agenta;
  • Kefír znamená, že je možné používat pouze v kořenové zóně a můžete se táhnout po této délce - to vše závisí na složení;
  • To také ovlivňuje dobu expozice masky. Pokud má agresivní přísady (citrón, cibule, hořčice nebo brandy), doba je omezena na 30 minut. V opačném případě může být maska ​​provedena alespoň celou noc;
  • Kefír opouští nepříjemnou vůni. Můžete se ho zbavit octem (1 polévková lžíce na 1 litr vody);
  • Opláchněte masky kefíru potřebujete jemný šampon;
  • Léčba se skládá z deseti procedur, které se provádějí jednou za 5 dní. Jak vidíte, pro zachování vlasů není nutné kupovat drahé drogy.

  Domácí terapie s maskami kefíru v praxi potvrzuje jeho účinnost.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy