logo

7 masky pro posílení vlasů doma

Zdravé, silné a lesklé vlasy byly vždy jedním z hlavních kritérií pro ženskou krásu. Bohužel ne všechny dámy se mohou chlubit tímto bohatstvím. Seznam problémů s vlasy moderní ženy je neomezený: je to vypadávání vlasů, slabý růst a úsek.

Je možné najít bezstarostnou hlavu vlasů? To je skutečné. Prostředky testované po staletí, masky pro zpevnění vlasů jsou k dispozici v chladničce. Nemusíte kupovat drahé a pochybné kompozice. Vše, co je potřebné pro krásu vlasů, již dává přírodu.

Řekneme asi sedm efektivních maskách z improvizovaných výrobků, které změní barvu vlasů mimo uznání.

Maska cibulové šťávy pro posílení vlasových kořenů

Cibule - velmi užitečná zelenina. Cibulová šťáva pomáhá jemně zahřát pokožku hlavy, zvyšuje krevní oběh, stimuluje a posiluje žárovky.

Bude trvat:

 • Cibule - 1 ks;
 • Lemon - 0,5 ks.

Mělo by to mít jednu malou, šťavnatou, dobře zralou cibuli. Nakrájené těsto vytlačte tak, aby zůstala čistá šťáva. Pečlivě jej protřete na kůži. Položte klobouk z polyetylenu (sprchu) pod teplý šátek nebo klobouk z přírodní vlny. Maska by měla být uchovávána po dobu 2 hodin, poté by měla být opláchnuta běžným šamponem.

Zbavte se zvláštního pachu cibule pomůže citronu. Stlačte polovinu citrusu na teplou vodu (1-1,5 l), opláchněte vlasy. Lemonová šťáva zaručuje, že eliminuje vůni cibule, a také vlasy jsou hedvábné a lesklé.

Maska uplatňuje kurzy týdně několikrát během měsíce. Nebo průběžně - týdenní. Účinek je zdravý, silný a lesklý.

Maska posiluje suché vlasy na bázi medu

Recepty masky pro posílení vlasů s medem úspěšně používané po tisíce let. Pro suché a nehybné vlasy je taková účinná maska.

Vezměte:

 • Med - 1 polévková lžíce;
 • Ropový olej (nebo ricinový olej) - 1 čajová lžička;
 • Aloe šťáva - 1 čajová lžička.

Pečlivě přemístěte všechny součásti do keramického nebo dřevěného hrnce. Aplikujte masku na pokožku a vlasy masírováním jemnými pohyby po dobu 30-40 minut. Prostředek vypláchněte obvyklým způsobem. Po opláchnutí je nutné opláchnout vlasy odvarem z kořenů z kořene nebo heřmánku.

Tato maska ​​by měla být aplikována dvakrát týdně, dokud nebudou kudrlinky živé, pružné a lesklé. Tato kompozice je také ideální pro sušené bělené kadeře.

Olejová maska ​​na bázi hořčice

Masky pro mastné vlasy jsou především navrženy tak, aby normalizovaly mazové exkrece a vyléčily seborrhea (což není neobvyklé s vysokým obsahem tuku). Od starověku se k těmto účelům používá hořčice a hořčičný olej. Hořčicí prášek perfektně léčí pokožku, normalizuje vylučování tuku a obnovuje přívod krve do vlasových folikulů. Doma, připravte si hořčici masku je velmi jednoduchá.

Budete potřebovat:

 • Hořčice - 2 polévkové lžíce. lžíce;
 • Voda (vroucí voda) - 1 šálek.

Hořčice se rozpustí ve sklenici horké vody. Poté přidáme výsledný roztok k litru vody. Myse důkladně umyjte. Kontaktní doba hořčice s pokožkou hlavy není delší než 4 minuty. Hlava dobře vypláchněte hořčicí teplou vodou. Umyjte šamponem by nemělo být.

Tato maska ​​pomáhá obnovit vyvážení tuku, zlepšuje růst vlasů, vytváří kadeře elastické, svěží a krásné.

Maska pro posilování vlasů smíšeného typu na bázi kefír

Kefír je velmi účinný při posilování vlasových folikulů. Tento fermentovaný mléčný výrobek normalizuje mazové vylučování, stimuluje krevní oběh a také vyživuje vlasy po celé délce.

Tato maska ​​je hypoalergenní, nezpůsobuje nepříjemné pocity, a proto byla široce používána u žen, jejichž vlasy začaly vypadávat jako výsledek léčby (antibiotika, chemoterapie).

Kefírová maska ​​bude potřebovat:

 • Kefír - 100 g

Kefírová masáž se protřepává do vlasů hlavy a rozděluje si vlasy. Nasaďte čepičku z polyethylenu a šátku (nebo čepice) z vlny. Masku můžete nechat od 30 minut až po 2-3 hodiny. Po kefíru opláchněte vlasy šamponem, pokud jsou kořeny bohatě mastné. Vlasy, které jsou náchylné k suchu, by měly být po masce omyty bez použití šamponu s teplou vodou.

Přírodní masky z kefíru mohou být doplněny dalšími přísadami. Raj drcený chléb, když je přidán do masky, je skvělý šampon pro mastné a smíšené vlasy. Kefír s žloutkem je vhodný pro smíšené vlasy jako masku a šampon 2 v 1.

Maska pro velmi suché vlasy na bázi olejů

Po neúspěšném barvení nebo po odpočinku u moře se mohou vlasy velmi suché. Příznaky extrémní suchosti vlasů - stávají se bez života, podobně jako drát nebo sláma, ztrácejí lesk, zlomí. Efektivní masky pro odstranění suchých vlasů jsou oleje.

Vysoce suchá olejová maska ​​s následujícím složením vám ušetří:

 • Olivový olej - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Avokádový olej - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Lněný olej - 1 polévková lžička;
 • Ylang-ylang esenciální olej - 3 kapky.

Smíchejte všechny oleje v keramické misce a zahřejte na teplé vodní lázně. Pokud jsou vlasy spáleny lakem - aplikujte směs oleje po celé délce a držte masku až do rána. Pro pohodlí byste měli mít na sobě sprchový uzávěr a něco teplého. Pravidelně velmi suché vlasy při prvním postupu absorbují olej bez zbytků. Pokud vlas zcela nevyléčil olej, omyjte si šamponem a opláchněte vodou, okyselte citrónovou šťávou (polovina citrusu na 2 litry vody). Maska by měla být prováděna jednou týdně, dokud vlasy nebudou zdravé a nebudou živé a zářící.

Pro suché kadeře můžete aplikovat směs oleje odpoledne po dobu 2 až 3 hodin, opláchněte šamponem.

Oleje dokonale obnovují strukturu suchých vlasů, obnovují jejich vitalitu a vyplňují prázdné prostory. Použití této masky efektivně a v případě neúspěšných vlasů nebo narovnání vlasů. Je také vhodný pro suché a kudrnaté vlasy.

Tónování banánové masky

Banana není jen chutné exotické ovoce, ale také lékař na vlasy. Lidové recepty masky založené na banánové buničině jsou tisíce let staré a jsou rozšířeny všude tam, kde pochází toto lahodné ovoce.

Níže je nejjednodušší recept na univerzální banánovou masku.

Vezměte:

 • Banán - 1 ks. (lepší důchodci);
 • Žloutek - 1 ks;
 • Smetana 20% - 1 polévková lžička. lžíce;
 • Med - 1 lžička.

Veškeré složky důkladně promíchejte do mixéru. Rozložte směs rovnoměrně přes vlasy a masírujte do pokožky hlavy (nadbytek může být konzumován). Zakryjte hlavu polyetylénovou sprchovou hlavicí a teplým šálkem nahoře. O hodinu později by měla být maska ​​vyplavena obvyklým způsobem. Podívejte se na další recepty masky z banánů.

Můžete jej použít bez omezení. Taková maska ​​je zvláště užitečná v jarním a podzimním období.

Maska "Home lamination" s želatinou

Salonní procedura pro laminování vlasů slibuje zrcadlový lesk, plnost každého vlasu s vitální silou a krásný vzhled obecně. Tento postup je velmi nákladný, navíc, aby bylo dosaženo stabilního účinku, je vyžadováno trvalé laminování vlasů.

Recepty na masky obsahující želatinu mají laminovací efekt, který není horší než salon, a z nich je mnohem více. Dáváme recept masky, jehož efekt přesahuje laminaci salonu.

Vezměte:

 • Želatina - 25 g;
 • Kokosový olej (lze nahradit olivami nebo avokádem) - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Levandulový esenciální olej - 1 kapka;
 • Ylang-ylang éterické oleje - 1 kapka;
 • Teplá voda.

Dejte kokosový olej do vodní lázně, aby se stal tekutým. U olivového oleje nebo avokáda může být tento krok vynechán. Želatinu rozpusťte v horké vodě, nabobtnáte a homogenizujte s vodou. Vložte jemně do želatinové hmoty olej. Přidejte kapku esenciálních olejů, promícháme.

Aplikujte hotovou hmotu na suché vlasy rukama a rozetřete ji po celé délce vlasů. Pro lepší účinek mohou být vlasy zabaleny filmem. Po 40 minutách vypláchněte masku obvyklým způsobem.

Účinkem je zrcadlový lesk, vlasy plné vitální energie. Tato maska ​​je také ideální pro tloušťku vlasů - přírodní kolagen vyplňuje všechny dutiny vlasů a obaluje je ochrannou vrstvou. Dotykové vlasy jsou mnohem silnější.

Laminování se provádí 2 až 3 krát za měsíc. Tato maska ​​má další ochranný a hojivý účinek. Kromě toho je několikanásobně levnější než laminace v salonu.

Zpevňující masky na vlasy: nejúčinnější způsob, jak zastavit vypadávání vlasů

Folikl (žárovka) - kořen vlasů s oválným vakem, který provádí dvě funkce najednou - drží a vyživuje je. V blízkosti žárovek se nacházejí pot a mazové žlázy. Po přežití svého věku (to je 3-4 roky), folikul postupně oslabuje a vysušuje, což způsobuje ztrátu vlasů. Pokud je člověk zdravý, ztrácí denně až 60 vlasů (to je norma): nejčastěji zůstávají na hřebenu. Ale různé faktory, životní podmínky a stav lidského zdraví vedou k předčasné slabosti folikulů, což zvyšuje množství ztracených vlasů za den. Aby proces nezískal rozsah přírodní katastrofy, je čas od času nutné použít masti na zpevnění vlasů, které se připravují doma z nejběžnějších výrobků.

Účinek zpevnění masky na vlasové kořeny

Jaký efekt lze očekávat od domácího posilování vlasů masky již může být uhádli svým jménem.

Navíc z těchto masek můžete očekávat několik dalších nežádoucích účinků, ale příjemné:

 • Vylepšená kořenová výživa je dodávání vlasů s četnými vitamíny a mikroelementy, což má pozitivní vliv na jejich celkové zdraví a jejich vnější krásu;
 • klesající vlasy se zmenšují;
 • kadeře se stávají objemné a silné;
 • obnovený růst vlasů pokračuje;
 • na dotekové prameny se stávají hedvábné a hladké;
 • přestanou být nudné a nenápadné: začnou vyzařovat přirozené záření a lesk;
 • vlasy se obnovují i ​​po barvení a perm.

Takové léky je třeba použít nejen k léčení alopecie, která již byla zahájena: je lepší začít s užíváním předem, jako preventivní masky, které mohou zabránit takovým nepříjemným jevům. Neměly by se objevit žádné potíže při jejich přípravě, protože jsou připravovány z nejběžnějších, známých pro všechny potraviny, oleje nebo byliny, které lze zakoupit v jakékoli lékárně nebo v blízkých nákupních centrech.

Žloutek je skvělý způsob, jak zvlhčit vlasy. Jak si s sebou udělat masku >>

Obvyklý chléb ve složení masky pomůže obnovit lesk, vitalitu, zastavit ztrátu všech typů vlasů. Pro recepty posilující masky >>

Výrobky pro přípravu mastek pro zpevnění

Kdo preferuje 100% přirozenost kosmetiky používaného pro vlasy, používá vysoce kvalitní čerstvé potraviny pro maskování. Zástupci aromaterapie milují posílení pramenů silicemi. Ti, kteří jsou seznámeni s fytoterapií, jistě vyberou bylinky pro masky proti vypadávání vlasů. Milovníci kosmetických olejů se radují v receptech, ve kterých jsou tyto produkty rostlinného původu používány jako základna. Obvykle zpevňující masky pro vypadávání vlasů zahrnují následující složky:

 1. potraviny: droždí, cibule, med, kefír, vejce;
 2. byliny: bobkový list, kořeny kalamusu a lopuchu, šalvěj, kopřivu, nektar, nemorál, třezalku tečkovanou;
 3. esenciální oleje: borovice, koriandr, tlukot, máta, rozmarýn, levandule, ylang-ylang, sladká vlajka, čaj strom;
 4. Kosmetické oleje: mandle, ricín, lopuch, avokádo, trpasličí dlaň, pšeničné klíčky.

Všechny tyto složky mají tonické vlastnosti, které vyživují vlasové folikuly a zabraňují jejich oslabení a předčasnému utlumení.

Potravinářské výrobky vytvářejí vynikající masky proti vypadávání vlasů. Oplachování lze provádět na bázi bylinek, které velmi účinně posilují kořeny. S kosmetickými oleji je lepší provést vlasy po celou noc: velmi užitečný lék na alopéciu. Esenciální oleje se často používají pro odmašťování vůní - celkový tonizační postup, po kterém se kudrlinky stávají silnými a lesklými. Výběr je velký a rozmanitý, takže si můžete užívat recepty na vlasy pro zpevňující výrobky v souladu s doporučeními a radami kosmetologů a trichologů.

Pravidla pro použití masky pro posílení vlasů

Zpevňující masky na vlasy se liší od ostatních kosmetických přípravků tím, že je vhodné je aplikovat pouze na kořeny a třepat se do kůže hlavy. Takže účinné látky ovlivní pouze vlasové folikuly. V ostatních případech se neliší u žádných zvláštností, a proto nebudou způsobovat žádné potíže v procesu vaření.

 1. Potraviny pro přípravu masti na zpevnění by měly být čerstvé a pokud možno domácí (tj. Vejce a mléčné výrobky). Kvasinky je lepší užívat v suchu, v prášku: jsou snadněji použitelné v kosmetických receptech. Med a kefír se před použitím zahřívají ve vodní lázni do teplého stavu (od 35 do 50 ° C).
 2. Byliny lze používat jak suché, tak čerstvé. Můžete si vyrobit vlastní sbírku a vy si můžete koupit v lékárnách. Pro 1 lžíce léčivých surovin doporučujeme 1 šálek vroucí vody. Dále může být infuze ponechána pod víkem po dobu jedné hodiny a vyvarujte si odvar tak, že držte misku ve vodní lázni po dobu 10 minut.
 3. Esenciální oleje pro posilování vlasů se přidávají 2-3 kapkami na libovolnou masku, která se vám líbí. Mějte však na paměti, že pokud používáte ethery, teplota topení zbývajících složek bude muset být snížena na 30-35 ° C, jinak by mohly některé éterické oleje ztratit některé jejich příznivé vlastnosti.
 4. Kosmetické oleje před použitím, stejně jako med a kefír se zahřívají do teplého stavu ve vodních lázních. Majitelé mastných vlasů je s nimi opatrní: mohou vyvolat ještě větší pokožku pramenů. Ideální zpevňující masky s oleji jsou vhodné pro dívky a ženy se suchým vlasem.
 5. Složení masky může být šleháno rukou nebo v mixéru.
 6. Namažte připravenou směs tenkou vrstvou zápěstí, vypláchněte ji po 15 minutách, postupujte podle výsledků. Tento malý test vám řekne, jestli jste alergičtí na tuto drogu. Pokud během 1-2 hodin po promytí směsi z zápěstí neobjeví na kůži žádné známky alergické reakce (svědění, zarudnutí, vady, pocity hoření nebo nepohodlí), neváhejte aplikovat masku na pokožku hlavy.
 7. Ztužující masky lze aplikovat na čisté a špinavé prameny - v tomto případě to nezáleží. Hlavní věc spočívá v tom, že směs se vstřebává do pokožky hlavy co nejhlubší, aby mohla maximální výživu vlasových folikulů. To, zda umístit masku na vlasy nebo ne, je na vás. Škody z toho nebudou, ale předpokladem pro tyto prostředky není.
 8. Zpevňujte masky na hlavě po dobu 30 až 50 minut pod vyhřívací čepičkou z celofánních (plastových) sáčků a fólií. Zhora můžete zabalit hlavu ručníkem.
 9. Pokud maska ​​obsahuje kosmetický olej, šampon se aplikuje přímo na suché vlasy bez zvlhčování. Broušený a teprve pak umyt pod tekoucí vodou. Bude to dost obtížné odstranit zrna a banánové masky z pramenů, takže tyto výrobky nenechávejte suché v kadeřích: nedržte je na déle než 15-20 minut na vlasy.

Celý postup, včetně přípravy, aplikace a mytí, bude trvat asi hodinu.

Výsledky se vám budou líbit velmi dlouho, protože tyto masky nefungují okamžitě po první aplikaci. Jedná se o budoucnost, aby byly vlasové folikuly posíleny pokaždé, lepší a silnější a nedovolily, aby prameny, které jsou k nim připojeny, spadly do celých skvrn.

Nejlepší receptury na zpevnění masky

Jaké komponenty jsou obsaženy v masce, která posiluje vlasové kořeny, je provedena kontrola. Pokud jste experimentem v podstatě a jste obeznámeni s domácími kosmetickými maskami, můžete sami kombinovat ingredience a vytvořit nové posilující kompozice. Pokud jsou takové postupy pro vás nové a ještě nemáte jistotu ve svých schopnostech v této věci, nezapomeňte nejdříve dodržet recept.

 • Kolečková maska ​​pro blondýnky

Crush čerstvé petržel (2 lžíce), je porazit s mírně zahřátým kolečkem (4 polévkové lžíce).

 • Chlupová maska ​​na posilování mastných vlasů

Dubová kůra (1 stůl, krabička.) Nalijte vroucí vodu (1 šálek), nechte hodinu pod víkem, natahujte. Oloupejte lehce stálým žitným chlebem z kůry, namočte jeho strouhanku (50 g) do vařeného vývaru (1 šálek).

 • Vícekomponentní spevňovací maska

Suchý kvasnicový prášek (1 stůl. Lodi.) Rozpusťte v teplém vývaru z třezalky tečkované (100 ml), nechte otevřené k fermentaci po dobu 10 minut. Smíchejte směs s vysoce kvalitní brandy (50 ml), citronovou šťávou (1 lžíci lžící), vyhřívaný lopuchovým olejem (2 polévkové lžíce), surovým vejcem.

Směs surového žloutku s mírně zahřátým medem (1 stůl. Krabička), Teplá odvar lékárenského heřmánku (3 tabulky. Med v tomto receptu je možné nahradit kosmetickým ropovým olejem, který je považován za šampióna mezi produkty, které bojují proti vypadávání vlasů.

V jedné smaltované nádobě smícháme 1 polévkovou lžíci různých kosmetických olejů s posilujícím účinkem: lopuch, kolečko, mandle. Zahřejte je ve vodní lázni na 45-50 stupňů. Přidejte jim citronovou šťávu (1 tabulka L.).

 • Banánová maska ​​na suché vlasy

Mash čerstvý banán v bramborové kaši (3 polévkové lžíce), míchat s teplým medem (50 ml), domácí kysanou smetanou (2 lžíce), zředit na požadovanou tloušťku s teplým odvar z kořene lopuchu.

 • Wheatgrass hydratační maska

Rozdrvíme čerstvě naklíčené pšenici (1 stůl lžíce), mícháme výsledné malé greeny s bohatým krémem (40 ml), přidáme citronovou šťávu k masce (ne více než 1 stůl.

 • Kvasinková maska ​​pro posilování a růst vlasů

Suchý kvasnicový prášek (1 polévková lžíce, lžíce) rozpusťte v teplé vodě (2 lžíce lžíce), přidejte granulovaný cukr (1 stůl.), Teplý kefír (50 ml). Míchejte k rozpuštění cukru. Nechte ho otevřít po dobu 10 minut. Před aplikací masky přidejte teplý přírodní med (1 stůl, lžíce).

 • Zázvorová maska ​​posiluje normální vlasy

Smrtíme kořen zázvoru (30 g), mícháme s vyhřívaným sezamovým olejem (50 ml).

Ztráta vlasů je nepříjemný proces nejen z estetického hlediska. Svědčí o porušení některých funkcí v těle.

Pokud je toto onemocnění spojeno se změnami hormonálních hladin nebo s některými vážnými systémovými nemocemi, ne, ani ta nejúčinnější restorativní domácí maska ​​situaci nedoporučí. Musí se podrobit úplné lékařské prohlídce a léčbě. To je třeba mít na paměti.

Masky na posilování a růst vlasů doma

Vlasy nejen zdobí člověka, ale také působí jako přesný ukazatel jeho zdraví. Díky kvalitě a vzhledu účesu můžete přesně posoudit, jak dobře fungují vnitřní orgány, zda máte dostatek vitamínů a minerálů a zda je v těle skrytá infekce. Například matné vlasy indikují avitaminózu, velmi suché - problémy s ledvinami, mastné - o slabé játrech a trvalé lupy a seborrhea - o vážné poruše imunitního a endokrinního systému.

Začali jsme rozhovor o posílení vlasů s tím, že tato informace není náhodná: obsahuje odpověď na otázku, proč i ty nejdražší a nejoblíbenější masky často nepomáhají zastavit vypadávání vlasů a obnovovat vlasy své bývalé kráse a pompí. Přístup k řešení tohoto problému musí být komplexní a začít zevnitř. Ani domácí, ani zakoupená kosmetika neumožní tvé kudrlinky tlusté a silné, dokud nebudou vyloučeny skutečné příčiny nezdravých vlasů.

Takže pro úspěšné posilování vlasů doma je třeba projít několika kroky:

Pokud je problém spojen s obecnou malátností nebo specifickými bolestivými příznaky, navštívte lékaře a vyzkoušejte, proveďte testy;

Snažte se neutralizovat vnější faktory, které mají škodlivý účinek na vlasy (špatné návyky, špatná monotónní strava (především sedí na tvrdé stravě), stres, prostředí nepříznivé z hlediska životního prostředí);

Zbavte se špatné kvality kosmetiky, přestávejte své vlasy každý den a dejte je pomocí topných přístrojů, hřebenů a laků, kupte si hřeben, noste klobouk v chladném počasí;

Pravidelně provádějte masážní procedury, které stimulují vlasové folikuly a eliminují stagnaci krve a lymfy, stejně jako krmí vlasy přírodními domácími maskami.

S velkou touhou se jistě dokážete vyrovnat s prvními třemi body, ale seznamujeme a popíšeme nejúčinnější postupy a nejlepší masky pro posilování vlasů v tomto článku. Naučíte se o jednoduché a cenově dostupné ochranné masky, pomocí něhož byly miliony žen schopné dosáhnout rychlého růstu, zdravého lesku a hustoty vlasů doma, aniž by trávily spoustu času a peněz bez nebezpečných následků a vedlejších účinků bez vážných zklamání a problémových návratů po několika měsíců po léčbě.

Přírodní oleje pro posilování a růst vlasů

První studený lisovaný rostlinný olej je skutečné skladování živin pro naše vlasy. Pokud nebyla surovina zahřátá, v hotovém oleji se zachovávají všechny cenné vitamíny, včetně těch nejdůležitějších, vitamín E, často nazývaný krásu vitaminu. Kromě vitaminů E, A, PP a skupiny B mohou rostlinné oleje nasáknout vlasy esenciálními mastnými kyselinami (stearová, olejová, lanolinová a mnoho dalších), aminokyselinami, minerály a fytoestrogeny, které stimulují růst.

Domácí masky na posilování vlasů jsou vyráběny z těchto přírodních rostlinných olejů:

Je velmi důležité vybrat správný olej - měl by to být vysoce kvalitní produkt. S nákupem slunečnicových, olivových, palmových, sójových a sezamových olejů obvykle nejsou žádné problémy, najdete je v každém supermarketu. Ale lopuch, kolečko, lněné semínko, rajčat a kokosový olej je lepší koupit v lékárnách a ne objednat přes internet. Ve druhém případě existuje možnost napadnout padělaný výrobek s škodlivými přísadami.

Domácí masky pro zesílení vlasů s rostlinnými oleji nejsou vhodné pro všechny: například pokud máte velmi mastné vlasy, doporučuje se nejprve normalizovat mazové žlázy pomocí vyvážené stravy se sníženým živočišným tukem, ošetřit pokožku hlavy přirozenou maskou se zklidňujícím účinkem a teprve potom začněte intenzivní výživu vlasů.

Důležité: nedělejte masky s rostlinnými oleji, pokud máte velmi mastné vlasy, těžké lupy nebo seborrheu. Nejdříve musíte odstranit houbovou infekci a zřídit normální činnost mazových žláz.

Pokud máte suché, křehké, nudné a rozštěpené chloupky, které se po umytí hlavy a usazení na hřebenu rozpadají, jsou rostlinné oleje ideální. Je velmi užitečné provést preventivní posilování vlasů maskami na bázi rostlinných olejů 4-5krát měsíčně, pokud pravidelně barvíte a kroužíte kudrlinky.

Pro kompletní léčbu je třeba postupovat 2-3x týdně. Nejjednodušším způsobem je ohřát některý z výše uvedených olejů ve vodní lázni na pohodlnou teplotu, protřepat do kořenů a rozložit po celé délce, zabalit celofán a ručník a stát hodinu a půl a pak důkladně opláchnout.

Ale existují efektivnější recepty pro posílení masky olejem - nabízíme jim to nejlepší:

Zpevňující vlasová maska ​​s lopuchovým olejem. Zahřejte 2 lžíce lopuchového oleje ve vodní lázni, přidejte dva surové žloutky a jednu ampulku kapalných vitamínů A a E (prodáváte v každé lékárně), vše důkladně promíchejte nebo míchat se směšovačem. Aplikujte masku na vlasy, věnujte zvláštní pozornost kořenům a podržte je pod izolační čepičkou po dobu 30 minut.

Maska pro růst vlasů s ricinovým olejem a brandy. Rostlinný olej a kvalitní vinobraní směs stejných poměrů a vyberte objem na základě délky a tloušťky vlasů. Smíchejte směs do kořenů a rozdělte na špičky, zakryjte hlavu teplem a počkejte půl hodiny. Můžete cítit mírný pocit pálení, ale to je normální - koňak a kastorka stimulují a probouzejí vlasové folikuly dobře.

Kokosová maska ​​pro intenzivní výživu vlasů. Kokosový olej se prodává v plastových nádobách a má příjemnou strukturu vhodnou pro aplikaci na vlasy, nemluvě o příjemné vůni a bohaté složení vitaminu a lipidů. Zahřejte 50 g takového oleje ve vodní lázni, přidejte do něj 1 polévkovou lžíci glycerinu, promíchejte směs do kořenů, rozdělte vlasy, trochu masírujte a podržte je pod ohřívacím uzávěrem po dobu 20-30 minut.

Olivově-citrónová maska ​​pro posílení kombinovaných vlasů. Pokud jsou vaše kořeny rychle znečištěné a samotné prameny jsou suché a křehké, použijte tento recept: zahřejte 100 ml extravirginového olivového oleje ve vodní lázni, přidejte polovinu citronové šťávy, důkladně promíchejte, položte na vlasy a nechte pod víčkem 20-30 minut. Po opláchnutí budou kudrlinky měkké a lesklé.

Výživná maska ​​s řepkovým olejem a medem. Suché a matné vlasy, šupinatá pokožka hlavy a dělené konce vyžadují nejnáročnější výživu. A většina vitaminů nám dá směs smíšeného oleje a medu z včelího medu. Smíchejte přísady ve stejných poměrech a zahřejte ve vodní lázni, aplikujte na hlavu, rozdělte vlasy a podržte je pod víčkem po dobu 20-30 minut.

Masky pro zdraví vlasů s esenciálními oleji

Esenciální oleje se výrazně liší od běžných rostlinných olejů - jsou extrahovány z rostlin, často bez tuku, pomocí speciálních technologií: parní destilace a extrakce kapalným oxidem uhličitým. Aromatický olej není v doslovném slova smyslu olejem, je to vonný ester, který se změní v plynnou formu a zmizí při pokojové teplotě.

Hodnota esenciálních olejů je velmi vysoká, a to nejen kvůli složitosti výroby, ale také kvůli jejich jedinečnému chemickému složení a hojivým vlastnostem. Aromatické oleje jsou používány člověkem po staletí pro lékařské, kosmetické a dokonce i náboženské účely. Oni nejen obohacují vitamíny, mastné kyseliny a další biologicky aktivní látky, ale mají silný stimulační účinek: zvyšují chuť k jídlu, zlepšují náladu, normalizují spánek.

Pokud jde o posilování vlasů, dokonce zde jsou velmi důležité éterické oleje - probouzejí vlasové folikuly, podporují aktivní růst, regulují činnost mazových žláz a některé dokonce odstraňují lupy. Nyní jsou regály každé lékárny plné malých krabiček s vonnými esenciálními oleji pro každou chuť. V tak širokém rozsahu je snadné se zmást, ale pomůžeme vám najít správnou volbu.

Následující aromatické oleje jsou nejlepší pro posilování vlasů:

Jak z tohoto seznamu zvolit nejlepší olej pro posílení vlasů? Zaměřte se na stav pokožky hlavy a kudrlin. Například pokud máte citlivou pokožku náchylnou k odlupování, použijte šalvěj, vervain, myrhu, santalové dřevo, mandle, levandule nebo bambucké máslo. Majitelé mastných vlasů se hodí pro všechny citrusové oleje, stejně jako máta a růžové. Olej z čajovníku se vyrovnává lupinami, je bohatý na přírodní antibiotika - phytoncides. A jehličnaté a dřevěné oleje se používají k posílení jakéhokoli typu vlasů, zvláště účinně olej z bayonských stromů, nazývaný také bayev.

Důležité: esenciální olej ze zálivu, který má specifickou kořeněnou vůni, má nejsilnější stimulační účinek všech současně známých aromatických olejů na oslabené vlasové folikuly.

Vlasová péče s éterickými oleji se provádí po 2-3 měsících s obdobnými přestávkami. Optimální frekvence použití masky - 2 krát týdně. Aromatické oleje jsou velmi výhodné, protože můžete přidat několik kapek do jakékoliv domácí nebo dokončené kosmetické masky. Samozřejmě, výrobky pro péči o vlasy vyrobené z čerstvých produktů s vlastními rukama přinesou více výhod než zakoupené. Nejlepšími základními možnostmi pro zpevnění masky s esenciálními oleji jsou rostlinný olej a vaječný žloutek. Jedná se o přínosy žloutek kuřecích a křepelčích vajec, které budeme popsány níže.

Zpevněte vlasy žloutkem

Žloutek se soustřeďuje na celou zásobu živin, které příroda určila pro úspěšný vývoj embrya a zrození zdravého kuřecího masa. To je důvod, proč jsou vajíčka jedním z nejvíce uspokojujících a zdravých potravin. Žloutky můžete podávat nejen sami, ale i vlasy pomocí jednoduchých domů posilujících masky.

Složení vaječného žloutku ovlivňuje různé složky:

Vitamíny A, B2, B3, B6, B12, D a E;

Draslík, hořčík a fosfor;

Amické kyseliny a fosfolipidy - biotin, lecitin, cholin.

Důležité: žloutek má nejvyšší obsah lecithinu, hlavní přírodní stavební materiál, který potřebuje celé lidské tělo, zejména vlasy.

Pro posílení a růst vlasů potřebujete pouze čerstvé kuřecí nebo křepelčí vejce. V druhém, vyšší koncentrace vitamínů, ale rozdíl je nevýznamný, tak dobré kuřecí vejce, zejména venkovské, domácí, dokonale zvládnout úkol. Žloutek jsou doporučeny pro normální a suché vlasy a pro mastné bílkoviny jsou lepší, které jsou také bohaté na živiny, ale obsahují mnohem méně lipidů.

Je nutné, aby se vaječné masky na čisté vlasy 2-3x týdně po dobu tří měsíců. Po dokončení postupu postačí opláchnout hlavu čistou chladnou vodou - žloutek je dokonale omyt a nezanechává na vlasu žádný cizí zápach. To je jeden z důvodů, proč jsou nejoblíbenější masky pro zesílení vlasů žloutku.

Přečtěte si nejlepší recepty níže:

Maska na vlasy z domácí majonézy. Jsme zvyklí považovat majonézu za jeden z nejškodlivějších produktů, ale to platí pouze pro zakoupené omáčky, které nejsou vhodné pro ošetření vlasů. Pokud si vyrobíte domácí majonézu, pak bude to nejlepší krmivo, které si můžete představit! Porazte půl šálku olivového oleje se čtyřmi žloutekmi, lžící citronové šťávy a lžičkou hořčice. Aplikujte tuto směs na vlasové kořeny a protože v masce je hořčice, je lepší obalit hlavu, aby se zvýšil oteplovací a stimulační účinek. Masku držte 30-45 minut a poté opláchněte čistou vodou.

Pivní maska ​​s žloutkem na zpevnění vlasů. Dobré nefiltrované, živé pivo je velmi užitečné pro vlasové folikuly - urychluje růst, vlasy jsou silnější a silnější. Smíchejte poloviční sklenici takového piva se dvěma žloutkami, smícháte směs se směšovačem, aplikujte na vlasy, skryjte se pod víčkem a podržte po dobu 30-45 minut a důkladně opláchněte.

Maskovaná maska ​​proti vypadávání vlasů a matná barva. Aby vaše vlasy lesklé a dobře upravené vzhled pomůže karoten obsažený v mrkev, a vejce budou poskytovat výživu. Rozkrojte jednu šťavnatou mrkev na strouhák a promíchejte je celým kuřecím vejcem, položte ho na kořeny vlasů, zabalte hlavu a chodte asi hodinu, nebo možná jeden a půl. Pak prostě opláchněte vlasy a osušte je přirozeným způsobem - okamžitě si všimnete, že barva se stala světlejší a kudrlinky získaly zdravý lesk.

Včelí med pro krásu vlasů

Když mluvíme o výživě slabých vlasů, nemůžeme zapomenout na med - nejbohatší složení vitaminu, minerálu a aminokyselin tohoto výrobku nám dovoluje považovat to za jedno z nejlepších přírodních zpevňujících látek. Tekutý med je pohodlně přidáván do domácí masky, dobře se omyje teplou vodou a dává vlasům příjemnou lehkou vůni. Dokonce i když med je již kandovaný, nehrožte, aby se to vzdal, jen ho zahřejte ve vodní lázni. Existuje pouze jeden závažný důvod odmítnutí posilovat vlasy s medem - alergií.

Důležité: včelí med je jedním z nejčastějších a nejsilnějších alergenů, takže než uděláte medovou masku, musíte provést kožní test - na kůži kolena položte medu a počkejte 12 hodin.

Masky na ošetření medu s přídavkem medu patří do kategorie nejvíce vyživující a "těžké" domácí kosmetiky, takže se doporučuje provádět tento postup jednou týdně. Jeden může argumentovat o tom, co med je nejlepší pro posilování vlasů, neurčitě: někdo si myslí, že vápno, a někdo obviňuje pohanky. Zaměřte se na výsledky použití masky pro určení volby.

Nejpopulárnější a nejúčinnější recepty na medové masky na vlasy jsou následující:

Zpevňující medová maska ​​na vlasy s propolisem a mumií. V hluboké porcelánové nebo skleněné misce smícháme 1 lžíci tekutého medu, 1 kuřecí žloutku, 1 lžičku propolisové alkoholové tinktury a 2 drcené mumie tablety. Aplikujte masku na kořeny, rozšiřte po celé délce, zabalte hlavu a počkejte 30-40 minut, poté opláchněte vlasy teplou vodou (maska ​​na vlasy s medem).

Medová hořčičná maska ​​pro stimulaci růstu vlasů. Pokud vlas vypadne špatně a rozdělí se, zkuste probudit vlasové folikuly z hibernace s medem a hořčicí. Smíchejte ve stejném poměru lopuchového oleje zahřátého ve vodní lázni s tekutým medem a suchým hořčičným práškem, aplikujte na kořeny bez tření. Zatlačte teplý uzávěr a masku nechte 15-20 minut. Během procedury pocítíte pocit pálení a pokud se stane příliš silným, je lepší, aby se prostředek před předepsaným časem vypláchl a v budoucnu přidávejte méně hořčice.

Maska na vlasy z medu, citronu a pepřové vodky. Další verze medové masky, která posiluje a stimuluje růst vlasů: míchat 2 lžíce tekutého medu se stejným objemem čerstvě vymačkané citrónové šťávy a pravidelné pepřové vodky. Udržujte tuto kompozici pod oteplovací čepičkou až 30 minut a zaměřte se na své pocity - pokud spálí špatně, je lepší ji předčasně vypláchnout.

Bylinné vlasové masky

Posílení vlasů s odvarováním a infuzemi léčivých rostlin není ve srovnání s metodami popsanými výše. Odrůda léčivých bylin umožňuje vybrat si fitomask, který je ideální pro váš typ vlasů a je schopen řešit jednotlivé problémy: špička, ztráta, křehkost, peeling a svědění, lupy, matná barva, rychle znečištěné kořeny.

Každá z těchto výzev mateřské přírodě má něco, co odpovídá:

Univerzální byliny pro zpevnění vlasů - lopucha, kopřiva, rozmarýn, barva vápna;

Byliny pro suché vlasy a citlivou pokožku hlavy - aloe, heřmánku, třezalku, šalvěj, nopku, vlak;

Léčivé rostliny pro mastné vlasy s lupy - dubová kůra, chmel, tansy, plantain, neplod, pelyněk;

Byliny pro ošetření zralých, slabých, šedivých vlasů - vavřín, nasturtium, kalamus, echinacea, řebříček.

Fytoterapie je vážná věda a léčivé rostliny obsahují silné látky, které mohou mít silný vliv na stav zdraví obecně a zvláště na vlasy. Proto před tím, než zpevníte masky z léčivých bylin, musíte správně určit typ vlasů a zvolit vhodnou rostlinu. Výjimkou je kořen lopuchu a kopřiva - tyto bylinky jsou vhodné pro všechny, jsou zcela bezpečné a dokonale posilují vlasy jakéhokoli druhu.

Často příčinou zhoršení kvality vlasů, a dokonce i plešatosti jsou pomalé střevní infekce a parazity. Tento problém lze řešit také pomocí léčivých rostlin: například infuze pelyňku nebo tansy při požití, zabíjení bakterií a parazitů. Nezapomeňte prověřit, zda je oslabení vlasů kombinováno s nepříjemnými příznaky z gastrointestinálního traktu. A nejlepší recepty bylinné masky na posílení vlasů najdete níže.

Zpevněte lopuch vlasů

Chcete-li vytvořit efektivní masku, vyjměte několik lopuchu oddenky, důkladně umyjte, oloupejte a protřete jemnou struhadlo. Okamžitě aplikujte výslednou masku na vlasové kořeny, zabalte hlavu a podržte po dobu půl hodiny, poté opláchněte tekoucí vodou. Strouhaný kořen lopuchu nemůže být uchováván čerstvý - rychle oxiduje a ztrácí své hojivé vlastnosti. Ale vy můžete nalít to s alkoholem a trvat na tom, a pak si třít do vlasových folikulů 2-3 krát týdně.

Maska čerstvých listů lopuchu se připravuje takto: nakrájejte listy nůžem, vložte je do skleněné nádoby, nalijte slunečnicový olej a nakrájejte na vodní lázni po dobu 30 minut, pak se napněte, ochlaďte na pohodlnou teplotu, olej na vlasy a držte jej pod kapotou hodinu a půl. Ve skutečnosti získáte přírodní, koncentrovaný domácí lopuchový olej.

Vývar pro oplachování vlasů lze připravit pouze z kořenů a můžete přidat listy listů. Vroucí surovinu na nízké teplotě po dobu 10 minut, počkejte, až se ochladí, namnožte a vyčistěte čistou hlavu z pánve, ohněte nad umyvadlem a znovu z ní vyjměte vývar alespoň 20-30krát v jednom postupu.

Posílení vlasů z kopřivy

Suché nebo čerstvé listy kopřivy, stejně jako oddenky, se používají k přípravě léčebných odvarů, s nimiž se vlasy opláchnou po umytí. Pokud máte suché suroviny, vezměte to ve výši 2 polévkové lžíce na 500 ml vody a pokud je čerstvé, půl sklenice nasekané kopřivy na 500 ml vody. Infúze se udržuje ve vodní lázni po dobu 20 minut a přirozeně se ochlazuje se zavřeným víkem. Vlasy mohou být okamžitě opláchnuty, ale je lepší to udělat ráno, poté co infuze stála celou noc.

Henna a Basma: barvení a uzdravení

Barvení vlasů s hennou a Basma neztratilo svou popularitu na světě, a to navzdory zdlouhavému a obtížnému procesu a úzkému dosahu získaných odstínů. Jedná se o absolutní přirozenost těchto přirozených barviv. Je dokonce věřil, že hena a basma posilují vlasy, ale je to opravdu tak? Koneckonců, existují ženy, které se tyto barvy nelíbí kvůli údajnému sušení na vlasy a pokožku hlavy.

Henna a Basma se jako taková neodlišují bohatou vitaminovou a minerální kompozicí. Mohou se pochlubit přítomností přírodních pigmentů a přírodních antibiotik - phytoncides, kvůli kterým se úspěšně vyrovnávají s lupinami. Nicméně, v procesu henna a basma barvicí vlasy, každé vlasy zahušťuje, a horny váhy, s níž je pokryté vyhlazovat a držet spolu. To vše vede k tomu, že namalované kudrlinky začínají vypadat hustěji a hustěji. Pokud jde o suchost - ano, skutečně henna a basma barvení je vhodnější pro ty s mastnými vlasy.

Důležité: barvení hennou je kosmetická procedura s dočasným účinkem, nikoliv kompletní metodou posilování vlasů. Barvivo pracuje na samotných vlasech, nikoliv na vlasových folikulích.

Chcete-li dát hennu na vlasy pouze se zlepšujícím účelem nyní nejen brunetky, ale i blondýnky mohou - požehnání na prodej se objevil bezbarvá henna. Snažte se s tím experimentovat, možná že pro vás bude tento nástroj vyhovovat a umožní vám posílit vaše vlasy. Mějte však na paměti, že tato technika je kontroverzní a nedává stabilní, dlouhodobý výsledek - pokud barvíte, vaše vlasy jsou silné, jakmile se zastavíte, začnou znovu vypadat slabé.

Posilujte vlasový kefír, kysanou smetanu a jogurt

Fermentované mléčné výrobky obsahují vitamíny B a vitamín E, mléčné bílkoviny, vápník a živé mikroorganismy, díky nimž kefír, jogurt, jogurt a zakysaná smetana účinně vyživují, posilují a změkčují vlasy. Pro terapeutické masky je nejlepší použít farmu, domácí produkty se střední nebo vysokou hodnotou tuku. Dietní mléčné výrobky neobsahující tuky jsou převážně voda a laktóza a lví podíl na výživových složkách v nich je ztracen.

Důležité: Kefír a jogurt rychle vymyjí barvivový pigment z vlasů - mějte na paměti, že pravidelně barvíte vlasy.

Kefírové masky, stejně jako jiné ztužující masky na bázi fermentovaných mléčných výrobků, jsou považovány za ideální způsob péče o suché vlasy. Přidáním několika osvěžujících a čistících přísad do masky můžete získat produkt, který je ideální pro majitele mastných vlasů.

Níže naleznete 5 nejlepších receptů na masky na bázi kefír, jogurtu, ryazenky, zakysané smetany a přírodního jogurtu:

Zpevňující maska ​​pro mastné vlasy z kefír a hořčice. Smíchejte s poléčkou teplého kefír, 1 žloutek, 1 polévkovou lžíci suchého hořčičného prášku a několik kapek citrusového esenciálního oleje. Aplikujte masku na vlasy a nechte ji pod celofánem a teplou čepičkou po dobu 30-45 minut, poté ji umyjte bez použití šamponu.

Maska jogurtu a lopuchového oleje pro velmi suché vlasy. Vezměte 50 ml lopuchového oleje, zahřejte ve vodní lázni, nalijte čtvrtinu šálku kefír, promíchejte, přidejte 1 žloutek, důkladně promíchejte a aplikujte na vlasy. Hlava by měla být zabalená a doporučuje se udržovat takovou masku po dobu nejméně jedné hodiny.

Maska na zakysanou smetanu s cibulí proti vypadávání vlasů. Pokud vlas vypadne silně, nejlepším prostředkem je cibule v kombinaci s tukovou smetanou smetanou. Smíchejte mírně teplý kefír s jemně nakrájenou cibulí. Hlasitost by měla být vybrána na základě délky vlasů, maska ​​by měla být aplikována velice hojně. Zahalte si hlavu do celofánu a obalte ručník přes vrchol a chodte nejméně 45 minut, nejlépe hodinu. Pak důkladně opláchněte vlasy a několikrát vypláchněte slabým roztokem jablečného octa, abyste neutralizovali vůni cibule.

Univerzální maska ​​ryzhenky a černého chleba. Černý chléb, nejlépe Borodino, je ideální pro posilování vlasů - vyživuje vlasové folikuly s vitamíny a drobka působí jako měkký peeling při aplikaci masky a masírování hlavy. Práce mazových žláz je normalizována, lupiny, peeling a svědění. Namočte 2-3 plátky černého chleba do teplé ryaženky, aplikujte na vlasy, masírujte, zabalte a podržte po dobu 1 hodiny, poté opláchněte čistou vodou bez použití šamponu. Vlasy po dlouhou dobu nebudou kontaminovány.

Výživná maska ​​jogurtu a otrub. Pro tento recept se hodí ovesné nebo pšeničné otruby, a dokonce lépe - klíčí pšenice nebo sója. Mohou klíst doma na talíři, jen zabalené ve vlhkém hadříku. Pšeničné klíčky obsahují fantastickou sadu vitamínů, aminokyselin a cenných lipidů. Rozdrtit půl šálku otrub nebo hrst klíčených zrn, míchat se stejným objemem teplého přírodního jogurtu, nechat 1 hodinu na teplém místě, aplikovat na vlasy, zabalit a počkat další hodinu. Opláchněte bez šamponu.

Masky na zesílení ovoce a zeleniny

Čerstvá zelenina a ovoce obsahují mnoho vitamínů, jmenovitě nedostatek vitamínu je nejčastější příčinou slabosti, lámavosti a vypadávání vlasů. Nejprve se musíte pokusit o obohacení vaší stravy ovocem, plody a zeleninou, aby vaše vlasy získaly dostatek výživy zevnitř. Ale domácí masky čerstvého a šťavnatého ovoce budou sloužit jako dobrá pomoc při řešení našeho problému.

Musíte vybrat produkt na základě typu a charakteristik vlasů:

Pro suché vlasy jsou velmi užitečné masky z avokáda, broskve, meruňky, rajčatka, guava, meloun, dýně, rajče, papája a banán;

Mastné vlasy jsou nejlépe posílené okurkou, zelím, jablkem, citronem, bramborem, pomerančem, rebarbem a mandarínkem;

Tmavé, bez života, řídké vlasy jsou ošetřeny cibulí, mrkví, brusinkami, kiwi a jahodami.

Každé z těchto druhů ovoce a zeleniny lze rozdrtit 2-3x týdně a aplikovat na hlavu po dobu 30-45 minut. Ale nejúčinnější masky pro posílení vlasů jsou z luku. Navzdory radu trichologů a nadšených recenzí pacientů ne všechny děvčata spěchají opakovat tento výkon a dávají cibulovou kaši na vlasy. Problémem je neuvěřitelně trvalý zápach, který zůstává ve vlasech i po opakovaných promývání a zhoršuje se vlhkostí. Ale věřte mi - hra stojí za svatbu.

Důležité: cibulová žárovka obsahuje vzácný minerál, který je nezbytný pro zdravé vlasy - síru. Síra luku má svou specifickou vůni.

Existuje několik triků, jak se zbavit cibule: můžete do masky přidat několik kapek silně vonícího esenciálního oleje (jehličnatého nebo citrusového) a po proceduře byste měli opláchnout vlasy roztokem jablečného octa.

Recept na cibulovou masku, stejně jako některé z nejúčinnějších receptů na masky na zpevnění ovoce a zeleniny, vás vyzývají, abyste zjistili dále:

Nejlepší cibulová maska ​​pro urychlení růstu vlasů. Vezměte 2 lžíce čerstvých, živých kvasnic (lisovaných, nikoliv práškových), promíchejte s 1 čajovou lžičkou medu (nebo cukru, pokud jste alergičtí na med), přidejte směs na teplé místo a počkejte, až dojde k husté pěně. Přidejte 2 polévkové lžičky lopuchového oleje a 4 lžíce čerstvé cibulové šťávy na droždí. Vše důkladně promíchejte, aplikujte na vlasy, zabalte a držte masku po dobu 1 hodiny, poté si umyjte vlasy jemným šamponem. Udělejte tak masky každý druhý den po dobu dvou až tří měsíců a vaše vlasy začnou růst, i když máte těžkou formu plešatosti!

Banana-jogurtová maska ​​pro tenké, suché a křehké vlasy. Zralé banány jsou bohaté na draslík, který jako síra je pro vlasy velmi užitečný. Banány, na rozdíl od cibule, se na vlasy snadno aplikují, jsou dokonale omyty čistou vodou a nezanechávají žádný nepříjemný zápach. Co není důvod, abyste příležitostně vyživovali vlasy tímto nádherným ovocem? Rozdrvíme pár banánů s mixérem a vytvoříme homogenní bramborové kaše, přidáme půl šálku hustého přírodního jogurtu nebo tučné zakysané smetany, dejte je na vlasy a podržte je pod víčkem 30-45 minut. Opláchněte pod tekoucí vodou.

Bramborová maska ​​posiluje mastné vlasy. Šťáva surových brambor normalizuje činnost mazových žláz, dokonale čistí a posiluje vlasy. Pokud máte velmi mastné vlasy s lupinami, přidejte do strouhaných brambor trochu cibule a česneku - tato zelenina účinně zabíjí houbu, která způsobuje lupy. Tam je také méně "voňavé" možnost: pokles několik kapek čajového stromového oleje. Pokud nedošlo k lupům a potřebujete pouze zpevnit vlasy a odstranit přebytečný obsah tuku, míste bramborovou kaši s teplým kefírem. Udržujte masku doporučenou po dobu nejméně 45 minut.

Citrus čerstvý pro lesk a krásu zralých vlasů. Věk, nudné vlasy mohou být obnoveny k životu pomocí pravidelných citrusových masek. Vezměte si citrusy, které máte - napíklad půl citronu, pomeranče a grapefruitu, přeskočte odšťavňovač nebo stlačte ručně a nasypejte ji přes hlavu a snažte se, aby se veškerá kaše usadila na kořenech vlasů. Omotat vlasy a držte masku 30-45 minut a pak opláchněte čistou vodou.

Jiné masky na vlasy

Pravidla a doporučení pro péči o slabé vlasy

Aby vaše úsilí nebylo marné, a domácí masky pro posilování vlasů, které se vypořádaly s jejich úkolem, dodržujte tato pravidla:

Během celého období ošetření vlasů, jíst plně a vyváženě, zajistit příjem celého komplexu potřebných vitamínů a minerálů;

Získejte masážní kartáček z přírodního dřeva nebo štětin, nepoužívejte hrubý kovový nebo plastový hřeben k poškrábání oslabených kudrlin, které mohou poškodit pokožku hlavy, vytáhnout a elektrifikovat vlasy;

Vynechte každodenní mytí vlasů - to je hlavní příčina jak tuku, tak suchu, jedná se pouze o individuální reakci žláz umístěných na pokožce hlavy. Někdo takové násilí způsobuje atrofii mazových žláz a někdo - hyperfunkci;

Umyjte si vlasy vodou při pokojové teplotě - příliš horká voda je škodlivá pro vlasové folikuly, stejně jako příliš studená. Pokud je to možné, použijte filtrovanou nebo zmrazenou vodu;

Pečlivě vybírejte šampony a kondicionéry, dáváte přednost renomovaným značkám přírodní kosmetiky, čtete štítky, nekupujte kosmetiku parabeny a silikonem;

Nejméně dočasně odmítněte sušení a úpravu vlasů. Nepoužívejte na ně laky, gely a pěny. Pokud máte krátké vlasy, udělejte čisté účesy, které samo o sobě ráno a krásně uschne a pokud budete nosit dlouhé vlasy, umyjte jej večer a ráno opatrně jej hřejte a nepleťte.

Doufáme, že naše tipy vám pomohou účinně posílit vaše vlasy a začít se radovat z vašeho okouzlujícího odrazu v zrcadle. Buďte zdraví a krásní!

Pro Více Informací O Suché Vlasy