logo

Hydratační masky na vlasy, domácí recepty na suché a poškozené vlasy

Zvlhčení pokožky hlavy a vlasů je důležitou součástí péče o vaše kadeře. To zahrnuje nejenom hotové zvlhčovače známých značek (kondicionéry, balzámy atd.), Ale také domácí masky na vlasy. Systematické začlenění masky s hydratačním účinkem při péči o domácí vlasy výrazně zlepší jejich celkový vzhled a stav, posílí a zmírní suchost a eliminuje křehkost.

Zvlhčující masky jsou relevantní nejen v létě, kdy jsou vlasy vystaveny zvlněným účinkům slunce, moře (během prázdnin) a vítr, stávají se suché, zblednou a jejich keratinové váhy se rozpadají. Vlasy se také musí pravidelně zvlhčovat v chladných obdobích, protože nikdo nezrušil čelenky a denní stylování s horkými spotřebiči (může to být vzácná žena bez nich), jejich vlasy jsou také poškozené, jsou přehnané, křehké, vypadají. Masky s hydratačním účinkem pomáhají udržovat vodní rovnováhu pokožky hlavy a vlasů na správné úrovni, udržují si jejich zdraví, lesk a hladkost. Takové postupy také ochrání vlasy před škodlivými účinky ultrafialového záření a učiní je poslušnými.

Nejlepší základ pro zvlhčování vlasů, principy použití hydratačních mask.

Hlavní nepřátelé sucha s vynikajícími hydratačními vlastnostmi jsou:

 • fermentované mléčné výrobky, zejména kefír nebo jogurt - vyrovnávají se zraněními, zabraňují úseku na koncích;
 • rostlinné oleje (hlavně použité lopuch, oliva, rakytník, ricin) - zdroj vitamínů, nenasycené mastné kyseliny, vosky a fosfolipidy, které v kombinaci vytvářejí lipidovou bariéru pokožky hlavy;
 • med, vejce, želatina - obsahují bílkoviny, vitamíny, aminokyseliny, které napomáhají regeneraci a udržují vodní rovnováhu pokožky hlavy a vlasů;
 • Arnica - obsahuje nejdůležitější organické kyseliny, bílkoviny, esenciální oleje, minerály, třísloviny, které aktivně vyživují a zvlhčují vlasy a zlepšují jejich strukturu.

Masky s těmito složkami v základně jsou nejúčinnější pro zvlhčení pokožky hlavy a vlasů.

Pokud je pokožka na hlavě normální, není přehnaná a vlasy jsou suché, maska ​​by měla být aplikována pouze na prameny. Jinak se maska ​​aplikuje na pokožku hlavy a celou délku vlasů. Při preventivním účelu masky se zvlhčujícím účinkem by mělo být prováděno jednou za sedm dní, při léčbě suchosti a křehkosti by se měl postup provádět dvakrát nebo třikrát za sedm dní. V druhém případě bude tento postup doplněn o hlavní obnovovací a léčebně zdokonalovací léčbu, kterou byste měli jmenovat specialistou v této oblasti.

Nezapomeňte, že pro maximální účinnost postupů by měly být masky aplikovány na čisté a mírně vlhké vlasy. Po nanesení kompozice na hlavu se ujistěte, že máte na sobě plastový sáček nebo sprchový uzávěr (který má co nebo jak je pohodlnější) a ohřejte ho horním ručníkem (předem držte teplou baterii v zimě, pravidelně během léta, zahřejte ručník během procedury). Následující recepty jsou určeny pro průměrnou délku vlasů, počet složek se může snížit nebo zvýšit v závislosti na délce vlasů.

Receptuje domácí zvlhčující masky na vlasy.

Olejová maska ​​pro hydrataci vlasů.
Akce
Zvlhčuje, vyživuje, dává hladkost.

Složení.
Rostlinný olej (olivový, lopuch, ricin, řešetlák) - 3 polévkové lžíce. l (v závislosti na délce vlasů).

Aplikace.
Olej zahřejte ve vodní lázni, protřejte ji na pokožku hlavy a rozetřete ji po celé délce vlasů, přičemž věnujte zvláštní pozornost suchým koncovkám. Podržte masku pod filtrem a ručník po dobu 30-40 minut, poté opláchněte šamponem pro suché vlasy.

Hydratační maska ​​na vlasy kefíru.
Akce
Obnovuje a léčí poškozené vlasy, zabraňuje průřezu a oddělení, vyhlazuje keratinové váhy, hydratuje.

Složení.
Kefír nebo kyselé mléko - 100 ml.

Aplikace.
Zahřejte jogurt s vodní lázní a naneste ho na vlasy. Nasaďte si sprchový uzávěr, zabalte se silným ručníkem. Po čtyřicet minut vypláchněte masku spoustou teplé tekoucí vody.

Olejová maska ​​s jogurtem na vlasy.
Akce
Vyhlazuje, posiluje, zvlhčuje, dává lesk.

Složení.
Kefír nebo jogurt bez přísad (ideálně domácí) - ½ šálku.
Olivový nebo mandlový olej - 1 polévková lžíce. l
Med - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Roztajte med ve vodní lázni, odděleně zahřejte rostlinný olej. Kombinujte obě složky a vložte do směsi směs fermentovaného mléka. Roztříděte složení po celé délce vlasů, vyčistěte je dřevěným hřebenem. Na horní straně zahřejte fólií a ručník a nechte 40 minut. Masku vypláchněte jemným šamponem na suché vlasy. Tato maska ​​se nedoporučuje pro barvené vlasy, protože přispívá k vyluhování barvy.

Maska žloutek s aloe šťávou a kokosovým olejem.
Akce
Živí, zvlhčuje, obnovuje, zjemňuje a dává lesku z první aplikace.

Složení.
Jogurt bez přísad - ½ šálku.
Aloe šťáva - 1 polévková lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Kokosový olej - 1 polévková lžička. l

Aplikace.
Roztáhneme kokosový olej ve vodní lázni a mícháme s vaječným žloutkem, dokud nebude hladký, na který přidáme jogurt a šťávu z aloe. Maska rozdělujte celou délku vlasů a položte je pod film a ručník na jednu hodinu. Opláchněte šamponem.

Želatinová maska ​​na vlasy.
Akce
Moisturize, vyživuje, plní váhy, vlasy jsou elastické a odolné.

Složení.
Želatinový prášek - 1 polévková lžička. l
Teplá voda - ½ šálku.
Ricinový olej (nebo kokosový ořech) - 1 polévková lžíce. l
Roztok vitaminu E - 10 kapek.
Roztok vitaminu A - 10 kapek.

Aplikace.
Želatina nalijte vodu a nechte do úplného otoku (asi čtyřicet minut). Želatinová hmota by měla být ohřátá pomalu, dokud nebudou hrudky úplně rozpuštěny. Když se hmota ochladila, přidávejte olej a nakonec vitamíny. Rozdělte hotovou kompozici na celou délku vlasů, nezapomeňte na špičky. Držte masku pod filtrem a ručník po dobu čtyřiceti minut, poté opláchněte šamponem.

Maska s arnicí na vlasy.
Akce
Vyživuje, zvlhčuje, obnovuje, dává pružnost, pružnost a lesk, podporuje růst.

Složení.
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Žloutka - 2 ks.
Arnika tinktury - 3 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Zahřejte olej ve vodní lázni, promíchejte s dalšími přísadami. Osušte vlasy, zejména špičky, s hotovou hmotou. Ze shora umístěte plastový sáček a ohřejte si hlavu ručníkem. Po čtyřicet minut vypláchněte masku teplou vodou.

Hydratační expresní maska ​​na vlasy.
Akce
Okamžitě hydratuje vlasy, léčí, dává pružnost, hladkost a lesk.

Složení.
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
Jablečný jablečný ocet - 1 lžička.
Glycerin - 1 lžička.
Čerstvé vejce - 1 ks.

Aplikace.
Zahřejte olej ve vodní lázni do teplého stavu, přidejte zmačkané vejce, glycerin a ocot. Rozložte kompozici po celé délce vlasů, připravte oteplovací uzávěr a nechte po dobu čtyřiceti minut. Opláchněte masku sotva teplou vodou.

Medová maska ​​na vlasy.
Akce
Zvlhčuje, vyživuje, zjemňuje, dává lesk.

Složení.
Med - 2 lžičky.
Olivový nebo mandlový olej (lopuch) - 2 polévkové lžíce. l
Žloutka - 2 ks.

Aplikace.
Smíchejte olej s medem a zahřejte ve vodní lázni. Do teplé hmoty přidáme předblenuté žloutky. Aplikujte masku na vlasy, zahřejte filtrem a ručníkem, promývejte teplou vodou pomocí šamponu po čtyřiceti minutách.

Hydratační maska ​​pro kudrnaté vlasy.
Akce
Zvlhčuje, dává hladkost a přirozený lesk, dělá kadeře poslušný.

Složení.
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Citronová šťáva - ½ citronu.
Med - 2 lžíce. l
Roztok kapsle vitaminu E - 1.
Roztok vitaminu A - 1 tobolka.

Aplikace.
Žloutku rozemlejte máslem, přidejte roztavený med, citronovou šťávu a vitamíny. Kompozice je rozložena po celé délce vlasů, tvoří oteplovací čepici. Chraňte masku čtyřicet minut, opláchněte vlažnou vodou pomocí šamponu.

Hydratační maska ​​pro kudrnaté vlasy.
Akce
Intenzivně zvlhčuje, vyhlazuje, dodává lesk, dělá poslušnost.

Složení.
Olivový olej - 1 polévková lžíce. l
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
Smetana (není tuk) - 1 polévková lžíce. l
Žloutka - 1 ks.

Aplikace.
Smíchejte oleje, přidáme kyselou smetanu a bít dobře. Nakonec přidejte vaječný žloutek. Hmotnost se vztahuje na celou délku vlasů, nasadí se na plastový sáček a omotá se hlavou ručníkem. Po půl hodině opláchněte masku mírně teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Lotion po masce.
Akce
Poskytuje lesk, vlasy jsou hedvábné a pružné.

Složení.
Citronový džus - 5 ml.
Esenciální olej ylang-ylang - 3 kapky.
Teplá voda - 100 ml.

Aplikace.
Kombinujte všechny přísady a opláchněte složení vlasů po vyprání masky.

Bylinné odvar pro oplachování.
Akce
Vyživuje, vitaminuje, posiluje, dodává lesk, pevnost a pružnost.

Složení.
Sage Herb - 50 g.
Hypericum tráva - 50 g
Nettle tráva dioecious (s tmavými vlasy) nebo heřmánek (s blond vlasy) - 50 g
Tráva paliva - 50 g.
Vroucí voda - 1 šálek.
Roztok vitaminu E - 1 ampule.
Roztok vitaminu A - 1 ampulka.

Aplikace.
Byliny se mísí. Vezměte lžíci sbírky, vařte vařící vodu, ponechte pět minut ve vodní lázni. Pak ochlaďte vývar, napněte a spojte s vitamíny. Pro čisté vlasy jako kondicionér použijte hotový odvar. Aplikujte mandlový nebo ricinový olej na suché konce po umytí vlasů.

Hydratační maska ​​na vlasy je dobrá prevence a způsob, jak eliminovat suchost. Opět platí, že masky jsou jen doplněk k hlavní léčbě nebo pomocné péči. Pro choroby pokožky hlavy, hormonální a potravinové poruchy, u kterých se stav vlasů zhoršil, byste měli navštívit lékaře.

Jak navlhčit vlasy - 10 úžasných maskovaných receptů

Pokud jsou kudrlinky křehké a suché, pak je to jisté znamení, že postrádají vlhkost. Vzhledem k tomu, že je velmi snadné zvlhčit vlasy doma, můžete se vyhnout plýtvání ošetření salonu. Díky domácí hydrataci je snadné dosáhnout pružnosti, zcela se zbavit křehkosti a rozštěpení.

Recepty hydratační masky na vlasy

# 1. Různé esenciální a rostlinné oleje, které se často používají při vlasové terapii, jsou známé díky svým vynikajícím hydratačním vlastnostem. Jsou bohaté nejen na mastné kyseliny, ale také na přírodní enzymy, vitamíny a minerální látky.

# 2. Na prvním místě v popularitě mezi majiteli suchých a křehkých pramenů je kokosový olej. Je nutné ohřát hmotu na 25-27 stupňů, pak se stává kapalinou a rozděluje se po celé délce. Olej nemůže vypláchnout několik hodin, nebo dokonce nechat přes noc. Po prvním použití se náležitě zvýší elasticita.

Tak vypadá vypadávání vlasů s hydratační maskou kokosového oleje.

# 3. Rychle obnovte suché konce a zvlhčte je a pomůžete masírovat vlasy. Extrakt Shea pomáhá nejen obnovit prameny, ale také zlepšit pokožku hlavy. Používejte ho stejně jako kokosový ořech. Nejdříve se roztavíme a rovnoměrně se rozprostříme nad prameny.

# 4. Vezměte prosím na vědomí, že u suchých a křehkých vlasů se lopatka v čisté formě nedoporučuje. Při nepřetržitém použití může přispívat k suchu a křehkosti. Je lepší ji rozložit na kořeny a konce, které mají být ošetřeny rakytníkem, olivovým nebo kukuřičným produktem.

# 5. Dobrá výživná maska ​​se získává z želatiny a medu. Suchá želatina by měla být smíchána s vodou a ponechána na bobtnání po dobu 20 minut. V této době se med zahřeje ve vodní lázni. Přísady jsou vzájemně kombinovány. K směsi lze snadno rozložit na povrch kudrlin, můžete přidat malé množství konvenčního balzámu nebo kondicionéru. Udržujte hmotnost nejméně 40 minut.

# 6. Z dělených konců pomůže efektivní masky s hlínou a oleji. Pro každý typ vlasu (kudrnatý, tenký, hustý) se vlastní typ minerálu hodí:

 1. Cambrian modrá hlína je nejvhodnější pro barevné prameny, protože má tendenci posílit křehké prameny, léčit pokožku a jádro;
 2. Suché tenké kadeře pomohou obnovit kaolin. Je také schopen hluboce vyživovat vyrovnané prameny, posilovat kořeny a navlhčit konce;
 3. Pro husté kudrlinky je optimální čisté minerální čistění od toxinů a silikonů.

Clay lze použít k léčbě pokožky hlavy a vlasů, ale je třeba vzít v úvahu rozměry. Vlhké kudrnaté kudrlinky po zvýraznění nebo přímé barevné prameny pomohou jílu, zředěnému v poměru 2: 1 (voda: minerální). Pro hojení kořenů hory je prach kombinován s rostlinným výtažkem nebo minerální vodou ve stejných částech.

Video: jak navlhčit vlasy doma pomocí různých výrobků a masky
https://www.youtube.com/watch?v=h4p3CKaqZrQ

# 7. Vynikající zvlhčující maska ​​na vlasy doma se získává ze směsi olejů a bezbarvé henny. Chcete-li to udělat, musíte si koupit íránskou hennu a podle pokynů ji rozmíchat s nějakým bylinným odvarem. Ve výsledné hmotě se přidá čajová lžička řešetláku a lopuchu. Aplikujte po celé délce, neožouvejte na hodinu.

# 8. Pro intenzivní regeneraci vlasů a zvlhčení pomůže řasa masku. Mnoho populárních receptů zahrnuje řasy kvůli jejich nasycení minerály a esenciálními kyselinami. Je nutné zakoupit v lékárně suchý prášek z morského kala, nalít horkou vodu podle pokynů, namíchat s jakýmkoliv olejem nebo obvyklým balzám a aplikovat ho na prameny. Tato směs je ve věku 40 minut. Bude nejen schopna intenzivně zvlhčit kudrlinky, ale také výrazně urychlit jejich růst.

# 9. Rostlinný olej a vejce jsou také považovány za vynikající hydratační přípravek. Tyto produkty zaručují nejhlubší výživu a obnovu tyčinky, saturaci buněk vlhkostí a živinami. Vejce by měla být šlehaná a kombinovat s dvěma lžíci teplé rýže. Výsledná hmotnost se aplikuje po celé délce. Hlava musí být pokryta polyethylenem a ručníkem. Je nutné získat skleníkový efekt. Propláchněte po 2 hodinách. Pokud chcete, můžete do hmoty přidat svůj oblíbený esenciální olej, med nebo vitamíny.

# 10. Chcete-li navlhčit hroty po umytí a zabránit jejich průřezu, trichologové doporučují je namazat kapalným tokoferol-acetátem. Vitamin E pomáhá chránit prameny před negativními vnějšími vlivy, přináší jim sílu a lesk, stejně jako pružnost a hydrataci. Účinek je patrný po prvním použití. Můžete doplnit olejový roztok B12 nebo karoten v ampulích.

Doporučení pro péči o suché kudrnaté zámky:

 1. Po každém umytí musíte vyloupat odvar z vlasů s bylinkami. Může se jednat o zelený čaj, směs šalvěje a mátou, kořisti a další složky rostlin;
 2. Abyste vždy měli zvlhčené vlasy, je nutné masky pravidelně provádět. Zvolte některé z nejatraktivnějších pro vás a střídavě je.
 3. Přes vysušené, poškozené nebo odbarvené prameny musí být chráněny před vnějšími agresivními faktory za pomoci profesionálních výrobků. K těmto účelům můžete použít klimatizační zařízení, nezmazatelné spreje nebo kapaliny.

Profesní kosmetika pro hydrataci vlasů

Jakákoli ručně vyrobená maska ​​bude mnohem účinnější, pokud bude doplněna profesionálními prostředky. Například suché kudrnaté zámky lze umýt pouze pomocí speciálního zvlhčujícího vlasového šamponu (např. Estel - Estel Aqua Otium). Obsahuje jedinečný komplex látek, který pomáhá zadržovat vlhkost v buňkách zvlnění, chrání pramen před teplotou a mechanickým namáháním a posiluje jádro.

Hydratační vlasy s profesionálními výrobky

Pro zajištění maximální péče doporučujeme také koupit velmi lehký hydratační balzám pro poškozené a suché vlasy Estel OTIUM AQUA. Obsahuje přírodní selektovaný betain, jojobový extrakt a esenciální aminokyseliny. Produkt lze použít jak v salonu, tak doma. Vhodné pro běžné použití.

Pokud se v určitý den neplánuje výživná domácí maska, můžete na kadeře aplikovat nezmazatelnou zvlhčující kapalinu Somang. Mnoho dívek ve svých názorech na fórech vyjádřilo, že jednou z nejlepších možností je Bonacure Moisture Kick hydratační sprej na vlasy. Ve stejném hodnocení můžete zahrnout Loreal olej Mythic Oil a Medicinal System 4.

Mýtický olej od Loreal, který hydratuje vlasy

Samostatně je třeba říci o léku od společnosti Kharisma - hydratační stříkací kondicionér pro matné napěťové vlasy. Vztahuje se na nejčastěji přístupnou možnost než popsané. Obsahuje glycerin, ovocné kyseliny a vitamíny. I přes jednoduché složení je schopen eliminovat plynulost, dával kudrlinky měkkost a lesk.

Vynikající recenze mají také profesionální zvlhčující sérum Kapous Dual Renascence 2 phase (Capus). Jeho hlavní výhodou je, že produkt obsahuje izolovaný keratin v kombinaci s oleji a D-panthenolem. Po umytí se přípravek aplikuje na vlhké vlasy a neodstraňuje se, současně zajišťuje potravu, hydrataci a ochranu.

Hydratační sérum Kapos Dual Renascence 2 fáze

Pokud potřebujete nejen zvlhčit, ale také obnovit vlasy, doporučuje se koupit smetanou pěnu. Pantene Pro-V. Hlavní účinnou složkou je Panthenol, zklidňující dělené konce a poškozené kudrlinky. Používá se ihned po mytí na vlhkých pramenech a na suchu.

8 profesionálních vlasových masek doma: hydratační suché vlasy od odborníků

Péče o vlasy není omezena na praní a styling. Chcete-li vytvořit perfektní účes, jsou potřebné další postupy péče, mezi které patří masky zvláště účinné. Mohou být čistící, regenerační, vyživující nebo stimulující. Některé masky jsou navrženy tak, aby hluboce zvlhčují vlasy, přinášejí pružnost, lesk, krásný a přirozený vzhled.

O výhodách zvlhčování

Hlavním úkolem hlubokého zvlhčování je odstranění suchých, křehkých, nudných vlasů, osvěžení pokožky hlavy, učinění pramenů poslušnějšími a přizpůsobivější stylingu.

Postup je zobrazen pro kadeře jakéhokoli typu: nadsladené, mastné, zašpiněné, přecitlivělé. Pramene nejsou příliš těžké, lepivé nebo nepřirozené.

Při správném používání hydratační masky na vlasy (profesionální nebo domácí - na tom nezáleží) je schopen:

 • nasytit vlasové šachty vlhkostí;
 • obnovit přirozenou elasticitu a odolnost;
 • udržovat normální strukturu vlasů;
 • stimulovat růst tím, že působí přímo na kořeny;
 • hluboce zvlhčuje pokožku hlavy;
 • posílit kudrlinky a snížit jejich ztráty;
 • stimulují spící vlasové folikuly;
 • dávají vlákna příjemnou vůni;
 • Vyhlazujte vložené keratinové váhy a obnovte lesk;
 • odstranit přebytečný tuk nebo sucho;
 • zvýšit přirozené barvy.

[přímý]
Hydratační spreje, lotiony, emulze a masky lze nalézt na trhu. K dispozici jsou speciální salonní nástroje, které používají stylisty. Ovšem účinnost může být dosažena pomocí hydratačních mask pro suché vlasy doma.

Pro jejich přípravu můžete použít:

 • přírodní rostlinné oleje;
 • odvarky a infuze léčivých bylin;
 • jogurt, jogurt a jiné mléčné výrobky;
 • ovoce a zelenina;
 • ovesné vločky;
 • éterické oleje;
 • vejce;
 • med;
 • srvátka.

V jedné masce lze kombinovat několik komponent, které navzájem posilují vzájemné působení. Přírodní esenciální oleje mohou poskytnout příjemnou vůni složení: citron, pomeranč, grapefruit, máta, eukalyptus. Připravené aromatické směsi, které lze zakoupit v lékárně nebo míchat ručně, jsou velmi rafinované.

Domácí masky: jak se na ně připravit

Před zahájením procedury je důležité vybrat výrobky, které jsou vhodné pro určitý typ srsti.

Pro tukové prameny používejte vhodné lehké kompozice, které neobsahují oleje. Nemají váhu vlákna, odstraní přebytečný tuk a hluboce hydratační kadeře a pokožku hlavy.

Suché prameny potřebují vitamíny rozpustné v tucích, lecitin, přírodní oleje.

Kudrlinky, rozmazané častými kudrlinami a skvrnami, obnoví a zvlhčí ovoce a zeleninu.

Aby byl postup úspěšný, je třeba vzít v úvahu některé důležité body:

 1. Pro vaření používejte pouze čerstvé a kvalitní výrobky.
 2. Všechny součásti by měly být teplé, ne chladnější než teplota těla. To přispívá k lepšímu proniknutí účinných látek. Aby bylo možné dosáhnout požadované teploty, jsou součásti předem vytaženy z chladničky, mohou být ohřívány ve vodní lázni, aniž by došlo k varu.
 3. Před zahájením procedury mohou být mastné vlasy omyty neutrálním šamponem. Suché prameny se neumývají a pečlivě je česají štětcem, aby se odstranily zbytky prachu, kožního mazu a stylingu.
 4. Je vhodné aplikovat masku na speciální plochý kartáč s dlouhými syntetickými vlákny.
 5. Po rozložení složení pramenů je třeba vytvořit skleníkový efekt, zabalil hlavu hustým ručníkem. Pod ním je položena plastová sprchová čepička, vlasy jsou pokryty plastovým obalem nebo pergamenovým papírem.
 6. Procedura trvá 20-60 minut v závislosti na složení. Po dokončení je maska ​​odmyta měkkým, bezsulfátovým nebo dětským šamponem. Používejte agresivní čisticí prostředky s velkým množstvím barviv a dalších škodlivých přísad.
 7. Na závěr je hlava opláchnuta odvar z bylinkami, vodou, okyselena jablečným octem nebo citronovou šťávou. To dá kudrlinky pěkný jemný lesk.

Hydratační vlasové masky doma: pro suché vlasy

Na základě navrhovaných receptů můžete vytvořit vlastní, kombinovat a měnit přísady. Je důležité dodržovat proporce a vybrat výrobky, které odpovídají typu a stavu vlasů.

Kysané mléko pro zdraví a krásu

Vynikající hydratační krém - domácí jogurt. Pro mastné vlasy je vhodný výrobek z odstředěného mléka nebo 1% mléka, pro suché vlasy je lepší použít tučný produkt, například mléko z venkovských oblastí.

Ovesné vločky navíc vyživují prameny a adsobirovaný kožní mazu. Maska nasycuje prameny vlhkostí, účinek trvá několik týdnů.

Složení:

 • 0,75 šálku čerstvého domácího jogurtu;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce ovesné vločky.

Ovesnou mouku rozemlejte na mouku pomocí mixéru nebo ruční kávy. Smíchejte s jogurtem a zahřejte ho ve vodní lázni. Rozštěpte teplou směs vlasy a nechte 0,25 svazků pro následnou aplikaci.

Zakryjte hlavu pergamenovým papírem a přilepte ho přes ručník. Po uplynutí půl hodiny uvolněte komprese a zbytky masky vytřete do kořenů a pečlivě masírujte skalp prsty. Držte směs dalších 10 minut a poté opláchněte s příliš horkou vodou.

Olejové vlasy je lepší umýt šamponem, na sucho není potřeba. Směs opouští tenký ochranný předek na prameny, čímž zabraňuje ztrátě vlhkosti.

Ovocná léčba

Maska s přírodními ovocnými kyselinami odfarbí mrtvé částečky epitelu, zavře vlasové váhy, dává kudrlinky přírodní lesk. Vlákna získají příjemnou vůni a dlouho se nestrácejí.

Složení:

 • 0,25 sklenic čerstvě vymačkané hroznové šťávy;
 • 1 středně velké jablko.

Oloupeme jablko a rošt ho. Stiskněte hroznovou šťávu v gázích a promíchejte jablkovou omáčkou. Aplikujte směs na čerstvě umyté prameny od kořene až ke špičce, pročistěte zbytky do pokožky hlavy. Nasaďte si vlasy se sprchovým víčkem. Postup trvá 20-25 minut poté, co důkladně opláchnete hlavu studenou vodou.

Léčba Arnika

Skvělý recept na suché, křehké, slabé vlasy. Arnica dává pramenům dobře upravený vzhled, vrací pružnost a zářivost.

Složení:

 • 3 polévkové lžíce. lžíce duchovní tinktury arniky;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce ropového oleje;
 • 2 žloutky.

Bít žloutek a lehce je zahřívat ve vodní lázni. Přidejte rajčatový olej a tinkturu arniky, vše promíchejte do úplné homogenity. Aplikujte masku na vlasy, protřete ji do kořenů. Omotat hlavu fólií, zakrýt ručníkem a půlhodinu nechat stlačit. Oplachujte teplou vodou a neutrálním šamponem.

Magický lesk

Maska na vlasy všeho druhu, která tvoří nejtenčí ochrannou fólii, zabraňuje odkapávání pramenů, poskytuje pružnost a lesk.

Užitečné pro kudrlinky, často vystavené narovnání, curlingu, vysušení. Výhodou alternativy k procedurám salonu je pozoruhodnost dostupnosti, jednoduchosti a rychlého účinku.

Složení:

 • 2 polévkové lžíce. lžíce ricinového nebo lopuchového oleje;
 • 1 žloutek;
 • 1 lžička glycerinu;
 • 1 lžička jablečného nebo hroznového octa.

Vejce důkladně zbořte, promíchejte s olejem a glycerinem, přidejte drop octového octa. Rozložte směs na prameny a protřete ji na pokožku hlavy. Chcete-li zakrýt všechny vlasy, po nanesení směsi hřebete hřebeny s hřebenem se vzácnými zuby. Zakryjte hlavu v plastovém nebo pergamenovém papíru a zakryjte vyhřívaným ručníkem. Po 40 minutách opláchněte masku teplou vodou.

Dvojité zvlhčení

Maska s čerstvě vymačkanou cibulovou šťávou a aloe pomáhá obnovit dobře upravený vzhled na jakýkoli druh pramenů, obnovit lesk a léčit pokožku hlavy. Vyživuje vlasové tyčinky vitamíny, stopovými prvky a přírodní rostlinnou vlhkostí.

Maska má dlouhodobý účinek, pro dokonalý vzhled je postačující jeden postup za měsíc.

Složení:

 • polní malá cibule;
 • 1 čerstvě vybral list aloe;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce s nízkou tukovou smetanou smetanou;
 • 1 polévková lžička. lžíce tekutého medu;
 • 1 lžička lopuchového oleje.

Cibulku rozemlejte míchačkou a stlačte džus v gázích. Stejným způsobem stlačte šťávu z aloe a přidávejte cibuli. Důkladně navlhčete pečlivě česané vlasy. Počkejte 10 minut a poté nasypte směs smetany, másla a medu na vodní lázni na prameny. Zakryjte hlavu filtrem a ručníkem, držte stlačený stůl po dobu 30-40 minut.

Umyjte prameny teplou vodou a neutrálním šamponem a opláchněte je studenou vodou a několika kapkami mátového oleje. To neutralizuje ostrý cibulový zápach.

Na nejefektivnějších maskách s obsahem cibule jsme v tomto článku hovořili.

Maska pro vlasy doma - hydratační a obnovující barvu

Maska na bázi čerstvě vymačkané šťávy dokonale hydratuje nadsladené a nudné prameny, často vystavené barvení a curlingu. Je zvláště vhodná pro ženy s hnědými vlasy, brunety a zlaté blondýnky, ale není vhodná pro dívky s platinovými vlasy.

Mrkev vyživuje kudrlinky s vitamíny a stopovými prvky, nasytí je vlhkostí, dává světle zlatavě-načervenalý odstín.

Složení:

 • 4 polévkové lžíce. lžíce čerstvé mrkvové šťávy;
 • 2 polévkové lžíce. lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy;
 • 2 lžičky sušené máty.

Mátová másla se sklenicí vroucí vody, nechte půl hodiny a napněte. Smíchejte pol poháru infuze s mrkví a citrónovou šťávou. Rozložte hmotu na čerstvě umyté vlhké vlasy, omotávejte hlavu plastovým obalem a ručníkem. Po 30 minutách vypláchněte zámky studenou vodou.

Přírodní oleje a vitamíny

Velmi užitečné ovoce a zelenina bohaté na přírodní oleje. Vítězem této kategorie je zralé avokádo. Ovoce vyživuje prameny a pokožku cennými vitamíny a organickými kyselinami, zvlhčuje kudrnaté, zvládnutelné, zvlhčené. No, o vlivu přírodního medu na vlasy, jsme již podrobně popsali v samostatném článku.

Složení:

 • 0,5 zralého avokáda;
 • 1 lžička tekutého medu.

Ovoce odlupujte a rmutějte bramborovou kaší. Přidejte med, důkladně promíchejte a ohřejte ho ve vodní lázni. Na kadeře nanášejte polotuhou kašičku pomocí plochého kartáče, bohatě navlhčete kořeny. Zakryjte hlavu pergamenovým papírem a silným ručníkem a po 40 minutách opláchněte masku teplou vodou.

Cucumber Breeze

Velmi jednoduchý recept na vlasovou masku doma (zvlhčující mastné vlasy a skalp). Čerstvá okurka vyživuje vlasy, zabraňuje nadměrnému vysychání, obnovuje a regeneruje. Vhodné pro časté použití pro všechny, včetně barevných pramenů.

Složení:

 • čerstvá okurka střední velikosti;
 • několik kapek přírodního bergamotového oleje.

Nakrájejte okurku a šťávu stlačte přes gázu. Přidejte několik kapek bergamotového oleje pro příjemnou vůni a další stimulaci vlasových folikulů. Navlhčete prameny a vlasovou pokožku, masírujete kořeny prsty a zvyšujete krevní oběh. Nasaďte plastovou sprchovou hlavici. Po 20 minutách opláchněte hlavu vlažnou vodou.

Domácí hydratační maska ​​- jednoduchý a cenově dostupný prostředek pro další péči. Mohou být kombinovány se salonními procedurami, osvědčené lidové recepty jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Hydratační maska ​​na vlasy doma

Důležitou součástí každé péče o vlasy je její zvlhčování. Tento postup zahrnuje nejen zakoupenou kosmetiku na vlasy, ale také lidové recepty, které byly v poslední době velmi oblíbené. Domácí masky pro hydratační vlasy se systematickým používáním výrazně zlepšují celkový vzhled, zpevňují, odstraňují nadměrné usušení a odstraňují lámavost.

Tyto masky jsou důležité nejen v létě, kdy trpí slunečním paprsky, horkým vzduchem a slanou mořskou vodou na dovolené - to vše vysušuje chloupky. Vlhká maska ​​na vlasy je nezbytná a když je venku zima, v tomto ročním období nikdo nezrušil horké stylingy, kromě pravidelného nošení klobouků ne méně než slunce poškozuje účes. Ručně vyrobené masky pomáhají odstranit suché vlasy a zvlhčovat pokožku, protože také potřebují vlhkost.

Tipy a pravidla pro použití hydratačních mask

 1. Pokud vlas vypadá zdravě, udržuje tento stav, zvlhčující a výživná maska ​​pro suché vlasy se nanáší více než 1 krát za 30 dní. V letním období může být zvýšena na dvě použití;
 2. Pokud máte suché tipy a stín vybledl, můžete dvakrát týdně navlhčit kudrlinky doma;
 3. Krmná směs se nanáší po celé délce, zvláště tučné na koncích. Kořeny by měly být zcela vyloučeny nebo mírně rozmazané;
 4. Nepoužívejte neustále stejný domácí recept. Suché kadeře se rychle zvyknou na stejnou sadu výrobků a vlasy nebudou tak intenzivně krmeny;
 5. Pro zvýšení účinku se doporučuje ponechat směs přes noc;
 6. Přírodní hydratační maska ​​se aplikuje okamžitě po hnětení, nejlépe na špinavou hlavu před praním. Při dlouhodobém skladování ztrácí své vlastnosti;
 7. Je důležité věnovat pozornost kontraindikaci použití jakékoliv masky. Všechny součásti jsou přirozené a pokud je alergie na alespoň jednu z nich, maska ​​může být zdraví škodlivá obecně;
 8. Před použitím se doporučuje několik minut masírovat hlavu. To zlepšuje průtok krve do folikulů a zvyšuje účinek směsi. Samotná masa je také aplikována s masážními pohyby;
 9. Po rozložení kompozice na hlavě se prameny shromažďují ve svazku na horní části hlavy, na horní část hlavy je umístěn plastový sáček nebo sprchová čepička a jsou izolovány kloboukem nebo teplým šálkem;
 10. Aby byly prameny více poslušné a lesklé, efektivní zvlhčující recepty mohou být doplněny o bylinné odvarky, jako je heřmánek, kopřiva, přeslička, šalvěj nebo lopuch;
 11. Po ukončení používání se doporučuje provést měsíční přestávku a opakovat kurz.

Home Moisturizing Hair Mask - 19 receptů

Nejlépe zvlhčující maskou je olejová maska, ale nejenže se bude diskutovat níže v receptech. Intenzivně hydratační maska ​​pro suché vlasy může také obsahovat glycerin, želatinu, cibuli, vejce nebo jen žloutenky, všechny druhy éterů, mléčné výrobky. V domácnosti je snadné najít potřebné produkty a směs můžete snadno smíchat po dobu několika minut, což zvýší hydrataci i při velmi suchých vlasech.

Pro suché vlasy

Výsledek: jednoduchý domácí recept na suché vlasy, hluboce vyživuje a hydratuje kudrlinky v délce, pomáhá proti vypadávání vlasů.

Složení:

 • 400 ml mandlového oleje;
 • 150 gr. kořenové kořeny.
Příprava a způsob aplikace:

Opláchněte kořeny čistou vodou, nakrájejte a promíchejte s olejem. Nechte na tmavém teplém místě po dobu 24 hodin. Poté vaříme celou hmotu v lázni po dobu 15 minut, míchání po celou dobu, chladné, napnutí. Výsledný olej se na vlasy nanáší z kořenů na konce po dobu 60 minut.

Zvlhčující a výživné vlasy doma: účinné prostředky

Aby byly vlasy tlusté a hedvábné, je třeba je nejen pravidelně umývat, ale i pečovat o ně s domácími výrobky. Zvlhčující vlasy jsou vážným krokem k ozdravení pramenů, a proto je třeba věnovat zvláštní pozornost tomuto postupu.

Proč vlasy ztrácejí tuk?

Existují vnější faktory, jako jsou náhlé změny teploty, suchý vzduch v místnosti, nedostatek klobouků v létě. Kromě toho stále používáme různá zařízení pro styling a sušení vlasů, kleště, kadeřníky, curlingy, zámky ztrácejí vlhkost, stávají se slabými a křehkými.

Výživa je důležitá také pro zdravé vlasy. Tato strava je špatná a monotónní, brzy ovlivní práci všech lidských systémů a orgánů, a proto musíte jíst vyvážené a částečné, aby všechny užitečné vitamíny a stopové prvky byly tělem účinně absorbovány a přinášely lidem pouze výhody.

Zvlhčující vlasy doma

Nejlepší hydratační lidové léky:

Tyto výrobky vracejí prameny zdravého lesku a vyživují je zevnitř. Rostlinné oleje jsou silným zdrojem prospěšných fosfolipidů, mastných kyselin a vitaminů. Seznam vůdců zahrnuje olej rackového řepky, kokosový ořech, olivový olej a lněné semínko. Tyto produkty mohou doma účinně zvlhčovat konce vlasů a posilovat kořeny.

Mléko a mléčné výrobky odstraňují suché vlasy, syrovátka a kyselé mléko se osvědčily. V kombinaci s vaječným žloutkem, medem, odvar z bylin je nezbytným nástrojem pro hluboké zvlhčování vlasů doma.

Honey je oblíbený produkt pro obnovu vlasů. Tento produkt má mnoho příznivých vlastností, léčí suchou a podrážděnou pokožku, snižuje zánět a účinně léčí rány a malé trhliny, naplní žárovky užitečnými stopovými prvky a vitamíny a napraví všechny vlasy vlhkostí.

Chcete-li maximalizovat přínosy medu, stačí použít čerstvý med s tekutou konzistencí, ale pokud se stal příjemným, měl by se přípravek zahřát ve vodní lázni na pokojovou teplotu.

Příprava masky pro hluboké zvlhčování vlasů

Než začnete aplikovat masku na vlasy, musíte pramenit a vysušit prameny přirozeným způsobem. Udržujte kompozici na hlavě asi 30 minut, abyste odstranili všechny zbytky směsi z vlasů, je vhodné je opláchnout pomocí bylinného odvaru nebo citronové šťávy, zředěné vodou v poměru 3 ku 1.

Chcete-li zlepšit výsledek, je nutné obalit vlasy teplou utěrkou a předtím, než položíme plastový obal. Můžete udělat masku pro zvlhčení vlasů doma jednou týdně, průběh léčby - až do úplného oživení pramenů.

Prostředky pro zvlhčování vlasů doma

S kefírem

Aby vlasy mohly přijít kefír. Pro jejich regeneraci a přirozený lesk budete potřebovat 0,5 litru kefír, jeden žloutek a olivový olej. Všechny ingredience jsou dobře smetány se směšovačem. Výsledná maska ​​kefíru se třese do vlasů, pak je hlava navíjena filmem po dobu půl hodiny, poté opláchnutá teplou vodou. Vlasy jsou krásné a pružné. Kefír lze nahradit syrovátkou nebo jogurtem.

Šťáva z česneku a cibule

Po obarvení trpí pokožka hlavy a vlasy se vysuší. Potřebují péči, protože se mohou objevit svědění, peeling a lupy. Česnek a cibulová šťáva fungují dobře v takových případech. Smíchá se stejným dílem s citrónovou šťávou a rostlinným olejem. Výsledná kapalina se lehce vtírá do pokožky a po půlhodině se promyje vodou.

Tento postup činí vlasy silnými a pružnými. Pokud přidáte složení arniky, efekt bude dvakrát tak dobrý, tento nástroj dobře vyživuje vlasové kořeny a eliminuje vyčerpání.

Medová maska ​​na suché vlasy

Vezměte dva žloutky a promíchejte dvě lžíce medu. Směs se aktivně šlehá a aplikuje na vlasy, začínající od kořenů. Obal s polyethylenem a obalem. Ráno opláchněte teplou vodou.

Další maska ​​pomůže změkčit vlasy a dát jim zdravý lesk. Musíte vzít 2 lžíce medu, žloutku a mandlový olej. Smíchejte přísady a zahřejte ve vodní lázni, přidejte zbytky žloutků do teplé hmoty, aplikujte směs na vlasy a po 40 minutách opláchněte vodou.

Noční maska ​​s nutričními vlastnostmi

Mix 2 lžíce. lžíce čerstvého jablka a mrkvové šťávy a 1 polévková lžíce. lžíci aloe šťávy (může být z kapslí, které jsou prodávány v lékárně). Rozmícháme až do uniformy a roztřepíme vlasy, začínáme od kořenů a dosahujeme špiček. Po probuzení opláchněte teplou vodou.

Maska různých olejů

Je třeba vybrat 4 oleje z palmy, kokosu, lopuchu, semena hroznů, jojoby, ricinové, olivové nebo jiné a smíchat je ve stejném množství. To bude stačit pro masku, ale je také možné přidat éterické oleje. Je třeba postupovat rychlostí 5 kapek esenciálního oleje na lžíci smetany směsi jednoduchých olejů.

Vše důkladně promíchejte a aplikujte na vlasy po celé délce a oteplujte hlavu. Může být aplikován pouze na kořeny, pak nemusíte zabalit hlavu.
Ráno umyjte vše pomocí šamponu.

Maska na bázi želatiny vhodná pro suché vlasy

Želatinová maska ​​se velmi snadno připravuje a liší se nejen vnějším účinkem na vlasy, ale také vnitřním účinkem. Použijte ji nejlépe pouze na čisté vlasy.

Lžíce želatiny se míchá v poloviční sklenici vody a nabobtná po dobu půl hodiny. Poté je třeba přidat balzám, dokud se směs nezačne podobat konzistenci zakysané smetany. Použití masky je vyžadováno pouze na vlasy, snaží se nepadnout na kůži. Ráno, jako obvykle, umyjte šampony a teplou vodu.

Maska s ovesnou kaší

Vezměte 2 lžíce. l ovesné vločky, přidejte lžíci prášku, poloviční lžičku sody. Přísady jsou smíchány a používány k čištění a přidání objemu blond vlasům.

Kakao

2 lžíce kakaa, čajová lžička kukuřičného škrobu, 0,5 lžičky. soda do pečiva. Tato kompozice je vhodná pouze pro majitele tmavých vlasů.

Kosmetická hlína

Abyste získali svěžest a matný lesk, musíte si vzít 2 lžíce kosmetického jílu, lžičku sody a škrobu. Můžete kombinovat možnosti, měnit přísady, drcené suché byliny, citronový esenciální olej se přidávají do šamponu pro ochucení.

Rosemary

Pro obnovení suchých barvených vlasů je vhodné použít následující složení: vezměte lžíci suchého rozmarýnu na litr vroucí vody, vařte a ochlaďte. Každé mytí vypláchněte vlasy. Po 2-3násobku se vlákna stanou silnějšími, pružnějšími, pružnějšími a sálavějšími.

Hydratační maska ​​pro kudrnaté vlasy

Je nutné vzít lžíci olivového oleje, ricinového oleje, 50 g kysané smetany a jednoho žloutku. Důkladně porazte všechny přísady a aplikujte na celou délku vlasů, opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Hydratační masky jsou vynikajícím prostředkem k zabránění vyloučení suchostí pramenů, jsou pomocným prvkem pro ošetřování problémů s vlasy, plnění vitaminů a prospěšných mikroelementů.

Odborná rada

Vlasy jsou obrazem každého člověka a jsou schopni říci hodně o každém z vás. Důležité je sledovat prameny po celý rok, chránit je před účinky škodlivého prostředí, přijímat vhodné multivitamínové komplexy, jíst správně a vyváženě.

Všechny domácí léky používané podle lékařského předpisu, nezneužívejte výrobky tradiční medicíny. Včas provádí testy na projev alergické reakce.

Je lepší barvit vlasy hennou nebo jinými přípravky na bázi rostlinných výtažků. Po obarvení použijte správné výrobky pro péči o vlasy. Je důležité sledovat špičky vlasů, upravovat je podle potřeby a zvlhčovat výživnými oleji.

Nechte tvář být vaší pýchou a úspěchem, postarat se o sebe a neškodit vlasům.

Uživatelské recenze o hydrataci vlasů doma

Marina, 30 let.
Moje vlasy neustále potřebují péči, protože je z přírody velmi suché a křehké. Pravidelně buduji výživné masky pro moje prameny, nejčastěji používám mléčné výrobky a žloutky. Výsledek je 100% spokojen.

Světlana, 25 let.
Chcete-li být krásná, znamená to, že se o sebe postaráte po celou dobu. Stejné platí pro vlasy. Zřídka používám tradiční medicínu, ale jednou za měsíc vždycky berím preventivní opatření, dělám masku s medem a žloutkem, zvlhčuji konce vlasů olivovým olejem a opláchnu odvar z bylin. Samozřejmě, to nestačí k dosažení pozitivního účinku, ale snažím se a doufám, že bude vše v pořádku!

Hydratační vlasové masky: 9 nejlepších receptů

Ekologie života. Krása: hydratační je klíčem k krásným, lesklým a zdravým vlasům, což je důvod, proč se zvlhčující vlasové masky stávají nedílnou součástí péče o vlasy doma.

Moisturizing je slib krásných, lesklých a zdravých vlasů, což je důvod, proč se zvlhčující masky na vlasy staly nedílnou součástí péče o vlasy doma.

Jak vyrobit zvlhčující masky na vlasy doma

Velmi často se ženy stěžují, že nevidí účinek domácími zvlhčujícími maskami na vlasy. Ale pokud budete dodržovat tuto technologii, zvlhčující maska ​​na vlasy doma nebude o nic horší než podobná od salonu krásy.

1. Hydratační maska ​​by měla být aplikována na čisté vlasy, které rozlišuje domácí hydratační masku od většiny ostatních, kteří si před vypraním hlavy. Proto umyjte vlasy šamponem, vyčistěte je ručníkem a mírně je usušte (takže jsou mokré, ale od nich neteče voda). V čistých vlasech se zvlhčující složky masky absorbují mnohem lépe.

2. Je velmi důležité, aby domácí hydratační maska ​​byla rozložena po celé délce vlasů, od kořenů až po špičky. Pro tento účel můžete použít hřeben se širokými zuby.

3. Po nanesení masky na hlavu je nutné vytvořit ochranu vlasů před tepelným ošetřením, aby se chránila vlhká hlava před chladem a vytvořily se pohodlné podmínky pro vstřebávání zvlhčující masky. Proto okamžitě vložte buď sprchovací víčko nebo plastový sáček a pak pro větší teplo, je žádoucí spojit šátek nebo ručník nahoře.

4. Doma, zvlhčující masky na vlasy jsou delší než jiné, od půl hodiny až hodinu a půl, zvažte to ve svém rozvrhu. Přesný čas pro každou z níže uvedených domácích masek udělíme zvlášť.

5. Umyjte hydratační masku na vlasy teplou vodou, přibližně na teplotu těla (37 stupňů).

6. Jako preventivní opatření se doporučuje používat domácí hydratační masku jednou týdně, na léčbu - 3x týdně.

Hydratační maska ​​na vlasy kefíru

V Rusku se tradičně používají domácí zvlhčující masky na vlasy vyrobené z fermentovaných mléčných výrobků, které dokonale vyživují a zvlhčují vlasy - stačí si vzpomenout, jaké elegantní dámské slovanské dívky mají.

Můžete si vzít kyselé mléko, clabber, kefír a vyrobit vynikající zvlhčující masku na vlasy z některé z nabízených možností. Nalijte polovinu sklenky produktu, nalijte jej do desky s horkou vodou po dobu několika minut, aby se trochu zahřál a rozdělte hmotu po celé délce vlasů. Postup trvá 30-40 minut, po kterém se maska ​​vypláchne. Budete příjemně překvapeni, jak účinně tato jednoduchá maska ​​hydratuje vlasy.

Vlhká zvlhčující maska ​​na vlasy

Lidé stále argumentují o tom, co přišlo před kuřecím masem nebo vejcem, ale o účinnosti vaječné masky na zvlhčující vlasy neexistuje žádný argument, každý souhlasí s tímto tvrzením. Pokud máte suché vlasy, potřebujete pouze žloutek, pokud je mastná pouze bílá a dívky s normálními vlasy mohou mít celé vejce. Přidejte do vajíčka nebo jeho částí v poměru jedna k jedné minerální vodě s plynem, 5-6 kapek citronu, dobře protřepejte a rozetřete směs po celé délce vlasů a vložte uzávěr asi 20-25 minut. Umyjte šamponem pro typ vlasů.

Hydratační maska ​​s jogurtem

Přírodní jogurt je výborně vyvážený výrobek, který pomáhá nejen zevnitř, ale i zvenčí. Můžete například vytvořit kvalitní domácí hydratační masku z jogurtu. Budete potřebovat sklenici přírodního jogurtu, bez cukru, příchutí a barevných přísad a oranžové. Stlačte šťávu z pomeranče, promíchejte ji s jogurtem, přidejte na stejné místo dvě lžíce mouky nebo škrobu a znovu jej promíchejte.

Je důležité, abyste masku naneste bezprostředně po přípravě, abyste maximalizovali účinek vlhkosti, natahujte ji po celé délce vlasů. Můžete si vzít masku a umýt si vlasy za 20-30 minut.

Hydratační maska ​​na vlasy s okurkou

Každý ví, že voda v okurkách zaberá až 80 procent svého objemu a voda není jednoduchá, ale strukturovaná. Proto je přirozené používat masku s okurkou doma pro zvlhčující vlasy.

Nejjednodušší recept je jednoduše oloupat čerstvou okurku, rožte ho a výsledná kaše se po dobu půl hodiny rozřezá do kořenů a délky vlasů. Je však možné ji diverzifikovat například přidáním okurek do sušeného ovoce 2-3 lžíce přírodního jogurtu bez cukru, který obsahuje velké množství užitečných látek. Je také možné nahradit jogurt dobrou zakysanou smetanou za účelem navlhčení, ale bez chemikálií, proto je lepší vzít domů z trhu.

Hydratační maska ​​na vlasy s oleji

Maska s oleji je ideální domácí řešení pro zvlhčující suché vlasy a vlasy s poškozenými špičkami, protože oleje jsou schopny proniknout hluboko do struktury vlasů a vytvořit ochrannou fólii a udržet vlhkost uvnitř.

Mix ve sklenici šálku 1 lžíce. l Olivový, mandlový a ricinový olej se prodávají v lékárnách. Pak směs zahřejte ve vodní lázni na teplotu těla, přidejte 4 kapky esenciálních olejů (výběr levandule, ylag-ylangu, pelargónie, čajovníku, rozmarýnu). Aplikujte masku na vlasy a držte hodinu a půl.

Aloe Moisturizing Hair Mask

Domácí hydratační vlasy maska ​​s aloe mají vynikající hodnocení mezi krásné poloviny lidstva - oni a vlasy se navlhčí a hustota dávat a snížení křehkosti a třepení sestup nedávají - jedním slovem, tento hydratační vlasy Maska může být nazýván také domácí lékař.

Zde je důležité přidat do aloe mnoho komponent, aby nedošlo k narušení jeho práce. Takže dvě polévková lžíce šťávy z aloe (koupit v lékárně) a stejné množství přírodního neslazeného jogurtu se skládají ve skleněné nádobě a postupují podle pravidel, které jsme řekli na samém začátku článku. Zvlhčujte vlasy tou maskou jednu hodinu.

Hydratační maska ​​na vlasy s želatinou

Želatina je jednoduchý a levný způsob, jak zvlhčit vaše vlasy doma, vrátit se lesk na to, obnovit sílu. Používá se pro domácí laminování, stejně jako utěsňuje vrstvené vlasové vločky a vyplňuje jakékoliv poškození.

Chcete-li tuto hydratační masku, nalijte 2 lžíce. l želatina 4 polévkové lžíce. l studenou vodou. Počkejte, dokud se želatina nezvětší, poté do vodní lázně, poté, co je želatina úplně rozpuštěna, vyjměte z tepla a chvíli nechte vychladnout. Rozložte celou délku vlasů, podržte hodinu a opláchněte.

Hydratační maska ​​na vlasy s medem a glycerinem

Tato domácí zvlhčující maska ​​působí všude - med přináší vlasům užitečné živiny a glycerin (může být nahrazen lopuchovým olejem) pokrývá vlasové vločky, díky čemuž získáváme dvojitý efekt.

Tato zvlhčující maska ​​funguje skvěle v každém věku, nejvíce pozitivní recenze. Mix 2 lžíce. l tekutý med a 1 polévková lžička. l glycerin (prodávaný v lékárně) a rostlinný olej, je složení pečlivě rozloženo na vlasy a pokožku hlavy. Držte 40 minut a poté opláchněte.

Hydratační maska ​​na vlasy s banánem a okurkou

Vynikající výsledky pro suché vlasy doma ukazují masku s banánem a okurkou. Oba tyto výrobky, jak víte, obsahují vlhkost již na úrovni buněk, takže zvlhčující účinek této masky je patrný téměř okamžitě.

Takže rozetřete jeden banán do stavu kalu, odřízněte kůži z okurky a rozetřete ji do jemného struhadla. Smíchejte oba produkty, přidejte dvě lžíce olivového oleje a pour do pokožky hlavy po dobu půl hodiny. Pak prostě opláchněte vlasy pod tekoucí vodou, v případě potřeby můžete použít šampon. Doporučujeme tuto zvlhčující masku na vlasy dvakrát týdně s přestávkou 3 dny.

Co jiného kromě masky lze použít k hydrataci vlasů doma

Pokud přidáte 1 lžičku. med ve vašem obvyklém balzámovém kondicionéru získáte vynikající nástroj, který udržuje vlhkost ve vlasech a chrání jej před delaminací a křehkostí.

Bylinkový čaj - heřmánek, nelleč, přeslička a kopřivka - pomáhá hydratovat vlasy. Nalijte litr vroucí vody směs uvedených bylinek (1 lžička z každé složky), trvá asi 1 hodinu. Můžete použít oplach z jednoho druhu trávy, podle vašeho přání.

Následující esenciální oleje dokázaly, že zvlhčují vaše vlasy - ylang-ylang, oranžová, santalové dřevo, palisandr, kadidlo, heřmánek, myrta. Přidejte 3-5 kapek do šamponů, balzámů, továrních a domácích zvlhčovacích masek, stejně jako do vody, která si opláchnete vlasy. publikované společností econet.ru

Bude to pro vás zajímavé:

Pro Více Informací O Suché Vlasy