logo

Nejlepší regenerační masky pro poškozené vlasy

V moderním světě možná neexistuje žádná taková žena nebo dívka, která by alespoň jednou v životě neměla být znepokojena otázkou obnovení kudrlin. Zdobení, zvýraznění, curling, styling, vysoušeče vlasů, curlingové žehličky a další kosmetické výdobytky století XXI už dávno vstoupily do našich životů a pevně zakotvily. Tím, že si konkuruje v kráse a neustále hledáme nový obraz, děláme obrovské škody na našich kudrlích, které se nakonec staly bez života a nudné. Proto regenerace vlasových masky, které mohou obnovit původní krásu vlasů a "oživit", jsou tak důležité a nezbytné.

Pravidelně aplikujete domácí masky na obnovení vlasů, dýcháte nový život do vlasů a naplňte ho energií a silou.

Výhody takové kosmetologie jsou více než zřejmé - ztráta vlákna se zastaví, začnou růst rychleji, kořeny se zpevní a vlasy samy získávají svůj přirozený lesk a hedvábnost. Kromě efektivní expozice je regenerační maska:

 • ekologicky šetrné, jelikož se skládá z přírodních složek bez chemických přísad a konzervačních látek;
 • cenově dostupný - protože jeho součásti jsou v kuchyni každé domácnosti a dokonce i když potřebujete zakoupit nějaké komponenty, pak kvůli jejich nízké ceně nebudete muset vytáhnout poslední peníze z peněženky.

Poškozené kudrlinky - problém moderních žen

Moderní dámy čelí mnoha problémům souvisejícím s jejich vlasy: některé vznikají v důsledku problémů v těle nebo kvůli špatné ekológii a jiné - kvůli neustálým "kráse". V prvním případě to nemůžete udělat bez lékařské pomoci, ale ve druhé - můžete se snadno vypořádat sami.

Takže jaký druh poškození vlasů máte? Za prvé, mechanické, vyplývající z velmi častých a hrubých pramenů; za druhé, tepelné, když jsou kudrlinky vysušeny pod vlivem sušičky na vlasy, curlingu, žehlení atd.; konečně, chemikálie jsou barvení, bělení a curling.

Samozřejmě nemůžeme zcela opustit všechny druhy kosmetiky a procedur, ale je možné zcela snížit jejich využití na minimum. Nejprve se musíte naučit, jak správně a pečlivě pečovat o své vlasy.

Jak se starat o poškozené kadeře

Abyste obnovili kudrlinky postižené kosmetickými "experimenty", musíte se nejprve naučit pečlivě o ně pečovat. K tomu není třeba navštívit drahé stylisty, kadeřníky, šetrné a kompetentní péči lze poskytnout doma.

Takže hlavní doporučení:

 1. Udržujte zdravý životní styl - jedná se o správnou výživu, konzumaci potravin obohacených vitamíny a jinými živinami, vyhýbání se špatným zvykům.
 2. Před začátkem pracího procesu se pokořte kadeřní - to zlepší krevní oběh v kořenech a pokožce hlavy, stejně jako odstranění mrtvých částic epidermis.
 3. Vytvořte pravidlo - umyjte si vlasy pouze teplou nebo studenou vodou 1-2 s. za 7 dní Nezapomeňte na reklamní triky výrobců kosmetiky o výhodách tzv. denní šampony. "Časté mytí = mastné vlasy" - tato axiom musíte navždy vzpomínat.
 4. Použijte šampon (který mimochodem by měl být vybrán podle typu vlasů) na mokré vlasy s lehkým třením. Po opláchnutí použijte balzám. Obecně platí, že všechny prostředky pro péči o poškozené a oslabené vlasy by měly být přirozené (ideálně) jako poslední možnost s minimálním obsahem "chemie".
 5. Omyté pramínky skrývají ručník, vyhýbá se jejich pečlivému tření. Vlasy by měly být vysušeny přirozeně bez sušení.
 6. Master "věda o česání":
  • používejte pouze hřebeny vyrobené z přírodních materiálů a se vzácnými zuby;
  • vlhké vlasy nelze česat;
  • pokud máte dlouhé kudrlinky, začněte proces jejich česání od špiček, postupně stoupá k kořeny, pokud je krátký, pak naopak od horní části dolů.
 7. Moderní ženy žijící v bláznivém rytmu megalopolise, bohužel, nemohou zcela vyloučit použití tepelných zařízení a zařízení pro pokládku. A proto pravidelně dopřejte kudrlinky s půstami (například o víkendech), kdy nebudete používat fén, curlingové žehličky, pěny, gely a další lahůdky současného kosmetického průmyslu.
 8. Zvodné salonní procedury (kadeře, řezbářství, zvýraznění, barvení atd.) Způsobují spíše vážné poškození vašich vlasů. Maximální požadavek na kadeřnictví je pravidelné stříhání dělených konců.
 9. Konečně pravidelně připravujte domácí omlazující vlasové masky doma, které pomohou obnovit vaši starou krásu vašim vzácným kudrlinkám.

Vlasy jsou ve své podstatě naprosté nálady a opatření k obnovení jejich struktury by měla být komplexní.

Pravidla pro používání masky

"Kuchyňská" kosmetologie má také vlastní pravidla a v procesu obnovy kudrlinky je jejich dodržování přísné.

 1. Zkontrolujte alergie na součásti, které tvoří masku.
 2. Všechny složky (to platí pro potraviny) musí být nutně čerstvé. Po splatnosti kefír nebo banán zůstává v ledničce je nepravděpodobné, že pomůže vaše vlasy, ale mohou ublížit.
 3. Pro smíchání součástí použijte skleněné / keramické / dřevěné nádoby a lžíci vyrobenou ze stejných materiálů. Kovové nádobí nejsou povoleny.
 4. Směs by měla být čerstvě připravená a homogenní konzistence (použijte míchačku k mletí složek).
 5. Komponenty obsažené v maskách jsou předehřáté - a tak urychlíte procesy obnovy v buňkách. Hlavní věc není přehánět při zahřátí, optimální teplota je 36-37 ° C.
 6. Aplikuješ masku na všechny vlasy, včetně kořenů i vlasů, a jejich špiček. Ujistěte se, že zahřejete hlavu.
 7. Chcete-li odstranit masku, použijte teplou / studenou vodu a šampon.
 8. Doba trvání každé masky je v průměru přibližně 1 hodina. Periodicita je 2-3p. za 7 dní za měsíc a půl.

Neočekávejte, že se vaše vlasy stane silným a lesklým po jednom nebo dvou postupech, obnově kudrlin - poměrně dlouhým procesem zahrnujícím pravidelné používání masky a nikoli případ od případu.

Nejlepší recepty na obnovu vlasů

Obnova poškozených mastných kadeří

 • Žitný chléb + majonéza + vejce

Smíchejte drcený kus žitného chleba důkladně (nakrájíme z kůry), domácí majonézu (dvě lžíce) a zbité vejce. Výsledný smíšený nátěr se promyl vlhkými kadeřemi a zabalil. Po půlhodině může být maska ​​odstraněna.

Henna rozpusťte v teplé vodě (1: 2) tak, aby se ukázalo, tlusté, jako zakysaná smetana, kaše. Do směsi přidejte med (jednu lžíci.) A šlehaný vaječný žloutek dobře promíchejte. S touto maskou upravte vlasy a zahřejte. Po 20 minutách lze smazat.

 • Máslo + citron + med + koňak

Smíchejte rostlinný olej (můžete použít jakýkoliv, předehřátý - tři lžíce), citronový čerstvý džus, tekutý med a brandy (jedna polévková lžíce). Roztřepte vlasy touto směsí, otřete je do kořenů a obalte hlavu. Po 20 minutách odstranit šamponem.

 • Bylinná infuzní máchání

Připravte infuzi dvou lžiček. drcené bylinky (heřmánek, kopřiva, šalvěj, plantain, lipa, kořen lopuchu, pampeliška, chmelové šišky a kalamus) a 200 ml vroucí vody. Trvejte na konci čtvrté hodiny. Po promytí opláchněte kudrlinky s filtrovanou a ochlazovanou infuzí.

Stimulace růstu vlasů

 • Olivový a jalovinový olej

Připojte dva druhy oleje (předehřívání) - oliv (jednu nebo dvě polévkové lžíce) a jalovce (pět až deset kapek). Kroužte kořeny touto směsí a pak je hnětete podél všech pramenů. Po asi hodině a půl může být maska ​​odstraněna.

 • Bylinné infuze doma:

S řebříkem. Proveďte infuzi bylin (pro jednu polévkovou lžíci půl litru vařící vody). Potřeba trvat

hodinu Napuštěné mléko denně po dobu 30 dnů. použijte pro tření do kořenů.

S heřmánek. Připravte odvar (heřmánek a vodka - 1: 3), musíte trvat 12 hodin ve tmě. Používá se pro denní tření v kořenech.

Bylinná infúze pro oplachování. Připravte odvar z nakrájených bylinek (kopřiva, lopuch, chmelové kužele - jedna nebo dvě lžíce + 200 ml vroucí vody). Doba infuze

Regenerace suchých vlasů

 • Almondový olej

Masírujte předem zahřátý mandlový olej do kořenů a pramenů (množství v závislosti na délce kudrlin) a zabalte se. Po hodině můžete umýt šamponem.

 • Bylinná infuze doma:

S lovcem. Proveďte infuzi Hypericum (dvě lžíce alkoholu, zředěné vodou 1: 2, 100 ml). Doba infuze - 7 dní. Použijte 2p. po dobu 7 dnů

S oreganem. Připravte odvar z oregana (jedna polévková lžička - 200 ml vroucí vody). Aplikujte na koření v kořenech po umytí.

 • Lotion s kaprem, špenátem, citronem

Smíchejte stejné části zelí, špenátové a citrónové šťávy (čerstvě stlačené) a použijte výsledné mléko, které se má otřít do kořenů před umytí hlavy (asi 20 minut).

Obnova vlasů

 • Lněné semínce + med + modré hrozny

Kombinujte drcené modré hrozny (asi 10 plodů), lněné semínko (ve formě trávy) a med (každá jedna polévková lžíce). Maskovací pramínky za 20 minut. odstranit.

 • Arašidové máslo a ricinový olej

Kombinujte šampon (dvě lžíce) s arašídovým máslem a ricinovým olejem (každé lžíce). Spočítejte tuto směs s hlavou a zabalte. O hodinu později můžete masku odstranit.

Jako bylinkovou infuzi pro kadeře po malování doma, použijte kopřivu (vhodnou pro tmavé vlasy), heřmánek (pro pěkné dámy) a měsíček (pro červenou).

Obnovte rozdělené konce

 • Bylinné infuze doma:

S ženšenem a eleutherococcus. Připravte dva vývary - ženšen a eleutherococcal a používejte je denně po dobu 14 dní, střídající se mezi nimi.

S přeslivem. Proveďte odvar z trávy (dvě lžíce), naplňte ho vodkou (200 ml). Doba infuze - 14 dní. Třikrát po dobu 7 dní. třepat krém do kořenů.

S bylinkami a olejem z čajovníku. Připravte infuzi z kopřivy, ďateliny, třezalky (50 g) a oleje z čajovníku (dvě lžíce). Potřeba trvat deset dní ve tmě. Tuto směs nanášejte předhříváním pod ohřívací krytku (platí po dobu 1 hodiny).

 • Opláchněte doma:

Pivo. Použijte několik polévkových lžic na mytou. Pivo po dobu 20 minut, poté opláchněte.

S plantainem. Připravte infuzi plantain (dvě lžíce + 200 ml vroucí vody, čas infuze - hodinu).
Rada Plantejnu lze nahradit heřmánek, mátou, břízy nebo lípa (dvě lžíce bylin - 400 ml vroucí vody). Potom se doba infuze sníží na 20 minut.

Obnova šedých pramenů

Šedé vlasy vůbec nepřidávají krásu vlasů. Ženy jsou zvyklí bojovat s tímto jevem malováním. Ale v kosmetologii "kuchyně" existují vynikající recepty pro zbavování se šedivých vlasů, skládajících se z přírodních ingrediencí a šetrných vlasů.

 • Tvarohový sýr + mletý černý pepř

Připravte masku tvarohu (100 g) a mletou černou papriku (doslova špetku) a rozšiřte všechny vlasy. O hodinu později ji umyjte.

 • Sage + glycerin + vitamín E

Proveďte infuzi šalvěje (pro čtyři lžíce - 200 ml vroucí vody, doba infúze - 2 hodiny). Napuštěná vývar se smíchá s glycerinem (25 ml) a olejem s vitamínem E (asi pět kapek). Masírujte tuto směs do kůže před umytí vlasů.

Kokosový olej (třepaný přes noc a promývaný v dopoledních hodinách) a infuzi šípkového krému se také používá jako masáž doma. Připravte ten poslední: nalijte vroucí vodu (2 l) na ovoce rostliny (půl šálku). Po půl hodině se vaří pět minut. Chlazená a filtrovaná kultivační masáž do pokožky hlavy třikrát za 7 dní. Chraňte před chladem.

Stříkací masky pro ošetření vlasů

Použití lékařských masky pro vlasy doma je účinným způsobem, jak léčit vlasy, ale ne každý má rád práce spojené s jejich výrobou. Pro správné použití masky je zapotřebí seznámit se s komplikací použití směsí, stejně jako s určitými zkušenostmi s použitím jednotlivých složek. Proto, aby se ušetřilo času, nebo kvůli nezkušenosti, že neškodí vlasům, si ženy a muži vyberou pohodlnější, připravené k použití terapeutické směsi ve formě spreje:

 • Přípravka na vypadávání vlasů a jejich obnovení Ultra Hair System
 • Lék na plešatost a obnovení hustoty vlasů Azumi
 • Stříkací maska ​​pro obnovu vlasů Glam Hair

Tyto nástroje, jako domácí masky, jsou založeny na bezpečných přírodních složkách, ale účinnost některých z nich je podpořena inovativními molekulárními složkami.

Zdravé a luxusní kudrlinky jsou neporušitelnou výsadou spravedlivého pohlaví za všech okolností a při vytváření ideálního obrazu žen nejsou ohroženy nebezpečí a možné škody na kudrlinkách. Proto v "kosmetické tašce" každé dámy musí být přítomny regenerační masky na vlasy, které lze provést doma (a my jsme nabídli ty nejlepší recepty) - klíčem k velkolepému a elegantnímu vzhledu kudrlin.

Účinné domácí recepty na obnovu vlasových mask

Na rozdíl od zakoupených výrobků, domácí masky na obnovu vlasů jsou zárukou kvality a přirozenosti produktu a šetříte váš rozpočet. Vše, co potřebujete, je trochu volného času, systematické a pevné rozhodnutí mít zdravou, dobře upravenou hlavu vlasů.


V důsledku nevyvážené výživy, nevhodné péče a vlivu vnějších faktorů se vlasy zhoršují a je třeba je obnovit pomocí salonních procedur nebo domácí masky.

Jak často potřebuji používat masky pro obnovu vlasů?

Zvažte stav vlasů

  Pokud nejsou žádné vážné problémy se zdravím vlasů a hlavním účelem postupu je udržení jejich krásy a elasticity, použijte regenerační prostředek jednou týdně.

 • Pokud prameny prasknou, rozdělí se a spadnou - vyžaduje se hluboká intenzivní obnova. K odstranění takových problémů se masky používají 2-3 krát týdně.
 • Vezmeme v úvahu složení

  Důležitou roli ve frekvenci používání masky domácí opravy je jejich složení.

   Mastná
   Nepoužívá se příliš často, zvláště pokud jsou prameny odvážné. V tomto případě stačí dvě aplikace za měsíc. Pokud se postup provádí častěji, vypadají vlasy mastné a nečisté, protože se jedná o ropné závaží.
   Průběh aplikace těchto masek je 8-10 procedur. Poté se přeruší nejméně 2 měsíce.

 • Ohřev (na základě hořčice, česneku, alkoholu atd.)
  Doporučuje se použít oteplovací kompozici: jednou týdně, pokud jsou kadeře normálního typu a jednou za 2 týdny, pokud jsou prameny suché.
  Kurz je 2 měsíce. Pak následuje přestávka nejméně 1 měsíc.
  • Článek o tom, jak obnovit vlasy po osvětlení doma.
  • Výběr lidových léků pro lupy pro použití doma je zde.

  Pravidla pro používání domácí masky

  Vlasy po domácích maskách budou svítit s krásou a zdravím, pokud použijete kompozici správně:

  Před zahájením kurzu provést test na alergie.

  To je předpokladem v předvečer použití jakéhokoli nového nástroje.

  Aplikujte 1-2 kapky opravné směsi na loket nebo zápěstí a počkejte 15-20 minut. Jakékoli změny na pokožce naznačují, že recept vám nevyhovuje. Pokud nejsou žádné změny, můžete kompozici aplikovat na vlasy.

  Ohřejte esenciální a rostlinné oleje

  Kompozice, které obsahují esenciální nebo rostlinné oleje, jsou předehřáté ve vodní lázni - takže efekt se objeví rychleji a trvá déle.

  Aplikujte kompozici správně

  Vlasy by měly být česané (ne matované), čisté a mírně vlhké. Rozštěpte regenerační směs po celé délce pramenů, aniž byste zanedbávali kořeny - protřepte je do kořenů světlem masážními pohyby.

  Pokud máte tlustý typ vlasů, obzvláště pečlivě pracujte s kořeny a kořenovou zónou. Pokud jsou prameny suché a poškozené, věnujte zvláštní pozornost špičkám, nikoli kořenům.

  Masky se zahřívacími součástmi, suché špičky. Proto je třeba je před nanášením vyčistit koncem vlasů jakýmkoliv rostlinným olejem. Nejvhodnější lopuch, mandle nebo kafr.

  Po nanesení přípravku nasajte sprchový uzávěr nebo obalte vlasy obalem a obalte ručníkem. Teplé prostředí podporuje lepší pronikání živin hluboko do vlasové šachty.

  Udržujte čas úplně

  V závislosti na složení masky se doba trvání obvykle pohybuje od 10 do 120 minut. Dodržujte doporučené období, ale pokud se náhle cítite vážné nepohodlí, hoření atd., Okamžitě omyjte výrobek.

  Proveďte plný průběh procedur.

  Pokud z času na čas vytváříte regenerační masku nebo náhodně měníte její složení, s největší pravděpodobností jste s výsledkem spokojení, mylně se domníváte, že recept není dobrý, nic vám nevadí, atd.

  Bohužel, mnoho žen dělá tuto chybu, mezitím, když si správně vybral lékařskou směs a věrně dokončil celý kurz, uvidíte skutečné zlepšení struktury vlasů.

  Správně opláchněte směs

  Za prvé, s teplou tekoucí vodou, pak s použitím kosmetiky. Pokud je zdravotní směs mastná, opláchněte ji vodou, okyselte citrónovou šťávou.

  Konečné oplachování je vždy odtučněním léčivých bylin: heřmánku, lopuchu, kopřivu atd. (2-3 lžíce bylin - 0,5 litru teplé vody, vařte 5 minut, ochlaďte na teplotu asi 40 stupňů).

  Bylinné odvar dodatečně posiluje folikuly, osvěžuje barvu vlasů, dává mu bohatý odstín, vyživuje a obnovuje strukturu pramenů, zabraňuje křehkosti.

  Po absolvování kurzu si udělejte přestávku.

  Nutriční posypávání není dobrá věc. Po absolvování kurzu musí být prameny odpočinuty.

  Obnovujeme suché vlasy

  Domácí želatinová maska

  Komponenty

  • Želatina - 1 polévková lžíce. l
  • Teplá voda - 6 lžící. l
  • Žloutek - 1 ks.
  • Šampon - 3 polévkové lžíce. l

  Vaření

  Naplňte želatinu vodou a ponechte ji 40 minut na bobtnání. Pak zadejte šlehačkou a šamponem. Namočte kompozici na vlasy po dobu 40 minut.

  Výhody

  Želatinová maska ​​posiluje, vyživuje, stimuluje růst, dodává lesku a tloušťce vlasům a vytváří na nich tenký ochranný film.

  Maska s jablečným jablečným octem a žloutkem

  Komponenty

  • Žloutek - 1 ks.
  • Rostlinný olej - 2 polévkové lžíce.
  • Glycerin - 1 lžička
  • Jablečný jablečný ocot 9% - 1 lžička.

  Aplikace

  Smíchejte všechny přísady, protřete kořeny a rozdělte po celé délce vlasů. Délka kompozice - 30 minut. Maska je vhodná pro všechny typy kudrlin, ale výsledek je výraznější na suchých vlasech.

  Je důležité použít přírodní, ne syntetický jablečný jablečný ocet. Cena kvalitního výrobku přesahuje náklady na syntetický 5-8krát, ale výhody jejich použití jsou vhodné.

  Výhody

  Jablečný jablečný ocet obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, B9, B12, C a E, železo, hořčík, zinek, jod a další minerály, které mohou léčit vaše prameny.

  Tento koncentrát vitamínů a minerálů v masce spouští regenerační procesy, posiluje lokální imunitu, vyživuje a léčí pokožku hlavy, odstraňuje parazity (zejména lupiny a vši), posiluje vlasové folikuly.

  Ricinový olej také posiluje prameny, podporuje jejich růst. Glycerin uchovává vlhkost.

  V důsledku použití terapeutické kompozice s octem se zvlnění zvlhčuje, stává se hedvábně a zdravě vypadající.

  Maska s pivem a vejci

  Komponenty

  • Nefiltrované pivo (může být domácí) - 1 sklo
  • Žloutek - ½

  Vaření

  Zahněte žloutek do pěny a přidejte do něj pivo. Rozložte kompozici na kadeře a namočte 15 minut.

  Výhody

  Pivo je bohaté na bílkoviny a vitamíny skupiny B, které mají příznivý účinek na vlasy, posilují ji a obnovují ztracený lesk.

  Pivovarské kvasnice působí jako antiseptikum, zvlhčují prameny, nasycují je živinami, činí je silnými a poslušnými. Tato maska ​​také odstraňuje lupy a podporuje růst vlasů.

  • Přečtěte si článek o nejlepších vitamínů pro vypadávání vlasů.
  • Zjistěte, proč se na hlavě objevují lupínky a jaká prevence je zapotřebí pro tento odkaz.

  Domácí recepty na poškozené vlasy

  Kefírová olejová maska

  Kompozice na bázi kefíru jsou vhodné pro všechny typy vlasů, zvláště doporučené pro majitele tukového typu, protože mají sušicí účinek.

  Pokud jsou vaše prameny suché, přidejte ke své masce vaječný žloutek a zvolte kefír s vysokým podílem tuku, pokud je tučný, použijte bílkoviny a naopak nízkotučný kefír.

  Komponenty

  • Suchá kopřiva (Caledula) - 2 lžíce.
  • Kefír - 3 polévkové lžíce.
  • Žloutek (bílý) - 1 ks.

  Aplikace

  Kefír lehce zahřejte ve vodní lázni. Připojte komponenty a přidržte kompozici na hlavě vlasů po dobu 40 minut. opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

  Výhody

  Tato konstrukce posiluje, obnovuje natřené a poškozené zámky, slouží jako prevence jejich ztráty.

  Medová regenerační maska

  Komponenty

  • Vejce - 2 ks.
  • Med - 2 lžíce. l
  • Aloe šťáva - 5 kapek
  • Mléko - 0,5 lžičky.

  Aplikace

  Beat vejce, roztřeďte med ve vodní lázni. Připojte všechny komponenty a rozdělte je podél délky pramenů. Doba trvání masky je 1 hodina. Opláchněte teplou vodou a jemným šamponem.

  Výhody

  Medová maska ​​vyživuje a obnovuje vlasy na hluboké úrovni, zabraňuje křehkost a průřezu špiček, dává lesk.

  Chlupová maska ​​na vlasy

  Komponenty

  • Černý chléb - 100 g.
  • Bylinkový čaj (heřmánek, plantain, kopřivka, šalvěj a lopuch - 1 čajový lístek každý) - 0,5 šálků
  • Žloutek - 1 ks.
  • Ricinový olej - 1 lžička.
  • Cibulová šťáva - 1 lžička.
  • Citronová šťáva - 1 lžička.
  • Aloe džus - 1 lžička.
  • Jojobový olej - 1 lžička.

  Aplikace

  Naplňte směs bylin s vroucí vodou a nechte vařit 30-40 minut. Kmen. Mash tělo chleba, porazit žloutek. Smíchejte všechny ingredience, dokud nejsou hladké. Délka kompozice - hodina. Opláchněte šamponem.

  Výhody

  Zpevňuje a změkčuje kudrlinky a činí je poslušnými.

  Domácí maska ​​s cibulí a citronovou šťávou

  Komponenty

  • Střední žárovka - 1 ks.
  • Žloutek - 1 ks.
  • Citronová šťáva - 1 polévková lžíce.
  • Ropový olej - 1 polévková lžička.
  • Šampon - 1 polévková lžička.
  • Med - 2 lžíce.

  Aplikace

  Stlačte džus z žárovky, zatlačte ji. Zbavte všech složek v husté pěně. Distribuujte na prameny a namočte 2 hodiny pod oteplovací čepičku.

  Zvláštní pach cibule bude neutralizován citrónovou šťávou.

  Výhody

  Uzdravuje prameny, zpevňuje je, poslouchá, zvyšuje růst, odstraňuje volné radikály.

  Olejové domácí masky pro obnovu vlasů po barvení

  Odbarvení, jako je barvení, silně ničí strukturu vlasové šachty. Proto je nutné obnovit vlasy v tomto případě.

  V důsledku použití domácí olejové masky se okamžitě projevuje účinek vlhkosti a lesku, pokud jde o úplné obnovení a posílení dělených dělených pramenů, bude muset počkat až do konce celého kurzu.

  Castor

  Komponenty

  • Ricinový olej - 1 polévková lžička.

  Aplikace

  Ohřejte ricinový olej ve vodní lázni a rozdělte po celé délce vlasů. Namočte pod vyhřívací krytku po dobu 20 minut. Opláchněte šamponem, naneste balzám.

  Výhody

  Strandy se načechávají a jsou lesklé, přestávají vypadávat.

  Olive

  Komponenty

  • Olivový olej - 1 polévková lžíce.
  • Tekutý med - 1 polévková lžička.
  • Vejce - 1 ks.

  Aplikace

  Smíchejte máslo s medem. Mírně je zahřejte ve vodní lázni. Do teplé směsi vložte zbité vejce. Namočte kompozici na vlasy po dobu 40 minut. Opláchněte šamponem a balzám.

  Výhody

  Olivový olej - účinný nástroj v boji proti křehkým, matným, rozštěpeným vlasům.

  A v kombinaci s vejcem a medem obsahujícími vitaminy skupiny B, železa, jódu, mědi a zinku se zlepšují jeho příznivé vlastnosti - maska ​​normalizuje mazové žlázy, stimuluje růst zdravých vlasů.

  Rapek

  Komponenty

  • Ropový olej - 1 polévková lžička.
  • Ylang Ylang - 2 kapky

  Aplikace

  Připojte součásti. Rozložte složení na hlavu vlasů, protřete vlasy. Doba zpracovatelské směsi pod vyhřívacím víčkem je 1 hodina.

  Výhody

  Ropový olej obsahuje užitečné mastné oleje, třísloviny, bílkoviny, stearové a palmitové kyseliny.

  Tato kompozice posiluje a plně obnovuje vlasy. Maska je ideální po perm, bělení nebo osvětlení, s pravidelným zbarvením, lupinami a oslabením folikulů.

  Recepty s medem a aloe pro obnovu vlasů

  Med a aloe jsou užitečné jak samostatně, tak v kombinaci poskytují dvojitý výsledek.

  V důsledku použití medových masek po 15, -2 měsících zjistíte zvýšený růst a zdravý vzhled vlasů.

  Ztráta, pokud vůbec nějaká, se zastaví, práce mazových žláz se zlepšuje, kadeře se stanou poslušnými a proces žehlení v důsledku nepřítomnosti matných vlasů se výrazně usnadňuje.

  Klasický med recept

  Komponenty

  • Přírodní kapalný med - 2 polévkové lžíce.
  • Aloe šťáva - 1 polévková lžíce.

  Aplikace

  Používáte-li domácí aloe, je připravena džus předem. K tomu je třeba vyříznout spodní listy, umýt, uschnout, zabalit do papíru a vložit do ledničky po dobu 8-12 dní.

  Během tohoto období se produkuje biogenní stimulátor v listech, který slouží jako mocný zdroj léčivých vlastností rostliny. Po uplynutí stanovené doby roztáhněte listy.

  Pokud je nějaká část černá, vyhoďte ji. Olistí zbytek listů a nakrájíme maso mixérem. Prostředek projdeme přes plátno. Uchovávejte v chladničce ve skleněné nádobě s víčkem těsně uzavřeným po dobu delší než jeden měsíc.

  Pro přípravu masky kombinujte aloe šťávu a med. Vtírejte do pokožky hlavy a rozdělte vlasy. Namíchejte směs pod ohřívací čepičkou po dobu 30 minut. Opláchněte šamponem. Maska je vhodná pro všechny typy vlasů.

  Hydratační maska

  Komponenty

  • Tekutý med - 4 polévkové lžíce.
  • Žloutek - 1 ks.
  • Aloe šťávy - 2 polévkové lžíce.

  Aplikace

  Třeť směs do kořenů a rozložit po celé délce kadeř. Doba zpracovatelské směsi je 2 hodiny.

  Pro další posilování hlavy vlasů v masce je možné přidat 2 stroužky drceného česneku. V takovém případě nechte složení trvat nejvýše hodinu. Umyjte dříve, pokud máte pocit pálení.

  Jak se vyhnout poškození vlasů?

  Hlavní příčiny poškození

  Harmové vlasy mohou:

  • nadměrné teplo nebo chlad, suchý vzduch;
  • nevhodná péče (zejména časté praní, agresivní hygienické výrobky atd.);
  • pravidelné používání zařízení pro tepelné pokládky, zanedbávání prostředků tepelné ochrany;
  • úzké účesy s vlasy, čelenky a dalšími doplňky;
  • nevyvážená strava, nedostatek živin pro vlasy vitamíny a živiny (zejména to platí pro ty, kteří sedí na přísné stravě);
  • barvení, bělení, perm.

  Jak se vyhnout suchým vlasům?

  Nejprve se pokuste odstranit příčiny, které tento jev vyvolávají.

  A samozřejmě nezapomeňte, že prevence je vždy lepší než léčba, a proto kupujte pouze vysoce kvalitní výrobky péče, které odpovídají vašemu typu vlasů, chrání vlasy před přímým slunečním světlem a nachlazením a pravidelně vytvářejí výživné a hydratační masky.

  Aby se vrátil zdravý vzhled na prameny, není nutné se uchýlit k pomoci keratizaci, laminaci a jiným salonním postupům, jejichž výhody a škody jsou předmětem debaty.

  Je lepší připravit regenerační masky s vlastními rukama, doma, od známých přírodních složek. Trochu volného času, pravidelnosti a trpělivosti - a vaše kudlanky se opět stanou silnými a dobře upravenými.

  Video: Ochranné masky na vlasy doma

  Obnovení vlasů nemusí nutně jít do salonu a dát spoustu peněz. Udělejte je krásnější a zdravější může každá holka doma. Sledujte naše videa a berte na vědomí recepty, které jsou v nich nabízeny.

  Vyrábíme nejlepší revitalizační masky na vlasy doma

  Problémy s vlasy jsou výsledkem mnoha faktorů. Abyste správně zorganizovali péči, musíte pochopit příčinu zhoršení vlasů a začít se situací opravit pomocí jednoduchých, ale efektivních domácí masky.

  Co způsobuje, že vlasy trpí?

  Skutečnost, že vlasy vyžadují obnovu, zpravidla je pozdě. Vlasy se ztrácejí, ztrácejí na objemu, přestávají růst, dělí se a nevypadají zdravě. Proč se to děje:

  • Trvalé používání žehliček, pleyk a vlasů suší vlasy, odpařování vlhkosti z nich.
  • Mechanické poškození: kovové sponky a kolíky, těsné elastické pásy, nepravidelné hřebeny apod.
  • Nesprávná strava a stres. Pokud osoba žije v stálém nervovém napětí, jí rychlé občerstvení a neobdrží vitamíny a užitečné mikroelementy zvenčí, tato první věc narazí na zažívací orgány a okamžitě signalizují nebezpečí poškození kůže a vlasů.
  • Dopad vnějšího prostředí. V létě mohou vlasy vyschnout, pokud se člověk často stane na otevřeném slunci. V zimě klesá pokles teploty z 20 stupňů pod nulu na suchý vnitřní vzduch, který je zahřátý na 20-25 stupňů, což je obrovské napětí pro vlasy.
  • Barvení, osvětlení a více bělících vlasů je automaticky překládá do kategorie slabých a poškozených. Takové vlasy od počátku vyžadují vlhkost a výživu.
  • Dokonce i nevhodná péče může poškodit vaše vlasy. Nejběžnější chyba, když na vlasy, suché na koncích a rychle se mastné u kořenů, koupit šampon pro mastné vlasy. Tento šampon schnou ještě déle, zatímco je třeba ho živit a mazové žlázy jsou ještě aktivnější. Ačkoli vše, co potřebujete, je vybrat jemnou péči, s přihlédnutím k typu vlasů.

  Základní doporučení pro obnovení

  Nejprve musíte určit pro sebe tři věci a na základě toho přemýšlejte nad vaší péčí:

  • typ vlasu;
  • příčiny problému;
  • účel

  Například, vlasy nebyly zafarbené a nezasychaly se vysoušečem vlasů, ale ztratily svůj lesk a objem, staly se matné. Příčinou je nejpravděpodobnější potíže s výživou nebo nervovým napětím.

  Mimochodem, často se vlasy zhoršují během období stravování nebo kojení, kdy tělo nedostává plnou výživu a je pod stresem. Cílem je dát jim zdravý a vzkvétající vzhled. Nebo problém křehkosti a průřez vlasů.

  Hlavním důvodem této situace je termoakční účinek (vysoušeč vlasů, železo) a / nebo časté změny teploty (například práce venku a zahřátí v teplé místnosti), stejně jako použití vláken nebo vlasových vlasů pro napnuté účesy.

  V každém z těchto případů jsou zapotřebí různé zásady péče a obnovy.

  Co potřebujete vědět o domácích maskách:

  • Domácí masky na obnovu vlasů se vyrábějí 1-2 krát týdně.
  • Masky je třeba provádět pravidelně, jsou-li potřeba různé masky, je potřeba je střídat.
  • Domácí masky pro obnovu vlasů se musí střídat s zásobami. Pro prostě oslabené a poškozené vlasy mohou být vhodné masmédia, ale většinou poskytují vizuální efekt, aniž by ovlivňovaly vlasy zevnitř. Bělené vlasy potřebují profesionální šampony a balzámy, které mohou a měly být střídány s domácími regeneračními maskami. Je třeba si uvědomit, že pouze organická hmota (jmenovitě domácí masky na vlasy jsou považovány za organické látky) lze použít pouze k péči o "přirozené" vlasy, které nebyly obarvené nebo chemicky obalené.
  • Každá domácí maska ​​musí být připravena pouze jednou. Pokrmy by měly být z keramiky, plastu nebo skla, ale v žádném případě kovu, protože kov je oxidován. Můžete si koupit soupravu pro výrobu masky, nyní se prodávají volně, obvykle se dodává plastová miska, lžíce, odměrka.
  • Mnoho domácích masky je třeba udržovat na vlasy po dlouhou dobu, někdy dokonce i několik hodin, proto si pro tento účel vyberte speciální polyetylénové víčko a ručník.
  • Většina regeneračních masek se aplikuje pouze na délku, ustupuje od kořenů. To je zvláště důležité, pokud jsou vlasy rychle znečištěny u kořenů, ale jejich délka je suchá.

  Želatinová maska ​​pomáhá zbavit se vrásek? Zjistěte si z tohoto článku.

  Domácí lidové recepty

  Většina ingrediencí pro obnovu domácí masky je v každém domě a chybějící komponenty je možné zakoupit v nejbližší lékárně nebo v kosmetickém obchodě.

  Základní zásady domácí masky pro obnovu vlasů:

  • Mnoho masky potřebuje trochu tepla, to je lepší ve vodní lázni, nikoliv v mikrovlnné troubě;
  • maska ​​by neměla být horká, maximálně 35-40 stupňů;
  • regenerační masky nemohou obsahovat dráždivé a oteplovací produkty (hořčice, červená paprika, zázvor, skořice), jsou potřeba pouze v maskách pro růst vlasů a suché vlasy.
  • konzistence masky by měla být podobná zakysanou smetaně nebo masce pro uložení, takže je vhodné ji rozdělovat přes vlasy;
  • většina opravných masek se aplikuje před umytí hlavy, udržuje se po dobu 1-2 hodin a omyje se šamponem, po které je třeba aplikovat další balzám po dobu jedné minuty;
  • Pokud je na vlasu mnoho stylingových produktů, nejlépe je musíte umýt šamponem, aplikovat a vydržet masku a opláchnout šamponem (a balzámem).

  Jednoduchý olej

  Vezměte olej v množství 3-4 lžíce průměrné délky a tloušťky vlasů. Olej se zahřeje a nanáší na vlasy. Můžete si vzít jednu ropu, ale můžeme jen pár.

  Vhodná lopucha, koks, oliva, jojoba, lněné semínko, mandle. Pokud jsou vlasy velmi suché, je lepší začít s jojobou, rytmem nebo arganovým olejem a pak je měnit.

  Pro bělené nebo bělené vlasy je olivový olej dobře vhodný a pokud již začal proces obnovy, kokos byl ideální.

  Ropový olej bude potřebovat bezvládné, ale ne suché vlasy, dobře je posiluje. Lněný olej má stejné vlastnosti.

  Kefírová maska

  Kefír nebo jogurt mírně zahřívá (doslova tak, že maska ​​byla trochu teplejší než pokojová teplota, ale ne teplejší, jinak se rozšíří). Ohřátý fermentovaný mléčný výrobek se na vlasy aplikuje hodinu a půl.

  Kefír a jogurt - nejlepší způsob, jak zvlhčit vlasy. V ideálním případě byste měli zahájit proces obnovy vlasů maskou kefír a kombinovat je s živinou.

  Hydratační a výživná maska ​​s olivovým a ricinovým olejem

  1 vaječný žloutek, 1 polévkovou lžíci olivového oleje, 1 polévkovou lžíci ricinového oleje, 1 polévkovou lžíci kefír.

  Jedná se o jednu z nejúčinnějších masky, působí v komplexu: zvlhčuje, vyživuje a posiluje.

  Pro kudrnaté vlasy

  1 žloutku, lžíci olivového a ricinového oleje, 2 lžíce citronové šťávy, stejné množství medu. Vše se smíchá, dokud se nerozsvítí a nezahřívá.

  Kudrnaté vlasy jsou často suché a načechrané, což je způsobeno strukturou vlasů, která se liší od struktury rovné vlasy. Tato maska ​​pomáhá zvlhčit a vyživit vlasy, pravidelné použití bude mít kudrlinky hladší a čistší.

  S medem a žloutek

  Lžíce medu, žloutek a 1-2 lžíce másla. Hlavní věcí je dobře zabalit vlasy a vytvořit efekt sauny na hlavě.

  Pro vlasy, suché na koncích a mastné u kořenů, masku lze doplnit citronovou šťávou.

  Pivní maska

  Žloutek, půl poháru tmavého piva (počkejte, až bubliny vyjedou), 1-2 lžíce citrónové šťávy. Osušte své vlasy pomocí vyhřívané směsi piva, šťávy a žloutenky. Maska dodává lesk a posiluje vlasy.

  Želatinový s laminačním účinkem

  Lžíce želatiny, žloutek, tři lžíce vody, 6 lžící vlasového balzámu. Želatina musí být roztavena ve vodě, ochlazena na teplotu 35-40 stupňů, smíchána s balzámem nebo maskou.

  Předmyjte vlasy šamponem. Maska se nanáší na pramen vlasu pramenem, lepším štětcem. Namočte hodinu pod plast a ručník, poté opláchněte.

  Vitaminová maska

  V oleji na vlasy přidejte med a několik kapek olejových roztoků vitamínů A a E. Taková řešení se prodávají v lékárně.

  Druhá verze masky namísto A a E přidá jednu ampuli vitamínů B1, B6 a B12.

  Vitamínová maska ​​obnovuje a vyživuje vlasy. Ale to může být používáno ne více než jednou za dva týdny.

  Pro dosažení co nejlepšího účinku musíte olejové masky střídat maskami bez přidání oleje. Takže můžete vytvořit perfektní rovnováhu výživy a hydrataci a ne přemoci vlasy.

  Oleje mohou být kombinovány spolu s medem nebo žloutek. Někdy můžete přidat esenciální oleje několik kapek (ale ne pro velmi suché vlasy). To bude mít dobrý zpevňující účinek.

  Pomáhá pivovarské kvasnice zbavit se akné? Jak je správně užívat a používat?

  Jak vyrobit masku proti černým bodům s aktivním uhlím a želatinou? Přečtěte si odkaz.

  Jak udržet kudrlinky v dobrém stavu?

  • Masky se přednostně mění každých pár měsíců. To je měsíc nebo dva, můžete udělat jednu sadu masky, pak přestávku několik týdnů, pak další masky.
  • Pokud jsou vlasy mastné u kořenů, je nutné opláchnout kořeny dobře šamponem a opláchnout délku pěnou. Maska se aplikuje pouze na délku. Pokud jsou vlasy suché a bez života po celou délku, musíte začít od kořenů.
  • Udělat to pravidlo pro použití šamponu a balzámu v každém mytí vlasů. Šampon myje vlasy, odhaluje vločky vlasů, vymýtí špínu a prach. Balzám tyto váhy vyhlazuje. Pokud nepoužíváte balzám, zůstávají váhy na vlasy otevřené a to je přímá cesta k lámavosti a průřezu.
  • Pokud jsou vlasy oslabené a poškozené, v žádném případě by neměly být omyty tvrdými šampony "na písknutí", pokud to není profesionální šampon hlubokého čištění.
  • Poškozený vlas potřebuje nejen výživu, ale také hydratační.
  • Pokud používáte domácí masky, je to důležité: pokud jsou masky příliš časté, vlasy se snadno napodobují a visí v rampě. Je lepší vybrat jednu živinu a jednu zvlhčující masku a střídat je 1-2 krát týdně. Pokud si často vyperte vlasy, pak masky projdou jedním mytím, to znamená, že jednou umyjete hlavu šamponem a balzámem, příště hydratační maskou, šamponem a balzamem, pak výživnou maskou a tak několik týdnů.
  • Pokud není možnost odmítnout vysoušeče vlasů a pleyos, pak je nutné použít tepelnou ochranu, takové spreje se prodávají v každé kosmetické dílně.

  Obnova vlasů není rychlý proces, ale udělat si to doma je docela realistický, pokud používáte integrovaný přístup. Zejména: pravidelné obnovování domácí masky na vlasy, správně vybraná péče, dobrá výživa.

  Je také užitečné pít komplex vitamínů, může to být multivitamíny nebo vitamíny A a E pro vlasy. Nezapomeňte řezat dělené konce každé tři až čtyři měsíce.

  Oprava vlasových masky, efektivní recepty doma

  Neexistuje zdravá strava, špatné návyky, stres, negativní účinky vnějších faktorů, časté barvení, osvětlení, perm, sušení a narovnání a prostě nepřesné česání poškozují strukturu vlasů, což je oslabuje, je suché a křehké. Obnovte zdraví vlasů, krásu a sílu, pomohou obnovit domácí masku.

  Oslabené vlasy s poškozenou strukturou vyžadují zvláštní pozornost a pečlivou péči. Obnovení vlasů vyžaduje trpělivost, protože tento proces není rychlý. Kromě toho je zapotřebí integrovaného přístupu, který by zahrnoval moderní léčbu obnovy vlasů, vyváženou stravu nasycenou esenciálními vitamíny a minerály a také systematické používání domácí masky na vlasy s regeneračním a posilujícím účinkem.

  Pro přípravu domácích masky s redukčním účinkem je efektivní použití přírodních olejů (lopuch, ricín, oliva, mandle), žloutky, medu, brandy, kefír, bobuloviny, citrusové plody a některé další. Masky pro obnovu by měly být aplikovány na čisté vlasy, vtíraly se do pokožky hlavy světlem masážními pohyby a pak byly rozloženy po celé délce. Zvláště je to vhodné se speciální kartáčem pro barvení vlasů. Chcete-li zvýšit efektivitu opravných masek, hlava by měla být zabalena s polyethylenem nahoře a ohřívána ručníkem. Je lepší umýt olejové přípravky pomocí šamponu, pokud v receptu není žádný olej, můžete to udělat s běžnou teplou vodou. Ozdravný kurz zahrnuje patnáct až dvacet procedur, které by měly být prováděny dvakrát až třikrát týdně na čistých, vlhkých vlasech.

  Restorativní maska ​​na vlasy, účinnost.
  Po ukončení léčby domácími maskami vlasů se vlasy stávají měkčími a silnějšími, stávají se takzvanými "živými", ztráty se zastaví, růst zrychluje, lesk se vrací. Po ošetření by měly být vlasy po dobu jednoho a půl měsíce odpočívány, pokud je to nutné, opakovat kurz. Pro preventivní účely by se takové masky měly provádět každé tři týdny. Pokud často děláte termo-styling, pak jednou za dva týdny. V keramických nebo skleněných nádobách se doporučují přípravky na vaření doma. Pro tento účel nepoužívejte kovová zařízení.

  Recepty masky pro obnovu vlasů doma.

  Olejová maska
  Akce
  Vyživuje, bojuje s křehkostí, zabraňuje úseku, zabraňuje ztrátě, změkčuje a dodává vlasům lesk.

  Složení.
  Přírodní olej (lopuch, olivový, mandlový, jojobový, lněný, můžete míchat) - 4 polévkové lžíce. l na průměrné délce a tloušťce vlasů.

  Vaření
  Ohřejte olej ve vodní lázni, masírujte je do kořenů, namažte špičky a rozdělte zbytky po celé délce. Udržet půl až dvě hodiny pod filmy a horký ručník. Opláchněte šamponem.

  Maska s cibulovou šťávou a aloe.
  Akce
  Navíc vyživuje, bojuje proti lupům a suchu.

  Složení.
  Aloe šťáva - 1 polévková lžíce. l
  Cibule džus - 1 polévková lžička. l
  Med - 1 polévková lžíce. l
  Rajčatový olej (nebo olivový, mandlový) - 1 polévková lžíce. l
  Rajčatový odvar - 2 polévkové lžíce. l

  Aplikace.
  Předem se postarat o šťávu z aloe. Chcete-li to provést, je třeba nakrájet několik listů a uchovat v lednici po dobu 10 dnů, a teprve pak stlačit džus. Odvar z lopuchu se připravuje následovně: umyjte spodní část listů lopuchu, vysušte na kostky. 100 g drcené hmoty nalijte litr vroucí vody, nasaďte pomalu oheň a vařte od okamžiku vaření po dobu dvaceti minut. Chladný a deformační vývar. Zahřejte rostlinný olej ve vodní lázni, přidejte med. Poté se připojte k ostatním komponentům. Maska se rozšiřuje na čisté vlasy a věnuje pozornost pokožce hlavy a špičkám. Držte pod filmy a hustý ručník na hodinu, pak opláchněte šamponem. Opláchněte teplou vodou, okyselte citrónovou šťávou (nebo kyselinou octovou).

  Maska s kefírem, aloe šťávou a vitamíny.
  Akce
  Vyživuje, eliminuje suchost, bojuje s křehkostí, zlepšuje pružnost vlasů a dává hladkost a lesk.

  Složení.
  Ricinový olej - 1 lžička.
  Aloe džus - 1 lžička.
  Kefír - 1 polévková lžíce. l
  Roztok vitamínů A a E v oleji - 1 ampulka.

  Aplikace.
  Zahřejte olej, kombinujte s kefírem, přidávejte do směsi směs vitamínů a aloe. Složení je rozloženo po celé délce vlasů, vkrojí se do kořenů a rozmazávají hroty. Obal se zabalte a ručník, držte půl hodiny. Umyjte teplou vodou a šamponem.

  Chlébová maska.
  Akce
  Posiluje, vyživuje, dělá poslušnost, zjemňuje.

  Složení.
  Kousek černého chleba - 100 g.
  Infuze bylin (1 polévková lžíce heřmánek, plantain, kopřivy, šalvěje a lopuchu) - ½ šálku.
  Žloutka - 1 ks.
  Ricinový olej - 1 lžička.
  Cibulová šťáva - 1 lžička.
  Citronová šťáva - 1 lžička.
  Aloe džus - 1 lžička.
  Jojobový olej - 1 lžička.

  Aplikace.
  Připravte infuzi uvedených bylin, pro které 2 lžíce. l směs se vaří s vroucí vodou, trvá dvacet minut, chlad a napětí. V hotovém vývaru hněteme černý chléb, přidejte máslo a šlehač. Chcete-li získat šťávu z aloe, je důležité držet řezané listy rostliny po dobu deseti dnů v chladničce. Proto by se o to mělo dbát předem. Roztrhněte dokončenou masku do kořenů, zajistěte plast a hustý ručník. Mějte masku po dobu jedné hodiny, umyjte si hlavu obvyklým způsobem, to znamená pomocí šamponu.

  Vitaminová maska.
  Akce
  Žije s vitamíny, vyživuje, posiluje, dává sílu a lesk.

  Složení.
  Kefír - ½ šálku.
  Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
  Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
  Vitamíny v ampulích (B1, B6 a B12) - tři kapky.

  Vaření
  Olej trochu teplý ve vodní lázni a kombinovat s vitamíny. Aplikujte na pokožku hlavy, suché tipy. Namočte jej pod film a hustý ručník na hodinu, opláchněte šamponem.

  Olej-vaječná maska.
  Akce
  Vyživuje, zjemňuje, dává objem, léčí.

  Složení.
  Žloutka - 2 ks.
  Ricinový olej - 1 polévková lžička. l

  Aplikace.
  Třejte teplý olej s žloutkem na jednotnou konzistenci, která se rozprostírá na pokožce hlavy a vlasů, namočte pod film a ručník na dvě hodiny. Opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

  Kefírová olejová maska ​​s esenciálními oleji.
  Akce
  Obnovuje strukturu, vrací sílu a lesk, zjemňuje.

  Aplikace.
  Kefír se mísí při pokojové teplotě s předehřátým olejem a přidá se éterická směs. Třepat strukturu v kořenech a distribuovat po celé délce. Namočte masku pod film a ručník na půl hodiny, opláchněte šamponem.

  Maska z buničiny avokáda s medem.
  Akce
  Léčí, vyživuje, zvlhčuje, dává sílu a lesk.

  Složení.
  Pulpte jeden avokád.
  Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
  Med - 1 polévková lžíce. l

  Aplikace.
  Melte med ve vodní lázni, přidejte máslo a avokádo. Homogenní složení masírovaná do pokožky hlavy a rozložená po celé délce vlasů. Uchovávejte pod teplou čepičkou po dobu půl hodiny. Opláchněte šamponem.

  Maska s tinkturou neplodu.
  Akce
  Zastaví vypadávání, vyživuje a posiluje.

  Složení.
  Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
  Tinktura nelilu na alkoholu - 10 kapek.

  Aplikace.
  Vyhřívaný olej se spojuje s tinktví. Chcete-li třepat připravenou kompozici na pokožku hlavy masážními pohyby, držte po dobu dvou hodin. Pro pohodlí můžete nosit sprchový kryt. Opláchněte tradičním způsobem.

  Pivní maska ​​s citrónovou šťávou a žloutek.
  Akce
  Posiluje, vyživuje, zjemňuje a dává lesk.

  Složení.
  Žloutka - 1 ks.
  Citronová šťáva - 2 polévkové lžíce. l
  Tmavé pivo - 6 litrů.

  Aplikace.
  Směs důkladně promíchejte. Kompozice je zcela vlhké vlasy, masíruje pokožku hlavy. Nejlépe si nasadit sprchový kryt. Po hodině opláchněte vlasy šamponem.

  Želatinová maska
  Akce
  Eliminuje poškození, posiluje, vyživuje, stimuluje růst, vrací lesk a dává objem.

  Složení.
  Želatinový prášek - 1 polévková lžička. l
  Teplá voda - 6 lžící. l
  Žloutka - 1 ks.
  Šampon - 3 polévkové lžíce. l

  Aplikace.
  Želatina nalijte vodu a nechte nabobtnat čtyřicet minut. V napuštěné želatině vstupte do šlehačky a šamponu. Kompozice je rozložena po celé délce vlasů, věnuje pozornost kořenům a špičkám vlasů. Zakryjte hlavu polyethylenem a ručníkem pro pohodlí a vyztužení. Po čtyřicet minut vypláchněte masku spoustou teplé vody.

  Maska s kokosovým olejem.
  Akce
  Vyživuje, zjemňuje, posiluje, stimuluje růst.

  Složení.
  Kokosový olej - 3-4 polévkové lžíce. l

  Aplikace.
  Roztřepete olej ve vodní lázni, protřejte pokožku hlavy a rozložte celou délku poškozených vlasů. Obalte plastovým obalem a obalte ručníkem. Po dvou hodinách opláchněte hlavu šamponem, opláchněte heřmánkovou infuzí (na litr vařící vody tři lžíce bylin, ponechte na půl hodiny, vypusťte).

  Kefírová maska ​​s medem.
  Akce
  Hydratace, výživa, nasycení s prospěšnými vitamíny a aminokyselinami, objem a lesk.

  Složení.
  Kefír - ½ šálku.
  Med - 1 lžička.
  Olivový nebo lopursový olej - 1 polévková lžíce. l

  Aplikace.
  Olej, brousíme medem a trochu teplo ve vodní lázni, přidáme kefír. Aplikujte homogenní kompozici na pokožku hlavy a rozprostřete ji po celé délce vlasů. Ponořte ji pod filmu a ručník po dobu půl hodiny, opláchněte kompozici z vlasů tradiční metodou.

  Olivová medová maska.
  Akce
  Vyživuje, posiluje, dává objem a lesk.

  Aplikace.
  Kuřecí vejce - 2 ks.
  Med - 1 polévková lžíce. l
  Olivový olej - 5 lžící. l

  Aplikace.
  Roztajte med ve vodní lázni, přidejte olej. V teplé směsi vstoupíte do rozbitých vajec. Vše se mísí a aplikuje na pokožku hlavy a vlasy. Masku držte pod filmy a ručník na půl hodiny. Umyjte tradičním způsobem, to znamená šamponem.

  Kávová maska.
  Akce
  Dává objem, vrací zdraví a sílu. Nedoporučuje se blondům, může mít nepříznivý vliv na barvu.

  Složení.
  Kuřecí vejce - 2 ks.
  Koňak - 2 polévkové lžíce. l
  Mletá káva - 1,5 lžíce. l

  Aplikace.
  Složky se smíchají v homogenní hmotě a aplikují se na vlasy, vtírají se do kořenů. Zakryjte obal a obalte ručník. Po půl hodině umyjte masku šamponem.

  Několik tipů pro péči o vlasy, aby se předešlo poškození, zlomení a ztrátě:

  • Ujistěte se, že jste roztrhané rozstřižené konce, až poté proveďte opravy.
  • Nepokoušejte se používat kovové vlasy, gumové pásky a další vlasové doplňky.
  • Často, ale jemně česněte vlasy.
  • Zachovat zdravý životní styl, vyhnout se stresu, jíst vyváženou stravu.
  • Jednou týdně strávit vlastní masáž pokožky hlavy, tím zlepší krevní oběh. Například s mořskou solí: aplikujte mořskou sůl v kruhových pohybech na mokré kořeny vlasů a masírujte pokožku hlavy po dobu deseti minut, poté opláchněte teplou vodou. Navíc tento postup vyčistí kůži.
  • Snažte se co nejméně používat teplé spotřebiče pro styling vlasů.
  • Použijte kosmetický obal se složkami, jako je D-panthenol nebo B5 provitamin, biotin, vitamín C, extrakty z ovsa a jojobový olej, olej z pšeničných klíčků.
  • Ujistěte se, že používáte ochranný kondicionér.
  • Po těchto nenáročných tipy, stejně jako při provádění kurzu obnovy masky, se vrátíte do vlasů k původní kráse a zdraví.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy