logo

Zelená hliněná maska

Zelený jíl pro obličej byl používán už více než jedno století. Tento přírodní lék pomáhá vyřešit mnoho kosmetických problémů. Odborníci se domnívají, že zelená hlína je nejvíce terapeutická, a proto je součástí kompozice aktivních masek s čistícím, uklidňujícím a omlazujícím účinkem. Níže vám řekneme podrobně o vlastnostech tohoto nástroje a zvážíme nejefektivnější recepty na kosmetiku, které můžete udělat sami.

Vlastnosti

Užitnost těchto přírodních surovin v důsledku obsahu obrovského množství oxidu železa, navíc různých stopových prvků. Kompozice obsahuje hořčík, vápník, zinek, kobalt, fosfor, křemík a další prvky. Je to díky těmto komponentám a má tmavě zelené barvy. V přírodě se vyskytuje ve formě husté vlhké hmoty. Pro kosmetické účely je obvyklé zakoupit speciálně zpracovaný a připravený přípravek ve formě prášku, z něhož lze připravit léčebné masky.

Prostředky s hlínou pomáhají hluboce vyčistit tvář a zničit škodlivé toxiny, které se hromadí v pórech spolu s prachovými zbytky a zbytky make-upu. Zkušení kosmetologové poznamenávají, že zelený jíl pro obličej má podobné vlastnosti jako modrá a bílá. Pro dosažení nejlepších výsledků je vhodné je smíchat.

Zelená hlína pomáhá zlepšit metabolický proces v kůži. Jednou z jeho nejpozoruhodnějších vlastností je snížení tvorby kožního mazu. Proto je tento nástroj vhodný zejména pro ženy trpící leskem a akné. Navíc má utahovací účinek, takže při pravidelném používání zvyšuje pružnost a pružnost pokožky.

Díky své struktuře funguje hlína také jako peeling, která dodává jemnost a sametovou pleť. Díky aktivním částicím, které zlepšuje místní krevní oběh, zlepšuje pleť. Odborníci zaznamenávají vynikající absorpční vlastnosti tohoto přírodního prostředku.

Shrneme-li vše výše uvedené, můžeme vymezit hlavní oblasti práce tohoto přírodního zdroje:

 • odstranění mastného lesku;
 • zachování mládeže;
 • zlepšení metabolismu a krevního oběhu;
 • udržování rovnováhy mezi vodou a lipidy.

Vlastnosti použití

Aby zelená hlína přinášela jen výhodu, je důležité si uvědomit několik jednoduchých pravidel pro její použití. A co je nejdůležitější - nepřehánějte to na obličej. V opačném případě riskujete podráždění a zarudnutí. Zvláště tento bod je důležitý pro ženy s citlivou a suchou kůží.

Masky se aplikují na problémové oblasti po dobu nejdéle 15-20 minut. Pro přípravu pracovní směsi nepoužívejte vroucí vodu. Voda nebo bylinná odvar by měla být teplá. Vysoké teploty nepříznivě ovlivňují živiny obsažené v hlíně.

Po hliněných maskách se na obličej aplikuje výživný krém. Opláchněte čistou vodou bez přidání mycích gelů a pěn. Měla by si také být vědoma některých varování. Je lepší, abyste nepoužívali zelené hlíny, pokud máte na tváři otevřené rány nebo škrábance, je také lepší odložit kosmetické procedury v období exacerbace kožních onemocnění a alergií.

Masky recepty

Nejjednodušší způsob, jak používat hlínu, je smíchat s vodou a aplikovat ji na kůži ve své čisté formě. Hotová směs by měla být konzistence husté kysané smetany. Pro dosažení nejlepších výsledků se doporučuje smíchat s jinými účinnými látkami jíl, protože komplexní efekt zaručuje rychlý a viditelný účinek.

Chcete-li připravit čisticí masku, budete muset smíchat 2 čajové lžičky sušených kvasnic, 4 lžičky zelené hlíny a 1 okurku strouhanou na jemném strouhaní. Finální hmotnost se aplikuje na obličej po dobu 20-25 minut. Dobrý výsledek může být dosažen při použití tohoto nástroje 2-3 krát týdně.

Chcete-li utlumit blednou pokožku, připravte masku na základě zelí. Budete muset naplnit čtvrt šálku vařeného mléka nebo krému se zelným listem. Poté, co se stává měkkým, je hnětena maltou spolu s mlékem a 1 polévková lžíce prášku z jílů a 1 bílkovina. Hmotnost je přizpůsobena uniformitě a aplikována na očistenou plochu. Po 10-12 minutách se vše umyje teplou vodou.

Pro normální nebo kombinovanou pokožku doporučujeme připravit masku na bílé a zelené hlíně. Vezměte 1 lžičku jílového prášku každého typu, nalijte broskvový olej (0,5 lžičky) a olej z hroznových semen (0,5 lžičky). Přiveďte směs na požadovanou konzistenci s vařenou vodou nebo minerální vodou bez obsahu uhličitanu. Maska držte alespoň 10-15 minut.

Pro mastnou pleť náchylnou k akné je vhodná vícesložková maska, která zahrnuje:

 • 20 gramů zelené hlíny;
 • 5 gramů glycerinu;
 • 30 gramů vody;
 • 5 gramů alkoholu;
 • 10 gramů mastek;
 • 1 gram kamenec.

Všechny součásti jsou smíchány, dokud nejsou jednotné a nepoužívají se v problémových oblastech, čímž se vyloučí oblast kolem rtů a očí. Maska se uchovává po dobu 15 minut a odstraní se suchou bavlněnou vložkou s jemnými masážními pohyby.

Heřmánková maska ​​má dobrý uklidňující účinek. Vezměte 3 lžičky zelené hlíny, 1 lžičku odtučněného heřmánku a 1 čajovou lžičku olivového oleje. Je nutné vyprázdnit prostředky po 10 minutách po vytažení. Tato směs je vhodná pro suchou a citlivou pokožku.

Masky zeleného jílu pro tvář doma

Zelený jíl pro obličej má své vlastní jméno - ilit. Tato hlína je těžena ve francouzském městě Bretaně z hloubky 10-15 m, a proto je zvláště bohatá na stopové prvky. Je považován za produkt šetrný k životnímu prostředí, protože tyto ložiska se objevily v období po glaciálu. Použití zelené hlíny je možné u různých druhů pokožky. Řeší řadu problémů a nemá žádné kontraindikace.

Výhody zeleného jílu pro obličej

Zelená hlína obsahuje různé stopové prvky, které mají terapeutický účinek na pokožku a umožňují je používat v kosmetologii. Mezi tyto složky patří horčík (reguluje metabolické procesy), zinek (normalizuje poškozené mazové žlázy), stříbro (má antibakteriální vlastnosti), mangan (má ochranné vlastnosti), křemík (zabraňuje stárnutí), kobalt (omlazující buňky) zmírňuje podráždění, zánět). V souvislosti s takovou bohatou přírodní kompozicí hlíny je možné za přítomnosti různých kožních problémů. Poradíme vám, abyste vyzkoušeli neobvyklou masku kaviáru, abyste omlazovali kůži a zbavili se vrásek.

Jeho účinek na pokožku je následující:

 • Jedná se o adsorbent, který táhne nečistoty z pórů, a proto je nezbytný pro mastnou pleť;
 • Zpevňuje póry;
 • Rychle zmírňuje zánět a podráždění;
 • Má antibakteriální vlastnosti;
 • Aktivuje metabolické procesy, regeneruje pokožku a dokonale se hodí pro suchou pokožku.
 • Bojuje s vráskami;
 • Utahuje kůži;
 • Tóny, zlepšují turgor.

Základní pravidla pro výrobu masky ze zelené hlíny:

Aby vám hlína mohla být prospěšná, musíte si pamatovat základní pravidla.

 1. Pro ředění jílu pomocí studené vody nebo odvar z bylin. Můžete přidat minerální vodu bez plynu. Vyhněte se příliš husté hmotnosti, která rychle uschne. Tenká vrstva také rychle vysuší, aniž by měla čas na nasycení pokožky pomocí užitečných stopových prvků.
 2. Masky na vaření potřebují pouze ve skle, keramice nebo smaltu. V kovu reagují aktivní složky jílu s kovem.
 3. Maska se nepřekrývají kolem očí a úst.
 4. U domova je vhodné masku aplikovat silným kartáčem.
 5. Při aplikaci masky je nutné lehnout tak, aby těžká hlína neotáhla kůži.

Receptuje domácí masky na obličej zelené hlíny

Ti, kteří chtějí vyzkoušet účinné lidové recepty, mohou samostatně vyrobit následující 7 domácí masky.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Rozmarínová akné maska ​​s rozmarýnem

Výsledek: Kůže po zákroku je viditelně vyčištěna, zápaly, červené skvrny a pupínky procházejí několika aplikacemi.

Složení:

 • Zelená hlína - 1 díl;
 • Voda - 1,5 dílů;
 • Rozmarýn (esenciální olej) - 2-4 kapky.

Příprava a způsob aplikace: Jílový prášek se mísí s vodou a důkladně promíchá. Esenciální olej se přidává do hladké hmoty. Maska stárne po dobu 17-20 minut. a umyl. Opláchněte obličej studenou vodou.

Akné maska ​​se zeleným jílem a Bodag

Výsledek: maska ​​působí proti akné, osvěžuje pokožku, okamžitě jí dodává zdravou barvu a trochu bělí.

Složení:

 • Zelený jíl - 2 díly;
 • Bodyaga (prášek) - 1 díl;
 • Voda

Příprava a způsob aplikace: prášek bodyagi se důkladně promíchá s hlinou a teprve pak se směs zředí vařenou vodou. Aplikujte mnoho problémových oblastí dostatečně silnou vrstvou. Držte jej 20 minut.

Maska zelené hlíny z černých teček

Výsledek: zelená hlína z černých bodů je velmi účinná. Maska čistí póry, rozjasní černé body, upravuje práci mazových žláz.

Složení:

 • Zelená hlína - 2 stoly. lžíce
 • Citronová šťáva - 3 stoly. lžíce
 • Vodka - 10 ml

Příprava a způsob aplikace: Vodka se smíchá se šťávou a výsledná směs se zředí jílovým práškem. Hmotnost je aplikována na problémovou oblast, kde je shluk černých teček. Po 10 minutách opláchněte vodou.

Zelená hliněná maska ​​proti vráskám

Výsledek: takové domácí masky podporují zlepšení turgoru, utáhněte obrysy obličeje, zabraňují vzniku vrásek a jemné jemné vrásky.

Složení:

 • Jíl - ½ dílů;
 • Škrob - 2 díly;
 • Almondový olej - 1 díl;
 • Smetana - 1 díl;
 • Vitamin A - 4 kapky;
 • Vaječný žloutek.

Příprava a způsob aplikace: Míchání hlíny se škrobem, přidání másla, zakysané smetany a dobře šlehaného žloutku ze syrových vajec. Přidejte připravený olejový roztok vitaminu a aplikujte masku na obličej a krk. Držte 12-15 min. Maska platí měsíc dvakrát týdně.

Maska zelené hlíny a vody

Výsledek: hlína má protizánětlivý účinek, vyhlazuje pokožku, osvěžuje ji, uvolňuje akné.

Složení:

 • Clay - 2 tabulky. lžíce;
 • Vařená nebo minerální voda - 3 stoly. lžíce.

Příprava a způsob aplikace: Clay zředěný vodou do krémového stavu. Během několika minut může být hmota zvětšena. Pokud je kůže mastná, maska ​​se udržuje po dobu 15 minut, normální kůže - 10, dostatečně suchá a 5 minut. Obličej rozmazaný smetanou.

Maska zelené hlíny a medu

Výsledek: maska ​​bělí, odstraňuje pigmentové skvrny, dezinfikuje pokožku, zabraňuje zánětu a poskytuje účinnou péči o obličej.

Složení:

 • Jíl - 2 části;
 • Med - 1 díl;
 • Citronová šťáva - 1 díl;
 • Olej z čajovníku - pár kapek;
 • Voda

Příprava a způsob aplikace: Jílové směsi se šťávou, tekutým medem a esenciálním olejem. Po smíchání složek se přidá voda, aby se dosáhlo požadované konzistence. Maska trvá ne více než 20 minut.

Maska zelené hlíny a banánu

Výsledek: indikace této masky je volná, uvolněná kůže. Maska omlazuje, bojuje proti stárnutí pokožky.

Složení:

 • Clay - 1 díl
 • Zralý banán - 1 díl
 • Smetana - 2 části
 • Med - 1 díl

Příprava a způsob aplikace: Banán hněteme s maskami v bramborové kaši a smícháme s dalšími přísadami. Aplikujte 20-25 minut na obličej a krk.

Video recept: Domácí maska ​​na pokožku zelené hlíny s vlastními rukama

Zelený jíl pro obličej: recenze aplikací

Obecně jsem si uvědomil, že zelená hlína je nejlepší prostředek proti černým tečkám. Jakmile dojde k akné, vytáhnu tašku s tímto magickým nástrojem. Často jej míchám s vodou a přidám aloe. Efekt je super!

Svetlana, 38 let

Pro mě je to levné a efektivní způsob, jak vrátit tón pleti bez jakéhokoli poškození. Snažím se zahrnout tento nástroj do mé pravidelné péče.

Už dávno jsem se přestěhoval do přírodních přípravků péče a dávám přednost maskám vlastním rukám. Pravidelně dělám masku s hlínou a medem proti vráskám. Hlavní věc - nebuď líný!

Efektivní recepty na masku se zeleným jílem. Zbavte se nedokonalosti kůže!

Dobrý den, drahá čtenáři! Pokud jste na této stránce, problémy s mastnou pokožkou jsou pro vás důležité, stejně jako pro mě. Neustálá nespokojenost s jejich vzhledu, zvědavý pohled ostatních - všechny tyto okamžiky doprovázejí ty lidi, pro které se akné, akné a mastné lesklo staly věrnými společníky. Zelené hliněné masky mi pomohly a jsem si jistý, že to bude životně důležitá linie pro vás z mastných kožních problémů.

Jak jsem získal výsledek?

Strávil jsem spoustu času při studiu informací o léčbě problémové kůže. Došlo to k zoufalství, protože ani profesionální kosmetika nepřinesla správný výsledek. A kolik peněz bylo věnováno pravidelným návštěvám kosmetičky? Nemělo by se ani počítat, protože výsledek byl dočasný, ale tyto výdaje neměly cenu a agresivita použitých prostředků někdy ublížila.

Během příští cesty do lékárny jsem si všiml vitríny s hliněnými maskami. Rozhodl jsem se koupit pár pytlů, protože cena byla levná a nebylo co ztratit. Jaké překvapení jsem byl po prvním použití této masky. A to je jen první použití! Teď mým úkolem bylo průběžně zavádět takové masky do ošetřovatelského programu. Abych správně použil hlínu, studoval jsem toto video na YouTube:

Podrobně vysvětluje princip použití masky zelené hlíny, poskytuje rozumné tipy a recepty na akné. Pod videem najdete recenze dívek, které se s tímto problémem vyrovnaly.

Po ošetření jílm jsem porovnal výsledky s fotografiemi pořízenými před a po aplikaci a rozdíl, jak se říká, byl "na tváři". Hladká, čistá kůže, zúžené póry, nepřítomnost červené zanícené akné - ani jsem nemohla takový výsledek doufat. Takže každý, kdo chce zlepšit stav své problémové kůže, je dobře upravený doma - prostudujte informace uvedené níže.

Zelená hlína: jak pomoci?

Co je použití zelené hlíny? Odpověď leží v srdci jeho prospěšných vlastností. Nejčastěji používaná hlína pro obličej, přestože se dobře vyrovná s problematickými nehty a vlasy, vhodná pro výrobky pro péči o tělo, pro koupání, aromaterapii a podporuje úbytek na váze.

Jaké vlastnosti zelené hlíny pomohou kůži, aby se stala čistou a zdravou? Zvažte je podrobněji:

 • Zelená hlína obsahuje velké množství stříbra. Toto je spouštěcí tlačítko pro metabolické procesy v buňkách. Zabraňuje stárnutí pokožky a regeneruje dobře.
 • Absorpční účinek přispívá k odstranění toxinů z kůže, reguluje tvorbu kožního mazu, odstraňuje přebytek, bojuje s kontaminací.
 • Jedná se o mírný peeling na mastnou pleť. Exfoliates odumřelé kožní buňky, dává světelný efekt leštěné kůže.
 • Rychlé výsledky z použití zelené hlíny lze získat ve směru tonování. Dává pokožce sametovou a jemnou vůni (v tomto ohledu je zelená hlína podobná zelenému čaji).
 • Pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla. Boj proti edému (v boji proti edému tělních zábalů s řasami jsou vynikající).
 • Výborná výživa díky vysokému obsahu živin.
 • Chemické složení zelené hlíny je velmi rozmanité. Obsahuje takové užitečné látky: Fe, P, Se, Mo, K, Ca, Zn, Cu a další.
 • Má utahovací účinek, proto je vhodný pro problematickou zralou pleť.

Malé tajemství použití masky založené na zelené hlíně

Jak jsme již zjistili, zelené hlíny jsou zvláště účinné pro mastnou porézní pleť. Můžete je dělat sami, doma, ale musíte dodržovat seznam pravidel pro použití.

Nebudu uvést známé masky založené na zelené hlíně, vyberete je sami, ale budu věnovat pozornost malým tajemstvím, v němž spočívá kouzelný účinek této látky.

A tak začněte:

 • Pro přípravu masky ze zelené hlíny bude vyhovovat pouze keramický nebo kameninový, ale ne železa.
 • Před každým použitím masky musí být pokožka dostatečně dobře vyčištěna. V opačném případě budou živiny špatně absorbovány a nebudete mít správný výsledek.
 • Masky nemusejí kupovat hotové zboží. Nezávisle připravené, v akci, nejsou nižší než zakoupené protějšky. V lékárně si můžete zakoupit různé typy jílu za nejnižší cenu.
 • Pravidelnost postupu - výsledek kůže bez akné a akné. Nebuď líný, nech je to váš domovský rituál před spaním.
 • Je lepší aplikovat masku kartáčem, aby nedošlo k zavádění nečistot do otevřených pórů a nevznikl zánětlivý proces.
 • Nakonec masku vypláchněte teplou vodou. Ale vždy, udělejte závěrečné oplachování, to umožní zúžení pórů a zahájení procesu cirkulace krve.
 • Poté, co byl výrobek vymyt, položte obličej do čisté, suché tkaniny.

Zelené hliněné masky: které recept si vybrat?

Většina receptů na masky je představována variantou, při níž ředění jílu probíhá s teplou vodou nebo za pomoci zahřívání ve vodní lázni. Poradím vám zajímavější recept, testovaný přesně podle mých zkušeností.

Studená maska

Pro jeho přípravu potřebujeme 3 lžíce zelené hlíny a toniku na obličej. Tonic, který používáte každý den, je lepší. Perfektně vhodný prostředek s aloe, kalndula, zeleným čajem. Mají silný vliv na problémovou pokožku. Smíchejte přísady do stavu krémové kaše a aplikujte na kůži na obličeji. Po úplném vyschnutí se omýváme. Tato maska ​​zpřísňuje póry a kůže je hedvábná. A také nepochybnou výhodou je rychlost použití. Můžete udělat masku utažení na zelené a bílé hlíny, také na základě tonic. Je vhodná pro zralou pleť.

Doufám, že informace, které jsem s vámi sdíleli, budou nejen užitečné, ale i efektivní. Pravidelně používejte takové masky - a dostanete výsledek, který ohromí nejen ty, ale i ty kolem sebe. Buďte krásní a zdraví!

Toto je video o koťátech, kteří zpívají ve vesmíru. Fluffy talenty na kráse hlasů předčí mnoho hvězd moderní platformy!

Klikněte na "Líbí se" a získejte pouze ty nejlepší příspěvky na Facebook ↓

Vytváření zelených obličejových masek doma

Zelená hlína má vědomě barvu života. Koneckonců poskytuje zdraví a vitalitu všemu, co se dotkne.

Od starověku byl tento druh hlíny oceňován za své zázračné rysy.

Zelená hlína omlazuje a tónuje pokožku, neutralizuje toxiny a zlepšuje imunitu.

Takové léčivé vlastnosti jsou způsobeny vysokým obsahem různých stopových prvků v něm. Zelený jíl obsahuje zejména takové tělové látky, jako je draslík, vápník, hořčík, selen a mnoho dalších.

Díky této bohaté kompozici se zelená hlína aktivně využívá v kosmetologii. Je zvláště účinný při použití v maskách.

V kombinaci s různými aromatickými oleji, výtažky z léčivých bylin, cenných olejů a ovoce, hlína byla používána od doby nepřekonatelné krásy Kleopatry (recepty Kleopatřiny masky).

Bílé hliněné masky jsou vhodné pro problémovou pokožku, přečtěte si více zde.

Vliv zelených hliněných mastek

Často se používá zelená hlína ke zlepšení stavu kůže, která je náchylná k tuku. Takové masky omezují póry a normalizují činnost mazových žláz.

Výrobky pro hlínu odstraňují mastný lesk a účinně bojují proti černým skvrnám, zesvětlují a utlumují pokožku.

Také široce používaný zelený jíl pro péči o stárnou kůži. Masky vracejí pružnost tváře a zdravý vzhled.

Zelená maska ​​recepty masky

Jeden z nejjednodušších a nejběžnějších receptů zahrnuje míchání hlíny a čisté vody. Výsledný produkt se nanáší po dobu čtvrtinu hodiny a důkladně očistí obličej teplou vodou. Tato maska ​​zlepšuje tón pleti, čistí a vyhlazuje vrásky.

Masky pro ošetření mastné pleti

 • Smíchejte 2 lžičky zelené hlíny s minerální vodou až do elastické pasty. Aplikujte na kůži kartáčem a nechte 20 minut. Odstraňte bavlněnou podložku navlhčenou teplou vodou.
 • Zředte jílu vodou, až kysaná smetana je stejnoměrná, přidejte 2-3 kapky citronu a mátou. Udržujte na pokožce až do sucha (přibližně 20 minut). Čistěte obličej teplou vodou. Opakujte tuto masku 2krát týdně.

Čisticí masky

 • Kombinujte 3 lžíce jílu s 3 lžičkami lískového oleje a 1 čajovou lžičku minerální vody.
 • Smíchejte 4 čajové lžičky zelené hlíny s ošoupanou okurkou. Nalijte 2 lžičky normálního suchého droždí. Aplikujte na obličej třetinu hodiny.
 • Vezměte 2 lžíce zeleného jílu a 1 lžíci ovesné vločky. Zředí se 3 lžícemi vody. Uchovávejte 15-20 minut, umyjte studenou vodou.
 • Porazte vejce, přidejte potřebné množství jílu. Výsledná tlustá hmota je rozložena na obličej a ponechána po dobu 15 minut.

Výživa a tónování pleti

 • 3 lžíce jílu ředěné vodou. Smíchejte polévkovou lžíci zakysané smetany a lžíci vodní dřeně.
 • Pro zvýšení nutričního účinku předchozího postupu by měl být meloun nahrazen rajčatovou buničinou.
 • Smíchejte zelenou a bílou hlínu ve stejných poměrech, přidejte stejné množství oleje (olivový, mandlový, atd.). Použijte tuto masku po dobu 15-20 minut. Důkladně opláchněte.

Hydratační kůže

 • Nalijte bílé listy zelí se čtvrtkou šálku předehřátého mléka. Zmírněné listy jsou rozdrceny do hbitého stavu. Přidejte 1 vaječný bílý a půl lžičky zelené hlíny. Uchovávejte tuto masku na obličeji 15 minut. Pak důkladně opláchněte bavlněným tamponem.

Masky pro zachování mládí

 • Čajová lžička jílu smíchaná se dvěma polévkami bramborového škrobu. Přidejte žloutek, lžíci zakysané smetany a lžíci olivového nebo mandlového oleje. Doplňte masku 2-3 kapkami tekutého roztoku vitaminu A. Aplikujte na obličej, krk a dekoltu. Kurz - 1 měsíc. Aplikujte 2-3x týdně.
 • Zralý banán třít se dvěma lžíci zakysané smetany, lžíce medu a lžíce zelené hlíny. Tato maska ​​je aplikována také na krk. Udržujte to na 30 minut.
 • Vezměte 2 lžíce zeleného jílu, 1 lžíci bílé hlíny. Zředte do stavu ovesné kaše vodou. Přidejte čajovou lžičku broskvového nebo hroznového oleje.

Zelené clay akné masky

Měli bychom také upozornit na použití zelené hlíny pro ošetření problémové pokožky. V tomto typu hlíny je spousta stříbra (to dává jílu takovou barvu) a dlouho se používalo jako silné antiseptikum.

Následující maska ​​pomůže uklidnit problémovou kůži:

3 čajové lžičky zelené hlíny zředěné 1 čajovou lžičkou odtučněného heřmánku a 1 čajovou lžičku olivového oleje. Tento nástroj udržujte pokožku po dobu nejméně 10 minut.

Následující směs aktivně bojuje proti akné a červeným skvrnám:

Polovinu lžíce zelené hlíny, půlkou lžíce vody. Mícháme a přidáme 3-4 kapky rozmarýnu. Taková maska ​​se neuplatňuje na celou tvář, ale pouze na problémové body.

Taková maska ​​dává dobrý účinek, místo oleje z rozmarýnu by se měl používat pouze olej z čajovníku. Tento olej je známý díky svým antibakteriálním vlastnostem.

Další recept na velmi efektivní masku:

Zředte zelenou jíl s teplou zakysanou smetanou. Přidejte mleté ​​ovesné vločky. Konzistence zakysané smetany by neměla být příliš tekutá. Před sušením naneste na tvář. Umyjte teplou vodou.

Zjistěte přibližnou cenu Metrogil akné gel na našich webových stránkách.

Pravidla pro používání domácí kosmetiky

Závěrem bych chtěl upozornit na některé základní body práce s přírodní domácí kosmetikou.

 • Nástroje a náčiní, ve kterých mícháte masky, krémy a jiné prostředky, by neměly být kovové. Vyberte si sklo nebo dřevo, případně plast.
 • Masky je třeba aplikovat výhradně na čistou pokožku. Největší efekt je dosažen, pokud předtím vyparujete kůži.
 • Věnujte pozornost ostatním složkám kosmetiky - ať jste alergičtí na některou z nich.
 • Při aplikaci výrobku se vyhněte okolí očí.
 • Odstraňte masku bavlněnou vložkou navlhčenou vodou. Provádějte pohyby po masážních liniích obličeje.

Kvůli jejich přirozenosti nevykazují zelené hliněné masky žádné kontraindikace. Nicméně, majitelé suché kůže by měli být opatrní při používání těchto produktů. Vyberte si recepty, které obsahují mastné složky.

Používejte tento levný a nesmírně užitečný produkt! Zelená hlína bude vaši pokožku svěží a napjatá. Jeho použití má pozitivní vliv jak na dospívající, tak na zralou pleť. Milujte sebe, svou pokožku a buďte krásní!

Nádherná maska ​​na tvář se zeleným jílem, medem a esenciálními oleji

Ahoj všichni!

Jednou jsme pro pár s přítelkyní objednali iherb, dobrou, velmi kvalitní zelenou kosmetickou hlínu z Francie. Balíček vážil více než 450,0 a rozdělili jsme jej na polovinu. Takže na mém místě se objevil vynikající produkt péče o pleť.

Zelená hlína je považována za nejlepší, absorbuje nečistoty, mazu a bakterie a jemně čistí póry. Tvářová maska ​​zelené hlíny dokonale obnovuje hydrobalanci pokožky, absorbuje škodlivé složky, dokonale změkčuje a odstraňuje mastný lesk.

Francouzská zelená hlína se používá v nejlepších lázních a střediscích jako detoxikační obličejové masky a zábaly na těle.

ZELENÁ KOLA PRO OBUV OSOBNÍ VLASTNOSTI

Kvůli oxidu železa má tento typ kosmetické hlíny bohatou tmavě zelenou barvu.

Tato hlína má silné čisticí vlastnosti, zvyšuje krevní oběh pokožky a tím zvyšuje její pružnost (turgor). Je bohatý na minerály a dobře čistí tvář toxinů a je ideální pro mastnou, kombinovanou a normální pokožku. Tato hlína vypadá jako prášek s velmi jemnou vůní.

Doporučuji vám připravit na obličej bohatou čistící masku zeleného jílu. Může být také používán jako čisticí prostředek pro každý den.

Tento recept jsem našel v knize Karen Gilbertové Přírodní kosmetika

Složení:

 • 1 polévková lžička jemné zelené hlíny vysoké kvality
 • 1 dezertní lžičku avokádového oleje
 • 1 lžící ricinového oleje
 • 1 dezertní lžičku bambuckého másla
 • 1 polévková lžička včelího vosku nebo jojobového vosku
 • 1 polévková lžička mandlového oleje
 • 1 lžička medu
 • 2 kapky esenciálního oleje
 • Pokud je kůže mastná: citron, levandule, čajový strom
 • Pokud je kůže suchá: růže, neroli
 • Pokud je kůže normální: pelargii nebo patchouli

Technologie vaření:

 • Připravte si pracovní prostředí, nádobí a dodržujte všechna nezbytná pravidla.
 • Odměřte přísady.
 • Tavte máslo a vosk v dvojitém kotli nebo ve vodní lázni.
 • Přidejte avokádový, mandlový a ricinový olej.
 • Když se oleje roztaví, přidejte med a míchat, až se vytvoří homogenní směs.
 • Vyjměte z tepla a přidejte zelenou hlínu, vše jemně promíchejte, až se ochladí.
 • Přidejte 2 kapky esenciálního oleje a důkladně promíchejte.
 • Pečlivě přeneste dokončenou masku zeleným jílem do nádoby a zavřete víko.

Uchovávejte 14 dní na chladném místě.

JAK SE APLIKOVAT MASKU PŘEDNÍKU ZE ZELENÉHO CLAY?

Tento čisticí prostředek lze použít každý den k nočnímu čištění tváře make-upu a nečistot

 • Navlhčete houbičku (koňak z houbičky je ideální) teplou vodou a aplikujte na obličej tak, aby se póry otevřely a rozšířily.
 • Vezměte malou čisticí masku a aplikujte ji masážními pohyby na kůži obličeje.
 • Nechejte několik minut a opláchněte. Opakujte pro důkladnější čištění.
 • Tuto masku můžete také nechat na obličeji o něco déle (10-15 minut), takže pokožka je zcela nasycená všemi složkami jílu a má účinek kosmetické masky.

Po aplikaci této masky se může zdát, že na pokožce je mastný film. Stačí si vyčistit ubrousek a nemusíte mazat tvář smetanou.

Oleje dokonale změkčují a zvlhčují pokožku a vosk vytváří na pokožce transdermální film a zadržuje vlhkost, aniž by zavřel póry pokožky. Ale nezapomeňte si ráno aplikovat hydratační krém na pokožku.

OSTATNÍ MOŽNOSTI MASKY NA ČÁST ZE ZELENÉ HLUKU

Zelená hlína je univerzální.

Z toho můžete udělat do tváře spoustu různých mask. To může být ředěno aloe vera gel, růžice, heřmánek a jiné bylinky hydroláty, minerální voda, zředěný jablečný jablečný ocet, citrónová šťáva, jogurt nebo zakysaná smetana, zelený čaj, přidávat základní oleje a několik kapek nezbytných z čeho vybírat.

Chcete-li to provést, mix 1-2 lžíce. zelené hlíny s rozpouštědlem, až se vytvoří hladká pasta. Naneste ho na špičce prstů nebo špachtlí na kůži obličeje. Nechejte 15-20 minut a opláchněte studenou vodou.

Další recept na dobrou masku se zeleným jílem naleznete v tomto videoklipu

KDE KOUPIT KVALITA FRENCH GREEN CLAY?

Tato kvalitní hlína nemůže být levná. Neměli byste koupit jíl pro 15-20 rublů pro kosmetické účely, je velmi nízký stupeň čištění a může obsahovat škodlivé těžké kovy, písek, kameny a pokud je použit, poškodit kůži. Prodávejte hlínu v specializovaných kosmetických obchodech nebo na iherb.

Zde je 100% francouzské zelené luxusní hlíny možné zakoupit jen za 280 rublů za 225, 0.

Pokud se snažíte o krásu a zdraví, přihlaste se k mému zpravodaji o užitečných a zajímavých materiálech. Sdílejte tyto znalosti s přáteli kliknutím na tlačítka sociálních sítí!

S tebou byla Alena Yasneva, buď krásná a starala se o sebe!

PŘIPOJTE MÉ SKUPINY V SOCIÁLNÍCH SÍTI

Jak se zbavit nejrůznějších problémů s kůží maskami ze zelené hlíny

Zelený jíl pro tvář je prášek z přírodního minerálu s jedinečným chemickým složením. Je schopen plnit úlohu kosmetiky se silným terapeutickým účinkem. Je velmi vhodné použít jíl jako součást masky, které jsou připraveny doma.

Zelený jíl pro tvář: léčebné vlastnosti, vlastnosti aplikace

Kosmetici si dobře uvědomují, že zelená hlína je účinným nástrojem boje proti akné, neboť je nejlépe schopna odolat nadměrné mastné pleti.

Co je zelená hlína

Zelená hlína má své vlastní jméno - "ilit". Někdy se nazývá také "francouzština". To je těženo v hloubce 10-15 metrů v polích se nachází v blízkosti francouzského města Bretaně.

Zelená barva jílového prášku naznačuje, že obsahuje velké množství stříbra a oxidu železa. Navíc obsahuje takové cenné složky pro pokožku jako zinek, fosfor, hořčík, křemík a další.

Vlastnosti

Hojivé vlastnosti a kosmetické účinky na pokožku zelené hlíny díky jedinečnému složení. Zvláště je třeba uvést účinek následujících látek:

 • stříbro - působí jako silné antibakteriální činidlo;
 • zinek - pomáhá normalizovat mazové žlázy;
 • hořčík - aktivně ovlivňuje metabolické procesy;
 • křemík - zpomaluje proces stárnutí;
 • kobalt - pomáhá omlazovat kožní buňky;
 • měď - eliminuje zánět, snižuje podráždění.

Použití zelené kosmetické hlíny je považováno za bezpečné zvenčí a prakticky nemá žádné kontraindikace. Jediným problémem, se kterým budete muset poradit se svým lékařem před použitím masky, je kupperóza (vaskulární onemocnění kůže na obličeji). Ve všech ostatních případech se kontraindikace nejčastěji vyskytují pouze v souvislosti s dalšími složkami obsaženými ve složení masky.

Kosmetický účinek z masky se zeleným jílem

Maska na tvář ze zelené hlíny je schopna:

 • rychle odstranit zánět;
 • zmírnit podráždění;
 • čisté póry z nahromadění mazu a nečistot;
 • zbavit se černých teček;
 • úzké póry;
 • neutralizovat patogeny;
 • snížit počet jemných vrásek;
 • utáhněte tvar obličeje;
 • kůže je pružnější;
 • urychlují procesy regenerace epidermálních buněk.

Pro zvýšení účinků jílu a poskytnutí dodatečných vlastností masky mohou být do kompozic zahrnuty další složky.

Vlastnosti použití

Aby masky zelené hlíny přinesly maximální pokožku tváře, při přípravě je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 1. Zředěný prášek ze zelené hlíny by měl být při pokojové teplotě. V žádném případě se to nedá provést horkou vodou, protože vysoká teplota může výrazně oslabit hojivé vlastnosti jílu. Voda musí být přidána tak, jak je potřebné pro vytvoření pohodlné hmoty pro aplikaci. Nebuďte příliš hustá maska. V tomto případě rychle uschne a hlína nemá čas na přenesení maximálního množství užitečných látek do pokožky.
 2. Pro masky můžete použít prostou nebo minerální vodu. Aby bylo možno získat další vlastnosti, může být voda nahrazena vychlazeným odvarem bylin.
 3. Pro přípravu masky je třeba používat pouze skleněné nebo keramické nádobí. Kovové předměty, které jsou v kontaktu s jílem, mohou ovlivnit jeho chemické složení a v důsledku toho změnit jeho vlastnosti.

Aplikujte masku zelené hlíny by také měla podléhat následujícím pravidlům:

 1. Před aplikací přípravku musí být kůže řádně připravena. Veškerá dekorativní kosmetika by měla být opláchnuta z obličeje a kůže by měla být předem ošetřena křovinami a parou v parní lázni.
 2. Masku lze aplikovat na kůži obličeje, krku, dekoltu, přičemž se vyhýbají oblasti kolem očí a úst.
 3. Aplikace kompozice na obličej je nejvhodnější u velkého kosmetického kartáče.
 4. Během vystavení masky se doporučuje, aby se vodorovná poloha tak, že těžká hmota jílu nesníží kůži.

Při stanovení optimální doby expozice zelené hliněné masky je nutné vzít v úvahu individuální vlastnosti pokožky. Pro suchou pokožku stačí držet masku po dobu 5 minut. U olejové expozice může být doba prodloužena na 15 minut.

Opláchněte masku by měla být spousta vody, rozpusťte zmrazené kusy, ale v žádném případě je neodtrhněte.

Recepty na masky s úžasnou zelení

V závislosti na konkrétním účelu postupu lze připravit domácí masku zelené hlíny podle jednoho z následujících receptů.

Akné, blackheads a černé skvrny

Je možné se zbavit akné a vyčistit kůži pomocí formulací následujících složek:

 1. Medový a citrónový džus, vezměte 1 polévkovou lžíci smíchanou se dvěma lžíci zeleného prášku. Přidejte do výsledné hmoty několik kapek éteru čajovníku.
 2. K rozpuštění velké lžíce hlíny potřebné množství vody. Přidejte 8 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu.
 3. Smíchejte prášek ze zelené hlíny s práškem bodyagi v poměru 2-1. Přidejte požadované množství vody.

Čištění

Dobrý čistící účinek dává směs zelené hlíny s ovesnou kaší. Tato kompozice pomáhá zbavit se tváří černých skvrn a vytváří pleť svěží a čistou. Hlínu a ovesné vločky mleté ​​v mouce by měly být smíchány v poměru 2k1. Zřeďte požadovanou konzistenci minerální vodou.

Maska s citronovou šťávou a vodkou pomůže snížit počet černých skvrn a normalizovat práci mazových žláz. Chcete-li jej připravit, budete muset míchat 10 ml vodky se třemi lžíci citrónové šťávy a zředit 2 lžíce zeleného jílového prášku s touto tekutinou.

Proti vráskám

Dobře vyhlazuje pokožku a výrazně snižuje počet vrásek pravidelné použití následující masky.

Při přípravě masky budou potřeba dva oddělené malé kontejnery. Jeden z kuřecích vajec by měl být smíchán s jednou lžící zakysané smetany, dvě lžičky bramborového škrobu a jedna lžíce zeleného jílu. Ve druhé nádrži smíchejte jednu velkou lžičku olivového oleje se třemi kapkami tekutého vitamínu A (prodávané v lékárně). V závěrečné fázi je nutné spojit obsah dvou nádob do jednoho a důkladně promíchat.

Maska s masem čerstvého banánu může být velmi užitečná pro stárnou kůži. Smíchejte jednu lžíci: zeleného jílového prášku, buničiny čerstvého zralého banánu a tekutého medu. Přidejte do výsledné hmoty dvě polévkové lžíce čerstvé smetany. Tato maska ​​nejen snižuje počet vrásek, ale také dokonale bojuje proti pokožce pokožky, utlumí tvar obličeje.

Pigmentové skvrny

Pro boj s pigmentovými skvrnami a pihy pomůže směs hlíny s citrónovou šťávou a kefír. Kompozice bude vyžadovat jednu čajovou lžičku zelené hlíny a stejné množství citronové šťávy. Kefír by měl být vzat co nejvíce potřebné k vytvoření hmoty, pohodlné pro použití konzistence.

Ti, kteří se nepokusili vyrábět zelené hliněné masky, by určitě měli zažít účinek tohoto jedinečného produktu. Je pravděpodobné, že se tato léčivá látka stane vaší oblíbenou složkou při přípravě kompozic pro vynikající zdraví pokožky obličeje.

Jasně vidět, jak připravit kompozici pro masku zelené hlíny, jak ji aplikovat, stejně jako vyhodnotit výsledek jejího dopadu, můžete vidět video.

Již dávno se ukázalo, že modrá a černá hlína dokonale zvládne různé vady pokožky. Nedávno získala popularita zelená hlína.

Zelené hliněné masky pro pokožku na obličej

Zelená hlína nebo ilita, jak se nazývají tímto produktem, již dlouho stála v kosmetologii. Prášek s jedinečnou kosmetickou kompozicí není marně, má barvu života. Poskytuje pokožce zdraví a krásu, je pružná, odstraňuje zčervenání, eliminuje akné, černé skvrny, normalizuje mazové žlázy. To je skutečný dar přírody pro mastnou a problémovou pokožku, hlína účinně zvládne problémy charakteristické pro kůži v dospívání. Masky na obličej na jeho základě jsou nepostradatelné v péči o zralou, blednou pokožku.

Jaké výhody přináší zelená hlína do obličeje?

Zelená hlína se často nazývá francouzština, protože prach je těžen ve městě Bretaně ve Francii. Suroviny se získávají v usazeninách v hloubce 10-15 metrů. Zvláštní barvu látky vysvětluje její složení - v něm je hodně stříbra a oxidu železa. Ale jíl je také bohatý na zinek, křemík, hořčík, fosfor a další užitečné látky. Každá složka přípravku má zvláštní účinek na pokožku:

 • Kobalt - pomáhá udržovat mladistvou pleť.
 • Stříbro - má výrazný antibakteriální účinek.
 • Zinek - normalizuje mazové žlázy.
 • Silikon - zpomaluje stárnutí pokožky.
 • Hořčík - zlepšuje metabolické procesy.
 • Měď - snižuje podráždění a snižuje zánět.

Hliněné masky jsou dobrou alternativou k čištění nebo loupání. Výrobek jemně, ale účinně odfarbí mrtvé kožní buňky. Díky složitým účinkům směsi se snadno vyrovnává s černými tečky, akné, akné, ucpanými póry. Kůže na obličeji po hnědých maskách se okamžitě změnila.

Kosmetická hlína zelené barvy je považována za silné antibiotikum. Při použití v péči nemá prakticky žádné kontraindikace. Kvůli prášku se pokožka stává měkkou a elastickou a hliníkové masky lze vybrat pro všechny typy pleti. Přípravek se nedoporučuje používat pouze v přítomnosti růžovky, individuální nesnášenlivosti složek terapeutické kompozice.

Jak používat jílové masky pro kůži

Aby zelená hlína přinesla maximální užitek při péči o pokožku, je třeba řádně připravit obličejové masky z ní. Stačí řídit se jednoduchými doporučeními:

 • Prášek se musí zředit vařenou vodou při pokojové teplotě, důkladně ho rozmíchat, aby v hmotě nebyly žádné hrudky. Velmi horká kapalina může oslabit hojivý účinek jílu.
 • Pro pěstování hlíny je nejlepší použít běžnou pitnou nebo minerální vodu bez plynu. Některé recepty naznačují výběr bylinných odvarů.
 • Míchání součástí obličejových masek je nezbytné pouze v keramických nebo skleněných předmětech, je třeba se vyvarovat kovových obalů.
 • Použijte směs, jak je určena, ihned po vaření, aby zelená hlína nevysušila a neztratila své příznivé vlastnosti. Chcete-li zabránit suchému vysychání tak rychle, můžete postříkat tvář termální nebo čistou vodou během procedury.
 • Před nanášením pokožky by měla být kůže očistěna a kromě praní je třeba ošetřit obličej křovím nebo ji jemně vypařovat.
 • Zelené hliněné masky nejsou vhodné pro péči o pokožku kolem očí, protože výrobek může vysušit citlivé oblasti a zviditelnit vrásky. Nevystavujte směs v okolí úst.
 • Během procedury musíte přijmout vodorovnou pozici, jinak se kůže může roztahovat pod váhu obličejové masky.
 • Nejvýhodnější je distribuovat směs měkkým kartáčem, několik druhů hliněných mastek se aplikuje v několika vrstvách. A je žádoucí odstranit složení pomocí gázy nebo bavlny namočené ve vodě, suchá hmota by měla být rozpuštěna kapalinou a nesnažte se ji rukama odstranit.
 • Doba expozice masky závisí na typu pokožky. Pro sušení je to jen 5 minut a pro mastnou a normální pokožku - v průměru 15 minut. Po odstranění jílové masky by měla být kůže namazána hydratačním krémem.
 • Opakování postupu se zeleným jílem je povoleno nejvýše jednou týdně pro suchou a normální kůži a pro mastnou nebo kombinovanou pleť - až 2krát za 7-8 dní.

Zelené Clay Face Mask Recepty

Zelená hlína je vhodná pro přípravu jednozložkových obličejových masek. Nepotřebuje žádné další složky v "pomocníků", směs čistí pokožku dobře a sama. Stačí, abyste pro tento postup zředili malé množství prášku a aplikujte hmotu na obličej po dobu 5-10 minut a pak jej omyjte mírně teplou vodou. Tato maska ​​čistí pokožku dobře, dává jí hedvábný a osvěžující tón.

Doma můžete pravidelně používat různé druhy masky ze zelené hlíny:

 • Čisticí směs. Zředí se 2 polévkové lžíce prášku z jílového prášku se stejným množstvím kapaliny, promícháme s 1 polévkovou lžící mouky z ovesné mouky. Hmota by měla připomínat konzistenci zakysané smetany. Naneste ho na kůži po dobu 15 minut, opláchněte čistou vodou.
 • Opatření proti stárnutí. Kombinujte 1 lžíci zelené hlíny a stejného medu, 2 polévkové lžíce krému, bramborové kaše z polovičního banánu. Na pokožku krku, dekoltu a obličeje roztáhněte homogenní hmotu, odstraňte po 20 minutách.
 • Maska vrásek. 2 čajové lžičky zelené hlíny a 1 čajová lžička z růžové hlíny zředěné v 50 ml teplé vody, vložte do směsi 1 čajovou lžičku broskvového oleje. Aplikujte na obličej po dobu 20 minut.
 • Uklidňující složení. 3 lžičky zelené hlíny zředěné 1 lžičkou teplého heřmánkového vývaru, přidejte 1,5 lžičky olivového oleje. Nechte na pokožce po dobu 10 minut.
 • Směs černých teček. Smíchejte 2 polévkové lžíce prášku s 1 polévkovou lžící citronové šťávy, stejné množství medu. Nalijte pár kapek esenciálního oleje z čajovníku. Roztáhněte po kůži, odstraňte po 10 minutách.
 • Bílá maska. 2 lžíce zelené hlíny zředěné malým množstvím vody, promíchejte 2 lžičky suchého droždí a polovinu nakrájené čerstvé okurky. Aplikujte na pokožku masážními pohyby, umyjte 20 minut.
 • Náprava pro věkové skvrny. 1 čajovou lžičku suché jíly smíchané se stejným objemem čerstvé citronové šťávy, zředte jednotlivé složky kefír. Výrobek z kyselého mléka je nutný v takových množstvích, že směs vykázala konzistenci podobnou smetanové smetaně. Maska nechává na pokožce po dobu 15 minut.
Proveďte test

Zelená hliněná maska

V moderní kosmetologii se společně s bílým, modrým a růžovým jílem aktivně používá maska ​​ze zelené hlíny. Dlouho je o něm známo a mezi všemi ostatními jíly je známá jeho léčebnými vlastnostmi. Používá se jako samostatný kosmetický přípravek, stejně jako složka pro různé krémy, masti a kosmetiku pro péči o obličej, pokožku hlavy, vlasy, nohy. Díky svým vlastnostem může tato hlína hluboce vyčistit póry na obličeji, zvlhčit povrchovou vrstvu pokožky, zapálit ji různými mikroelementy, které jsou ve velkém množství obsaženy. Clay pomáhá zvýšit krevní oběh a nasycuje ho kyslíkem. Již dlouho je známo, že vlastnosti hlíny přinášejí mládí na kůži obličeje, takže je napjatá a elastická. Masky mají příznivý účinek na pokožku všech typů, ale největší efekt lze dosáhnout pomocí problémové a kombinované pokožky na obličeji.

Použití v kosmetice a léčbě

S obrovským množstvím pozitivních vlastností je zelená hlína intenzivně využívána v kosmetologii. Jeho působení je:

 • snižuje tuky z mazových žláz;
 • jemné póry;
 • stimuluje průtok krve;
 • kůže se stává měkčí a zdravější;
 • vyhlazuje vrásky a zabraňuje vyblednutí;
 • snižuje otoky (obecné i pod očima);
 • podporuje rychlou zaměnitelnost buněk;
 • zvyšuje metabolismus;
 • používané ve formě masky na obličeji, vlasy, pokožce hlavy, paty atd.;
 • účinně bojuje s černými tečkami;
 • vhodný pro lázeňské lázně jako uklidňující;
 • uzdravuje a vyživuje vlasy.

Jíl je široce používán v homeopatii pro léčbu nemocí, jako je osteochondróza, nemoci kloubů, dna. Používá se při zotavení po úrazech, při léčbě různých zánětů, alergií, psoriázy, dermatitidy. Užitečné při onemocnění srdce a plic, onemocnění imunitního systému, periodontální onemocnění a zubního kazu.

Clay masky na obličej

Pro vylepšené čištění obličeje je třeba namíchat špetku zeleného jílu, 5-6 kapek jablečného octa s vysokou koncentrací a málo vody. Kompozice je připravena k použití, když její konzistence dosáhne stavu pasty. Směs se nanáší na čistou plochu po dobu 25 minut, poté se odstraní teplou vodou. Na konci procedury namažte tvář šťávou z aloe. Postup lze provést jednou za sedm až deset dní. Výsledkem bude vyčištění pórů pokožky a příjemný matný odstín.

Maska pro odstranění vrásek, uzavření pórů a obecné utahování kůže na obličeji. Je nutné zředit zelenou hlinku vodou v množství jedné velké lžičky před vytvořením krémové směsi. Na vyčištěném obličeji v kruhově masírujícím pohybu po dobu 10 minut je třeba jemně protřepat směs. Po ukončení postupu se směs promyje vodou. Dokončete postup vyživující krém. Týdenní používání takové masky pomůže dosáhnout požadovaného výsledku.

Maska se zeleným jílem na podvazky. Předem byste měli připravit list obyčejného zelí, malého množství krému s nízkým obsahem tuku, špetky jílu, bílkovin, syrových vajec. Krém musí být přiveden k varu. Kapustový list je umístěn na dně nádoby, která je připravena pro postup. Na vrchní straně nalijte varný krém.

Poté, co se krém trochu ochladí, protein se vlévá do nich a hlína se vylije. Všechny přísady jsou mleté ​​lžící do stavu řídké kaše. Dále se na tvář, krk a dekoltu nanese teplá směs. Zelená kompozice po 25 minutách se odstraní lehkými pohyby za použití zvlhčeného kosmetického kotouče, nejlépe s odvarováním boků. Postup může být opakován maximálně dvakrát za 7-10 dní. Tato maska ​​vám pomůže vypadat výrazně mladší a čerstvější. Kůže získá pevnost a pružnost.

Prostředek proti stárnutí pro normální pokožku. Pro výrobu této zázračné zelené kompozice budou potřebovat dvě špetky zelené hlíny, jeden špetka bílého jílu, 1 malá lžíce hroznového oleje a trochu vody. Směs zelené a bílé hlíny s vodou, až se vytvoří kaše. Do směsi přidávejte olej. Kompozice musí být držena na obličeji po dobu 25 minut. Dále umyjte studenou vodou. Stačí, když provedete tento postup jednou za 7 až 10 dní.

Čisticí prostředek pro mastnou a smíšenou pleť. Musíte mít tři malé lžíce oleje z lískových ořechů a míchat s třemi velkými lžičkami hlíny. Krémová hmota se uchovává na obličeji po dobu 15 minut, poté se omyje vodou. Tato kompozice normalizuje sekreci tuku z mazových žláz.

Složení pro čištění normální pokožky. Je nutné zamíchat velkou lžíci ovesné kaše a dvě velké lžíce hlíny na jednotnou hmotu. Přidejte požadované množství vody. Po dokončení postupu se po 20 minutách směs odmyje obvyklým způsobem.

Výživná směs vitamínů pro mastnou pleť. Pokud místo vody je hlína kombinována s jojobovým olejem v poměru 2: 1 a vylijete velmi málo z esenciálního oleje z bergamotu, pak jej budete dokonale napájet s touto zelenou kompozicí, která se použije 15 minut na obličej. Po dokončení procedury opláchněte obličej teplou vodou.

Tato kompozice dokonale odstraňuje červené skvrny zbavené akné na obličeji. Štipka hlíny by měla být smíchána s vodou do smetanového stavu a kapala do směsi 4-5 kapek rozmarýnového oleje. Kompozice musí být aplikována na ty oblasti obličeje, kde jsou po akné zarudlé. Po 20 minutách se promyje vodou.

Hlína na vlasy

Je nemožné se nedotknout otázky přínosu přírodního jílu na pokožku hlavy a vlasů. To účinně vyživuje vlasy různými přírodními látkami, posiluje kořeny a jejich růst. Snažte se udělat si takové vlasové koupele.

Mix ve vaně 4-5 velkých lžic zelené hlíny a 1,5 litru teplé vody. V této kompozici sklopte hlavu. Postup se provádí po dobu 20-25 minut. Po dokončení jsou vlasy opláchnuty, aby se vyčistily tekoucí vodou. Šampon současně neplatí.

Můžete si vařit a koncentrovanější složení. V poměru 1: 1 ke stavu suspenze je hlína zředěna vodou. Masáž kompozice s kruhovým pohybem se třel do hlavy po dobu 10 minut. Zbytky směsi jsou rozloženy na vlasy. Po uplynutí čtvrté hodiny je přípravek odstraněn z vlasů teplou vodou bez použití mycích prostředků.

Kontraindikace a doporučení

Zelená hlína je přírodní, ekologická látka, a proto nemá žádné kontraindikace pro lékařskou linii. Jeho použití nemůže způsobit alergické reakce nebo jiné vedlejší účinky. Zvláštní pozornost je ale třeba věnovat těm dalším přísadám, které používáte ve spojení s hlínou. Je třeba znát některé funkce při používání masky pro obličej a pokusit se je sledovat. To závisí na tom, zda dosáhnete požadovaného efektu.

Dávejte pozor na ty přísady, které se používají pro jiné masky než jílu. Předem zjistěte, zda máte alergie nebo nesnášenlivost.

Aby maska ​​začala pracovat, je aplikována na obličej, který byl před operací vyčištěn. Čelo může být vyčištěno jakýmkoliv tonikem.

Složení zelené hlíny, stejně jako všechny ostatní masky, nelze aplikovat na oblasti kolem očí: jsou nejjemnější a citlivější. Další kosmetika je nutná k vyživování kůže kolem očí.

Zelená hlína pro péči o pokožku na obličeji je vynikajícím přírodním prostředkem.

Tím, že vyrábíte různé masky hlíny, můžete získat kůži se zářivým zdravím a mládí, aniž byste se uchýlili k různým krémům na chemické bázi.

Pro Více Informací O Suché Vlasy