logo

Cibulová maska ​​na vlasy proti ztrátě téměř jedné aplikace

Dobře známá cibule je dobrá nejen v pokrmech, které jeme téměř každý den, ale také v péči o vlasy a pokožku hlavy. Pro některé je to úžasný fakt, protože cibule jsou spojovány s "hořícím", což může dělat jen slzy.

Ve skutečnosti cibule - sklad vitaminů a minerálů. Například kyselina askorbová obsažená v ní pomáhá zlepšit krevní oběh pokožky hlavy, díky čemuž jsou buňky nasyceny kyslíkem a je aktivována aktivita mrtvých buněk.

Horká cibulová šťáva, jako je šťáva z pečeného pepře, má "dráždivý účinek na pokožku hlavy a vlasové folikuly". Pálení stimuluje růst vlasů a pomáhá nejen při vypadávání vlasů, ale také při plešatosti.

Organické kyseliny a stopové prvky přispívají k regeneraci kožních buněk a obnovují je. Díky těmto látkám začínají pracovat s pomstou.

Biotin, který lze často pozorovat v profesionálních produktech péče o vlasy, se nachází také v cibulích. Umožňuje obnovit poškozené vlasy, částečně snižuje jejich křehkost a posiluje, zvyšuje odolnost.

Navíc je luk nepostradatelný v boji proti lupům. Phytoncidy jsou organické látky, které zabíjejí různé patogenní bakterie a aktivně bojují proti lupům.

Účinek po aplikaci

To je těžké uvěřit, ale efekt cibulové masky proti vypadávání vlasů je patrný po první aplikaci.

Cibulové masky pomáhají iv případě těžkého vypadávání vlasů.

Ztráta vlasů je problém, který platí stejně pro muže a ženy. Kromě toho se s tímto potýkají nejen lidé ve věku 30-40 let a starší, ale i mladí lidé. Kvůli environmentálním faktorům, jako je: špatná ekologie, stálý stres, únava, začíná se jejich vlasy starat o rostoucí procento obyvatelstva. (Horní masky také pomáhají při vypadávání vlasů)

Metody aplikace vlasové masky s lukem se neliší od pádu a účinek se nijak neliší ani u mužů, ani u žen; ani v dospělé generaci ani v mladých. To je další výhoda takového lidového léku.

Metody tvorby a používání masky doma

Nejčastěji se nepoužívá cibule, ale její šťáva. Mnoho lidí se ptá: jak získat tuto šťávu? Existuje několik způsobů, nejjednodušší z nich je použít odšťavňovač, a pokud ne, pak mixér. Výsledné cibulové pyré z mixéru je třeba zbavit z buničiny, stlačené přes gázu.

Ale jelikož nikdo nemá mixér a odšťavňovač, existuje další způsob - získání šťávy pomocí mlecího stroje na maso. Cibule se také prochází masovou mlýnkou a pak se přitiskne přes froté.

Nemáte-li mýdlo na maso, nezáleží na tom ani na tom. Cibuli můžete nakrájet velmi jemně nožem a používat stejnou metodu, jak je uvedena výše. Tato metoda spotřebovává více energie než všechny ostatní, ale je to skvělý protějšek, pokud neexistuje mixér, odšťavňovač, mlýn na maso.

Výsledná šťáva nebo dokonce pyré musí být pročesávána do pokožky hlavy a zanechána tam nejvýše 20 minut. Čas se volí velmi individuálně, vše závisí na osobních vlastnostech osoby.

Abyste dosáhli co nejlepšího efektu, můžete použít výslednou hmotu na kořeny a přikrčit se ručníkem nebo nasadit sprchový uzávěr. Tím vznikne skleníkový efekt. Umožní kůži otevřít a zlepšit vstřebávání živin.

Nejdříve vypláchněte tento výrobek běžnou vodou a jednou nebo vícekrát běžným šamponem.

Kontraindikace a nevýhody

 1. Pokud jste alergičtí na cibuli, nemůžete tuto masku používat. Dokonce i když cibulový přívod nezpůsobuje alergie, před použitím této masky na celou pokožku hlavy se nakonec ujistěte, že to nezanechává podráždění. Můžete to udělat takto: nanést malé množství cibulové šťávy nebo bramborové kaše na vlasovou část za uchem nechte 20 minut a opláchněte vodou. Pozorujte reakci pokožky, pokud je vše dobré, můžete tuto masku používat s jistotou.
 2. V žádném případě byste neměli užívat tento lék, jestliže máte otevřené rány nebo jakékoliv vyrážky na pokožce hlavy. Aplikace může situaci jen zhoršit. Nepoužívejte výrobek, dokud není pokožka hlavy úplně vytvrzena.
 3. Individuální nesnášenlivost cibulových komponent je další kontraindikace.
 4. Jedinou nevýhodou je silná vůně, která zůstává na vlasu. Existují však velmi dobré způsoby, jak odstranit tento zápach z vlasů.

Způsob, jak odstranit cibulový zápach z vlasů

 • Neodmyjte masku horkou vodou, je lepší ji udržovat co nejteklší, díky čemuž vůně absorbuje méně.
 • Nepoužíváte-li žádné bramborové kaše, jmenovitě cibulovou šťávu, pak se pravděpodobnost úplného vymytí vůně z vlasů zvyšuje o téměř 50%.
 • Používejte různé esenciální oleje, zejména citrusy. Velmi dobře přerušují vůni cibule a nechávají na vlasy svěží vůni. Vhodný je také ylang-ylangový esenciální olej. Oleje lze přidat do balzámového kondicionéru nebo použít samostatně.
 • Nejčastějším způsobem odstranění cibule je použití jablečného nebo stolního octa. Vlasy by měly být opláchnuty okyseleným roztokem v poměru litru vody na lžíci octa nebo vody s citrónovou šťávou v poměru šťávy z poloviny citronu k litru vody.
 • Můžete vypláchnout vlasy rostlinným extraktem složeným z heřmánku, kopřivy, máty peprné, měsíčku a nechte tento roztok po dobu 3-5 minut.

Čtyři cibulové masky recepty

Kombinace užitečných vlastností cibule s jinými, ne méně přínosnými produkty nebo prostředky poskytne nejlepší efekt cibulové masky na ztrátu vlasů.

 1. Vaječný žloutek, který má nutriční vlastnosti, bude vynikající součástí cibulové masky. Pro jeho přípravu je nutné smíchat šťávu z jedné cibule a 1 žloutku. Zkuste tuto směs s šlehačkou a rozetřete v třepacích pohybech na pokožce hlavy. Tuto masku můžete nechat až hodinu. Vezměte prosím na vědomí, že masky, které obsahují vaječný žloutek, nelze v žádném případě vypít horkou vodou. Z tohoto důvodu se žloutek může naklonit a bude velmi obtížné ho vyčistit z vlasů.
 2. Pro efektivní růst vlasů je třeba smíchat dvě lžíce brandy, tolik cibule a jeden žloutek. Použijte také na pokožku hlavy. Kromě výživy zaznamenáte aktivní růst vlasů.
 3. Použití droždí v masce zajistí dlouhodobou výživu a péči o vaše vlasy, protože obsahují více než 50% bílkovin. Připravte 2 lžíce cibulové šťávy a jednu čajovou lžičku sušených nebo čerstvých kvasnic. Nalijte směs 125 mililitry vody a 15 minut na teplé místo. Tato maska ​​by měla být uchovávána na vlasy po dobu nejvýše jedné hodiny, opláchněte šamponem.
 4. Ropový olej je oblíbenou složkou téměř všech výživných a regeneračních růstových masek. Jeho použití bude vhodné a s lukem. Stačí smíchat šťávu jedné žárovky a 2 lžíce lopuchového oleje. Je mnohem obtížnější vypláchnout masky obsahující olej, takže musíte 2-3 krát vypláchnout šamponem, dokud nebude zcela vymyta.

Užitečné video

Další recept na užitečnou masku cibule v tomto videu:

Pokud jsou vaše vlasy nudné a ztenčené, vypadnou a zlomí, zastavte se u cibulové masky, protože mají nepopiratelné výhody oproti ostatním.

 • Cibule jsou velmi levná zelenina, ale její účinek je srovnatelný s péčí a léčbou salonu.
 • Cibulová maska ​​se velmi snadno připravuje.
 • Je snadno použitelný.
 • I když má špetný zápach, existuje mnoho způsobů, které vám umožňují zbavit se.
 • Vynikající účinek po prvním použití.

Cibulová maska ​​na vlasy proti ztrátě a lupům: recepty na vaření

Všichni milují masky, příjemnou konzistenci, jemnou ve své činnosti a lahodnou vůni. Většina z nich však může tento problém vyřešit jen povrchně: na chvíli si vlasy hedvábí a lesknou, dělají to poslušný a dobře upravený. Závažnějším úkolem je odstranit lupy, zastavit ztrátu, aktivovat růst - již nejsou schopni, protože potřebují dráždivé, agresivní složky, které urychlují krevní oběh a spouští proces buněčné regenerace.

Právě to znamená, že cibulová maska ​​na vlasy - populární, ale daleko od milovaných všemi, kvůli poměrně silnému pocitu hoření, který může způsobit a nepříjemný zápach. Nicméně, pokud se člověk učí, jak správně připravit a správně použít, všechny tyto nástrahy mohou být ignorovány.

Akce

Maska domácí cibule má mnoho užitečných vlastností, takže při pravidelném používání jejího stavu vlasů se výrazně zlepšuje. Obsahuje bioaktivní látky, které mohou interferovat s buněčnými procesy:

 • vitaminy (biotin, niacin, kyselina askorbová);
 • glykosidy;
 • minerály (kobalt, železo, mangan, draslík, zinek, fosfor);
 • organické kyseliny;
 • saponiny;
 • síra;
 • phytoncides;
 • flavonoidy (jeden z nejaktivnějších - quercetin);
 • éterické oleje.

Díky této bohaté kompozici mají cibulové masky nejvíce příznivý účinek na pokožku hlavy a vlasy:

 • zlepšuje krevní oběh a průtok lymfy, aktivuje metabolismus buněk - poskytuje folikuly živinám a kyslíku a posiluje kořeny, což umožňuje použití masky proti prolapsu;
 • mají dráždivé vlastnosti, což vede k rychlému růstu vlasů;
 • mají antibakteriální účinek, neutralizují mikroby a houbové kožní léze - to vám umožní eliminovat seborrhea a použít cibulové lupy masky;
 • ošetřují poškozené, křehké vlasy, "spájené" dělené konce, zlepšují regeneraci tkání;
 • kontrolují tvorbu podkožního tuku a odstraňují lesk;
 • aktivují syntézu kolagenových vláken, což činí vlasy elastické a elastické.

Toto vše platí především pro masky z cibulové šťávy nebo bramborové kaše. Ale mohou být vyrobeny na základě plevy. Je pravda, že se liší pouze kosmetickými vlastnostmi a zcela bez lékařského. Jejich úkolem je mít příznivý účinek na melanocyty, zabránit časnému vzhledu šedivých vlasů, aby barva byla jasná a nasycená, aby poskytly zlaté a gaštanové odstíny.

Zajímavý fakt. Eric Blok (chemik z USA) objevil novou látku - lacrimator (latina: lacrima - tear). On spolu s kyselinou sírovou ve velkém množství vyniká při řezání cibule a dráždí oční sliznici.

Indikace a kontraindikace

 • oslabené kořeny (nejčastěji se používají cibulové masky pro vypadávání vlasů, s alopécií různého původu);
 • zpomalil nebo zastavil růst;
 • houbové infekce pokožky hlavy;
 • seborrhea;
 • lupy;
 • poškozené, křehké, ztenčené vlasy;
 • dělené konce;
 • mastné vlasy, poškozená práce mazových žláz;
 • časný vzhled šedých vlasů;
 • matná, spálená barva;
 • neúspěšné zbarvení, které musí být zeslabené.
 • suché vlasy;
 • individuální nesnášenlivost cibule;
 • alergie na ně;
 • poškození kůže na hlavě: čerstvé zranění, nedávno aplikované stehy, vředy, akné, chrasty, rány, ekzém atd.
 • nadměrná suchost;
 • zvýšení křehkosti a průřezů;
 • svědění, pálení;
 • těžké trhání;
 • závratě;
 • alergická reakce.

Mějte na paměti. Nemůžete stříhat cibule v kontaktních čočkách. Uvolněné enzymy, které se spojují se slzami, se na ně usazují a zkazí jejich zrak.

Jak to udělat

Vaření

Proces vaření závisí na tom, kterou část cibule použijete pro masku.

Cibule Husk

Vyberte žárovky s lusky jasné, nasycené barvy. Nemělo by být zhnité, plesnivé nebo zkažené. Po čištění je třeba ho opláchnout teplou (ale ne horkou) vodou a vysušit v mírně vyhřívané troubě. Poté použijte podle receptury: buď mletí a míchat s jinými přísadami, nebo na základě jeho vývarů a nálevů jsou připraveny. Ty se používají nejen k doplnění masky, ale také k opláchnutí.

Hlavním účelem cibulové kůry je poskytnout vlasům krásný zlatý odstín.

Čerstvá cibule

Tato přísada je lepší vařit v kuchyňském robotu nebo mixéru, abyste ochránili oči, ale ne na strouhaní. Cibule jsou vyčištěny a převedeny do pyré. Pak se smíchá s dalšími složkami. V koncentrované formě se nepoužívá, protože může spálit pokožku hlavy. Někteří, aby zablokovali dráždivé vlastnosti cibule, jsou předem vareni, ale v této formě jsou prakticky k ničemu pro vlasy, protože při tepelném ošetření ztrácejí glykosidy a ethery.

S cibulovou šťávou

Z cibulového pyré přes vícenásobnou gázu můžete šťávu stlačit a použít ji jako jednu z hlavních ingrediencí masky (ve své čisté formě nelze použít). Má stejné vlastnosti jako bramborová kaše, ale má dvě výhody: zanechává za sebou nejen tak silný zápach a ne tak dráždivý účinek na pokožku.

Cibulové masky jsou dobře kombinovány s dalšími přísadami jako med, kosmetické a rostlinné oleje, ovocná kaše, jíl, glycerin, mléčné výrobky, odvarky a bylinné infuze, vejce (je lepší vzít pouze jeden žloutek). Všichni mají zvlhčující a uklidňující vlastnosti. Ale hořčice, pepř, kvasnice, želatina, dimexid, mumie je lepší neinterferovat s těmito prostředky.

Med a olej by měly být zahřáty na 37-38 ° C (mikrovlnná trouba a vodní lázeň, které vám pomohou), ostatní složky by měly být při pokojové teplotě.

Všechny masky cibule jsou silné alergeny kvůli glykosidům, které obsahují. Proto bez předchozího testování nemůžete okamžitě aplikovat na pokožku hlavy. Nejprve vařená kaše (směs cibulového pyré s dalšími přísadami) rozetří na tenké kůži za uchem, vnitřní ohyb lokty nebo zápěstí. Po uplynutí 10 minut opláchněte a pozorujte vznikající reakce: mírné pocity hoření jsou přípustné, ale pokud se stane nesnesitelným, objevilo se silné zarudnutí a ještě více se objevila vyrážka, měli byste tento lék odmítnout.

Pokud vyzkoušíte masku z lusku, aby vám vlasy získaly zlatý odstín, doporučuje se to také vyzkoušet, protože blonďaté blondýnky získají jednu barvu, tmavě blond - zcela odlišné. Aby výsledek nebyl překvapením, zvolte tenký pramen, který není viditelný pod hlavním šokem, a zpracujte jej s připravenou směsí a pak vyhodno te výsledný výsledek.

Kreslení

Nejdůležitějším pravidlem: cibulová kaše (šťáva) musí být nutně zředěna velkým počtem změkčovadel a zvlhčujících složek, aby se zabránilo tepelnému spálení. Použití v čisté formě je přísně zakázáno.

Druhá funkce: Před aplikací nepotřebujete umyt hlavu. Za prvé, tento postup dokonale čistí vlasy od všech nečistot, které jsou hluboce zakořeněné do jádra, lepší než jakýkoliv šampon. Za druhé, mastný film bude sloužit jako druh ochrany před korozními vlastnostmi glykosidů.

Kde dát?

Použijte je na těch částech, jejichž stav musí být opraven:

 • pro vypadávání vlasů, lupů, houbových infekcí a pro růst vlasů - na kořeny, ale ne tření, ale pouze zvlhčení pokožky hlavy;
 • v případě poškození, zlomení a ztenčení vlasů - přímo na ně;
 • během řezání - pouze špičky jsou ponořeny do směsi;
 • v případě tuku, jak na kořenech, tak na samotných vlasech.

Chcete-li zabránit časnému vzhledu šedých vlasů, aktualizujte barvu, dejte jí zajímavý odstín, vložte cibulové masky na celou délku vlasů bez ovlivnění kořenů.

Je třeba zahřát?

Kvůli hořlavým vlastnostem cibule, některé z nich neohřívají, protože zvyšují pocit pálení. Jedná se ovšem o jednu z nejčastějších chyb: maska ​​musí být aktivována vysokými teplotami, na sobě má sprchový uzávěr a vše zabalit do ručníku. Kromě toho existuje další významná výhoda: tento zábal bude chránit vaše oči před kyselinou sírovou.

Kolik vlasů?

Vzhledem k dráždivým vlastnostem cibule by měla být délka masky od ní omezena, a to i za přítomnosti dalších změkčujících složek. Pokud to přeháníte, nelze se vyhnout vedlejším účinkům. Optimálně - 10 minut, extrémní míra (povolená pouze pro mastné vlasy) - 20.

Někdo však nemá takové minimum, aby pocítil nesnesitelné svědění a pálení. Pokud jsou pocity tak strašné, maska ​​se okamžitě odmyje a již se neopakuje.

Stínicí sametová maska ​​trvá déle - od půl hodiny až po hodinu a půl. Záleží na saturaci barvy, o které sníte.

Vyplachování

Cibule masky nenechávají za sebou mastný film, jako je olej. Přesto je třeba je důkladně opláchnout šamponem ze dvou důvodů. Nejprve, pokud zůstanou zbytky, mohou obsahovat určité množství glykosidů a esterů, které budou i nadále dráždit pokožku hlavy a sliznic. Za druhé, člověk se nemůže dostat pryč od zápachu: zdá se, že je téměř nemožné ho odstranit, a to i po umytí a změně oblečení.

Řešíme oba tyto problémy v komplexu:

 1. Aktivně používáme jemný šampon bez silikonu (možné pro děti), s vůní nebo kapkami parfému.
 2. Dvakrát opláchněte hlavu: nejprve je odtučněním léčivých bylin (heřmánek, dubová kůra) k fixaci účinku, podruhé s vodou s přídavkem esenciálních olejů (5 kapek na 500 ml), citrónovou šťávou (sklo na litr) nebo jablečným jablečným octem (1 polévková lžíce. L. 500 ml), abyste zničili zápach.
 3. Po sušení provádíme proceduru aromaterapie.

Aromaterapie se může provádět denně po celou dobu používání cibulových masek. V tomto případě určitě nebudete cítit vůni, s výjimkou vůně esenciálních olejů.

Se světem - vlákno. V roce 2015 přinesl britský farmář různé cibule bez ostrého zápachu a dráždivých očí. Mohlo by to být perfektní, ale nikdy nebylo příliš rozšířené, protože spolu s hlavními vlastnostmi také ztratilo některé užitečné vlastnosti.

Další doporučení

50% úspěchu bude záviset na tom, jaký recept si vyberete. Na internetu můžete najít rady jen proto, aby se koncentrovaná cibulová šťáva do kořenů a dokonce i recenze těch, kteří ji údajně udělali, a kteří pak v měsíci vyrostli téměř o 5 cm. Skutečně zhodnoťte všechny výhody a nevýhody každé masky. Existuje podezření, že vám může ublížit - hledat bezpečnější prostředky (pokuste se na kefír).

Při rozhodování o žádosti nezapomeňte: veškerou odpovědnost za výsledek spadá výhradně na vás. Jsou tak nepříjemné a agresivní, že ani jeden salon a ani jedna kosmetická záležitost vám nenabídnou něco podobného.

Životní hack. Hoří brunetky a hnědovlasé masky z plevele s cílem tonizovat to je zbytečné dělat - výsledek nebude viditelný na pozadí jejich světlé barvy vlasů.

Takže při krájení a lisování džusu z cibulete, nepoškozujte oči, použijte následující tipy:

 1. Přilákat kuchyňské spotřebiče: kombajn, mixér, vrtulník.
 2. Dělejte vše co nejrychleji a pohybujte se co nejdále od řezání, aby se enzymy nedostaly do očí.
 3. Po čištění vložte cibuli do mrazničky po dobu půl hodiny.
 4. Oloupanou cibuli a nůž opláchněte pod studenou vodou.
 5. Osvětlení kamny nebo svíčky vedle něj: hoření oxiduje síru.
 6. Začněte se stříhat z horní části žárovky, protože dráždivé látky jsou více v kořene.
 7. Vložte brýle (libovolné).

Pro úplné ošetření by měla být četnost postupů dvakrát týdně (ne více). Celý kurz - 15 masek. Pokud se předpokládá pouze prevence, jednou za 7-10 dní stačí po dobu 2 měsíců.

Starým způsobem. Aby nedocházelo k podráždění cibule při řezání, doporučují se lidové recepty (někdy nejvyspělejší): dostat houbu vody, pokrýt sekací desku silnou vrstvou soli, nakrájet cibulovou kůru a posypat svou hlavou, držet nos a neodpovídat, držet jazyk.

Recepty

Klasická maska ​​cibulové šťávy

Oloupeme cibulí, nakrájíme na čtvrtky, mícháme v mísiči, vytlačíme šťávu přes vícevrstvou gázu. Zředěte stejným množstvím filtrované nebo minerální (bez plynu) vody při pokojové teplotě. Důkladně promíchejte. Aplikujte na pokožku hlavy. Je určen především k odstranění lupů a prevenci ztrát. Používá se při léčbě různých forem alopecie.

Klasická cibulová kůra

Číslo receptury 1. Rozemlet vypranou plevel (rozdrtíme maltou do drzosti, doslova do stavu mouky), promícháme s malým množstvím vody, abychom vyrobili kaše.

Recept č. 2. Nevysekávejte vypranou kůru, nalijte vodu (50 g na 500 ml). Vařte, vypněte a trvejte asi půl hodiny. Poté filtrujte a použijte buď na oplach, nebo jako kapalinu (namísto vody, mléka, kefír atd.) Pro přípravu masky.

Klasické cibulové pyré

Postupujte podle předcházejícího receptu, ale dokud nedotíte šťávu. Čisté pyré také nelze použít, aby se zabránilo tepelnému spálení, a proto ho nezapomínejte s jinými složkami. Je žádoucí - změkčovadla nebo zvlhčovače.

S cibulí a medem

Jedna z nejslavnějších a nejúčinnějších masek z pádu je z cibule a medu. Smíchejte 50 g džusu (nebo pyré), medu, oliv nebo jakéhokoli rostlinného oleje, majonézy. Použijte pouze na kořeny. Doba trvání akce - 20 minut.

Vícekomponentní

Smíchejte 30 ml džusu a koňaku, 1 surový žloutek, 15 g medu, ricinový olej, citrónovou šťávu. Přidejte 3 kapky grapefruitového éteru. Normalizuje krevní oběh a stimuluje folikuly k přechodu od spánku k aktivní fázi. To vede k růstu vlasů a zastaví jejich ztrátu. Za tímto účelem se směs třese do kořenů po dobu 15 minut.

S kefírem

Smíchejte 50 ml šťávy a 1,5% kefír, 20 ml medu a brandy. Přidejte 15 g mořské soli. Míchat tak, aby se sůl nerozpustila. Při aplikaci je velmi důležitá masáž pokožky hlavy: zrnka soli dodává masce vlastnosti čistícího křemene.

Kvůli estetickým úvahám (vůně, podráždění očí, pálení), cibulová maska ​​na vlasy nehodí každý. Avšak ti, kteří trpěli celým procesem léčby od začátku až do konce, se znovu a znovu vracejí k tomuto konkrétnímu domácímu léku. Takže pokud jsou to vaše problémy, stojí za to vyzkoušet, ale nezapomeňte na všechna opatření.

Nabízíme také seznámení s dalšími stejně účinnými maskami na vlasy:

Efektivní prostředky pro růst vlasů: užitečné cibulové masky, recepty se šťávou a luskem rostliny

V boji za hustotu a požadovanou délku vlasů se moderním krásám nabízí stále více nových produktů: kosmetické firmy a zdravotnické prostředky naplňovaly police lékáren a obchodů. Ale někdy nic moc nezapomíná naše vlasy jako sílu přírody a starých babičkových receptů. Proto se stále častěji dívky obrací na lidové bylinné léky. Jedním z nejúčinnějších a nejoblíbenějších způsobů obnovy růstu a tloušťky vlasů je použití cibulových masek. Na co recepty cibule masky pro růst vlasů jsou nejúčinnější, jak používat cibule a současně se vyhnout své ostré vůně, jaké užitečné vlastnosti má tato rostlina, zda existují nějaké kontraindikace, přečtěte si dále v článku.

Princip činnosti

Cibule - rostlina číslo jedna pro fanoušky zdravého životního stylu, je to jen poklad vitamínů, minerálů, užitečných cukrů, saponinů, alkaloidů apod. Je to na svých biologicky aktivních vlastnostech a jedinečné množině užitečných látek, které jsou založeny na velkém počtu účinných a jednoduchých receptů, včetně růstu a tloušťky vlasů.

Tradiční medicína používá dráždivé, stimulující a antimikrobiální vlastnosti cibule. Rostlina jako součást různých mastek může tónovat a uschnout kůži, absorbovat alokaci a vytáhnout škodlivé strusky. Masky různých složek zvlhčují, vyživují a zjemňují kořenové oblasti, mají mírný dráždivý stimulující účinek.

Pozor! Léčba se provádí podle kurzů, postupy se obvykle provádějí jednou nebo dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce. Jediné omezení - musíte se ujistit, že kompozice, která dráždí cibuli, se nedostává do očí.

Složení a užitečné vlastnosti

Vlastnosti cibule jsou způsobeny nejbohatším složením látek užitečných pro lidské tělo:

 • phytoncides - jejich baktericidní vlastnosti mají příznivý účinek na pokožku hlavy a vlasové folikuly;
 • užitečné cukry;
 • mnoho minerálů, zejména draslíku, normalizuje mazové žlázy;
 • vitamíny téměř všech skupin vyživují a urychlují krevní oběh;
 • karoten, cenné enzymy;
 • Niacin - poskytuje zpevňující efekt, obnovuje barvu a jasnost kadeří;
 • organické kyseliny - bojují proti děleném koncům a zabraňují křehkosti pramenů;
 • esenciální oleje - na jedné straně dávají cibulí sloučenin silný zápach a na druhé straně - aktivují všechny metabolické procesy a zajišťují co nejdříve vstup živin do buněk.

Cibulové masky jsou užitečné pro pokožku hlavy, vlasové folikuly kořenů vlasů. Zlepšení průtoku krve, takové masky zásobují bazální oblasti živinami a kyslíkem a pomáhají posilovat a zlepšovat vlasy. Na rozdíl od pepře, cibule funguje více šetrně, ale ne méně účinně, eliminuje lupy, zvyšuje krevní oběh a růst vlasů.

Mnoho praxe střídá cibulové přípravky a kaše z česneku, která má také mnoho užitečných vlastností.

Jaké problémy mohou vyřešit

Po aplikaci cibulových přípravků se struktura vlákna výrazně zlepší, kořeny se stanou silnějšími a růst nových vlasů se stimuluje.

Pomocí cibulových masek můžete ošetřit jakýkoliv typ kadeřavých kůže: suchý, suchý, normální. A také úspěšně řešit lupiny, suchost, svědění, přebytečný tuk, aby bylo dosaženo skutečného zvýšení růstu a hustoty kadeřnictví.

Není zde jen posílení vlasových folikulů, ale také probuzení nových folikulů. Postupy lze provádět bez ohledu na roční období.

Rada Mnozí jsou znepokojeni přítomností ostré nepříjemné vůně po použití cibule, ale nebojte se - je to docela snadné se ho zbavit.

Kontraindikace

Pokud jste alergičtí na cibuli nebo jakékoli součásti masky, je třeba je zlikvidovat. K určení alergenity cibulové směsi je snadné - je třeba dát kapku peněz na vnitřní stranu zápěstí nebo na kůži u ucha. V případě svědění, silného zarudnutí, podráždění, otoku, jakýchkoli jiných nepříjemných pocitů a symptomů by takové masky měly být vyřazeny. V ostatních případech můžete bezpečně používat cibulové recepty.

Tam jsou také kontraindikace, pro ty, kteří poškodili pokožku hlavy, tam jsou rány, odřeniny, škrábance, dermatitida. Cibule vysuší kůži, takže byste neměli používat tyto nástroje těm, kteří mají příliš suché vlasy a pokožku hlavy. Cibulové masky a kompozice nemají žádná další omezení.

Fotografie před a po

Pravidla a vlastnosti použití

Nejlépe použijte cibulovou šťávu pro výrobu masky, což je poměrně snadné získat tím, že projíždíte oloupanou a omývanou cibulí přes míchač nebo mlecí stroj na maso a pak stlačíte kapalinu přes gázu.

Po jednoduchých pravidlech a doporučeních můžete dosáhnout maximálního efektu s nejmenším nepohodlí a úsilím:

 1. Aplikujte masku cibule na pokožku hlavy, vlasy nerozdělují kompozici.
 2. Hlava předtím, než se procedura neumyje.
 3. Kadeřnictví by mělo být dobře česané. O příznivých účincích česání růstu vlasů jsme popsali dříve.
 4. Po nanesení hojivé kompozice na kořeny je třeba vytvořit oteplovací efekt, na který můžete nosit celofánový uzávěr nebo obalit hlavu plastovým obalem, můžete zabalit ručník nahoře nebo použít vlněný uzávěr.
 5. Pokud trváte 15-20 minut, s výrazným nepohodlí, těžkým pálením a jakýmikoli nepříjemnými účinky, postup by měl být zastaven a okamžitě by měl být přípravek vyprázdněn.
 6. Omyjte cibulové masky pro husté vlasy s pravidelným šamponem vhodným pro typ vlasů.
 7. Nedoporučuje se ho vypláchnout horkou vodou, je lepší používat teplo.
 8. Velvyslanci si umyl hlavu lépe používat klimatizaci.
 9. Chcete-li se zbavit cibulího pachu, mohou kudrliny po umývání opláchnout jednoduchým složením - zředit lžíci octu jablečného jablka v litru vody. Do proplachovacího prostředku můžete také umístit nějaký oblíbený esenciální olej.
 10. Odstranění zápachu pomůže sprej na vlasy, což usnadňuje česání.

Frekvence používání masky s cibulovou šťávou je jednou za 4-5 dní. Nejlepším efektem je kurz od 7-10 žádostí.

Vlastnosti aplikace:

 • negativní recenze jsou spojeny hlavně s nepříjemným zápachem, ale je snadné se ho zbavit;
 • je snadnější umýt cibulovou šťávu z vlasů než kaše z rostliny;
 • je lepší provést proceduru večer nebo o víkendech, abyste se nemuseli starat o možné zbytky cibulové vůně a co nejlépe zacházet s vlasy;
 • po proceduře můžete držet lehkou masáž pokožky hlavy.

Metody aplikace

Cibule pro růst vlasů může být použita v různých formách: může to být šťáva nebo kaše, odvar ze slupky.

Způsoby použití:

 1. Cibulová šťáva pro zdraví, růst a krásu vlasů, které se vkládají do pokožky hlavy. Předpokládá se, že použití čisté šťávy bez přísad, potřísněné do vlasových kořínků lehkou masáží, můžete rozdělit vlasy. Po 20-30 minutách vypláchněte teplou vodou, šamponem a balzámem.
 2. Dobře pomozte urychlit růst vlasů v masce kompozice s lukem. Používají se ihned po přípravě, nejúčinnější kurzy.
 3. Mnoho nástrojů se připravuje na základě cibulové kůry. Může se jednat např. O odvar, vyplachování, masky. Živná směs se přidává do šamponů, balzámů, vtírá do kořenů bez přísad.

Rada Při použití cibule se vyhněte kontaktu s očima. Abyste zabránili tomu, aby směs protékala ze skalpu na krk, můžete použít váleček, který je z malého ručníku nebo ubrousku. Je umístěn těsně pod hlavou.

Cukrová cibulka

Cibulová kůra pro ošetření vlasů nese méně výhod než šťáva nebo kaše z hlavy samotné rostliny:

 • pomáhá při regeneraci buněk;
 • aktivuje růst kudrlin;
 • obnoví poškozené vlasové folikuly;
 • eliminuje lupy;
 • posiluje kořeny;
 • udává tloušťku a objem;
 • přispívá k získání krásných odstínů odstínu. Jak barvit vlasy cibule kůry, receptů efektivní kompozice číst na našich webových stránkách.

Použijte plevy následovně. Můžete udělat odvar:

Jednoduchý recept na vývar

Několik velkých cibulí na mytí, suché odstranit slupku. Vařte dva litry vody, pokryjte plevy a vařte na nízké teplotě asi hodinu. Poté, co se voda změní na červenou a zlatou, vypněte plyn, nechte dvě až tři hodiny, vypusťte.

Na cibuli můžete přidat kůru různé bylinky a jiné rostlinné materiály (například dubové listy, kopřivy apod.).

Nettle broth recept

Na jedné části plevy je nutné vzít 2 části kopřivy, vařená ve 300 ml vody. V ohni se vaří 20 minut, ochladí se, napne se. Než se umýt, pokořte do pokožky hlavy, držte ji hodinu nebo dvě. Užitečné vlastnosti a tajemství účinnosti kořene pro růst vlasů, přečtěte si náš předchozí článek.

Tento odvar může být použit pro masky:

Recept 1

Nejjednodušší maskou je olivový olej s cibulovým odvarováním. Smíchaný s viskózní strukturou znamená a aplikuje na kořeny po dobu 15-20 minut. Nahradit olivový olej může být lopucha.

Recept 2

3 polévkové lžíce slupky se mísí s lžičkou majonézy, lžící medu, olejem (lopuch, olivovým nebo lněným semenem). Aplikujte hodinu na vlasové kořeny.

Recept 3

Do lžíce teplého jogurtu přidejte dvě lžíce vývaru, čajovou lžičku česneku a stejné množství kakaového prášku. Kropte rozmarýnovým olejem, rozetřete do kořenů a špiček vlasů. Trvalo 45 minut.

Masky recepty

Cibulová šťáva se používá jak v čisté formě, tak ve složení masky. Tento přírodní lék je silný aktivátor, který zlepšuje působení mnoha komponent mask.

Recept 1

Kvasnice maska ​​pro růst vlasů s lukem od pádu a normalizovat tuku rovnováhu pokožky hlavy.

Bude trvat:

 • 1-2 žárovky;
 • kvasnice;
 • kosmetická hlína;
 • se suchým vlasem lopuch, ricinový olej.

Vaření:

Stlačte džus z cibule, přidejte kvasnice, po jejich rozpuštění, vyhodnoťte tloušťku směsi, v případě potřeby doplňte hlínu. Pro vlastníky suchých vlasů přidejte některé oleje. Směs se aplikuje na vlasy po dobu 20-40 minut.

Recept 2

Cibulová maska ​​pro růst vlasů se šťávami z citronu a mrkve.

Bude trvat:

 • džusy: cibule, mrkev, citron, lžíce;
 • oleje: mandle, lopuch, čajová lžička;
 • kvasnice zředěné ve 2 lžících vody.

Vaření:

Smíchejte všechny šťávy, přidejte olej, pak droždí, promíchejte. Aplikujte na kořeny, zabalte. Držte 40-60 minut.

Recept 3

Maska pro rychlý růst a krásu vlasů s brandy a kefír

Bude trvat:

 • cibulová šťáva - 2 polévkové lžíce. l;
 • na lžíci: med, sůl, brandy, kefír, lopuchový olej.

Poznamenejte si alternativní složení, pokud takové složky neobsahují: cibulovou šťávu, kefír, lžíci a kuřecí žloutku.

Vaření:

Smíchejte přísady, položte na kořeny, zabalte a držte hodinu. Kefír neutralizuje vůni cibule.

Recept 4


Cesnaková cibulka s brandy a žloutek, pro probuzení nových žárovek, lepší růst vlasů

Bude trvat:

 • cibulová šťáva;
 • česneková šťáva;
 • koňak;
 • ropový olej;
 • jen polévková lžíce;
 • jeden žloutek.

Vaření:

Vše je smíšené, aplikuje se na kořeny po dobu 40-45 minut. Umyjte běžným šamponem.

Jak se zbavit vůně

Existuje několik způsobů, jak odstranit cibulový zápach:

 • Můžete vypláchnout citronovou šťávou nebo jablečným octovým octovým olejem a stolní ocet.
 • Dobrým způsobem je přidání citronové šťávy, banánové buničiny a esenciálních olejů do masky pro rychlý růst kudrlin s cibulí.
 • Bezbarvá henna také pomáhá, čajová lžička se mísí s lžičkou hořčice, vařila kávu a nalila horký nápoj. Přidejte kapku levandule. Po masce s lukem se tato směs aplikuje na umyté vlasy a stárne 20 minut. Po opláchnutí opláchněte bylinkovým odvarem. Vůně úplně zmizí.

Takže je možné s tímto nástrojem zvýšit růst vlasů? Ano, můžete, ale nečekejte na zázraky, cibulové masky nejsou kouzelnou masti, z níž v okamžiku roste hustá hříva koní. Léčba a péče budou vyžadovat čas a trpělivost a jistě to bude pozitivní výsledek, pokud je tento nástroj individuálně vhodný pro konkrétní osobu. Informační články pomohou maximalizovat používání cibule pro růst vlasů.

Ti, kteří nemají čas a trpělivost pro dlouhé očekávání, doporučujeme používat nejlepší promotory růstu. Další informace o nich naleznete v následujících článcích:

Užitečná videa

Cibulová maska ​​pro růst vlasů.

Recept masky cibule proti vypadávání vlasů.

Masky na vlasy z cibule - recepty na růst a proti ztrátám

Sen o tom, že se stanete vlastníkem luxusních tlustých copánků, můžete realizovat pomocí přírodních zdrojů. Použití luku na vlasy od nepaměti v důsledku posilování a antiseptických vlastností. Neztratujte popularitu osvědčených receptů dnes. Vytvořte kudrlinky pohodlně a pružně doma.

Výhody vlasů

 1. Zastaví spad;
 2. Léčí lupiny, seborrhea;
 3. Snižuje bazální mastnotu;
 4. Urychluje růst;
 5. Poskytuje lesk a pružnost.
 • phytoncides;
 • vitamín B2, C;
 • karotenoidy;
 • éterický olej;
 • organické kyseliny;
 • flavonoidy.

Metody používání vlasových luků

Můžete opravit výsledek pravidelného sušení, barvení a perm s dostupnými produkty. Na základě tradiční zeleniny se snadno připraví regenerační masky a kondicionéry, kondicionéry. Zlatá louka vám umožní dosáhnout hlubokého přirozeného stínu.

Masáž hlavy

Je vhodné použít cibuli pro růst vlasů, proti ztrátě a zesílení kořenů, včetně složení terapeutické masáže. Pro přípravu lisované zeleninové šťávy a smíšené ve stejném poměru s rostlinným olejem. Před umytí vlasů se hojivá směs rozkládá na vlasovou část hlavy a masíruje. Tři / pět minut je dost, pak pokračujte k čištění. Již jsme napsali více o tom, jak udělat masáž hlavy pro růst vlasů.

Maska na vlasy s lukem

Není žádným tajemstvím, že každá žena chce mít husté, krásné a zdravé vlasy. Bohužel ne každý zástupce krásné poloviny lidstva dostává takový luxus od přírody. Cibule již dlouho používají ženy k posilování a růstu vlasů.

Cenný produkt je obohacen o vitaminy a minerály potřebné pro zdraví kudrlin. Jejich nedostatek vede k smutným důsledkům.

Díky těmto příznivým vlastnostem je výrobek široce používán v kosmetologii a péči o kučery.

Maska cibule pro růst vlasů - recept

V průběhu let lidová praxe léčby a obnovy vlasů s cibulí nahromadila řadu receptů na výrobu domácí masky. Výhody vlasů jsou také kvůli vysoké koncentraci vitaminů v zeleném peří kořene, jsou také aktivně využívány při výrobě léčebných masek pro vlasy. Mimo jiné jsou cibulové směsi vhodné pro všechny typy vlasů. Nejsnazší cestou k terapii cibulí je masáž džusu. Tyto postupy se doporučují po dobu 20-30 minut před umytí hlavy. Ale efektivnější směs s přidáním dalších užitečných složek. Podrobné pokyny v tomto článku vás vyzvou - jak vytvořit masku pro vlasy z luku.

Maska na vlasy s lukem a vejcem

Cibulová maska ​​s vejcem má výživné a regenerační vlastnosti. Chcete-li to udělat, musíte míchat cibulovou buničinu a vejce. U pokožky hlavy, která je náchylná k sušení a lupům, je lepší používat pouze žloutek.

Směs musí být zpracována na kadeře, pokožku hlavy a skryta pod filmem. Doba expozice masky by neměla přesáhnout 40 minut.

Existuje mnoho variant výkonu této masky s přidáním dalších komponent. Následující směs je považována za nejefektivnější.

Smíchejte polovinu žárovky, přidejte žloutek a lžíci medu, stejné množství základního oleje. Vše důkladně promíchejte, dokud nebude hladké. Aplikujte ho hojně na pokožku a důkladně načistěte prameny hřebenem. Nechte pracovat půl hodiny a opláchněte teplou vodou.

Maska na vlasy s cibulovou šťávou

Chcete-li zjednodušit postup oplachování, můžete použít šťávu z rostliny. Receptura pod maskou popsanou s cibulovou šťávou dělá zázraky. Taková terapie může přivést zpět i ty nejvíce vyčerpané kadeře do života.

 • Cognac - 30 ml,
 • 30 gramů čerstvého medu,
 • 15 gramů lopuchového oleje,
 • 15 ml citronové šťávy,
 • žloutek,
 • cibulová šťáva
 • několik kapek éteru

umístěte do nekovové nádoby a dobře promíchejte.

Směs je kapalná, takže můžete použít kosmetickou hlínu jako zahušťovadlo. Celá kompozice by měla být mírně zahřátá v mikrovlnné troubě a teplo aplikováno nejprve na kůži, pak na prameny. Omotat hlavu fólií a zahřívat ji po dobu 10 minut pomocí vysoušeče vlasů. Po zahřátí vítr turban z kapesníku nebo ručník a chodit dalších 40 až 5 minut. Po uplynutí stanovené doby umyjte vlasy šamponem. Terapie se doporučuje po dobu jednoho měsíce s intervalem 4 až 7 dní.

Je vyrobena další skvělá maska ​​pro slabé vlasy

 • 15 ml cibulové šťávy
 • 15 ml koňaku a 1
 • 5 gramů jemné mořské soli.

Tato směs se aplikuje na prameny a pečlivě se vtírá do kořenů. Doba expozice je 1 hodina. Po této době si vlasy běžně umyjte.

Maska na vlasy z cibule a česneku

Česnek dlouho získal čestné místo mezi fanoušky lidových metod obnovy vlasů. Perfektně osvědčená maska ​​pro růst vlasů s cibulí a česnekem.

Pro přípravu masky nakrájejte 1 malou cibuli a 3-5 stroužky česneku s kuchyňským štětcem. Můžete použít kaše nebo stlačit šťávu a dužinu kořenové zeleniny. Přidejte 30 ml ricinového oleje, 15 ml brandy a 1 žloutek do směsi česneku a cibule. Chcete-li eliminovat zvláštní vůni, můžete přidat 2-3 kapky rozmarýnu nebo levandulového éteru. Použijte drogu a nechte hodinu pod filmem.

Tato maska ​​úplně zastaví ztrátu, stimuluje růst, zvyšuje tloušťku, dává pružnost a měkkost. Co víc můžete chtít?

Kvůli nepříjemnému cibulovému zápachu mnoho z nich zamítlo používat takové užitečné směsi cibule, aniž by je vyzkoušelo. Ve skutečnosti však není všechno tak hrozné, jak se může zdát. U suchých vlasů není "vůně" slyšitelná, je vidět pouze na vlhkých pramenech. Tento jev lze zcela eliminovat pomocí některých triků.

Chcete-li se zbavit nežádoucího zápachu, můžete vytvořit druhou masku bezbarvé heny. Chcete-li to provést, zředte horkou vodou 15 gramů prášku henny, trvá 20 minut a naneste na prameny. Udržet 20 30 minut a umýt.

Oplachování roztokem octa také dává pozitivní výsledek. K přípravě roztoku je třeba přidat 15-30 ml octa na litr teplé vody. Ocet lze nahradit citronovou šťávou.

Mask na chléb nejen pomáhá eliminovat cibulový zápach, ale také je posiluje. Pro přípravu této masky nalijte 2 plátky žitného chleba vodou a nechte 10 minut nabobtnat. Vytlačte přebytečnou kapalinu. Můžete přidat trochu šťáva z citronu a několik kapek éteru do drobky. Směs by měla zůstat na vlasy asi půl hodiny. Poté umyjte vlasy šamponem a aplikujte balzám.

Přítomnost cibulových masek přísad, jako je citronová šťáva, kvasnice, brandy a éterické oleje, částečně odstraňuje nežádoucí "chuť".

Nezanedbávejte masku lidové cibule, protože jejich účinnost byla testována jednou generací ženské poloviny lidstva.

Cibulí vlasové masky, tipy na špatný zápach, domácí recepty na posilování, růst a vypadávání vlasů

Naše prababičky také věděly o léčebných vlastnostech cibule a používaly je pro kosmetické účely, zejména jako lék na lupy a plešatost. Masky s cibulovou šťávou posilují vlasové folikuly, zastavují a zabraňují vypadávání vlasů, stimulují růst vlasů a zesilují je.

Výhody a mechanismus působení cibulových masek na vlasy.
Cibule obsahuje obrovské množství vitamínů (E, C, skupina B, PP1) a stopových prvků (měď, zinek, draslík, mangan, jod, síra, fluor, kobalt). Jako přírodní silné antibiotikum má cibulová šťáva léčivý účinek na pokožku hlavy a vlasové kořeny. Kromě posilování pravidelné používání cibulí masky stimuluje růst vlasů, zvlhčuje pokožku hlavy a kořeny, vyživuje vlasy od kořene až po špičku, saturuje s podstatnými prvky, zabraňuje vypadávání vlasů, má regenerační účinek na poškozenou strukturu. Cibulová maska ​​je vhodná pro všechny typy vlasů, pro léčebné účely (např. Pro vypadávání vlasů) by měla být provedena v 1-2 po dobu dvou měsíců. Je-li to nutné nebo požadované, kurz se může opakovat (až třikrát ročně). Jedinou nevýhodou cibulových masky je ostrá a nepříjemná vůně. Tady už vybíráte: buď zdravost vlasů nebo dobrou vůni. Chci vás trochu uklidnit, pokud se vše dělá správně, vůně cibule bude sotva vnímatelná a pak pravděpodobnější pro vás, než pro ostatní, kteří si vůbec nevšimnou.

Cibulová maska ​​na vlasy, jak se zbavit nepříjemného zápachu.
Chcete-li cibuli cítit jemně a ne "otrávit" své domácnosti a lidi kolem sebe, postupujte podle jednoduchých doporučení:

 • Stlačení šťávy z žárovek musí být velmi opatrné, několikrát to nebude zbytečné jej filtrovat. Částice cibule v džusu jen činí vůni ostřejší.
 • Použijte cibulovou masku pouze na kořenech vlasů (koneckonců potřebují výživu a posilování), navíc je to vlas, který má schopnost pohlcovat pachy, někdy ne vždy příjemný na náš smysl.
 • Nepřehánějte masku, postupujte podle pokynů. Obvykle se cibulové masky nemohou uchovávat déle než hodinu. Ale hodina je maximální čas, takže optimální čas pro takový postup by byl 30-40 minut. Nezapomínejte, že účinnost masky závisí nikoliv na době, kdy je držena, ale na pravidelnosti postupů. Pro masky pro plešatost a lupy by měly být také prováděny každý druhý den, dokud problém nezmizí.
 • Ujistěte se, že opláchnete masku cibule chladnou tekoucí vodou, a to co nejdéle. Teplá voda pouze zvýší chuť cibule, pak během několika dní vaše vlasy vyzařuje tuto vůni.
 • Po skončení procedury umyjte vlasy okyselovanou vodou (na litr čisté studené vody 1 lžíce octu jablečného jablka nebo citronové šťávy). Poté použijte obvyklý balzám na mokré vlasy, těsně před tím, než přidáte do jedné části 3-4 kapky esenciálního oleje z ylang-ylangu (můžete také vzít citron, levandule, rozmarýn).

Cibulí vlasové masky, recepty.

Klasická stínicí cibulová maska ​​na vlasy.
Složení.
Čerstvá oloupaná velká cibule - 1 ks.

Aplikace.
Cibuli rozemlejte do mixéru nebo ručně strouháním, pomocí gázy stlačte džus tak, aby nedošlo k žádné stopě cibule v džusu. Připravená šťáva se rozetře na pokožku hlavy (předmyje se hlavu a vlasy se vysychají), omotávejte hlavu plastovou a omotávejte ručník. Po čtyřicet minut vypláchněte hlavu studenou vodou, opláchněte vodou, okyselte citrónovou šťávou a naneste balzám s přídavkem esenciálních olejů. Cibulovou šťávu můžete smíchat s odvarkami bylin a rostlin (lopuch, šalvěj, kopřivka atd.). Přidejte lžíci vývaru na množství šťávy vyrobené z jedné cibule.

Medová olejová maska ​​s cibulovou šťávou pro posílení vlasů.
Složení.
Velká loupaná cibule -1 ks.
Rostlinný olej (může být nahrazen lopuchou nebo jojobou) - 1 polévková lžička.
Tekutý med - 1 lž.

Aplikace.
Cibuli rozemlejte a stlačte džus, filtr. V hotové šťávě najdete olej a med zahřátý ve vodní lázni. Kompozice by měla být používána pouze na suché a čisté hlavě, nanést do vlasových kořenů, položit na vrchní část sprchovou čepičku a po dobu jedné hodiny zakrýt ručníkem. Masku vypláchněte studenou vodou pomocí šamponu. Dále umyjte vlasy vodou okyselenou citronovou šťávou a aplikujte balzám s přídavkem několika kapek esenciálního oleje podle vašeho vkusu.

Zpevňující vlasy opláchněte cibulovou kůrou.
Složení.
Cibule Husk - 3 velké cibule.
Vroucí voda - 3 l.

Aplikace.
Nalijte vroucí vodu nad loupanou cibulí, nalijte na ní a tepte 20 minut. Poté ochlaďte vývar a napněte. Aplikujte po každém mytí vlasů jako kondicionéru.

Maska pro vypadávání vlasů s cibulovou šťávou.
Složení.
Práškové droždí - 1 lžička.
Teplá voda - 2 polévkové lžíce. l
Ropový olej (můžete olivy nebo jojobu) - 1 lžičku.
Čerstvá cibulová šťáva - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Kvasinky rozřeďte ve vodě a nechte 10-15 minut. Poté přidáme do směsi směs oleje a cibule. Smíchejte směs do pokožky hlavy a vlasů (hlavu je třeba umýt a uschnout). Ze shora umístěte sprchový uzávěr a teplý ručník. Po čtyřicet minut, maximálně jednu hodinu, opláchněte masku studenou vodou pomocí šamponu, opláchněte vodou, okyselte octem nebo citronovou šťávou a nalijte normální balzám s několika kapkami svého oblíbeného esenciálního oleje.

Maska pro vypadávání vlasů s lukem.
Složení.
Čerstvě vymačkaná cibulová šťáva - 2 lžíce. l
Čerstvě vymačkaná česneková šťáva - 2 polévkové lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Ropový olej - 1 lžička.
Koňak - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Mix cibulovou džus a česnek s žloutkem, přidejte máslo a brandy. Důkladně promíchejte a protřepte pokožku hlavy (hlava by měla být čistá a suchá). Masku držte půl hodiny pod plastovým pytlíkem a ručníkem. Opláchněte studenou vodou a šamponem. Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Cibule-cesnaková maska ​​pro vypadávání vlasů a pro růst vlasů.
Složení.
Cibule džus - 1 polévková lžička. l
Česnek - 1 řez.
Žloutka - 1 ks.
Kefír pokojová teplota - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Rozemlete žloutkem cibulovou šťávou, stlačte šťávu z česneku a přidávejte do směsi. Nakonec přidejte do kompozice kefír, vše dobře promíchejte a masírujte jej do pokožky hlavy. Nasaďte si sprchovou čepičku nebo běžnou plastovou tašku a nahoře zabalte hustou ručník. Po čtyřicet minut vypláchněte masku studenou vodou pomocí jemného šamponu (nejlépe organického). Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Maska na vlasy s lukem pro léčbu alopecie a částečné plešatosti.
Složení.
Cibule džus - 2 polévkové lžíce. l
Koňak - 1 lžička.
Med - 1 lžička.
Ropový olej - 1 lžička.

Aplikace.
Olej zahřejte, míchat s cibulovou šťávou a dalšími složkami. Vše důkladně promíchejte a masírujte do pokožky hlavy (hlava by měla být čistá a suchá). Nasaďte na vrchní část sprchovou čepičku nebo běžnou plastovou tašku, zabořte přes ní silný ručník. Po čtyřicet minut vypláchněte masku studenou vodou pomocí jemného šamponu (nejlépe organického). Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Maska pro vypadávání vlasů s majonézou a cibulí.
Složení.
Čerstvá oloupaná cibule (velká) - 1 ks.
Majonéza - 1 lžička.
Tekutý med - 1 lž.
Olivový olej - 1 lžička.

Aplikace.
Cibulku nakrájejte, stlačte šťávu a důkladně ji filtrovejte. Dále přidejte zbývající složky do hotové šťávy a protřepte je na pokožku hlavy (hlava by měla být čistá a vlasy by měly být suché). Zvedněte zespodu sprchový uzávěr a zabalte hustou ručník kolem hlavy. Po hodině omyjte masku studenou vodou pomocí šamponu. Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Cibule masku proti vypadávání vlasů s esenciálními oleji.
Složení.
Cibule džus - 2 polévkové lžíce. l
Česneková šťáva - 1 lžička.
Teplá kefír - 1 polévková lžíce. l
Kakaový prášek - 1 lžička.
Esenciální olej rozmarý (šalvěj nebo ylang-ylang) - 5 kapek.

Aplikace.
Kombinujte česnek a cibulovou šťávu, přidejte do směsi všechny ostatní součásti masky (poslední součásti jsou důležité). Aplikujte na pokožku hlavy, rozdělte pozůstatky na suché konce. Nahoře nasuňte plastový sáček a vsuňte izolační čepičku. Držte masku po dobu čtyřicet minut. Opláchněte studenou vodou pomocí šamponu. Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Cibulová maska ​​pro růst vlasů.
Složení.
Cibule džus - 2 polévkové lžíce. l
Koňak - 1 lžička.
Kefír - 1 lžička.
Tekutý med - 1 lž.
Mořská sůl - 1 lžička.
Ropový olej - 1 lžička.

Aplikace.
Cibulovou šťávu smícháme se solí, přidáme všechny ostatní složky a mícháme, dokud se nevytvoří homogenní hmota, která by měla být vkládána do pokožky hlavy masážními pohyby (hlava musí být čistá a vlasy by měly být suché). Zvedněte zespodu sprchový uzávěr a zabalte hustou ručník kolem hlavy. Po hodině omyjte masku studenou vodou pomocí šamponu. Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Cibulová maska ​​pro růst vlasů.
Složení.
Cibule džus - 4 polévkové lžíce. l
Citronová šťáva - 4 polévkové lžíce. l
Mrkvová šťáva - 4 polévkové lžíce. l
Lněný olej (lze nahradit broskví) - 1 polévková lžíce. l
Lisované kvasnice - 2 polévkové lžíce. l
Med - 1 lžička.

Aplikace.
Mícháme kvasnice s tekutým medem a ponecháme jej tvořit hustou pěnu (asi půl hodiny). Dále přidejte cibuli a česnekový džus a máslo. Kompozice se třepe do vlasových kořenů a rozdělí vše, co zůstává na špičkách a délce. Nasaďte na vrchní část sprchovou čepičku nebo běžnou plastovou tašku, zabořte přes ní silný ručník. Po čtyřicet minut vypláchněte masku studenou vodou pomocí jemného šamponu (nejlépe organického). Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Cibulová maska ​​pro lupy vlasů.
Složení.
Cibule džus - 2 polévkové lžíce. l
Olivový olej (lopuch) - 2 polévkové lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Sage esenciální olej - 4 kapky.

Aplikace.
Cibulovou džus a máslo smícháme v homogenní hmotě, přidejte do směsi směs zbytků ingrediencí. Výsledná kompozice by měla být vkládána do pokožky hlavy masážními pohyby (hlava by měla být čistá a suchá). Zvedněte zespodu sprchový uzávěr a zabalte hustou ručník kolem hlavy. Po hodině omyjte masku studenou vodou pomocí šamponu. Ujistěte se, že opláchnete vlasy vodou s octem nebo citrónovou šťávou a aplikujte balzám s přidáním svého oblíbeného esenciálního oleje.

Infuze cibule.
Pro ty, kteří jsou proti cibuli, ale nikoliv proti použití svých prospěšných vlastností pro jejich kudrlinky, mohu nabídnout i jinou možnost použití - na výrobu tinktury. Za tímto účelem nakrájejte velkou čerstvou cibuli a naplňte je alkoholem (200 ml). Těsto uchovávejte na chladném tmavém místě po dobu tří dnů, poté napněte a použijte jako jednoduchou cibulovou masku. Vzhledem k tomu, že alkohol suší kůži, je tento způsob použití vhodný pouze pro majitele mastných vlasů.

Pro Více Informací O Suché Vlasy