logo

Maska na vlasy s lopuchovým olejem

Rufová maska ​​na vlasy je zdrojem vitamínů, flavonoidů, minerálů a nenasycených mastných kyselin. Obsahuje vitaminy B, vitamín A, E, C, železo, vápník a chrom. Inulin, který je cennou látkou přírodního původu, přispívá k čištění a zvlhčení pokožky hlavy. Proto použití masky může výrazně zlepšit stav pokožky hlavy, upravit práci mazových žláz, zbavit se problému časné plešatosti. Nástroj nejen dodává vlasům atraktivní vzhled, léčí je, posiluje kořeny zevnitř, zvyšuje jejich vitalitu.

Díky pravidelnému používání masky založené na stlačení kořene lopuchu (z něj je vyroben lopuchový olej) je možné vyřešit mnoho problémů s vlasy, včetně:

Poškození vlasů mechanické povahy (perm, sušení foukáním, protahování pomocí kleští atd.).

Rozdělit konce vlasů.

Počáteční fáze alopécie.

Maska by měla být používána pravidelně. To je jediný způsob, jak dosáhnout pozitivního účinku.

Obsah článku:

Kontraindikace k použití

Navzdory skutečnosti, že lopuchový olej je cenný produkt pro péči o vlasy, nemusí být vždy používán. Nemůžete použít masku, pokud má člověk individuální nesnášenlivost k tomuto nástroji. Přestože alergické reakce se vyskytují velmi vzácně, před prvním podáním přípravku na pokožku hlavy je nutné provést test na alergickou reakci. Chcete-li to udělat, malá množství oleje by měla být aplikována na kůži zápěstí po dobu půl hodiny. Pokud po uplynutí této doby nedojde k žádným negativním reakcím (zarudnutí, svědění, vyrážka), pak se baldachýnový olej může bezpečně používat pro péči o vlasy.

Nyní k prodeji lopuchový olej, který ve svém složení obsahuje nejen originální produkt, ale i pomocné komponenty. Proto, v případě přecitlivělosti pokožky hlavy, musíte pečlivě studovat štítek.

Nelze použít nástroj vypršel. Přinejmenším takový produkt nebude prospěšný a může také vyvolat podráždění.

Při těhotenství. Když žena nosí dítě, dochází v těle ženy k mnoha změnám, které často negativně ovlivňují stav vlasů. Není proto divu, že ženy začínají hledat prostředky, které by jí umožnily, aby je v pořádku. Nejčastějším problémem během těhotenství je vypadávání vlasů. To lze bojovat s lopuchovým olejem.

Během těhotenství je však třeba zvýšit ostražitost a získat pouze rašelinový olej, který neobsahuje vůně, chemické složky a konzervační látky. V opačném případě neexistují žádné kontraindikace pro použití lopuchového oleje během těhotenství.

Děti. Rodiče jsou často znepokojeni chudým růstem vlasů u dítěte. Tento problém je zvláště důležitý pro dívky. Důvodem může být mnoho, ale především genetika. Samozřejmě, aby se vlasy mé dcery neuvěřitelně bujné lopuchovým olejem v tomto případě neuspěly. Posílení vlasových kořenů, probuzení spících vlasových folikulů a vytvoření jádra vlasů, které jsou plně odolné masky.

Neexistují žádné věkové hranice pro použití takových masky. Nejlepší je však začít používat pro děti ve věku 4-5 let. V tomto věku přechodné vlasy úplně opustí hlavu a jsou nahrazeny "skutečnými" vlasy. Proto je již možné aktivovat tyto vlasové folikuly, které jsou v klidu.

Je důležité si uvědomit, že složení masky na vlasy by nemělo být agresivní složky nebo chemikálie. Jako doplněk k těmto prostředkům můžete použít vaječný žloutek, kefír, med, odrůdy bylin. Před prvním použitím masky na vlasy dětí je nutné provést test alergie, který je popsán výše.

Jak zvolit ropový olej?

Sortiment lopuchového oleje, který je prezentován v lékárnách a dnešních obchodech, je velmi rozmanitý. Hlavním kritériem pro výběr vysoce kvalitního lopuchového oleje je absence parfémů a konzervačních látek v něm. Kromě toho je třeba věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

Nejlepší lze považovat za olej, který je 100% stlačený kořen lopuchu. Pokud tento olej obsahuje další složky rostlinného původu, je to spíše plus. Zvýší terapeutický účinek a úplnější zveřejnění všech užitečných látek.

Obal, v němž je olej umístěn, by neměl být průhledný. Pokud se nalije do tmavých skleněných obalů, které jsou dodatečně umístěny v krabicích.

Označení musí obsahovat složení výrobku, podrobnosti o jeho výrobcích, životnost oleje a požadované podmínky skladování.

Zaměřením na tato kritéria můžete vybrat nejvyšší kvalitu a užitečný produkt.

Obecná pravidla pro použití masky na vlasy s lopuchovým olejem

Garantovaný efekt lze dosáhnout pouze tehdy, když jsou masky aplikovány podle kurzů. Není možné vyléčit vlasy jediným způsobem a zesílit je. Optimální délka trvání kurzu je jeden a půl měsíce, po které je nutné po dobu 14 dní odpočinout.

Ke každému postupu se dosáhne maximálního účinku, je nutné olej před nalepením na pokožku hlavy zahřát. Nejlepší je to udělat ve vodní lázni.

Aby mohly aktivní složky masky proniknout do vlasových folikulů, je po jejich aplikaci nutné vytvořit "skleníkový efekt". K tomu použijte plastovou čepičku a ručník.

Minimální doba expozice masky na pokožce hlavy je 30 minut. Pokud maska ​​neobsahuje agresivní součásti, jako je hořčičný prášek, pak může být ponechána delší dobu a dokonce i přes noc.

Frekvence používání masky na vlasy s lopuchovým olejem závisí na jejich stavu. Pokud je pokožka hlavy suchá, doporučujeme masku 3krát týdně. Když jsou vlasy mastné, měli byste léčebnou kompozici používat méně často - jednou týdně.

Pro ukládání oleje je velmi vhodné použít štětec. Tak bude možné používat produkt šetrně a rozložit ho po celém povrchu pokožky hlavy a kořenů vlasů. Pokud není k dispozici speciální kartáč, můžete použít pravidelné kartáčky na zuby.

Po nanesení oleje je třeba jemně pokrýt vlasy hřebenem s širokými zuby a masírovat pokožku hlavy dobře prsty.

Ropový olej může a měl by být kombinován s dalšími složkami. Tím bude maska ​​účinnější a zvolíte kompozici, která nejlépe vyhovuje konkrétní osobě.

Maska lopuchu není vhodná pro každodenní použití. Nemůžete přetížit vlasy živinami, protože to ovlivní jejich stav není nejlepší cesta.

Masku naneste na suché nebo mírně vlhké vlasy. Před užitím lopuchového oleje si umyjte vlasy.

Nepoužívejte příliš mnoho oleje na vlasy, protože účinnost postupu se nezvyšuje. U středně dlouhých vlasů je pro jedno použití postačující jedna čajová lžička.

Jak vypláchnout masku?

Mnoho žen odmítá používat masky s lopuchovým olejem kvůli tomu, že je silně umyté a zanechává na vlasu mastný lesk. Za prvé, pokud část oleje zůstává na vlasu, nebude se dělat nic strašného. Tím se zvýší užitečný účinek použitých prostředků.

Za druhé, pokud je žena stále znepokojena estetickým vzhledu vlasů, olej by měl být správně vymyt. To odpuzuje vodu, takže byste neměli spěchat, abyste si namočili hlavu. V opačném případě se šampon prostě neodpovídá povrchu vlasů.

Nejdříve je třeba v dlaních rozdrtit malý šampon s přidáním vody, aby se vytvořila pěna. Tato pěna se aplikuje na vlasy, pokryté lopuchovým olejem. Nyní se musíte pokoušet pěnuti aplikovanou kompozici na vlasy. Pokud to nemůžete udělat, mírně navlhčete hlavu. Voda by měla být horká, přirozeně, v rozumných mezích.

Poté musíte na svou hlavu aplikovat trochu více šampónu, napít a opláchnout si vlasy. Dvě nebo tři opakování postupu stačí k úplnému vyčištění vlasů z lopuchového oleje. Po umytí vlasů nemůžete použít vysoušeč vlasů, vlasy by měly samo osušit. V opačném případě bude většina účinků získaných při aplikaci masky ztracena.

Následující komponenty pomáhají neutralizovat olej a absorbovat přebytečný tuk z vlasů:

Vaječný žloutek. Chcete-li odstranit olej z vlasů, je třeba řídit dva žloutky do nich, a pak si umýt vlasy s pravidelným šamponem. V takovém případě by voda neměla být horká.

Šampon s přidáním sody se zbaví mastného lesku na vlasu. Soda je třeba přidat do šamponu v poměru 1: 3.

V litru teplé vody můžete rozpustit hořčičný prášek a opláchnout si vlasy tímto složením. Poté je prostě musíte opláchnout teplou vodou. Můžete použít šampon.

Do vody můžete přidat citrónovou šťávu. Jeden litr vody bude vyžadovat šťávu z jednoho citronu. Reakcí s olejem bude kyselina účinně odstraňovat z vlasů.

S těmito jednoduchými a cenově dostupnými recepty můžete snadno odstranit zbytky masky z vlasů bez poškození zdraví.

Receptové masky na vlasy s lopuchovým olejem

Existuje mnoho receptů na masky na vlasy lopuchu. Všechny jsou docela účinné. Výběr nejúčinnějších masek je následující.

Vícesložkové masky

Recept 1. Maska s lopuchovým olejem a kefír obnoví suché a nehybné vlasy. Je vhodné je použít v případě, že jsou vystaveny vysoušeči vlasů nebo barvivům. Při přípravě masky budete potřebovat 50 ml kefír, lžičku lopuchového oleje, poloviční lžíce jakéhokoli tekutého medu a kuřecího žloutek. Všechny složky se musí důkladně promíchat a aplikovat na pokožku hlavy a vlasové kořeny. Doba expozice tohoto nástroje je od 40 do 60 minut.

Recept 2. Omotaná maska ​​na vlasy zlepší svou strukturu, vlasy budou tlustší, hedvábné a hladké. Pro přípravu přípravku budete potřebovat lžíci oleje, vitamínu A a vitaminu E v objemu 5 ml. Do předehřátého oleje se přidávají vitaminy a ponechávají se na hlavě 30 minut.

Recept 3. Olejová maska ​​na vlasy. Složení této masky obsahuje lžičku lopuchu a olivového oleje, které musí být dále obohaceno dvěma kapkami vitamínu A a E. Všechny složky by měly být smíchány a potom zahřívány ve vodní lázni. Doba expozice je půl hodiny. Je dobré aplikovat takovou směs nejen na vlasové kořeny, ale také je rozložit po celé délce až na špičky. Pravidelné používání olejové masky způsobí, že vlasy budou hedvábné, lesklé a silné.

Jednoduché masky

Recept 1. Pro změkčení vlasů, zvýšení jejich růstu a zabránění časné plešatosti, můžete použít masku "rajčatový olej + med". Pro jeho přípravu budete muset smíchat obě složky v množství jedné čajové lžičky. Výrobek se aplikuje na pokožku hlavy, vlasové kořeny a po celé délce. Minimální doba expozice je 1 hodina.

Receptura 2. Maska s lopuchovým olejem a odvar z kopřivy. K přípravě přípravku bude třeba nalít dvě lžíce kopřivy 250 ml vroucí vody a zakryjte víkem. Po půlhodině musí být infuze vypuštěna. Pro přípravu masky budete potřebovat 2 lžíce hotové infuze smíchané se 2 lžícemi lopuchového oleje. Nechte masku na vlasy po dobu jedné hodiny. K zbytkům infúze z kopřivy se neztratí, musí být smíchány s litrem teplé vařené vody a po umytí hlavy vypláchnout jejich vlasy.

Recept 3. Můžete pít vlasy s vitamíny, eliminovat jejich křehkost a urychlit růst přidáním vaječného žloutku do oleje. Kompozice je velmi jednoduchá: potřebujete 1 žít a dvě čajové lžičky oleje. Doba expozice těchto prostředků na vlasy je hodina.

Receptura 4. Chcete-li se zbavit lupin a odlupování pokožky hlavy, můžete přidat lžičku šťávy z aloe na jednu lžíci teplého oleje. Tato kompozice se aplikuje na vlasové kořeny a vtírá do pokožky hlavy. Masku můžete ponechat na expozici několik hodin nebo dokonce v noci. Vysoce kvalitní hydrataci po použití této kombinace je zaručena.

Receptura 5. Abyste zvýšili růst vlasů a účinněji řešili ztráty vlasů, můžete použít masku "rajčatový olej + cibule". Pro jeho přípravu budete potřebovat lžíci čerstvě vymačkané cibulové šťávy, lžíci lopuchového oleje a čajové lžičky medu. Všechny složky jsou smíchány a aplikovány na pokožku hlavy po dobu půl hodiny.

Masky pro blondýnky a brunety

Recept 1. Maska s lopuchovým olejem a kakao. Tento přípravek je skvělý pro ženy s tmavými vlasy. Blondům se nedoporučuje používat takovou masku, protože může dát pramenům tmavý odstín. Chcete-li vytvořit masku, musíte rozpustit 50 g kakaového prášku v teplém mléce, abyste vytvořili kal. Do této směsi se přidá lžička lopuchového oleje a aplikuje se na kořeny. V případě potřeby můžete masku rozložit po celé délce vlasů. Doba zotavení masky je 2-3 hodiny. Kromě posilování vlasů je ženě zaručeno, že získá jejich zářivost a lesk.

Recepty 2. Pro blondýnky vhodná maska ​​s lopuchovým olejem a citronovou šťávou. Kromě zdravých vlasů bude tato kompozice lehčí. Ženy s tmavými vlasy by neměly používat masku. Pro jeho přípravu bude vyžadovat šťávu z poloviny citronu a 2 polévkové lžičky lopuchového oleje. Po smíchání těchto komponent je třeba je aplikovat na pokožku hlavy se zachycením kořenů vlasů a nechat na půl hodiny. Díky této směsi se budete moci zbavit otupělosti, lupů a vypadávání vlasů.

Masky, které vyžadují test alergie

Recept 1. Zrychlete růst vlasů, zvyšte průtok krve do pokožky hlavy a zbavte se časné alopecie olejovou hořčicí maskou. Pro jeho přípravu budete muset zředit lžíci hořčice se lžící vody, přidat ke směsi jeden kuřecí žloutku a 2 lžičky lopuchového oleje. Výsledná směs musí být důkladně promíchána a aplikována na vlasy. Doba expozice takové masky by neměla přesáhnout půl hodiny.

Pozor! Pokud je pokožka hlavy podrážděná nebo poškozená, použijte hořčicí masku. Směs se aplikuje pouze na pokožku hlavy a vlasové kořeny. Tato maska ​​po celé délce vlasů není rozdělena.

Recept 2. Maska s lopuchovým olejem a pepřem. Díky účinkům oteplování bude možné zvýšit průtok krve do vlasových kořenů, což přispěje k jejich zrychlenému růstu. Pro přípravu masky bude třeba míchat čajovou lžičku oleje a koncentrovat tinkturku červeného pepře. Nejlepší je použít takovou masku pouze na vlasové kořeny. Doba expozice by neměla přesáhnout 30 minut.

Pozor! Před provedením postupu je nutné provést test na alergickou reakci. Aplikujte na kůži zápěstí, abyste měli připravenou masku. V případě svědění, pálení nebo podráždění je lepší odmítnout použití takového léku. Navíc musíte při mytí masky z hlavy věnovat zvláštní pozornost, aby se nedostala do očí.

Všechny výše uvedené masky mají užitečné vlastnosti. Není však vůbec nutné doplňovat lopuchový olej s žádnými součástmi. Olej samotný je vynikajícím zdrojem pro obohacení vlasů živinami. Může být použita ve své čisté podobě, která také umožňuje zlepšit a posílit prameny.

Jak dlouho by měly být masky použity k dosažení viditelného výsledku?

Ve skutečnosti po prvním použití masky lopuchu se vlasy stávají zdravějšími a silnějšími. Chcete-li však vidět okamžitě získaný výsledek, nebude fungovat. Chcete-li vizuálně posoudit účinek masky, musíte podstoupit běh obnovy vlasů. V závislosti na jejich stavu se může prodloužit po dobu 1,5-2 měsíců. Po uplynutí této doby nebudou vypadat vlasy, budou hladké, hedvábné a silné.

Pokud ztráta vlasů nezastaví nebo se nezvětšuje, je třeba konzultovat trichologa. Je možné, že příčinou alopécie spočívá ve špatné stravě, nedostatku vitaminů nebo jakékoli nemoci. V tomto případě masky s lopuchovým olejem nemohou zajistit dostatečný účinek i při jejich běžném používání.

Efektivní vlasové masky s lopuchovým olejem: recepty, pravidla použití

Ropa nebo lopuch - cenná rostlina, která se už dlouho používá při péči o vlasy. Byly použity různé části rostliny - od trní a stonků až po oddenky. Přísady byly promyty, vyčištěny, vařeny nebo infuzovány v různých kapalinách. Účinok po použití je skutečně tam a je to úžasné, ale proces přípravy hlavního výrobku trvá určitou dobu a samotná surovina není vždy k dispozici. Je mnohem jednodušší a pohodlnější používat rosolový olej na vlasy.

Obecná pravidla pro použití ropového oleje

Způsoby použití a recepty baldachýn vlasy masky obrovské množství. Přidávají různé přísady: oleje, mléčné výrobky, tinktury, vejce, bylinné čaje. Výběr komponent závisí na účelu použití vlasových výrobků, ale základní pravidla se nemění.

 1. Aplikujte masky na špinavé vlasy před praním, účinek bude patrný.
 2. Chcete-li rosičku olej lépe proniknout do struktury vlasů, musíte nosit oteplovací čepici. Balíček na vlasy můžete zabalit a vytáhnout starý klobouk nahoře.
 3. Masky se aplikují na vlasy pouze ve formě tepla. Směs můžete ohřát v mikrovlnné troubě, ale je mnohem užitečnější používat vodu, parní lázeň dvou nádob různých velikostí.
 4. Chcete-li dosáhnout maximálního účinku domácího léčení lopuchového oleje, musíte jej udržet na vlasu po dobu nejméně jedné hodiny.
 5. Umyjte si vlasy z olejové masky se šamponem. Možná budete muset pěnu 2-3 krát, takže v důsledku toho vaše vlasy nezasazují rampouchy.

Neměli byste doufat, že výsledek aplikace masky lopuchu bude okamžitě viditelný. První skutečně viditelné změny lze získat v 5-6 postupech. Je důležité si uvědomit, že nástroj s kumulativním účinkem je žádoucí používat jej nejméně dvakrát týdně.

Je to důležité! Ropový olej, jako každý kosmetický přípravek, může způsobit alergie. Individuální reakce je častější u smíšeného kupce. Chcete-li odstranit nesnášenlivost, musíte mazat malou plochu v koleno lokte a za hodinu sledovat reakci. V ideálním případě by se kůže neměla měnit.

Video: Ropa olej: jak, proč a za co

Recepty masky s olejem z lopuchu

Pro vlasy může být lopuchový olej aplikován v jeho přirozeném tvaru. Stačí, aby se produkt zahřál, nejprve jej protáhnout v dlaních, poté se nanáší na délku nebo se třepe do pokožky hlavy. Výsledek z přírodního produktu bude v každém případě pozitivní, ale masky z několika složek pracují mnohem lépe. Kromě kosmetického účinku můžete vidět terapeutický účinek: eliminovat lupy, zabránit časným šedým vlasům, posilovat kořeny, snížit průřez.

Arabská maska ​​pro ztrátu vlasů

Akce:
Zabraňuje a léčí plešatost, posiluje vlasy.

Složení:
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Citronová šťáva - 2 polévkové lžíce. l
Med - 2 lžíce. l

Použití:
Dejte vše do misky. Vložte do sporáku hrnci s vodou, vložte misku a pomalu zahřejte směs do teplého stavu. Zajistěte, aby teplota nepřekročila 60 ° C. Vyjměte misku z pánve, promíchejte. Vtírejte do pokožky a lehká masáž. Vlasy pokryté vrstvou obyčejného oleje z lopuchu bez přísad. Používejte omotávku na vlasy, držte ji 2 hodiny.

Tip! Pokud do této hmoty přidáte 2 kapky čajového oleje, získáte vynikající nástroj pro léčbu lupů. Je třeba ho použít podobně.

Rozdělí končí masku na vlasy s ricinovým olejem a glycerinem

Akce:
Zvyšuje pružnost, vyživuje a zvlhčuje, zlepšuje vzhled vlasů.

Složení:
Rajčatový olej - 40 ml
Ricinový olej - 20 ml
Med - 20 g
Glycerin - 5 ml

Použití:
Připojte všechny komponenty a směs zahřejte na 40 ° C. Alternativně zpracovávejte masku pramenů ropového oleje, na konci hřebenového hřebene. U kořenů můžete také použít tento nástroj. Vlasy, které se shromažďují, ohřívají hlavu.

Maska na vypadávání vlasů s červeným pepřem a žloutek

Akce:
Zabraňuje a eliminuje vypadávání vlasů, zvyšuje krevní oběh, posiluje žárovky.

Složení:
Ropový olej - 4 polévkové lžíce. l
Žloutek - 1 ks.
Hot paprika - 1 lžička.

Použití:
Nalijte balzámový olej a okamžitě do něj přidejte červenou papriku. Používá mletý produkt, ale můžete si nakrájet čerstvé nebo suché podložky. Míchání, teplo pohodlným způsobem. Přidejte surový žloutek, uvolněte. Vtírejte do pokožky pokožky hlavy, masírujte, pokryjte filmem, zahřejte a nechte půl hodiny. Pokud po nějaké době pocíti nepřípustné pocity hoření, pak se omýt dříve. Je velmi důležité nepoužívat horkou vodu, která zvýší nepohodlí, zničí vaše vlasy.

Maska s lukem a lopuchem

Akce:
Zrychlení růstu, opevnění žárovek a vlasové šachty, posílení.

Složení:
Ropový olej - 50 g
Cibulový džus - 35 ml
Aloe šťáva - 15 ml

Použití:
Vypusťte čerstvou šťávu z nakrájené cibule a listu aloe. Připojte všechny, odešlete do lázně, zahřejte, směs by měla být teplejší než teplota těla. Chcete-li snížit cibulovou příchuť, můžete přidat citrusový nebo mátový olej. Vmasírujte upravenou masku do vlasů a pokožky hlavy. Pod kapotou držte alespoň hodinu.

Vitamínová lopuchová maska

Akce:
Vyživuje, zvlhčuje, brání průřezu, dodává lesku a lesk vlasům.

Složení:
Ropový olej - 4 polévkové lžíce. l
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
Jojobový olej - 1 lžička.
Vitamíny E a A - 1 ampule

Použití:
Nalijte olej do malé mísy, promíchejte, vložte do pánve horkou vodou a držte několik minut. V případě potřeby můžete použít mikrovlnnou troubu. Odřízněte ampulku, přidejte ampule vitamíny. Aplikujte masku lopuchového oleje na pramen vlasů, opatrně je protřete. Obal s ručníkem, držte jej nejméně hodinu.

Maska s lopuchovým olejem "Invigorating"

Akce:
Zlepšuje vzhled vlasů, činí je naživu, zrychluje růst, stimuluje probuzení žárovek.

Složení:
Ropový olej - 30 ml
Ricinový olej - 15 ml
Včelí med - 30 g
Cognac - 8 ml
Žloutky - 2 ks.
Pivovarské kvasnice - 1 lžička.

Použití:
Kombinujte oleje, nalijte brandy (lze jej nahradit jiným alkoholickým nápojem s podobnou silou), vložte med. Masku zahřejte žádným způsobem. Krycí pivovarské kvasnice, odložené. Zlepte surové vaječné žloutky vidličkou. Přidá se dříve připravená směs. Smíchejte, dokud nejsou hladké. Chcete-li zpracovat chlupatou oblast hlavy, napněte prameny hřebenem a rozdělte zbytky po délce, abyste získali vlasy v hrnci. Noste plastovou krytku, izolujte ji. Udržet 1-3 hodiny.

Lupka na vlasy proti lupům s lopuchou a kokosovým olejem

Akce:
Odstraňuje lupy, vyživuje vlasy a léčí pokožku.

Složení:
Kokosový olej - 2 polévkové lžíce. l
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Olej z čajovníku - 3 kapky
Olivový olej - 1 polévková lžíce. l

Použití:
Kombinujte přísady pro masku, zahřejte do velmi teplého stavu, ale maska ​​by neměla spálit. Vtírejte do pokožky. Zbývá jen rozdělit konce vlasů. Vlasy se sbírají, zahřívají se 2 hodiny.

Univerzální zelená maska ​​s kopřivou a lopuchou

Akce:
Vyživuje, vitaminuje, dodává vlasům lesk, zlepšuje vzhled.

Složení:
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Nettle - 2 polévkové lžíce. l
Voda - 120 ml

Použití:
Pro masku s vroucí vodou nalijte listy z kopřivy. Můžete použít suchou nebo čerstvou ingredienci. Zakryjte, nechte 30 minut. Nebo připravte v termosku několik hodin. Naplňte vodní infuzi, přidejte lopatku do teplé kapaliny a dobře protřepejte. Třeste masku do kořenů, rozšiřte se po délce pramenů, vlasy se shromažďují.

Bezpečnostní opatření

Ropový olej vzácně způsobuje alergické reakce, ale další složky (citron, med, atd.) Často vedou ke svědění, vyrážkám a dalším nepříjemným projevům. Než připravíte masku, musíte pečlivě prozkoumat složení a vyloučit alergie na její součásti.

Pokud se v kompozici domácí masky použijí hořící látky, například pepř, hořčice, pak by měla být zpracována pouze kořenová část, přičemž zvláštní pozornost je věnována pokožce. Výjimkou jsou mastné vlasy. V jiných případech je délka agresivních složek suchá, na špičkách se může objevit úsek.

Výhody a odrůdy vlasové masky s lopuchovým olejem

Lidové nápady pomáhají horší než zakoupené kosmetické přípravky pro zlepšení krojů doma. Jednou z nejčastěji používaných ingrediencí v receptech je rašelinový olej. Vyrábí se ze stlačeného kořene lopuchu. Droga má pozitivní účinek nejen na prameny, ale i na pokožku hlavy.

Budeme uvažovat o užitečnosti masky na vlasy, jak ji připravovat a používat.

Složení oleje

Sušené kořeny lopuchu mohou být použity pro výrobu masky, ale nejcennější látky jsou koncentrovány v oleji, který je z nich vyroben. Kompozice je bohatá na vitaminy a další biologicky aktivní složky, které jsou schopny obnovit i velmi zanedbané prameny.

Vysoký účinek látky je způsoben přítomností:

 • Vitamín A, C, E a skupina B;
 • železo, vápník, chrom;
 • nenasycené mastné kyseliny;
 • flavonoidy;
 • inulin.

Akce

Používání masky založené na lopuchovém oleji je nejčastěji praktikováno dívkami, které sní o rostoucích načechraných a dlouhých kadeřích.

Složky nástroje pronikají do hlubších vrstev vlasů a pokožky, obnovují poškozené struktury a probouzejí spící folikuly. Pravidelné užívání léků dává nejen terapeutický, ale i kosmetický výsledek.

Všimnete si takových vylepšení:

 • ztráta pramene se zastaví;
 • růst se urychlí;
 • lupy, podráždění a svědění kůže zmizí;
 • kadeře budou silnější a pružnější, větší křehkost zmizí;
 • vlasy již nebudou poškozovány vnějšími faktory (slunečním zářením, mrazem, vysušením atd.);
 • hroty budou hladké a pružné, což eliminuje jejich delaminaci;
 • posílení kořenů.

Indikace

Ropový olej je vhodný k léčbě a prevenci poruch, bude vynikajícím pomocníkem v boji proti alopecii v počáteční fázi.

Upozorňujeme však, že to nemůže být použito jako samostatný prostředek, protože onemocnění je eliminováno pomocí komplexní terapie. Bude také užitečné udělat masky s drogou, pokud chcete posílit kudrlinky nebo je obnovit.

Indikace pro použití jsou:

 • pomalý růst pramenů nebo jeho úplné zastavení;
 • vážné poškození způsobené častým barvením a chemickými permutami;
 • suchost a křehkost způsobené konstantním stykem za tepla;
 • ztráta lesku a pružnosti;
 • lupy a seborrhea;
 • avitaminóza v offseason;
 • poruchy vzniklé po podání silných léků.

Kontraindikace a varování

Posilovat pomocí masky z lopuchu může být jakýkoliv typ vlasů - jsou univerzální. Je však třeba si uvědomit, že jste alergičtí na odvar nebo olej. Aby se předešlo nepříjemným následkům, je třeba před zahájením léčby provést test.

Použijte několik kapek drogy na zápěstí nebo na vnitřní straně lokte a počkejte půl hodiny. Pokud se po této době neobjeví žádné zarudnutí, vyrážka, svědění a jiné nepříjemné pocity, lék je pro vás to pravé.

Je třeba vzít v úvahu i další opatření:

 1. Přítomnost přídavných složek ve složení, jako jsou syntetické vonné látky, konzervační látky atd. mohou být nebezpečné pro osoby s přecitlivělostí na pokožce hlavy. Pečlivě si přečtěte štítek před nákupem finančních prostředků.
 2. V těhotenství by se mělo zabránit chemickým látkám v přípravku. Organizmus budoucí matky může na ně nedostatečně reagovat.
 3. Děti mladší 5 let nemohou používat lopuchový olej, protože dočasné prameny stále rostou na hlavě. Po dosažení tohoto věku můžete bezpečně zahájit léčbu.

Podmínky použití

Rufy masky dávají vynikající výsledky, což potvrzují řada recenzí od spotřebitelů.

Chcete-li získat maximální smysl a nepoškozovat sebe, musíte vědět, jak správně používat formulace. Postupujte podle těchto doporučení:

 • Použijte olej nebo masky s sebou na špinavé vlasy před umytí vlasů. Směs předehřejte ve vodní lázni. Pokud jsou zahrnuty vejce nebo estery, měla by být základna při pokojové teplotě.
 • Chcete-li zvýšit efekt, je nutné vydržet prostředky pod plastovým víčkem a teplým ručníkem. Takže účinné látky mohou lépe proniknout do pokožky a pramenů.
 • Doba expozice závisí na složkách receptu. Rajská maska ​​na vlasy v noci zůstává ve vzácných případech, nejčastěji se vypláchne za hodinu nebo dvě. Pokud je do produktu přidán hořčičný prášek, červený pepř, alkohol a jiná dráždivá látka, musí se zbytek odstranit nejdéle 30 minut.
 • Během léčby by měly být masky prováděny 2-3x týdně, pokud jsou vlasy náchylné k rychlému salinizaci - jednou týdně.
 • Průběh léčby trvá měsíc a půl, následovaný přestávkou ve 2 týdnech. Pro prevenci bude stačit jedna maska ​​za dva týdny.
 • Aplikujte prostředky na kořeny a kudrlinky se speciální štětkou. Poté musíte masírovat kůži s prsty po dobu 5-7 minut a hřebenit vlasy hřebenem a rovnoměrně rozložit složení.
 • Odstraňte zbytky masky je poměrně obtížné. Okamžitě naneste šampon pěny do rukou na prameny, dobře masírujte a teprve potom je nahraďte pod proudem vody. Pokud necháte peníze na noc, je lepší použít šampon pro mastné vlasy ráno, budete potřebovat 2-3 mýdla.
 • Nepoužívejte příliš mnoho oleje, nezlepší to účinek postupu. Chcete-li snížit střední délku, budete potřebovat víc než lžíce drogy.

Efektivní recepty

Nejjednodušší způsob léčby je použití přírodního oleje v jeho čisté formě. Předehřeje se na tělesnou teplotu, vtírá do kořenů špičkami prstů a pak se rozděluje po celé délce. Po 2 hodinách se produkt vypláchne teplou vodou a šamponem a prameny se přirozeně suší.

Použití vysoušeče vlasů sníží účinnost masky, protože je lepší ji odložit až do úplného zotavení vlasů.

K dispozici jsou také vícesložkové masky a oplachové odvarky, jejichž recepty je možné vzít na vědomí.

Proti plešatosti

Je nutné kombinovat ve skleněné misce dvě polévkové lžičky lopuchového oleje, čerstvě vymačkané citronové šťávy a medu. Kompozici vložte do vodní lázně a ohřejte ji na úplné připojení součástí. Přidejte dva vaječné žloutky, dobře promíchejte. Aplikujte na kůži a kadeřte, věnujte zvláštní pozornost kořenům. Po 2 hodinách vypláchněte s příliš horkou vodou, aby se žloutky neztuhovaly.

Tento nástroj pomůže zastavit vypadávání vlasů a probuzení spících folikulů. Zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy, zrychluje metabolické procesy a podporuje saturaci buněk kyslíkem. Navíc jsou vlasy obnoveny po celé délce, jsou měkčí, lesklé a poslušnější.

Stimulovat růst

V tomto receptu nebudeme používat máslo, ale odvar z kořenů lopuchu. Má lehčí texturu a má stejné příznivé vlastnosti jako lékárenský výrobek.

Za prvé, mletí suché kořeny v mlýně na kávu, potřebujeme dvě polévkové lžíce surovin. Naplňte ho sklenicí vroucí vody a pošlete ji pomalu. Tomim 15 minut, poté zakryjte víkem a trváte až do úplného chlazení.

Nářadí roztřiďte do pokožky a kořeny potřebují po šamponování, nevyžaduje oplachování. Stejný přípravek může být opláchnut prameny.

Lupy

Příprava kompozice je velmi jednoduchá. Kombinujte lžíci lopuchového oleje s lžičkou šťávy z aloe. Nejdříve masíme masku do kořenů a kůže, zbytky jsou rozloženy po celé délce. Doba expozice je od 2 hodin, v případě potřeby ji můžete nechat v noci.

Výživná a zvlhčující směs bude mít příznivý účinek po prvním týdnu pravidelného používání.

Tento nástroj pomůže zbavit se seborrhy. Účinně hydratuje dermis, bojuje proti houbám a bakteriím, čistí póry a normalizuje mazové žlázy.

Intenzivní výživa

Vícekomponentní masky pomáhají vyživovat silně poškozené vlasy pomocí užitečných látek. Jejich komponenty zvyšují vzájemné působení a poskytují jen nádherný výsledek.

Vezměte lžíci racku, ricinového a řepkového oleje, vyhřívaného ve vodní lázni. Třepeme prsty prsty v hlavě kůže, zbytek položíme na kroužky. Po 2 hodinách se promyje, pokud je to žádoucí, může být kompozice ponechána přes noc.

Během dvou týdnů zjistíte, že prameny se staly pružnějšími a lesklejšími, přestaly se rozbít a vypadávat a na růstové čáře se objeví nové vlasy.

Pro laminování

Suché a křehké prameny rychle obnoví tento nástroj dovolí. Nalijte polévkovou lžíci želatiny se třemi lžícemi vody, nechte naplnit. Když granule nafouknou, přidejte čajovou lžičku lopuchového oleje a zašlete směs do vodní lázně. Ujistíme se, že se neváří a všechny komponenty jsou spojeny do homogenní hmoty.

Aplikujte masku, ustoupíte od kořenů o 1,5 cm, umyjte se za hodinu. Vlasy dostanou maximální výživu a želatina vytvoří okolo nich lesklý ochranný film, který zabrání zničení.

Posílit

Negativní vliv vnějších faktorů může způsobit oslabení kořenového systému. Pokud se setkáte s takovým problémem, pomůže tato metoda vyřešit.

Potřebujeme jedno kuřecí vejce (použijte pouze žloutek). Smíchejte s jednou lžící lopuchového oleje a stejným množstvím pepřové tinktury. Aplikujte okamžitě na kořeny a dermis, pak na délku a tipy. Udržování času by nemělo přesáhnout půl hodiny, poté bychom zmyli zbytky finančních prostředků.

Je zakázáno používat masku, pokud na hlavě působí podráždění, drobné škrábance, zranění nebo odřeniny.

Zkuste to shrnout

Kořen kořene má mnoho příznivých vlastností, protože se často používá v tradiční medicíně. Kombinovaný účinek přípravku na pokožku hlavy a kadeře vám umožní odstranit různé poruchy. Je možné aplikovat jako léčivo jako vývar z rostlin a oleje.

Chcete-li dosáhnout konkrétních cílů, vytvořte si speciální recepty, mezi nimiž najdete ten, který je ideální pro vaše vlasy.

Tato maska ​​oživil mé vlasy. Rufová maska ​​pomůže někomu!

Myslíte si, že ve světě existuje lék, který může být nazván skutečným všelékem mnoha problémů s vlasy? Ano, existuje a je k dispozici každému z nás! Jedná se o rajčatový olej. Samo o sobě může zachránit vypadávání vlasů, působit jako směs pro jejich růst, záření a celkové zdraví. Hřích není použít takový zázrak, ne? To je důvod, proč je dnešní rozhovor tématem masky na vlasy.

Několik slov o hodnotě lopuchového oleje

Tajemství účinnosti je v nejbohatším složení. Díky celé řadě užitných vlastností, lopuchové masky pro práci na vlasy v komplexu:

 • bílkoviny v něm jsou stavebními kameny pro vlasové šachty;
 • vitamíny v jejím složení jsou potřebné pro jejich sílu a intenzivní růst;
 • fytosteroly aktivují vlasové folikuly;
 • minerální látky posilují, poskytují prameny lesk;
 • Na úkor inulinu, olej z lopuchu dokonale čistí pokožku hlavy.

Velmi podrobné informace o výhodách lopatkového oleje jsou popsány v tomto videu:

Malá rada: čerstvý olej je nejužitečnější, takže stačí koupit olej s minimálním trvanlivostí. Nemělo by to trvat déle než tři měsíce. Pokud je doba skladovatelnosti oleje - šest měsíců nebo déle, znamená to, že je plněné konzervanty.

Nejlepší recepty masky s lopuchovým olejem

Moje babička robí sám z kořene svého letního lopuchu sama - na podzim vykopává kořeny, rozdrtí je a trvá na slunečnicovém oleji. Ale jsem zaneprázdněná dívka, takže nemám obtěžování a koupím tento výrobek v lékárně. Ale zpevňující řídká maska ​​s pepřem, dělám to podle receptury mé babičky.

Právě míchám tři lžíce olejů, lopuchu a kolečka, pak jim přidá dvě lžíce pepřové tinktury (najdete je také v lékárně). Uložte tuto kompozici na vlasy, měli byste mít alespoň půl hodiny. Umyjte ji šamponovou vodou.

A zde najdete vynikající recept na lopuch, složitou masku proti pádu. Vedle másla, medu, cibule "čerstvé" a obyčejné vejce jsou v něm obsaženy.

Snímáte efektivní masku pro aktivní růst a husté vlasy? To je také v mém arzenálu - to je lopuchová maska ​​s hořčicí, pro vlasy. Byla to ta, která pomohla mojí sestře, když po "hladové" stravě měla vlasy ztuhlé a prakticky přestaly růst. Po ošetření lopuchovým olejem vypadají vlasy sestry zdravé a lesklé, jak na fotografii, tak v životě.

Zde je recept na tuto skvělou kompozici: smíchejte dvě lžíce nejběžnějšího hořčice se žloutkem (nabijte ji do pěny), dvě lžíce lopuchového oleje a lžíci granulovaného cukru. Přidejte trochu teplé vody ke směsi, aby se papír. Aplikujte směs na pokožku hlavy, zahřejte hlavu, počkejte dvacet až třicet minut a poté opláchněte šamponem.

Pozor, pokud vaše pokožka hlavy začíná spálit špatně, okamžitě vypláchněte kompozici, nečekejte dvacet minut! To znamená, že máte extrémně citlivou pokožku a hořčičné výrobky nejsou pro ni vhodné.

Konečně se s vámi podělím o jeden trik: pokud nemáte čas na komplexní masky na vlasy, ale máte touhu starat se o vlasy, jednoduše aplikujte oleje, které se třela mezi vaše dlaně na prameny (ale ne na kořeny!), Věnujte pozornost špičkám. Nechte olej na vlasy, včetně noci. Takto "napájejte" vlasy a zachráníte špičky od sucha.

Naučil jste se:

 1. Proč je kořen lopuchu nepostradatelný pro vlasy?
 2. Jak vyrobit nejlepší masku na lopuch doma?
 3. Jak používat olej z rašeliny pro hustotu a růst pramenů?

Klikněte na "Líbí se" a získejte pouze ty nejlepší příspěvky na Facebook ↓

Riziková maska ​​pro vypadávání vlasů

Upřímné tipy o maskách z lopuchu

Ropa olej je široce používán v moderní kosmetologii a tradiční medicíně. To není překvapující. Má velké množství vitamínů, jako je A, E, C, skupina B, také obsahuje stroncium, cín, mangan, železo, měď, zinek, vanad, stejně jako éterické oleje připravené k použití, polysacharidy.

Naše babičky, které chtěly zachovat krásu svých vlasů, aktivně používaly různé přírodní léky, včetně rašelinového oleje. Byl připraven z kořenů společné rostliny - lopuchu nebo lopuchu. Tento olej se doporučuje pro případy těžkého vypadávání vlasů, lupů, dělených konců, stejně jako pro suchou pokožku hlavy a svědění. Navíc může být používána k profylaxi několikrát měsíčně. Tím zachováte lesk, zdravost vlasů a posilujete je.

Vliv lopuchového oleje na vlasy

Často příčinou rozštěpení a vypadávání vlasů je narušení průtoku krve a metabolismu v kůži hlavy. Jedná se o obnovu těchto procesů, které pomáhají ropnému oleji. Rovněž posiluje vlasy a činí je poslušnějšími, chrání před účinky takových negativních faktorů, jako je barvení, vysoušeč vlasů, perm. Olej by měl být používán nejvýše 1 krát týdně. Uživatel si všimne, že po 15 procedurách se objeví zřetelný výsledek.

Aplikace lopatkového oleje

Používá se ve své čisté podobě a přidává se k domácím maskám.

Před použitím oleje je třeba ho zahřívat ve vodní lázni. Tím se aktivují příznivé vlastnosti a zlepšuje účinek.

Horký olej by měl být aplikován na vlasové kořeny. Potom pomocí hřebenu rozdělte celou délku. Po navíjení vlasů v teplém ručníku a nechte asi hodinu. Pak opláchněte šamponem vodou. Důležité: jakékoli použití přírodních složek může způsobit alergie. Pokud se objeví příznaky alergické reakce, okamžitě přestane používat lopuchový olej.

Receptuje účinné masky s lopuchovým olejem pro vypadávání vlasů

Maska s lopuchovým olejem, citronem a medem

Připravte směs 2 lžíce medu a citronové šťávy s lehce zahřátým lopuchovým olejem. Pak by měla být směs zahřátá ve vodní lázni, dokud se med nerozpustí. Po ochlazení přidejte 2 žloutky.

Je nutné položit masku na kořeny, rozložit zbytek po celé délce, zabalit hlavu do ručníku nebo filmu a nechat hodinu. Pak opláchněte teplou vodou a šamponem.

Riziková maska ​​s aloe zvyšuje růst vlasů

Chcete-li vytvořit masku, musíte rovnoměrně rozmíchat med, rašelinový olej a šťávu z aloe. Aplikujte směs na vlasy a nechte 1 hodinu, pak vypláchněte vše.

Barevná maska ​​s vejci

Složení: 2 polévkové lžíce. lopuchový olej, 2 žloutky, 1 polévková lžička. kakao

Všechny komponenty jsou smíchány, vloženy na vlasy, zabalené s ručníkem, nechat hodinu a pak opláchnout.

Tato maska ​​je velmi účinná při vypadávání vlasů. Po nanesení pramenů se změkčí a hydratuje.

Rufová maska ​​s kopřivou

Složení: 2 polévkové lžíce. listy z kopřivy, 1 polévková lžíce. lopuchový olej.

Příprava: Nettles nalijeme sklenici vroucí vody, vaříme, ochladíme a napláčíme. Ve 100 ml výsledného vývaru se přidá olej. Doporučuje se, aby se aplikoval dvakrát týdně.

Riziková maska ​​s červeným pepřem

Smíchejte stejnou část pepřové tinktury, lopuchu a ricinového oleje. Směs se třese do vlasových kořenů. O hodinu později by měla být maska ​​omyta teplou vodou. Místo pepřové tinktury můžete použít pravidelnou červenou papriku, hlavní věcí není přehánět.

Tato maska ​​pomáhá zlepšit krevní oběh a posiluje vlasové folikuly.

Rufová maska ​​s koňakem

Potřebné součásti: 1 lžička lopuchového oleje, 1 lžička brandy, 1 žloutk.

Vše se hodí na vlasy po dobu jedné hodiny. Po opláchnutí teplou vodou.

Barevné vlasové masky. Jak vyrobit vlasové masky s lopuchovým olejem.

O výhodách rajčatového oleje

Odborníci se domnívají, že masky lopuchu dokonale přispívají k obnově poškozených vlasů, zlepšují jejich strukturu, zabraňují vypadávání vlasů a urychlují růst.

Rajčatový olej, který za dostupnou cenu dnes lze zakoupit v každé lékárně, je opravdu jedinečným přírodním darem pro ty, kteří ocení krásu a zdravé vlasy.

Surovinami pro jeho výrobu jsou ovoce a kořeny lopuchu, jejichž aktivní látky regulují metabolické procesy na pokožce hlavy a zvyšují krevní oběh, probouzejí a aktivují uvolněné vlasové folikuly.

To je důvod, proč lidé, kteří pravidelně používají lopatky na vlasy, mají dobře upravené a lesklé vlasy.

Tipy pro použití masky na vlasy lopuchu

Chcete-li, aby proces s použitím masky na vlasy byl úspěšný, měli byste znát několik jednoduchých pravidel:

- aplikujte masku před umytí hlavy; po jeho tření by měla být hlava pokryta plastovým uzávěrem a nahoře s něčím teplým;

- musíte potřebovat minimálně jednu hodinu na vaši vlasovou masku, po níž budete muset důkladně umyt vlasy obvyklým šamponem (úplně umyjte lopuchový olej, musíte to udělat dvakrát).

Abyste zhodnotili účinnost masky na roucho, měli byste to udělat alespoň 2krát týdně. Pak po několika měsících uvidíte, že vaše vlasy začaly růst lépe, přestaly vypadávat, získaly lesk a sílu.

Pokud jsou problémy vlasů vyslovovány, pak se maska ​​lopuchu aplikuje každý druhý den měsíc a půl. Pak přichází dvouměsíční přestávka, po které se opakuje wellness kurz. Pro preventivní účely může být tato maska ​​aplikována jednou týdně, kurz je přibližně 20 procedur.

Barevné vlasové masky - kontraindikace

Ropový olej pomůže všem druhům vlasů, nemá prakticky žádné kontraindikace. A přesto, abyste odstranili individuální nesnášenlivost svých složek, nebuďte líní, abyste ji otestovali na citlivost pokožky, například na kůži vašeho lokte, před aplikací masky lopuchového oleje. Pokud za půl hodiny nenacházíte varovné signály ve formě svědění nebo zčervenání pokožky, můžete bezpečně pokračovat v postupu obnovení vlasů.

Rufové masky na vlasy - nejlepší recepty

Recept 1: Nejjednodušší maska ​​na vlasy (pro obnovu a ošetření vlasů)

Pro krátké vlasy bude stačit 1 polévková lžíce oleje, na dlouhé vlasy budou potřebovat 2 polévkové lžíce nástroje. Ropa olej, předem lehce vyhřívaný, se třel do kořenů vlasů, postupně namáčí jejich vlasy po celé délce. Nechte 2 hodiny. Opatrně umyjte šamponem.

Receptura 2: Rajská maska ​​s medem, citronem a žloutkem (pro boj s plešatostí a pro urychlení růstu vlasů)

Směs lopuchového oleje, medu a citronové šťávy, odebrané ve 2 lžících. Zahřejte ve vodní lázni až do homogenní hmoty. Poté, co necháte masku mírně vychladnout, přidejte do ní 2 žloutky. Masku protřejeme na pokožku hlavy, držíme jednu a půl až dvě hodiny. Opatrně umyjte šamponem.

Receptura 3: Riziková maska ​​s kakaem a žloutkem (pro vypadávání vlasů a pro jejich růst)

Míchání 3 lžíce lopuchového oleje s lžičkou kakaa a vaječného žloutku aplikujte výslednou hmotu na vlasové kořeny a lehce masírujete hlavu. Mějte asi jednu a půl hodiny. Opatrně umyjte šamponem.

Receptura 4: Riziková maska ​​s červenou paprikou (z vypadávání vlasů a pro jejich růst)

Přidejte na 3 lžíce lopuchového oleje poloviční lžičku červené horké pepře. Mírně se zahřeje a třepe směs na pokožku hlavy. Neponechávejte víc než 15 minut! Opatrně umyjte šamponem.

Takovou masku můžete udělat tak, že si koupíte hotový lopuchový olej s pepřem.

Receptura 5: Riziková maska ​​s cibulí a medem (pro růst vlasů)

Směs lopuchového oleje, cibulové šťávy, medu a šamponu, ve formě polévky. Tváříme přijatou hmotnost na kořeny vlasů, pak je rozdělíme po celé délce. Držet asi dvě hodiny. Opatrně umyjte šamponem.

Recept 6: Riziková maska ​​s brandy a žloutkem (pro zlepšení růstu vlasů)

Smíchejte koňak a lopuch dobře, vezměte v lžíci, přidejte do nich vaječný žloutek a dobře poraďte. Mějte asi jednu hodinu. Opatrně umyjte šamponem.

Recept 7: Aloe lopuchová maska ​​(k zastavení vypadávání vlasů a zlepšení jejich růstu)

Směs lopuchového oleje, aloe šťávy a medu, ve formě polévky. Vtlačte do kořenů a držejte dvě hodiny. Opatrně umyjte šamponem.

Recept 8: Riziková maska ​​s ricinovým olejem, žloutkem a kvasnicemi

Dobře míchat dvě lžíce lopuchového oleje, žloutek, lžíce ricinového oleje a čajové lžičky lisovaných kvasnic, zpracovat výslednou hmotnost vlasů. Udržujte masku po dobu nejméně dvou hodin. Opatrně umyjte šamponem.

Recept 9: Riziková maska ​​s ricinovým olejem a vitamíny.

Smíchejte lopuchový olej s kolečkem a vezměte je dvě lžíce. Přidejte k nim vitaminy E a A (poloviční lžičku olejového roztoku) a pečlivě promíchejte směs, protřete ji do vlasových kořenů. Mějte asi jednu hodinu. Opatrně umyjte šamponem.

Recept 10: Rastlová maska ​​(pro zabránění vypadávání vlasů)

Ne každý má rád použít oleje k léčení vlasů. V takovém případě můžete použít masku z odvaru kořenů lopuchu, z něhož je skutečně připravený lopuchový olej.

Nalijte 2 lžíce nakrájených kořenů lopéka 200 g. teplá voda. Vroucí se při nízkém ohni asi 15 minut. Potom, těsně zakrytý víkem, nechte infuzi vychladnout. Deformujte, vyčistěte do kořenů vypraných vlasů. Neumývajte.

Tento vývar může být také opláchnut vlasy, ale v tomto případě by měla být voda dvakrát tolik.

Aplikujte lopatkové masky na vlasy, nezapomeňte, že úspěch každého postupu péče spočívá v konzistenci. Proto masky vyrobené z lopursového oleje splní vaše očekávání pouze tehdy, když je používáte pravidelně.

Dokonce lépe, pokud ovlivníte vlasy, budete komplexní, to znamená nejen zvenčí, ale i zevnitř, ovládající rovnováhu výživy a poskytovat tělu vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro zdravé vlasy. Pak se rozhodně stanou dobře upravenými a krásnými!

Maska na vlasy s lopuchovým olejem: jak vařit doma

Je obtížné najít užitečnější a nejoblíbenější nástroj než maska ​​na vlasy - to obnovuje, léčí, pečuje, rozjasňuje a plní mnoho dalších funkcí. Jediným úkolem, se kterým se nemůže vyrovnat - odstranění mastného lesku s prameny. Je to proto, že olej a odvar z lopuchu, na jehož základě je připravena, vytváří tukovou vrstvu, která slouží jako ochranná bariéra před škodlivými vnějšími vlivy.

Užitečné vlastnosti

Laboratoř dokázala, že maska ​​lopuchu je užitečná pro vlasy, protože má složitý účinek na ně a pokožku hlavy. Může být použit pro:

 • brilantnost;
 • obnovení dělených konců;
 • rovnání kadeří;
 • tloušťky;
 • ochrana;
 • léčba zranění (křehkost, poranění);
 • objem;
 • osvětlení;
 • zastavení a varování před ztrátou;
 • zastavení lupů;
 • růst vlasů;
 • odstraňovače barev po neúspěšném zbarvení;
 • hydratační;
 • posílit kořeny;
 • odstranit seborrheu.

To vše je možné díky jedinečnému složení oleje, které úspěšně kombinuje užitečné a bioaktivní látky.

 • kyselina askorbová (C);
 • niacin (PP);
 • retinol (A);
 • tokoferol (E);
 • linoleová;
 • oleo;
 • palmitové;
 • ricinol;
 • stearické.

Pro přípravu lopatek můžete použít alespoň kořeny kořene lopatek, které také obsahují mnoho bioaktivních látek, které jsou užitečné pro péči o vlasy:

 • Inulin zaručuje plynulost a lesk;
 • estery odstraňují lupy;
 • taniny zabraňují ztrátě (již jsme vám řekli, jak s tímto onemocněním řešit, odkazujte na něj odkazem);
 • stigmasterol regeneruje poškozené buňky;
 • sitosterol posiluje kořeny;
 • hořkost dezinfikuje poškození hlavy, zastavuje zánět;
 • protein obnovuje vlasy po poškození;
 • mastné kyseliny (palmitové a stearové) zvlhčují.

Obohacený tímto komplexem vitamínových kyselin začne růst vlasů mnohem rychleji - a to je hlavní efekt, pro který každý miluje kosmetiku. Navíc získávají krásný lesk, dobře upravený vzhled, přestanou se zlomit a rozštěpovat. Nicméně, všechny tyto zázraky jsou možné pouze tehdy, pokud je to správně schopné.

To je zajímavé. Rastlina má mnoho jmen: lapusník, dědeček, tatarský, lopug, lopuch, lopuch, reprinik, repyk, řepka, Mordvin, had, pes, lopuch, lepielník.

Funkce aplikace

Chcete-li dosáhnout tohoto efektu, musíte vědět, jak používat lopatky, protože v některých okamžicích jsou velmi zvláštní a vyžadují zvláštní přístup. To platí pro vyplachování a provádění určitých specifických funkcí. Zde jsou shromážděny nejoblíbenější otázky týkající se domácího použití této kosmetiky.

Existují nějaké kontraindikace?

Jedinou kontraindikací jsou mastné vlasy. Budou vypadat ještě mastnější. Přestože pro zrychlení růstu a zastavování spadu je možné kombinovat základní složky s sušícími produkty: protein, alkohol, hořčice, koření, želatina.

Jak se zahřát?

Před aplikací nebo přípravou masky by měly být všechny oleje a med, které se objevují v receptu, ohřívat na vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě na 35-40 stupňů.

Jaké vlasy je lepší použít?

V každém případě bude stejně užitečné: špinavé nebo čisté, suché nebo mokré. Odborníci však stále doporučují, aby se aplikovali na špinavou, lehce navlhčenou vodu.

Kolik se uplatňuje?

Přesné dávkování nelze určit. Nejprve aplikujte 1-2 lžičky. v dlani ruky, aby hmota netekla dolů a neteče do kořenů, pak žehličky prameny. Jakmile máte pocit, že ve vašich rukou není nic, vzít trochu víc.

Jak podat žádost?

První masáž do kořenů a pokožky hlavy s masážními pohyby. Pak s dlaněmi nataženými na vlasy po celé délce. Nakonec navlhčete špičky v oleji a jemně stlačte.

Kolik to má být?

Je možné celou noc, pokud použijete olej ve své čisté podobě a nejsou žádné alergie na ingredience masky. Za přítomnosti dalších komponent - od 15 min. (s hořčicí, skořicí, alkoholem) do 1 hodiny (s jinými oleji, kefír).

Jak se umýt?

Dávejte palmy ve vodě, naneste suchý šampon. Pokuste se porazit (bude to obtížné) a pak se umyjte. Šampon "háčkujte" zbytky masky a naložte s nimi. Po opláchnutí důkladně vypláchněte hlavu.

Jak často používat?

Několikrát týdně se jedná o léčbu a odstranění vážných problémů jednou za týden - jako prevence. Celý kurz - asi 15 masek. Poté se ujistěte, že jste si udělali přestávku, abyste si vlasy přerušili. Tím se eliminuje vedlejší účinek zvyknutí si na stejnou léčbu. Po měsíci a půl můžete začít znovu používat.

Můžu odejít na noc?

V čisté formě nebo v kombinaci s jinými oleji - je to možné. Ujistěte se však, že jsou vaše vlasy důkladně zabaleny. Ropa olej má špatnou vlastnost k půdorysu všeho, takže bude obtížné umýt případ polštáře, pokrývka duvet nebo noční šaty po něm.

Jaká je škoda?

Ropový olej a lopuch jsou silné alergeny a vyvolávají vyrážku a svědění na pokožce hlavy a dokonce i na obličeji. Proto se v první aplikaci důrazně doporučuje provést kontrolu testu:

 1. Namažte maskovanou tenkou pokožku vnitřního ohybu lokte (nebo zápěstí, nebo za uchem).
 2. Po 15 minutách vypláchněte.
 3. Monitorujte reakci pokožky během dne.
 4. Při absenci nežádoucích účinků (nadměrné zarudnutí, svědění, pálení, vyrážky apod.) Použijte masku na zamýšlený účel.

V případě alergické reakce je třeba zvolit jinou složku jako základ.

Druhým mínusem je pocit mastného filmu, proto je třeba hlavu umyl častěji. Tento problém lze řešit dvěma způsoby. Nejprve nedělejte masky příliš často: stačí jeden týden. Za druhé, pokuste se do nich zahrnout sušicí složky: vaječné bílé, želatinu, hořčičný prášek, červenou papriku, skořici atd.

Vysušuje vlasy?

Ne - naopak zvlhčuje.

Proč vypadají vlasy po maskách lopuchu?

Možná je to individuální nesnášenlivost. Nebo kosmetický výrobek nevyhovující nebo vypršela. Podívejte se na všechny tyto možnosti. Pokud jsou v pořádku, podívejte se na další příčiny ztráty.

Co nahradit?

Jakékoliv masky s jinými kosmetickými oleji nebo odrůdy léčivých rostlin.

Jak narovnat kudrlinky?

Smícháme 30 ml lopuchu a ricinového oleje, 15 ml olivového oleje. Do 2-3 krát týdně.

Jak se zbavit?

Směs lopuchového oleje nebo lopuchu s citrónovou šťávou v poměru 2: 1 a aplikovat na vaše vlasy každý druhý den. Nepoužívejte pro tento účel ricinový olej - vytváří efekt výpadku.

Původ názvu. Vědecké jméno "lopucha" je Arctium lappa, který se z řečtiny interpretuje jako "medvěd".

Možnosti aplikace

Rufové masky mohou provádět několik funkcí najednou.

 • Komprimuje proti spadu a zvyšuje růst

Klasická: aplikujte na kořeny a vlasy, podržte pod izolací, umyjte a vychutnejte si výsledky.

 • Maska proti lupům

Aplikujte připravenou masku pouze na kořeny a masírujte pohyby na pokožce hlavy. Existuje speciální mapa udávající směr, kterým by se prsty měly pohybovat. Doba masáže - nejméně 5 minut. denně po celý týden. Výsledek - odstranění lupů, svědění, úlevu ze seborrhy.

 • Přidání k nátěru

Mask z rtěnky může způsobovat zbarvení měkčí a jemnější. Chcete-li to provést, přidejte 1 polévková lžíce. l vařené domácí prostředky ve 100 g již zředěné barvy a postupujte podle pokynů. Zvažte však vyčíslitelný efekt ropy. Abyste nebyli zklamáni výsledkem, ujistěte se, že nejprve vyzkoušejte připravovanou hmotu na nějakém odděleném pramenu, abyste zjistili, jaký odstín bude vypadat.

Pokud přidáte jakoukoli masku na rouška mořská sůl nebo cukr, můžete si dobře vyčistit hlavu od nečistot. V tomto případě je směs aplikována výhradně na kůži a důkladná masáž se provádí během 1-2 minut. Peeling lze provést jednou týdně před vanou nebo sprchou. Po ní bude každá maska ​​několikrát účinnější.

 • Šampon

Zajímavou pětiminutovou masku získáte, pokud smícháte 1 polévkovou lžíci. l rašelinový olej v čisté formě (nebo s přídavkem medu, jílu, vajec) s 30 ml šamponu. Aplikujte, pěna, nechte 5-7 minut. Poté musíte důkladně umýt hlavu. Výsledek vás překvapí: vlasy budou lesklé a dobře upravené. Nicméně, zapojení do tohoto způsobu nestojí za to: jednou za týden je to dost.

Ne každý má finanční prostředky na laminování salonů, což vytváří ochranný lesklý film. Existuje však domácí alternativa: želatinová maska ​​poskytuje podobný účinek (i když ne tak dlouho). Aby se vlasy v důsledku jejich použití nestaly tvrdé, doporučuje se k němu přidat olej a častěji se jedná o lopuch, protože má zvlhčující a změkčující vlastnosti.

Hodnocení značky

Po přezkoumání obsahu internetových obchodů a sortimentu lékáren se budete překvapovat rozmanitostí, v níž jsou na moderním trhu prezentovány lopatky a ropuchy. Ale nejlepší je cena, která jim umožňuje být absolutně všemi používány. Je těžké říci, který lék je lepší - zaměřte se na tuto otázku o recenze a své vlastní pocity po podání žádosti.

Oleje

 1. Arctium lappa - 100% přírodní. S nasycenými mastnými kyselinami. Komplexní hydratace. Botanika (Rusko). 5 dolarů.
 2. Ropový olej na vlasy. Nivea (Německo). $ 3.
 3. Světlo, 5 v 1: posilování, detoxikace, laminace, výživa a lesk. Správný posilovací systém pro kořeny, pokožku hlavy a vlasy. Čistá linka (Rusko). Bylinné léky řady. $ 2.3.
 4. Pro praní a zpevnění. 0% barviv. Zelená lékárna (Ukrajina). 1,9 USD.
 5. Réva, extra zotavení. Belita-Vitex (Bělorusko). 1,8 dolarů.
 6. Stimulace růstu s červeným pepřem. Domácí lékař (Ukrajina). 1,5 dolarů.
 7. Síla vlasů - posiluje kořeny. Snadno se umýt. Redukuje prolaps, stimuluje růst. Biocon (Ukrajina, Rusko, Francie). 1,3 dolarů.
 8. Silný, pro všechny typy. Hydratační, nutriční, biolaminační účinek. Výsledkem je 3 minuty. Lidové recepty (Rusko). $ 1.2.
 9. Proti vypadávání vlasů. Nový dvoufázový vzorec. S výtažky z lopuchu, pepře, kopřivy a vitaminu E. Kera-Nova (Rusko). $ 1.1.
 10. S ginkgo biloba, vrba, vzdušná, pro křehké a oddělené vlasy (Flora Farm). Ukrajina $ 1.

Značkové lopatkové oleje

Navíc jednotlivé značky mají celou řadu produktů s lopuchovým olejem - ve své čisté formě a doplněné dalšími přísadami. Jsou ideální pro výrobu domácí masky.

Linka z Evalaru (Rusko). Přibližné náklady - 1,3 USD.

 1. S řetězcem. Odstraňuje odlupování a alergické reakce.
 2. S výtažkem z kopřivy. Stimuluje růst.
 3. S propolisovým extraktem. Pro všechny typy.
 4. S ginkgo biloba. Posiluje kořeny, zlepšuje krevní oběh.
 5. S plátkem a chmelem. Pro všechny typy.
 6. S extraktem přesličky a ceramidy. Pro všechny typy.
 7. S extraktem z čajovníku. Pro všechny typy.

Mirrolla (Mirrolla). Rusko Odhadovaná cena - 0,9 USD.

 1. S vitamíny A a E.
 2. S léčivými bylinami.
 3. S pepřem a estery.
 4. S červeným pepřem.
 5. S propolisem.
 6. S heřmánkovou lékárnou.
 7. S pšeničným klíčkem a jojobovým olejem.

Aspera (Rusko). Přibližné náklady - 2,1 USD. Posilování a lesk. Vzduch:

Dr. Retter (Polsko). Odhadovaná cena - 0,8 USD.

 1. Na léčivých bycích.
 2. S živými oleji.
 3. Přírodní aktivní.
 4. S červeným pepřem.

Zlaté hedvábí (Rusko). Odhadovaná cena - 0,8 USD.

 1. S hřebíčkem a ricinovým olejem.
 2. S pepřem a hřebíčkem.
 3. S kopřivou a hřebíčkem.

Ready masky značky

 1. Bioaktivní maska-kondicionér pro slabé, řídké a klesající vlasy. Eveline Cosmetics (Polsko). Linka je Bio-lékárna. $ 4.3.
 2. Horká maska-komprese Ropa - aktivátor růstu s kořenovým extraktem lopuchu a chmelovými šištičkami. Floresan (Rusko). $ 2.9.
 3. Bioaktivní komplex. Expresní maska ​​proti spadu, pro zpevnění a zotavení. Compliment (Rusko). $ 2.
 4. S bílkovinami a komplexem vitamínů pro regeneraci. Apotek je (Rusko). 1,7 USD.
 5. Restaurační péče a výživa stimulující růst. S jojobou 100% přirozené. Aroma Mania (Rusko). 1,7 USD.
 6. Pro oslabení a náchylnost k vypadávání vlasů. Posilování a oživení. S živými výtažky z kořisti a přesličky. Seznam přírody (Rusko). 1.6 dolarů.
 7. Zpevnění. Recepty babička Agafi (Rusko). 1.6 dolarů.
 8. Pro zpevnění s lopuchou a komplexem vitamínů. PL-kosmetika, Ukrajina (přírodní ruční kosmetika). 1,4 dolarů.
 9. S komplexem vitamínů pro posílení. Mirrolla (Rusko). $ 1.1.
 10. Pro všechny druhy, proti ztrátě, s kakaem a žloutkem. Lidové recepty (Rusko). $ 0.9.

Masky na vlasy připravené značky

Nejlepším nástrojem bude ten, který vám přinese vlasovou vitalitu, zdraví, krásu a lesk. Vyzkoušejte různé možnosti, nezapomeňte studovat složení a zkontrolovat datum vypršení platnosti.

Se světem - vlákno. Japonci mají lopuch zvaný gobo (nebo gabo), pěstují se v zeleninových zahradách a aktivně se používají při vaření a v domácí kosmetologii pro přípravu masky pro vlasy a obličej.

Domácí recepty

Rajčatový olej a odvar z lopuchu lze použít k přípravě různých masek doma. Další přísady zvyšují některé jejich vlastnosti. Například med a vitamíny - vyživují, pepř a hořčice - urychlují růst, kefír a bylinky zastavují ztrátu apod. Takže pečlivě zvolte recept a začněte léčbu a zotavení.

S medem

Smíchejte mírně zahřátý lopuchový olej a med v poměru 3: 1. Objeví se výživná maska, která vrací vlasy do lesku a silu. Vhodné především pro suchý typ, protože má vynikající hydratační účinek. Nevýhoda: může zanechat mastný film.

S červeným pepřem

Pokud mixujete lopuchový olej s pepřem, získáte vysoce účinný aktivátor růstu masky. Můžete použít červenou papriku: 100 ml oleje na 10 g koření. Nebo alkoholová tinkturka pepře: na 100 ml základní složky - 30 ml tinktury. Připravte se na pocit pálení, ale nezapomeňte, že to musí být v mezích toho, co je přípustné. Pokud není pevnost, maska ​​by měla být okamžitě omyta. Je kontraindikován pro citlivou pokožku hlavy. Držte čas - ne více než 15 minut.

S hořčicí

Často kombinujte olej s hořčičným práškem tak, aby maska ​​pro růst nebyla tak agresivní. Hořčice (15 g) nalijte vodu, aby vznikla krémová hmota. Pak přidejte 50 ml základní složky. Nicméně ani takový tandem nemůže vždy chránit před spálením. Držte čas - ne více než 15 minut.

Na pravidlech pro použití masky s hořčicí + další recepty založené na tom najdete na této stránce.

S vitamíny

Úspěšná kombinace, pokud potřebujete léčbu a obnovu vlasů. 30 ml lopuchového oleje - 1 ampulka nebo obsah oleje 5 kapslí. Doporučené: kyselina nikotinová, tokoferol, celá skupina B, retinol, aevit. Maska má jednu vlastnost: vitamíny ztrácejí své příznivé vlastnosti při kontaktu s horkou. Proto při ohřátí oleje se nepřehánějte: jeho teplota by neměla překročit 35 ° C.

S vejcem

Pro vlasy není nic lepšího, než je míchání lopuchového oleje nebo odtučnění lopuchu (30 ml) s vaječným leskem a bohatou barvou, která je zaručena po dlouhou dobu.

S žloutkem

Hydratační maska ​​pro suché vlasy je pro mastnotu přísně kontraindikována: míchat 50 ml zahřátého lopuchového oleje a medu, 2 surové, už šlehané žloutky.

Trpíte suchými vlasy? Doporučujeme: "Hydratační masku".

S bylinkami

Pokud smícháte lopuchový olej s odvarováním a infuzemi připravenými na základě léčivých rostlin, obdržíte lékařské masky, které obnoví poškozené a rozštěpené konce. Vyberte si moudře, jelikož každá bylina má specifický kosmetický efekt a zvyšuje jednu nebo jinou vlastnost produktu:

 • Aira root - aktivuje růst;
 • Aloe - obnovuje, léčí křehkost a léčbu;
 • břízy - zabraňte ztrátě, odstraňte lupy;
 • dubová kůra - předepsaná pro lupy a seborrheu;
 • Třezalka tečkovaná - obnovuje poškození, bojuje se ztrátou;
 • Calendula - léčí seboreu, uklidňuje podrážděnou pokožku hlavy, posiluje a vyživuje kořeny;
 • kopřivka - multifunkční, může eliminovat jakýkoliv problém, vhodný pro péči o všechny typy;
 • bobkový list - zastavuje ztrátu, posiluje kořeny;
 • barva vápna - vyživuje, dává lesk;
 • podrážka - dává lesk, dobře od mezisezónního spadu;
 • máta - eliminuje lupy;
 • Heřmánek - zesvětlí, obnoví poškození;
 • posloupnost - aktivuje růst.

Receptura na vaření: 15 g nasekaných bylinek vařilo 200 ml vroucí vody. Můžete trvat jen 15 minut, po 10 minutách můžete udržovat mírný požár, poté se vývar nebo infuze ochladí, přefiltruje a smíchá v poměru 2: 1 s olejem nebo ve stejném množství - s odvarem lopuchu.

S cibulí a česnekem

Smíchejte 100 g nakrájené cibule s 1 drceným česnekem, 50 ml odlovu lopuchu, surovým žloutkem, 20 ml brandy a přidejte 5 kapek rozmarýnového éteru. Výsledkem je vysoce účinná maska ​​pro zvýšení růstu. Připravte se na pocit pálení, ale stojí za to trpět. Neponechávejte delší než 15 minut.

S želatinou

Chcete-li laminovat doma, použijte želatinu. Smíchejte 30 g želatinového prášku, 100 ml vody. Nechte hmota bobtnat. Za pomoci vytápění a důkladného míchání se ujistěte, že nejsou žádné hrudky. Přidejte 30 ml lopuchového oleje.

Skořicí

Na bázi lopuchového oleje a koření získáte velkou masku pro urychlení růstu a lesku. Můžete použít jak prášek, tak i ester skořice. Smíchejte 30 ml oleje, 10 ml medu, 10 g koření nebo 5 kapek éteru.

S oleji

Chcete-li zvýšit nějaký druh vlastností masky, promíchejte lopuch s jinými oleji:

 • broskev - objem a lesk;
 • jojoba - hydratace a regenerace;
 • líska - získáte masku, která posiluje kořeny a zabraňuje spadnutí;
 • mandlová péče;
 • kokos - obnovit rozdělené konce;
 • ošetření lupy - lupy;
 • řešetlák řeckého - poškození;
 • olivový - zvlhčující;
 • kafr - sušení mastných vlasů.

Poměry jsou libovolné, v závislosti na tom, jaký efekt chcete mít více. Doba působení je také neomezená. Můžete dokonce nechat celou noc (kromě kafru). Nejoblíbenějším produktem je lopuch a ricinový olej: levné, jednoduché a co nejúčinnější.

S odvarem lopuchu

50 g kořenu lopéka nalijte 200 ml vroucí vody, ponechte na nízké teplotě. Odpařte polovinu objemu kapaliny. Po ochlazení napněte. Přidejte 50 g sádla, udržujte ve vodní lázni po dobu 2 hodin. Chladit, vypusťte zbytkovou kapalinu. Používejte k hydrataci a regeneraci.

Všechny domácí masky lopuchu, jak ukazuje praxe, jsou vysoce účinné. S jejich pomocí můžete rychle a přesně obnovit nejvíce poškozené vlasy. A to vše - na přírodní bázi, bez chemikálií a drog. Olej z lopuchu a odvar z lopuchu jsou testovány v čase, jsou součástí oblíbené recepty a jsou součástí mnoha šamponů a balzámů.

Na dalších maskách, které se starají o naše vlasy, si můžete přečíst příslušné články:

Pro Více Informací O Suché Vlasy