logo

Bílá hliněná maska ​​s třemi zákony "D": cenově dostupné, levné, efektivní

Bílý jíl je jedinečný přírodní materiál se stářími kosmetickými zkušenostmi. S pomocí tohoto léčebného prášku se dívky vyrovnávají s nejvíce bolestivými problémy: časné vrásky, nedostatek vitamínů, akné. Bílá jílovitá maska ​​posiluje, čistí a utlumí dermis. Nástroj zaujímá vedoucí pozici v hodnocení cenově dostupných a "pracovních" domácích kosmetologických produktů.

Zázračné možnosti bílé hlíny (nebo vědecky, kaolin) byly objeveny před několika staletími v Číně. Když byly objeveny první ložiska této horniny a její složení bylo zkoumáno, minerál okamžitě našel uplatnění v medicíně a kosmetologii.

Bílá hlína je prášková látka bílé barvy, někdy s nažloutlým nebo šedožlutým odstínem. Vytahuje se v Rusku, Číně, Bulharsku a na Ukrajině, podléhá speciálnímu čištění, pak je zabaleno a zasláno na farmářské pulty a regály kosmetických obchodů.

Kaolin: co je uvnitř

Příroda obdařila kaolin s celou "hromadou" stopových prvků, které jsou přínosem pro zdraví kůže. Kompozice má například zinek - dobře známý antioxidant, bojující proti škodlivým oxidačním účinkům volných radikálů. Má suchý, zesvětlující efekt na pokožku, matný a dokonale pleť. Co jiného je bohatá bílá jíl?

 • Silikon. Stimuluje tvorbu kolagenu, který je zodpovědný za udržení elasticity pokožky.
 • Mangan. Odmasťuje kůži, dává ušlechtilost.
 • Hliník. Má zvedací efekt, čímž obrysy obličeje jsou jasnější a horní vrstva dermis je hladší.
 • Vápník. Vyživuje pokožku na buněčné úrovni, aktivně se podílí na metabolických procesech, čímž je kůže hedvábná.

Jaké bílé hliněné masky mohou dělat

Přírodní složení bílé hlíny je bezpečné a má téměř žádné kontraindikace, vhodné jak pro normální, tak pro problémovou pokožku. Výjimkou je bolestná derma, takže pokud máte kožní onemocnění, rozsáhlý zánět, měli byste před použitím konzultovat s lékařem.

Kaolin ve složení masky má složitý účinek na pokožku. Ženy, které pravidelně používají tento výrobek k péči o obličej a k léčení epidermis, si povšimnou, že jílu "bere" s sebou celou řadu problémů, jako například:

 • vrásky, blednutí, otupělost. Vzhledem k tomu, že kaolin vyvolává syntézu kolagenu, bílá hliněná maska ​​maskuje oválné, vyhlazující vrásky a zajišťuje zdravou barvu dermis;
 • nadměrná pigmentace. Kaolin má dobrý bělící efekt;
 • malé záněty, podráždění. Vzhledem k obsahu hořčíku, vápníku a dalších stopových prvků má bílá hlína hojivý a uklidňující účinek;
 • nadměrný lesk. Bílé hliněné masky suší kůži, úzké rozšířené póry, normalizují činnost mazových žláz.

Použití: 5 kroků

Předtím, než začnete s přípravou a používáním masky založené na bílé hlíně, musíte znát některá pravidla, která způsobí, že proces omlazení a ošetření pokožky bude mnohem efektivnější. Existuje pět nuancí.

 1. Čištění Předtím, než začnete s regenerací jílů, dobře vyčistěte pokožku. To pomůže běžnému praní měkkými prostředky. Zajistěte snadný peeling nebo čištění.
 2. Nádobí. Používejte pouze sklo nebo dřevo. Kovové nádobí nejsou vhodné pro míchání součástí hliněných masek, protože kov reaguje s jinými chemickými prvky, které jsou součástí hlíny, a může je "neutralizovat".
 3. Konzistence. Smíchejte minerální prášek s vodou, dokud nezískáte pastu. Ujistěte se, že nejsou žádné hrudky a hmota nebyla kapalina, jinak by se vyčerpala z obličeje.
 4. Aplikace Jíl můžete aplikovat na celou tvář, ale vyhýbat se oblasti kolem očí. Vzhledem k tomu, že hlína má sušící účinek, může negativně ovlivnit citlivou pokožku, kde chybí mazové žlázy.
 5. Čas Kolik krytí masky závisí na typu pokožky. Za suchou pokožku stačí pět minut. Je-li dermis kombinována, doba expozice se zvýší na deset minut, a pokud je mastná, na 20 minut. Masku lze nasáknout houbou a poté opláchnout vodou.

Vyberte: 6 receptů

Krásy celého světa experimentují s recepty z bílé hlíny. Výsledkem je shromáždění osvědčených nástrojů. Některé z nich mají zřetelný omlazující účinek, který se rozpadá na první vrásky. Jiné jsou doporučeny pro čištění a antiseptické působení. Ještě jiné jsou vhodné pro snížení pigmentace a zbaveni akné. Vyberte nejvhodnější recept a začněte jednat.

Bílé hliněné masky pro různé typy pleti

Bílá hlína - přírodní materiál, který má také název "kaolin", získaný na počest jedné z čínských provincií, kde jsou bohaté ložiska této látky. Kromě Číny taková hlína je těžena v Bulharsku, na Ukrajině av Altai. Zevně je to prášek nebo malé granule bílé barvy, které mohou mít světle modrý, šedý nebo nazelenalý odstín. Bílou hlínu můžete koupit ve specializovaných odděleních supermarketů nebo v lékárnách, kde se prodává v malých sáčcích o hmotnosti od 10 do 200 gramů.

Složení kaolinu zahrnuje řadu minerálních solí a cenných stopových prvků, které zahrnují oxid křemičitý, zinek, měď, dusík, hořčík, hliník, mangan a draslík. Díky unikátním léčebným vlastnostem látky se široce používá pro léčebné a kosmetické účely. Je užíván vnitřně pro těžkou otravu a infekční onemocnění, používá se k vytváření kompresí pro artritidu, smíchá se do zubní pasty pro zesílení a bělnutí zubů. Bílá hlína, přidaná do obličejových masek, jemně odstraňuje zánět, dobře čistí póry, vyhlazuje vrásky a napíná kůži.

7 tipů pro používání nástroje

Stejně jako všechny kosmetické přípravky bude maska ​​na bílou hlinku účinná pouze tehdy, pokud ji budete správně promíchat a používat. Chcete-li rychle dosáhnout viditelných výsledků, pečlivě zvažte následující doporučení.

 1. Před použitím důkladně očistěte pokožku. Odstraňte zbytky nečistot a zbytků make-upu mytí pěnou nebo mýdlem a parou obličeje. Chraňte oblast kolem očí rozmazáním tukem.
 2. Pro přípravu masky vyberte skleněné nebo keramické nádobí. Když interaguje s kovem, kaolin ztrácí některé z jeho užitečných vlastností, proto je nejlepší smíchat součásti s dřevěnou nebo plastovou špachtlí.
 3. Prášek zřeďte mírně zahřátou vodou nebo jinou tekutinou. Vroucí voda vede ke ztrátě biologické aktivity bílé hlíny.
 4. Abyste se vyhnuli hromadě, vždy nalijte vodu do kaolinu, nikoliv naopak. Počkejte, až se kapalina absorbuje, a důkladně promíchejte ingredience do hladké.
 5. Konzistence masky by měla připomínat majonézu a nevypadat z obličeje. Nevytvářejte příliš hustou směs, abyste zabránili předčasnému vysychání.
 6. Aplikujte výrobek ihned po míchání. Obvykle jílová maska ​​působí po dobu 15-20 minut, ale u suché pokožky může být doba snížena na polovinu.
 7. Namočte sušenou masku a pak teplou vodou bez mýdla, jemně ji umyjte z tváře. Po umývání hojně nanášejte zvlhčovač.

Chcete-li maximalizovat přínosy kaolínové masky, vyberte příslušné komponenty podle stavu pokožky. Kromě vody se bílá hlína často mísí s odvar z bylin, mléčných výrobků a přírodních esenciálních olejů.

Bílý jíl pro mastnou pleť

Díky svým antiseptickým a sušicím vlastnostem může být kaolin skutečnou spásou pro ženy s mastnou pokožkou, které často trpí zánětem a akné na obličeji. Při pravidelném užívání tato látka nejenom zmírňuje akné, ale také normalizuje mazové žlázy.

Čisticí a bělící maska

Jednoduchá maska ​​na obličej bílé hlíny a peroxidu vodíku pomůže odstranit nepříjemné černé tečky a pupínky, které trvale odstraňují mastný lesk. Tento chemický výrobek, který lze zakoupit v lékárně, je známý pro své antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, neocenitelné pro problémovou pokožku.

 • 40 gramů bílé hlíny;
 • polovina citronu;
 • 20 ml peroxidu vodíku.
 1. Nalijte kosmetickou hlínu do vhodné nádoby.
 2. Stlačte šťávu z poloviny čerstvého citronu (měli byste dostat asi 20-30 ml).
 3. V kaolinu nalijte citrónovou peroxidovou šťávu, míchat přísady a aplikovat masku.
 4. Po 20 minutách dobře umyjte a obličej se smetanou.

Pravidelné používání masky čistí pokožku, vyrovnává její tón a zesvětluje obličej.

Prozánětlivý pro zralou pleť

Terapeutická směs pro problémovou pokožku, která vám může pomáhat při častých zánětech, je vyráběna na základě kaolinu a tinktury sušených lipinek a kopřivy prodávaných v lékárnách.

Další složkou masky, pro kterou se dostanete do lékárny - vitamín E (tokoferol). V kombinaci s léčivými rostlinami a hlínou bude mít omlazující a ochranný účinek, obzvláště cenný pro osoby se zjevnými známkami stárnutí. Vitamin E má dvě formy uvolňování: tobolky o objemu 100 až 400 mg a ampule s roztokem obsahujícím 5, 10 nebo 30% tokoferolu. Pro kosmetické masky je optimální koupit tobolky, protože koncentrace vitaminu E v nich je 50%.

 • 10 gramů sušené kopřivy;
 • 10 gramů sušeného vápna;
 • 20 ml vroucí vody;
 • 3 ml vitaminu E;
 • 20 gramů bílé hlíny.
 1. Vápno a kopřiva nalijte vroucí vodu a ponechte na infuse po dobu půl hodiny.
 2. Naplňte dokončenou vařičku a ochlaďte do mírně teplého stavu.
 3. Položte hlinku do skleněné nádoby, nalijte kapalinu, přidejte tokoferol a důkladně promíchejte.
 4. Aplikujte masku a po 20 minutách opláchněte vodou.

Výsledkem tohoto postupu je rychlé získání zdravého a omlazeného vzhledu.

Recept na akné

V boji proti akné jsou i drahé kosmetické výrobky průmyslové výroby často bezmocné. Chcete-li tento problém vyřešit, zkuste udělat domácí masku bílého jílu a esenciálního oleje z čajovníku. Tento přírodní produkt, známý svými baktericidními a antifungálními účinky, účinně snižuje záněty a zabraňuje vzniku nových vyrážek.

Olej z čajovníku se vyrábí destilací nebo lisováním za studena z listů a větví australské rostliny s názvem "melaleuka". Cena léku je dostatečně vysoká a je vhodné jít do lékárny na nákup, aby nedošlo k falšování. Vysoce kvalitní olej má světle žlutou barvu a příjemnou vůni, připomínající vůni muškátového oříšku. Nezapomeňte pečlivě prozkoumat označení: výrobek musí obsahovat více než 30% terpineolu a nejvýše 15% cyneolu. Nejúčinnější je látka, která má složení od 30% diterpenů.

 • 20 gramů bílé hlíny;
 • 20 gramů obsahu smetanového tuku 10%;
 • 3 kapky čajového oleje.
 1. Vložte do misky masku beztukové smetany.
 2. Nalejte bílou hlínu v malých částech, smíchejte látky do hladkosti.
 3. Přidejte olej z čajovníku do směsi.
 4. Znovu promíchejte všechno a položte na obličej čtvrt hodiny.

Tento domácí lék je dobrý, protože nejen pomáhá vyrovnat se s akné, ale také odstraňuje skvrny po kůži po akné.

Bílá hliněná maska ​​pro suchou pokožku

Výrobky s kaolinem jsou vhodné pro majitele citlivé suché pokožky, náchylné k častým podrážděním.

 • 20 gramů bílé hlíny;
 • 30 ml vařené vody;
 • 10 gramů kapalného medu.
 1. Hlínu míchat s vodou, aby se kapalná kaše.
 2. Zahřejte med, nalijte do směsi a rozmícháme.
 3. Po dobu 10 minut aplikujte dokončenou masku na obličej.
 4. Opláchněte studenou vodou a pak mastněte pokožku hydratačním krémem.

Tato domácí maska ​​jemně čistí a uklidňuje obličej bez poškození a také dává kůži potřebnou hydrataci a výživu.

Živina pro normální pokožku

Křehká maska ​​z bílé hlíny s banánem a mlékem pomůže šťastným majitelům běžných typů pleti, kteří chtějí zúžit póry, jemně očistit tvář a zbavit se malých vrásek.

 • 20 gramů bílé hlíny;
 • 30 ml mléka;
 • půl čerstvého banánu;
 • vaječné bílé.
 1. Hlínu rozpusťte v mírně zahřátém mléce.
 2. Broušení banánem na jemné struhadle nebo kotletem.
 3. Smíchejte ovoce s jílovou směsí a bílkovinami.
 4. Aplikujte výrobek na pokožku po dobu čtvrt hodiny.

Při pravidelném používání masky je obličej viditelně svěží po 2-3 procedurách.

Univerzální omlazující maska

Bílá hlína je nejen přirozená antiseptika, ale má také vynikající regenerační vlastnosti, díky níž je kůže pružná a napnutá. Vylepšení efektu pomůže přidat šťávu z aloe, aktivuje činnost buněk. Pokud máte tuto zdravou rostlinu doma, můžete se pravidelně hýčkat účinnými léky proti vráskám.

Aloe, na rozdíl od mnoha dalších složek, vyžaduje před léčbou speciální ošetření v domácí kosmetice. S nízkou teplotou a nedostatkem světla v listí jsou vyráběny biologické stimulanty, které mají silný tonizující a omlazující účinek. Začněte proces, nakrájejte několik hustých listů aloe, umyjte je a osušte a pak je zabalte do měkkého hadříku a položte je do ledničky po dobu dvou týdnů. Buničina a šťáva rostlin stárnoucích tímto způsobem se stanou neocenitelnými součástmi pro všechny domácí masky.

Třetí složkou, kterou potřebujete, je fermentovaný mléčný výrobek. Pokud máte normální nebo suchou pokožku, vezměte zakysanou smetanu a u žen s tukem je vhodnější použít jogurt.

 • 20 gramů bílé hlíny;
 • 20 g jogurtu nebo zakysané smetany s obsahem tuku 20%;
 • 1 list biostimulovaného aloe.
 1. Míchání jílů až do vyhlazení zakysanou smetanou nebo jogurtem.
 2. Aloe list pečený v ledničce nasekaný do kaše.
 3. Do směsi hlíny a zakysané smetany vložte 10 gramů šťávy z aloe a buničiny.
 4. Aplikujte masku na obličej po dobu 20 minut.

Produkt je vhodný pro ženy s jakýmkoliv druhem pokožky a viditelně vyhlazuje vrásky po pouhém použití. Chcete-li dosáhnout udržitelného výsledku, budete muset provést 10 procedur v intervalu 7 dní.

Bílé recepty pro všechny typy pleti.

Další jedinečnou vlastností bílé hlíny je bělící efekt, který vám umožňuje zbavit se pih, pigmentace a zesvětlit stopy starého akné.

 • 20 gramů bílé hlíny;
 • 5 ml citronové šťávy;
 • 1 okurka.
 1. Stlačte šťávu z okurek (mělo by to asi 20 ml).
 2. Kaolin se rozpustí v okurkové šťávě.
 3. Do kalu nalijte citronovou šťávu.
 4. Aplikujte masku a po 10 minutách opláchněte studenou vodou.

Opakujte tento postup, abyste dosáhli požadovaného výsledku, ale ne více než dvakrát týdně.

Názory žen

Chcete-li získat představu o účinnosti domácí kosmetiky, pomozte názory dívek a žen, které již vyzkoušely správný nástroj. Zde jsou některé recenze, které odešly o maskách bílého jílu na obličej.

 • Ekaterina (39 let, Moskva): "Od mé mladosti trpím mastnou, pimluzní kůží. Vždycky přidávám bílou hlínu k mým domácím maskám. Zbavuje akné, čistí póry a vyrovnává pleť. "
 • Elena (25 let, Voronež): "Mám rád masky s bílou hlínou, můj obličej po nich je jen sametový. V létě je vyrábím každý týden, ale v zimě ne více než jednou za měsíc, protože kaolin suší kůži. "
 • Margarita (28 let, Tolyatti): "Byla to bílá hlína, která mi v mládí pomohla zbavit se akné. A teď, když něco skáče, okamžitě udělám masku s kaolinem a všechno je v pořádku. "

Jak můžete vidět, bílá hliněná tvářová maska ​​doma má spoustu fanoušků. Nejdůležitější je správné vybírání souvisejících komponent a ujistěte se, že při použití tohoto nádherného nástroje zohledněte typ kůže.

Obličejové masky s bílým jílem doma

Promluvme si o výhodách a použití bílé hlíny pro pokožku tváře doma. Každý den je jemná pokožka obličeje vystavena desítkám negativních faktorů - od silného větru, mrazu nebo tepla po neúspěšně vybranou kosmetiku. Dokonce i nadace - skutečná přítelkyně každé dívky, negativně ovlivňuje stav kůže. Existuje několik řešení tohoto problému - buď výběr drahých profesionálních nástrojů pro každý případ života, nebo použití populárních receptů. Bez ohledu na typ a stav pokožky se bude vaším loajálním asistentem stát bílá hlína (kaolin).

Výhody bílého jílu na obličej

Bílá hlína - vynikající přírodní lék na péči o jemnou pokožku. To pomůže vypořádat se s jakýmkoli problémem, bez ohledu na typ pokožky. Kromě toho je kaolin kombinován s množstvím užitečných produktů, takže provádění takových kosmetických procedur doma nebude vyžadovat žádné zvláštní výdaje. Nebojte se experimentovat! Na základě toho jsou vynikající masky Kleopatry připraveny k omlazení pokožky.

Kaolin obsahuje látky jako je zinek, hořčík, křemík a vápník. Tím, že kaolin facials pomůžete kůži:

 • Zvyšte pružnost;
 • Zpomalit stárnutí buněk;
 • Zabraňte časným vráskám;
 • Zlepšení tvorby kolagenu;
 • Staňte se sametově na dotek.

Kdo bude vyhovovat bílým hliněným maskám?

 1. Kosmetická bílá hlína pomůže majitelům mastné pokožky zapomenout na problém mastného lesku a nenávistných černých teček.
 2. Dívky s problematickou kůží dýchnou úlevou, zbaví se otravných pupíků a malých vyrážek.
 3. Po několika procedurách mohou ženy s "vyčerpanou" pokožkou užívat utažený obrys obličeje, zlepšit barvu pleti a pružnost.
 4. Majitelé normální nebo kombinované pokožky dostanou nasycovací dávku nezbytných stopových prvků.

Pravidla pro vytváření masky doma

 1. Koupit hlínu je nejlepší v lékárně nebo v kvalifikovaném kosmetickém obchodě. Věnujte pozornost jeho skladovatelnosti a rovnoměrnosti prášku - v něm by neměly být trosky a kusy.
 2. Udělat masku bílé hlíny nemůže být v kovové misce - to povede ke ztrátě živin.
 3. Při přidávání vody se ujistěte, že není horká, jinak produkt nebude mít prospěch. Ideální volbou by byla minerální voda.
 4. Maska by měla být použita ihned po výrobě.
 5. Nepoužívejte jílovou směs na oblast kolem očí.
 6. Pro dívky s citlivou nebo suchou kůží můžete přidat trochu rostlinného oleje a citronové šťávy na jakoukoliv masku, abyste odstranili "utahovací" efekt.
 7. Před zahájením procedury doporučujeme páru a jemně očistit obličej, poté promývat studenou vodou, přednostně vařit.
 8. Nedržte masku bílé hlíny déle než zadaný čas.

Recepty na domácí masky s bílou hlínou

Bílá Clay Acne Mask

Co lze očekávat: zlepšení problému pokožky, prevence akné.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Složení:

 • lžíce kaolinu;
 • 2 lžíce alkoholu nebo vodky;
 • čajová lžička šťávy z aloe.

Jak vařit: Smíchejte všechny ingredience, dokud se na obličej nepodaří homogenní kaše. Po deseti minutách opláchněte studenou vodou a naneste tenkou vrstvu zvlhčovače.

Bílá hliněná maska ​​z černých teček

Výsledek: zbavit se černých skvrn, zabránit zánětlivým procesům.

Budete potřebovat:

 • Art. lžíce bílé hlíny;
 • tolik minerální vody;
 • h. lžíce citronové šťávy;
 • 1 kapka esenciálních olejů z máty a čajového stromu.

Jak používat: Kaolin se zředí minerální vodou a důkladně promícháme, přidáme zbývající složky. Počkejte čtvrtinu hodiny po nanesení a vyjměte směs studenou vodou. Buďte připraveni na skutečnost, že pro hmatatelný výsledek je třeba provést 2-4 procedury.

Bílá hlína masku proti vráskám

Výsledek: sametová kůže bez vrásek.

Složení:

 • bílá hlina;
 • lipové květy;
 • šalvěj, levandule a heřmánek.

Příprava a způsob aplikace: připravte vývar, nalijte jednu lžíci všech bylin s vroucí vodou a nechte vařit asi hodinu. Přidejte kaolin, dokud směs není tlustá jako zakysaná smetana. Očistěte pokožku, aplikujte výrobek a držte jej 20-25 minut. Maximální účinek lze dosáhnout, pokud po odstranění masky hydratujete pokožku krémem.

Bílá hlína a citronová maska

Výsledek: nástroj pomůže zlepšit pleť a blednout pigmentaci.

Je nutné:

 • lžíce kaolinu;
 • čerstvá citronová šťáva;
 • šťáva z petrželky a jahody (jahoda).

Příprava a způsob aplikace: smíchejte všechny přísady, důkladně promíchejte kal a rozprostřete obličej. Doba trvání postupu je čtvrt hodiny.

Bílá hlína a medová maska

Nástroj pomůže: odstranit vrásky a věkové skvrny, utáhnout kůži a dát svěžest.

Složení:

 • čajová lžička medu;
 • lžíce hlíny.

Příprava a způsob aplikace: pomocí vodní lázně zahřejte med do tekutého stavu. Postupně přidávejte hlínu, neustále se mísí. Přeneste suspenzi na konzistenci krému, naneste na kůži a počkejte 20 minut.

Bílá jílovací bělící maska

Výsledek: vylepšená pleť, méně viditelné pigmentové skvrny, elastická a sametová kůže, nejlepší recept s bělícím efektem.

Komponenty:

 • kaolin;
 • čerstvá rajčatová šťáva.

Příprava a způsob aplikace: zředte jíl s rajčatovou šťávou na konzistenci. Obličej zakryjte silnou vrstvou masky a po 15 minutách umyjte.

Bílá hlína a mléčná maska

Co lze očekávat: vynikajícím nástrojem pro jemnou zvlhčující a vyživující suchou pokožku, stejně jako boj proti prvním známkám stárnutí.

Složení:

 • jedna lžíce bílé hlíny, tvaroh, kysaná smetana;
 • tři lžíce mléka.

Jak používat: Smíchejte všechny přísady a vyčistěte kůži. Doba trvání procedury je 10-15 minut.

Bílá hliněná maska ​​pro mastnou pleť

Výsledkem je odstranění mastného lesku, zlepšení barvy pokožky, výživy a hydratace.

Komponenty:

 • dvě lžičky bílé hlíny;
 • pět lžíce nízkotučného kefíru (ideálně domácí);
 • lžíce citronové šťávy;
 • petrželové listy.

Příprava a způsob aplikace: míchat bílou hlínu s kefírem, přidat dvě lžíce jemně nasekaných petrželových listů, míchat a nalít kaštan s citrónovou šťávou. Na obličej naneste velkou vrstvu a po 10 minutách jemně opláchněte.

Bílá hliněná maska ​​pro suchou pokožku

Nástroj pomáhá: jemně zvlhčuje a vyživuje suchou pokožku užitečnými látkami.

Komponenty:

 • 2 lžíce ovocného pyré;
 • lžíce olivového oleje;
 • lžíce zakysané smetany;
 • bílá hlína.

Příprava a způsob aplikace: připravte jablečné jablka nebo banány, přidejte zbývající složky a požadované množství kaolinu do krémového stavu. Nebojte se, jestliže po smíchání kvašení zahušťuje - můžete trochu zředit minerální vodou. Umyjte, aplikujte směs na obličej a počkejte 10 minut. Chcete-li zlepšit účinek po proceduře, aplikujte lehký krém.

Video recept: Domácí maska ​​pro bělení kůže na bílé hlíně

Bílý jíl pro obličej: recenze aplikací

Používám bílý íl na pokožku na obličej jednou týdně. Masky odstraňují lesk a pomáhají zlepšovat stav pokožky jako celku.

Dnes poprvé jsem vyzkoušel masku s kaolinem proti vráskám. Jsem velmi spokojen s výsledkem - po první aplikaci se kůže viditelně osvěží a zpřísňuje. Budu pokračovat!

Kosmetolog mi doporučil, abych učinil masky bílé jíly doma jako příležitost, jak se zbavit černé tečky sama. Strávím postup každý týden po dobu jednoho měsíce a nemyslím na problémy s kůží.

Bílý jíl pro obličej, domácí maská recepty

Kosmetické vlastnosti jílu jsou již dlouho známy. V přírodě existuje mnoho druhů, ale je to bílá hlína, která se nejčastěji používá pro obličej. Jemně působí na pokožku, urychluje krevní oběh, vyživuje kůži kyslíkem, zvyšuje její pružnost a pevnost. Bílé hliněné masky mají protizánětlivý a sušivý účinek, čímž eliminuje akné a zlepšuje pleť.

Vlastnosti a výhody bílé hlíny pro obličej

Zeleno (kaolin) je šedavě žlutý prášek. V péči o pokožku se používá hlavně v hotových a domácích maskách, které dokonale čistí pokožku, pohlcují přebytečné mazové žlázy a normalizují svou práci, absorbují toxiny, utlumují póry, suché menší záněty, pupínky, zmírňují podráždění, zlepšují obrys obličeje, utáhněte kůže, stejně jako zesvětlení pigmentovaných oblastí (pihy, věkové skvrny). Bílé hliněné masky jsou ideální pro péči o normální, kombinovanou, mastnou a problémovou pokožku. Hliněné masky navíc vyživují kůži, zvyšují elasticitu krevních cév a také aktivují produkci vlastních kolagenových a elastinových vláken.

Masky na bázi bílé hlíny mohou být vyrobeny sami, můžete si koupit kosmetický prášek v každé lékárně nebo speciální kosmetický obchod pro pouhých penny (20-30 rublů).

Vzhledem k sušicím vlastnostem bílé hlíny se nedoporučuje uplatňovat na vlastníky suché, dehydratované pokožky. V tomto případě je lepší dávat červenou, zelenou nebo šedou hlínu nebo kombinaci červené a bílé (růžové) jíly, která je ideální v péči o jakýkoliv druh pleti. Před zakoupením kosmetické hlíny vždy věnujte pozornost datu vypršení platnosti. Pokud vypršela platnost, produkt by měl nejlépe nepoužívat.

Pravidla pro přípravu a použití bílých jílových mastek pro obličej

 1. Masky a jiné kompozice s bílou hlínou jsou lépe připraveny ve skleněných nebo keramických pokojích, kov není vhodný, protože některé minerální látky obsažené v hlíně reagují s kovem, čímž ztrácejí své vlastnosti.
 2. Je důležité rozředit bílou hlínu s ochlazenou vařenou vodou, aby se získala konzistence připomínající zakysanou smetanou.
 3. Stejně jako u jakékoliv masky, je hlína účinně aplikována na očištěnou pokožku, vyhýbá se okolí očí.
 4. Je důležité aplikovat masku ihned po přípravě kompozice, jinak se ztvrdne v důsledku odpařování vlhkosti.
 5. Při silném podráždění na obličeji je jílovitá maska ​​kontraindikována.
 6. Doporučuje se použít masky s bílou hlínou 1-2 krát týdně s průběhem 10-12 procedur, pak se každý měsíc přestávce a v případě potřeby opakovat kurz.

Masky založené na bílé hlíně v krátké době pomáhají eliminovat okamžité problémy pokožky kdykoli v průběhu roku, zesvětlit pokožku a zlepšit pleť.

Bílý jíl pro obličej, domácí maská recepty

Klasická maska ​​pro všechny typy pleti (kromě suché).

Akce
Zlepšuje barvu pleti, čistí, omlazuje, bělí.

Složení.
Prášek bílého jílu - 1 polévková lžíce. l
Teplá voda (může být nahrazena teplým mlékem nebo bylinným odvar).

Aplikace.
Bílá hlína smíchejte vodou s požadovanou konzistencí. Aplikujte kompozici na 15 minut na pokožku obličeje, poté opláchněte vařenou vodou při pokojové teplotě, osušte pokožku a zvlhčte krémem vhodným pro vaši pleť.

Video: Receptová maska ​​s bílým jílem pro kůži.

Masky pro mastnou pleť.

Výživná maska ​​s medem.

Složení.
Bílý jíl - 1 polévková lžička. l
Tekoucí med - 1 lž.
Teplá voda.

Aplikace.
Zřeďte bílou hlínu na krémovou konzistenci, přidejte med. Aplikujte na obličej, po 15 minutách umyjte teplou vařenou vodou nebo infuzi neplodu, namažte pokožku přípravkem péče.

Matná a čisticí maska ​​s citrónovou šťávou a bílkovinou.

Složení.
Bílý jíl - 1 polévková lžička. l
Vařená nebo minerální voda bez plynu.
Vaječná bílá - 1 ks.
Tekoucí med - 1 lž.
Citronová šťáva - 1 lžička.

Aplikace.
Nejprve zřeďte hlínu vodou na hustou hmotu, přidejte zbývající komponenty a aplikujte na obličej. Uchovávejte masku 15 minut, poté opláchněte studenou vodou a naneste krém na kůži.

Složení.
Bílý jíl v prášku - 1 polévková lžíce. l
Mléko - 1 polévková lžíce. l
Talc - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Mléko zředěné bílé hlíny, přidejte mastek. Mělo by to vážit, vhodné pro aplikaci. Uchovávejte masku 15 minut, opláchněte ji teplou vodou, navlhčete krémem.

Kefírová maska.

Akce
Čistí, utahuje póry, normalizuje mazové žlázy, bělí.

Složení.
Prášek bílého jílu - 1 polévková lžíce. l
Citronová šťáva - 1 lžička.
Bezlepková kefír - 3 polévkové lžíce. l
Nakrájené čerstvé zeleniny - 1 lžička.

Aplikace.
Komponenty se skládají do husté hmoty, připomínající zakysanou smetanou, která se nanáší na kůži a ponechá 15 minut. Masku opláchněte teplou vodou, namažte pokožku hydratačním krémem.

Maska pro smíšenou nebo kombinovanou pleť.

Akce
Čistí, rohoží, vyživuje.

Složení.
Bílý jíl v prášku - 1 polévková lžíce. l
Olivový olej - 1 polévková lžíce. l
Citronová šťáva - 4 kapky.

Aplikace.
Všechny součásti masky pro připojení. Udělat strukturu na kůži a udržet 15 minut. Dále opláchněte kompozici teplou vodou a namažte pokožku opatrným prostředkem.

Maska pro mastnou a kombinovanou pleť.

Akce
Čistí, bělí, zlepšuje pleť, matuje.

Složení.
Kaolin prášek - 2 lžičky.
Kefír s nízkým obsahem tuku - trochu.
Olej z čajovníku - 3 kapky.

Aplikace.
Bílá hlína smíchaná s kefirem, aby se získala hustá hmota, ve které se zavede éterová složka. Kompozice se nanáší na kůži a uchovává se 15 minut. Opláchněte s tekoucí studenou vodou.

Maska pro normální pokožku.

Akce
Čistí, vyživuje, zjemňuje.

Složení.
Kaolin prášek - 1 polévková lžíce. l
Mírně teplé mléko.
Ovesná mouka nakrájená na mouku - 1 lžička.
Vaječná bílá - 1 ks.

Aplikace.
Kombinujte všechny komponenty a aplikujte na obličej, po 15 minutách vyjměte masku studenou vodou a naneste krém na pokožku.

Bílá maska ​​na obličej.

Akce
Perfektně zesvětluje oblasti pigmentace, má utahovací účinek, čistí, rohože, vyživuje.

Složení.
Prášek bílého jílu - 1 polévková lžíce. l
Petrželová šťáva (nebo okurka) - trochu.
Citronová šťáva (jahoda) - 3 kapky.

Aplikace.
Prášek zředěný okurkou šťávy (petržel) na hmotu připomínající zakysanou smetanu. Přidejte zbytek přísady, promíchejte a aplikujte na obličej. Po 10 minutách opláchněte kompozici studenou vodou a naneste krém.

Masky pro problémovou pokožku.

Maska s tinkturou neplodu.

Akce
Má protizánětlivý, čistící, sušící efekt, urychluje zrání akné a uvolňuje se zvenčí.

Složení.
Prášek bílého jílu - 1 polévková lžíce. l
Teplá voda.
Citronová šťáva - 4 kapky.
Alkoholová tinktúra žluta (heřmánek) - 1 polévková lžička. l

Aplikace.
Bílý jíl zřeďte vodou do krémové hmoty, přidejte zbývající složky a aplikujte na obličej. Po 15 minutách se omyjte studenou vodou a namažte pokožku smetanou.

Akné maska ​​s protizánětlivými účinky.

Složení.
Kaolin - 1 polévková lžíce. l
Aloe šťáva (nakrájené listy držet v lednici po dobu 10 dnů) - 1 polévková lžíce. l
Minerální voda bez plynu - 1 lžička.

Aplikace.
Aloe šťávy se zředí vodou a přidá se do jílového prášku. Smíchejte složky a naneste na kůži po dobu 15 minut. Opláchněte studenou vodou.

Alkoholová maska.

Akce
Zpevňuje póry, působí na záněty a pupínky, vyhlazuje vrásky, zlepšuje pleť.

Složení.
Bílý jíl - 1 polévková lžička. l
Vodka nebo lékařský alkohol - 1 polévková lžíce. l
Nepoužitá minerální voda - 1 lžička.
Aloe džus - 1 lžička.

Aplikace.
Aloe šťávy v kombinaci s alkoholem (vodka) a vodou, přidejte k bílé hlíně. Důkladně promíchejte, dokud se nedosáhne krémová hmota. Aplikujte masku na pokožku a podržte jej 15 minut. Opláchněte vařenou vodou při pokojové teplotě.

Maska pro zúžení pórů.

Složení.
Kosmetická bílá hlína - 2 polévkové lžíce. l
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l
Mátový esenciální olej - 2 kapky.

Vaření
Ve skleněné misce smíchejte všechny přísady, dokud nebude získána krémová hmota. Pokud je příliš tlustá, můžete přidat další olej. Aplikujte masku rovnoměrně na obličej a po 15 minutách opláchněte vodou při pokojové teplotě. Osušte pokožku krémem s uklidňujícím účinkem.

Utahovací maska.

Akce
Čistí a zpřísňuje póry, normalizuje mazové žlázy.

Složení.
Bílý jíl v prášku - 1 polévková lžíce. l
Vaječná bílá - 1 ks.
Kefír s nízkým obsahem tuku - trochu.

Aplikace.
Prášek smíchaný s bílkovinami a přidat kefír, aby se zakysanou smetanou podobnou hmotu. Distribuovat strukturu na pokožce a udržet 15 minut. Opláchněte velkým množstvím studené vody. Na konci procedury aplikujte přípravek na ošetření pokožky na kůži.

Masová maska ​​proti černým skvrnám s omlazujícím účinkem.

Složení.
Kaolin prášek - 1 polévková lžíce. l
Bodyagi prášek - 1 polévková lžíce. l
Teplou vařenou vodu.

Aplikace.
Smíchejte prášky a zředěte vodou, abyste získali hustou hmotnost. Rozložte složení na obličej a nechte 10 minut, pak opláchněte studenou vodou a nanášejte krém.

Maska peroxidu vodíku.

Akce
Čistí póry, odmašťuje, dezinfikuje, má protizánětlivý účinek.

Složení.
Bílý jíl v prášku - 1 lžička.
Magnesia kyselina uhličitá - 3/4 lžičky.
Vyčištěný mastek - ½ lžičky.
Borax - ¼ čajových lžiček.
3% roztok peroxidu vodíku - 5 kapek.

Aplikace.
Smíchejte výše uvedené složky. Husté složení, které se na povrch pokožky ukládá. Uchovávejte masku asi 15 minut a poté ji omyjte velkým množstvím čisté studené vody. Na konci postupu osušte pokožku smetanou.

Maska s kyselinou salicylovou.

Akce
Matuje, vyrovnává barvu pleti, čistí, rozjasní, dezinfikuje.

Složení.
Bílý jíl v prášku - 1 polévková lžíce. l
Čerstvě vymačkaná citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l
Kyselina salicylová - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Kombinujte všechny součásti masky, nasypte směs rovnoměrně na kůži a nechte 10 minut. Výskyt malého pocitu brnění a pocení pálení během procedury je normální, ale pokud jsou pocity nepříjemné, masku předtím vypláchněte. Opláchněte vařenou vodou při pokojové teplotě. Na konci procedury naneste na pokožku uklidňující krém.

Kontraindikace k použití bílé hlíny

 1. Přítomnost bílé hlíny na místě podráždění.
 2. Kožní onemocnění
 3. Alergické reakce.

Před použitím masky s hlínou doporučujeme testovat kůži na přítomnost alergických reakcí. Silné svědění, pálení, vyrážky a jiné nepříjemné projevy jsou silnými argumenty proti použití bílé hlíny jako kosmetiky. v žádném případě to nebude bolet konzultovat dermatolog o jeho použití.

Bílé hliněné masky na obličej: TOP nejlepší recepty

Kaolin, známý jako bílá hlína, je jedním z nejcennějších kosmetických přípravků, které nám Matka příroda dala. Po staletí tento minerál absorbuje veškerou sílu Země a energii Slunce, aby se stala opravdu zázračným lékem, který může prodloužit mládí a krásu naší pokožky.

Na stránkách portálu jsme Vám již nabídli řadu léčebných receptů z kaolinu, které mohou rychle a efektivně odstranit většinu estetických problémů pokožky, je čas dát tyto znalosti dohromady a vyprávět o všech výhodách a způsobech použití bílé hlíny v domácí kosmetologii.

Takže tato recenze je věnována vlastnostem a použití bílé hlíny pro pokožku obličeje. Řekneme vám, jak učinit čistící, omlazující a vyživující kaolínové masky doma, nabízet domácí recepty z bílé hlíny pro všechny typy pleti a sdílet skutečné recenze našich čtenářů.

Užitečné vlastnosti a použití bílé hlíny pro obličej a tělo

Samotný kaolin je vhodný pro všechny typy pleti, v kosmetických receptech dokonale nahrazuje mastek a rýžovou mouku.

V závislosti na přísadách s kaolinem lze připravit:

 • Stykající, sušení, protizánětlivé;
 • Tonic, osvěžující, vyživující;
 • Čisticí, změkčovací a kombinované masky.

Bílá hlína je bohatá na složení:

 1. Oxid křemičitý;
 2. Draslík a vápník;
 3. Zinek a sodík;
 4. Hořčík a mangan;
 5. Užitečné minerální soli.

Poznamenejte si hlavní terapeutické vlastnosti kaolinu na kůži obličeje:

 1. Tenký a šedý kaolín nasycuje minerály a obnovuje jeho tón;
 2. Horní kůže změkčuje, odfarbí mrtvé částice kůže a přispívá k obnově epidermis;
 3. Vrací elasticitu a pružnost pokožky, podporuje přirozené omlazení;
 4. Hluboce čistí a zpřísňuje póry, eliminuje černé skvrny;
 5. Zabraňuje tvorbě vrásek, vyhlazuje a odstraňuje labilitu pokožky;
 6. Odstraňuje toxiny, bojuje se zánětem a zarudnutím, léčí drobné rány, vylučuje pleť;
 7. Bílé pihy, věkové skvrny a známky po akné;
 8. Normalizuje tvorbu kožního mazu, eliminuje neinskletický lesk v problémových oblastech obličeje;
 9. Zlepšuje přívod krve do tkání;
 10. Sušuje mastnou pokožku a zabraňuje opakování akné.

Proto je léčebná bílá hlína, která se stane vynikajícím základem pro domácí výrobky péče o pleť v jakémkoli věku a pro všechny kosmetické problémy - je hypoalergenní a kombinuje s téměř všemi přírodními složkami.

Nabízíme Vám výběr bílé hlíny domácí masky, strukturované podle typů pleti a současných kosmetologických problémů.

Bílé hliněné masky: TOP 20 receptů pro každou příležitost

Takže v závislosti na přítomnosti přirozeného tuku a obsahu vlhkosti je podmíněno rozlišením normální, olejové, suché a smíšené (kombinované) kůže typu obličeje.

 • Normální kůže - obsahuje dostatek vlhkosti a mastnoty, je čistá, hladká, bez černých bodů a rozšířených pórů.
 • Olejnatá kůže - je charakterizována nadměrným leskem v důsledku zvýšené mastnoty; póry jsou zvětšeny, často se objevují černé skvrny, záněty, akné a akné.
 • Suchá kůže - zpravidla jemná, tenká, s matným odstínem. Je náchylná k odlupování a vzhledu raných vrásek, silně reaguje na změny teploty.
 • Kombinovaná kůže - obvykle na čele a v nasolabiálním trojúhelníku, jsou všechny známky tlustosti a kolem očí a na tvářích je kůže suchá, někdy se odlupuje a zamračuje se.

Bílé hliněné čisticí masky

Takové recepty jsou vhodné pro mastné a kombinované typy pleti na obličeji, které pomáhají bojovat s rozšířenými póry, akné a černými skvrnami.

Kromě kaolinu, droždí, kefaru, suché hořčice, medu, mouky a léčivých bylin lze přidat do masky.

Bílá hlína s čisticí kávy pro póry

Pro takové křoviny potřebujeme:

 • Kaolin - 2 lžičky;
 • Mletá káva - 1 polévková lžička;
 • Oranžová kůra (dobře uzemněná) - 1 polévková lžička;
 • Štipce hasené sody.

Příprava a použití:

Pečlivě promíchejte všechny přísady, aplikujte na připravenou pokožku na obličej a lehce masírujte 2-3 minuty.

My mytíme obličej studenou vodou a aplikujeme hydratační krém.

Očistěte ovesné vločky z černé tečky

 • Kaolin - 3 polévkové lžíce;
 • Ground pomerančová kůra - 2 polévkové lžíce L;
 • Ovesné vločky (zem) - 2 lžíce l.;
 • Čistá voda - 2-3 st.l.

Smíchejte suché přísady a postupně přidávejte čistou filtrovanou vodu - měli byste získat viskózní homogenní kaše.

Aplikujte na připravenou kůži (lze zpracovat pouze problematické oblasti), masáž po dobu 2-3 minut, omyjte studenou vodou.

V případě potřeby použijte denní hydratační krém.

Zpětná vazba od našich čtenářů:

Cool recept. Dobře čistí kůži, zpřísňuje póry, postupem je obličej měkký a sametový. A vůně je oranžová, velmi příjemná - nálada se zlepšuje. Chcete-li získat plný pozitivní poplatek - nezapomeňte zahrnout dobrou hudbu.

Recept s medem a citronovou šťávou

 • Pro ½ lžičky kaolin, med a glycerin;
 • 3 lžíce. čerstvě vymačkaná citronová šťáva.

Zkombinujte přísady, důkladně promíchejte a aplikujte na připravený obličej.

Doba expozice masky je 10-12 minut, my nejprve omýváme tvář teplou a studenou vodou.

Bílá hlína a jablko z rozšířených pórů

 • Malé čerstvé jablko;
 • Polovina citronu;
 • 2-3 polévkové lžíce kaolinový prášek.

V mixéru připravte směs citronu a jablek, přidejte prášek z bílého jílu a důkladně promíchejte, dokud nehne.

Doba expozice masky je asi čtvrtinu hodiny, nejdříve se umýt teplou a chladnou vodou.

Bílé hliněné bělicí masky

Takové recepty jsou účinné v boji proti pigmentovým patům, pihám, nadměrnému opalování a stopám akné.

Bílá hlína a citronová maska

V klasické verzi receptu potřebujeme pouze:

 • Bílá hlína;
 • Čerstvě vymačkaná citronová šťáva.

Kaolin se zředí citronovou šťávou na viskózní kaši. Je-li to žádoucí, můžete brousit citronem a míchat ho spolu s buničinou.

Kromě toho můžete obohatit složení petrželové šťávy, jahod nebo vitamín.

Zpětná vazba od našich čtenářů:

Chcete-li připravit masku, musíte si vzít 1 lžičku jílu, přidat půl lžičky čerstvě vymačkané citronové šťávy a trochu vody (minerální voda je lepší).

Gruel by se měl tvořit - není příliš likvidní. Maso dobře míchat a pak aplikovat na obličej, vyhýbat se oblastem pod očima. Pokud se maska ​​ukázala hodně, může být použita i na její krk.

Výhodou masky je, že proces vaření netrvá dlouho. Maska se vyrábí velmi rychle a přísady je možné zakoupit bez problémů.

Kompozice se hodí velmi dobře na kůži. Doslova v 10 - maximálně 15 minut, maska ​​vysuší a dobře utahuje kůži na obličeji. Pokud překročíte masku, může dojít k alergické reakci. Takže nepřehánějte to.

Pocity po proceduře jsou skvělé. Kůže se zjemňuje a vrásky se vyhlazují. Zpočátku se může objevit zarudnutí, ale rychle prochází a obličej získává příjemnou růžovou barvu.

Maska je velmi silná, takže to často nemůžete udělat. Před použitím se ujistěte, že nejste alergičtí.

Recepty s bílkovinami a kaolinem

 • 1 protein;
 • 10 gr. Bílá hlína;
 • Pro ½ lžičky kamenec a bramborový škrob.

Pečlivě promíchejte všechny přísady a aplikujte na připravený obličej po dobu 20-30 minut.

Pro mytí používejte teplou vodu.

Bílá hlína s pigmentovými skvrnami peroxidu vodíku

 • Pekařské droždí - 20-25 gr.;
 • 3% peroxid vodíku;
 • Kaolin - 10 g.

Kvasinky se zředí 3% roztokem peroxidu a přidá se kaolin - je třeba získat homogenní hmotnost konzistence zakysané smetany.

Bílé masky proti vráskám

Černá, šedá, červená, žlutá... hlína. A toto je neúplný seznam barevné palety tohoto jedinečného přírodního produktu. A každý z těchto typů má své vlastní jedinečné vlastnosti. Dnes bude předmětem naší pozornosti bílý kosmetický výrobek. Podíváme se blíže na jeho jednotlivé charakteristiky, mechanismus působení na pokožku obličeje a správnou aplikaci.

Výhody a nevýhody bílé hlíny

Bílá hlína nebo kaolin je typ skály, který byl ve starověku široce používán. V současné době se přírodní produkt používá nejen pro lékařské účely, ale také pro kosmetické účely.

Jeho hlavní výhodou je vyčištění kůže z toxických látek, bakterií a znečištění. Doslova je vytáhne z epidermis.

Kaolin je vhodný pro všechny typy pleti, tato funkce je tak oblíbená a poptávka. Hliněně dokonale eliminuje nadměrné vylučování mazových žláz a akné, snižuje zánět, zužuje rozšířené póry a efektivně zpřísňuje pokožku. Mělo by se však okamžitě poznamenat, že kaolínové masky se nedoporučují používat v přítomnosti růžového akné.

Kromě toho má hornina bělící a korekční vlastnosti. Jinými slovy, bílé hliněné masky pomáhají zbavit se věkových skvrn a dělat obličejové rysy rovnoměrnější.

Kvůli baktericidním a protizánětlivým účinkům přírodního produktu se často přidává do různých kosmetických přípravků pro péči o pleť. Pravidelné používání kaolinu může zlepšit stav kůže, a to:

 • zlepšit reliéfní povrch pokožky;
 • čisté a úzké póry pokožky;

Jak můžete vidět, bílá hlína je užitečným a cenným nástrojem pro péči o pleť. S tolika výhodami má výrobek pouze jednu nevýhodu. Po hliněných maskách se pokožka stává suchá, takže po zákroku je třeba se postarat o zvlhčení pokožky. K tomu můžete použít obvyklý hydratační krém.

Jak používat bílou hlínu?

Kaolin je relativně levný, ale zároveň účinný pro pokožku. Nicméně, každý, kdo se rozhodl použít pro kosmetické účely, by měl znát technologii aplikace. Proto Vás upozorňujeme na postupné zavedení postupu:

 1. Před aplikací vyčistěte pokožku od make-upu a nečistot. K tomu můžete použít čistící gel nebo křovinu.
 2. Pro masku použijte hlínu, zakoupenou ve speciálních kosmetických obchodech nebo v lékárně. Připravte směs a aplikujte na kůži silnou vrstvou. V procesu sušení hlinka utahuje kůži, což příznivě ovlivňuje zúžení pórů se zvýšeným obsahem tuku. Pokud máte suchou pokožku, doporučuje se na masku nasadit zvlhčenou látku.

Pouze v případě, že jsou dodržena uvedená pravidla, získáte maximální výsledky z použití bílých jílových mastek.

Clay Masotherapy: Oblíbené recepty

Bílá hlína může být použita jako samostatná součást. Pro zlepšení výsledku doporučují kosmetologové použití bílé hlíny v kombinaci s dalšími užitečnými produkty. Jaké recepty pomáhají vypořádat se s kožními problémy, uvažujeme podrobněji.

Maska s účinkem omlazení

Receptura se doporučuje používat u žen ve věku, ve které kůže ztratila svou přirozenou elasticitu, a na obličeji se objevují nežádoucí vrásky.

Smíchejte stejné podíly kaolinu a řepkového oleje. Pak přidejte několik kapek esenciálních olejů, můžete použít kadidlo a neroli. Dále pomocí mléka přiveďte směs do křehkého stavu, poté aplikujte na kůži a nechte ji 15-20 minut. Po čase omyjte směs studenou vodou.

Hluboká čisticí maska

Tento recept je vhodný pro problémovou kůži: častý zánět, akné, ucpané póry, zvýšená tvorba kožního mazu. Tato speciální maska ​​zlepšuje stav pokožky, a to iv nejvíce zoufalých případech.

Takže potřebujete následující složky:

  esenciální oleje (muškáty, levandule);

Smíchejte všechny přísady dobře a aplikujte na problémovou pokožku. Tento postup se doporučuje dvakrát týdně.

Bílá maska

Kromě toho, že tento recept dokonale odstraňuje pigmentové plochy, účinně obnovuje pokožku a vyrovnává pleť. Potřebujete nejběžnější přísady pro vaření: bílé hlíny, okurky a citronu.

Nejprve rožte zeleninu, abyste získali potřebný džus. Pak přidejte kaolin a citronovou šťávu. Způsob podávání a délka manipulace jsou stejné jako v předchozích receptech.

Detoxikační maska

Naše ekologie má negativní vliv na pokožku. Odtud máme problémy s akné, bledostí a blednutím.

Následující recept pomůže ochránit naši pokožku před toxickými účinky:

 • éterické oleje (citrón, jalovec, rozmarýn);
 • 1 polévková lžička. přírodní med;
 • 1 polévková lžička. bílá hlina;
 • vody

Stav pokožky se zlepší ihned po prvním postupu: kůže se stane svěží a rudý, tón tváře se stane rovnoměrným a jemným.

Maska pro všechny typy pleti

Maska účinně eliminuje peeling a akné. Smíchejte kaolin a smetanu (zakysaná smetana) v lžíci. Pak přidejte lžičku oleje (můžete použít mandlové, olivové nebo sezamové). Smíchejte směs s vodou a aplikujte na oblast obličeje. Před aplikací doporučujeme provádět čistící postupy pomocí křoví.

Bílá hlína je účinná látka pro pokožku. Přírodní produkt vám pomůže vždy a všude vypadat ohromující! Zkuste to a uvidíte sami.

Pro Více Informací O Suché Vlasy