logo

Černá hlína pro obličej, recepty pro všechny typy pleti

Tento typ kosmetické hlíny je nejhustší a mastnější na dotek, používá se hlavně v péči o pokožku tváře jako součást domácí masky s čistícím, protizánětlivým a omlazujícím účinkem. Takové postupy činí pokožku dokonale hladkou a čistou, utahují ji, zvyšují elasticitu, eliminují zarudnutí a akné.

Vlastnosti a výhody černého jílu pro obličej

Černá hlína může být nazývána univerzálním prostředkem, protože se používá v kosmetologii nejen v péči o jakýkoli typ pleti, ale také v péči o tělo (anticelulitidové zábaly) a vlasy. Černá hlína šetří z různých nepořádků: akné nebo akné, vrásky, letargii kůže, obličejové vinutí atd. Jeho užitečné vlastnosti jsou způsobeny nejcennější minerální kompozicí, ve které je mnoho stopových prvků, jako je stroncium, vápník, křemík, hořčík, železo, uhlík, které mají stimulující účinek na metabolické procesy, které se vyskytují uvnitř buněk.

Výsledkem interakce černých jílů s kožními buňkami je aktivní odlupování mrtvých kožních částic, vyčištění pórů na hluboké úrovni z nahromaděných nečistot, strusků a toxinů, saturace a vyživování pokožky základními látkami a také celkové omlazení. Clay má sušící účinek a schopnost regulovat procesy sekrece kožního mazu, v důsledku toho se odstraňuje mastný lesk, póry se zužují, kůže se stává nudnou, pleť se zlepšuje a při pravidelném užívání akné a záněty zmizí.

Kosmetici obvykle doporučují tento typ jílu jako masku a peeling pro mastnou a akné náchylnou kůži, ale s vhodnou kombinací přísad (například mléko, žloutek, zakysaná smetana, tvaroh), může být použita i v péči o suchou a citlivou pokožku. Obecně platí, že účinek černého jílu na kůži obličeje není jednoznačný, vše je individuální a závisí na specifických vlastnostech kůže. Nástroj nevyvolává alergie, ale v kombinaci s jinými složkami se doporučuje provést před použitím citlivost pokožky na vnitřní straně zápěstí.

Kromě masky je hlína vhodná k čištění masáží proti černým skvrnám.

Indikace použití černé hlíny pro kůži

 1. Přítomnost zánětu, mikrotrhlinky na pokožce.
 2. Olejnatá kůže.
 3. Komedony (černé tečky).
 4. Akné s různými stupni poškození kůže.
 5. Suchá kůže.
 6. Blednutí pokožky se známkami stárnutí (vrásky, vranové nohy, letargie).
 7. Selhání mazových žláz.
 8. Porucha buněčného metabolismu.
 9. Kombinovaná kůže.

Video: Kosmetická hlína, odrůdy a jejich vlastnosti.

Pravidla pro přípravu a aplikaci masky s černým jílem

 1. Nástroj se prodává jako prášek, proto by měl být zředěn v chladné vodě na jednotnou krémovou hmotu.
 2. Pro přípravu přípravků pro použití masky černé hlíny by měly být výhradně v keramických nebo skleněných předmětech, směs lépe promíchejte s dřevěnou špachtlí.
 3. Pokud kombinujete hlínu s jinými součástmi, musíte provést alergotest.
 4. Kompozice se připraví bezprostředně před aplikací, nanesená na čistou a pálenou plochu (pomocí parní lázně), s výjimkou oblasti kolem očí.
 5. Masku můžete držet maximálně 15 minut (to vše závisí na vrstvě aplikace), nemusíte přenášet pokožku do plné těsnosti.
 6. Černá hlína je omyta trochu těžší než ostatní druhy používat teplou vodu.
 7. Na konci procedury hydratujte obličej dobrým krémem.
 8. Masky dělají průběh 10-12 procedur 1-2x týdně, opět to vše závisí na typu pleti, ale ne častěji, jinak ho můžete snadno vyschnout, protože hlína dokonale táhne všechny póry včetně vlhkosti ( pokud to přeháníte).
 9. Na konci kurzu je důležité trvat 2-3týdenní přestávku.

Použití černého jílu na obličej, recepty domácí masky

Maska pro kombinaci pokožky.

Akce
Matty, čistí, mají protizánětlivý a utahovací účinek, zpřísňují póry.

Složení.
Daisy květiny - 2 lžíce. l
Chladná vroucí voda - 200 ml.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Připravte si heřmánkovou infuzi, nalijte do květu vařící vodu a trpěte pod víkem a ručník, dokud se úplně neochladí. Dále vezměte hlínu a zředte ji infuzí, abyste vytvořili krémovou konzistenci (ne kapalinu). Obvykle to trvá asi 1 polévková lžíce. l Rozpusťte výslednou směs na očistenou plochu, omyjte teplou vodou po 15 minutách a naneste krém s intenzivním hydratačním účinkem. Pokud nahradíte infuzi sekvence heřmánek, dostanete vynikající čisticí masku pro mastnou pleť.

Výživná maska ​​pro normální a suchou pokožku.

Složení.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Smetana - 2 lžičky.
Mléko - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Spojte černou hlínu se zakysanou smetanou, pokud je hustá hmota, můžete přidat mléko. K distribuci hotové homogenní, jednorázové kompozice na čistý obličej a držení po dobu 15 minut. Opláchněte masku vodou při pokojové teplotě a poté použijte zvlhčovač na obličej.

Akné maska ​​pro mastnou a kombinovanou pleť.

Akce
Čistí, utahuje póry, eliminuje zčervenání, vyhlazuje, vytváří pokožku sametovou.

Složení.
Rosehips - 10 ks.
Teplá voda (bez varu) - 200 ml.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Jojobový olej (lze nahradit broskví, avokádo) - 3 kapky.

Aplikace.
Nalijte ovoce horkou vodou a nechte vařit pod víkem a ručník po dobu dvou hodin, poté napněte. Černá hlína by měla být zředěna malým množstvím vývaru, měla by být nalita trochu, dokud se nedosáhne krémová hmota. V hotové směsi vstoupíte do oleje a naneste na očistenou plochu. Po 15 minutách, kdy se maska ​​začne vysychat, opláchněte studenou vodou, rozetřete obličej lotionem na bázi levandule a po půl hodině nanášejte zvlhčovač. V tomto receptu můžete namísto šípkového vývaru použít termální vodu.

Akné maska ​​s jablečným jablečným octem.

Složení.
Jablečný jablečný ocet - 5 g.
Černý jílový prášek - 10 g.
Esenciální olej z čajovníku - 3 kapky.

Aplikace.
Smíchejte přísady do homogenní kompozice, pokud se ukázalo, že je hustá, přidávejte trochu vody a aplikujte na očištěnou pokožku, významnější vrstvu na problémových místech, po 10-15 minutách umyjte studenou vodou a otřete obličej tonikem.

Maska s protizánětlivým účinkem pro jakýkoli druh pleti.

Složení.
Černá hlína - 10 g.
Aloe šťáva - 10 g.
Tekutý med - 5 g
Applesauce - 5 g

Aplikace.
Mícháme černou hlinku s aloe šťávou, přidáme pyré a med. Naneste homogenní hmotu na očistenou plochu a naneste silnější vrstvu na problémové oblasti. Po 10 minutách opláchněte kompozici studenou vodou a namažte obličej krémem s dobrým výživným účinkem.

Maska pro suchou a normální pokožku.

Složení.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Smetana - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Smíchejte prášek s ostatními složkami a aplikujte na kůži po 15 minutách, omyjte studenou vodou, pokořte pokožku tonikem a poté namažte pokožku hydratačním krémem.

Bílá maska.

Složení.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Mléko - 1 polévková lžíce. l
Smetana - 1 polévková lžíce. l
Jemně nakrájená petrželka - 1 lžička.

Aplikace.
Prášek zředěný mlékem, v výsledné husté hmotnosti přidat kysanou smetanou a petrželkou. Aplikujte masku na čistou pokožku a nechte ji 15 minut. Opláchněte masku teplou vodou. Na konci procedury namažte pokožku hydratačním krémem.

Čisticí maska ​​pro mastnou pleť.

Složení.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Calendula - 1 polévková lžíce. l
Chladná vroucí voda - 200 ml.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Připravte infuzi neplodu, vaříte suroviny s vroucí vodou, držte pod víkem, dokud se úplně neochladí. Poté zředíme prášek hlínou na krémovou konzistenci, která se rozprostírá na čistou tvář. Po 15 minutách opláchněte teplou vodou a nanášejte pokožku na zvlhčovač.

Čisticí a vyhlazující maska ​​pro mastnou a problémovou pokožku.

Složení.
Horká voda - 4 lžičky.
Salt - ½ lžičky.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Aspirin pouštěl - 1 tableta.
Černý prášek z jílu - 2 lžičky.

Aplikace.
Rozpusťte sůl ve vodě, aby nedošlo k jedinému krystalu, a poté přidáme citronovou šťávu, aspirin. Výsledná směs pro zředění jílu na krémovou hmotu. Složení je rozloženo na obličej a počkat na úplné vyschnutí. Poté postříkejte obličej vodou z rozprašovací lahve a masáž masírujte na obličej masážními pohyby (první vrstva se vždy aplikuje nerovnoměrně). Poté držte masku 15-20 minut. Opláchněte studenou vodou. Poté naneste kůži intenzivní hydratační účinek.

Maska s chlorhexidinem.

Složení.
Černý prášek z jílu - 2 lžičky.
Chlorhexidin - 2 lžičky.

Aplikace.
Přísady jsou smíchány, aplikují se na předem očistenou pokožku. Po 15 minutách opláchněte studenou vodou a namažte pokožku smetanou.

Čistící masáž obličeje s černým jílem proti černým tečkám.

Akce
Boj proti akné, čištění, zlepšení pleti, zlepšení elasticity kůže.

Složení.
Černá hlína - 2 polévkové lžíce. l
Čištěná voda - 1 polévková lžička. l

Aplikace.
Komponenty, které se spojují s tvorbou konzistence připomínající kyselou smetanou. Když je maska ​​suchá, navlhčete špičky prstů a lehce masírujte směrem k masážním linkám po dobu 10 minut. Poté prostředek opláchněte teplou vodou a nanášejte krém.

Kontraindikace použití černé jíly na pokožku

 1. Cévní mřížka na obličeji.
 2. Individuální nesnášenlivost komponentů masky.

Účinek použití hlíny je okamžitě znatelný, obličej je transformován a svítí, jakoby zevnitř. Nebojte se vyzkoušet nové věci, zejména přírodní produkty. Vaše kůže vám bude vděčná.

Černá hliněná maska ​​na obličej. Jaké jsou jeho vlastnosti a zpětná vazba k aplikaci

Černá hlína pro obličej je velmi užitečným a nezbytným prostředkem z oblasti kosmetiky pro každou ženu. Dítě ze starověkého Egypta od starověkého Říma se zpravidla staly prvními svého druhu, kteří začali vytvářet masku černé hlíny na obličeji. K dnešnímu dni se maska ​​černého jílu pro obličej stala nejlepším způsobem péče o pleť. Proč je černá hlína tak užitečná? Jaké jsou jeho léčebné vlastnosti? Proč mnoho žen bez ní nemůže dělat?

Faktem je, že dnes se černá hlína stala jedním z nejdůležitějších prostředků v oboru kosmetologie, které dokonce používá i lékařství. Proto není pro nikoho tajemstvím, že černá hlína pro obličej má působivé pozitivní hodnocení. Co je třeba říci, je složení černé hlíny velmi užitečné pro stopové prvky pokožky, protože obsahuje železo, stroncium, hořčík, draslík, dusík, fosfát, rádium a křemen - to vše je nezbytné pro každou tvářovou pokožku, jako je vzduch.

Doporučujeme číst: Rf lifting: recenze

Jaké jsou vlastnosti černého jílu na obličej?

• hlína může zabíjet všechny zárodky a lesknout kůži na obličeji;
• jíl pomáhá obnovit všechny důležité buňky, které musí být přítomny na ženském obličeji;
• jestliže na obličeji dochází k podrážděním, hlína ji potlačuje, odstraňuje zčervenání a dává pokožce dobře upravený vzhled;
• Pokud má obličej praskliny, jizvy, škrábance a dokonce i modřiny, může jí hlína vyléčit;
• hlína působí na pokožku jako skutečná křovina: zvlhčuje a tóny, otevírá póry, dává jim možnost dýchat, odstraňuje toxiny;
• čím častěji žena udělá na tváři masku jílu, tím mladší bude vypadat, jelikož hlína dává pokožce pružnost a pevnost;
• Jen málo lidí ví, že hlína může posílit imunitu nejen zdraví, ale i pokožky.

Jaká jsou indikace pro použití?

Chcete-li začít s použitím černého jílu na obličej, začněte hovořit o důkazu. Vzhledem k tomu, že černá hlína je velmi účinná kosmetika a její indikace jsou docela přijatelné, lze ji použít jak na normální pokožce, tak na mastnou a suchou pokožku. Pokud však pro mastnou pleť potřebujete pouze vodu, která může být zředěna jílem a na obličej položena maska, pak pro suchou pokožku budete potřebovat trochu zvlhčující. Takže med nebo vajíčko by bylo skvělým způsobem, jak rozpustit hlínu do kaše a dát ji na tvář na několik minut.

Jak aplikovat masku na černou hlínu, abyste postup správně provedli?

• První věc, kterou potřebujete vědět, je, že v žádném případě neměli v kovovém hrnečku mísit černou čerň. To je velmi důležité! Bude dobré, když máte ruční dřevěné nebo skleněné nádobí. Míchání konzistence se doporučuje s dřevěnou lžící, vidličkou nebo koštětem.

• Druhou věcí, kterou je třeba zvážit, je, aby přidaná voda byla při pokojové teplotě. Studená nebo horká voda neudělá, jinak maska ​​ztratí všechny své hojivé vlastnosti.
• Třetí, což je jeden z hlavních problémů pro dívky, které správně neuplatňují masku na obličeji, je to, že na obličej neuvádějí ubrousek nebo gázu. Výsledkem je, že se kůže začne utažit, tvář se začne táhnout. Clay show na obličeji nejsou ty pozitivní účinky, které byly popsány na stránkách recenzí.
• Čtvrtý je, že pokud máte velmi hustou tvář, pak jedna vrstva jílu nebude postačující. Proto několik minut poté, co jste se posadili s první vrstvou - je nutné aplikovat druhou vrstvu, ale měla by být uchovávána nejvýše tři minuty.
• A poslední věc, kterou potřebujete vědět, je četnost masky. Jinými slovy nejvíce ideální dávka, kterou můžete užívat, je dvakrát až třikrát týdně. A nejideálnější a nejvhodnější čas pro masku černé hlinky je večer nebo půl hodiny před spaním.

Nenechte si ujít nuance!

Doporučujeme číst: Rf lifting - co to je

Jediné místo, kde byste neměli dát masku černé hlíny, je na očích nebo na okolí. Obecně neexistují žádné kontraindikace použití černého jílu na obličeji, pokud, samozřejmě, nejste alergičtí na tento lék.

Kromě léčebných vlastností existují i ​​náznaky pro dívky, které potřebují masku z černého jílu! Například pokud jsou na kůži trhliny, silné škrábance, předčasné vrásky, spousta černých skvrn, hojné akné, abnormální práce mazových žláz, mastná kůže, suchá kůže. Hlína samozřejmě pomůže vypořádat se s těmito indikacemi. Hlavním důvodem je správné použití a použití níže uvedených receptů.

1. Káva a maska ​​z černé hlíny.

Budete potřebovat:
2 polévkové lžíce černého práškového jílu, obyčejná minerální voda, kávy nebo mletá káva asi 1 čajová lžička, éterický olej (pro každou chuť) asi 2-3 kapky.
Káva a hlína je třeba smíchat, přidat esenciální olej. Výsledná kaše se zředí minerální vodou, vše důkladně promíchá a konzistence se aplikuje na místo, které je třeba vyléčit. Masírujte 12-17 minut prsty a nechte masku namočit. Po několika minutách můžete vše umýt, ale pouze teplou vodou. Taková nádherná maska ​​používající minerální vodu a kávu nejen čistí kůži, ale také ji vytrhává a cirkuluje krev v kožní vrstvě obličeje. Tato maska ​​je vhodná pro ty, kteří mají velmi silnou mastnou pleť a všechny funkce mazových žláz jsou narušeny. Pokud je obličej pokrytá akné a není možné je zbavit, pak černá hlína a káva jistě pomohou.

2. Heřmánek a černá hlína maska

Budete potřebovat:
2 lžíce černé jíly, vařící vody, 2 lžíce farmaceutického heřmánku (nejlépe suché).
Nejprve je třeba nalít vroucí vodu přes suchý heřmánek a zakrýt ho víčkem, a tak by se měl bobtnat a infuze. Poté musí být výsledný materiál filtrován a teprve poté nalit do opuchnutého heřmánku černý jíl. Nástroj by měl být aplikován na kůži po dobu asi 15 minut, po které musíte umýt teplou vodou. Poté utřete obličej buď tonikou nebo krémem, aby se pleť zvlhčila. Hojivé vlastnosti heřmánek v kombinaci s černým jílem působí na pokožku uklidňujícím způsobem a také křoví a čistí všechny mrtvé buňky. Tato metoda je vhodná pro dívky, které mají velmi suchou pokožku, vrásky, zarudnutí a všechny druhy podráždění jsou vidět v raném věku.

3. Rosemary a černá hlína maska

Budete potřebovat:
2 lžíce černé jíly, 3 lžíce hladké vody (pod filtrem), rozmarýnový olej 6 kapek (základní).
Složky musí být smíchány a výsledná struktura musí být na obličeji postižena. Musíte držet masku asi 25-30 minut, po které je třeba umýt teplou vodou, v žádném případě nepoužívejte horkou vodu, jinak nebude účinek stejný. Po nanesení masky nezapomeňte pokožku zvlhčit krémem nebo čisticím tonikem. Pokud je rozmarýn alergický, taková maska ​​by neměla být provedena. Rozmarýn v kombinaci s černým jílem pomáhá snižovat pigmentové skvrny na pokožce, vyrovnává její strukturu a také působí na povrch pokožky jako antibakteriální činidlo.

Doporučeno číst: Laserová biorevitalizace obličeje

Zajímavá fakta o černé hlíně

 • V době hladomoru 20. století 20. století byl konzervován jíl. Jíl obsahoval všechny nejužitečnější vlastnosti a látky, které pozitivně ovlivňovaly organismus jakékoli osoby. V některých zemích na východě se stále jedí.
 • Jen málo lidí ví, že život některých organismů pochází z hlíny. V něm se objevovaly malé mikroorganismy. Vše proto, že jíl je schopen zadržovat paprsky slunce a provádět teplo.
 • Clay je vynikající látka, která pomáhá parfumérů vytvářet své nádherné vůně. Jen málo lidí ví, že to bylo pomocí hlíny, že skutečný parfém, který se vyznačuje parfémem. V dnešní době aroma kávy přerušuje pachy, ale dřívější hlína byla obdařena touto vlastností

Černá hlína je vynikající lék, který zmírňuje zánět. Předepisují lékaři, když je obličej plný akné, černé hlavy a nepříznivých procesů na pokožce. Černá hlína je schopna vypořádat se zvýšeným obsahem tuku v pokožce, která nejen čistí, ale také tóny a přináší pokožku do krásného dobře upraveného vzhledu. V dnešní době jsou v podstatě všechny problémy mladých lidí v problematické kůži tváře. A ne všechny léky, které jsou prodávány v lékárně, i když jsou velmi nákladné a účinné recenze, jsou vhodné pro lidi. To je důvod, proč černá hlína je jedním z nejzdravějších léků, které budou vyhovovat přesně vašemu typu pleti a vašemu obličeji.

Black Clay masky pro akné

Po staletí se jíl velmi úspěšně používá v receptech na krásnou pokožku, což zlepšuje její stav. Dnes je jílovou maskou skvělý způsob, jak bojovat s komedony. Hliněná maska ​​se dodává v různých barvách: bílá, červená, černá a zelená. Obzvláště v takové situaci je černá maska ​​na akné dokonalá.

Obecné informace

Předpokládá se, že problém s černými skvrnami a akné se vyskytuje pouze u mladých lidí mladších 21 let. Ve skutečnosti tato obtěžování ztrácí trochu význam s věkem, ale může se vrátit v období hormonálních poruch. Jak se vypořádat se situací? Přijďte na pomoc hliněné masky, která může vyčistit tvář akné.

Zákazníci se často obrací na kosmetičky se stížností na černé akné, které zkazí vzhled a náladu. Komedony jsou často lokalizovány v určitých částech obličeje - to je oblast líc a čel, nosu a jejích křídel.

Existují určitá pravidla pro aplikaci hliněné masky:

 • Nedoporučuje se ho ukládat do oblasti očí. Je to proto, že tenká a jemná kůže kolem očí může být ovlivněna účinky této složky.
 • Špatný typ jílu může výrazně vysušit pokožku, takže je důležité vybrat nástroj vhodný pro typ pleti.
 • Při výběru dalších složek je třeba zvolit ty, které nezpůsobují alergické reakce.

Potřebujete vědět! Suchá kůže s nesprávným výběrem finančních prostředků může být ještě suchá, což povede k zhoršení problémů. Abyste tomu zabránili, je nutné konzultovat s odborníkem, který vybere vhodnou masku a další zvlhčující přísady.

Abychom pochopili, jak maska ​​odstraňuje notoricky známé černé úhoře, stojí za to vědět, jak se vůbec zdají. Problém vyplývá ze skutečnosti, že v některých oblastech kůže se uvolňuje příliš mnoho tuku - je to důsledek práce mazových žláz, které vylučují přebytečný kožní mazu.

Tato situace je poměrně normální pro dospívání, když je tělo "restrukturalizováno". Kůže produkuje příliš mnoho tuku, což vede k jeho zablokování. Navíc vyvolává růst velkého počtu bakterií. Mladí lidé vidí komedu v zrcadle, který nelze eliminovat standardními metodami, jako u akné. Jsou vyžadovány speciální prostředky, které mohou proniknout hluboko do pórů a "vyvedou" metabolické produkty a toxiny a navíc vyčistit kůži bakterií. Pro tuto roli se hlína dokonale hodí.

Jílové odrůdy

Kosmetická hlína je několika druhů. Jsou liší v barvě, dochází:

V lékárnách se můžete také setkat a růžová - to je výsledek přechodu bílé a červené, které se dokonale doplňují. Můžete zvážit zejména každého z nich, abyste pochopili, co si vybrat.

Černá

Nejoblíbenější produkt od komedonů. Má výborný terapeutický účinek a jeho složení obsahuje stopové prvky jako hořčík, stroncium, draslík, křemenec, vápník, železo a křemen. Externě vypadá jako tmavě stříbrný prášek. Prodává se v lékárnách. Tato hlína je aktivně používána v kosmetologii kvůli těmto vlastnostem:

 • Aktivní uvolňování z patogenních bakterií.
 • Schopnost ovlivňovat rychlost metabolických procesů.
 • Rychlé zotavení pokožky.

Práce nástroje je zúžení pórů, které nedovolí mazovým žlázám produkovat hodně tuku. Kromě léčivých vlastností má také preventivní vlastnosti.

Maska pomáhá nejen vyčistit póry z blokády, ale také vyčistit kůži, čímž je hladší a lehčí. Odborníci doporučují použití tohoto typu hliníku vzhledem k tomu, že je vhodný pro všechny typy pleti.

Zelená

Vhodný na pokožku po 35 letech, protože eliminuje černé tečky, aniž by byl příliš suchý. Navíc má protizánětlivý účinek a bez dráždění pokožky jej zvlhčuje. Tato složka je tedy vhodná pro majitele suché pokožky od přírody, stejně jako pro ty, kteří čelí věkovým problémům.

Červená

Má cihlovou barvu, která se objevila v důsledku zvýšeného obsahu mědi a železa v něm. Používá se nejčastěji na mastnou pleť, ale může se také použít pro známky stárnutí. Zlepšuje krevní oběh, což zvyšuje saturaci kůže kyslíkem a výživnými vitamíny.

Odborníci doporučují použití červeného jílu pro ženy po 50 letech, kdy se některé části pokožky mohou znovu zhoršit kvůli hormonálním změnám. Pokud je kůže většinou suchá, a v některých oblastech je tu velké množství tuku, objeví se nepozvané černé oči. Zde dochází k záchraně červené hlíny.

Modrá

Má multifunkčnost. Má uklidňující účinek na podrážděnou a unavenou pleť, zabraňuje akné a také ovlivňuje rychlost regenerace pokožky. Kromě toho, podle hodnocení, tato hlína je lepší než ostatní, aby se vyrovnali s celulitidou.

Bílá

Tato hlína může být použita sama i v kombinaci s jinými prostředky. Ve své skladbě se nachází velké množství stopových prvků a minerálů, mezi nimiž se jedná o hořčík a zinek. Clay je metoda adsorpce, která odstraňuje všechny nahromaděné produkty rozkladu a škodlivé látky. Nejčastěji je vhodná pro mastnou, ne suchou pokožku. Pravidelné používání masky založené na něm, po chvíli můžete vidět snížení komedones.

Zajišťuje adstringentní účinek, je perfektní v přítomnosti šedého odstínu na obličeji, únavy kůže, věkových skvrn.

Kontraindikace a návod k použití

V podstatě jílová maska ​​příznivě ovlivňuje kůži, existují však situace, kdy je kontraindikován. Například u onemocnění štítné žlázy. Problémem je, že kosmetická hmota často obsahuje částice s jódem, což může ovlivnit průběh některých endokrinních onemocnění. Ale pravděpodobnost tohoto je stále malá, takže skutečně vzniká jakýkoli problém, musíte masky provádět často a v průběhu času.

Nejčastěji se hlína prodává ve formě prášku, aby se připravila sami. Malé pokyny pro použití:

 • Je důležité si přečíst pokyny na obalu. Obsahuje pravidla pro použití masky a recepty, z nichž mnohé jsou z černé tečky.
 • Příprava kůže. Před aplikací byste měli vypláchnout všechny kosmetiky z obličeje, umyt si obličej mýdlem a na obličej aplikovat teplou vlhkou utěrku na paru na černé tečky.
 • Ředicí roztoky. Jako ředící přípravek lze aplikovat: jablečný jablečný ocet, mléko, vodu, naliční tinkturu apod.
 • Aplikace jílů Po čištění a aplikaci páry by se póry měly otevřít. V tuto chvíli musíte dát masku na problémové oblasti pokožky, vyhýbat se oblasti kolem očí. Můžete použít jíl a krk. Během postupu je třeba zajistit, aby byla směs aplikována v jednotné vrstvě ve všech oblastech.
 • Doba aplikace. Musíte držet masku po dobu 10-20 minut, dokud se maska ​​trochu nevysuší. Nejlepší v této době trochu odpočinout a klidně si lehnout.
 • Zbavte se masky. Masku vypláchněte teplou vodou. Po postupu se nedoporučuje používat krémy a jiné zvlhčující a čisticí přípravky a přípravky. Během dne je nežádoucí použít make-up.

Existují tři stupně sušení masky:

 1. Během prvního stupně hlíny je mokrá, kůže se živí jejími užitečnými složkami.
 2. Druhá fáze se nazývá přechodná, během níž maska ​​vysuší, zatímco příznivě ovlivňuje kapiláry.
 3. Během třetí etapy maska ​​vysuší a absorbuje vlhkost z povrchu kůže, což způsobuje podráždění a dehydratace. Kůže se stává těsně a suchá. Chcete-li se zbavit tohoto problému, aplikujte krém, který zase zabraňuje úplnému očištění pokožky.

Potřebujete vědět! Smíchejte přísady a vytvořte masku, kterou potřebujete v plastovém, skleněném nebo dřevěném nádobí. Neměli byste to dělat ve skladech z jakéhokoliv kovu.

Domácí masky z černé hlíny

Doporučuje se používat masky na tvář nejvýše 2 krát týdně v závislosti na stavu pokožky. Pokud je kůže příliš mastná, můžete zvýšit počet procedur, pokud je suchá - snížit.

Černé masky recepty masky:

 • Tradiční Clay se prostě zředí teplou vodou a nanáší se na kůži.
 • S neloučkovou tinkturou. Ve směsi skleněných výrobků 1 čajová lžička citrónové šťávy, 1 lžička tinktury neplodu a jílu, všechny složky jsou smíchány, aby se získala hustá směs, pak se maska ​​aplikuje na obličej.
 • Maska bílkovin. Tato maska ​​se dělá tímto způsobem: 1 vejce bílá, zředěná hlína a 1 lžička citrónové šťávy.
 • S esenciálním olejem. Přibližně 7 kapek oleje do hlíny. Výsledná struktura dokonale čistí a hydratuje pokožku.

Díky své nízké ceně je hlína poměrně oblíbeným produktem, který dokonale čistí tvář z komedonů. Kosmetologové často používají černou látku jako hlavní čisticí prostředek, protože se vyrovná s úkolem vyčistit ucpané póry lépe než jiné druhy jílu a je vhodný pro všechny typy pleti.

Hodnocení využití finančních prostředků

Věřím, že tento efekt lze dosáhnout pouze dvěma způsoby: čištěním kosmetičky a jílovou maskou z černých teček. Už jsem zkoušel spoustu různých drog, ale s těmito dvěma neleží vedle sebe.

Po dlouhou dobu se mi stavělo, že je potřeba kůže. Ale dozvěděl jsem se o maskách a pomohl. Samozřejmě, že nebylo možné úplně zbavit černých skvrn a akné, ale stupnice již není tak významná.

Jsem velký milenec různých masky, které můžete udělat sami. V mém arzenálu jsem měl hlínu z černých teček na mé tváři. A je to produkt, který se mi nejvíce líbí, je levný, praktický a efektivní.

Černé hliněné domácí masky: 4 recepty a podmínky použití

Černá hlína je nejrozšířenější hlínou její konzistence. Při suchu vypadá jako jemný tmavě šedý prášek a při zředění vodou nebo jinou tekutinou se změní na tlustou, olejovitou látku. Složení černé hlíny zahrnuje oxid křemičitý, dusík, vápník, křemen, hořčík a další látky, které jej dodávají protizánětlivým, dezinfekčním, čistícím a posilujícím vlastnostem. Produkt můžete zakoupit pro výrobu domácí masky v lékárně nebo v kosmetickém oddělení supermarketu.

8 Pravidla pro používání černé hlíny

Jako součást masky je hlína účinnou složkou, která pomáhá zbavit se akné, uklidnit podráždění, čisté a úzké póry, zlepšit pleť, zvýšit syntézu kolagenu a urychlit regeneraci epidermálních buněk. Aby kosmetický přípravek fungoval efektivně, měl by být správně připraven a používán. Černé hliněné masky mají své "tajemství", jejichž znalosti pomohou dosáhnout nejlepšího výsledku.

 1. Před zahájením procedury by měla být obličej důkladně vyčištěn a párován. Po umytí neotřete suchou pokožku, ale jen lehce upravte.
 2. Ujistěte se, že testujete alergie. Aby se ujistil, že maska ​​nezpůsobuje podráždění kůže, na zápěstí aplikujte malé množství produktu, počkejte asi čtvrt hodiny, poté opláchněte vodou a pečlivě zkontrolujte ošetřenou oblast pokožky. Upozornění: přípravek je kontraindikován za přítomnosti růžice nebo pavoučích žil na tváři!
 3. Používejte nekovové nádobí. Při styku s kovovou hlínou může dojít ke ztrátě některých užitečných vlastností.
 4. Při vytváření masky nalijte vodu do jílového prášku. To pomůže zamezit vzniku hrud.
 5. Tekutina pro míchání s hlínou by měla být teplá. Zředění látky ve studené vodě bude obtížnější a vroucí voda sníží účinnost nástroje.
 6. Aplikujte masku podél masážních linií, vyhýbejte se oblasti kolem očí. Chcete-li ochránit jemnou pokožku v oblasti očních víček, můžete ji předem namazat tukovým krémem.
 7. Nedržte výrobek na obličeji déle než čtvrt hodiny. Účinek tohoto výrazu se nezvýší, ale vysušená hlína dokáže silně utáhnout a uschnout kůži.
 8. Před odstraněním masky namočte hlinku. Při mytí neotřete obličej nebo nepoužívejte mýdlo ani pěnu.

Přírodní černá hlína je ideální pro problematickou mastnou pleť, jejíž majitelé mohou jednoduše zředit teplou vodou. Ženy s normální a suchou kůží mohou také vyrábět obličejové masky s černou hlínou, ale budou muset zavést další změkčovadla, jako je med, mléčné výrobky, rostlinné oleje nebo vejce.

Čisticí recepty

Hliněné masky jsou ideální pro získání hladké pokožky, která je bez nečistot a zánětů. V závislosti na stavu obličeje můžete použít klasický recept, ředit látku vodou nebo přidat další složky.

Tradiční maska ​​s černou hlínou

Nejjednodušší způsob, jak si vyčistit obličej, bude mít minimální čas a jistě vás potěší se zřetelným výsledkem.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • 20 ml teplé vody.
 1. Nalijte jílový prášek do vybrané nádoby.
 2. Do produktu vloňte teplou vodu a počkejte půl minuty, dokud není kapalina absorbována.
 3. Přísady důkladně promíchejte, dokud nejsou zcela jednotné. Výsledná směs by měla mít silnou, krémovou konzistenci.
 4. Aplikujte přípravek na kůži po uplynutí jedné hodiny, opláchněte teplou vodou.

Po ošetření ošetřete obličej lehkým hydratačním krémem. Opakujte postup 1-2 krát týdně po dobu dvou měsíců.

Čistič pórů

Následující recept na čalouněnou masku z černého jílu bude oslovovat ty, kteří chtějí účinně zúžit a vyčistit své póry a zbavit je nečistot a černých teček. Jako další součást používá citron a aktivní uhlí, které si můžete koupit v každé lékárně.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • citronový klín;
 • 1 tablet aktivního uhlí;
 • 15 ml teplé vody.
 1. Položte jílu do vhodné nádoby, nalijte do vody a promíchejte, aby se zabránilo hromadě.
 2. Stlačte šťávu z kousky citronu (měli byste dostat asi 5 ml) a přidejte do zředěné hlíny.
 3. Přidejte aktivované uhlí do prášku a vložte do jílové směsi a opět míste přísady. Poté použijte masku na obličej.

Nástroj je vhodný pro mastný, kombinovaný a normální typ, ale majitelé suché a citlivé pokožky s ním musí být velmi opatrní.

Akné maska

Pokud trpíte akné a těžkými vyrážkami, zkuste připravit masku na bázi výtažku léčivých květů neplodné, které lze v lékárně zakoupit v suché formě.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • 5 gramů sušeného měsíčku;
 • 20 ml vroucí vody.
 1. Nalijte vroucí vodu přes vysušenou nylon a ponechte na infuse po dobu půl hodiny.
 2. Zkuste chlazenou květinovou infuzi.
 3. Nalijte kapalinu do jílového prášku a promíchejte, dokud nebude hladká.

Tento nástroj lze aplikovat na celou plochu nebo pouze na problémové oblasti. Doporučená frekvence aplikace je 1-2 krát týdně a kurz by měl obsahovat nejméně 10 procedur.

Prostředky na suchou pokožku

U žen, jejichž kůže trpí nadměrnou suchostí nebo citlivostí, je vhodné zvolit jiný druh jílu - bílou nebo modrou. Pokud se stále rozhodnete používat černý hlínu, zkontrolujte, zda v kuchyni existuje tekutý med a mastná zakysaná smetana - tyto komponenty změkčují masku a nedovolí vám poškodit pokožku.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • 20 g obsahu smetanového tuku 20%;
 • 1 žloutku;
 • 5 gramů medu.
 1. Předem (nejméně 1 hodinu) se z chladničky nechte z vajíček a kuracích vajec uchovávat zakysaná smetana a kuřecí vejce a uchovávejte je při pokojové teplotě.
 2. Pak zakysanou smetanu vložte do vhodné nádoby, přidejte do ní hlínu a promíchejte.
 3. Zlomte vejce, oddělte žloutek a přidejte do jílové směsi.
 4. Med zahřejte mírně ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě, přidejte zbývající složky a důkladně promíchejte.

Udržujte směs na pokožce nejdéle po 10 minutách a po proceduře ji umyjte teplou vodou a obličej hojně namažte výživným krémem. Opakujte masku nejlépe ne více než jednou za 10 dní.

Názory žen

Názory a doporučení dívek ochotných sdílet své vlastní zkušenosti často pomáhají získat představu o účinnosti různých prostředků. Zde je několik recenzí, které si od nich zaslouží masku černého jílu pro obličej.

 • Evgenia (21, Saratov): "Od mé mladosti trpím akné, kterou zažívám nejen na tváři, ale i na zádech a v oblasti dekoltu. Na radu svých přátel začala rozšiřovat zředěnou černou hlínu v těchto oblastech. Po druhém zasedání se objevil zřetelný účinek a po pátém postupu byla kůže zcela očistná. "
 • Natalya (31 let, Rostov-na-Don): "Černá jíl čistí póry dobře a zřetelně je zužuje, ale po tom můj obličej vždycky zčervenává, a proto jen takové noční masky vytvářím."
 • Tatyana (37 let, Aleksin): "Už několik let přidávám černou hlínu do masky. Aby nedošlo k vysušení pokožky, vždy položte trochu olivového oleje nebo vejce. Výsledkem je působivé. "

Jak můžete vidět, maska ​​na černé hlíny doma je považována za vynikající nástroj pro ženy všech věkových kategorií. Hlavní věc - nezapomeňte na opatření a pečlivě sledujte reakci jejich pokožky.

O černých hlínách pro obličej: očištění, omlazení a zvedání najednou

Jedná se o nejhustší stupeň konzistence kosmetického jílu, který je černý, tmavě šedý nebo obyčejný šedý prášek, mastný na dotek. Černá hlína, dlouho používaná doma, je známá svými kosmetickými vlastnostmi. Aktivně se používá k přípravě protizánětlivých, čistících a omlazujících maskách, které pomáhají pokožce kvést a vypadají krásně a mladě.

Kosmetické vlastnosti černého jílu

Všestrannost černého jílu činí z něj nepostradatelný kosmetický přípravek pro péči o jakýkoli typ pleti. Ať už byla vyliata akné vyrážka, obličej vyčerpaný, nebo se objevily nepříjemné vrásky v koutcích úst - v každé situaci se dostanou k záchraně. Jeho minerální složení (stroncium, vápník, křemen, hořčík, železo) se aktivně podílí na buněčných procesech, což vysvětluje účinek černé jíly na pokožku:

 • suší mastnou pokožku, eliminuje mastný lesk, normalizuje práci mazových žláz;
 • zklidňuje akné, akné;
 • čistí póry před přetížením, špínou, černými skvrnami;
 • vyživuje kůži;
 • zlepšuje krevní oběh, což vede k vrácení přirozené pleti;
 • má vlastnosti proti stárnutí, utahuje pokožku a vyhlazuje malé, mělké vrásky.

Vzhledem k mastné, husté struktuře černé hlíny, odborníci navzdory své všestrannosti jako kosmetické výrobky stále trvají na tom, že se budou starat o mastnou, problémovou pokožku. Měla by být použita jako součást domácí masky, kterou lze připravit za 2-3 minuty.

Pravidla pro maskování černé hlíny

Černé hliněné masky ospravedlňují důvěru, musí být řádně připraveny a správně aplikovány. V této věci vám pomohou užitečná doporučení.

 1. Nemůžete použít masku z černé hlíny s rosaceou a cévním sítím na obličeji.
 2. Černý jílový prášek se předem zředí v tekutině při pokojové teplotě za vzniku krémové hmoty.
 3. Po přípravě směsi je kůže na zápěstí mazána, aby nedošlo k žádné alergii na žádnou součást masky.
 4. Aplikujte výrobek na obličej přes masážní linky, aniž byste ovlivnili oblast kolem očí.
 5. Nepřehánějte masku tak, aby na tváři nezanechala pocit napjatosti. Pět minut bude stačit.
 6. Oplach může být normální teplá voda.
 7. Poté použijte obvyklý krém na kůži.
 8. Provádění takových postupů může být 1-2 krát týdně, nejlépe po koupeli, když je pokožka párována a vyčištěna troškou.
 9. Po 10-12 procedurách musíte udělat přestávku 2-3 týdny.

Není nic obtížného při přípravě masky: netrvají dlouho, ale každý má rád výsledek. Mezi nejrůznějšími recepty, podívejte se na vaši volbu.

Černé masky recepty masky

Pro zvýšení nebo oslabení jednoho nebo jiného účinku černého jílu na kůži se do složení masky zavádí další přísady. Podívej se blíže, takže mezi nimi není alergen.

Zřeďte černou hlínu ve vodě na krémovou konzistenci a naneste na obličej bez dalších součástí.

Nahraďte vodu v předcházejícím receptu odvařením nebo infuzí z vlaku (nalijte sklenici vroucí vody s lžící surovin, nechte jednu hodinu).

Smíchejte prášek zředěný vodou (jeden stůl, lžíce) s tučnou, lepší domácí kysanou smetanou (jeden stůl, lžička) a surový žloutek.

Prášek rozpusťte v teplém mléce, smíchejte výsledný krém (dvě stoly, lžíce) se zakysanou smetanou (jeden stůl, lžíci) a nakrájenou petrželkou (jedna čajová lžička).

Smíchejte 1 lžičku. lžíce teplé infuze z nektarinky a čerstvé citronové šťávy. Výsledná kapalina rozpustí prášek do krémového stavu a aplikuje se na obličej.

 • Uklidňující

Smíchejte prášek zředěný vodou (1 stůl lžíce) s okurkovým pyré bez kůže a semen (1 stůl, lžíce).

Přesvědčte se o nádherných vlastnostech černé hlíny pro obličej a použijte ji k přípravě jedné z masky. Výsledky lze obvykle vidět po prvním postupu: krásná, svěží, hladká, čistá a tónovaná pleť vám umožní v každé situaci vypadat skvěle. V zájmu tohoto úžasného efektu stojí za to vyzkoušet.

Černé hliněné masky na obličej doma

Ženy různého věku sní o krásné a nejdůležitější zdravé kůži bez vad. Oblíbenou a jednoduchou metodou ošetření obličeje je černá kosmetická hlína. Společným dodavatelem hlíny je Izrael (těžený na břehu Mrtvého moře), někdy s použitím hlíny z Černého moře. Použití černé hlíny je nejasné, je široce používáno pro pokožku tváře, těla a vlasů. Černá hlína je účinně používána v kosmetologii (je to hlavní složka různých maskách, obličejových a tělových křivek). Také znamená, že se doporučuje používat v domácích podmínkách, po správném složení přípravku jako součásti domácí masky.

Výhody černého jílu pro obličej

Zvažte indikace používání přirozených masek z černé hlíny a jak si vyrobit domácí masky na vlastní pěst. Jíl obsahuje minerální soli a stopové prvky, které mají příznivý účinek na pokožku.

Terapeutické a profylaktické vlastnosti černé hlinky:

 1. Čištění (absorbuje toxické látky, aktivní bojovník proti černým bodům).
 2. Regeneruje (obnovuje pokožku na buněčné úrovni).
 3. Antiseptikum (zabíjí škodlivé mikroby).
 4. Protizánětlivý (černá maska ​​na tvář zmírňuje záněty, díky svým pórů úzkým, uklidňuje podrážděnou pokožku - skvělou cestu proti akné a černým kůžím).
 5. Tóny a utažení.
 6. Ochranná (vytváří transparentní fólii, která chrání proti ultrafialovému záření).
 7. Omlazující (jemné vrásky jsou vyhlazeny).

Černé hliněné masky se doporučují všem, bez ohledu na typ pleti.

Maskované přísady přímo závisí na typu pokožky:

 • Pro suchou pokožku se doporučuje smíchat hlínu se zakysanou smetanou nebo mlékem, žloutkem.
 • Pro kombinaci a normální pokožku je hlína nejlépe smíchána s bylinnými infuzemi.

Vzhledem k řadě léčebných vlastností je doporučována černá hlína pro mastnou pleť obličeje, zejména pro problémovou pokožku (ideální pro akné a věkové skvrny).

Pravidla, která musí být dodržena před použitím nástroje:

 1. Nelze vařit masku v kovových pokojích (použijte sklo, dřevo, keramiku).
 2. Aby nedošlo k obrácení červené tváře, nejprve položte masku na zápěstí (dostatečně po dobu 10 minut). Pokud se kůže zčervená, pak dojde k alergii na některé součásti masky a nelze ji použít.
 3. Maska není perederzhivat čas, jinak to přinese, že kůže není dobré, ale poškození.
 4. Maska se aplikuje dvakrát týdně, ale nejvýše 12 procedur pro celý průběh léčby.
 5. Kontraindikace: hypertenze, couperóza.

Receptuje domácí masky na obličej s černou hlínou

Jak často dělat domácí masky a kolik je na tváři - závisí na typu zvolené masky a samotné kůži. To je popsáno níže v receptech lidové masky, které můžete snadno vařit s vlastními rukama.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Černá maska ​​na akné

Výsledek:

 • pupeny budou vysušeny, místa proklenutí od nich budou procházet;
 • záření mastné pokožky bude odstraněno;
 • kůže bude vyčištěna, póry budou znatelně úzké, pokožka bude hladká a rovnoměrná.

Složení:

 • hlína - 2 lžíce;
 • odvarová sekvence - 3 lžíce;
 • citronová šťáva - 1 čajová lžička.

Příprava a způsob aplikace: Nejdříve míchat hlínu s odvarem vlaku, přidat citrónovou šťávu a promíchat. Výsledná maska ​​je aplikována na obličej s tenkou vrstvou, postačí čekat čtvrtinu hodiny, umyjte si obličej a otřete obličej infuzí řetězce.

Černá hliněná maska ​​z černých skvrn na obličeji

Výsledek:

 • eliminuje body, akné a jejich následný vzhled;
 • hluboce čistí pokožku, vyživuje a osvěží vařené.

Složení:

 • hlinka - 1 lžička;
 • olej z čajovníku - pár kapek;
 • voda (nalijte, nejlépe při pokojové teplotě), odměrku z neplodu nebo heřmánek - 1 lžíci.

Příprava a způsob aplikace: Směs se míchá za vzniku směsi podobně jako kefír v konzistenci. Masku naneste masážními pohyby nejdéle 10 minut (do sušení). Masku umyjte navlhčenými prsty ve vodě a opláchněte obličej studenou vodou. Chcete-li tento účinek zlepšit, aplikujte oříškové křupavé pečivo na obličej (2 lžíce černých ovesných vloček se 100 ml vody, ponechte na deset minut) po dobu 5 minut.

Černá maska ​​proti vráskám

Výsledek:

 • hydratuje suchou pokožku;
 • teplý efekt pružnosti, vyhlazení a utahování pokožky;
 • má omlazující účinek (vyhlazuje jemné vrásky).

Složení:

 • hlína - 2 lžíce;
 • zakysaná smetana nebo mléko - 2 lžíce;
 • vaječný žloutek - 1 kus.

Příprava a způsob aplikace: Míchání hlíny s mlékem nebo tukem zakysanou smetanou, přidání žloutku, promíchání. Maska bude tenká a černá. Výslednou konzistenci aplikujte 15 minut a poté opláchněte studenou vodou. Po této proceduře se aplikuje zvlhčovač.

Černá hnědá maska ​​s citronem

Výsledek:

 • při aplikaci na problémovou oblast snižuje zánět;
 • tóny nahoru;
 • činí pokožku hladkou a matnou.

Složení:

 • hlína - 1 lžíci;
 • nealkoholický odvar - 1 lžička;
 • Citronová šťáva - 1 lžička.

Příprava a způsob aplikace: Nalijte 100 ml vroucí vody na špetku žloutky, je nutné trvat na tom, dokud se zcela ochladí. Míchat přísady. Aplikujte směs rovnoměrně po dobu 15 minut. Po opláchnutí můžete použít krém.

Maska černé hlíny a medu

Výsledek:

 • odstraňuje zánět v problémových oblastech;
 • vyživuje pokožku vitamíny.

Složení:

 • hlína - 1 lžíci;
 • stlačená šťáva z aloe - 1 lžička;
 • jablečné pyré - 1 lžička;
 • med (tekutý) - 1,5 čajových lžiček.

Příprava a způsob aplikace: Zmícháme přísady, naneste silnější vrstvu do problémových oblastí. Po 10 minutách opláchněte čistou vodou. Poté je třeba aplikovat masku.

Černá hlína a olejová maska

Výsledek: vyživuje a hydratuje pokožku.

Složení:

 • hlína - 1 polévková lžíce;
 • máslo - 50 gramů.

Příprava a způsob aplikace: Tavte máslo na parní lázni, přidejte jíl, promíchejte. Výslednou masku aplikujte po dobu 20 minut, opláchněte vodou mýdlem. Utřete kůži odvalem z heřmánku nebo vlaku.

Video recept: Domácí maska ​​na akné s černou hlínou a aktivním uhlím

Recenze na použití černé hlíny

Opravdu se mi líbí hliněné masky. Čistí dobře póry, činí je méně viditelnými a pomáhá bojovat s záněty na obličeji.

Pro svou problematickou kůži je maska ​​z černého jílu skutečnou spásu. Hlína dobře bojuje s vyrážkami, body. Efekt je zarážející.

Pro Více Informací O Suché Vlasy