logo

Maska na vlasy s brandy

V hluboké minulosti byly objeveny léčivé vlastnosti brandy. Dnes je tento nápoj aktivně používán v kosmetice a péči o oslabené vlasy. Cognac masky jsou schopny oživit kudrlinky, aby byly lesklé a hedvábné.

Masky založené na brandy vyživují a stimulují růst nových zdravých vlasů. Vysoký obsah tříslovin a aminokyselin má příznivý vliv na stav pramenů. Pro tučné kadeře jsou také užitečné, protože normalizují sekreci sekrece hlavy.

K odstranění specifického zápachu může být v masce obsaženo 3-4 kapky esenciálního oleje. Ale při této příležitosti se nemusíte bát, protože alkohol má tendenci se odpařovat, vůně zmizí s vysycháním vlasů. Pro zvýšení účinku nápoje lze přidávat v malých množstvích nástroje pro každodenní péči o vlasy.

Masky na vlasy s koňakem - recepty účinné prostředky pro péči

Použití brandy masky vyžaduje individuální přístup, podle typu vlasů. To je způsobeno obsahem alkoholu v nápoji, má sušicí vlastnosti.

Jak pít přísady ovlivňují vlasy?

Cognacové masky pro suché vlasy

 1. Směs obsahuje: olivový nebo lopursový olej, med a brandy. Přidejte do směsi 1 žloutku. Aplikujte masku na prameny a pokožku hlavy a zakryjte celofánním uzávěrem. Nasajte až 2 hodiny a myjete vlasy šamponem.
 2. Beat vajíčka v mixéru nebo pomocí ručního mixéru. Rozemlejte plátek žitného chleba. Rozkrojte vidličku lžíce tvarohu. Všechny přísady jsou smíchány a přidejte půl hromady brandy. Rozložte směs rovnoměrně podél vlasů. Kachna by měla hojně pokrýt prameny. Masku nechte na hlavě po dobu 30 minut. Po stanoveném čase proveďte úpravu vody. Můžete si vyměnit kefír z tatarského tuku, což usnadní proces praní.
 3. K přípravě léku potřebujete: lžíci tekutého medu, stoh jogurtu, žloutek 1 vejce a lžíci bruslí. Všechny složky jsou důkladně promíchány, směs je okamžitě aplikována na vlasy. Je nutné, aby se některá složení třela masážními pohyby do pokožky hlavy. Můžete cítit lehký pocit pálení - to je normální. Chcete-li jít s maskou, budete potřebovat ne více než půl hodiny, po které, umyjte si vlasy šamponem.

Masky s bruslí pro mastné vlasy

V případě tukových pramenů je povoleno v maskách obsahovat více alkoholu. To pomůže zbavit nadměrné kudrlinky a skalpu.

 1. Cognacová maska ​​s přídavkem přírodní kávy má mírný barevný efekt. Pro vaření musíte použít pouze přírodní mletou kávu v množství 2 lžíce. Zahřejte trochu lopuchového oleje a přidejte kávu. Přidejte 4 polévkové lžíce nápoje a důkladně promíchejte. Aplikujte teplou směs na vlasy, zakryjte ji sprchovým uzávěrem a omotávejte hlavu ručníkem. Chcete-li jít s maskou, potřebujete nejméně 30 minut.
 2. Cognac je mírně zahřátý po zavedení soli. Je zapotřebí ohřát nápoj rychleji rozpustit sůl. Složky se používají ve stejném množství - 1: 1. Chcete-li změkčit alkoholické účinky, můžete do masky přidat med. Tento nástroj je považován za peeling pro pokožku hlavy.
 3. Zředí se 1 lžící hořčičného prášku ve stohu brandy. Maskovací rychlá akce, takže nechte trvat déle než 15 minut.

Dobrý účinek pro všechny typy vlasů poskytuje opalování. Tento nápoj je zředěn na polovinu vodou. Takže droga se po každém šamponování opláchne vlasy.

Tinktury na vlasy s brandy

Brandy tinktury pro vlasy jsou velmi populární:

 1. Tinktura, zabraňující ztrátě. Banda čerstvé petrželky jemně nasekané a nalijte brandy, v množství 1 šálku. Lék je infuzován na chladném tmavém místě asi 14 dní. Tuto tinkturu lze před a po šamponování otřít do kořenů. Postup opakujte každý druhý den, průběh léčby je 30 dní.
 2. Lotion to give volume Mořská sůl, med a brandy se smíchají v poměru 1: 1: 2. Směs musí být hermeticky utěsněna a ponechána na tmavém místě, aby se naplnila 14 dní. Chcete-li použít lotion, potřebujete 1 krát za 2 týdny, na čisté vlasy.

Pokud máte příležitost ošetřit vlasy brandy, neváhejte. Recepty na použití nápoje pro vlasy obrovské množství, pravděpodobně mezi nimi existuje odpovídající typ vlasů.

Nejlepší domácí recepty masky s brandy

Cognac je uctíván miliony mužů a žen. Jedinečná chuť a perfektní kytice brandy - to nejsou všechny výhody tohoto alkoholického nápoje, ne tak dávno se ukázalo, že brandy je vynikající způsob péče o různé typy vlasů.

Nápoj je často používán jako hlavní a hlavní složka masky pro zvýšení růstu, obnovení, zlepšení barvy a posílení vlasů. Masky s koňakem, pokud jsou správně kombinovány s jinými produkty, odstraňují suchost nebo mastné vlasy, vrací se lesk a sílu kudrlinky. Dále uvažujeme podrobně o výhodných vlastnostech brandy a učíme se pravidla pro použití masky s brandy.

Máte také příležitost prozkoumat nejúčinnější recepty na masky s tímto alkoholickým nápojem, které můžete připravit doma. Je třeba poznamenat, že na konci tohoto článku bude možné číst recenze těch dívek a žen, které se již podařilo vyzkoušet masky s koňakem na vlasy.

Užitečné vlastnosti a složení bruslí na vlasy

Nejdůležitější vlastností brusle je to, že po nanesení dokončené masky nápoj proniká do vlasových folikulů, čímž se výrazně zvýší krevní oběh a takový proces jednoduše nemůže zvýšit růst kudrlin, takže koňak pro růst vlasů je prostě nenahraditelný. A vzhledem k tomu, že koňak obsahuje poměrně velké procento užitečných sloučenin a tříslovin potřebných pro vlasy, masky s jeho přídavkem normalizují sekreci kožního mazu, čímž se eliminuje obsah tuku v kadeřích. Současně je vhodný i tento přípravek obsahující alkohol, aby se odstranila suchost vlasů. Hlavním úkolem je přísně dodržovat recept a nepřehánět ji přidáním brandy.

Výhody brandy jsou zřejmé, protože maska ​​s touto složkou může eliminovat velký seznam problémů.

Takové masky s koňakem se doporučují pro použití s:

 • Příliš pomalý růst vlasů;
 • Rozdělené konce;
 • Suché nebo mastné vlasy;
 • Drobnost kudrlin;
 • Účesy s malým objemem;
 • Lupy;
 • Poškozené prameny;
 • Křehké vlasy;
 • Obnovte zdravě vypadající kadeře.

Jak můžete vidět, výhody popsaného výrobku jsou masové, takže pokud jste se nikdy nepokusili vyrobit masku s brandy, pak je čas začít, možná to pomůže vašim vlasům jako žádná jiná kosmetika. Ale předtím, než přistoupíte k receptům masky, musíte se naučit některé pravidla týkající se jejich použití.

Doporučení pro použití brandy masky

Cognac pro vlasy, samozřejmě, je užitečné, ale aby to prokázalo všechny své užitečné vlastnosti a působí příznivě na vaše kadeře, musíte se řídit některými tipy na jeho použití.

První věc, kterou bych chtěl upozornit, je, že všechny složky, ať už je to med, nějaký podstatný přírodní olej nebo brandy samotné, musí být zahřátý do teplého stavu, a tím zvýšit účinek masky. Aplikujte masku na čisté, dosud zcela vysušené vlasy. Někdy píšou nebo říkají, že je lepší používat masky na špinavé hlavě, ale to není tak, všechny složky přítomné v připravené masce jsou absorbovány do čistých kadeří a pronikají mnohem snadněji do umyté kůže než do špinavé kůže.

Každá maska ​​se nejprve třepí do kořenů a poté se rozdělí přísně po délce. Aplikujte připravenou kompozici mohou být buď dlaně nebo hřebenatky. Chcete-li však dokončit masku do hlavy, masážní kruhové opakující se pohyby po dobu čtyř až pěti minut. Pro zlepšení průniku masky a zlepšení jejího působení by měly být vlasy udržovány pod plastovou víčkou pro sprchu a hustou, s výhodou teplou, froté ručník (v receptu bude taková manipulace označena jako "zahřátí hlavy").

Opláchněte masku z kadeřnic by měla být teplá voda, ale jestliže složení použité masky obsahuje med nebo nějaký esenciální olej, pak umýt jemným šamponem (bez parabenů). Majitelé kosmetických salonů říkají, že po umytí masky, aby se změkčily vlasy, přidali lesk nebo nasytit barvu vlasů, měli byste také opláchnout prameny minerální vodou, vodou s citronem nebo bylinným odvarem (to může být heřmánek nebo kopřivka).

Nezapomeňte zkontrolovat, zda jste alergičtí na jednu nebo jinou složku masky, jen aplikujte hotovou směs na otevřenou oblast pokožky, počkejte 10 - 15 minut. Pokud nejsou žádné vyrážky a podráždění, pak neváhejte dát masku na kudrlinky.

Vezměte v úvahu, že léčba masky s koňakem zahrnuje nejméně 10 procedur, pro prevenci postačí 5 až 6 aplikací. Odborníci doporučují používat každou masku nejvýše dvakrát týdně.

Populární domácí recepty masky s brandy

1. Maska s koňakem pro ztrátu vlasů

Pro tuto masku budete muset připravit pouze jeden výrobek a to samozřejmě - brandy. Pro střední délku vlasů bude zapotřebí přibližně dvě plné lžíce výrobku, u dlouhých vlasů 3 až 4 lžíce. Mírně zahřejte nápoj, který se v kořenech pohybuje vlnovitě. Po tření rozdělte zbývající kapalinu po celé délce pramenů a pak zahřejte. Po třicet - čtyřicet minut vypláchněte koňak z hlavy. Takové posilování vlasů s brandy funguje dobře, když v důsledku změny sezóny nebo stresu začnou vlasy silně klesat.

2. Maska na olej z olejového oleje proti suchému vlasu

Vezměte:

 • vaječný žloutek;
 • čajová lžička brandy (pokud jsou dlouhé vlasy - dva);
 • citronová šťáva;
 • lžíce silice jojobového stromu.

Smíchejte žloutek s alkoholickým nápojem důkladně a přidejte zbývající přísady. Nejprve aplikujte na hlavu teplou kompozici a otřete masku ve vlasových folikulách, po rozložení zbývající směsi po celé délce. Chladničky udržujte v teple po dobu půl hodiny, poté omýt směs vejce a koňaku s prameny. (Další masky z vaječného žloutku).

3. Maska pro růst vlasů s brandy a solí

Vezměte:

 • Cognac - víc než lžíce;
 • dvě polévková lžíce tekutého medu;
 • dvě čajové lžičky (bez klouzů) soli.

Všechny výše uvedené produkty se dobře míchají. Rozdíl této masky od ostatních je, že po dobu dvou týdnů musí být na tmavém místě podána infuze. Pouze o čtrnáct dní později aplikujte masku na hlavu, nejprve na kořeny, poté roztáhněte dlaně na všechny kadeře. Teplou hlavu zahřejte přesně za půl hodiny a teprve po uplynutí stanovené doby promyjte směs brandy vodou.

4. Maska pro mastné vlasy s přídavkem medu

Vezměte:

 • tři nebo dva (v závislosti na délce vlasů) lžíce brandy;
 • jednu lžíci tekutého medu.

Kombinujte výše uvedené přísady a trochu je zahřejte ve vodní lázni. Hladké pohyby by měly třepat brandy a med do vlasových folikulů, aplikovat většinu masky na kořeny, pokrýt celou délku vlasů se zbývající směsí. Po čtyřicet minut nechte masku v teple, pak použijte šampon, abyste ji umyli z kadeř.

5. Maska na tmavnutí vlasů s kávou

Vezměte:

 • jedno vejce;
 • dvě nebo tři dezertní lžíce brandy;
 • jednu lžíci kávy.

Dobře promíchejte a poté aplikujte na prameny, aniž byste si třepali směs do kořenů, ale jednoduše žehlete kudrnaté dlaněmi. Udržujte vlasy v teple po dobu nejméně jedné hodiny. Po uplynutí stanovené doby opláchněte masku bez použití šamponu, vody s citronem nebo vývarem. (Další kávové masky na vlasy).

6. Maskovací olejová maska ​​pro suché, matné vlasy

Vezměte:

 • cibulová šťáva - tři lžíce;
 • tři - čtyři lžíce lopuchového oleje;
 • Cognac - lžíce.

Smíchejte všechny výše uvedené produkty a aplikujte je nejdříve na hlavu, jemné pohyby masírujte. Poté zblížíme zbývající délku. Zvláštní pozornost věnujte suchým špičkám. Ohříváme hlavu a po půl hodině umyjeme masku z vlasů (další masku na vlasy).

7. Maska pro poškozené, dělené konce s olivovým olejem

Vezměte:

 • jeden žloutek;
 • čajová lžička bezbarvá henna;
 • olivový olej (nejvýše dvě polévková lžíce);
 • lžíce bruslení.

Složte všechny ingredience, promícháme je, dokud nejsou hladké. Aplikujte jemně na pokožku hlavy, a pak na kadeře, zvláště dobře promezhte tipy. Udržujte svou hlavu v teple a držte si vlasy pod ručníkem asi 40 až 50 minut. Pak ji umyjte.

Video - recept: Maska pro růst vlasů s brandy a mandlovým olejem

Koňak vlasů: recenze aplikací

Aktivně používám wellness masku s hennou a olivovým olejem, velmi se mi to líbí. Ale maska ​​nelepí štěpící konce, je lepší ji použít po strihání jako profylaktika proti vzhledu suchých konců. Používám také čistou brandy (první masku), protože recept je velmi jednoduchý a nepohodlný. Obecně platí, že oba jsou spokojeni s maskou.

Světlana, 25 let

Já jen zbožňuji masku s koňakem a kávou, ani nemusím tínovat vlasy. Po několika způsobech použití se tmavé vlasy staly lesklou a lehkou čokoládou. Všechny hnědé ženy doporučují používat tento recept.

Zkoušel jsem skoro všechny masky ze seznamu výše. Pro sebe jsem dospěl k závěru, že moje vlasy nejsou náchylné k pokožce nebo suchu, to je normální typ, ale pro moje kudrlinky, maska ​​s medem pro mastné vlasy byla perfektní. Zdá se, že struktura vlasů se změnila, prameny se staly příjemnějšími na dotek a vlasy teď vypadají dobře.

Nejúčinnější vlasové masky s koňakem

Mnozí ochutnávníci dali brandy na první místo z hlediska bohatství chuti a vůně. Ušlechtilý nápoj má hlubokou chuť a vynikající jemnou vůni. Ale nejen požití způsobuje, že alkoholický nápoj je tak populární.

Maska na vlasy s koňakem je univerzální favoritou žen, které věnuje spoustu času jejich vzhledu.

Cognac je schopen zvýšit mikrocirkulaci kůže hlavy, která posílí vlasové folikuly, zvyšuje růst a lesk.

Alkoholický nápoj má efekt sušení a je ideálním základem pro masky pro mastný typ vlasů.

Majitelé suchých nebo normálních vlasů mohou také používat brandy a přidávat do masky různé zvlhčující a výživné ingredience.

Cognac hair mask se snadno připravuje doma bez úsilí a energie a výsledkem je ještě žádoucí.

Výhody brandy

Co je užitečné pro vlasovou brandy?

Hlavní výhodou brandy je, že proniká do vlasových folikulů. Ovšem způsobuje průtok krve a má následující účinky:

 • zlepšená mikrocirkulace krve umožňuje lepší výživu žárovek;
 • dochází k aktivaci nových folikulů a zvyšuje se díky této hustotě;
 • dochází ke zvýšení jejich růstu v důsledku lepší výživy;
 • vysoký obsah tříslovin pomáhá normalizovat metabolismus tuků, což vede k eliminaci vysokých tukových vlasů.

Existuje několik indikace pro použití koňakové vlasové masky. Mezi ně patří:

 • mastné vlasy s cílem normalizovat metabolismus kůže a tuků;
 • suché a normální typy vlasů náchylné ke zvýšenému vypadávání vlasů;
 • přítomnost dělených konců;
 • nedostatek lesku a zvýšená křehkost vlasů;
 • lupy;
 • nedostatek objemu;
 • pomalý růst kadeří.

Jak používat brandy pro masky

Viz též:

Aby koňak mohl poskytnout maximální účinnost pro prameny, musíte dodržovat jednoduchá pravidla pro jeho použití:

 1. pro zvýšení účinnosti brandy musí být mírně zahřátý;
 2. nanášení masky se provádí na čistých mokrých kadeřích;
 3. maska ​​je třepána do kořenů a poté rozdělena po délce;
 4. Maska může být aplikována rukama a distribuována pomocí hřebene se vzácnými zuby;
 5. maska ​​se třese do vlasových folikulů s masážními pohyby po dobu 5 minut;
 6. aby se zvýšil účinek, doporučuje se zabalit hlavu polyethylenem a ručníkem nebo šálou;
 7. masky jsou omyty teplou vodou;
 8. jestliže maska ​​obsahuje olej nebo med, důkladně opláchněte hlavu šamponem;
 9. ke zlepšení lesku po použití masky a jeho vyprání, můžete opláchnout hlavu minerální vodou, vodou s citrónovou šťávou, heřmánkem nebo odtučněním z kopřivy;
 10. Před použitím masky je nutné provést test citlivosti na její součásti. K tomu je hotová maska ​​aplikována na loket nebo za ucho po dobu 15 minut. Pokud se objeví alergické reakce v podobě hyperemie, vyrážky, bez svědění, lze ji použít.
 11. Maska založená na brandy se provádí v průběhu 10 procedur;
 12. pro preventivní účely můžete počet aplikací snížit dvakrát;
 13. doporučujeme tuto masku doporučit až 2 krát za 7 dní;
 14. Můžete přidat několik kapek alkoholu do balzámu nebo kondicionéru.

Kontraindikace pro koňakové masky

Existuje řada kontraindikací pro použití brandy. Mezi ně patří:

 • odřeniny, praskliny v kůži hlavy;
 • časté použití s ​​suchým typem kadeří, protože tato maska ​​má sušící účinek;
 • alergické reakce na součásti masky;
 • nízký prah citlivosti na pokožku hlavy.

Recepty

Klasická maska

Nejjednodušší způsob, jak užít brandy jako masku, je třít do pokožky hlavy.

K tomuto účelu se do vlasových folikulů třou 2 lžičky alkoholického nápoje. Pro růst vlasů a jejich zpevnění je nutné vydržet alkohol od 15 minut. Je lepší, když zůstane až do rána.

Pokud potřebujete rychlý účinek, můžete si alkoholický nápoj třet na 40 minut a zahřát si hlavu. Poté opláchněte brandy vodou pomocí šamponu.

Maska na vlasy s brandy, vejcem a medem

Maska na vlasy žloutka - brandy - med je jedna z nejjednodušších k výrobě a efektivní. Smíšené:

 • 1 lžička alkoholického nápoje;
 • 1 žloutku;
 • 1 čajová lžička přírodního medu z včel.

V zahřátém medu a alkoholu přidejte vaječný žloutek. Třepe masku do vlasových folikulů a nechte pod izolací po dobu 30 minut, poté je vyjměte.

Maska na vlasy s medem a vejcem

Maska na vlasy se žloutkem a brandy se připravuje z následujících složek:

 • 1 lžička alkoholického nápoje;
 • 2 lžíce přírodního medu;
 • 2 žloutky;
 • 1 čajová lžička kefír;
 • 2 lžíce lopuchového oleje;
 • 1 polévková lžíce ricinového oleje;
 • 0,5 čajové lžičky suchého droždia.

Ve vlasové masce, koňaku, medu a olejů se zahřívají, přidejte vejce a zbývající komponenty. Aplikujte 30 minut na pokožku hlavy, zabalte izolaci a promyjte po určeném čase.

Maska na vlasy s koňakem a medem

Maska na vlasy s koňakem a medem se vyrábí mícháním:

 • 2 polévkové lžíce alkoholického nápoje;
 • 1 polévková lžíce předehřátého přírodního medu.

Připojte hmotu, vše zahřejte ve vodní lázni. Aplikujte směs na pokožku hlavy, zahřejte, nechte 40 minut a pak ji vyjměte.

Maska na vlasy s brandy a kávou

Maska na vlasy s brandy a kávou může být použita nejen pro ošetření, ale má také lehký stínující účinek na lehké prameny. Směs až do homogenity:

 • 2 polévkové lžíce alkoholického nápoje;
 • 1 polévková lžíce kávy;
 • 1 kuřecí vejce.

Tato maska ​​na vlasy s koňakem a vejcem je aplikována na prameny po dobu 60 minut pod izolací. Vymyje se bez použití šamponu. Do proplachové vody se přidá citronová šťáva.


Pokud je tato maska ​​delší, barevnější efekt bude výraznější.

Kromě toho je maska ​​s kávou dobře vyvedena tmavými prameny, což jim dodává přirozený lesk a hladkost.

Maska pro růst vlasů s brandy

Maska pro růst vlasů s brandy se připravuje přidáním soli. Tato směs způsobuje průtok krve do vlasových folikulů a stimuluje jejich růst. Sůl je přírodní peelingový prostředek, který odstraňuje mrtvé buňky. Tato masa může účinně léčit lupiny.

K vaření:

 • zahřejte 1 lžíci alkoholického nápoje;
 • Přidejte 2 polévkové lžíce přírodního medu z včelu;
 • 2 čajové lžičky jemné soli.

Maska by měla být tažena na tmavém místě po dobu 14 dnů.

Po stárnutí se směs nanáší do pokožky hlavy, zůstane pod izolací po dobu 30 minut, poté se odstraní bez mycích prostředků.

Maska s koňakem pro ztrátu vlasů

Maska s koňakem pro vypadávání vlasů má vysokou účinnost. Pro jeho výrobu:

 • 1 polévková lžíce alkoholického nápoje;
 • 3 lžíce lopuchového oleje;
 • 3 lžíce šťávy z cibule.

Cibulový džus může být nahrazen citronem.

Hmota se aplikuje pod izolaci po dobu 60 minut, poté se odstraní šamponem.

Cognacová maska ​​pro vypadávání vlasů

Další účinná maska ​​brandy proti vypadávání vlasů sestává z následujících složek:

 • 100 ml alkoholického nápoje;
 • 1 lžíce hořčičného prášku;
 • 50 ml teplé vody.

Hořčičný prášek se zředí teplou vodou a potom se do směsi přidá zahřátá brandy. Aplikujte masku pouze na vlasové folikuly po dobu 10 minut, poté je odstraněna.

Maska pro suché vlasy

Pro majitele suchých kudrlinky bude vhodný recept na masku s vlasovým koňakem a oleji. Směs sestává z:

 • 0,5 čajové lžičky alkoholického nápoje;
 • 1 kuřecí žloutku;
 • 2 lžičky citrónové šťávy;
 • 2 lžičky ricinového oleje a olivového oleje.

Smíchejte oleje a trochu teplo, promícháme se zbývajícími přísadami. V neposlední řadě doplňte alkohol. Nechte na hlavě po dobu 30 minut, poté odstraňte vodou pomocí šamponu.

Co dává olej v této masce? Zabraňuje nadměrnému vysychání pramenů, má výživné, posilující a vitaminové účinky.

Toto video zobrazuje jednu z receptů masky brandy.

Maska na vlasy z brandy: odhalte tajemství použití

Při hledání perfektní kosmetiky pro péči o vlasy, určitá zastávka u koňakových masky, se liší v jejich komplexní akci. Mají terapeutický účinek (antifungální, antiseptické, používají se proti seborrhea a alopecii atd.) A mohou se stát nepostradatelným bodem programu péče (zranění, suchost, olejovitost, ztráta lesku atd.). Proto by se určitě měli blíže podívat.

Akce

Kosmetická maska ​​na vlasy s brandy poskytuje:

 • zbavit se mastného lesku, péče o mastný typ vlasů;
 • extra energie, lesk, zdravé záření, hedvábnost;
 • hydratační;
 • posilování kořenů, léčba prolapsem, prevence ohniskové alopecie;
 • výživa žárovek mikroelementy, vitamíny a kyslík, normalizace subkutánního metabolismu;
 • ochrana před vnějšími negativními faktory;
 • aktivace růstu v důsledku termoelektrického účinku a zvýšeného krevního oběhu;
 • eliminace lupů, léčba lehkých forem seborrhy, antiseptický účinek, antifungální působení;
 • zotavení poškození - zlomení a řezání.

Všechny jeho příznivé vlastnosti jsou diktovány těmito bioaktivními látkami, které jsou součástí tohoto ušlechtilého alkoholického nápoje:

 • alkohol, ethylestery;
 • cukr;
 • dubový extrakt;
 • draslík, sodík, vápník;
 • organické kyseliny, mezi nimiž vede kyselina citronová;
 • tanin;
 • taniny.

Je však třeba poznamenat, že všechny výše uvedené účinky jsou možné pouze při správném používání masky vyrobené z vysoce kvalitního koňaku a při absenci kontraindikací.

Kontraindikace

Cognacové masky mají poměrně málo absolutních kontraindikací, protože obsahují vysokou koncentraci alkoholu a jsou považovány za agresivní kosmetické prostředky. Proto ne každý může využít svého magického efektu.

Individuální nesnášenlivost, alergie

Tanin, kyselina citronová, alkoholy, cukr, etylestery, barviva a příchutě v brandy často vyvolávají nežádoucí reakci. Pokud jste alergičtí na některou z těchto přísad, může se objevit svědění, vyrážka, propláchnutí (především na pokožce hlavy a na obličeji, ale někdy se šíří po celém těle), závratě a vodnaté oči. Pokud jste přecitlivělí, objeví se příznaky jako závratě, nevolnost, zvracení, letargie, nízká nebo vysoká horečka, bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu.

Procedury salonu

Neměli byste používat masky z koňaku po změně barvy nebo vyčištění - po jakémkoliv barvení, během kterého bylo použito výše. A také do dvou týdnů po perm, laminaci a dalších kadeřnických procedurách. Vlasy potřebují rehabilitace kvůli stresu. Pokud ihned po tom budou vystaveni agresivním alkoholům, způsobí jim značné škody, zhorší jejich stav a bude mnohem obtížnější je obnovit.

Zranění hlavy

Pokud jde o mechanické poškození pokožky (odřeniny, škrábance, hřebeny, vředy apod.), Alkoholy, když jsou vystaveny otevřeným ranám, způsobují intenzivní pálení, pak se vyskytuje svědění a rozšiřuje se hyperemie. V důsledku toho může vznikat popálenina a jeho hojení bude dlouhé.

Nadměrná suchost

Po přečtení o hydratačních vlastnostech koňakové masky a že léčí rozštěpené konce, mnozí ji začnou používat k péči o suchý typ vlasů. Pokud se problém nezačne, bude vyřešen, ale když se dehydratuje, situace se zhorší.

Citlivá, tenká pokožka hlavy

V takovém případě na něj budou působit alkoholové nápoje jako silné podněty, které povedou ke svědění a závažné hyperemii.

Relativní kontraindikace zahrnují těhotenství a laktaci. Neexistují žádné konkrétní studie o tom, jak koňakové vlasové masky mohou ovlivnit fetální vývoj plodu, kvalitu mléka nebo stav novorozence. Čistě teoreticky je koncentrace látek v krvi, kdy je vnější kosmetika minimální: všichni se dostanou k síle folikulů. Ale v praxi neexistují žádné důkazy, takže byste neměli riskovat.

Značkové masky

Najít značkovou brandy masku je docela obtížné. Zachování všech příznivých vlastností tohoto ušlechtilého alkoholického nápoje v kosmetice není snadné. Z tohoto důvodu ne všichni výrobci převezmou vytvoření takového mistrovského díla. Existuje však ještě několik možností.

Maska-slona zesílit Brandy

Hydratující krémová maska-slon pro objem a tón ze společného kosmetického kontaktu Galacticos (Francie Rakousko). Cena je $ 3.2 (200 ml).

 • péče o tenké a načechrané, suché a poškozené vlasy;
 • antistatický účinek;
 • další objem;
 • omlazení;
 • odstranit přebytečný tuk;
 • pocit svěžesti a vitality;
 • hydratační;
 • čištění;
 • zdravý vzhled;
 • potraviny;
 • viditelný přírodní lesk.
 • koňak;
 • zlato
 • mořská sůl;
 • vápník;
 • bylinné přísady.
 • příjemný karamelový zápach;
 • ekonomické balení;
 • normální konzistence;
 • Výsledkem je, že vlasy jsou lesklé, měkké a už se nedotýkají.
 1. Aplikujte na umyté, ne úplně vysušené vlasy.
 2. Distribuujte rovnoměrně od kořenu na špičku.
 3. Nechte zapnout po dobu 6-10 min.
 4. Opláchněte hlavu šamponem.
 5. Chcete-li zvýšit efekt, spojte se šamponem a kondicionérem ze stejné série.

Vejce horké masky-komprese s brandy

Maska pro růst vlasů od ruské firmy Floresan. Cena je 2,76 USD (400 ml).

 • intenzivní péče o slabé vlasy;
 • posilování a vyživování kořenů;
 • aktivace růstu;
 • lesk;
 • hustota;
 • náhrada škody;
 • obnovení konstrukce po celé délce;
 • zvýšená mikrocirkulace v krvi;
 • snížení výpadku.
 • glycerin;
 • kokosový olej;
 • koňak mannan,
 • D-panthenol;
 • pepřový extrakt;
 • glycin;
 • lanolin;
 • lecitin;
 • vitamíny A, E;
 • kyselina mléčná.
 • dobře čistí nečistoty a mazu;
 • vlasy jsou měkké a načechrané.

Z mínusů uživatelé zaznamenávají mírný tepelný účinek nebo dokonce jeho úplnou nepřítomnost. Z tohoto důvodu nikdo nezaznamenal žádné zvláštní zvýšení.

 1. Aplikujte na umyté, ne úplně vysušené vlasy.
 2. Masáž intenzivně.
 3. Nechejte 10-15 minut.
 4. Opláchněte hlavu šamponem.
 5. Používejte 2-3krát týdně.

Obě masky značky jsou poměrně účinné, jsou levné a nevyžadují časově náročnou přípravu. Pokud je však získáte, nezapomeňte, že obsahují mnoho syntetických látek, což není velmi příznivý vliv na stav vlasů.

Jaký nápoj si vybrat

Odráží, na které brandy je lepší vybrat si pro výrobu masky, mnozí lidé dělají neodpustitelnou chybu: kupují levný výrobek. Její odlišnosti od drahého značkového nápoje se následně projeví: přípravu připravenou na jejím základě se ukáže neúčinná a to je zcela vysvětlitelné.

Skutečný koňak je vyroben z nejlepších bílých odrůd: Montille, White Flame, Foil Blanche. Díky tomu obsahuje mnoho organických kyselin, tříslovin a minerálů, které hrají první housle v péči o vlasy. Náhradou je obyčejná vodka, bohatě ochucená příchutí a barvivy. V takovém nápoji není nic užitečného. Naopak - způsobuje nejsilnější alergické reakce způsobené barvami a vonnými látkami. Vysoký obsah alkoholu v něm může poškodit funkci mazových žláz.

Proto nezkracujte dražší možnosti. Navíc pro přípravu masky potřebuje zanedbatelné množství a jedna láhev je dostatečná po dostatečně dlouhou dobu.

 • doba expozice - nejméně 5 let;
 • slavné značky;
 • vysoké náklady;
 • dřevo, ne plastový korok;
 • transparentní kapacita;
 • rovnoměrně zbarvená, ne zakalená kapalina bez nečistot a srážek.
 • Ararat, Noi, Dvin (Arménie);
 • Tbilisi, Askaneli Extra XO (Gruzie);
 • Kišiněv, bílý čáp (Moldavsko);
 • Metaxa, Attikus (Řecko);
 • Camus, Rémy Martin (Francie).

Kvalitu nápoje můžete zkontrolovat po zahřátí: mírně mění vůni - výrazná vůně alkoholu zmizí.

Tajemství použití

Příprava

Maska koňaku nejlépe funguje na lehce znečištěných vlasech, takže si nemusíte vlasy zvlášť omýt. Naneste před vanou nebo sprchou. Aby nedošlo ke zhoršení stavu špiček, které mohou být poškozeny působením alkoholů, je třeba před zahájením postupu ponořit do teplého oleje (jakékoliv).

Odpovědně odkazujte na výběr receptury. Při použití ve stejné masce a brandy a jakékoli jiné agresivní složce (hořčice, pepř) musíte být velice opatrní, jinak se nedá vyhnout podrážděnosti a přeskoku.

Vaření

Cognac se zahřívá ve vodní lázni na komfortní teplotu 30-35 ° C. Je lépe to dělat odděleně od ohřevu jiných složek (oleje, med). Kategoricky zakázáno používat studený nápoj. V maskách pro suché vlasy nesmí jeho množství přesáhnout 50 ml, u olejovitých vlasů - 100 ml.

Vezměte nekovové nádoby pro míchání, použijte ponorný mixér pro odstranění hrud.

Nejideálnější kombinace z hlediska kosmetologů - brandy, med, vejce. Poslední dvě složky zjemňují agresivní působení prvního a zvyšují jeho čistící a léčebný účinek. Pokud zvolíte masku, která zahrnuje celou tuto trojici, výsledek překoná všechny očekávání.

Hlavní složka, pokud je to nutné, může být rovně nahrazena brandy.

Test alergie

Po přípravě naneste tenkou vrstvu masky na jednu z nejcitlivějších oblastí těla:

 • prohloubení ušního laloku;
 • otvor ve vnitřním koleně;
 • zápěstí

Po zhruba čtvrtině hodiny odstraňte zbytek směsi vlhkou vatovou podložkou. Sledujte pocity. Pokud se během dne neobjeví alergická reakce, neváhejte aplikovat masku na zamýšlený účel. Mějte však na paměti, že taková kontrolní kontrola neposkytuje 100% záruku, že v průběhu času nevzniknou nežádoucí vedlejší účinky v důsledku kumulativního účinku.

Kreslení

Vzhledem k tomu, že hlavním účelem koňakové masky je zrychlení krevního oběhu, je nejdříve naneseno do pokožky hlavy. Čím intenzivnější je masáž, tím lepší je konečný výsledek. K distribuci připravené hmoty po celé délce vlasů nebo ne - každý rozhoduje individuálně. Pokud potřebujete zvlhčit nebo dát jim lesk - musí to být provedeno. Pokud je hlavní problém - ztráta nebo zakrnělý růst, postačí se vypořádat s kořeny.

Ze stejného důvodu je nutná izolace v tomto postupu. První vrstva (vakuum) - z plastového sáčku nebo sprchového víčka. Druhá (pro termální efekt) je z ručníku, šátku nebo šálu.

Čas akce bude přímo záviset na kompozici. Masky s oleji, vejci a medem (pokud jsou mnohem více než brandy) mohou být ponechány hodinu. Je-li složka změkčovadla málo, stačí 15-20 minut. Pokud existují jiné dráždivé složky (hořčice, skořice), doba trvání se sníží na 10 minut.

Další tipy

Vyplachujte lépe šamponem pod teplou tekoucí vodou.

Ne každý má rád vůni koláče, která zůstane na vlasu po takových maskách. Chcete-li ji odstranit, musíte do vody oplachovat přírodní příchutě:

 • jakýkoli éterický olej (5-10 kapek na 1 litr vody);
 • koncentrovaná citronová šťáva (50 ml);
 • jablečný ocet (50 ml).

Po ukončení procedury je žádoucí vlasy vyschnout přirozeným způsobem bez vysoušeče vlasů.

Frekvence aplikace - v závislosti na zanedbání problému, maximálně - nejméně dvakrát týdně - jednou za 10 dní.

Recepty

Účinkuje komplexním způsobem: díky tepelnému účinku urychluje podkožní krevní oběh, zvyšuje růst, zabraňuje ztrátě a odstraňuje mastný lesk. Často se používá k narovnávání vlasů. Cognac v požadovaném množství pomalu nalije na hlavu. Masírujte kůži. Používejte sprchový kryt. Vezměte tuto formu horké vody na čtvrt hodiny. Bez umývání šamponem nejprve opláchněte teplou vodou, poté při pokojové teplotě s přídavkem citronové šťávy nebo jablečného octa.

 • S koňakem, vejcem a medem

Jedna z nejlepších koňakových masky. Zmírňuje vlasy, dělá je poslušný, dává jim lesk, odstraňuje mastnotu. Smíchejte 1 celé vejce, 50 ml roztaveného medu a koňaku. Nechte půl hodiny.

 • S koňakem a lopuchovým olejem

Působí jako aktivátor růstu. Smíchejte 30 ml brandy a 70 ml lopuchového oleje. Čas - půl hodiny.

 • S koňakem a kávou

Má barvicí efekt. Doporučeno pro brunety, protože dává vlasům tmavý odstín. Smíchejte 50 ml koňaku, 20 g použitého kávy, 1 celé vejce. Aplikujte štětcem na barvení po celé délce. Čas - 1 hodina. Opláchněte bez šamponu. Pro oplach přidejte koncentrovanou citronovou šťávu do vody, aby se získal odstín.

 • S koňakem a medem a solí

Pokud jsou tři takové složky jako koňak, med a sůl kombinovány v jedné masce, působí jako křovina nebo exfoliant. Ve své akci duplikuje výše popsaný nástroj Mask-Elephant Volume Up Brand od společnosti Galacticos. Indikace: seborrhea, lupy a mastný typ vlasů. Pro přípravu smíšených 50 ml medu, 30 ml brandy a 10 g hrubé soli (nejlépe mořské, ale vhodné je i jídlo). Aplikujte výhradně na dělení. Během 3 minut aktivně masírujte pokožku hlavy a vtlačte ji do kruhu. Nechte 5 - 7 minut, ne více. Pokud se objeví pocit pálení, vyčistěte.

 • S koňakem a žloutek

Pokud jste již vyzkoušeli koňakovou masku, ale po ní byly vlasy příliš suché, jen namíchat nápoj (ne více než 30 ml) s 2-3 surovými žloutky. Mají super hydratační účinek a zabraňují dehydrataci.

 • S koňakem a hořčicí

Nebezpečná, ale účinná maska. Kontraindikace pro suché a poškozené vlasy. Používá se výlučně jako růstový promotor. Použijte pouze na pokožku hlavy. Hroty jsou silně předem ošetřeny olejem. 20 g hořčičného prášku zředí vodou, aby se vytvořila krémová hmota. Smícháme s 50 ml lopuchového oleje a přidáme 20-30 ml koňaku.

Poskytuje lesk, šetří z dehydratace, obnovuje poškození, hydratuje. Smíchejte 100 g brandy, 20 g medu, 2 surové žloutky. Čas je čtvrt hodiny.

 • Od těžké vypadávání vlasů

Smíchejte 100 ml lopuchového (nebo ricinového) oleje a brandy. Přidejte 1 surový žloutek, 20 g medu, 30 g hořčice (prášek zředěný na požadovanou konzistenci s vodou). Použijte pouze na kořeny. Čas - ne více než 10 minut. Ne více než 1krát týdně.

Další masky pro vypadávání vlasů naleznete na odkazu.

20 g bezbarvé henny zředit vodou, aby se vytvořila krémová hmota. Smíchejte s brandy a olivami (lze je nahradit lopatkou) olejem (50 ml každý), 1 surovým žloutkem. Čas - 20 minut

 • Pro obnovu

Může být použita pro obnovu vlasů po permeabilitě (nejdříve však 2 týdny po ukončení procedury). Smíchejte 30 g tukové smetany, 10 ml ricinového a lněného oleje a 30 ml lopuchového oleje. Směs vložíme do mrazničky po dobu 1 hodiny. Nechte to přirozeně roztavit. Přidejte 50 ml teplého brandy. Čas - půl hodiny.

Smíchejte 100 ml kyselého mléka (domácí), 50 ml olivového oleje a 30 ml brandy. Směs zahřejte ve vodní lázni ve stejné nádobě. Uchovávejte alespoň hodinu. Opláchněte šamponem nejméně 2 krát.

 • Pro malované

Zachovává barvu, dodává lesku a lesk. Postupujte 2 dny po barvení (pokud není použito výše). Smíchejte 2 surové žloutky s 50 ml jablečného octa a přidejte 50 ml teplé brandy. Udržujte hodinu na hlavě. Při opláchnutí nalijte jablečný ocet do vody (na litr - 30 ml).

Smíchejte 50 ml rajčatového oleje s 15 g bezbarvé henny. Důkladně důkladně promíchejte a přidejte teplou brandy (30 g). Čas je čtvrt hodiny.

Maska na vlasy domácí nebo značky brandy - záruka kvalitní péče. Při správném použití může vyřešit mnoho problémů. Zároveň byste neměli zapomínat na možná rizika a léčit tento lék zodpovědněji než ostatní kosmetika.

Masky na vlasy s koňakovými receptami pro růst, výživu, posilování a lesk

Ukázalo se, že slavná alkoholická nápojová brandy je účinným prostředkem pro posilování a růst vlasů. Domácí masky s koňakem pomohou zbavit se nadbytečného tuku a průřezu vlasů, dát jim objem a vrátit přirozený lesk.

Maska na vlasy s koňakem, přínos a účinnost.
Přidání koňaku do vlasových masek vyživuje a stimuluje vlasové folikuly a aktivuje růstové procesy. Tento produkt obsahující alkohol obsahuje spoustu taninů, kyselin a sloučenin vhodných pro vlasy. Masky s koňakem regulují proces sekrece kožního mazu, čímž eliminují přebytečné mastné vlasy. Vzhledem k tomu, že alkohol vysušuje pokožku a vlasy, je třeba si uvědomit, že u suchých, dehydratovaných a poškozených vlasů by množství masti v brandy (a minimální síla) nemělo být nižší než množství rostlinných olejů, vajec, medu, smetany, kefíru apod. U mastných vlasů je třeba zvýšit množství brandy v maskách.

Chcete-li eliminovat vůni brandy z vlasů po proceduře, opláchněte vlasy teplou vodou a přidejte několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Obecně platí, že vůně zmizí bez stopy, jak vlasy vysuší. Pokud však máte obzvláště citlivou povahu a máte nepříjemný zápach alkoholu, použijte tuto radu.

Indikace pro použití masky na vlasy s brandy.

 • Pomalý růst vlasů.
 • Suché a křehké vlasy, silná ztráta.
 • Sekce vlasů.
 • Nadměrné mastné vlasy a skalp.
 • Lupy
 • Neutrální vlasy bez objemu a lesku.
 • Nedostatečná výživa vlasů.

Kontraindikace použití masky na vlasy s brandy.
 • Přítomnost mikroskopů na pokožce hlavy (škrábance, trhliny, řezy).
 • Časté používání masky pro příliš suché a křehké vlasy.
 • Se zvýšenou citlivostí pokožky hlavy.
 • Individuální nesnášenlivost nebo alergické reakce.

Cognac může být také přidán do vašich obvyklých produktů pro péči o vlasy (pár kapek na jedno použití nebude bolet).

Maska na vlasy s brandy, pravidla použití.
Všechny součásti masky s brandy by měly být teplé, oleje, kefír, med a dokonce i samotné brandy, pokud je to nutné, zahřívat ve vodní lázni. Cognacové masky musí být prováděny na čistých a mírně vlhkých vlasech. Ve většině případů není nutné masku omýt šamponem, ale pokud do masky vložíte oleje a med, nemůžete to udělat bez šamponu. V tomto případě je vhodné po aplikaci šamponu opláchnout vlasy minerální vodou okyselenou citronovou šťávou (kyselinou octovou) nebo bylinným odvarem (lopuch, kopřiva, šalvěj, heřmánek).

Masky je třeba aplikovat nejdříve na pokožku hlavy, vtlačit se do kořenů a teprve potom rozložit po celé délce, přičemž věnujte zvláštní pozornost suchým a rozděleným koncovkám. Pro zlepšení biologických procesů na buněčné úrovni by masky s brandy měly být udržovány pod fólií a teplým víčkem. Před provedením obnovovací procedury je důležité testovat složení masky na přítomnost alergických reakcí. Jednoduše naneste malé množství sloučeniny do zápěstí nebo do ucha a pozorujte, jak vaše kůže reaguje po dobu jedné hodiny. Pokud jste si nevšimli žádné negativní projevy, pak se opovažte. Pokud během procedury pocítíte nepříjemný a silný pocit pálení, omyjte masku velkým množstvím vody. Takové postupy nejsou pro vás.

Léčba masky zahrnuje 10-15 procedur, vše závisí na závažnosti problému. Masky dělají 1-2 krát týdně.

Masky s koňakem pro růst, výživu, posílení a lesk vlasů, domácí recepty.

Jednoduchá maska.
Složení.
Koňak - 2 lžičky.

Aplikace.
Cognac při pokojové teplotě, může být mírně vyhříván, otíral masážními pohyby do kořenů vlasů po dobu dvou minut, a pak rozložen po celé délce, pozor na suché konce. Vlasy před zahájením procedury, umýt a vyschnout trochu přirozeně. Omotávejte plastovou fólií nahoře a zahřejte ručníkem. Po půl hodině opláchněte masku teplou vodou a opláchněte je pomocí bylinného odvaru (např. Kopřivy, 2 polévkové lžíce, nalijte na něj litr vařící vody, vaříme na nízkém ohni po dobu deseti minut, ochlaďte a napněte).

Koňak medová maska.
Složení.
Cognac - 3 polévkové lžíce. l
Med - 1 polévková lžíce. l

Vaření
Roztřeďte med ve vodní lázni a míste s brandy. Teplá kompozice se protřepává do kořenů a rozkládá se po celé délce čistých a vlhkých vlasů. Udržujte pod filtrem a teplý ručník po dobu půl hodiny, opláchněte šamponem, opláchněte odtučněním lopuchu (koření lopatky (200 g) nalijte 2 litry vařící vody a vaříme 15 minut na nízké teplotě, pak ochlaďte vývar a napněte).

Cognacová maska ​​s hennou, žloutkem a lopuchovým olejem.
Složení.
Koňak - 1 lžička.
Ropa (nebo jiný, například olivový) olej - 1 lžička.
Prášek bezbarvá henna - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.

Vaření
Žloutku rozetřete hennou, přidejte máslo a brandy. Maska se nanáší na kořeny a pak na celou délku čistých a vlhkých vlasů. Ponechte složení na hlavě půl hodiny pod filmem a ručníkem. Opláchněte šamponem, abyste dosáhli většího účinku, opláchněte bylinkovým odvarováním.

Medová žloutková maska.
Složení.
Koňak - 1 polévková lžíce. l
Med - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.

Vaření
Rozemlejte žloutkem roztaveným medem, přidejte brandy. Třepat strukturu v kořenech a distribuovat na všechny délky čisté a vlhké vlasy. Ponořte se pod teplý uzávěr po dobu půl hodiny, poté opláchněte velkým množstvím teplé vody.

Medové žloutkové máslo.
Složení.
Koňak - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.
Jojobový olej (mandle) - 1 polévková lžíce. l
Lemon (grapefruit) šťáva - 1 lžička.

Vaření
Olej zahřejte, přidejte brandy a smíchejte šťávu s žloutek. Kompozice se nejdříve aplikuje na pokožku hlavy masážními pohyby a pak se rozkládá po celé délce vlasů. Horní fólii obalte plastovým a silným ručníkem. Po půl hodině opláchněte teplou vodou, pokud je to nutné, použijte mýdlový šampon a bylinný odvar jako oplach.

Cognacová maska ​​s dubovou kůrou a medem.
Složení.
Dub kůry - 1 polévková lžíce. l
Cognac - 50 g
Med - 2 lžíce. l

Vaření
Dřevěná kůra vylejte koňak a nechte čtyři hodiny. Dále namočte směs a zkombinujte s medem roztaveným ve vodní lázni. Aplikujte připravenou kompozici na kořeny, rozložte po celé délce čistých vlasů a nechte půl hodiny pod filtrem a ručníkem. Opláchněte teplou vodou.

Žlutozelená maska.
Složení.
Koňak - 1 polévková lžíce. l
Kukuřičný olej - 1 polévková lžička. l
Žloutka - 2 ks.

Vaření
Žloutky rozemlejte máslem a přidejte brandy. Kompozice s lehkými a masážními pohyby se protřejí do kořenů, roztírají se po celé délce čistých vlasů, teplou s ručníkem. Pro masku neteče, vlasový obal z polyethylenu. Držte masku půl hodiny. Pokud je to nutné, opláchněte teplou vodou a použijte jemný šampon.

Koňaková drožďová maska ​​s olejem z pšeničných klíčků a žloutkem.
Složení.
Pivovarské kvasnice - 10 g.
Teplé mléko - 4 polévkové lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Koňak - 1 polévková lžíce. l
Olej z pšeničných klíčků (může být odlišný) - 10 kapek.

Vaření
Smíchejte kvasnice s mlékem a nechte na patnáct minut. Mezitím si žvýkat máslem. Oba se mísí a přidá se brandy. Maska se vtlačila do kořenů, rozložila se po celé délce. Omotat zábal a zahřát ručníkem. Po půl hodině umyjte masku teplou vodou.

Olej-medová maska ​​s kefírem.
Složení.
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
Žloutky - 2 ks.
Med - 2 lžíce. l
Koňak - 1 lžička.
Pekařské kvasnice - ½ lžičky.
Kefír - 1 lžička.

Vaření
Tepelné oleje kombinujte s medem a dalšími součástmi. Aplikujte směs na pokožku hlavy a poté rozetřete po celé délce, otočte fólii a izolujte. Namočte půl hodiny, pak opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Cognacová maska ​​s pepřem.
Složení.
Koňak - 1 lžička.
Červená paprika - 1 lžička.
Ricinový olej - 3 lžičky.
Rozmarýn nebo levandulový esenciální olej - 3 kapky.

Vaření
V ohřátém ricinovém oleji přidejte pepř, brandy a esenciální olej. Třepat strukturu v kořenech a distribuovat po celé délce. Zahalte film a teplý ručník. Po půl hodině opláchněte teplou vodou a jemným šamponem.

Cognac kávová maska.
Složení.
Čerstvě mletá káva - 2 polévkové lžíce. l
Olivový (mandlový) olej - 1 polévková lžíce. l
Koňak - 5 lžící. l

Vaření
Zahřejte olivový olej ve vodní lázni, přidejte kávu a koňak. Aplikovat strukturu na kořeny a pak na celou délku vlasů. Po půl hodině vypláchněte teplou vodou.

Cognacová maska ​​s cibulovou šťávou.
Složení.
Cibule džus - 3 polévkové lžíce. l
Ropový olej - 3 polévkové lžíce. l
Koňak - 1 polévková lžíce. l

Vaření
Stlačte šťávu z velké cibule, promíchejte ji zahřátým olejem a brandy. Třejte kompozici do kořenů, pak do suchých špiček, rozdělte zbytky po celé délce.
Mějte masku půl hodiny pod teplým víčkem. Umyjte běžným způsobem pomocí šamponu a bylinného oplachování.

Cognacová maska ​​s cibulovou šťávou, jogurtem, medem a žloutek.
Složení.
Přírodní jogurt - 1 lžička.
Koňak - ½ lžičky.
Med - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.
Cibule džus - ½ lžičky.

Vaření
Z malé cibule stlačte džus. Rozemlete med žloutkem a jogurtem. Vše promícháme a přidáme brandy. Kompozice je vtírána do pokožky hlavy a rozkládá se po celé délce vlasů, obaluje se filmem a ručníkem. Po hodině opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Cognacová maska ​​s aloe šťávou.
Složení.
Koňak - 1 polévková lžíce. l
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
Aloe šťáva - 1 polévková lžíce. l
Mrkvová šťáva - 1 polévková lžička. l

Vaření
Kombinujte všechny ingredience v homogenní hmotě a aplikujte, otřete do kořenů a rozšiřujte po celé délce. Omotávejte plastovou fólií nahoře a zahřejte ručníkem. Po půl hodině masku opláchněte tradičním způsobem, to znamená šamponem.

Maska s cibulovou šťávou, tinndulou tinkturou a pepřovou tinkturou.
Složení.
Cibule džus - 1 polévková lžička. l
Koňak - 1 polévková lžíce. l
Tinktura z kalendula - 1 polévková lžíce. l
Tinktura z pepře - 1 polévková lžíce. l
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
Med - 1 polévková lžíce. l
Žloutka - 1 ks.

Vaření

Olej zahřejte a přidejte zbitý žloutek. Pak přidejte zbývající přísady do směsi. Přidejte brandy na konci. Pro aplikaci struktury na pokožku hlavy a vlasy na hodinu, na zahřátí, umyjte šamponem.

Možnost maskovací masky 1.
Složení.
Hořčičný prášek - 1 polévková lžička. l
Teplá voda - 50 ml.
Cognac - 100 ml.

Vaření
Hořčice zředíme vodou a přidáme brandy. Aplikujte na čisté vlasy a otřete je do kořenů. Maska drží deset minut. Opláchněte velkým množstvím teplé vody.

Maska s koňakem a hořčicí, možnost 2.
Složení.
Hořčičný prášek - 1 polévková lžička. l
Koňak - 2 polévkové lžíce. l
Aloe šťáva - 1 polévková lžíce. l
Nízkotučný krém - 2 lžičky.
Žloutka - 2 ks.

Vaření
Hořčice zředěná brandy. Dále přidejte zbývající přísady do směsi a aplikujte na čisté vlasy a otřete je do kořenů. Masku držte dvacet minut. Opláchněte velkým množstvím teplé vody šamponem.

Maska s koňakem a mořskou solí.
Složení.
Zlato - 1 šálek.
Mořská sůl - 1 sklo.
Cognac - 1 sklo.

Vaření
Přísady jsou smíchány a zanechány na tmavém místě po dobu čtrnácti dnů. Výsledný produkt lze použít jako pravidelný šampon dvakrát týdně nebo masku - jednou týdně aplikujte přípravek po dobu dvaceti minut a opláchněte teplou vodou.

Maska s koňakem a vitamíny.
Složení.
Citronová šťáva - 2. l
Ricinový olej - 2 lžičky.
Olivový olej - 2 lžičky.
Koňak - ½ lžičky.
Žloutka - 1 ks.

Vaření
Spojte olej a trochu teplo. Přidejte citronovou šťávu a šlehačkou. Na konci kompozice obsahuje brandy. Smíchejte směs do kořenů a rozdělte je po celou délku vlasů, nezapomínejte na špičky. Zahřejte horní část, po půl hodině opláchněte teplou vodou.

Pro Více Informací O Suché Vlasy