logo

Med pro růst vlasů - medové masky pro suché a mastné vlasy

Honey - jedna z nejoblíbenějších lidových léků používaných k posílení vlasů a boji proti jejich ztrátě v domácnosti. Léčba vlasů je velmi účinná. Masky s medem mohou být použity k urychlení růstu vlasů dva nebo třikrát týdně. Postup je minimálně 2 měsíce.

Jaký je použití medu na vlasy?
Med má širokou škálu protizánětlivých, antibakteriálních a antialergických vlastností. Obsahuje vitamíny, minerály, minerály, které jsou pro naše tělo velmi nezbytné. Med se používá jak v lidových prostředcích, tak v drahých kosmetických přípravcích.
Ujistěte se, že jíte pár lžíce denně dovnitř a nepoužívejte jen med jako masku!

Kontraindikace: alergie na med.

Jak vyrobit masky s medem doma?

Nejjednodušší způsob použití: med v domácím masku lze použít bez přidání dalších komponent. Tato jednoduchá medová maska ​​se aplikuje na čistě umyté vlasy, vtírá se do pokožky hlavy a vymývá se za půl hodiny nebo hodinu.

Velmi účinné medové masky pro vypadávání vlasů. Doporučuje se zejména používat masky na bázi medu doma se suchou pokožkou a suchými vlasy. Med dokonale obnovuje křehké poškozené vlasy.

Zde jsou některé efektivní recepty na medové masky pro ošetření a růst vlasů:

Recept 1. Maska pro růst vlasů s medem a citronem.

Složení masky: med + citrónová šťáva.
Smíchejte šťávu z jednoho citronu se dvěma lžičkami medu a poté jemně aplikujte výslednou směs na vlasy. Doporučuje se držet tuto masku po dobu deseti minut. Zvýší růst vlasů a dá jim příjemný lesk. Tato medová maska ​​se doporučuje aplikovat a posilovat mastné vlasy.

Receptura 2. Maska s medem a cibulí na vlasy.

Složení masky: med + cibule (česnek).
Taková medová maska ​​je vhodná pro ošetření vypadávání vlasů: nakrájejte malou cibuli nebo několik stroužků česneku v mixéru a výslednou hmotnost míchat s medem v poměru 4: 1. Vrhněte masku do kořenů, rozdělte zbytek vlasů. Mějte masku doporučenou po dobu půl hodiny. Pro příliš suché vlasy můžete do masky přidat lžíci jakéhokoli přírodního rostlinného oleje (oliv, slunečnice, lopuch atd.).

Recept 3. Medová maska ​​pro růst vlasů s medem a olivovým olejem.

Složení masky: med + olivový olej + žloutek + brandy (vodka).
Smíchejte jeden žloutek a jednu lžíci medu, brandy nebo vodky a lopuchu nebo olivový olej.
Maska se nanáší po dobu půl hodiny, poté se omyje teplou vodou. Tato účinná medová maska ​​podporuje růst a posilování vlasů, zmírňuje lupy.

Recept 4. Maska pro ztrátu vlasů s medem a kefír.

Složení masky: med + kefír + brandy (vodka) + cibule (česnek).
Se silnou ztrátou vlasů se používá domácí maska: směs lžíce medu s poloviční lžičkou brandy nebo vodky, poloviční lžičkou cibule nebo česneku, lžíce kefír nebo jogurtu.
Maska držte 30-60 minut. Omyjte vodou.

Recept 5. Maska na vlasy s medem a hořčicí.

Složení: med + hořčice + žloutek + máslo.
Vezměte jednu lžíci hořčičného prášku, medu, jakéhokoli přírodního rostlinného oleje a žloutek jednoho vejce. Složky jsou dobře smíchány a aplikovány na hlavu. Uchovávejte masku třicet nebo šedesát minut a poté opláchněte teplou vodou.

Recept 6. Maska na vlasy s medem a lopuchovým olejem.

Složení: rašelinový olej + med + ocet.
Recept na další výživnou masku s medem pomůže snížit vlasy. Masku můžete použít pouze na koncích vlasů.
Smíchejte dvě polévková lžíce medu se lžící lopuchu nebo jiným přírodním rostlinným olejem a lžící octu jablečného jablka. Smíchejte směs dobře do konců vlasů a držte ji třicet minut.

Recept 7. Medová maska ​​s aloe proti vypadávání vlasů.

Složení: med + aloe vera + brambory.
Při silném vypadávání vlasů zkuste následující oblíbený recept:
Stlačte džus z jednoho středně velkého surového bramboru. Smíchejte dvě polévková lžíce bramborového džusu se stejným množstvím aloe a medu. Smíchejte směs dobře do kořenů vlasů a dělejte masáž hlavy. Zakryjte hlavu polyethylenem a teplým ručníkem. Uchovávejte tuto lidovou masku na jednu nebo dvě hodiny a pravidelně se aplikujte jednou týdně.

Recept 8. Medová maska ​​pro mastné vlasy s medem a žloutkem.

Složení: med + žloutek.
S nadměrnými mastnými vlasy doporučujeme tento oblíbený recept:
Smíchejte dvě polévková lžíce medu se dvěma žloutky, protřete masku do pokožky hlavy a rozdělte vlasy. Doba procedury je třicet až šedesát minut.

Recept 9. Maska na vlasy s medem a pivem pro růst.

Složení: med + pivo + žloutek.
Proveďte dvě lžíce medu se žloutkem jednoho vejce a přidejte čtvrtinu sklenici piva. Namažte výslednou hmotnost vlasů, zakryjte plasty a teplou látku. Takovou výživnou lidovou masku si můžete nechat hodinu nebo déle.

Recept 10. Revitalizační medová maska ​​pro růst vlasů.

Složení: med + ovesné vločky (vločky) + mléko.
Toužíme jednu lžíci medu ve vodní lázni, mícháme ji dvěma polévkami mléka a lžící ovesné vločky. Šířte dobře, rozšiřte se po celé délce a protřepte pokožku hlavy. Zatlačte hlavu a masku nechte třicet až šedesát minut.

Zlato pro zesvětlení vlasů.

Med je úspěšně používán jako prostředek k zesvětlení vlasů kvůli tomu, že obsahuje peroxid vodíku.
Pozor: pro osvětlení vlasů je vhodný pouze čerstvý med!
Nemyslete si, že pomocí medu může spálit brunetka, aby blondýnku překonala. Spíše med může mírně rozjasnit přirozený odstín nebo snížit účinek předchozího zbarvení.
Použití masky s medem pomůže zbavit se žloutnutí v barvených vlasech.
Jakákoli maska ​​s medem má světelný efekt, takže si vyberte recept, který se vám nejlépe líbí. Ale udržování medové masky na vlasy trvá velmi dlouho - alespoň několik hodin. Možná budete muset nechat med na vlasy na noc.

Recept 11. Maska na vlasy s medem a skořicí.

Složení: med + skořice (prášek).
Zkontrolujte, zda jste alergičtí na skořici.
Složení se rovná. Mírně zahřátý med se smíchá se skořicovým práškem. Rozšiřte se nad vlasy, zabalte hlavu, držte po dobu 30-60 minut - pro posílení vlasů, chcete-li dosáhnout bleskového efektu - poté co nejdéle.

Recept 12. Med pro konce vlasů.

Tento jednoduchý nástroj pomůže zlepšit vzhled rozdělených konců. Rozpusťme lžíci medu v poloviční sklenici teplé vody a pak ponořte konce vlasů do této směsi na několik minut. Umyjte si vlasy poté, co to není nutné.

Med pro růst vlasů - medové masky pro suché a mastné vlasy отзывы: 21

 • Olga

Medové masky na vlasy - jedna z nejúčinnějších a nejoblíbenějších, testovaná podle času. Med je skvělý pro růst vlasů. Jen jsem smíchal zakysanou smetanu s medem, nádherná maska ​​se získává pro suché vlasy

A co domácí maska ​​nejlépe přispívá ke zvýšení hustoty vlasů?

Potvrzuji - medové masky - nejlepší přírodní masky pro barvené vlasy a obnovení rozdělených konců vlasů! Účinek medu na vlasy je úžasný!

Která maska ​​je lepší použít pro urychlení růstu vlasů a od čeho? (prosím pomozte)

Myslím, že to pomůže posílit vlasy, musíme vyzkoušet tyto medové masky.

Nejlepší lék na plešatost je česnek.

Má být maska ​​se zakysanou smetanou a medem aplikována na umývané vlasy nebo před umýváním?

Lena Česnek, jak se třeti,

Snažila jsem se medem s vejcem na mokré vlasy! výsledek je skvělý! Med obnovuje dobře! moje vlasy jsou velmi rozštěpené a na konci jako houba po rozjasnění! po medu se staly měkkými a rozštěpené konce nejsou viditelné.

Honey Mask super vše, co vám doporučuji

Ještě jsem na to nezapomněl

A poprvé od blázna jsem začal používat med na suché vlasy. Nechutné zaměstnání, celá banka byla ohrožena a sotva rozmazaná. Hodinu jsem držel i přes ručník, který mi tekl po krku.. brrr.. Ale když jsem se umyl, pak jsem si umyla hlavu šamponem - stále to mělo účinek. Vlasy jsou jemné, lesklé a dobře ležaté. Teď se budu snažit aplikovat med na myté vlasy a míchat s citronem a aloe. Odhlásit se

vlasy vypadají velmi... a s hloupými vlasy od černé po červené barvy (((
hledá dobrou masku na vlasy... pomůže děvčatům ((*

Med na mokré myté vlasy. Můžete se smíchat s balzam podle libosti. Ale na syrové vlasy a tak dobře rozložené. Nebo první med, po dobu 15 minut, zatímco v koupelně nebo ve vaně, pak, aniž byste umývali medovník. Účinky jsou úžasné. Testován na bělené, navždy zmatené a rozdělené konce

Mám přirozeně světlé blond vlasy, od 14. let namalovala v bílé, pak v kaštanové, pak barvená hennou v červené barvě, pak začala trochu růst a upozorňovala. Mám 18 let. Můžete si představit, co se stalo s mými vlasy. Nedotýkám se je po dobu 7 měsíců, jenom dělám masky pro špičky z olivového oleje, přidáním tam bionety, pitím vitamínů a postupným odříznutím konců. Vlasy vypadají lépe - ale tipy jsou spálené a nevypadá to moc krásně!
Vyrobeno dnes maskou pro špičky vlasů z medu. Stačí dát teplý med na mokré vlasy a nechat 4 hodiny). Výsledek je spokojen. Špičky nejsou šumivé, vypadají dobře upravené, ne tlačte, měkké. Závěr: Musíte poslouchat to, co maminka říká od dětství. A varovala)

Radím každému, aby masku pro vlasy s medem.
Přidám - 1 lžíci medu, 1 lžičku extra panenského olivového oleje, 1 žloutku a také přidané vitamínové ampule - babička Agathia.
výsledek je velmi dobrý!
méně vlasů spadne, měkké, naživu!
moje vlasy po chemii... vypadá velmi dobře.
Já dělám masku pokaždé, jakmile mám hlavu. 2-3krát týdně po dobu 40-60 minut.

Chci vyzkoušet masku s pivem

Pro 1. sto medu, majonézu a vodku, aplikujte na vlasy a zabalte do sáčku, držte asi hodinu, opláchněte vlasy šamponem. Jedná se o masku pro hustotu a lesk vlasů.

Udělal jsem masku s medem poté, co jsem spálil všechny vlasy (to šlo z černého na blond).

Zkoušel jsem jen teplý med na mokrých vlasech, hodinu pod filmem a ručník. Výsledek: vlasy jsou měkké, načechrané, lepší než po kondicionéru nebo balzámu (i když stále používají známé značky). Tato maska ​​byla poprvé v mém životě.

Super!
Používám tento recept:
-1 polévková lžička Ropa olej.
-1 žloutek
-1 plátek zbaveného chleba
-Teplá voda
-1 lžička medu
Použití:
1) Nasejte chleba na malé kostky.
2) Nalijte ji celou vodou horkou vodou.
3) Nechte 1 hodinu.
4) Aplikujte na vlasy po dobu 1 hodiny.
5) Vymyjte 2krát. Teplá, pouze teplá voda.
Výsledek:
Moje vlasy v průmyslu měsíc je 5-7 cm.

Amina doktor dermoto-kosmetolog

Udělám česnek s rostlinným olejem, výborný lék na vypadávání vlasů a plešatost.

Medové vlasy masky recepty domácí medové masky

Obsah stránky:

Maska na vlasy s medem. Hodnota medu v péči o vlasy je obtížně přeceňována, je to opravdu zázračná látka, která vám dává vlasům hedvábnou hladkost, luxusní lesk, pružnost a dokonce i nový odstín! Hlavním úkolem je vybrat nejlepší program péče o med, který bere v úvahu typ vlasů, jejich stav a vlastnosti.

Maska pro růst vlasů s medem. Jedinečné vlastnosti medu jsou uznávány nejen tradičními léčiteli, ale také vážnými vědci a globálními kosmetickými společnostmi.

Vzhledem k lehké struktuře a současně obsahu velkého množství stopových prvků, vitamínů a aktivních enzymů se med úspěšně aplikuje přímo na vlasy a pokožku hlavy.

Posiluje vlasovou šachtu, je naplněn užitečnými látkami, výsledkem je zlepšení elasticity a struktury, což nakonec ovlivňuje, jak vlas vypadá - stává se hladší a hedvábnější a objevuje se úžasný lesk a hladkost. Med má dezinfekční účinek na pokožku hlavy a také poskytuje dobrou výživu kořenů vlasů. Přečtěte si více: medová maska.

Jak vyrobit masky na vlasy s medem co nejužitečnější?

Při práci s medem musíte vzít v úvahu několik vlastností látky, pak maska ​​pro vlasy s medem přinese maximální výsledek.

Za prvé, teplé medové masky mají největší efekt. Měli byste teplý med zahřát ve vodní lázni, ale ne příliš dlouho - v žádném případě ji nemůžete přehřát, užitečné látky jsou zničeny. Optimální teplota je 60 stupňů. Kromě toho je žádoucí, aby po celou dobu trvání medové masky byly vlasy udržovány v teple. Toho je dosaženo obalením ručníku a topením vysoušeče vlasů.

Za druhé, je důležité rovnoměrně aplikovat směs s medem, nejlépe je aplikovat štětcem a okamžitě si prohmatávat vlasy. To je způsobeno skutečností, že med má mírný odlehčovací účinek.

A nakonec čas expozice masky. Mělo by to trvat nejméně 40 minut, optimálně - hodinu a půl, aby všechny živiny měly čas pro proniknutí vlasů.

Recepty nejúčinnějších medových masek na vlasy

Klasická medová maska

Nejjednodušší recept, který podle legend používá krásy starověkého Řecka, je medová maska ​​na vlasy s přídavkem olivového oleje. Je vhodný pro všechny typy vlasů, stačí měnit frekvenci jejich použití.

 • Olivový olej - 4 polévkové lžíce
 • Med - 3 lžíce

Pro přípravu vodní lázně zahřáté 4 lžíce medu rozpuštěným medu přidáno pět lžic olivového oleje. Kompozice je smíchána a mokré, myté vlasy jsou naneseny, zatímco jsou ještě teplé, po celé délce a na pokožce hlavy. Pak musíte nosit klobouk z polyethylenu, zabalit hlavu ručníkem a směs nechat 1 hodinu.

Medová olejová maska ​​se omyje vodou přidáním citronové šťávy, pomůže to neutralizovat olej.

Nejsilnější maska ​​s medem pro obnovení poškozených vlasů

Tato maska ​​je dobrá v tom, že pomáhá rychle obnovit i velmi "vyhořelé" vlasy, žehličky nebo chemii. Vlasy vypadají mnohem zdravěji i po jednom použití.

 • Honey - 2 polévkové lžíce
 • Žloutek - 1 kus
 • Koňak nebo alkohol - čajová lžička
 • Citrónová šťáva - 1 polévková lžíce
 • Jakýkoli kosmetický olej - 1 polévkovou lžíci

Všechny složky musí být důkladně promíchány a mírně zahřívány ve vodní lázni. Je třeba použít strukturu, která se právě vypláchne vlasy šamponů velkorysou vrstvou od začátku až po kořeny. Noste klobouk, teplé vlasy s vysoušečem vlasů a rychle zabalte přírodní vlněný šátek.

Nechte jednat po dobu nejméně jedné hodiny. Opláchněte teplou vodou a postupně snižujte teplotu, aby se ochladila. V posledním proplachování přidejte přírodní citronovou šťávu nebo ocot ve výši - 1 polévkové lžíce na litr vody.

Zpevňující vlasová maska ​​s medem a cibulí

Nejen příjemnější, ale velmi účinný způsob, jak snížit křehké vlasy a posílit vlasové folikuly, je maska ​​na vlasy medu a cibule. Samozřejmě, mnoho lidí se obává, že jejich vlasy budou po mytí cítit jako cibule, ale ve skutečnosti po úplném vyschnutí vlasů nebude slyšet.

Jeho účinnost je vysoká i při silné ztrátě vlasů. Aplikujte masku hodinu před umytí vlasů.

Pro recept jsou vyžadovány:

 • Cibule kaše - 6 polévkových lžic
 • Med - 1,5 lžíce
 • Pro silně nadměrně usušené, bezdušné vlasy přidejte do směsi směs lžíce oleje. Můžete použít jak olivový olej, tak i jiné oleje - ražskou, ricinovou nebo mandlovou.

Cibule by měla být nastříkána na nejmenším struhadle nebo rozdrcena ve vysoké rychlosti v mixéru, přidána do medu zahřátého ve vodní lázni a třepat směs do pokožky hlavy.

Zakryjte vlasy obalem, přilepte na něj teplý vlněný šátek nebo jej omotávejte ručníkem a občas jej zahřejte vysoušečem vlasů. Po přiděleném čase masku opláchněte šamponem. To znamená, že se používá dvakrát týdně.

Jemně rozjasňující vlasy s medem

Méně známá vlastnost medu je jemné a jemné osvětlení vlasů. Samozřejmě, med může lehce osvětlit vlasy, doslova jeden nebo dva tóny a pro vlastníky přírodních nebo barvených tmavých vlasů, tato metoda je irelevantní.

Majitelé světlých vlasů by však měli používat tento recept. Koneckonců, je to nádherná alternativa k chemickým blondorantům, nemilosrdně vysušujícímu vlasům. Med ve stejnou dobu s vysvětlením také vyživuje vlasy.

Chcete-li hnědé ženy pravidelné medové masky na vlasy představí úžasný zlatý stín.

Receptová výživná maska ​​pro osvětlení vlasů s medem

 • Acacia Honey - 5 lžic
 • Destilovaná voda - 5 lžic
 • Skořicový prášek - 1 polévková lžíce. Měli bychom mít na paměti, že porézní bělené vlasy se mohou hnědit, takže je lepší, aby majitelé takových vlasů použili jiný recept, protože skořice podporuje chemickou reakci a nestojí za to vynechat z receptu.
 • Olivový olej - 1 polévková lžíce

V medu vyhřívaném ve vodní lázni doplňte čistou vodu, olej a skořicový prášek. Rozmícháme, dokud nehlademe, na vlhké šamponované vlasy naneste teplou směs. Zakryjte hlavu polyethylenovým uzávěrem a zahřejte jej pomocí vysoušeče vlasů - vlasy by měly být neustále teplé. Omotat a nechat směs na vlasy po dobu 90-100 minut. Umyjte studenou vodou.

Chcete-li dosáhnout skutečně viditelného vizuálního výsledku postupu, je třeba opakovat několikrát. Ale tohle není absolutně kontraindikováno pro vlasy, ale dostanou pouze další výživu.

Recepty z nejlepších medových masek na vlasy

Včelí med je produkt jedinečný ve svém složení a léčebných vlastnostech. Obsahuje vitaminy, stopové prvky a esenciální oleje s užitečnými složkami. Kosmetičtí používají k výrobě krémů, balzámů, masážních kompozic. Doma, med je přidán do křoviny pro obličej, tělo, masky pro vlasy. Díky působení medu jsou oslabené tlusté kudrlinky lesklé, získávají zdraví a pružnost. Užitečné látky pronikají do struktury, obnovují a posilují prameny.

Výhody a kontraindikace

Na otázku, zda je med pro vlasy dobré, odborníci říkají: "Bezpochyby". Jeho léčivé vlastnosti jsou známé od doby faraonů, studoval před více než 100 lety. Terapeutická kompozice nejen vyživuje a zvlhčuje prameny. Zvyšuje jejich hladkost, vytváří kadeře elastické a sálavé. Účinek medu na vlasy je založen na posílení vlasových folikulů, což eliminuje poškození po celé délce pramenů.

Užitečné vlastnosti zahrnují:

 • potravinové prameny s vitamíny a minerály;
 • obnovení struktury kadeří po onemocněních nebo škodlivých faktorech;
 • ošetření oslabených nebo dělených konců;
 • odstranění lupů, suché pokožky hlavy;
 • snížení obsahu tuku v mastných pramenech;
 • zvýšená hladkost, zvýšená lesk a zdravá záře;
 • postupné vysvětlení pryadok přirozené složení.

Příznivé vlastnosti medu pro vlasy jsou způsobeny hojivou kompozicí, ve které každá složka plní specifickou funkci. Látky a stopové prvky zajišťují obnovu kudrlin, zlepšení vzhledu a struktury:

 • fruktóza pomáhá obnovit poškozené oblasti vlasů, zajišťuje jednotnost struktury;
 • glukóza je zodpovědná za hladkost vlákna;
 • Riboflavin snižuje obsah tuku v objednávce, zvlhčuje přezrážené konce;
 • Kyselina niacin je zodpovědná za nasycení barvy vlasů, eliminuje šedé vlasy;
 • pyridoxin eliminuje lupy, hydratuje suché špičky;
 • Kyselina pantothenová posiluje vlákna;
 • kyselina listová (vitamin B6) zvyšuje růst pramenů;
 • Vitamin C posiluje kadeře, je zodpovědný za přívod krve do pokožky hlavy;
 • draslík a železo zabraňují vypadávání vlasů, zabraňují intenzivní vypadávání vlasů.

Jak med postihuje vlasy závisí na jejich stavu, poškození nebo strukturálním poškození. Přidání produktu do domácí masky spolu s dalšími komponenty zvyšuje účinnost léčby. Po 3-4 týdnech bude účes luxusnější a dobře upravený. Neměli bychom však zapomenout na možné kontraindikace, nebezpečí poškození způsobené přítomností alergií.

Medové masky jsou kontraindikovány v následujících případech:

 • během těhotenství a kojení;
 • jestliže jste alergický na některé složky přípravku;
 • kvůli individuální nesnášenlivosti;
 • pokud má hlava vážné poškození kůže, otevřete rány nebo vroucí.

Při prvním použití se doporučuje prověřit alergie rozmazáním části pokožky za uchem složením medu, jedním vláknem v kořenech. Pokud dojde k zarudnutí, podráždění nebo spálení, postup by měl být zrušen.

Doporučení k použití

Domácí masky s medem pro vlasy se vyznačují svou přirozeností a efektivitou. Užitečné složky směsi medu pronikají do kořenů a vlasových folikulů a jsou rozloženy po celé délce. Výběrem požadovaného receptu můžete zvýšit růst vlasů, zastavit ztrátu vlasů nebo mokrý suchý zámek. Aby se dosáhlo požadovaného výsledku doma, při míchání složek je nutno dodržet určité podmínky.

Doporučení pro přípravu a aplikaci masky:

 • Pouze přírodní med je vhodný pro výrobu domácího receptu. Umělý z obchodu neobsahuje užitečné součásti.
 • Včelí produkty musí být tekuté. Pokud se v zimě ztuhne, sklenice se zahřívá několik dní. V mikrovlnné troubě nemůžete vytápět nebo roztopit tvrdé kusy. Při zahřátí nad 40 stupňů zmizí téměř všechny užitečné vlastnosti.
 • Pokud jsou některé složky předpisu alergické, nedoporučuje se používat takové složení.
 • Pramínky by měly být čisté, umyté. Před aplikací směsi mírně navlhčete teplou vodou a zapékněte. Po třepání přípravku se doporučuje ohřát hlavu plastovým pytlem, starým ručníkem.
 • Více než 1 hodina medové masky se nemusí držet. Nenechávejte je v noci se nedoporučuje. Je-li součástí pepře, brandy nebo skořice, směs se promyje po 20-30 minutách šamponem.
 • Kurz plného ošetření zahrnuje 10 procedur pravidelně 1 krát za 3 dny. Tento režim zvyšuje účinnost expozice, plně obnovuje kořeny a špičky.

Pokud je účelem aplikace bělení vlasů, neměli byste očekávat rychlý výsledek. Požadovaný účinek se projevuje pouze v průběhu 6-7 procedur. Brunettes tato metoda není vhodná, můžete pouze blonďat kudrlinky. V tomto případě by měla být směs udržována na vlhkých pramenech 10-12 hodin. Je výhodnější zabalit hlavu celofánem s ručníkem přes noc, abyste si umyli vlasy ráno.

Recepty pro domácí vaření

S pomocí medu a různých produktů doma můžete připravit nutriční masky pro všechny typy vlasů. V závislosti na složení jejich činnosti je zaměřen na zvýšení růstu kadeř, ochranu proti ztrátě nebo eliminaci křehkosti. Také medové masky odlehčují prameny a dosahují požadovaného výsledku v 5-7 procedurách. Recepty pro domácí použití hodně, je třeba vybrat vhodný pro konkrétní problém.

Pro osvětlení vlasů

Existuje několik způsobů, jak zesvětlit vlasy s medem. Nejlepších výsledků získáte ve směsi směsí skořice nebo citronové šťávy. Světelná maska ​​se aplikuje pod celofán a ručník, který se za hodinu umyje šamponem.

 1. Vyjasnění medu. Za prvé, šampón mi vlasy, přidáním štipku sody. Pak med zahřejeme ve vodní lázni, rozšiřujeme dlaně na mokré zámky. Ohříváme hlavu plastovou taškou, pokryjeme ručníkem nebo kapesníkem. Držte ji celou noc, ráno ji umyjte. Odbarvení nastane najednou o 1-2 tóny.
 2. Směs skořice. Zesvětlení vlasů se skořicí a medem může způsobit pocit pálení, takže směs se udržuje pouze 40-50 minut. Pro míchání vezměte poloviční sklenici medu, lžíci skořice a lžíci olivového oleje. Prášek zředíme v poloviční sklenici vody, přidejte zbývající součásti. Aplikujte směs štětcem nebo kartáčem, kryt s ručníkem.
 3. Složení s citronem. Lemonová maska ​​nejen rozjasní, ale také vyživuje kudrlinky. Vezměte lžíci medu, citronové šťávy a jakéhokoli másla. Vhodné kolečko, lopuch. Směs se aplikuje po dobu 2 hodin.

Takové přírodní sloučeniny vysvětlují prameny bez poškození, neobsahují peroxid ani amoniak. Při každém postupu budou kudrlinky lehčí o 1-2 tóny. Zvláště výrazný efekt je u blond dívky.

Pro růst vlasů

Domácí směsi medu stimulují intenzivní růst kudrlin, které je silné, elastické. Vlasy s pravidelným používáním rostou za měsíc o 4 až 6 centimetrů, vypadají lesklé a zdravé. Používejte výrobky, jako je brandy, želatina, banán.

 • Zlato, koňak, vejce. Navíc přidejte ropový olej stimulující růst pramene. Vajíčko potřebuje jednu věc, směs zbytku ingrediencí v lžíci. Aplikujte kompozici na vlhké kudrlinky s dlaní nebo hřebenem, držte 30 minut až do opláchnutí.
 • S želatinou. 2 lžíce práškové želatiny nalijte vodu. Potřebujete trochu vody, aby se vytvořila viskózní kaše. Čekáme 20 minut, dokud neupnečí. Přidejte lžičku medu roztavenou ve vodní lázni, promíchejte.
 • S banánou. Tato zpevňující maska ​​je vyrobena mixérem. Budete potřebovat přezrálý banán, 2 lžíce medu a 0,5 šálků piva. Doporučuje se koupit tmavé pivo. Všechny produkty jsou smetány s mixérem, směs se nanáší na pokožku hlavy a kořeny. Čekáme 20 minut, umyjeme. Čas od vlasů bude cítit jako pivo, ale vůně rychle zmizí.

Díky těmto receptům vlasy rostou rychleji, silnější a přestávají se lámat. Dále můžete použít ricinový olej na růst vlasů, účinek se objeví za 3-4 týdny.

Vypadávání vlasů

Medová maska ​​na vlasy s cibulí, horkou paprikou nebo hořčicí posiluje vlasové folikuly, zastavuje intenzivní ztrátu. Při interakci s těmito produkty se účinnost kompozic zvyšuje, výsledek se stává po měsíci výraznější. Abyste zabránili vypadávání vlasů, protřejte směs na pokožku hlavy, kořeny.

 1. S lukem. Výživná cibulová maska ​​posiluje vlasové folikuly a zpevňuje kudrlinky. Pro vaření je třeba vzít velkou cibuli, roštu a stlačit šťávu. Do šťávy přidejte 4 lžíce medu, promíchejte. Opatrně protřejte kompozici do kořenů. Po 30-50 minutách vypláchnout. Chcete-li odstranit cibulový zápach, přidejte do oplachové vody citrónovou šťávu nebo voňavý esenciální olej.
 2. S pepřem. Červená paprika zvyšuje průtok krve do vlasových folikulů, pokožku hlavy. Kvůli tomu dochází k rychlejšímu růstu vlasů o 4-5 cm. 4 lžíce kapalného nebo roztaveného medu je třeba smíchat s lžící mletého pepře, naložit na vlhké prameny. Omotáme hlavu celofánem a ručníkem, počkejte 40 minut před opláchnutím. Pravidelnost aplikace - 2 krát týdně. Postup je třeba provést po dobu 2 měsíců.
 3. S hořčicí. Smícheme hořčičný prášek (1 lžíci) s 1 žloutek, přidejte lžíci medu a dvě lžíce kefír. Při míchání nalijte lžíci rostlinného oleje. Aplikujte 40 minut, vypláchněte vodou.
 4. S pivem. Medová směs s pivem vyživuje žárovky, zabraňuje vypadávání vlasů. Komponenty musí být odebírány rovnoměrně - každý po 2 lžících. Kompozice je třepána do kořenů a po celé délce, vymývá se po 30 minutách. Poté opláchněte mokré zámky s tmavým pivem a dejte je do obvyklého účesu. Vůně rychle zmizí ve venkovním prostředí.

Pro posílení kořenů můžete navíc použít rašelinový nebo ricinový olej, opláchněte bylinkami. Pravidelné používání těchto masky - nejvýše dvakrát týdně.

Pro suché vlasy

Suché kudrlinky se často rozpadají, zlomí, někdy začínají klesat. Maska vajec a medu na vlasy nebo kompozice s olivovým olejem pomáhá zbavit se suchých špiček, dělá prameny lesklé, elastické. Směs se doporučuje používat týdenně po dobu 30-40 minut.

 • S olivovým olejem. Polovina sklenice kapalného medu se třemi polévkovými lusky olivového oleje. Aplikujte na mokré pramínky, umístěte na těsný obal. Pro izolaci budete potřebovat silný ručník. Čekáme 30 minut, umyjeme šamponem. Tento recept je také účinný při brzkém vzhledu šedých vlasů.
 • Z mléka. Ve stejném poměru mixujte med, mléko a lopuchový olej. Aplikujte kapalnou směs kartáčem po celé délce a nechte 2 hodiny. Po 3-4 aplikacích jsou prameny obnoveny.
 • S vejcem. Vajíčka je užitečná pro špičky a kořeny, obnovuje sílu pramenů. Kadeřnice jsou hladké, na konci je méně rozděleny. Smíchejte 2 vejce se 2 polévkovými lusky medu, přidejte 2-3 kapky šťávy z aloe. Aloe v tomto složení navlhčí prameny a nasytí je vitamíny. Po hodině vypláchněte bez šamponu.

Pokud je to žádoucí, do masky pro suché vlasy lze přidat několik kapek lopuchového oleje, aloe šťávy nebo některé mléko. Tyto komponenty zvlhčují špičky a lépe pronikají do struktury.

Pro mastné vlasy

Kvasinková, kávová nebo lopuchová vlasová maska ​​doma snižuje obsah tuku v objednávce, mírně vysuší pokožku hlavy. Po aplikaci začnou masové žlázy intenzivněji pracovat a přestat produkovat přebytečný tuk. Kursy jsou méně znečištěné, delší zůstávají objemné a čisté. Čtěte více: maska ​​na růst vlasů s hořčicí.

 1. Se lopuchovým olejem. Odděleně, v různých miskách, nejprve zahřejte medovou lázeň, pak lopuchový olej. Vezměte součásti ve stejném poměru. Směs se aplikuje po dobu 1 hodiny na kořeny a po celé délce.
 2. S aloe. Honey směs s aloe a ricinový olej snižuje mastné vlasy, pomáhá udržet jejich hladkost. Vezmeme všechny komponenty na 1 lžíci, připojujeme se. Aplikujte na mokré kudrlinky, teplé 20 minut s ručníkem s celofánem.
 3. S kvasnicemi. Kefír, zlato, droždí se odebírají ve stejném poměru - 1 polévková lžíce. Suché kvasnice se zředí teplým mlékem, ponechá se zahřát na 20 minut před mícháním. Masku aplikujte po dobu 30 minut.
 4. S kávou. Je nutné smíchat 2 lžíce instantní kávy v poloviční sklenici mléka, přidat lžíci medu a vejce. Chcete-li zvýšit efekt, přidejte 5-6 kapek nějakého esenciálního oleje. Mléko se zahřeje před mícháním, přísady se přidávají během míchání. Držte až do vyplachování pod celofánem po dobu 15-20 minut.

Nedoporučuje se vyrábět kávovou masku pro dívky s roztomilými vlasy. Stín vlasů se může kvůli kávě lehce tmavnout. Před aplikací je vhodné zkontrolovat, zda se na éterický olej vyskytne alergie.

Lupy

Chcete-li se zbavit lupů, pomůže medová maska ​​s heřmánkem, brandy nebo žloutkem. Tyto složky rychle pronikají do pokožky, mají antibakteriální účinek. Aplikujte směs by měla být 2-3krát týdně po dobu 2 měsíců.

 • S heřmánek. Sušené heřmánek se prodává v lékárně. 30 gramů rozdrcených květin nalijte 100 ml vroucí vody, trvá 15-20 minut. Chladná infuze, filtr. Přidejte lžíci medu, aplikujte na pokožku hlavy. Po půl hodině umyjte bez šamponu.
 • Koňak, sůl, med. Tato směs eliminuje lupy, dává objemu a zářit zámkům. Sklenici slaniny nalijte sklenici brandy, promícháme se sklenicí medu. Nechte na tmavém místě po dobu 2 týdnů pod krytem. Každý den protřepejte džbán, aby lépe rozpustil sůl. Po 2 týdnech nanášejte roztok na prameny, vyperte za hodinu. Postupujeme 1-2 krát týdně.
 • Med + žloutek. Smíchejte 2 lžíce medu a žloutek se šlehačkou. Přidejte 2 lžíce olivového oleje, aplikujte 20 minut. Žloutek zvyšuje výživné a hydratační vlákna. Pokud se po dokončení kurzu znovu objeví lupy, je třeba zopakovat postupy pro použití masky. Je třeba hýbat vlasy pouze dřevěným hřebenem s měkkým masážním kartáčem. Doporučuje se měnit obvyklý šampon, koupit balzám nebo kondicionér proti lupům.

Video: maska ​​na vlasy s medem doma

Pravidelné používání medových masek doma pomáhá vyživovat kořeny a obnovovat strukturu slabých vlasů. Kudlanky se stávají hladké, lesklé, přestanou se zlomit a vypadnout. Máte-li jiné recepty na masku, sdílejte je v komentářích po článku. Budeme se zajímat, zda vám vybrané recepty pomohly, jaký vliv měli po aplikaci.

Populární recepty masky na vlasy s medem

Dlouhé, silné, hedvábné kudrlinky - sen o spravedlivém sexu. Ale ne vždy z povahy jsou. Často, po trvalé nebo jiné manipulaci s vlasy, musíte je obnovit. To lze provést doma, abyste se uchýlili k maskám založeným na medu.

Výhody medu

Přírodní med je přirozený zázrak, který obsahuje celý sklad vitaminu. Tento produkt má zázračné vlastnosti jak pro organismus jako celek, tak pro vlasy.

Vitamíny, které jsou součástí medu, jsou pro vlasy velkým přínosem. Například vitamíny skupiny A - odolávají vypadávání vlasů, posilují žárovky. Vitamíny skupiny B posilují chloupky po celou dobu růstu, pomáhají zbavit se lupů a vitamín E zabraňuje vypadávání vlasů a eliminuje špičku.

Včelí nektar je vynikajícím rehabilitátorem pro vlasy, které jsou chemicky vystaveny: barvení, curling, rovnání keratinu. Tento produkt je perfektně vstřebáván tělem, takže je široce používán v domácí péči.

Vzhledem k husté konzistenci, med hustě vyplňuje porézní povrch vlasů, který je posiluje po celé délce. Nektar posiluje jejich odolnost proti vypadávání. Není divu, že přírodní zázrak se přidává ke složení drahých, profesionálních masky, balzámů a šamponů.

Vlastnosti a pokyny pro použití masky pro vlasy

Masky na bázi medu jsou vhodné pro téměř všechny typy vlasů a pokožku hlavy. Tento dar přírody má protizánětlivé, antibakteriální účinky. Pro osoby, které trpí dermatitidou pokožky hlavy, medová maska ​​dobře hydratuje pokožku a pomáhá zbavit se lupin.

Pro osoby, které trpí zvýšeným obsahem tuku, jako jsou vlasy a jejich kořeny, se doporučuje med balzám používat jednou týdně.

Tento typ péče o kadeře je dobře posiluje. Ti, kteří trpí ztrátou vlasů, na krátkou dobu užívání, zaznamenávají pozitivní výsledek. Velkou výhodou při obnově vlasů je komplexní použití medu. Jedna polévková lžíce denně, zředěná teplou vařenou vodou, stačí k tomu, aby zvýšila vliv vnější péče.

Nezapomeňte, že med je velmi silný potravinový alergen. Než začnete léčit, proveďte test alergie na tento lék. Aplikujte med na malou oblast kůže na zápěstí, počkejte až 1, 5 hodin a zkontrolujte, zda není červená značka, nepříjemné svědění a hoření. Pokud vše proběhne dobře, můžete jej použít uvnitř i venku. Pokud už víte, že jste náchylní k alergiím, pak takové masky jsou pro vás kontraindikací, neboť poškozujete vaše zdraví.

Maska pro růst vlasů s medovými vitamíny B6 a B12

Pokud používáte přirozenou masku často v domácí péči o vlasy, výsledek bude mnohem dříve než u zboží v obchodě.

Přírodní ingredience jsou mnohem nižší než u profesionálních kadeřnických doplňků.

Pro zvýšení aktivity růstu vlasů je vhodná maska ​​s medem a vitamíny B6 a B12. Tyto vitamíny se prodávají v každé lékárně. Jejich výhody jsou způsobeny tím, že vyživují žárovky, stimulují růst, zvlhčují kořeny, zabraňují ztrátě vlasů, odstraňují lupy. Vitamíny mohou být použity jako přídavná složka masky a nezávislé.

Maxi potřebujete:

 • Ampule vitaminu B6;
 • Ampule vitaminu B12;
 • Med - 3-5 lžic;
 • 1 polévková lžička. l olivový olej;

Jakákoliv medová maska ​​může být aplikována na kořeny a po celé délce kudrlin. Roztajte med, ale nevarujte jej a nepřehřívejte, aby nedošlo k cukru. Poté protřepejte lahvičky a přidejte je k první složce.

Poté přidejte lžíci olivového oleje. Aplikujte na kořeny a celou délku. Zahalte si vlasy do plastového sáčku a froté ručníku. Pro dobrý krevní oběh byste měli zabalit hlavu do froté ručníku nebo do teplého šátku a držet masku 1,5 hodiny. Tato maska ​​stimuluje kořeny a pokud se opakuje pravidelně, jsou poskytovány zdravé, dlouhé kadeře.

DŮLEŽITÉ! Maska by měla být aplikována na čisté prameny.

Lupka na vlasy s medem a vejcem

Lupiny jsou nadměrné sucho pokožky hlavy. Vyskytuje se v důsledku hormonálních poruch v těle, poruch dermální vrstvy kůže, stresových stavů. K boji proti této chorobě pomůže maska ​​na bázi medu a vajec. Vejce jsou další hydratační složkou, stejně jako olivový olej. Dokonale hydratuje žárovky a pokožku hlavy.
Bude trvat:

 • Med - až 5 polévkových lžiček;
 • Egg - 1;
 • Olivový olej -1 lžíce;

Med se roztaví na pokojovou teplotu. Vejce důkladně poraďte, dokud nebude hladké. Smíchejte přísady a přidejte olivový olej. Všechno je připraveno. Aplikujte na mokré vlasy, hřeben se rozšiřuje po celé délce. Tato maska ​​nemusí být nutně zabalena do tepla, stačí ji položit na tašku nebo obalit hlavu přilnavým filmem. Zatímco výživné kadeře, hodinu můžete dělat domácí práce. Poté omyjte masku teplou vodou a důkladně ji promyjte šamponem.

DŮLEŽITÉ! Masky založené na vejcích a olejích je třeba umýt termální vodou. Důkladně vymyjte kořeny a nenechte vejce suché na vlasy.

Maska pro zpevnění vlasů s medovým ropovým olejem a hořčicí

Hořčice, jako červená paprika, stimuluje průtok krve, než obnovuje buňky, aktivuje růst vlasových folikulů. V tomto složení masky přichází med jako živina, která doplňuje masku.

Chcete-li vytvořit masku s medovou hořčicí, je lepší vybrat suchou hořčici. Ve srovnání s hotovou směsí je to přirozenější. Tato maska ​​je určena k aplikaci pouze na kůži hlavy. Protože pokud je položíte na rozkrojené nebo křehké vlasy, pak nebudete počítat čas, kdy můžete spálit kadeře.
Množství ingrediencí, které je třeba počítat s délkou vlasů. Naše ingredience jsou určeny pro střední délku až po lopatky.

Rozpusťte dvě lžíce suché, práškové hořčice v teplé vodě, směs promíchejte až do vyhlazení. V této hmotě přidejte roztavený med ve výši dvou polévkových lžiček a speciální, posilující složku - rašelinový olej, jednu polévkovou lžíci. Vyčistěte do žárovky a po celé délce použijte lopuchový olej v čisté formě. Uchovávejte tuto masku na kořících nejvýše 40 minut, poté se umyjte teplou vodou nebo odvar z bylin.

Maska pro vypadávání vlasů s medem, žloutek

Ztráta vlasů je naléhavý problém pro všechny majitele dlouhých vlasů, zejména v období beriberi. Toto období se nejčastěji vyskytuje na jaře a na podzim, a trpí jí vlasy, kůže a nehty. Chcete-li pomoci našemu tělu, potřebujete jíst správně a také jej sledovat zvenčí.

Pro ztrátu vlasů účinně pomáhá masku s včelím nektarem a žloutkem. Nejlepší je použít čerstvý, domácí med a domácí žloutek. Tato maska ​​je považována za základ. V komplexu ingrediencí lze přidat smetanu, oleje, brandy, vitamíny, citrón a další přísady.

Pro tuto masku budete potřebovat jeden žloutek a dvě polévková lžíce. Jako obvykle roztajte med, můžete ve vodní lázni do tekutého stavu. Oddělejte žloutek od bílkovin a promíchejte s medem, abyste získali další výživný efekt, můžete přidat lžíci oleje. Je lepší umístit masku na mokré kořeny, ale může to být po celé délce, ale jen se ujistěte, že vajíčko nevysuší. Provedete takovou péči během hodiny.

Maska pro křehké vlasy s medem a olivovým olejem

Olej na vlasy je přírodní zvlhčující látka. Kombinujte je v různých typech kosmetických procedur, správné rozhodnutí. Vlasy nejsou výjimkou. Z křehkých vlasů, dobrá kombinace: med a olivový olej. Tato maska ​​se snadno připravuje a je levná k nákupu.

Chcete-li jej vytvořit, potřebujete pouze med a olivový olej. Jakákoliv žena v domácnosti bude vždy mít tyto součásti v kuchyni. Olej je dobře zvlhčený, dá vlasům hedvábnou texturu. Zlato bude nasáknout od kořene k špičce.

Pro tento recept je nutné užívat přísady ve stejném množství. Med je roztaven do kapalného stavu a míchán s máslem. Míchejte, dokud nebude hladké a aplikujte na kůži hlavy a na délku. V kůži hlavy se třepe kompozice s masážními pohyby. Dejte kosmetický klobouk na hlavu a zabalte do ručníku asi 45 minut.

Maska pro mastné vlasy s medem a citronem

Lemon je složka, která snadno odstraňuje nečistoty. Vlasy nejsou výjimkou. Citronový džus, dobře vyčistěte pokožku hlavy s vyšším obsahem tuku a pocení. Pro osoby trpící zvýšeným obsahem tuku, rychlou kontaminací vlasů, maskou s medem a citronem je vhodná pro řešení těchto problémů.

Složení: citronová šťáva a med. Poměr vaření 1: 1. Pro průměrnou délku budete potřebovat 2 lžíce citrónové šťávy a 2 polévkové lžíce roztaveného medu. Tyto složky jsou smíchány s homogenní kompozicí, aplikovanou na pokožku hlavy s masážními pohyby a po celé délce kadeří. Nejlepší je zabalit hlavu do přiléhajícího se filmu a ručníku nebo šátku. Žárovky na vlasy se otevírají rychleji, jelikož taková maska ​​stačí 30 minut a můžete se umyt. Pro čištění vlasů po šamponu doporučujeme odtučnění z heřmánku.
Jako dodatečnou složku v boji proti mazání hlavy, můžete přidávat šťávu z aloe v masce.

Maska z rozdělených konců vlasů s mandlovým olejem a medem

Mandlový olej dokonale zvlhčí a lepí dělené konce pramenů. Maska s medem a mandlovým olejem naplní život oslabenými chloupky.

Receptura na masku:
Směs lžíce roztaveného medu se 100 g mandlového oleje. Pro lepší rozpuštění je třeba olej lehce zahřát. V této masce můžete přidat vejce, heřmánkový odvar, tato kompozice je ideální pro blondýnky.
Aplikujeme připravený mix na mokré vlasy a vytvoříme efekt "teplé lázně". Omyjte po dvou hodinách. Po tomto postupu se rozštěpené konce skládají do očí.

Maska pro svěží vlasy s medem a pivními kvasnicemi

Medová a drožďová maska ​​má výživný účinek. Hlavním tajemstvím je kvasení kvasnic. Pro kvalitní výsledky používejte živé kvasinky.
Kudrnaté a kudrnaté vlasy se vyznačují svou neposlušností. Kvasinková maska ​​poskytuje vyhlazovací efekt.

Chcete-li vytvořit potřebu, dvě lžíce kvasnic, které musí být zředěny ve 100 g teplého mléka, do stavu husté smetany. V této směsi přidejte med - jeden Art. l Všichni členové zabalit do ručníku a dejte na teplé místo do 20 minut po droždí začne bobtnat a pracovat, aby si masku na vláknu, to nemůže zabalit, ale jen proto, aby vlasy. Po 40 minutách vypláchněte. Výsledek bude zřejmý.

Frekvence používání masky pro vlasy doma

Použitím masky z přírodních ingrediencí, jako je ošetření a obnovení vlasů, je samozřejmě otázkou: jak často by se měly používat?

Rozhodně ne, protože to vše závisí na typu vlasů a pokožky hlavy. Pokud jsou vlasy křehké, s dělenými konci, masky se aplikují nejméně dva měsíce dvakrát týdně. Pokud jsou vlasy s vysokým obsahem tuku, pak pomocí citrónu, aloe šťávy, hořčice, pepře, nepřehánějte to.

Pro takové masky to stačí 1-2 krát za dva týdny, protože můžete vysušit kůži, a tím se ublížit.

Masky, které jsou univerzální pro všechny typy pleti a vlasů, lze použít často, ale ne více než dvakrát týdně. Toto použití může být dlouhodobé, místo nákupu kosmetiky pro péči.

Jak aplikovat masku na umyté vlasy

Téměř všechny medové masky jsou aplikovány na čisté, vlhké vlasy. Je to proto, že se jejich struktura otevře, když jsou mokré. V tomto okamžiku prospěšné látky léčí vlasy zevnitř a pronikají hlouběji do středu. Navíc, umyté kadeře usnadňují použití ingrediencí pomocí hřebenu pro tahání po celé délce.

Ne pro nic, existuje pojem "teplé lázně pro vlasy". Toto je situace, kdy se na mycí vlasy aplikuje ošetřující přípravek a zabalí do ručníku nebo profesionálního termoplastu.

Zpětná vazba o použití světlejší masky na vlasy s medem

Svetlana: "Jsem přírodní brunetka. Vždycky jsem snil o bělení vlasů za pár tónů, ale protože jsem proti chemickým postupům, nikdy jsem nepoužil barvu. Nedávno se med dozvěděl o zázraku, že kromě jeho léčebných vlastností může jeho složení ulehčit vlasy. Po shromáždění hodně užitečných informací jsem se rozhodl zkusit. Mohu říci, že maska ​​s medem a citronem opravdu funguje. Ale hlavním tajemstvím je použití pouze přírodního, akáciového medu. Žádný jiný druh tohoto zázraku nerozsvítí vlasy. Můj sen se stalo skutečností a není nutné poškozovat vlasy chemikou. "

Masky na vlasy s medem, domácí recepty na výživu, posilování, růst, lesk, ošetření

Masky na vlasy s medem velmi dobře pomáhají obnovit oslabené, matné a křehké vlasy, nasytit je vitalitou a výrazně zlepšit vzhled.

Maska na vlasy s medem, výhody a účinnost.
Vzhledem k jedinečné kompozici, med, s pravidelným používáním v maskách pro vlasy, vyživuje, posiluje, dodává lesk a hedvábnost, bojuje proti lupům, protože obsahuje téměř všechny vitamíny, mikro a makronutrienty zodpovědné za zdraví vlasů a pokožky hlavy.

Med může být použit jak v čisté formě, tak v kombinaci s různými produkty, vše závisí na požadovaném výsledku.

Základní pravidla pro přípravu a použití masky na vlasy s medem.

 • Med je třeba přidat do teplého složení masky, to znamená po zahřátí hlavních složek (mléko, kefír, zředěná hlína). Teplota směsi, do níž má být med přidána, by neměla přesáhnout 35-39 stupňů, jinak maska ​​nebude mít prospěch (zejména z medu).
 • Kompozice by měla být připravena bezprostředně před aplikací.
 • Je důležité aplikovat masku na čisté a mírně vlhké vlasy.
 • Mějte, aby složení medu na hlavě bylo 40 minut za hodinu a dobře mu zabalit ručník.
 • Po medových maskách se doporučuje vlasy opláchnout bylinkovým odvarováním. Chcete-li to, kombinovat 50 g kopřivy a heřmánku, pour vařící vodu s litrem, vaříme pomalým ohněm po dobu deseti minut, trváme na to, dokud je vývar teplý, namáhání.
 • Medové masky by se měly provádět v kurzu, dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Všechny následující recepty jsou určeny pro průměrnou délku vlasů, počet složek se může zvýšit nebo snížit s přihlédnutím k délce a tloušťce vlasů.

Recepty na domácí masku s medem.

Klasická medová maska.
Akce
Zastaví ztrátu, zpevňuje, dodává hedvábnost, je hladká a lesklá.

Složení.
Med - 2 lžíce. l

Aplikace.
Držte med ve vodní lázni, dobře ho roztřepte, nevedejte do horkého stavu (mírně teplý). Rozdělit na kořeny vlasů, nasadit sprchový uzávěr a zahřát ručníkem. Držte masku po dobu čtyřiceti minut, pak opláchněte vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s hlínou.
Akce
Zrychluje růst vlasů, vrací zdraví, dává objem, má hojivý účinek na pokožku hlavy, eliminuje lupy.

Složení.
Kosmetický prášek jílů (vzít všechny, blondes nutně bílé) - 2 lžíce. l
Kysané mléko nebo kefír - 200 ml.
Med - 1 polévková lžíce. l
Surové kuřecí vejce - 1 ks.

Aplikace.
Kefír nebo jogurt se zahřeje, zředí jíl, přidá med a zbité vejce. Rozštěpte masku na mokré vlasy, nasaďte plastovou čepičku, zahřejte ručníkem. Po hodině si umyjte vlasy šamponem.

Medová maska ​​s vejcem.
Akce
Poskytuje hladkost vlasům, zabraňuje křehkosti a průřezu, vyživuje a obnovuje v hluboké úrovni.

Složení.
Surové kuřecí vejce - 2 ks.
Med - 2 lžíce. l
Aloe šťáva - pět kapek.
Mléko - malé množství (pokud je maska ​​příliš hustá).

Aplikace.
Bít vajíčka, přidejte roztavený med, nějakou šťávu z aloe (předtím, než stisknete šťávu, nakrájejte listy rostliny by měl ležet v lednici po dobu deseti dnů). Pokud je maska ​​tlustá, můžete přidat nějaké mléko. Distribuovat strukturu na kořenech, špičkách vlasů, aby byly pozůstatky po celé délce. Jako obvykle noste sprchový kryt, zabalte ručník. Po hodině umyjte masku teplou vodou a jemným šamponem.

Medová maska ​​s cibulí.
Akce
Posiluje vlasy, vyživuje, zastavuje ztráty.

Složení.
Rozmačkaná velká cibule - 4 polévkové lžíce. l
Med - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Kombinujte cibulovou hmotu s teplým medem a naneste na pokožku hlavy jemným pohybem. Ze shora umístěte sprchový uzávěr a zabalte teplou utěrku. Během tohoto procesu můžete pravidelně zahřívat ručník s vysoušečem vlasů. Po čtyřicet minut vypláchněte masku teplou vodou a šamponem. Opláchněte vodou, okyselte octem nebo citrónovou šťávou (to zatemňuje vůni cibule). Pokud v masce dochází k lupům, přidejte 1 lžičku. olivový nebo lopuchový olej.

Medová maska ​​s lecitinem.
Akce
Má dobrý účinek na suché a rozštěpené konce vlasů.

Složení.
Med - 1 lžička.
Lecitin - 1 lžička.
Olivový olej - 2 lžičky.

Aplikace.
Přísady důkladně promícháme do jednotného složení a rozdělíme je na vlasy. Namočte masku pod film a ručník po dobu čtyřiceti minut, pak opláchněte hlavu teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s lecitinem pro mastné vlasy.
Akce
Čistí, dezinfikuje, odstraňuje nadměrný tuk, vyživuje, dává lesk.

Složení.
Med - 1 lžička.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Aloe džus - 1 lžička.
Nasekaný česnek - 1 hřebíček.
Lecitin - 1 lžička.

Aplikace.
Roztajte med ve vodní lázni, přidejte citronovou šťávu, lecitin, česnek a šťávu z aloe (před stlačením šťávy, nakrájejte listy rostliny by měly ležet 10 dní v lednici). Rozložte složení na čisté vlhké vlasy, namočte 40 minut pod film a hustý ručník a poté opláchněte teplou vodou.

Medová maska ​​s lopuchovým olejem pro suché vlasy.
Akce
Vyživuje, eliminuje suchost, obnovuje vlasy.

Složení.
Med - 1 lžička.
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Žloutka - 2 ks.
Majonéza - 1 polévková lžíce. l
Nasekaný česnek - 2 hřebíčky.

Aplikace.
Složky jsou kombinovány do homogenní směsi, která se nanáší do vlasových kořenů, zbytky se nanáší na celou délku čistých a mírně vlhkých vlasů. Zaveďte horní část obal a zabalte ručníkem. Namočte kompozici po dobu čtyřiceti minut, pak opláchněte hlavu teplou vodou.

Maska s medem a aloe pro suché vlasy.
Akce
Vyživuje pokožku hlavy a obnovuje vlasy.

Složení.
Listy aloe (nejméně 3 roky) - 2 ks.
Žloutka - 1 ks.
Med - 1 polévková lžíce. l
Přírodní olej (kokos, rakytník, rašelina) - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Rozdrtíme listy aloe v maltě, stlačte džus, kombinujte je s žloutenkou a přidejte zbývající přísady. Chcete-li kompozici rozložit na vlasy, protřepte ji na pokožku hlavy. Ze shora umístěte sprchový uzávěr a omotávejte hlavu ručníkem. Po hodině si umyjte vlasy šamponem.

Medová maska ​​s olivovým olejem pro suché vlasy.
Akce
Vyživuje pokožku hlavy, odstraňuje suchost, léčí, dává objem, posiluje, stimuluje růst.

Složení.
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
Lněný olej - 2 polévkové lžíce. l
Med - 2 lžíce. l
Roztok vitamínů E a A v oleji - 10 kapek.

Aplikace.
Med se taví ve vodní lázni. Přidejte teplý olej do teplého medu. Na konci směsi obsahují vitaminy. Chcete-li aplikovat strukturu na pokožku hlavy a vlasů, udržujte hodinu pod filtrem a ručníkem, abyste se umyli šamponem.

Medová maska ​​proti průřezu vlasů.
Akce
Zvlhčuje, zabraňuje suchu, zlomení a průřezu.

Aplikace.
Med - 2 lžíce. l
Apple jablečný ocet - 1 polévková lžíce. l
Mandlový olej - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Všechny složky se smíchají a aplikují na vlasy, přičemž zvláštní pozornost je věnována špičkám a kořenům. Namočte jej pod film a ručník na půl hodiny, pak opláchněte teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s banánem.
Akce
Intenzivní výživa.

Složení.
Banán - 1 ks.
Med - 3 polévkové lžíce. l
Čerstvé vejce - 1 ks.
Mléko - 3 polévkové lžíce. l
Olivový olej - 5 lžící. l

Aplikace.
Banán z buničiny rozemletý na brambory, přidejte tekutý med, zbité vejce, mléko a máslo. Dobře promíchejte a aplikujte na suché vlasy. Udržujte masku pod filtrem a ručník po dobu půl hodiny, poté opláchněte jemným šamponem.

Medová maska ​​s mlékem.
Akce
Posiluje a urychluje růst vlasů, obnovuje.

Složení.
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Med 2 lžíce. l
Teplé mléko je malé množství.

Aplikace.
Všechny složky se spojují za vzniku kapalné suspenze. Rozdělit strukturu na vlasy, věnovat pozornost kořenům, zabalit film a ručník. Po hodině umyjte masku teplou vodou a jemným šamponem.

Medová maska ​​s hořčicí.
Akce
Posiluje a podporuje růst, poskytuje objem, měkkost a zdraví.

Složení.
Med - 2 lžíce. l
Hořčice v prášku - 2 polévkové lžíce. l
Kefír - 2 polévkové lžíce. l
Aloe šťáva - 3 kapky.
Rozmarýnový olej - 5 kapek.
Mandlový olej - 1 lžička.

Aplikace.
Komponenty pro mixování, aplikujte na vlasy. Udržujte masku pod filtrem a ručník na hodinu, pak si umyjte vlasy šamponem.

Medová lupa maska.
Akce
Bojuje proti lupům, vyživuje, hydratuje, eliminuje suchost.

Složení.
Žloutka - 1 ks.
Med - 2 lžíce. l
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Levandule - 4 kapky.

Aplikace.
Smíchejte komponenty do homogenní směsi, která je rozložena na vlasy a namočte pod čepici a ručník po dobu čtyřiceti minut. Opláchněte šamponem. Chcete-li urychlit růst vlasů, můžete přidat česnek džus (1/2 lžičky L.) a zakysanou smetanou (1 lžička) na masku.

Medová maska ​​s koňakem.
Akce
Stimuluje růst, vyživuje, dává objem a lesk.

Složení.
Med - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.
Koňak - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Rozemlete žlutý žluť a na konci přidejte brandy. Smíchejte směs do kořenů, nechte půl hodiny. Umyjte teplou vodou.

Medová maska ​​s kvasinkami.
Akce
Vyživuje, dodává lesk, zjemňuje vlasy.

Složení.
Kvasničkový prášek - 2 polévkové lžíce. l
Teplé mléko je malé množství.
Med - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Kvasinky se zředí mlékem až do husté smetany, přidá se med roztavený ve vodní lázni a ponechá se půl hodiny. Po uplynutí stanovené doby rozmístěte masku na vlasy a pokožku hlavy, namočte pod film po dobu čtyřicet minut a opláchněte teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s pivem.
Akce
Dává lesk, léčí.

Složení.
Med - 2 lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Tmavé pivo - pro konzistenci.

Aplikace.
Směs medu se žloutek, přidejte pivo, aby se krémová konzistence. Rozdělte masku na vlasy a po dobu 40 minut promočte pod film a ručník.

Medové masky jsou jednoduché a snadno použitelné, nevyžadují velké výdaje. Nebuďte líní, zkuste několik receptů a okamžitě si všimněte dramatických změn. Hodně štěstí!

Pro Více Informací O Suché Vlasy