logo

Masky pro vanu doma

Opravdoví znalci procedur v koupelně musí s sebou vzít nejen koupele, ale i masky vyrobené z přírodních složek. Díky těmto nástrojům můžete účinně zhubnout, dát pokožce a vlasům zvláštní přitažlivost a prodloužit zdraví celého těla po mnoho let.

Pravidla pro použití masky ve vaně

Navzdory skutečnosti, že hlavně pro přípravu masky s přírodními přísadami, existuje několik tipů na používání kosmetiky. Masky pro koupel musí být připraveny bezprostředně před použitím, jinak by mohly ztratit své léčebné vlastnosti.

Všechny součásti masky musí být čerstvé. Recept masky v lázni se vybírá vzhledem ke stávajícím problémům s pokožkou nebo vlasy. Jinak místo pozitivního účinku můžete mít nepříjemné komplikace.

Lidové masky pro koupání

Jak víte, v lázni se pokožka v celém těle stává měkkou, póry se otevřou, svaly se uvolňují. Není divu, že se doporučuje provést spoustu kosmetických procedur po koupeli nebo parní lázni. Ti z vás, kteří šli do kosmetičky, opakovaně viděli, jak před peelingem, masáží, čištěním pórů vás nutí zahřívat tvář v mini sauně. Níže jsme shromáždili recepty doporučené k použití před, během a po koupeli nebo v parní místnosti na vyhřívané pokožce.

Anticelulitidní maska ​​na obličej a tělo se solí a sodou

Chcete-li se zbavit celulitidy, můžete nejen drahé kosmetické masky a krémy, ale také jednoduché lidové metody. Před vstupem do lázně připravte směs pravidelné stolní soli a mořské soli a promíchejte je rovnoměrně. Ve vaně, než vstoupíte do parní místnosti, použijte tuto směs na celé tělo.

Po pocení opláchněte zbytek těla teplou vodou. Po této proceduře se kůže okamžitě stává výrazně hladší a hedvábnější. Tato maska ​​je obzvláště užitečná, pokud jde o mastnou pleť, po trochu páření.

Maska na tělo a tělo se slanou a zakysanou smetanou

Vezměte si sklenici zakysané smetany a soli a jemně promíchejte. Masírujte směs na obličej a tělo a jděte do parní komory.

Anticelulitidní medová maska ​​na obličej a tělo se solí

Smíchejte mořské nebo pravidelné stolní soli s mírně zahřátým medem ve stejných částech. Před vstupem do parní kabiny aplikujte masku na pokožku. Ve vlastní parní lázni po dobu 10-15 minut opatrně pokládejte tělo a obličej jemným pattingem, pak opláchněte vodou. Tato maska ​​je pro obličej kontraindikována, pokud jsou kapiláry blízko k povrchu pokožky.

Maska na suchou pokožku s ovesnou kaší, krémem a medem

Vezměte 0,5 litru ovsa z ovseného masa a varte několik minut teplou vodou. Směs 50 g zahřátého medu a smetany (můžete nahradit kefír, zakysanou smetanou nebo mléko) a přidat do vloček. Vše promíchejte a roztáhněte jej na obličej a tělo. Držte 15-20 minut, poté opláchněte teplou vodou. Kůže po takové masce bude sametová a jemná.

Bílé maska ​​na obličej a tělo s citronem a medem

Smíchejte citrónovou šťávu a mírně zahřátý med v poměru: lžíce medu - 10 kapek citronové šťávy. Předparujte pokožku obličeje a těla, aplikujte masku, podržte po dobu 10-20 minut a poté opláchněte teplou vodou. Tento postup pomůže zbavit se věkových skvrn a pih, nebo je téměř neviditelný. Nepoužívejte masku, pokud je kapilární síťka na obličeji příliš blízko k pokožce.

Maska na obličej a tělo s kefír

Jedná se o nejjednodušší a nejdostupnější způsob péče o pokožku tváře a těla. Obzvláště užitečná a výživná je taková maska ​​pro suchou a suchou pokožku. Na dušené tělo a tělo aplikujte kefír (můžete nahradit jogurt) a držte jej po dobu 20 minut, poté opláchněte vodou.

Ošetření těla s kávou, rostlinnými a éterickými oleji

Pro křoviny, vezměte zbytky kávy. Chcete-li jej jednoduše aplikovat na kůži, přidávejte trochu jakéhokoli přírodního rostlinného oleje: olivového, lopuchového nebo lněného semínka. Do směsi můžete přidat 2-3 kapky oblíbených citrusových plodů: pomeranč, grapefruity nebo citrón. Při kruhové masáži použijte výsledné křoviny na obličej a tělo a jděte do parní místnosti.

Nezapomeňte však, že před aplikací jakýchkoli prostředků péče o pleť na obličej a tělo je třeba zkontrolovat, zda se vám to hodí nebo ne. Chcete-li to provést, jako obvykle, otestujte masku nebo krém na kůži vnitřního záhybu paže, kde je citlivější.

Typy masky pro lázně

K dispozici jsou masky v lázni několika typů, které se liší v jejich přímém působení a lze je rozdělit na:

 • Masky, které způsobují nadměrné pocení;
 • Čisticí masky na kůži;
 • Masky, výživné a tonizující pokožku;
 • Masky pro pokožku hlavy a vlasy.

Všechny výše uvedené nástroje jsou používány striktně podle jejich účelu a mají stanovenou sekvenci a pravidla použití. Variace produktů používaných pro masky nemají žádné hranice, takže prostředky a recepty jsou vybrány jednotlivě.

Masky, které způsobují nadměrné pocení

Osvědčený fakt je, že od té doby vycházejí nejen toxické látky a strusky, ale také počet tukových buněk klesá. To přispívá k teplotnímu rozdílu, který zvyšuje rychlost fyzikálně-chemických reakcí v těle. Pro nejlepší efekt můžete použít vhodnou masku na vaření. Existují dokonce i speciální metody pro hubnutí, které zahrnují pravidelné návštěvy vany nebo sauny.

Nejčastější složkou těchto produktů je med. Může být použit ve spojení se slanou nebo ředkvičkovou šťávou. Směs je připravena v poměru 1: 1 a rovnoměrně nanesena na tělo bez tření. Chcete-li aktivovat masku, stačí strávit 10-15 minut v parní místnosti.

Čisticí masky na pokožku

Tyto nástroje se nazývají křoviny a jsou zaměřeny na odstranění mrtvých částic, jmenovitě obnovení kůže. Takové masky ve vaně by měly být aplikovány na čisté tělo a bez tepelných postupů. Povinnou složkou složení směsi jsou tvrdé zrna, kterými jsou káva, skořice, mandle, mořská sůl, cukr, sušené citrusové kůry a tak dále.

Pro jemnou pokožku na obličeji jsou přípravky připraveny s více šetrnými a ne příliš velkými částicemi, jako je ovesné vločky nebo skořice. Chcete-li masku mít texturu, která by byla vhodná k vnímání pokožky, brusné zrna musí být smíchány s více kapalnými složkami. Může to být olivový olej, med, krém nebo voda, to vše závisí na zvoleném receptu.

Masky, vyživující a tonizující pokožku

Jakmile tělo společně s potu osvobozené od solí a škodlivých látek, stejně jako s použitím čisté kůže, můžete začít obohacovat o živiny. Tehdy po tepelném a mechanickém namáhání jsou póry téměř zcela otevřené a připravené absorbovat živiny. Takové masky pro lázeň jsou vybrány na základě typu pokožky. Univerzální volbou je směs lžíce zakysané smetany a aloe šťávy, stejně jako žloutek.

Pro suchou kůži se kombinuje citronová šťáva (6-7 kapek), olivový olej (30 g) a trochu více než polovina čajové lžičky medu. Pokud je kůže charakterizována mastným leskem, pak jsou masky připraveny v lázni bez použití mastných výrobků, stačí smíchat citrónovou šťávu a kvasinky. Doporučená doba držení kosmetiky může být až 30 minut.

Existuje spousta lidových receptů na výrobu živin, hlavním úkolem je zvolit možnost, která bude přínosná, stejně jako zachovat krásu a zdraví pokožky.

Masky pro pokožku hlavy a vlasy

Masky ve vaně jsou také nezbytné pro vlasy, které se správným výběrem prostředků zbaví otupělosti, zlomení a jsou nasyceny životně důležité síly. Používáte-li pravidelně výrobky vyrobené z přírodních produktů, je možné vyloučit moderní šampony.

Nejoblíbenější přísadou pro péči o vlasy je kefír. Jeho léčebné vlastnosti jsou oceňovány v mnoha východních zemích. Pro proceduru stačí použít kefír na pokožku hlavy masážními pohyby a rozložit na vlasy a po 30-40 minutách máchání. Výsledek bude patrný poprvé, protože vlasy budou volně česané, křehkost klesne a objeví se přirozený lesk. Přínosná pro zdraví pokožky hlavy ovlivňuje masku směsi lopuchu, kopřivy a medu, stejně jako hennu a suchou kopřivu.

Používáte-li masky pro hlavu doma, musíte nosit víčko pro zvýšení úrovně přirozené teploty, aby se zvýšila účinnost živin. Ve vaně nemusíte dělat nic z toho, jednoduše aplikujete připravený výrobek na vlasy, nasaďte krytku a pak můžete udělat příjemné vodní procedury nebo navštívit parní místnost.

Používáte-li koupele správně, můžete ušetřit hodně na průmyslové kosmetice. Využití finančních prostředků na přírodní bázi ještě více učiní návštěvu lázně ještě užitečnější a pozitivnější. Hlavní věc je přistupovat k jakémukoli podnikání bez fanatismu.

Masky pro tvář pro koupel: hluboké čištění vlastních rukou

Koupel je místem, kde každý člověk může zažít skutečné potěšení pro tělo i duši. Při pobytu v parní místnosti se provádí hluboké čištění všech buněk našeho těla, což má příznivý vliv na zdraví.

Proto jsou procedury v parní lázni dlouho považovány za vynikající způsob léčby celého těla. To platí zejména pro dívky. Po procedurách se pokožka ženské pokožky stává hladkou, pružnou a pružnou, jemné vrásky přestanou být příliš nápadné, strusky a přebytečná tekutina.

Masochki v parní místnosti dávají vynikající výsledky.

Princip příznivých účinků masky na pokožku

Pod vlivem horkých teplot v parní lázni se vždy objevuje na obličeji. Z tohoto důvodu jsou masky na tvář ve vaně velmi účinné. Procházejí do všech vrstev pokožky, čímž zvyšují příznivý účinek.

Zdravá a svěží kůže na obličeji a těle po maskách

Můžete použít hotové nástroje zakoupené v obchodě. Abyste si však byli plně vědomi užitečnosti a bezpečnosti kompozice, stojí za to udělat sami. Navíc není vůbec těžké.

Přírodní ingredience pro zlepšení pokožky

Každé dívce může poskytnout pokožce vynikající výživu, hydrataci a vitamíny. Mnoho užitečných ingrediencí, které lze použít v procesu vytváření masky, je vlastně v našich rukou. Ale někdy o tom nevíme.

Pokud je obličejová maska ​​pro lázeň připravena podle všech pravidel, jistě vyčistí buňky obličeje ze znečištění a zvlhčí pokožku.

Masochka k čištění tváře ve vaně

Takové nástroje jsou mnohem účinnější než běžné kosmetické prostředky, protože se používají v kombinaci s párou v horké lázni.

A díky několika procedurám získáte úžasné výsledky:

 • v důsledku rozšířených pórů na obličeji, živiny pronikají do kůže mnohem jednodušší;
 • maska ​​na tvář ve vaně má větší hloubku nárazu na pokožku osoby než obvyklé kosmetické složení;
 • kůže je opatřena dvojitým čištěním: první se vyskytuje pod vlivem horké páry a vody a druhá - pod maskou;
 • Masochka zabraňuje procesu utahování pokožky při působení vysoké teploty vzduchu v parní místnosti a zvlhčuje ji na maximum;
 • tyto postupy jsou vynikající metodou řešení problémové kůže;
 • kůže zůstává v dokonalém stavu po celý týden.

Tip!
Masky na obličej po lázni se připravují za sterilních podmínek.
Jinak nemůže efektivní výsledek čekat.

Doporučení pro použití masky na obličej ve vaně

Před aplikací kosmetických prostředků v parní lázni je třeba přečíst základní doporučení pro jejich použití.

Během procedury v koupelně pečujte o svou tvář

Pokud žena používá masky v lázni pro obličej špatným způsobem, může to mít nepříznivé účinky. Proto pečlivě přečtěte následující tipy.

Hlavní doporučení, která je třeba vzít v úvahu před zahájením koupání v kosmetických procedurách:

 1. Jakákoli maska ​​by měla být připravena předem, umístěna do čisté nádoby a odváděna do parní komory;
 2. Masochka se aplikuje pouze po umytí, a nikoliv před nebo během ní;
 3. Při koupání nedávajte masku na tvář přímo do parní lázně, protože chemické složky vašeho potu se mísí se složkami masky, což může způsobit alergickou reakci a nepříznivě ovlivnit stav pokožky;
 4. Je důležité zajistit dokonalou sterilitu v koupelně, protože infekce nebo nečistoty se mohou dostat do kožních buněk prostřednictvím rozšířených pórů;
 5. Nedržte výrobek na obličeji déle než deset minut: je to dostatečné, aby pokožka měla dostatek živin;
 6. Pokud máte problém s pokožkou a tam jsou velké záněty zánětu, pak byste se měli zdržet těchto procedur ve vaně.

Fotografie masky pro obličej

Tip!
Vzhledem k těmto doporučením bude vaše kůže velice pomohla během procedur.
Dýchací póry jsou jednodušší a kožní buňky budou vybaveny potřebnými stopovými prvky.

Nejúčinnější recepty na masku v lázni

Při výběru masky receptury na lázeň je třeba vzít v úvahu seznam jejich součástí: žádný z nich by neměl obsahovat látky, které negativně reagují na vysoké teploty v parní místnosti. Například takovou reakcí může být skládání nebo utažení kůže na obličeji.

Účinnost kompozice je na vás

Zde jsou některé velmi účinné masky, které budou mít příznivý vliv na stav pokožky v obličeji po aplikaci v horké lázni:

 1. Maska na tvář v ovesné lázni: doporučeno pro majitele problémové pokožky. Chcete-li jej vytvořit, budete muset namočit lžíci ovesné vločky ve vodě, pak je smíchat s lžící zakysané smetany;
 2. Kompozice kvasinek: je určena pro ženy ve věku nebo pro vlastníky vybledlé pokožky. Lžíce pivovarských kvasnic se mísí s žloutkem a lžičkou olivového oleje;
 3. Složení řas: doporučeno pro kůži se zvýšenou pigmentací. Je nutné brousit lžíci sušených mořských řas a míchat s lžící tvarohu;
 4. Sůl drhnout. Pokyny pro směšování složek: 250 g. mořská sůl se smíchá s 200 g. zlato Dále se nástroj nanese na kůži kruhovým třením. Masáž trvá 5 až 7 minut.
 5. Honey propolisnoe lék: doporučuje se jako protizánětlivý prostředek. Med a propolis musí být smíchány v poměru jedna k jedné. Tato kompozice je ideální pro problémovou kůži trpící akné. Takže můžete použít po aplikaci křoviny na sůl. Pak se účinnost postupů několikrát zvýší.
 6. Maska brandy a žloutek. Lžíce brandy se smíchá s lžící olivového oleje a jedním žloutkem. Účinnost tohoto složení závisí na teplotě v parní místnosti. Pokud Masochka nanáší na kůži, neměli byste opustit hranice parní místnosti. V opačném případě přestane jednat.
 7. Okurková maska ​​s bělícím účinkem: doporučuje se těm ženám, které se chtějí zbavit pihy a jiné pigmentace na obličeji. Okurek nakrájejte a při práci v lázni aplikujte výslednou kaši na pálenou pokožku. Šťáva by se neměla vypouštět, takže postup musí být prováděn velmi pečlivě.
 8. Maska citronu a žloutek pro koupel. Přidejte lžičku šťávy z jednoho citronu s jedním žloutek a čajovou lžičku olivového oleje. Aplikujte na obličej a počkejte čtvrtinu hodiny. Poté jemně opláchněte kůži.

Ručně psané masky jsou klíčem k kráse Vaší pokožky.

Závěr

Cena obličejové masky, která se používá při procedurách v koupelně, bude minimální, pokud připravíte takovou kompozici vlastními silami. Takové výrobky mají příznivý účinek na stav kůže na obličeji, omlazují a dávají mu zdravý vzhled.

Domácí masky pro koupel

Všichni jsou dobře známí pro léčebné vlastnosti ruské parní lázně. Ve vaně je tělo zcela uvolněno a zbaveno nahromaděných strusků a toxinů, které jsou vypouštěny přes otevřené póry potem.

Po návštěvě lázně získává pokožka krásný sametový vzhled a zdravou záře a celé tělo se cítí lehké a energické.

V předchozích publikacích jsme již hovořili o výhodách koupelí pro ženy, stejně jako o tom, jak správně připravit bylinné infuze pro koupel, aby se zvýšily pozitivní účinky páry na tělo.

Zjistěte dnes, jak správně dělat masky a křoviny pro koupel, aby pokožka a vlasy krásně zdravý vzhled.


Proč jsou masky pro koupel tak efektivní?

Ošetření koupele ovlivňuje naši pokožku, což způsobuje, že póry se zcela otevřou při vystavení vysokým teplotám a páření.

To nejen zvyšuje pocení, které napomáhá odstranění škodlivých látek z těla, ale také umožňuje, aby léčba byla účinnější kvůli hlubšímu pronikání užitečných látek do pokožky.

Pod vlivem zvýšené teploty v kůži se stimuluje kapilární oběh. Krev v kapilárách začíná intenzivněji cirkulovat a přenášet užitečné látky z aplikované masky do horních vrstev epidermis.

Takové zvýšení efektivity péče o pleť na obličeji, ruce a tělo již dávno oceňují ženy, které chtějí prodloužit své mládí a mají krásnou elastickou pokožku a silné zdravé vlasy.


Kdy je lepší používat masky - před vanou nebo po koupeli?

V ideálním případě by měly být všechny přípravky pro péči o pokožku aplikovány po lázni, když je kůže již dostatečně naparovaná a všechny strusky uvolněné z ní jsou odmyty.

Pokud použijete nápravu před návratem do parní komory, bude to jednoduše odmyt potem.

Užitečná rada: Chcete-li získat maximální užitek z používání domácí masky, použijte je pouze po návštěvě parní komory. Předtím je vhodné vypláchnout veškerý pot z pokožky pod sprchou, aby byla co nejčistší a nic nebrání pronikání užitečných látek.


Jaké masky jsou ve vaně nejčastěji používány?

Obecně platí, že všichni, kteří navštíví ruskou parní lázeň a sledují krásu a zdraví své kůže, používají vyživující a zvlhčující masky po parní místnosti a křoviny k čištění pokožky ve vaně.

Také často používají masky na vlasy, což přispívá k účinným účinkům na vlasové folikuly.

Užitečná rada: je třeba si uvědomit, že složení vlasů může být aplikováno až po opuštění páry. Nepoužívejte parní přípravky pro péči o vlasy. V parní místnosti by neměly vlasy navlhčit, aby nedošlo k tepelnému nárazu.

Někdy můžete nalézt doporučení pro použití tzv. "Diaphoretic" prostředky, které jsou aplikovány na kůži pro zlepšení pocení. Pokud chcete vyzkoušet tyto masky, můžete použít recepty na jejich přípravu, které najdete později v článku.


Kefírová maska

Nejjednodušší nápravou produktů, které jsou vždy po ruce, je možná kefírová maska. Jak vyplývá z jeho názvu, je připravena z kefíru, který by měl být aplikován na pálenou pokožku ihned po odchodu z parní komory.


Medová maska ​​pro suchou pokožku

Maska na bázi medu se doporučuje majitelům suché pokožky, aby je nasytila ​​užitečnými látkami.

Pro jeho přípravu, vezměte 200-300 ml horké vody, přidejte ovesné vločky, 50 g zakysané smetany a 2-3 lžíce stejného medu.

Vše důkladně promíchejte a aplikujte na tělo a obličej ihned po odchodu z parní komory. Po 15-20 minutách opláchněte teplou vodou.


Bílá maska ​​s medem a citronem

Další oblíbenou maskou je maska ​​s medem a citronem. Med živí živiny živinami a citron pomáhá snižovat intenzitu barev pih a malých pigmentových skvrn.

Připravte si šťávu z poloviny citronu a promíchejte 2 lžíce medu.

Jeho pravidelné použití umožňuje zesvětlit tón pleti a zhoršit viditelnost pigmentových skvrn.


Medová maska ​​proti celulitidě

Tato maska ​​je obzvláště populární u těch, kteří se chtějí zbavit nepříjemné pomerančové kůry na stehnech a hýždě.

Pro jeho přípravu je třeba vzít med zahřátý do kapalného stavu a promíchat ve stejném poměru se solí.

V parní komoře aplikujte kompozici na problémové oblasti a použijte speciální rukavicu, abyste provedli důkladnou masáž a protřelajte výrobek do kůže. Po 10-15 minutách tohoto postupu by měly být zbytky směsi medu a soli vypláchnuty teplou vodou.


Hliníková čisticí maska

Tato maska ​​se doporučuje těm, kteří mají akné a zarudnutí na kůži obličeje.

Pro jeho přípravu byste měli vzít speciální kosmetickou hlínu (bílou nebo modrou), promíchat s plastickou konzistencí vodou a nanášet na obličej.

Po parní místnosti naneste kompozici na obličej a počkejte, dokud nebude hlína suchá, a vytvoříte kůru na obličeji.

Poté můžete jemně opláchnout výrobek teplou vodou a nanést krém.


Omlazující maska ​​s ovesnou kaší a vejcem

Dobrým účinkem obnovy krásné zdravé pokožky tváře je pravidelné používání vajec, mléka a ovesné kaše s přídavkem olivového oleje.

Chcete-li připravit omlazující prostředek, musíte si vzít 1 šálek "Hercules", nalijte 70-80 ml horkého mléka a počkejte, dokud se vločky nezvětví. Poté porazíme vaječný žloutek, přidejte 1-2 čajové lžičky olivového oleje a naneste na kůži. Po 15-20 minutách opláchněte teplou vodou.


Sweatshops masky

Jak bylo uvedeno výše, ke zlepšení oddělení potu můžete použít speciální masky, které lze také rychle připravit ze šrotových výrobků.

Obecně platí, že všechny jsou vyráběny na bázi soli, která má při aplikaci na kůži diaphoretický účinek a působí také jako křovina, pokud také provádí malou masáž.

Sůl a med můžete míchat v poměru 1: 1 a jemně aplikovat na tělo přímo před parní místností.

Po 15-20 minutách by měl být přípravek omyt teplou vodou.

Sloučeniny sodíku a soli, které jsou smíchány ve stejném poměru s malou přidanou vodou, jsou také oblíbené.

Níže vidíte video o tom, jak vytvořit masky pro koupel:


Koberce pro kůži ve vaně

Koberce mohou účinně očistit pokožku mrtvých částic a pečlivě je odstranit z povrchu.

Zvláště efektivní je použití křovin ve vaně, když je pokožka párována a póry jsou otevřeny.


Med a slané křoviny

Takový křovin lze připravit smícháním 4 polévkových lžic medu s 1 polévkovou lžící vařené nebo mořské soli.

Kůže s maskou medu a soli, která se na ni aplikuje, by měla být jemně masírována kruhovým pohybem, přičemž dbejte na to,


Kávové zeminy křoví s esenciálními oleji

Dalším efektivním a velmi populárním receptorem na koupání v lázních je křovina kávy. Nevyhazujte hustou spálenou kávu. V koupelně je velmi užitečná. Z kávy je vynikající měkký křovin, který velmi dobře čistí pokožku z nejrůznějších nečistot a keratinizovaných částic.

Chcete-li provést kávu, musíte si vzít kávy. Zředí se malým množstvím medu zahřátého na kapalný stav a přidá se několik kapek esenciálního oleje.

Následující esenciální oleje se doporučují pro mastnou pleť:
- citronový olej;
- tymián;
- fenykl;
- Mandarín;
- citrónový balzám;
- levandule;
- karafiáty;
- eukalyptus.

Esenciální oleje se používají pro suchou pokožku:
- myrtle;
- sedmikrásky;
- růžové dřevo;
- santalové dřevo;
- jasmín;
- pelargónie

Pro normální pokožku:
- levandulový olej;
- neroli;
- santalové dřevo;
- citrusové plody;
- jalovec.


Masky na vlasy po koupeli

Po koupeli má skalp také zvýšený tón. Oběh v hypodermálních cévách pod vlivem vysoké teploty zvyšuje, což vám umožní efektivněji získávat příznivé látky z masky na vlasy, pomáhá posilovat vlasové folikuly a zlepšuje vzhled vlasů.

Nejoblíbenější vlasové masky jsou založeny na medu, který lze smíchat s lopuchovým olejem a aplikovat na vlasy po dobu 20-25 minut. Poté opláchněte šamponem pod tekoucí vodou.

Velmi užitečné pro opláchnutí růstu vlasů s kopřivou, heřmánkem a koňskou nohou. Pro jejich přípravu si můžete koupit suchou sbírku těchto bylin v lékárně, nalít teplou vodu a nechat ji vařit. Opláchněte vlasy po páření

Také dobrý účinek na posílení vlasů dává masku vaječných žloutků, které je třeba aplikovat na vlasy a vlasovou pokožku po dobu 10-15 minut, pak umyjte vlasy teplou vodou.

Masky pro koupel s vlastními rukama

Masky pro vanu doma

Opravdoví znalci procedur v koupelně musí s sebou vzít nejen koupele, ale i masky vyrobené z přírodních složek. Díky těmto nástrojům můžete účinně zhubnout, dát pokožce a vlasům zvláštní přitažlivost a prodloužit zdraví celého těla po mnoho let.

Pravidla pro použití masky ve vaně

Navzdory skutečnosti, že hlavně pro přípravu masky s přírodními přísadami, existuje několik tipů na používání kosmetiky. Masky pro koupel musí být připraveny bezprostředně před použitím, jinak by mohly ztratit své léčebné vlastnosti.

Všechny součásti masky musí být čerstvé. Recept masky v lázni se vybírá vzhledem ke stávajícím problémům s pokožkou nebo vlasy. Jinak místo pozitivního účinku můžete mít nepříjemné komplikace.

Lidové masky pro koupání

Jak víte, v lázni se pokožka v celém těle stává měkkou, póry se otevřou, svaly se uvolňují. Není divu, že se doporučuje provést spoustu kosmetických procedur po koupeli nebo parní lázni. Ti z vás, kteří šli do kosmetičky, opakovaně viděli, jak před peelingem, masáží, čištěním pórů vás nutí zahřívat tvář v mini sauně. Níže jsme shromáždili recepty doporučené k použití před, během a po koupeli nebo v parní místnosti na vyhřívané pokožce.

Anticelulitidní maska ​​na obličej a tělo se solí a sodou

Chcete-li se zbavit celulitidy, můžete nejen drahé kosmetické masky a krémy, ale také jednoduché lidové metody. Před vstupem do lázně připravte směs pravidelné stolní soli a mořské soli a promíchejte je rovnoměrně. Ve vaně, než vstoupíte do parní místnosti, použijte tuto směs na celé tělo.

Po pocení opláchněte zbytek těla teplou vodou. Po této proceduře se kůže okamžitě stává výrazně hladší a hedvábnější. Tato maska ​​je obzvláště užitečná, pokud jde o mastnou pleť, po trochu páření.

Maska na tělo a tělo se slanou a zakysanou smetanou

Vezměte si sklenici zakysané smetany a soli a jemně promíchejte. Masírujte směs na obličej a tělo a jděte do parní komory.

Anticelulitidní medová maska ​​na obličej a tělo se solí

Smíchejte mořské nebo pravidelné stolní soli s mírně zahřátým medem ve stejných částech. Před vstupem do parní kabiny aplikujte masku na pokožku. Ve vlastní parní lázni po dobu 10-15 minut opatrně pokládejte tělo a obličej jemným pattingem, pak opláchněte vodou. Tato maska ​​je pro obličej kontraindikována, pokud jsou kapiláry blízko k povrchu pokožky.

Maska na suchou pokožku s ovesnou kaší, krémem a medem

Vezměte 0,5 litru ovsa z ovseného masa a varte několik minut teplou vodou. Směs 50 g zahřátého medu a smetany (můžete nahradit kefír, zakysanou smetanou nebo mléko) a přidat do vloček. Vše promíchejte a roztáhněte jej na obličej a tělo. Držte 15-20 minut, poté opláchněte teplou vodou. Kůže po takové masce bude sametová a jemná.

Bílé maska ​​na obličej a tělo s citronem a medem

Smíchejte citrónovou šťávu a mírně zahřátý med v poměru: lžíce medu - 10 kapek citronové šťávy. Předparujte pokožku obličeje a těla, aplikujte masku, podržte po dobu 10-20 minut a poté opláchněte teplou vodou. Tento postup pomůže zbavit se věkových skvrn a pih, nebo je téměř neviditelný. Nepoužívejte masku, pokud je kapilární síťka na obličeji příliš blízko k pokožce.

Maska na obličej a tělo s kefír

Jedná se o nejjednodušší a nejdostupnější způsob péče o pokožku tváře a těla. Obzvláště užitečná a výživná je taková maska ​​pro suchou a suchou pokožku. Na dušené tělo a tělo aplikujte kefír (můžete nahradit jogurt) a držte jej po dobu 20 minut, poté opláchněte vodou.

Ošetření těla s kávou, rostlinnými a éterickými oleji

Pro křoviny, vezměte zbytky kávy. Chcete-li jej jednoduše aplikovat na kůži, přidávejte trochu jakéhokoli přírodního rostlinného oleje: olivového, lopuchového nebo lněného semínka. Do směsi můžete přidat 2-3 kapky oblíbených citrusových plodů: pomeranč, grapefruity nebo citrón. Při kruhové masáži použijte výsledné křoviny na obličej a tělo a jděte do parní místnosti.

Nezapomeňte však, že před aplikací jakýchkoli prostředků péče o pleť na obličej a tělo je třeba zkontrolovat, zda se vám to hodí nebo ne. Chcete-li to provést, jako obvykle, otestujte masku nebo krém na kůži vnitřního záhybu paže, kde je citlivější.

Typy masky pro lázně

K dispozici jsou masky v lázni několika typů, které se liší v jejich přímém působení a lze je rozdělit na:

 • Masky, které způsobují nadměrné pocení;
 • Čisticí masky na kůži;
 • Masky, výživné a tonizující pokožku;
 • Masky pro pokožku hlavy a vlasy.

Všechny výše uvedené nástroje jsou používány striktně podle jejich účelu a mají stanovenou sekvenci a pravidla použití. Variace produktů používaných pro masky nemají žádné hranice, takže prostředky a recepty jsou vybrány jednotlivě.

Masky, které způsobují nadměrné pocení

Osvědčený fakt je, že od té doby vycházejí nejen toxické látky a strusky, ale také počet tukových buněk klesá. To přispívá k teplotnímu rozdílu, který zvyšuje rychlost fyzikálně-chemických reakcí v těle. Pro nejlepší efekt můžete použít vhodnou masku na vaření. Existují dokonce i speciální metody pro hubnutí, které zahrnují pravidelné návštěvy vany nebo sauny.

Nejčastější složkou těchto produktů je med. Může být použit ve spojení se slanou nebo ředkvičkovou šťávou. Směs je připravena v poměru 1: 1 a rovnoměrně nanesena na tělo bez tření. Chcete-li aktivovat masku, stačí strávit 10-15 minut v parní místnosti.

Čisticí masky na pokožku

Tyto nástroje se nazývají křoviny a jsou zaměřeny na odstranění mrtvých částic, jmenovitě obnovení kůže. Takové masky ve vaně by měly být aplikovány na čisté tělo a bez tepelných postupů. Povinnou složkou složení směsi jsou tvrdé zrna, kterými jsou káva, skořice, mandle, mořská sůl, cukr, sušené citrusové kůry a tak dále.

Pro jemnou pokožku na obličeji jsou přípravky připraveny s více šetrnými a ne příliš velkými částicemi, jako je ovesné vločky nebo skořice. Chcete-li masku mít texturu, která by byla vhodná k vnímání pokožky, brusné zrna musí být smíchány s více kapalnými složkami. Může to být olivový olej, med, krém nebo voda, to vše závisí na zvoleném receptu.

Masky, vyživující a tonizující pokožku

Jakmile tělo společně s potu osvobozené od solí a škodlivých látek, stejně jako s použitím čisté kůže, můžete začít obohacovat o živiny. Tehdy po tepelném a mechanickém namáhání jsou póry téměř zcela otevřené a připravené absorbovat živiny. Takové masky pro lázeň jsou vybrány na základě typu pokožky. Univerzální volbou je směs lžíce zakysané smetany a aloe šťávy, stejně jako žloutek.

Pro suchou kůži se kombinuje citronová šťáva (6-7 kapek), olivový olej (30 g) a trochu více než polovina čajové lžičky medu. Pokud je kůže charakterizována mastným leskem, pak jsou masky připraveny v lázni bez použití mastných výrobků, stačí smíchat citrónovou šťávu a kvasinky. Doporučená doba držení kosmetiky může být až 30 minut.

Existuje spousta lidových receptů na výrobu živin, hlavním úkolem je zvolit možnost, která bude přínosná, stejně jako zachovat krásu a zdraví pokožky.

Masky pro pokožku hlavy a vlasy

Masky ve vaně jsou také nezbytné pro vlasy, které se správným výběrem prostředků zbaví otupělosti, zlomení a jsou nasyceny životně důležité síly. Používáte-li pravidelně výrobky vyrobené z přírodních produktů, je možné vyloučit moderní šampony.

Nejoblíbenější přísadou pro péči o vlasy je kefír. Jeho léčebné vlastnosti jsou oceňovány v mnoha východních zemích. Pro proceduru stačí použít kefír na pokožku hlavy masážními pohyby a rozložit na vlasy a po 30-40 minutách máchání. Výsledek bude patrný poprvé, protože vlasy budou volně česané, křehkost klesne a objeví se přirozený lesk. Přínosná pro zdraví pokožky hlavy ovlivňuje masku směsi lopuchu, kopřivy a medu, stejně jako hennu a suchou kopřivu.

Používáte-li masky pro hlavu doma, musíte nosit víčko pro zvýšení úrovně přirozené teploty, aby se zvýšila účinnost živin. Ve vaně nemusíte dělat nic z toho, jednoduše aplikujete připravený výrobek na vlasy, nasaďte krytku a pak můžete udělat příjemné vodní procedury nebo navštívit parní místnost.

Používáte-li koupele správně, můžete ušetřit hodně na průmyslové kosmetice. Využití finančních prostředků na přírodní bázi ještě více učiní návštěvu lázně ještě užitečnější a pozitivnější. Hlavní věc je přistupovat k jakémukoli podnikání bez fanatismu.

Ovesná maska ​​na obličej

Masky a křoviny: recepty, pravidla, účinnost

Každá cesta do lázně nebo sauny může být otočena nejen do příjemné zábavy v kruhu milovaných, ale také do skutečného ráje pro pokožku, vlasy a celkový stav těla. Čistící prostředky pro koupele, krémy, masky, balzámy a masážní stroje jsou nástroje, pomocí kterých můžete omlazovat pokožku, očistit tělo, dobít baterie a energii po celý týden dopředu.

Obsah

Chcete-li strávit několik hodin s maximálním přínosem pro duši a tělo, použijte naše malé triky a tipy:

 1. Přineste své blízké s vámi, v jejichž společnosti se cítíte svobodně a v pohodě.
 2. Připomínáme vám přibližný seznam potřebných atributů a užitečných věcí: mýdlo, šampon, koště, pantofle pro vanu, odnímatelné prádlo, plechy, ručník, čepice, umyvadlo, pánve, nápoj. Masážní kartáče, speciální rukavice (pokud plánujete použít křoviny), pemza nebude nadbytečná. Možná ve vybrané sauně jsou některé položky k dispozici - zeptejte se předem. A nezapomeňte na kosmetiku nebo přísady pro jejich přípravu.
 3. Při prvním přístupu je lepší nic nepoužívat, ale během a po druhém - můžete a měli byste aplikovat masku, křovinu. Po prvním hovoru nezapomeňte nalít studenou vodu.
 4. Můžete zvýšit účinnost jakéhokoli kosmetického přípravku používaného ve vaně, pokud ho předem zahříváte - jen si vezměte křišťálovou látku s sebou v parní místnosti.
 5. Naparvená kůže se stává ještě jemnějším, proto je třeba velmi pečlivě vyčistit kůži, aby nedošlo k jejímu poškození, jinak vzniknou skvrny na kůži a hematomy.
 6. Pokud křovinový recept zahrnuje několik minut chodit do parní komory, pokračujte v třepání těla a masáž. Můžete použít další vybavení: kartáč, žínku, rukavicu, masér.
 7. Nezapomeňte, že masky a křoviny nemohou být použity v oblastech, kde je alergická vyrážka, peeling, škrábance a rány.
 8. Jako pití ve vaně je lepší vzít vápenný čaj, infuzi brusinek, bylinný čaj, čaj z heřmánku a šípku.
 9. Účinnost prostředků používaných v podmínkách vysoké teploty okolí se zvyšuje dvakrát, takže hýčkání ve vaně je povinným procesem, nepopírajte si to potěšení.

Pokud se rozhodnete použít křovinu, měl by být aplikován okamžitě po opuštění páry, zatímco mrtvé kožní buňky jsou v páru. Doporučujeme použít jednu nebo více z mnoha jednoduchých receptů těchto křovin:

 1. Pro suchou kůži: promíchejte lžíci olivového oleje, lžíci kávy a špetku skořice důkladně.
 2. Smíchejte sklenici krému a sklenici jakékoliv soli. Celé tělo roztrhněte touto sloučeninou a jděte do parní místnosti ještě dalších 5-8 minut. Pokud během tohoto období bude pocení ještě intenzivnější - nebuďte znepokojeni, tak by to mělo být.
 3. Smíchejte 10 kapek čerstvé citronové šťávy, 4 lžičky krému libovolného obsahu tuku a 3 lžíce olivového oleje.
 4. Skvrna na mastnou pleť: Smíchejte velkou lžičku nízkotučného jogurtu se stejným množstvím kávy.
 5. Mix 2 polévkové lžíce medu, 1 lžíci pšeničných otrub a několik polévkových lžic citronové šťávy.
 6. Smíchejte 3 polévkové lžíce medu se stejným množstvím soli. Jděte do parní místnosti po dobu 5 minut. Po opuštění nepijte 10 minut, aby přebytečná voda opustila tělo.
 7. Smíchejte 2 špetky hořčičného prášku, 2 polévková lžíce soli a 2 polévkové lžíce medu. Přidejte 2 kapky oranžového oleje nebo jiného oleje s vaší oblíbenou chutí.
 8. Anticelulitidní křidélka: rozpusťte 15 kapek esenciálních olejů z citrusů, rozmarýnu, cypřiše, bergamotu nebo dalších v lžíci předem zahřátého medu. Přidejte do směsi 100 gramů kávy a čajovou lžičku šamponu.
 9. Do 200 gramů cukru přidejte několik lžiček olivového oleje a několik kapek citrusového oleje.
 10. Mix med s několika kapek levandule, olivového, pomeranče, bergamotu, růžového nebo kokosového oleje.

Nemusíte se držet recepty a proporce: je to v pořádku, pokud jste nenalezli žádné součásti. Sůl může být nahrazena cukrem, oleje se dokonale nahradí navzájem, zakysanou smetanou se může stát alternativou k medu... Pokuste se experimentovat.

Křovinatý přípravek nelze aplikovat na velmi jemná místa. Zakoupené výrobky jsou také vhodné na koupání, ale je mnohem zajímavější a zábavnější je připravit vlastními rukama.

Zvolili jsme pro Vás několik receptů na nejúčinnější tělové masky:

 1. Pokud kůže pigmentové skvrny: Smíchejte ve stejném poměru strouhanou buničinu okurek se smetanou, přidejte trochu citronové šťávy.
 2. Maska pro problémovou kůži: ve 2 polévkových lžících roztaveného medu přidejte šťávu z poloviny citronu, čajovou lžičku pšeničných otrub.
 3. Anticelulitidní maska: směs medu a krému ve stejném poměru, přidáme několik kapek citrusového esenciálního oleje. Nechte masku na těle 15 minut po návštěvě parní lázně. Můžete použít masér pro zvýšení efektu.
 4. Pro mastnou pleť: Smíchejte 4 polévkové lžíce ovesné kaše se 3 polévkovými lžíci zakysané smetany a polovinou nakrájené okurky. Vločky předběžně sekání.
 5. Výživná tělovská maska: promíchejte lžíci rostlinného oleje a pivních kvasnic, přidejte vaječný žloutek.
 6. Perfektně osvěží, bělí a vyživuje masku na tělo z jílu: mixuje kosmetickou hlínu ve stejném poměru s vodou, aplikuje na zvlhčené tělo po dobu 20 minut.
 1. Smíchejte lžíci ovesné mouky namočené ve vodě nebo mléce s lžící zakysané smetany - vhodné pro problémovou pokožku.
 2. Smíchejte lžíci droždí s jedním žloutek a čajovou lžičkou olivového oleje - masku pro zralou pleť.
 3. Smíchejte lžíci tvarohu s lžící nasekaných mořských řas - jestliže na kůži jsou pigmentové skvrny.
 4. Smíchejte med s propolisem ve stejných poměrech - ošetřete akné.

Všechny tělové masky ve vaně mohou být uchovány na těle nebo na tváři po dobu 10-15 minut.

Při výběru jílu nezapomeňte, že bílá je ideální pro mastnou pleť, šedou a žlutou pro suché, zelené a žluté pro stárnutí, modrou a červenou pro problémovou pokožku náchylnou k zánětu.

Masky se aplikují na pokožku, která již byla vyčištěna. Použijte je před druhým nebo třetím vstupem do parní místnosti nebo po něm.

Na vlasovou masku je třeba aplikovat před posledním výjezdem do parní kabiny a nosit klobouk na hlavě. Před aplikací přípravku umyjte vlasy tak, aby byly živiny absorbovány co nejhlubší.

 1. Pro suché vlasy: po 20 minutách promíchejte 3 lžíce olivového oleje nebo lopuchového oleje se 2 lžícemi medu a opláchněte velkým množstvím šampónu.
 2. Směs aloe šťávy a med, přidat žloutek jednoho vejce.
 3. Pro mastné vlasy: promíchejte ve stejných poměrech glycerin, jablečný jablečný ocet (na čajovou lžičku) a 3 lžičky ricinového oleje.
 4. Z dělených konců: na vlasy aplikujte kefír, ve kterém se přidá několik kapek olivového nebo kokosového oleje.
 5. Pro přidání objemu: smíchejte želatinu rozpuštěnou ve vodě ve vodní lázni (15 gramů na 4 velké lžíce vody) a přidejte několik stovek lžící šamponu.

Olejové masky se rychle vyplachují, opláchněte vlasy vodou s citronovou šťávou - kyselina rozpustí tuky.

 • Skvrny. Velmi často po návštěvě sauny nebo během ní se na těle objevují nerovnoměrné červenavé skvrny. To je známka hlubokého přehřátí a dysfunkce kapilár v této oblasti těla. Spoty po koupeli nepředstavují ohrožení zdraví a neznamenají vážné narušení těla. To je obranná reakce. Takové skvrny nejčastěji zmizí během několika dní. Jinak je lepší kontaktovat dermatologa.
 • Vyrážka Nejčastěji se jedná o alergickou reakci na bylinné čaje, použití masážních prvků. Vaše drhnutí nebo maska ​​mohou obsahovat prvky, které způsobují alergie. Je nutné konzultovat s dermatologem, aby zjistil jejich vzhled.
 • Akné. Nejčastěji se objevují po návštěvě lázně. Někdy během pobytu v parní místnosti jsou skvrny a pak purulentní záněty. To je důsledkem použití stálých žínků, palčáků a košťat. Nezapomeňte na hygienu a dezinfekci - mikroby a bakterie velmi rychle pronikají do otevřených pórů.
 • Bruises Objeví se v důsledku nadměrného používání koště nebo tvrdého masáže. Ujistěte se, že se vaše košťata nerozpadá z listů, velmi opatrně používejte keř.

Kosmetické procedury ve vaně mohou přinést spoustu potěšení. Hlavní věc - nezapomeňte na jednoduchá opatření. Zapomeňte na tento čas o každodenních problémech a obavách, protože si zasloužíte 100% odpočinek.

Líbí se vám článek? Uložte jej na stránku sociální sítě!

Masky na obličej ve vaně

Je dokázáno, že pravidelné návštěvy lázní a saun umožňuje dlouhou dobu zachovat krásu a mladistvost pokožky. Horká pára a vysoká vlhkost zaručují maximálnímu otevření pórů uvolnění toxinů, strusky a nahromaděného tuku. Není divu, že lázeň je často připisována léčivým vlastnostem, protože zde dochází k stimulaci přirozené imunity těla, která má nejlepší účinek na lidské zdraví.

Přirozeně, s tak silným očištěním pokožky, je hříchem nepoužívat jedinečné přirozené recepty krásy přípravou masky do koupele s vlastními rukama, tělovými maskami nebo maskovacími maskami na vlasy.

Jak aplikovat masky na kůži?

První věc, kterou potřebujete k přípravě kůže. Čím aktivnější jsou škodlivé látky opouštějící vrstvu pokožky, tím lépe a účinněji působí masky. Potahová maska ​​s medem a solí se aplikuje na obličej, jako na těle, v parní místnosti. Nástroj aktivuje proces pocení, čímž stimuluje silné čištění. Po 10-15 minutách se můžete dostat z páry a sprchovat. Je třeba poznamenat, že proces opojení neprobíhá bezprostředně po opuštění párové komory, takže masky na koupele se aplikují po 5-10 minutách.

Proč je nemožné umístit živiny a zvlhčovače do parní lázně nebo před návštěvou? Masky, nanesené na tělo a obličej před návratem do mokré, teplé místnosti, jen proudí spolu s potem. Kromě toho po maskách ve vaně není nutné dodatečně používat hydratační nebo výživné látky, protože kůže je již nasycena příznivými látkami. Kromě masky můžete ve vaně používat i kudrlinky. Jejich podrobný popis a doporučení pro použití jsou v článku "Sauna masky pro tělo".

Výživné masky ve vaně

Kvasinková maska

Smíchejte 1 lžičku rostlinného oleje, vaječného žloutku a 10 g kvasnic. Složení může být ponecháno po dobu 10 minut, aby se aktivovaly užitečné složky a poté se aplikovaly na kůži obličeje. Maska se vypláchne za 10-15 minut studenou vodou.

Maska na tvář ve vaně s hlínou

Smíchejte hlínu s několika kapekmi rozmarýnového esenciálního oleje, přidejte trochu citronové šťávy, abyste vytvořili hustou kaši. Tento přípravek se aplikuje na pokožku obličeje a ponechá se 15 minut. Po aplikaci je pokožka vyhlazena, pleť se zlepšuje.

Obličejové masky ve vaně pro problémovou pokožku

Dobrý čistící účinek dává použití medové masky s citronovou šťávou a otrubami, maskou s esenciálními oleji. masky se zeleným čajem a medem, masky s kurkerem pro obličej. Jejich recepty lze nalézt v našich článcích. Existuje také mnoho receptů na masky na obličej ve vaně z černých skvrn, jako je maska ​​heřmánku a citronu, maska ​​z rajčat a olivového oleje, maska ​​sody a soli.

Lemon Yeast Mask

Ve 100 g citronové šťávy zředte 15 g kvasnic. Výsledná náprava se aplikuje na kůži obličeje a nechá se 15 minut. Opláchněte studenou vodou.

Čisticí medová maska

Tlustý med a černá ředkvičová šťáva se odebírají ve stejném množství a smíchají se. Produkt se nanáší na kůži v několika vrstvách, ponechá se 20 minut, pak se vypláchne. Kombinace ředkvičky a medu přispívá k dezinfekci pokožky a zabraňuje vzniku nových vyrážek.

Hollywoodská maska

2 polévkové lžíce ovesné vločky jsou rozdrceny na mouku a přidány vaječné bílé, šlehané do silné pěny. Aplikujte na obličej, inkubujte 15 minut a odstraňte vatovým tamponem namočeným v mléce.

Masná mouka z ječmene

2 čajové lžičky ječmene mouky nalijte malé množství horké vody, přidejte 1 čajovou lžičku medu a olej z avokáda. Aplikujte na pálenou očistou pokožku po dobu půl hodiny a vyjměte ji vlhkým hadříkem. Zbytky jsou odstraněny bavlněným tamponem namočeným v teplé vodě.

Bílé masky ve vaně

Řasa maska ​​s tvarohem

Suché řasy se rozemelejí v mlýně na kávu a nalijí vroucí vodu. Přidejte sýr (součásti ve stejném množství) a vložte masku na kůži. Po 15-20 minutách vypláchněte.

Maska kefír a tvaroh

Budete potřebovat 50 g domácí kefír a tvaroh, 3 lžíce mrkvové šťávy a 1 polévkovou lžíci mandlového oleje. Směs se aplikuje na kůži, inkubuje se půl hodiny a promyje se.

Maska ovesných vloček a mléčných výrobků

Mix 1 lžíce plnotučného mléka a husté smetany, přidejte 2 polévkové lžíce ovesné kaše. Nástroj se aplikuje na kůži, aktivně se masíruje a omyje. Maska založená na jablečné šťávě má ​​dobrý účinek při čištění, výživě a bělení. Na recepci můžete také najít svůj recept na našich webových stránkách.

Banana a mléčná maska

Polovina zralých banánů hněteme s vidličkou a přidáme trochu mléka. Hotová směs se po 15 minutách aplikuje na obličej, odstraní se vlhkým hadříkem a otřete obličej bavlněným tamponem, který byl dříve namočen do mléka.

Maska s petrželkou a citronovou šťávou

Několik stonků petrželky je rozdrceno na kaše a přidává se 5-6 kapek citronové šťávy. Kompozice se aplikuje na očistenou pokožku, inkubuje se 10 minut a promyje se.

Maska na tvář v lázni zakysané smetany

Směs lžíce nasekané petrželky s lžící zakysané smetany. Dejte masku na obličej, inkubujte 20 minut. Může být dokonce rozptýlen do oblasti kolem očí, protože nejen bělí kůži, ale dokonale odstraňuje otoky a neutralizuje známky únavy. Umyjte teplou vodou.

Maska na obličej v kakaové lázni

Smíchejte 1 lžíci kakaového prášku a bílé hlíny, přidejte trochu jogurtu a 1 čajovou lžičku kokosového oleje. Maska nanáší na kůži po návštěvě parní lázně po dobu 15-20 minut a umyjte teplou vodou. Kromě bělení je pozorován vynikající tonický účinek, normalizace mazových žláz.

Doporučujeme vám připravit masku strouhaných okurky a citronu, masku s citronem a aspirinem. Jejich recepty naleznete na našich webových stránkách.

Hydratační masky na suchou pokožku

Zde můžete udělat banánovou masku s krémem, její recept je na našich webových stránkách. Dávejte pozor na masku na vajíčka s rostlinným olejem a masku na obličej s mlékem a máslem.

Jahoda s medem

Jablečné jahody jsou kombinovány s medem, takže se získá hustá hmota. Zlepte směs s vidličkou a naneste na kůži po dobu 10 minut. Umyjte teplou vodou.

Borůvka se zakysanou smetanou

1 polévková lžíce bobulí (čerstvé nebo zmrzlé) je strouhaná vidličkou a smíchána s 1 polévkovou lžící zakysané smetany. Hotová maska ​​se aplikuje na pokožku obličeje a udržuje se 10 minut. Aktivní působení masky: hydratační a osvěžující pokožku, zúžení pórů a odstraňování mastného lesku.

Almondová maska ​​s limetovým extraktem

3 lžíce limetkového květu nalijte 1 šálek vody a vařte. Vezměte 1 lžíci infuze, mandlový olej a ovesné vločky, promíchejte. Recept můžete aktivovat přidáním 2 kapek vitamínů A a E. Aktivní čas masky nepřesahuje 20 minut, po níž může být omyt teplou vodou.

Anti-stárnutí obličejové masky ve vaně

Banana-Citrus Blend

Smíchejte 50 g banánové buničiny s 1 čajovou lžičkou pomerančového džusu a 1 polévkovou lžící medu, dokud nezískáte homogenní hmotnost konzistence. Maska se nanáší na obličej po návštěvě parní lázně po dobu 15 minut a poté opláchněte studenou vodou.

Maska omlazující brambory

Vařte brambory ve svých kůžích, oloupeme pokožku a hněteme vidličkou. Ve výsledném pyré přidáme trochu mléka a 1 čajovou lžičku citrónové šťávy. Na obličej působí teplá maska ​​po dobu 15 minut. Umyjte studenou vodou.

Maska s grapefruitem

Pšeničná mouka se zředí malým množstvím minerální vody a přidá se drcená grapefruitová buničina. Aplikujte na očistou pokožku. Tato maska ​​funguje zvláště efektivně po návštěvě parní lázně nebo sauny, protože proniká hluboko do pokožky.

Tvarohový sýr a kiwi

Do 2 polévkových lžic tukového tvarohu přidejte kašovitou dužinu zralého ovoce kiwi. Hotová maska ​​se nanáší po dobu 40 minut na pokožku obličeje a poté se opláchne studenou vodou.

Hliněná maska ​​s rakytníkem

1 polévková lžíce bílé kosmetické hlíny se smíchá s glycerinem, mořským řepkovým olejem a vyčištěnou vodou, vezme se 1 čajová lžička. Konečný přípravek se aplikuje na očistenou pokožku a nechá se stát 20 minut.

Grapefruitová šťáva s rýží

1 polévkovou lžíci rýžových mletí rozemleteme do mlýna na kávu, přidejte 2 lžíce čerstvě vymačkané pomerančové šťávy a 3 polévkové lžíce mléka. Maska se nanáší na pokožku po dobu 30 minut, omyje se studenou vodou a citronovou šťávou.

Vejce a krupice

Vařte v mléce trochu krupice. 2 polévkové lžíce hotové kaše se mísí se slaninou a kuřecím vejcem (žloutek vyživuje kůži, bílkovina vyhlazuje vrásky). Masku namočte na obličej asi 20 minut a umyjte.

Nejnovější témata fóra na našich stránkách

Nechte svou zpětnou vazbu o této masce (objeví se na této stránce po upřesnění)
V tomto formuláři popište pouze osobní zkušenost z procedury. Chcete-li ponechat komentář týkající se obsahu článku, použijte jiný formulář - v poli "poznámky" v dolní části stránky.

Ostatní články

Heřmánkové masky na obličej
Hamburk je jednou z nejběžnějších rostlin v našich zeměpisných šířkách. Tento malý rozkošný květ má skvělou léčivou sílu. Léčitelé starého Říma a Řecka také používali heřmánkový odvar k léčbě ledvin, jater, žaludku a ženských onemocnění. Heřmánek ukázal své úžasné vlastnosti nejen v medicíně, ale také v kosmetice.

Avokádní masky na obličej
Jeden z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších v kosmetologii je exotické ovoce avokáda. Užitečné látky a vlastnosti, které má, znemožnily boj s procesy stárnutí a vyblednutí kožních buněk. Avokádová kaše je bohatá na antioxidanty a zvlhčující přísady, které dokonale pečují o pokožku obličeje.

Masky na obličej brambor
Masky pro obličej doma jsou nejlépe připraveny z jednoduchých a cenově dostupných výrobků, které lze vždy nalézt v chladničce. Jednou z těchto ingrediencí jsou brambory, které jsou vždy dostupné s malou zásobou v každém domě. Chcete-li vytvořit užitečnou a efektivní masku, stačí vybrat pouze jednu hlízku.

Masky s éterickými oleji
Moderní ženy věnují zvláštní pozornost péči o svůj vlastní vzhled. Zajímají se zajímavé recepty na aromaterapii, protože aktivní oleje dokonalou tonizují pokožku obličeje a těla, omlazují ji a také pomáhají při potírání různých problémů.

Řasy masky
Historie vzhledu řas má více než 1,5 miliardy let. Byly to řasy, které se staly zdrojem kyslíku při tvorbě ozonové vrstvy planety. Zvláštní terapeutický účinek řas se projevuje ve své schopnosti shromažďovat ve velkém množství aminokyseliny, vitamíny, minerální soli a stopové prvky.

Masky pro kombinaci pokožky
Kůže každé osoby má své vlastní vlastnosti. Aby ji usnadnilo, odborníci rozlišují několik druhů epidermis. Péče o každého z nich zahrnuje jeho tajemství. Nejtěžší věc na péči o pokožku člověka se smíšeným (kombinovaným) typem kůže. Je charakterizována kombinací suché a mastné nebo normální a mastné pleti.

Masky s kurkerem na obličej
Turmeric je orientální koření, které se široce používá při přípravě druhých jídel, cukrovinek, nápojů. Díky svým zvláštním vlastnostem je koření často používáno jako hlavní složka mnoha kosmetických přípravků.

Jablka masky pro obličej
Jablka - nejobvyklejší a nejoblíbenější ovoce. Nová plodina je sklizena na podzim a až do jara může být ovoce skladováno na chladném suchém místě. Tyto ovoce rostou v zahradách domů a lze je snadno zakoupit v obchodě nebo na trhu.

Badyaga nebo bodyaga na obličej
V moderní kosmetologii se badyagu (bodyaga) široce používá k provádění řady postupů, stejně jako k výrobě přípravků. Co je tento nástroj? Badyaga je sušené kočkovité houby. Zpracovávají se na prášek, který má šedozelenou barvu a specifický zápach.

Hošticové masky
Jeden z nejslavnějších lidových prostředků k potírání nedokonalosti pokožky a vlasů, který lze nalézt v mnoha kuchyních, je hořčice. Ale ne ve vodě omáčky, která je uložena v chladničkách, ale ve formě žlutého jemného prášku.

Pro Více Informací O Suché Vlasy