logo

Udělej si vlasy lesklé a zdravé s domácími maskami

Vlasy nejsou jen dekorace, ale také druh indikátoru, který ukazuje stav těla. Proto, svěží, silné vlasy, odlévat zdravý lesk, ukazují vynikající stav zdraví majitele.

Docela jiné problematické kadeře. To je signál, že majitel by se měl starat o své tělo.

Podle stavu vlasů je možné určit, který systém v těle selhal.

 • zvýšený tuk - problémy s játry a žlučových cest.
 • rozštěpené konce a zvýšená suchost - chronická nedostatečnost mědi a železa.
 • těžká suchost kůže a vlasů - problémy močového systému, zejména ledvin.
 • vypadávání vlasů, svědění kůže - nervové poruchy, stresové účinky.
 • ztráta krásného lesku - nedostatek fosforu, selénu, síry.
 • lupy - selhání trávicího systému.
 • vlasy vypadnou - s různými problémy endokrinního systému. Může to být selhání štítné žlázy, nadbytek mužských hormonů nebo restrukturalizace těla.
 • křehkost a ztenčení vlasů - nedostatek křemíku.

Známky zdravých vlasů

Vlasy mají dobře definovaná kritéria, podle kterých je jejich stav určen.

 • Hustota Vlasy mají přirozený objem a pomp, nepotřebují umělý styl. Jsou dostatečně husté, zvednuté u kořenů.
 • Shine Svědčí o normální struktuře vlasů s neporušenou kůžičkou. Keratinové vločky jsou uspořádány v rovnoměrných řadách, které nezůstávají za vlasy, takže odrážejí světlo.
 • Růst Zdravé vlasy neustále rostou a rostou v průměru o 1 cm za měsíc. Zpomalení a zastavení signalizuje poruchu organismu, poškození vlasů, nevhodnou stravu a nedostatek nezbytných minerálů a vitaminů.
 • Pevnost. Silné kudrlinky mají takovou vlastnost, jako je odolnost. Jedná se o nezávislé obnovení původní formy pod určitým napětím. Kromě toho se vlasy nezamotávají, vytvářejí rohože, jsou snadno hřebeny. Nicméně se nerozbijí a nevypadají.
 • Měkkost. Poškozené vlasy se ztuhnou, nepříjemné na dotek. To opět ukazuje špatnou polohu keratinových vloček, nedostatek vlhkosti a živin. Zdravé prameny jsou hladké, měkké a hedvábné. Je hezké se je dotýkat.
 • Zdravé konce. Exfoliace špiček vždy indikuje nezdravost pokožky hlavy. Nejčastěji jsou prvními, kteří reagují na traumatické a jiné nepříznivé faktory.

Správná péče o vlasy pro zdraví

Kvůli krásným kudrlinkám, které jsou zdravé, není nutné navštívit kosmetické salony. Doma, je možné zcela vyléčit problémy vlasů a najít úžasnou hlavu vlasů, aby mohli všichni závislí. Existuje několik pravidel pro to, abyste dodržovali cíl, který dosáhnete.

 • Správná strava. Aby vaše vlasy byly zdravé a krásné, potřebují živiny. Většinu lze získat z jídla. Nejdůležitější je použít správné zdravé potraviny - mrkev, zeleninu, tučné mořské ryby, ořechy, vejce, fazole, kuře, krůty a mléčné výrobky.
 • Příjem vitamínů. Během léčby je prostě nutný příjem potravinových doplňků obsahujících minerály a vitamíny. Navíc se doporučuje absolvovat takový kurz každý pád a jaro.
 • Pravidelné mytí. Je zcela nezdravé, aby vlasy byly v špinavém stavu, proto je nutné vlasy co nejdříve znečistit. Správně zvolený šampon a kondicionér pomůže obnovit krásu vašich vlasů. V těchto fondech můžete přidat roztoky vitamínů skupiny B, které hrají velmi důležitou roli při posilování vlasů. Po umytí se doporučuje opláchnout bylinnými infuzemi a odvarovanými bylinami.
 • Použití terapeutických mask. Tento postup je naprosto nezbytný pro návrat zdraví vlasů. Masky přímo ovlivňují vlasy samotné, jejich žárovky a pokožku hlavy. Zlepšují krevní oběh a usnadňují přístup živin.

Jak používat oleje v péči o vlasy a najít ten správný produkt pro váš typ vlasů? Přečtěte si zde.

Jak používat kefír v maskách a jaký efekt očekávat - přečtěte si v tomto článku.

Nejdůležitější je správné použití masky, které pomáhá nejefektivněji ovlivnit vlasy. Jakákoli terapeutická směs se nejprve aplikuje na kořeny a lehce masíruje pokožku. Pak je rovnoměrně rozložen po celé vlasy na špičky. Zhora je hlava pokryta oteplovací čepicí. Můžete použít film z polyethylenu. Pro zvýšení tepelného účinku této konstrukce je uzavřen ručníkem.

Čím delší je maska ​​na hlavě, tím více užitečných látek bude z ní. Proto by doba expozice měla být nejméně 1 hod. Mnoho masky se doporučuje držet 2-3 hodiny a dokonce i po celou noc, pokud je to možné.

Masky pro růst vlasů

 • Skořice Skořice zrychluje a aktivuje růst tím, že zlepšuje krevní oběh. Způsobuje lehký pocit pálení pokožky, proto dochází k průtoku krve. Můžete použít zemní prášek nebo esenciální olej. Při aplikaci masky je třeba vzít v úvahu takovou vlastnost koření, která zesvětluje barevné vlasy s několika tóny. Smíchejte lžíci makadamového oleje, lžíci skořicového prášku nebo 4-6 kapek oleje, lžíci medu a kokosového oleje. Pokud je med a kokosový olej tlustý, předtřepejte je ve vodní lázni.
 • Hořčice Hořčice je považována za jeden z nejúčinnějších prostředků pro zvýšení růstu vlasů. Příčinou pocitu pálení pokožky výrazně zvyšuje tok krve do folikulů. Cukr zvyšuje spalování hořčičného prášku, takže může být přidán do masky. Recept na hořčicovou masku: hořčičný prášek (2 lžíce) je zředěn ve stejném množství horké vody. Zde se nalévá lžíce cukru, přidá se 2 lžíce rostlinného oleje a kuřecího žloutek.
 • Maska pro posílení vlasů. Tento úkol se dokonale vyrovná s tmavým pivem. Obsahuje téměř všechny minerály a vitamíny potřebné pro vlasy. Pivo pomůže posílit vlasové folikuly a urychlí růst vlasů. Kousek žitného chleba o hmotnosti 200 g se umístí do 500 g piva a nechá se namočit. Pak důkladně promíchejte, aby se vytvořila homogenní kaše. Po aplikaci této masky nemůžete vlasy umyt šamponem. Vůně piva zmizí samo po vysušení. Pro nejlepší efekt můžete vlasy opláchnout vodou přidáním citronové šťávy nebo jablečného octa.
Více informací!
 • Maska pro zvýšení hlasitosti. Obvyklý kefír pomůže přidat objem k přirozeně tenkým vlasům. Zesiluje žárovky, zvedá vlasy u kořenů a dodává jim vitalitu. Pokud přidáte kvasnice, efekt se zvýší, protože kvasnice obsahují velký komplex potřebných látek. Přidává vitalitu vlasům, omlazuje a posiluje. Na půl šálku kefír je třeba vzít lžíci sušených kvasnic, důkladně promíchat a nechat ji na nějakou dobu osamoceně, aby směs přišla a "přišla".
 • Olejová maska Vyhladí keratinové váhy a vrátí je do normálu. Kudrlinky proto začnou znovu odrážet jakékoliv světlo a získávají krásný lesk. Pro přípravu směsi rostlinných olejů - oliv, kukuřice, hroznového semene, pšeničných klíčků, lopuchu, broskve, mandle. K nim můžete přidat 3-4 kapky esenciálních olejů - oranžové, hřebíček, santalového dřeva. Pro zvýšení efektu může být směs olejů lehce předehřátá. Tato maska ​​je vhodná pro dlouhodobé použití.
 • Maska pro laminování vlasů. Nejvíce obyčejná želatina může pomoci při řešení problémů, jako je ztráta lesku, rozštěpené konce, spálené suché vlasy, které vystupují v různých směrech. Želatinová laminace nepoškozuje vlasy, protože se používají pouze přírodní výrobky, na rozdíl od procedury salonu. Lžíce želatiny vyžaduje 3 polévkové lžíce velmi horké vody, ve které se vaří látka. Pak směs nechte 20 minut, v této době umyjte hlavu a použijte šampon a balzám. Aplikujte na všechny vlasy napuštěnou teplou želatinovou hmota a odstupte od kořenů o 1 cm. O hodinu později omýt směs a obdivovat výsledek.

Komentáře 5

Ropové masky na růst vlasů jsou široce používány v kosmetice domova a salonu, protože ropový olej je skutečným přírodním zdrojem užitečných vitaminů a stopových prvků. Ropové masky urychlují růst vlasů, vlasy jsou pružnější, hladší a poslušnější. To je důvod, proč roucha na vlasy se stala tak populární u mnoha žen na planetě.

Ano, rašelinový olej je nejvíce používán mnoha. Dobrý vliv na růst vlasů a jejich celkový stav. Třepím se na pokožku hlavy a nechám hodinu. V ideálním případě může být aplikován přes noc a ráno se odmyje.
Také pro suché barvené nebo pruhované vlasy je maska ​​vaječného žloutku dobrá.
Také mám pokazené vlasy s heřmánkovými tinkturami, dubovou kůrou a kopřivou. Vlasy získávají zdravý lesk a rozdělí se méně.

Pro mě je nejlepší maskou henna. Dávám to na moje vlasy jednou měsíčně, takže jsou vždycky lesklé se mnou, nejsou lupínky, mastnota vlasů je pryč. A 2-3 krát za měsíc jsem si třít hlavu se solí, přidat do šamponu, vlasy silně posiluje.

Snažím se užívat vitamíny A a E a také jíst potraviny, které obsahují zdravé tuky (například červené ryby nebo ořechy). Masky se snažily skoro všechno, co bylo popsáno výše. Zdálo se, že hořčice je nejúčinnější, ale poprvé ji přehnala a pocítila pocit pálení na pokožce hlavy. S touto maskou musíte být opatrní.

Ano, chci dodat, že každá žena má své vlastní potřeby a zvláštnosti v péči o vlasy. Někdo vhodný olej, a někteří ne, někdo potěšil s nákupem výrobků péče, a někdo preferuje lidové. Například se mi to líbí lépe, koupím, šetří čas, ale nezanechávám lidské léky, zvlášť po každém mytí vlasů opláchnu vlasy odvar z bylinkami (žihna, heřmánek, rostlina, dubová kůra), někdy dělám křupavou sůl, Nemám rád oleje, zvláště jestliže je třeba je vtáhnout do kořenů, pak je obtížné je vypláchnout.

Blog o kráse a módě

Blog o kráse a módě

Maska na vlasy - nejlepší 11 nejlepších receptů doma

Dobrý den milí čtenáři!

Pokud jsou vaše vlasy zdravé, budou určitě zářit a krásně svítit. Faktory, jako například:

 • špatná ekologie
 • nezdravá strava
 • použití usměrňovače, vysoušeč vlasů, curling iron
 • časté zbarvení
 • kouření a jiné negativně ovlivňují je

Stávají se křehkými, nudnými.

Chcete-li obnovit přirozený lesk a lesk na vlasy, musíte pravidelně vytvářet speciální masky z přírodních složek a opláchnout si vlasy.

Ačkoli po prvním použití můžete vidět výsledek, ale pokud provádíte masky po celou dobu (alespoň měsíc), pak vaše kadeře budou vypadat skvěle a ne horší než po drahých salonech.

Pro nejlepší efekt a udržení výsledků doporučuji vypláchnout citronovou nebo octovou vodou, různé bylinky (šalvěj, heřmánek, máta, plantain, pampeliška, petržel, břízy), odvar z čaje nebo kávy, pivo.

Správná aplikace

Maska pro lesk a hladkost vlasů funguje skvěle, pokud budete postupovat podle těchto doporučení:

 1. Po nanesení masky je lepší nepoužívat vysoušeč vlasů, curlingu nebo rovnačku.
 2. Umyjte si hlavu pouze teplou vodou.
 3. Nezapomeňte zkontrolovat pokožku kvůli individuální nesnášenlivosti a alergickému složení masky. Dejte malou směs na zápěstí a počkejte 25-30 minut. Pak se podívej na reakci kůže. Pokud se neobjeví žádné potíže, pálení, zarudnutí, můžete nástroj použít.
 4. Všechny složky důkladně promíchejte, aby se zabránilo hromadě. V případě potřeby použijte mixér nebo mixér.
 5. Všechny ingredience zahřejte na 40 stupňů ve vodní lázni. Nezahřívejte éterické oleje a vejce. Estery ztrácejí všechny své příznivé vlastnosti a vejce se může naklonit.
 6. Nejčastěji jsou masky pro lesk aplikovány pouze na délku vlasů, nikoliv na kořeny.
 7. Po nanesení nezapomeňte zahalit kudrlinky s plastovým pytlíkem a ručníkem.
 8. Masochka uchovávejte 30-60 minut.
 9. Nejlepším účinkem po mytí je opláchnout oplachováním v domácnosti.
 10. Přirozeně se vysouší bez vysoušeče vlasů.
 11. Do 1-2 krát týdně.
 12. Počet procedur - 10-15.

Recepty masky pro kadeře

Masky na vajíčka

 1. Tento výrobek na vlasy se velmi snadno připravuje a hlavní věcí je, že posílí kořeny dobře a vytvoří kudrlinky lesklé. Vezměte žloutek a 1 čajovou lžičku šamponu. Mícháme, dáme nejprve trochu peněz na pokožku hlavy a masáž. Poté distribuujeme po celé délce. Po 15 minutách opláchněte hlavu a použijte domácí omývání.
 2. Použijte žloutek, abyste přidali lesk na kadeře: 2 žíly se mísí se dvěma polévkovými lžícemi. zlato Šířte masku na prameny po dobu 30 minut.
 3. Pro recept potřebujeme 2 žloutky, 2 tabulky. lžíce kokosového oleje, 1 čajová lžička jablečného octa. Aplikujte směs na kadeře po dobu 30 minut. Po takovém masochka budou vlasy hedvábné, hladké, lesklé.
 4. V 1 tabulkách. l želatinu přidejte 5-6 polévkových lžic teplé vody, rozpusťte ji ve vodě, aby nebyly žádné hrudky. Dále přidejte žloutek a 2 polévkové lžíce. šampon. Tato maska ​​držíme na pramenech 60 minut.

Masky pro kadeře s oleji

 1. Chcete-li, aby vaše kadeře nejen svítí, lesklé, ale také zastavit ztrátu, zvýšit růst, používat rostlinné oleje. Můžete si užít olivový olej, rajčata, mandlový olej a hořčici, broskvovu, hroznu, kokos a další. Maska je velmi jednoduchá. Stačí si vzít olej a zahřívat ve vodní lázni až o 40 stupňů. Dále se aplikujte na kořeny, na délku a na špičkách. Můžete ji držet na hlavě po dlouhou dobu (od 1 hodiny), aby byly vlasy dobře nasycené, a pak důkladně opláchněte hlavu, aby se olej vypral.
 2. Chcete-li vyživovat kudrlinky s užitečnými vitamíny a minerály a činit je lesklé, vezměte několik polévkových lžic olivového oleje (v závislosti na délce) a 1 table.l. zlato Rozložte směs na prameny po dobu 30-40 minut.
 3. Chcete-li léčit, vyživovat, zvlhčit kudrlinky, přeměnit se na krásné, lesklé, hladké, můžete s pomocí této kompozice: vzít 2 stoly. lžíce kokosového oleje, 1 polévková lžíce medu a brandy, 1 lžička. citronová šťáva. Směs se nanese na prameny po dobu 45 až 60 minut. Dále umyjte masku a opláchněte hlavu oplachováním v domácnosti.

Želatinová

 1. Rozmazlovat vlasy domácími maskami, které zlepšují její vzhled, poskytnou lesk a lesk. Pro tento recept musíte vzít 1 stůl. lžíci želatiny, 6 lžící teplé vody a jednoho stolu. lžíce balzámu. Želatinu rozpusťte ve vodě tak, aby nebyly žádné hrudky. Přidejte balzám a naneste na kadeře tuto směs po dobu 60 minut.
 2. Zastavte vypadávání, přidejte lesk, upravte kudrnaté vlasy, zvlhčujte přípravou receptury: 1 stůl l. želatinová směs v 6 tabulkách. lžíce teplé vody k rozpuštění. Dále smíchejte želatinu s 1 polévkou lžičky. lžíce kokosového oleje, 1 čajovou lžičku. jablečný jablečný ocet a med. Rozloženou směs rozdělíme na zámky a držíme 30-40 minut.

Se zakysanou smetanou

Vezměte pár stolů. lžíce domácí smetany (můžete nahradit kefír nebo přírodní jogurt). Nakažte zakysanou smetanu smetanou na všechny délky a nechte 30 minut.

Po umytí opláchněte oplachováním v domácnosti.

Vitamin Masochka

Pro zářivost, lesk, hladkost, hedvábnost připravte následující recept: koupit aloe šťávu, vitamíny B1, B2, B3, B6, B12 v lékárně v 1 ampulce. Vezměte 2 stoly. Lžíce balzám, míchat s vitamíny a aloe. Rozložte směs na prameny a nechte 15 minut.

Kondicionéry

Abych vlasy byly poslušnější, hladké, lesklé a hedvábné, doporučuji po opláchnutí použít oplachy. Existuje mnoho receptů máchání pro různé chutě a pro různé typy vlasů. Jak je připravit a aplikovat je zde.

Domácí masky na vlasy

Dnes se má za to, že skutečná dívka a žena by měla mít nádherné a dlouhé vlasy. Co to znamená? Samozřejmě, délka je zde málo důležitá, ale zdravé prameny s leskem a leskem jsou standardem krásy.

Proto mnozí z poctivých sexů někdy utrácejí velké částky peněz na nákup všech druhů domácích chemikálií nebo do kosmetického salonu, kde pro několik tisíc rublů tráví krátkou proceduru péče o vlasy. Dnes se podíváme na šest nejlepších domácích masky na vlasy.

Krásu a zdraví kudrlinky lze dosáhnout levnějšími způsoby. Používejte například užitečné levné komponenty pro výrobu domácí masky na vlasy. Jsou odlišné ve složení a způsobu aplikace. Každá z nich je zaměřena na dosažení určitého pozitivního účinku.

Recepty na masku na vlasy

Leštící masky jsou všestranné a vhodné pro všechny typy vlasů. Jediný rozdíl může být v barvě kudrlin, neboť někdy je nutné přidávat určitou složku do kompozice, která není přijatelná pro jiné odstíny.

Měli byste také objasnit výhody domácí masky:

Pomocí masky nebudete trávit další peníze.

Budete přesně znát složení a nepřidáte součásti, které byste mohli být alergičtí.

Kromě toho, že vám vlasy lesknou, maska ​​vám může pomoci vyřešit další problémy se strukturou kudrlin.

Proto vám budou předloženy nejlepší recepty na masky, které mají nejen užitečný efekt pro přidávání lesku, ale také některé další vlastnosti pro zlepšení struktury a celkového vzhledu kudrlin.

Maska pro lesk a jemnost vlasů

Hladké vlasy nejsou tak snadné. Konvenční šampony tohoto účinku často nelze dosáhnout a používání kosmetických služeb v kosmetických salonech je neekonomické. Můžete najít cestu a připravit užitečnou směs, která přinese strukturu vlasů do zdravého a správného vzhledu.

Maska bude vyžadovat následující složky:

 • potravinová želatina - jako podklad pro stanovení dávkování se používá lžíce složky;
 • teplá vařená voda - 20 ml;
 • vhodný balzám na vlasy - 10 ml.

Nejprve je třeba zředit želatinu podle pravidel. Je namočený v teplé vodě a důkladně se mísí, aby nevytvořil hrudky. Ihned po míchání nalijte balzám. Rozložte směs po celé délce a nechte ji skoro hodinu. Současně se doporučuje položit na hlavu plastový klobouk a zabalit ho velkým froté ručníkem.

Taková maska ​​pro přidání lesku k vlasům může být použita každý týden nebo dokonce dvakrát za 7 dní, vše závisí na vnějším stavu vlasů. Hlavním stavem při přípravě této směsi je sledování množství balzámu. Používá se zde pouze jako asistent, který eliminuje masku pro lepší a snadnější vyprání.

Maska pro lesk a objem

Maska pro lesk tmavých vlasů se může výrazně lišit v složení složek. Chcete-li například dodat lesk a objem na kadeře světla, měli byste míchat komponenty, jako jsou dvě polévková lžíce medu vyhřívaná ve vodní lázni a lžíci ricinového oleje. Po smíchání ingrediencí aplikujte složení na kořeny a rozložte celou hlavu. Nechte 40 minut a opláchněte.

Pokud má dívka tmavé vlasy, je lepší se uchýlit k přípravě takového složení, kde dvě lžíce kakaového prášku působí jako užitečné přísady. Vylije se mlékem (1/4 šálku), zahřívá se až do úplného rozpuštění kakaa. Do kompozice se přidá vaječný žloutek a dvě polévková lžíce brandy. Směs je důkladně promíchána a rozložena po celé délce vlasů a ponechána po dobu jedné hodiny. Můžete pokrýt hlavu ručníkem. Po uplynutí doby, kdy se maska ​​vypláchne. Tento recept je použitelný pouze pro kadeře tmavých odstínů. Chcete-li barvit světelné prameny, můžete použít prezentovanou masku jako přírodní barvu.

Maska pro lesk a posílení

Některé výrobky na vlasy jsou tak snadno připravené, že nevyžadují speciální přípravu. Například můžete vytvořit univerzální masku, která dodává vlasům lesk a posiluje je pomocí jediného vejce. Vezměte jeden žloutek a promíchejte s kapkou šamponu vhodnou pro vás. Smíchejte složení a aplikujte pouze polovinu na vlasové kořeny, provádějte malou masáž hlavy. Prostředek vypláchněte z hlavy a rozdělte zbytek celé délky. Složení lehce pěňte na vlasy a opláchněte vhodným balzámem.

Maska pro lesk a růst vlasů

Použijte stejné žloutky, abyste přidali lesk vlasům a stimulovali jejich růst. Do pěny se rozdrtí dva žloutenky, odděleně taví dvě lžíce medu ve vodní lázni. Smíchejte obě vařené ingredience. Část kompozice je třepána do pokožky hlavy, rozložte zbytek po celé délce. Nechte směs půl hodiny, nemůžete zakrýt hlavu ručníkem. Opláchněte vodou bez šamponu nebo balzámu.

Maska pro lesk a měkkost

Recepty na domácí masky mohou obsahovat použití pouze jednoho produktu. K přidání lesku a měkkosti vlasům můžete použít nízkotučnou kysanou smetanu nebo přírodní jogurt bez přísad a příchutí ovoce. Aplikujte výrobek na kudrlinky a nechte půl hodiny. Pak omyjte vlasy šamponem a balzámem, které jsou vhodné pro vaše vlasy. (Ostatní smetannye vlasové masky)

Také v zakysané smetaně můžete přidat kokosový olej. Lžíce másla vyžaduje tři lžíce mléčného výrobku. Směs je aplikována na pokožku hlavy a pramenů, pokrytá ručníkem a ponechána půl hodiny. Pak se umyjte šamponem.

Maska pro lesk a hedvábnost

Maska recept na lesk a hedvábnost zahrnuje následující komponenty:

 • čerstvá šťáva z aloe nebo zakoupená v lékárně - 1 ampule;
 • 1 ampule vitamínů B1, B2, B3, B6, B12;
 • použitý balzám, vhodný pro váš typ vlasů - 2 lžíce.

Uvedené vitamíny je možné zakoupit v lékárně bez předpisu. Jejich cena je pro průměrného člověka přijatelná. Všechny složky jsou promíchány v balzám a aplikovány na vlasy po mytí. Držte tuto zvláštní masku na čtvrt hodiny a opláchněte ji teplou vodou.

Video - recept na vlasový lesk to udělejte sami

Recenze na používání masky pro lesk

Mám dlouhé husté vlasy. Chci dosáhnout lesku a plynulosti po jediném mytí vlasů a já nechci vynakládat peníze na vyrovnávání keratinu. Používala se maska ​​s použitím želatiny. Opravdu se mi líbily vlasy, jako dívky s reklamou.

Ekaterina, 33 let

Před dvěma lety začala vypadat vypadávání vlasů. Začal jsem používat masky s vejci, a poté nejen přestali vypadávat, ale jejich vzhled se také zlepšil.

Tatiana, 23 let

Pro měkkost vlasů, kromě masky, používám kompozici s citrónovou šťávou. Litr vařené teplé vody a lžíce citronové šťávy. Smíchejte a opláchněte vlasy po hlavním praní. Vlasy získávají lesk a měkkost.

Maska na vlasy - 18 nejlepších domácí receptů

Dívky často trpí nedostatkem lesku na vlasu, ztrátou elasticity nebo živou barvou. Navrhujeme zvážit, jak se připravuje super maska ​​na vlasový lesk, stejně jako některé z nejlepších receptů lidového expresu a profesionální přípravu na obnovu hladkosti.

Domácí recepty na masku

# 1: Slavná a účinná maska ​​- kefír.
Stačí pouze rozložit prameny fermentovaným mléčným výrobkem po dobu 20 minut. Vysychá intenzivně, proto se snažte často aplikovat na suché kudrlinky.

# 2: Castor Mask
Aplikujte šest kapek éteru na hlavu a masáž dobře. Zakryjte vlasy plastovým nebo přiléhajícím filmem, teplým ručníkem a nechte 9-12 hodin. Následujícího rána umýt celou směs s kudrlinky se šamponem a kondicionérem.

# 3: Kromě toho lze ricinový olej smíchat s jinými oleji:

# 4: Maska horkého ricinového oleje s nefiltrovanými olivovými nebo mandlovými ethery je vhodná pro jasné zámky.
Je nutné kombinovat několik kapek oleje a výslednou kapalinu, aby masírovala kořeny. Nástroj je navržen tak, aby rozdělil konce, aby získal vlasy sílu, zdraví, živý lesk. Pokud máte tlusté kudrlinky, použijte nástroj nejvýše jednou týdně, pro suché - dva.

# 5: Listy kokosového oleje kari.
Je třeba připravit čerstvé listy (10 gramů 20 kusů) a trochu kokosového oleje (10-15 kapek). Vařte tyto dvě složky dohromady, až se začne vytvářet černé zbytky, důkladně promíchejte a odstraňte z tepla. Metoda se používá k urychlení růstu, boji proti šedým vlasům a také k leskům lesku. Používejte dvakrát týdně.

# 7: Maska s olivami.
Vejce je plné vitaminů, pomáhá vyčistit kudrlinky, posiluje je a dodává lesk. Přítomnost vitamínů A, D a E pomůže zabránit vypadávání vlasů a přispěje ke zesílení zředěných pramenů. Smíchejte dva vaječné žloutky se dvěma velkými lžičkami olivového oleje a směs smísí se 100 ml vody. Pomalu důkladně masírujte masu do pokožky hlavy masážními pohyby. Nechte 20 minut a opláchněte studenou vodou bez chemických čisticích prostředků.

Fotografie - Olivový olej s vejcem

# 8: Maska na vajíčka s tvarohem, máslem a medem, které dodávají lesku.
Proporce "podle oka". Výsledná kaše se aplikuje pouze na prameny, nikoli na tření, jinak bude velmi těžké umýt vlasy. Nechte 30 minut. Použijte směs každé dva dny. Tento nástroj pomůže při silné ztrátě barvených vlasů.

# 9: Velmi účinná maska ​​s kefířem pro hladkost a lesk blond vlasů.
Musíte vzít tři lžíce jogurtu, jedno celé vejce a lžíci olivového oleje. Vše je důkladně promícháno, aplikovatelné na kořeny a jemné masážní pohyby. Po odchodu 20 minut. Provádět jednou týdně suché prameny a dva - s tukem.

Fotografie - vejce s kefír

# 10: Domácí masky pro lesklé bělené nebo chemicky zvlněné vlasy s rozmarýnem.
Budeme potřebovat 2 lžičky sušených, nasekaných bylin, nalijeme sklenici vody (300 ml) a páru na několik hodin. Smíchejte směs pravidelně do kadeř. Chcete-li zachovat normální stav vlasů, musíte si umyt vlasy.

Foto - Masky na vlasy

# 11: Prostředky s koňakem a skořicí.
Tato vonná směs se používá k urychlení růstu pramenů, což je měkké a lesklé. Budeme potřebovat lžíci brandy a lopuchového oleje. Smíchejte a zahřejte na nízké teplotě až do příjemného zahřátí, přidejte 5 gramů skořice. Aplikujte na kořeny a konce, nakloněte kudrlinky do ručníku a nechte 40 minut. Tmavé barvy budou nasycené a lehčí budou ztmavovat, takže buďte opatrní.

# 12: Maska pro lesklé mastné vlasy s neplodem.
Bez toho, abyste dosáhli špiček, musíte oddělit partií pomocí bavlněného tampónu. Zmáčknutá v tinkturě bylinky. Je třeba poznamenat, že pro citlivou pokožku hlavy není nejlepší volba. Tato metoda pomůže zbavit se lesku, eliminovat lupy, normalizovat mazové žlázy.

# 13: Nejlepší maska ​​pro silné tmavé vlasy.
Je třeba zahřát 10 gramů kokosového oleje, míchat s polévkovou avokádou a aplikovat na celou délku objednávky. Tato metoda se nepoužívá pouze pro hydrataci, ale také poskytuje jemnou péči o bělené a poškozené kadeře. Pokud nemáte kokosový éter, můžete ho nahradit kakaem.

# 14: Domácí laminace vlasů s želatinou.
Jedná se o velmi intenzivní a rychle působící techniku, zahušťuje strukturu, zrychluje růst, pomáhá učinit účes měkkým a poslušným. Budeme potřebovat:

 1. Dvě lžíce balzámu;
 2. Jeden pytel želatiny;
 3. Lžíce teplé vody nebo mléka.

Voda nalije želatinu a ponechá se nabobtnat po dobu 20-30 minut. Po mixáži s klimatizací. Pokud se směs nezmíchá, musíte ji umístit do vodní lázně. Aplikujte na vlhké prameny po dobu jedné hodiny. Akce trvá 3 dny (při každodenním praní).

# 15: Henna za červené vlasy.
Indická barva může poskytnout lesk, urychlit růst a zdůraznit hloubku barvy. My hennu rozpusťujeme, jak je uvedeno v návodu na tašce (každá značka má své vlastní požadavky) a vztahuje se na celou délku. Je velmi důležité nepoužívat techniku ​​na barvené vlasy, jinak se doporučuje používat bílý prášek henny. Má mírně nižší účinnost, ale nemá kadeře.

# 17: Křišťálový lesk blond vlasů, je třeba smíchat citron s glycerinem.
Jedna ampule léčiva může zvlhčit i velmi vyčerpané prameny po bělení nebo narovnání. Lemon trochu ulehčí a vyživuje je vitamíny. Na lahvičce s glycerinem se odebírá lžíce čerstvého džusu. Naneste na suchou hlavu a po 20 minutách umyjte.

# 18: Pravidelné hliněné masky.
Řešení by mělo být tekutější než pro obličej. Dvě lžíce minerálu - dvě vařená voda. Snažte se netříkat do kořenů, jinak bude velmi obtížné umýt.

Foto - Typy hlíny

Video: Maska recept na vlasy lesk na základě vajec, kefír a olivový olej

Profesionální nástroje

Recenzí tvrdí, že maska ​​na vlasový lesk by sama o sobě měla kombinovat několik aktivních složek, které nelze získat pro domácí účely.

Proto jsou profesionální nástroje populárnější, a to:

 1. Japonský MoltobeneBeneCrystal. Bene poskytuje jemnou péči s japonskými bylinkami;
 2. L'Occitane - regeneruje, obsahuje užitečné vitamíny, mikroelementy, živí zevnitř, má kumulativní vlastnosti;
 3. Londa Visible Opravy s panthenolem se doporučují zejména pro použití na poškozených lacích, pramenů. Funguje rychle, nedělá kudrlinky těžší. Bez silikonu; Fotografie - Londa Visible Repair
 4. Wella SP System Professional Shine Define - účinný systém pro péči o vlasy, poskytuje sílu a objem, pomáhá zastavit ztrátu; Foto - Wella SP Systém Profesionální Shine Define
 5. BylinkySpices Belkosmeks - to je vynikající maska-balzám, zvláště dobrá linka, která obsahuje brusinkový extrakt;
 6. Maska a sprej na vlasy Belita-Vitex - zaručuje mega-brilance v zimě i v létě. Pomalá ztráta, normalizuje mazové žlázy. Fotografie - Belita Vitex Shine výživa

Můžete si zakoupit masku na vlasy v profesionálních kosmetických obchodech a lékárnách.

Domácí masky na vlasy - nejlepší recepty a recenze

Zdravé a krásné kudrlinky můžete vidět v libovolném světle, na nich zářivě září světlo, vlasy vypadají jako hladké a rovnoměrné plátno odrážející světlo. Když se podíváme na tuto krásu, málo lidí uvažuje o dalších problémech, jako je průřez, křehkost nebo plešatost. A vy se můžete pochlubit takovou krásou? Samozřejmě, po návštěvě kosmetického salónu, kde se na vaši hlavu nalije litry přípravků na péči, nemají vlasy jinou možnost než být lesklé, ale pro většinu ženské populace je tato možnost ekonomicky nevýhodná. K dispozici je další volba, speciální šampony a balzámy, plus horký styl s kleštěmi také poskytují zářivý efekt, ale na jak dlouho? V takovém případě přejděte na pomocnou masku pro vlasový lesk, kterou lze vyrobit z běžných výrobků doma.

Hlavní příčiny vypadávání vlasů

Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů, proč se vlasy stávají nudné a bez života, zhruba řečeno, mohou být rozděleny na vnitřní a vnější. Pokusíme se je brát v úvahu podrobněji.

 1. Genetika. Mnozí trpí nudnými vlasy prostě proto, že jim příroda udělala. V tomto případě neexistuje žádná alternativa, ale pravidelné používání přírodních ručně vyrobených masky přírodního lesku.
 2. Prostředí. Příliš dlouhá doba strávená na slunci bez klobouku nebo v mrazivých suchých pramenech. Výsledkem je, že hladké vlasy se začnou tlačit, rozbít a vypadávat.
 3. Agresivní styling. To zahrnuje nejen použití četných horkých přístrojů, které pomáhají zkrotit kadeře, ale také obsahuje přípravky ve tvaru kolíků, vlasových vláken, kadeřníků vlasů, dokonce i agresivní česání může poškodit celistvost vlasového hřídele a způsobit ztrátu vlasů a lesk.
 4. Nesprávná výživa. Dieta, která obsahuje malé množství vitamínů, mikroelementů a vody, způsobuje poškození vlasů. Aby kudrnaté vlasy měly zdravý lesk, je důležité jíst potraviny bohaté na vitamíny skupin B, C, E a A. V tomto případě se léčba bude provádět zevnitř, vlasy dostanou dobrou výživu, díky níž bude lesk obnoven.
 5. Stres a hormonální selhání. Když selhávají endokrinní a nervové systémy, projeví se to ve stavu celého těla, včetně vlasů. Kudrlinky začínají silně rozpadat, rostou nudné. Abyste tomu předešli, připravte si masku, která zažije vlasy, ale řeší problém pouze vizuálně a ne dlouho. Snažte se věnovat větší pozornost vašemu zdraví, spát víc a být méně nervózní, obzvláště na drobnosti.
 6. Špatný make-up. Zvláště zvláštní, ale špatnou volbou při koupi šamponu ovlivňuje také stav vlasů. Pokud šampon a samozřejmě balzám nezapadá - vlasy ztrácejí vzhled, boje, dělení.
 7. Chemie. Časté ošetření vlasů s barvivy vyčerpává vlasy, což je důvod, proč se zhoršují hodně.

Pravidla pro používání masky

Masky, které mohou obnovit lesk na vlasy, by měly být aplikovány správně, aby nedošlo k žádnému stížnosti na zdroj. Pravidla pro to, jak dělat péči o vlasy, aby trochu leskly, ale je důležité je zvážit.

 • Účinné domácí recepty budou opravdu účinné, pokud použijete šampony a balzám s těmito znaky: "Pro lesk", "Pro matné vlasy", "Pro bohatou barvu".
 • Při použití domácí masky se doporučuje minimalizovat použití vysoušeče vlasů, horkých kleští a jiných "barbarských" vlasových doplňků.
 • Pro mytí hlavy je lepší přidat teplou nebo chladnou, ne horkou vodu. Skutečnost spočívá v tom, že horký proud otevírá pouze měřítka, takže vlasy jsou načechrané, zatímco chlazení dává efekt vyhlazení.
 • Při výrobě mixů domů věnujte pozornost kontraindikaci určitých produktů. Aby léčba nepoškodila, prověřte alergickou reakci a způsobte pokles na křehké oblasti pokožky. Je velmi důležité manipulovat s estery a dalšími produkty rostlinného původu. Jakákoli rostlina je užitečná v umírněnosti a každá z nich může způsobit alergie.
 • Pro míchací masky je lepší použít mixér. To je důležité, protože ve směsi by neměly docházet k hromadě nebo zbytkům složek, které by následně mohly vysušit na kadeře nebo špatně umýt.
 • Výrobky, jako je máslo, kefír a med před mícháním do masky, je důležité, aby se zahřáli tak, že se umístí do vodní lázně. Vaření není nutné, jen teplé na příjemnou teplotu.
 • Nejčastěji se doporučuje použít masku na lesk na vlasovou tkaninu, ale pokud jsou ve složení výživové složky, stojí za to věnovat pozornost kořenům. Procedura pro zpracování vlasů je jednoduchá, každá ruka je rozmazána rukama, hřebenem nebo kartáčem na malování vlasů a v případě potřeby je vyřezána.
 • Po ošetření terapeutickou kompozicí jsou prameny uchyceny na horní části barretů, položí sprchový uzávěr a něco pro teplo, kapesník nebo froté ručník.
 • Minimální doba expozice směsí na hlavu vlasů je 30 minut, v závislosti na složkách.
 • Praní se provádí jako obvykle se šamponem, ale tady je malé tajemství. Po umytí je důležité opláchnout hlavu heřmánkovými bujnými blondami, kopřivami s hnědými vlasy. To posiluje vlasy a zvyšuje účinek masky.
 • Sušením přirozeně. Lehká chlupatost jen vyschlé vlasy je normální jev, padnou dolů.

Domácí recepty masky na vlasy lesk

K návratu záře lidových prostředků není tak snadné, ale je to docela možné. Hlavní věc je trpělivost a vytrvalost, protože účinek není vždy okamžitý, jako po manipulaci salonu. Domácí směsi jsou v každém případě tou nejlepší volbou, protože se skládají ze složek přírodního původu.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Maska pro lesk a plynulost

Účinek: směs se používá k zahuštění pramenů a jejich zrcadlení.

Složení:

 • teplá voda;
 • želatina;
 • vlasový balzám.
Příprava a způsob aplikace:

Na základě krátkých vlasů, vezměte 1 polévkovou lžíci. l želatinové granule, 3 polévkové lžíce. l kapaliny a ½ lžíce. l balzám Fermentujte granule vodou, nechte je nafouknout, roztaví se, promíchají se balzámem. Získejte každé vlákno s viskózní kompozicí, odstupte od kořenů asi o 2 cm. Rozmícháme hlavu do plastového sáčku s ručníkem, opotřebovávejte 1 hodinu, omývejte.

Maska pro lesk a hedvábnost

Účinek: vlasy jsou jemné a hedvábné, používané k posílení kořenů.

Potřeba:

 • 1 polévková lžička. l aloegel;
 • 1 lahvička s vitamínem: thiamin, riboflavin, niacin, pyridoxin, kyanokobalamin;
 • 2 polévkové lžíce. l balzám
Příprava a způsob aplikace:

Není nutné používat všechny vitamíny spolu. Balzámová směs s džusy a vitamíny, zpracovává čisté, mokré vlasy. Nechte podlahovou fólii po dobu 40 minut, vypláchněte.

Video recept: Oplachujte pro lesk a hedvábnost vlasů s jablečnou kůrou

Maska pro lesk a měkkost

Účinek: pomáhá v boji proti křehkosti, hluboce vyživuje a hydratuje všechny vlasy. K tomu potřebujete jogurt bez příchutí a přísad. Mléčný výrobek při pokojové teplotě je rozsáhle rozmazaný na prameny, pod 40 min.

Maska pro lesk a hydrataci

Efekt: maska ​​s banánem zachází s tupými kudrlinky, naplňuje je leskem, měkkostí, zlepšuje růst.

Složení:

 • 2 polévkové lžíce. l banánová drť;
 • 2 polévkové lžíce. l zakysaná smetana.
Příprava a způsob aplikace:

Ovoce se mísí s kyselým mlékem, důkladně se hněte, aby nebyly žádné kusy a kusy. Natáhli jsme se do hlavy, vřele jsme naklonili. Po 45 minutách vypláchněte.

Maska pro lesk a objem

Účinek: směs je vhodná pro zářivé tmavé vlasy a světlo, dává světlu vlasům, urychluje růst.

Složení:

 • 60 gr. zlato
 • 20 ml ricinového oleje.
Příprava a způsob aplikace:

Složky se smíchají, zahřívají se v lázni, rozdělují se vlasy. Šaty na šaty po dobu 1 hodiny. Vyčistěte jako obvykle šamponem.

Video: Recept na živé kvasinky, med a kefír doma

Maska pro lesk a růst

Účinek: recept vám umožňuje nejen poskytnout stín lesk, ale také rychle rostou.

Připravte:

 • 2 nebo 3 žloutky;
 • 50 gr. zlato
Příprava a způsob aplikace:

Bít v žloutku pěnu, kombinovat s medem. Polovina směsi se aplikuje na kořeny, druhá polovina na délku. Nahoře sbíráme svazek, promícháme pod čepičkou, izolujeme hodinu. Umyjte velkým množstvím vody bez balzámu a šamponů.

Maska pro lesk a proti ztrátě

Účinek: zastavuje plešatost, přispívá k probuzení latentních žárovek, poskytuje lesk a pružnost.

Složení:

 • 100 gr. nefiltrované pivo;
 • 1 žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Bít žloutek, kombinovat s pivem, aplikovat na kudrlinky po celé délce. Nechte pod kapucí po dobu půl hodiny, umyjte se.

Maska pro lesk a posílení

Efekt: univerzální maska ​​na vajíčka, která má vyztužující účinek na jakýkoliv typ kudrlin.

Potřeba:

 • vejce;
 • šampon
Příprava a způsob aplikace:

Šlehajte vejce, promíchejte šamponem do jednoho šamponu. Polovina výsledného přípravku zpracovává pokožku masáží po dobu 3 minut, opláchne, pak zbytek nanáší na všechny vlasy, dobře pěnu a vymyje.

Pro suché vlasy

Účinek: normalizuje vodní rovnováhu vlasů, bojuje proti úseku a proti lupům.

Složení:

 • ½ plody avokáda;
 • žloutek;
 • 3 polévkové lžíce. l pomerančový džus.
Příprava a způsob aplikace:

Míchat ovoce vidličkou, mísit s kapalnými složkami, aplikovat na prameny. Oblékáme film a vřele zabalíme celou noc. Ráno se opatrně vymyje.

Pro mastné vlasy

Účinek: reguluje funkci vnějších sekrečních žláz, eliminuje nadměrnou salinizaci hlavy, poskytuje lesk.

Je nutné:

 • 2 polévkové lžíce. l citronová šťáva;
 • 2 polévkové lžíce. l banánové pyré.
Příprava a způsob aplikace:

Mash ovoce, míchat se šťávou, zpracovat kořeny a prameny na délku. Nosíme pod uzávěrem půl hodiny, umyjeme.

Pro barevné vlasy

Účinek: uchovává stín, vyživuje, zlepšuje lesk, zjemňuje kudrlinky.

Složení:

 • 1 banán;
 • 50 ml olivového oleje;
 • ½ avokádo;
 • 30 ml medu;
 • žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Ovoce hněte se vidličkou, nalijte všechny kapalné složky, hněte. Získaná kaše obmazyvayem hlavy, dát na 1 hodinu v teple. Umyjte si hlavu.

S koňakem

Účinek: tónuje žárovky, aktivuje růst pramenů, dodává lesku a posiluje.

Komponenty:

 • 2-3 vejce;
 • 4 polévkové lžíce. l alkoholu.
Příprava a způsob aplikace:

Beat vejce, míchat alkohol, znovu porazit. Distribuujeme hmotu na hlavu, zabalíme na 35 minut. Umyjte.

S citronem

Účinek: eliminuje přebytečný tuk na hlavě, řídí práci vnějších sekrečních žláz, vyhladí.

Složení:

 • 1 lžička. kukuřičný olej;
 • 1 lžička. citrusová šťáva;
 • 2 polévkové lžíce. l zakysaná smetana;
 • 1 lžička. kyseliny jablečné kyseliny octové.
Příprava a způsob aplikace:

Zahřejeme kukuřičný olej, mícháme s kultivovaným mléčným výrobkem při pokojové teplotě a zbytek kapalných prvků. Zakryjte si vlasy make-up, držte půl hodiny pod kapucí, dobře se umyjte šamponem.

S medem

Účinek: dává objem a pružnost, matné prameny získávají lesk.

Složení:

 • 50 gr. olivový olej;
 • 60 ml medu;
 • 40 ml cibulové šťávy.
Příprava a způsob aplikace:

Všechny součásti masky důkladně hněte, výsledný roztok je mazán po celé délce pramene, ponechá hodinu. Omyjte šamponovou vodou. Chcete-li odstranit nepříjemnou vůni cibule, opláchněte hlavu vodou s aromatickým levandulovým olejem nebo jiným

S vejcem

Efekt: vyživuje kudrlinky s vitamíny a minerály, podporuje lepší růst, zabraňuje ztrátě a kouzelnému lesku.

Složení:

 • 2 žloutky;
 • 50 ml olivového oleje;
 • 100 gr. vody.
Příprava a způsob aplikace:

Zbijte žloutek, olej a vodu, aplikujte masážními pohyby. Otočíme 25 minut filmem. My se umyjeme.

Video: Recepty založené na vejci, kefír a olivovém oleji doma

S želatinou

Efekt: pokud je vaším cílem ztluštění a tloušťka, je tato maska ​​to, co potřebujete. Želatinová kompozice obklopuje všechny vlasy, vytváří neviditelnou obrazovku, zesiluje je a zvyšuje objem.

Složení:

 • 6 polévkových lžiček. l voda;
 • 1 polévková lžička. l nerafinovaný slunečnicový olej;
 • 2 polévkové lžíce. l želatinových granulí.
Příprava a způsob aplikace:

Namočte želatinu, utopte se na zálivu, spojte s olejem. Namažte korunku a ponechte pod víčkem půl hodiny. My se umyjeme.

S glycerinem

Efekt: dodává neuvěřitelným leskům vlasy, vytváří silnější prameny.

Komponenty:

 • 2 lžičky. jablečný jablečný ocet;
 • 2 polévkové lžíce. l ricinový olej;
 • 2 lžičky. glycerol;
 • žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Kombinujeme teplý olej s dalšími složkami, pokrýváme vlasy. Míchá se pod víčkem po dobu 40 minut. Umyjte si hlavu.

Kakao

Efekt: dokonalá kompozice pro tmavé vlasy, příjemný odstín, posiluje, plní lesk.

Složení:

 • 1 lžička. kakaový prášek;
 • 100 gr. kefír;
 • vejce.
Příprava a způsob aplikace:

Provařte vejce, přidejte fermentovaný mléčný výrobek a prášek. Část masky se aplikuje na kudrlinky, čeká na to, aby se vyschly, položily znovu, takže až do ukončení řešení. Obal pokrýváme polyethylenem, počkáme další půlhodinu, jdeme umyt hlavou.

Z kávy

Efekt: Nabízí příjemnou vůni a stín na tmavé vlasy, nasycené s leskem.

Složení:

 • 2 polévkové lžíce. l mletá káva;
 • 500 ml vroucí vody.
Příprava a způsob aplikace:

Vařte kávu, trvejte na hodinu, projděte si plátno. Následný opláchlý nápoj opláchněte, neumývajte.

Z majonézy

Účinek: zvlhčuje, dává lesk, pružnost, zlepšuje rychlost růstu.

Složení:

 • majonéza;
 • 1 stroužek česneku.
Příprava a způsob aplikace:

Prostřednictvím tisku přeskočte česnek, promíchejte s majonézou, zpracujte prameny. Nechte pod kapucí po dobu půl hodiny, umyjte se.

S olivovým olejem

Účinek: ideální řešení pro oslabený recept na suché vlasy z olejů, obnovuje, hydratuje.

Je nutné:

 • 100 gr. olivový olej;
 • 2 polévkové lžíce. l nealkoholový olej.
Příprava a způsob aplikace:

Smíchejte a nasaďte hlavu po celé délce vlasů. Nosíme pod film 1 hodinu, umýt se šamponem.

Video: Účinky po první aplikaci - olivový olej a avokádo

Ropový olej

Účinek: jako každá jiná maska ​​s oleji, účinně zvlhčuje prameny, zlepšuje růst a léčí rozbité konce.

Komponenty:

 • 2 polévkové lžíce. l aloegel;
 • 20 gr. ropový olej;
 • 1 polévková lžička. l koňak;
 • 30 ml medu.
Příprava a způsob použití:

Zasahujeme do všech složek a distribuujeme výslednou kompozici na kadeře. Nosíme pod teplým kloboukem po dobu 1 hodiny. My se umyjeme.

S kokosovým olejem

Účinek: zvlhčuje, vyhlazuje, obnovuje a nasytí lesk.

Potřeba:

 • 2 polévkové lžíce. l kokosový olej;
 • žloutek.
Příprava a způsob aplikace:

Bít máslo s žloutkem, naneseme směs s každým pramenem, pokryjeme polyethylenem po dobu 1 hodiny. Umyjte studenou vodou a šamponem.

Video: Recept na superšněhlavé vlasy s kokosovým olejem a estery doma

Recenze na používání receptů na lesk

Mám dlouhé vlasy, problémy, jako každý, kdo se rozpadá a zničí. K vyřešení problému používám pravidelně vaječnou masku. Po jejích vypadávání vlasů se téměř nezmění, poslušná, zvlhčená a lesklá.

Když jsem se potýkal s problémem intenzivní ztráty vlasů, dlouho jsem hledal způsob, jak ji zastavit a objevil jsem pro sebe masku na lopuchu. Prvky přestaly být tenké a začaly růst lépe.

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Maska pro vlasy svítí doma

Obsah stránky:

Zdravé a poslušné vlasy zdobí jakékoliv dívky, aby to bylo dosaženo, aniž by vynaložily peníze na drahé procedury a kosmetiku, pomohou domácí masky na vlasy. Můžete dosáhnout lesku různými způsoby, ale téměř všichni zranění struktury vlasů. Obnovte je po takových manipulacích a napomůže všem druhům domácích kompozic založených na přírodních složkách.

Maska na vlasy. Co očekávat od domácí masky

Akce všech komponent doma masky jsou zaměřeny na přidávání lesku. Každá jednotlivá srst se skládá z mnoha horních desek. S nedostatkem vitaminů, pod vlivem mechanického působení a z environmentálních faktorů se destičky začnou odfoukat, to zkazí celou strukturu zvlnění, vede to do depresivního stavu. Každá součást domácí masky by měla aktivně ovlivňovat jednotlivé desky. To je jediný způsob, jak dosáhnout účinků lesklých a sálavých vlasů. Kromě toho domácí masky výrazně zlepšují barvu - dělají to mnohem jasnější. A to platí pro přirozené kadeře a barvené.

Složení pro různé typy masky: banán, jogurt, citronový éter, želatina, byliny, citrusové šťávy, citrónová šťáva, vejce, med, avokádo, brandy, oleje: mandle, oliva, ricínka, levandule, rozmarýn

Stav vlasů, včetně hladkosti, elasticity, zdravého lesku, přímo závisí na vašem zdraví a životním stylu. Pokud získáte dostatek vitamínů minerálů, dostatečně spíte, strávíte spoustu času venku, nebojte se, pak vlasy, nehty a kůže budou vypadat dobře. Čtěte více: Maska na vlasy s dimexidem

V tomto případě budou masky pro vlasy lesk doma provádět pouze další funkci.

Péče je také důležitým aspektem při udržování krásy. Vyberte šampon, balzám, kondicionér, masku, tepelné stínění a další prostředky podle typu vlasů.

Velkou roli hraje genetika. Pokud vaše babička nebo máma má velmi lesklé vlasy a žádné masky, budete pravděpodobně mít také štěstí!

Maska na vlasy

Kávová maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

2 polévkové lžíce mleté ​​kávy nalít sklenici vařící vody, trvat na tom a napnout. Aplikujte kávový vývar na mokré vlasy, které již byly omyty, trochu vykraj a nasadit klobouk. Po půl hodině opláchněte vlasy ve vodě nebo opláchněte jemným šamponem. Tato maska ​​je vhodná pro majitele tmavých vlasů.

Maska na vajíčka s koňakem pro lesk a hladkost vlasů

Žloutek je známý svými zvlhčujícími vlastnostmi, schopností hydratovat kudrlinky a zarovnat vlasové šachty.

1 vejce smíchané s 50 ml brandy (jehož původ a kvalita máte nepochybně). Třepání přijaté hmotnosti na čisté vlhké vlasy, ustupující od kořene 2,5 cm. Nasaďte si klobouk a omotávejte hlavu ručníkem. Po 20 minutách vypláchněte masku studenou vodou. Blondýnky a majitelé vlasů s mírným tonizováním neodpovídají.

S džusem. Stlačte šťávu z jednoho citronu, promíchejte s dvěma žloutky, aplikujte na suché vlasy a nasaďte je. Nasaďte plastovou krytku. Po půl hodině opláchněte. Voda by měla být mírně teplá, aby se vajíčko nerozpadlo. Červená citronová šťáva je lepší nahradit mrkev (50 ml pro 2 žloutky), brunety - silná přírodní káva (2-3 lžíce na 2 žloutky).

S medem. Na jednom žloutku musíte vzít lžičku medu a olivového oleje, pečlivě rozemlette vše. Po aplikaci na vlasy musíte počkat 20-30 minut a pak opláchnout teplou vodou. Tato maska ​​není vhodná pro mastné vlasy.

Medová maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

1 polévková lžíce přírodního medu smíchaného se stejným množstvím olivového oleje. Naneste na umyté vlhké vlasy po dobu 30 minut, poté opláchněte vodou nebo promyjte mírným šamponem. Taková maska ​​na vlasy svítí doma pomůže obnovit pružnost a hladkost.

S avokádem. Směs dužiny jednoho avokáda s lžičkou medu a stejného množství olivového oleje. Aplikujte na vlasy po dobu 25 minut, obalte je filmem a ručníkem. Po správném čase opláchněte.

S koňakem. 50 ml brandy je třeba smíchat s lžící medu roztavenou na tekutou konzistenci, přidat 5 ml citronové šťávy, pokud jsou vlasy mastné, nebo tolik olivového oleje, pokud je suchý.

Upozorňujeme, že produkty na bázi medu lze použít, pokud nejste alergičtí na včelí produkty.

Majonéza maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

Aplikujte na čistou majonézu v mokrých vlasech. Po 15-20 minutách vypláchněte masku jemným šamponem.

Maska pro lidské vlasy recepty vlasy lesk

Maska pro lesk a hladkost vlasů s oleji

Můžete si zvolit nejvhodnější oleje pro svůj typ vlasů a použít je. Olejové masky pomáhají obnovit vlasy po zimním nebo letním období, perm, časté používání ploek, žehlení.

Za zmínku stojí také to, že masky založené na přírodních olejích nejsou vhodné pro popelové blondínky a jakýkoli pigment z barevných vlasů se rychleji vypláchne.

 • Tři oleje. K přípravě této masky je třeba vzít tři oleje ve stejném množství: mandlový nebo broskvový, olivový a ricinový. Poté, co je třeba je zahřát, položte na prameny, věnujte zvláštní pozornost špičkám, ohřejte hlavu kloboukem a ručníkem.

Po 40-50 minutách můžete opláchnout teplou vodou pomocí velkého množství šamponu.

 • Italské receptury. Vezměte několik polévkových lžic olivového oleje a přidejte citronový ether: 5 kapek na 20 ml olivového oleje.

Aplikujte stejně jako složení tří olejů. Pokud je to požadováno, může být ponecháno přes noc.

Želatinové masky na vlasy

V závislosti na tom, které komponenty kromě želatiny jsou součástí domácí masky na lesk, mohou být použity pro suché nebo mastné vlasy.

 • Pro suché vlasy. Velkou lžíci želatiny nalijte 60 ml chladné vody, nechte 20 minut vařit, promícháme. Pokud se želatina nerozpustí, zahřejte kompozici ve vodní lázni. Přidejte 5 kapek broskvového, levandulového nebo rozmarýnového oleje.

Aplikujte kompozici na čisté, stále mokré vlasy a nasaďte polyethylenovou krytku. Po půl hodině opláchněte studenou vodou (bez šamponu).

Pro normální vlasy. Taková maska ​​na vlasy je připravena pro vlasy lesk doma, stejně jako pro suché kadeře, ale bez přidání oleje. Namísto vody můžete použít odrůdy bylin: žíně, heřmánek, kořen lopuchu.

Pro mastné vlasy. Recept této masky se liší od předchozí masky pouze tím, že místo odvaru bylinků se odebírá šťáva z jakéhokoliv citrusového ovoce.

Banana Broušku banánů brousíme do hladké bramborové kaše. Abyste to udělali, nestačí ho hnětet vidličkou - musíte si jej protáhnout sítem nebo ho přehodit do mixéru. Banánové pyré by měly být smíchány s velkou lžičkou jogurtu (bez přísad, včetně cukru). Třetí složkou je olivový olej, který potřebuje 20 ml.

Aplikujte masku na vlasový lesk s banánem by měla být přesně stejná jako předchozí, ale měla by být udržována na hlavě méně - 20-30 minut. Tento nástroj lze použít pro normální vlasy.

Příčiny matného vlasu

Mezi příčiny, které ovlivňují vitalitu vlasů, můžeme rozlišit vnější problémy a problémy přicházející zevnitř:

 1. Externí faktory životního prostředí poškozují vlasovou strukturu destruktivně. Je ovlivněno chladným, přímým slunečním světlem, silným větrem, sněhem, deštěm. V každé sezóně je třeba vybrat speciální produkty péče vzhledem k povaze těchto účinků.
 2. Chcete-li zbavit zdraví vlasů, může to mít různé stylingové produkty. A ačkoli se výrobci v současné době snaží vyrábět kosmetiku zaměřenou na ochranu zdraví, jejich použití na vlasy a kleště mají negativní vliv na ně. Navíc použití kaučukových pásů a kolíků také není prospěšné.
 3. Problémy s vlasy mohou nastat kvůli genetické predispozici.
 4. Nedostatek příznivých mikroelementů a vitaminů v těle okamžitě ovlivňuje zdraví zámků. Potřeba následovat. K jídlu byla kompletní a zahrnovala zdravé potraviny.
 5. Stres a selhání štítné žlázy a nadledvinek mají velký účinek na hlavu.
 6. Nesprávný výběr výrobků pro péči může také způsobit škody. Při jejich výběru nezapomeňte zvážit typ vlasů. Také negativní účinky mají barvu.

Proč jsou vlasy nudné a jak s nimi zacházet

Podívejte se na tmavé prameny z různých důvodů, mezi které patří:

 • avitaminóza, anémie s nedostatkem železa;
 • onemocnění vnitřních orgánů;
 • stres a deprese;
 • nadměrnou suchost nebo naopak mastnou pokožku hlavy, v důsledku čehož prameny buď nejsou pokryty ochrannou fólií, nebo jsou naopak rychle osoleny, znečištěny;
 • špatná péče o vlasy;
 • poškození vlasových tyčí, jejich suchost, křehkost, delaminace.

Aby vaše vlasy zdravé lesk, musíte odstranit všechny faktory, které ovlivňují jejich zdraví. K tomu potřebujete:

 • nastavit režim spánku a odpočinku;
 • poraďte se s lékařem, abyste vyloučili přítomnost závažných onemocnění;
 • zkontrolujte, zda vaše denní strava obsahuje maximální množství zeleniny, ovoce, čerstvých bylin a dalších potravin bohatých na vitamíny A, C, E, skupiny B, včetně obilovin, masa, rostlinných olejů, vajec, ořechů, medu;
 • chránit vlasy před nepříznivými povětrnostními podmínkami, nezapomeňte nosit klobouk;
 • v případě potřeby užívejte minerální a vitaminové přípravky;
 • opustit termické nástroje pro styling, neuchývejte vlasy sušičkou horkého vzduchu;
 • pokořte vlasy po úplném vyschnutí bez použití kartáčů s kovovými zuby;
 • použití po umytí hlavy balzámem nebo kondicionérem usnadňuje česání vlasů a chrání je před negativními faktory;
 • používejte vysoce kvalitní šampony vhodné pro typ vlasů;
 • Nečistěte příliš často hlavu (obvykle trvá dvakrát týdně), provádíte proceduru mytí vlasů pouze v případě, že se vlasy znečištěné;
 • Používejte pouze teplá voda (až 40 stupňů) na mytí hlavy, protože horká voda přispívá k intenzivnější práci mazových žláz na pokožce hlavy;
 • dokončete každý šamponovací postup opláchnutím pramenů pomocí vývarů a nálevů bylin nebo vody, okyselte jablečným octem, citrusovou šťávou.

Navíc alespoň jednou týdně by měla být vhodná maska ​​pro vlasy a je třeba vybrat produkty na bázi oleje, medu, želatiny, vajec, mléčných výrobků, octa, citrónové šťávy a dalších produktů, které mohou obnovit strukturu. vlasové tyče, aby jejich povrch hladší. Všechny tyto masky se snadno dělají doma.

Jak udržovat vlasy lesk

Abyste zabránili tomu, aby se vlasy stávaly nudné a bez života, je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • hřeben alespoň 30krát v jediném přístupu, což pomalé pohyby ve směru růstu kudrlin;
 • henna zbarvení také přidá lesk;
 • při opláchnutí po šamponu můžete do vody přidat citronovou šťávu nebo ocot;
 • nejen vnější efekt, ale i přínos vlasů zevnitř poskytne domácí masky na vlasy.

Přírodní domácí výplachy, které dodávají lesku

Významná konkurence s produkty pro oplachování skla mohou být vyrobeny přírodními složkami:

 • Přírodní kávy a pivovary se silným čajem, kromě přidávání lesku, se používají k dosažení světelného zabarvení. Raději je nepoužívejte na blond vlasy.
 • Bylinné odvarky z březových listů nebo lopuchu budou také schopny poskytnout výrazný výsledek po jejich použití jako kondicionér. Nettle lze také použít jako bylinný extrakt.
 • Mezi ovocem, můžete najít také prostředky, které poskytují lesk. Mezi nimi je jablko. Je pravda, že pouze kůže ovoce má nezbytné vlastnosti. Měl by ho vařit ve vroucí vodě a výsledný roztok by měl být použit jako kondicionér.
 • Lemon je také známý svou kvalitou lesku. Toto citrusové ovoce nemusí být tepelně ošetřeno - stačí vytlačit jeho šťávu do vody pro oplachování.
 • Odvar z petrželky také obohatí vlasový lesk.

Heřmánkový domácí odvar pro lesk

30 gramů květenství nalijte horkou vodu a nechte ji zakrýt víkem. Po mytí opláchněte vlasy touto infuzí. Květy heřmánek přidávají lesk na blond vlasy.

Recept na domácí kávu odfarbení pro lesk

Pro brunety by složení kondicionéru pro třpytku mělo zahrnovat přírodní kávy. Tato kompozice barvy vlasů v tmavé barvě. Hnědé vlasy mohou nahradit kávu. Počkejte asi hodinu po umytí hlavy a opláchněte ji infuzí připravenou z listů kopřivy.

Nejúčinnější masky na vlasy

Tyto domácí masky poskytují požadovaný lesk pouze v několika aplikacích. Toho lze dosáhnout pomocí komponent, které mají schopnost rychle dodat lesk a saturaci vlasů vitamíny:

 • Rostlinný olej má pozoruhodnou vlastnost. Přidáním do masky můžete dosáhnout okamžitých výsledků. Použijte ho ve směsi v množství 2 polévkové lžíce, doplňujte ho se syrovým vejcem, malou lžičkou octa a stejným množstvím glycerinu (lze jej zakoupit v lékárně).
 • Rostlinný olej může být doplněn několika medovými lžicemi - to také přidá lesk. A tyto masky můžete vypláchnout pomocí bylinných odvarů.

Domácí masky při zvýrazňování

Barvení může nejčastěji způsobovat matné vlasy. Ručně vyrobená maska ​​lesklá, připravená s přidáním různých druhů ovoce, jim pomůže přivést zpět:

 • Make kudrlinky lesk mohou citrusů. Stačí, abyste si vybrali polovinu pomeranče a rozemlejte ho společně s malým kiwi. Do kompozice nalít lžíci medového včelu.
 • Další citrusové ovoce není méně účinné - je to citrón. Maska, která se skládá z citronové šťávy, může být znovu doplněna medem nebo olejem z ricinového oleje. Pro maximální výsledky jsou ke směsi přidány tekuté vitamíny A a E.

Účes s perm

Pro takové kadeře potřebujete zvláštní péči, která pomůže zajistit přírodní složky:

 • Domácí masky pro chemické perm by měly obsahovat oleje, které poskytují vysoký stupeň zotavení. Patří sem primárně rašelinový olej, ricinový olej, arganový olej a olivový olej. Ne méně efektivní majonéza masky a hlína. Tyto domácí komponenty můžete použít samostatně nebo spolu s sebou.
 • Maska odklízení kořenů lopuchu v kombinaci s tmavým pivem má pozitivní účinek. Taková kompozice přidá tloušťku a eliminuje lámavost.

Pro mastné vlasy

Kompozice obohacené přísadami, které regulují uvolňování podkožního tuku, mohou mít také další výhody a lesk:

 • Nejužitečnější v tomto ohledu mezi základní oleje - hroznové. Pokud k tomu přidáte ½ stoh brandy, lžíci citronové šťávy a několik kapek jalovcového oleje, pak pokud jde o účinnost, tato maska ​​se nevydává na skladování zásob. Další esenciální oleje, které mají příznivé účinky na mastné vlasy (grapefruit, cedr, geranium olej, ylang-ylang).
 • Moisturize pokožky hlavy a pomáhá regulovat sekreci tuku u domácích mléčných výrobků. Vybírejte na to, že potřebujete tvaroh a kefír s vysokým obsahem tuku. Vezměte je ve stejném poměru. Můžete přidat další výhody přidáním kapsle tekutého vitaminu B do masky.

Pro suché vlasy

Při přípravě kompozic pro tyto domácí masky se mohou podílet i mléčné výrobky a základní oleje a základní:

 • Péče o domácí masku může obsahovat pouze kyselé mléko - toto již bude poskytovat pramenům neocenitelné výhody.
 • Od základních olejů pro suché vlasy jsou vhodné: lopuch, lněný, mandlový, rakytník. Citrónová šťáva se obvykle přidává k jednomu z nich. Vhodné esenciální oleje: jasmín, neroli, levandule, santalové dřevo.

Pro tmavé vlasy

Mezi látky, které přispívají k barvení vlasů, kávy, kakaa, čaje, pražených vlašských ořechů, bylinné tinktury dubové nebo šalvějové kůry, sójové omáčky a hořčice obsadily zvláštní místo.

 • Nejběžnější přírodní domácí barvivo na vlasy - kakao může být doplněno lžící medu a kefír. Přidejte lžičku ricinového oleje.
 • Stejný kakaový prášek je také smíchán s červeným pepřem a skořicí.

Tyto suché přísady zřeďte jakýmkoli rostlinným olejem a surovým žloutkem.

Pro spravedlivé vlasy

Chcete-li přidat lesk na kadeře světla a zvýšit jejich odstín, heřmánkový odvar, zelený čaj, citrón, banán a kefír jsou velmi vhodné jako součásti masky. Ke každému z nich můžete přidat lžíci avokádového oleje nebo jojoby.

Pro červené vlasy

Jako barvivo pro červené a červené vlasy můžete použít mrkvovou šťávu a červenou řepu míchanou ve stejném množství.

Tipy pro správné česání

Podle těchto pravidel může být zdraví vlasů zachováno delší dobu. To by se mělo dělat zřídka. Maximální počet škrábanců na den by neměl být větší než tři. Je třeba vzít v úvahu délku vlasů (při provádění tohoto postupu na dlouhých kadeřích, doporučuje se snížit hlavu dolů), jejich typu (u tuků, které nemají vliv na pokožku hlavy). V každém případě by pohyby měly být pomalé a přesné. Je také žádoucí hřeben na čerstvém vzduchu - to umožní krmit hlavu kyslíkem a příležitostně držet ruku přes vlasy ulehčí statickou elektřinu.

Jak masky pro lesklé kadeře

Množství uživatelských recenzí naznačuje, že domácí masky pro svítící vlasy, dělají svou práci a kudrlinky, i po jejich jediném použití vypadají lesklé. Jak se chovají?

Pokud je vlasová hřídel vyšetřena pod mikroskopem, bude zřejmé, že je pokrytá malými váhy. Když se vejdou spolu, odrážejí světlo dobře, takže zdravé vlasy svítí. Avšak váhy často vypadají "rozcuchané". Když ležou náhodně, povrch vlasů se rozpadne, neodráží to příliš dobře paprsky, což je důvod, proč prameny vypadají matně.

Masky pro vlasový lesk přispívají k obnově vlasových šachet doma, jako "hladké" váhy. Výsledkem je, že kudrlinky jsou hladké a dobře odrážejí světlo. Barva vlasů se zdá jasnější, nasycená, svítí a stane se příjemným na dotek. Čtěte více: Maska na lupy vlasů doma

Kdo by nechtěl vidět v zrcadle krásné, lesklé vlasy? Pomocí několika jednoduchých lidových léků a domácích masek dokážeme vlasy lesknout a dobře upravovat. Důležitou roli hrají produkty péče o vlasy, správné mytí a správnou vyváženou stravu. Koneckonců, s jídlem, naše vlasy získávají bílkoviny, vitamíny a důležité stopové prvky. Po umytí vlasů použijte kondicionér.
Nikdy nečistěte syrové vlasy, protože vlhké vlasy jsou nejcitlivější. Pro česání vlasů používejte kartáče s přírodními štětinami. Držitelé suchých vlasů se doporučují pro zvlhčující masky. Snažte se nevyhladit vlasy. Nabízíme několik populárních receptů pro domácí masky na vlasy.

Recept 1 - Maska na vlasy na lesk - jojobový olej + med + mléko.
1 polévková lžička. směs medu s 5 lžícími. Mléko a 1 lžička. jojobový olej Aplikujte tento lidový přípravek na vlasy po celé délce a nechte 30 minut, zabalte do teplého ručníku, poté omyjte vlasy šamponem.

Recept 2 - Domácí maska ​​na vlasy - avokádo + jogurt.
Pulp 1 avokádová směs s 2 polévkovými lžičkami. přírodní jogurt. Aplikujte směs na vlasy a nechte 20 minut, zabalené teplým ručníkem. Umyjte masku pravidelným šamponem.

Recept 3 - Maska na vlasy pro lesk - olivový olej + vejce + med.
Doporučená pro suché vlasy. Vejce je nejlepší způsob, jak dát vlasům lesk.
1 žloutek smíchaný s 1 polévkou lžíce. za studena lisovaný olivový olej na krémovou hmotu. Pak přidejte 1 polévkovou lžíci. med a 1 protein. Aplikujte směs na vlhké vlasy po dobu 30 minut, pak umyjte vlasy teplou vodou a šamponem.

Recepty 4 - Maska pro vlasy svítí doma - jahody + majonéza.
Mash 10 jahod a přidejte 1 lžičku na bobulové pyré. majonéza. Aplikujte směs na vlasy a pokožku hlavy, jemně masírujte, po dobu 30 minut, zabalené filmem a pak teplou utěrkou. Umyjte si vlasy teplou vodou a šamponem.

Receptura 5 - Maska pro lesklé vlasy - vejce + avokádo.
2 vejce smíchané s 1 avokádem. Aplikujte pyré na vlasy, obalte hlavu teplou utěrkou a nechte 2-3 hodiny, poté si vlasy promývejte pravidelným šamponem.

Recept 6 - Populární metoda pro lesk vlasy - citrónovou šťávu.
Vypusťte 1 citronovou šťávu v 1,5 šálcích vody. Navlhčete, namočte vlasy tímto lidovým prostředkem a opláchněte studenou vodou.

Recepty 7 - Make vlasy lesklé doma pomůže jojobový olej a citron.
Doporučeno pro matné a suché vlasy.
5 lžíce. Mix jojobového oleje se 3 polévkami lžičky. citronová šťáva. Aplikujte směs na vlasy po dobu 1 hodiny, zabalené teplým ručníkem. Umyjte si vlasy pravidelným šamponem.

Recept 8 - Domácí vlasový lesk - jablečný jablečný ocet.
Skvělý nástroj!
1 l vody a 4 polévkové lžíce. jablečný jablečný ocot, po mytí důkladně opláchněte vlasy a opláchněte studenou vodou.

Při aplikaci masky a krémů buďte opatrní: každý lék může mít individuální nesnášenlivost, nejprve zkontrolovat kůži rukou!

Pro Více Informací O Suché Vlasy