logo

Masky pro pokožku hlavy: recepty na vaření a pravidla použití

Mnoho žen pravidelně pečuje o kadeře a zároveň zapomíná na nutnost péče o pokožku hlavy. Koneckonců vzhled chloupků závisí na jejím zdraví a stavu. Pokud dojde k problémům s kůží, okamžitě se to projeví v účesu.

Proto je velmi důležité krmit určité oblasti dermis zvláštními prostředky.

Kdy bych se měl starat o pokožku hlavy?

Abyste vždy vypadali skvěle, potřebujete pravidelně se starat o pokožku hlavy, aniž byste čekali na vážné problémy.

Intenzivní léčba je nutná v případech, kdy osoba trpí následujícími důvody:

 • svědění pokožky hlavy;
 • peeling;
 • lupy;
 • plešatost;
 • zhoršení vzhledu vlasů.

Jakýkoli projev nepohodlí naznačuje, že zdraví není v pořádku. Možná, že mazové žlázy vylučují příliš mnoho nebo naopak příliš málo tajemství. Někdy se vyskytují problémy s vlasy, pokud používáte špatně zvolený šampon, používejte horký vysoušeč vlasů a stylingové výrobky. Odborníci tvrdí, že během onemocnění se stav zámků a vnějšího povrchu dermis výrazně zhoršuje. Pokud se prameny náhle začaly zhroutit, objevily se lupy, mělo by to být důvod, proč byste měli jít k lékaři.

Péče o pokožku hlavy by měla být pravidelná masáž s měkkým štětcem, ošetření pokožky se speciálními křovinami, je-li to nutné, stejně jako použití zvlhčovačů a jiných typů masky.

Speciální nástroje lze zakoupit v obchodech, ale je lepší připravit nástroj doma se zaměřením na vlastní potřeby. Doporučuje se, abyste co nejméně používali agresivní stylingové výrobky a vysušili hlavu pouze podle potřeby. Je to suchý a horký vzduch, který nejčastěji způsobuje lupy.

Receptuje oblíbené masky na vlasy a pokožku hlavy

Existuje obrovský počet receptů populárních formulací určených pro péči o pokožku hlavy. Při výběru drogy se musíte zaměřit na své vlastní potřeby. Například, v přítomnosti svědění a olupování, zvlhčující, výživné produkty udělají.

V případě pádu z objednávky je lepší použít posilující směsi, které zlepšují krevní oběh. Pokud se vlasy rychle zneutralizují, je lepší věnovat pozornost očistným lékům.

Nejoblíbenější jsou následující masky:

 • s medem. Receptura přípravku je co nejjednodušší. Je nutné míchat olivový olej kapalným medem v poměru 2: 1. Výsledná směs by měla být vtlačena do kořenů vlákna a rozložena zbytky po celé délce chloupků. Dále doporučujeme nosit plastovou čepičku a zabalit si ručník. Po 40 minutách můžete produkt vypláchnout vodou a jemným šamponem. Tento postup je ideální pro majitele suchých vlasů. Ale med je velmi alergenní produkt, takže s ním musíte být opatrný. Je lepší předem aplikovat malé množství na vnitřní povrch lokte a vyhodnotit reakci po 5 minutách. Při jeho nepřítomnosti můžete tento nástroj bezpečně používat jako péči. Aby byl postup co nejúčinnější, doporučuje se, aby byl olej před použitím poněkud zahřátý;
 • s vaječným žloutek. Vaječný žloutek by měl být smíchán s 5 lžíce lopuchového oleje, přidat čajovou lžičku medu a 5 kapek výtažku z levandulového oleje, a pak dát na kořeny objednávky masírovat pokožku hlavy rukama. Chcete-li zvýšit efekt, musíte se zabalit ručníkem. Omyjte složení po 1 hodině. Perfektně vyživuje horní vrstvy dermis, zmírňuje nepohodlí;
 • s česnekem. Tam je také předpis masky pro pokožku hlavy od intenzivní vypadávání vlasů. Pár cibulových hřebíček je nutno projít lisem, míchat s 3 lžícemi lopuchového oleje, 1 čajovou lžičku brandy a 3 kapkami pepřového koncentrátu. Tato kompozice se doporučuje aplikovat na pokožku hlavy, masírovat a pak obalit ručníkem a vypláchnout po 30 minutách. Složky přípravku zvyšují krevní oběh v horních vrstvách dermis, čímž zlepšují výživu vlasových folikulů a vlasy přestanou intenzivně klesat. Pokud jsou v této oblasti nějaké škrábance, oděrky, doporučujeme počkat s takovými postupy, protože to může vyvolat vážnou alergii;
 • s cibulí. Chcete-li připravit kompozici, musíte cibuli smíchat, nakrájenou na kávu, s lžičkou brandy a pak přidat 2 kapky cypřišových, citrónových a cédrových olejů. Nástroj by měl být třen do kořenů pramene a zabalen s ručníkem s froté ručníkem po dobu 40 minut a pak umýt vlasy jemným šamponem. Cibule mají velmi silný zápach, takže je lepší používat masochku v den volna;
 • s vitamíny. Maska pro hlavu ze zvýšené ztráty vlasů může být připravena s přídavkem vitamínů. Chcete-li to provést, smíchejte 4 polévkové lžičky lopuchu nebo ricinového oleje s 5-10 kapekmi vitaminu A. Výsledná kompozice je třeba vtlačit do dermis a rozložit do zámků, zabalit ručníkem a po 40 minutách opláchnout vlasy šamponem.
 • s mléčnými výrobky. Pokud je dermis citlivá a vločky silně, můžete se pokusit vytvořit masku na bázi kefír, kysané smetany nebo jogurtu. Polovina šálku fermentovaného mléčného výrobku je třeba mírně zahřát, přidejte vaječný žloutek a protřepte se do chlupaté vrstvy dermis a pak zabalte. Během 40 minut je možné umýt prostředky. Voda by neměla být horká.
 • s kvasinkami. Masochka založená na kvasnici dokonale odstraňuje podráždění, uvolňuje lupy. K jeho přípravě je třeba namíchat dvě lžíce čerstvých kvasnic s teplou vodou a poloviční lžičkou cukru. Trvá to 30 minut, aby se naplnil kompozice, po které může být aplikován na pokožku hlavy, nanesen na plastový uzávěr a po 40 minutách opláchněte kudrnatým šamponem.
 • s kávou. Chcete-li vyčistit dermis, můžete se pokusit udělat velmi efektivní peeling. K tomu je třeba smíchat 2 lžíce kávy s žloutkem, čajovou lžičku kakaa a lžíci bruslí. Výsledná kompozice se doporučuje třít do vlasových kořenů a zabalit hlavu po dobu 30-40 minut. Opláchněte teplou tekoucí vodou. Šampon v tomto případě je volitelný.
 • s aloe. Maska na bázi aloe šťávy pomůže vyrovnat se s nadměrnou mastnou pokožkou. Musí být vymačkaný z listů, smíchán s tekutým medem v poměru 2: 1 a namočen do vlasových kořenů. Chcete-li zvýšit účinek, hlava by měla být zabalena s froté ručník, která předtím měla plastový uzávěr a po 30 minutách můžete opláchnout prameny pomocí šamponu.

Jak často masochki proti ztrátě pramene a lupů?

K masce domácí pokožce se doporučuje pravidelně dělat. Když existují určité problémy, je nutné, aby kompozice použila 2-3 krát týdně. V tomto případě po přibližně měsíci bude možné zaznamenat významná zlepšení. Pokud jde o prevenci, měli byste intenzivně pečovat o pokožku hlavy jednou týdně.

Nestříkejte se příliš se unášet s měnícími se živinami a zvlhčujícími směsmi. Je lepší použít stejnou masku po dobu jednoho měsíce a pak změnit složení.

Můžete také použít 2 nástroje najednou a střídat je. Spolu s domácími výrobky je přípustné pravidelně aplikovat profesionální masky proti aktivní vypadávání vlasů na pokožce.

Mnoho výrobků průmyslové výroby je docela efektivní, takže byste se jim neměli vyhýbat. Ale často jsou vysoké ceny a doma můžete vyrobit masku z výrobků, které jsou téměř vždy přítomny v lednici. Profesionální výrobky také obsahují konzervační látky a dokonce i barviva, která mohou způsobit alergie. Odborníci nedoporučují používat výrobky s alkoholem, a to i v případě, že osoba trpí nadměrnou aktivitou mazových žláz. Ethanol velmi vysušuje dermis, což vede k velmi neočekávaným důsledkům. Po několika dnech se sekrece mazu zvýší.

Masky pro suchou pokožku a mastnou pokožku hlavy, stejně jako proti lupům a vypadávání vlasů, musí být provedeny. Taková intenzivní péče napomůže, aby byly vlasy extrémně atraktivní. V tomto případě má člověk příležitost zbavit se svědění, peelingu a dalších nepříjemných pocitů v oblasti hlavy.

Léčivé vlasové masky. Nejlepší lidové recepty

Pokud mluvíme o péči o vlasy, není možné si je představit bez masky na vlasy, a to masky hluboce ovlivňují vlasy, uzdravují je, obnovují, vyživují je a zvlhčují. A každá dívka by měla mít dobrou nákupní masku, také v arzenálu nebude zasahovat do několika receptů na uzdravování vlasových masky na vlasy. Doma doma, terapeutické masky na vlasy mohou být provedeny nejen na délce vlasů, ale také na pokožce hlavy, takové masky dávají velmi dobrý výsledek s pravidelným používáním.

Maska je jediný produkt všech vlasových péče, který působí uvnitř vlasů a je opravdu schopen obnovit poškozené vlasy. Nebo jako preventivní opatření včas posílit vnitřní strukturu vlasů, což umožňuje v budoucnu zabránit možnému zranění vlasů tím, že zvýší jejich odolnost proti účinkům agresivních faktorů.

Abyste viděli výsledek domácí masky, musí to být provedeno v průběhu 10 až 15 procedur, a pak musíte udělat přestávku po dobu jednoho až dvou měsíců a v případě potřeby můžete opakovat další kurz.

Domácí masky jsou obvykle vyrobeny před mytí hlavy a potřebujete připravit masku těsně před aplikací, pokud jsou oleje obsaženy v masce, mohou být vyhřívány, a tak se léčí.

Pro dosažení nejlepšího výsledku by měly být domácí masky zahřáté (se sprchovým víčkem, plastovým obalem nebo sáčkem a teplým vlněným kloboukem nebo ručníkem by se měl nosit nahoře).

Nabízíme masku recept, jehož výsledek je dokázán celými generacemi, je univerzální vyživující maska, která je vhodná jak pro délku vlasů, tak pro pokožku hlavy.

Univerzální výživná maska ​​pro všechny typy vlasů

 • 1 polévková lžíce brandy;
 • 1 polévková lžíce olivového oleje;
 • 1 lžíce medu;
 • 1 žloutek.

Smíchejte všechny přísady, olivový olej můžete ohřívat ve vodní lázni. Nejprve aplikujte masku na pokožku hlavy a poté ji rozdělte po celé délce vlasů. Snažte se zajistit, aby před aplikací masky na vlasy nebyla žádná pěna, lak a jiné stylingové výrobky. Zahřejte masku: obalte plastovým obalem a zahřejte vlněným kloboukem (můžete si koupit v lázni nebo ji zahřívat s vysoušečem vlasů po dobu 10 minut), aby se udržel od 40 minut do 1 hodiny, pak si umyjte hlavu se dvěma šampony a aplikujte lehké hydratační kondicionér.

Domácí masky na pokožku hlavy

Domácí masky pro pokožku hlavy jsou navrženy tak, aby posilovaly vlasy, probudily je k růstu, zabránily vypadávání vlasů, bojovaly proti tukům a lupům. Hlavními složkami těchto masek jsou jíl, hořčice, skořice a tinktury z chilli, které zlepšují krevní oběh, takže živiny se zlepšují v kořenech vlasů.

Maska pro stimulaci růstu vlasů

 • 2 lžíce hořčice;
 • 2 lžíce teplé vody;
 • 2 lžičky cukru;
 • 2 polévkové lžíce základního oleje (lopuch, avokádo, jojoba, olivový olej);
 • 1 žloutek.

Hořčičný prášek se rozpustí s vodou, dokud se nerozpustí jednotná konzistence a zbývající složky se přidávají. Maska se aplikuje pouze na pokožku hlavy. Udržujte masku od 20 minut do 1 hodiny, je žádoucí zahřát. Hroty vlasů by měly být mastěny libovolným základním olejem, aby nedošlo k odtoku délek. Masku důkladně omyjte šamponem (dvakrát) a naneste dobrou masku na délku vlasů.

Maska na vlasy náchylné na tuk

 • 1 lžíce jílu (modrá, bílá, růžová);
 • 1/2 lžíce vody (vařené) nebo minerální;
 • 1 žloutku;
 • 1/2 lžíce medu;
 • 3-5 kapek esenciálního oleje z bobkového oleje (rozmarýn, čaj, borovice, skořice).

Maska se provádí před umytí vlasů. Ředěme hlínu vodou na konzistenci zakysané smetany, přidejte zbývající přísady. Maska aplikovala na vlasové kořeny a izolovala, někde po dobu 20-30 minut. Pak si umyjte vlasy jako obvykle, ale pomocí masky nebo balzám na délku vlasů, jinak vlasy budou těžké. Tato maska ​​stačí k tomu jednou týdně.

Maska pro ztrátu vlasů

 • 2 lžíce tinktury chilli papriky;
 • 2 polévkové lžíce základního oleje (olivový, lněný, ricinový, sezamový, řešetlákový);
 • 5 kapek vitaminu A a E v oleji;
 • 3-5 kapek esenciálního oleje (tlukot, pomeranč, levandule, rozmarýn).

Smíchejte všechny přísady a naneste masku na pokožku hlavy. Ohříváme sprchový uzávěr nebo celofánový film, zabalíme ho teplým ručníkem, můžete nosit teplou vlnu. Stojíme od 40 minut do 1 hodiny (měl by se trochu zahřát a trochu uškrábat). Dále umyjte šamponem, nejlépe dvakrát. Tato maska ​​může být použita 1-2 krát týdně.

Zpevňující maska ​​na vlasy

 • 1 polévková lžíce skořice (prášek);
 • 1 polévková lžíce řepkového oleje;
 • 1 polévková lžíce konopného oleje;
 • 5-8 kapek skořicového esenciálního oleje.

Smíchejte všechny přísady do skleněné nádoby, můžete ji zahřívat ve vodní lázni. Maska aplikovaná na pokožku hlavy 30 minut až 1 hodinu a delší. Maska by měla být izolovaná (s plastovým obalem nebo sprchovým víčkem a na horní straně by měla být umístěna čepička nebo ručník), může být také vytápěna sušičem vlasů. Po vypršení mého času jako obvykle.

Výživná maska ​​pro pokožku hlavy

 • polovina čajové lžičky Dimexidum;
 • 1 lžička olivového oleje;
 • 1 lžička ricinového oleje;
 • 3-5 kapek vitaminu A a E v oleji;
 • 5 kapek esenciálního oleje nebo cokoli jiného.

Zahřejte základní oleje a přidejte zbytek přísad, přidejte dimexid na konec, aplikujte masku na pokožku hlavy a zahřejte. Uchovávejte asi hodinu a umyjte šamponem (dva nebo třikrát).

Lékařské domácí masky pro délku vlasů

Když mluvíme o domácí lékařské masce na délku vlasů, hlavními složkami těchto masky jsou oleje. Přírodní základní oleje dokáží obnovit vlasy zevnitř, zvlhčují suché a křehké vlasy, vyživují vyčerpané. Léčivé masky pro délku vlasů mohou dělat zázraky vlasy.

Laminovací maska ​​na vlasy

 • 1 polévková lžíce olivového oleje;
 • 1 lžička arganového oleje;
 • 1 čajová lžička jojobového oleje;
 • 8 kapek ylang-ylangového esenciálního oleje.

Maska se provádí před umytí vlasů a poměr olejů lze měnit v závislosti na délce vlasů. Smícháme všechny přísady, zahříváme ve vodní lázni ve skleněné nádobě, s výjimkou esenciálního oleje, přidáme jej na konec. A v teplé podobě aplikujeme směs na vlasy, odstupujeme od kořenů vlasů, dobře namažeme špičky a izolujeme je. Masku necháme alespoň 2 hodiny a lépe v noci, maska ​​se omyje šamponem (2-3 krát). Maska je velmi výživná a stačí to udělat jednou za dva týdny.

Maska pro poškozené vlasy

 • 1 lžíce bambuckého másla nebo kokosového ořechu;
 • 1 lžící jojobového oleje.

Olej promíchejte ve skleněné misce a ohřejte ji ve vodní lázni. Naneste masku před umytí vlasů, někde po dobu 2-3 hodin, můžete zahřát plastovou fólii nebo sprchovou hlavici a položit teplý klobouk nahoře. Mám hlava se dvěma nebo třemi šamponovými výplachy a nezapomeňte na balzám.

Maska na vlasy na bázi farmaceutických vitaminů

 • 1 ampule vitaminu B6;
 • 1 ampule vitaminu B12;
 • 1 ampulka kyseliny nikotinové - B3;
 • 1 ampule extraktu z aloe;
 • čajová lžička medu;
 • jeden žloutek.

Maska je vyrobena před mytí vlasů, smíchá všechny přísady a aplikuje na délku vlasů, odstupuje od kořenů. Masku, kterou zahřejeme a držíme 1-2 hodiny, a pak mou hlavu jako obvykle.

Výživná maska ​​pro délku vlasů

 • 1 polévková lžíce lněného oleje;
 • 1 lžíce kokosového oleje;
 • 2 ampule vitamínu C

Maska je aplikována na délku vlasů před praním, pokud není pokožka hlavy mastná a může být aplikována na pokožku hlavy. Vitamín C se přidává do masky na samém konci, protože rychle ztrácí své vlastnosti. Masku zahřejeme a držíme 1-2 hodiny. Masku lze provádět 1-2 krát týdně, v průběhu 10 ošetření.

Hydratační maska ​​pro délku vlasů

 • 0,5 šálku kefíru;
 • 1 lžíce kokosového oleje;
 • 1 žloutek.

Smíchejte všechny přísady, aplikujte na vlasy, teplo a po hodině si vlasy umyjte jako obvykle. Tato maska ​​stačí udělat jednou týdně, je velmi vhodná pro péči o vlasy v létě.

Skalpové masky

Maska pro pokožku hlavy je stejně důležitá jako maska ​​na vlasy - ale mnoho lidí na to zapomíná nebo jednoduše to neví. Hodně závisí na stavu kůže: hustota vlasů a rychlost jejich růstu, přítomnost nebo nepřítomnost lupů, schopnost vytvářet bazální objem během stylingu. U kořenů se neustále hromadí zbytky pěny, gelů a laků, stejně jako mrtvé částice, které brání průniku kyslíku do buněk. V důsledku toho trpí výživou vlasových folikulů, hustotou vlasů a tvarem účesu, prameny jsou vybledlé a nespravedlivé, a dokonce i drahé stylové výrobky nešetří situaci.

Skutečnost, že je třeba se starat o pokožku hlavy, se často připomíná jen tehdy, když začne svědění a peeling. Jedná se o absolutně nesprávný přístup, protože jakákoli nemoc je vždy snadnější zabránit, než léčit. Důsledky těchto onemocnění jsou navíc viditelné téměř okamžitě a pouhým okem. Maska by měla být prováděna průměrně jednou týdně poté, co se ujistěte, že na hlavě nejsou žádné škrábance nebo rány. Pokud jde o peeling, je třeba vzít v úvahu, že přispívají k vyluhování barvy, takže se nedoporučuje používat je okamžitě po barvení. Současně se začátkem kurzu se ujistěte, že jste navštívili trichlóga a poslouchali jeho doporučení, protože povrchní symptomy mohou signalizovat mnohem hlubší a systémové poruchy v těle.

Maska proti lupům je produktem základních potřeb pro všechny, kteří si všimli nežádoucí bílé látky ve vlasech. Tento postup pomůže zbavit se mastných lupů, které visí na vlasech s vločkami a dává jim mastný vzhled, stejně jako suché, ve kterém se kůže odlupuje a vlasy se stávají matné a křehké.

Kombinujte žloutek jednoho vejce, čajovou lžičku neléčené tinktury a lžíci ricinového oleje. Vláknit směs do pokožky hlavy a pokrýt filmem a ručníkem po dobu 2 hodin a poté opláchnout šamponem. Postup by se měl opakovat dvakrát týdně po dobu alespoň jednoho měsíce.

Maska pro suchou pokožku hlavy ušetří všechny, kteří používají vysoušeč vlasů, procházejí v zimě s odhalenými hlavami, jí rychlé občerstvení, trpí hormonálními poruchami a často si barví vlasy. Smíchejte lžíci tučné domácí kysané smetany s jedním vejcem a lžící citrónové šťávy. Beat, teplo ve vodní lázni a naneste na pokožku hlavy po dobu půl hodiny. Pak si umyjte vlasy šamponem a opláchněte je dubovou kůrou.

Maska na zvlhčování pokožky by měla být použita téměř stejně často jako zvlhčovač obličeje nebo rukou. Vzhledem k tomu, že netučná kůže nezachovává vlhkost, vlasy se stávají křehké a nudné a začínají vypadávat. Smíchejte čajovou lžičku medu, brandy a bezbarvou henu. Přidejte lžíci rostlinného oleje a žloutek jednoho vejce. Aplikujte kompozici na vlasy a namočte 40 minut.

Výživná maska ​​pro pokožku hlavy je vyrobena na bázi olejů nebo bylin. Například kombinovat drůbeží žitného chleba s kopřivou, plantain a heřmánek v rovných částech. Nalijte 1 polévkovou lžíci směsi s 1,5 šálky vroucí vody, nechte vařit 2 hodiny. Deformujte výslednou suspenzi na vlasy. Zakryjte hlavu plastovou a ručníkem a nechte 1 hodinu.

Pokud vaše vlasy nejsou mastné, promíchejte čajovou lžičku šampónu na suché vlasy se stejným množstvím olivového a ricinového oleje. Vtírejte do pokožky a zakryjte hlavu teplým ručníkem, nechte 2 hodiny.

Maska ze svědivého skalpu má zvláštní význam - protože šetří nejen estetické problémy, ale i trvalé fyzické nepohodlí. Začněte dělat kurz, všemi prostředky jít k lékaři a zjistit, jaké vnitřní onemocnění těla byste měli okamžitě vyléčit.

Rozkrojte velké zrno na strouhák, rozetřete kůži a rozetřete ji přes vlasy. Zakryjte hlavu bavlněným šálkem a umyjte jej za půl hodiny. Postup se doporučuje opakovat dvakrát týdně.

Smíchejte rovnoměrně levandule a eukalyptový olej, avokádový olej a odbarvený heřmánek. Zlomte složku do pokožky hlavy a nechte ji 20 minut.

Dobrá exfoliační maska ​​pro pokožku hlavy se získává z kurkuma, současně má protizánětlivé a hojivé účinky. Rozpusťte jednu třetinu šálku produktu s lžící olivového oleje a důkladně promíchejte. Pokud se pokožka během postupu zbarví nažloutnou - nemějte strach, je to normální a snadno se vypláchne vodou. Místo kukuřice můžete stejně dobře používat skořici, mletou kávu nebo nakrájené vlašské ořechy nebo mandle.

Odlupovací maska ​​pro pokožku hlavy se používá bezprostředně před praním. Důkladně pokořte vlasy a lehce je navlhčete vodou, abyste se vyhnuli. Rozdělte je na prameny a aplikujte výrobek na částečky, masírujte kruhovým pohybem a nekompilujte příliš silně. Po 3 minutách umyjte vlasy pravidelným šamponem.

Chcete-li vytvořit peelingovou masku, promíchejte lžičku třtinového cukru se 2 lžícemi vlasového kondicionéru. Namísto cukru lze použít mořskou sůl.

Dalším oblíbeným receptorem je míchání lžičky hrubé soli, žloutek jednoho vejce, poloviny citronové šťávy a kapičky levandule.

Hydratační maska ​​pro pokožku hlavy doma

Dobře upravené vlasy nejsou jen krásou, ale také důležitým ukazatelem zdraví. Proto je výskyt problémů s pokožkou hlavy příčinou znepokojení pro každou dívku. Navíc, pokud čas nezačne léčbu, může to mít za následek vážné následky, jako je plešatost.

Dnes je řešení tohoto problému poměrně jednoduché i doma, ale nejprve byste se měli zabývat známkami a příčinami sucha.

Známky suché pokožky

Jedním z hlavních problémů pokožky hlavy je suchost. Je těžké si nevšimnout, protože sucho je doprovázeno nepříjemnými pocity a řadou znaků:

 1. Svědění, podráždění a pocit napjatosti pokožky.
 2. Vzniká kůra a růsty, které jsou šupinaté a lupy.
 3. Začíná ztráta vlasů.
 4. Vlasy se stávají bez života a nudné.

Negativní faktory

Abyste našli příčinu, je nutné objektivně zhodnotit svůj životní styl. Věnujte pozornost negativním faktorům:

 1. Nedostatek kapaliny. Požadované množství tekutiny pro dospělé je 1,5 litru čisté vody. Pití čaje, kávy a kompotů není v tomto množství zahrnuto.
 2. Nesprávná výživa. Těžké jídlo a občerstvení na běhu špatně ovlivňují lidské zdraví, což ovlivňuje vzhled vlasů.
 3. Konstantní používání tepelných nástrojů. Během ošetření pokožky v suchu je nutné vyloučit použití vlasů nebo vlasů.
 4. Špatné šamponování. Použití příliš studené nebo příliš horké vody nepříznivě ovlivňuje stav vlasů a pokožky.
 5. Šamponování pouze šamponem. Po umytí vlasů je nutné aplikovat na ně hydratační masku, protože šampon, který si vlasy vymyje z nečistot a krve, je vysychá.
 6. Špatné návyky. Stejně jako nezdravá strava jsou špatné pro celkový stav vlasů a pokožky hlavy.
 7. Nedostatečná vlhkost místnosti. Můžete si koupit zvlhčovač vzduchu, ale je lepší použít starou "staromódní metodu": častější větrání a umísťování nádoby s vodou blíže k baterii.
 8. Avitaminóza. Nedostatek vitamínů je velkou ránu pro zdraví vlasů, ale je vyřešen tím, že si užíváte vhodných léků a konzumujete velké množství ovoce a zeleniny.
 9. Časté zbarvení. Barvení vlasů by mělo být na principu: čím menší, tím lépe. Využijte služeb profesionála pro jemné malování, a pokud z jakéhokoli důvodu nemůžete jít do salonu, pak připravte kůži a vlasy na barvení předem. Chcete-li to udělat, týden před zahájením procedury, použijte denní vlasový olej.

Musíte dodržovat výše uvedené tipy a problémy s suchostí už nebudete obtěžovat.

Šampon pro hydrataci pokožky hlavy

Moderní člověk si nedokáže představit svůj život bez použití šamponů na mytí vlasů. Jak si vybrat z řady značek šampon, zvlhčující pokožku hlavy? To je opravdu velmi snadné.

Při výběru nástroje neprovádějte krásnou reklamu. Není to vždy ukazatel kvality. Nekupujte šampon s příliš jasným zápachem, protože to je znamení, že kompozice obsahuje komponenty, které suší kůži a vlasy.

Věnujte pozornost složení. Nesmí obsahovat síranové detergenty, příchutě a barviva. Zkuste si vybrat šampon, který je určen k hydrataci a obnovení vlasů, a na něj balzám nebo kondicionér stejné značky.

Hydratační maska

Jak zvlhčit pokožku hlavy a vlasy? Nejoblíbenější léčbou je použití masky pro zvlhčení vlasové pokožky doma. Tato maska ​​neobsahuje chemikálie, všechny součásti jsou přirozené a jsou po ruce s každou hosteskou.

Mléčné výrobky

Kefír a zakysaná smetana velmi rychle uklidňují svědění a podráždění. Při aplikaci masky se okamžitě objeví úleva. Kromě toho mohou být tyto produkty použity jak v čisté formě, tak s přidáním vedlejších složek.

Například směs 2 polévkové lžíce tučné smetany s lžící citronové šťávy a vejce. Držte masku pod celofánem po dobu 30 minut. Opláchněte šamponem a opláchněte je rostlinnou infuzí.

Vaječný žloutek

Mnozí lidé si dobře uvědomují, že žloutek může být jednoduše vtírán do kůže. Dokonale hydratuje a ulehčuje vypadávání vlasů.

Také vaječný žloutek je smíchán s olivami a lopuchovými oleji. Masážní pohyby se třepaly do poškozené pokožky a šířily se po celé délce kadeř. Držte pod celofán, zabalené v ručníku, na 1 hodinu a omyjte vlažnou vodou a šamponem. Opláchněte extrakt z kopřivy.

Složení medu

Tam je často zmatek při určování příčin svědění a odlupování pokožky hlavy. Suchost je zaměněna s lupinami. Maska pro zvlhčení pokožky medem a olejem pomáhá při řešení dvou problémů najednou.

Chcete-li tento výrobek připravit, promíchejte 2 lžíce nerafinovaného olivového oleje s 1 polévkovou lžící medu a výslednou směs zahřejte ve vodní lázni. Aplikujte ingredience na kůži a zabalte jednu hodinu. Umyjte šamponem a opláchněte extraktem z heřmánku.

Aloe pro léčbu

Nejužitečnější a nejběžnější rostlina. Jeho šťávy lze přidávat do zakoupených balzámů a šamponů. Navíc existuje velké množství domácích masek s jeho použitím. V tomto případě můžete dokonce experimentovat s přísadami.

Pokud tato rostlina není v domě, pak v každé lékárně si můžete koupit gel z aloe vera a bezpečně ji používat ve své čisté formě.

Výsledek léčby závisí na počátečním stavu pokožky. Když je v provozu a nadměrně suchá, vyžaduje dlouhodobou péči a zlepšení nebude brzy vidět. A pokud léčba začala při prvních příznacích, vlasy se po měsíci postupu objeví zdravě.

Existují případy, kdy použití masky nevede k požadovaným výsledkům. V takovém případě je třeba konzultovat lékaře. Je možné, že příčina sucha je spojena s vnitřními nemocemi, které vedly k dysfunkci mazových žláz na pokožce hlavy, a je nutné je vyšetřit.

Každé dívce čelí tomuto problému čas od času. Denní stres, špatná ekologie a nezdravá strava jsou stálými společníky moderního života. Použití přirozených masek pomůže zabránit vlivu těchto faktorů na stav vlasů. Dávejte pozor na sebe a každý den svítíte!

Výživné masky na vlasy: recepty doma

Zdraví a krása vlasů závisí převážně na čistění a výživě. Použití některých šamponů, barvení a tepelného ošetření oslabuje vlasový folikul a poškozuje strukturu zvlnění. V takových případech přijde k záchraně výživná maska ​​na vlasy, která obsahuje minerály, vitamíny a organické kyseliny.

Recepty na vaření

Velké plus domácí recepty - jejich jednoduchost a dostupnost k použití. Výsledky přímo závisí na správnosti technologie použití a pravidelnosti zasedání. Pro kvalitní přípravu masky dodržujte doporučení:

 1. Složky jsou smíchány v keramickém nebo plastovém obalu, protože železný materiál způsobuje reakci na určité látky.
 2. Mastné oleje vykazují lepší vlastnosti, pokud jsou předehřáté ve vodní lázni.
 3. Individuální recept je vybrán pro každý typ vlasů.
 4. Směs výživy je přizpůsobena jednotné konzistenci.
 5. Základní látky a koření jsou zavedeny jako poslední.
 6. Masky jsou připraveny na jedno jídlo s použitím pouze čerstvých a vysoce kvalitních výrobků.
 7. Opláchněte si hlavu lépe uvařené vývary z kořene, lopuchu, přesličky, šalvěje, heřmánek.

Cyklické použití masky

Jakékoli prostředky by měly být použity v míře a podle pravidel. Lidové metody nejsou výjimkou.

Návod k použití:

 1. Aktivní přípravky obsahující koření a estery se používají nejvýše dvakrát za měsíc k zakořenění vlasového folikulu, zabraňují ztrátě a stimulují růst.
 2. Pro mastný a normální typ vlasů stačí použít 2krát měsíčně nutriční masky. Pro vlastníky odbarvených, křehkých a suchých kadeří byste měli provádět výživový postup každý týden.
 3. Účinky živin se zvýší, pokud obalíte hlavu filtrem a zahřejete jej pomocí vysoušeče vlasů, pak jej oteplujete nebo jej omotáte ručníkem.
 4. Masky mohou být kontraindikovány pouze v případě, že obsahují dráždivé, citlivé komponenty epidermis.
 5. Po ukončení procedur je přestávka po měsíci.

Domácí recepty na masku

Profesionální šampony, vysoušeče vlasů, zbarvení a perm se stávají porézními a křehkými. Výživná maska ​​pro pokožku hlavy a vlasy pomáhá obnovit rovnováhu vlhkosti, minerálů a kyselin.

Napájení a obnovení

Regenerační činidlo připravené z 3 vaječných bílků, bambucké máslo - 10 g., A piva - 50 ml pomáhají předcházet průřezu a zotavovat kůžičku. Chcete-li to udělat, ochlazené bílkoviny, porazit asi 5 minut, přidat olejovou látku a pivní nápoj. Výsledná kompozice se rozkládá na vlhkých kadeřích a zahřeje se. Držte jej 2 hodiny a poté opláchněte.

Vitamín Používané vitamíny B 6, B12 5 ml, ricinový olej - 20 ml, stlačte šťávu z aloe. Obsah ampulí smíchejte s ricinovým olejem a rostlinným džusem. Aplikujte na vlhký povrch vlasů, zabalte do celofánu a čistěte po 40 minutách.

Hydratační péče

Směs je účinná při křehkosti, nedostatku vlhkosti, pórovitosti struktury vlasové šachty, vytváří ochrannou vrstvu. Cyklus aplikace je jednou za osmi dny. Připravte dýňové pyré - 4 lžíce. l., přidejte pomerančový džus - 1 polévková lžíce. l a aloe šťávy - 3 polévkové lžíce. l Zeleninová směs se jemně nanáší na kadeře a obaluje se polyethylenem. Doba expozice - 45 minut, poté důkladně opláchněte vodou.

Posilování a výživa

Je stejně důležité vyživovat epidermis hlavy, pak je pokožka nasycena mastnými kyselinami a minerály, oběh látek a růst jsou zlepšeny. Pro postup vhodné koření skořice - 1 lžička, lněný olej - 5 lžící. l a 3 žloutky. Koření se smíchá s máslem a přidá se žloutky. Smíchejte směs do kořenové oblasti a po celé délce a nechte ji 15-20 minut. Vyplachujte jako obvykle.

Intenzivní růst

Jíst folikuly aktivuje růst a tloušťku. Terapie se provádí 2krát za 15 dní. Pro složení je nutné vzít kiwi - 3 ks, a vitamín B 6-30 kapky. Kiwi oloupané, buničina je pečlivě hnětena přidáním tekutého vitamínu. Hotová směs se vtírá do kořenové oblasti a po celé délce pramenů. Nechte asi hodinu, umyjte obvyklou metodou.

Proti spadu

Zastavte proces ztráty pryadok pomoci nápravu s cibulí. Sezení se provádí denně během týdne. K přípravě si vezměte santal éter asi 8 kapek, cibule - 3 ks., A olej z rajčete - Art. lžíci. Cibulka na jemné struhadle, nejprve přidejte zahřáté máslo do kalu a potom éter. Kůže hlavy a pramenů se ošetřuje agentem, po dokončení se na izolaci. Doba působení - 40-60 minut. Čištěno čistou vodou.

Egg. Snižuje ztráty a zlomení, pomáhá rychle zvětšit délku. Měli byste si vejce - 3 ks, přírodní jogurt - 15 g., A tekutý vitamín Retinol - 20 kapek. Nejprve porazte vejce a jogurt, pak nalévejte do vitamínu. Vlhkané kadeře se namazávají a směs nechá působit půl hodiny. Opláchněte trochou teplej kapaliny, aby se vajíčko neobjevilo.

Proti škodám

Chcete-li vlasy živější, vrátit sílu a lesk, který byl ztracen v důsledku použití pleyok a vysoušeč vlasů, připravte léčebný elixír. Jasminový esenciální olej se používá - 4 kapky, olivový olej - 20 ml a 1 banán. Ovoce se hněte do krémového vzhledu, přidá se zahřátý olivový olej a potom se zavede éter. Při zpracovávání zámků nechte pracovat po dobu 30 minut. Masu odstraňte teplou vodou, přidáním několika kapek citronu.

Masky pro různé typy vlasů

Pro každý typ vlasů je nutný individuální přístup a výživa. Výsledek bude záviset na správné léčbě.

Varianty složení podle typu vlasů:

 1. Normální. Je možné přidat objem a pompání do normálního typu tvarohu pomocí kysané smetany - 30 gr., A vitaminu Ascorutin - 4-5 tab. Je třeba rozdrtit tablety, kombinovat se zakysanou smetanou. Směs se udržuje na vlasu po dobu 3 hodin, poté se čistí vodou a octem.
 2. Suchý Odstranit suchost a křehkost pramenů umožňuje domácí nápravu ingrediencí: tvaroh - 40 g, glycerin - 5 ml, lískový olej - 15 ml. Výrobek z tvarohu se protřeje sítem, zbývající součásti vyrobíme. Rozložte směs ve vzdálenosti 4 cm od kořenů a poté ošetřete celou oblast vlasů. Nasaďte oteplovací čepici a nechte přes noc. Ráno je nutné vyčistit zbytky.
 3. Mastné. Maska zesiluje vlasovou hřídel, normalizuje lipidovou a vodní rovnováhu. Doporučuje se používat 2 krát za měsíc. Smíchejte jablečné pyré - 30 gr., Henna prášek - 20 gr., A patchulový olej - 9 kapek. Henna se předvaří, pak se přidá bramborová kaše a aromatická kapalina. Rozstřikujte směs na vlhké čisté vlasy po dobu 15 minut. Umyjte obvyklým způsobem.
 4. Tenký. Receptura zesiluje strukturu vlasů, zesiluje vlasy a obaluje jednotlivé vlasy filmovou vrstvou. Kompozice obsahuje rašelinový olej - 30 kapek, želatina - 20 gramů. Krystaly želatiny se rozpustí v nápoje nebo čaji na požadovanou konzistenci a přidá se zahřátý lopuchový olej. Výsledná hmota se aplikuje na čistý povrch vlasů, zabalený ve filmu a držený po dobu 40 minut, odstraněn jako obvykle.

V případě poškození se použijí domácí masky. Jednoduché metody v krátkém čase vám umožňují znovu získat brilantnost a sílu.

Společné problémy:

 • Malované Pravidelné zbarvení snižuje vlasový folikul, což vede ke ztrátě zdravého lesku. Použití medu - 20 g, kakaové máslo - 15 g, a bílé víno - 25 ml, vrátí přirozenou krásu vlasů. V zahřátém víně nalijte kakaové máslo a roztavený med. Šířte na čisté prameny, skryte se pod víčkem a nechte přes noc, ráno je opláchněte.
 • Vyjasnění. Bělené kadeře často potřebují hydrataci a výživu. V takových případech, účinný recept z droždí - 8 oz., Dva žloutky a sérum - 40 ml. Sérum musí být zahříváno, smícháno s žloutkami a jemně vylijte práškové droždí. Namočte mokré pramínky a podržte je asi 30-50 minut, promývejte standardním způsobem.
 • Split. Nepríjemný problém rozštěpených konců zmizí, pokud pravidelně připravujete recept z meruňkového oleje - 5 ml a kyseliny pantothenové - 30 kapek. V olejové tekutině nalijte vitamín, promíchejte. Pomocí štětce roztáhněte nástroj na konce pohybem. Držte jej po dobu 30 minut, vyčistěte zbytky papíru.

Péče o pokožku hlavy

Exfoliace se nazývá peeling kůže. Můžete provést peeling pro pokožku hlavy doma. Postup vám umožňuje vyčistit pokožku z mrtvých částic, nečistot, zbytků barviv, prachu. Výsledkem je zlepšení krevního oběhu, obnovení a revitalizace buněk.

Kůže se uklidní, svrbení zmizí, lupy a podráždění zmizí, vlasový folikul posiluje kvůli zlepšení průtoku krve a živin.

Příprava na postup

Ti, kteří chtějí vždy vypadat dobře, potřebují vědět - jak se starat o pokožku hlavy. Peeling je jedním z účinných prostředků. Maximální přínos můžete dosáhnout, pokud předem připravíte proces čištění.

Etapy postupu:

 1. Než začnete čistit, musíte se ujistit, že na kůži nejsou žádné zranění, pupínky, aby nedošlo k infekci.
 2. V případě mastných vlasů je třeba je předem umýt. To se nevztahuje na suché a tenké.
 3. Ujistěte se, že zvlhčují prameny, nelze je nanášet na suché, pak je rozdělte na částečky, abyste usnadnili odlupování.
 4. Na povrch kořenového systému se nanese 10-20 minut. Pravidelně masírujte, pak nejprve opláchněte vodou a poté aplikujte šampon.
 5. Peeling se provádí po dobu 2-2,5 měsíců, po opakovaném čase.
 6. Počet relací bude záviset na typu vlasů.
 7. U tukových typů se doporučuje provádět oloupávání každý týden. Když jsou suché a křehké, ne více než jednou za dva týdny.
 8. Po čištění se vždy používají výživné masky.

Jmenování a doporučení

Peeling se často provádí, jestliže jsou problémy spojené s pokožkou hlavy. Řešení je využito, pokud:

 1. Je nutné zvýšit sekreci kožního mazu.
 2. V boji proti hyperkeratóze - zhrubnutí kůže.
 3. V případě slabého vypadávání vlasů.
 4. Zlepšení mikrocirkulace, podpora růstu a zvýšení objemu vlasů.

Není doporučeno uspořádat zasedání, pokud je pozorováno:

 • Těžká plešatost (alopecie).
 • Velmi citlivá kůže, dochází k poškození, prasknutí a suchu pramenů.
 • Existují rakovinové nádory.
 • Existuje alergie na některé složky receptury.

Nejoblíbenější a nejúčinnější křoviny

Pro prevenci a léčbu onemocnění, jako je seborrhea, lupy a ztráta vlasů, používejte peeling pro vlasy doma. Recepty nástrojů jsou poměrně jednoduché.

Nejběžnější křoviny jsou:

 1. Slaný peeling. Chcete-li očistit pokožku, použijte mořskou sůl jemného zrna. Počet složek závisí na délce vlasů. Chcete-li připravit křovinu, vezměte mořskou sůl (2-5 lžíce) a stejné množství teplé vody. Lehké masážní pohyby třejte želatinu do dermis asi 5-10 minut a pak nechte dalších 10 minut. Po uplynutí doby se sůl odmyje obvyklým způsobem
 2. Peeling vajec. Tato metoda pomáhá odstranit lupy, zmírnit podráždění a olupování kůže hlavy. Použijte jeden žloutek, citronový džus, 2 polévkové lžíce. lžíce hladké soli, levandule ester - 2 kapky. Pečeme jemně a rozdělíme na 5-10 minut, myjeme jako obvykle s použitím šamponu.
 3. Cukr čistit. Velmi jednoduchý recept obsahuje 3 lžíce cukru, šamponu a esenciálního oleje (nebo lopuchu). Po zasedání je agent důkladně vyčištěn, leštidlo je také používáno. Doporučuje se používat jedenkrát týdně.
 4. Peeling peeling. Clay Gassoul pomáhá odstraňovat toxiny z epidermis a exfoliovat nadržené částice. Sopečná povaha kosmetiky ošetřuje a obnovuje pokožku. Hlína by měla být zředěna v teplé kapalině na typ zakysané smetany, aplikované na dermis, po 5-10 minutách, vyčistit vodou.
 5. Hlína a sůl. Výborná antiseptická - modrá hlína v kombinaci se sůlmi. Smíchejte 1 díl jílového prášku a 2 díly soli. Počkejte 30 minut, dokud není směs nanesena, a poté můžete aplikovat křovinu.

Použití peelingů pro mastnou pleť

U mastných vlasů je vhodné připravit ovocné emulze a křoviny s přídavkem soli. Efektivní léky pomáhají odstranit přebytečné kožní mazu.

Nejoblíbenější křoviny:

 • Smíchejte přírodní jablko a pomerančový džus ve stejných částech. Kapalina je mírně vyhřátá, nanáší se masážními pohyby, počká se 15 minut a pak produkt vyjměte vodou bez šamponu.
 • Soda peeling. Soda absorbuje tuk dobře, takže je ideální pro odstranění mazu. Nedoporučuje se používat přípravek pro suché vlasy, aby nedošlo k zhoršení problému. Pro drcení 2 lžíce. lžíce vody a sody. Po čištění umyjte běžnou vodou, nepoužívejte šampony.
 • Kakaový prášek a káva. Tato metoda je vhodná pro citlivou pokožku, na níž je akné a akné. Smíchejte stejné množství kakaového prášku (můžete rozemleté ​​kávové zrno) a jakéhokoli másla. Používejte podobné jiné recepty. S opatrností je třeba aplikovat křovinu na majitele jasných kudrlin, tato metoda dává odstín.
 • Sůl a máslo. Směs soli, vody a olivového oleje (může být zakysanou smetanou), získat kapalnou kaši. Kudrlinky jsou předem omyty, poté třepaly hmoty světelnými pohyby a nechaly se na nějakou dobu, dokud nebyly absorbovány. Umyjte šupinku šamponem v několika přístupech, můžete použít kondicionér.

Hodnocení aplikací

Po narození se její vlasy zhroutil a byl všude: na podlaze, na polštáři, na oblečení. Aby nezůstala plešatá, začala přijímat opatření. Jednou týdně jsem udělal masku s cibulkou a rakytníkem. Tam je mírný zápach, ale jakmile uschne, okamžitě projde. V důsledku toho se zbavili nejen ztráty, ale i lupin.

Už dlouho používám křoviny na sůl. Jedinou podmínkou je, že sůl by měla být v pořádku, pak kůže není zraněna. Další důležitou věcí není zneužívání nástroje a pohledu na reakci kůže. Dělám to asi jednou za týden po dobu 10 minut, jak to bude. Také je vhodné třepnout náhrobek obrácenou vzhůru nohama, takže méně pramenů je zamotané.

Nemám další prostředky na nákup peelingů. Proto jsem se rozhodl vrátit do domácího režimu. Snažil jsem se s cukrovou křovinou, dělal jsem všechno podle pokynů asi 8 minut. Po zákroku vlasy svítily. Začalo se používat jednou za dva týdny. O dva měsíce později vlasy konečně přestaly klesat a rostly.

Jak si vybrat masku pro pokožku hlavy a vlasy? Doporučení a domácí recepty

Krásné a husté vlasy - to je jedna z hlavních složek ženské krásy. V průběhu let jsou vždy trendy móda pro účesy a účesy, barvy vlasů, ale zdravé a dobře upravené prameny a kudrlinky.

Není žádným tajemstvím, že stav vlasů do značné míry závisí na zdraví pokožky hlavy. V našem článku se dozvíme více o tom, jak vybrat správnou masku pro pokožku hlavy.

Jednotlivé funkce

Abyste zvolili vhodnou masku pro hlavu, potřebujete znát typ kůže. Existují čtyři typy pokožky hlavy a vlasů:

 1. Normální typ - pokožka hlavy je charakterizována mírnou prací mazových žláz, je čistá, bez lupin a svědění. Vlasy pružné, poměrně silné, mají zdravý vzhled a lesk. K udržení krásy běžných vlasů se doporučují výživné a zvlhčující masky.
 2. Suchý typ - pokožka hlavy má snížené mazové vylučování, proto je vysoce citlivá na účinky na životní prostředí, podráždění a odlupování. Může se vyskytnout suchá, jemná lupa. Vlasy jsou tenké, křehké a bez života. Pro tento typ pokožky hlavy jsou vhodné výživné, zklidňující, regenerační masky, stejně jako látky určené k hydrataci. Více o příčinách a příznaky suché pokožky hlavy naleznete v tomto článku.
 3. Mastný typ je důsledkem zvýšené aktivity mazových žláz hlavy. Nadbytečný kožní mast může být uložen na chlupaté části ve formě nažloutlých měřítek a způsobit svědění. Olejové vlasy jsou také pokryté tukem, mají charakteristický nudný lesk. Pokud máte přesně mastnou pokožku hlavy, doporučujeme si přečíst tento článek a zjistit, jaké další nemoci může být vystaven.

S tímto typem můžete doporučit lupy masky, svědění a loupání, stejně jako uklidňující masky. A pro hluboké čištění jsou vhodné speciální křoviny na pokožku hlavy, o kterých se dozvíte kliknutím zde https://vsemugolova.com/bolezni/kozhi/skrab.html.

 • Smíšený typ - charakterizovaný mastnou pokožkou hlavy a suchými křehkými špičkami. Proto je třeba aplikovat masky na pokožku hlavy, normalizovat práci mazových žláz na alkoholovém základě, uklidňující a lupy masky a vyživující a hydratační masky na koncích vlasů.
 • Klasifikace skalpové masky

  Podle způsobu výroby jsou rozlišeny:

  • kosmetické masky průmyslové výroby;
  • domácí - vyrobené smícháním různých ingrediencí doma.

  Funkcí masky jsou:

  • Výživné masky - poskytují pokožce a vlasům užitečné složky, přispívají k obnově poškozených vlasů. Ve svém složení může obsahovat kuřecí vejce, bylinné, oleje, mléčné výrobky, med.
  • Zklidňující - normalizuje krevní oběh, zmírňuje zánět, léčí zranění hlavy a obnovuje subkutánní metabolické procesy. Obsahují esenciální oleje, vitamíny, tvaroh, pivo.
  • Hydratační masky pomáhají udržovat vodní rovnováhu pokožky hlavy a vlasů na správné úrovni, chrání před škodlivými účinky ultrafialového záření, vlasy jsou hladké a zvládnutelné. Obsahují fermentované mléčné výrobky, rostlinné oleje, želatinu, arniku.
  • Restorativní - nasycené vlasy s nezbytnými vitamíny a minerály. Obsahují přírodní oleje, krémy, bobuloviny, citrusy.
  • Ze svědění a peelingu - zmírňuje podráždění pokožky, má protizánětlivý a hojivý účinek. Může obsahovat vejce, šarlatový, ricinový olej.
  • Lupy masky - normalizuje mazové žlázy. Může obsahovat tinndulovou tinkturu, cibulovou šťávu, citronovou šťávu, rostlinné oleje.
  • alkohol - doporučuje se pro mastnou pokožku hlavy;
  • masky na bázi tuku jsou výhodné pro suchou dermis.

  Co můžete vařit doma?

  Nejvíce často se používá při přípravě domácí masky:

  • kuřecí vejce;
  • krém;
  • fermentované mléčné výrobky - kefír, zakysaná smetana, tvaroh;
  • alkoholické nápoje - pivo, brandy;
  • rostlinné oleje - lopuch, kolečko;
  • éterické oleje;
  • med;
  • žitný chléb;
  • rostlinné tinktury;
  • zeleninové a ovocné šťávy;
  • hořčice;
  • nutriční droždí;
  • vitamín A, E, vitamíny skupiny B.

  A teď uvádíme několik detailních receptů na domácí masky na vlasy.

  Hořčice pro tukové prameny

  1. Tři lžíce hořčičného prášku zředí stejné množství teplé vody na konzistenci zakysané smetany.
  2. Aplikujte na vlasové kořínky, zakryjte plastovou fólií a obalte ručníkem.
  3. Po 15-20 minutách opláchněte teplou a studenou vodou.

  Hořčičná maska ​​pro suchou pokožku hlavy

  1. Smíchejte v homogenní hmotě 1 lžičku hořčičného prášku, změkčeného másla, těžké smetany a lopuchového oleje.
  2. Aplikujte směs na vlasové kořeny.
  3. Po 20-30 minutách opláchněte horkou a opláchněte studenou vodou.

  Tento produkt současně zajišťuje výživu pokožky hlavy a podnítí růst vlasů.

  Hořčičné masky se doporučují aplikovat 2 krát měsíčně.

  Kefír pro boj s nadbytkem tuku

  Kefír má suchý a dezinfekční účinek, takže je velmi užitečný pro mastné vlasy. Doporučuje se používat nemastné kefír na vlasy 2-3 minuty před každým šamponováním.

  Směs 100 gramů kefír a džus z 1 cibule pomůže bojovat proti lupům. Tato maska ​​se uchovává 20-30 minut a používá se jednou týdně.

  Kefír s přídavkem olejů

  Tento nástroj je určen pro suché vlasy a dermis, je připraven:

  1. Polovina šálku kefír se mísí s lžičkou rostlinného nebo éterického oleje.
  2. Hmotnost se aplikuje na vlasy a pečlivě se protřepává do vlasových kořenů.
  3. Pak zakryjte polyethylenem. Po 15 minutách opláchněte šamponem.

  Výživné s oleji

  Masky s oleji pro pokožku hlavy jsou k dispozici a snadno použitelné. Pro jejich výrobu se používají:

  • lopuchový olej - urychluje růst vlasů, naplňuje je vitalitou;
  • ricinový olej - je schopen proniknout hluboko do struktury vlasů, obnovit ho a pokrýt svůj povrch hustým filmem;
  • olivový olej - nezpůsobuje alergie, snižuje suchost a podráždění pokožky hlavy, hluboce vyživuje a obnovuje strukturu vlasů;
  • kokosový olej - má silný protizánětlivý a dezinfekční účinek, reguluje mazové žlázy, takže může být použit i pro mastné vlasy;
  • Arganový olej - díky silnému filmu zvyšuje objem vlasů a dává mu fantastický lesk;
  • oranžový olej - posiluje vlasové kořeny, bojuje proti lupům, obsahuje velké množství vitamínů.
  1. Masky olejů aplikované na vlasy, pokryté celofánem a zabalené.
  2. Držte 30-40 minut.
  3. Pak se umyjte šamponem.

  Zakoupené masky pro péči o pokožku hlavy V dnešní době vyrábějí kosmetické firmy mnoho masky pro péči o všechny typy vlasů. Můžete si je koupit v každém kosmetickém obchodě.

  Zde jsou některé příklady masky zakoupené s tímto produktem:

  1. Maska z kapusí pečující linky s extraktem z pšenice a bambusu. Cena 500 ml tohoto produktu činí 450 rublů.
  2. Ollin Professional Full Force. Maska na vlasy a pokožku hlavy s extraktem z bambusu činí 550 rublů za 250 ml.
  3. Top Repair Care. Intenzivní regenerační maska ​​s bambusovým extraktem z lisapu v hodnotě 950 rublů na 250 ml.

  Závěr

  Pomocí tohoto článku můžete určit typ vlasů a pokožku hlavy. Vyberte potřebné součásti pro domácí masky vhodné pro vás. Teď je na vás. Vytrvalost a pravidelné používání a získáte požadovaný výsledek.

  Chcete-li konzultovat s odborníky webu nebo se na ni zeptat, můžete to v komentářích zcela bezplatně udělat.

  A pokud máte nějakou otázku, která přesahuje rámec tohoto tématu, použijte tlačítko Upřesnit dotaz.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy