logo

Blog o kráse a módě

Blog o kráse a módě

Olejové masky na vlasy - 9 efektivních receptů doma

Dobrý den milí čtenáři!

Kdo má mastné vlasy, musí nutně čelit takovým problémům, jako je:

 • vlasy u kořenů se rychle znečišťují
 • objeví se nepříjemný mastný lesk
 • vlasy ošklivé držet dohromady

Boj s mastnými vlasy pomůže speciální masky, které jsou vhodné pro mastné kadeře. Neutralizují zvýšenou sekreci subkutánního tuku a odstraňují mastný lesk.

Nejlepší je použít výrobky, jako je citrónová šťáva, hořčice, alkoholová maska ​​(suchá pokožka hlavy).

Použijte pro kadeře

Masky pro mastné vlasové kořeny mají takové užitečné vlastnosti:

 • osušte pokožku hlavy
 • snížení sekrece podkožního tuku
 • odstraňte mastný lesk
 • zbavit se denního šamponu
 • léčte lupy

Správná aplikace

Před přípravou receptu si přečtěte tipy pro správnou přípravu a aplikaci vlasové masky:

 1. Aby vaše vlasy byly méně tlusté, musíte nejdříve přestat jíst velmi tučné a smažené potraviny. Po asi 2 týdnech zjistíte, že vzhled kadeří se výrazně zlepší.
 2. Před použitím na testovací přístroj na vlasy. Musíte se ujistit, že nejste alergičtí na žádnou složku. Proto použijte malou masku na zápěstí po dobu 30 minut. Podívejte se na reakci. Pokud nedošlo ke svědění, zarudnutí, hoření, použijte masku.
 3. Nevytvářejte masku, pokud máte na pokožce hlavy mikrodamky (rány, odřeniny, škrábance).
 4. Směs se musí třepat do kořenů masážními pohyby.
 5. Nezapomeňte zahřát hlavu sprchovým víčkem a ručníkem.
 6. Držte masku na hlavě 30-40 minut.
 7. Umyjte si vlasy teplou vodou pomocí šamponu.
 8. Opláchněte kudrlinky s oplachováním v domácnosti.
 9. Aplikujte kurz masky po dobu nejméně 1 měsíce a dejte to pravidelně každý týden (2x). To je jediný způsob, jak dosáhnout dobrého výsledku.

Nejlepší recepty

Hořčičná maska

Tento recept nejen pomáhá zbavit se nadměrného vylučování mazu, ale také zastavuje ztrátu, zvyšuje růst. Vysušuje také pokožku hlavy.

Budeme potřebovat 2 polévkové lžíce. hořčičný prášek a mandlový olej, 1 lžička. cukr, žloutek a 3-4 kapky esenciálního oleje.

Hořčicí prášek rozpusťte v teplé vodě a vytvořte hustou kaši. Přidejte zbývající přísady, důkladně promíchejte a aplikujte směs na kořeny s masážními pohyby po dobu 20 minut.

Po umytí vypláchněte zámky přírodním opláchnutím.

Mastná

Nepoužívejte pouze jeden rostlinný olej pro mastné vlasy, aby nedošlo k zhoršení situace, ale nezapomeňte přidat například citrusovou šťávu, esenciální oleje, cibulovou šťávu.

Recept:

Mixujeme na 1 stolech. lžíce lopuchu, kokosový ořech, olivový olej, 1 stolov.l. citrusová šťáva (pomeranč, grapefruit nebo citron) a také přidat 4 kapky citrusového éteru (pomeranč, citrón nebo grapefruit). Aplikujte Masochku na kořeny po dobu 40 minut.

Egg

Maska na vajíčka se zachází s mastným leskem, vytváří kudrlinek měkký, hedvábný, dává přirozený lesk.

Aplikujte tento výrobek pouze na čisté, umývané vlasy.

Recepty:

 1. Vezměte 2 žloutky, opatrně je protřete lžící a přidejte 1 stůl. lžíci brandy (nebo nahradit brandy vodkou). Smíchejte směs do kořenů a podržte ji 30 minut.
 2. 2 žloutenky se důkladně promíchají s 2-3 tabulkami. lžíce nízkotučného jogurtu. Nejprve se protřete do pokožky a poté se nanášejte na prameny. Udržujte 40 minut na hlavě.

S mořskou solí

Dokonale se vyrovná s touto problematickou mořskou solí. Velmi dobře čistí kůži před nečistotami, mazu, lupinami, po kterých nebudou vlasy tak rychle kontaminovány.

Vezměte 3 tabulky. lžíce mořské soli (vezměte pouze jemnou sůl), 4 kapky éteru čajovníku.

Před aplikací by měly být vlasy mírně vlhké. Aplikujte na pokožku masážními pohyby. Produkt ponechte na hlavě 2-3 minuty, poté jej umyjte.

Použijte 1krát za 2 týdny nebo 1-2krát za měsíc.

Kefír

Se zvýšeným mastným vlasem, nemastným kefirem, syrovátka pomáhá dobře.

Kefír může vařit různé recepty. Vyberte ten, který vám nejlépe vyhovuje a aplikujte ho na vlasy.

Recepty:

 1. Aplikujte kefír na pokožku a kadeřte po dobu 30 minut, poté opláchněte vodou.
 2. Vezměte žloutek, 1 polévková lžíce. lžíce a kefír. Smíchejte směs do kůže a nechte ji na 35-40 minut.
 3. Mix na 1 stolech. lžíce kefír, aloe šťáva, bylinný odvar (například heřmánek, kopřiva, lopuch nebo jiné byliny), 1 čaj l. citronová šťáva, med. Rozprašte připravovanou směs do kořenů a počkejte 30 minut, poté opláchněte.
 4. Potřebujeme pol poháru kefír a 4 kapky éteru (například citron, pomeranč, levandule, ylang-ylang, čajový strom). Smíchejte směs a aplikujte na kůži a zkadeřte po dobu 40 minut.

Lemon

Jeden z nejúčinnějších receptů na mastné vlasy je citronová maska. Vysává kůži, neutralizuje nadměrné vylučování podkožního tuku, eliminuje lesk.

Recepty:

 1. Přidejte do žíly 1 tabulky. l brandy a citronové šťávy. Vkroute do kořenů a nechte 30 minut.
 2. Mix na 1 stolech. lžička šťávy z aloe, citrónová šťáva, med a žloutek. Masáž na kůži po dobu 30 minut.

S esenciálními oleji

Používejte esenciální oleje ke zlepšení vzhledu kudrlin, a to, odstraňte mastný lesk, lupy, ztráty, udělejte je hedvábný, elastický, hladký a poslušný.

Pro mastné vlasy používejte tyto estery: citron, pomeranč, máta, grapefruit, čajový strom, bergamot, ylang-ylang, eukalyptus, jalovec, cedr, levandule a další.

Estery lze přidat do balzámů, masky, šampony. Chcete-li to udělat, vezměte jednu část nástroje a přidejte 3-4 kapky éteru, poté si umyjte vlasy.

Také udělejte hřeben obličeje. Na dřevěný hřeben položte 3 kapky éteru a délku kadeřte 5 minut. Tento postup opakujte 2-3x týdně.

Alkoholický

Alkoholové tinktury a masky dokonale schnou pokožku, pak se vlasy stávají méně znečištěnými, vypadají čistě a dobře upravené déle.

Recepty:

 1. Smíchejte žloutky z jedné tabulky. lžíce vodky nebo brandy (volitelně), 1 lžička. lžíce medu, šťávu z aloe, citrónové šťávy. Aplikujte na kořeny masírováním po dobu 30 minut.
 2. Budeme potřebovat 1 tabulku. lžíce trávy (vyberte z jedné trávy - kopřivu, březové listy, neplodné květy). Naplňte vodku (100 ml). A dáte na 5-10 dní trvání na temném místě. Dále napněte a kořte 2krát týdně kořeny. Průběh léčby je 10-15 procedur. Pokud nemáte čas čekat, až dojde k nápravě, koupit v lékárně připravenou nealkoholickou tinkturu a aplikovat.

Kondicionéry

Chcete-li zlepšit výsledek, doporučuji používat domácí výplachy.

Může se jednat o ocot, citron nebo bylinné oplachování.

Pro oplachování, citrón, bylinky (máta, heřmánek, citrón, kobylka, lipa, plantain, šalvěj, kopřivka, listy březové) použijte jablečný octový ocot.

Chcete-li připravit bylinné máchání vzít 2 stoly. lžíce trávy na 1 litr vody. Naplňte trávu vroucí vodou, počkejte, dokud se infuze přípravku nezmrazí. Dále jej napněte a opláchněte po umytí vlasů. Aplikujte jej třikrát za 1 měsíc. Pak si dejte přestávku a změňte oplach na jiný recept tak, aby se zvyklý.

Chcete-li připravit ocot nebo kondicionér z citrónu, vezměte 1 litr teplé vody a 2 stoly. lžíce jablečného octa (nebo citronové šťávy). Opláchněte vlasy tímto roztokem třikrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Domácí masky: 5 nejlepších receptů na jemné vlasy

Tenké, řídké vlasy velmi rozrušené dívky, které sní o svěží hlavě vlasů. Domácí masky pomohou napravit situaci, zpevnit vlasové šachty, zabránit vypadávání vlasů, přidat odolnost a lesk na kadeře. Pro větší efektivitu jsou masky vytvářeny kurzy, střídajícími se oblíbené recepty.

Tenké vlasy

Tloušťka vlasů je geneticky položena spolu s tvarem nosu a barvou očí. Trichologové se domnívají, že nejtenčí vlasy v blondýnkách, brunetky z Asie nebo Afriky se mohou pochlubit nejhustšími vlasy. Tmavovlasí a rusovlasí Evropané zaujímají přechodnou pozici.


Umělé zvýšení tloušťky vlasů je nemožné. Úkolem přípravků pro péči je, aby tyčinky byly hustší, hladké, aby vrátili lesk na lesk. Při odstraňování nadměrného tuku nebo suchosti se kudrlinky stávají objemnějšími a vzdušnějšími a poskytují vizuální efekt načechraného účesu.

Masky pro jemné vlasy doma: když pomáhají

Zlepšení stavu vlasů pomůže správné výživě, odvykání kouření, používání jemné kosmetiky. Program by měl obsahovat domácí masky z dostupných produktů. Mezi jejich výhody:

 • snadná příprava;
 • nedostatek silikonů, minerální oleje, konzervační látky a další škodlivé přísady;
 • vysoká účinnost;
 • různé formulace.

Domácí masky zřídka způsobují alergie. Pokud není některá z komponent vhodná, lze ji vyměnit. Je důležité zvolit formulace vhodné pro konkrétní typ vlasů a pokožku hlavy.

Aby nedocházelo k závislostem, masky dělají kurzy. Po 6-8 procedurách si můžete odpočinout a vyzkoušet novou kompozici.

Pokyny pro začátečníky: jak správně provádět masky

Domácí přípravky jsou účinné pouze při správném použití. Chcete-li masku přinést maximální užitek, potřebujete

 • aplikujte kompozici před umytí hlavy;
 • provádět kurzy procedur 1-2x týdně;
 • důkladně vypláchnout váhy;
 • používat šetrné detergenty;
 • snížit množství kosmetiky pro styling.

Před zahájením procedury jsou vlasy důkladně česány štětcem nebo častým hřebenem. S prameny je třeba odstranit zbytky nosných prostředků, prachu, částice epitelu. Přísady musí být teplé, což usnadní průnik živin do pokožky a kořenů.

Maska je rozdělena vlasy pomocí plochého kartáče ze syntetických vláken. Po nanášení můžete jemně masírovat pokožku prsty a třepat složení do kořenů. Pak se na hlavu položí plastová sprchová čepička a nad ním se natáhne hustý ručník.


Postup trvá 20-40 minut. Umyjte teplou vodou a neutrálním bezsulfátovým šamponem. Vhodné detergenty pro děti, organické nebo domácí šampony.

Posledním krokem je opláchnutí z odvaru bylin nebo okyselené vody.

Osvědčené recepty: snadné, cenově dostupné, efektivní

Masky pro jemné vlasy mají spoustu zajímavých receptů. Specialisté trichologové doporučují vyzkoušet několik možností pro masky a vybrat si ten, který bude ideálně odpovídat určitému typu vlasů.

Masky pro tenké a slabé vlasy

Kompozice se zeleným čajem pomůže oživit slabé a pomalé prameny, aby byly lesklé a silné.

3 polévkové lžíce. lžíce zeleného čaje jsou rozemlety v mixéru nebo mlýně na kávu na prášek. V samostatné misce porazíte 2 žloutky. Čaj se nalije čtvrt šálkem vroucí vody a naplní se 10 minut.

Směs se přidá ke vajíčkům a dobře se šlehá.

Kompozice je rozložena po celé délce pramenů, třela se do kořenů. Musíte držet masku po dobu 20-30 minut a pak ji vypláchnout bez použití šamponu.

Ambulance pro tenké a křehké vlasy

Expresní složení s želatinou a hennou pomůže obnovit křehké, křehké vlasy. Utěsňuje vlasy, dává jim nádherný lesk, nedovoluje, aby se pruty rozdělily.

Postup je prováděn jednou týdně, po něm lze kudrlinky opláchnout studenou vodou s přídavkem čerstvě vymačkané citronové šťávy.

1 lžička. želatina je naplněna malým množstvím studené vody. Za stálého míchání se směs zahřívá, dokud se krystaly úplně nerozpustí, a poté se ochladí. V hmotě se přidá šlehač vejce, 1 polévková lžička. l přírodní hennu a špetku hořčičného prášku.

Směs je důkladně rozbitá a rozložena přes hlavu od kořenů až po špičky kudrlin. Hlava by měla být pokryta plastovou čepičkou, navinutou ručníkem a poté ošetřena vysoušečem vlasů, zapnutou v režimu teplého vzduchu. Po půlhodině se směs důkladně umyje.

Ovesné krémy pro vzácné kroky

Ovesná vločka je bohatá na vitamíny B, užitečné pro matné, tenké a řídké vlasy. 3 polévkové lžíce. lžíci vloček, rozemleté ​​na mouku, smíchané s 3 lžícemi. lžíce zahřátého mandlí nebo olivového oleje. Ve směsi přidejte 2-3 kapsle vitaminu A, které lze zakoupit v lékárně.

Směs je rozložena na prameny, není aplikována na pokožku hlavy.

O půl hodiny později se maska ​​vypláchne mírným šamponem, kudrlinky se opláchnou teplým bylinným odvarováním.

Obnova oleje pro suché kadeře

Kombinace hojivých olejů pomůže obnovit strukturu vysušených vlasů, vrátit jim lesk a vitalitu. V samostatném kontejneru se smísí kukuřičný, sójový, lopulkový a mandlový olej (vždy jedna čajová lžička).

Hmota se zahřívá ve vodní lázni a rozděluje se podél pramenů a ustoupí 2 cm od kořenů.

Po 30 minutách je maska ​​omyta teplou vodou a šamponem.

Masky pro jemné mastné vlasy: jemné čištění

Mastné a tenké prameny vypadají velmi nezajímavě. Chcete-li zahalit a dát objem účesu, musíte jemně očistit kořeny a kůži, aniž byste tyče vysušili. Pro tyto účely ideální chléb z žitné mouky. 2-3 sušené kusy nalijte vroucí vodu a hněte se v husté kaši. Do hmoty se přidá několik kapek citronového silice.

Směs se rozděluje přes vlasy a pečlivě se vtírá do kořenů.

Po 20 minutách je nutné ji umyt šamponem. Drobky jsou zmačkané s obtížemi, ale po první proceduře se vlasy stávají bujnějšími, objemnějšími a krásnějšími.

Ale odborná rada, jak udělat vlasy silné a objemné se šampony nebo domácí kosmetikou:

Domácí masky mohou zlepšit stav jemných vlasů. Při pravidelném použití jsou provazce posíleny, čímž se stane svěží, pružnější, získávají lesk. Doba trvání kurzu závisí na stavu vlasů po krátké přestávce v postupu.

Domácí masky pro mastné vlasy - nejlepší recepty a recenze

Tlusté kudrlinky dávají svým majitelům spoustu problémů. Často musíme použít šampon, aplikovat prostředky na hustotu a objem, pravidelně bojovat proti lupům a seborrhei. Příčiny nadměrné aktivity mazových žláz často spočívají v hormonální nerovnováze, stejně jako v životním stylu. Převaha koření pikantních, pikantních i sladkých pokrmů vede k porušení procesů pokožky hlavy. Olejové masky na vlasy jsou účinné jak pro obnovu vnitřní práce, tak pro zvlhčování suchých konců.

Pravidla pro výrobu domácí masky pro mastné vlasy

Co dělat s mastnými vlasy? Pomůže vyřešit problém přírodních sloučenin. Při pozorování jednoduchých doporučení je snadné pečovat o kadeře:

 1. Vařit výhradně v keramických nebo kameninových výrobcích, aby se zabránilo procesu oxidace;
 2. Nezapomeňte zkontrolovat složení masky na reakci před ošetřením pokožky hlavy;
 3. Povrch pokožky by neměl mít praskliny a poškození;
 4. Opláchněte je teplou vodou, abyste nezvýšili vylučování žláz.
 5. Pokud jsou vlasy mastné u kořenů a špičky jsou suché, maska ​​se používá pouze v kořenové oblasti, řezy se zpracovávají zvlášť s výživným balzámem.

Tipy pro domácí masku

Pokud jste se stali mastnými kudrlinky, stojí za to používat regenerační kosmetické přípravky jednou týdně. Správný šampon by měl být kombinován s balzámem, který se aplikuje na hlavní zónu růstu a na špičky.

Hlavní doporučení jsou:

 • ke snížení mastnoty, můžete použít odvar z heřmánku, kopřiva, pampeliška, podrážky;
 • dokonale sušené, vytváří kudrnaté a objemné hlíny, hennu, obilný a bramborový škrob;
 • oteplovací čepice se široce používá pro zvýšení efektu;
 • provádět léčebné postupy až dvakrát týdně;
 • Před mytím šamponem nebo aplikací masky je nutná masáž hlavy.

Užitečné video: Jak se zbavím mastných vlasů?

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Domácí receptury masky proti mastným vlasům

Optimální péče o mastné vlasy vyžaduje pravidelné hluboké čištění. Obnovit práci mazových žláz je provádět přírodní kosmetické procedury. Poskytuje pomp a objem, dlouhé kadeře zůstávají lesklé a drobivé.

Maska pro mastné vlasy u kořenů

Pomocí vlastních rukou můžete normalizovat rovnováhu lipidů, snížit intenzivní práci a snížit mastné vlasy. Chcete-li posílit a hustotu, zvýšit růst spících folikulů, musíte použít tradiční metody. Celkový stav se zlepšuje, lupy a podráždění zmizí.

Složení:

 • 20 gr. henna;
 • 10 gr. jíl;
 • 6 kapek éteru bergamotu.

Výroba a způsob aplikace: nalijte prášek horkým čajem, počkejte, dokud vaříme asi půl hodiny. Smíchejte jíl s bezbarvou hennou, rozdělíme se na plochy suchých kořenů o pět / sedm centimetrů. Pečlivě zabalený film, počkejte šedesát minut.

Maska pro mastné vlasy a suché špičky

Chcete-li odstranit mastné vlasy, stejně jako ochranu proti lámavosti po celé délce, doporučujeme používat přírodní přísady. Postup má vynikající efekt na matné, bez života bezbarvé prameny, vracející je měkkost a zářivost. Pro usnadnění skládání a bezbolestného roztřepení spletenců opakujte procedury péče dvakrát týdně.

Složení:

 • 40 ml kyselého mléka;
 • žloutek;
 • 5 ml vitaminu B2.

Výroba a způsob aplikace: kysané mléko rozmělňte šlehačkou s žloutkem a roztokem vitaminu. Hotová směs zpracuje na celé ploše růstu suché neupravené prameny. Jak se má zahřát, nechte se chovat po dobu čtyřicet pět minut. Umyjte dobře, jako obvykle.

Video recept: Maska na tuky u kořenů a suché na špičkách

Maska pro růst mastných vlasů s hořčicí

Aktivní součásti masky umožňují urychlit metabolické procesy v žárovkách, poskytovat živiny. Chcete-li urychlit růst a posílit, opakujte lidové recepty dvakrát týdně. Kyslíkové dýchání se zlepšuje, vlasy se stávají silnými a pružnými.

Složení:

 • 20 gr. hořčičný prášek;
 • 50 ml infuzní kopřivy;
 • 5 ml mandlový olej.

Výroba a způsob aplikace: prášek se mísí s infuzí za účelem dosažení homogenní konzistence, přidá semenný olej. Rozštěpte horní masku na radikální oblast neprázdných pramenů, nechte deset / dvanáct minut, opláchněte obvyklým způsobem.

Maska na posilování mastných vlasů s vitamíny

To dává rychlý výsledek proti spadnutí, což je přirozený postup používaný doma. Nasycení kmene užitečnými látkami po celé délce, jakož i ovlivnění procesů tvorby žárovek provádějte nejméně třikrát za měsíc.

Složení:

 • 50 ml heřmánkového odvaru;
 • 25 kapek retinolu;
 • 15 kapek tokoferolu;
 • 2 ampule vitamínu B 5;
 • 2 ampule vitamínu B12.

Výroba a způsob aplikace: zbytky zbytků vloďte do teplého filtrovaného vývaru, rozdělíme hmotu kapaliny na čisté prameny pomocí kartáče. Po zpracování opatrně zabalte film a nechte působit přes noc. Ráno opláchněte octovým jablečným jablem zředěným vodou.

Maska pro hustotu a objem

Pravidelná správná péče sníží nadměrnou mastnotu v kořenové oblasti, zmírní lupy a loupání. Postup s rajčatovou šťávou dává potřebnou tloušťku a plynulost vlasů, což vám umožní šetřit stylování déle.

Složení:

 • 2-4 rajčata;
 • 20 gr. rýžový škrob;
 • 6 kapek silice rozmarýnu.

Výroba a způsob aplikace: Stlačte šťávu z dužniny z šťavnatých zralých rajčat, kombinujte s obilným škrobem a voňavými kapkami. Hmotnost distribuovaná na kořenech a hlavní zóně růstu, přičemž konce jsou volné. Po pětadvaceti minutách můžete vypláchnout.

Maska nevypadla

Pro ošetření vlasů z hojné ztráty vlasů a lámavosti stojí za to používat domácí posilovací prostředky. Aktivní součásti rychle reanimují stav kořenového systému a vyplňují nedostatek nezbytných prvků. Během mimosezónního období provádějte průběh preventivních procedur, z 3/5 zasedání.

Složení:

 • 20 gr. křen;
 • 15 ml sezamového oleje;
 • 4 žloutky.

Příprava a způsob aplikace: na kombajn nakrájejte čerstvý kořen chrenu, zadejte zbývající součásti. Rozkrojte tlustou kaši rovnoměrně na kořeny a nechte dvacet minut. Opláchněte, jako obvykle, pokud olej zůstane, opláchněte vodou a vínem.

Maska na lesk s koňakem a citronem

Účinný recept, který suší mastné vlasy, vám umožňuje získat silné, objemné kudrlinky, aniž byste ztratili špičky a hlavní oblast růstu. Resuscitační maska ​​pomáhá obnovit kadeře po barvení, když se zachovává obsah kořenového tuku a špičky se začnou rozštěpovat.

Složení:

 • 25 ml koňaku;
 • 10 ml citronu;
 • 15 ml hroznového oleje.

Výroba a způsob aplikace: v teplém alkoholickém nápoju vstoupit do kyselé šťávy a lehkého hydratačního oleje. Zpracování kapalné vlhké směsi vlhkých pramenů, které se trochu odchylují od začátku růstu. Dokonalou manipulaci můžete dokončit za padesát / osmdesát minut.

Video recept se žloutkem a brandy doma

Hydratační maska ​​s kefírem

Maska z fermentovaných mléčných výrobků poskytuje dobře upravený vzhled na tučné tupé kudrlinky. Normální vlhkost se normalizuje bez vážení a zvyšuje sekreci.

Složení:

 • 25 ml kefíru;
 • 20 gr. tvaroh;
 • Ampulka vitaminu B5.

Výroba a způsob aplikace: z jogurtu, měkkého tvarohu a vitaminu pro přípravu homogenní hmoty, lze zředit minerální vodou. Rozložte hmotu pasty na čisté, vlhké prameny, počkejte alespoň jednu hodinu. Tvarová směs se umyje obvyklým způsobem.

Výživná maska ​​s olivovým olejem

Pro obnovu tlumených pramenů po letní ultrafialové a mořské vodě, stejně jako ochrana proti magnetizaci a nízkým zimním teplotám pro tukový typ, stojí za to využít nutriční postupy. Normalizovaná rovnováha vody a lipidů, pájené porézní oblasti pokožky.

Složení:

 • 15 ml olivového oleje;
 • 20 gr. želatina;
 • 3 kapky zázvorového esteru.

Výroba a způsob aplikace: míchání krystalů v zeleném čaji až do úplného rozpuštění, v heliové pastě vstupte do vyhřívaného oleje a voňavých kapek. Rozdělte z kořenů na čtyři / šest centimetrů, a to ihned po umytí, ujistěte se, že se zahřeje a zahřeje v teplém režimu. Vypláchněte po hodině zásahu. Přečtěte si více o výhodách a použití olivového oleje pro péči o vlasy zde.

Obnova masky s hlínou

Nejlepší maska ​​pro typ tuku umožňuje týden zapomenout na beztvarý styling, zvýšenou mastnotu a nedostatek okázalosti a objemu. Hluboce ovlivňuje intracelulární hladiny, čistí a usuší, zvlhčuje a uklidňuje kadeřnictví.

Složení:

 • 20 gr. jíl;
 • 30 ml piva;
 • 2 ampule vitamínu B6.

Výroba a způsob aplikace: smícháme oblíbený typ hlíny s omamným nápojem, přidáme pyridoxin. Intenzivní tření hmoty do pokožky hlavy, po opuštění aktivní složky za čtvrt hodiny, můžete použít místo šamponu.

Maska na tenké mastné vlasy s vejcem a medem

Posílejte tenké, bezvládné prameny a obnovte přirozený lesk a sílu díky potvrzenému receptu. Přírodní komponenty mají příznivý účinek na strukturu kůžičky až na konec.

Komponenty:

 • 3 vejce;
 • 25 gr. zlato
 • 20 gr. ovesné vločky.

Způsob a způsob aplikace: z ovesných vloček na přípravu kapalné suspenze, v ochlazené, přidejte porazené vejce s medem. Chcete-li zpracovat čisté vlhké kadeře, zahřejte, počkejte asi dvě hodiny, opláchněte studenou vodou, aby se protein neztuhl.

Chlébová maska ​​s mořskou solí

Pro velmi mastné vlasy existuje recept, který zajišťuje maximální tloušťku a zdravý dobře upravený vzhled. Postup také umožňuje zrychlit růst a zbavit se podráždění pokožky hlavy.

Složení:

 • 30 gr. žitný chléb;
 • 15 gr. mořská sůl.

Produkce a způsob aplikace: Nalijte chlebovou dužinu horkým zeleným čajem, intenzivně promíchejte a přidávejte bílé krystaly na kaši. Poté, co jste zpracovali kořenovou oblast, nasaďte sprchovou čepičku na deset minut.

Vaječná maska ​​s aloe šťávou

Poskytuje výživu a hydrataci bez zanesení potrubí a neaktivuje další sekreci. Měkký účinek na strukturu stonku vám umožňuje spárovat rozvrstvenou poškozenou kůžičku a zeleninová šťáva poskytuje antiseptický efekt.

Složení:

 • 3 vejce;
 • 20 ml šťávy z aloe;
 • 3 kapky oranžového éteru.

Výroba a způsob aplikace: šlehání kombinovaných ingrediencí šlehnutím, nanesení hotové vaječné masky na mokrý šok od začátku růstu až po plátky. Udržujte pod filmy a ručník po dobu nejméně jedné hodiny, poté opláchněte jako obvykle.

Video: Efektivní recept s ricinovým olejem, aloe a medem

Olejová maska

Obnovení rovnováhy pH, nasycení mastnými kyselinami a prevence srážek. Doporučujeme pro tučný typ použití tohoto výživového postupu. Vitamín-minerální koktejl poskytne dostatečnou výživu a hydrataci, užívá se k prevenci dvakrát měsíčně, s náhlou ztrátou vlasů, drží pět / šest zasedání za sebou.

Složení:

 • 20 ml lopuchového oleje;
 • 5 ml bambucké máslo;
 • 4 kapky ylang ylangheru.

Výroba a způsob aplikace: ohřejte výživné oleje ve vodní lázni, zředěte rozmarýnem a přidávejte aromatické kapky. Zpracujte celou kořenovou oblast a podél linie růstu. Skrývající se pod vyhřívacím víčkem nechat působit po dobu dvou hodin, opláchnout organickým šamponem.

Užitečné video: Jak se zbavit mastných vlasů doma

Recenze na používání populárních receptů

Od dospívání, vlasy jsou neustále mastné, musel jsem je každý den umyt. Maska s esenciálními oleji mi pomohla, nyní objem trvá čtyři dny, zatímco nepoužívám další finanční prostředky.

Valeria, 33 let

Unavený z péče o mastnou pokožku hlavy, tak jsem se rozhodl, že se maji, abych vysušil kořeny. Ale tam byl také přidán spád, musel jsem se obrátit na oblíbené recepty. Po nanesení masky s hennou byly kořeny přilepeny, kudrlinky byly silnější a lesklé.

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Masky pro mastné vlasy doma

Říkají, že oči jsou zrcadlem duše, vaše vlasy jsou známkou péče, přesnosti a přitažlivosti. Mnoho žen je znepokojeno tím, jak správně pečovat o vlasy, aby se zbavili rozštěpených konců a mastných kořenů? Pomůže vám masky, které dokáží přizpůsobit intenzitu podkožních žláz a dokonale provést špičku vlasů.

Jak často mohu udělat masky pro mastné vlasy?

Vzhledem k tomu, že účinek na mazové žlázy by měl být v normálním rozmezí, specialisté a mnoho známých lékařů doporučují používat vitamínové přípravky ne více než každé tři až čtyři dny.

Chcete-li získat požadovaný výsledek, musíte správně dodržovat doporučení a přesně dodržet poměr.

Nejlepší domácí masky pro mastné vlasy: Co dělat?

Každá domácnost v kuchyni má celou spoustu jednoduchých produktů, na jejichž základě můžete vytvořit perfektní složení vlasů.

Jaké produkty mohou pomoci v boji proti mastným vlasům?

 • Hořčice
 • Vejce
 • Ropový olej.
 • Jíl (zelená nebo modrá).
 • Kefír.
 • Henna.
 • Lemon (džus).
 • Dokonce i černý chléb, ovesné vločky, brandy a vodka.

Uvedené produkty a kosmetika mohou být použity jak jednotlivě, tak v kombinovaných verzích.

Mustard Mask Recept na mastné vlasy

Proč právě hořčice? Odpověď je poměrně jednoduchá: v hořčičném semínce je obrovský poklad organických kyselin, stejně jako obrovská zásoba minerálních solí, vitamínů a mnoha dalších užitečných látek.

Příprava masky vás netrvá dlouho.

K tomu musíte vzít:

 • hořčice (pět velkých lžiček);
 • mandlový olej nebo ricinový olej (pár kapek);
 • cukr (jedna velká lžička).
 1. Všechny výše uvedené složky v těchto poměrech by měly být důkladně promíchány.
 2. Rozložte výslednou kaši rovnoměrně po celé délce.
 3. Shromážděte vlasy na zadní straně hlavy a pomalu masírujte hlavu dalších 5 minut.
 4. Zajistěte vlasy barretou a odpočiňte 40 minut.
 5. Po uplynutí této doby myjte prostředek z vlasů a v případě potřeby si umyjte vlasy šamponem, který vám vyhovuje.

Horčičná kompozice vás nejen zbaví mastného lesku, ale také nasytí folikuly vitamíny.

Tato maska ​​má své nevýhody: hořčice trochu hoří, ale zároveň je aktivována cibule (folikuly). Pokud máte pocit silného pocitu pálení, neměli byste odolat doporučeným 40 minutám - masku okamžitě opláchněte. Tato reakce těla naznačuje, že tato kompozice nevyhovuje vám.

Kefírová maska ​​pro mastné vlasy

Kefír je velmi cenný mléčný výrobek. Lidé se naučili, jak ho aplikovat při výrobě masky pro vlasy a obličej. Kefír nejen zlepšuje strukturu dělených konců, ale také neutralizuje obtěžující mastný lesk a vrací se do vašich kadeří.

Použijte tuto masku několikrát za měsíc: aplikujte kefír na vlasy, to lze provést před i po mytí vlasů, namočit po dobu 25 minut a poté opláchnout. Při pokojové teplotě vlasy lépe opláchněte vodou.

Je důležité si uvědomit, že s dlouhým užíváním kefíru je pigment vlasů vyprázdněn. Proto pokud se vám líbí tato maska, doporučujeme ji střídat s dalšími možnostmi.

Maska pro mastné vlasy s vejcem

Všechny obvyklé kuřecí vejce - výrobek je daleko od běžných. Masky na vajíčka zvyšují lesk, přidávají tloušťku a také odstraňují neprůhledné mastné vlasy. Vejce - to jsou dvě neuvěřitelně užitečné části: bílá a žloutek. Posledně jmenovaná je zvláště důležitá složka - obsahuje jedinečné živiny a vitamíny, urychluje růst vlasů.

Vaječná maska ​​s přídavkem kyseliny citronové může odstranit mastnotu. K přípravě této směsi potřebujete pouze dvě složky: vejce a citronovou šťávu. Tyto přísady by měly být smíchány v kontejnerech (můžete šlehat šlehačkou), nasadit si vlasy, zabalit a dát čas žvýkám, aby nasákli vitamíny (nejméně 30 minut), poté důkladně omyjte vlasy.

Hliněné masky pro mastné vlasy: nejlepší recepty

Nejoblíbenější v boji proti mastným vlasům je modrá a zelená hlína. Tyto typy hlíny podporují hluboké čištění a mají uklidňující účinek. Používají se nejen k odstranění tuku, ale také k boji proti lupům, které často doprovázejí mastné kořeny.

Maska na vaření

 1. Hlinku promíchejte vodou, až se vytvoří hustá kaše (přibližně 1: 1).
 2. Přidejte do masa dezertní lžičku citronové šťávy.
 3. Poslední složkou je česnek - čajová lžička bez hromady strouhaných kořeněných zelenin.

Potom protřejte hmotu na pokožku hlavy a pokud možno rozdělíme asi 3 až 5 cm od kořenů vlasy. Omotat hlavu měkkou utěrkou. V ideálním případě musíte nejméně 30 minut chodit maskou, ale každá z nich má vlastní prahovou citlivost, takže musíte vypláchnout kompozici, jakmile pocítíte nejmenší popáleniny nebo nepohodlí.

Doporučujeme sledovat video, abyste lépe porozuměli příčinům nadměrné tvorby kožního mazu a vybrali si pro sebe nejvhodnější volbu.

Olejové masky na vlasy s hennou

Za prvé, podívejme se na to, co je henna?

Henna jsou listy rostliny, které jsou rozdrceny během procesu zpracování, jsou rozemlety na prášek. Mají vysokou barvivost, takže pokud nechcete změnit své původní barvy, koupit bezbarvou henu.

Hněvová maska ​​je nejlépe připravená s přídavkem jílu (modré nebo bílé) - to zvýší efekt.

Míchání henny s hlínou (2: 1), naléváme směs teplým odvarem bylin (např. Třezalku s heřmánek), maska ​​by měla vypadat jako hustá zakysaná smetana. Aplikujte na kořeny a zabalte vlasy bavlněným hadříkem. Spuštění masky by nemělo trvat déle než 25 minut. Umyjte si vlasy šamponem se nedoporučuje, je lepší si vlasy dobře opláchnout vodou při pokojové teplotě.

Výsledek bude okamžitě viditelný, protože henna vám dává šikovný objem kudrlin a luxusní lesk.

Výživné masky pro mastné vlasy s vitamíny

Často se setkáváme s situací, kdy se snažíte jíst dobře a správně, ale tělo stále neobsahuje vitamíny, a to je zobrazeno především na vlasu. K tomu dochází, protože neustále měníme šampon, používáme vysoušeč vlasů, lak, pěnu, žehlení, což je negativně zobrazeno na stavu kudrlin a pokožky hlavy. Výsledkem je, že kořeny jsou mastné, špičky jsou rozděleny a vlasy nevypadají příliš atraktivně.

Chcete-li připravit vitaminovou masku, budete potřebovat následující složky:

 • jedno vejce (pouze žloutek),
 • vitamín A (4-6 kapek),
 • vitamín E (4-6 kapek),
 • med - malá lžíce;
 • Cognac - půlku čajové lžičky;
 • citronová šťáva - 15-20 kapek.

Maska se aplikuje po dobu nejméně 1,5 hodiny, zatímco vlasy musí být pečlivě zabaleny do celofánu a teplého ručníku (šálu). Po uplynutí času umyjte vlasy šamponem (který se vám hodí přesně) a opláchněte čisté vlasy teplým napjatým heřmánkovým odvarováním.

Stačí, abyste tuto masku použili 1-2 krát týdně, ale je lepší, abyste ji pravidelně prováděli, dokud neuvidíte sám sebe.

Rufová maska ​​pro mastné vlasy

Ropový olej se často používá jako dodatečná součást složitých masky. Je to díky svým jedinečným vlastnostem - odstranění tuku, urychlení růstu a poslušnost vlasů.

 1. výše uvedený olej;
 2. éter analog (vše, co máte rádi);
 3. nealkohol (tinktura alkoholu);
 4. citrusové šťávy (citrón lepší).

Nalijte 20 ml každé složky do plastové nebo dřevěné nádoby, promíchejte, nechte stát 3 až 4 minuty a aplikujte na kořenové tuky. Pokud je to žádoucí, může být maska ​​distribuována na všechny vlasy, ale v tomto případě je třeba zvýšit počet komponent dvakrát (pro střední délku).

Procházejte maskou nejméně 60 minut a pak jděte na sprchu.

Chlébová maska ​​pro velmi mastné vlasy

Pokud mají vaše vlasy vysoký obsah tuku, doporučujeme věnovat pozornost jednoduché masce žitného chleba.

Je snadnější připravit účinnou hmotu - namočte chlebové krutony (nejlépe čerstvý chléb suchý) s běžnou vodou. Nepoužívejte příliš mnoho kapaliny, proto byste měli mít kal.

Aplikujte masku na vlasy a nechte 45 minut. Pak důkladně opláchněte hlavu.

Masky pro mastné vlasy s vodkou a brandy

Masky, připravené na bázi alkoholu, dokáží dokonale přizpůsobit práci mazových žláz, což sníží obsah tuku v kořenech vlasů. Nabízíme vám dva recepty na výrobu alkoholové masky.

 1. Vezměte 150 ml koňaku, pár lžíce medu a červeného mletého pepře (doslova na špičce nože). Kompozice by měla být mírně zahřátá a rozložena po pokožce hlavy. Uchovávejte masku nejméně 15 minut.
 2. Pro další masku musíte nejprve nalít 160 ml vroucí vody na 2-3 listovou kopřivu. Do ochlazeného vývaru (nezapomeňte napnout) přidejte 130 ml vodky. Vzhledem k tomu, že maska ​​je tekutá, není vhodné ji aplikovat na samotné vlasy. Bude to mnohem jednodušší, pokud vám pomohou. Můžete jít s maskou po dobu 25-30 minut, ale pokud máte pocit pálení, okamžitě jděte do sprchy.

Masky s medem pro mastné vlasy

Med je přítomen ve většině receptů, protože má široké spektrum účinku a nereaguje s mnoha složkami masky na vlasy. Příprava masky na bázi medu nebude trvat déle než dvě minuty a nebude to z toho méně přínosné než infuze, odvar a drahé přísady.

Vezměte si svůj oblíbený balzám a přidejte do něj med (1: 1), pak posypeme jednoduchou směs s lžící skořice - maska ​​je připravená. Můžete chodit s takovou kompozicí po dobu jedné až dvou hodin a tak, aby maska ​​nezasahovala s vámi - spojte hlavu s ručníkem.

Masky pro mastné vlasy se škrobem a mořskou solí

Chcete-li odstranit problém mastných vlasů, můžete na první pohled kombinovat zcela nekompatibilní produkty. Například škrob a mořská sůl.

Vezměte několik lžic škrobu a mořské soli, rozpusťte složky ve vodě (teplo), pokud si přejete, můžete přidat několik kapek citrusové šťávy (citron, pomeranč, limetka). Dobře promíchejte a použijte jako oplach po šamponování.

Želatinová mastná maska ​​na vlasy

Želatinová maska ​​- to je asi nejjednodušší použití a přípravu léčebné směsi. Želatina je bohatá na dietní vlákninu, kolagen, fosfor, železo a aminokyseliny. Bude to vaše vlasy zdravé a pružné a otravný obsah tuku začne zmizet po druhé aplikaci.

K přípravě této masky potřebujete dvě složky - želatinu a hořčici. Předem promíchejte tyto dvě složky v poměru 1: 1, nasypte teplou vodu, aby se směs zakryla, a nechte 20 minut. Pak přeneste hmotu do stejnoměrného stavu (trochu jej můžete zahřát v mikrovlnné troubě, aby želatina absorbovala vlhkost rychleji). Rozdělte hotový výrobek po celé délce vlasů a nechte 25 minut.

Želatina je jedním z nejdůležitějších nástrojů pro domácí laminovací vlasy.

Efektivní masky pro vypadávání vlasů

Vaše vlasy nejen trpí přebytečnou mastnou skalpí, ale také vypadnou? Můžete pomoci alkoholové masky na základě vajec.

Receptura je velmi jednoduchá - potřebujete dva žloutky a dvě velké lžíce alkoholu nebo vodky. Zbijte žloutek a přidejte alkohol, nechte stát 10-15 minut a pak si protřepte pokožku hlavy. Po půl hodině můžete jít do sprchy. Zlepšení stavu vlasů a jejich počtu je patrné po dvou měsících aplikace - vlasy se stávají o 25% silnější.

Maska pro mastné vlasy

Navzdory skutečnosti, že nyní vyrábějí barvy s nejsilnějším účinkem, stále poškozují strukturu vlasů a často způsobují hojnou práci mazových žláz. Omotat proces ve směru zotavení pomůže ovoce masku.

Smrte ovoce ve stejných poměrech. Zahřejte med (v poměru 1 velká lžička na 100 g ovoce) a nalijte do kaše. Nalijte olej (malou lžíci) do sotva teplé směsi, promíchejte a okamžitě aplikujte na vlasy.

Můžete chodit s maskou po dobu až 60 minut, poté opláchnout a jemně potřít měkkým ručníkem.

Maska pro mastné štěpení vlasů

Mastné v kořenech a suché na koncích vlasů - ne neobvyklé. A jak si vybrat produkt - pro mastné vlasy nebo pro suché vlasy? Je velmi obtížné zvolit univerzální nápravu v obchodě, protože účinek na kořeny a špičky musí být opačný. Nabízíme vám, abyste se vyrovnali s problémem přírodních produktů, které vás nepřimějí příliš mnoho.

 • Vejce Oddělte bílé od žloutku. Aplikujte šlehaný protein na pokožku hlavy a 3 cm od začátku růstu vlasů. Rozšiřte žloutek na špičkách a po celé délce. Opakujte postup dvakrát týdně a zapomenete na problém.

Tato maska ​​by měla být omyta studenou vodou, aby se bílkovina nezakrčila na vlasy.

 • Kysané mléko + krém. Systém je stejný jako u vajíčka. Naneste mléko na kořeny a krém (nejlépe tučné) - na špičky a po celé délce.

Pokud máte na svém okně rostoucí aloe květina, doporučujeme sledovat následující video.

Maska pro jemné mastné vlasy

To je docela obtížné pro dívky, které mají tenké vlasy, ale také zvýšil obsah tuku v pokožce hlavy. Doslova po celém čase dochází k pocitu neprázdných vlasů. Problém lze vyřešit, jestliže se před každým šamponováním použije solná maska, po níž následuje opláchnutí s odvarem hypericum.

Sůl maska

Někdo bude říkat, že to vůbec není maska, protože nemusíte nic připravovat, ale je to krása této metody, jak se zbavit tuku a stimulovat folikuly.

Budete potřebovat sůl a odvar hypericum. Namočte si ruce a zakryjte je solí a masírujte hlavu. Pohyby by neměly být příliš rychlé a čisté, není nutné tvrdé stlačování, aby nedošlo k poškození povrchu kůže zrny. Pokračujte v masáži po dobu 10-15 minut, poté sprchu s mytí vlasů. Po koupání opláchněte vlasy odvarováním Hypericum.

Jak vyrobit masku na vlasy s mastnými kořeny a suchými špičkami?

Je nutné aplikovat masky na vlasy se suchými špičkami opatrně, aby se problém ještě více nezhoršoval. Hlavním pravidlem je použití mastných léčivých směsí přímo na koncích vlasů bez ovlivnění kořenů.

K vyřešení tohoto problému vám pomohou některé z výše uvedených receptů, ale s dodržením několika nuancí:

 • Než začnete používat masku na vlasy s mastnými kořeny, je třeba poloviční hodinu olejovité oleje namazat.
 • Poskytnutí okamžité ochrany je schopen poskytnout rybí olej. Několik minut před nanesením sušící masky je třeba namazat suchými špičkami.
 • Starší, kokosové a rašelinové oleje mají pomalejší účinek. Musí být aplikovány alespoň jednu hodinu před zahájením postupu k odstranění obsahu tuku v kořenech.

S pomocí domácích vlasových masek můžete dosáhnout úžasných výsledků, zapomínat na nepohodlí a nepríjemné mastnoty. Hlavním úkolem je udržet rozměry a nezapomínejte dvakrát týdně, abyste trochu upozornili na kudrlinky.

Jakou masku pro velmi mastné vlasy ušetříte od nadměrné mastnoty pramenů?

Jaká dívka nebo žena se nechtěla chlubit dobře upraveným účesem nebo nádhernými romantickými kudrlinky? Vlasy zpravidla mohou hodně říct o svém majiteli. Mohou vyprávět o charakteru, životním stylu, návycích, koneckonců, nejen že jsou oblečení splněny. Kadeře hrají důležitou roli ve vzhledu vlasů, je nutné, aby byly zdravé, bujné a krásné.

Majitelé mastné pleti mají často přírodní mastné vlasy, které je třeba denně omýt, protože tuk pohlcuje spoustu nečistot a prachu. Mytí hlavy často není škodlivé, ale musíte to udělat správně. Je nutné použít šampon pouze pro svůj typ pramenů, po opláchnutí by měl být opláchnut různými přírodními prostředky k obnovení acidobazické rovnováhy. Maska pro mastné vlasy může proměnit mastné a nudné prameny na lesklé a nadýchané kudrlinky.

Kosmetici neposkytují poradenství při aplikaci šampónu přímo na hlavu. Je mnohem ekonomičtější a výhodnější zředit správné množství šamponu ve vodě a poté rovnoměrně aplikovat na navlhčené vlasy. Pro krátké účesy nepotřebujete více než 6 ml šamponu. Pro střední - asi 8 ml, pro dlouhé - 10 ml šamponu. Jak říkají kadeřníci, aby si prameny dobře vypláchaly, je třeba provést alespoň 200 masážních pohybů.

Pro zvláštní péči je vhodné vyrobit domácí masky pro mastné vlasy, popisujeme recepty pro jejich přípravu v tomto článku.

Nejlepší maské recepty

Téměř všechny masky mají složky v jejich složení, včetně kyselin, které mají aktivní účinek proti mastné vlasy. Musíte dodržet přesný recept v přípravku, pak bude maska ​​co nejvíce užitečná a nevyvolá alergickou reakci.

 1. Rozemlete pampelišku a planlanové listy v mlecím stroji na mlíku a do pokožky pokořte tvrdou kaši. Po uplynutí čtvrthodiny opláchněte masku studenou vodou bez šamponu.
 2. Pro mastnou pokožku hlavy je vhodná následující maska. Pro vaření potřebujete 300 g borůvek v čerstvé nebo zmrazené formě. Bobule potřebují rozdrtit a nalít 200 ml vroucí vody. Když se roztok ochladí, vyčistěte do kože kořeny, noste sprchovou hlavici a obalte hlavu. O půl hodiny později umyjte masku.
 3. Chcete-li odstranit zvýšené vazelíny a zabránit jejich ztrátě, doporučujeme používat následující bylinky. Smíchejte stejnoměrně množství chmele, kopřivy, přesličky, řebříčky, nožky, nasekaný kalamusový kořen a lopuch. Nalijte směs vodou, nechte ji vařit, zakryjte a vaříme 10 minut. Pak napneme a ochladíme. Napuštěný vývar umyje vlasy.
 4. Poloviční lžíce kefír nebo kyselého mléka, které se vkročí do kořenů. Po půl hodině si umyjte vlasy. Tato maska ​​pro mastné vlasy dobře vyživuje epidermis a odstraňuje přebytečnou mastnotu.
 5. Vezměte 1 lžičku. šťávy z aloe, citronu, medu, 1 strouhaného česneku, 1 žloutku. Všechny složky se mísí. Maska se půl hodiny protáhla do pokožky hlavy.
 6. Připravte bylinné infuze 1 polévková lžíce. l šalvěj a 1 polévková lžíce. l heřmánek. Pro tuto bylinu nalít vroucí vodu, trvá na 20 minut, napětí. Stlačte džus z 1 citronu, aplikujte na prameny a poté opláchněte. Opláchněte s připraveným bylinným odvarem.
 7. U mastných vlasových kořenů je vhodné aplikovat infuzi 60 ml jablečného octa a 200 ml vody, stejně jako bylinný odvar o 1 polévce. l rozmarýn a 1 polévková lžíce. l šalvěj Kromě odstranění tuku rozmarýn dělá to poslušný a poskytuje lesk na tmavé vlasy, a šalvěje barvy světle šedé vlasy v barvě kaštanu.
 8. Smíchejte rozdrcené listy máty s jahodovými plody do pekného stavu a položte na pokožku hlavy. Po půl hodině opláchněte vodou.
 9. Vynikající maska ​​pro mastné vlasy se získává z žitného chleba. Nalijte 150 g chleba teplou vodou a rozemlejte na kal. Vyčistěte teplou směs do pokožky hlavy, nasaďte si klobouk a zabalte ručník na 30 minut. Umyjte bez použití šamponu.
 10. Jedno balení bezbarvé henny, 1 šlehaný protein. Tato vaječná maska ​​pro velmi mastné vlasy s přídavkem henny dokonale posiluje kudrlinky, dělá je pružná a měkká, dává jim přirozenou záři.
 11. Příprava další masky na vlasy: 20 g droždí, 20 ml vody, 1 protein. Kvasinky rozpustíme ve vodě a přidáme bílkoviny. Smíchejte směs do vlasů a nechte ji vysušit. Pak opláchněte hlavu a umyjte síranovým mýdlem.
 12. Z kiwi dostáváme účinnou masku pro mastné vlasy. Je nutné vzít tvrdé ovoce, které obsahují mnoho ovocných kyselin. S dvěma kiwimi vyjměte kůru, přidejte 2 kapky 9% jablečného octa. Rozpusťte směs rovnoměrně na prameny z kořenů, po 20 minutách umyjte masku.
 13. V rajčatech je obrovské množství přírodních kyselin, které potřebují mastné vlasy. Tyto kyseliny v rajčatech jsou aktivním nástrojem v boji proti pokožce pokožky hlavy. Výsledkem postupů bude snížení hmotnosti pokožky a vynikající čištění pramenů po dlouhou dobu. Z rajčat se ukáže velmi lehká maska ​​z obsahu tuku ve vlasech. Na vlasy aplikujte 100 ml rajčatové šťávy, jemně masírujte pokožku hlavy, nasaďte si klobouk, obalte ručníkem. Nechte masku půl hodiny.
 14. Hořčice je hlavní přísadou pro další masku pro mastné vlasy doma. Do 200 ml horké vody zředte 2 lžíce. l hořčice Smíchejte směs s dalším 1 litrem horké vody. Hořčice musí umyt vlasy a důkladně opláchnout teplou vodou. Díky této masce se produkce sekrece kožního mazu snižuje.
 15. Recepty Jehličnaté infuze se připravují velmi jednoduše. Dost v 1 litru vařící vody vařit 3 polévkové lžíce. l jehly jehel. Vaříme po čtvrtinu hodiny. Na vlasové kořeny je třeba každodenně aplikovat napuštěný odvar.

Aplikační technika

 • Masky pro mastné vlasy doma by měly být třepány do vlasů, pak byste měli nosit sprchovou čepičku (nebo obal s polyethylenem) nad hlavou, zabalte ručníkem a držte 10-20 minut.
 • Majitelé kadeřin smíšeného typu (když jsou kořeny tlusté a hroty jsou suché) by měly být masky na vlasy aplikovány pouze na kořeny a poškozené hroty by měly být namazány vyhřívaným olejem.
 • Jakákoli maska ​​proti mastným vlasům se omyje teplou nebo mírně studenou vodou. Horká voda zvyšuje pouze tvorbu kožního mazu.
 • Je nutné používat masky pro mastné vlasy 4-6krát měsíčně.

Ve stravě by měla omezit konzumaci tučných potravin. To je jediný způsob, jak snížit obsah tuku zevnitř. Mastné prameny vyžadují velkou pozornost, protože pro jejich péči je nutné používat speciální kosmetiku, která snižuje vylučování mazových žláz a provádí důkladné čištění pokožky hlavy.

Přirozené domácí prostředky se s tímto problémem vyrovnávají, nikoli horší než v obchodě. Kromě toho můžete kompetentně organizovat péči o kadeře, které jsou náchylné k tuku, ne horší než salon a s minimálními náklady. Tyto nástroje jsou navrženy tak, aby se účinně zbavili přebytečného tuku prameny.

Je třeba si uvědomit, že vzhled a stav vlasů je přímo spojen se zdravím pokožky hlavy. Pevná, zapálená, mastná pokožka hlavy může naznačovat vnitřní zdravotní problémy, stejně jako nedostatečnou péči o pokožku hlavy. To se vždy odráží ve stavu zámků.

Odstranění nadměrné mastnosti vlasů může být opatrná péče. Musíte použít jemný šampon, důkladně opláchnout prameny pod tekoucí vodou, provádět každodenní masáž hlavy.

Stres se velmi výrazně odráží ve vlasech. Nervový stres způsobuje mnoho nepříjemných účinků v těle. Z stresu pomůže gymnastika, meditace, hluboké dýchání, jóga a samozřejmě zdravý životní styl.

Pouze trvalá péče o tělo obecně a zvláště vlasy poskytnou krásné, silné, bujné a zdravě kudrnaté kudrlinky.

Pro Více Informací O Suché Vlasy