logo

Nejúčinnější domácí masky na vlasy

Za účelem řešení různých trichologických problémů nabízí lidová kosmetologie řadu receptů. Avšak uprostřed této rozmanitosti se každá žena snaží zvolit ty nejefektivnější podle principu "minimální prostředky - maximální efektivita". Samozřejmě, že jediná univerzální droga, která vyhovuje každé dívce nějakým vlasům, není. V "kosmetologii" v kuchyni je však taková kategorie jako nejlepší masky, pozitivní zkušenosti s používáním je známo mnoha. Jaké jsou nejúčinnější masky na vlasy - přečtěte si v tomto článku.

Výhody lidových léků

Proč mají doma masky tak oblíbenou po mnoho staletí? Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte zjistit, jaké výhody mají lidové prostředky:

 1. Domácí receptury jsou zcela přirozené, tedy šetrné k životnímu prostředí. A tento faktor, jak víme, je velmi důležitý pro všechny vlasy, bez ohledu na jejich stav, typ a další rysy.
 2. Přírodní kosmetické přípravky nedávají komplikace a vedlejší účinky.
 3. Domácí masky jsou naprosto dostupné a dokonce i levné (což není tomu u obchodů a salonních procedur) - koneckonců se jejich součásti nacházejí prakticky ve všech kuchyních nebo lékárnách.
 4. Směsi podle populárních receptů jsou rychlé a snadné.
 5. Masky, připravené doma, mají poměrně vysokou účinnost a vyřeší mnoho trichologických problémů (od vypadávání vlasů a nedostatečného růstu vlasů k tomu, aby se kudrlinky stočily a hladce).
 6. Účinek použití těchto směsí je poměrně stabilní.

Účinnost masky na vlasy

[vc_wp_tagcloud]
Masky, vařené doma, jsou velmi účinné. S jejich pomocí můžete:

 • řešit problém vypadávání vlasů a slabý růst vlasů;
 • obnovit poškozenou strukturu vlasů po barvení, bělení, curlingu a dalších podobných postupech;
 • posílit kořeny;
 • zbavit se lupin a rozštěpení;
 • hydratovat a nasytit nezbytné potraviny suché, křehké prameny;
 • normalizovat sekreci kožního mazu;
 • Dejte kudrlinky lesk, hladkost, měkkost a poslušnost.

Účinnost finančních prostředků na přírodním základě je nesporná, ale musíte pochopit, že je mnohem snazší problém zabránit, než se později vyřešit. Je důležité řádně zorganizovat péči: použijte šampon vhodný pro váš typ kudrlin; chránit vlasy před mrazem a slunečním světlem; čas na oříznutí špiček, například pomocí leštičky pro leštění písma Split Ender, aby se zabránilo jejich sekci.

TOP recepty

Navrhované recepty masky používané doma pro zastavení vypadávání vlasů, pro jejich intenzivní růst, obnovu, zvlhčení a výživné kudrlinky jsou nejjednodušší a nejvíce přístupné, ale zároveň velmi účinné. Doslova 1-2 měsíce použití - a výsledek vás příjemně překvapí.

Proti vypadávání vlasů a pro růst různých druhů vlasů

S hořčicí

 • Suchý typ

Hořčice v prášku (jedna polévková lžíce), Honey (tři lžíce L.), Jakýkoliv kosmetický olej vhodný pro suché kadeře (například olivový nebo lněný, dvě lžičky). Aplikujte směs na kořeny a izolujte je ručníkem. Po 15 minutách byl vypláchnut.

Hořčicí prášek (jedna polévková lžička) Zředěný na hustou kaši, přidává se citronová čerstvá šťáva (jedna polévková lžíce). Výsledná kompozice lubrikuje kořeny a potom se zapaluje oteplovací víčko. Doba expozice je 15 minut.

Hořčice je dobře známý "nepřítel" alopécie a aktivní stimulátor růstu vlasů, který také normalizuje tvorbu kožního mazu.

S pepřem

 • Suchý typ

Smíšená tinktúra červeného pepře, mastného kefíru, medu (ve stejných částech). Směs se třese lehkými masážními pohyby do kořenů, hlava je izolovaná. Promývací směs po půl hodině.

Příprava směsi tinktury červeného pepře, beztučného kefíru, kosmetického oleje, vhodného tuku typu kudrlin (například jojoba) - dvě lžíce. l každé součásti. Toto složení maže horní vrstvu pokožky, vlasy se zahřejí a výrobek se omyje za hodinu.

Další velmi oblíbenou složkou masky, kterou doma používáme při vypadávání vlasů a stimulaci růstu nových vlasů, je tinktura červeného pepře. Kompozice s určenou složkou mají antiseptický účinek na pokožku, posilují kořeny a dávají účesům husté vlasy.

S lukem

 • Suchý typ

Smíšená cibulová kaše (tři lžíce l.), Med a domácí kysanou smetanou (jedna polévková lžíce). Směs masíruje epidermis, izoluje hlavu a inkubuje po dobu 1 hodiny. Osušte masu jemným šamponem.

Cibule (150 ml) a citrónovou šťávou (50 ml) se smísí, přidá se lopuchový olej (poloviční čajová lžička). Výsledná kompozice se aplikuje na epidermis a izoluje se. Po uplynutí půl hodiny promyjte jemným šamponem.

Rada Chcete-li se zbavit nepříjemného cibulového pachu, opláchněte si vlasy po odstranění ošetřovací směsi vodou a citrónovou šťávou nebo oblíbeným esenciálním olejem.

Cibule, navíc ke zvýšení růstu kudrlin, eliminuje lupy.

S koňakem

 • Suchý typ

Smíšená brandy (jedna polévková lžička), Teplý med (lžička), Pounded egg yolk. Směs se aplikuje na kořeny a rozmazává se po délce pramenů. Hlava je zahřátá a výrobek je vyprázdněn za půl hodiny.

Příprava směsi brandy, citronové šťávy (jedna čajová lžička), teplý jojobový olej (st. L.), loupaný žloutek. Vlasy se zpracují touto směsí, pak se zabalí a nechávají se 30 minut.

Cognac směsi proti alopecii a urychlit růst kudrlinky - měkčí volba než hořčice a pepř. Ale také se ukázaly jako velmi dobré kosmetické výrobky používané doma při řešení mnoha problémů trichologie - od vypadávání vlasů a pomalého růstu vlasů až po jejich objem a lesk.

S oleji pro různé typy vlasů

 • Suchý typ

Do směsi se přidají teplé oleje z lopuchu, ricinového oleje, olivového oleje, mandlí, lněných semen a jojoby (20 ml každé složky), výsledná směs se aplikuje na kořeny, stárne 1,5 hodiny. Maska se omyje jemným šamponem.

Recept je založen na olejích pro suché vlasy, přidává se pouze více citronové šťávy (100 ml).

Maska pro růst vlasů s oleji - nejužitečnější. Koneckonců, oleje, které mají zpevňující, regenerační, vyživující a zvlhčující účinek, mají velmi pozitivní vliv na kudrlinky.

Pro obnovení vlasů

Obnova poškozených vlasů

 • S oleji

Stejné části lopuchu a ricinového oleje (předehřátý) jsou smíchány, přidává se citronová čerstvá šťáva (1 lžička) a touto směsí se zpracuje suché a čisté vlasy. Hlava je izolovaná a zrání po dobu půl hodiny.

Smíchejte zlikvidovaný vaječný žloutek a ricinový olej (1 polévková lžíce) a suché prameny se rozmíchají s připraveným médiem. Stárnou po dobu 5 hodin.

Kousek žitného chleba odřezaného z kůry a namočený v teplém mléce (hustá kaše by měla vypadat) se aplikuje na mokré vlasy, je izolovaná. Po půl hodině je velmi pečlivě vymyt.

Léčba barvených vlasů

 • S vejcem a brandy

Šlehané žloutky a brandy (100 ml) jsou smíchány a vlasy jsou rozmazané tímto výrobkem. Stárnou 30 minut.

Blender šlehaný banán (polovina ovoce), vaječný žloutek, med a citron čerstvý džus (jedna lžíce). Výsledný nástroj se používá jako běžný šampon.

Bylinná infuze se připravuje - drcený heřmánek, kopřivka, celandin, oregano (1 polévková lží) + vroucí voda (1 l), doba infúze - 3 hodiny, oplachované vlasy ve výsledném mléce, zabalené a uchované po dobu 1,5 hodiny.

Reanimace dělených konců

 • S medem

Smíchejte med (t.j.), Jakýkoli rostlinný olej (dvě lžíce. L.), žloutlý vaječný žloutek. Výsledná kompozice je rozmazána na koncích vlasů (možná i po celé délce), izolovaná lepícím filmem. Po půl hodině se promyje.

V mísiči se bifte dvě zralé broskve, teplé mléko (tři lžíce) a oreganoter (sedm kapek). Směs rozmazaných a izolovaných konců. Doba expozice je 30 minut

 • S ricinovým olejem a vitamíny

Smíšený vyhřívaný ricinový olej (dvě lžíce L.), olejové vitaminy A, E (tři kapsle). Konce vlasů jsou namočené do tohoto nástroje a jsou izolovány. Doba trvání návštěvy - 2 hodiny.

Výživové přípravky pro různé typy vlasů

Suchý typ

 • S ricinovým olejem

Teplý ricinový olej (100 ml), ovocný ocot (který je k dispozici doma) a glycerin (50 ml) a smíšené vejce se mísí. Suché nečisté kudrlinky jsou rozmazané touto směsí, izolované po dobu půl hodiny. Omyjte směs mírným šamponem.

Šlehačkový žloutek, vyhřívané oleje olivového původu, kokosový olej, lněná semena (každá 30 ml) se smísí a smíchají. Směs zpracovává celou hlavu, zabalená. Minimální doba expozice je 2 hodiny (nejlépe po celou noc). Po odstranění masky jsou prameny opláchnuty odvarováním / infuzí léčivých bylin.

Typ tuku

 • S citronem a česnekem

Stejné části citronových a aloežových džusů, teplého medu a nakrájeného česneku jsou smíchány do homogenní hmoty (jeden hřebíček). Výsledný produkt je zpracovaný vlas, izolovaný. Po 30 minutách se promyje jemným šamponem. Chcete-li odstranit česnek "chuť", vlasy jsou opláchnuty v bylinné odvar / infuze.

Surové kvasnice (st. L.) se zředí v teplé vodě (lžička), odloží se k fermentaci po dobu 15 minut. Přidá se zbité vejce a všechny tyto vlasy jsou ošetřeny touto směsí. Stojte pod izolaci po dobu 1 hodiny.

Hydratační směsi

 • S majonézou

Zpracovávají celou hlavu vlasů s majonézou (ta připravená doma - je mnohem užitečnější než obchod). Po uplynutí půl hodiny promyjte jemným šamponem.

Kořeny a prameny jsou rozmazané teplým kefírem (lze je nahradit jogurtem), zabalené ručníkem. Směs se promyje po 45 minutách.

Smíšený zahřátý med (st. L.) a mléko (200 ml) a výsledný produkt se aplikuje na vlasy. Pod izolací se udržuje po dobu jedné hodiny.

Navrhované masky na vlasy jsou uznávány za nejlepší, protože jsou rychlé a snadno se připravují v běžných domácích podmínkách, skládají se z přírodních ingrediencí a mají skutečně nepřekonatelný efekt.

9 masky, které můžete udělat doma s vlastními rukama

Dobře upravené zdravé vlasy jsou výsledkem metodické a pravidelné práce na sobě. Chcete-li získat elegantní vlasy, nemusí nutně trávit spoustu času a peněz v kosmetických salonech. Můžete se starat o vlasy doma, ve vhodnou dobu, pomocí časově testovaných masky nebo zábaly.

Péče o kadeře závisí na jejich stavu a přirozených datech. Po aplikaci účinných masek se můžete zbavit přebytečného tuku nebo sucha, lámavosti, nedostatku objemu a dalších problémů. Lesklé zdravé vlasy se stanou obvyklou normou, nikoli snem.

Masky pro vlasy tipy doma

Aby se kudrlinky na koncích neroztrhly, jednou za týden stačí je zpracovat olivovým olejem zahřátým na 40-45 stupňů a ponořit do něj suché špičky. Nástroj se rychle vstřebává, vytváří ochranný film, vyhlazuje keratinové váhy a podává jádro.

Pokud jsou hroty již vystřiženy, pomůže vám tato kompozice:

 • vaječný žloutek - 1 ks;
 • koňak nebo vodka - 10 ml;
 • med - 5 g.

Pro velmi suché a křehké vlasy můžete přidat 5 ml ricinového oleje.

Všechny ingredience jsou smetány se směšovačem nebo šlehačkou, dokud nejsou hladké, roztírají se po opláchnutí vlhkých konců vlasů a pečlivě třejí směs. Po 25 až 30 minutách vypláchněte. studenou vodou. V průběhu tohoto postupu není nutné zabalit vlasy filmem.

Dvě domácí týdny týdně během měsíce stačí k úplnému obnovení poškozené tyče. V budoucnu je možné kromě postupu olivového oleje navlhčit konce následující složení v noci před vyjetím do ulice:

 • srvátka - 30 ml;
 • citronová šťáva - 10 kapek.

Pro snadné použití se směs nalije do lahvičky s rozprašovačem, uložené v domácí lednici po dobu delší než tři dny.

Zvýšení hlasitosti doma

Chcete-li pomoct vlasům, můžete použít medové masky. Med může být použit samostatně aplikací na čisté, vlhké vlasy a následným zahříváním víčka po dobu 30-40 minut. nebo v kombinaci s dalšími léčebnými složkami.

Složení 1

Připravit:

 • med - 5 g;
 • jablečný nebo vinný ocet - 5 ml.

Přísady zamíchejte do 100 ml vody a dejte 3-5 krát vlhké čisté vlasy s intervalem 10-15 minut. Umyjte vodou bez mycího prostředku. Takovou masku můžete udělat doma pokaždé po umytí vlasů.

Složení 2

Tento recept nejen přidá objem, ale také posílí vlasové kořeny:

Po smíchání ingrediencí se maska ​​nanáší na vlasy navlhčené vodou, počínaje od kořenů, před umytí hlavy. O hodinu později se omyje hlavou obvyklým způsobem.

Pokud jsou vlasy velmi suché, můžete do směsi přidat 5 ml avokádového oleje a pokud chcete krmit vlasy - tři kapky vitamínů A a E

Domácí lékařské masky

Chcete-li odstranit lupy, zvýšit růst, zabránit ztrátě a zklidnění zanícené pokožky hlavy, jsou makeráty ideální jako masky - domácí olejové extrakty léčivých bylin.

Univerzální složení domácí masky

Pro vaření budete potřebovat:

 • olivový olej - 300 ml;
 • šalvěj - 15 g;
 • levandule - 15;
 • Rozmarýnový esenciální olej - 10 kapek.

Suchý šalvěj a levandule nalijte olej, trvejte na pokojové teplotě po dobu 10-14 dnů. Pak se filtruje přidáním éterického extraktu. Macerath se před mytím rozprašuje na vlhké vlasy po dobu 1-1,5 hodiny, obaluje je plastovým obalem a tepelnou izolací se speciální hlavou nebo ručníkem. Smíchejte směs pravidelným šamponem.

Domácí masku od pádu

S intenzivní ztrátou vlasů pomůže macerovat, vařené na listy břízy nebo kopřivy. Pro 300 ml olivového oleje vezměte 200 g čerstvě nasekaných surovin. Trvejte na 5-7 dní.

Také doma od pádu, zábaly s ricinovým olejem po dobu 2,5 - 3 hodiny, což by mělo být provedeno jednou týdně po dobu šesti měsíců s přestávkou tří měsíců, pomohou dobře.

Intenzivní domácí maska ​​růstu

Probudit spící vlasové folikuly, aby své oblíbené kosmetické oleje pro vlasy, přidají se 3 ml alkoholu tinktury červená paprika (30 ml báze), a pak se aplikuje na kořeny 10-15 min., Balení vaše hlava teplou šálu.

Domácí maska ​​pro poškození

Negramotné zbarvení, zvýrazňování, perm a časté použití kroužkování nebo žehlení změní strukturu vlasů, což je tenké, křehké a bez života. Tuto situaci lze napravit doma s použitím následujících složek, a to jak samostatně, tak v kombinaci:

 • kefír - hydratuje, vyživuje vlasovou šachtu;
 • Cognac - přidává lesk;
 • vaječný žloutek - obnovuje vlasovou strukturu díky komplexu aminokyselin;
 • grapefruitová šťáva - oživuje, vyhlazuje poškozené keratinové váhy;
 • olejové roztoky retinolu (vitamín A) a tokoferolu (vitamín E);
 • oleje z jojoby, makadamie, sezamu.

Klasická domácí maska ​​na vlasy po neúspěšném barvení nebo perm se skládá z následujících komponent:

 • kefír - 150 ml;
 • sezamový olej - 10 ml;
 • grapefruitová šťáva - 15 ml.

Po smíchání všech složek se směs nanáší na suché, špinavé vlasy po dobu 40-45 minut, opláchne se šamponem, opláchne vodou a brandy (10 ml na 0,5 l vody).

Maska je velmi účinná. Pro terapeutické účely se používá každých pět dní a pro prevenci po barvení nebo curlingu - jednou za 10 dní.

Domácí maska ​​pro slabé vlasy

Po tvrdé stravě nebo nemoci mohou být vlasy slabé a bez života. V tomto případě je hlavním úkolem napájet kořeny a pokožku hlavy, aby se obnovily folikuly.

Chcete-li obnovit původní strukturu doma, použijte:

 • kosmetické oleje - mandle, ořech, jojoba, obsahující vitamín E a komplex nenasycených mastných kyselin;
 • cibulová šťáva;
 • bezbarvá henna;
 • silné odrůdy kopřivy;
 • kakaový prášek nebo hořčice.

Účelem těchto postupů je aktivovat krevní oběh v pokožce hlavy a její následnou výživu.

S největším účinkem v tomto případě kompozice funguje:

 • kosmetické oleje - mandle a vlašský ořech - 10 ml;
 • čerstvá cibulová šťáva - 5 ml.

Složky se smísí v těsně uzavřené lahvičce (bez kovu!), Protřepejte, až se získá homogenní emulze. Směs se aplikuje na čistou, mírně vlhkou pokožku hlavy, která se otírá do kořenů, zabalená plastovým obalem a ručníkem po dobu 15 minut. Umyjte šamponem s následným (povinným!). Použití balzámu.

Domácí ošetření se provádí dvakrát týdně po dobu 5-6 týdnů.

Cibulová šťáva je problematické - dráždivý zápach, včetně zbytkového dráždivého účinku na sliznice. Pokud s ním nechcete pracovat, můžete použít kompozici:

 • silný odvar z kopřivy - 10 ml;
 • ořechový olej - 15 ml;
 • 5% roztok vitaminu C - 1 ampulka.

Ze složek připravte emulzi podobnou předešlému receptu, protřete do kořenů, nechte hodinu s izolací, opláchněte.

Namísto odvaru kopřivy můžete vzít 5 g kakaa nebo suché hořčice, ředit je před mícháním s vodou do stavu kapalné suspenze.

Bezbarvá henna pro oslabené vlasy doma se vaří podle pokynů a přidá se 10 g medu. Tato domácí maska ​​se uchovává na vlasy po dobu 40-50 minut, poté se omyje teplou vodou a šamponem.

Po procedurách s frekvencí jednou za 7 až 10 dní se vlasy nejen zcela obnoví a posilují, ale stane se leskem, bujným a stane se poslušným při stylu.

Domácí masky pro zesílení a hladkost vlasů

Tenké vlasy mohou být problémem, protože jsou snadno elektrifikovány, špatně stylizovány a neochvějně vypadají. Doma, abyste je zahustili, můžete použít:

Jako další složky v maskách používaných pro zahušťování citronové šťávy, vápno roztoku kyseliny askorbové v ampulích a jojobového oleje (to je také nazýván rostlinný vosk), které dávají vlasy hladké a zvládnutelné.

Složení 1

Pro vaření budete potřebovat:

 • sójový protein - 20 g;
 • cukr nebo prášek z něj - 20 g;
 • 5% roztok kyseliny askorbové - 1 ampulka.

Zmícháme přísady, postupně přidáváme vodu a bít, dokud se nedosáhne hladké, načechraná hmota. Aplikujte masku na čisté vlhké vlasy a rovnoměrně rozdělujte prameny. Po půl hodině se po dobu půl hodiny vypláchne vodou při pokojové teplotě bez šamponu. Přirozeně vysušte.

Složení 2

Smíchejte 10 g želatiny a 50 ml teplé vody. Po půl hodině filtr přidejte 5 m šťávy z aloe, nanášejte čisté, mírně vysušené vlasy z kořene na špičku. Stojte 20-25 minut. Vypláchněte.

Aby se vlasy hladily doma, do masky se přidá 5 ml jojobového oleje a do lesku se přidá několik kapek citronové šťávy.

Domácí masky pro zesílení a hladkost se používají pokaždé po umytí vlasů po dobu dvou měsíců. Pak udělejte přestávku po dobu 5-6 týdnů.

Domácí maska ​​s přebytečným tukem

Zvýšená sekrece kožního mazu může být předem určena geneticky nebo vyvíjena jako důsledek podvýživy, hormonální nerovnováhy, během těhotenství. Masové žlázy můžete upravit doma pomocí masky pomocí:

 • kosmetická hlína - zelená, černobílá (kaolin);
 • 3% peroxid vodíku (k dispozici v lékárně);
 • kyselé ovocné a bobulové šťávy (citrón, brusinka, grapefruit atd.);
 • kefír;
 • hořčice;
 • kvasnice.

Nejjednodušší a nejúčinnější je složení:

 • zelená nebo bílá hlína -10 g;
 • 3% peroxid vodíku - 1 ml.

Jíl se zředí vodou do stavu suspenze, přidá se peroxid vodíku, roztírá se na vlhkém vlasu před praním, začíná od kořenů. Nechte 10 minut. bez zahřátí, umyjte šamponem a poté použijte kondicionér k uzavření keratinových vah, které se během postupu otevřou.

Pokud je zvýšený obsah tuku doprovázen lupinami, pak místo černé zelené hlíny je černá.

Domácí kvasnicová maska

10 g kvasnic, zředěných 50 ml teplé vody se špetkou cukru, nechte 15 minut. Poté přidejte:

 • 10 ml kefíru;
 • 5 g zelené hlíny.

Po míchání okamžitě aplikujte na suché znečištěné vlasy, zabalte na 30 minut, umyjte. V tomto případě není použití kondicionéru po praní nezbytné, protože kefír má vlastnost uzavření pórů vlasů.

Domácí maskovací maska

20 g suchého prášku se rozpustí s vodou, aby se vytvořila suspenze, přidá se 10 g medu pro extrakci toxinů a 5 ml arganů. Směs se předtím omyje hlavou v kořenech a pak se nanáší na mokré prameny. Po 20 minutách umyjte šamponem. nebo dříve v případě těžkého pálení. Po umytí vlasů nezapomeňte použít vhodný balzám.

Doma doma všechny masky z mastných vlasů před mytí hlavou nejméně dvakrát týdně.

Výživné domácí masky

Vlasy jakéhokoli druhu potřebují pravidelné krmení, zejména na jaře a na podzim, po dovolené na moři nebo ve venkovském domě. Sezení se konají každých 7-10 dní po dobu jednoho a půl měsíce.

Domácí maska ​​na suché vlasy

Volné suché vlasy potřebují intenzivní výživu. Při přípravě masky doma:

 • zralé avokádo - 1 ks;
 • arganový olej nebo sezam - 5 ml;
 • vaječný žloutek - 1 ks.

Avokádo je rozdrcené (bez kůže), pak se šlehačkou a máslem až do hladkosti. Aplikujte na špinavé zvlhčené vlasy, izolované na půl hodiny, omyjte šamponem.

Po prvním zasedání začnou vlasy leskat a příjemně vypadají.

Domácí maska ​​pro normální

Chcete-li dodat tento typ vlasů doma, použijte kompozici:

 • zakysaná smetana - 30 g;
 • vejce - 1 ks;
 • 5% vitaminu C - 1 ampule.

Beat vejce se zakysanou smetanou, přidejte kalcium. Před mytím otepleme 40-50 minut.

Efekt masky se objeví okamžitě. Kudlanky ožívají, lesknou se a dobře se hodí.

Domácí maska ​​na tuky

Tento typ srsti vyžaduje také další výživu. Chcete-li to provést, použijte:

 • odrůdy bylin (heřmánek, šalvěj, rozmarýn, levandule);
 • esenciální oleje z eukalyptu, jedle, borovice;
 • Arganový olej, který se rychle vstřebává, vytváří tenký ochranný film.

Chcete-li připravit masku doma, vezměte 10 ml arganového oleje a 20 ml silného odvaru doporučené byliny. Suspenze se připraví z směsi oleje a vody přidáním 3-5 kapek vhodného silice.

Směs se aplikuje na čisté vlhké prameny a kořeny bez izolace, důkladně se třepe. Pokud je to žádoucí, může se postup aplikace opakovat po 15 minutách. Po 40 minutách vypláchněte. šampon

Účinkem tohoto postupu je svícení svěžích vlasů.

S nedostatkem času doma

Zástava krásných a zdravých vlasů je systematickou péčí. Nemáte-li čas na plné zasedání, můžete použít domácí recepty jednoduchých masek:

 • Před vypraním části šamponu na dlani zředěte vodou a přidávejte 1-2 kapky esenciálního oleje. Aplikujte na vlasy, pečlivě masírujte a opláchněte.
 • Třepeme kefír na suché kořeny a vlasy, necháme 5-10 min. umyjte. Maska je vhodná pro všechny typy vlasů. S přebytečným tukem můžete přidat špetku soli a chcete-li navlhčit kadeře - trochu cukru.
 • Tučným písmem namísto šamponu můžete vyzkoušet myčku hlavou hořčicí a ředit vodou do stavu zavěšení. Po umytí umyjte vlasy vodou vodou s citronem, brusinkou nebo jablečným octom (10 ml / 1 l vody).
 • Ideální pro rychlou péči o olej argan. Aplikuje se na vlhké vlasy po umytí dlaněmi po lehkém navlhčení olejem. S suchým typem můžete použít sezam.
 • Zmáčkněte dva surové žloutky vodou, umyjte vlasy touto směsí a opláchněte okyselenou vodou. Tento recept je vhodný pro suché a normální vlasy.

Aby vlasy potěšily oko při pohledu na sebe v zrcadle, musíte se o něj postarat nejen masky, ale také organizovat správnou výživu, vzdát se špatných návyků (kouření, alkohol), užívat vitamínových komplexů předepsaných lékařem.

Masky na vlasy doma

Aby vlasy byly krásné a zdravé, je nutné je řádně pečovat. Ale v moderním světě nemají všechny ženy dostatek času a peněz na návštěvy kosmetických salonů. A stojí za to, že zaplatíte velké částky peněz za služby profesionálů, pokud je možné připravit masky doma, což dá ženským vlasům sílu, krásu a elasticitu.

Jak udělat masku na vlasy doma

Make masku doma je docela jednoduché, protože všechny přísady lze zakoupit v blízkém obchodě s potravinami a lékárnou. Ve většině případů příprava kompozice trvá minimálně, ne více než půl hodiny, ale účinek trvalé péče o vlasy bude úžasný.

Než připravíte a aplikujete masku na vlasy, stojí za to prověřit stav vlasů a rozhodnout, jaký efekt chcete dosáhnout. Koneckonců, pokud žena má velmi slabé vyčerpané křehké vlasy, pak hořčicí masky pro růst jen uškodí, ale nutriční masky vyrobené z rostlinného oleje budou velmi užitečné. Je také dobré prozkoumat všechny pozitivní a negativní aspekty používání masky a zvolit pro sebe nejlepší možnost.

Než začnete připravovat kompozici, znovu se ujistěte, že jste si koupili všechny ingredience a máte dostatek času, protože pokud budete mít směs na vašich vlasech méně, než by měla být, pak bude pozitivní efekt téměř nepostřehnutelný. Pokud je vše v pořádku, můžete začít připravovat masku. Během vaření je lepší nechat experimentovat se složkami a proporcemi, protože to může být odlišné (a nejčastěji negativní). Přísně dodržujte recept a nikdy ji nepřehánějte.

Recepty na vlasové masky doma

Ve světě existuje obrovský počet receptů na přípravu masky na vlasy. Podívejme se na nejoblíbenější a nejúčinnější masky, které si můžete vařit doma.

Maska oleje. Tato maska ​​je univerzální, může být použita ke zlepšení vzhledu všech typů vlasů. Příprava je elementární: v poměru 9 k 1 rakytníku a slunečnicového oleje se mísí. Směs olejů je třepána do kořenů s masážními pohyby, po které je hlava pokrytá plastovým uzávěrem nebo běžným lepícím filmem. Po hodině se vlasy důkladně omyjí šamponem. Nedoporučuje se používat tento přípravek častěji než dvakrát týdně. Řepovitý olej robí vlasy živější a lesklé, kromě toho aktivuje regenerační možnosti. Slunečnicový olej vyživuje vlasy a vlasovou pokožku vitamíny A, B, E a D, oleinové kyseliny, třísloviny a spoustu různých minerálů a stopových prvků.

Maska pro suché vlasy se připravuje z těchto složek:

 • jedno kuřecí vejce;
 • čajová lžička glycerinu;
 • čajová lžička octa (optimálně jablko);

Všechny složky jsou smíchány až do homogenní hmoty. Poté se výsledná kapalina třepe do kořenů a také se rozděluje po celé délce pramenů. Hlava musí být pokryta plastovou čepičkou, na kterou se může vítnout vyhřívaný ručník. Po 30-40 minutách je vše umyté teplou vodou. Chcete-li zvýšit účinek, můžete vlasy umyt roztokem vaječného žloutku.

Glycerin, který je součástí masky, působí jako velmi aktivní zvlhčovač, stimuluje výměnu tekutin mezi vlasovými folikuly a hlubokými podkožními vrstvami, eliminuje nadměrnou suchost. Tyto kompozice však nelze užívat déle než měsíc, protože účinek glycerinu bude naopak: vyčerpá pokožku hlavy, což je velmi suché.

Ricinový olej a žloutky stimulují růst vlasů a zároveň chrání před ztrátou vlasů. Díky těmto přísadám vlasy začínají aktivně růst a vlasy se stávají silnějšími, zdravějšími a krásnějšími.

Ocet, zejména jablko, revitalizuje pokožku hlavy a vytváří kudrlinky bujnější, ale zároveň poslušné.

Hydratační maska ​​je připravena základní. Obvyklý jogurt se odebírá a zahřívá na 37 stupňů, po kterém se rozšiřuje na pokožku hlavy a po celé délce pramenů. Po 30 minutách se znovu zahřátý jogurt aplikuje na vlasy a masíruje se pět minut. Poté je maska ​​omyta teplou vodou bez šamponu.

Kysané mléko přivádí vlasy s vitamíny A, C a PP, s vápníkem, mikro a makro prvky, polynenasycenými a mononenasycenými mastnými kyselinami a dalšími důležitými prvky, díky nimž jsou vlasy živé a dobře upravené.

Maska vajec bude velmi užitečná pro ty, kteří mají velmi suché a křehké prameny. K jeho přípravě bude zapotřebí:

 • dva žloutky;
 • tři lžíce arniky;
 • dvě lžíce lopuchového oleje.

Všechny přísady jsou umístěny ve skleněné misce a důkladně promíchány, dokud nedosáhne homogenní hmoty, která se vloží do vlasových kořenů a rozptýlí se po celé délce. Na hlavu je položena polyetylénová čepička, na které je navinut vyhřívaný ručník. Po čtyřicet minut je maska ​​pečlivě omyta hlavou.

Složení kuřecího žloutku zahrnuje lecitin a celý komplex aminokyselin nezbytný pro vlasy. Pod vlivem vaječného žloutku kudrlinky jsou zdravější a hedvábné.

Rostlinný olej po staletí byl používán ke zlepšení stavu vlasů. Vzhledem k tomu, že aktivuje krevní oběh v pokožce hlavy, vlasy začínají růst mnohem rychleji. Navíc tento olej chrání před ztrátou a lupinami.

Tinktura arniky je nasycena taníny, které normalizují uvolňování tuku skalpem, také arnika dokonale chrání před ztrátou.

Maska pro suché a ušpiněné špičky. K jeho přípravě bude zapotřebí:

  jeden žloutek;

Začneme tím, že se česnek rozemelí, pak se přidávají všechny ostatní přísady a vše se smíchá, dokud se nedosáhne dokonale homogenní směsi. Maska je aplikována masážními pohyby na pokožce hlavy, stejně jako po celé délce pramenů. Po nanesení masky je hlava pokrytá plastovým uzávěrem a vyhřívaným ručníkem. Čtyřicet minut je čekal, a pak se maska ​​vypláchne teplou vodou bez šamponu.

Cesnak posiluje vlasy a chrání je před pářením a majonéza dělá vlasy lépe upravené a zdravější.

Med obsahuje více než sedmdesát organických sloučenin, které pozitivně ovlivňují vlasy a pokožku hlavy. Kromě toho je v medu velké množství různých mikro a makroekonomických prvků. Med je schopen zlepšit stav pletenin a dokonce částečně obnovit uštěpené konce.

Výživná maska ​​na vlasy je vyrobena z těchto složek:

 • polévková lžíce ricinového oleje;
 • lžíce olivového oleje;
 • jeden žloutek.

Všechny složky jsou důkladně promíchány ve skle, aby se získala homogenní hmota, která se nanáší na pokožku hlavy a aplikuje se na celou délku vlasů. Maskovaná hlava musí být pokryta plastovým uzávěrem a vyhřívaným ručníkem. Po půl hodině může být maska ​​odmyta běžnou teplou vodou a šamponem.

Olivový olej, který je součástí masky, chrání vlasy před všemi druhy poškození a zároveň dodává lesku a sílu. Tato přísada je ideální pro zlepšení stavu suchých křehkých vlasů.

Maska s koňakem pro mastné vlasy je tvořena následujícími složkami:

 • jeden žloutek;
 • lžíce olivového oleje;
 • čajová lžička medu;
 • čajová lžička henny;
 • čajová lžička brandy.

Všechny složky jsou důkladně promíchány ve skleněném hrnečku. Poté je výsledná směs impregnována ručníkem, který se nanáší na hlavu. Na ručník je navinut plastový obal a na něj je navinut další suchý, ale vyhřívaný ručník.

Cognac aktivuje krevní oběh v kůži, takže vlasy začnou růst aktivněji. Také koňak přispívá k tomu, že jsou méně vykostěné.

Henna, která je součástí masky, normalizuje rovnováhu tuku v pokožce hlavy a také zlepšuje stav vlasů. Ale stojí za to pamatovat, že henna je aktivní přírodní barvivo, takže musíte koupit pouze čistou, bezbarvou henu.

Maska pro velmi mastné vlasy se připravuje z ingrediencí jako:

 • čajová lžička medu;
 • čajová lžička citronové šťávy;
 • česnek;
 • čajová lžička agave šťávy.

Všechny složky jsou důkladně promíchány a naneseny na hlavu, která je pak pokrytá plastovým uzávěrem a ručníkem na izolaci. Po čtyřicet minut je maska ​​vypláchnuta. Aby se odstranil nepříjemný zápach česneku, je nutné hlavu umýt zahřátou vodou s malým přísadou hořčičného prášku.

Citronová šťáva ve složení masky minimalizuje olejovitost vlasů a současně je nasycuje vitaminem C.

Agarová šťáva aktivuje fungování vlasových folikulů, což nejen stimuluje růst vlasů, ale chrání je před vypadáním.

Maska pro růst vlasů aktivuje fungování pokožky hlavy a vlasových folikulů tak, aby vlasy začaly růst aktivněji až o jeden centimetr týdně. Pro vaření budete potřebovat:

 • čajová lžička ricinového oleje;
 • lžička lopuchového oleje;
 • dvě čajové lžičky citronové nebo břízy.

Všechny ingredience se smíchají a nanášejí se na hlavu a vlasy a pak se čtyřicet minut skrývají pod plastovou čepičkou. Po čtyřicet minut se vlasy důkladně omyjí teplou vodou a šamponem.

Maska pro posílení vlasů bude velmi užitečná pro lidi, kteří mají velmi křehké vyčerpané prameny. Chcete-li připravit masku, musíte získat následující složky:

 • sušená kopřiva;
 • sušený plantain;
 • vysušený lék z heřmánek;
 • chlebový chléb (černý nebo žito).

Chcete-li připravit masku, měli byste nalít lžíci bylinky kolekce s jedním nebo dvěma sklenicemi vařící vody a nechat hodinu. Potom se infuze bylin filtruje a chlebová drť se v ní rozpustí. Výsledkem je kaše z odvaru bylin a chleba, takže tato kaše se aplikuje na pokožku hlavy a celou délku vlasů. Hlava je pokryta přilnavou fólií a navíc je ohřívána ručníkem. Po hodině se maska ​​vypláchne teplou vodou bez pomoci šamponu.

Maska cibule se velmi snadno připravuje. Cibulku je třeba nakrájet a z ní vytlačit šťávu, která se pak smísí s přírodním medem. Výsledná směs se aplikuje na celou délku vlasů, stejně jako masážní pohyby na pokožce hlavy. Hlava je pokryta přilnavým filmem a izolována ručníkem. Po čtyřicet minut je vše umyté teplou vodou. Pokud jsou vlasy velmi mastné, můžete do masky přidat jednu lžíci alkoholu, minimalizuje uvolnění tuku skalpem. Ale aby se zbavili lupů, směs ricinového oleje by měla být smíchána se směsí cibule a medu. Také by nebylo nadbytečné umývat vlasy v odvaru z cibule, protože takový odvar bude posílit a učinit je krásnějšími.

Jedinou nevýhodou cibulových masek je to, že specifický cibulový zápach se vstřebává do vlasů a je téměř nemožné ho zbavit. Ale aby byl vůně co nejslabší, okamžitě po odstranění masky je nutné vlasy omyt v okyselené vodě. Pro okyselení je nutné do vody přidat vodní nebo jablečný ocet v množství jedné čajové lžičky na jeden litr vody.

Recepty na domácí masky na vlasy

Pro zdravé a krásné vlasy je nutná pravidelná péče. Kosmetický průmysl nabízí kosmetické krémy a drahé salonní procedury pro posílení vlasů, ale můžete se podívat na velkolepé, pokud používáte masky pro domácí vlasy.

Důležité součásti domácí masky

Při nákupu kosmetiky v maloobchodních prodejnách málo lidí ví, jak jsou vlasové masky užitečné. Recepty jsou takové, že kombinují různé přírodní ingredience.

Užitečné a škodlivé produkty pro růst vlasů

Doma se skladby připravují na základě výrobků, které lze snadno nalézt v každé kuchyni. Chcete-li připravit užitečnou kompozici, potřebujete znát typ vlasů a určit problém, který je třeba zbavit.

Důležitými komponentami vlasových masek jsou:

 1. Kefír.
 2. Želatina.
 3. Hořčice
 4. Kvasinky
 5. Zlato
 6. Ropový olej.
 7. Cognac.
 8. Kuřecí vejce.
 9. Majonéza.
 10. Clay
 11. Červená paprika.
 12. Esenciální oleje jsou také přidány do vlasů masky doma.

Recepty mohou obsahovat takové přírodní oleje:

Chcete-li zahájit proces podporující zhrubnutí vlasů, použijte masku s olejem z ořechů nebo semenem hroznů. Živé masky s olivovým olejem a rybí tuk jsou široce rozšířené.

Smetana je výživný produkt, který se používá v léčivých maskách v kombinaci s obilnými výrobky, které obsahují minerály a mnoho vitamínů.

Chcete-li se zbavit problémů s lupinami, antibakteriální složky by měly být přidány k léku. Pro tento účel je vhodný olej z čajovníku, který se používá v omezených množstvích kvůli silné alergenitě.

Chcete-li, aby vlasy byly měkké, můžete použít různé oleje a pro tuhost přidat hennu. Pro změkčení vlasů vložte ocot do ošetřovací masky nebo použijte odrůdy z rostlin.

Odborníci doporučují opustit masky, ve kterých jsou syntetické součásti. Výrobci populární péče o kosmetiku v 96% případů přidávají látky, které otravují tělo. Alternativou jsou masky na vlasy vyrobené doma. Recepty jsou k dispozici všem.

Masky pro růst vlasů

Pokud vlasy přestaly výrazně růst, je zapotřebí růstový aktivátor s oteplovacími produkty, jako jsou:

 • hořčice;
 • šťáva získaná z česneku nebo cibule;
 • pepřové oleje.

Tyto ingredience je třeba přidávat velmi pečlivě, s ohledem na jejich agresivitu a silný zápach. Úplné vyprázdnění masky trvá několik dní.

Horní maska ​​na vlasy

Složení hořčičné masky, které pomůže stimulovat růst, je:

 • 1 polévková lžička. suchá hořčice;
 • 100 ml kefíru.

Vaření:

Hořčice je třeba nalít do kefír a uchovávat po dobu čtvrtinu hodiny. Konečný produkt je vyžadován pouze pro kořeny. Současně je nutné zajistit, aby nedošlo k zasažení kůže a konců vlasů. Je lepší pozvat někoho, kdo by v této záležitosti pomáhal.

Poté musíte zabalit hlavu ručníkem a zůstat v tomto stavu po dobu 15 minut. Pokud je pocit slabého pocitu hoření, pak je to normální, ale pokud jsou pocity nesnesitelné, maska ​​by měla být okamžitě vymyta, jinak by mohlo dojít k popálení. Maska se vypláchne pouze vodou. Postup musí být opakován po 6 dnech.

Maska na vlasy s lopuchovým olejem

Ropový olej má dobrý účinek pro zrychlený růst vlasových pramenů. Pro přípravu terapeutického činidla jsou zapotřebí následující produkty:

Všechny součásti masky musí mít stejné podíly. Pro střední vlasy potřebujete 1 polévkovou lžíci. l všechny produkty. Výsledný nástroj by měl být aplikován na kadeře a lehce masírovat pokožku hlavy.

Maska je potřeba držet po dobu 2 hodin a pak jednoduše umyjte studenou vodou, do které musíte vytlačit několik kapek citrónové šťávy, abyste neutralizovali cibulový zápach.

Maska na vlasy s vejcem a medem

Komponenty:

 • vejce - 1 ks;
 • medu a olivového oleje ve stejných podílech.

Pro střední vlasy je nutné míchat med s olivovým olejem, každé 2 lžíce. a naléváme vejce.

Tato terapeutická hmota se aplikuje na vlasy a dá se na ohřívací obvaz. Maska na ošetření musí být uchovávána po dobu 30 minut a poté promyta vodou. Specialisté v tradiční medicíně doporučují, aby byla tato maska ​​používána pravidelně - 6krát za 30 dní.

Maska s Dimexidem

Znamená to, že Dimeksid lze koupit téměř ve všech lékárnách. Jeho vlastnosti přispívají k aktivaci vlasových kořenů, takže rostou rychleji.

Složení:

 • Dimexid - 1 lžička;
 • castorc - 1 lžička;
 • lopuchový olej - 1 lžička;
 • esenciální olej - 5 kapek;
 • vitamíny A a E - 1 lžička.

Olejová základna musí být zahřátá, demi-mixid musí být ředěn 1: 3 vodou, aby se zabránilo popálení. Všechny komponenty dobře promíchají a rovnoměrně pokrývají celou délku pramenů. Vytváří efekt koupele na vlasy a chodí po masce na vlasy po dobu 20 minut a pak je vypláchne vodou.

Kvasinková maska

K přípravě kompozice bude vyžadovat 1 polévková lžíce. l suché droždí a 1 dobře šlehaný, aby se dostala proteinová pěna.

Do proteinu se přidá suché kvasinky. Směs je aplikována na kudrlinky s masážními pohyby. Tím vznikne efekt koupele po dobu 60 minut a poté je nutné dobře opláchnout hlavu šamponem.

Podle druhého populárního receptu se 30 g suchého droždí zředí vodou při teplotě místnosti a přidá se špetka cukru.

Tento lék je po určitou dobu ponechán na hlavě. Stlačte džus z ¼ žárovky, přidejte 10 kvapky vitaminu A do roztoku kvasinek.

Tato kompozice je nutná pro tření masážních pohybů ve vláknech od kořenů. Nástroj se udržuje na vlasu po dobu 40 minut a poté se omyje teplou vodou.

Masky pro bohaté barvy

Někdy chcete zesvětlit trochu barvy vlasů nebo je nasytit. Pro blond vlasy se používá citronová šťáva nebo bohatý heřmánkový odvar. Díky těmto přísadám mají prameny jemný odstín.

Pro bělené vlasy je nutná maska ​​složená z fermentovaných mléčných výrobků:

Pokud chcete zdůraznit červenou barvu, pak maska ​​vyžaduje kapku rozmarýnového oleje nebo přidat silné listy čaje.

Masky se aplikují na různé typy vlasů podle stejného principu. Obsah masky by měl být vždy aplikován na čistě umyté vlasy a držen po dobu 40 minut a pak je opláchnout vodou.

Masky, ve kterých nejsou žádné agresivní součásti, mohou být co nejlépe ponechány na vlasy přes noc.

Masky s ricinovým olejem pro vypadávání vlasů

Existuje mnoho receptů na domácí masky, které zabraňují vypadávání vlasů.

Součásti jedné z nejoblíbenějších receptů jsou:

 • Ricinový olej - 1 polévková lžička. l;
 • luk - 1 hlava;
 • tincture of calendula - 1 polévková lžička. l;
 • horký med - 1 polévková lžíce. l;
 • Koňak - 1 polévková lžíce. l;
 • pepřová tinktura 1 polévková lžíce. l;
 • žloutek - 1 ks.

Kolečko musí být zahřáté a stlačit 1. z luku. l šťáva. Všechny součásti musí být smíchány a naneseny na hlavu a pak vytvářet parní efekt a udržovat masku po dobu 1 hodiny. Poté dobře opláchněte vlasy vodou a citrónovou vodou, abyste zničili vůni cibule.

Hydratační maska ​​pro suché vlasy

Chcete-li zlepšit stav suchých vlasů, použijte masku s vlasy hydratační vlastnosti doma.

Cibulová maska

Cibule, kromě toho, že aktivuje růst kudrlin, docela dobře vede k boji proti lupům. Chcete-li připravit masku pro suché vlasy, budete potřebovat:

 • cibule kaše - 3 polévkové lžíce. l;
 • zakysaná smetana - 1 polévková lžíce. l;
 • med - 1 polévková lžíce. l

Všechny součásti jsou smíchány a naneseny jemně masírovány. Izolujte hlavu a lékařská směs zůstává po dobu jedné hodiny.

Po určité době se vše promyje jemným šamponem.

Kvasková maska

Je důležité bojovat proti lámavosti vysušených poškozených vlasů. Připravte masku na vlasy podle tohoto receptu:

 • mandlový olej - 1 díl;
 • castorka - 2 části;
 • cukr - 15 g;
 • kvasnice - 30 g

Smíchejte oleje 1: 2 a mírně zahřejte kompozici pomocí vodní lázně, nalijte cukr a kvasnice. Kapacita zařízení se umístila na teplé místo pro aktivaci kvasinek. Když se maso zvedne, musí rychle pokrýt pramen vlasů a nechat po dobu 30 minut, poté opláchnout teplou vodou.

Barevná maska

Pro přípravu této masky je nutné přidat 2 lžíce na 2 žloutky. l lopuchový olej, důkladně promíchat a lehce masírovat, aplikovat na prameny. Směs se udržuje 30 minut a pak se promyje vodou.

Maska kokosového oleje

Složení kokosové masky je následující:

 • med - 1 lžička;
 • kokosový olej 1.l;
 • Yang-ylangový olej - 5 kapek.

Smíchejte med s kokosovým olejem a zahřejte kompozici pomocí vodní lázně a poté přidávejte esenciální olej. To znamená, že se nejdříve vnese do epidermis hlavy a poté se rozdělí na prameny. Směs stát 30 minut. Omyjte šamponovou vodou.

Olejové masky na vlasy

Účinek masky na mastné vlasy je zaměřen na snížení sekrece mazových žláz.

Maska s citronem a cibulí

Složení:

 • cibulová šťáva - 150 ml;
 • citronová šťáva - 50 ml;
 • lopuchový olej - 1/2 lžičky.

Všechny složky je třeba smíchat a aplikovat na prameny a poté po půl hodině vytvořit parní efekt po vypršení platnosti, promýt složení jemným šamponem. Odborníci doporučují umýt hlavu teplou vodou s citrónovou šťávou, aby se zabránilo vůni cibule.

Maska s aloe

Složení nutriční masky má následující složky:

 • Aloe - 3 lžíce;
 • Cognac - 20 ml;
 • 1 žloutku;
 • med - 2 lžíce. l
Maska aloe vera je účinná při vypadávání vlasů.

Některé listy aloe potřebují stříhat a dát do ledničky po dobu 1 týdne. Poté je uzemněn pomocí mixéru. Položte ve skleněném nádobí 3 polévkové lžíce. l, nalijte nápoj a žloutek, přidejte teplý med. To vše se smíchá a pak se rozdělí na prameny a ohřívá se zhora. Přípravek je ponechán po dobu půl hodiny, poté složku opláchněte jemným šamponem.

Maska s koňakem

Směsi s přídavkem brandy, navíc k řešení problému mastných vlasů, se používají ke zlepšení jejich růstu. Vyřeší mnoho trichologických problémů a dokonce i vlasy získávají objem a lesk. Přírodní lék účinně léčí barvené vlasy.

Tato maska ​​vyžaduje následující produkty:

Oddělíme žloutek od vajíčka a dobře porazíme a do směsi vnášíme brandy. Tato směs je rozmazaná na vlasy, zahřátá a udržována po dobu 1-2/, poté opláchnutá teplou vodou.

Výživné masky

Účinné výživné masky se získávají na základě pěnivého nápoje.

Pivní maska

Tento nástroj přidává objem a lesk vlasům:

Složení:

Vyžaduje se spíše široká jídla pro pohodlnou práci jako mixér. Pivo se nalévá a přidá se žitný chléb a ponechá se na hodině, aby se namočil. Poté je veškerý obsah rozbitý pomocí mixéru. Směs se nanáší na vypranou hlavu a přidržuje se 40 minut, poté se odmyje. Pravidelné používání masky činí vlasy učenější, svítí a dobře se rozvíjí.

Cucumber Mask

Složení:

 • okurka - 1 ks;
 • žloutek z jednoho vejce -1ks;
 • sůl - 2 polévkové lžíce. l

Vejce rozlomíme do misky, použijeme pouze žloutek, směs smícháme s šťávou z okurek a soli. Třejte kompozici do pokožky hlavy a rozdělte zbytek po celé délce pramenů. Tato kompozice by měla být ponechána působit po dobu 30 minut, poté se promyje vodou.

Maska s aloe

K přípravě této masky potřebujete následující produkty:

 • vaječný žloutek;
 • mrkev a citronová šťáva;
 • aloe šťáva;
 • ricinový olej - 1 polévková lžíce. l;
 • Koňak - 1 polévková lžíce. l

Žloutek je zředěn 1 polévkou lžičkou. l různé šťávy a pak nalévejte do oleje a brandy. Tato kompozice by měla být smíchána a lehce vtírána do vlasů a poté působit účinek na lázně po dobu 30 minut. Pak je vše promyta šamponovou vodou.

Masky pro hustotu kadeřnictví

Všechny sen o husté vlasy, protože jsou považovány za krásnější a atraktivní, ale pro zvýšení tloušťky vlasů vyžaduje pravidelnou péči o ně.

Kefírová maska

Chcete-li získat domácí směs, budete potřebovat pouze kefír vytápěný na pokojovou teplotu. Z kořenů je tato směs rozmazána na každé straně na špičky.

Chcete-li zvýšit účinek masky, musíte udělat lehkou masáž a pak dát pod bunku plastovou sáčku a zabalit ji do ručníku.

Po dvou hodinách je nutné produkt vypláchnout hlavou šamponem. Maska na ošetření zvlhčuje vlákna dobře a mají na dotek hedvábí.

Chcete-li zlepšit recept kefír lze smíchat s 1 lžičkou. ricinový olej a jeden žloutek. Tento lék musí být uchováván po dobu 1 hodiny.

Vlasová maska ​​na vlasy

Maska vajec je účinná. Používá se pro všechny typy vlasů. Pokud jsou vlasy suché, pro ošetřovací masku je zapotřebí pouze žloutek, pro mastné vlasy se používá pouze bílkovina. Majitelé normálních vlasů by měli používat vejce úplně.

Do vajíčka nebo do kterékoli jeho části by mělo být přidáno pozorování podílu minerální vody s obsahem 1: 1 uhličitanu a odkapávání 6 kapiček šťávy z čerstvého citronu do kompozice.

Směs je dobře protřepána a nanesena na prameny, jsou ohřívány. Skladba trvá 25 min. Pak je hlava promyta šamponem, což odpovídá typu vlasů.

Maska majonézy

Majonéza je rovnoměrně rozložena na vlasy, ale větší efekt bude dosažen při použití majonézy, vařené s vlastními rukama, protože ve své skladbě je více užitečných látek. Po 30 minutách, po aplikaci přípravku se produkt promyje vodou a jemným šamponem.

Maska s medem

Složení:

Tyto výrobky důkladně promíchejte a výsledný produkt rovnoměrně nanést na vlasy. Potom zorganizujte skleníkový efekt. Po 1 hodině opláchněte vlasy vodou.

Želatinová maska ​​s laminačním účinkem

Nejoblíbenější receptní maska ​​s účinkem laminace je želatinová maska. Želatina je schopna pokrýt vlasy spíše hustým a tenkým filmem. Tento film zachovává vlhkost a současně chrání vlasy před vystavením atmosféře.

Želatina obsahuje bílkoviny, které mají na vlasy hojivý účinek.

Složení:

 • 1 lžička. jablečný jablečný ocet;
 • 1 polévková lžička. l želatina;
 • 0,2 litru vody.

Použití:

 1. Přidejte do želatiny studenou vodu a nechte 10 minut nabobtnat.
 2. Tato směs se zahřívá ve vodní lázni.
 3. Poté přidejte jablečný ocet.
 4. Přiveďte směs do rovnoměrného stavu a udeřte na vlasy.
 5. Plastový sáček se položí na hlavu a zabalí do teplého šátku.
 6. Po 30 minutách Opláchněte vlasy pokojovou vodou.

Rozdělují domácí masky

Pro řešení problému rozštěpení se používají masky s těsnicím a hydratačním účinkem. Lidové prostředky jsou schopny zabránit procesu rozštěpení vlasů, obnovit je, znovu je hladké, měkké a krásné.

Kvasinková maska

30 g kvasnic je nutné zředit v zahřátém mléku, po kterém se tento roztok nanáší do vlasových kořenů a zbytek se rozdělí na všechny prameny. Nechte nástroj 40 minut. Pak je vše promyta vodou.

Želatinová maska

Pro výrobu této masky jsou nutné následující komponenty:

 • želatina - 10 g;
 • horká voda - 80 ml;
 • med - 10 g

Želatina by měla být naplněna vodou a nádrž vložena do vodní lázně. Po rozpuštění želatiny by měla být hmotnost ochlazena na 40 stupňů a přidána roztavená med. Všechno je dobře promíchané a rozptýlené vlasy štětcem, které dělí vlasy na části a ustoupí od kořenů o 2 cm. Skalp by neměl být ovlivněn.

Vlasy by měly být česané s hřebenem s řídkými zuby a potom by měly být umístěny do plastového sáčku po dobu 40 minut. pro absorpci. Náprava je potřeba držet po dobu 1 hodiny, pravidelně vyhřívaná vysoušečem vlasů a pak opláchnout vodou.

Maska s olivovým olejem

Složení:

 • olivový olej;
 • citronová šťáva;
 • ricinový olej.

Všechny součásti jsou smíchány ve stejných částech. Tato směs je dobře promíchána a mastná, po dobu 20 minut. Dále umyjte šamponovou vodou.

Rybí olejová maska

Vezměte rybí tuk 35-40 ml. Musí být vyhříván a nanášen na prameny. Po vytvoření účinků lázně udržujte masku na vlasy po dobu půl hodiny a poté ji odstraňte pomocí šamponu.

Tipy pro aplikaci domácí masky

Před použitím masky je třeba dodržovat základní pravidla jejich aplikace:

 1. Pro efektivní expozici masky je nutné je pravidelně aplikovat.
 2. Použijte masky k čištění vlasů.
 3. Maska nemůže být připravena pro budoucí použití a nechat na příště.
 4. Ztužující masky se používají jak při řešení problémů, tak při prevenci.
 5. Potřebujete použít masky podle pořadí, nekombinovat recepty v jedné masce.
 6. Měli byste zvolit masku s přihlédnutím k individuálním charakteristikám. Například produkty jako med a vejce jsou považovány za silné alergeny. Musí být používány velmi opatrně.
 7. Je třeba si uvědomit, že po aplikaci masky je třeba vytvořit efekt koupele.
 8. Je vhodnější aplikovat masku na kosmetický kartáč nebo hřeben, který má vzácné zuby.
 9. Pro stimulaci vlasových folikulů je třeba kombinovat aplikaci masky s masáží.
 10. Masku na ošetření nemůžete dlouho držet. Nepříznivě ovlivňuje vlasy.

Profesionální masky na vlasy

Profesionální keratinové masky jsou velmi účinné. Výsledek expozice trvá 3 až 4 měsíce. Odborníci doporučují, abyste si nepřečetli hlava ihned po návštěvě salonu, nepoužívejte vlasy a neodpíchejte pletence. Profesionální masky se prodávají v internetových obchodech a specializovaných maloobchodních prodejnách. Mohou být použity doma.

Keratinová maska

Mezi maskami, které jsou oblíbené, můžete pojmenovat následující masky:

 • Maska s keratinem ESTEL KERATIN pro domácí péči má objem 250 ml. prodlužuje účinek, který byl dosažen v salonu během procedur. Luxusní vlasy se získávají za 5 minut. Cena této masky je 545 rublů.
 • Krémová maska ​​INTENSIVE - objem 150 ml. Tato maska ​​slouží k péči o suché a poškozené vlasy. Cena masky v online obchodě - 1208 rublů.
 • Magic Keratin maska ​​pro restrukturalizaci s objemem 500 ml poskytuje péči o poškozené vlasy. Aplikuje se na všechny typy vlasů. Cena této masky je 539 rublů.

Pomocí pravidelných pravidelných domácích maskovaných receptů můžete vyřešit řadu kosmetických problémů - zlepšit a posílit kudrlinky. Tím, že nástroj vytvoříte sami, můžete se spolehnout na bezpečnost a účinnost jejich složení.

Pro Více Informací O Suché Vlasy