logo

Rozjasňující maska ​​na vlasy

Téměř každá žena jednou chtěla něco změnit, například vlasy. Cokoli je podle své povahy, neustále si myslí o kráse a barvě vlasů. Domácí masky pro zesvětlení kadeřů se stanou dostupným analógem salonního postupu, ale dokonce mohou mít i přes extrémně přirozené komponenty negativní vliv na strukturu vlasů.

Osvětlení sloučenin je obvykle nepředvídatelné ve výsledcích: někteří z nich "pracují" dokonce i na tmavých hustých vlasech, jiní výhradně na dříve rozjasněných nebo tenkých povahách. V každém případě, abyste vyhodnotili výsledky domácích nebo obchodních mask, měli byste je zkontrolovat sami.

Zvláštní funkce

Bělicí maska ​​bude apelovat na ženy, které se vyvarují péče o salon, ale chtějí něco změnit ve svém vzhledu, např. Zesvětlit kudrlinky do několika tónů. Takové prostředky mají své výhody a nevýhody:

 • Masky neudělují účinek 100% objasnění, obvykle se zesvětlí o 1-2 tóny na jeden postup. Efekt závisí na přirozeném odstínu kadeří, jejich hustotě, aktivních složkách masky, postupu a zejména době expozice, další péči.
 • Příliš tmavé kudrlinky a vlasy s bohatým hlubokým odstínem je téměř nemožné se poprvé odlehčit podobnými maskami. Bude to vyžadovat řadu domácích procedur a mnoho trpělivosti, možná trochu frustrace a touhy dosáhnout výsledku.
 • Je mnohem snazší odlehčit hnědé a světlé odstíny, avšak použití agresivních komponent je zobrazeno ne častěji než 1krát za 7-10 dní.
 • Nedoporučuje se používat odlehčovací masky na slabých, křehkých, dělených koncích. Je lepší je předem ošetřit a jen po dobré výživě se pokuste je odlehčit v několika odstínech.
 • Šedé prameny se často nedají osvětlit, takže před domácí procedurou doporučujeme ošetřit je speciálním změkčovacím krémem pro šedé vlasy.
 • Zesvětlující masky jsou často založeny na citronu, skořici, medu. Více benigní lze nazvat odvary z heřmánku a rebarbory, medu a rostlinného oleje. Ta druhá, mimochodem, se často používá v domácí péči o potraviny a jen málo lidí ví, že má tendenci rozjasnit vlasy.
 • Rostlinný olej může poskytnout žlutý odstín k chemicky předčištěným kadeřím.

Oblíbené nástroje obchodu

Závěsná maska ​​od firmy John Frieda je skutečně nutná na trhu kadeřnických výrobků. Je navržen tak, aby odlehčoval nehnědé vlasy a pečoval o blond vlasy: kompozice odstraňuje žluť, intenzivně obnovuje vlasy, bojuje s rozštěpenými konci a porézní vrstvou vlasů. Mezi aktivní složky masky John Frieda patří bílkoviny, pšeničné klíčky, sója a bílkoviny. Tento výrobek je jedinečný ve svém složení a působení - umožňuje vám po první aplikaci zesvětlit vlasy o 1-2 tóny a pravidelné procedury slibují ještě více závratě.

Přírodní recepty pro objasnění doma

Tmavé vlasy mají hustou strukturu a obsahují více eumelaninového pigmentu, takže masky pro jejich zesvětlení jsou často agresivní a mají aktivní složení.

Smíchejte šťávu z poloviny (nebo celé) citronu se stejným množstvím čisté vody, rozdělte složení po celé délce vlasů a nechte kudrlinky po dobu jedné hodiny. Masku vypláchněte teplou vodou, opláchněte vlasy odtučněním zeleného čaje, heřmánek nebo koncentrovaným roztokem vody s citronem - stačí pár kapek.

Skořice má schopnost zesvětlit kudrlinky a je často používána pro podobné účely. Vezměte 3 čajové lžičky kořeněného prášku, přidejte je na 100 gramů balzámového kondicionéru a navíc přidávejte předem roztavený med. Skořicová maska ​​rozjasní asi 2 tóny najednou a není tak účinná jako kyselina citrónová nebo kyselina octová.

Smíchejte vařené vejce a polévkovou lžíci práškového glycerinu, až se vytvoří homogenní hmota, přidejte lžíci ricinového oleje a ne více než lžičku octa. Doba expozice kompozice 30-40 minut, je omyta teplou vodou nebo trochu chladná.

Pro lepší vyjasnění použijte jako základ základnu z heřmánku (200 ml), vaříme několik hodin a vychladíme. Přidejte na něj 60 gramů suchého glycerinu a dobře promíchejte směs. Aplikujte hotovou masku na vlasy a jemně rozetřete po celé délce, doba expozice nepřesáhne hodinu.

Rozjasňující masky na vlasy - recepty a pravidla pro osvětlení

Bez ohledu na to, kolik vtipných vtipů o blondýnách, stále pohání muže blázen. Naneštěstí mateřská příroda nikomu nepotřebuje lehké prameny, mnozí prostě sní o osvětlení a bez poškození vlasů. Někteří z důvodu získání světlého a vzdušného obrazu používají agresivní barvy, jiní jdou do salonu, kde jsou osvětleni stejnou agresivní chemii. V obou případech je způsobeno nenapravitelné poškození kudrlin, v důsledku čehož se člověk musí vrátit z bloní. Naštěstí existují masky pro osvětlení vlasů.

Tipy a pravidla pro domácí osvětlení vlasů

Nejprve bych chtěl poznamenat, že negativní recenze o lidových receptech pro vyjasnění pramenů jsou ponechány těmi, kteří nedodržovali všechna pravidla týkající se jejich používání. Existuje celá řada pravidel o tom, jak aplikovat masky na odlehčení, dodržení maximálního počtu těchto očí vede k pozitivním výsledkům. V případě ignorování základních požadavků se maska ​​na vlasy s bleskovým efektem změní v peklo, přinejmenším se nedosáhne požadovaného výsledku, ale co nejvíce poškodí vlasy. Domácí proces vyjasnění se skládá ze tří etap zahrnujících řadu opatření.

Fáze 1 - příprava vlasů pro osvětlení

Nejobtížnějším postupem je rozjasnění tmavých vlasů, je velmi obtížné zničit tmavý pigment s vlastními rukama bez chemikálií. V takové situaci je nutné ukázat trpělivost a na prvním zasedání nemají velké naděje. Zde je důležité pravidelně užívat lidové prostředky k osvětlení vlasů a zálohovat jejich účinky s oplachovanými bylinkami také s osvěžujícím účinkem, teprve pak po 2-3 týdnech budou vlasy lehčí o několik tónů.

Majitelé tvrdých a nepoctivých pramenů, než se stávají lehčími, musíte vlasy změkčit. Pevný vlasový hřídel nedovolí aktivním světlem dovnitř, pigment zůstat nezměněn. Chcete-li změkčit, je nutné udělat 5 masky, které pomáhají zmírnit vlasovou hřídel. Taková přípravná péče o vlasy přispěje k účinnosti barvení.

Před použitím domácí masky se zázvorem, cibulí, citronem nebo skořicí je důležité vyléčit všechny problémy s vlasy ve formě dělených konců, křehkost. Tyto komponenty jsou poměrně agresivní a mohou zhoršit existující problém. Nemocné prameny rychle obnoví stejné domácí masky, ale s medem, vejci, koktejly z vitamínů.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Pokud jde o šedé vlasy, je zde potřeba zvláštní přístup. Nezáleží na tom, jaké agresivní produkty jste vsunuli do směsi, neznečistí šedé vlasy, šedé vlasy nemají barevný pigment, a proto není nic, co by se rozjasnilo. V tomto případě jsou pre-vlasy opatřeny speciálním krémem pro šedé vlasy a teprve potom dosáhnou požadovaného světlého odstínu pomocí masky.

Stupeň 2 - maska ​​na odvzdušnění

Nejlepší je rozmíchat libovolnou kompozici s mixérem nebo směšovačem, abyste získali co nejjednotnější konzistenci, která bude snadno použitelná.

Aby výsledek nezklamal, aplikujte hotovou směs na jeden samostatný pramen, postavte se na určitý čas, umyjte a uvidíte, co se stalo. Pokud vše vyhovuje, můžete zpracovat celou hlavu, nebo můžete zvýšit procento agresivních komponent, ale opatrně nebo zvolit jiný recept.

Všechny masky mají kontraindikace, je identifikovat, je důležité vyšetřit alergickou reakci. Na vnitřní straně zápěstí je třeba dát trochu připraveného mixu, čekat 15 minut. Když se objeví svrbení, začervenalost, je lepší vybrat jiný recept masky, jinak byste mohli poškodit vaše zdraví. Světelné prameny se nejlépe provádí na špinavé hlavě. Sebum vytváří na vlasové šachtě určitý druh ochranného filmu a chrání ho před velmi agresivními účinky.

Stupeň 3 - použití masky

Nejlepší je při aplikaci na útěk ze spodní části vlasů, aby se pokožka podráždila. Směs je rozdělena palmami nebo hřebenem s tenkou jednotnou vrstvou po celé délce.

Aby byl účinek intenzivnější, po zpracování vlasů je hlava umístěna do tepla. Tradičně navinutý celofán a ručník. Doba expozice závisí na původním odstínu, takže blondýnka trvá pouhých 20 minut a brunetová hodina.

4. etapa - dokončení malby

Světelné masky často neobsahují oleje, takže se bez problémů čistí vodou. Ale je lepší použít změkčující šampon a kondicionér balzám, je to trochu resuscitating šokované kudrlinky. Pro konsolidaci je výsledek opláchnut citronovou vodou nebo zeleným čajem.

V době domácího barvení je důležité opustit sušičku. Vlasy by měly být přirozeně a lépe sušeny pod sluncem. Po dobu 7 dnů po osvětlení není možné povolit kontakt s chlorovanou vodou na hlavě, může to mít účinek nepříjemný nazelenalý odstín.

Domácí recepty masky pro osvětlení vlasů

Chtěl bych poznamenat, že domácí osvětlení je čistě individuální postup, pigmentace je pro všechny odlišná. Někdo vlasy bude dokonale reagovat na skořici, ale nepomůže někomu. Po neúspěšném objasnění stojí za to zkusit jen další směs. Naštěstí existuje spousta receptů.

Skříňová maska ​​pro sklenici

Účinek: jemně zesvětluje odstín vlasů v několika zasedáních, má zvlhčující účinek.

Komponenty:

 • 3 polévkové lžíce. l prášek ze skořice;
 • 60 ml medu;
 • 20 ml olivového oleje;
 • 1 citron
Způsob přípravy a použití:

Stlačte šťávu z citrusů, promíchejte ji teplým medem, skořicí a máslem. Zpracováváme každý prvek hotovou maskou, nasadíme na sprchovou čepičku, šátek. Po 2 hodinách jdeme myt vlasy obvyklým způsobem.

Video recept: Rozjasňující vlasy se skořicí doma

Rozjasňující maska ​​s citronem

Efekt: pomáhá rozjasnit prameny až na dva tóny, v závislosti na zdrojové barvě.

Komponenty:

 • 1 polévková lžička. citrusová šťáva;
 • 100 gr. oblíbený klimatizační systém.
Způsob přípravy a použití:

Smíchejte šťávu s kondicionérem a nechte stát na čtvrt hodiny. Zpracováváme všechny vlasy nebo jednotlivé prameny, skryjeme korunu v teplé čepici a jdeme spát. Ráno umývají hlavu standardně.

Zesvětlující maska ​​s kefírem

Efekt: maska ​​kefíru nejen usnadňuje kadeřnictví, ale také řeší řadu problémů, jako je ztráta a suchost.

Komponenty:

 • 1 vejce;
 • 30 ml vodky;
 • 1 lžička. šampon;
 • 50 gr. kefír;
 • 30 ml citronové šťávy.
Způsob přípravy a použití:

Smícháme všechny výrobky v jednotném složení, pečlivě zpracujeme všechny vlasy. Drželi jsme se pod vyhřívaným víčkem 40 minut a my jsme se obvyklým způsobem omývali.

Video recept: Kefírová maska ​​pro bezpečné vyšívání vlasů

Zesvětlující maska ​​s medem

Účinek: vyživuje se vitamíny, zvlhčuje, má svěžící efekt. K tomu potřebujete 90-100 ml tekutého medu. Včelí produkt zahřejeme na vodní lázni, rozdělíme vlasy na prameny a namazáme každý mastný. Sbíráme vše ve svazku, zakryjeme plastovou čepičkou a šálkem. Držte po dobu 2 hodin.

Rozjasňující maska ​​s odvar z rebarbory

Účinek: dává účesu jasný odstín, lesk a pružnost.

Komponenty:

 • 250 ml vroucí vody;
 • 150 gr. suché kořeny rebarbory;
 • 60 ml glycerolu.
Způsob přípravy a použití:

Rozdrtíme kořenovou vodu, přidáme glycerin, promícháme a necháme stát půl hodiny. Hotový roztok je filtrován přes plátno, rovnoměrně rozložené na hlavě vlasů. Ohříváme 1 hodinu, standardně se omýváme.

Rozjasňující maska ​​s lukem

Efekt: nádherná maska ​​vhodná pro blondýnky, kromě světlejších vlasů stimuluje jejich aktivní růst.

Komponenty:

 • 2 polévkové lžíce. l citronová šťáva;
 • 1 lžička. kyselina jablečná;
 • 60 gr. zlato
 • 2 polévkové lžíce. l cibulová šťáva;
 • 5 kapek esenciálního oleje z růžového dřeva.
Způsob přípravy a použití:

V mísiči smíchejte všechny uvedené ingredience a rovnoměrně zpracujte jednotlivé prameny. Dali jsme teplou čepičku na 40 minut. Moje hlava je obvyklá metoda.

Glycerin Brightening Mask

Efekt: dělá vlasy jasnější, dává zlatý lesk slunci.

Komponenty:

 • 2 polévkové lžíce. l suchý heřmánek;
 • 1 polévková lžička. vroucí voda;
 • 60 gr. glycerol.
Způsob přípravy a použití:

Vaříme heřmánek, necháme vařit pár hodin, filtr. Mícháme vývar s glycerinem, dáváme zámky. Počkáme 50 minut v ohřátém klobouku, jít oplachovat hlavu.

Rozjasňující maska ​​s heřmánkem

Účinek: dává zlatý odstín vlasům, zpomaluje plešatost a rozjasňuje.

Komponenty:

 • 25 gr. suché květiny;
 • 250 ml vroucí vody;
 • 90 gr. zlato
 • 30 ml citronové šťávy.
Způsob přípravy a použití:

Kvetoucí květiny, trvá 30 minut, filtruje se přes tkaninu. Směs s medem a džusem. Zpracováváme hlavu, chodíme po masce 60 minut pod masku, opláchněte jako obvykle.

Rozjasňující brunetky

Účinek: vhodný pro zvýraznění velmi tmavých kudrlin, dává zlatou záře.

Komponenty:

 • 60 gr. zlato
 • 50 gr. vodka;
 • 1 lžička. jablečný jablečný ocet;
 • 200 ml citrusové šťávy;
 • 2 polévkové lžíce. heřmánkový odvar;
 • 2 polévkové lžíce. rebarborný vývar.
Způsob přípravy a použití:

Samostatně připravte odvar, filtrujte, promíchejte je s ostatními kapalnými složkami a velkoryse namočte do hlavy. Držte jednu hodinu, opláchněte velkým množstvím vody.

Zesvětlující hnědovlasý citrón

Efekt: pomáhá měnit odstín na straně světla pro několik tónů.

Komponenty:

 • citron;
 • vody
Způsob přípravy a použití:

Smícháme vodu s citrusovou šťávou v poměru 1: 1, bohatě mokré vlasy. Teplé balení po dobu 60 minut. Opláchněte čistou vodou a opláchněte pomocí heřmánku nebo zeleného čaje.

Osvícení světlých vlasů

Účinek: jemně rozjasní blond prameny, posiluje kořeny, pomáhá omývat barvu.

Komponenty:

 • 90 gr. soda;
 • 1 sklenici vody;
 • 15 gr. sůl.
Způsob přípravy a použití:

Soda nalévá vodu a poté smíchá se solí. S takto získanou kapustou pokrýváme všechny prameny, držíme nejdéle hodinu, umyjeme.

Jak obnovit vlasy po osvětlení

V počáteční fázi potřebujete trpělivost. Obnovte spálené vlasy po zesvětlení není tak snadné, zabere to spoustu času a úsilí.

 1. Túry na kadeřník. Pro obnovení konců vlasů je nutné odstranit jejich beznadějnou část, kterou nelze obnovit. Délka řezu závisí na závažnosti poškození.
 2. Pro čištění hlavy je lepší vybrat jemný šampon pro blond vlasy. Také pro obnovu vhodného šamponu pro poškozené kadeře, vždy s hydratačním účinkem. Kreatin, rostlinné bílkoviny, aminokyseliny musí být přítomny ve složení redukčních mask.
 3. Pro obnovení spálených vlasů je třeba se zaměřit na použití dalších nezmazatelných prostředků ve formě balzámů a kondicionérů. Ve srovnání se šamponem se intenzivněji obnovují.
 4. Pro období zotavení je důležité opustit vysoušeč vlasů, kleště, kadeřníky, stylingovou kosmetiku, všechno usuší a poškozuje vlasovou šachtu, což není v této situaci relevantní. Přirozeně vysušte.
 5. Kombinace mokrých vlasů poškodí dokonce zdravé prameny a ještě více se poškodí. Po umytí hlavy osušte hlavu ručníkem a počkejte, až se uschne, a poté jej očište.
 6. V prvních měsících je třeba věnovat zvláštní pozornost odbarveným pramenům. Ujistěte se, že několikrát týdně aplikujete domácí hydratační masku, kterou můžete používat a zakoupit, pokud nemáte čas na vaření.

Užitečné video: Jak osvětlit vlasy olivovým olejem bez poškození

Recenze domácí opravné prostředky

Pravidelně používejte masku s citrónem pro zesvětlení vlasů. Z přírody jsem bruneta, ale můžu zaznamenat pozitivní efekt, vlasy jsou pomalé, ale při každém použití se stává lehčí. Samozřejmě bych chtěl rychlejší a stabilnější výsledek, ale celkově není tak těžké vytvořit pravidelnou masku, která by zlepšila a udržovala výsledek.

Vychází dobře s blonďáním skořice, ale stojí za to používat jemně, silně hoří kůži. Zpočátku to bylo nesnesitelné, takže jsem snížil množství prášku v masce, neměl negativní vliv na výsledek, po masce účes voní úžasné a vlasy prakticky nevypadají.

Konečně jsem zvládl problémy s vlasy! Nalezli prostředky k obnově, posílení a růstu vlasů. Používám ji už 3 týdny, výsledek je tam a je to úžasné. více >>>

Masky pro zesvětlení vlasů - měkký nástroj pro korekci barev

Stát se majitelem blond pramenů - touhou mnoha dívek. Není tak snadné zesvětlovat vlasy a neztratit velkolepou hlavu na hlavě. Mnoho se neodváží dělat změnu barvy kvůli strachu z poškození živých dobře upravených kudrlin. A co když použijete masky pro zesvětlení vlasů? Možná bude možné dosáhnout požadovaného účinku a udržet zdravé prameny? Pochopte tento problém.

Které masky pro objasnění vám pomohou

Čas od času chce paní s jakoukoliv barvou, strukturou nebo stavem srsti změnit barvu kudrlin. Světelná maska ​​neobsahuje agresivní složky jako klasické chemické sloučeniny. Proto s ní pomůže otočit brunetku do blondýnky nebude fungovat. Přečtěte si, jak osvětlit tmavé vlasy bez poškození, můžete na našich webových stránkách.

U žen s tmavými kudrlinami může jemný lék poskytnout lesk, snad třpytivý lesk, mírné osvětlení až načervenalé odstíny. Barvení může být nepravidelné. Předpověď výsledků je velmi obtížné, vše je velmi individuální.

Vlastníci odstínů získaných umělými prostředky jsou také problematické, aby se barva podobně umývala. Nejčastěji se tonalita nezmění, ale intenzita klesá, vlasy se stávají matné, vybledlé, mohou se objevit nežádoucí odstíny. Jak zesvětlit dříve barvené vlasy, řekli jsme dříve.

U hnědovlasých budou tyto prostředky účinnější. Pásky se stanou světlejšími a objeví se lesk. Provedení řady procedur vám poskytne nové odstíny vlasů. Světlé barvy budou skvělou akvizicí. Jednotná barva, zářivá záře bude obnovena, diverzifikuje obraz.

Vlasová maska ​​pro osvětlení může lehce změnit barvu kudrlin (1-3 tóny). Účinnost výsledku bude záviset na složení složek, době expozice a počtu provedených postupů. Po jedné aplikaci většiny masky se barva vlasů liší od původní barvy zanedbatelně.

Hlava vlasů, která obsahuje velké množství šedých vlasů, nedosáhne rovnoměrného stínu s pomocí maskajících blesků. Takové kompozice nejsou schopny poskytnout barvu, takže šedé vlasy nikam nechodí. V tomto případě je lepší zvolit barvu bez čpavku, která zesvětlí vlasy.

Jak se připravit na postup

Vlasy ve špatném stavu (nadměrně suché, křehké, řídké, zbavené lesku, vitality) by měly být nejprve přeneseny do správné formy. Komplex výživných a zpevňujících postupů jim pomůže vrátit přijatelnou podmínku.

Světelná maska ​​může mít suchý efekt (obsah alkoholu, jiných chemikálií), takže byste se neměli příliš ztratit touto změnou barvy.

Doporučujeme provést procedury podle schématu: jednou týdně světelná maska, 1 výživná. Komplex by neměl obsahovat více než 4-6 procedur, pak můžete jít na kompozice, které podporují barvu, a pak si odpočinout a dát vlasům šanci uvolnit se.

Křivky se složitou strukturou (tvrdé, kudrnaté, neposlušné) by měly být připraveny před vysvětlením. Změkčení se provádí pomocí speciálních masek, oplachováním. Umyjte kudrlinky jemným šamponem.

Neměli byste se pokusit změnit barvu maskou, abyste zesvětlili vlasy doma ihned po chemických účincích na vlasy. Volné kadeře mohou tento účinek neočekávaně vnímat. Opakované opakování různých "okurky" bude mít destruktivní účinek.

Pozor! Je lepší předem otestovat jakoukoli masku pro osvětlení na nenápadném pramenu hluboko v hlavě vlasů. Jeho činnost bude pochopena, výsledek nebude překvapen.

Majitelé různých barev, vlasové struktury by se měli zaměnit na volbu masky pro osvětlení vlasů doma záměrně. K dispozici jsou nástroje vhodné pro určitý typ kudrlin. Použití nevhodného prostředku může mít negativní účinek.

Domácí tipy bělení

Pro zesvětlení vlasových masek doma mělo co nejefektivnější účinek a neškodilo, je nutné dodržovat některá doporučení. Masky by měly:

 • před testem;
 • okamžitě vypláchnout, jestliže dojde k výraznému pocitu hoření;
 • aplikujte na mírně vlhké vlasy;
 • namočte na kadeře po dobu nejméně 1 hodiny;
 • v procesu vystavení izolaci filmu, ručníku;
 • aplikovat na prameny, s výjimkou kontaktu s pokožkou hlavy, vlasových kořenů;
 • opláchněte teplou vodou bez použití detergentů;
 • dokončete používání klimatizace.

Předběžné testování pomůže zajistit, že maska ​​není alergická. Takto můžete ověřit bezpečnost finančních prostředků a také vidět jejich vliv. V případě nepříjemných pocitů se složení okamžitě odmyje.

Masky pro osvětlení vlasů se aplikují na čisté prameny a následně se nesmyjí šamponem, aby nedošlo k poškození vlasů. Pod vlivem složení vloček tyče otevřené. Konečné použití klimatizace pomůže tento proces zvrátit.

Suché prameny lze zpracovávat ve formě, která není promyta. Takže přirozená tuková vrstva dodatečně chrání vlasy, ale bělící účinek bude méně patrný.

Dlouhé rychlosti závěrky dosáhnou jasného efektu. Totéž platí pro potřebu izolace. Nadměrná péče však může poškodit strukturu. Pramínky mohou vyschnout, dehydratovat. Tmavovlasý může odolat složení po dobu 1-2 hodin, hnědé vlasy ne více než 1 hodinu. Blondýnky pro odstranění žloutnutí dost 15-20 minut.

Nástroj se aplikuje po délce, obejde se kořenová oblast, aby nedošlo k poškození kůže, spodní části vlasu. Nesprávné činnosti mohou způsobit poškození a prasknutí pramenů.

Domácí masky pro osvětlení vlasů

Chcete-li vlasy ulehčit doma, můžete z nejjednodušších ingrediencí snadno vyrobit vhodné masky. Většina produktů používaných ve složení je v každém domě nebo je snadno zakoupena v levné lékárně nebo v obchodě. Všechny součásti musí být čerstvé, bez závad, poškození, mají platnou trvanlivost. Všechny způsoby osvětlení vlasových folk sredstavami.

Zesvětlující maska ​​se skořicí a medem

Vlasová maska ​​skořice a medu je ideální pro tmavovlasé krásy. Skořice ve složení může zesvětlit a dát zlatý odstín.

Pro vaření budete potřebovat:

 • skořice - 50 g;
 • med - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • vlasový kondicionér - 50-100 ml.

Použití: Čerstvý med, lehce zahřátý ve vodní lázni (starý kandizovaný nebude mít požadovaný účinek) přidat nakrájenou skořici, vlasový kondicionér (množství závisí na délce, hustotě kadeří). Směs se dobře míchá, dokud se nerozpustí homogenní směs a nalije se na prameny po dobu 1 hodiny, poté se opláchne vodou.

Přečtěte si také článek o světlech vlasů se skořicí a medem.

Cibule a citrón s octem a medem

Taková kompozice je nejen schopna zesvětlit, ale také podávat slabé prameny. Lemon, med rozjasnit, cibule vyživuje, ocet dodává lesk.

Pro vaření budete potřebovat:

 • cibulová šťáva - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • citronová šťáva - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • med - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • jablečný ocet - 1 lžička.

Použití: K mírně zahřátému ve vodní lázni med přidejte zbývající přísady. Chcete-li neutralizovat cibulovou příchuť, můžete přidat 1 kapku levandulového esenciálního oleje. Hmota se důkladně promíchá, dokud není kompozice homogenní. Rozložte prameny na 1 hodinu, umyjte.

Bělidlo s citronem a brandy

Maska je ideální pro kudrlinky s náchylností na tuk.

Pro vaření budete potřebovat:

 • citronová šťáva - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • Cognac - 3 polévkové lžíce. lžíce.

Použití: Kombinujte ingredience, dobře promíchejte. Cognac v receptu smí nahradit vodku. Pro zlepšení výsledku jsou kudrlinky ošetřené kompozicí vystaveny slunečním paprskům po dobu 15-20 minut (nedochází ke spalování tepla). Celková doba expozice může činit 40-60 minut. Poté je prostředek promýván vodou, ujistěte se, že používáte klimatizaci.

Je to důležité! Aplikace více než 4 krát za sebou je nežádoucí. Použití na suché, poškozené prameny je přísně zakázáno.

Vícesložková maska

Kompozice je vhodnější na mastné vlasy. Suché prameny pod účinkem složek obsahujících alkohol mohou dále oslabit.

Pro vaření budete potřebovat:

 • citronová šťáva - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • Cognac - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • kefír - 4 polévkové lžíce. lžíce;
 • surový žloutek - 1 ks;
 • vlasový kondicionér - 1 polévková lžíce. lžíci.

Použití: Všechny složky jsou důkladně smíchány, dokud není kompozice homogenní (konzistence zakysané smetany by se měla objevit). Po 1 hodině se rozštěpte na prameny a omyjte vodou.

Odlehčovací olej

Tato maska ​​je ideální pro suché vlasy, ale neměli byste přehánět. Základní olej se volí podle typu vlasů.

Pro vaření budete potřebovat:

 • citronová šťáva - 4 polévkové lžíce. lžíce;
 • základní olej - 4 polévkové lžíce. lžíce.

Použití: Podstavec můžete uložit podle svého uvážení (olivový, lopuchový, ricínový, lněný). Kombinované složky se dobře promíchají. Po 1 hodině nasaďte prameny a omyjte vodou. Chcete-li vypláchnout olejovou základnu, můžete použít šampon. Je stále snadné vyčistit kudrnky pomocí vaječného žloutku: trochu pěnit surový produkt, aplikovat na vlasy jako prací prostředek, opláchnout vodou.

Efektivní zjasňující maska ​​s agresivním podkladem

Taková kompozice se hodí dokonce i na hlavu vlasů namalovaných v tmavých barvách. Současně přeměnit blondýnu nefunguje, ale efekt bude okamžitě viditelný. Suché, poškozené kadeře se lépe držte pryč od takového nástroje.

Pro vaření budete potřebovat:

 • sóda na pečení - 150 g;
 • sůl (přednostně drcené moře) - 20 g;
 • voda - 5 lžící. lžíce.

Použití: Soda nalijte vodu, posypeme solí. Mělo by to udělat krémovou kaši. Vložte výslednou hmotnost na prameny. Držte čas ne více než 1 hodinu. Nejlepší je neustále sledovat proces. Směs důkladně vypláchněte běžnou vodou.

Dozvědět se více o rozjasnění vlasů se sodou.

Fotografie před a po

Připravené masky pro barvení vlasů

Mezi připravené masky zakoupené v obchodě jsou výrobky na tónování vhodné pro barvení kudrlin. Výhodně kombinují ve svém složení příznivé vlastnosti prostředků pro péči a poskytují vlasům vybraný odstín. Nebude možné najít přímo blondýny.

Z populárních jsou Estel Newtone, Berrywell. Obě masky poskytují intenzivní péči, pečlivé zbarvení. Tmavovlasý může dosáhnout mírné osvětlení (1-2 tóny), na barevné prameny bude zachována intenzita nebo snadno nastavit barvu, blondýnky získá zajímavý nuance, šedé vlasy poskytnou snadný převlek.

Rada Paleta je omezená, ale všechny odstíny mohou být vzájemně smíšeny, s balzámem nebo pravidelnou maskou pro pastelovou barvu.

Inebrya zmrzlina KROMASK profesionální, malířské masky od Christophe Robin jsou dražší možnosti. Měkká korekce barvy v kombinaci s ohromujícím příznivým účinkem profesionálních produktů zaslouží v oblasti kosmetiky pro vlasy zasloužené hodnocení a hodnocení.

Kozmetická maska ​​Ernomania Kernox Mix, Estel Prima Blonde, maska ​​Deep Keratin Treatment obsahují modré a fialové pigmenty. Jsou schopni snadno ovlivnit teplé, měděné odstíny, aby vytvořily intenzivní chladný blond. Zvlhčují, vyživují kudrlinky, podporují světlé barvy. Mezi výrobky na vlasy jsou tyto skladby nejlepší.

Masky pro osvětlení vlasů mohou být nazývány skvělou alternativou k agresivním chemickým barvivem. Jsou ideální pro ty, kteří nepotřebují kardinální momentální změnu barvy. Pečlivý barevný efekt, péče umožní, aby hlava vlasů byla krásná, přitahovala zrající pohledy.

Jakékoliv vyjasnění, aniž by bylo vystaveno působení agresivních komponent, porušuje strukturu vlasů, což zhoršuje a snižuje. Chcete-li tento problém vyřešit, doporučujeme použít efektivní masky na vlasy nebo poslouchat odborné rady, jak obnovit kadeře po odlehčení.

Pokud se pokoušíte přeměnit blondýnu na neúspěch, nemějte strach! Moderní kosmetické firmy nabízejí široký výběr produktů pro osvětlení vlasů, mezi něž patří: světelné krémy, balzámy nebo spreje na osvětlení. Mírně ovlivňují strukturu kudrlin a jsou určeny pro domácí použití.

Užitečná videa

Efektivní zjasňující maska ​​na vlasy se skořicí.

Recepty masky pro bezpečné vyblednutí vlasů.

Recepty masky pro bělené vlasy doma

Každá žena chce být krásná a jasná. Nicméně v přání změnit svůj vzhled může být často škodlivé pro zdraví. Například použití chemických prostředků pro osvětlení vlasů může kazit, ale nezhoršuje kudrlinky, doporučuje se pravidelně používat masky pro obnovu vlasů.

Efektivní masky pro bělené vlasy lze připravit vlastními rukama. Zvažte některé z nejúčinnějších a nejbezpečnějších masky založené na dostupných a přírodních složkách.

Domácí masky pro bělené vlasy - Co potřebujete vědět?

Světelné vlasy z nich činí suchou, křehkou a narušují strukturu. Proto se doporučuje vyhnout se používání chemických látek, které poškozují vlasy. Pokud však není možné zvlnit kudrlinky jiným způsobem, mohou být domácími maskami, které mají regenerační efekt. Při jejich použití se dokonce i hořící bruneta může stát platinovou blondou, při zachování krásy a zdraví pramenů.

Níže uvádíme několik receptů, které urychlují růst vlasů, obnovují jejich strukturu, dodávají lesku a sílu. Stačí si zvolit nejvhodnější recept v závislosti na typu, stavu a individuálních vlastnostech.

Šampaňská rozjasňující maska ​​na vlasy

Profesionální masky nejsou vždy stejně účinné jako domácí. Nabízíme přírodní masku na bázi skořice, která nejen obnovuje kudrlinky, ale také jim pomáhá snižovat je v několika tónech přirozeným způsobem. Tato maska ​​je nejúčinnější pro přirozené blond vlasy. Výsledek použití tohoto receptu závisí na stupni poškození a typu kudrlin.

Složení:

 • Skořice
 • Zlato
 • Tučný balzám.

Doporučuje se používat celé skořice a brousit je sami. Med musí být mírně roztaven ve vodní lázni, míchat se skořicí a přidávat balzám. Hotová maska ​​se aplikuje na čisté a sušené prameny. Doba expozice závisí na požadovaném výsledku. Chcete-li obnovit prameny, nechte je po dobu 1-2 hodin a pro viditelný jasný efekt, nechte je současně.

Maska pro bělené vlasy s medem

Maska pro obnovu bělených vlasů vám umožní rychle a efektivně zvládnout problém se strukturou zakřivení. Báječný lék na ošetření kudrlin je přírodní med. Na základě toho můžete vytvořit nádherné masky, které jsou vhodné pro všechny typy vlasů.

Potřebujeme:

 • Tekutý med
 • Žloutek
 • Aloe šťávy
 • Olivový nebo lněný olej.

Med by měl být smíchán s rostlinným olejem a zahřát ve vodní lázni do teplého stavu. Pak přidejte kuřecí nebo křepelčí žloutky a trochu čerstvé šťávy z aloe. Dokončená maska ​​by měla být aplikována na čisté kadeře a pak je obalit plastovým obalem. Tento recept pomůže nejen obnovit barevné kadeře, ale také lehce odlehčit.

Maska pro bělení vlasů

Barvicí zámky vyžadují speciální regenerační a výživnou péči. Pomáhat oslabeným vlasům přichází maska ​​založená na vejcích a castorhe. Můžete jej použít pro suché a normální vlasy.

Budeme potřebovat:

 • Castor
 • Křepelčí vejce.
 • Esenciální oleje.

Bít žloutek křepelčích vajec do husté pěny. Můžete použít celé vejce. Přidejte ricinový olej. Chcete-li masku příjemnou vůni, přidejte své oblíbené esenciální oleje. Doporučujeme tuto masku aplikovat na špinavé kadeře, poté důkladně opláchněte šamponem. Aby se po nanesení masky na vlasy staly lesk a čerstvost, doporučuje se vám opláchnout hlavu vodou a citrónovou šťávou.

Masky pro bělené a poškozené vlasy

Osvědčené domácí recepty na bázi fermentovaných mléčných výrobků. Přispívají k obnově struktury kudrlin a normalizaci jejich mastnoty. Proto je maska ​​doporučována pro normální a mastné prameny po vyčištění.

Bude vyžadováno:

 • Kefír nebo kyselé mléko.
 • Orange
 • Jablečný ocetový ocot

Při přípravě masky použijte čerstvě vymačkaný pomerančový džus, který je smíchán s jakýmkoliv produktem z fermentovaného mléka. Použití masky je nutné nejen na kadeře, ale i na pokožce hlavy. Pravidelné používání takové masky pomáhá obnovit kudrlinky po osvětlení, stejně jako řešení problémů s lupinami a dalšími chorobami pokožky hlavy. Po použití této masky není nutné používat šampon, stačí k tomu, aby se kadeře opláchly vodou přidáním jablečného nebo vinného octa.

Maska pro suché bělené vlasy

Po osvětlení se dokonce zdravé kudrlinky stávají suchými a bez života. Pro ošetření vlasů můžete používat profesionální nástroje, ale nejsou vždy účinné, navíc jsou dražší než použití masky založené na dostupných a přirozených součástech. Například pro suché vlasy po zesvětlení můžete vytvořit vynikající banánovou masku.

Potřebujete koupit:

 • Zralé banány.
 • Vejce
 • Zlato
 • Jogurt
 • Rostlinný olej.

Zahřejte trochu medu ve vodní lázni. Přidejte žloutek, strouhaný banán a jogurt, což je poměrně tučné. Doporučuje se použít fermentovaný mléčný výrobek vařený doma, ale můžete jogurt uložit, ale bez plniva. Také tato maska ​​obsahuje olivový, lopulkový nebo lněný olej. Hotová směs má konzistenci husté smetany a příjemné vůně. Aplikujte ho na nezmrzlé kadeře po dobu 40-60 minut.

Výživná maska ​​pro bělené vlasy

Je velmi důležité, aby maska ​​pro bělené vlasy měla léčebné a výživné vlastnosti. Proto nezapomeňte zahrnout do svého složení přírodní oleje. Pokud chcete, aby se kadeře staly lesklé a čerstvé po použití masky, můžete také přidat citronovou šťávu.

Hledáte přísady:

 • Ropový olej.
 • Ricinový olej.
 • Citronová šťáva.
 • Birch mýdlo.

Smíchejte všechny přísady a aplikujte na kadeře a pokožku hlavy. Umyjte prameny šamponem pro barvené vlasy. Dále můžete do směsi přidat trochu rybího oleje.

Maska pro bělené vlasy s lněným olejem

Chcete-li dlouhou dobu zachovat barvu a obnovit kudrlinky po zesvětlení, připravte přírodní masku s lněným olejem.

Při přípravě masky potřebujete:

 • Lněný olej.
 • Zlato
 • Hrozny

Rozšiřte hrozny, promíchejte s lněným olejem a tekutým medem. Aplikujte několikrát týdně po bělení kadeř. Také maska ​​na bázi lnu a hroznového oleje bojuje proti nadměrným olejovým pramenům.

Skořicová maska ​​pro bělené vlasy

Skořice pomáhá zesvětlit přirozené vlasy, stejně jako obnovit po použití chemických barviv. Také jeho použití vám umožní urychlit růst vlasů a vytvořit blond kudrlinky lesklé a krásné.

Maska Složení:

 • Skořice
 • Vodka nebo brandy.
 • Zlato
 • Bezbarvá henna.

Smíchejte všechny přísady a mírně zahřejte. Výhody a účinnost této masky se nejlépe projeví přesně ve formě tepla. Aplikujte na kadeře a obalte je polyethylenem. Můžete trochu zahřát vysoušeč vlasů. Doba expozice je 30-40 minut.

Olejová maska ​​pro bělené vlasy

Vlasy po vyjasnění by měly začít s jejich správnou výživou. Pro to je lepší použít masky s tukem.

Pro přípravu potřebujeme:

 • Olivový olej.
 • Ricinový olej.
 • Vaječný žloutek.

Mix ricín a olivový olej. Aplikujte po celé délce kudrlin, věnujte zvláštní pozornost špičkám. Pro vyprání masky je nejlepší použít vaječný žloutek.

Recenze na použití světelných masek

Tatyana, 24 let

Špatně bělené vlasy, po kterých se staly křehké a suché. Zkoušel jsem mnoho receptů na masky, ale nejlépe byla tuková maska ​​ze směsi olejů. Nejlepším olejem pro suché kadeře jsou oliva, lopuch a kolečko.

Valentina, 18 let

Mám dostatečně dlouhé vlasy a díky neustálému osvětlení se špičky začaly rozštěpovat. Už si myslela, že to řeže, ale rozhodla se zkusit zvlhčující masku. Výsledky se objevily za měsíc.

Pro dezert, video: Maska recept na poškozené, bělené vlasy doma

Pět nejlepších receptů masky pro bezpečné vyblednutí vlasů, domácí použití

Blond krásy dlouhou dobu vzrušují mužské srdce. Blond vlasy symbolizují nejen čistotu, ale i druh "voleb". Koneckonců, přirozené blondýnky nejsou tak moc. To usnadňují zvláštní podmínky a genetické údaje obou rodičů, což není běžné. Použití vlasových barviv, chemických zjasňovačů a zvýraznění poskytuje dobré výsledky, ale negativně ovlivňuje zdraví kadeřnictví. Existují recepty, díky nimž se můžete stát 1-2 tóny lehčí nejenom bez poškození, ale také s přínosem pro vlasy. Jedná se o masky pro zesvětlení vlasů. Kromě toho mohou být tyto masky použity pro jakoukoliv původní barvu vlasů, stejně jako vaše kadeře byly či dříve barevné.

Jaké komponenty pomohou zesvětlit kudrlinky?

Je třeba vzít v úvahu vlastnosti látek, které budou zahrnuty do složení domácích výrobků. Zde jsou některé z nejoblíbenějších komponent pro osvětlení:

 • Odvar nebo infuze heřmánku a jiných rostlin a bylin;
 • Přírodní med;
 • Citron;
 • Skořice;
 • Kefír a ostatní mléčné výrobky;
 • Glycerin.

Všechny tyto komponenty lze použít k přípravě masky doma jak samostatně, tak v kombinaci. Ale při jejich výběru buďte opatrní a vezměte v úvahu vlastnosti každého z nich.

Rada Buďte opatrní s citronem. Kyselina obsažená v ní může poškodit křehké a suché vlasy. A zvýšit účinek použití citronu po umytí zbytků masky z hlavy, jít ven do slunce po dobu 10-15 minut.

Jaké přísady se nedoporučují?

Ne všechny přísady jsou vhodné pro zjasnění. Zde jsou některé z těch, které se v tomto případě nedoporučují:

 • čokolády a kakaa
 • malování henna a basma,
 • cibule slupky,
 • odvar z šalvěje a některých dalších bylin a rostlin,
 • černý čaj
 • koňak
 • dubová kůra.

Všechny tyto ingredience přispívají k získání tmavých odstínů. Když jsou v masce kombinovány s látkami, které způsobují objasnění, jsou schopny poskytnout nepředvídatelné výsledky, což bude obtížné napravit i za pomoci zkušeného kadeřníka.

[vc_wp_tagoud title = "Co jsou vaše vlasy?" taxonomy = "post_tag"]

Výhody a nevýhody

Zesvětlující masky, připravené doma, mají mnoho výhod oproti obchodním produktům, barvám a barvivům zbarvení:

 1. Celkový stav zámků je lepší. Získávají přirozenou jasnou a bohatou barvu.
 2. Zvyšuje růst vlasů a zlepšuje jejich strukturu. Křehkost a rozdělené konce zmizí.
 3. Masku lze opakovat několikrát bez omezení a poškození zdraví.
 4. Užitečné látky a stopové prvky složek, které tvoří bělicí směsi, vyživují nejen vlasy, ale i pokožku hlavy.
 5. Nízká cena všech součástí a snadná aplikace směsí.

V důsledku toho získáte požadovaný světlý odstín vašich kudrlin, které krásně třpytí na slunci. Možná jediné mínus světelných masek je, že s jejich pomocí nelze provést kardinální změny v jejich obrazu. Kudrlinky budou lehčí pouze 1-2, v některých případech 3, ale ne více. Pokud se tedy rozhodnete jít z hnědé vlasy nebo brunetky na blondýnku, pak vám nebudou pomáhat zesvětlovací masky. Zde potřebujeme "těžké dělostřelectvo" ve formě barev a bělících kompozic.

Rada Pokud jste aplikovali světelnou masku na vlasy vyrobenou doma a neměli jste výsledek, neměli jste spěch, abyste se uchýlili k jiným prostředkům ke změně odstínu kudrlin. Počkejte týden nebo dva, dokud nebudou komponenty bělící směsi úplně vypláchnuty z kadeřnic, stejně jako při návštěvě kadeřnice nezapomeňte varovat pána, který byl součástí masky, aby se předešlo nepříjemným následkům. Takže díky použití některých látek po barvení běžnými barvami nemusí být barva podle očekávání.

Recepty směsí pro osvětlení vlasů

Zde jsou některé vyzkoušené a velmi účinné recepty na vlasové masky, které vám ulehčí kudrlinky a dodají jim krásný přirozený lesk a barvu:

Zlato se skořicí

Dvě velké lžíce přírodního kapalného medu, s výhodou sklizené v letošním roce, 1-2 polévkové lžíce skořicového prášku a některé z vašich oblíbených směsí balzámů na vlasy až do homogenní krémové konzistence. Doba trvání postupu může být odlišná. Pro dosažení maximálních výsledků se pohybuje od 30-60 minut do 4-6 hodin. Po takové masce, vyrobené doma, vaše vlasy se stanou několika tóny jasnějšími, získávají poslušnost a hedvábnost, přestanou se vymanit a zlomit. Ano, růst vlasů se výrazně urychlí.

Kefír s heřmánek

Sklenice mastného kefaru a farmaceutický heřmánek vařený vroucí vodou s hustou hustotou kaše (přibližně 200 g suché směsi na šálek vroucí vody) se smíchají po ochlazení poslední složky. Výsledný produkt se aplikuje na vlasy a ponechá se pod filmem po dobu 20-30 minut. Tato maska ​​poskytuje jemné vyjasnění kudrlin o 1-2 tóny. Navíc se účinek zvýší po každém postupu a vlasy kromě nádherné barvy dostanou nedostatek výživy a hydratace.

Rada Použijte snadno a jednoduše jakoukoliv masku připravenou podle těchto receptů doma. Chcete-li začít, vyčistěte vlasy. Poté použijte hotový výrobek. Ujistěte se, že není příliš studená nebo horká. Začněte od kořenů a přesuňte se na špičky a rozdělte kompozici po celé kadeře. Pro nejlepší efekt po nanesení masky omotávejte hlavu přilnavým filmem nebo taškou a obalte ji ručníkem nahoře.

Ovoce se zakysanou smetanou

Chopte jeden zralý malý banán s vidličkou. Přidejte k němu 1 vejce, dvě lžíce přírodního jogurtu, kefír nebo zakysanou smetanou, lžičku nebo dva z jakéhokoli rostlinného oleje a 1-2 polévkové lžíce přírodního medu. Vše důkladně promíchejte. Doba trvání procedury je 40-60 minut. Po takové masce, uvařené doma, se vlasy stanou poslušnými a hedvábnými, obdrží další objem a výživu. Světlejší efekt nebude příliš velký, ale poměrně trvalý.

Olej s citronem

Ricinový olej, lopuch a olivový mix ve stejném poměru. Přidejte do směsi šťávu z poloviny průměrného citronu. Do výsledné hmoty můžete dát trochu esenciálního oleje z jakéhokoliv citrusu nebo trochu rybího oleje. Je velmi důležité, aby při aplikaci na vlasy nebyla směs příliš studená. Doba trvání procedury je 30-60 minut. Po jejích vlasech bude mít skvělý odstín a budou mít 1-2 tóny lehčí než vaše přirozená barva. Stmívání a křehkost zmizí. Kromě zesvětlení má tato maska ​​silný regenerační účinek.

Glycerin s heřmánek

50 g farmaceutické heřmánek vaří vařící voda. Zakryjte a nechte ho vychladnout a vychladnout. K výsledné hmotnosti se přidá 50 až 60 g glycerinu. Dobře promíchejte a aplikujte na vlasy od kořenů až po konce. Doba trvání procedury je 30-40 minut. Po aplikaci takové masky budou vaše vlasy lehčí 1-2 a ve většině případů o 2-3 tóny. Kudrlinky se stanou pružnějšími, získají zdravý lesk a nádherný přírodní stín.

Zesvětlete kudrnaté vlasy s maskami na vlasy, vařené doma je jednoduché. Důkladně a zodpovědně věnujte výběru ingrediencí a aplikujte tento nástroj 1-2x týdně. Výsledek bude patrný po prvním použití, zvláště pokud máte světle hnědé nebo poměrně jasné vlasy. Kromě lehčího tónu získá vaše kadeře zdraví, krásu a sílu, bude lepší a přestane vypadávat.

Rozjasňující vlasy doma na několika tónech: recepty masky pro brunetky a blondýnky

Nezáleží na tom, kolik zábavných příběhů o blondesech je pravda, fakt zůstává stejný: jsou rozkošný a dělají dav mužů bláznivý. To je jen povaha ne všechny z blond kouzla, tolik tmavovlasých krásou sní o snaze o tento svůdný, lehký a vzdušný obraz. Někdo kupuje tento peroxid vodíku nebo jiný prostředek pro blonďování. Někteří jdou do kadeřnictví, kde stejný žíravý prostředek, pouze profesionálně, obrátí brunetky na blondýny. Je pravda, že v jiném případě se vlasy stávají suchými, křehkými, časem zblednou nebo zčervenávají, ztrácejí svůj původní lesk a kouzlo. A jen ty nejmoudřejší krásy vědí, že bezpečnější, zdravější a účinnější jsou v tomto případě jasné vlasové masky, které lze snadno a rychle udělat doma.

Lidové prostředky pro osvětlení vlasů

Některé účinné látky nalezené v nejběžnějších výrobcích mohou chemicky reagovat s pigmenty na vlasy, které jsou zodpovědné za jejich barvu. A eumelanin (hnědý pigment převládající v brunetách) a feomelanin (žlutý pigment, který je spousta světlých vlasů) pod vlivem těchto látek ztrácejí svou chromatičnost. Výsledkem je, že se temné vlasy stávají světlejšími, blondýnka má krásnější odstín, ztrácí svou žlutost a červené vlasy. Tyto účinné látky se nacházejí v řadě nejběžnějších produktů, které všichni víme. S jejich pomocí se stává možné, že doma rozjasníte vlasy - bezpečný, příjemný a docela efektivní. Toto je:

 • koření: skořice a zázvor;
 • zlato
 • citron;
 • nápoje: kefír a zelený čaj;
 • byliny: heřmánek, květy, kořen rebarbory;
 • glycerin;
 • cibule.

Tento seznam by měl současně upozorňovat a upozorňovat. Jeho výhody spočívají v tom, že tyto výrobky jsou známé a přístupné všem, stejně jako přírodní. Existuje však značná nevýhoda: lidové prostředky pro zesvětlení vlasů jsou velmi agresivní a aktivní, často způsobují podráždění pokožky hlavy a alergické reakce, někdy tvoří nežádoucí stín vlasů - a to nejsou všechny vedlejší účinky tohoto postupu. To neznamená, že stále potřebujete jít na peroxid vodíku: ne, stačí dodržovat pravidla pro použití masky na zesvětlení připravené na základě těchto složek. To bude postačující pro plynulý průběh postupu a potěší vás s výsledky.

Pravidla pro osvětlení vlasů

Negativní recenze o domácím osvětlení vlasů s lidovými léky jsou ponechány těmi, kteří se nepodařilo správně použít recepty zázračných masky. Existují jednoduchá pravidla, která vám umožňují učinit tento proces pohodlným, užitečným a efektivním způsobem. Pokud je ignorujete, můžete vlasy zkazit a požadovaný výsledek se nedosáhne. Proto musíte být trpěliví a dělat všechno metodicky důsledně a správně.

STAV PŘÍPRAVKU VLASY PRO SVĚTLO (1-2 TÝDEN)

 1. Nejtěžší procedura pro domácí vyčištění vlasů bude pro zběsilé brunety a světlé hnědovlasé ženy, protože bude velmi obtížné zničit jejich perzistentní eumelanin. Proto by neměli předem navrhnout tuto naději. Po prvním objasnění blondů nebudou přesné. Pokud si pravidelně (ale ne odnesete) masky a neustále opláchnete vlasy s jasnou odvar a řešení, teprve pak budete moci změnit původní barvu na pár tónů, získat nový odstín. Proces bude dostatečně dlouhý a bude vyžadovat trpělivost od tmavovlasých dám - a to by mělo být známo zpočátku, aby se nesmělo stěžovat na zbytečnost masky.
 2. Pokud máte tvrdé, neurčité kudrlinky, než uděláte domovní osvětlení, nejprve zhotovte 4-5 změkčovacích masky (z vajec nebo jakéhokoli kosmetického oleje), zakupte jim speciální šampon. Tím bude narovnání pramenů později efektivnější. Tvrdé, zesílené vlasy mohou udržovat účinné látky zevnitř a nebude mít vliv na pigmentaci.
 3. Vzhledem k tomu, že skořice, zázvor, citrón, cibule jsou poměrně agresivní složky pro kosmetické masky, které mohou zhoršit stav nemocných, poškozených, rozštěpených, křehkých vlasů, je lepší léčit je stejnými maskami (vitamíny, med, vejce,.).
 4. Po permingu nebo bělení s peroxidem vodíku, amoniakem a jinými syntetickými a chemickými složkami se doporučuje zesvětlit vlasové masky nejdříve týden po takových postupech.
 5. Zvláštní přístup bude vyžadovat šedé vlasy. Bez ohledu na to, jak mohou být bělící složky masky agresivní, nebudou moci na šedých pramenech barvit, protože v nich není pigment, nebudou mít nic, co by ovlivnilo. Proto je třeba nejprve ošetřit speciálním zjasňujícím krémovým barvivem pro šedé vlasy (profesionální série, takže je třeba hledat ve vhodných prodejnách) společnosti Schwarzkopf.

VAROVÁNÍ MASKA (20 MINUT)

 1. Doporučuje se, aby všechny součásti světelných masek byly poraženy směšovačem nebo mixérem, aby se dosáhlo požadované konzistence hmoty bez hrud, které jsou později velmi špatně odstraněny.
 2. Aby nedošlo k zklamání ve výsledku, zpočátku připravte zjasňující činidlo na samostatném tenkém pramenu. Po opláchnutí a vysychání bude vidět rozdíl v odstínech a můžete se rozhodnout, zda efekt této masky vyhovuje.
 3. Každá maska ​​bude muset zkontrolovat alergeny v ní. Žena může pít svou kávu se skořicí po celý svůj život, ale škoricová maska ​​může způsobit její strašné alergie. Proto nikdy nezapomeňte na tuto povinnou fázi procesu zesvětlování vlasů. Chcete-li to provést, namažte pokožku na vnitřní straně zápěstí připravenou směsí: okamžitě reaguje na látky nepřátelské tělu.
 4. Není nutné umýt hlavu před tímto postupem: mastná fólie ochrání prameny a pokožku hlavy před příliš agresivními účinky přísad. Ale musíte zvlhčit vlasy.

POUŽITÍ KOMPOZICE NA VLASY (OD 15 MINUT NA 1 HOD)

 1. Nečistěte světlem na pokožku hlavy, aby nedošlo k podráždění. Rozpusťte směs po celé délce pramenů v tenké vrstvě rovnoměrně pomocí dlaní a hřebenu.
 2. Chcete-li zlepšit efekt rozjasnění, ujistěte se, že poskytuje masku tepelnou oporu. To se provádí pomocí obvyklého plastového sáčku (řez podél ševu a kravatu do šátku) nebo sprchových čepiček. Ujistěte se, že máte na sobě teplý šátek, šátek nebo zabalte hlavu ručníkem.
 3. Tmavovlasé krásy potřebují co nejdéle ulehčit skladby na hlavě, ale ne více než hodinu. Blondýnky, které odstraní žlutost, někdy 15 minut stačí.

ZÁVĚREČNÁ STANICE OSVĚTLENÍ V DOMÁCNOSTI

 1. Vzhledem k tomu, že bělící směsi těchto mastek zřídka obsahují mastné kosmetické oleje, jsou rychle a snadno odstraněny. Vy můžete - s použitím změkčovadla šamponu a bylinného balzámového oplachování. Vyčistěte si vlasy lépe zeleným čajem nebo roztokem citronu: napraví se bleskový efekt.
 2. Klimatizace vám přijde vhod.
 3. Ale je lepší, abyste po takovém postupu nepoužívali fén. Nejen, že se vlasy musí vyschnout, bude to skvělé, pokud je vystavíte pod jasným paprskům letního slunce: ultrafialové nejen vysuší bělené prameny, ale také jim dá jasnou záři a přirozený lesk - vlasy po suchu budou vypadat nádherně.
 4. Během týdne po domově rozjasnění vlasů procházejí do bazénu s chlorovanou vodou, která může poskytnout ošklivé nazelenalý odstín na kadeře.
 5. Dokonce i když jste se líbili výsledky domácího rozjasnění, nenechte se unést tímto postupem: jednou za týden bude brunet stačit, pro blondiny ještě méně často (jednou za dva týdny). Pokud však pravidelně vytváříte odlehčovací masky, budou se vlasy vždy lehčí a lehčí a pokaždé se změní odstín.
 6. Nezapomeňte fixovat výsledky získané speciálními maskami pro blond vlasy.

Takto by se mělo vysychání vlasů vyskytovat doma s některou z výše uvedených složek.

Nyní budete další krok blíže k všemocné armádě blonďat. Je velmi důležité neztratit výběr receptury. Koneckonců, škorice, například, nebude mít vůbec žádný vliv, ale pro někoho se stane přirozeným objasňovačem číslo 1. Budete muset hledat vaši složku.

Chcete vědět všechny tajemství péče o vlasy s esenciálními oleji? Pak jste zde >>

Rozjasňující masky na vlasy: recepty

Proces domácího osvětlení je velmi individuální, protože pigmentace vlasů je pro každého úplně odlišná. Jak féomelanin a eumelanin reagují na jednu nebo druhou účinnou složku zůstávají záhadou až do konce. Protože jste zkusili jeden recept objasnění a nebyli spokojeni s jeho výsledky, nezoufejte a pokračujte v hledání vašich prostředků dále. Naštěstí je výběr receptů na odlehčovací masky velký - tam je místo, kde se potulovat.

 • Skořice Rozjasňující

Med (dvě lžíce.) A olivový olej (dvě lžíce.) Zahřejte do teplého stavu v různých vodních lázních a promíchejte je. Přidejte k nim dvě polévková lžíce. skořicový prášek a pravidelný vlasový kondicionér.

 • Medové osvětlení vlasů

Med (dvě lžíce.) A kokosový olej (jedna polévková lžíce.) Zahřejte do teplého stavu v různých vodních lázních a promíchejte je. Přidejte k nim dvě polévková lžíce. banánové pyré.

 • Zesvětlování citronu

Smíchejte citronovou šťávu (250 ml) s vlasovým kondicionérem (100 ml). Pečlivě porazte tuto směs se směšovačem, ponechte jej 15 minut a pak jen aplikujte.

 • Osvětlení vlasů s kefírem

Smíchejte přírodní čerstvý kefír (100 ml), brandy (dvě lžíce), balzám na vlasy (jedna čajová lžička), vaječný žloutek, citronová šťáva (dvě slané lůžka.).

 • Heřmánek vlasové zesvětlení

Sušené heřmánek květiny (25 g) nalít vroucí vodu (250 ml), nechte na půl hodiny. Přidejte teplý med (tři lžíce.) A citronovou šťávu (dvě polévkové lžíce).

 • Osvěžující tmavé vlasy s rebarbem (recept na brunety)

Smíchejte citrónovou šťávu (200 ml), odtučněným heřmánkem (400 ml), odvar z kořenů rebarbory ​​(400 ml), přidejte ocot z jablečného moštu (jedna čajová krabička), teplý med (50 ml), vodka (50 ml).

 • Osvěžující cibule (recept na blondýnky)

Blender směs citronové šťávy (dvě polévkové lžíce), jablečný jablečný ocet (jedna čajová krabička), předehřátý med (dvě lžíce), čerstvou cibulovou šťávou (dvě polévkové lžíce), kapka trochu růžového oleje (5 kapek).

Zde jsou jen nejpopulárnější a nejoblíbenější metody osvětlení domácího vlasu, které podle mnoha recenzí téměř vždy přinášejí pozitivní výsledek. Ve skutečnosti jsou recepty na zjasňující masky mnohem více: vypadají, experimentují, užívají si účinek. Nezapomeňte na okamžik, že všechny tyto produkty uděluje ženě samotná Matka příroda, což znamená, že jsou co nejbezpečnější, ekologičtější, 100% přirozené, na rozdíl od všeho, co spaluje čpavek a peroxid vodíku.

Pro Více Informací O Suché Vlasy