logo

Přehled masky pro přidání lesku vlasům

Každá žena chce mít lesklé vlasy, ale může být obtížné dosáhnout. S věkem, kudrnaté matky kvůli nedostatku melaninu. Jsou ovlivněny různými negativními faktory, jako je slunce, vítr, voda, znečištěný vzduch. Stav vlasů se zhoršuje stresem, chronickými nemocemi, špatnými zvyky, přepracováním nebo nedostatkem spánku. Křehké a tupé kudrlinky se stávají z častého používání stylingových výrobků, curling, žehlení nebo vysoušeč vlasů. Speciální masky vyrobené doma pomohou situaci napravit.

Nejlepší recepty na domácí masky

Dosáhnout hladkosti a hedvábnosti není tak snadné. Různé nezmazatelné formulace skladu poskytují pouze dočasný účinek, který zmizí po šamponování. Salonní procedury jsou poměrně drahé a ne každý si může dovolit. Pouze jedna cesta - použijte domácí masky.

1. Lesk a jemnost vlasů dává nástroj připravený podle následujícího receptu:

 • potravinářská želatina - 1 sáček;
 • Balzám - 10 ml;
 • teplou vařenou vodou - 20 ml.

Želatina se zředí vodou a míchá, aby se zabránilo hromadě. Přidejte balzám ke směsi a položte je na kudrlinky, rozšiřující se po celé délce. Nechte jednat do hodiny, obalte hlavu plastovou a ručníkem. Postup je prováděn 1-2 krát týdně v závislosti na stavu vlasů.

2. Pro doplnění lesku na tmavé vlasy proveďte masku podle následujícího receptu:

 • mléko - 1/4 šálku;
 • kakaový prášek - 2 polévkové lžíce. l;
 • Cognac - 30 ml;
 • žloutek - 1 ks.

Mléko se mísí s kakaem a mírně se zahřeje, aby se prášek rozpustil. Do kompozice se přidává koňak a vaječný žloutek. Všechny součásti jsou smíchány a naneseny na prameny. Nechejte směs na hodinu, zabalte hlavu a poté se umyjte.

3. Pro lesk a zpevnění vlasů se podle tohoto receptu vyrábí maska:

 • žloutek - 2 kusy;
 • voda - 100 ml;
 • olivový olej - 30 ml.

Smíchejte žloutek s olejem a přidávejte vodu. Odečtěte hmota do kořenů a rozšiřte se po celých vlasech. Po 20 minutách zmyjte kompozici studenou vodou bez šamponu. Vejce obsahuje mnoho vitamínů: A, D a E, a také má vynikající čistící a zpevňující vlastnosti. Pravidelné používání této masky zabrání spadnutí a ztenčení pramenů.

4. Chcete-li zdůraznit a zvýšit intenzitu lesku barvených vlasů, podle recenzí pomůže použití masky podle tohoto receptu:

 • zralý banán - 1 ks;
 • měkký avokádo - 0,5 ks;
 • olivový olej - 2 lžíce. l;
 • med - 2 lžíce. l;
 • žloutek - 1 ks.

Banán a avokádo se kůží a mash je, hněte se vidličkou. Med je lehce zahřátý, aby se roztavil. Udržujte hodně na půl hodiny. Hlava je zabalena s polyethylenem, není nutné ji ohřát. Umyjte masku na vlasy velkým množstvím vody a jemným šamponem. Postup je prováděn jednou týdně. Maska dává kadeřům hladkost a hedvábnost, vyživuje je a zvlhčuje.

5. Pro zlepšení lesku a růstu vlasů pomůže maska ​​pro tento recept:

 • Curry listy - 20 ks;
 • kokosový olej - 15 kapek.

Smíchejte součásti a vařte, dokud se nevytvoří černý zbytek. Tato maska ​​na vlasy pomůže urychlit růst vlasů, zabránit vzniku šedivých vlasů a poskytnout jedinečný lesk. Výsledek bude patrný poměrně rychle při použití kompozice dvakrát týdně.

Maska pro lesk a měkkost vlasů je vyrobena na bázi fermentovaného mléčného výrobku. Může to být zakysaná smetana, přírodní jogurt nebo kefír. Produkt se aplikuje na prameny, ponechá se půl hodiny a promyje se šamponem.

 • kokosový olej - 15 ml;
 • kefír nebo kyselé mléko - 3 polévkové lžíce.

Přísady jsou smíchány, naneseny na kůži a prameny. Hlava je ohřátá ručníkem a ponechána působit po dobu půl hodiny, poté omyta šamponovou vodou.

7. Maska na ovocné a pivní vlasy dodá lesk a hedvábnost. Pro jeho přípravu se smísí následující složky:

 • jablko - 0,5 ks;
 • pivo - 100 ml;
 • banán - 0,5 ks;
 • oranžová - 2-3 plátky;
 • vaječný žloutek - 1 ks.

Ovoce se oloupe a mletí v mixéru. Pak přidejte žloutek a pivo. Kompozice se třese do kořenů s masážními pohyby. Tak živiny rychleji pronikají do tkáně a začnou působit. Na hlavu je umístěn plastový uzávěr a zabalen do ručníku. Po 20 minutách vypláchněte šampónovou vodou.

8. Pro dosažení hedvábné a lesklé vlasové masky pomůže s následující recept:

 • aloe šťáva - 1 ampule;
 • vitaminy B1, B2, B3, B6, B12 - 1 ampule;
 • balzám - 2 polévkové lžíce. l

Maska pro vlasový lesk se používá na čistých pramenech. Aplikujte kompozici na kořeny a celou délku po dobu čtvrtinu hodiny, poté omývejte teplou vodou.

9. Maska s koňakem udělá barvu vlasů jasnější a brilantnější:

 • přírodní mletá káva - 1 lžička;
 • vroucí voda - 1 polévková lžíce;
 • Koňak, rum nebo brandy - 2 lžíce;
 • vaječný žloutek - 2 kusy;
 • ricínový nebo olivový olej - 0,5 lžičky.

Káva nalil vařící vodu a přežil asi 5 minut, aby se mohl vařit. Přidejte zbývající složky. Zmícháme směs se směšovačem, dokud se nedosáhne homogenní konzistence. Aplikujte kompozici na umyté vlasy a zabalte. Udržujte agenta na čtvrt hodiny. Opláchněte je jemným šamponem. Opláchněte studeným bylinným odvarem. Má barevný efekt a je vhodný pouze pro tmavé vlasy.

10. Posilovat lesk blond vlasů pomůže použití takové masky:

 • heřmánek - 200 g;
 • vroucí voda - 0,5 l;
 • glycerin - 60 g

Hamburk se nalije vroucí vodou a nechá se naplnit po dobu jedné hodiny. Očistěte nástroj a přidejte glycerin. Aplikujte kompozici na vlasy po dobu jedné hodiny a nezmyjte a nechte je vyschnout přirozeně. Aplikujte každý druhý den. Díky použití vlasy získávají krásný zlatý odstín a fantastickou lesk.

11. Chcete-li potěšit jasné kadeře a dát jim lesk pomůže maska ​​na základě dvou složek:

 • med - 2 lžíce;
 • ricinový olej - 1 polévková lžíce.

Med je ohříván ve vodní lázni a smíchán s ricinovým olejem. Aplikujte agent na kořeny a délku. Maska se nechá působit po dobu 40 minut a pak se vypláchne.

Mask recenze

Mnoho žen již vidělo účinnost masky pro lesklé vlasy, vařené doma, a nechala své recenze:

"Mám přirozeně dlouhé a husté vlasy, ale je tu jedna nevýhoda - nedostatek lesku. V kajutě nebyly žádné peníze na keratinizaci a laminování, a doma jsem používala různé balzámy a masky, protože jsem chtěla dosáhnout hedvábnosti. Účinky ale zmizely den po umytí. Po přečtení recenzí na želatinové masce na jednom místě jsem se rozhodl zkusit to. Všechno jsem udělal jako recept a jako výsledek mám vlasy se zrcadlovým leskem, jako v reklamě. "

"Po trvalém barvení v průběhu několika let mé vlasy začaly těžce klesat a ztratily svůj lesk. Na radu kamarádky začala pravidelně dělat masky s vejci a medem doma. Fallout se zastavil. Pak jsem četl recenze masky curry listů a dělal jsem to měsíc. Výsledek mě zasáhl. Vlasy začaly růst jako plevel a objevil se krásný lesk. "

Catherine, Nizhny Novgorod.

"Mám dlouhé vlasy. V poslední době se staly suchými a nudnými. Začala jsem hledat lesk. Po vyzkoušení několika masek doma jsem si vybral kompozici s banánem a avokádem. Perfektně vyživuje a posiluje vlasy. Po aplikaci si opláchnu hlavu vodou a citronovou šťávou. Bledost a měkkost se objevily, které byly tak chybějící. "

Tatiana, Petrohrad.

"Maska s aloe šťávou a vitamíny mi umožnila obnovit lesk a vlasy poslušný. Tato zázračná léčba posiluje a obnovuje vlasy. Účinek se objevil za měsíc. Budu je používat pro profylaxi v budoucnu. Kromě toho pravidelně připravuji masku s brandy. Pomáhá růst vlasů rychleji a dává jim skvělý lesk. "

Množství kladných recenzí hovoří o vysoké účinnosti formulací domácností. Doporučuje se však, aby masky pravidelně stříkaly na vlasy.

Domácí masky na vlasy

Dnes se má za to, že skutečná dívka a žena by měla mít nádherné a dlouhé vlasy. Co to znamená? Samozřejmě, délka je zde málo důležitá, ale zdravé prameny s leskem a leskem jsou standardem krásy.

Proto mnozí z poctivých sexů někdy utrácejí velké částky peněz na nákup všech druhů domácích chemikálií nebo do kosmetického salonu, kde pro několik tisíc rublů tráví krátkou proceduru péče o vlasy. Dnes se podíváme na šest nejlepších domácích masky na vlasy.

Krásu a zdraví kudrlinky lze dosáhnout levnějšími způsoby. Používejte například užitečné levné komponenty pro výrobu domácí masky na vlasy. Jsou odlišné ve složení a způsobu aplikace. Každá z nich je zaměřena na dosažení určitého pozitivního účinku.

Recepty na masku na vlasy

Leštící masky jsou všestranné a vhodné pro všechny typy vlasů. Jediný rozdíl může být v barvě kudrlin, neboť někdy je nutné přidávat určitou složku do kompozice, která není přijatelná pro jiné odstíny.

Měli byste také objasnit výhody domácí masky:

Pomocí masky nebudete trávit další peníze.

Budete přesně znát složení a nepřidáte součásti, které byste mohli být alergičtí.

Kromě toho, že vám vlasy lesknou, maska ​​vám může pomoci vyřešit další problémy se strukturou kudrlin.

Proto vám budou předloženy nejlepší recepty na masky, které mají nejen užitečný efekt pro přidávání lesku, ale také některé další vlastnosti pro zlepšení struktury a celkového vzhledu kudrlin.

Maska pro lesk a jemnost vlasů

Hladké vlasy nejsou tak snadné. Konvenční šampony tohoto účinku často nelze dosáhnout a používání kosmetických služeb v kosmetických salonech je neekonomické. Můžete najít cestu a připravit užitečnou směs, která přinese strukturu vlasů do zdravého a správného vzhledu.

Maska bude vyžadovat následující složky:

 • potravinová želatina - jako podklad pro stanovení dávkování se používá lžíce složky;
 • teplá vařená voda - 20 ml;
 • vhodný balzám na vlasy - 10 ml.

Nejprve je třeba zředit želatinu podle pravidel. Je namočený v teplé vodě a důkladně se mísí, aby nevytvořil hrudky. Ihned po míchání nalijte balzám. Rozložte směs po celé délce a nechte ji skoro hodinu. Současně se doporučuje položit na hlavu plastový klobouk a zabalit ho velkým froté ručníkem.

Taková maska ​​pro přidání lesku k vlasům může být použita každý týden nebo dokonce dvakrát za 7 dní, vše závisí na vnějším stavu vlasů. Hlavním stavem při přípravě této směsi je sledování množství balzámu. Používá se zde pouze jako asistent, který eliminuje masku pro lepší a snadnější vyprání.

Maska pro lesk a objem

Maska pro lesk tmavých vlasů se může výrazně lišit v složení složek. Chcete-li například dodat lesk a objem na kadeře světla, měli byste míchat komponenty, jako jsou dvě polévková lžíce medu vyhřívaná ve vodní lázni a lžíci ricinového oleje. Po smíchání ingrediencí aplikujte složení na kořeny a rozložte celou hlavu. Nechte 40 minut a opláchněte.

Pokud má dívka tmavé vlasy, je lepší se uchýlit k přípravě takového složení, kde dvě lžíce kakaového prášku působí jako užitečné přísady. Vylije se mlékem (1/4 šálku), zahřívá se až do úplného rozpuštění kakaa. Do kompozice se přidá vaječný žloutek a dvě polévková lžíce brandy. Směs je důkladně promíchána a rozložena po celé délce vlasů a ponechána po dobu jedné hodiny. Můžete pokrýt hlavu ručníkem. Po uplynutí doby, kdy se maska ​​vypláchne. Tento recept je použitelný pouze pro kadeře tmavých odstínů. Chcete-li barvit světelné prameny, můžete použít prezentovanou masku jako přírodní barvu.

Maska pro lesk a posílení

Některé výrobky na vlasy jsou tak snadno připravené, že nevyžadují speciální přípravu. Například můžete vytvořit univerzální masku, která dodává vlasům lesk a posiluje je pomocí jediného vejce. Vezměte jeden žloutek a promíchejte s kapkou šamponu vhodnou pro vás. Smíchejte složení a aplikujte pouze polovinu na vlasové kořeny, provádějte malou masáž hlavy. Prostředek vypláchněte z hlavy a rozdělte zbytek celé délky. Složení lehce pěňte na vlasy a opláchněte vhodným balzámem.

Maska pro lesk a růst vlasů

Použijte stejné žloutky, abyste přidali lesk vlasům a stimulovali jejich růst. Do pěny se rozdrtí dva žloutenky, odděleně taví dvě lžíce medu ve vodní lázni. Smíchejte obě vařené ingredience. Část kompozice je třepána do pokožky hlavy, rozložte zbytek po celé délce. Nechte směs půl hodiny, nemůžete zakrýt hlavu ručníkem. Opláchněte vodou bez šamponu nebo balzámu.

Maska pro lesk a měkkost

Recepty na domácí masky mohou obsahovat použití pouze jednoho produktu. K přidání lesku a měkkosti vlasům můžete použít nízkotučnou kysanou smetanu nebo přírodní jogurt bez přísad a příchutí ovoce. Aplikujte výrobek na kudrlinky a nechte půl hodiny. Pak omyjte vlasy šamponem a balzámem, které jsou vhodné pro vaše vlasy. (Ostatní smetannye vlasové masky)

Také v zakysané smetaně můžete přidat kokosový olej. Lžíce másla vyžaduje tři lžíce mléčného výrobku. Směs je aplikována na pokožku hlavy a pramenů, pokrytá ručníkem a ponechána půl hodiny. Pak se umyjte šamponem.

Maska pro lesk a hedvábnost

Maska recept na lesk a hedvábnost zahrnuje následující komponenty:

 • čerstvá šťáva z aloe nebo zakoupená v lékárně - 1 ampule;
 • 1 ampule vitamínů B1, B2, B3, B6, B12;
 • použitý balzám, vhodný pro váš typ vlasů - 2 lžíce.

Uvedené vitamíny je možné zakoupit v lékárně bez předpisu. Jejich cena je pro průměrného člověka přijatelná. Všechny složky jsou promíchány v balzám a aplikovány na vlasy po mytí. Držte tuto zvláštní masku na čtvrt hodiny a opláchněte ji teplou vodou.

Video - recept na vlasový lesk to udělejte sami

Recenze na používání masky pro lesk

Mám dlouhé husté vlasy. Chci dosáhnout lesku a plynulosti po jediném mytí vlasů a já nechci vynakládat peníze na vyrovnávání keratinu. Používala se maska ​​s použitím želatiny. Opravdu se mi líbily vlasy, jako dívky s reklamou.

Ekaterina, 33 let

Před dvěma lety začala vypadat vypadávání vlasů. Začal jsem používat masky s vejci, a poté nejen přestali vypadávat, ale jejich vzhled se také zlepšil.

Tatiana, 23 let

Pro měkkost vlasů, kromě masky, používám kompozici s citrónovou šťávou. Litr vařené teplé vody a lžíce citronové šťávy. Smíchejte a opláchněte vlasy po hlavním praní. Vlasy získávají lesk a měkkost.

Nejlepší recepty na masky pro lesk a lesk vlasů: dělat kudrlinky neodolatelné

Když jsou vlasy dobře upravené a zdravé, v jakémkoliv světle (umělé nebo slunečné), hrají krásně se zvýrazněním, leskem a radost z lesku a lesku. Je nepravděpodobné, že by si někdo myslel, že podléhají křehkost, odtrhávání nebo pádu. Curls vypadají hladce, rovnoměrně, jedno plátno, tak krásné a vzrušující odrážející světlo. Má vaše vlasy takovou vlastnost? Po holičství, kde se na mou hlavu nalili celé lahve specializovaných profesionálních výrobků, ano, téměř všechny kudrlinky svítí a svítí. Po umytí vlasů šampony, ošetření zámků s balzamy a kondicionéry, které jsou plné nepochopitelných chemických vzorců, můžete také dosáhnout lesklých vlasů. Ale jak dlouho je to všechno? V den, maximálně dvě. Chcete-li zabránit tomu, aby tato vlastnost nikdy neopouštěla ​​vaše prameny, vám pomůže běžná domácí maska ​​na vlasy, která bude leskat z nejběžnějších potravin s přídavkem bylin, kosmetických a silic.

Efekt masky pro přidání lesku vlasům

Tajemství masky na vlasy je jednoduché: jedná současně ve dvou směrech a dosahuje jednoho výsledku - přirozeného záření pramenů. Toho lze dosáhnout pravidelným použitím stejných prostředků. Samozřejmě, i po prvním postupu bude výsledek znatelný, ale bude muset být ještě posílen několika dalšími maskami, jinak se prameny znovu ztratí. Takže zázračné masky, které se vracejí do vlasové práce na dvou frontách.

 • Prvky jsou vyhlazovány působením účinných látek tvořících tyto masky. Každá srst je pokryta malými váhy, jako u ryb, pouze tam je mnoho dalších. Při nesprávné péči o prameny se nafouknou, leží nerovnoměrně, na sebe vrstvou. Jelikož jsou v takovém postavení, nemohou odrážet světlo, výsledkem je otupělost a nenápadnost a dokonce i zmatek a potíže s česnutím. Domácí masky pro vlasový lesk obsahují ve svém složení takové aktivní složky, které jemně vyhlazují váhy každého vlasu tak, aby ležely rovnoměrně, těsně vedle sebe. Po několika procedurách se můžete snadno stát majitelem skvělé, dokonale hladké kaskády lesklých vlasů.
 • Barva kudrlin je jasná a nasycená, i když je maska ​​po barvení. Domácí reparaci vlasů pomocí masky je možné díky tomu, že jejich účinné látky ovlivňují pigmentaci kadeřnic, čímž jsou několikrát nasyceny. To platí pro barevné a běžné prameny. Pokud získají jasnou barvu, odrážejí světlo, takže kudrlinky začínají hrát s fantastickým zábleskem ve slunečních paprscích. Takto je vlasový lesk poskytován doma.

To je obecný mechanismus působení takových masky. V praxi jsou ty složky, které jsou součástí jejich složení, kromě toho aktivně vyživují vlasové kořeny, brání vypadávání vlasů a často léčí rozdělené konce. Ale je to hladkost a lesk vlasů - to jsou hlavní úkoly, které úspěšně a efektivně řeší takové prostředky. Masky lze snadno připravit doma, aniž byste museli věnovat příliš mnoho času, úsilí a peněz.

Zároveň ušetříte peníze a můžete si být naprosto jisti bezpečností použitých prostředků, protože je 100% přirozený. Při použití domácího léčiva pro vlasový lesk jsou jednoduché: technologie jejich přípravy se neliší od desítek dalších kosmetických masek.

Objevte Amla, která pomůže urychlit růst vlasů, posílit kořeny a zklidnit všechny vlasy. Všechno o zázračném závodě zde >>

Blonde tipy na péči o vlasy naleznete zde >>

Masky pro domácí použití

Masky, které dokáží poskytnout vlasům doma zářivý vzhled, mají v technologii jejich použití několik málo slabých odstínů. Znalost těchto malých triků pomůže prodloužit záření pramenů po delší dobu a barvu kudrlin bohatých a jasných. Takže se snažte přísně dodržovat níže uvedená doporučení, aby později nebyly žádné nepříjemné zklamání v nečinnosti masky na vlasy.

 • Domácí léky budou potřebovat podporu ve formě vhodné, správně vybrané řady výrobků pro péči o vlasy, aby jim pomohly dosáhnout lesku. Kondicionéry, balzámy, šampony by měly být označeny "pro lesk", "pro lesk", "pro vyhlazení", "pro bohatou barvu".
 • Při aplikaci masky minimalizujte používání vysoušečů vlasů, žehliček, kadeřnických žehliček, kleští a jiných termických nástrojů pro styling a péči o vlasy.
 • Vyloučte teplou vodu z procedury šamponování: pro tento účel používejte pouze teplou vodu nebo dokonce pokojovou teplotu.
 • Při přípravě přípravku nezapomeňte zkontrolovat, jak na ni kůže reaguje. Při použití produktů, jako jsou vejce nebo med, jsou často alergické reakce. Individuální nesnášenlivost některých potravin a olejů může být kontraindikací pro použití masky. Chcete-li zkontrolovat, zda jsou v produktu přítomny alergeny, namažte zápěstí a analyzujte své pocity: není spálenina, svědění a nepohodlí - pro vás je poskytován lesk vlasů.
 • Je lepší porazit součásti masky na vlasy se směšovačem nebo směšovačem, aby se v něm nenacházely žádné nerozbitné hrudky. V opačném případě to vede k tomu, že kusy ingrediencí vyschnou, nejsou vypláchnuty během oplachování a uvízly v prameni, což významně komplikuje proces česání.
 • Kosmetika, rostlinné oleje, kefír, med v složení masky se nejdříve zahřívají ve vodní lázni v různých nádržích. Za tímto účelem nalijte použitou kapalinu do smaltované misky a položte ji na okraje hrnce s vařící vodou, která se ohřívá na pomalém ohni. 5-7 minut bude stačit k ohřevu hmotnosti na požadovanou teplotu (35-40 ° C). Není nutné přivést je do horkého stavu, protože v takovém případě mohou utrpět vajíčka jako součást masky (rotují se) nebo esenciálních olejů (ztrácejí většinu svých příznivých vlastností a přicházejí do styku s vysokými teplotami). Ano, a skalp může neúmyslně spálit, pokud se maska ​​ukáže příliš horko.
 • Pokud masky přidat do vlasů lesk patří nutriční složky, mohou být použity na kořeny, ale častěji je nutné zacházet pouze s kudrlinami. Za prvé, palmy jsou bohatě namazány zázračnou směsí, pak jsou ruce žehlé od shora dolů. Pro rovnoměrnější rozložení hmoty na vlasy jej můžete hřeben s hřebenem.
 • Pokud jsou prameny dlouhé, měly by být lehce uchyceny (ne utažením) s barretou nebo gumičkou.
 • Dalším krokem je skrýt maskovanou hlavu pod teplým vakuem. Je vyrobena z jakéhokoliv filmu nebo obalu (vhodného polyethylenu a celofánu). Ze shora pro větší spolehlivost můžete zabalit ručníkem.
 • Doba trvání takového domácího screeningu je obvykle 30 minut. až do 1 hodiny, v závislosti na tom, jaké složky byly použity v složení masky.
 • Jednou z nejdůležitějších fází tohoto postupu je opláchnutí hlavy po masce. Chcete-li dosáhnout skutečně krásného, ​​zdravého vlasu, musíte znát malé tajemství. Majitelé světlých kadeří poslední opláchnutí by mělo být provedeno s přidáním heřmánek, brunet a hnědovlasý - s odvarky z dubové kůry nebo kopřivy. To zvýší účinek masky a pak bude vypadat dvakrát tak dlouho.
 • Po všech provedených manipulacích je velmi důležité vysušit hlavu přirozeným způsobem, a ne s vysoušečem vlasů.
 • Frekvence postupů se vybírá vždy jednotlivě. Záleží na tom, jak dlouho trvá účinek aplikované masky na lesk vlasů. Pokud jste s výsledkem spokojeni a lesk přetrvává dlouhou dobu, použijte nástroj jednou týdně. Pokud se prameny stále rychle vyblednou, buď zvýšíte frekvenci aplikace masky na dvakrát týdně, nebo jednoduše nemáte rád složení vašich kadeří a musíte ji změnit.
 • Nezapomeňte, že po 10 až 15 postupech by měly být vlasy relaxovány a dočasně používat jiné prostředky.

Nyní víte, jak udělat vlasy lesk doma, aniž byste museli věnovat spoustu času, úsilí a peněz. Není nic komplikovaného a nadpřirozeného při přípravě masky pro zářivé kudrlinky.

Je velmi důležité, jaký druh receptu masky si budete moci vybrat pro své prameny.

Nejlepší nejlepší recepty masky pro vlasy lesk

Masky - je docela efektivní a efektivní, aby vlasy leskly doma. Pokud chcete, aby vaše kadeře vypadaly opravdu chytře, použijte tyto recepty. Nejčastěji tyto produkty zahrnují heřmánek (doporučený pro blondýnky), kávu nebo kopřivu (užitečné pro brunety), med, vejce, glycerin, oleje na vlasy, želatina a další výrobky jsou velmi dobré. Aktivně nasytí barvu pramenů, aby byly hedvábné a hladké - tak jsou pozorovány dvě podmínky lesku vlasů. Pokud vybraná maska ​​nefunguje, určitě potřebujete vyzkoušet ještě několik receptů, protože vše je individuální v domácí kosmetologii: jedna kompozice nepomohla - druhá může být nejefektivnější.

 • Heřmánek pro blondýnky

4 lžíce stolu sušených heřmánkových květin nalijte 500 ml vroucí vody. Pokryjte mírně, nechte na hodinu, napněte. Vlasy vypláchněte ve výsledné infuzi, neoplachujte a nevyhýbejte se přirozeně.

2 lžíce přírodní kávy vařte 500 ml vroucí vody. Naplňte hodinu, opláchněte vlasy připraveným studeným nápojem z kávy a po hodině fixujte efekt, můžete hlavu vypláchnout pomocí kopřivy.

4 lžíce brandy se šlehačkou se 2 syrovými domácími vejci.

 • Žloutek + castorka + ocet + glycerin

Smíchejte 1 surový žloutek, 2 lžíce teplé rýže a 2 lžíce jablečného octa a glycerinu.

 • Med + olivový olej + cibulový džus

Smíchejte dvě lžíce teplého medu, vyhřívaný olivový olej (přírodní), cibulovou šťávu.

 • Ropový olej + med + brandy + aloe + vitamin A

Směs 1 lžíce teplého lopuchového oleje, teplého medu, brandy, 2 polévkové lžíce šťávy z aloe, 1 čajová lžička olejového roztoku retinol acetátu (vitamín A).

 • Želatina + rostlinný olej

Nalijte 2 polévkové lžíce stolní želatiny se 4 polévkovými lžíčky polévkové lžíce studené vody, ponechte po dobu 20 minut, páru, přidejte 1 polévkovou lžíci rostlinného nerafinovaného oleje.

Maska připravená pro všechny vlasy lesk může vytvořit skutečný zázrak s vaší kudrlinky bez jakýchkoli chemických vzorců a syntetických látek umělého původu, není jasné, jak ovlivnit pokožku hlavy a zdraví kudrlin.

Vlasy tak absorbují znečištění z atmosféry a hromadí toxiny s těžkými kovy, které se dostávají do těla. Je čas vrátit se do kořenů Matky přírody a dát vlasům lesk s přírodními produkty, které si připravíte v domácnosti.

Jak udělat vlasy lesk: tajemství profesionálů

Maria Pimenová

Hluboce píše, ale s humorem, o módě, umění, parfumerii, cestování, zdravém životním stylu a wellness.

Krása vlasů a jejich zdraví jsou velmi blízké pojmy, protože ve skutečnosti je jedno bez nemoce. A důležitou roli zde hraje brilantnost našich vlasů, protože když jsou vlasy nudné a bez života, je to jasný signál, že je načase zvuk alarmu a vážně řešit jejich stav. Odborníci z SalonSecretu řeknou, jak přidat vlasům lesk a hedvábnost.

Příčiny vypadávání vlasů

Pro vlasy lesk splňuje jejich povrch - kůžičku. Když její váhy těsně padnou, její vlasy odrážejí světlo a mají lesklý povrch. Ale jakmile se stupnice začnou štětit, vlasy se nejprve stávají nudné a za druhé - křehké a křehké.

Důvody, proč vlasy ztrácejí přirozený záření, mohou být několik a mohou být konvenčně rozděleny na vnější a vnitřní.

Příčiny vnitřního původu

Nedostatek vitamínu biotinu

Je zodpovědný za vzhled vlasů, nehtů a pokožky, upravuje práci mazových žláz hlavy. Biotin se vyrábí ve střevech a přichází s určitými potravinami (například sušené ovoce a žloutky). Abyste se vyhnuli nedostatku biotinu, musíte se postarat o střevní mikroflóru, nezneužívat alkohol a správně jíst.

Stres

Emocionální stres má negativní vliv na stav vlasů a má zpravidla zpožděný účinek.

Pokud zjistíte, že vaše vlasy náhle začaly vypadávat nebo se staly nudné a křehké, podívejte se na příčinu v posledních (2 až 6 měsíců) zkušenostech.

Chronické nemoci

Nemoci gastrointestinálního traktu, užívání antibiotik a jiných léků mají silný účinek na vzhled vlasů.

Pokud chcete, aby vaše vlasy byly lesklé a zdravé, začněte nejprve se svým zdravím.

Příčiny vnějšího původu

Teplotní expozice

Příliš vysoké a velmi nízké teploty oslabují vlasovou kutikulku. Tato skupina zahrnuje jak faktory přírodního původu (například jasné slunce v létě, tak mrazivý vzduch v zimě) a všechny druhy elektrických spotřebičů: vysoušeč vlasů, kleště, kadeřnictví.

Chcete-li chránit vlasy, musíte v létě nosit klobouk nebo šátek, v zimě klobouk a také nezanechávat prostředky na tepelnou ochranu vlasů během stylingu.

Chemické intervence

Vlasy mohou ztratit lesk po častém zbarvení, promývání, kadeří atd. Mění kyselost, ztrácejí sílu, začínají se zlomit a v důsledku toho se stávají bez života.

Jak přidat vlasy do vlasů lesk a hedvábnost?

Odborníci říkají: Abyste vrátili přirozený lesk vlasů, měli byste začít s výživou! Přidejte do stravy potraviny obsahující zinek a železo, vitamín H a aminokyselinový tyrosin.

A postupujte podle těchto jednoduchých tipů.

Základní ošetření vlasového lesku

Chraňte si vlasy se speciálními hřebeny dvakrát denně.

Vhodný kartáč s hustými a krátkými štětinami. Je třeba vyhlazovat vlasové váhy. Toto česání se také nazývá "leštění".

Vzdejte těsné gumové pásy

Stlačují vlasy a přispívají k jejich křehkosti.

Vyberte správný šampon a balzám

Možná je příčina otupělosti, že výrobky péče neodpovídají vašemu typu vlasů. Pokud se vám to obtížně sami děje, kontaktujte odborníka v salonu, pomůže vám určit typ vlasů a poradí, jak se o ně postarat.

Pravidelně vytvářejte výživné masky v závislosti na typu vlasů

Kromě každodenní péče nezanecháváme masky na vlasy - hluboce vyživují vlasy a nasycují je nezbytnými vitamíny a mikroelementy.

Přírodní masky na vlasy

Některé masky, které dodají vlasům lesk a hladkost, lze připravit doma z přírodních ingrediencí.

Pro normální vlasy

Podobná maska ​​je vyrobena z žloutků a medu a aplikována na vlasy po celé délce po dobu 30 minut.

Někteří uživatelé si uvědomují, že taková maska ​​pomáhá rychle dodat vlasům hladkost a lesk, ale nedoporučujeme vám, abyste je bezpodmínečně uvěřili: nikdo nikdy nebude schopen vám přesně říct, jak se tyto složky chovají na vašich vlasech!

Pro tmavé vlasy

Tato maska ​​je vyrobena z kakaového prášku, teplého mléka, žloutku a brandy.

Říká se, že taková maska ​​dává lesklý lesk, jako je herečka vítězů Oscara, nicméně kakaový prášek je silný alergen, který může nepříznivě ovlivnit pokožku hlavy a dokonce způsobit lupy. A brandy, pokud uděláte chybu s dávkováním, může dokonce spálit vaše vlasy!

Pro spravedlivé vlasy

Před provedením této masky se uživatelé dostanou do lékárny k ricinovému oleji ak obchodu s medem.

Potřebujete takové obtíže, pokud si můžete jen vyzvednout profesionální péči o blond vlasy?

Pro suché vlasy

Chcete-li udělat tuto masku, budete muset najít nejjemnější v obchodě avokádo a med, stejně jako podívat do lékárny na lopuchový olej.

Říká se, že pokud to budete držet po dobu 25 minut na vlasy, dá jim zrcadlový lesk. Ale jste si jisti, že budete přesně vypočítávat všechny komponenty a nebudete poškozovat vaše vlasy?

Profesionální výrobky na ochranu vlasů

Jak přidat vlasy lesku a hedvábí? S pomocí profesionální kosmetiky, kterou doporučují naši stylisté.

Maska pro vlasy svítí doma

Obsah stránky:

Zdravé a poslušné vlasy zdobí jakékoliv dívky, aby to bylo dosaženo, aniž by vynaložily peníze na drahé procedury a kosmetiku, pomohou domácí masky na vlasy. Můžete dosáhnout lesku různými způsoby, ale téměř všichni zranění struktury vlasů. Obnovte je po takových manipulacích a napomůže všem druhům domácích kompozic založených na přírodních složkách.

Maska na vlasy. Co očekávat od domácí masky

Akce všech komponent doma masky jsou zaměřeny na přidávání lesku. Každá jednotlivá srst se skládá z mnoha horních desek. S nedostatkem vitaminů, pod vlivem mechanického působení a z environmentálních faktorů se destičky začnou odfoukat, to zkazí celou strukturu zvlnění, vede to do depresivního stavu. Každá součást domácí masky by měla aktivně ovlivňovat jednotlivé desky. To je jediný způsob, jak dosáhnout účinků lesklých a sálavých vlasů. Kromě toho domácí masky výrazně zlepšují barvu - dělají to mnohem jasnější. A to platí pro přirozené kadeře a barvené.

Složení pro různé typy masky: banán, jogurt, citronový éter, želatina, byliny, citrusové šťávy, citrónová šťáva, vejce, med, avokádo, brandy, oleje: mandle, oliva, ricínka, levandule, rozmarýn

Stav vlasů, včetně hladkosti, elasticity, zdravého lesku, přímo závisí na vašem zdraví a životním stylu. Pokud získáte dostatek vitamínů minerálů, dostatečně spíte, strávíte spoustu času venku, nebojte se, pak vlasy, nehty a kůže budou vypadat dobře. Čtěte více: Maska na vlasy s dimexidem

V tomto případě budou masky pro vlasy lesk doma provádět pouze další funkci.

Péče je také důležitým aspektem při udržování krásy. Vyberte šampon, balzám, kondicionér, masku, tepelné stínění a další prostředky podle typu vlasů.

Velkou roli hraje genetika. Pokud vaše babička nebo máma má velmi lesklé vlasy a žádné masky, budete pravděpodobně mít také štěstí!

Maska na vlasy

Kávová maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

2 polévkové lžíce mleté ​​kávy nalít sklenici vařící vody, trvat na tom a napnout. Aplikujte kávový vývar na mokré vlasy, které již byly omyty, trochu vykraj a nasadit klobouk. Po půl hodině opláchněte vlasy ve vodě nebo opláchněte jemným šamponem. Tato maska ​​je vhodná pro majitele tmavých vlasů.

Maska na vajíčka s koňakem pro lesk a hladkost vlasů

Žloutek je známý svými zvlhčujícími vlastnostmi, schopností hydratovat kudrlinky a zarovnat vlasové šachty.

1 vejce smíchané s 50 ml brandy (jehož původ a kvalita máte nepochybně). Třepání přijaté hmotnosti na čisté vlhké vlasy, ustupující od kořene 2,5 cm. Nasaďte si klobouk a omotávejte hlavu ručníkem. Po 20 minutách vypláchněte masku studenou vodou. Blondýnky a majitelé vlasů s mírným tonizováním neodpovídají.

S džusem. Stlačte šťávu z jednoho citronu, promíchejte s dvěma žloutky, aplikujte na suché vlasy a nasaďte je. Nasaďte plastovou krytku. Po půl hodině opláchněte. Voda by měla být mírně teplá, aby se vajíčko nerozpadlo. Červená citronová šťáva je lepší nahradit mrkev (50 ml pro 2 žloutky), brunety - silná přírodní káva (2-3 lžíce na 2 žloutky).

S medem. Na jednom žloutku musíte vzít lžičku medu a olivového oleje, pečlivě rozemlette vše. Po aplikaci na vlasy musíte počkat 20-30 minut a pak opláchnout teplou vodou. Tato maska ​​není vhodná pro mastné vlasy.

Medová maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

1 polévková lžíce přírodního medu smíchaného se stejným množstvím olivového oleje. Naneste na umyté vlhké vlasy po dobu 30 minut, poté opláchněte vodou nebo promyjte mírným šamponem. Taková maska ​​na vlasy svítí doma pomůže obnovit pružnost a hladkost.

S avokádem. Směs dužiny jednoho avokáda s lžičkou medu a stejného množství olivového oleje. Aplikujte na vlasy po dobu 25 minut, obalte je filmem a ručníkem. Po správném čase opláchněte.

S koňakem. 50 ml brandy je třeba smíchat s lžící medu roztavenou na tekutou konzistenci, přidat 5 ml citronové šťávy, pokud jsou vlasy mastné, nebo tolik olivového oleje, pokud je suchý.

Upozorňujeme, že produkty na bázi medu lze použít, pokud nejste alergičtí na včelí produkty.

Majonéza maska ​​pro lesk a hladkost vlasů

Aplikujte na čistou majonézu v mokrých vlasech. Po 15-20 minutách vypláchněte masku jemným šamponem.

Maska pro lidské vlasy recepty vlasy lesk

Maska pro lesk a hladkost vlasů s oleji

Můžete si zvolit nejvhodnější oleje pro svůj typ vlasů a použít je. Olejové masky pomáhají obnovit vlasy po zimním nebo letním období, perm, časté používání ploek, žehlení.

Za zmínku stojí také to, že masky založené na přírodních olejích nejsou vhodné pro popelové blondínky a jakýkoli pigment z barevných vlasů se rychleji vypláchne.

 • Tři oleje. K přípravě této masky je třeba vzít tři oleje ve stejném množství: mandlový nebo broskvový, olivový a ricinový. Poté, co je třeba je zahřát, položte na prameny, věnujte zvláštní pozornost špičkám, ohřejte hlavu kloboukem a ručníkem.

Po 40-50 minutách můžete opláchnout teplou vodou pomocí velkého množství šamponu.

 • Italské receptury. Vezměte několik polévkových lžic olivového oleje a přidejte citronový ether: 5 kapek na 20 ml olivového oleje.

Aplikujte stejně jako složení tří olejů. Pokud je to požadováno, může být ponecháno přes noc.

Želatinové masky na vlasy

V závislosti na tom, které komponenty kromě želatiny jsou součástí domácí masky na lesk, mohou být použity pro suché nebo mastné vlasy.

 • Pro suché vlasy. Velkou lžíci želatiny nalijte 60 ml chladné vody, nechte 20 minut vařit, promícháme. Pokud se želatina nerozpustí, zahřejte kompozici ve vodní lázni. Přidejte 5 kapek broskvového, levandulového nebo rozmarýnového oleje.

Aplikujte kompozici na čisté, stále mokré vlasy a nasaďte polyethylenovou krytku. Po půl hodině opláchněte studenou vodou (bez šamponu).

Pro normální vlasy. Taková maska ​​na vlasy je připravena pro vlasy lesk doma, stejně jako pro suché kadeře, ale bez přidání oleje. Namísto vody můžete použít odrůdy bylin: žíně, heřmánek, kořen lopuchu.

Pro mastné vlasy. Recept této masky se liší od předchozí masky pouze tím, že místo odvaru bylinků se odebírá šťáva z jakéhokoliv citrusového ovoce.

Banana Broušku banánů brousíme do hladké bramborové kaše. Abyste to udělali, nestačí ho hnětet vidličkou - musíte si jej protáhnout sítem nebo ho přehodit do mixéru. Banánové pyré by měly být smíchány s velkou lžičkou jogurtu (bez přísad, včetně cukru). Třetí složkou je olivový olej, který potřebuje 20 ml.

Aplikujte masku na vlasový lesk s banánem by měla být přesně stejná jako předchozí, ale měla by být udržována na hlavě méně - 20-30 minut. Tento nástroj lze použít pro normální vlasy.

Příčiny matného vlasu

Mezi příčiny, které ovlivňují vitalitu vlasů, můžeme rozlišit vnější problémy a problémy přicházející zevnitř:

 1. Externí faktory životního prostředí poškozují vlasovou strukturu destruktivně. Je ovlivněno chladným, přímým slunečním světlem, silným větrem, sněhem, deštěm. V každé sezóně je třeba vybrat speciální produkty péče vzhledem k povaze těchto účinků.
 2. Chcete-li zbavit zdraví vlasů, může to mít různé stylingové produkty. A ačkoli se výrobci v současné době snaží vyrábět kosmetiku zaměřenou na ochranu zdraví, jejich použití na vlasy a kleště mají negativní vliv na ně. Navíc použití kaučukových pásů a kolíků také není prospěšné.
 3. Problémy s vlasy mohou nastat kvůli genetické predispozici.
 4. Nedostatek příznivých mikroelementů a vitaminů v těle okamžitě ovlivňuje zdraví zámků. Potřeba následovat. K jídlu byla kompletní a zahrnovala zdravé potraviny.
 5. Stres a selhání štítné žlázy a nadledvinek mají velký účinek na hlavu.
 6. Nesprávný výběr výrobků pro péči může také způsobit škody. Při jejich výběru nezapomeňte zvážit typ vlasů. Také negativní účinky mají barvu.

Proč jsou vlasy nudné a jak s nimi zacházet

Podívejte se na tmavé prameny z různých důvodů, mezi které patří:

 • avitaminóza, anémie s nedostatkem železa;
 • onemocnění vnitřních orgánů;
 • stres a deprese;
 • nadměrnou suchost nebo naopak mastnou pokožku hlavy, v důsledku čehož prameny buď nejsou pokryty ochrannou fólií, nebo jsou naopak rychle osoleny, znečištěny;
 • špatná péče o vlasy;
 • poškození vlasových tyčí, jejich suchost, křehkost, delaminace.

Aby vaše vlasy zdravé lesk, musíte odstranit všechny faktory, které ovlivňují jejich zdraví. K tomu potřebujete:

 • nastavit režim spánku a odpočinku;
 • poraďte se s lékařem, abyste vyloučili přítomnost závažných onemocnění;
 • zkontrolujte, zda vaše denní strava obsahuje maximální množství zeleniny, ovoce, čerstvých bylin a dalších potravin bohatých na vitamíny A, C, E, skupiny B, včetně obilovin, masa, rostlinných olejů, vajec, ořechů, medu;
 • chránit vlasy před nepříznivými povětrnostními podmínkami, nezapomeňte nosit klobouk;
 • v případě potřeby užívejte minerální a vitaminové přípravky;
 • opustit termické nástroje pro styling, neuchývejte vlasy sušičkou horkého vzduchu;
 • pokořte vlasy po úplném vyschnutí bez použití kartáčů s kovovými zuby;
 • použití po umytí hlavy balzámem nebo kondicionérem usnadňuje česání vlasů a chrání je před negativními faktory;
 • používejte vysoce kvalitní šampony vhodné pro typ vlasů;
 • Nečistěte příliš často hlavu (obvykle trvá dvakrát týdně), provádíte proceduru mytí vlasů pouze v případě, že se vlasy znečištěné;
 • Používejte pouze teplá voda (až 40 stupňů) na mytí hlavy, protože horká voda přispívá k intenzivnější práci mazových žláz na pokožce hlavy;
 • dokončete každý šamponovací postup opláchnutím pramenů pomocí vývarů a nálevů bylin nebo vody, okyselte jablečným octem, citrusovou šťávou.

Navíc alespoň jednou týdně by měla být vhodná maska ​​pro vlasy a je třeba vybrat produkty na bázi oleje, medu, želatiny, vajec, mléčných výrobků, octa, citrónové šťávy a dalších produktů, které mohou obnovit strukturu. vlasové tyče, aby jejich povrch hladší. Všechny tyto masky se snadno dělají doma.

Jak udržovat vlasy lesk

Abyste zabránili tomu, aby se vlasy stávaly nudné a bez života, je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • hřeben alespoň 30krát v jediném přístupu, což pomalé pohyby ve směru růstu kudrlin;
 • henna zbarvení také přidá lesk;
 • při opláchnutí po šamponu můžete do vody přidat citronovou šťávu nebo ocot;
 • nejen vnější efekt, ale i přínos vlasů zevnitř poskytne domácí masky na vlasy.

Přírodní domácí výplachy, které dodávají lesku

Významná konkurence s produkty pro oplachování skla mohou být vyrobeny přírodními složkami:

 • Přírodní kávy a pivovary se silným čajem, kromě přidávání lesku, se používají k dosažení světelného zabarvení. Raději je nepoužívejte na blond vlasy.
 • Bylinné odvarky z březových listů nebo lopuchu budou také schopny poskytnout výrazný výsledek po jejich použití jako kondicionér. Nettle lze také použít jako bylinný extrakt.
 • Mezi ovocem, můžete najít také prostředky, které poskytují lesk. Mezi nimi je jablko. Je pravda, že pouze kůže ovoce má nezbytné vlastnosti. Měl by ho vařit ve vroucí vodě a výsledný roztok by měl být použit jako kondicionér.
 • Lemon je také známý svou kvalitou lesku. Toto citrusové ovoce nemusí být tepelně ošetřeno - stačí vytlačit jeho šťávu do vody pro oplachování.
 • Odvar z petrželky také obohatí vlasový lesk.

Heřmánkový domácí odvar pro lesk

30 gramů květenství nalijte horkou vodu a nechte ji zakrýt víkem. Po mytí opláchněte vlasy touto infuzí. Květy heřmánek přidávají lesk na blond vlasy.

Recept na domácí kávu odfarbení pro lesk

Pro brunety by složení kondicionéru pro třpytku mělo zahrnovat přírodní kávy. Tato kompozice barvy vlasů v tmavé barvě. Hnědé vlasy mohou nahradit kávu. Počkejte asi hodinu po umytí hlavy a opláchněte ji infuzí připravenou z listů kopřivy.

Nejúčinnější masky na vlasy

Tyto domácí masky poskytují požadovaný lesk pouze v několika aplikacích. Toho lze dosáhnout pomocí komponent, které mají schopnost rychle dodat lesk a saturaci vlasů vitamíny:

 • Rostlinný olej má pozoruhodnou vlastnost. Přidáním do masky můžete dosáhnout okamžitých výsledků. Použijte ho ve směsi v množství 2 polévkové lžíce, doplňujte ho se syrovým vejcem, malou lžičkou octa a stejným množstvím glycerinu (lze jej zakoupit v lékárně).
 • Rostlinný olej může být doplněn několika medovými lžicemi - to také přidá lesk. A tyto masky můžete vypláchnout pomocí bylinných odvarů.

Domácí masky při zvýrazňování

Barvení může nejčastěji způsobovat matné vlasy. Ručně vyrobená maska ​​lesklá, připravená s přidáním různých druhů ovoce, jim pomůže přivést zpět:

 • Make kudrlinky lesk mohou citrusů. Stačí, abyste si vybrali polovinu pomeranče a rozemlejte ho společně s malým kiwi. Do kompozice nalít lžíci medového včelu.
 • Další citrusové ovoce není méně účinné - je to citrón. Maska, která se skládá z citronové šťávy, může být znovu doplněna medem nebo olejem z ricinového oleje. Pro maximální výsledky jsou ke směsi přidány tekuté vitamíny A a E.

Účes s perm

Pro takové kadeře potřebujete zvláštní péči, která pomůže zajistit přírodní složky:

 • Domácí masky pro chemické perm by měly obsahovat oleje, které poskytují vysoký stupeň zotavení. Patří sem primárně rašelinový olej, ricinový olej, arganový olej a olivový olej. Ne méně efektivní majonéza masky a hlína. Tyto domácí komponenty můžete použít samostatně nebo spolu s sebou.
 • Maska odklízení kořenů lopuchu v kombinaci s tmavým pivem má pozitivní účinek. Taková kompozice přidá tloušťku a eliminuje lámavost.

Pro mastné vlasy

Kompozice obohacené přísadami, které regulují uvolňování podkožního tuku, mohou mít také další výhody a lesk:

 • Nejužitečnější v tomto ohledu mezi základní oleje - hroznové. Pokud k tomu přidáte ½ stoh brandy, lžíci citronové šťávy a několik kapek jalovcového oleje, pak pokud jde o účinnost, tato maska ​​se nevydává na skladování zásob. Další esenciální oleje, které mají příznivé účinky na mastné vlasy (grapefruit, cedr, geranium olej, ylang-ylang).
 • Moisturize pokožky hlavy a pomáhá regulovat sekreci tuku u domácích mléčných výrobků. Vybírejte na to, že potřebujete tvaroh a kefír s vysokým obsahem tuku. Vezměte je ve stejném poměru. Můžete přidat další výhody přidáním kapsle tekutého vitaminu B do masky.

Pro suché vlasy

Při přípravě kompozic pro tyto domácí masky se mohou podílet i mléčné výrobky a základní oleje a základní:

 • Péče o domácí masku může obsahovat pouze kyselé mléko - toto již bude poskytovat pramenům neocenitelné výhody.
 • Od základních olejů pro suché vlasy jsou vhodné: lopuch, lněný, mandlový, rakytník. Citrónová šťáva se obvykle přidává k jednomu z nich. Vhodné esenciální oleje: jasmín, neroli, levandule, santalové dřevo.

Pro tmavé vlasy

Mezi látky, které přispívají k barvení vlasů, kávy, kakaa, čaje, pražených vlašských ořechů, bylinné tinktury dubové nebo šalvějové kůry, sójové omáčky a hořčice obsadily zvláštní místo.

 • Nejběžnější přírodní domácí barvivo na vlasy - kakao může být doplněno lžící medu a kefír. Přidejte lžičku ricinového oleje.
 • Stejný kakaový prášek je také smíchán s červeným pepřem a skořicí.

Tyto suché přísady zřeďte jakýmkoli rostlinným olejem a surovým žloutkem.

Pro spravedlivé vlasy

Chcete-li přidat lesk na kadeře světla a zvýšit jejich odstín, heřmánkový odvar, zelený čaj, citrón, banán a kefír jsou velmi vhodné jako součásti masky. Ke každému z nich můžete přidat lžíci avokádového oleje nebo jojoby.

Pro červené vlasy

Jako barvivo pro červené a červené vlasy můžete použít mrkvovou šťávu a červenou řepu míchanou ve stejném množství.

Tipy pro správné česání

Podle těchto pravidel může být zdraví vlasů zachováno delší dobu. To by se mělo dělat zřídka. Maximální počet škrábanců na den by neměl být větší než tři. Je třeba vzít v úvahu délku vlasů (při provádění tohoto postupu na dlouhých kadeřích, doporučuje se snížit hlavu dolů), jejich typu (u tuků, které nemají vliv na pokožku hlavy). V každém případě by pohyby měly být pomalé a přesné. Je také žádoucí hřeben na čerstvém vzduchu - to umožní krmit hlavu kyslíkem a příležitostně držet ruku přes vlasy ulehčí statickou elektřinu.

Jak masky pro lesklé kadeře

Množství uživatelských recenzí naznačuje, že domácí masky pro svítící vlasy, dělají svou práci a kudrlinky, i po jejich jediném použití vypadají lesklé. Jak se chovají?

Pokud je vlasová hřídel vyšetřena pod mikroskopem, bude zřejmé, že je pokrytá malými váhy. Když se vejdou spolu, odrážejí světlo dobře, takže zdravé vlasy svítí. Avšak váhy často vypadají "rozcuchané". Když ležou náhodně, povrch vlasů se rozpadne, neodráží to příliš dobře paprsky, což je důvod, proč prameny vypadají matně.

Masky pro vlasový lesk přispívají k obnově vlasových šachet doma, jako "hladké" váhy. Výsledkem je, že kudrlinky jsou hladké a dobře odrážejí světlo. Barva vlasů se zdá jasnější, nasycená, svítí a stane se příjemným na dotek. Čtěte více: Maska na lupy vlasů doma

Kdo by nechtěl vidět v zrcadle krásné, lesklé vlasy? Pomocí několika jednoduchých lidových léků a domácích masek dokážeme vlasy lesknout a dobře upravovat. Důležitou roli hrají produkty péče o vlasy, správné mytí a správnou vyváženou stravu. Koneckonců, s jídlem, naše vlasy získávají bílkoviny, vitamíny a důležité stopové prvky. Po umytí vlasů použijte kondicionér.
Nikdy nečistěte syrové vlasy, protože vlhké vlasy jsou nejcitlivější. Pro česání vlasů používejte kartáče s přírodními štětinami. Držitelé suchých vlasů se doporučují pro zvlhčující masky. Snažte se nevyhladit vlasy. Nabízíme několik populárních receptů pro domácí masky na vlasy.

Recept 1 - Maska na vlasy na lesk - jojobový olej + med + mléko.
1 polévková lžička. směs medu s 5 lžícími. Mléko a 1 lžička. jojobový olej Aplikujte tento lidový přípravek na vlasy po celé délce a nechte 30 minut, zabalte do teplého ručníku, poté omyjte vlasy šamponem.

Recept 2 - Domácí maska ​​na vlasy - avokádo + jogurt.
Pulp 1 avokádová směs s 2 polévkovými lžičkami. přírodní jogurt. Aplikujte směs na vlasy a nechte 20 minut, zabalené teplým ručníkem. Umyjte masku pravidelným šamponem.

Recept 3 - Maska na vlasy pro lesk - olivový olej + vejce + med.
Doporučená pro suché vlasy. Vejce je nejlepší způsob, jak dát vlasům lesk.
1 žloutek smíchaný s 1 polévkou lžíce. za studena lisovaný olivový olej na krémovou hmotu. Pak přidejte 1 polévkovou lžíci. med a 1 protein. Aplikujte směs na vlhké vlasy po dobu 30 minut, pak umyjte vlasy teplou vodou a šamponem.

Recepty 4 - Maska pro vlasy svítí doma - jahody + majonéza.
Mash 10 jahod a přidejte 1 lžičku na bobulové pyré. majonéza. Aplikujte směs na vlasy a pokožku hlavy, jemně masírujte, po dobu 30 minut, zabalené filmem a pak teplou utěrkou. Umyjte si vlasy teplou vodou a šamponem.

Receptura 5 - Maska pro lesklé vlasy - vejce + avokádo.
2 vejce smíchané s 1 avokádem. Aplikujte pyré na vlasy, obalte hlavu teplou utěrkou a nechte 2-3 hodiny, poté si vlasy promývejte pravidelným šamponem.

Recept 6 - Populární metoda pro lesk vlasy - citrónovou šťávu.
Vypusťte 1 citronovou šťávu v 1,5 šálcích vody. Navlhčete, namočte vlasy tímto lidovým prostředkem a opláchněte studenou vodou.

Recepty 7 - Make vlasy lesklé doma pomůže jojobový olej a citron.
Doporučeno pro matné a suché vlasy.
5 lžíce. Mix jojobového oleje se 3 polévkami lžičky. citronová šťáva. Aplikujte směs na vlasy po dobu 1 hodiny, zabalené teplým ručníkem. Umyjte si vlasy pravidelným šamponem.

Recept 8 - Domácí vlasový lesk - jablečný jablečný ocet.
Skvělý nástroj!
1 l vody a 4 polévkové lžíce. jablečný jablečný ocot, po mytí důkladně opláchněte vlasy a opláchněte studenou vodou.

Při aplikaci masky a krémů buďte opatrní: každý lék může mít individuální nesnášenlivost, nejprve zkontrolovat kůži rukou!

Pro Více Informací O Suché Vlasy