logo

Domácí masky posilující vlasy, recepty

Dobře upravené vlasy jsou nedílnou součástí ženské krásy. Ředění, křehkost, ztráta, ztráta lesku - to je jen malý seznam problémů, s nimiž se člověk musí potýkat v každodenním životě. Masky pro domácí posilování pomohou vyřešit řadu problémů a stanou se spolehlivou prevencí vypadávání vlasů.

Správná péče o vlasy - prevence ztrát

Poruchy v těle, stres, nezdravá strava, stálý vliv vnějších faktorů, špatné návyky, hormonální poruchy atd. vedou k oslabení vlasů. Pravidelnost a správnost péče o vlasy, jejich ochrana není poslední věcí při udržení jejich zdraví a síly. Nesprávné praní a česání, odmítnutí nosit čelenku během chladné sezóny přispívají k narušení krevního oběhu ve vlasové kůži a oslabují vlasy. Doporučuje se umývat vlasy dvakrát týdně, ne častěji, nejlépe s vodou při pokojové teplotě (ne horké!). Obvyklá voda z vodovodu není vhodná jako oplachování vlasů, je vhodné použít odvar a bylinné výtažky (listy lopuchu, kopřivy, břízy, heřmánek, plantain, nopky, nealkohol), roztát vodu (zmrazit láhev čisté vody v mraznička, nechte ji rozmrazit, vypusťte sraženinu a vyčistěte vodu a opláchněte vlasy), v extrémních případech filtrovanou vodou. To pomůže posílit vlasy. Měkké, netraumatické dřevěné hřebeny s nepravidelnými zuby by se měly používat jako hřebeny.

Domácí masky pro posilování vlasů je účinně obnovují, zlepšují krevní oběh, posilují strukturu, vlasy jsou elastické, lesklé a odolné a dále zlepšují jejich růst. Současně s průběhem posilování procedur můžete užívat vitamín-minerální komplexy, vybrané individuálně odborným lékařem. Je také důležité vyvažovat dietu, zahrnovat potraviny bohaté na vitamíny a mikroelementy, které jsou přínosné pro zdraví vlasů. Mezi ně patří: vitamíny B, vitamíny E, A, C, zinek, měď, křemík, síra, molybden.

Domácí masky pro posílení vlasů

Masky pro posilování vlasů by měly být zvoleny s přihlédnutím k typu vlasů a individuálním vlastnostem, pouze za těchto podmínek může být dosaženo maximálního výsledku z postupů. Pro terapeutické účely maska ​​provádí dvakrát týdně kursy v 15 procedurách, protože prevence je dostatečná 1 postup v průběhu 1,5-2 týdnů.

Masky na posílení mastných vlasů.

Pepřová maska ​​na vlasy.

Složení.
Hot paprika - 3 lusky.
Vodka - 1 šálek.
Ropový olej - 1 lžička.
Ricinový olej - 1 lžička.

Aplikace.
Trvejte pepř na vodku na tmavém místě 10 dní. Poté se tinktura používá při posilování masky na vlasy. Oleje smíchané s 1 polévkou lžíce. l vařená tinktury. Kompozice se nanáší do pokožky hlavy a zestárne po dobu 2 hodin pod filtrem a ručníkem. Posilovací postup je kontraindikován v případě hypersenzitivity kůže. Před aplikací masky byste měli provést test citlivosti pokožky.

Video: Účinnost zpevňovacích masek, recepty na vlasy.

Maska s petrželkou na vlasy.

Složení.
Čerstvá petrželka - 1 velká banda.
"Castor" - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Zelenou zeleninu nakrájejte, je dobré použít mixér. Smíchejte zelenou hmotu s ricinovým olejem a protřepte masážní pohyby ve vlasech. Aplikujte masku na čisté a suché vlasy, nahoře s filtrem a ručníkem. Po půl hodině opláchněte hlavu jemným šamponem.

Maska na vlasy s vývarovou cibulkou a dubovou kůrou.

Složení.
Strouhanka z žitného chleba - 1 kus.
Dub kůry - 1 polévková lžíce. l
Cibule slupky - 1 polévková lžíce. l
Vroucí voda - 2 šálky.

Aplikace.
Za prvé, měli byste připravit odvar, pro které cibule slupkou a dubovou kůrou, nalijte vroucí vodu, naložte na oheň a vařte nad pomalým ohněm od vaření po dobu 15 minut. Připravený vývar úplně vychladnout a natahovat několik vrstev gázy. Chlebová drobetačka vylije výsledný vývar tak, aby se získala tekutá kaše. Masírujte ji do pokožky hlavy, nahoře postavte teplý uzávěr, poté co vlasy fixujete filmem. Po půl hodině důkladně opláchněte vlasy čistou vodou. Maska posiluje čisté a lehce zvlhčené vlasy.

Maska na vaření vlasů.

Složení.
Ropový olej - 1 polévková lžička. l
Suché droždí - 10 g.
Teplá voda - 2 polévkové lžíce. l
Cognac - 1 sklo.
Citronová šťáva - 1 polévková lžíce. l
Kuřecí vejce - 1 ks.

Aplikace.
Nejprve rozpusťte kvasnice v teplé vodě a přidejte zbývající komponenty. Směs se aplikuje na pokožku hlavy, zbytky mohou být rozloženy po celé délce vlasů. Dále pokryjte vlasy filtrem a obalte ručník, abyste dosáhli dalšího tepelného účinku. Udržujte masku půl hodiny, poté důkladně umyjte vlasy jemným šamponem.

Olej-medová maska ​​pro posílení vlasů.

Složení.
Žloutka - 1 ks.
Cibule džus - 1 polévková lžička. l
Tekutý med - 1 polévková lžička. l
Olejový roztok vitaminu D - 3 kapky.

Aplikace.
Žloutlý žloutlý med medem a zbytky složek. Aplikujte hotovou hmotu na čisté mírně vlhké vlasy a věnujte pozornost kořenům. Zakryjte hlavu fólií a ohřejte ji ručníkem. Nasajte masku po dobu 40 minut - 1 hodinu a pak opláchněte hlavu jemným šamponem.

Video: Kefírová maska ​​na vlasy.

Lemonová maska ​​na posilování vlasů.

Složení.
Ropový olej (může být mandlový nebo ricinový olej) - 3 polévkové lžíce. l
Citronový džus - 5 kapek.

Aplikace.
Olej zahřejte na pohodlnou teplotu ve vodní lázni, promíchejte citrónovou šťávou a rozetřete do kořenů a rozdělte zbytky v celé vlasové dyně. Doba trvání procedury je 1 hodina. Masku vypláchněte teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Zpevňující cesko-medová maska ​​s aloe šťávou.

Složení.
Žloutka - 1 ks.
Tekuté medové vápno - 1 lžička.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Aloe džus - 1 lžička.
Nasekaný česnek - 1 hřebíček.

Aplikace.
Složky se smíchají do homogenní hmoty a prohloubí se do vlasových kořenů. Udělejte masku pod polyetylen a ručník na ručník po dobu půl hodiny, pak si umyjte vlasy mírným šamponem a opláchněte výtažky z kopřivy nebo vodou, okyselte citrónovou šťávou.

Masky na posílení suchých vlasů se zvýšenou křehkostí.

Cibule-olejová maska ​​pro posílení vlasů.

Složení.
Nakrájené na jemné struhadlo čerstvé řepy - 1 polévková lžíce. l
Nakrájená cibule - 1 polévková lžíce. l
Ropový olej - 1 polévková lžička. l

Aplikace.
Olej zahřejte ve vodní lázni a kombinujte s ostatními složkami v homogenní hmotě, položte na kořeny. Namočte masku pod film a hustou osušku 40 minut, poté důkladně umyjte vlasy šamponem.

Banana-med maska ​​pro posílení vlasů.

Složení.
Banánová buničina - 1 ks.
Tekutý med - 1 lž.
Olejnatá smetana - 3 lžičky.
Žloutka - 1 ks.

Aplikace.
Mash banánová drť s vidličkou v smaltované nádobě, přidejte zbývající přísady a promícháme. Měli byste dostat vodní masu, která se aplikuje na pokožku hlavy, která rozděluje zbytky po celé délce vlasů. Udržujte masku 50 minut pod filtrem a silný ručník, pak opláchněte teplou vodou pomocí jemného šamponu. Namísto medu a žloutku můžete přidat olivový olej (1 polévková lžíce). Kombinace žloutku a jakéhokoli rostlinného oleje (mandle, lopuchu, kolečka atd.) Bude také užitečná pro posílení suchých vlasů.

Odvar z odvaru kořene kalamusu a lopucha pro posílení vlasů.

Složení.
Sušený kořen kalamusu - 2 polévkové lžíce. l
Rozdrcený kořen lopuchu - 2 lžíce. l
Voda - 1 l.

Aplikace.
Suroviny nalévají vodu a zapálí. Jakmile vaří, vařte po dobu 20 minut, vyjměte z ohně a trvejte 5 hodin, opatrně zabalené. Připravený vývar pro filtrování a použití po opláchnutí vlasů po mytí. Dekoraci můžete také vyčistit do čistých vlasů. Tato maska ​​na vlasy nevyžaduje oplachování.

Zpevňující želatinová maska.

Složení.
Želatina - 1 polévková lžíce. l
Voda - 70 ml.
Jablečný jablečný ocet - 1 lžička.
Jasminový esenciální olej - 2 kapky.
Sage esenciální olej - 2 kapky.

Aplikace.
Želatina nalijte vodu a nechte 40 minut. Výsledná hmota promyjte jemným sítem a promícháme s ostatními součástmi. Měli byste získat konzistenci emulze, která se aplikuje na čisté, mírně vlhké vlasy a nechte 20 minut. Umyjte takovou masku teplou vodou bez použití šamponu.

Olejová maska ​​posiluje vlasy.

Složení.
Ricinový olej - 1 polévková lžička. l
Mandlový olej - 1 polévková lžíce. l
Olivový olej - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Smíchejte oleje v smaltované nebo keramické nádobí a zahřejte je ve vodní lázni na příjemnou teplotu. Třepejte hotovou směs na pokožku hlavy, rozdělte zbytky po celé délce vlasů. Udržet masku pro zpevnění vlasů pod filtrem a ručník 1 hodinu. Uterák pro maximální účinek by měl být navlhčen v horké vodě. Poté promyjte vlasy šamponem a masírujte do pokožky zkousené vejce a nechte dalších 30 minut a potom důkladně opláchněte hlavu studenou vodou.

Masky na posílení vlasů jakéhokoliv druhu.

Kefírová maska ​​na zpevnění vlasů.

Složení.
Kvasinky - 10 g.
Teplá voda - 2 polévkové lžíce. l
Kefír pokojová teplota - 2 polévkové lžíce. l
Cukr - 1 lžička.
Med - 1 polévková lžíce. l
Hořčice - 1 lžička.

Aplikace.
Kvasinky rozpusťte s cukrem ve vodě, přidáme kefír. Směs nechte 10 minut na vlažném místě, pak ve směsi obsahují hořčici a med. Kompozice se uchovává na hlavě po dobu jedné hodiny ve filmu a ručníku. Opláchněte masku a zpevněte šamponem. Před zahájením postupu nezapomeňte otestovat složení citlivosti pokožky. Droždí, zředěné v teplém mléce, také dává vynikající zpevňující účinek (3 lžíce kvasinek, nalijte mléko, aby se krémová konzistence).

Maska s aloe a vitamíny pro posílení vlasů.

Složení.
Aloe šťávy - 2 polévkové lžíce. l
Kuřecí vaječný žloutek - 2 ks.
Kalendula olej - 1 polévková lžíce. l
Tinktura horké pepře - 1 polévková lžička. l
Vitamin A - 1 lžička
Vitamin E - 1 lžička.

Aplikace.
Složky všechny dohromady a třít do kořenů vlasů, zbytky fondů distribuovaných po celé délce. Namočte směs na jednu hodinu a poté důkladně opláchněte hlavu čistou vodou. Postup je prováděn na čistých, lehce navlhčených vlasech.

Maska s esenciálním olejem posiluje vlasy.

Složení.
Olivový olej - 1 polévková lžíce. l
Kokosový olej - 1 polévková lžička. l
Limový med - 1 lžička.
Esenciální olej ylang-ylang - 3 kapky.

Aplikace.
Zahřejte med ve vodní lázni do komfortního stavu a poté jej promíchejte s ostatními složkami. Masku, která udržuje vlasy hodinu pod filmem a ručníkem. Opláchněte vlasy šamponem.

Pivní maska ​​pro posílení vlasů.

Složení.
Tmavé živé pivo není filtrované - 0,5 l.

Aplikace.
Aplikujte pivo na předprané a mokré vlasy. Nechte masku půl hodiny, opláchněte teplou vodou a jemným šamponem.

Maska s hennou na posílení vlasů.

Složení.
Prášek henna bezbarvý - 1 polévková lžíce. l
Vroucí voda - 100 ml.

Aplikace.
Mixujte henu s vroucí vodou, až se vytvoří kaše. Nechte hotovou hmotu vychladnout a protřete ji do pokožky hlavy a nanášejte ji po celé délce vlasů. Po 20 minutách opláchněte hlavu vodou. Postup je prováděn na čistých vlasech.

Existuje mnoho masky pro vlasy s cílem posílit je na základě tradičních receptů léků, hlavním je vybrat si nejvhodnější pro sebe a dělat to pravidelně, dokud nebudete mít trvalý účinek. Pamatujte, že v případě výskytu vnitřních nemocí jsou takové postupy zbytečné. Pouze po léčbě základního onemocnění, které způsobilo oslabení vlasů, mohou být posilovány a obnoveny doma.

Posílení masky na vlasy

Vlasy - komplex ve svých strukturních prvcích epidermis; okamžitě reagují na změny podmínek prostředí. Také podle jejich stavu můžete určit celkový zdravotní stav. Proto je velmi důležité věnovat dostatek pozornosti vašim vlasům. Správnou péčí není jen pravidelné praní a ořezávání dělených konců. Vzhledem k tomu, že chemická báze vlasů je bílkovina a voda, tělo nemůže vždy nezávisle udržovat rovnováhu těchto látek v nich. Pro zdraví vlasů potřebujete zpevňující a vyživující masky, bez ohledu na to, v jakém stavu se právě nachází. Zpevňující masky obnovují, vlasy jsou poslušné, silné a krásné.

Jak vyrobit zpevňující masku na vlasy

Zpevňující masky se používají jak pro profylaxi, tak pro zachování krásných a zdravých vlasů a pro obnovení poškozených nebo slabých vlasů. Pomohou vypořádat se s následky onemocnění, deficitu vitamínů a stresu.

Pro různé typy vlasů a pleti existuje mnoho různých receptů. Můžete použít hotovou kosmetickou kompozici a můžete si doma udělat nádherný kosmetický výrobek. Domácí masky pro kvalitu nejsou horší než obchod a budou velmi efektivní, pokud během přípravy a použití budete dodržovat několik jednoduchých pravidel.

 • Hlavním tajemstvím dobré domácí zpevňující masky je, že přísady jsou přírodní, čerstvé a vysoké kvality. Domácí směs nepoškodí přesně na rozdíl od továrenských výrobků, které mohou obsahovat škodlivé látky.
 • Dokončenou hmotu můžete uskladnit maximálně tři dny, po uplynutí tohoto období přísady ztrácejí své příznivé vlastnosti.
 • Je třeba systematicky provést zpevňující ošetření vlasů - nebude to mít okamžitý účinek.

Můžete zvolit nejlepší masku pro zpevnění pomocí experimentu. To znamená, že si můžete vybrat jednotlivé komponenty a jejich proporce. Ale jeden by neměl kombinovat více než pět komponent s podobnými akcemi. Při vytváření zpevňující masky potřebujete alespoň přibližně recept. Rozměry můžete měnit, ale nedoporučujeme je vyměňovat přísady. Pokud dojde k alergii na nějakou složku, musí být odstraněna nebo vyměněna.

Začnou aplikovat směs z kořenů, rozetřovat ji masážními pohyby do pokožky hlavy a poté rovnoměrně rozložit výrobek po celé délce pramenů. Je velmi důležité masírovat hlavu dobře, aby se zlepšil krevní oběh a zahřál kůži. Pak bude postup skutečně užitečný.

K tomu, aby vlasy absorbovaly masku, stojí za to vytvořit vhodný režim teploty: můžete hodit hlavu ručníkem, nasadit sprchovou hlavici nebo obalit vlasy plastovým obalem.

Po asi hodině se složení z hlavy omyje dostatečně teplou, ale ne horkou vodou, se šamponem a kondicionérem. Čím více pramenů je třeba posílit, tím delší dobu potřebujete, abyste udrželi léčivou směs.

Zesilovat účinek vlasů opláchnutých odvar z kopřivy, heřmánek, šalvěje nebo dubové kůry. Po ukončení procedury se nedoporučuje sušit s vysoušečem vlasů a okamžitě je načíst.

Doporučuje se, aby vlasové masky nebyly více než 2-3krát týdně po dobu jednoho měsíce, pokud jsou prameny špatně poškozeny. Postup je opakován 2-3 krát měsíčně pro profylaktické účely. Po průběhu posilování postupů byste měli přestat po dobu dvou až tří měsíců, abyste se vyhnuli závislosti.

Recepty na masku na vlasy

Pro každý typ vlasů má vlastní tajemství pečující masky na vaření.

Pro tukové kompozice na bázi vaječného žloutku, medu, brandy a hořčice. Také mastné vlasy přijmou zelenou petrželku a ricinový olej.

 • Smíchejte 6 polévkových lžic odtučněného kořenu lopuchu, lžíce brandy a 4 lžíce čerstvé cibulové šťávy. Aplikujte směs na prameny a nechte 40-50 minut a pak důkladně opláchněte teplou vodou. Proveďte odlupování lopuchu jako je toto: nalijte 250 ml vroucí vody na lžíci suchého, drceného kořene, dusíme 6-8 minut. Pak se vývar filtrová a ochladí.
 • Do vaječného žloutku přidejte lžíci brandy, čerstvě vymačkaného citronu a mrkvové šťávy. Pak jsou všechny komponenty dobře smíchány, dokud nejsou hladké, můžete smíchat směs se směšovačem.

Suché a křehké vlasy posilují masku působením vlhkosti, to znamená masku s rostlinným olejem a odvar z bylin.

 • Dvě čajové lžičky sušené směsi oregano, plantain, léčivý heřmánek a šalvěje nalijte sklenici vařící vody. Poté v této vývaru brousíme maso černého chleba. Když je suspenze ochlazena na pokojovou teplotu, protřejte agens do kořenů a rozdělte zbytky po celé délce. Po hodině a půl se směs musí vypláchnout, ale bez šamponu a mýdla.
 • Suché vlasy pomohou posílit masku čerstvě nasekané cibule a řepy, stejně. Kaše se naplní lopuchovým olejem, přidá se žloutek a zahřeje se ve vodní lázni na pokojovou teplotu.
 • Banán obsahuje mnoho minerálů, stopových prvků a vitamínů, které dokonale posilují vlasy. Proto maska ​​založená na banánu pomůže křehkým a suchým pramenům. Chcete-li připravit masku, musíte nakrájet banán (ne nutně zralé), přidejte lžíce olivového oleje a dvě nebo tři lžíce zakysané smetany. Aplikujte na kadeře po dobu půl hodiny, poté opláchněte šamponem.

Pro silně poškozené vlasy je nejlepší použít masti na zpevnění založené na cibuli.

  Jednou oloupanou střední cibuli, rošt na jemném struhadle, položíme kaši na vlasy, začínáme od kořenů. Po 40-50 minutách vypláchněte teplou filtrovanou vodou a opláchněte běžnou mineralizovanou vodou. Tento recept může být také použit pro suché vlasy.

Kefír a masky z čerstvé zeleniny a ovoce budou fungovat dobře na normálních vlasech. Kefír obklopuje kořeny a vytváří další ochranu.

 • Tato maska ​​se nejlépe provádí, když v blízké budoucnosti nepotřebujete opustit dům, protože vůně zůstane dlouho. 2-3 stroužky česneku (pokud jsou dlouhé a tlusté vlasy - 5-6 keřů) by měly být rozdrceny nebo rozdrceny v českém lisu, přidány čajové lžičky šťávy z aloe, medu a citronové šťávy na česnek. Volitelně můžete přidat žloutek. Je nutné držet na hlavě stínicí masku po dobu 30 minut a důkladně ji důkladně protřete.
 • Smíšené kolečko a olivový olej ve stejném poměru a vaječný žloutek se tato emulze nanese na prameny po dobu jedné hodiny. Jako další složku můžete použít olej z čajovníku: pomáhá v boji proti lupům.
 • Je nutné vzít kefír, vaječný žloutek, mandlový olej, med a suchou hořčici, poslední tři složky se odebírají ve stejném poměru, dobře promícháme. Aplikujte rovnoměrně na prameny a nechte půl hodiny. Pokud začne pocit pálení nebo svědění, musí být maska ​​hořčíku okamžitě omyta. Tato maska ​​je vhodná pro ty, kteří mají normální vlasy a pokožka hlavy je suchá, protože hořčice zesiluje krevní oběh.

Posilovat všechny typy vlasů může být maska ​​lopuch nebo ricinový olej. Chcete-li to provést, aplikujte olej na kůži a vlasy a nechte ji asi hodinu pod ručníkem nebo čepicí. Poté ricinový nebo ricinový olej umyjte teplou vodou.

Po maskách s oleji a mastnými složkami mohou být vlasy opláchnuty vodou s jablečným jablečným octem nebo citronovou šťávou. Takové řešení pomůže zbavit se mastného lesku.

Zpevňující vlasová maska ​​na noc

Pokud není čas na celou denní masku a vlasy musí být posíleny, můžete vytvořit masku na noc. Také noční zpevňující maska ​​vhodná pro ty, jejichž vlasy jsou špatně poškozené, matné a suché. Během několika hodin se zvýší účinek příznivých látek.

V noci je třeba aplikovat směs, vyrobená podle stejných receptů jako obvyklý tonik. Ale měli byste je použít o něco méně. Také noční masky lze provádět 2-3 krát měsíčně.

Vzhledem k tomu, že spánek trvá déle než hodinu, vlasy musí během procedury dýchat a současně by měla být hlava udržována v teple. Proto v noci je nejlepší nosit sprchovou čepičku a nahoře klobouk z přírodních tkanin. Kompletně zabalte vlasy s polyethylenem by neměla být.

Masky na posilování a růst vlasů doma

Vlasy nejen zdobí člověka, ale také působí jako přesný ukazatel jeho zdraví. Díky kvalitě a vzhledu účesu můžete přesně posoudit, jak dobře fungují vnitřní orgány, zda máte dostatek vitamínů a minerálů a zda je v těle skrytá infekce. Například matné vlasy indikují avitaminózu, velmi suché - problémy s ledvinami, mastné - o slabé játrech a trvalé lupy a seborrhea - o vážné poruše imunitního a endokrinního systému.

Začali jsme rozhovor o posílení vlasů s tím, že tato informace není náhodná: obsahuje odpověď na otázku, proč i ty nejdražší a nejoblíbenější masky často nepomáhají zastavit vypadávání vlasů a obnovovat vlasy své bývalé kráse a pompí. Přístup k řešení tohoto problému musí být komplexní a začít zevnitř. Ani domácí, ani zakoupená kosmetika neumožní tvé kudrlinky tlusté a silné, dokud nebudou vyloučeny skutečné příčiny nezdravých vlasů.

Takže pro úspěšné posilování vlasů doma je třeba projít několika kroky:

Pokud je problém spojen s obecnou malátností nebo specifickými bolestivými příznaky, navštívte lékaře a vyzkoušejte, proveďte testy;

Snažte se neutralizovat vnější faktory, které mají škodlivý účinek na vlasy (špatné návyky, špatná monotónní strava (především sedí na tvrdé stravě), stres, prostředí nepříznivé z hlediska životního prostředí);

Zbavte se špatné kvality kosmetiky, přestávejte své vlasy každý den a dejte je pomocí topných přístrojů, hřebenů a laků, kupte si hřeben, noste klobouk v chladném počasí;

Pravidelně provádějte masážní procedury, které stimulují vlasové folikuly a eliminují stagnaci krve a lymfy, stejně jako krmí vlasy přírodními domácími maskami.

S velkou touhou se jistě dokážete vyrovnat s prvními třemi body, ale seznamujeme a popíšeme nejúčinnější postupy a nejlepší masky pro posilování vlasů v tomto článku. Naučíte se o jednoduché a cenově dostupné ochranné masky, pomocí něhož byly miliony žen schopné dosáhnout rychlého růstu, zdravého lesku a hustoty vlasů doma, aniž by trávily spoustu času a peněz bez nebezpečných následků a vedlejších účinků bez vážných zklamání a problémových návratů po několika měsíců po léčbě.

Přírodní oleje pro posilování a růst vlasů

První studený lisovaný rostlinný olej je skutečné skladování živin pro naše vlasy. Pokud nebyla surovina zahřátá, v hotovém oleji se zachovávají všechny cenné vitamíny, včetně těch nejdůležitějších, vitamín E, často nazývaný krásu vitaminu. Kromě vitaminů E, A, PP a skupiny B mohou rostlinné oleje nasáknout vlasy esenciálními mastnými kyselinami (stearová, olejová, lanolinová a mnoho dalších), aminokyselinami, minerály a fytoestrogeny, které stimulují růst.

Domácí masky na posilování vlasů jsou vyráběny z těchto přírodních rostlinných olejů:

Je velmi důležité vybrat správný olej - měl by to být vysoce kvalitní produkt. S nákupem slunečnicových, olivových, palmových, sójových a sezamových olejů obvykle nejsou žádné problémy, najdete je v každém supermarketu. Ale lopuch, kolečko, lněné semínko, rajčat a kokosový olej je lepší koupit v lékárnách a ne objednat přes internet. Ve druhém případě existuje možnost napadnout padělaný výrobek s škodlivými přísadami.

Domácí masky pro zesílení vlasů s rostlinnými oleji nejsou vhodné pro všechny: například pokud máte velmi mastné vlasy, doporučuje se nejprve normalizovat mazové žlázy pomocí vyvážené stravy se sníženým živočišným tukem, ošetřit pokožku hlavy přirozenou maskou se zklidňujícím účinkem a teprve potom začněte intenzivní výživu vlasů.

Důležité: nedělejte masky s rostlinnými oleji, pokud máte velmi mastné vlasy, těžké lupy nebo seborrheu. Nejdříve musíte odstranit houbovou infekci a zřídit normální činnost mazových žláz.

Pokud máte suché, křehké, nudné a rozštěpené chloupky, které se po umytí hlavy a usazení na hřebenu rozpadají, jsou rostlinné oleje ideální. Je velmi užitečné provést preventivní posilování vlasů maskami na bázi rostlinných olejů 4-5krát měsíčně, pokud pravidelně barvíte a kroužíte kudrlinky.

Pro kompletní léčbu je třeba postupovat 2-3x týdně. Nejjednodušším způsobem je ohřát některý z výše uvedených olejů ve vodní lázni na pohodlnou teplotu, protřepat do kořenů a rozložit po celé délce, zabalit celofán a ručník a stát hodinu a půl a pak důkladně opláchnout.

Ale existují efektivnější recepty pro posílení masky olejem - nabízíme jim to nejlepší:

Zpevňující vlasová maska ​​s lopuchovým olejem. Zahřejte 2 lžíce lopuchového oleje ve vodní lázni, přidejte dva surové žloutky a jednu ampulku kapalných vitamínů A a E (prodáváte v každé lékárně), vše důkladně promíchejte nebo míchat se směšovačem. Aplikujte masku na vlasy, věnujte zvláštní pozornost kořenům a podržte je pod izolační čepičkou po dobu 30 minut.

Maska pro růst vlasů s ricinovým olejem a brandy. Rostlinný olej a kvalitní vinobraní směs stejných poměrů a vyberte objem na základě délky a tloušťky vlasů. Smíchejte směs do kořenů a rozdělte na špičky, zakryjte hlavu teplem a počkejte půl hodiny. Můžete cítit mírný pocit pálení, ale to je normální - koňak a kastorka stimulují a probouzejí vlasové folikuly dobře.

Kokosová maska ​​pro intenzivní výživu vlasů. Kokosový olej se prodává v plastových nádobách a má příjemnou strukturu vhodnou pro aplikaci na vlasy, nemluvě o příjemné vůni a bohaté složení vitaminu a lipidů. Zahřejte 50 g takového oleje ve vodní lázni, přidejte do něj 1 polévkovou lžíci glycerinu, promíchejte směs do kořenů, rozdělte vlasy, trochu masírujte a podržte je pod ohřívacím uzávěrem po dobu 20-30 minut.

Olivově-citrónová maska ​​pro posílení kombinovaných vlasů. Pokud jsou vaše kořeny rychle znečištěné a samotné prameny jsou suché a křehké, použijte tento recept: zahřejte 100 ml extravirginového olivového oleje ve vodní lázni, přidejte polovinu citronové šťávy, důkladně promíchejte, položte na vlasy a nechte pod víčkem 20-30 minut. Po opláchnutí budou kudrlinky měkké a lesklé.

Výživná maska ​​s řepkovým olejem a medem. Suché a matné vlasy, šupinatá pokožka hlavy a dělené konce vyžadují nejnáročnější výživu. A většina vitaminů nám dá směs smíšeného oleje a medu z včelího medu. Smíchejte přísady ve stejných poměrech a zahřejte ve vodní lázni, aplikujte na hlavu, rozdělte vlasy a podržte je pod víčkem po dobu 20-30 minut.

Masky pro zdraví vlasů s esenciálními oleji

Esenciální oleje se výrazně liší od běžných rostlinných olejů - jsou extrahovány z rostlin, často bez tuku, pomocí speciálních technologií: parní destilace a extrakce kapalným oxidem uhličitým. Aromatický olej není v doslovném slova smyslu olejem, je to vonný ester, který se změní v plynnou formu a zmizí při pokojové teplotě.

Hodnota esenciálních olejů je velmi vysoká, a to nejen kvůli složitosti výroby, ale také kvůli jejich jedinečnému chemickému složení a hojivým vlastnostem. Aromatické oleje jsou používány člověkem po staletí pro lékařské, kosmetické a dokonce i náboženské účely. Oni nejen obohacují vitamíny, mastné kyseliny a další biologicky aktivní látky, ale mají silný stimulační účinek: zvyšují chuť k jídlu, zlepšují náladu, normalizují spánek.

Pokud jde o posilování vlasů, dokonce zde jsou velmi důležité éterické oleje - probouzejí vlasové folikuly, podporují aktivní růst, regulují činnost mazových žláz a některé dokonce odstraňují lupy. Nyní jsou regály každé lékárny plné malých krabiček s vonnými esenciálními oleji pro každou chuť. V tak širokém rozsahu je snadné se zmást, ale pomůžeme vám najít správnou volbu.

Následující aromatické oleje jsou nejlepší pro posilování vlasů:

Jak z tohoto seznamu zvolit nejlepší olej pro posílení vlasů? Zaměřte se na stav pokožky hlavy a kudrlin. Například pokud máte citlivou pokožku náchylnou k odlupování, použijte šalvěj, vervain, myrhu, santalové dřevo, mandle, levandule nebo bambucké máslo. Majitelé mastných vlasů se hodí pro všechny citrusové oleje, stejně jako máta a růžové. Olej z čajovníku se vyrovnává lupinami, je bohatý na přírodní antibiotika - phytoncides. A jehličnaté a dřevěné oleje se používají k posílení jakéhokoli typu vlasů, zvláště účinně olej z bayonských stromů, nazývaný také bayev.

Důležité: esenciální olej ze zálivu, který má specifickou kořeněnou vůni, má nejsilnější stimulační účinek všech současně známých aromatických olejů na oslabené vlasové folikuly.

Vlasová péče s éterickými oleji se provádí po 2-3 měsících s obdobnými přestávkami. Optimální frekvence použití masky - 2 krát týdně. Aromatické oleje jsou velmi výhodné, protože můžete přidat několik kapek do jakékoliv domácí nebo dokončené kosmetické masky. Samozřejmě, výrobky pro péči o vlasy vyrobené z čerstvých produktů s vlastními rukama přinesou více výhod než zakoupené. Nejlepšími základními možnostmi pro zpevnění masky s esenciálními oleji jsou rostlinný olej a vaječný žloutek. Jedná se o přínosy žloutek kuřecích a křepelčích vajec, které budeme popsány níže.

Zpevněte vlasy žloutkem

Žloutek se soustřeďuje na celou zásobu živin, které příroda určila pro úspěšný vývoj embrya a zrození zdravého kuřecího masa. To je důvod, proč jsou vajíčka jedním z nejvíce uspokojujících a zdravých potravin. Žloutky můžete podávat nejen sami, ale i vlasy pomocí jednoduchých domů posilujících masky.

Složení vaječného žloutku ovlivňuje různé složky:

Vitamíny A, B2, B3, B6, B12, D a E;

Draslík, hořčík a fosfor;

Amické kyseliny a fosfolipidy - biotin, lecitin, cholin.

Důležité: žloutek má nejvyšší obsah lecithinu, hlavní přírodní stavební materiál, který potřebuje celé lidské tělo, zejména vlasy.

Pro posílení a růst vlasů potřebujete pouze čerstvé kuřecí nebo křepelčí vejce. V druhém, vyšší koncentrace vitamínů, ale rozdíl je nevýznamný, tak dobré kuřecí vejce, zejména venkovské, domácí, dokonale zvládnout úkol. Žloutek jsou doporučeny pro normální a suché vlasy a pro mastné bílkoviny jsou lepší, které jsou také bohaté na živiny, ale obsahují mnohem méně lipidů.

Je nutné, aby se vaječné masky na čisté vlasy 2-3x týdně po dobu tří měsíců. Po dokončení postupu postačí opláchnout hlavu čistou chladnou vodou - žloutek je dokonale omyt a nezanechává na vlasu žádný cizí zápach. To je jeden z důvodů, proč jsou nejoblíbenější masky pro zesílení vlasů žloutku.

Přečtěte si nejlepší recepty níže:

Maska na vlasy z domácí majonézy. Jsme zvyklí považovat majonézu za jeden z nejškodlivějších produktů, ale to platí pouze pro zakoupené omáčky, které nejsou vhodné pro ošetření vlasů. Pokud si vyrobíte domácí majonézu, pak bude to nejlepší krmivo, které si můžete představit! Porazte půl šálku olivového oleje se čtyřmi žloutekmi, lžící citronové šťávy a lžičkou hořčice. Aplikujte tuto směs na vlasové kořeny a protože v masce je hořčice, je lepší obalit hlavu, aby se zvýšil oteplovací a stimulační účinek. Masku držte 30-45 minut a poté opláchněte čistou vodou.

Pivní maska ​​s žloutkem na zpevnění vlasů. Dobré nefiltrované, živé pivo je velmi užitečné pro vlasové folikuly - urychluje růst, vlasy jsou silnější a silnější. Smíchejte poloviční sklenici takového piva se dvěma žloutkami, smícháte směs se směšovačem, aplikujte na vlasy, skryjte se pod víčkem a podržte po dobu 30-45 minut a důkladně opláchněte.

Maskovaná maska ​​proti vypadávání vlasů a matná barva. Aby vaše vlasy lesklé a dobře upravené vzhled pomůže karoten obsažený v mrkev, a vejce budou poskytovat výživu. Rozkrojte jednu šťavnatou mrkev na strouhák a promíchejte je celým kuřecím vejcem, položte ho na kořeny vlasů, zabalte hlavu a chodte asi hodinu, nebo možná jeden a půl. Pak prostě opláchněte vlasy a osušte je přirozeným způsobem - okamžitě si všimnete, že barva se stala světlejší a kudrlinky získaly zdravý lesk.

Včelí med pro krásu vlasů

Když mluvíme o výživě slabých vlasů, nemůžeme zapomenout na med - nejbohatší složení vitaminu, minerálu a aminokyselin tohoto výrobku nám dovoluje považovat to za jedno z nejlepších přírodních zpevňujících látek. Tekutý med je pohodlně přidáván do domácí masky, dobře se omyje teplou vodou a dává vlasům příjemnou lehkou vůni. Dokonce i když med je již kandovaný, nehrožte, aby se to vzdal, jen ho zahřejte ve vodní lázni. Existuje pouze jeden závažný důvod odmítnutí posilovat vlasy s medem - alergií.

Důležité: včelí med je jedním z nejčastějších a nejsilnějších alergenů, takže než uděláte medovou masku, musíte provést kožní test - na kůži kolena položte medu a počkejte 12 hodin.

Masky na ošetření medu s přídavkem medu patří do kategorie nejvíce vyživující a "těžké" domácí kosmetiky, takže se doporučuje provádět tento postup jednou týdně. Jeden může argumentovat o tom, co med je nejlepší pro posilování vlasů, neurčitě: někdo si myslí, že vápno, a někdo obviňuje pohanky. Zaměřte se na výsledky použití masky pro určení volby.

Nejpopulárnější a nejúčinnější recepty na medové masky na vlasy jsou následující:

Zpevňující medová maska ​​na vlasy s propolisem a mumií. V hluboké porcelánové nebo skleněné misce smícháme 1 lžíci tekutého medu, 1 kuřecí žloutku, 1 lžičku propolisové alkoholové tinktury a 2 drcené mumie tablety. Aplikujte masku na kořeny, rozšiřte po celé délce, zabalte hlavu a počkejte 30-40 minut, poté opláchněte vlasy teplou vodou (maska ​​na vlasy s medem).

Medová hořčičná maska ​​pro stimulaci růstu vlasů. Pokud vlas vypadne špatně a rozdělí se, zkuste probudit vlasové folikuly z hibernace s medem a hořčicí. Smíchejte ve stejném poměru lopuchového oleje zahřátého ve vodní lázni s tekutým medem a suchým hořčičným práškem, aplikujte na kořeny bez tření. Zatlačte teplý uzávěr a masku nechte 15-20 minut. Během procedury pocítíte pocit pálení a pokud se stane příliš silným, je lepší, aby se prostředek před předepsaným časem vypláchl a v budoucnu přidávejte méně hořčice.

Maska na vlasy z medu, citronu a pepřové vodky. Další verze medové masky, která posiluje a stimuluje růst vlasů: míchat 2 lžíce tekutého medu se stejným objemem čerstvě vymačkané citrónové šťávy a pravidelné pepřové vodky. Udržujte tuto kompozici pod oteplovací čepičkou až 30 minut a zaměřte se na své pocity - pokud spálí špatně, je lepší ji předčasně vypláchnout.

Bylinné vlasové masky

Posílení vlasů s odvarováním a infuzemi léčivých rostlin není ve srovnání s metodami popsanými výše. Odrůda léčivých bylin umožňuje vybrat si fitomask, který je ideální pro váš typ vlasů a je schopen řešit jednotlivé problémy: špička, ztráta, křehkost, peeling a svědění, lupy, matná barva, rychle znečištěné kořeny.

Každá z těchto výzev mateřské přírodě má něco, co odpovídá:

Univerzální byliny pro zpevnění vlasů - lopucha, kopřiva, rozmarýn, barva vápna;

Byliny pro suché vlasy a citlivou pokožku hlavy - aloe, heřmánku, třezalku, šalvěj, nopku, vlak;

Léčivé rostliny pro mastné vlasy s lupy - dubová kůra, chmel, tansy, plantain, neplod, pelyněk;

Byliny pro ošetření zralých, slabých, šedivých vlasů - vavřín, nasturtium, kalamus, echinacea, řebříček.

Fytoterapie je vážná věda a léčivé rostliny obsahují silné látky, které mohou mít silný vliv na stav zdraví obecně a zvláště na vlasy. Proto před tím, než zpevníte masky z léčivých bylin, musíte správně určit typ vlasů a zvolit vhodnou rostlinu. Výjimkou je kořen lopuchu a kopřiva - tyto bylinky jsou vhodné pro všechny, jsou zcela bezpečné a dokonale posilují vlasy jakéhokoli druhu.

Často příčinou zhoršení kvality vlasů, a dokonce i plešatosti jsou pomalé střevní infekce a parazity. Tento problém lze řešit také pomocí léčivých rostlin: například infuze pelyňku nebo tansy při požití, zabíjení bakterií a parazitů. Nezapomeňte prověřit, zda je oslabení vlasů kombinováno s nepříjemnými příznaky z gastrointestinálního traktu. A nejlepší recepty bylinné masky na posílení vlasů najdete níže.

Zpevněte lopuch vlasů

Chcete-li vytvořit efektivní masku, vyjměte několik lopuchu oddenky, důkladně umyjte, oloupejte a protřete jemnou struhadlo. Okamžitě aplikujte výslednou masku na vlasové kořeny, zabalte hlavu a podržte po dobu půl hodiny, poté opláchněte tekoucí vodou. Strouhaný kořen lopuchu nemůže být uchováván čerstvý - rychle oxiduje a ztrácí své hojivé vlastnosti. Ale vy můžete nalít to s alkoholem a trvat na tom, a pak si třít do vlasových folikulů 2-3 krát týdně.

Maska čerstvých listů lopuchu se připravuje takto: nakrájejte listy nůžem, vložte je do skleněné nádoby, nalijte slunečnicový olej a nakrájejte na vodní lázni po dobu 30 minut, pak se napněte, ochlaďte na pohodlnou teplotu, olej na vlasy a držte jej pod kapotou hodinu a půl. Ve skutečnosti získáte přírodní, koncentrovaný domácí lopuchový olej.

Vývar pro oplachování vlasů lze připravit pouze z kořenů a můžete přidat listy listů. Vroucí surovinu na nízké teplotě po dobu 10 minut, počkejte, až se ochladí, namnožte a vyčistěte čistou hlavu z pánve, ohněte nad umyvadlem a znovu z ní vyjměte vývar alespoň 20-30krát v jednom postupu.

Posílení vlasů z kopřivy

Suché nebo čerstvé listy kopřivy, stejně jako oddenky, se používají k přípravě léčebných odvarů, s nimiž se vlasy opláchnou po umytí. Pokud máte suché suroviny, vezměte to ve výši 2 polévkové lžíce na 500 ml vody a pokud je čerstvé, půl sklenice nasekané kopřivy na 500 ml vody. Infúze se udržuje ve vodní lázni po dobu 20 minut a přirozeně se ochlazuje se zavřeným víkem. Vlasy mohou být okamžitě opláchnuty, ale je lepší to udělat ráno, poté co infuze stála celou noc.

Henna a Basma: barvení a uzdravení

Barvení vlasů s hennou a Basma neztratilo svou popularitu na světě, a to navzdory zdlouhavému a obtížnému procesu a úzkému dosahu získaných odstínů. Jedná se o absolutní přirozenost těchto přirozených barviv. Je dokonce věřil, že hena a basma posilují vlasy, ale je to opravdu tak? Koneckonců, existují ženy, které se tyto barvy nelíbí kvůli údajnému sušení na vlasy a pokožku hlavy.

Henna a Basma se jako taková neodlišují bohatou vitaminovou a minerální kompozicí. Mohou se pochlubit přítomností přírodních pigmentů a přírodních antibiotik - phytoncides, kvůli kterým se úspěšně vyrovnávají s lupinami. Nicméně, v procesu henna a basma barvicí vlasy, každé vlasy zahušťuje, a horny váhy, s níž je pokryté vyhlazovat a držet spolu. To vše vede k tomu, že namalované kudrlinky začínají vypadat hustěji a hustěji. Pokud jde o suchost - ano, skutečně henna a basma barvení je vhodnější pro ty s mastnými vlasy.

Důležité: barvení hennou je kosmetická procedura s dočasným účinkem, nikoliv kompletní metodou posilování vlasů. Barvivo pracuje na samotných vlasech, nikoliv na vlasových folikulích.

Chcete-li dát hennu na vlasy pouze se zlepšujícím účelem nyní nejen brunetky, ale i blondýnky mohou - požehnání na prodej se objevil bezbarvá henna. Snažte se s tím experimentovat, možná že pro vás bude tento nástroj vyhovovat a umožní vám posílit vaše vlasy. Mějte však na paměti, že tato technika je kontroverzní a nedává stabilní, dlouhodobý výsledek - pokud barvíte, vaše vlasy jsou silné, jakmile se zastavíte, začnou znovu vypadat slabé.

Posilujte vlasový kefír, kysanou smetanu a jogurt

Fermentované mléčné výrobky obsahují vitamíny B a vitamín E, mléčné bílkoviny, vápník a živé mikroorganismy, díky nimž kefír, jogurt, jogurt a zakysaná smetana účinně vyživují, posilují a změkčují vlasy. Pro terapeutické masky je nejlepší použít farmu, domácí produkty se střední nebo vysokou hodnotou tuku. Dietní mléčné výrobky neobsahující tuky jsou převážně voda a laktóza a lví podíl na výživových složkách v nich je ztracen.

Důležité: Kefír a jogurt rychle vymyjí barvivový pigment z vlasů - mějte na paměti, že pravidelně barvíte vlasy.

Kefírové masky, stejně jako jiné ztužující masky na bázi fermentovaných mléčných výrobků, jsou považovány za ideální způsob péče o suché vlasy. Přidáním několika osvěžujících a čistících přísad do masky můžete získat produkt, který je ideální pro majitele mastných vlasů.

Níže naleznete 5 nejlepších receptů na masky na bázi kefír, jogurtu, ryazenky, zakysané smetany a přírodního jogurtu:

Zpevňující maska ​​pro mastné vlasy z kefír a hořčice. Smíchejte s poléčkou teplého kefír, 1 žloutek, 1 polévkovou lžíci suchého hořčičného prášku a několik kapek citrusového esenciálního oleje. Aplikujte masku na vlasy a nechte ji pod celofánem a teplou čepičkou po dobu 30-45 minut, poté ji umyjte bez použití šamponu.

Maska jogurtu a lopuchového oleje pro velmi suché vlasy. Vezměte 50 ml lopuchového oleje, zahřejte ve vodní lázni, nalijte čtvrtinu šálku kefír, promíchejte, přidejte 1 žloutek, důkladně promíchejte a aplikujte na vlasy. Hlava by měla být zabalená a doporučuje se udržovat takovou masku po dobu nejméně jedné hodiny.

Maska na zakysanou smetanu s cibulí proti vypadávání vlasů. Pokud vlas vypadne silně, nejlepším prostředkem je cibule v kombinaci s tukovou smetanou smetanou. Smíchejte mírně teplý kefír s jemně nakrájenou cibulí. Hlasitost by měla být vybrána na základě délky vlasů, maska ​​by měla být aplikována velice hojně. Zahalte si hlavu do celofánu a obalte ručník přes vrchol a chodte nejméně 45 minut, nejlépe hodinu. Pak důkladně opláchněte vlasy a několikrát vypláchněte slabým roztokem jablečného octa, abyste neutralizovali vůni cibule.

Univerzální maska ​​ryzhenky a černého chleba. Černý chléb, nejlépe Borodino, je ideální pro posilování vlasů - vyživuje vlasové folikuly s vitamíny a drobka působí jako měkký peeling při aplikaci masky a masírování hlavy. Práce mazových žláz je normalizována, lupiny, peeling a svědění. Namočte 2-3 plátky černého chleba do teplé ryaženky, aplikujte na vlasy, masírujte, zabalte a podržte po dobu 1 hodiny, poté opláchněte čistou vodou bez použití šamponu. Vlasy po dlouhou dobu nebudou kontaminovány.

Výživná maska ​​jogurtu a otrub. Pro tento recept se hodí ovesné nebo pšeničné otruby, a dokonce lépe - klíčí pšenice nebo sója. Mohou klíst doma na talíři, jen zabalené ve vlhkém hadříku. Pšeničné klíčky obsahují fantastickou sadu vitamínů, aminokyselin a cenných lipidů. Rozdrtit půl šálku otrub nebo hrst klíčených zrn, míchat se stejným objemem teplého přírodního jogurtu, nechat 1 hodinu na teplém místě, aplikovat na vlasy, zabalit a počkat další hodinu. Opláchněte bez šamponu.

Masky na zesílení ovoce a zeleniny

Čerstvá zelenina a ovoce obsahují mnoho vitamínů, jmenovitě nedostatek vitamínu je nejčastější příčinou slabosti, lámavosti a vypadávání vlasů. Nejprve se musíte pokusit o obohacení vaší stravy ovocem, plody a zeleninou, aby vaše vlasy získaly dostatek výživy zevnitř. Ale domácí masky čerstvého a šťavnatého ovoce budou sloužit jako dobrá pomoc při řešení našeho problému.

Musíte vybrat produkt na základě typu a charakteristik vlasů:

Pro suché vlasy jsou velmi užitečné masky z avokáda, broskve, meruňky, rajčatka, guava, meloun, dýně, rajče, papája a banán;

Mastné vlasy jsou nejlépe posílené okurkou, zelím, jablkem, citronem, bramborem, pomerančem, rebarbem a mandarínkem;

Tmavé, bez života, řídké vlasy jsou ošetřeny cibulí, mrkví, brusinkami, kiwi a jahodami.

Každé z těchto druhů ovoce a zeleniny lze rozdrtit 2-3x týdně a aplikovat na hlavu po dobu 30-45 minut. Ale nejúčinnější masky pro posílení vlasů jsou z luku. Navzdory radu trichologů a nadšených recenzí pacientů ne všechny děvčata spěchají opakovat tento výkon a dávají cibulovou kaši na vlasy. Problémem je neuvěřitelně trvalý zápach, který zůstává ve vlasech i po opakovaných promývání a zhoršuje se vlhkostí. Ale věřte mi - hra stojí za svatbu.

Důležité: cibulová žárovka obsahuje vzácný minerál, který je nezbytný pro zdravé vlasy - síru. Síra luku má svou specifickou vůni.

Existuje několik triků, jak se zbavit cibule: můžete do masky přidat několik kapek silně vonícího esenciálního oleje (jehličnatého nebo citrusového) a po proceduře byste měli opláchnout vlasy roztokem jablečného octa.

Recept na cibulovou masku, stejně jako některé z nejúčinnějších receptů na masky na zpevnění ovoce a zeleniny, vás vyzývají, abyste zjistili dále:

Nejlepší cibulová maska ​​pro urychlení růstu vlasů. Vezměte 2 lžíce čerstvých, živých kvasnic (lisovaných, nikoliv práškových), promíchejte s 1 čajovou lžičkou medu (nebo cukru, pokud jste alergičtí na med), přidejte směs na teplé místo a počkejte, až dojde k husté pěně. Přidejte 2 polévkové lžičky lopuchového oleje a 4 lžíce čerstvé cibulové šťávy na droždí. Vše důkladně promíchejte, aplikujte na vlasy, zabalte a držte masku po dobu 1 hodiny, poté si umyjte vlasy jemným šamponem. Udělejte tak masky každý druhý den po dobu dvou až tří měsíců a vaše vlasy začnou růst, i když máte těžkou formu plešatosti!

Banana-jogurtová maska ​​pro tenké, suché a křehké vlasy. Zralé banány jsou bohaté na draslík, který jako síra je pro vlasy velmi užitečný. Banány, na rozdíl od cibule, se na vlasy snadno aplikují, jsou dokonale omyty čistou vodou a nezanechávají žádný nepříjemný zápach. Co není důvod, abyste příležitostně vyživovali vlasy tímto nádherným ovocem? Rozdrvíme pár banánů s mixérem a vytvoříme homogenní bramborové kaše, přidáme půl šálku hustého přírodního jogurtu nebo tučné zakysané smetany, dejte je na vlasy a podržte je pod víčkem 30-45 minut. Opláchněte pod tekoucí vodou.

Bramborová maska ​​posiluje mastné vlasy. Šťáva surových brambor normalizuje činnost mazových žláz, dokonale čistí a posiluje vlasy. Pokud máte velmi mastné vlasy s lupinami, přidejte do strouhaných brambor trochu cibule a česneku - tato zelenina účinně zabíjí houbu, která způsobuje lupy. Tam je také méně "voňavé" možnost: pokles několik kapek čajového stromového oleje. Pokud nedošlo k lupům a potřebujete pouze zpevnit vlasy a odstranit přebytečný obsah tuku, míste bramborovou kaši s teplým kefírem. Udržujte masku doporučenou po dobu nejméně 45 minut.

Citrus čerstvý pro lesk a krásu zralých vlasů. Věk, nudné vlasy mohou být obnoveny k životu pomocí pravidelných citrusových masek. Vezměte si citrusy, které máte - napíklad půl citronu, pomeranče a grapefruitu, přeskočte odšťavňovač nebo stlačte ručně a nasypejte ji přes hlavu a snažte se, aby se veškerá kaše usadila na kořenech vlasů. Omotat vlasy a držte masku 30-45 minut a pak opláchněte čistou vodou.

Jiné masky na vlasy

Pravidla a doporučení pro péči o slabé vlasy

Aby vaše úsilí nebylo marné, a domácí masky pro posilování vlasů, které se vypořádaly s jejich úkolem, dodržujte tato pravidla:

Během celého období ošetření vlasů, jíst plně a vyváženě, zajistit příjem celého komplexu potřebných vitamínů a minerálů;

Získejte masážní kartáček z přírodního dřeva nebo štětin, nepoužívejte hrubý kovový nebo plastový hřeben k poškrábání oslabených kudrlin, které mohou poškodit pokožku hlavy, vytáhnout a elektrifikovat vlasy;

Vynechte každodenní mytí vlasů - to je hlavní příčina jak tuku, tak suchu, jedná se pouze o individuální reakci žláz umístěných na pokožce hlavy. Někdo takové násilí způsobuje atrofii mazových žláz a někdo - hyperfunkci;

Umyjte si vlasy vodou při pokojové teplotě - příliš horká voda je škodlivá pro vlasové folikuly, stejně jako příliš studená. Pokud je to možné, použijte filtrovanou nebo zmrazenou vodu;

Pečlivě vybírejte šampony a kondicionéry, dáváte přednost renomovaným značkám přírodní kosmetiky, čtete štítky, nekupujte kosmetiku parabeny a silikonem;

Nejméně dočasně odmítněte sušení a úpravu vlasů. Nepoužívejte na ně laky, gely a pěny. Pokud máte krátké vlasy, udělejte čisté účesy, které samo o sobě ráno a krásně uschne a pokud budete nosit dlouhé vlasy, umyjte jej večer a ráno opatrně jej hřejte a nepleťte.

Doufáme, že naše tipy vám pomohou účinně posílit vaše vlasy a začít se radovat z vašeho okouzlujícího odrazu v zrcadle. Buďte zdraví a krásní!

Pro Více Informací O Suché Vlasy