logo

Černé hliněné domácí masky: 4 recepty a podmínky použití

Černá hlína je nejrozšířenější hlínou její konzistence. Při suchu vypadá jako jemný tmavě šedý prášek a při zředění vodou nebo jinou tekutinou se změní na tlustou, olejovitou látku. Složení černé hlíny zahrnuje oxid křemičitý, dusík, vápník, křemen, hořčík a další látky, které jej dodávají protizánětlivým, dezinfekčním, čistícím a posilujícím vlastnostem. Produkt můžete zakoupit pro výrobu domácí masky v lékárně nebo v kosmetickém oddělení supermarketu.

8 Pravidla pro používání černé hlíny

Jako součást masky je hlína účinnou složkou, která pomáhá zbavit se akné, uklidnit podráždění, čisté a úzké póry, zlepšit pleť, zvýšit syntézu kolagenu a urychlit regeneraci epidermálních buněk. Aby kosmetický přípravek fungoval efektivně, měl by být správně připraven a používán. Černé hliněné masky mají své "tajemství", jejichž znalosti pomohou dosáhnout nejlepšího výsledku.

 1. Před zahájením procedury by měla být obličej důkladně vyčištěn a párován. Po umytí neotřete suchou pokožku, ale jen lehce upravte.
 2. Ujistěte se, že testujete alergie. Aby se ujistil, že maska ​​nezpůsobuje podráždění kůže, na zápěstí aplikujte malé množství produktu, počkejte asi čtvrt hodiny, poté opláchněte vodou a pečlivě zkontrolujte ošetřenou oblast pokožky. Upozornění: přípravek je kontraindikován za přítomnosti růžice nebo pavoučích žil na tváři!
 3. Používejte nekovové nádobí. Při styku s kovovou hlínou může dojít ke ztrátě některých užitečných vlastností.
 4. Při vytváření masky nalijte vodu do jílového prášku. To pomůže zamezit vzniku hrud.
 5. Tekutina pro míchání s hlínou by měla být teplá. Zředění látky ve studené vodě bude obtížnější a vroucí voda sníží účinnost nástroje.
 6. Aplikujte masku podél masážních linií, vyhýbejte se oblasti kolem očí. Chcete-li ochránit jemnou pokožku v oblasti očních víček, můžete ji předem namazat tukovým krémem.
 7. Nedržte výrobek na obličeji déle než čtvrt hodiny. Účinek tohoto výrazu se nezvýší, ale vysušená hlína dokáže silně utáhnout a uschnout kůži.
 8. Před odstraněním masky namočte hlinku. Při mytí neotřete obličej nebo nepoužívejte mýdlo ani pěnu.

Přírodní černá hlína je ideální pro problematickou mastnou pleť, jejíž majitelé mohou jednoduše zředit teplou vodou. Ženy s normální a suchou kůží mohou také vyrábět obličejové masky s černou hlínou, ale budou muset zavést další změkčovadla, jako je med, mléčné výrobky, rostlinné oleje nebo vejce.

Čisticí recepty

Hliněné masky jsou ideální pro získání hladké pokožky, která je bez nečistot a zánětů. V závislosti na stavu obličeje můžete použít klasický recept, ředit látku vodou nebo přidat další složky.

Tradiční maska ​​s černou hlínou

Nejjednodušší způsob, jak si vyčistit obličej, bude mít minimální čas a jistě vás potěší se zřetelným výsledkem.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • 20 ml teplé vody.
 1. Nalijte jílový prášek do vybrané nádoby.
 2. Do produktu vloňte teplou vodu a počkejte půl minuty, dokud není kapalina absorbována.
 3. Přísady důkladně promíchejte, dokud nejsou zcela jednotné. Výsledná směs by měla mít silnou, krémovou konzistenci.
 4. Aplikujte přípravek na kůži po uplynutí jedné hodiny, opláchněte teplou vodou.

Po ošetření ošetřete obličej lehkým hydratačním krémem. Opakujte postup 1-2 krát týdně po dobu dvou měsíců.

Čistič pórů

Následující recept na čalouněnou masku z černého jílu bude oslovovat ty, kteří chtějí účinně zúžit a vyčistit své póry a zbavit je nečistot a černých teček. Jako další součást používá citron a aktivní uhlí, které si můžete koupit v každé lékárně.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • citronový klín;
 • 1 tablet aktivního uhlí;
 • 15 ml teplé vody.
 1. Položte jílu do vhodné nádoby, nalijte do vody a promíchejte, aby se zabránilo hromadě.
 2. Stlačte šťávu z kousky citronu (měli byste dostat asi 5 ml) a přidejte do zředěné hlíny.
 3. Přidejte aktivované uhlí do prášku a vložte do jílové směsi a opět míste přísady. Poté použijte masku na obličej.

Nástroj je vhodný pro mastný, kombinovaný a normální typ, ale majitelé suché a citlivé pokožky s ním musí být velmi opatrní.

Akné maska

Pokud trpíte akné a těžkými vyrážkami, zkuste připravit masku na bázi výtažku léčivých květů neplodné, které lze v lékárně zakoupit v suché formě.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • 5 gramů sušeného měsíčku;
 • 20 ml vroucí vody.
 1. Nalijte vroucí vodu přes vysušenou nylon a ponechte na infuse po dobu půl hodiny.
 2. Zkuste chlazenou květinovou infuzi.
 3. Nalijte kapalinu do jílového prášku a promíchejte, dokud nebude hladká.

Tento nástroj lze aplikovat na celou plochu nebo pouze na problémové oblasti. Doporučená frekvence aplikace je 1-2 krát týdně a kurz by měl obsahovat nejméně 10 procedur.

Prostředky na suchou pokožku

U žen, jejichž kůže trpí nadměrnou suchostí nebo citlivostí, je vhodné zvolit jiný druh jílu - bílou nebo modrou. Pokud se stále rozhodnete používat černý hlínu, zkontrolujte, zda v kuchyni existuje tekutý med a mastná zakysaná smetana - tyto komponenty změkčují masku a nedovolí vám poškodit pokožku.

 • 20 gramů černé hlíny;
 • 20 g obsahu smetanového tuku 20%;
 • 1 žloutku;
 • 5 gramů medu.
 1. Předem (nejméně 1 hodinu) se z chladničky nechte z vajíček a kuracích vajec uchovávat zakysaná smetana a kuřecí vejce a uchovávejte je při pokojové teplotě.
 2. Pak zakysanou smetanu vložte do vhodné nádoby, přidejte do ní hlínu a promíchejte.
 3. Zlomte vejce, oddělte žloutek a přidejte do jílové směsi.
 4. Med zahřejte mírně ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě, přidejte zbývající složky a důkladně promíchejte.

Udržujte směs na pokožce nejdéle po 10 minutách a po proceduře ji umyjte teplou vodou a obličej hojně namažte výživným krémem. Opakujte masku nejlépe ne více než jednou za 10 dní.

Názory žen

Názory a doporučení dívek ochotných sdílet své vlastní zkušenosti často pomáhají získat představu o účinnosti různých prostředků. Zde je několik recenzí, které si od nich zaslouží masku černého jílu pro obličej.

 • Evgenia (21, Saratov): "Od mé mladosti trpím akné, kterou zažívám nejen na tváři, ale i na zádech a v oblasti dekoltu. Na radu svých přátel začala rozšiřovat zředěnou černou hlínu v těchto oblastech. Po druhém zasedání se objevil zřetelný účinek a po pátém postupu byla kůže zcela očistná. "
 • Natalya (31 let, Rostov-na-Don): "Černá jíl čistí póry dobře a zřetelně je zužuje, ale po tom můj obličej vždycky zčervenává, a proto jen takové noční masky vytvářím."
 • Tatyana (37 let, Aleksin): "Už několik let přidávám černou hlínu do masky. Aby nedošlo k vysušení pokožky, vždy položte trochu olivového oleje nebo vejce. Výsledkem je působivé. "

Jak můžete vidět, maska ​​na černé hlíny doma je považována za vynikající nástroj pro ženy všech věkových kategorií. Hlavní věc - nezapomeňte na opatření a pečlivě sledujte reakci jejich pokožky.

Černá hlína pro obličej, recepty pro všechny typy pleti

Tento typ kosmetické hlíny je nejhustší a mastnější na dotek, používá se hlavně v péči o pokožku tváře jako součást domácí masky s čistícím, protizánětlivým a omlazujícím účinkem. Takové postupy činí pokožku dokonale hladkou a čistou, utahují ji, zvyšují elasticitu, eliminují zarudnutí a akné.

Vlastnosti a výhody černého jílu pro obličej

Černá hlína může být nazývána univerzálním prostředkem, protože se používá v kosmetologii nejen v péči o jakýkoli typ pleti, ale také v péči o tělo (anticelulitidové zábaly) a vlasy. Černá hlína šetří z různých nepořádků: akné nebo akné, vrásky, letargii kůže, obličejové vinutí atd. Jeho užitečné vlastnosti jsou způsobeny nejcennější minerální kompozicí, ve které je mnoho stopových prvků, jako je stroncium, vápník, křemík, hořčík, železo, uhlík, které mají stimulující účinek na metabolické procesy, které se vyskytují uvnitř buněk.

Výsledkem interakce černých jílů s kožními buňkami je aktivní odlupování mrtvých kožních částic, vyčištění pórů na hluboké úrovni z nahromaděných nečistot, strusků a toxinů, saturace a vyživování pokožky základními látkami a také celkové omlazení. Clay má sušící účinek a schopnost regulovat procesy sekrece kožního mazu, v důsledku toho se odstraňuje mastný lesk, póry se zužují, kůže se stává nudnou, pleť se zlepšuje a při pravidelném užívání akné a záněty zmizí.

Kosmetici obvykle doporučují tento typ jílu jako masku a peeling pro mastnou a akné náchylnou kůži, ale s vhodnou kombinací přísad (například mléko, žloutek, zakysaná smetana, tvaroh), může být použita i v péči o suchou a citlivou pokožku. Obecně platí, že účinek černého jílu na kůži obličeje není jednoznačný, vše je individuální a závisí na specifických vlastnostech kůže. Nástroj nevyvolává alergie, ale v kombinaci s jinými složkami se doporučuje provést před použitím citlivost pokožky na vnitřní straně zápěstí.

Kromě masky je hlína vhodná k čištění masáží proti černým skvrnám.

Indikace použití černé hlíny pro kůži

 1. Přítomnost zánětu, mikrotrhlinky na pokožce.
 2. Olejnatá kůže.
 3. Komedony (černé tečky).
 4. Akné s různými stupni poškození kůže.
 5. Suchá kůže.
 6. Blednutí pokožky se známkami stárnutí (vrásky, vranové nohy, letargie).
 7. Selhání mazových žláz.
 8. Porucha buněčného metabolismu.
 9. Kombinovaná kůže.

Video: Kosmetická hlína, odrůdy a jejich vlastnosti.

Pravidla pro přípravu a aplikaci masky s černým jílem

 1. Nástroj se prodává jako prášek, proto by měl být zředěn v chladné vodě na jednotnou krémovou hmotu.
 2. Pro přípravu přípravků pro použití masky černé hlíny by měly být výhradně v keramických nebo skleněných předmětech, směs lépe promíchejte s dřevěnou špachtlí.
 3. Pokud kombinujete hlínu s jinými součástmi, musíte provést alergotest.
 4. Kompozice se připraví bezprostředně před aplikací, nanesená na čistou a pálenou plochu (pomocí parní lázně), s výjimkou oblasti kolem očí.
 5. Masku můžete držet maximálně 15 minut (to vše závisí na vrstvě aplikace), nemusíte přenášet pokožku do plné těsnosti.
 6. Černá hlína je omyta trochu těžší než ostatní druhy používat teplou vodu.
 7. Na konci procedury hydratujte obličej dobrým krémem.
 8. Masky dělají průběh 10-12 procedur 1-2x týdně, opět to vše závisí na typu pleti, ale ne častěji, jinak ho můžete snadno vyschnout, protože hlína dokonale táhne všechny póry včetně vlhkosti ( pokud to přeháníte).
 9. Na konci kurzu je důležité trvat 2-3týdenní přestávku.

Použití černého jílu na obličej, recepty domácí masky

Maska pro kombinaci pokožky.

Akce
Matty, čistí, mají protizánětlivý a utahovací účinek, zpřísňují póry.

Složení.
Daisy květiny - 2 lžíce. l
Chladná vroucí voda - 200 ml.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Připravte si heřmánkovou infuzi, nalijte do květu vařící vodu a trpěte pod víkem a ručník, dokud se úplně neochladí. Dále vezměte hlínu a zředte ji infuzí, abyste vytvořili krémovou konzistenci (ne kapalinu). Obvykle to trvá asi 1 polévková lžíce. l Rozpusťte výslednou směs na očistenou plochu, omyjte teplou vodou po 15 minutách a naneste krém s intenzivním hydratačním účinkem. Pokud nahradíte infuzi sekvence heřmánek, dostanete vynikající čisticí masku pro mastnou pleť.

Výživná maska ​​pro normální a suchou pokožku.

Složení.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Smetana - 2 lžičky.
Mléko - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Spojte černou hlínu se zakysanou smetanou, pokud je hustá hmota, můžete přidat mléko. K distribuci hotové homogenní, jednorázové kompozice na čistý obličej a držení po dobu 15 minut. Opláchněte masku vodou při pokojové teplotě a poté použijte zvlhčovač na obličej.

Akné maska ​​pro mastnou a kombinovanou pleť.

Akce
Čistí, utahuje póry, eliminuje zčervenání, vyhlazuje, vytváří pokožku sametovou.

Složení.
Rosehips - 10 ks.
Teplá voda (bez varu) - 200 ml.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Jojobový olej (lze nahradit broskví, avokádo) - 3 kapky.

Aplikace.
Nalijte ovoce horkou vodou a nechte vařit pod víkem a ručník po dobu dvou hodin, poté napněte. Černá hlína by měla být zředěna malým množstvím vývaru, měla by být nalita trochu, dokud se nedosáhne krémová hmota. V hotové směsi vstoupíte do oleje a naneste na očistenou plochu. Po 15 minutách, kdy se maska ​​začne vysychat, opláchněte studenou vodou, rozetřete obličej lotionem na bázi levandule a po půl hodině nanášejte zvlhčovač. V tomto receptu můžete namísto šípkového vývaru použít termální vodu.

Akné maska ​​s jablečným jablečným octem.

Složení.
Jablečný jablečný ocet - 5 g.
Černý jílový prášek - 10 g.
Esenciální olej z čajovníku - 3 kapky.

Aplikace.
Smíchejte přísady do homogenní kompozice, pokud se ukázalo, že je hustá, přidávejte trochu vody a aplikujte na očištěnou pokožku, významnější vrstvu na problémových místech, po 10-15 minutách umyjte studenou vodou a otřete obličej tonikem.

Maska s protizánětlivým účinkem pro jakýkoli druh pleti.

Složení.
Černá hlína - 10 g.
Aloe šťáva - 10 g.
Tekutý med - 5 g
Applesauce - 5 g

Aplikace.
Mícháme černou hlinku s aloe šťávou, přidáme pyré a med. Naneste homogenní hmotu na očistenou plochu a naneste silnější vrstvu na problémové oblasti. Po 10 minutách opláchněte kompozici studenou vodou a namažte obličej krémem s dobrým výživným účinkem.

Maska pro suchou a normální pokožku.

Složení.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Smetana - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Smíchejte prášek s ostatními složkami a aplikujte na kůži po 15 minutách, omyjte studenou vodou, pokořte pokožku tonikem a poté namažte pokožku hydratačním krémem.

Bílá maska.

Složení.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l
Mléko - 1 polévková lžíce. l
Smetana - 1 polévková lžíce. l
Jemně nakrájená petrželka - 1 lžička.

Aplikace.
Prášek zředěný mlékem, v výsledné husté hmotnosti přidat kysanou smetanou a petrželkou. Aplikujte masku na čistou pokožku a nechte ji 15 minut. Opláchněte masku teplou vodou. Na konci procedury namažte pokožku hydratačním krémem.

Čisticí maska ​​pro mastnou pleť.

Složení.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Calendula - 1 polévková lžíce. l
Chladná vroucí voda - 200 ml.
Prášek z černého jílu - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Připravte infuzi neplodu, vaříte suroviny s vroucí vodou, držte pod víkem, dokud se úplně neochladí. Poté zředíme prášek hlínou na krémovou konzistenci, která se rozprostírá na čistou tvář. Po 15 minutách opláchněte teplou vodou a nanášejte pokožku na zvlhčovač.

Čisticí a vyhlazující maska ​​pro mastnou a problémovou pokožku.

Složení.
Horká voda - 4 lžičky.
Salt - ½ lžičky.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Aspirin pouštěl - 1 tableta.
Černý prášek z jílu - 2 lžičky.

Aplikace.
Rozpusťte sůl ve vodě, aby nedošlo k jedinému krystalu, a poté přidáme citronovou šťávu, aspirin. Výsledná směs pro zředění jílu na krémovou hmotu. Složení je rozloženo na obličej a počkat na úplné vyschnutí. Poté postříkejte obličej vodou z rozprašovací lahve a masáž masírujte na obličej masážními pohyby (první vrstva se vždy aplikuje nerovnoměrně). Poté držte masku 15-20 minut. Opláchněte studenou vodou. Poté naneste kůži intenzivní hydratační účinek.

Maska s chlorhexidinem.

Složení.
Černý prášek z jílu - 2 lžičky.
Chlorhexidin - 2 lžičky.

Aplikace.
Přísady jsou smíchány, aplikují se na předem očistenou pokožku. Po 15 minutách opláchněte studenou vodou a namažte pokožku smetanou.

Čistící masáž obličeje s černým jílem proti černým tečkám.

Akce
Boj proti akné, čištění, zlepšení pleti, zlepšení elasticity kůže.

Složení.
Černá hlína - 2 polévkové lžíce. l
Čištěná voda - 1 polévková lžička. l

Aplikace.
Komponenty, které se spojují s tvorbou konzistence připomínající kyselou smetanou. Když je maska ​​suchá, navlhčete špičky prstů a lehce masírujte směrem k masážním linkám po dobu 10 minut. Poté prostředek opláchněte teplou vodou a nanášejte krém.

Kontraindikace použití černé jíly na pokožku

 1. Cévní mřížka na obličeji.
 2. Individuální nesnášenlivost komponentů masky.

Účinek použití hlíny je okamžitě znatelný, obličej je transformován a svítí, jakoby zevnitř. Nebojte se vyzkoušet nové věci, zejména přírodní produkty. Vaše kůže vám bude vděčná.

Černé hliněné masky na obličej doma

Ženy různého věku sní o krásné a nejdůležitější zdravé kůži bez vad. Oblíbenou a jednoduchou metodou ošetření obličeje je černá kosmetická hlína. Společným dodavatelem hlíny je Izrael (těžený na břehu Mrtvého moře), někdy s použitím hlíny z Černého moře. Použití černé hlíny je nejasné, je široce používáno pro pokožku tváře, těla a vlasů. Černá hlína je účinně používána v kosmetologii (je to hlavní složka různých maskách, obličejových a tělových křivek). Také znamená, že se doporučuje používat v domácích podmínkách, po správném složení přípravku jako součásti domácí masky.

Výhody černého jílu pro obličej

Zvažte indikace používání přirozených masek z černé hlíny a jak si vyrobit domácí masky na vlastní pěst. Jíl obsahuje minerální soli a stopové prvky, které mají příznivý účinek na pokožku.

Terapeutické a profylaktické vlastnosti černé hlinky:

 1. Čištění (absorbuje toxické látky, aktivní bojovník proti černým bodům).
 2. Regeneruje (obnovuje pokožku na buněčné úrovni).
 3. Antiseptikum (zabíjí škodlivé mikroby).
 4. Protizánětlivý (černá maska ​​na tvář zmírňuje záněty, díky svým pórů úzkým, uklidňuje podrážděnou pokožku - skvělou cestu proti akné a černým kůžím).
 5. Tóny a utažení.
 6. Ochranná (vytváří transparentní fólii, která chrání proti ultrafialovému záření).
 7. Omlazující (jemné vrásky jsou vyhlazeny).

Černé hliněné masky se doporučují všem, bez ohledu na typ pleti.

Maskované přísady přímo závisí na typu pokožky:

 • Pro suchou pokožku se doporučuje smíchat hlínu se zakysanou smetanou nebo mlékem, žloutkem.
 • Pro kombinaci a normální pokožku je hlína nejlépe smíchána s bylinnými infuzemi.

Vzhledem k řadě léčebných vlastností je doporučována černá hlína pro mastnou pleť obličeje, zejména pro problémovou pokožku (ideální pro akné a věkové skvrny).

Pravidla, která musí být dodržena před použitím nástroje:

 1. Nelze vařit masku v kovových pokojích (použijte sklo, dřevo, keramiku).
 2. Aby nedošlo k obrácení červené tváře, nejprve položte masku na zápěstí (dostatečně po dobu 10 minut). Pokud se kůže zčervená, pak dojde k alergii na některé součásti masky a nelze ji použít.
 3. Maska není perederzhivat čas, jinak to přinese, že kůže není dobré, ale poškození.
 4. Maska se aplikuje dvakrát týdně, ale nejvýše 12 procedur pro celý průběh léčby.
 5. Kontraindikace: hypertenze, couperóza.

Receptuje domácí masky na obličej s černou hlínou

Jak často dělat domácí masky a kolik je na tváři - závisí na typu zvolené masky a samotné kůži. To je popsáno níže v receptech lidové masky, které můžete snadno vařit s vlastními rukama.

Důležité redakční rady

Pokud chcete zlepšit stav vlasů, věnujte zvláštní pozornost šamponům, které používáte. Děsivá postava - v 97% šamponů známých značek jsou látky, které otravují naše tělo. Hlavní složky, kvůli kterým jsou všechny problémy na etiketách označovány jako laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát. Tyto chemikálie zničí strukturu kadeří, vlasy se stávají křehkými, ztrácejí elasticitu a sílu, barva se ztrácí. Ale nejhorší je to, že se tato látka dostane do jater, srdce, plic, hromadí se v orgánech a může způsobit rakovinu. Doporučujeme vám, abyste upustili od používání finančních prostředků, které tyto látky obsahují. Nedávno odborníci naší redakce analyzovali bezsulfátové šampony, kde první místo získaly prostředky od společnosti Mulsan Cosmetic. Jediný výrobce všech přírodní kosmetiky. Všechny výrobky jsou vyráběny v rámci přísných systémů kontroly kvality a certifikace. Doporučujeme navštívit oficiální internetový obchod mulsan.ru. Pokud pochybujete o přirozenosti své kosmetiky, zkontrolujte datum vypršení platnosti, nemělo by trvat déle než jeden rok skladování.

Černá maska ​​na akné

Výsledek:

 • pupeny budou vysušeny, místa proklenutí od nich budou procházet;
 • záření mastné pokožky bude odstraněno;
 • kůže bude vyčištěna, póry budou znatelně úzké, pokožka bude hladká a rovnoměrná.

Složení:

 • hlína - 2 lžíce;
 • odvarová sekvence - 3 lžíce;
 • citronová šťáva - 1 čajová lžička.

Příprava a způsob aplikace: Nejdříve míchat hlínu s odvarem vlaku, přidat citrónovou šťávu a promíchat. Výsledná maska ​​je aplikována na obličej s tenkou vrstvou, postačí čekat čtvrtinu hodiny, umyjte si obličej a otřete obličej infuzí řetězce.

Černá hliněná maska ​​z černých skvrn na obličeji

Výsledek:

 • eliminuje body, akné a jejich následný vzhled;
 • hluboce čistí pokožku, vyživuje a osvěží vařené.

Složení:

 • hlinka - 1 lžička;
 • olej z čajovníku - pár kapek;
 • voda (nalijte, nejlépe při pokojové teplotě), odměrku z neplodu nebo heřmánek - 1 lžíci.

Příprava a způsob aplikace: Směs se míchá za vzniku směsi podobně jako kefír v konzistenci. Masku naneste masážními pohyby nejdéle 10 minut (do sušení). Masku umyjte navlhčenými prsty ve vodě a opláchněte obličej studenou vodou. Chcete-li tento účinek zlepšit, aplikujte oříškové křupavé pečivo na obličej (2 lžíce černých ovesných vloček se 100 ml vody, ponechte na deset minut) po dobu 5 minut.

Černá maska ​​proti vráskám

Výsledek:

 • hydratuje suchou pokožku;
 • teplý efekt pružnosti, vyhlazení a utahování pokožky;
 • má omlazující účinek (vyhlazuje jemné vrásky).

Složení:

 • hlína - 2 lžíce;
 • zakysaná smetana nebo mléko - 2 lžíce;
 • vaječný žloutek - 1 kus.

Příprava a způsob aplikace: Míchání hlíny s mlékem nebo tukem zakysanou smetanou, přidání žloutku, promíchání. Maska bude tenká a černá. Výslednou konzistenci aplikujte 15 minut a poté opláchněte studenou vodou. Po této proceduře se aplikuje zvlhčovač.

Černá hnědá maska ​​s citronem

Výsledek:

 • při aplikaci na problémovou oblast snižuje zánět;
 • tóny nahoru;
 • činí pokožku hladkou a matnou.

Složení:

 • hlína - 1 lžíci;
 • nealkoholický odvar - 1 lžička;
 • Citronová šťáva - 1 lžička.

Příprava a způsob aplikace: Nalijte 100 ml vroucí vody na špetku žloutky, je nutné trvat na tom, dokud se zcela ochladí. Míchat přísady. Aplikujte směs rovnoměrně po dobu 15 minut. Po opláchnutí můžete použít krém.

Maska černé hlíny a medu

Výsledek:

 • odstraňuje zánět v problémových oblastech;
 • vyživuje pokožku vitamíny.

Složení:

 • hlína - 1 lžíci;
 • stlačená šťáva z aloe - 1 lžička;
 • jablečné pyré - 1 lžička;
 • med (tekutý) - 1,5 čajových lžiček.

Příprava a způsob aplikace: Zmícháme přísady, naneste silnější vrstvu do problémových oblastí. Po 10 minutách opláchněte čistou vodou. Poté je třeba aplikovat masku.

Černá hlína a olejová maska

Výsledek: vyživuje a hydratuje pokožku.

Složení:

 • hlína - 1 polévková lžíce;
 • máslo - 50 gramů.

Příprava a způsob aplikace: Tavte máslo na parní lázni, přidejte jíl, promíchejte. Výslednou masku aplikujte po dobu 20 minut, opláchněte vodou mýdlem. Utřete kůži odvalem z heřmánku nebo vlaku.

Video recept: Domácí maska ​​na akné s černou hlínou a aktivním uhlím

Recenze na použití černé hlíny

Opravdu se mi líbí hliněné masky. Čistí dobře póry, činí je méně viditelnými a pomáhá bojovat s záněty na obličeji.

Pro svou problematickou kůži je maska ​​z černého jílu skutečnou spásu. Hlína dobře bojuje s vyrážkami, body. Efekt je zarážející.

Černá hliněná maska ​​na obličej. Jaké jsou jeho vlastnosti a zpětná vazba k aplikaci

Černá hlína pro obličej je velmi užitečným a nezbytným prostředkem z oblasti kosmetiky pro každou ženu. Dítě ze starověkého Egypta od starověkého Říma se zpravidla staly prvními svého druhu, kteří začali vytvářet masku černé hlíny na obličeji. K dnešnímu dni se maska ​​černého jílu pro obličej stala nejlepším způsobem péče o pleť. Proč je černá hlína tak užitečná? Jaké jsou jeho léčebné vlastnosti? Proč mnoho žen bez ní nemůže dělat?

Faktem je, že dnes se černá hlína stala jedním z nejdůležitějších prostředků v oboru kosmetologie, které dokonce používá i lékařství. Proto není pro nikoho tajemstvím, že černá hlína pro obličej má působivé pozitivní hodnocení. Co je třeba říci, je složení černé hlíny velmi užitečné pro stopové prvky pokožky, protože obsahuje železo, stroncium, hořčík, draslík, dusík, fosfát, rádium a křemen - to vše je nezbytné pro každou tvářovou pokožku, jako je vzduch.

Doporučujeme číst: Rf lifting: recenze

Jaké jsou vlastnosti černého jílu na obličej?

• hlína může zabíjet všechny zárodky a lesknout kůži na obličeji;
• jíl pomáhá obnovit všechny důležité buňky, které musí být přítomny na ženském obličeji;
• jestliže na obličeji dochází k podrážděním, hlína ji potlačuje, odstraňuje zčervenání a dává pokožce dobře upravený vzhled;
• Pokud má obličej praskliny, jizvy, škrábance a dokonce i modřiny, může jí hlína vyléčit;
• hlína působí na pokožku jako skutečná křovina: zvlhčuje a tóny, otevírá póry, dává jim možnost dýchat, odstraňuje toxiny;
• čím častěji žena udělá na tváři masku jílu, tím mladší bude vypadat, jelikož hlína dává pokožce pružnost a pevnost;
• Jen málo lidí ví, že hlína může posílit imunitu nejen zdraví, ale i pokožky.

Jaká jsou indikace pro použití?

Chcete-li začít s použitím černého jílu na obličej, začněte hovořit o důkazu. Vzhledem k tomu, že černá hlína je velmi účinná kosmetika a její indikace jsou docela přijatelné, lze ji použít jak na normální pokožce, tak na mastnou a suchou pokožku. Pokud však pro mastnou pleť potřebujete pouze vodu, která může být zředěna jílem a na obličej položena maska, pak pro suchou pokožku budete potřebovat trochu zvlhčující. Takže med nebo vajíčko by bylo skvělým způsobem, jak rozpustit hlínu do kaše a dát ji na tvář na několik minut.

Jak aplikovat masku na černou hlínu, abyste postup správně provedli?

• První věc, kterou potřebujete vědět, je, že v žádném případě neměli v kovovém hrnečku mísit černou čerň. To je velmi důležité! Bude dobré, když máte ruční dřevěné nebo skleněné nádobí. Míchání konzistence se doporučuje s dřevěnou lžící, vidličkou nebo koštětem.

• Druhou věcí, kterou je třeba zvážit, je, aby přidaná voda byla při pokojové teplotě. Studená nebo horká voda neudělá, jinak maska ​​ztratí všechny své hojivé vlastnosti.
• Třetí, což je jeden z hlavních problémů pro dívky, které správně neuplatňují masku na obličeji, je to, že na obličej neuvádějí ubrousek nebo gázu. Výsledkem je, že se kůže začne utažit, tvář se začne táhnout. Clay show na obličeji nejsou ty pozitivní účinky, které byly popsány na stránkách recenzí.
• Čtvrtý je, že pokud máte velmi hustou tvář, pak jedna vrstva jílu nebude postačující. Proto několik minut poté, co jste se posadili s první vrstvou - je nutné aplikovat druhou vrstvu, ale měla by být uchovávána nejvýše tři minuty.
• A poslední věc, kterou potřebujete vědět, je četnost masky. Jinými slovy nejvíce ideální dávka, kterou můžete užívat, je dvakrát až třikrát týdně. A nejideálnější a nejvhodnější čas pro masku černé hlinky je večer nebo půl hodiny před spaním.

Nenechte si ujít nuance!

Doporučujeme číst: Rf lifting - co to je

Jediné místo, kde byste neměli dát masku černé hlíny, je na očích nebo na okolí. Obecně neexistují žádné kontraindikace použití černého jílu na obličeji, pokud, samozřejmě, nejste alergičtí na tento lék.

Kromě léčebných vlastností existují i ​​náznaky pro dívky, které potřebují masku z černého jílu! Například pokud jsou na kůži trhliny, silné škrábance, předčasné vrásky, spousta černých skvrn, hojné akné, abnormální práce mazových žláz, mastná kůže, suchá kůže. Hlína samozřejmě pomůže vypořádat se s těmito indikacemi. Hlavním důvodem je správné použití a použití níže uvedených receptů.

1. Káva a maska ​​z černé hlíny.

Budete potřebovat:
2 polévkové lžíce černého práškového jílu, obyčejná minerální voda, kávy nebo mletá káva asi 1 čajová lžička, éterický olej (pro každou chuť) asi 2-3 kapky.
Káva a hlína je třeba smíchat, přidat esenciální olej. Výsledná kaše se zředí minerální vodou, vše důkladně promíchá a konzistence se aplikuje na místo, které je třeba vyléčit. Masírujte 12-17 minut prsty a nechte masku namočit. Po několika minutách můžete vše umýt, ale pouze teplou vodou. Taková nádherná maska ​​používající minerální vodu a kávu nejen čistí kůži, ale také ji vytrhává a cirkuluje krev v kožní vrstvě obličeje. Tato maska ​​je vhodná pro ty, kteří mají velmi silnou mastnou pleť a všechny funkce mazových žláz jsou narušeny. Pokud je obličej pokrytá akné a není možné je zbavit, pak černá hlína a káva jistě pomohou.

2. Heřmánek a černá hlína maska

Budete potřebovat:
2 lžíce černé jíly, vařící vody, 2 lžíce farmaceutického heřmánku (nejlépe suché).
Nejprve je třeba nalít vroucí vodu přes suchý heřmánek a zakrýt ho víčkem, a tak by se měl bobtnat a infuze. Poté musí být výsledný materiál filtrován a teprve poté nalit do opuchnutého heřmánku černý jíl. Nástroj by měl být aplikován na kůži po dobu asi 15 minut, po které musíte umýt teplou vodou. Poté utřete obličej buď tonikou nebo krémem, aby se pleť zvlhčila. Hojivé vlastnosti heřmánek v kombinaci s černým jílem působí na pokožku uklidňujícím způsobem a také křoví a čistí všechny mrtvé buňky. Tato metoda je vhodná pro dívky, které mají velmi suchou pokožku, vrásky, zarudnutí a všechny druhy podráždění jsou vidět v raném věku.

3. Rosemary a černá hlína maska

Budete potřebovat:
2 lžíce černé jíly, 3 lžíce hladké vody (pod filtrem), rozmarýnový olej 6 kapek (základní).
Složky musí být smíchány a výsledná struktura musí být na obličeji postižena. Musíte držet masku asi 25-30 minut, po které je třeba umýt teplou vodou, v žádném případě nepoužívejte horkou vodu, jinak nebude účinek stejný. Po nanesení masky nezapomeňte pokožku zvlhčit krémem nebo čisticím tonikem. Pokud je rozmarýn alergický, taková maska ​​by neměla být provedena. Rozmarýn v kombinaci s černým jílem pomáhá snižovat pigmentové skvrny na pokožce, vyrovnává její strukturu a také působí na povrch pokožky jako antibakteriální činidlo.

Doporučeno číst: Laserová biorevitalizace obličeje

Zajímavá fakta o černé hlíně

 • V době hladomoru 20. století 20. století byl konzervován jíl. Jíl obsahoval všechny nejužitečnější vlastnosti a látky, které pozitivně ovlivňovaly organismus jakékoli osoby. V některých zemích na východě se stále jedí.
 • Jen málo lidí ví, že život některých organismů pochází z hlíny. V něm se objevovaly malé mikroorganismy. Vše proto, že jíl je schopen zadržovat paprsky slunce a provádět teplo.
 • Clay je vynikající látka, která pomáhá parfumérů vytvářet své nádherné vůně. Jen málo lidí ví, že to bylo pomocí hlíny, že skutečný parfém, který se vyznačuje parfémem. V dnešní době aroma kávy přerušuje pachy, ale dřívější hlína byla obdařena touto vlastností

Černá hlína je vynikající lék, který zmírňuje zánět. Předepisují lékaři, když je obličej plný akné, černé hlavy a nepříznivých procesů na pokožce. Černá hlína je schopna vypořádat se zvýšeným obsahem tuku v pokožce, která nejen čistí, ale také tóny a přináší pokožku do krásného dobře upraveného vzhledu. V dnešní době jsou v podstatě všechny problémy mladých lidí v problematické kůži tváře. A ne všechny léky, které jsou prodávány v lékárně, i když jsou velmi nákladné a účinné recenze, jsou vhodné pro lidi. To je důvod, proč černá hlína je jedním z nejzdravějších léků, které budou vyhovovat přesně vašemu typu pleti a vašemu obličeji.

Recepty na černé pleťové masky

Existuje mnoho druhů kosmetické hlíny, tato sada je rozdělena barvou, z nichž každá pomáhá zbavit se určité skupiny kosmetických problémů.
Černá hlína, mezi všemi ostatními možnostmi, je považována za nejefektivnější a nejúčinnější, která dokáže zcela změnit vzhled pouze pro několik aplikací.

Tento nástroj je dokonale kombinován s mnoha dalšími součástmi, což zvyšuje účinek používání masky a nezpůsobuje žádné nežádoucí reakce, alergické záněty a zarudnutí na pokožce.

Užitečné vlastnosti černého jílu

Černý jíl je velký metabolismus booster - výrazně urychluje metabolické procesy v buňkách, což pozitivně ovlivňuje jak stav kůže a kůže a celkový výkon celého těla, jako je nadměrné hmotnosti.

To je důvod, proč hlína je nejen efektivní a jednoduchý kosmetický přípravek, ale také vynikající materiál, který umožňuje spalování tuků při kosmetických zábalů. Tento efekt je v důsledku přítomnosti velkého množství minerální složky (hořčíku, železa, zinku, vápníku a dalších prvků), které vstupují do buněk a tkání vyživují je aktivně „push“ všechny metabolické procesy, jako činidla pro výměnu se zvětší.

Kromě toho urychluje metabolismus a hojení celého těla jako výsledek, existují některé příznivé vlastnosti, které hlína má na kůži obličeje:

  • černá jíl zobrazuje přebytečné tekutiny z těla, při zachování optimální rovnováhy vlhkosti, což snižuje otok, eliminuje potenciál váčků pod očima, a tam je malý „hrudky“;
  • masky založené na této látce umožňují odstranit toxické prvky a další látky nebezpečné pro pokožku z jejich hloubky přes póry, současně rozpouštějící černé body;
  • povrch celé pokožky na obličeji je vyhlazen, stává se pružnější, elastičnost je žádoucí pro mnohé, což je zvláště důležité pro kůži, která je již lahodná;
  • objeví se zákal, který je nezbytný pro mastnou pleť, protože černá hlína optimalizuje mazové žlázy.

Černá hlína nemá žádné kontraindikace, nevysušuje kůži, takže neexistují žádné časové omezení a další omezení jejího použití.

Je ideální pro pokožku všech podmínek a různých věkových kategorií, čímž eliminuje únavné kosmetické problémy.
Ideální frekvence používání masek - jen jednou týdně, ale v individuálních charakteristik, v závislosti na stavu pokožky, toto číslo se může lišit - od dvakrát týdně na jedenkrát za dva týdny nebo i delší dobu.

Můžete udržet masku na tváři po dobu až 30 minut, tak dlouho nebude mít žádný negativní účinek. Na obličeji nebude šedá barva, která se mnoho obává, protože nasyceného odstínu jakékoli výsledné masky.

Masky doma

Klasický

Klasická černá hliněná maska ​​se připravuje z prášku a čisté vody, což vám umožní získat krémovou kaši.

Jeho něco a může být aplikována přímo na povrchu prsty nebo speciální make-up štětce, a po 20-30 minutách opláchněte studenou (pro mastnou pleť nebo stárnutí) nebo teplé (suchá pleť) vody.

Léčivé vlastnosti bílé hlíny byly objeveny před několika tisíci lety. Byly úspěšně použity k celkovému posilování těla, stejně jako ke zachování krásy kudrlin a mladistvé kůže. Přečtěte si o použití a výhodách bílého jílu na vlasy.

Podívejte se na názory na mátového oleje na vlasy a video o tom, jak dělat máty peprné vlastníma rukama https://ilcosmetic.ru/masla/dlya-volos/myaty-sovremennaya-dan-narodnym-traditsiyam.html

Složení oleje pro Lorealovou tvář naleznete v tomto článku.

Pro suchou pokožku

Pro suchou pokožku je vhodnější postup, který obsahuje extra lžíci zakysané smetany, která se přidává do kaše vody a jílu. Tato směs dokonale zvlhčuje pokožku a vyživuje ji, zvyšuje elasticitu a zdravý celkový vzhled obličeje.

Bělidlo

Dokonce složitější verze masky má nejen zvlhčující vlastnosti, ale také vynikající bělící vlastnosti.

To znamená, že suspenze jílu je připraven z mléka, je přidán do mastných krémů, a ve výsledné směsi je stlačena nebo lžíce citronové šťávy, v případě, že kůže je mastná dostatečně, nebo lité lžíce nasekané petrželky, pokud žádný vliv citronové šťávy kůže příliš suché.
Problém nežádoucího obličeje může být skutečnou tragédií pro poctivý sex. Podrobněji o nejlepších krémách pro depilaci obličeje.

Z černé tečky

Další maska ​​založená na citronové šťávě je účinně aplikována z černých teček. Odděleně se smíchá lžíci tohoto Frechet a lžíci známé a velmi populární tinkturu měsíčku, načež výsledné kapaliny a zředí se na stavu buničiny práškového jílu.

Tato maska ​​se však nedoporučuje držet na obličeji déle než 15 minut, ale pokud si myslíte, že recenze na to, to pomůže hodně z akné.

Podívejte se na hliněnou masku vidretseep proti akné

Pro akné

Také ušetřené z akné je směs čisté jíly s jablečným jablečným octem (lžíce) a několika kapek oblíbeného oleje z čajovníku. Výsledná směs na požadovanou konzistenci je zředěna čistou vodou a zůstává na obličeji po dobu 15 minut.
Jen pár kapek tohoto éteru poskytne krásné a silné vlasy bez lupů. Jak používat oranžový olej na vlasy, recepty.

Matování

Velmi vážná "horká" směs jílů, hořčice a tekutého medu, smíchaná v přibližně stejných objemech a zředěná, opět s čistou vodou, pomáhá vylepšit pokožku. Také by se neměla uchovávat na obličeji po dobu delší než 10-15 minut a po opláchnutí je nutné kůži ošetřit vysoce kvalitní výživnou nebo alespoň zvlhčující krém.
Aloe je populární složkou domácí kosmetologie. Vezměte recepty masky s aloe z vypadávání vlasů a plešatosti.

Z vrásek

Vrásky, podle názorů, především pomáhá směsi jílu a práškových heřmánku, s odbočkou voda do jednoho kaši, masky na obličeji můžeme bezpečně udržet všechny půl hodiny a poté opláchněte studenou vodou.

Pro zpevnění efektu se doporučuje otřít obličej kostkou ledu po 5 minutách nebo 10 minutách po nanesení masky a namočit ji obvyklým hydratačním krémem.
Chléb je přírodní prostředek ke zlepšení stavu vlasů a ražní chléb je nejvýhodnější. Zveme vás, abyste si přečetli článek o maskách na vlasy z žitného chleba.

Podívejte se na video: hliněná maska ​​pro problémovou pokožku

Recenze

Oksana, 45 let. Hledání prostředků umožňujících jak omlazení pokožky, tak současnou péči o ni je skutečným problémem pro tolik žen, které začínají téměř od třiceti let. Černá hlína je samozřejmě v tomto ohledu téměř nejlepším nástrojem, který vám umožní dostatečně hydratovat pokožku a současně udržet její víceméně slušný stav. Po maskách, které dělám každý víkend, pokožka nevypadá o 5 nebo 10 let mladší, ale rozhodně vypadá spíše odpočívá a čerstvá, což mi dokonale vyhovuje.

Ira, 22 let. Miluji všechny druhy kosmetické hlíny, často je používám nejen v péči o obličej, ale také na celé tělo. Ze všech možností, samozřejmě, černá hlína je můj absolutní favorit. Má velmi jemnou strukturu, dokonale hydratuje pokožku, osvěží ji a dokonale čistí. Možná je to tento jemný lék, který poskytuje lepší spásu od akné a černých skvrn, ideální alternativu k mnoha drahým krémům a dalším produktům kosmetického průmyslu.

Maria, 27 let. Můj kůň se velmi rychle zvykne na použitou kosmetiku, ale tady je hlína v tomto případě skutečná spása. Nejčastěji používám černá hlína je občas to střídavě s jinými barvami, aby jejich účinek není snížena. Moc se mi líbí majetkem černé hlíny velmi dobře čistí obličej, ostatně tak jsem zařídil pro pleť vynikající prevence proti výskytu vrásek, které pravděpodobně dávno se objevily na mém obličeji, ne-li domácí masku.

Černá maska ​​na obličej: 5 pravidel pro používání a revize populárních vrásek a akné recepty

Černá hlína se od svých jílových protějšků liší svým vysokým obsahem tuku a hustou konzistencí. Její odstín se může lišit od světle šedé až po bohatou černou. To závisí na podílu minerálů. Oficiální medicína používá ve fyzioterapii černou hlínu. A cosmetologové nazývají to "elixírou mládí". Černá hliněná maska ​​však může nejen zabránit stárnutí dermis, ale také odstranit mnoho dalších defektů kůže.

Pokud se akné pravidelně objevuje na obličeji, kosmetologové doporučují aplikaci čistící kosmetiky. Se zvýšeným obsahem tuku - nutný pro mastnou dermis. Pokud jsou kryty kombinovány, musíte si zakoupit několik typů kosmetiky. A v případě prvních vrásek nebo "vrácených nohou" pomohou prostředky proti stárnutí. Alternativou tohoto kosmetického "Bermudského trojúhelníku" bude jedna černá hlína. S obratným použitím to udělá jakoukoli kůži ideální.

Vlastnosti černých čínek na obličejové masky

Černá hlína, extrahovaná z hlubin Mrtského moře, se týká univerzálních prostředků. Jeho všestrannost je prostě úžasná. Odborníci doporučují použití černého jílu v péči o problematické, mastné a smíšené prvky. Čistí dobře pokožku, odstraňuje akné, odstraňuje komedony a černé kůže.

Stejně užitečné jsou masky černé hlíny pro zralou dermis. Díky své minerální kompozici jílu urychluje buněčný metabolismus a nasycuje tkáně potřebnými mikroelementy. Naplnění nedostatku minerálů a aktivace metabolismu přispívají k omlazení dermis. Při kombinaci s mastnými složkami se pro suchou dermis úspěšně používá černá hlína.

Jaké je použití

Známý zubář Vanga promluvil o výhodách jílu pro organismus. Komunikace s akupunkturistkou zdůraznila, že léčba jehlami je velmi užitečným cvičením. Ale pro maximální úspěch je lepší používat jehly z jílu, nikoliv kovové. Takto se s nimi zacházelo ve starověku. Hliněné jehly byly ohřívány ohněm, nikoliv elektřinou.

Wanga prohlašovala, že lidské tělo samo o sobě má elektřinu a kovové jehly ji posilují. A hlína působící na akupunkturních místech může přinést velké terapeutické výhody.

Když mluvíme o výhodách černého jílu pro obličej, kosmetologové zvláště zdůrazňují následující vlastnosti:

 • eliminuje zánět, podráždění;
 • čistí, odstraňují toxiny;
 • zabraňuje vzhledu a uvolňuje akné, komedony, černé tečky;
 • obnovuje buňky, zlepšuje stín;
 • aktivuje syntézu kolagenu a vyhlazuje vrásky;
 • normalizuje produkci tuku;
 • utahuje póry.

Jaké jsou kontraindikace

Jedinečný produkt z břehů Mrtvého moře, přidáním správných ingrediencí, bude prospěšný pro jakýkoli druh epidermis. Aby však olejový prášek nepoškodil, je třeba vzít v úvahu některé kontraindikace.

Je zakázáno uchýlit se k černému jílu v následujících případech:

 • kuperoz - mřížka kapilár na obličeji;
 • houbové kožní infekce;
 • infekční a zánětlivé procesy;
 • hypertenze;
 • otevřít rozsáhlé škody;
 • vysoká horečka

5 doporučení k použití

K tomu, aby černá pleťová maska ​​plně ospravedlnila všechny naděje na ní, je třeba správně aplikovat tmavý prášek. Beauticians dávají pět doporučení. Ignorování je činí proces bezvýznamný. A v některých případech může vést k rozvoji závažných kožních onemocnění.

 1. Příprava kůže. Před zahájením léčby je nutné vyčistit dermis před make-up a nečistotami. Aby bylo zajištěno otevření pórů a hlubší penetrace činidla do epidermis, doporučujeme parní lázeň parovat. Pro ni můžete použít jak čistou vodu, tak odšťavňovač z heřmánku, šalvěje a řetízku.
 2. Masky na vaření. Černá hlína má hustou konzistenci, takže je špatně rozpustná ve studené kapalině. Olejový prášek musí být zředěn teplou vodou, ale ne horký. A stejně jako jakýkoli druh jílu by neměl být darem Mrtvého moře v kontaktu s kovem. Koneckonců z takového nárazu jsou užitečné složky hlíny zničeny. Masky lze vyrábět v keramických, porcelánových, skleněných nebo dřevěných pokojích.
 3. Uplatňování finančních prostředků. Pro postup aplikace je lepší použít měkký kartáč nebo bavlněnou podložku. Pokud je maska ​​aplikována prsty, měl by být pokožka lehká. Distribučními prostředky je třeba vyhnout se oblastem kolem očí.
 4. Doba trvání postupu. Maska nesmí být delší než 15 minut. V tuto chvíli je nutné vyloučit jakékoli výrazy obličeje. Je zakázáno usmívat, pít, mluvit. Sušicí plochy by měly být pravidelně navlhčeny vodou. Současně je důležité zaměřit se na vlastní pocity. Pokud maska ​​způsobuje pocit napjatosti, měla by být okamžitě vymyta. Olejovou směs smíchejte teplou vodou.
 5. Pravidelnost postupů. Ženy s mastnou, problémovou nebo smíšenou kůží mohou masku aplikovat dvakrát týdně. Pro mladé dámy, jejichž derma je suchá, normální nebo citlivá, stačí jedna maska ​​týdně. Po provedení deseti procedur se doporučuje kůži poskytnout odpočinek po dobu dvou týdnů. Poté můžete obnovit péči o pokožku z dermis znovu.

9 úspěšných maskách

Při výběru receptů na masku na černé hlíně se zaměřte nejen na požadovaný výsledek, ale také na typ pleti. V suché pokožce by měl být olejový prášek zředěn mastnými složkami: zakysaná smetana, kefír, mléko. V případě problémové a mastné dermy by měl být černý jíl doplněn sušícími složkami: vejcem, mletou kávou, skořicí, hořčicí. A v boji proti vráskám pomůže med, vitamíny A, E, éterické oleje.

Z mastnoty

Maska se úspěšně používá ke zlepšení stavu mastné a problémové kůže. Zajistí zúžení pórů, očištění pokožky a zbavování se zarudnutí. Nástroj vytvoří kryty rovnoměrně a sametově.

 • Clay - lžíce.
 • Horká voda - jedna sklenice.
 • Rose boky - deset kusů.
 • Avokádový olej (jojoba, broskev) - tři kapky.
 1. Boky růží nalévají teplou vodu. Kapacita krytu a kryt s ručníkem. Rosehip trvá dvě hodiny. Tekutina se filtruje.
 2. Clay choval lžíci infuze šípu.
 3. Do směsi se přidá zvolený olej.
 4. Zbytky infuze šípu používají jako lotion pro večerní a ranní tření dermis.

Čištění

Tento lék je doporučen pro tukové přísady. Maska redukuje pokožku, poskytuje hluboké čištění a eliminuje toxiny z epidermis. Kombinace hořčice s jílem a medem vyvolává přirozený proces spalování podkožního tuku. Proto se tato maska ​​doporučuje použít k získání hladké pokožky, ke zlepšení tvaru obličeje a odstranění druhé brady. A také - v boji proti celulitidě.

Vzhledem k obsahu hořčice se maska ​​stane spálením. Proto pečlivě sledujte své pocity. Při silném pocení pálení směs opláchněte brzy.

 • Clay - dvě polévkové lžíce.
 • Suchý hořčičný prášek - pol čajové lžičky.
 • Tekutý med - jedna polévková lžíce.
 • Voda - dvě lžíce.
 1. Clay se mísí s hořčicí.
 2. Do práškové směsi se vloží teplá voda a dobře se promíchá.
 3. Pak se hmota zředí kapalným medem.

Nutriční

Maska vám umožňuje zlepšit stav suché a normální dermis. Odstraňuje peeling, podráždění. Nástroj se vyrovná se zánětem a poskytuje dobrou výživu těm komnatím.

 • Smetana (nejlépe domácí) - dvě polévkové lžíce.
 • Černá hlína - jedna polévková lžíce.
 • Mléko - nutnost, asi jedna polévková lžíce.
 1. Na hlínu se přidá zakysaná smetana.
 2. Pokud je nástroj příliš silný, zředte ho teplým mlékem.
 3. Hmota by měla být hněta tak, aby v něm nebyly žádné hrudky.

Omlazující

Tato maska ​​je doporučena pro vyblednutí, unavenou pleť. Pomáhá utahovat dermis a vyhlazovat vrásky. Nástroj vyživuje obálku, nasycuje minerály a zlepšuje strukturu pokožky.

 • Rozmarýnový olej - šest kapek.
 • Clay - dvě polévkové lžíce.
 • Mléko - dvě polévkové lžíce.
 1. Černý prášek se nalije teplým mlékem a směs se rozemele do homogenity.
 2. Do výsledné masky přidejte rozmarýnový olej. Pro mastnou pokožku je lepší použít kafor-borneol éter. Pro péči o suchou pokožku se doporučuje zvolit rozmarýnový verbenonový olej.

Zúžit póry

Tato maska ​​pomáhá při péči o tukový nebo kombinovaný typ epidermis. Vylučuje obálku z černých skvrn, přispívá k zúžení pórů, eliminuje zánět a obnovuje strukturu pokožky. Doporučuje se bojovat s komedony pouze jednou týdně. Maska ovlivňuje nejen černé tečky. Pomáhá snížit tvorbu kožního mazu. Příliš časté používání tohoto nástroje je plné nadměrného vysušení dermis.

 • Citrón - polovina citrusů.
 • Clay - dvě čajové lžičky
 • Ropový olej - dvě kapky.
 • Voda - čajová lžička.
 1. Z poloviny citronu potřebujete šťávu stlačit. Pro masku bude potřebovat jednu čajovou lžičku.
 2. Citronová šťáva zředěná hlína.
 3. Do směsi se přidá voda.
 4. Pak se přidá růžový olej a všechny složky jsou dobře smíchány.

Pro akné

Tato maska ​​se doporučuje očistit mazovou a problémovou pokožku. Odstraňuje akné, komedony, eliminuje zánět kůže.

 • Jablečný jablečný ocet - dvě čajové lžičky.
 • Clay - dvě polévkové lžíce.
 • Ether tea tree - čtyři kapky.
 • Voda - lžíce.
 1. Jíl je kombinován s octem.
 2. Poté nalijte trochu vody, aby směs získala potřebnou konzistenci.
 3. Elastický olej se pak přidává do masky.

Absorbující

Maska se používá pro hluboké čištění pokožky. Obsahuje aktivní uhlí, který zajišťuje vstřebávání. Jinými slovy absorbuje všechny nečistoty z povrchu pokožky a účinně čistí póry. Nástroj pomáhá vyrovnat barvu, strukturu pokožky a nepoškozuje dermis.

 • Aktivní uhlí (černá) - dvě tablety.
 • Clay - dvě čajové lžičky.
 • Želatina (prášek) - dvě čajové lžičky.
 • Mléko - dvě polévkové lžíce.
 1. Tablety musí rozdrtit v maltě.
 2. Rozdrcené pilulky jsou kombinovány s jílem a přidává se želatinový prášek.
 3. Suchá směs se nalije teplým mlékem a dobře se promíchá.
 4. Chcete-li želatinu kvalitativně rozpustit, doporučujeme mírně zahřát masku. Teplota produktu by však neměla překročit 40 ° C. Jinak se začnou rozdělovat přínosné složky hlíny.

Protizánětlivé

Maska přijde na pomoc jakéhokoli druhu dermis. Vyživuje pokožku vitamíny, odstraňuje zánět, zrychluje regeneraci buněk.

 • Clay - dvě polévkové lžíce.
 • Aloe džus - dvě lžíce.
 • Med - tři čajové lžičky.
 • Applesauce - dvě čajové lžičky.
 1. Černá hlína musí být zředěna šťávou z aloe.
 2. Jablkový rošt na jemném strouhátku, dokud nebude vyčištěná kaše.
 3. Do jílové směsi se přidá jablka a med.
 4. Směs je dobře smíchána.

Z akné

Dobře čistí kůži od akné a akné, jak ukazují recenze žen, maska ​​z černého jílu a mleté ​​kávy. Tato kombinace umožňuje zvýšit krevní oběh, urychlit vylučování toxinů a normalizovat mastnost dermis.

 • Mletá káva (je povoleno vyměnit kávy) - lžíce.
 • Clay - lžíce.
 • Minerální voda - dvě lžíce.
 • Esenciální olej (citrón, máta, levandule, patchouli, jojoba) - tři kapky.
 1. Prášek z jílů se mísí s kávou.
 2. Voda se nalévá do směsi. Pokud se namísto mletého prášku použije kávová zemina, přidá se minerální voda v menším objemu.
 3. Ve výsledné hmotnosti se vstřikuje vybraný esenciální olej. Můžete použít několik olejů najednou. Je však důležité sledovat množství vzduchu. Je povoleno přidávat do masky maximálně tři kapky, bez ohledu na to, zda je zaveden jeden nebo více prostředků.

Černá hliněná maska ​​na obličej nevyžaduje velké finanční výdaje. Sto gram balení znamená podle dubna 2017 v průměru 40-50 rublů. Nástroj je však schopen zcela změnit vzhled pokožky. A nebude to horší než drahé procedury salonu.

"Použijte, ale s myslí" - recenze černé jíly kosmetiky

Clay je adsorbent, účinně čistí póry, "vyzařuje" mazu a jinou špínu a černá je nejlepší! Proč tam je mazání! Také absorbuje tukové usazeniny a dobře se vyrovná s celulitidou. Je nutné provádět masky nejčastěji 2-3 až 3 týdny týdně, nečkat, než uschne, ale navlhčit. Po dobu 20 minut. Můžete se mísit s mořskou solí - účinek bude lepší. Obecně platí, že hlína je plná - rozpouští vrstvu pokožky, odstraňuje akné a je velmi užitečná.

Používám černou hlínu měsíčně 2-3 krát týdně a nevšiml jsem si přílišného účinku. Mám mastnou pleť. Jediná věc, která je dobrá, pokožka vysuší hlínu a pak nesvítí, jako předtím.

Neváhejte, hlína je známá od starověku jako léčivý produkt! Černá je účinnější než všechny ostatní díky vynikajícímu minerálnímu obsahu. Nebylo mi doporučeno kvůli suché kůži, ale několikrát jsem ji zředil olejem z pšeničných klíčků a vyčistil si čisticí masky. Póry byly očištěny, protáhly a tvář začala vypadat lépe, ale bál jsem se pokračovat, abych už neusušoval tvář. Pokud máte jiný typ pleti - odvážnější, je to lék pro vás.

Clay velmi dobře čistí obličej, černá zvláště pomáhá z černých skvrn, odstraňuje toxiny z obličeje. Udělal jsem to poprvé a můj zánět byl mírný na obličeji, pupen byl malý, myslím, že to prošlo, protože hlína pomohla. Po masce potřebujete zvlhčit pokožku, trochu ji vysušil, držel ji asi 15 minut a po umytí jsem cítil, že mi kůže dýchá. Takže to použijte, ale moudře.

Pro Více Informací O Suché Vlasy