logo

Nejlepší masky na vlasy s medem doma

Med je vynikajícím nástrojem pro udržení zdraví a zlepšení imunity. Používá se v kosmetologii pro léčbu a obnovu poškozených kadeří. Pravidelné používání tohoto nástroje vám umožní dosáhnout hladších, lesklých a dobře upravených pramenů. Med pro vlasy je užitečný kvůli jeho biologicky aktivním látkám, stejně jako podobnost jeho složení s plazmou.

Proto je tělo perfektně absorbováno. Med pro vlasy přispívá k vrácení elasticity kadeří, pomáhá eliminovat lupy. Zvažte jeho výhody pro kadeře, léčivé vlastnosti, stejně jako recepty na masky, které lze připravit doma.

Výhody medu na vlasy

Pozitivní účinek použití medu na ošetření pramenů je způsoben jeho jedinečným složením. Mezi 400 komponentami tohoto výrobku si můžete zvolit nejdůležitější pro ošetření kudrlin.

Užitečné složení:

 • Vitamín B. Vrátí se do zámků, urychluje růst a dodává sílu. Kvůli tomu se vlasy nerozdělují a nejsou silnější a objemnější.
 • Jód a železo. Vzhledem k nedostatkům těchto složek v lidském těle se vlasové folikuly stávají tenkými, což způsobuje vypadávání vlasů a stane se matné.
 • Měď. Nedostatek mědi v těle může vést k rozbití a otupě pramenů. Měď je zodpovědná za výrobu kolagenu a elastinu, stejně jako za nasycení barvy kudrlin.
 • Zinek Umožňuje normalizovat práci mazových žláz, čímž je vlasy svěží a krásné. Také reaguje na obnovu struktury kudrlin.

Užitečné stopové prvky, které jsou součástí medu, jsou perfektně absorbovány do vlasů, takže jsou lesklé a silné. Pravidelné používání medu v kosmetice může mít hmatatelnější účinek než drahé nástroje a procedury v kosmetickém salonu.

Zvláštnost medu v jeho všestrannosti. Je vhodný pro všechny typy vlasů a také řeší téměř všechny problémy s jejich zdravím. Také majitelé přirozených světlovlasých vlasů mohou s pomocí několika tónů zesvětlit kudrlinky. Při pravidelném používání produktů na bázi medu se na vlasy vytváří film, který je chrání před negativními účinky na životní prostředí a také je hladší a silnější. Péče o vlasy by měla být prováděna pravidelně pomocí různých receptů a kombinovat med s jinými přírodními složkami.

Medové osvětlení vlasů

Pokud se rozhodnete o vlasy osvětlit medem, můžete se spolehnout na krásný zlatý odstín, přirozený lesk a obnovení struktury kudrlin. Při interakci s jinými složkami se uvolňuje přírodní látka, která podporuje rovnání. Proto s pravidelným používáním medu se kudrlinky postupně stávají lehčími. O měsíc později se barva kudrlin před a po vyčištění medu výrazně liší.

Video: Rozjasňující vlasy se skořicí a medem

Pro objasnění se med a skořice používají pro vlasy, stejně jako malé množství vody a rostlinného oleje. Směs se musí aplikovat v teplé formě a pak obalit polyethylenem. V závislosti na počáteční barvě a stavu kudrlin v měsíci je můžete osvětlit o 1-3 tuny.

Med pro růst vlasů

Jedinečné složení medu stimuluje spací žárovky, urychluje růst vlasů a bojuje s plešatostí. Doporučuje se používat med v podobě tepla po celé délce kadeří, stejně jako intenzivní tření na masáž hlavy s masážními pohyby. Dále můžete přidat trochu brandy nebo vodku. Tyto výrobky mají oteplovací účinek, proto při aplikaci na kůži zvyšují krevní oběh. Můžete se také mísit s roztřepanou cibulí nebo tinkturou horké papriky, které mají podobný účinek. Tyto medové recepty také pomáhají zvládnout silnou ztrátu vlasů.

Video - recept: maska ​​s medem pro rychlý růst vlasů doma

Med pro suché vlasy

Suché vlasy vyžadují zvláště dobrou výživu a hydrataci. Doporučuje se použít olej a med pro vlasy, které nasycují kudrlinky s užitečnými prvky, vyživují je a na povrchu vytvářejí i vrstvu, která chrání před negativními účinky slunce, produktů a tepelného stylu. Malý med přidaný do vašeho oblíbeného vlasového produktu to uzdraví.

Na suché kadeře aplikované ve vyhřívané formě. Můžete také přidat žloutek. Pro posílení suchých kadeří doporučujeme použít směs česneku, brandy a tekutého medu. Tuto masku můžete nechat celou noc.

Masky na vlasy s medem - recepty doma

Medová maska ​​na vlasy může vyřešit většinu problémů s kudrlinami. Abychom však dosáhli maximálních výsledků, vyřešit všechny problémy pomocí jedné masky, doporučujeme přidat další přírodní a užitečné komponenty.

Domácí masky, které můžete udělat s vlastními rukama z dostupných komponent, jsou mnohem efektivnější než i ty nejdražší procedury v kosmetických salonech. Zvažte některé z nejúčinnějších masky.

Maska na vlasy s medem a vejcem

Chcete-li oživit vlasy, učinte je zdravými, krásnými a lesklými, přijde přírodní med a vaječný žloutek na záchranu. Med a vejce mají neuvěřitelný účinek a jsou vhodné pro kudrníky jakéhokoliv druhu a stavu.

Složení:

 • Tekutý med
 • Vejce
 • Aloe šťávy
 • Almondový olej.

Smíchejte žloutek a med v mixéru, přidejte trochu čerstvé šťávy z aloe a několik kapek mandlového oleje. Maska se aplikuje na čisté a mírně vysušené kadeře. Zvláštní pozornost by měla být věnována tipům. Doba expozice masky je 1-2 hodiny. Pravidelné používání tohoto nástroje pomáhá vyhlazovat prameny, čímž je lesk a zvlhčuje.

Video: Recept masky na vlasy s vejcem na plátně

Maska na vlasy s medem a olivovým olejem

Klasická maska ​​na vlasy obsahuje pouze med a rostlinný olej. To však neznamená, že je to méně účinné. Takovou směs je možné použít pro všechny typy vlasů, ale je nejúčinnější pro suché a poškozené kadeře.

Složení:

Med by měl být roztaven ve vodní lázni a přidávat trochu rostlinného oleje. Nejlepší je použít olivový olej lisovaný za studena, který obsahuje všechny vitamíny potřebné k udržení zdraví kudrlin. Umytí takové masky je docela obtížné, může to zanechat mastný lesk. Proto si vlasy omyjte 2-3x šamponem.

Maska na vlasy s medem a lopuchovým olejem

Každá žena chce mít dlouhé a lesklé kudrlinky. Chcete-li tento výsledek dosáhnout doma, můžete použít vlas pro roucho a med. Tyto součásti aktivují nečinné žárovky a obnovují poškozenou strukturu vlasů.

Složení:

Smíchejte všechny přísady, trochu zahřejte a aplikujte na kořeny vlasů. Léčba by měla trvat nejméně 1,5 měsíce.

Maska na vlasy s medem a brandy

Domácí masky na vlasy s medem a brandy pomáhají zlepšit krevní oběh pokožky hlavy. Tak, vlasy rostou mnohem rychleji. Kromě toho maska ​​pomůže vyřešit problém s nadměrným namáčením kadeř, protože brandy má sušicí účinek. Pro suché kadeře se nejlépe nepoužívá tato maska.

Složení:

 • Zlato
 • Cognac.
 • Žloutek

Smíchejte žloutek, med a brandy, trochu tepla. Doporučuje se umístit masku na celou délku. Kromě toho, že stimuluje růst vlasů, pomáhá zlepšit jejich celkový stav.

Maska na vlasy s medem a citronem

Další domácí způsob, jak zesvětlit a posílit kudrlinky. Doporučuje se aplikovat masku na noc, která má hlavu s polyethylenem a má klobouk.

Budete potřebovat:

 • Zlato
 • Ricinový olej.
 • Lemon

Pro masku je nejlepší použít čerstvě vymačkanou citronovou šťávu. Smíchá se s medem a ricinovým olejem. Aplikujte na celou délku kadeří.

Maska na vlasy s medem a kefír

Posílení vlasů je velmi důležité v každém ročním období. Pokud chcete zlepšit mastnou a kombinovanou srst, doporučuje se používat recept na vlasovou masku s medem, kefír a hořčicí.

Složení:

 • Zlato
 • Kefír.
 • Hořčice
 • Žloutek
 • Citronový esenciální olej.

Med a hořčice jsou smíchány a zahřívány. Přidalo se trochu kefír a jeden žít. Vložte do konečné masky trochu citrónového esenčního oleje, který mu dodá neuvěřitelnou vůni, stejně jako redukuje tuhost kadeř. Po použití masky se doporučuje umyt vlasy medem. Chcete-li to provést, přidejte med teplou vodu a opláchněte pramínky po šamponování.

Maska na vlasy s medem a cibulí

Může být použit také proti vypadávání vlasů. Nástroj je připraven na základě tekutého medu, mořské soli a cibule.

Složení:

 • Zlato
 • Cibulový džus.
 • Mořská sůl
 • Vodka.

Smíchejte všechny ingredience dohromady a trochu zahřejte směs. Aplikujte na čisté kudrlinky, pak byste měli zabalit hlavu ručníkem. Použití medu ze ztráty vlasů by mělo být alespoň několikkrát za měsíc, jinak by byl účinek nevýznamný a nenápadný.

Maska na vlasy s medem a mlékem

Pro suché pokožky hlavy a kadeře je nejlepší používat recepty s medem a mlékem.

Složení:

 • Tukové mléko.
 • Zlato
 • Bílý chléb.

Namočte chléb do mléka, přidejte trochu medu. Aplikujte po celé délce kadeřnic a na pokožku hlavy. Mléko a med pro vlasy jsou jedinečnou kombinací, která vyživuje a hydratuje prameny a kůži. (Viz též nejlepší masky s mlékem doma).

Maska s medem pro hustotu srsti

Pokud máte vzácné a oslabené kudrlinky, můžete udělat nádhernou masku, jejíž hlavní součástí jsou med a paprika.

Složení:

 • Tekutý med
 • Tinktura červené horké pepře.

Použití masky by mělo být špinavé kadeře. Ujistěte se, že jste zabalili. Může způsobit mírné pocity hoření, stejně jako příjemný pocit tepla. Pepř a med pro hustotu vlasů zlepšuje krevní oběh, urychluje růst vlasů, může být dokonce použit jako lék na plešatost související s věkem. Níže si můžete přečíst recenze z aplikace.

Med pro vlasy: recenze aplikací

Po pravidelném používání masky na bázi medu a pepře začaly kudrlinky mnohem lépe růst, zapomněly na lupy a objevil se neuvěřitelný lesk. Prostě super!

Nejvíce se mi líbí maska, která zahrnuje zakysanou smetanu a med. Aplikuji to několikrát měsíčně a jsem velmi potěšen.

Provedené posilující vlasy s medem a kefír. Celkově jsem spokojen, protože kadeře jsou silnější, ale objevil se nepříjemný pocit napjatosti. Snad pro suchou pokožku není tato maska ​​vhodná.

Populární recepty masky na vlasy s medem

Dlouhé, silné, hedvábné kudrlinky - sen o spravedlivém sexu. Ale ne vždy z povahy jsou. Často, po trvalé nebo jiné manipulaci s vlasy, musíte je obnovit. To lze provést doma, abyste se uchýlili k maskám založeným na medu.

Výhody medu

Přírodní med je přirozený zázrak, který obsahuje celý sklad vitaminu. Tento produkt má zázračné vlastnosti jak pro organismus jako celek, tak pro vlasy.

Vitamíny, které jsou součástí medu, jsou pro vlasy velkým přínosem. Například vitamíny skupiny A - odolávají vypadávání vlasů, posilují žárovky. Vitamíny skupiny B posilují chloupky po celou dobu růstu, pomáhají zbavit se lupů a vitamín E zabraňuje vypadávání vlasů a eliminuje špičku.

Včelí nektar je vynikajícím rehabilitátorem pro vlasy, které jsou chemicky vystaveny: barvení, curling, rovnání keratinu. Tento produkt je perfektně vstřebáván tělem, takže je široce používán v domácí péči.

Vzhledem k husté konzistenci, med hustě vyplňuje porézní povrch vlasů, který je posiluje po celé délce. Nektar posiluje jejich odolnost proti vypadávání. Není divu, že přírodní zázrak se přidává ke složení drahých, profesionálních masky, balzámů a šamponů.

Vlastnosti a pokyny pro použití masky pro vlasy

Masky na bázi medu jsou vhodné pro téměř všechny typy vlasů a pokožku hlavy. Tento dar přírody má protizánětlivé, antibakteriální účinky. Pro osoby, které trpí dermatitidou pokožky hlavy, medová maska ​​dobře hydratuje pokožku a pomáhá zbavit se lupin.

Pro osoby, které trpí zvýšeným obsahem tuku, jako jsou vlasy a jejich kořeny, se doporučuje med balzám používat jednou týdně.

Tento typ péče o kadeře je dobře posiluje. Ti, kteří trpí ztrátou vlasů, na krátkou dobu užívání, zaznamenávají pozitivní výsledek. Velkou výhodou při obnově vlasů je komplexní použití medu. Jedna polévková lžíce denně, zředěná teplou vařenou vodou, stačí k tomu, aby zvýšila vliv vnější péče.

Nezapomeňte, že med je velmi silný potravinový alergen. Než začnete léčit, proveďte test alergie na tento lék. Aplikujte med na malou oblast kůže na zápěstí, počkejte až 1, 5 hodin a zkontrolujte, zda není červená značka, nepříjemné svědění a hoření. Pokud vše proběhne dobře, můžete jej použít uvnitř i venku. Pokud už víte, že jste náchylní k alergiím, pak takové masky jsou pro vás kontraindikací, neboť poškozujete vaše zdraví.

Maska pro růst vlasů s medovými vitamíny B6 a B12

Pokud používáte přirozenou masku často v domácí péči o vlasy, výsledek bude mnohem dříve než u zboží v obchodě.

Přírodní ingredience jsou mnohem nižší než u profesionálních kadeřnických doplňků.

Pro zvýšení aktivity růstu vlasů je vhodná maska ​​s medem a vitamíny B6 a B12. Tyto vitamíny se prodávají v každé lékárně. Jejich výhody jsou způsobeny tím, že vyživují žárovky, stimulují růst, zvlhčují kořeny, zabraňují ztrátě vlasů, odstraňují lupy. Vitamíny mohou být použity jako přídavná složka masky a nezávislé.

Maxi potřebujete:

 • Ampule vitaminu B6;
 • Ampule vitaminu B12;
 • Med - 3-5 lžic;
 • 1 polévková lžička. l olivový olej;

Jakákoliv medová maska ​​může být aplikována na kořeny a po celé délce kudrlin. Roztajte med, ale nevarujte jej a nepřehřívejte, aby nedošlo k cukru. Poté protřepejte lahvičky a přidejte je k první složce.

Poté přidejte lžíci olivového oleje. Aplikujte na kořeny a celou délku. Zahalte si vlasy do plastového sáčku a froté ručníku. Pro dobrý krevní oběh byste měli zabalit hlavu do froté ručníku nebo do teplého šátku a držet masku 1,5 hodiny. Tato maska ​​stimuluje kořeny a pokud se opakuje pravidelně, jsou poskytovány zdravé, dlouhé kadeře.

DŮLEŽITÉ! Maska by měla být aplikována na čisté prameny.

Lupka na vlasy s medem a vejcem

Lupiny jsou nadměrné sucho pokožky hlavy. Vyskytuje se v důsledku hormonálních poruch v těle, poruch dermální vrstvy kůže, stresových stavů. K boji proti této chorobě pomůže maska ​​na bázi medu a vajec. Vejce jsou další hydratační složkou, stejně jako olivový olej. Dokonale hydratuje žárovky a pokožku hlavy.
Bude trvat:

 • Med - až 5 polévkových lžiček;
 • Egg - 1;
 • Olivový olej -1 lžíce;

Med se roztaví na pokojovou teplotu. Vejce důkladně poraďte, dokud nebude hladké. Smíchejte přísady a přidejte olivový olej. Všechno je připraveno. Aplikujte na mokré vlasy, hřeben se rozšiřuje po celé délce. Tato maska ​​nemusí být nutně zabalena do tepla, stačí ji položit na tašku nebo obalit hlavu přilnavým filmem. Zatímco výživné kadeře, hodinu můžete dělat domácí práce. Poté omyjte masku teplou vodou a důkladně ji promyjte šamponem.

DŮLEŽITÉ! Masky založené na vejcích a olejích je třeba umýt termální vodou. Důkladně vymyjte kořeny a nenechte vejce suché na vlasy.

Maska pro zpevnění vlasů s medovým ropovým olejem a hořčicí

Hořčice, jako červená paprika, stimuluje průtok krve, než obnovuje buňky, aktivuje růst vlasových folikulů. V tomto složení masky přichází med jako živina, která doplňuje masku.

Chcete-li vytvořit masku s medovou hořčicí, je lepší vybrat suchou hořčici. Ve srovnání s hotovou směsí je to přirozenější. Tato maska ​​je určena k aplikaci pouze na kůži hlavy. Protože pokud je položíte na rozkrojené nebo křehké vlasy, pak nebudete počítat čas, kdy můžete spálit kadeře.
Množství ingrediencí, které je třeba počítat s délkou vlasů. Naše ingredience jsou určeny pro střední délku až po lopatky.

Rozpusťte dvě lžíce suché, práškové hořčice v teplé vodě, směs promíchejte až do vyhlazení. V této hmotě přidejte roztavený med ve výši dvou polévkových lžiček a speciální, posilující složku - rašelinový olej, jednu polévkovou lžíci. Vyčistěte do žárovky a po celé délce použijte lopuchový olej v čisté formě. Uchovávejte tuto masku na kořících nejvýše 40 minut, poté se umyjte teplou vodou nebo odvar z bylin.

Maska pro vypadávání vlasů s medem, žloutek

Ztráta vlasů je naléhavý problém pro všechny majitele dlouhých vlasů, zejména v období beriberi. Toto období se nejčastěji vyskytuje na jaře a na podzim, a trpí jí vlasy, kůže a nehty. Chcete-li pomoci našemu tělu, potřebujete jíst správně a také jej sledovat zvenčí.

Pro ztrátu vlasů účinně pomáhá masku s včelím nektarem a žloutkem. Nejlepší je použít čerstvý, domácí med a domácí žloutek. Tato maska ​​je považována za základ. V komplexu ingrediencí lze přidat smetanu, oleje, brandy, vitamíny, citrón a další přísady.

Pro tuto masku budete potřebovat jeden žloutek a dvě polévková lžíce. Jako obvykle roztajte med, můžete ve vodní lázni do tekutého stavu. Oddělejte žloutek od bílkovin a promíchejte s medem, abyste získali další výživný efekt, můžete přidat lžíci oleje. Je lepší umístit masku na mokré kořeny, ale může to být po celé délce, ale jen se ujistěte, že vajíčko nevysuší. Provedete takovou péči během hodiny.

Maska pro křehké vlasy s medem a olivovým olejem

Olej na vlasy je přírodní zvlhčující látka. Kombinujte je v různých typech kosmetických procedur, správné rozhodnutí. Vlasy nejsou výjimkou. Z křehkých vlasů, dobrá kombinace: med a olivový olej. Tato maska ​​se snadno připravuje a je levná k nákupu.

Chcete-li jej vytvořit, potřebujete pouze med a olivový olej. Jakákoliv žena v domácnosti bude vždy mít tyto součásti v kuchyni. Olej je dobře zvlhčený, dá vlasům hedvábnou texturu. Zlato bude nasáknout od kořene k špičce.

Pro tento recept je nutné užívat přísady ve stejném množství. Med je roztaven do kapalného stavu a míchán s máslem. Míchejte, dokud nebude hladké a aplikujte na kůži hlavy a na délku. V kůži hlavy se třepe kompozice s masážními pohyby. Dejte kosmetický klobouk na hlavu a zabalte do ručníku asi 45 minut.

Maska pro mastné vlasy s medem a citronem

Lemon je složka, která snadno odstraňuje nečistoty. Vlasy nejsou výjimkou. Citronový džus, dobře vyčistěte pokožku hlavy s vyšším obsahem tuku a pocení. Pro osoby trpící zvýšeným obsahem tuku, rychlou kontaminací vlasů, maskou s medem a citronem je vhodná pro řešení těchto problémů.

Složení: citronová šťáva a med. Poměr vaření 1: 1. Pro průměrnou délku budete potřebovat 2 lžíce citrónové šťávy a 2 polévkové lžíce roztaveného medu. Tyto složky jsou smíchány s homogenní kompozicí, aplikovanou na pokožku hlavy s masážními pohyby a po celé délce kadeří. Nejlepší je zabalit hlavu do přiléhajícího se filmu a ručníku nebo šátku. Žárovky na vlasy se otevírají rychleji, jelikož taková maska ​​stačí 30 minut a můžete se umyt. Pro čištění vlasů po šamponu doporučujeme odtučnění z heřmánku.
Jako dodatečnou složku v boji proti mazání hlavy, můžete přidávat šťávu z aloe v masce.

Maska z rozdělených konců vlasů s mandlovým olejem a medem

Mandlový olej dokonale zvlhčí a lepí dělené konce pramenů. Maska s medem a mandlovým olejem naplní život oslabenými chloupky.

Receptura na masku:
Směs lžíce roztaveného medu se 100 g mandlového oleje. Pro lepší rozpuštění je třeba olej lehce zahřát. V této masce můžete přidat vejce, heřmánkový odvar, tato kompozice je ideální pro blondýnky.
Aplikujeme připravený mix na mokré vlasy a vytvoříme efekt "teplé lázně". Omyjte po dvou hodinách. Po tomto postupu se rozštěpené konce skládají do očí.

Maska pro svěží vlasy s medem a pivními kvasnicemi

Medová a drožďová maska ​​má výživný účinek. Hlavním tajemstvím je kvasení kvasnic. Pro kvalitní výsledky používejte živé kvasinky.
Kudrnaté a kudrnaté vlasy se vyznačují svou neposlušností. Kvasinková maska ​​poskytuje vyhlazovací efekt.

Chcete-li vytvořit potřebu, dvě lžíce kvasnic, které musí být zředěny ve 100 g teplého mléka, do stavu husté smetany. V této směsi přidejte med - jeden Art. l Všichni členové zabalit do ručníku a dejte na teplé místo do 20 minut po droždí začne bobtnat a pracovat, aby si masku na vláknu, to nemůže zabalit, ale jen proto, aby vlasy. Po 40 minutách vypláchněte. Výsledek bude zřejmý.

Frekvence používání masky pro vlasy doma

Použitím masky z přírodních ingrediencí, jako je ošetření a obnovení vlasů, je samozřejmě otázkou: jak často by se měly používat?

Rozhodně ne, protože to vše závisí na typu vlasů a pokožky hlavy. Pokud jsou vlasy křehké, s dělenými konci, masky se aplikují nejméně dva měsíce dvakrát týdně. Pokud jsou vlasy s vysokým obsahem tuku, pak pomocí citrónu, aloe šťávy, hořčice, pepře, nepřehánějte to.

Pro takové masky to stačí 1-2 krát za dva týdny, protože můžete vysušit kůži, a tím se ublížit.

Masky, které jsou univerzální pro všechny typy pleti a vlasů, lze použít často, ale ne více než dvakrát týdně. Toto použití může být dlouhodobé, místo nákupu kosmetiky pro péči.

Jak aplikovat masku na umyté vlasy

Téměř všechny medové masky jsou aplikovány na čisté, vlhké vlasy. Je to proto, že se jejich struktura otevře, když jsou mokré. V tomto okamžiku prospěšné látky léčí vlasy zevnitř a pronikají hlouběji do středu. Navíc, umyté kadeře usnadňují použití ingrediencí pomocí hřebenu pro tahání po celé délce.

Ne pro nic, existuje pojem "teplé lázně pro vlasy". Toto je situace, kdy se na mycí vlasy aplikuje ošetřující přípravek a zabalí do ručníku nebo profesionálního termoplastu.

Zpětná vazba o použití světlejší masky na vlasy s medem

Svetlana: "Jsem přírodní brunetka. Vždycky jsem snil o bělení vlasů za pár tónů, ale protože jsem proti chemickým postupům, nikdy jsem nepoužil barvu. Nedávno se med dozvěděl o zázraku, že kromě jeho léčebných vlastností může jeho složení ulehčit vlasy. Po shromáždění hodně užitečných informací jsem se rozhodl zkusit. Mohu říci, že maska ​​s medem a citronem opravdu funguje. Ale hlavním tajemstvím je použití pouze přírodního, akáciového medu. Žádný jiný druh tohoto zázraku nerozsvítí vlasy. Můj sen se stalo skutečností a není nutné poškozovat vlasy chemikou. "

Maska na růst vlasů s medem - rychle se probudit nízko aktivní vlasové žárovky

Opakovaně v různých zemích byl nalezen med, jehož "věk" přesahuje 5000 let. Jeho vlastnosti se však nezměnily. Také, aby zachoval úžasnou krásu, med použil legendární Kleopatru. Zvažte výhody a nevýhody používání medu na vlasy a pozitivní účinek masky pro růst vlasů s medem.

Princip činnosti

Ujistěte se, že jedinečnost včelího medu je jednoduchá, stačí zvážit její složení. Asi 300 přírodních látek - působivé množství součástí včelího výrobku.

Vlastnosti tohoto daru přírody jsou výjimečné a do určité míry fenomenální. Není divu, že spolu s používáním léků, vaření, je tento produkt široce používán v kosmetologii. Zlato - bohoslužba pro oživení, růst a krásu vlasů.

Věděli jste, že med má světelný efekt? Další informace o světlem medu, účinných receptech a pravidlech pro použití najdete na našich webových stránkách.

Složení a užitečné vlastnosti

Z nejbohatějšího složení výrobku má zvláštní vliv na krásu vlasů:

 1. Vitamíny skupiny B - "jsou zodpovědné" za aktivní růst vlasů, jejich lesk a sílu.
 2. Železo, jód - záruky proti vypadávání vlasů a vzhled nenápadného, ​​nudného vzhledu.
 3. Měď, zinek - druh skladiště, který chrání barvu a obnovuje poškozenou strukturu vlasů.

Množství dalších vitamínů a stopových prvků optimálně ovlivňuje pokožku hlavy:

 • hydratovat suché vlasy, suché mastné;
 • zbavit lupů, vytvořit ochranný "film";
 • dávají objem a pružnost.

Pozor! Výsledek aplikace "sladkého prostředku" bude okamžitě zaznamenán. Příjemné změny vás budou cítit a okolní lidé si toho všimnou.

Kontraindikace

Než začnete používat tento nástroj, musíte znát možné kontraindikace.

 1. Přítomnost alergií na včelí produkty. Takové nepříjemné chvíle jsou však vzácné. Nejjednodušší test pomůže odstranit takový případ. Aplikujte několik kapek včelího výrobku na citlivou oblast pokožky (zápěstí, kolena). Pokud po 2 hodinách není svědění, zarudnutí - jste mimo kategorii alergií.
 2. Medové masky se také nedoporučují, jestliže jsou (i menší) poranění hlavy.

Pravidla použití

Zachování příznivých vlastností medu je důležitým úkolem.

 1. Pro zachování hojivých vlastností unikátního medu je třeba vyhřívat pouze ve vodní lázni. Konečná teplota by neměla překročit 35 stupňů.
 2. Vyberte pro postupy, které potřebujete pouze přírodní med. V opačném případě bude účinek nepřítomný a čas a úsilí strávené marně. Je ideální pro nákup produktu od včelařů nebo na trhu od spolehlivých dodavatelů.
 3. Výrobek nesmí být ohříván na kovové nádobí. Pro tyto účely se používá pouze sklo nebo keramika.
 4. Všechny budoucí součásti masky je lépe přivést k pokojové teplotě, pokud jsou převzaty z chladničky.
 5. Nestačí jen rozmazání výrobku na vlasy. Musíte je pomalu třít do pokožky hlavy. Masážní pohyby, lehce stlačitelné. Výhody masážní pokožky hlavy pro růst vlasů jsme již dříve řekli.
 6. Ujistěte se, že po dokončení postupu musíte zabalit hlavu. Namontujte speciální sprchovou čepičku z polyethylenu. Nahoře přidejte obal s ručníkem.
 7. Konečný výrobek je vhodnější použít na čisté, jen mírně vlhké vlasy.
 8. Po vymytí medových masek je jistý pocit lepivosti nevyhnutelný. Je velmi snadné ho odstranit opláchnutím hlavy jednoduchým řešením. Do 1 l. voda přidá 50 ml octa a opláchněte připraven.

Je to důležité! Počet návštěv je přímo spojen s cílem. Medové masky se doporučují k ošetření vlasů každý druhý den, aby se zachoval účinek - jednou týdně. Celkový počet je 10-12 procedur, kurz můžete opakovat za měsíc.

Fotografie před a po

Masky recepty

Hlavně se výrobek používá ve složení masky.

Pro růst vlasů

Pravidelné používání takové masky může zvýšit délku vlasů o 5-6 cm za měsíc. Aplikace vypočtená pro normální vlasy:

 • Musíte vzít 2 lžíce lopuchového oleje a květinového medu - 1 lžíci. Také 1 dezertní lžička koření (skořice) a 1 zbité vejce;
 • po dosažení jednotnosti důkladným mícháním aplikujte na prameny od kořene ke špičce;
 • stojící na hlavě zabalené na hodinu. Následně se umyjte.

Med a cibule

Tato maska ​​jednoduše a účinně posiluje vlasy.

 • Cibule Grate na malém kuchyňském strouhaní. Přidejte med (poměr 4: 1);
 • taková směs by měla být aplikována výhradně na kořeny a ponechána po dobu 35-40 minut;
 • po určeném čase vyprání.

Rada Vůně cibule pomůže neutralizovat několik kapek (ne více než 7) esenciálního oleje: čajový strom, ylang-ylang, rozmarýn.

S medem a hořčicí

Složení složení výrobků s hořčicí pro suché a mastné vlasy se poněkud liší. Pokud jsou náchylné k obsahu tuku, potom medová hořčičná maska ​​s želatinou udělá, pokud je suchá, kefír. Pro vaření použijte suchou hořčici, jinak zbytečné a dokonce škodlivé nečistoty v jiných druzích ochucení vylučují účinek masky.

Hořčičná medová maska ​​s želatinou:

Polévková lžíce želatiny naplněné poloviční polštářkou teplé vody (30 minut). Pak přidejte horčík a přírodní med ve stejném poměru (1 čajová lžička). Rozmícháme směs po celé délce chloupků asi hodinu.

Maska na bázi medu, hořčice, kefaru:

1 polévkovou lžíci koření a pcheloprodukta přidejte do sklenky mastného jogurtu. Po míchání naneste na kořeny. Také nechte na hodinu.

Další recepty s hořčicími maskami pro růst vlasů na vás čekají na našich webových stránkách.

Aplikovat masku s takovými agresivními složkami, jako je hořčice, pepřová tinktúra, skořice, může způsobit hoření. Je-li to světlo - je to norma, když je pálení příliš silné - ihned omýt masku a najít příznivý pro vás.

Mezitím je vlastností těchto složek v kombinaci s medem a dalšími složkami, které mohou probudit nízko aktivní vlasové folikuly. To stimuluje růst vlasů. Viditelný efekt vás přiměje k pravidelným aplikacím. Použití přírodních přirozených produktů pro péči o vlasy se stane normou.

Několik tipů, jak urychlit růst vlasů doma:

Užitečná videa

Medová maska ​​pro rychlý růst vlasů.

Maska na vlasy s medem pro růst a hustotu.

Masky na vlasy s medem, domácí recepty na výživu, posilování, růst, lesk, ošetření

Masky na vlasy s medem velmi dobře pomáhají obnovit oslabené, matné a křehké vlasy, nasytit je vitalitou a výrazně zlepšit vzhled.

Maska na vlasy s medem, výhody a účinnost.
Vzhledem k jedinečné kompozici, med, s pravidelným používáním v maskách pro vlasy, vyživuje, posiluje, dodává lesk a hedvábnost, bojuje proti lupům, protože obsahuje téměř všechny vitamíny, mikro a makronutrienty zodpovědné za zdraví vlasů a pokožky hlavy.

Med může být použit jak v čisté formě, tak v kombinaci s různými produkty, vše závisí na požadovaném výsledku.

Základní pravidla pro přípravu a použití masky na vlasy s medem.

 • Med je třeba přidat do teplého složení masky, to znamená po zahřátí hlavních složek (mléko, kefír, zředěná hlína). Teplota směsi, do níž má být med přidána, by neměla přesáhnout 35-39 stupňů, jinak maska ​​nebude mít prospěch (zejména z medu).
 • Kompozice by měla být připravena bezprostředně před aplikací.
 • Je důležité aplikovat masku na čisté a mírně vlhké vlasy.
 • Mějte, aby složení medu na hlavě bylo 40 minut za hodinu a dobře mu zabalit ručník.
 • Po medových maskách se doporučuje vlasy opláchnout bylinkovým odvarováním. Chcete-li to, kombinovat 50 g kopřivy a heřmánku, pour vařící vodu s litrem, vaříme pomalým ohněm po dobu deseti minut, trváme na to, dokud je vývar teplý, namáhání.
 • Medové masky by se měly provádět v kurzu, dvakrát týdně po dobu jednoho měsíce.

Všechny následující recepty jsou určeny pro průměrnou délku vlasů, počet složek se může zvýšit nebo snížit s přihlédnutím k délce a tloušťce vlasů.

Recepty na domácí masku s medem.

Klasická medová maska.
Akce
Zastaví ztrátu, zpevňuje, dodává hedvábnost, je hladká a lesklá.

Složení.
Med - 2 lžíce. l

Aplikace.
Držte med ve vodní lázni, dobře ho roztřepte, nevedejte do horkého stavu (mírně teplý). Rozdělit na kořeny vlasů, nasadit sprchový uzávěr a zahřát ručníkem. Držte masku po dobu čtyřiceti minut, pak opláchněte vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s hlínou.
Akce
Zrychluje růst vlasů, vrací zdraví, dává objem, má hojivý účinek na pokožku hlavy, eliminuje lupy.

Složení.
Kosmetický prášek jílů (vzít všechny, blondes nutně bílé) - 2 lžíce. l
Kysané mléko nebo kefír - 200 ml.
Med - 1 polévková lžíce. l
Surové kuřecí vejce - 1 ks.

Aplikace.
Kefír nebo jogurt se zahřeje, zředí jíl, přidá med a zbité vejce. Rozštěpte masku na mokré vlasy, nasaďte plastovou čepičku, zahřejte ručníkem. Po hodině si umyjte vlasy šamponem.

Medová maska ​​s vejcem.
Akce
Poskytuje hladkost vlasům, zabraňuje křehkosti a průřezu, vyživuje a obnovuje v hluboké úrovni.

Složení.
Surové kuřecí vejce - 2 ks.
Med - 2 lžíce. l
Aloe šťáva - pět kapek.
Mléko - malé množství (pokud je maska ​​příliš hustá).

Aplikace.
Bít vajíčka, přidejte roztavený med, nějakou šťávu z aloe (předtím, než stisknete šťávu, nakrájejte listy rostliny by měl ležet v lednici po dobu deseti dnů). Pokud je maska ​​tlustá, můžete přidat nějaké mléko. Distribuovat strukturu na kořenech, špičkách vlasů, aby byly pozůstatky po celé délce. Jako obvykle noste sprchový kryt, zabalte ručník. Po hodině umyjte masku teplou vodou a jemným šamponem.

Medová maska ​​s cibulí.
Akce
Posiluje vlasy, vyživuje, zastavuje ztráty.

Složení.
Rozmačkaná velká cibule - 4 polévkové lžíce. l
Med - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Kombinujte cibulovou hmotu s teplým medem a naneste na pokožku hlavy jemným pohybem. Ze shora umístěte sprchový uzávěr a zabalte teplou utěrku. Během tohoto procesu můžete pravidelně zahřívat ručník s vysoušečem vlasů. Po čtyřicet minut vypláchněte masku teplou vodou a šamponem. Opláchněte vodou, okyselte octem nebo citrónovou šťávou (to zatemňuje vůni cibule). Pokud v masce dochází k lupům, přidejte 1 lžičku. olivový nebo lopuchový olej.

Medová maska ​​s lecitinem.
Akce
Má dobrý účinek na suché a rozštěpené konce vlasů.

Složení.
Med - 1 lžička.
Lecitin - 1 lžička.
Olivový olej - 2 lžičky.

Aplikace.
Přísady důkladně promícháme do jednotného složení a rozdělíme je na vlasy. Namočte masku pod film a ručník po dobu čtyřiceti minut, pak opláchněte hlavu teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s lecitinem pro mastné vlasy.
Akce
Čistí, dezinfikuje, odstraňuje nadměrný tuk, vyživuje, dává lesk.

Složení.
Med - 1 lžička.
Citronová šťáva - 1 lžička.
Aloe džus - 1 lžička.
Nasekaný česnek - 1 hřebíček.
Lecitin - 1 lžička.

Aplikace.
Roztajte med ve vodní lázni, přidejte citronovou šťávu, lecitin, česnek a šťávu z aloe (před stlačením šťávy, nakrájejte listy rostliny by měly ležet 10 dní v lednici). Rozložte složení na čisté vlhké vlasy, namočte 40 minut pod film a hustý ručník a poté opláchněte teplou vodou.

Medová maska ​​s lopuchovým olejem pro suché vlasy.
Akce
Vyživuje, eliminuje suchost, obnovuje vlasy.

Složení.
Med - 1 lžička.
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Žloutka - 2 ks.
Majonéza - 1 polévková lžíce. l
Nasekaný česnek - 2 hřebíčky.

Aplikace.
Složky jsou kombinovány do homogenní směsi, která se nanáší do vlasových kořenů, zbytky se nanáší na celou délku čistých a mírně vlhkých vlasů. Zaveďte horní část obal a zabalte ručníkem. Namočte kompozici po dobu čtyřiceti minut, pak opláchněte hlavu teplou vodou.

Maska s medem a aloe pro suché vlasy.
Akce
Vyživuje pokožku hlavy a obnovuje vlasy.

Složení.
Listy aloe (nejméně 3 roky) - 2 ks.
Žloutka - 1 ks.
Med - 1 polévková lžíce. l
Přírodní olej (kokos, rakytník, rašelina) - 2 polévkové lžíce. l

Aplikace.
Rozdrtíme listy aloe v maltě, stlačte džus, kombinujte je s žloutenkou a přidejte zbývající přísady. Chcete-li kompozici rozložit na vlasy, protřepte ji na pokožku hlavy. Ze shora umístěte sprchový uzávěr a omotávejte hlavu ručníkem. Po hodině si umyjte vlasy šamponem.

Medová maska ​​s olivovým olejem pro suché vlasy.
Akce
Vyživuje pokožku hlavy, odstraňuje suchost, léčí, dává objem, posiluje, stimuluje růst.

Složení.
Olivový olej - 2 polévkové lžíce. l
Lněný olej - 2 polévkové lžíce. l
Med - 2 lžíce. l
Roztok vitamínů E a A v oleji - 10 kapek.

Aplikace.
Med se taví ve vodní lázni. Přidejte teplý olej do teplého medu. Na konci směsi obsahují vitaminy. Chcete-li aplikovat strukturu na pokožku hlavy a vlasů, udržujte hodinu pod filtrem a ručníkem, abyste se umyli šamponem.

Medová maska ​​proti průřezu vlasů.
Akce
Zvlhčuje, zabraňuje suchu, zlomení a průřezu.

Aplikace.
Med - 2 lžíce. l
Apple jablečný ocet - 1 polévková lžíce. l
Mandlový olej - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Všechny složky se smíchají a aplikují na vlasy, přičemž zvláštní pozornost je věnována špičkám a kořenům. Namočte jej pod film a ručník na půl hodiny, pak opláchněte teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s banánem.
Akce
Intenzivní výživa.

Složení.
Banán - 1 ks.
Med - 3 polévkové lžíce. l
Čerstvé vejce - 1 ks.
Mléko - 3 polévkové lžíce. l
Olivový olej - 5 lžící. l

Aplikace.
Banán z buničiny rozemletý na brambory, přidejte tekutý med, zbité vejce, mléko a máslo. Dobře promíchejte a aplikujte na suché vlasy. Udržujte masku pod filtrem a ručník po dobu půl hodiny, poté opláchněte jemným šamponem.

Medová maska ​​s mlékem.
Akce
Posiluje a urychluje růst vlasů, obnovuje.

Složení.
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Med 2 lžíce. l
Teplé mléko je malé množství.

Aplikace.
Všechny složky se spojují za vzniku kapalné suspenze. Rozdělit strukturu na vlasy, věnovat pozornost kořenům, zabalit film a ručník. Po hodině umyjte masku teplou vodou a jemným šamponem.

Medová maska ​​s hořčicí.
Akce
Posiluje a podporuje růst, poskytuje objem, měkkost a zdraví.

Složení.
Med - 2 lžíce. l
Hořčice v prášku - 2 polévkové lžíce. l
Kefír - 2 polévkové lžíce. l
Aloe šťáva - 3 kapky.
Rozmarýnový olej - 5 kapek.
Mandlový olej - 1 lžička.

Aplikace.
Komponenty pro mixování, aplikujte na vlasy. Udržujte masku pod filtrem a ručník na hodinu, pak si umyjte vlasy šamponem.

Medová lupa maska.
Akce
Bojuje proti lupům, vyživuje, hydratuje, eliminuje suchost.

Složení.
Žloutka - 1 ks.
Med - 2 lžíce. l
Ropový olej - 2 polévkové lžíce. l
Levandule - 4 kapky.

Aplikace.
Smíchejte komponenty do homogenní směsi, která je rozložena na vlasy a namočte pod čepici a ručník po dobu čtyřiceti minut. Opláchněte šamponem. Chcete-li urychlit růst vlasů, můžete přidat česnek džus (1/2 lžičky L.) a zakysanou smetanou (1 lžička) na masku.

Medová maska ​​s koňakem.
Akce
Stimuluje růst, vyživuje, dává objem a lesk.

Složení.
Med - 1 lžička.
Žloutka - 1 ks.
Koňak - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Rozemlete žlutý žluť a na konci přidejte brandy. Smíchejte směs do kořenů, nechte půl hodiny. Umyjte teplou vodou.

Medová maska ​​s kvasinkami.
Akce
Vyživuje, dodává lesk, zjemňuje vlasy.

Složení.
Kvasničkový prášek - 2 polévkové lžíce. l
Teplé mléko je malé množství.
Med - 1 polévková lžíce. l

Aplikace.
Kvasinky se zředí mlékem až do husté smetany, přidá se med roztavený ve vodní lázni a ponechá se půl hodiny. Po uplynutí stanovené doby rozmístěte masku na vlasy a pokožku hlavy, namočte pod film po dobu čtyřicet minut a opláchněte teplou vodou pomocí jemného šamponu.

Medová maska ​​s pivem.
Akce
Dává lesk, léčí.

Složení.
Med - 2 lžíce. l
Žloutka - 1 ks.
Tmavé pivo - pro konzistenci.

Aplikace.
Směs medu se žloutek, přidejte pivo, aby se krémová konzistence. Rozdělte masku na vlasy a po dobu 40 minut promočte pod film a ručník.

Medové masky jsou jednoduché a snadno použitelné, nevyžadují velké výdaje. Nebuďte líní, zkuste několik receptů a okamžitě si všimněte dramatických změn. Hodně štěstí!

Přírodní medové masky na vlasy: výhody, pravidla a výsledky

Medová maska ​​na vlasy pomáhá zbavit se mnoha problémů s vlasy. Tato přirozená a užitečná přísada vám umožňuje vrátit sílu vlasů, zlepšit a zbavit se rozštěpených konců.

Užitečné vlastnosti

Med - složka, která poskytuje vlasům příznivé látky, je bude poslušná a zdravá. Mezi jeho vlastnosti, které mají pozitivní účinek na vlasy, lze identifikovat:

 • řeší problém rozdělených konců;
 • normalizuje mazové žlázy;
 • dává vlasům jemnost;
 • dělá barvu jasnější;
 • odstranit lupy a podráždění;
 • zabraňuje vypadávání vlasů;
 • umožňuje chránit vlasy a pokožku hlavy před slunečním zářením;
 • reaguje s různými součástmi, rozjasňuje.

Složení této jedinečné látky obsahuje nepředstavitelné množství užitečných látek a stopových prvků, které jsou tělem dokonale absorbovány a poskytují vlasům zdravý vzhled. Medové masky jsou vhodné absolutně všem, pokud jsou nějaké problémy spojené s vlasy. Můžete je použít také k prevenci.

Kontraindikace k použití

Med má silnou alergenní vlastnost, takže lidé, kteří to netolerují, je taková maska ​​kontraindikována. Aby nedošlo k žádné alergii na ně, je nutné provést test. Chcete-li to udělat, dejte pár kapek medu na podvodník lokte a pozorujte reakci. Při nepřítomnosti kožní reakce může být maska ​​bezpečně použita.

Výsledek po uplatnění

Při běžném použití může tento včelí výrobek v krátké době vytvořit vlasy hladké, posilovat, nasytit vitamíny, uvolnit kůži většiny problémů, obnovit pružnost. Může být kombinován s dalšími užitečnými komponenty, které přinesou další efekt.

Takové masky jsou vyráběny z dostupných komponentů, hlavně je v jejich složení používat pouze přírodní složky.

Pravidla pro přípravu a použití

Aby maska ​​neztrácela své užitečné vlastnosti, musíte při jejím použití dodržovat některá pravidla:

 • Před přidáním medu do masky musí být zbývající část jeho součástí ohřátá na komfortní teplotu. Pokud je přípustné ohřev překročeno o 39 ° C, příznivé vlastnosti mnoha komponent se zhroutí a nebude mít žádný užitek;
 • není možné masku připravit několik dní předem, je důležité používat v přípravku pouze čerstvé přísady;
 • vlasy by měly být čisté a mírně zvlhčené;
 • uchovávejte maximálně 60 minut;
 • Chcete-li opravit efekt masky, musíte zabalit hlavu ručníkem, zatímco je aplikován;
 • po aplikaci masky se doporučuje vlasy opláchnout bylinkovým odvarem z heřmánku a kopřivy;
 • trvání kurzu není delší než 30 dní a frekvence aplikace je dvakrát týdně.

Masky recepty

Pro normální vlasy

Klasický recept obsahuje přímo med, dříve přivedený do kapalného stavu. Tato kompozice se aplikuje po celé délce vlasů.

Samostatně intenzivně poraďte žloutek s 2 polévkovými lusky medu a postupně se nalijte do tmavého piva. Nakonec by měla dostat hodně jako zakysaná smetana.

Pro suché vlasy

Žloutek smíchaný s 1 lžičkou. aloe šťávy, přidáním 1 lžíce. med a 2 polévkové lžíce. základový olej (můžete si užít avokádový olej, ricín nebo lopuch).

Složení: 2 žloutky, 2 polévkové lžíce. lopuchový olej, 1 lžička med, 2 stroužky česneku, 1 polévková lžíce kyselá.
Nakrájejte česnek, přidejte kapalné složky, vše promíchejte, použijte jako masku.

Pro mastné vlasy

Složení: 1 lžička medu, 1 lžička citronové šťávy, šťáva ze dvou listů aloe, 1 stroužek česneku, 1 polévková lžička. lecitin. Přinést med do kapalného stavu, je proto nutné ho ohřát, nalít do citronové šťávy, přidat nakrájený česnek, šťávu z aloe a lecitin.

Zpevňující maska

Složení: 1 polévková lžička. med, džus 1 granátové jablko.
Stlačte džus z granátového jablka a promíchejte s roztaveným medem. Je důležité používat pouze čerstvý džus.

Složení: 1 cibule, 1 polévková lžička. zlato
Cibulku nakrájejte na houževnatý stav, mícháme s cibulí.

Směs se musí nanést do pokožky. Chcete-li odstranit cibulový zápach, můžete opláchnout vodou octem.

Pro zesvětlení

Složení: 1 polévková lžička. olivový olej, 1 polévková lžička skořicový prášek, ½ šálku medu, ½ šálku vody.
Složky, které se mezi sebou vzájemně přimísily, aby nasadily celou délku vlasů. Omotat hlavu filmem.

Složení: 1 polévková lžička. med, soda na špičku čajové lžičky.
Přidejte sódu do šamponu. Tato kompozice opláchne hlavu. Dále roztaví med předem, aby se aplikoval na vlasy a nechal přes noc.

Výživná maska

Složení: Smíchejte ve stejném poměru medu a olivového oleje.
Aplikujte na vlasy, opláchněte šamponem.

Z rozdělených konců

Složení: ve stejném poměru vezměte lecitin a med, olivový olej bude potřebovat 2krát více. Komponenty, které chcete smíchat, aplikujte masku po celé délce, protřepejte hlavu filmem

Složení: 2 polévkové lžíce. Zlato, 1 polévková lžička. jablečný jablečný ocet, 1 polévková lžíce. mandlový olej.
Vše se smíchá. Zakryjte vlasy obalem.

Maska pro obnovení křehkých vlasů

Složení: 2 vejce, 2 polévkové lžíce. Zlato, 6 kapek šťávy z aloe, 1 polévková lžička. mléko
Přiveďte hlavní složku v tekutém stavu, promíchejte s vejci a postupně bijte. Přidejte šťávu a mléko

Od žluté

K 2 polévková lžíce. med přidat 2 polévkové lžíce. citronová šťáva, aplikujte na vlasy.

S avokádem

½ avokáda hněte, míchat s 1 lžičkou. med a 5 kapek oranžového silice. Aplikujte na vlasy od koruny ke špičce.

Hořčičná maska ​​pro růst

Hořčice prášek rozpustit s vodou získat hustou kaši, přidejte 1 lžičku. medu a 1 žloutku. Aplikujte na pokožku hlavy. Chcete-li se zbavit lupů současně, levandulový olej lze aplikovat na vlasy po celé délce.

Maska pro hustotu

Složení: 2 polévkové lžíce. suché jíl (pokud jsou vlasy blond, pak budete potřebovat pouze bílé, v ostatních případech to udělá každý), 1 šálek kefír, 1 polévková lžíce. med, 1 vejce.
Hlínu rozřeďte vodou, přidejte do něj předehřátý kefír, promíchejte surové vejce a roztavený med.

Od pádu

Nakrájejte 1 stroužek česneku a 1 cibuli se směšovačem, přidejte k nim 1 lžičku. zlato

S koňakem

Smíšené 1 lžička. Zlato, 1 polévková lžička. brandy, 1 žloutek a nanáší se na pokožku hlavy.

S kefírem

Složení: 2 polévkové lžíce. med, hořčičný prášek - 2 lžíce, 3 polévková lžíce. kefír, 6 kapek rozmarýnu. Všechny látky se mísí, nanášejí se po celé délce.

Ropový olej

2 polévkové lžíce olej z lopuchu, med a mléko se mísí spolu ve výši 2 polévkové lžíce. každý, rozdělí celou délku.

S ricinovým olejem

Připojte 4 polévkové lžíce. Ricinový olej a 1,5 lžíce. med, aplikujte na vlasy. Taková maska ​​je posílí dobře.

S olivovým olejem

Složení: 1 banán, 3 polévkové lžíce. mléko a med, 5 polévkových lžiček. olivový olej, 1 vejce.
Rozemlete banán mixérem a přidejte zbývající ingredience. Tato maska ​​by měla být aplikována na suché vlasy.

Skořicí

Smíchejte 1 lžičku. skořicový prášek, 2 polévkové lžíce. med a aplikujte na vlasy.

S kvasnicemi

Ve 2 polévce. Mléko zředit 2 UF. droždí prášek, pak přidejte 1 polévková lžíce. zlato

Všechny masky pomáhají dosáhnout požadovaného výsledku v krátkém čase. Dostupnost všech komponentů a snadná příprava dělají medovou masku jednu z nejvíce

Masky na vlasy s medem doma

Krásné a dobře upravené vlasy jsou vizitkou jakékoliv ženy. Med je považován za jednoho z nejúčinnějších pomocníků v péči o zámky. Díky svému složení se aktivně používá v průmyslové kosmetice. V domácnosti však maska ​​na vlasy s medem dokáže tento úkol dokonale zvládnout.

Proč miláčku

Od starověku se oblíbená pochoutka mnoha lidí používá nejen pro potraviny nebo pro léčebné účely. Skládá se z neuvěřitelného množství užitečných látek, které mohou dát druhému životu dokonce i velmi špatně zvlněné kadeře. Lehce obklopuje všechny vlasy a dává mu veškerou sílu. Dokonce jednotlivě, každá látka z jejího složení má schopnost oživit poškozené vlasy a společně dělají zázraky.

 • Fruktóza pomáhá obnovit strukturu vlasů a posilovat je.
 • Díky glukózovým kudrlinkám se stávají hladké a hedvábné.
 • Zapomeňte na lupy a hydratujte tipy, které pomohou vitamínu B2 (riboflavin). Normalizuje také mazové žlázy.
 • Růst je kyselina listová.
 • Vitamín B5, obsažený v vápníku, činí vlasy lesk.
 • S pomocí železa se zlepšuje krevní oběh.
 • Zabraňte křehkosti chloupků, draslík pomáhá navlhčit.

Díky tak složitému účinku se vlasová maska ​​s medem stala jedním z nejoblíbenějších způsobů obnovy krásy vlasů. Je vhodná pro téměř všechny lidi. Jedinou výjimkou jsou ti, kteří mají včelí produkty, které mohou způsobit alergickou reakci. Proto je nutné před použitím použít test: aplikujte malé množství sladkosti na zadní stranu zápěstí a počkejte 10 minut. Pokud se kůže nezměnila, můžete tento skvělý nástroj bezpečně použít.

Galerie: masky na vlasy s medem (25 fotek)

Jak používat jedinečný produkt

Jakákoliv kosmetika musí být schopna správně používat. Aby medová maska ​​na vlasy přinesla více výhod, potřebujete:

 • aplikujte jej pouze na čisté a lehce navlhnuté kudrlinky;
 • výsledek postupu bude efektivnější, pokud po nanesení peněz bude na hlavu položen plastový sáček a nad ním bude vázán teplý šátek;
 • pokud se lékařská medikka musí rozpustit ve vodě, pak by její teplota neměla být vyšší než 37 °. Vysoká teplota nejen škodí přínosným vlastnostem, ale také je toxická.

Živící a zpevňující směsi

Existuje mnoho různých způsobů použití medu pro vlasy. Přináší výhody i bez přídavku excipientů a je hlavní součástí všech receptů. Existuje však jedna důležitá podmínka - výrobek musí být přirozený.

Recept 1

Jedná se o nejjednodušší způsob podávání vlasů vitamíny a mikroelementy. Na vodní lázni zahřejte několik polévkových lžiček vaší oblíbené pochoutky a jemně protřepte kůži na hlavě a pak jemně "med" dlaněmi pro rozpuštění kudrlin z koruny na špičku. Po 10-15 minutách dobře opláchnout tekoucí teplou vodou. Nemusíte používat šampon, med nejen živí, ale také čistí kudrlinky. Konečně, suché vlasy se doporučuje opláchnout heřmánek v bujónu, a olejovitý ve vodě s lžičkou citronové šťávy. Tento postup můžete provést jednou týdně.

Recept 2

Suché a rozštěpené chlupy mohou být znovuzískány přidáním žloutků. K tomu je třeba smíchat 3 polévkové lžíce medu se dvěma žloutkami a rovnoměrně rozložit směs na celou hlavu. Po 20-25 minutách vyjměte izolační čepičku, masírujte trochu kořeny a omyjte masku. Pro větší efekt můžete do směsi přidat několik kapek oleje z aloe a opláchnout kudrlinky v dekoračních bycích. Po měsíčním pravidelném používání tohoto nástroje vlasy potěší zdravý a dobře upravený vzhled.

Recept 3

Použití medu pro mastné vlasy je nejlepší v kombinaci s citrónovou šťávou. Kyselina dokonale odstraňuje přebytečný tuk z pokožky hlavy a Medoc posiluje a živí cibuli. Základním pravidlem používání masky je přísné dodržování časového rámce postupu. Citrón se týká agresivních látek a pokud není odstraněn včas, může trpět jemná kůže na hlavě.

V misce míste dvě lžíce teplého medu s 50 gramami citronové šťávy. Výsledná směs se používá dvěma způsoby:

 1. pouze na kořenech, pokud jsou s neustále lesklou hlavou, špičky kadeří zůstávají suché;
 2. plně plné délky, pokud jsou plné vlasy.

V obou případech, po 25 až 30 minutách, opláchněte směs a opláchněte hlavu teplou vodou a citronem. Tento recept umožňuje několik dní chodit s krásně tekoucími kudrlinami, a nikoliv je sbírat v ocasu druhý den po umytí.

Recept 4

Masová maska ​​pro vlasy doma může být použita místo obvyklého šamponu. K tomu musíte nejdříve připravit směs tří lžic jogurtu a jedné lžičky suché hořčice. Konzistence směsi by měla být jako hustá zakysaná smetana. Pak postupně zavede jeden žloutek, čajovou lžičku medu a lžíci olivového oleje.

Maska se nanáší po dobu 10 minut po celé délce kadeřnic, nasaje se na obal a pokrývá se šálou. Umyjte, jako vždy, teplou tekoucí vodou. Díky tomuto přirozenému "šampónu" se kudrlinky stávají méně tuky, přestávají vypadávat, stávají měkkými a poslušnými.

Zrychlující masky růstu

Přirozená maska ​​pro růst vlasů s medem přispívá k neklidnému zpevnění žárovek a kudrlinky rostou mnohem rychleji. Tento recept dokonale šetří situaci v případě neúspěšného účesu. Za dva měsíce se délka kudrlin zvyšuje o 7 až 10 cm. Jeho jediným mínusem není příliš příjemná vůně terapeutické směsi.

Na struhadle nebo mixérem nakrájejte jednu střední cibuli. Třejte kaši jemným sítkem a přidejte do ní dvě polévková lžíce medu. Aby vlasy před zahájením procedury neměly cibulovou vůni, použijí několik kapek svého oblíbeného aromatizovaného oleje. Za prvé, směs je třepána do kořenů a potom úhledně rozložena do vlasů. Na hlavě musíte nejprve dát obal a potom teplý šátek. Po 45-60 minutách se směs vypláchne a hlava se opláchne vodou a skusem.

Hořčice

Pomocou hořčice se zvyšuje průtok krve a vlasové folikuly se "probouzejí" a složky medu je přivádějí užitečnými látkami. Pro vaření je třeba rozpustit lžíci suché hořčice ve vodě nebo mléce, přidat žloutek a dvě lžíce medu do kaše. Směs je možné použít pouze na kořeny, protože se velmi schoulí. Před zahájením postupu je nutné olej aplikovat na špičky. Doba trvání masky není delší než 15-20 minut.

Cognac

Tento recept přišel k nám ze starých lékařských knih. Jeho účinek na vlasy je neuvěřitelný. Zvětší se na oči, získává lesk a hedvábnost a její růst je několikrát zrychlen. Složení: žloutek, 2 polévkové lžíce medu a 1 čajová lžička brandy. Aplikujte výrobek na celou délku a kořeny a po snadné masáži zakryjte hlavu po dobu 25-30 minut.

Živé pivo nebo kvasnice

Nepřekonatelné vlastnosti medu pro vlasy mohou být vylepšeny živým (nikoliv pasterizovaným) pivem. Chcete-li to provést, musíte si vyrobit medovou kaši, trochu ji zahřát a aplikovat ji po dobu půl hodiny po celé délce kadeř. Před opláchnutím, aby se zvýšila účinnost složek, doporučujeme masírovat pokožku. Tento postup zajistí krásu, sílu a lesk vlasů a kvůli rychlému růstu bude často muset jít a podívat se na kadeřnictví.

Stejný výsledek lze dosáhnout použitím živých kvasnic místo piva. Houba pomáhá sloučenině proniknout hluboko do každého vlasu a vyživuje si sílu a zdraví. Podle mnoha žen taková maska ​​může snadno konkurovat procedurám v drahých kosmetických salonech. A to platí pouze pro efektivitu, ale cena bude mnohem nižší.

Živé droždí (1 polévková lžíce) Musí být rozdrceny a smíchány s mlékem na pastovitý stav. Pak přidejte med a nechte 30-40 minut na teplém místě. Maska trvá 50-60 minut.

Sloupky pro zesvětlení vlasů

Postupy na hlavě vlasů mohou nejen posílit a uzdravovat, ale také jej zpřísnit několika tóny. Tímto způsobem změnit stín je nejbezpečnější ze všech. K tomu potřebujete:

 • umyjte si hlavu oblíbeným šamponem večer poté, co přidáte čtvrtinu lžičky sódy na pečení;
 • navlhčete dobře kadeře s ručníkem a aplikujte teplý med na ně;
 • položte na tašku nebo plavečku, zabalte s teplým šálkem a nechte přes noc;
 • ranní umytí.

Chcete-li zesvětlit blond vlasy, můžete použít jiný recept. Nejprve je třeba připravit směs: 100 ml vody, 100 g medu (nejlépe hodící se z akácie), 1 polévková lžička. l suchá skořice a 1 polévková lžička. l olivový olej. Naneste barvu po celé délce štětcem a nechte jej nejméně hodinu. Tento způsob osvětlení je velmi jemný a výrazně nezmění barvu vlasů, ale pouze 2-3 tóny.

Brunetky a hnědovlasé ženy mohou přidat barvu k přirozené barvě díky barvivům granátového jablka. Ve směsi medu a vejce je třeba přidat čerstvě vymačkanou šťávu z granátového jablka v poměru 1: 1: 3. Nejdříve se maska ​​otírá do kořenů a poté se rozdělí po celé délce a nechá se živit 30 minut. Tento postup lze provést dvakrát týdně. Glitter, jas a krása jsou zaručeny.

Použití medových úprav vlasů doma je velmi snadné a jednoduché. Můžete změnit přísady, vymyslet své vlastní recepty. Hlavní pravidlo - všechny výrobky musí být kvalitní a přirozené.

Pro Více Informací O Suché Vlasy