logo

Masky na vlasy s hennou

Zvláštní vlastnosti mají masky na vlasy s hennou. Ve východní kultuře je hena považována za jeden z nejstarších prostředků tradiční medicíny. To se již dávno používalo k hojení ran, jako antiseptik, stejně jako pro kosmetické procedury. Vezměte prosím na vědomí, že henna má nejen užitečné vlastnosti, ale také škodlivé, které si můžete přečíst na konci článku po seznamu receptů.

Henna vlasové masky doma

Pro výrobu masky se hena rozředí horkou vodou o teplotě asi 70 °. Dobrý efekt má pravidelné opakování postupů, které se určují podle původu surovin. Chcete-li maskovat s hennou lépe umýt, doporučujeme používat vaječný žloutek. Masky obsahující hennu v jejich složení, míchat v plastové, keramické nebo skleněné nádoby, ale nikdy nepřijímá nádobí nebo lžíce kovu.

Maska na vlasy z henny, kefír a žloutek s citrónovou šťávou

1 lžíce suché henny se smíchá s 1 polévkovou lžící citronové šťávy, 1 polévkovou lžící tvarohu a žloutkem. Tato henna vlasová maska ​​pomáhá při vypadávání vlasů. Složky se smíchají, aby se vytvořila homogenní směs a roztírají se na čisté vlasy. Po 30 minutách vypláchněte.

Maska na vlasy z henny a kefír

100 ml nízkotučného kefaru se mírně zahřeje ve vodní lázni, nalévají se 2 lžíce henny a trvají 15 minut. Výsledný nástroj se aplikuje na vlasy a vtírá do pokožky hlavy, ponechá se 40 minut. Taková regenerační maska ​​z henny navíc dodává objemu a lesk vlasům, takže je poslušná a krásná.

Maska na vlasy s hennou a vitamíny

2 polévkové lžíce suché henny zředěné v 100 ml horké vody a nechte 15 minut podávat. Poté přidejte 1 lžíci olivového oleje a 6-8 kapek vitamínu A nebo E (můžete přidat obě). Postup trvá nejdéle 40 minut, po které se produkt vypláchne žloutkem.

Henna a hořčice na vlasy

1. Směs v suché formě rovnoměrně prášek z hořčice a henny (přibližně 2 čajové lžičky), nalijte 100 ml horké vody a nechte 15 minut. Nástroj se aplikuje na vlasové kořeny po dobu 10 minut. Tato henna vlasová maska ​​se používá pro růst vlasů.

2. 2 lžíce henny, smíchané s 1 polévkovou lžící mletých otrub a 1 polévkovou lžící suché kopřivy. Henna vlasová maska ​​proti vypadávání vlasů se získá kombinací 2 polévkových lžic směsi se 2 lžícemi hořčice, která se nalije se 4 lžícemi horké vody a 10 minut později se aplikuje na kořeny vlasů. Po 7-10 minutách vypláchněte vodou, přidáním citronové šťávy.

Henna & Cocoa Firming Mask na vlasy

2 lžíce henny se smíchají s 1 polévkovou lžící kakaa, 1 lžičkou tabáku a 5 až 7 kuňkovými pupeny. Směs se nalije do horké vody (100 ml), po 1 hodině se přidá vaječný žloutek, 1 polévková lžíce kefír a olivový olej, 10 kapek roztoku vitamínů A a E. Olej se nanáší do kořenů a rovnoměrně se rozloží na vlasy, umyjte.

Maska na vlasy Henna & Basma

Smícháme 100 g henny a basma, přidáme 200 ml horké vody a necháme 5 minut. Přidejte 1 lžíci kakaového prášku a olivového oleje a zamíchejte 1 žloutkem. Nástroj se aplikuje na umyté a vysušené vlasy, nechte na vlasy 1,5-2 hodiny. Tato vlasová maska ​​z henny vám umožňuje zbavit se lupů, posilovat vlasy, učinit je poslušnými a lesklými.

Maska na vlasy s hennou a esenciálními oleji

1/2 šálku henny zředěné v 1/2 šálku horké vody, do infuze, přidejte vejce a 5 kapek esenciálního oleje ylang-ylang. Výsledný produkt se nanáší na suché, čisté vlasy a nechá se stát 40 minut, zabalený teplým ručníkem. Umyjte šamponem.

Maska na vlasy z henny a žloutku s přídavkem medu

2 lžíce henny nalijte vodu (asi 100 ml), po 15-20 minutách přidejte 1 lžíci medu a 1 žloutku. Nástroj se aplikuje na umyté vlasy, zabalené ručníkem a inkubuje se asi 40 minut.

Maska pro suché vlasy s hennou, sérem a medem

Henna se nalije horkou syrovátkou (2 polévkové lžíce prášku na 100 ml kapaliny), po 20 minutách se naplní 1 polévková lžíce medu. Maska dokonale obnovuje suché, dělené konce, vyživuje křehké a poškozené vlasy.

Maska na dělené konce z henny, avokáda a oleje

Blend henna (2 lžíce ve 100 ml horké vody), přidejte drcenou dužinu zralého ovocného avokáda a 1 polévkovou lžíci teplého ricinového oleje. Nástroj se aplikuje na vlasové kořeny a po 20 minutách se rozloží na vlasy. Tato maska ​​pro vlasy z henny a oleje dokonale vyživuje a obnovuje křehké, ztužené a suché vlasy.

Pro posílení vlasů můžete použít hennu vlasovou masku a lopuchový olej, stejně jako cibulovou masku na vlasy s hennou, které lze nalézt na našich webových stránkách.

Maska na vlasy z henny, vejce, jogurtu a citronové šťávy

Henna je připravena ze 2 polévkových lžic prášku a 100 ml vody, 2 kuřecí vejce, 2 polévkové lžíce citrónové šťávy a jogurt, aby se získala hustá hmota. Maska se aplikuje na vlasy po dobu 40 minut a izoluje se. Umyjte teplou vodou.

Henna a hliněná maska ​​na vlasy

Směs 3 lžíce zeleného jílu, 1 polévková lžíce bezbarvé henny a 1 polévková lžíce octu z jablečného moštu, pak přidáme trochu teplé vody a vytvoříme hustou kaši. Výsledná maska ​​se aplikuje na suché, umylé vlasy - aktivně se vtlouží do kořenů a pokrývá hlavu po dobu 30 minut. Po uplynutí stanovené doby se složení promyje velkým množstvím vody.

Maska pro mastné vlasy z henny a kvasnic

1 polévková lžíce suchého droždí se smíchá s 1 polévkovou lžící nízkotučného jogurtu a přidejte 1 lžíci henny a nechte 15 minut. Maska se aplikuje na pokožku hlavy a rozloží se na vlasy, po 20 minutách se promyje šamponem.

Henna Hair Gel Mask

1 čajová lžička želatiny se naplní 60 ml teplé vody a ponechá se nabobtnat po dobu půl hodiny. Poté přidáme 1 čajovou lžičku bezbarvé henny a trochu hořčice. Pokud jsou vlasy příliš suché, přidejte do masky 1 žloutek. Komponenty se smíchají a aplikují na pokožku hlavy, třejí se a roztírají se na vlasy. Po 20 minutách opláchněte teplou vodou a šamponem.

Maska na vlasy s hennou a brandy

Vaječný žloutek je rozemletý s bezbarvou hennou, přidá se 1 čajová lžička rostlinného oleje (lopuch, ricín nebo jojoba) a brandy. Maska se nejprve aplikuje na kořeny a rovnoměrně se rozšiřuje přes vlasy. Po půl hodině opláchněte šamponem a opláchněte bylinkovým odvarem. Po této masce se vlasy stávají lesklé, získávají vynikající výživu a zvyšují objem. Masky s brandy se nevztahují na suché vlasy, ani na léze na pokožce hlavy.

Výrobky s hennou pro barvení, přidání lesku, chuť a snadné styling

Masky na vlasy, které zahrnují hennu, se nejčastěji používají k ošetřování vlasů, posilují je proti vypadávání vlasů, dodávají lesk, zbavují se lámavosti a průřezu a odstraňují lupy. Kromě toho se produkty s touto složkou používají k barvení vlasů, dodávají jim jiný odstín, usnadňují styling a poskytují příjemnou vůni.

Barvení vlasů z kaštanu

100 g henny nalijte 300 ml horké vody a nechte 15 minut. Pak přidejte 2 polévkové lžíce mleté ​​kávy, kakaového prášku a veškerého másla. Nástroj je rovnoměrně nanesen na vlasy, zabalen s plastovým pytlíkem a ohříván ručníkem. Omyjte po 40 minutách - 1 hodinu.

Barvení vlasů v červené barvě

100 g henny zředěné vodou v poměru 1: 3 a nechá se 15 minut stát. Naneste na umyté vlasy po dobu 30-40 minut. Umyjte teplou vodou se šamponem nebo žloutkem.

Zvyšuje barvu vlasů a chuť

Henna se zředí vodou v poměru 1: 3 a přidá se ¼ čajové lžičky směsi koření, jako je muškátový oříšek, skořice, zázvor a černý pepř. Aplikujte na vlasy po dobu 30-40 minut a vypláchněte vodou.

K zesílení barvy může být henna zředěna ne obyčejnou vodou, ale s čajem s požadovanou teplotou. Tmavovlasé dívky mohou používat kávu místo čaje. Hnědým ženám se doporučuje přidávat černý čaj a blondýnky připravují léčbu na bázi heřmánek a bezbarvé henny.

Výrobek na bázi Henna pro snadný styling

Henna se chová v známém poměru, přidá se 3 lžíce octa a 30 minut se nalije do umytých vlasů. Umyjte teplou vodou nebo vejcem.

Bezbarvé henna vlasové masky: recenze

Masky s hennou perfektně obnovují strukturu vlasů poškozených po dlouhodobém používání barviv nebo perm. Mnoho děvčat neustále barví vlasy s výrobky na bázi henny a je potěšeno účinkem, který má. Podle hodnocení, finanční prostředky s takovou složkou opravdu zabírají spoustu času při spláchnutí. Pro usnadnění umytí vlasů je nejlepší použít kuřecí žloutky.

Přirozené masky pomáhají nejen obnovit strukturu, ale také dát vlasům lesk, zlepšit růst vlasů a poskytnout neobvyklý lesk.

Původ henny a její složení

Obyčejná henna se vyrábí ze sušených listů lausonie, rostliny rostoucích ve východních zemích. Na prodej můžete často najít bezbarvou hennu, pro jejíž výrobu můžete použít listy cassia. Bezbarvá henna má také příznivý účinek na konsolidaci a růst vlasů, ale při aplikaci je neznečistí.

Pozitivní účinek henny na strukturu vlasů snadno vysvětluje bohaté složení příznivých látek, jako je

- Fisalen - eliminuje lupy;
- rutin - posiluje a obnovuje kořeny, pronikající do jejich hlubin;
- Chrysophanol - má antimikrobiální a antiseptické účinky;
- Ceaxanthin - zabraňuje vypadávání vlasů;
- Emodin - stimuluje růst vlasů, aktivuje výživu a práci vlasových folikulů;
- karoten - obnovuje strukturu vlasů.

Užitečné vlastnosti henny na vlasy

• Zrychlení růstu.
• Glitter.
• Posilování a prevence spadu.
• Odstranění lupů.
• Vylepšený vzhled.
• Vyloučení suchosti přidáním příslušných komponent.
• Regulace mazových žláz pokožky hlavy.
• Barvení.

Nejdůležitější vlastností je obvyklá henna, která se používá k obnově a zlepšení vzhledu černé, odstínů kaštanu nebo červených vlasů. Blondýnky by měly používat bezbarvé henna masky.

Hnědé poškození vlasů

Henna perfektně pomáhá vyrovnat se s nadměrnou mastnou pokožkou pokožky hlavy, ale musí být pečlivě používána těmi, kteří mají suché vlasy. V druhém případě jsou masky s hennou poprvé aplikovány na vlasové kořeny a před vypláchnutím se rozdělují vlasy a nechávají se několik minut.

Lidové nápady s určenou součástí nemusí být aplikovány příliš často, protože mohou uvolnit vlasy. K tomu dochází kvůli kyselinám, které otevírají váhy, které tvoří povrch vlasů. Při častém používání mají váhy čas na uzavření a na povrchu se vytvářejí dutiny, což vede k křehkost, úseku vlasů a potížím při česání.

Normální hennu se suchými vlasy lze použít dvakrát týdně. Použití bezbarvé henny je omezeno na 1-2 ošetření měsíčně pro normální a mastné vlasy. Majitelé suchých vlasů nemohou používat bezbarvou hennu více než 1 krát za měsíc.

Nedávné blogové příspěvky na našich stránkách

Nejnovější témata fóra na našich stránkách

Nechte své připomínky k tomuto postupu (objeví se na této stránce po upřesnění)
V tomto formuláři popište pouze osobní zkušenost z procedury. Chcete-li ponechat komentář týkající se obsahu článku, použijte jiný formulář - v poli "poznámky" v dolní části stránky.

Henna pro vypadávání vlasů: recenze, recepty, to pomůže? Masky s hennou pro muže a ženy


Úloha zesilování vlasů může být řešena pomocí přírodních produktů. Jednou z nich je henna - prášek získaný broušení listů a stonků lawsonia. Barvivo se získává z listů rostliny a bez stopy pigmentu se připraví bezbarvá henna. Henna je více známá, dává vlasům krásný červený odstín. Takže, jak se henna chová na vypadávání vlasů? Recepty a způsoby posílení - níže.

Jak ovlivňuje henna vlasy?

Henna je již dlouho používána jako prostředek pro posilování a obnovu vlasů, hojení ran. Vzhledem k tomu, že obsahuje různé užitečné látky, účinek henny na stav vlasů je tak přínosný. Tento nástroj poskytuje růst vlasů a zbavuje se lupy, snižuje podráždění pokožky, vlasy září, řeší problém s vypadáváním vlasů a rozštěpením. Bude užitečné pro vypadávání vlasů po porodu, protože ošetřovatelka potřebuje minimální chemii a během těhotenství.

Obnovením poškozené struktury vlasů tato henna aktivuje funkci vlasových folikulů, zlepšuje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy, což podporuje hojení kůže a eliminuje alopecii u žen a mužů.

Jak používat hennu proti vypadávání vlasů?

Vzhledem k tomu, že mluvíme o posílení různých druhů a barvy vlasů, měli byste vědět, že z vlasové ztráty je bezbarvá henna, která poskytuje léčivý účinek bez zbarvení.

Bezbarvá henna dobré kvality nemění stín vlasů. Pokud je to nutné, barvení vlasů chemickými barvivy se musí po zpevnění vlasů s touto hennou po dobu alespoň 2 týdnů provést. Pro suché a normální vlasy stačí produkt používat jednou za měsíc, pro mastné vlasy - ne více než dvakrát. O maskách proti alopecii si můžete přečíst zde.

Bezbarvá Henna vs. aloptický recept

Obecně lze hennu přidat do libovolné oblíbené skladby. Nejoblíbenější masky s hennou pro vypadávání vlasů jsou:

№1. Do 3 částí horké vody přidejte 1 díl henny, namočte 15 minut. Aplikujte krémovou směs na mírně vlhké vlasy po mytí. Nasaďte krytku a kryt s ručníkem. Doba expozice - od 30 minut do 2 hodin. Dobrou hlavu umyjte vodou a nezanechávejte na vlasy žádné peníze, abyste ji neomylovali.

№2. Do 2 lžíce henny přidejte stejné množství zelené hlíny, přidejte 2 lžíce ricinového oleje a 1 polévkovou lžíci olivového oleje, přiveďte do podoby pasty s infuzí horké vody. Po 10 minutách aplikujte na vlasy, podržte 40 minut. Důkladně opláchněte jemným šamponem.

№3. Maska se aplikuje na pokožku před šamponováním. Henna rozpouští horké odvar z heřmánku, kopřivy nebo kalamus na tloušťku zakysané smetany. Přidejte 1 lžičku hořčice a medu, 5 kapek esenciálního oleje z mátového oleje (můžete porazit), důkladně promíchejte. Prostředky aplikované na pokožku hlavy 1 hodinu. S citlivou kůží hořčice lze vyloučit.

№4. Půl šálku teplého kefíru smíchaného s 2 lžícemi henny. Po 15 minutách, počínaje od kořenů, utřete hmotu po celé délce vlasů. Doba trvání masky je nejméně 40 minut. Při opláchnutí použijte šampon. Složení masky, můžete vstoupit do žloutek kuřecích vajec ke zlepšení jeho nutričních vlastností.

O dalších receptech s oleji na vlasy jsme napsali v tomto článku.

Podmínky výroby masky z henny proti vypadávání vlasů

Chcete-li pomoci henně před ztrátou vlasů, nezapomeňte, že:

 • není možné opakovaně používat zbývající prostředky, pro získání efektu musí být maska ​​čerstvá;
 • henna masky jako skleníkové podmínky: plastová čepice a teplý ručník.
 • Při použití masky s obsahem henny pro blond vlasy musíte nejprve provést kontrolu změny stínu vlasů na malém pramenu.
 • Před použitím henny se ujistěte, že nejste alergičtí. Někdy může být svědění pokožky spojené s alergií na různé prostředky.

Chcete-li získat požadovaný výsledek, je důležité používat pravidelnou hennu pro vypadávání vlasů. Recenze tohoto nástroje jsou téměř všichni pozitivní, pokud děláte vše správně a systematicky. Masky, používané čas od času, vlasy nehojí. Nicméně, přehánění není také stojí za to: příliš časté používání výrobku povede k negativnímu účinku. Je dobré použít hennu k prevenci alopecie a jen ke zlepšení vzhledu vlasů.

Henna je přírodní bylinný přípravek, který nezpůsobuje alergické reakce. Při správném použití se kvalita vlasů výrazně zlepší: prameny budou lesklé, silné a silné.

Na dalších lidových lécích na ošetření vlasů naleznete v tomto článku.

Recepty masky bezbarvé henny proti vypadávání vlasů a posílení vlasů

Bezfarební henna se již mnoho let používá k prevenci a ošetřování vlasů, má vlastnosti zpevňující, regenerační, zvlhčující, stejně jako antifungální a antibakteriální.

Henna je kouzelný prostředek, který je vhodný pro všechny typy vlasů a pokožku hlavy, ale přesto, že máte velmi suché a porézní vlasy, je lepší nechat je použít na délku, pouze na pokožce hlavy. Henna zachází se ztrátou vlasů, lupinami, svěděním a dalšími problémy se skalpem.

Bezbarvá henna nemůže být použita před barvením vlasů s zakoupenými barvivy, protože barvivo může ležet nerovnoměrně nebo není fixováno.

Nejlepší způsob, jak růst a krása vlasy přečtěte si více.

Pokud jste blondýna, pak by měla být bezbarvá henna používána s opatrností, protože může poskytnout zelený nebo žlutavý odstín vlasů.

Za prvé, je lepší opláchnout masky z bezbarvé heny s chladnou vodou a pak důkladně umýt vlasy, protože henna vlasy trochu vyschne a když ji umyjete chladnou vodou, váhy se neotevřejí.

Nejsnadnější verze bezbarvé henny masky má mít 50-100 gramů. (v závislosti na délce vlasů) rozpusťte bezbarvou hennu teplou vodou a naneste ji na pokožku hlavy a délku vlasů v teplé formě, zahřejte a podržte po dobu 40-60 minut. A existují složitější možnosti pro masky.

Zpevňující maska, která urychluje růst vlasů

Jedná se o velmi dobrou masku pro lepší růst vlasů, díky dráždivým přísadám (hořčice, rytmu) se zlepšuje krevní oběh, vlasy dostávají více živin. Henna a med dokonale posilují vlasy a zabraňují vypadávání vlasů.

 • 1 lžíce bezbarvé henny;
 • odvar ze bylinků (heřmánek, kalamus, chmelové korýše, kopřivka);
 • 1/2 lžíce hořčice;
 • 1/2 lžíce medu;
 • 3 - 5 kapek silice nebo mátou.

Maska je vyrobena před mytí vlasů a aplikována pouze na pokožku hlavy. Nejprve zředíme bezbarvou hennu s horkým odvarem bylin a pak do ní přidáme hořčici (můžete přidat také hořčice, pokud je pokožka citlivá), potom na ni přidejte med a kapát esenciální oleje a důkladně promíchejte. Aplikujte masku na pokožku hlavy nad dělení, pokud jsou konce vlasů suché, můžete použít základní olej na špičkách, pak se zahřejeme a udržujeme na vlasy od 40-60 minut. Pak si umyji hlavu jako obvykle a na délku aplikuji kondicionér nebo masku.

Maska s bezbarvou hennou a dimexidem

Díky složkám dimexidové masky lépe pronikají strukturu vlasů. Olivový olej se stará o pokožku hlavy a vlasy, vyživuje je s příznivými látkami.

 • 2 lžíce bezbarvé henny (se sklíčkem);
 • voda;
 • 1 polévková lžíce olivového oleje;
 • poloviční lžičku Dimexidum.

Bezbarvá henna nalijte horkou vodu a nechte směs ochladit, pak přidejte trochu oliv a dimexidu. Maska lze aplikovat jak na pokožku hlavy, tak na vlasy (ale pak je třeba zvýšit množství henny a dalších složek). Maska by měla být izolovaná a nechat na vlasy asi hodinu a pak si vlasy umyt jako obvykle. Masku lze provádět jednou týdně.

Olejová maska ​​proti vypadávání vlasů

Ricinový olej posiluje a zpřísňuje vlasy pravidelným používáním a s hennou a esenciálním olejem bude výsledek trojnásobný.

 • 2 lžíce bezbarvé henny;
 • voda;
 • 1 polévková lžíce ricinového oleje;
 • 10-15 kapek rozmarýnu nebo citronového silice, oranžový.

Maska se provádí pouze na pokožce hlavy. Nejprve zředíme heňu horkou vařenou vodou až do konzistence zakysané smetany, pak přidáme kolečko a esenciální olej. Aplikujte masku na částice na pokožce hlavy, izolujte je a jděte s ní po dobu nejméně dvou hodin. Pak důkladně umyjte hlavu dvakrát nebo třikrát šamponem a můžete použít kondicionér.

Maska pro vyčerpané vlasy

Lněný olej má jedinečné vlastnosti pro vlasy, díky nimž vyživuje, obnovuje a posiluje vlasy. Henna, med a žloutek dobře posilují a zlepšují celkový stav vlasů.

 • 2-3 polévkové lžíce bezbarvé henny;
 • voda;
 • 1 lžíce medu;
 • 1 polévková lžíce lněného oleje;
 • 1 žloutek.

Henna nalijte vroucí vodu (až do konzistence husté kysané smetany) a ponechte asi pět minut, ale prozatím můžete žloutek bít s medem dobře a přidat zbývající přísady. Nejprve aplikujte masku na pokožku hlavy a poté ji rozdělte podél délky vlasů, izolujte a podržte jednu hodinu. Pak mi umyjte hlavu jako obvykle.

Masky s hennou proti vypadávání vlasů

Bezbarvá henna, která je zvyklá na každého, je produktem zpracování Lawsonia - tento vysoký keř roste všude v tropech a krásy východu ho aktivně využívají k udržení své krásy. Tradičně hena je spojena s barvením, ale bezbarvá henna může být použita pro léčebné účely k obnově kudrlin, dává jim pružnost, zdravý lesk a zabraňuje vypadávání vlasů. Jako součást je v mnoha medicínských a kosmetických kosmetických přípravcích k dispozici zákonné látky, ale oblíbená prasnice recepty je plná různých kompozic, které používají tuto užitečnou složku. Dostupnost, nízká cena a trvale vynikající výsledky takových masky na vlasy zajišťují popularitu henny v boji proti vypadávání vlasů - dokonce i po domácích kosmetických procedurách se kudrlinky stávají mnohem zdravějšími a vypadávání vlasů se zastaví.

Co je použití henny?

Lavsoniya se může pochlubit obrovským obsahem esenciálních olejů a tříslovin, takže jeho použití nemůže poškodit vlasy, zatímco regenerační a léčebné účinky jsou testovány po celá staletí s použitím jak bezbarvé, tak barvení henny. Použití prášku rostlinného původu poskytuje účinnou léčbu vlasových kořenů, i když jsou poškozeny chemickými barvivy nebo jinými vnějšími a vnitřními faktory. Henna může být také použita k odstranění pokožky lupů - tato přírodní antiseptika se nejen vyrovná s houbou, ale také dokonale léčí všechny rány a mikrotrhlinky na pokožce hlavy. Kadeřnice získají pružnost a lesk. Měli bychom však mít na paměti, že po maskách s bezbarvou hennou se barva vlasů nezmění, ale chemické barviva na vlasy nebudou mít očekávaný účinek. Pokud žena plánuje barvit vlasy, postup by se měl provést jen několik měsíců po skončení masky. Je také užitečné provádět kurz henna masky před cestou do horkých zemí - lavsoniya zajišťuje přirozenou ochranu kudrlin před ultrafialovým zářením, takže vlasy nebudou trpět žhavým sluncem.
Důvodem pro takovou různorodou expozici henny je bohaté chemické složení prášku:

 • taniny;
 • polysacharidy;
 • pryskyřice;
 • tukové látky;
 • kyseliny (galické, organické);
 • éterický olej;
 • vitamíny (C, K);
 • barviva (chlorofyl a lavson žlutá-červená) jsou přítomny v barvení henna.

Vlastnosti použití henny v maskách pro vlasy

Henna se již dávno stala účinným prostředkem k obnovení poškozených nebo oslabených vlasů doma. Aby výsledek byl optimální, měli byste dodržovat následující pravidla:

 • Masky s hennou se omyjí šamponem;
 • Směs může být připravena pouze v keramické nádobě a nepoužívat lžíci vyrobenou z kovu - jinak by se snížila účinnost postupu;
 • Maska se aplikuje pouze na čisté, suché kudrlinky;
 • Před aplikací složení vlasové linie je nutné mazání rostlinným olejem;
 • Henna nezpůsobuje alergie, takže monomask nemůže být předběžně testován. Je-li kompozice vícesložková, může být test proveden aplikací hmoty na kůži podpaží lokte nebo za uchem;
 • Balzámy a kondicionéry není třeba aplikovat po masce a šamponu - vlasy jsou vlhké a česané bez nich;
 • Monomask henny může mít suchý účinek, který je pro mastné vlasy příznivý, pro suché vlasy je rozumnější používat Lusonia jako součást vícesložkových směsí s hydratačními přísadami, například mlékem, kefírem, esenciálními oleji;
 • Maska s hennou doma může nahradit takový oblíbený postup, jako je laminace vlasů. Tato látka skutečně pokrývá povrch vlasů ochrannou fólií - váhy jsou vyhlazené a vlasy jsou hladké a lesklé. Obnova vlasové struktury a aktivní výživy žárovky způsobuje snížení ztráty kadeřavých vlasů - po prvním použití je patrný efekt domácí laminace s mono maskou.

Henna monomask - optimální postup obnovy

Chcete-li provést takový postup, postačí vařit prášek Lavsonia v horké vodě a poloviční hodinu aplikovat kaše na vlasy. Pokud jde o požadované množství prášku, krátký účes by neměl být větší než 25 gramů, a pro dlouhé vlasy, v závislosti na tloušťce - až 100 nebo více gramů. Pro vaření je použita voda při teplotě 80 ° C - výsledná hmota konzistence by měla připomínat houbu. Před aplikací terapeutické kompozice by měla být vlasy vysušené a vysušené - samotná maska ​​udržuje vlasy pod tepelnou lázní (film + ručník) po dobu alespoň jedné a půl hodiny - to je přesně to, co je nezbytné pro dosažení terapeutického účinku, pokud je cílem postupu zastavit vypadávání vlasů. Pro čištění vlasů je nejprve omyta vodou a pak vodou a šamponem. Tento postup by měl být prováděn jednou týdně, pokud jsou vlasy náchylné na tuk, a jednou za 2 týdny, pokud je suchá.

Henna + vejce

Tato kombinace se používá k odstranění křehkosti a suchosti vlasů, což potvrzují řada recenzí. Aby bylo dosaženo požadovaného účinku, je nutné přidat vajíčko na hennu v poměru 1 na 50 gramů prášku. Směs musí být udržována na vlasy asi 30-45 minut, zvýšit účinek je poskytnout tepelnou lázeň, a pak vyprázdnit kompozici šamponem. Pro podobný účinek můžete vyměnit vejce za 2 polévkové lžíce přírodního jogurtu bez cukru a aromatických přísad - mléčné výrobky se doporučují použít místo vody při přípravě masky pro suché vlasy - tím se eliminuje účinek sušení zákonů.

Arabské krásné masky

Tato maska ​​je určena k udržování krásy a zdraví vlasů po celý rok - v různých obdobích jsou vlasy vystaveny ničivým účinkům různých faktorů od mrazu až po ultrafialové záření. Chcete-li vytvořit terapeutickou kompozici, je nutné míchat polovinu odměrky bezbarvé henny, 100 ml základního oleje, například olivový olej a několik čajových lžiček olejových roztoků vitamínů A a E. Před smícháním všech přísad je třeba naplnit hennu prášek na vroucí vodu po dobu 15 minut - pak můžete přidat další přísady, předehřívání vodní lázně. Výsledkem by měla být pastovitá hmota, která by měla být aplikována na kořeny vlasů a důkladně je třít a masírovat pokožku hlavy. Po termální lázni pod plenkou a ručníkem po dobu 4 hodin můžete opláchnout hlavu teplou vodou a šamponem.

Univerzální maska

Pokud chcete poskytnout vlasům všechny potřebné komponenty pro zvýšení síly, lesku, hladkosti a elasticity, můžete vytvořit následující masku na hennu. V henně vařené ve vroucí vodě musíte přidat 2 lžíce čerstvé citronové šťávy, 2 vejce, všechny mléčné výrobky (ryazhenka, kefír a dokonce i tvaroh). Tato maska ​​by měla být aplikována na pokožku hlavy - 45 minut stačí na to, aby všechny cizorodé a prospěšné stopové prvky byly dodány do cibule a kožních buněk. Když držíte masku pod tepelnou lázní, musíte ji umýt vodou a šamponem. Pravidelným používáním je normalizována tvorba kožního mazu a samotné vlasy přestanou vypadávat a září se zdravím. Důležitým faktorem v popularitě tohoto domácího léku je jeho dostupnost a nízké náklady. Prášek z bezbarvé henny lze zakoupit v libovolné osadě a zbytky kefírů, vajec a čerstvého citronu lze snadno nalézt v libovolné chladničce. S takovou pečlivostí nejsou žádné strašlivé vnější faktory, a proto vypadá účes perfektně jak pod spalujícím sluncem, tak i na jaře, kdy bez přídavného krmení ztrácejí kudrlinky jejich brilantní beriberi - taková univerzální maska ​​trvale shromažďuje maximální množství pozitivní zpětné vazby.

Opláchněte s hennou

Často negativní recenze domácích produktů péče o vlasy s hennou jsou založeny na nepříjemnosti použití těchto masky. Henna teče, je obtížné aplikovat bez pomoci a pak je těžké vymyt vlasy - zvláště pokud jsou vlasy silné. U nespokojených uživatelů můžete doporučit prostředky pro oplachování kudrlin. Snadné použití takového domácího léčiva vám umožní, abyste netrpěli při aplikaci masky na dlouhé vlasy. Infuze bezbarvé henny na vroucí vodě v poměru 2 polévkové lžíce na litr vody vám umožní získat výživnou vitamínovou tekutinu, která při samotném mytí vlasů obalí každý vlas a naplní ho užitečnými prvky. Takovýto nástroj je vynikající prevence proti vypadávání vlasů, stejně jako dobrá výživa vlasů, což vám umožňuje vždy udržovat dobře upravené a zdravé vlasy.

Hlavní výhodou henny je její přirozenost, protože uměle zbarvená barviva, amoniak a další složky, které nepříznivě ovlivňují vlasy, chybí v kvalitním prášku Lonsonia. To je důvod, proč se kudrlinky skutečně zdraví, měli byste pečlivě přečíst složení finančních prostředků při nákupu. Nedávno se na trhu objevilo mnoho henna odrůd, jejichž barvy se výrazně lišily od tradiční červené barvy. Před použitím takového výrobku pro hojení a barvení vlasů stojí za to posoudit složení - jestliže existují další přísady jiné než Lavsonia, pak se jedná o chemické barviva a nikoliv o přírodní přírodní a proto neškodné složky. Dokonce i blondýny a těhotné, laktající ženy mohou používat bezbarvou hennu bez strachu - přírodní prášek Lawsonia nemá žádný negativní účinek na barvu vlasů nebo na organismus jako celek.

Henna masky pro obnovu vlasů

Henna, široce používaná ve východní kosmetologii, je pevně zakotvena v našem životě. Tento nádherný prášek bojuje se spoustou problémů, které nám zasahují vlasy a poskytují nepřekonané výsledky, které nedají žádné procedury salonu. Henna vlasové masky jsou skuteční kouzelníci, kteří dokážou zázračně změnit naše vlasy. Hlavní věc je kompetentní používání lidových receptů.

Málokdo ví, že existují dva typy přírodních barviv - barva a barva. Oba a druhá jsou vyráběna z tropických rostlin Lawsonia, pouze henna barvy je z listů a bezbarvá je z kmene. Lovesonia je obohacena o různé vitamíny, aminokyseliny a esenciální oleje, které jsou užitečné pro zdravé a krásné vlasy. Proto má prášek vyrobený z této rostliny řadu pozitivních vlastností:

 • regenerace - složka ceaxantinu, emodinu a karotenu posiluje vlasové žárovky, brání vypadávání vlasových šachet a hladké váhy;
 • posilování - pronikající hluboko do kořenů rutin maximálně nasycuje a posiluje je zevnitř;
 • protizánětlivý - v rostlinném prášku obsahuje chrysofanol, který je považován za nejlepší (!) lék na léčbu různých druhů zánětů;
 • hydratační - složky jako pisalen a betain, zničit lupiny a zmírnit suchost hlavy.

Díky těmto komponentám se henna široce používá v domácích maskách, jejichž cílem je obnovit kudrlinky (především tlusté), zabránit jejich ztrátě, vytvářet prameny pružnosti, hedvábnosti a lesku.

Chováme hennu na vlasy

Než připravíte masku na vlasy z henny, měla by být zředěna kapalinou. Zdá se, že proces není nikde snadnější. Ale to na první pohled, ve skutečnosti, potřebujete znát některé z nuance.

 • Vezměte množství na základě délky a tloušťky hřívy: pro krátký účes budete potřebovat jeden pytel prášku (standardní - 80 g), pro střední kudrlinky (až do ramen) - dvě tašky a pro dlouhé kadeře - alespoň tři balení
 • Chcete-li zředit hennu, vezměte skleněnou / keramickou nádobu, nalijte do ní prášek, nalijte horkou (80 ° C) vařenou vodu do tenkého proudu (2 díly kapaliny na 1 díl henny) a neustále ho promíchejte. Na výjezdu byste měli být absolutně homogenní, bez hrudníku, husté kaše
 • Tropický rostlinný prášek může být také zředěn bylinkovým odvarem nebo syrovátkou, která udělá vlasy lesklé a hladké.
 • Chtěli byste dát zámkům teplý kaštanový odstín? Smíchejte prášek z legislativy s přírodní mletou kávou (přibližně jednu lžíci). Pokud chcete, aby vaše vlasy získaly jasnou ohnivou barvu, použijte červenou šťávu z červené řepy, která je zahřátá na 70 ° C pro chov henny a nechte vlasy bohatě načervenalý, připravte si nádherný heřmánkový prášek. Do této směsi přidávejte také kurkuma a papriku (po jedné hodině). l.) nebo drcený neplod.
 • Chcete-li masku s hennou poskytnout intenzivní a trvanlivé barvy, míchat zředěný prášek s kyselinou citrónovou / džus a stolní ocot (poloviční lžíce)
 • Před přidáním dalších komponent do vařeného prášku by se měl trochu infundovat
 • Pro masku založenou na extraktu z tropických rostlin, která má příjemnější vůni, použijte zelený čaj a pár kapek svého oblíbeného aroma oleje pro vaření.

Pravidla pro použití henna masky

Vzhledem k silným barvivním vlastnostem by měla být domácí kosmetika s touto složkou připravena a aplikována v souladu s několika pravidly:

 1. Masky s hennou se nedoporučují pro krásné vlasy - pod vlivem rostlinného prášku jsou blondínky zdravé a mohou se stát takovými "mimozemšťany" se zelenavými (nejlépe nažloutlými) kadeřemi.
 2. Odstranit přítomnost individuální nesnášenlivosti prášku Lawsonia, aplikovat na zápěstí / za ušní rostlinnou kaši a sledovat reakci.
 3. Tento výrobek by měl být zakoupen výhradně ve specializovaných prodejnách.
 4. Maska s hennou se aplikuje na čisté, zvlhčené vlasy: nejdříve třením kořenů a následným pramenem pramenů se vzácným hřebenem. "Je zapotřebí účinek skleníku" (izolační fólie hlavy a víčko).
 5. Umyjte teplou vodou.
 6. Trvání návštěvy - od 20 do 60 minut. (v závislosti na očekávaném výsledku a barvě vlasů), frekvenci - každých 14 dní. Dva měsíce.
 7. Po použití masky s hennou po dobu 3 dnů, neochází barvit vlasy, jako vysoká pravděpodobnost nerovnoměrného rozložení barvy.

[vc_wp_tagoud title = "Co jsou vaše vlasy?" taxonomy = "post_tag"]

Správná péče o vlasy

Krása a zdraví vlasů - výsledek kompetentní péče o ně. Při nepřítomnosti řádné péče o vlasy každodenně nebudou mít žádoucí terapeutické masky na vlasy. Zvykněte si:

 1. Používejte šampony, balzámy a kondicionéry podle typu vlasů.
 2. Skrýt vlasy v zimě pod kloboukem nebo kapucí a v létě nosit klobouk, takže kudrlinky nemají zažívací škody při vysokých a nízkých teplotách.
 3. Minimalizujte traumatické faktory. Je zřejmé, že v podmínkách moderního světa a urychleného rytmu života je obtížné úplně opustit vysoušeč vlasů a stylistů, ale používání šetřících zařízení pro styling je docela reálné. Dávejte pozor na kadeřnické výrobky, jejichž topné prvky mají turmalínový nátěr:
  • Instyler Tulip Safe Hair Curler
  • Zařízení pro narovnávání kadeří Rychlá žehlička na vlasy
 4. Pravidelně upravujte tipy, i když rostete vlasy. Koneckonců, špičky trpí nejvíce z tření proti oblečení, česání a styling. Chcete-li zlepšit konce vlasů, není nutné jít do kadeřníka, můžete si sami doma seříznout milimetry chloupků pomocí speciálního zařízení:
  • Zařízení pro zbavit se rozštěpených konců Rozdělit Ender

A pamatuj! Je snazší zabránit poškození vlasů než později v boji o jejich obnovení.

Recepty na základě Henny

Je to důležité! Pro ošetřovací masku použijte bezbarvý (bílý) prášek a pro další barvení obvyklé (iránské).

Suché vlasové směsi

 • S oleji a avokády

Přidejte malé množství avokádové buničiny a ricinového oleje + lopuch (1 lžičku) do vařeného lavsonového prášku. Doba trvání návštěvy - 1 hodina.
Tato maska ​​dokonale zvlhčuje suchou pokožku hlavy, odstraňuje lupy a odstraňuje vlasy ze stavu elektrifikace.

 • S citrónovou šťávou, tvarohem a vejcem

Rozpusťte nátěr (30 g) s čerstvou citronovou šťávou (dvě lžíce), přidejte do směsi šlehaná žloutky (dvě) a nasekaný tvarohový tvaroh (dvě polévkové lžíce). Doba trvání masky je 40 minut.
Tento produkt má vynikající hydratační a výživné vlastnosti.

Výrobky s mastnými vlasy

 • S citrónovou a modrou hlínou

Odděleně zředte zeleninový prášek (jedno sáček) a modrý jíl (čtyři lžíce). Smíchejte tyto dvě směsi citrónovou šťávou (z jednoho citrusu). Doba trvání akce je půl hodiny.
Tento nástroj ušetří vlasy před nepříjemným leskem a rychlým znečištěním.

Smíchejte vaječné bílé, šlehané na pěnové podmínky a zředěný lonsonia prášek (dvě lžíce). Doba trvání procedury je 30 minut.
Taková maska ​​zázračně ulehčí vaši prameny ze stratifikace, normalizuje mazové sekreci a nasytí zámky potřebnou výživou.

Masky pro růst vlasů

 • S kefírem a máslem

Smíchejte zředěný zeleninový prášek s kefírem (čtvrtý šálek) s bobovým olejem (americká vavřice) (pět kapek). Doba trvání procedury je 40 minut.
Tato maska ​​dokonale posiluje kořeny a aktivuje růst vlasových prutů.

 • S aloe a avokádovým džusem

Smíchejte bezbarvý prášek (pár polévkových lžiček), šťávu z aloe (jedna polévková lžíce) a zralé avokádo (jedna polévková lžíce ovocné šťávy). Doba trvání masky je 20 minut.
Toto složení umožňuje posilovat vlasové folikuly a stimulovat růst vlasů, stejně jako přidávat vlasy.

Směs proti vypadávání vlasů s medem, vejcem a olivovým olejem a lopuchu

Nakreslete barvu (150 g), přidejte do něj bičové žloutky (dva), med (jeden lžičku) a olivový + lopuchový olej (dvě lžíce) a vše dobře promáčte. Maska se aplikuje po dobu půl hodiny.

Maska proti lupům s citronovou šťávou, eukalyptem a ricinovým olejem

Vařená henna (pár polévkových lžiček) důkladně promíchejte citrónovou čerstvou šťávou (dvě lžičky), ricinový olej (jedna polévková lžíce) a eukalyptový olej (několik kapek). Aplikujte na vlasy po dobu 30 minut.

Mix pro plynulost vlasů s kefírem

Rozpusťte lonsoniya prášek (dvě lžíce) v teplém kefír (půl šálku) a nechte ohřát asi čtvrt hodiny. Doba trvání masky je 40 minut.

Suchý henna šampon

Jedná se o vynikající terapeutické a profylaktické činidlo proti vypadávání vlasů a pro aktivní růst vlasů, které se velmi snadno připravuje doma.

Vezměte tyto přísady: bezbarvý prášek (dvě lžičky), dětské mýdlo (50 g), zelený čaj / bylinný odvar (50 g), rašelinový olej (1 polévková lžička), keratin a hedvábný protein ). Třepete mýdlový čaj + čaj / vývar ve vodní lázni, promíchejte s dalšími přísadami. Smíchejte celou směs velmi jemně, vyhněte se tvorbě bublin a nalijte ji do forem (předem ošetřte je alkoholem). Když se šampon ochladí, uvolněte ho z formy a umístěte jej na suché místo pro sušení a infuzi. Váš domácí šampon na bázi henny je připraven.

Stříkací masky pro ošetření vlasů

Použití lékařských masky pro vlasy doma je účinným způsobem, jak léčit vlasy, ale ne každý má rád práce spojené s jejich výrobou. Pro správné použití masky je zapotřebí seznámit se s komplikací použití směsí, stejně jako s určitými zkušenostmi s použitím jednotlivých složek. Proto, aby se ušetřilo času, nebo kvůli nezkušenosti, že neškodí vlasům, si ženy a muži vyberou pohodlnější, připravené k použití terapeutické směsi ve formě spreje:

 • Přípravka na vypadávání vlasů a jejich obnovení Ultra Hair System
 • Lék na plešatost a obnovení hustoty vlasů Azumi
 • Stříkací maska ​​pro obnovu vlasů Glam Hair

Tyto nástroje, jako domácí masky, jsou založeny na bezpečných přírodních složkách, ale účinnost některých z nich je podpořena inovativními molekulárními složkami.

V dnešním životě, naplněném všemi druhy negativních jevů, je velmi důležité zachovat zdravé a luxusní vlasy. Henna vlasové masky jsou univerzální, protože mohou "oživit" i nejslabší a nejvíce poškozené vlasy a naplňují ji vitální energií. Proto byste neměli věnovat čas a peníze na salonní procedury - můžete sami vycítit sen o klenuté kaskádě lesklých kudrlin.

Henna vlasové masky: 16 recepty pro každou příležitost

Bezbarvá henna má mnoho užitečných vlastností. Různé masky založené na něm jsou schopny urychlit růst vlasů, aby byly silné a atraktivní.

Henna je vhodná pro všechny typy vlasů, je-li správně použita a přidávají vhodné přísady. Může být použit v každém věku. Navíc můžete zavolat malé náklady na hojivý prášek.

Složky bezbarvé henny

Přírodní bezbarvá henna je vyrobena z husté kasy. Listy se suší a rozdrtí na prášek. Nic víc není přidáno. Barevná henna je vyrobena z lavsoniya keře a tyto prášky nemají nic společného kromě jména.

Užitečné složky bezbarvé henny:

 • emodin dává vlasům lesk;
 • Pisalen pomáhá eliminovat lupy;
 • rutin posiluje vlasy;
 • Chrysophanol bojuje s bakteriálními a plísňovými infekcemi;
 • karotena obnovuje poškozené oblasti pokožky hlavy;
 • Ceaxanthin zabraňuje spadu;
 • betain zvlhčuje pokožku hlavy, eliminuje vyčerpání a suchost;
 • Vitamín C se podílí na syntéze kolagenu, který podporuje růst vlasů na úrovni buněk.

Tento hojivý nástroj neobsahuje škodlivé komponenty, ale může být používán všemi.

Užitečné vlastnosti

Co dělá tyto práškové vlasy:

 • obnovení, posilování vlasů;
 • lesk, pružnost, tloušťka a objem;
 • prevence koncových úseků;
 • boj proti lupům a seborrhea, antimikrobiální účinek;
 • hydratace pokožky hlavy;
 • proniká do vlasů, obklopuje, zesiluje;
 • pomáhá při léčbě alopecie;
 • normalizuje tvorbu kožního mazu, zůstává hlava delší dobu čistá.

Kdy použít hennu

Bezbarvá henna je užitečná, pokud:

 • vlasy jsou matné, křehké, slabé, bez života;
 • mastná a dehydratovaná pokožka hlavy;
 • mít lupiny nebo seboroickou dermatitidu;
 • existuje zánět a poškození pokožky hlavy.

Levná bezbarvá henna pomůže vyřešit všechny tyto problémy. Nahradí drahé a nepřirozené nákupy.

Pravidla procedury Henna

Chcete-li získat požadovaný výsledek, nezapomeňte zvážit některá pravidla:

 1. Použijte pouze prášek s normální trvanlivostí. Potřebujete si koupit kvalitní produkt v důvěryhodném obchodě. Dobrá henna by měla být jemně mletá, bez hrud.
 2. Pro viditelné problémy s vlasy nebo pokožku hlavy, průběh masky s hennou - 10-15 procedur. Pro profylaxi stačí 5 aplikací.
 3. Pro krátké vlasy až po ramena je dostačující jedno sáček (25 g), pro dlouhé jsou potřebné dvě sáčky (50 g). Pro muže nebo ženy s velmi krátkým účesem je dostatečná polovina vaku.
 4. Prášek zředit ve vroucí vodě nebo velmi horké vodě do stavu střední hustoty. Je lepší používat balenou nebo pramenitou vodu. Voda z vodovodu obsahuje těžké a škodlivé látky. V některých případech se doporučuje opláchnout pokožku a vlasy čistou vodou po každém sprchování nebo umytí, aby se umyly všechny škodlivé látky.
 5. Při aplikaci používejte rukavice k ochraně rukou.
 6. Aplikujte trochu chladné látky po celé délce a protřepte pokožku hlavy. Vlasy by měly být čisté a mírně vlhké. Pokud je maska ​​vyrobena pro vlasy, mastná u kořenů, ale suchá na špičkách, kompozice se aplikuje ne dále než 3-5 cm od kořenů.
 1. Obal zabalte ručníkem nahoře.
 2. Doba expozice je v průměru 25 až 60 minut, v závislosti na pocitu a závislosti.
 3. Několikrát vypláchněte s tekoucí vodou, protože je obtížné vyčistit částice.
 4. Nepoužívejte hennu po nebo před perming nebo malování kudrlinky s chemickými barvami. Na bělené vlasy hena přináší špinavý nazelenalý odstín.
 5. Pokud se do masky přidávají další složky (kefír, vejce atd.), Měly by být čerstvé a přirozené.

Masky recepty

Existuje velké množství masky pro vlasy z henny pro různé problémy.

Maska s hennou posilovat

 • zředit požadované množství prášku v předehřáté syrovátce na hustou smetanu;
 • nechte 15 minut, protože med ztrácí své vlastnosti, když je velmi horký;
 • mixujte s 10 g medu;
 • aplikujte na vlasy, umyjte po 40 minutách teplou vodou.

Pro zvlhčení

 • hustě rozpusťte henu ve vroucí vodě, nechte na čtvrt hodiny;
 • přidejte strouhanou malou okurku a lžičku zakysané smetany;
 • distribuovat po celé délce, zbytky kořenům;
 • umyjte si vlasy bez šamponu za hodinu.

Masky pro potírání mastnoty

Maska s kefírem

 • kombinujte hennu a 100 g teplého beztučného kefíru;
 • aplikujte po ochlazení na kořeny, zbytek prodlužte délku;
 • umyjte si vlasy šamponem za půl hodiny.

Maskovací maska

 • směs prášků z henny a bílé hlíny ve stejných poměrech, zředí se hustě ve vroucí vodě;
 • přidat citronovou šťávu do stavu silné smetany;
 • většina z nich je položena na kořeny, zbytek je rozložen podél délky;
 • Po 20 minutách opláchněte teplou tekoucí vodou.

Z videa se naučíte mírně upravený recept:

Proti spadu

 • přidejte do prášku určitou vodu, aby vznikla velmi hustá hmota;
 • mírně vychladnout, přidá se 50-60 g olivových a ricinových olejů;
 • trvá 10 minut, aby byla henna důkladně nasycena oleji;
 • odkapávejte trochu rozmarýnového oleje;
 • nechte hodinu na hlavě, omyjte šamponem.

Pro poškozené vlasy

 • kombinujte hennu s vroucí vodou do hustého stavu;
 • nalijte 30 g ricinového oleje a 1 avokádové ovoce zmačkané do kaše;
 • distribuovat výslednou kompozici v délce;
 • umyjte si vlasy za půl hodiny.

Zrychlit růst

Bylinná maska

 • připravte infuzi nebo ozdobení listů březové, kopřivy, kořene lopuchu a kořene;
 • prášek míchat s horkým vývarem a nechat mírně vychladnout;
 • namočte na hlavu po dobu půl hodiny, opláchněte vodou bez šamponu.

Můžete přidat trochu skořice nebo několika kapek citrusového oleje. Tyto složky zvyšují aktivitu vlasových folikulů.

Hořčičná maska

 • zředěte prášek ve vodě, přidejte lžíci hořčice;
 • nalijte 60 ml lopuchového oleje, po ochlazení aplikujte na kořeny, rozdělte pozůstatky po délce;
 • důkladně opláchněte hlavu po 20-30 minutách.

Univerzální maska

  • kombinujte hennu s vroucí vodou do husté smetany;
  • pokles složení trochu oblíbeného silice;
  • držte na hlavě 45-60 minut, opláchněte bez šamponu.

Další možností je podívat se na video:

Lupka masky

 • kombinovat henna prášek, 1 polévková lžíce. l zemní hřebíček, 1 lžička. olivový olej, 60 ml koňaku;
 • smíchejte směs do pokožky hlavy, nechte půl hodiny a opláchněte vlasy šamponem;
 • když se okamžitě podezírá podráždění.

Pro lesk a hustotu

 • kombinujte hennu a vroucí vodu, ochlaďte 15-20 minut;
 • přidat 50 ml jojobového oleje a 1 kuřecí žloutku;
 • nechte alespoň hodinu, opláchněte šamponem.

Z rozdělených konců

Způsob výroby:

 • připojte hennu, 3 polévkové lžíce. l drcené sušené listy z kopřivy a 2 lžičky. hořčičný prášek;
 • nalijte vroucí vodu do husté smetany a počkejte 15-20 minut;
 • šířit po délce, vydrží půl hodiny, opláchněte šamponem.

Pro mastné vlasy

 • prášek zředíme vroucí vodou do hustého stavu, přidáme 30 ml citronové šťávy a 5 g medu;
 • cool, aplikujte po dobu 30-40 minut;
 • rozpusťte grapefruitový džus ve vodě, opláchněte vlasy po mytí.

Pro suché vlasy

Recept číslo 1

 • hustě vařte prášek vroucí vodou;
 • zředěný v broskvovém nebo meruňkovém oleji do stavu střední hustoty;
 • přidat několik kapek ylang-ylangového oleje;
 • po hodině promyjte šamponem.

Číslo receptury 2

  • zředěná henna v horkém mléce, ochlaďte 5 minut;
  • nalijte 1 polévkovou lžíci. l med, důkladně promíchejte;
  • po celé délce, nechte hodinu;
  • umyjte vlasy šamponem v chladné vodě.

Recept číslo 3

Pokud jsou vlasy zbarveny hennou

Recept číslo 1

 • zředit hennu ve vařící vodě, přidat žloutek a 30 g kefír;
 • aplikujte po dobu půl hodiny, umyjte pod tekoucí vodou;
 • výsledek fixujte vodou a citronovou šťávou.

Číslo receptury 2

 • kombinujte prášek henny, 2 žloutky, 80 g tvarohu s nízkým obsahem tuku a 60 g citronové šťávy;
 • šíří po délce a vydrží 40-50 minut, použijte šampon.

Tónovací maska ​​pro šedé vlasy

Pro získání odstínu jsou nezbytné barvicí složky. Recept na červený odstín:

 • na částečný prášek s horkou řepnou šťávou, trvat 10 minut;
 • vydrží 60-90 minut.

Čokoládový recept:

 • vařte silnou kávu, nalijte henu;
 • aplikujte po dobu 60-90 minut.

Reddish odstín:

 • vařte cibulovou kůru po dobu půl hodiny, rozpusťte henu v bujónu;
 • aplikujte po dobu 50-60 minut.

Zlatá barva:

 • kombinujte hennu a silný odvar z heřmánku;
 • aplikujte po dobu 1,5-2 hodin.

Pro kudrnaté kudrlinky

Způsob přípravy:

 • kombinujte žloutek, 50 g olivového oleje, 10 g medu, v lžíci henny a brandy;
 • aplikujte od kořene ke špičce, vydržte 35-45 minut;
 • umyjte si hlavu teplou vodou.

Henna - univerzální přípravek pro všechny typy vlasů se všemi problémy. Když přidáte potřebné přísady, můžete si uschnout nebo navlhčit hlavu, zbavit se lupin nebo otupělosti. Indická vlasová maska ​​s bezbarvou hennou je velmi populární po celém světě.

Pro Více Informací O Suché Vlasy