logo

Jak si umýt vlasy namísto šamponu, jak vidíte, šampon z obchodu?

V ES, kdy se chemie stala královnou věd a žádný nástroj nemůže dělat bez složitých složek, mnoho lidí se začalo snažit o setkání s přírodou. Snažíme se organizovat zdravá jídla pro sebe a děti, používat přírodní kosmetiku a vybrat si materiály pro náš domov, které nemohou být přírodou škodlivé. Závod pro přirozenost se dostal do šamponů. Ale pokud se podíváte na jejich štítky, složité názvy chemických sloučenin jsou kvantitativně před známými slovy souvisejícími s přírodou a rostlinným světem. V našem článku se pokusíme vyřešit otázku "Jak si umýt vlasy namísto šamponu?"

Co může nahradit vlasový šampon?

Dnes je obtížné si představit šamponování jiného než běžného šamponu. Ale naši předchůdci nebyli nikdy zjevně známí svým vynikajícím zdravím a krásou, jakmile se o chemii dozvědělo jen málo.

Přírodní vlasové šampony do-it-yourself recepty. Můžete je vyrobit ze šrotového materiálu: na neúplném šálku kefír, přidejte kuřecí vejce a dvě lžíce hořčičného prášku. Výsledný šampon bude tekutý. Chcete-li dosáhnout požadované tloušťky, přidejte mouku. Aplikujte směs na hodinu po celé délce vlasů. Opláchněte teplou tekoucí vodou. Takový nástroj je bezpečný a vhodný pro všechny. Kefír vyživuje strukturu vlasů, vajíčko zvyšuje jeho působení a hořčice stimuluje pokožku hlavy, aby mohla růst nových vlasů a posílit existující vlasy. Hlavní nevýhodou šamponu je vůně, kterou hořka opouští.

Moje hlava je soda. Ve sklenici vody zředte jednu lžíci sody. Pokud jsou vaše vlasy příliš mastné, přidejte ještě jednu. Výsledný roztok použijte jako šampon: opatrně jej protřete na pokožku hlavy, pak opláchněte sódu vodou a přidejte 2 lžičky na kopečku jablečného octa. Toto mytí nemá žádné vedlejší účinky, s výjimkou individuální nesnášenlivosti sody nebo octa. Jediná nevýhoda - soda není vhodná pro všechny. Některé po použití jsou vlasy suché, jiné mají pocit špinavé hlavy. Ale pokud se vám tato metoda hodí, vlasy budou rovnoměrně upravené a čisté a frekvence jejich praní bude výrazně snížena.

Moje hlava je hlína. Tato látka je hypoalergenní a nemá silný zápach. Díky velmi kvalitnímu kaolínu v jeho složení získal šampon nejenom důkladně umýt hlavu, ale také poskytl potřebnou výživu. Přidejte na dvě lžíce hlíny polovinu konvice soli, rozpusťte vše v litru teplé vody. Kompozice se aplikuje na vlasy po dobu 10-15 minut a pak se opláchne dobře. U některých lidí jsou vlasy příliš suché. Abyste tomu zabránili, můžete do šamponu přidat vajíčko nebo kefír. Snižují pravděpodobnost nežádoucích účinků.

Suchý šampon v domácím škrobu. Může být použit jako suchý šampon. Hrst škrobu osušte suché ruce na suché vlasy, po němž musí být zbytek odstraněn suchým ručníkem. Postup je bezpečný a nezpůsobuje nežádoucí účinky. Můžete také nahradit škrob s hořčičným práškem.

Maska na vlasy namísto šamponu

Mnoho lidí si myslí, že si vyberou ten nejlepší šampon pro své vlasy. V tomto článku bych chtěl mluvit o tom, jak si umýt vlasy bez šamponu. Publikováno na webovém portálu imbf.org

Hořčice se od pradávna často používá v tradiční medicíně a kosmetice. Tento přírodní produkt má celou řadu užitečných vlastností. Hořčice je nejúčinnějším stimulátorem růstu a posilování vlasů. Díky obsahu hořlavých složek v jeho složení hořčice zlepšuje krevní oběh, absorbuje přebytečný tuk a normalizuje mazové žlázy.

Hořčičné masky a šampony výrazně urychlují růst vlasů, posilují a čistí. Obzvláště užitečná je hořčice v péči o mastné vlasy.

Připravte masku tak
1 polévková lžička. zředěte lžíci hořčičného prášku s kefirem na konzistenci zakysané smetany, přidejte 1 žloutku, 1 lžičku medu a 1 lžičku rostlinného oleje.

Tato směs se nanáší na vlasy po celé délce, masíruje se, pokryje se polyethylenem a nahoře položí vlněný uzávěr. Směs udržujte po dobu 10 minut a poté opláchněte vodou.

Nebojte se. Hořčice nezanechává žádné zvláštní vůně a stopy. Je snadno umýt čistou teplou vodou.

Pravidelným používáním navrhovaného lidového prostředku výrazně zlepšíte stav vlasů a pokožky hlavy. Přejeme Vám zdraví a krásu!

Co nahradit šampon. 12 populárních receptů

Kolik vlasů používáte téměř denně na šamponování? Proč krásy 30. - 40. let minulého století ukazují nádherné vlasy, ačkoli v té době nebyly prakticky žádné šampony v moderním smyslu?

Mnozí si budou pravděpodobně pamatovat (a maminky a babičky to někomu řeknou), že dokonce i v 50. letech minulého století bylo obvyklé, aby si vlasy jednou jednou za dva týdny umyly. A každý týden mytí vlasů někteří považovali za příliš časté. Vzpomínám si, když jsem šel do školy, pak v naší rodině neděle byla den koupání a my jsme my jsme jednou mytali jednou týdně.

Téměř všechny šampony nyní obsahují propylenglykol a laurylsulfát sodný, dva nejškodlivější chemikálie. Je dokázáno, že vysušují pokožku, negativně ovlivňují játra, poškozují oči a také zhoršují paměť. Jakmile jsem se rozhodl koupit dětský "měkký" šampon - myslel jsem, že jsou méně škodlivé látky. A to bylo špatné - laurylsulfát sodný v přípravku byl na prvním místě. Buďte opatrní.

Nakonec mě přesvědčila, abych zkusila "život bez šamponů" fotografie z 30. a 40. let minulého století. Krásy těchto let demonstrují luxusní vlasy, zatímco stojí za to, že v moderním smyslu tohoto výrobku nebyly šampony! Zvláště v Rusku. Obecně platí, že až do třicátých let ženy nevyužily šampon. Bylo rozhodnuto umýt vlasy mýdlem a vodou jednou za čtrnáct dní, a ještě dříve, na začátku století, vlasy byly mytovány jednou měsíčně. Fotografie z těch let však neukazují, že vlasy žen v té době nějak potřebovaly častější mytí. Tak proč musíme každodenně umýt vlasy, pokud vypadají vlasy těchto žen husté a lesklé bez dalších stylových výrobků?

Každodenní mytí zbavuje vlasy přírodních olejů, které poskytují lesk a ochranu, agresivní chemikálie, které vytvářejí šampony, ředí vlasy a uschnou pokožku hlavy. Takový problém, jako je lupy, je částečně také důsledkem častého používání šamponů, opět se zeptat své babičky o lupy v minulém století a neslyšela. Čím častěji umyjeme vlasy šamponem, tím více ztrácíme přirozený mazu a my jsme nuceni vyrábět novou sílu a vyrovnat ztrátu. Proto se vlasy moderních žen stávají mastnou již 24 hodin po umytí. Kruh zavírá: více tuku - častější mytí a častější mytí - více tuku. Navíc s věkem produkce tuku poněkud zpomaluje a ženy nad 40 let dostávají obrovský problém suchosti, který se zhoršuje každodenním mytím hlavy.

Jaké je řešení? Ano, vzniká otázka - jaké je řešení? Neumývejte vlasy jako hygienické. Znečištění životního prostředí je nyní silnější než dříve a tím více nebudete moci opouštět prací prostředky. Zkoušel jsem to: odmítnutí zakoupených pěnivých šamponů, používání přirozených receptů a co nejméně. A teď oznamte, co jsem udělal.

Jaké domácí recepty nahradí zakoupené šampony? Takže pokud se vzdáváte šamponů, musíte je něco nahradit. Použil jsem pouze jeden recept, ale jsou mnohem víc. Proto zkrátka vám nabídnu výběr z několika dostupných receptů:

1. Soda. Můžete si vzít tolik sody, jak to zapadá do dlaně, přidávejte vodu a umyjte kořeny vlasů s touto kaší. Můžete si připravit směs dlouhotrvajícího působení. Chcete-li to provést, nalijte polovinu sklenici sody do lahve a přidejte 4 šálky teplé vody. Dobře se protřepte a udržujte v koupelně. Jeden z populárních receptů na omývání vlasů se sodou je následující: s výše popsaným složením masírujte pokožku hlavy, opláchněte teplou vodou a opláchněte přírodním octem. Jedná se o takzvanou cikánskou metodu. Je třeba ocot - šálku čtvrtiny, pokud máte krátké vlasy a půl šálku, pokud máte dlouhé vlasy. Nemusí si zvyknout na mytí vlasů okamžitě, ale asi za tři až čtyři týdny se přizpůsobí vlasům a vlasy se neuspíjí víc než jednou týdně. (Dávejte pozor na sódu a ocot - vlasy můžete vyschnout).

2. Mýdlo. Koupit tekuté mýdlo v obchodě s organickou kosmetikou, v lékárně nebo od těch, kteří vyrábějí domácí mýdlo. Smíchejte toto mýdlo s vodou stejným dílem, ale je lepší používat různé bylinné čaje místo vody, které dávají velkou vůni. Přidejte dvě čajové lžičky oleje z čajovníku, pomáhá se zbavit lupů a dokonce i vši. Kompozice je připravena.

3. Aloe vera. Velmi jednoduchá - jemně masírujte šťávu z aloe vera do pokožky hlavy. Tato metoda je také dobrá, protože eliminuje lupy, zabraňuje ztrátě vlasů, zvyšuje průtok krve a normalizuje hladinu pH.

4. Kalendula. Dejte sušené neplodné květiny do nádoby (můžete si připravit, nebo si můžete koupit v lékárně), přelijte olivový olej přes to tak, že pokrývá květiny. Těsně těsně uzavřete a uchovávejte na tmavém místě po dobu 2 týdnů, třeste se každý den. Poté napněte olej, přidejte vitamín E (přírodní konzervační látka) a použijte ho jako běžný šampon. Mnoho lidí ví o výhodách olivového oleje, ale nealkohol dodává protizánětlivé, antifungální a antiseptické vlastnosti.

5. Kokosový olej. Vynikající vůně a péče o vlasy. Smíchejte kokosový olej s bylinkovým čajem, masírujte na pokožku hlavy a opláchněte, vlasy budou lesklé a hedvábné.

6. Téměř šampon. 1-2 lžíce. l bazalka, kopřivu nebo pampelišku, sklenici čisté vody, toaletní toaletu o objemu 60 ml nebo lepší tekuté mýdlo (prostě zkontrolujte, zda se jedná o škodlivé látky), od 15 do 60 kapek esenciálního oleje, který je pro vás vhodný, například cedr, 1 polévková lžička. některé rostlinné oleje (slunečnice, cedr). Proveďte odvar nebo infuzi bylin a přidejte všechny ostatní složky, dobře promíchejte. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin. Pokud jsou vaše vlasy mastné, množství oleje může být sníženo, pokud je suché, zvyšte. Tento šampon lze uchovávat v chladničce po dobu jednoho týdne. Pokud v době přípravy do směsi přidejte jednu čajovou lžičku vodky, pak se doba skladovatelnosti zvýší na 3-4 týdny.

7. Maskovací šampon bez mýdla. Vezměte 1 polévkovou lžíci. lžička hořčičného prášku, zředěte na konzistenci zakysané smetany s kefírem, přidejte 1 žĺtko, 1 lžičku medu, 1 lžičku rostlinného oleje, aplikujte tuto směs na chaotické vlasy po celé délce a na kůži, masírujte, zakryjte polyethylenem a na vrchní části víčka. Zachovejte směs, dokud budete tolerovat, nejlépe 15-20 minut. Potom opláchněte vodou. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin. Účinek: stimulace vlasových folikulů, průtok krve do pokožky hlavy, další výživa. Nebo tato volba pro mastné vlasy: zředte 1 lžíci hořčice ve 2 litrech teplé vody. Umyjte si vlasy a opláchněte nejlépe infuzi bylin: nopičák, kopřivu, třezalku tečkovanou, plantain. Vezměte 4 polévkové lžíce směsi, nalijte 2 litry vroucí vody, nechte ji stát 30 minut, napněte.

8. "Obilí" bez mýdla. Vezměte 4-6 kusů černého chleba (v závislosti na délce vlasů), vložte do hromady v kontejneru, přetřete přes něj vařící vodu a nechte ji přes noc. Ráno budeš mít chlebovou kaši a umyješ si hlavu. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin. Účinek: čisté, lesklé vlasy. Nebo podobný recept na mastné vlasy: 150 g žitného chleba vroucí vodou. Gruelova "pěna", držte 5-10 minut. Pak důkladně opláchněte vlasy vodou. Chcete-li jim dát nádherný lesk, opláchněte je listy břízy.

9. Šampon pro střední vlasy. 1 žloutek a půl šálku kefír. Pokud jsou vlasy dlouhé nebo silně znečištěné, může se zvýšit množství žloutek a kefír. Smíchejte směs do vlasů, opláchněte a pak opláchněte alkalickou vodou (3 litry vody s polovou lžičkou sody). Můžete také opláchnout vlasy bylinným odvarem nebo přidat poloviční lžičku nějakého rostlinného oleje. Tento recept není vhodný pro žádné vlasy. Může být použita jako maska ​​na vlasy před pravidelným šamponováním.

10. Umyjte si vlasy kyselým mlékem. Starý lidový lék na mytí vlasů je kyselé mléko. Od starověku mnoho lidí ze Střední Asie používalo pro tento účel produkty mléčné kyseliny. A teď si umývají hlavu s jogurtem, kefírem, srvátkou. Výrobky z kyseliny mléčné vytvářejí mastnou fólii, která chrání vlasy před poškozením alkalickým roztokem, který vzniká po rozpuštění mýdla ve vodě. Je nutné vzít například jogurt, velkoryse navlhčit hlavou, pokrýt ji polyethylenovou šatkou a nahoře froté ručníkem. Po 25 až 30 minutách opláchněte vlasy v pěně přebytečného toaletního mýdla, jako je "Baby", důkladně opláchněte teplou vodou a poté okysejte (1 lžíce octa ve 2 litrech vody).

11. Mytí hlavy odvaru myanyanki drogy. Dvě balení mýdlových misí (200 g) nalijte dva litry vody a vaříme půl hodiny. V této vývaru si umyjte vlasy bez mýdla a šamponu, opláchněte čistou vodou nebo ještě lépe - extrakt z heřmánku, pokud jsou vlasy světlé a odkapání dubové kůry - pokud je tmavé.

12. Mytí vlasů s napíchnutím. 1 polévková lžíce dýně nalít 2 šálky vařící vody, nechte 2 hodiny. Napuštěná infuze k mytí vlasů bez mýdla po dobu jednoho měsíce. Tento nástroj se používá k odstranění lupů.

Recepty mohou stále mít za následek mnoho. Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat při použití přírodních šampónů, je, že účinek se nezobrazí okamžitě a že je třeba opláchnout vlasy infuzemi bylin nebo změkčit tvrdou vodu z vody z jablečného octa.

A teď budu vyprávět o svém životě bez šamponu. Experiment začal takto: třikrát týdně jsem si umyla vlasy se směsí sody a vody (1 polévková lžíce na 1 šálek vody, zvýšení koncentrace sodíku není žádoucí). Jemně masírujte pokožku hlavy se směsí. Délka vlasu se nedotkla. A potom všechny vlasy od kořene až po špičku umýt zředěným jablečným jablečným octem (2 polévkové lžíce octa v 1-2 sklenicích vody).

První týden: "Úděsné, ale budu se držet!"

Zpočátku, co mnoho blogerů krásy varuje, se vlasy přizpůsobily. A dokonce i izolované, zdá se, více tuku než obvykle. To znamená, že asi za týden byly dva chlupy skutečně tlustší. Problém však vyřešil koni, stejně jako klobouky a šátky.

Druhý týden: "Už lepší, ale stále hodně tuku"

Bála jsem se, že z vlasů bude nepříjemná vůně. Zdá se však, že to není nic jiného než blud, alespoň jsem necítil žádný zápach. Ano, a tam, kde to bude, jsem si vyčistil vlasy, umyl jsem je a česal jsem je čistým hřebenem.

Třetí týden: "Třída! Srst není tak lehká, ale je již mnohem silnější a nevyžaduje denní mytí. "

Upřímně řečeno, nejtěžší je první den. Opravdu jsem chtěl vzít voňavý a pěnivý šampon, ale trval jsem a poté, co se stal snadnější a lepší, někde na devátém dni. Někdy jsem je umyl každých 3-4 dny se sodou, někdy jsem je opláchl vodou, několikrát s kondicionérem s vodou, někdy jsem přidal několik kapek čajového oleje nebo olivového oleje do sody.

Čtvrtý týden: "Co potřebujete! Nyní je na dotek lesk, zdravý vzhled - čistý hedváb! "

První změny jsem si všiml po třech týdnech takové abstinence od šamponu. Vlasy se staly velmi příjemnými na dotek. Tak těžké, hladké. Více vlasů se znatelně zesílilo. S největší pravděpodobností je to výsledek práce s přírodními oleji, které nyní zůstávají na vlasy a při mytí nejsou umyty. Samozřejmě, žádná suchost a žádná statická elektřina a rozdělení končí a to je samozřejmé plus. Předtím se na vlasy objevila malá vlna, nyní jsou zřetelně zatíženy a neexistuje vlnobití, proto je možné metodu doporučit těm, kteří chtějí uklidnit jejich neurčité kudrnaté vlasy.

Jakmile používám vysoušeč vlasů, mé vlasy se znatelně zhoršují, takže teď cvičím pouze přirozené sušení při pokojové teplotě. Možná, že malé mínus je, že vlasy se staly poněkud temnější, je to fakt, ale to vše může být také přičítáno výsledkům práce přírodních olejů.

Dva měsíce bez zakoupeného šamponu: "Nikdy bych si nemyslela, že by to bylo tak cool. Skalpa dýchá a odpočívá, samotné dětské vlasy jsou měkké a lesklé. "

Musíte si zvyknout na "nové" vlasy. Nyní se poněkud liší. To je hedvábný, těžký, lesklý, lehce mastný na dotek, ne všechny ty pocity, jako po použití denních šamponů. Ale líbí se mi, cítím jako kůži, že krása je přirozená, živá.

Vrátím se k zakoupenému šampónu? Nevím, jen ve velmi vzácných případech. Můžu za týden cestovat, aniž bych klidně umyl vlasy. Jednou jsem si přiznal, že jsem použil šampon, opravdu jsem chtěl vůni květin. Ale pak jsem si uvědomil, jak jsem špatně, protože jsem si okamžitě vzpomněl na všechny nepříjemné pocity: suchou kůži, lehkou svědění, nějakou lupinu. Ne, jenom přirozené přísady způsobují, že mě a vlasy budu šťastní. Jsem připraven žít bez zakoupených reklamních šampónů a dokonce i bez kondicionérů. A mohu vám poradit, abyste následovali můj příklad. Pokud se bojíte prvních "tukových" týdnů - zkusit život bez šamponu na dovolené, v zemi, to stojí za to!

Co můžete umýt vlasy místo šamponu: lidové prostředky

Mnoho lidí přestalo používat šampon. A vůbec nehovoří o své nedbalosti.
Právě našli výbornou náhradu za chemické přípravky.

Reklama propaguje používání různých vlasových produktů, zaměřuje se na jejich účinnost, užitečnost a přirozenost. Ve skutečnosti jsou všechny tyto vlastnosti mnohem lepší než pravda.

O výhodách a nebezpečích detergentů

Šampony jsou zdaleka neškodné. Je to od nich, divně, že se mohou objevit lupy, vlasy oslabují a ztrácejí svůj přirozený lesk.

Jako součást většiny fondů - sírany, které negativně ovlivňují naše vlákna: suší je a zničí strukturu.

Ano, kvůli hojné pěně sírany umyjí veškerou špínu z vlasů, ale společně s nečistotami také odvádějí vlhkost, kterou kořeny potřebují.

V důsledku toho jsou kořeny vyčerpány z žízně, kůže se začíná odlupovat. A my, když vidíme lupy na ramenou, odkazujeme na špatný šampon a spěch, abychom ho nahradili novým, dražším a "efektivnějším".

Je čas pomoct si vlasy? První a nejdůležitější věc je chránit je před škodlivými účinky síranů. Takže odmítněte šampony.

Co je to mytí hlavy?

Existuje široká škála lidových léků, pomocí kterých můžete nejen obnovit své předchozí zdraví vlasů, ale také zachovat jejich ideální stav po mnoho let.

Síla přírodních prostředků

V prvních letech dvacátého století se objevil nový koncept v kosmetologii - šampon. Objev byl vyroben chemickým vědcem s hlasitým příjmením Schwarzkopf.

Ale otázka zní: "Jak se lidi podařilo bez šamponů před tím?"

Jinak nevěděli o magickém tajemství moci vlasů. Koneckonců, vlasy minulých lidí byly silné, lesklé a svěží.

Víte, jak udělat doma kávu? Některé jednoduché, ale účinné recepty jsou popsány v užitečném článku, který vám doporučujeme přečíst.

Jak si vařit nejlepší péče na obličej doma je napsán v tomto článku.

Ženy byly slavné svými dlouhými, přiléhavými prýmky, zatímco muži rostli vlasy a vykřikovali se, kudrnatými a krásnými.

Ve skutečnosti nebylo žádné zvláštní tajemství. Lidé se právě naučili používat to, co bylo k dispozici, aby si umyly vlasy. Toto je:

 • soda,
 • kuřecí vejce
 • mouka,
 • ricinový olej
 • ocot,
 • mýdlo
 • mléko a další.

Všechny tyto přísady zlepšily kvalitu každé srsti tak, že nikdo dokonce nepřemýšlel o umělých šamponech.

O několik let později, po úsilí chemiků, se objevily nepřirozené šampony, lidé se začali zajímat, začali kupovat nejrůznější výrobky a vyzkoušeli je na vlasy.

Reklamní slogany a živé pozemky, které byly vysílány v televizi, zaznamenaly hlavy naivních občanů a brzy lidé zcela přešli na umělé prostředky, zcela zapomínají na přírodní.

Ale jak čas pokračoval, prokázal se destruktivní vliv obsahu atraktivních sklenic.

Zde si všichni pamatovali výjimečné zásluhy z přírodních darů a výrobků.

Dnes se ženy a muži postupně vracejí k jejich užívání, a proto:

 1. Kůže hlavy a vlasů se živí vitamíny a příznivými mikroelementy.
 2. Nadbytečné množství neprochází strukturou vlasů a není absorbováno do pokožky.
 3. Buňky nejsou kontaminovány toxiny.
 4. Žádný návykový šampon.
 5. Pramínky svítí a neztrácejí přirozenou barvu.
 6. Žádné lupy.
 7. Konce vlasů se přestávají rozštěpovat.
 8. Vlasy se stávají silnými a prakticky nevypadají.
 9. Můžete si umyt vlasy méně často, protože zůstávají čisté po dlouhou dobu.

Lidové recepty na praní vlasů

Stává se, že po použití lidového léku se zdá, že účinek není dostačující.

Nepotřebujete panika předem: je zřejmé, že recept nebyl pro vás nejlepší a stojí za to vyzkoušet něco jiného.

Víte, jak jednou a navždy sami odstraňovat vlasy na intímních místech? Chcete-li se naučit, postupujte podle odkazu na stránku a přečtěte si užitečný materiál.

Jak odstranit nechtěné vlasy na obličeji je napsáno zde.

Naštěstí existuje spousta přírodních zdrojů. Podívejte se, až zjistíte, že nejvhodnější pro vaše vlasy.

Analyzujeme hlavní.

Recept číslo 1: Soda

Míchat 400 ml sody ve třech litrech teplé vody. Bude to pohodlnější, abyste si udělali mísu.

Když se soda úplně roztaví, ponořte vlasy do vody a po 3 minutách vyjměte.

Poté musí být prameny lehce masírovány, ale aby se neroztrhly.

Jako kondicionér použijte jablečný ocet rozpuštěný ve vodě.

Podle dalšího receptu je nutné připravit kaši s vodou a masírovat ji do vlasů, aby se vytvořila malá pěna.

Opláchněte znovu octem.

Recept číslo 2: Mýdlo

Samozřejmě, že je nejlepší udělat si to doma, pokud máte, samozřejmě, dovednosti na mýdlo, které jsou nyní velmi populární.

Připravené tekuté mýdlo je třeba smíchat s vodou, přidat čaj, naplněný bylinkami, 10 kapek broskví, ricinový nebo levandulový olej (na 1 litr tekutiny).

Nástroj pomůže vypořádat se s lupinami a u malých dětí odstraňuje vší.

Recept číslo 3: Vejce

Chcete-li si umyt vlasy, nebudete potřebovat celé vejce, ale pouze jeho žloutek.

Pokud vaše vlasy trpí nadměrným obsahem tuku, bude následující recept:

 • Smíchejte jeden surový žloutek s 50 mililitry citronové šťávy a protřete vlasy.

Pokud vlasy postrádají vlhkost, připravte směs žloutek, okurkové šťávy (čtvrtinu šálku) a nerafinovaného olivového oleje ve výši 2 velkých lžic.

Můžete odstranit nepříjemný zápach vypláchnutím vlasů jablečným jablečným octem rozpuštěným ve vodě.

Recept číslo 4: Hořčice nebo hořčičný prášek

U mastných vlasů míchat prášek v objemu 2 lžíce ve vodě (500 ml).

Šampon je připraven!
Jediná negativní - nedává pěnu.

Ale skvělé bojuje s tukem.

Hořčice vypláchněte okamžitě po umytí a nejlépe úplně, jinak se změní na bílé "peří" a vypadá jako lupy.

Recepty č. 5: Kolena a netopýr

Tyto rostliny pomáhají vypořádat se nejen s lupinami, ale také se svěděním a slabými vlasy.

Nejlepší je použít nápravu třikrát týdně.

Obě složky jsou pořizovány ve stejném poměru a vařeny.

Po ochlazení vývaru můžete okamžitě umýt vlasy. Oplachování není nutné.

Recept číslo 6: Aloe

Potřebujete listy, rostoucí od dna.

Vezměte největší a nejhrubší, vložte do chladničky po dobu 14 dnů.

Po vypršení termínu vytlačte džus z nich a masírujte do pokožky hlavy.

Nástroj dokonale odstraňuje znečištění, posiluje kořeny a zabraňuje vypadávání vlasů.

Recept číslo 7: Oleje

Odkazuje na bylinné:

Příprava na ně není obtížné.

Chcete-li to udělat, jemně nakrájejte listy a květiny uvedených rostlin, vložte je do nádoby a nalijte olivový olej nahoře. Je žádoucí, aby byl nerafinovaný a lehce vyhřívaný.

Spousta oleje se nevyžaduje, jen aby pokryla trávu.

Položíme víčko na nádobu a vyjměte ji na temném místě, kde není teplo. Například ve skříňce na balkoně.

Každý den se banka musí dostat a otřásat.

Po dvou týdnech vyjmeme nádobku znovu, přeskočíme její obsah do láhve, nalijeme 3 velké lžíce vitaminu E a začneme ji používat.

Tento recept poskytuje vynikající výsledek: olivový olej vyživuje vlasy vlhkostí, byliny ošetřují bolavé prameny.

Je důležité neupravovat použití popsaných prostředků s použitím konvenčního zakoupeného šamponu.

Recept číslo 8: Želatina

 • želatina - 1 velká lžička,
 • voda - 3 velké lžíce.

Prášek naplňte vodou a nechte v tomto stavu 40 minut.

Po vložení nádoby se směsí do vodní lázně a zahřívání, dokud se všechny krystaly nerozpustí.

Nakonec přidejte kuřecí žloutku, lžíci pravidelného šamponu, vše důkladně promíchejte a aplikujte na prameny.

Po 10 minutách mou hlavu.

Díky bílkovině obsažené ve složení tohoto nástroje se vlasy stávají silnějšími.

Recept číslo 9: Med a heřmánek

 • suché heřmánkové květy - 4 velké lžíce;
 • vroucí voda - 200 ml;
 • Med - 1 malá lžíce.
 • Květy nalijte vroucí vodu, stájte jednu a půl hodiny, projdeme si plátky, rozmícháme med.

  Předmyjte si vlasy, osušte je ručníkem.

  Aplikujte agenta a nechte jej půl hodiny. Pak si umyjte vlasy.

  Pokud jsou vlasy normální, postup opakujte každé dva týdny, pokud je mastné, ošetřujte je jednou za 7 dní.

  Recept číslo 10: Banány

  Polbanana (uprostřed), aby se posunula do mixéru nebo prošla sítem, aby se dostala do nepořádek.

  Vložte citronovou šťávu a přidejte jeden surový žloutek.

  Šampon dává bohatou pěnu, nevyžaduje oplachování, perfektně léčí vlasy, zpomaluje a zpomaluje ztracený lesk.

  Recept číslo 11: Řepa

  Jeden kořen pro přípravu infuze bude stačit.

  Řepa se musí umýt, oloupat, nakrájet na kusy a dát do velké nádoby s vodou (jeden a půl litru).

  Když se prostředek naplní, umyjte vlasy přírodním šamponem.

  To znamená, že řepný roztok bude používán místo obyčejné vody.

  Recepty č. 12: petržel a kolečko

  Tyto dvě složky jsou skvělé proti lupům.

  Podle receptury, petržel by měl být naplněn ricinovým olejem (mimochodem, pokud ne, můžete použít pravidelné zeleniny).

  Petržel by měl být pětkrát méně oleje.

  1. Přísady umísťujeme do misky a zahříváme ji ve vodní lázni po dobu půl hodiny.
  2. Poté procházíme sítem. Používáme pouze v teplé podobě.
  3. Aplikujte směs na vlasy na kořeny a protřepte krouživým pohybem.
  4. Postup by měl být prováděn jednou za dva dny. A tak - 15 recepcí.

  Pokud účinek po prvním kurzu nepřijde, počkejte tři týdny a opakujte.

  Recept číslo 13: Kvasnice a kefír

  Kvasinky budou potřebné syrové, kefír - s jakýmkoli obsahem tuku.

  Komponenty je třeba připojit a držet trochu ve vodní lázni.

  Když se směs změní na želé, musí se nanášet na prameny a po hodině se umyt.

  Recept # 14: Clay

  Doporučuje se použít ten, který je prodáván v lékárně.

  • 1-2 velké lžíce jílu by měly být rozpuštěny ve vodě,
  • smíchejte poloviční lžíci soli
  • Přidejte mleté ​​mandle nebo rozdrcené semena.

  Kůže hlavy je pozoruhodně živena tímto lékem, respektive, vlasy rostou lépe.

  Na závěr

  Dokonalé a současně velmi jednoduché recepty přírodní šampony umožní důkladně léčit nemocné vlasy znovu získat sílu unavené prameny k obnovení obarvený a podrobeny chemickým trvalé ondulaci kadeře.

  Chcete-li důvěřovat nebo neinvestovat šampony na základě chemických složek? Jak si umýt vlasy bez poškození vlasů a něco jiného, ​​dozvíte se od autorů videa.

  Chcete vědět, jak můžete efektivně umýt vlasy namísto šamponu?

  V poslední době stále více lidí odmítá uchovávat šampony a začne používat lidské prostředky k praní vlasů. A tito lidé mohou být srozuměni, protože mnoho šamponů obsahuje drsné a vysušující sírany, které jsou pro kadeře velmi škodlivé. Ano, tyto výrobky jsou opravdu schopné umývat vlasy, ale silně narušují přirozenou mikroflóru pokožky hlavy a vyvolávají lupy.

  Abyste se nemuseli vystavit nadměrnému chemickému zásahu, měli byste začít mycí vlasy bez šamponu a přepínat na přírodní vlasové mycí prostředky. Chcete vědět, co chcete nahradit šamponem? Přečtěte si.

  Proč léčebné prostředky lépe?

  Šampon je relativně nový hygienický výrobek, který se objevil až na počátku minulého století. Tato skutečnost však vůbec neznamená, že až do této doby lidé nepletili hlavy. Již před prvním šamponem na regálech obchodů se muži a ženy po celém světě umyli pomocí hořčice, sody, bylin a dalších přírodních produktů.

  Dnes se vracíme do zapomenutých receptů, lidové prostředky na mytí hlavy se stávají stále oblíbenějšími, protože mají řadu výhod:

  • prameny jsou méně znečištěné;
  • lupy zmizí;
  • buňky nehromadí toxiny;
  • kudrlinky získávají přirozený lesk a jasný odstín;
  • zrychlený růst vlasů;
  • výrazně snížila ztrátu vlasů.

  Jak můžete vidět, mytí vlasů bez šamponu pomáhá našim kudrlinkám obnovit vitalitu a přírodní krásy. Dovolte nám a my se pokusíme vstoupit do módní vlny přirozeného a zdravého životního stylu a pokusit se umýt vlasy přírodními prostředky. Existuje mnoho receptů na přípravu čističek, ale nejdříve se musíte seznámit s některými nuancemi.

  Užitečné tipy

  Chcete-li zvýšit efektivitu domácích prostředků, postupujte podle těchto tipů během vodních procedur:

  1. Pokud se rozhodnete zcela přejít na mytí vlasů přírodními čisticími přípravky, pak buďte připraveni na to, že během prvních dvou týdnů budete mít detoxifikaci. Prameny se rychle stanou kontaminovány, budete mít pocit, že mazové žlázy produkují mnohem více mazu než dříve. Ale není. Skalp nebude uvolňovat tuky, ale toxiny a další škodlivé prvky. Nebojte se o tom, po pár týdnech je vše normální. Chcete-li urychlit proces zbavování se toxinů, zkuste každý den opláchnout kudrnky vodou a citrónovou šťávou.
  2. Opláchněte prameny minerální vodou bez vody, vodou s citrónovou šťávou (100 ml šťávy na 2 litry vody) nebo vodou s jablečným jablečným octem (půl sklenice octa na 2 litry vody).
  3. Nepoužívejte zneužívání vodou. Šamponování bez šamponu by se mělo provádět pouze tehdy, když je potřeba.

  Nejlepší recepty na šamponové náhražky

  Tak, jak si umýt vlasy namísto šamponu? Zvláště pro vás jsme shromáždili některé efektivní přírodní recepty, které budou mít dobrý účinek při použití:

  • Sóda na pečení. Jakmile odstraníte šampon vlasů z hygienických prostředků, vaše vlasy si zvyknou na nové podmínky pro první měsíc a půl. V tomto okamžiku je lepší umýt vlasy sodou, protože nezpůsobuje podráždění. Chcete-li důkladně umyt vlasy tímto nástrojem, musíte připravit řešení: na 1 litr vody, vezměte 3 lžičky sody a dobře promíchejte. Vlhké vlasy a výsledný roztok aplikujte na celou délku vlasů. Dobře masírujte pokožku hlavy, třepte sódu v kořenech vlasů. Pak by měly být vlasy dobře umyté tekoucí vodou a opláchnuty octem.
  • Hořčice Když skončí návyk, můžete si vlasy umyt jinými prostředky. Hořčice je dobrý prací prostředek, který lze nahradit šamponem. Pro začátek musí být prášek z hořčice zředěn teplou vodou. Řešení, které skončí, musíte jemně aplikovat na vlasy a snažit se vyhnout se vniknutí do očí. Trochu masírujte pokožku na hlavě, pak opláchněte teplou vodou. Na konci kadeřnice by měly být opláchnuty přírodní kondicionér (voda s citronem nebo ocet). Hořčice má schopnost vypláchnout všechny nečistoty z vlasů a pokožky hlavy a rovněž dobře stimuluje růst vlasů.
  • Žitná mouka. Ne každý ví, ale žitná mouka může být nahrazena šamponem. Nejprve je třeba mouku zředit teplou vodou, dobře promíchat, aby nebyly žádné hrudky. Výsledný produkt by měl být šlehán na vlasy až do pěny a pak ponechán po dobu 5 minut. Po uplynutí doby může být produkt zahájen praním a následným propláchnutím vlasů výše uvedenými produkty.
  • Aloe šťávy Nižší a nejsuchejší listy aloe se dávají do chladničky po dobu 2 týdnů. Poté musíte šťávu vytlačit. Tento přirozený nástroj pro tření na pokožku hlavy na pěnu, opláchněte. Aloe šťáva dokonale čistí vlasy od špíny. Navíc tato léčivá rostlina může zmírnit lupy, zabránit plešatosti, stabilizovat hladinu pH a zvýšit průtok krve do pokožky hlavy, což podporuje růst vlasů.
  • Mleté skořice. Jak je známo, tato koření má vlastnost praní, proto je také dobrou alternativou k šampónu. Prášek ze skořice by měl být zředěn teplou vodou a míchán. Třejte výslednou kaši do vlasů. Takovýto nástroj dobře vyčistí kudrlinky a vlasovou pokožku z prachu a nahromaděné nečistoty, stejně jako jemný zjasňovací efekt. Šampónování skořice by mělo být opuštěno pro alergie a brunety, které nechtějí ztrácet svou přirozenou barvu vlasů.
  • Kosmetická hlína. Tato přirozená organická látka může člověku zbavit lupin, redukovat mastnou pokožku pokožky hlavy a vyzařovat vlasy. Clay je přirozený absorbent, takže bojuje dobře s mastností vlasů. Je velmi jednoduché připravit šampon z kosmetické hlíny: stačí, aby byla látka smíchána s dostatečným množstvím vody, aby se vytvořila tekutá kaše. Můžete si umyt vlasy tímto výrobkem stejným způsobem jako u pravidelného mytí vlasů.
  • Bylinný olej. Je možné umýt vlasy bez šamponu pomocí pouze bylinného oleje. Pouze to vyžaduje trochu více času a úsilí než předchozí možnosti.

  Pro přípravu vysoce kvalitního produktu je nutné nakrájet čerstvé květiny a listy léčivých rostlin (farmářský heřmánek, třezalka tekvovitá, měsíček, kopřivka), nalijte do skleněné nádoby a nalijte nerafinovaný olivový olej tak, aby zcela pokryl bylinky. Poté by měla být nádoba těsně uzavřena a odstraněna po dobu dvou týdnů na tmavém a chladném místě, přičemž směs se otřásá každý den. Po uplynutí 2 týdnů by měl být olej vypuštěn, přidat olej vitaminu E (3 lžíce na 3 litry tekutiny).

  Jak umýt hlavu s výsledným roztokem? Snadné Používejte ho jako běžný šampon. Olivový olej hydratuje vlasy a byliny budou pozitivně ovlivňovat mikroflóru hlavy.

  Nyní víte, co může nahradit šampon. Pokud procházíte stáří návyku a pravidelně si umyjte vlasy bez šamponu a použijete pouze přírodní čistící přípravky, konečný výsledek vás ohromí. Vlasy nebudou jen krásné a dobře upravené, budou opravdu zdravé a silné. Po dlouhém používání jednoduše zapomenete na lupy, vypadávání vlasů a rozštěpení.

  Přírodní produkty na praní vlasů a vlastnosti jejich použití

  V koupelně moderního člověka existuje alespoň jeden prostředek k čištění vlasů, ošetření pokožky hlavy nebo prevenci vzniku lupů. V sortimentu různých značek může každý kupující vybrat produkt, který by uspokojil všechny jeho potřeby. Mezitím, přírodní šampon v obchodech téměř nikdy najít, a nákup - může vážně poškodit zdraví a pokazit vlasy.

  Výhody a nebezpečí šamponu

  Slovo "šampon" (stejně jako ztělesnění tohoto produktu z kosmetického průmyslu) se dostalo do užívání ne tak dávno. Středověká šlechta upřednostňovala skrytí mastných kadeřů pod paruky, prášek nebo zakrytí moukou, která pohlcuje kožní mazu. Pouze na počátku dvacátého století v Evropě se objevil suchý práškový přípravek na péči o vlasy a bylo zapotřebí téměř 30 let vývoje, aby se vytvořila v tekuté konzistenci.

  Sovětské ženy se dozvěděly o existenci "novinky" v šedesátých letech. Do té doby bylo považováno za normální a správné provádění čistících procedur maximálně 2-4krát za měsíc a k tomuto účelu použít odvar a bylinné infuze, které neobsahují alkohol, popel, louhu, mýdlo a další látky.

  Některé ze složek, které jsou dnes uvedeny, jsou široce používány při hromadné výrobě takové kosmetiky. Přispívají ke zlepšení struktury kadeřnictví, k čistění a nasycení kůže živinami.

  Existuje však i řada agresivních komponent, jejichž použití může negativně ovlivnit stav pramenů a způsobit jim značné škody. Toto je:

  1. SLS a SLES sulfáty (lauryl a laureth sodný). Rafinované výrobky, maskované kosmetickými společnostmi v rámci "produktů z kokosového oleje". Sulfáty pěny a čisté perfektně, ale stupeň jejich "užitečnosti" končí. Tyto látky jsou silné alergeny a dráždivé látky, vyvolávají kožní onemocnění, loupání, zarudnutí. Zkazí strukturu chloupků, vysychají, dělají je křehčí, dělí se. Sírany stimulují mazové žlázy, což vede k suchým koncům a zvýšenému obsahu tuku v kořenové zóně, což předurčuje každodenní používání kosmetiky s obsahem.
  2. Propylenglykol. Odvozený olejový produkt, který má dočasně hladký účinek na kůži. Prochází epidermis a způsobuje vzhled kožních vyrážek. Je to nebezpečné i v nízkých koncentracích, protože může způsobit dystrofické změny vnitřních orgánů (játra, ledviny).
  3. Parafin a minerální oleje. Petrochemické tuky obsahující karcinogeny vyvolávají rakovinu. Zabraňte saturaci kožních buněk kyslíkem, což vede k předčasnému stárnutí (stejně jako jiné běžné složky - kaolin, kakaové máslo a lanolin).

  Síla přírodních prostředků

  Výměnou vlasů na bázi chemických přísad mohou být některé lidové kompozice pro praní vlasů. Chcete-li přidat objem do pramenů a učinit je lesk, jako v reklamě na módní výrobky pro nákupní péči, je do domácího receptu přidána želatina. Používá se také jako základ pro neprofesionální masky na vlasy.

  Účinek želatinové laminace není dosažen horší než při procedurách salonu. Čištění hmoty však není snadné kvůli vytváření hrud, takže když se vaří, horká voda se nepoužívá.

  Je možné umýt hlavu a zlepšit stav pokožky bez šamponu pomocí drobky z žitného chleba, který je účinný v boji proti rozštěpeným zubům, suchu a otupě. Žitný chléb ve velkém množství obsahuje vitamíny skupiny B, které mají zvlhčující, vyživující a uklidňující účinek.

  S citlivým typem pokožky jsou chemicky agresivní metody čištění a péče kategoricky nevhodné, protože mohou vyvolat výskyt vředů, loupání, záněty. Můžete je nahradit infuzí heřmánku, který v sušené formě je také prodáván v lékárnách. Pro větší účinnost se k infuzi přidá několik kapek esenciálního oleje (rozmarýn, šalvěj, čaj a další). Snadné složení vhodné pro každodenní použití.

  S tendencí ke zkroucení obsahu tuku můžete použít odvar z kůry z granátového jablka, břízy, infuze březových pupenů nebo citronové šťávy. S porézní strukturou - medem, kopřivami, jogurtem nebo jogurtem.

  Výhody a nevýhody mytí vlasů bez šamponu

  Dobrý stav pramenů závisí nejen na genetice, ekologii, četnosti tepelných a chemických účinků, ale také na kvalitě kosmetiky pro péči a čištění. Značkové přírodní produkty jsou drahé, ale mají některé syntetické přísady, které prodlužují trvanlivost a zlepšují jejich čisticí vlastnosti.

  Pro výrobu domácí kosmetiky používané hlavně čerstvé nebo sušené, ale léčivé přípravky, kromě chemie. Hlavní výhody těchto sloučenin:

  • bezpečnost životního prostředí;
  • snadná příprava;
  • rozmanitost a všestrannost.

  Nevýhody jsou často spojeny s jejich vlastnostmi:

  • některé jsou těžko vyplavené;
  • jiní mají slabé čisticí schopnosti;
  • za třetí, je nutné střídat s klasickou kosmetikou pro kudrlinky, protože neznamenají frekvenci aplikace.

  Navíc účinek použití těchto výrobků není okamžitě zřejmý.

  Viz též: TOP-5 přírodní čističe na vlasy (video)

  Domácí a přírodní šampony

  Doma, kosmetika pro péči o kadeře může být připravena z prakticky jakékoliv složky, která je jedlá a neobsahuje syntetické přísady.

  Mezi oblíbené možnosti patří:

  1. Želatina. Směs je připravena z 2 žloutků a jedné polévkové lžíce želatiny, která je nabitá hladkou konzistencí. Hotová hmota se třese do mokrých kořenů a pak se rozloží po celé délce pramenů. Směs udržujte po dobu 5-7 minut, poté důkladně opláchněte teplou vodou.
  2. Tansy. Bylina v sušené formě se prodává v lékárnách. Infuze se připraví ze 400 ml vroucí vody a 1 polévkové lžíce. l sušené tansy. Hmota se vaří po dobu 2-3 hodin, poté se filtruje přes gázu složenou v několika vrstvách. Hlavním úkolem infúze je zabránit tvorbě lupů, posílení a šíření objemu.
  3. Hořčice Komponenta aktivuje proces růstu vlasů a také odstraňuje mastný lesk. Pro infuzi použijte 2 litry vody, 1 lžíci hořčice a 0,5 lyžičky. cukrový písek.
  4. Kefír. Mléčný produkt se zahřívá ve vodní lázni, zředí se teplou vodou v poměru 1/3 nebo 1/4.
  5. Mořská sůl Zpevňuje tyčinky, zabraňuje plešatosti a hojnému vypadávání vlasů. Složka je kombinována s buničinou banán, kefír nebo vaječný žloutek, vtírá do kořenů.
  6. Chléb Křoviny jsou nakrájeny, dužina je vařena zeleninovým vývarem, který se nechá vylupovat. Napuštěná hmota se protřeje sítem, rušený vaječný žloutek a? čajová lžička olivového oleje. Vydržet hodně ne méně? hodiny, poté důkladně umyté.
  7. Sóda na pečení. Přísada je vhodná pro hygienické postupy, ale měla by být používána s opatrností a správnou koncentrací, jinak může být pro pokožku nebezpečná. Složka se přidá do vody při teplotě místnosti, míchá se. Na prameny nechte směs 3-5 minut, opláchněte tekoucí vodou nebo odvar z bylin.
  8. Heřmánek. Vysušené okvětní lístky se nalijí do vroucí vody a ponechávají se se vařit 1-2 hodiny. Do infuze se přidává esenciální olej, tekuté mýdlo.

  Jak často používáte vaječný šampon

  Nejčastější a nejoblíbenější součástí kosmetiky pro kosmetiku je vajíčko. Protein je těžší vypláchnout, takže ve směsích používají žloutek, který je bohatý na aminokyseliny a další užitečné složky.

  V závislosti na délce chloupků stačí 1-3 žloutenky. Používají se v čisté formě nebo v kombinaci s brandy (pro odstranění tuku), infuze tymiánu, heřmánek nebo kopřivy (udržuje zdravý vzhled), mrkvový džus, zahřátý med a rostlinný olej (sucho).

  Je nutné si zvyknout na složku, protože zanechává nepříjemný zápach. Na začátku aplikace mohou být hygienické postupy prováděny denně nebo každý druhý den. Jak si zvyknete na směs, používá se 1-2 krát týdně.

  Léčivé masky

  Domácí masky jsou také rozmanité, které se vyznačují hustší konzistencí, stejně jako potřeba oteplování a trvanlivosti. Posílit efektivní směs šlehačky,? sklenice z kyselého mléka nebo mírně zahřátého mléka a mouky. To je ponecháno na pramenů po dobu 20-25 minut.

  Odstraňte mastný lesk s pomocí jogurtu, smíchaný s 2 lžícemi. l sůl. Hmotnost je ponechána po dobu 20 minut, zatímco oteplování hlavy se provádí speciálním uzávěrem nebo plastovým pytlem a ručníkem. V obou případech jsou masky odstraněny pomocí komerčně dostupného čistícího prostředku.

  Chcete-li odstranit mastnou seborrheu, pomozte dřeně drcené semená, přivedené k varu na nízké teplotě. Bujón se ochladí a vtírá do kořenové zóny.

  Účinný v boji proti lupinu petržel je odlišný. Listy této rostliny jsou rozdrceny, smíchány s několika kapekmi rostlinného oleje a zahřívány ve vodní lázni. Gruel je třikrát třikrát týdně.

  Potřebuji zvláštní péči

  Nebude možné úplně opustit chemický nákup kosmetiky, protože ne všechny domácí výrobky rychle přinášejí očekávaný výsledek, jsou dobře vyčištěny a bez problémů odstraněny z pramenů. Zdravé kadeře nevyžadují dodatečnou péči, problematické - často zahrnují použití klimatizace.

  Jak si umýt vlasy namísto šamponu, jak vidíte, šampon z obchodu?

  V ES, kdy se chemie stala královnou věd a žádný nástroj nemůže dělat bez složitých složek, mnoho lidí se začalo snažit o setkání s přírodou. Snažíme se organizovat zdravá jídla pro sebe a děti, používat přírodní kosmetiku a vybrat si materiály pro náš domov, které nemohou být přírodou škodlivé. Závod pro přirozenost se dostal do šamponů. Ale pokud se podíváte na jejich štítky, složité názvy chemických sloučenin jsou kvantitativně před známými slovy souvisejícími s přírodou a rostlinným světem. V našem článku se pokusíme vyřešit otázku "Jak si umýt vlasy namísto šamponu?"

  Co může nahradit vlasový šampon?

  Dnes je obtížné si představit šamponování jiného než běžného šamponu. Ale naši předchůdci nebyli nikdy zjevně známí svým vynikajícím zdravím a krásou, jakmile se o chemii dozvědělo jen málo.

  Přírodní vlasové šampony do-it-yourself recepty. Můžete je vyrobit ze šrotového materiálu: na neúplném šálku kefír, přidejte kuřecí vejce a dvě lžíce hořčičného prášku. Výsledný šampon bude tekutý. Chcete-li dosáhnout požadované tloušťky, přidejte mouku. Aplikujte směs na hodinu po celé délce vlasů. Opláchněte teplou tekoucí vodou. Takový nástroj je bezpečný a vhodný pro všechny. Kefír vyživuje strukturu vlasů, vajíčko zvyšuje jeho působení a hořčice stimuluje pokožku hlavy, aby mohla růst nových vlasů a posílit existující vlasy. Hlavní nevýhodou šamponu je vůně, kterou hořka opouští.

  Moje hlava je soda. Ve sklenici vody zředte jednu lžíci sody. Pokud jsou vaše vlasy příliš mastné, přidejte ještě jednu. Výsledný roztok použijte jako šampon: opatrně jej protřete na pokožku hlavy, pak opláchněte sódu vodou a přidejte 2 lžičky na kopečku jablečného octa. Toto mytí nemá žádné vedlejší účinky, s výjimkou individuální nesnášenlivosti sody nebo octa. Jediná nevýhoda - soda není vhodná pro všechny. Některé po použití jsou vlasy suché, jiné mají pocit špinavé hlavy. Ale pokud se vám tato metoda hodí, vlasy budou rovnoměrně upravené a čisté a frekvence jejich praní bude výrazně snížena.

  Moje hlava je hlína. Tato látka je hypoalergenní a nemá silný zápach. Díky velmi kvalitnímu kaolínu v jeho složení získal šampon nejenom důkladně umýt hlavu, ale také poskytl potřebnou výživu. Přidejte na dvě lžíce hlíny polovinu konvice soli, rozpusťte vše v litru teplé vody. Kompozice se aplikuje na vlasy po dobu 10-15 minut a pak se opláchne dobře. U některých lidí jsou vlasy příliš suché. Abyste tomu zabránili, můžete do šamponu přidat vajíčko nebo kefír. Snižují pravděpodobnost nežádoucích účinků.

  Suchý šampon v domácím škrobu. Může být použit jako suchý šampon. Hrst škrobu osušte suché ruce na suché vlasy, po němž musí být zbytek odstraněn suchým ručníkem. Postup je bezpečný a nezpůsobuje nežádoucí účinky. Můžete také nahradit škrob s hořčičným práškem.

  Co nahradit šampon. 12 populárních receptů

  Kolik vlasů používáte téměř denně na šamponování? Proč krásy 30. - 40. let minulého století ukazují nádherné vlasy, ačkoli v té době nebyly prakticky žádné šampony v moderním smyslu?

  Mnozí si budou pravděpodobně pamatovat (a maminky a babičky to někomu řeknou), že dokonce i v 50. letech minulého století bylo obvyklé, aby si vlasy jednou jednou za dva týdny umyly. A každý týden mytí vlasů někteří považovali za příliš časté. Vzpomínám si, když jsem šel do školy, pak v naší rodině neděle byla den koupání a my jsme my jsme jednou mytali jednou týdně.

  Téměř všechny šampony nyní obsahují propylenglykol a laurylsulfát sodný, dva nejškodlivější chemikálie. Je dokázáno, že vysušují pokožku, negativně ovlivňují játra, poškozují oči a také zhoršují paměť. Jakmile jsem se rozhodl koupit dětský "měkký" šampon - myslel jsem, že jsou méně škodlivé látky. A to bylo špatné - laurylsulfát sodný v přípravku byl na prvním místě. Buďte opatrní.

  Nakonec mě přesvědčila, abych zkusila "život bez šamponů" fotografie z 30. a 40. let minulého století. Krásy těchto let demonstrují luxusní vlasy, zatímco stojí za to, že v moderním smyslu tohoto výrobku nebyly šampony! Zvláště v Rusku. Obecně platí, že až do třicátých let ženy nevyužily šampon. Bylo rozhodnuto umýt vlasy mýdlem a vodou jednou za čtrnáct dní, a ještě dříve, na začátku století, vlasy byly mytovány jednou měsíčně. Fotografie z těch let však neukazují, že vlasy žen v té době nějak potřebovaly častější mytí. Tak proč musíme každodenně umýt vlasy, pokud vypadají vlasy těchto žen husté a lesklé bez dalších stylových výrobků?

  Každodenní mytí zbavuje vlasy přírodních olejů, které poskytují lesk a ochranu, agresivní chemikálie, které vytvářejí šampony, ředí vlasy a uschnou pokožku hlavy. Takový problém, jako je lupy, je částečně také důsledkem častého používání šamponů, opět se zeptat své babičky o lupy v minulém století a neslyšela. Čím častěji umyjeme vlasy šamponem, tím více ztrácíme přirozený mazu a my jsme nuceni vyrábět novou sílu a vyrovnat ztrátu. Proto se vlasy moderních žen stávají mastnou již 24 hodin po umytí. Kruh zavírá: více tuku - častější mytí a častější mytí - více tuku. Navíc s věkem produkce tuku poněkud zpomaluje a ženy nad 40 let dostávají obrovský problém suchosti, který se zhoršuje každodenním mytím hlavy.

  Jaké je řešení? Ano, vzniká otázka - jaké je řešení? Neumývejte vlasy jako hygienické. Znečištění životního prostředí je nyní silnější než dříve a tím více nebudete moci opouštět prací prostředky. Zkoušel jsem to: odmítnutí zakoupených pěnivých šamponů, používání přirozených receptů a co nejméně. A teď oznamte, co jsem udělal.

  Jaké domácí recepty nahradí zakoupené šampony? Takže pokud se vzdáváte šamponů, musíte je něco nahradit. Použil jsem pouze jeden recept, ale jsou mnohem víc. Proto zkrátka vám nabídnu výběr z několika dostupných receptů:

  1. Soda. Můžete si vzít tolik sody, jak to zapadá do dlaně, přidávejte vodu a umyjte kořeny vlasů s touto kaší. Můžete si připravit směs dlouhotrvajícího působení. Chcete-li to provést, nalijte polovinu sklenici sody do lahve a přidejte 4 šálky teplé vody. Dobře se protřepte a udržujte v koupelně. Jeden z populárních receptů na omývání vlasů se sodou je následující: s výše popsaným složením masírujte pokožku hlavy, opláchněte teplou vodou a opláchněte přírodním octem. Jedná se o takzvanou cikánskou metodu. Je třeba ocot - šálku čtvrtiny, pokud máte krátké vlasy a půl šálku, pokud máte dlouhé vlasy. Nemusí si zvyknout na mytí vlasů okamžitě, ale asi za tři až čtyři týdny se přizpůsobí vlasům a vlasy se neuspíjí víc než jednou týdně. (Dávejte pozor na sódu a ocot - vlasy můžete vyschnout).

  2. Mýdlo. Koupit tekuté mýdlo v obchodě s organickou kosmetikou, v lékárně nebo od těch, kteří vyrábějí domácí mýdlo. Smíchejte toto mýdlo s vodou stejným dílem, ale je lepší používat různé bylinné čaje místo vody, které dávají velkou vůni. Přidejte dvě čajové lžičky oleje z čajovníku, pomáhá se zbavit lupů a dokonce i vši. Kompozice je připravena.

  3. Aloe vera. Velmi jednoduchá - jemně masírujte šťávu z aloe vera do pokožky hlavy. Tato metoda je také dobrá, protože eliminuje lupy, zabraňuje ztrátě vlasů, zvyšuje průtok krve a normalizuje hladinu pH.

  4. Kalendula. Dejte sušené neplodné květiny do nádoby (můžete si připravit, nebo si můžete koupit v lékárně), přelijte olivový olej přes to tak, že pokrývá květiny. Těsně těsně uzavřete a uchovávejte na tmavém místě po dobu 2 týdnů, třeste se každý den. Poté napněte olej, přidejte vitamín E (přírodní konzervační látka) a použijte ho jako běžný šampon. Mnoho lidí ví o výhodách olivového oleje, ale nealkohol dodává protizánětlivé, antifungální a antiseptické vlastnosti.

  5. Kokosový olej. Vynikající vůně a péče o vlasy. Smíchejte kokosový olej s bylinkovým čajem, masírujte na pokožku hlavy a opláchněte, vlasy budou lesklé a hedvábné.

  6. Téměř šampon. 1-2 lžíce. l bazalka, kopřivu nebo pampelišku, sklenici čisté vody, toaletní toaletu o objemu 60 ml nebo lepší tekuté mýdlo (prostě zkontrolujte, zda se jedná o škodlivé látky), od 15 do 60 kapek esenciálního oleje, který je pro vás vhodný, například cedr, 1 polévková lžička. některé rostlinné oleje (slunečnice, cedr). Proveďte odvar nebo infuzi bylin a přidejte všechny ostatní složky, dobře promíchejte. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin. Pokud jsou vaše vlasy mastné, množství oleje může být sníženo, pokud je suché, zvyšte. Tento šampon lze uchovávat v chladničce po dobu jednoho týdne. Pokud v době přípravy do směsi přidejte jednu čajovou lžičku vodky, pak se doba skladovatelnosti zvýší na 3-4 týdny.

  7. Maskovací šampon bez mýdla. Vezměte 1 polévkovou lžíci. lžička hořčičného prášku, zředěte na konzistenci zakysané smetany s kefírem, přidejte 1 žĺtko, 1 lžičku medu, 1 lžičku rostlinného oleje, aplikujte tuto směs na chaotické vlasy po celé délce a na kůži, masírujte, zakryjte polyethylenem a na vrchní části víčka. Zachovejte směs, dokud budete tolerovat, nejlépe 15-20 minut. Potom opláchněte vodou. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin. Účinek: stimulace vlasových folikulů, průtok krve do pokožky hlavy, další výživa. Nebo tato volba pro mastné vlasy: zředte 1 lžíci hořčice ve 2 litrech teplé vody. Umyjte si vlasy a opláchněte nejlépe infuzi bylin: nopičák, kopřivu, třezalku tečkovanou, plantain. Vezměte 4 polévkové lžíce směsi, nalijte 2 litry vroucí vody, nechte ji stát 30 minut, napněte.

  8. "Obilí" bez mýdla. Vezměte 4-6 kusů černého chleba (v závislosti na délce vlasů), vložte do hromady v kontejneru, přetřete přes něj vařící vodu a nechte ji přes noc. Ráno budeš mít chlebovou kaši a umyješ si hlavu. Kondicionér: voda, okyselená octem, odvar z bylin. Účinek: čisté, lesklé vlasy. Nebo podobný recept na mastné vlasy: 150 g žitného chleba vroucí vodou. Gruelova "pěna", držte 5-10 minut. Pak důkladně opláchněte vlasy vodou. Chcete-li jim dát nádherný lesk, opláchněte je listy břízy.

  9. Šampon pro střední vlasy. 1 žloutek a půl šálku kefír. Pokud jsou vlasy dlouhé nebo silně znečištěné, může se zvýšit množství žloutek a kefír. Smíchejte směs do vlasů, opláchněte a pak opláchněte alkalickou vodou (3 litry vody s polovou lžičkou sody). Můžete také opláchnout vlasy bylinným odvarem nebo přidat poloviční lžičku nějakého rostlinného oleje. Tento recept není vhodný pro žádné vlasy. Může být použita jako maska ​​na vlasy před pravidelným šamponováním.

  10. Umyjte si vlasy kyselým mlékem. Starý lidový lék na mytí vlasů je kyselé mléko. Od starověku mnoho lidí ze Střední Asie používalo pro tento účel produkty mléčné kyseliny. A teď si umývají hlavu s jogurtem, kefírem, srvátkou. Výrobky z kyseliny mléčné vytvářejí mastnou fólii, která chrání vlasy před poškozením alkalickým roztokem, který vzniká po rozpuštění mýdla ve vodě. Je nutné vzít například jogurt, velkoryse navlhčit hlavou, pokrýt ji polyethylenovou šatkou a nahoře froté ručníkem. Po 25 až 30 minutách opláchněte vlasy v pěně přebytečného toaletního mýdla, jako je "Baby", důkladně opláchněte teplou vodou a poté okysejte (1 lžíce octa ve 2 litrech vody).

  11. Mytí hlavy odvaru myanyanki drogy. Dvě balení mýdlových misí (200 g) nalijte dva litry vody a vaříme půl hodiny. V této vývaru si umyjte vlasy bez mýdla a šamponu, opláchněte čistou vodou nebo ještě lépe - extrakt z heřmánku, pokud jsou vlasy světlé a odkapání dubové kůry - pokud je tmavé.

  12. Mytí vlasů s napíchnutím. 1 polévková lžíce dýně nalít 2 šálky vařící vody, nechte 2 hodiny. Napuštěná infuze k mytí vlasů bez mýdla po dobu jednoho měsíce. Tento nástroj se používá k odstranění lupů.

  Recepty mohou stále mít za následek mnoho. Hlavní věc, kterou si musíte pamatovat při použití přírodních šampónů, je, že účinek se nezobrazí okamžitě a že je třeba opláchnout vlasy infuzemi bylin nebo změkčit tvrdou vodu z vody z jablečného octa.

  A teď budu vyprávět o svém životě bez šamponu. Experiment začal takto: třikrát týdně jsem si umyla vlasy se směsí sody a vody (1 polévková lžíce na 1 šálek vody, zvýšení koncentrace sodíku není žádoucí). Jemně masírujte pokožku hlavy se směsí. Délka vlasu se nedotkla. A potom všechny vlasy od kořene až po špičku umýt zředěným jablečným jablečným octem (2 polévkové lžíce octa v 1-2 sklenicích vody).

  První týden: "Úděsné, ale budu se držet!"

  Zpočátku, co mnoho blogerů krásy varuje, se vlasy přizpůsobily. A dokonce i izolované, zdá se, více tuku než obvykle. To znamená, že asi za týden byly dva chlupy skutečně tlustší. Problém však vyřešil koni, stejně jako klobouky a šátky.

  Druhý týden: "Už lepší, ale stále hodně tuku"

  Bála jsem se, že z vlasů bude nepříjemná vůně. Zdá se však, že to není nic jiného než blud, alespoň jsem necítil žádný zápach. Ano, a tam, kde to bude, jsem si vyčistil vlasy, umyl jsem je a česal jsem je čistým hřebenem.

  Třetí týden: "Třída! Srst není tak lehká, ale je již mnohem silnější a nevyžaduje denní mytí. "

  Upřímně řečeno, nejtěžší je první den. Opravdu jsem chtěl vzít voňavý a pěnivý šampon, ale trval jsem a poté, co se stal snadnější a lepší, někde na devátém dni. Někdy jsem je umyl každých 3-4 dny se sodou, někdy jsem je opláchl vodou, několikrát s kondicionérem s vodou, někdy jsem přidal několik kapek čajového oleje nebo olivového oleje do sody.

  Čtvrtý týden: "Co potřebujete! Nyní je na dotek lesk, zdravý vzhled - čistý hedváb! "

  První změny jsem si všiml po třech týdnech takové abstinence od šamponu. Vlasy se staly velmi příjemnými na dotek. Tak těžké, hladké. Více vlasů se znatelně zesílilo. S největší pravděpodobností je to výsledek práce s přírodními oleji, které nyní zůstávají na vlasy a při mytí nejsou umyty. Samozřejmě, žádná suchost a žádná statická elektřina a rozdělení končí a to je samozřejmé plus. Předtím se na vlasy objevila malá vlna, nyní jsou zřetelně zatíženy a neexistuje vlnobití, proto je možné metodu doporučit těm, kteří chtějí uklidnit jejich neurčité kudrnaté vlasy.

  Jakmile používám vysoušeč vlasů, mé vlasy se znatelně zhoršují, takže teď cvičím pouze přirozené sušení při pokojové teplotě. Možná, že malé mínus je, že vlasy se staly poněkud temnější, je to fakt, ale to vše může být také přičítáno výsledkům práce přírodních olejů.

  Dva měsíce bez zakoupeného šamponu: "Nikdy bych si nemyslela, že by to bylo tak cool. Skalpa dýchá a odpočívá, samotné dětské vlasy jsou měkké a lesklé. "

  Musíte si zvyknout na "nové" vlasy. Nyní se poněkud liší. To je hedvábný, těžký, lesklý, lehce mastný na dotek, ne všechny ty pocity, jako po použití denních šamponů. Ale líbí se mi, cítím jako kůži, že krása je přirozená, živá.

  Vrátím se k zakoupenému šampónu? Nevím, jen ve velmi vzácných případech. Můžu za týden cestovat, aniž bych klidně umyl vlasy. Jednou jsem si přiznal, že jsem použil šampon, opravdu jsem chtěl vůni květin. Ale pak jsem si uvědomil, jak jsem špatně, protože jsem si okamžitě vzpomněl na všechny nepříjemné pocity: suchou kůži, lehkou svědění, nějakou lupinu. Ne, jenom přirozené přísady způsobují, že mě a vlasy budu šťastní. Jsem připraven žít bez zakoupených reklamních šampónů a dokonce i bez kondicionérů. A mohu vám poradit, abyste následovali můj příklad. Pokud se bojíte prvních "tukových" týdnů - zkusit život bez šamponu na dovolené, v zemi, to stojí za to!

  Pro Více Informací O Suché Vlasy