logo

Kosmetické oleje a jejich vlastnosti v tabulce

Kosmetické oleje jsou již dlouho používány v moderní kosmetologii. Mají mnoho užitečných vlastností, takže je tak populární. Mýdla, šampony, krémy a další kosmetika - to vše obsahuje oleje, které jsou pro naše tělo užitečné. Podívejme se na jejich vlastnosti podrobněji.

Užitečné vlastnosti kosmetických olejů

Kosmetické oleje jsou sklady různých vitamínů a minerálů a na rozdíl od umělých olejů neobsahují škodlivé nečistoty: barviva, konzervační látky a příchutě. Z tohoto důvodu, dostat se na tělo, nevyvolávají alergii.

Oleje vyživují a zvlhčují pokožku, saturují je s užitečnými mikroelementy, mají vlastnosti proti stárnutí a změkčování. Používají se také k léčbě různých dermatologických onemocnění.

Základní oleje jsou hlavní složkou domácí kosmetiky. Na rozdíl od nákupu finančních prostředků zvolíte dávku komponentu v závislosti na požadovaném výsledku.

Tuhé oleje se používají při výrobě mýdel, vytvářejí krémy a balzámy na rty. Jsou podobné svým vlastnostem k lidskému kožnímu mazu, a proto jsou snadno tělem odebírány a jsou nezbytné jako vodič pro esenciální oleje, které mají zase antibakteriální, protizánětlivé a antiseptické účinky.

Kapalné oleje nejsou nijak užitečnější. Používají se při přípravě mýdla, kosmetiky na obličej a vlasy, výrobků na nehty a masážních olejů.

Základní kosmetické oleje mohou působit jako nezávislé výrobky pro péči o tělo pro maximální výživu a hydrataci. Pomáhají pokožce produkovat kolagen, stávají se pružnějšími a měkčími.

Díky vysokému obsahu vitaminu E, přírodnímu konzervačnímu prostředku a antioxidantu, olejům zpomaluje proces stárnutí, přispívají ke zlepšení mikrocirkulace a regenerace pokožky.

Seznam kosmetických olejů a vlastnosti:

Avokádo: zvlhčuje, vyživuje, urychluje regenerační procesy, chrání proti ultrafialovému záření

Meruňka: vyživuje hlubší vrstvy pokožky, zpomaluje stárnutí, podporuje regeneraci, zlepšuje elasticitu, zabraňuje rozšíření pórů a normalizuje funkci mazových žláz

Arašid: zjemňuje pokožku, a to i ty nejcitlivější.

Olej z meruňkových semen: vyhlazuje vrásky, obnovuje mikro-poškození pokožky

Olej z hroznových semen: napíná póry, snižuje únavu a zánět

Třešňový olej: zmírňuje bolest a zánět, vyhladí a obnovuje poškozenou pokožku, má bělící efekt

Hořčice: zabraňuje šedivým vlasům, obnovuje strukturu vlasů, má protizánětlivé a antisklerotické účinky

Jojoba: reguluje tvorbu kožního mazu, snižuje podráždění, zvlhčuje, zabraňuje lupům, léčí popáleniny

Olej z pšeničných klíčků: silný imunomodulační efekt, podporuje regeneraci, zlepšuje utahování kůže

Hypericum: protizánětlivý, podporuje růst vlasů, snižuje akné, je používán pro popáleniny

Kalendula: zmírňuje zánět, uklidňuje a léčí. Vhodné pro velmi citlivou pokožku, napíná póry, zabraňuje akné

Kakao: změkčuje, vyživuje, obnovuje, chrání kůži před vnějšími vlivy

Castor: vyživuje pokožku, snižuje zánět, obnovuje strukturu vlasů

Cedar: zabraňuje stárnutí, vyživuje a obnovuje vlasy, zlepšuje pružnost pokožky

Kokosový olej: léčí kožní infekce, vyživuje kůži, vyhlazuje vrásky.

Mandle: stimuluje růst vlasů, zlepšuje pružnost pokožky, zabraňuje rozšíření pórů.

Peach: zabraňuje stárnutí pokožky, vyhlazuje vrásky.

Bambucké máslo: regeneruje, chrání před škodlivými účinky slunce.

Rosehip: má omlazující a protizánětlivý účinek, pomáhá pokožce s poraněním, suchostí, dehydratací, odstraňuje stripy.

Samozřejmě, seznam kosmetických olejů je obrovský, jen jsme uvedli nejpopulárnější a cenově dostupné produkty.

Výživa, hydratace, změkčení a vyhlazení jsou vlastnostmi všech uvedených olejů, ale některé z nich se vyznačují zvláštním směrovým účinkem. Proto se některé oleje používají se záviděníhodnou frekvencí a řeší velmi specifické problémy.

Seznam kosmetických olejů pro vlasy

Každodenní chloupky jsou vystaveny různým fyzikálním a chemickým vlivům: proudy horkého vzduchu ze sušičky na vlasy nebo vyhřívaná kadeřavka, silné mrazy, žíravé vlasové barvy, fixační prostředky a mnoho dalšího. Z tohoto důvodu potřebují naši zvláštní pozornost.

Existuje mnoho různých důvodů, proč se kosmetické oleje používají pro péči o vlasy. Uvádíme ty hlavní:

Rekonstrukce struktury vlasů

Dává jim další lesk

Rozdělení konců prevence

Stimulace růstu vlasů - výživa vlasových folikulů a skalpů

Redukce pokožky hlavy

Zlepšení sekrece kožního mazu

Ochrana proti tepelným účinkům (horkovzdušná sušička nebo curlingová žehlička, silné mrazy)

K vyřešení těchto problémů existuje řada kosmetických olejů. Všichni, kromě celkového výživného účinku, přinášejí vlasům zvláštní výhody, což z nich činí oblíbené výrobky pro péči o vlasy.

Takže, seznam kosmetických vlasových olejů:

Pohádkové vlasy - mýtus nebo realita?

Při čtení pohádek se člověk neustále setkává s hrdinky, kteří mají takové vlasy, že doslova běžíte na bílé závisti! Malé mořské panny, které česaly vlasy na kamenech, položily v mořské propasti desítky námořníků, kteří fascinují nádheru pramenů a nasměrují schoonery na skály. Varvara - krása dlouhá plivka - díky svému plivu se ženich dostal ze studny a rytíř se vyšplhal na věž do Rapunzelu podél pramenů.

Báječné hrdinky a skutečné krásy předběžného šamponu přitahovaly svou sílu a krásu z přírodní kosmetiky a různé oleje získaly hlavní roli v sortimentu výrobků. V Rusku jsou rostlinné a orientální krásy aktivují prospěšné vlastnosti magických prostředků se základními produkty.

Přesto, vlasové produkty s olejem se používají k obnově kvality vlasů a zlepšují vzhled svého majitele.

Vlasy se skládají z živých kořenů a kmenových buněk. Kořen se nachází ve folikulu - vlasový folikul, který je obklopen tkáněmi pronikanými krevními cévami. Skalp je zdravý, je dostatek kyslíku a živin, keratinové jádro, vyčnívající část je hustá, jeho váhy se pevně drží.

Lubrikant, který je produkován mazovými žlázami, stačí, aby se jádro neodlupovalo. Tuky a mastné kyseliny obsažené v olejové hmotě mají příznivý účinek na hustotu vlasů a zvyšují jejich sílu.

Glitter a hedvábnost jsou dodávány s užitečnými látkami: bílkovinami, vitamíny a polyminerály.

Proto na otázku: "Jsou oleje užitečné jako prostředek léčby vlasů?", Odpověď může být jednoznačná. A jak! Je vhodné, aby vlasy vytvářely masky z látek, které příroda tak velkoryse poskytovala.

Zdravé vlasové oleje

V současné době můžete v každém obchodě nebo lékárně koupit léčebný nástroj odkudkoliv na světě. Před několika staletími byly reklamy na ropný produkt poskytovány krásou regionu, v němž rostlina rostla.

Olej ze santalového dřeva byl úžasem pro ženy na severu a jižní krásy neslyšely o lopuchu. Od této chvíle je volba téměř neomezená, potřebujete vědět, které oleje jsou pro vlasy přínosnější a v jakých případech se používá.

Všechny přírodní oleje jsou rozděleny do dvou typů:

 • zeleniny - jejich užitečné látky mají velký význam a ovlivňují vlastnosti finančních prostředků;
 • éterické - které jsou aktivátory a vůně kosmetiky.

Odlišují se nejen ve vlastnostech, ale také v technologii výroby.

Výroba ropných produktů

Rostlinné oleje se vyrábějí lisováním nebo extrakcí. Co je stisknutí - je jasné bez vysvětlení. Pokud nechodíte do podrobností o zpracování, surovina je vymačkaná a vystavena fyzickému působení.

Extrakce je následující: surovina je zavlažována nebo je vynecháno rozpouštědlo, kvůli které
uvolňování ropné látky. Následně se cizí složky odpaří nebo usazují.

Pro výrobu rostlinných olejů se používají ovoce, maso nebo zpracování odpadu.

Před použitím je hotový výrobek bělený nebo zmrazený, čištěný a dezodorizovaný. Konzistence získaného produktu může být tekutá nebo pevná a film zůstává při sušení. Absolutně všechny rostlinné oleje obsahují triglyceridy mastných kyselin.

Esenciální oleje v čisté formě se nepoužijí - používají se jako aktivátory. Zvyšují účinnost základních olejů a mohou být použity jako deodorizační složky. Pro jejich přípravu lze použít libovolné části rostlinných materiálů. Technologie výroby: odstředění, extrakce, destilace. Destilace se ve většině případů používá kosmetickým účelům - takto se vyrábějí nejdražší a nejaktivnější produkty, které si plně zachovávají své aktivní vlastnosti.

Kombinace ropných produktů

Navrhovaná řada olejů je tak široká, že je velmi obtížné pochopit bez zvláštních znalostí, že potřebujete vlastní vlasy.

Proto se chemisté a kosmetologové starali o spotřebitele a vytvořili speciální stoly rostlinných a silicových vlasů, které jasně říkají:

 • jaké oleje jsou potřebné k posílení vlasů a které rostou;
 • kombinace silic se navzájem;
 • kombinaci základních produktů a základních aktivátorů.

Tabulka kompatibility poškozených vlasů:

Jak zjistit svůj typ vlasů. Tabulka základních a mastných olejů na vlasy.

Esenciální olej podle typu vlasů. Jaký esenciální a mastný olej je vhodný pro váš typ vlasů. Normální, mastné a suché vlasy. Tabulka vlasových olejů. Vyberte olej na vlasy >>>

Jak můžete zjistit svůj typ vlasů?

Vlasy ve své struktuře jsou velmi podobné kůži. V jádru jsou vlasy a kůže jedno tělo. Stejně jako kůže mohou být vlasy suché, mastné a normální. Typ vlasů může být určen vnějšími projevy.

Normální vlasy jsou silné, silné, mají zdravý lesk. Jsou snadno hřebeny, mírně vypadají, velmi stylově poslušné. Normální vlasy neobsahují lupiny a záněty na kůži. Velice snadné se o tyto vlasy starat. Esenciální a mastné oleje pomáhají zachovat zdraví vlasů (viz tabulka).

Suché vlasy jsou obtížně stylové, lehce se rozpadají a na koncích se rozdělují. Skalp často obsahuje lupy. Po česání vlasů zůstanou na hřebeni. Všechny tyto problémy vznikají z nedostatku produktivity mazových žláz. Suché vlasy by měly být chráněny před UV zářením, mořskou solí, chlorovanou vodou v bazénu. Perm a agresivní barvení stejným způsobem nebude prospěšné pro vlasy, ale jen zhorší problém. Aromaterapie může být velmi užitečná při obnově suchých vlasů. Esenciální oleje určené pro suché vlasy.

Viz tabulka níže v textu >>>

Olejové vlasy mají velmi neuspokojivý vzhled. Jsou lepkavé a mastné. Z hlavy se objevuje nepříjemný zápach. Skalp často má problémy se seborrheou a lupinami. Olejové vlasy se stávají kvůli zvýšené produktivitě mazových žláz. Čím častěji umyjte tuk z vlasů, tím intenzivnější jsou mazové žlázy. Příliš aktivní šampony jsou pro mastné vlasy kontraindikovány. Takové vlasy by měly být omyty měkkými, úspornými detergenty. Esenciální a olejovitý olej pro mastné vlasy

Při výběru oleje je třeba vzít v úvahu barvu a tloušťku vlasů.

Tabulka esenciálních olejů na vlasy

Tabulka esenciálních olejů pro vlasy usnadňuje vytváření libovolného složení olejů, stejně jako výběr oleje na základě typu pokožky nebo problému.

Esenciální oleje pro vlasy. Tabulka

Pomocí dat z tabulky esenciálních olejů pro vlasy si můžete připravit vlastní vlasový šampon doma. Potřebujete základnu pro šampon, můžete ji zakoupit v lékárně nebo v parfému, a pokud ji nenajdete, můžete místo toho používat pravidelné kuřecí žloutky. Základ šamponu by měl být přidán s několika kapek oleje vybraných z tabulky, protřepejte a nechte dva týdny na infuze (šampon na bázi žloutek nemusí být infuzován, okamžitě ho použít). Tento šampon je zcela neškodný, lze ho dokonce denně užívat.

Zvažte několik příkladů.

Pro mastné vlasy

Šampon:

10 kapiček z každého oleje: heřmánek, bergamot a šalvěj v 200 ml šamponu.

Oplach:

V 50 ml ethanolu se rozpustí esenciální oleje z levandule (10 kapek) a citronu (10 kapek), poté se přidá 50 ml vody. Vše nalejte do láhve tmavého skla. Aplikujte jednu nebo dvě polévkové lžíce na vyprané vlasy, po 10 minutách opláchněte.

Pro suché vlasy

Do 200 ml šamponové báze přidejte 10 kapek z každého oleje: cedr, heřmánek a levandule.

Pro normální vlasy

Do 200 ml šamponového základu přidáme bergamotový olej a patchul s 5 kapkami, rozmarýnem a čajovníkem - 10 kapek.

Šampon pro blond vlasy:

Do 200 ml základny šamponu zředěte 10 kapek silicagelových citronel a heřmánek. Tento šampon nejen rozjasní, ale také dává krásný lesk.

Lupa Maska:

Na mycích a sušených vlasech aplikujte 5 kapek rozmarýnu a čajového stromu, zředěných v 10 ml jojobového oleje. Po 10 minutách opláchněte vlasy.

Můžete eliminovat lupy tím, že provedete každodenní masáž hlavy s tímto složením: přidá se 30 kapek rozmarýnu do 50 ml ethylalkoholu, protřepe se tak, aby se esenciální olej rozpustil lépe a přidá se 50 ml studené vařené vody. Před použitím protřepejte a zahřejte na 30 stupňů.

Je velmi dobré přidat lopuch, lněné semínko, rajský mošt na vlasové masky na olej.

Základní oleje na vlasy jsou hlavními doporučeními pro použití v kosmetologii

Co jsou základní rostlinné oleje pro vlasy? Kapalné a pevné rostlinné tuky, běžněji známé jako oleje, slouží jako vynikající základna pro sebe-tvorbu kosmetiky pro účesy. Přítomnost nejrůznějších mastných kyselin a příbuzných složek způsobuje vyživující, zvlhčující, imunomodulační, tonizující, ochranný a posilující efekt. Velká paleta olejů umožňuje, aby každá z nich ovlivnila určitým způsobem, takže znalost jejich léčivých vlastností a kompetentního míšení umožňuje opravit aktuální problémy nebo je třeba je léčit.

Z tohoto článku se dozvíte:

Základní rostlinné oleje na vlasy

Použití takového nasyceného přírodního zdroje přispívá k obnově zdravých vlasů za přítomnosti různých problémů. Nespoléhejte se však pouze na směsi a základy ropy - experti doporučují, abyste je přidali jako pomoc k hlavnímu chodu.

Chcete-li vytvořit produkt s nejlepší vitamín-minerální základ, měli byste zvolit nerafinované oleje při nákupu.

Jak používat základní oleje ve vlasové kosmetice

Rostlinné tuky v pevné a kapalné formě mohou být aplikovány v kosmetice samostatně nebo jako součást jiných prostředků jedním z následujících způsobů:

 • Doplněk na make-up. Specifičnost kosmetické péče o vlasy umožňuje přidat olej do šamponů. Nevytváří přísná omezení dávkování, protože obě složky nedráždí pokožku. Vhodné poměry týkající se šamponu jsou 4: 1. Rostlinné tuky se často přidávají do průmyslové kosmetiky. Nemá smysl obohacovat základní oleje s kondicionéry a máchání - jsou špatně vymyté vodou a nemají výraznou vůni.
 • Masky na vlasy založené na základních olejích jsou vyrobeny ze směsi několika tuků, ke kterým můžete přidat esenciální oleje, pokud chcete. Vzhledem k tomu, že doba skladovatelnosti této směsi je velmi krátká, doporučujeme provést okamžitou dávku. Obvykle pro vlasy střední délky stačí 30-40 ml. Při smíchání s komponenty jiné povahy je třeba dodržet osvědčený recept, aby se předešlo nežádoucím reakcím.
 • Zábaly vyžadují stejné množství hotového výrobku jako masky na vlasy s oleji. Jediný rozdíl je v tom, že pro zábaly musí být směs předehřívána pro pár. Použití ingrediencí jiného typu se neprovádí - pouze estery a tuky.
 • Tření a masáže. Při těchto postupech se základní oleje z rostlinných vlasů často používají odděleně. Při jedné návštěvě je dostačující 10-15 ml tekutiny, ale pro vločkovanou nebo náchylnou k suché pokožce potřebujete více. Část etheru by měla být přidána velmi opatrně, protože s tak malým množstvím báze je velmi možné předávkování.
 • Aromaterapie. Při tomto způsobu zpracování hrají významnou roli přepravní vlastnosti oleje, aby se zajistila nejdelší zadržení etherové části činidla. V průměru jednu lžíci základny potřebujete 4-5 kapek éteru. Hřeben je rozmazaný s touto tekutinou a vlasy jsou česané 5 až 7 minut.

Olejové masky pro péči o vlasy

Není možné říci, který olej je nejlepší pro vlasy. Téměř každý z nich je univerzální a pomáhá při řešení různých problémů. Kombinace některých z nich jsou však v některých případech účinnější.

Výživné vlasové oleje

Masky na vlasy založené na základních olejích by měly být používány k obnově nebo léčbě a posílení zdravých vlasů. Správná výživa je hlavní preventivní opatření, které eliminuje výskyt většiny problémů. Pro tyto účely je nejlepší nasytit nejvíce minerály, aminokyseliny a vitamíny základy:

 • lněný olej může obsahovat až 46% vitaminu E;
 • Rakytník obsahuje téměř celou řadu vitamínů rozpustných v tucích, stejně jako 18 aminokyselin a 24 minerálních látek;
 • Mandle vyživuje pokožku hlavy a vlasů vzácným vitamínem F.

Avokádo, jojoba, makadamie, shea, meruňkové jádro, pšeničné klíčky, konopí, celandín, oliva jsou také vhodné pro efektivní výživu vlasů.

Oleje pro ochranu

Důležitou podmínkou pro zachování krásy a zdraví vlasů je jejich přirozená ochrana. Chemické složení některých rostlinných tuků zvyšuje odolnost vůči působení ultrafialového záření, studeného vzduchu, mořské vody a dalších vnějších faktorů. Kromě toho výsledný olejový filtr snižuje ztrátu vlhkosti. Pro masáž, obohacování, tření nebo masky, které zvyšují ochranu, se dobře hodí oleje z jojoby, mura-muru, manga, rýžových otrub, sezamu, meruňky nebo broskví.

Hydratační olejové masky

Dokonce i zdravé vlasy mohou ztratit krásný vzhled, pokud jsou často ošetřovány kudrnatými žehličkami, žehličkami nebo kadeřníky vlasů. Negativním účinkem je také suchý vzduch z klimatizačních zařízení, prodloužená expozice slunečnímu záření nebo nošení klobouků. Zhoršení je způsobeno vysušením, aby se zabránilo tomu, že je nutné provést zvlhčení v čase.

Pro udržení zdravých vlasů je vhodný jakýkoliv typ postupu s jojobou, muru-muru, olivami, kokosem, hroznem, broskví, dýní nebo meruňkami.

Rostlinné oleje

Posilování vlasových folikulů a růst vlasů lze také stimulovat jejich výživou oleji obsahujícími vhodné živiny. Pro hustší, svěží a dlouhé vlasy vám pomohou tření, odmašťování vůní, masky a masáže s kakaovým máslem, kolínkem, dýní nebo melounem, lnem, mandlem, lopuchem, cedrem, vlašskými ořechy, mandlemi a řebříčkem.

Léčivé vlasové masky s oleji

Pro mastné vlasy

Někdy dokonce i ti, kteří vědí, které oleje jsou nejlepší pro vlasy a jak ovlivňují zdraví folikulů a vlasové pokožky, nehrozí nebezpečí ošetření vlasů vysokým obsahem tuku. Všechno se zdá logické, ale ve skutečnosti je poněkud odlišné. V první řadě se mastné vlasy často stávají kvůli nedostatku určitých látek, které lze doplnit pomocí bohatých bylinných přísad. Navíc, mnoho masky mají velmi lehkou tekoucí strukturu a neusazují se. Je také třeba připomenout, že vyvážená strava obnovuje správný metabolismus.

Pro tření, masky, česání a přidávání do šamponů můžete vzít jojobu, lískový oříšek, nuguli, mandle, třezalku, broskvové a tekvicové semeno, konopu, makadamu, saflor a sezamový olej.

Pro suché vlasy

Suché vlasy trpí nedostatečnou vlhkostí, takže pro ně je samozřejmě nutné užít olej s bohatou základnou mastné kyseliny, ale bohatou kompozici - pro regenerační výživu. S takovým problémem jsou to masky od špiček a kořenů, které jsou nejúčinnější, protože výživa folikulů je nejdůležitější. Jiné druhy ošetřovacích postupů jsou možné s použitím olejů z rýžových otrub, meruňkových jader, pšeničných klíčků, makadamie, manga, shea, řešetláku, oliv, avokáda, kakaa, máku, mučenky a arganu.

Pro pádu vlasů

Příčinou ztráty vlasů je nedostatek vitamínů, minerálů a dalších základních látek ve vlasových folikulích. K nápravě situace potřebujete péči o kosmetiku, v níž jsou tyto komponenty nejvíce široce a bohatě zastoupeny. Rostlinné oleje - nejvhodnější pro tyto přírodní suroviny. Aby bylo možné vrátit hustotu, plynulost a délku, je třeba obohatit kosmetiku a masky pomocí olejů z meruňkových nebo broskvových jader, lopuchu, rýžových otrub, jojoby, lnu, manga, řešetláku, oliv, babassu, arganu, konopí, borovice, sezamu a máku.

Proti křehkosti a rozdělení

Problém s průřezem hrotu je obvykle spojen s nadměrným vysušením, ale někdy se také vyskytuje v mastných vlasech. Chcete-li obnovit zdraví, respektive, je nutné vzít oleje, které se používají k odstranění prvního nebo druhého problému. Níže uvedená tabulka pomáhá vybrat potřebné oleje pro vlasy a schematicky je seskupit podle terapeutických a kosmetických vlastností.

Lupy

Mezi základní vlasové oleje patří většina šamponů, které ošetřují seboroickou dermatitidu, lupy a psoriázu. Rostlinný tuk zvyšuje účinnost nástroje, ale může být použit samostatně ve formě masky, zábaly nebo masáže. Kombinace v tomto případě je neúčinná, protože má téměř žádný vliv na kůži a cibuli.

Výhody a aplikace esenciálních olejů na vlasy

Výhody esenciálních olejů pro vlasy jsou známy spravedlivému sexu od starověku. Počáteční informace o takových metodách vědců péče o pokožku najdete ve starých egyptských rukopisech. Nabízíme vám materiál s přehledem výhod a použití esenciálních olejů na vlasy. Všechny případy použití jsou podrobněji zváženy. Používání esenciálních olejů pro vlasy musí začínat definicí stávajícího problému.

Esenciální oleje jsou nepostradatelné při péči o vlasy: zabraňují nadměrným mastným vlasům, pomáhají bojovat proti lupům, posilují vlasové folikuly, pomáhají urychlit růst vlasů.

Chcete-li připravit terapeutickou masku s použitím esenciálních olejů, musíte nejdříve zředit požadovaný esenciální olej v základním rostlinném nebo kosmetickém oleji (v závislosti na typu vlasů). Obvyklý poměr v tomto případě: pro každou lžičku základního oleje 3-5 kapek esenciálních.

Pro zvýšení terapeutického účinku je také vhodné přidat éterický olej ve stejném poměru ke složení šamponu nebo vlasového balzámu.

Například pokud máte mastné vlasy a chcete je rychleji pěstovat, použijte kosmetický jojobový olej: přidejte 5 kapek rozmarýnu, jalovce a hřebíček se skořicí.

Pokud jsou vaše vlasy suché a máte strach o lupy, vezměte kosmetický olej z pšeničných klíčků: přidejte 5 kapek oleje z čajovníku, pelargónie a rozmarýnu.

Po aplikaci esenciálních a kosmetických olejů se vlasy stávají poslušnými, lesklými a silnými. Všimněte si výsledek za dva týdny.

Účinek a vlastnosti esenciálních olejů pro vlasy v tabulce

Informace o terapeutických vlastnostech esenciálních olejů používaných v péči o vlasy jsou uvedeny v tabulce. Tabulka esenciálních olejů pro vlasy vám pomůže vybrat správnou látku. Účinek esenciálních olejů na vlasy je popsán, což pomáhá při výběru.

Název oleje

Léčivé vlastnosti

Olej z máty z máty

Stimuluje růst vlasů, bojuje proti nadměrné mastné pokožce hlavy. Vlasy se stávají obzvláště světle a svěží.

Muškátový olej

Stimuluje růst vlasů, bojuje proti vypadávání vlasů, posiluje kořeny. Podporuje rychlé vylupování přírodních barviv z vlasů. Vůně muškátového oříšku je specifická, ale není silná. Po vyprání masky úplně zmizí.

Posiluje vlasy, stimuluje jejich růst

Bojuje se ztrátou vlasů, posiluje kořeny, tóny, dává vlasům pružnost a lesk

Normalizuje mazové žlázy, má antiseptické vlastnosti, eliminuje obsah tuku ve vlasech. Při aplikaci na kůži může dojít k mírnému brnění během 1-2 minut.

Rozšiřuje krevní cévy, urychluje růst vlasů. Silné antimikrobiální činidlo

Má silný antiseptický účinek, rychle regeneruje pokožku, podporuje obnovu buněk, normalizuje mazové žlázy, zabraňuje mastným účinkům, odstraňuje lupy. Při aplikaci na pokožku dochází k mírnému pocitu hoření po dobu 1-2 minut

Obsahuje vitamíny A, B, D, C, R. Normalizuje sekreci mazových žláz, zlepšuje imunitu. Při aplikaci na pokožku dochází k mírnému brnění během 1-2 minut. Grapefruit dává vlasům lesk, zlepšuje tón, dělá to drobivé a snižuje kožní mazu z pokožky hlavy. Má příjemnou vůni, zvláště vhodnou k použití v ranních hodinách, protože je výrazně povzbuzující.

Obnovuje ztenčení, křehnutí, náchylnost k vypadávání vlasů. Při aplikaci na pokožku může dojít k mírnému brnění po 1-2 minutách. Vyhlazuje vlasy, dodává jim lesk a pružnost, zabraňuje vypadávání vlasů. Chcete-li přidat chuť a zvýšit účinek, můžete se smíchat s citrónovým silicím.

Zvyšuje účinnost přívodu krve do jednotlivých orgánů a tkání. Zahřívací činidlo urychluje růst vlasů

Antivirotika, účinná proti lupům, poskytuje vitalitu vlasů. Má svěžící efekt, dodává vlasům lesk a svěžest. Je třeba dbát na to, aby vlasy byly náchylné k suchu.

Normalizuje sekreci mazových žláz, zabraňuje přilnutí vlasů, eliminuje lupy

Podporuje rychlou regeneraci pokožky, má sušící účinek, urychluje růst vlasů

Olej z čajovníku

Používá se ke svědění, lupům, vypadávání vlasů. Perfektně bojuje proti lupům a mastnou pokožku hlavy. Má mírně ostrou vůni, takže se všichni nelíbí

Eliminuje lupy, zabraňuje ztrátě vlasů, dezinfekčním prostředkům a tonikům

Vyživuje vlasy, zvláště účinný pro mastné vlasy. Výborná pro aromaterapii, stejně jako přípravu masky pro lupy. Patchouli dává vlasům lesk a pružnost. Má pach cínu

Produkt šetrný k životnímu prostředí je extrakt používán jako terapeutická a kosmetická vysoká biologická aktivita. Vyživuje vlasy, eliminuje svědění pokožky hlavy, urychluje růst vlasů

Baj (olej) nebo pimennikový olej

Populární a efektivní lék na vypadávání vlasů. Předpokládá se, že dlouhodobé používání oleje přispívá ke zesílení vlasové šachty. Bey chuť je docela ostrý, takže byste s tím měl být opatrný. Na lžíci základny nepijte více než 2 kapky esenciálního oleje

Jeden z nejcennějších olejů v aromaterapii. Zrychluje růst vlasů, otevírá póry pokožky hlavy. Bojuje proti vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst

Obnovuje zdravé vlasy, eliminuje lupy, svědí pokožku

Vhodné pro mastné vlasy. Po masce se zázvorovými vlasy se stává velmi čerstvý a čistý. Díky svým oteplovacím vlastnostem je zázvor považován za prostředek pro stimulaci růstu vlasů.

Posiluje vlasy, zabraňuje jejich ztrátě a zlomení. Vůně bazalkovitého oleje je doplněna oleji z bergamotu, pelargónie, cypřiše, citrónu a jalovce. Nepoužívejte během těhotenství.

Jasmínové květiny mají bohatou chuť a cenné léčebné vlastnosti. Doporučuje se používat suchou a citlivou pokožku hlavy. Její kombinace je zvláště harmonická s citrusovými oleji, stejně jako s sandalwoodem, ylang-ylangem a / nebo růže.

V kombinaci s dalšími složkami reguluje mazové žlázy. Ropový olej na hřebenu naplní vaše vlasy jemnou vůní a současně se postará o jejich zdraví a přirozené barvy.
V kosmetice na vlasy, růžový olej je vynikající a užitečná složka, která dává pevnost a pružnost, chrání před bakteriemi a šedými vlasy

Olej z růžového dřeva

Dává kouzelnou smyslnou vůni. Pomáhá s rozdělenými konci

Používá se k prevenci vypadávání vlasů a posílení vlasů, zabraňuje lupům

Snižuje ztrátu vlasů

Je považován za nejefektivnější léčitel pro vlasy, zvláště poškozený barvením nebo chemickým permutím: obnovuje integritu keratinové vrstvy, stimuluje růst, revitalizuje a nasycuje barvu, dodává lesk, pomáhá a zdravě dobře upravuje vzhled. Redukuje mastné vlasy, zabraňuje vypadávání vlasů a lupů. S grapefruitem a levandulem jde dobře.

Esenciální olej borovice má baktericidní a antiseptické vlastnosti. Zvláště účinné pro vypadávání vlasů, seborrhea, plešatost. Posiluje vlasy, zvyšuje jejich pružnost

Stimuluje růst vlasů a zabraňuje vypadávání vlasů. Olej je úspěšně používán s tendencí k plešatosti, posiluje vlasový folikul

Posiluje vlasy, zabraňuje vypadávání vlasů a ztenčení

Používá se k péči o tenké a suché vlasy.

Chrání vlasy před nepříznivými faktory, obnovuje keratin, vyrovnává vlasovou strukturu a melanin, přičemž dbá na zachování přirozené barvy vlasů

Mrkevový olej

Vitaminuje vlasy. Omlazuje, podporuje regeneraci tkání. Zabraňuje vypadávání vlasů

Stimuluje růst vlasů, vyživuje, zesvětluje tělo vlasů, přispívá k jejich osvětlení

Lupový esenciální olej

Esenciální oleje z čajového stromu, rozmarýnu, bazalky, levandule, eukalyptu, grapefruitu, citronu, pomeranče a pelargónie vám pomohou s lupinami.

Pokud máte mastné lupy, měli byste používat esenciální oleje z čajového stromu, eukalyptu, rozmarýnu, grapefruitu. Pokud je pokožka hlavy suchá a jsou přítomny lupínky, je nejlepší použít levandule, pelargónie. Lupavé silice mohou být vzájemně kombinovány a kombinovány s dalšími látkami.

Esenciální oleje pro vypadávání vlasů

Jako esenciální olej proti vypadávání vlasů a pro stimulaci jejich růstu pomůže petigrayna, borovice, rosewood, máta, koriandr, rozmarýn (poté, co jsou vlasy, zejména lehké a čisté), kalamus, vervain, ylang-ylang, cedr, kadidlo. Používejte esenciální oleje proti vypadávání vlasů byste měli pravidelně brát v úvahu existující související problémy.

Esenciální oleje pro suché a mastné vlasy

Esenciální oleje pro mastné vlasy pomáhají normalizovat činnost mazových žláz. Pro mazání vlasů: citron, čajový strom, máta, eukalyptus, cedr, bergamot, verbena, zázvor, šalvěj, cypřiš, borovice, hřebíček, citrónový balzám.

Jako základ pro mastné vlasy, jojobový olej (přírodní vlasový kondicionér, zvlhčuje po celé délce, vhodný pro aromaterapii), olej z hroznů (dokonale zvlhčuje, bohatý na vitamíny), mandlový olej (dokonale vyživuje vlasy), lněný olej, olej Sasankwa - japonský heřmánek (vlasy jsou velmi měkké), olivový olej (vitaminový sklad, výživa vlasů). Dražší druhy olejů (jojoba, sasankva) lze přidat lžičkou levnějších základů.

Pokud jsou vaše vlasy suché, používejte oleje: parfrost, oranžová, santalové dřevo, ylang-ylang, levandule, kadidlo, myrha, mandarinka, heřmánek, palisandr. Esenciální oleje pro suché vlasy zlepšují lokální krevní oběh a obnovují vitalitu vlasů.

Když rozdělí konec nenahraditelného ylang-ylang, heřmánek, pelargónie, vetiver, santalové dřevo, palisandr.

Jaké esenciální oleje jsou dobré pro vlasy?

Je čas zjistit, které esenciální oleje skutečně mají příznivý účinek na kořeny a strukturu kudrlin. Následující tipy vám pomohou vybrat esenciální olej, který je vhodný pro vaše vlasy. Jedním z nejběžnějších olejů v péči o vlasy je ylang-ylangový olej. Svými vlastnostmi je téměř univerzální a používá se při řešení různých problémů s vlasy. Po použití je vlasy velmi poslušné, hladké a lesklé.

Olej má velmi příjemnou vůni a dokonce i po umytí neztrácí vlasy. Tento olej lze přidat do masky, balzámy a dokonce i barvivo na vlasy. Tento olej je velmi vhodný pro aromaterapii.

Dalším běžným olejem je olej z čajovníku. Je zvláště vhodný pro mastné vlasy a lupy. Má silný baktericidní účinek. Stojí za zmínku, že správná kombinace esenciálních olejů, pokud se rozhodnete používat jejich směsi, může výrazně zvýšit jejich účinnost. Například ylang-ylang, petitgrain a rozmarýn se dobře spojují s esenciálním olejem z růžového dřeva a čajový strom je kombinován s geranium a rozmarýnem a palmózní růžový olej je kombinován s citrusem.

Použití esenciálních olejů pro péči o vlasy

Krásné vlasy - dekorace každého z veselých žen. Proto je velmi důležité se snažit zajistit, aby byli dobře ošetřováni, měli zdravý a zářivý vzhled. Poklad přírody nám obdařil takové cenné složky, jako jsou éterické oleje. Díky bohatému vitamínovému komplexu pomáhají při řešení mnoha problémů: některé z nich zlepšují vzhled a strukturu vlasů, posilují žárovky a stimulují růst, jiné pomáhají zbavit se svědění, lupů a dalších nepříjemných jevů.

Výhody esenciálních olejů pro vlasy

Esenciální oleje jsou velmi užitečné pro vlasy kvůli bohatému vitamínovému komplexu, který je obsažen v jedné nebo jiné formě této kosmetiky. Esenciální oleje se vyznačují vysokými náklady, protože jejich výroba používá velmi velké množství surovin, a proto je koncentrace užitečných složek obsažených v těchto esterich velmi vysoká. Některé z nich zvlhčují vlasy, jiné pomáhají zbavit se lupů a svědění, jiné posilují vlasové folikuly a stimulují jejich růst.

Jaké oleje jsou vhodné pro různé typy vlasů

Pro mastné vlasy je vhodné používat takové esenciální oleje:

 • čajový strom;
 • citron;
 • bergamot;
 • eukalyptus;
 • zázvor;
 • mátou;
 • cedr;
 • geranium;
 • jalovec;
 • levandule;
 • cypřiše a další

Pro suché a křehké vlasy:

 • heřmánek;
 • ylang-ylang;
 • oranžová;
 • Mandarín;
 • růžové dřevo;
 • santalové dřevo;
 • patchouli;
 • levandule;
 • myrha a další

Lupiny jsou rozděleny do dvou typů: mastné a suché, v závislosti na charakteristikách pokožky hlavy. K boji proti suchému lupinu se doporučuje používat oleje z citrónové trávy, levandule, citrónového balzámu, heřmánek. K odstranění mastných lupů, oleje z čajovníku, bergamotu, santalového dřeva, eukalyptu, máty pepře, rozmarýnu se používají.

Je důležité si uvědomit, že pokud máte obzvláště rád nějakou vůni esenciálního oleje, i když není použita při formulaci nějaké konkrétní masky, můžete a měli byste experimentovat, poslouchat své preference, zaměřit se na typ vlasů a problém, který je třeba vyřešit. Možná tak získáte pro sebe samotný nástroj, který jste tak dlouho hledali. Hlavní věc - správné proporce a absence alergické reakce.

Způsoby použití olejů pro péči o vlasy

Vysoká účinnost masky používající étery v kombinaci s dalšími důležitými a užitečnými komponentami je nesporná. Čistý esenciální olej nemůže být spotřebován, protože může způsobit pocit pálení, odlupování pokožky hlavy. To je způsobeno vysokou koncentrací tohoto kosmetického přípravku. Je třeba přidat estery k pomocným základním komponentům masky, jako je med, lopuch nebo olivový olej.

Tabulka: recepty na vlasové masky s přídavkem esenciálních olejů

 • 2 lžíce lopuchového oleje;
 • 2 kapky eukalyptového esenciálního oleje;
 • 2 kapky esenciálního oleje z čajovníku.
 • 2 lžíce lopuchu nebo ricinového oleje;
 • 5 kapek heřmánek esenciálního oleje.
 • pol poháru kefír;
 • lžíce hořčičného prášku;
 • vaječný žloutek;
 • čajová lžička medu;
 • lžička lopuchového oleje;
 • 3 kapky esenciálního oleje z rozmarýnu.
 • sklenici odvaru z heřmánku;
 • čajová lžička citronové šťávy;
 • čajová lžička kosmetické mořské soli;
 • 3 kapky esenciálních olejů z eukalyptu, patchul a čajového stromu.
 • 2 lžíce lopuchového oleje;
 • lžíce hroznového oleje;
 • čajová lžička brandy;
 • čajová lžička medu;
 • 4 kapky ylangyl-etheru.
 • třetí šálek kefír;
 • 2 lžíce měsíčného oleje;
 • 5 kapek esenciálního oleje z rozmarýnu.
 • žloutek;
 • 2 lžíce citrusové šťávy (pomeranč nebo mandarín);
 • 2 kapky cedru, jojoby a neroli esterů.
 • 2 lžíce olivového oleje;
 • 2 lžíce čerstvé mrkvové šťávy;
 • 4 kapky esenciálního oleje z cedru;
 • 2 kapky esenciálního oleje ze skořice.

Všechny masky pro terapeutické účely by měly být prováděny dvakrát nebo třikrát týdně, v závislosti na složkách a druhu vlasů a jako prevence stačí použít směs jednou týdně. Doba trvání kurzu se pohybuje od dvou do tří týdnů až několik měsíců s přerušeními, v závislosti na individuálních charakteristikách a problému.

Od raného mládí jsem snil o tom, že budu vlastníkem lesklých, luxusních vlasů, jako v reklamě v televizi. Vždycky se mi zdálo, že moje vlasy nejsou dost hladké. Kdysi, pro další narozeniny, mi přítel dal keramickou kosmetiku na vlasy, o níž jsem už dávno snil. Bylo to poměrně drahé zařízení s pěti teplotními režimy, které lze nastavit ručně. Vybrala jsem si maximální teplotu, abych rychle dosáhla naplnění mé touhy - vlasy jako dívka v reklamě. Ale k oslavě jsem nepovažoval za nutné používat termoprotektanty. Při prvním použití mi účinek udeřil příjemně: vlasy byly překvapivě hladké, dokonce i vlasy na vlasy, jak jsem si přála! Ale po chvíli jsem si všiml, jak se stav mých vlasů zhoršil: staly se křehké, bez života, suché, zcela ztratily svůj lesk. Přestal jsem používat žehlení, ale bylo pozdě. Hledám potřebné informace v internetových zdrojích, rozhodla jsem se obnovit vlasy pomocí masky. Začal jsem vyrábět směsi olejů z ricinového oleje a rašeliny, přidáním heřmánku, ylang-ylangu, cedru a rozmarýnových etherů. Po pravidelném užívání (asi 2-3 krát týdně) se stav vlasů výrazně zlepšil. Od té doby jsem se naučil důležitou lekci: nikdy byste se svému tělu neměli zacházet opovržlivě při hledání strašidelného snu.

Přidejte olej do šamponu nebo balzámu

Můžete obohatit každodenními produkty péče o vlasy s esenciálními oleji. Je třeba přidat 2-3 kapky esenciálního oleje do lžíce šamponu nebo balzám, aplikovat směs na vlasy po dobu pěti až sedmi minut a pak opláchnout teplou vodou. Tato metoda aplikace pomůže zlepšit stav vlasů, pokud není čas k delším postupům. Příznivý účinek bude patrný po několika způsobech použití.

Video: které esenciální oleje se nejlépe přidávají do šamponu

Výhody esterů pro pokožku hlavy

Esenciální oleje mají příznivý účinek na pokožku hlavy, pomáhají regulovat práci mazových žláz, posilují vlasový folikul a tím stimulují růst vlasů. Jejich struktura je zlepšena kvůli účinkům bohatého vitamínového komplexu obsaženého v esterich a pomocných složkách používaných v konkrétním kosmetickém produktu. Vlasy jsou zářivé a zdravé, je snadněji hřebeny, méně zmatené, rostou rychleji. Pro stimulaci růstu vlasů se rostlinný esenciální olej stává stále oblíbenějším. Je extrahován z vavřínového dřeva, má zvláštní vůni, která nebude potěšit všechny, ale účinek aplikace jistě potěší.

Jak se zbavit vši esenciálními oleji

Jako pomocná metoda pro boj s pedikulózou jsou nejúčinnější oleje:

Tento recept můžete použít: potřebujeme ocot (ne více než 9%) a olivový olej ve stejných poměrech (můžete použít dvě lžíce, můžete více - v závislosti na tloušťce a délce vlasů). Přidáme také 4 kapky některého z uvedených éterických olejů, například čajového stromu nebo pelargónie. Aplikujte směs na vlasy, otřete do kořenů a rozšiřujte po celé délce. Zalomte si hlavu přilnavým filmem nebo celofánem, omotávejte svůj hlas ručníkem, o hodinu později pečlivě opláchneme masku a vyčistíme parazity.

Kontraindikace a možné následky

Esenciální oleje se používají ve spojení se základnou (například: olivový, ricinový, kokosový, atd.), Protože estery v jejich čisté formě mohou způsobit spálení pokožky. Před aplikací masky na základě esenciálních olejů se doporučuje provést test na alergickou reakci. Část směsi by měla být aplikována v malém množství na zápěstí. V případě svědění, zarudnutí, otoku byste měli opustit používání kosmetiky, abyste zabránili škodlivým účinkům na tělo. Při přípravě masky je důležité přísně dodržovat recepty, poměry použitých složek. Těhotné ženy jsou kontraindikovány při používání některých typů silic, proto je třeba před použitím přečíst si návod k použití. Je také zakázáno používat esenciální oleje ve spojení s homeopatickými přípravky.

Recenze

Rád užívám oleje pro vlasy, mám celou řadu různých exotických olejů, které jsem přinesl z cest do běžných těch, které si koupil v lékárně u domu. Budu se s vámi podělit o velkou obnovu masky s esenciálními oleji. To je dobře provedeno po vlasy, při použití velkého množství laku, pěny, vystavení teplotám. Vyžaduje to kokos, rak, argan, olivový olej (1 polévková lžička každý) a růžové, jasmínové a ylang-ylangové éterické oleje o 5 kapech (koupit jednou všechno, stačí za rok nebo ještě víc). Předehřejte složení základního oleje ve vodní lázni na teplotu těla a poté doplňte esenciální oleje. Aplikujte masku na pokožku hlavy jemnými třecími pohyby a poté roztáhněte po celé délce, věnujte zvláštní pozornost špičkám. Nepřipíšete pečené šlepy a jdete do postele, položte na polštář ručník. Umyjte si vlasy ráno. Lešticí, měkkost a poslušnost vlasů jsou vám poskytovány.

Alice

http://www.arabio.ru/hair/masla_dlya_volos.htm

Vlasy jsou ženskou pýchou, takže je musíte pečlivě postarat. Používám levandulový olej na posilování a lesk vlasů a rozmarýnový olej snižuje vypadávání vlasů.

olgalaura

http://narodnayamedicina.com/ehfirnye-masla-dlya-volos/

Přírodní esenciální oleje dělají zázraky správným používáním: můžete obnovit vaše vlasy i z velmi politováníhodného stavu. Existují pouze dvě okolnosti, které je třeba vzít v úvahu. První není koupit falešnou. Často pro vzácné a drahé oleje poskytují rafinované slunečnice s barvivy a příchutěmi. A za druhé, každá terapie by měla být kombinována s normalizací rovnováhy vitamínů a minerálů. To znamená, že je nutné dát tělu chybějící látky pro zdravé vlasy zevnitř s jídlem, vitamíny a doplňky.

Natalia

http://ilcosmetic.ru/masla/dlya-volos/retsepty-s-efirnymi-maslami.html

Vzhledem k použití takových přírodních složek jako jsou éterické oleje je možné podstatně zlepšit stav vlasů, zesílit je, poslušnost, lesk a hedvábnost. Hlavním úkolem je vybrat ty správné recepty pro masky (ve spojení s dalšími užitečnými přísadami) k vyřešení určitého problému a pravidelně je aplikovat, abyste dosáhli nejlepšího výsledku. Postarat se o vzhled bude určitě ovoce a odraz v zrcadle potěší a potěší.

3 způsoby použití esterů, které způsobí, že kudrlinky jsou silné a poslušné

Esenciální oleje se používají v různých oblastech kosmetologie a medicíny. Mají příznivý účinek na pokožku, práci nervového systému, stav imunity apod. V neposlední řadě se finanční prostředky zabývají péčí o vlasy.

Metody pro použití esenciálních olejů na vlasy: ylang-ylang vše vědí

Používání esenciálních olejů pro vlasy je ideální ve všech ohledech. Prostředky se tedy používají jako domácí a kosmetické masky, přidávají se do šampónu (balzámy) nebo se prostě vkládají do pokožky hlavy.

Abyste pochopili, jaký lék nejlépe vyhovuje vašim kadeřím, je zde tabulka esenciálních olejů na vlasy.

Následující tabulka je uvedena jako seznam základních olejů pro každý typ kadeří.

Nakupují mastné přípravky a základní produkty v každé lékárně nebo kosmetickém obchodě za velmi rozumné ceny.

Použití esterů ve složení masky

Vezměte 3 typy olejů určených pro váš typ vlasů, které jsou uvedeny v první tabulce, a promíchejte s jakýmkoli nástrojem z druhého schématu.

Aether vzít 3-4 kapky, základní olej - 2-3 lžíce. l (trochu se zahřívá v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni). Oba produkty se smíchají a aplikují na kořeny. Směs by měla být jemně třena prsty po dobu 30-40 sekund. Pak se odnese kartáč na vlasy, pomocí něhož jsou oleje rozloženy po celé délce kadeřnic. Maska je ponechána po dobu 15-20 minut, poté se promyje šamponem.

Oleje pro základní vlasy (úplný seznam)

Oleje jsou rozděleny na základní a nezbytné.

Základní (mastné) oleje - přírodní rostlinné oleje. Tyto oleje se získají lisováním za studena ovoce, ořechy, semena, semena a zrna. Základní oleje lze používat jak v čisté formě, tak ve směsi s esenciálními oleji. Tyto oleje se také nazývají transportní oleje, základní oleje, nosné oleje atd. Základní oleje obsahují spoustu užitečných látek:

Polynenasycené mastné kyseliny
Celá řada vitaminů
Triglyceridy
Vosky
Fosfatidy
Lipochromy
Tocoferoly

Základní oleje doporučené pro vlasy:

Chcete-li se dozvědět více o každém oleji a jeho vlivu na vlasy, postupujte podle odkazu oleje, který vás zajímá. Časem se na každém oleji objeví informace.

Kosmetické oleje - vlastnosti a aplikace, tabulka

Předmětem článku jsou kosmetické oleje. Mluvíme o jejich příznivých vlastnostech, než se jedná o jedlý olej, který se liší od kosmetického oleje, pro který je vhodný olej. Naučíte se nejlepší kosmetické oleje pro péči o obličej, vlasy a tělo, jejich složení, použití a popis v tabulce.

Co jsou kosmetické oleje?

Kosmetický olej je olejový přípravek určený k péči o pokožku obličeje, těla a vlasů. Vyrábí se lisováním za studena rostlinných materiálů (ovoce, semena a jádra) a vysoce kvalitní filtrace bez vystavení vysokým teplotám. Taková opatření přispívají k zachování všech příznivých vlastností rostlin, z nichž jsou připraveny, a také zvyšují jejich trvanlivost.

Kosmetické oleje neobsahují vodnou fázi, díky níž se činidlo změní na emulzi nebo krém.

Často je jedlý olej zmatený s kosmetikou, ačkoli jsou v nich rozdíly. Kosmetický olej je zpravidla používán pouze pro kosmetické účely, je vyráběn pod značkou Virgin. To znamená jeho výrobu ze surovin za použití lisování za studena a nepřítomnosti nečistot v něm. Obvykle je tento olej používán pouze externě. Ale jedlý olej je přidán do nádob.

Stojí za zmínku, že některé kosmetické oleje, jako je olivový nebo lněný olej, se také přidávají do pokrmů. Ale kosmetický kafrový olej lze používat pouze externě.

Existují 3 druhy olejů:

 • rostlinné a minerální;
 • částečně syntetizované a přirozené;
 • obohacené estery nebo jinými složkami.

Každý kosmetický olej je jedinečný svým chemickým složením a účinky na tělo. Oleje urychlují buněčný metabolismus, aktivují proces syntézy kolagenu a fibrinogenu, zvlhčují kůži, normalizují aktivitu mazových žláz.

Jaký je rozdíl mezi esenciálním olejem a kosmetickým olejem?

Často jsou esenciální oleje zaměňovány s kosmetikou, vzhledem k tomu, že mají stejné složení, účinnost a působení. Tento názor je však chybný, mezi těmito prostředky existují určité rozdíly.

Kosmetický olej - nezávislý nástroj, který je připraven k použití. Má složité chemické složení a několik složek. Obsahuje základní rostlinné oleje, čisté estery a výtažky.

Esenciální olej je produkt s vysokou koncentrací směsí vonných a těkavých látek, který je vyroben z různých částí rostliny pomocí špičkových technologií. Estery se okamžitě rozpouštějí ve vzduchu a nezanechávají žádné mastné zbytky.

Pro použití v kosmetologii vyžadují mastný nosič, ve kterém se obvykle používají soli, potraviny a základní rostlinné oleje. Také esenciální oleje se přidávají ke složení výrobků pro péči o továrnu (krémy, pleťové vody, balzámy, šampony).

Kosmetické oleje, na rozdíl od éterů, mohou být použity jako nezávislé prostředky - to je hlavní rozdíl mezi oleji.

Současně by se měly estery zavádět do složení kosmetiky pouze v malé dávce.

Výhody kosmetických olejů

Kosmetické oleje pro pokožku mají následující příznivé vlastnosti:

 • nutriční;
 • hydratační;
 • omlazující;
 • změkčovadlo;
 • zlepšuje tón, pružnost a pružnost.

Ropné produkty mohou být také použity na jakémkoliv druhu pokožky a jako účinný prostředek proti stárnutí.

Odborníci doporučují použití oleje při masáži, protože zvyšují účinnost postupu a zajišťují terapeutický a profylaktický účinek (anticelulitid, antistres, uklidňující, tonikum). Látky ve složení přípravku mají pozitivní účinek na pokožku, zlepšují její strukturu a urychlují regenerační procesy, normalizující metabolismus lipidů.

Jak často používáte kosmetické oleje? Můžete je použít pro každodenní péči a očištění kůže na obličeji, její výživu a zvlhčení. Můžete přidat přírodní oleje do složení domácí a tovární kosmetiky.

A to není všechno! Tyto produkty můžete aplikovat jako základní oleje v aromaterapii! Většina olejů však má přirozený ochranný faktor proti slunci, takže je můžete aplikovat před a po opalování.

Obvykle se kosmetické oleje aplikují na obličej a tělo večer za účelem omlazení. Na podzim a v zimě se místo denního krému používají oleje. Nástroj se nanáší na předem vyčištěnou kůži po několika hodinách, zbytek odstraňte papírovým ručníkem. Oleje rychle pronikají do pokožky a dosahují hlubokých vrstev za pár minut.

Zvláštní výhody oleje přinášejí vlasy a nehty. Zpevňují vlasové folikuly a nehty, aktivují jejich růst a zlepšují vzhled.

Účinnost olejů je způsobena jejich přirozeným složením, které se blíží složení lidského kožního mazu. Díky této vlastnosti se mastné látky rychle vstřebávají do epidermis. Kromě toho přírodní oleje zřídka způsobují alergie, takže mohou být použity pro dívky a ženy s velmi citlivou kůží.

Tabulka kosmetických olejů a jejich vlastnosti

Níže uvedená tabulka obsahuje popis hlavních kosmetických olejů, jejich složení, vlastnosti a použití.

Pro Více Informací O Suché Vlasy