logo

Používání arganového oleje na vlasy

Každá dívka chce být krásná. Jeden z ukazatelů péče je zdravý a lesklé kudrlinky. Abyste je mohli řádně sledovat, potřebujete přírodní ingredience, přírodní masky a oleje. Vysokorychlostní olej, který vyživuje a obnovuje strukturu kudrlin po celé délce, je stlačen z plodů arganového stromu. Jeho použití je schopno "oživit" nejtmavší a nejvíce bezvládné vlasy. Co je to tělo a proč je nejlepší použít olej z tohoto stromu, přečtěte si níže.

Z historie

Arganový olej pro vlasy je vzácný extrakt, který není tak snadný. Faktem je, že točení "zlatého elixíru" obdrží argan z ovoce stromu a roste pouze v Maroku. Drsné klima, vzácná sklizeň a ruční práce činí tento olej opravdu "zlatý".

Věděli jste, že když obdržíte 1000 ml extraktu arganového oleje, musíte zpracovat 100 kg produktu?

To je důvod, proč náklady na takový nástroj někdy dosahuje 1000 rublů na 100 ml. Produkují ropu pouze v Maroku, protože vývoz stromů a jejich plodů ze země je přísně zakázán. Toto je skutečný poklad.

Stejně jako před sto lety, dívka z Berbese vyráběla výrobek na výrobu másla. Celé údolí stromů jsou zpracovávány, protože používání automatizovaných systémů je zakázáno a samotné háje jsou chráněny UNESCO.

Zajímavým faktem je, že arganový olej je marocké dědictví, a proto je možné ho nabízet v obchodech jako "marocké" - není žádný rozdíl, jedná se o olejové orgány.

Po dokončení sbírky ovoce děvčata s velkými kameny oddělují kosti od buničiny a vytlačují jádro v mlynách ručního typu.

Chcete-li vytlačit jeden litr oleje z ovoce, trvá několik dní.

Po získání extraktu z arganu se olej balí do lahví a nechá se na chvíli infuze. Produkt lze použít již několik hodin po zpracování v manuálním mlýně.

Užitečné vlastnosti

Složení oleje obsahuje velké množství stopových prvků a vitamínů, díky čemuž se vlasy obnoví v co nejkratším čase.

Chemické plnění:

 • omega-3 - má příznivý účinek na vnitřní strukturu vlasů;
 • Omega-6 - vyživuje a hydratuje kudrlinky. S touto kyselinou se vlasy stávají zářivými;
 • omega-9 - zlepšuje metabolismus kyslíku uvnitř buněk;
 • kyselina stearová - zrychluje růst;
 • Vitamíny A, E, F - eliminují křehkost a saturají vnitřní vrstvy vlasů vlhkostí;
 • přírodní antibiotika - zabraňují onemocnění kůže hlavy a bojují proti houbám, lupům a seborrheu;
 • fungicidy a třísloviny - udržení rovnováhy vody a soli, návrat vitality vlasů;
 • Antioxidanty - chrání před negativními účinky vnějšího prostředí.

Arganový extrakt lze použít jak pro profylaxi, tak pro obnovení funkce mazových žláz. Aby bylo správné fungování, může být použito jako maska, bez dalších komponent nebo je součástí balení organických vlasů - pak je efekt složitější.

Aplikace s těmito nebo jinými prostředky může ovlivnit kudrlinky různými způsoby. A kvůli tomu existuje několik způsobů použití arganového oleje na vlasy. Například pro to, aby produkt zcela vyživoval vlasy v jedné aplikaci, masky by měly být aplikovány po dobu 5-6 hodin a je lepší nechat kompresi po celou noc.

Jak požádat

Vzhledem k tomu, že arganový produkt je považován za univerzální přípravek na vlasy, lze říci, že nemá žádné vedlejší účinky. Negativní důsledky mohou být pouze v případě intolerance tohoto oleje.

Je celkem jednoduché zkontrolovat tělo za alergickou reakci: je třeba dát na zápěstí malé množství elixíru a počkat 24 hodin. Pokud se o den později neobjeví žádné reakce (zarudnutí nebo svědění), můžete produkt bezpečně používat.

Dále je třeba zdůraznit, že výňatek není použit, pokud vypršela doba trvanlivosti. Žádný příznivý účinek z této látky nelze získat.

Co bych měl při výběru hledat?

 • Barva Přírodní látka má lehký medový odstín. V závislosti na tom, jak pozdě sklizeň je, může být o něco tmavší než barva medu. Pokud mají olejové orgány jasnou, tmavě výraznou barvu, pak to znamená přítomnost barviv a dalších složek;
 • Vůně. Argan má mírně zemitou, mírně výraznou ořechovou chutí. Při otevření láhve s zlatým elixírem v místnosti se rozdrtí jemný závoj. Nástroj by neměl vyzařovat ostrý zápach, jinak můžete bezpečně mluvit o falešném. Je lepší odmítnout takový olej;
 • Země výroby. Dodávka ropy je možná pouze z jedné země - Maroka. Je-li na etiketě uveden jiný dovozce, pak by měl být tento prostředek vrácen zpět na police. Distribuce přes jiné země z Maroka je přísně zakázána a dodávky olejů jsou pod dohledem státu;
 • Náklady Vzhledem k tomu, že výroba arganového extraktu je extrahována ruční práce a je poměrně zdlouhavá, jeho cena odpovídá vynaloženému úsilí. Je pravidlem, že náklady na přírodní, čistý olej je pro 100 mililitrů - 1000 rublů. Cena je odůvodněna kvalitou. Pokud jsou náklady na tento nástroj mnohem nižší, pak to znamená zředěnou kompozici. Tento nástroj můžete použít, ale výsledek bude mnohem horší.

Arganový koncentrát má neutrální zápach, snadno se vstřebává, je průhledný a nemá sediment. Vzhledem k tomu, že je výrobek lisován lisováním za studena, je standardní doba skladování 2 roky. Pokud elixír neodpovídá alespoň jednomu z bodů, je lepší jej nepoužívat.

Masky

Používání arganů je možné jak v kosmetických, tak i medicinských účelech. Olej se často přidává do šamponů, čisticích prostředků na obličej, vlasových kondicionérů a masky. Použití elixíru tímto způsobem zlepšuje nutriční vlastnosti kosmetiky a chrání před negativními účinky umělých přísad.

Pro maximalizaci výživy vlasů může být arganový extrakt použit na vlasy bez mytí.

Kosmetické použití

Tato metoda zahrnuje použití oleje bez následného oplachování. Abyste mohli bojovat s dělenými konci, poškozenými konci a vysušenými vlasy, můžete použít následující metodu.

Vytlačte na dlani několik kapek arganového oleje, jemně jej protřete po celém povrchu a rychle jej nasypte na suché špičky.

Po pěti minutách můžete použít hřeben, abyste zabránili efektu lepení. Vzhledem k tomu, že olej má lehkou strukturu - neváží vlasy, vyživuje je a dodává lesk.

Další metodou je přidání oleje do vlasového kondicionéru - stačí tři kapky na tubu. Při opláchnutí musíte na vlasy nechat takovou kompozici na několik minut a potom opláchnout teplou vodou. Elixír se dokonale vyrovná s jeho funkcí: vlasy budou hedvábné, lesklé a měkké po celé délce vlasů.

Přírodní koncentrát lze přidat do šamponu se suchými a poškozenými kadeřemi. Při smíšených typech vlasů nebo mastné pokožce hlavy je lepší použít masku.

Někdy se při nadsadených a poškozených špičkách může olej nanášet bez oplachování před dalším šamponováním. Tato metoda chrání špičky před ultrafialovým zářením, teplotami a teplotami.

Terapeutické použití

Použití takových přírodních prostředků je nejlepší pro zdravotní účely. Chcete-li to provést, musíte provádět masky s arganovým olejem v intervalech několika dnů.

Chcete-li obnovit velmi poškozené vlasy s dělenými konci, je lepší používat čistý olej po celou délku kadeřnic. Dvě polévkové lžíce finančních prostředků se aplikují na kůži a distribuují hřeben. Pak udělejte pevný ocas, sklopte jej do svazku a přes noc přeneste vlasy do polyethylenu. Ráno opláchněte masku šamponem. Efekt bude okamžitě viditelný. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou umístěny celou noc pod speciálním uzávěrem, vlasy pohlcují všechny živiny.

Komprese proti vypadávání vlasů bude velmi efektivní, pokud použijete extrakt pepře arganovým olejem. Několik lžící elixíru by mělo být smícháno s několika kapkami oleje z červeného pepře a přidat čajovou lžičku lopuchového oleje. Tato maska ​​by měla být aplikována pouze na vlasové kořeny - zlepšuje krevní oběh, urychluje růst vlasů a posiluje folikuly. Je nutné udržovat činidlo po dobu 40-60 minut, poté vlasy umyjte mýdlem a vodou. Postup lze opakovat jednou týdně. Po 30 dnech se vlasy stávají výrazně silnějšími a objemnějšími.

Chcete-li odstranit lupy, můžete použít následující složení:

 • arganový olej - 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • olivový extrakt - 1 polévková lžíce. lžíce;
 • kosmetický bergamot - 6 kapek

Arganový olej pro vlasy - výhody a aplikace

Obsah článku

Arganový olej se v Maroku extrahuje z plodů arganového stromu. Rostou v suchém podnebí a nese ovoce více než dvakrát ročně.

Výroba ropy vyžaduje spoustu času a úsilí. Řezané révy ručně - 100 gr. ovoce představuje 2 litry oleje. Má viskózní strukturu, ostrou oříškovou chuť a nažloutlý odstín.

Arganový olej je drahý, ale je ceněn svou kvalitou a účinností v medicíně a kosmetologii. Není divu, že lidé z Maroka volají olej "elixír mladosti".

Výhody arganového oleje

Arganový olej zachází, obnovuje matné a nehybné vlasy. Týdenní aplikace oleje mění jejich vzhled.

Vyživuje a zvlhčuje

Kůže hlavy a bělené vlasy vyžadují zvláštní péči. Suchá kůže vede k lupům. Hroty vystavené chemickému a tepelnému ošetření se přerušují.

Arganový olej vyživuje pokožku hlavy vitaminem, změkčuje vlasy.

Změna struktury vlasů

Vlasy jsou vystaveny každodennímu vlivu prostředí - větru, prachu, slunce. Dekorativní kosmetika, terapeutické přípravky, vystavení teplu a barvení porušují přirozenou rovnováhu vlasů.

Arganový olej s vitamínem E a polyfenoly aktivuje vstup vitaminů a kyslíku do struktury vlasů. Obnovuje elasticitu - pájky poškozují hroty a urychlují regeneraci poškozených buněk.

Zabraňuje šedivým vlasům

Vitamin E vyplňuje strukturu vlasových folikulů živinami a kyslíkem. Vývoj antioxidantů a sterolů zabraňuje předčasnému stárnutí a vzniku šedých pramenů.

Aktivuje práci vlasových folikulů

Smrt životně důležitých procesů ve vlasových folikulích způsobuje nedostatek růstu nebo vypadávání vlasů. Arganový olej aktivuje vlasové folikuly, aktivuje růst, chrání proti vypadávání vlasů.

Aplikace

Používání arganového oleje na vlasy má zabránit mastnému lesku, lámavosti, suchu, ztrátě, doplnění potřebné vitamínové rezervy.

Proti rozštěpení

Rozdělené konce zabraňují zdravému růstu vlasů. Používejte arganový olej, abyste vytvořili lesklé, hladké vlasy.

 1. Aplikujte nějaký olej na čisté, suché vlasy.
 2. Léčte hroty bez dotyku pokožky a zdravých oblastí po celé délce.
 3. Vysušte a upravte vlasy obvyklým způsobem.

Arganový olej - nepostradatelný pro vlasy

Dnes jsou velmi populární kosmetika založená na přírodních olejích. Přitahují pozornost přístupnost, bezpečnost a úžasné přírodní vlastnosti.

Jedním z těchto produktů je arganový olej.

Co je to produkt a jak se vyrábí

Arganový olej je přírodní produkt ze zralých arganových plodů (Argania spinosa). Předtím rostly arganové stromy téměř v celé severní Africe a nyní jsou dokonce pod ochranou UNESCO. V Maroku je přísně zakázáno je ořezávat.

Arganové stromy rostou na západě a ve středu Maroka v suchých oblastech. Jenom tady můžete vidět, jak stádo koz skrývá ve stromu, protože v pouštních zemích je krmivo pro zvířata. K úrodu koz, je třeba říci, že krmí pouze listy stromu a neberou drahocenné ořechy.

Výroba arganového oleje začala ve starověku. Berbers, kteří žili v severní Africe před příchodem Arabů, si byli dobře vědomi zázračných a omlazujících vlastností tohoto produktu.

Produkce je až dosud drahá, protože tato práce je velmi náročná a trvá hodně času. Všechny stupně výroby se provádějí ručně.

Zpočátku se ze stromu sklízí zralé plody a převezmou se do družstev.

Poté se z plodů extrahují semena, pražená, sušená a mletá ve speciálním stroji, který se podobá kávové mlýně a častěji ručně v starých mlýnech.

Získejte první studený odstřeď. Ze všech druhů, které jsou prodávány, je lisováno za studena, které je považováno za nejužitečnější a nejdražší.

Zbývající buničina po stlačení se zředí vodou a pomalu se vaří za nízkého tepla. Takže je tu druhá odstřeďování, mírně nižší kvalita a vlastnost prvního.

Výhody vlasů

Ve starověku Marokané nazývali argan strom "strom života". A ne náhodou.

Dosud se úspěšně používá v průmyslu, v oboru vaření, medicíny a kosmetiky.

Zvláště užitečný arganový olej pro vlasy, protože má řadu léčebných vlastností:

 • obnoví poškozenou strukturu každého vlasu od kořenů ke špičkám;
 • vyživuje a vyživuje žárovky s příznivými složkami, zejména vitamínem E a keratinoidy;
 • dává přirozený lesk;
 • bojuje proti poškození vlasů za nepříznivých klimatických podmínek, po vysušení pomocí kleští nebo vysoušečem vlasů;
 • Má uklidňující a zvlhčující vlastnosti, které jsou užitečné při dermatologických potížích pokožky hlavy (například v případě suchých lupů);
 • posiluje vlasové žárovky, vrací je pružnost a sílu;
 • stimuluje růst vlasů;
 • chrání před škodlivými účinky slunečního světla;
 • zabraňuje rychlé smrti žárovek a vypadávání vlasů;
 • udává tloušťku a objem kudrlin;
 • slouží jako prevence lupů.

Pozor!

Nový produkt pro zdraví vlasů Bliss Hair - ochrana, výživa, brilantnost v reklamě.

Marocké oleje a růstové promotory bez parabenů!

Složení oleje z plodů arganu obsahuje mnoho užitečných látek: tokoferol, nenasycené mastné kyseliny, keratinoidy, linolové a ferulové kyseliny, antioxidanty, fungicidy, glyglyceroly, triterpenový alkohol, shotenol, alfa spinsterol.

Kdo bude užitečný

Tento přírodní produkt lze použít jak pro léčebné účely, tak pro prevenci:

 • je vhodný pro dermatologické problémy pokožky hlavy (seborrhea, lupy atd.);
 • pokud žijete v nepříznivých klimatických podmínkách, kde jsou vlasy a kůže obzvláště náchylné k poškození;
 • pokud jsou ve stravě časté chyby;
 • avitaminóza;
 • s častým vysycháním vlasů s vysoušečem vlasů, kleštěmi.

Existují nějaké kontraindikace

Neexistují žádné zjevné kontraindikace pro použití tohoto přípravku. V některých případech to může způsobit alergie, takže před aplikací doporučujeme použít malé množství přípravku na zadní straně ruky, držet 5-10 minut, opláchnout teplou vodou a vidět reakci.

Nedoporučuje se také používat u žen během těhotenství. Přestože neexistují žádné klinické důkazy o nežádoucích účincích na plod, je lepší se zdržet užívání po dobu několika měsíců.

Arganový olej pro vlasy: aplikace

Existuje mnoho možností, jak tento výrobek používat pro kosmetické účely.

  1. Můžete jej aplikovat před šamponováním celého povrchu vlasů. Chcete-li to udělat, vezměte jednu nebo dvě čajové lžičky oleje, lehce je zahřejte do rukou, naneste rovnoměrně, zabalte do plastového obalu a froté ručník, počkejte 30-60 minut a opláchněte teplou vodou. Po masce můžete použít jakékoliv kosmetické šampony a balzámy.
  2. Do hotové kosmetiky můžete přidat: šampon, balzám, kondicionér, bylinné masky.
 1. Aplikujte na konce vlasů, což je užitečné pro ženy s problémem rozštěpených konců.
 2. Můžete použít 5 až 7 kapek surovin k čištění pramenů ihned po koupeli. Tento postup vás ochrání před vysycháním vlasů nebo kleštěmi, od škodlivých účinků slunečního světla v letním období a dodá vám lesk a zdravý vzhled na kadeře.
 3. Přidejte do domácí masky založené na různých přírodních složkách.
 4. Kromě toho, pokud není možné zakoupit hotový výrobek, můžete kosmetiku zakoupit s jeho přidáním (šampony, balzámy, masky). Mezi nejoblíbenější patří fondy společností: Schwarzkopf, Garnier, PantenePro-V, Orofluido a Argaria.

Jak aplikovat a umýt

Můžete použít před a po umytí, ale současně dodržujte následující pravidla:

 • vlasy musí být mokré;
 • Před nanášením výrobku je třeba ho zahřát tak, že ho držíte a lehce jej troubíte do rukou;
 • ruce by měly být čisté;
 • Před prvním použitím se ujistěte, že nejste alergičtí na přípravek;
 • Nenechávejte masku na hlavě delší než předepsaná doba a nepřehánějte ji "dávkováním" (i když tento výrobek je považován za užitečný a bezpečný, neměl byste ho zneužívat);
 • opláchněte pouze v chladné nebo teplé vodě.

Který olej je lepší

Na prodej najdete různé formy a druhy arganového oleje na vlasy. Nejužitečnější z nich je výroba prvního lisovaného za studena. V tom jsou uloženy nejužitečnější vitamíny a látky.

Druhé točení je poněkud horší než to. Přestože hotová kosmetika má jistý přínos, stále ztrácí před čistými výrobky, protože obsah vitaminů v nich je minimální.

Léčivé domácí recepty: Masky na vlasy Argan Oil

Na základě tohoto produktu můžete připravit různé masky s prospěšnými, hojivými a regeneračními vlastnostmi.

Pro majitele křehkých vlasů

Chcete-li vyřešit problém křehkých, poškozených, rozdělených a bez života, můžete použít masku na bázi olivového a arganového oleje, surových kuřecích vajec (žloutků), tekutého vitaminu E a lipového medu.

Je nutné vzít jednu lžičku z každé složky, promíchat a aplikovat na vlasy před praním.

Nechte masku po dobu 30-60 minut a opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Pro majitele tenkých kudrlin

Na kadeře jsou silné a pružné, můžete použít domácí recept z pěti kapek šalvějového oleje, jedné lžíce arganového oleje, lžíce olivového a mandlového oleje.

Všechny součásti jsou smíchány, ohřívají se v rukách a nanášejí se na vlhké pramínky rovnoměrně rozložené po celé délce. Pak si nasadíme plastovou čepičku a zabalíme do ručníku.

Masku můžete nechat celou noc nebo po dobu 2 hodin. Umyjte teplou vodu pomocí šamponu.

Pro majitele mastných vlasů

Tento nástroj je připraven z dvou lžiček citrónové šťávy a směsi olejů z avokáda, čajového stromu, arganového ovoce a hroznového semena. Živina se nanáší masážními pohyby na hlavu a pak se rozdělí po celé délce pramenů od kořene ke špičce.

Dali plastovou čepičku a ručník nahoře. Držte 40-50 minut a vypláchněte. Tento domácí prostředek je velmi užitečný pro majitele mastných vlasů. Poskytne čistotu, zářivost, měkkost, hedvábnost a přirozený lesk na kudrlinky.

Závěr

V tomto videu dívka ukazuje, jak používat arganový olej, říká, že nemá žádné srovnání v péči o vlasy. Vrací vlasy, sílu, obnoví dělené konce. Pomáhá zbavit se lupů. Viz:

Arganový olej je přirozený a velmi užitečný produkt. Již dlouho je známá svými jedinečnými vlastnostmi a léčebnými vlastnostmi a dodnes se používá v kosmetologii. Na jeho základě můžete udělat spoustu domácích receptů, které pomáhají udržovat krásu a zdraví vlasů.

Používání arganového oleje na vlasy

Arganový olej je cenný nástroj, který nemá žádné analogy svého druhu.

Ve starověku to bylo nazýváno elixírou mládí. A to není překvapující. Koneckonců žádný esenciální olej nemá tak silný účinek na pokožku hlavy a vlasy jako argan.

Je populární po celém světě. Koneckonců, jeho výhody jsou tak velké, že někdy je dokonce obtížné popsat všechny jeho zásluhy.

Používání arganového oleje na vlasy

Výhody arganového oleje pro vlasy jsou velmi velké. Pomáhá řešit různé problémy, které se přímo týkají pokožky hlavy a vlasů. Nástroj má velmi velký počet vlastností, což opět prokazuje jeho velkou výhodu, a to:

  Arganový olej nejen zvlhčuje vlasy a pokožku hlavy, ale také poskytuje dobrou výživu s vitamíny. Každá srst dostane mnoho vitamínů a stopových prvků;

Arganový olej má mnoho užitečných vlastností. Proto musí být v arzenálu každé ženy.

Jak často můžete používat

Arganový olej by měl být používán pravidelně po dobu tří měsíců, aby bylo dosaženo hmatatelného výsledku.

Naučte se z našeho článku o tom, jaké masky z broskvových semen mohou být provedeny.

Současně by jeho četnost použití, a to jak v čisté formě, tak ve složení masky a šampony, neměla překročit 1-2krát týdně. To je způsobeno skutečností, že olej vyživuje vlasy živinami, což stačí na celý týden.

Kontraindikace

Arganový olej, kromě výhod, může ještě způsobit škody. To je však možné pouze ve dvou případech:

 • individuální nesnášenlivost přípravku, která je velmi vzácná;
 • neměl by být aplikován na škrábance a poškozené oblasti pokožky, jinak může dojít k alergické reakci.

Nezapomeňte na jeho trvanlivost. Navzdory mnoha konzervačním látkám může být arganový olej skladován nejvýše dva roky.

Jak aplikovat olej na vlasy

Arganový olej v kosmetice se používá jak v čisté formě, tak iv složení různých krémů, šamponů, masky. Ale to přinese více přínosu pro vlasy přesně v čisté formě.

Kroky pro aplikaci oleje:

 1. Aplikujte malé množství přípravku na dlaně a protřete jej do pokožky hladkými masážními pohyby. Tato činnost by měla být opakována, dokud není olej rozptýlen po celé kůži hlavy;
 2. Poté ji jemně protřete po celé délce vlasů, zvláště pak věnujte pozornost kořenové zóně a špičkám vlasů;
 3. Zhora je nutné vítat vlasy plastovým filmem a navíc zabalit froté ručníkem;
 4. Arganový olej na vlasu by měl být uchováván nejméně 1 hodinu. Nástroj můžete ponechat v noci. V tomto případě bude účinek lepší.

Pravidelné užívání arganového oleje pomůže vašim vlasům získat zdraví a sílu. Hlavním úkolem je pravidelně postupovat.

Jak umýt arganový olej

Po nanesení oleje na pokožku hlavy a vlasy je nutné jej řádně umýt. Pro tento postup můžete použít pouze teplou vodu. Nejprve opláchněte vlasy pod tekoucí vodou. Pak si umyjte vlasy denním šamponem.

Použití arganového oleje

Arganový olej lze aplikovat ve své čisté formě a vyrobit na jeho základě různé druhy vlasových masek. Můžete také přidat do šamponů a balzámů.

V čisté podobě

Arganový olej přináší nejvíce přínosu v čisté formě, bez přísad a dalších složek.

Kosmetické

Arganový olej lze bezpečně přidat do běžného šamponu nebo vlasového balzámu. Stačí stačit 2 lžíce. Nakupujte kosmetiku a spojte ji s 1 polévkovou lžící. arganový olej. Tímto způsobem zvýšíte výhodu zakoupeného produktu dvakrát.

S jinými oleji

Arganový olej dobře míchá s jinými oleji. Zvláště účinné jsou produkty s těmito oleji:

Výsledné kosmetické domácí prostředky založené na dvou olejích se navzájem doplňují a zvyšují účinek na pokožku hlavy.

Aplikace arganového oleje

Arganový olej dokonale bojuje s mnoha problémy vlasů. Proto, kromě použití v čisté podobě, masky mohou být na jeho základě. Jsou docela efektivní a pomohou rychle zvládnout konkrétní problém.

Proti vypadávání vlasů

V boji proti vypadávání vlasů je velmi užitečná maska ​​s arganem a lopuchovým olejem. Složky by měly být kombinovány ve stejných poměrech a výsledná kompozice je rozložena v kudrlích. Doba trvání procedury je 3 hodiny. Umyjte masku šamponem.

Pro růst vlasů

Pro rychlý růst kadeří můžete tento nástroj připravit zde:

 • 1 lžička ricinový olej;
 • 1 lžička arganové oleje;
 • 1 lžička citronová šťáva;
 • 1 lžička tekutý med;
 • 5 ampulí vitaminu E;
 • 10 kapek vitaminu A.

Spojte součásti masky a promíchejte jednotnou konzistenci. Výsledný nástroj k šíření vlasů. Zakryjte hlavu ručníkem a zahřměte kudrlinky s vysoušečem vlasů po dobu 2 minut. Doba trvání procedury je 1 hodina. Po uplynutí doby vypláchněte masku.

Pro normální vlasy

Maska na bázi tří olejů je ideální pro normální typ vlasů:

Tyto složky by měly být odebírány ve stejných poměrech, sestavovány a okamžitě aplikovány na kořeny kadeřnic s masážními pohyby. Doporučuje se lehká masáž do 15 minut, aby byl produkt dobře absorbován do kořenů. Pak rozdělíme masku na vlasy a necháme na 1 hodinu, zabalíme vlasy ručníkem. Pak opláchněte pod tekoucí vodou.

Pro mastné vlasy

Pokud má vaše vlasy mastný lesk, měli byste použít masku, která obsahuje tyto komponenty:

 • 1 lžička. argan, avokádo a hroznový olej;
 • na cedru a mátovém esenciálním oleji.

V našem článku se dozvíte, jak vybrat správný šampon pro vlasy - o typech a složení.

Všechny součásti masky je třeba kombinovat a míchat, dokud nejsou hladké. Aplikujte na pokožku hlavy a nechte 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Pro suché vlasy

Pokud jsou vaše kadeře suché, můžete si připravit domácí lék, který se skládá ze tří složek - argan, lopuchu a mandlový olej.

Komponenty se skládají ve stejných poměrech. Výsledná směs se zahřívá ve vodní lázni na teplotu místnosti. Pak rovnoměrně rozdělíme vlasy a zabalíme je ručníkem. Doba trvání procedury je 1 hodina.

Pro barevné vlasy

Po natírání si vlasy potřebují neustálou péči. Proto pro ně můžete připravit právě takovou masku:
Připojte 1 lžičku. argan, olivový a camellia olej, promíchávejte a ohřejte na pokojovou teplotu ve vodní lázni. Přidejte 7 kapiček levandulového oleje. Výsledná kompozice je distribuována kadeřemi. Doba trvání procedury je 2 hodiny. Umyjte šamponem.

Posílit vlasy

Abyste posílili vlasy, stačí otřít arganový olej do kořenů kudrlin. Zhora je nutné obalit vlasy ručníkem. Tato maska ​​může být ponechána na noc. Ráno ho vypláchněte teplou vodou a šamponem.

Tipy

Taková maska, na základě takových složek, se stane ideálním nástrojem pro konce vlasů:

 • 2 lžičky. arganové oleje;
 • 1 lžička mandlový olej;
 • 10 kapek éteru patchulů.

Všechny součásti musí být připojeny a navlhčeny do špiček kudrlin. Zbytky masky pro rozdělení vlasů. Doba trvání procedury je 30 minut. Výrobek vypláchněte z vlasů teplou vodou.

Pro kořeny

Pro správné zpevnění vlasů byste měli připravit masku takto: v hluboké misce kombinujeme arganový olej - 1 čajovou lžičku, olivový olej - 3 čajové lžičky, vše promícháme. Potom přidáme žloutek - 1 kus a olej levandule a šalvěje - 8 kapek.

Vše se důkladně promíchá a vtírá do pokožky hlavy. Zbytkové prostředky použité na kadeře. Doba trvání procedury je 15 minut.

Lupy

Chcete-li se zbavit lupin mnoha způsoby. Ale nejúčinnější je považován za nástroj založený na takových olejích - arganu, lopuchu, mandlí a kolečkách, které by měly být užívány ve stejných poměrech.

Všechny součásti masky jsou připojeny a ohřívány ve vodní lázni do teplého stavu.

Pak rozdělíme vlasy a necháme 30 minut. Opláchněte šamponem.

Video: masky s arganovým olejem

Zajímavé video o použití arganového oleje: masky pro růst a výživu vlasů.

Kde mohu koupit, kolik to stojí

Můžete koupit arganový olej v kavárnách lékárny nebo v příslušných prodejnách, například kde se prodávají esenciální oleje. Navíc je tento nástroj velmi populární v kosmetických obchodech. Můžete si také objednat online.

Přečtěte si v našem článku, jak provádět leštění vlasů doma - co potřebujete, tipy a triky.

Náklady na produkt jsou přijatelné, takže každá dívka si může dopřát její vlasy.

Jak a kde ukládat

Tento nástroj by měl být uložen v lahvích tmavé barvy a na chladném místě. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu. Nejlepší je umístit na horní polici chladničky.
Doba použitelnosti arganového oleje je 2 roky.

Stupně arganového oleje

Kromě čistého oleje existují také komplexní produkty péče o vlasy založené na arganovém oleji. Mezi velkým počtem těchto fondů bych chtěl vypsat několik kopií najednou. Není možné říci, který arganový olej je pro vlasy lepší - každá z nich je cenná svým vlastním způsobem.

Londa sametový olej

Tento nástroj pomáhá rychle obnovit poškozené vlasy a dodává jim lesk a krásu. Po nanesení kadeří okamžitě vyhladí vlasy. Naneste ho na mokrý srst.

Kapous

Jedná se o profesionální řadu šamponů pro péči o různé typy vlasů - série KAPOUS "ARGANOIL". Jednou z hlavních složek složení těchto fondů je arganový olej. V ceně jsou tyto finanční prostředky levná a pomohou Vám poskytnout plnou péči o vlasy.

Prodigta

Jedná se o přírodní arganový olej Marroco. Mezi všemi značkami na trhu s kosmetickými výrobky je tento nástroj nejúčinnější a sestává pouze z přirozené složky arganového stromu. Při pravidelném používání budou vaše vlasy krásné.

Greymy

Výrobce profesionální kosmetiky, která má speciální linku pro péči o vlasy. Téměř každý opatrovník obsahuje arganový olej.

Hodnocení aplikací

Mnoho dívek o používání tohoto nástroje mluví pouze s pozitivními emocemi. Koneckonců, arganový olej je opravdu nepostradatelným nástrojem.

Elena:
"Používám arganový olej více než dva roky. Nejčastěji se používá pro vlasy. Po absolvování tříměsíčního kurzu vlasy získaly zdravý lesk a staly se hedvábné. Velmi mě těší tento výsledek. Nyní se tento nástroj stal základem péče o kadeře. "

Marina:
"O výhodách arganového oleje nedávno. Začala hledat na internetu informace o tom, jak obnovit poškozené vlasy. A všude doporučovali tento konkrétní olej. Rozhodl jsem se to zkusit a nelitoval jsem. O měsíc později se stav vlasů zlepšil, alespoň dvakrát. "

Užitečné tipy

Arganový olej se nejlépe aplikuje na čisté předem vyprané vlasy. V takovém případě bude nástroj schopen plně proniknout do struktury hlavy a vlasů. A samozřejmě bude výsledek velmi dobrý.

Nedoporučuje se používat arganový olej delší než je stanovený čas pro použití masky nebo na ní založené prostředky. To může negativně ovlivnit vlasy a vyschnout to trochu. Výsledkem je, že vlasová linie ztratí svůj lesk a namísto toho se stane nudným.

Arganový olej pro vlasy je nepostradatelným nástrojem, který vám může rychle a efektivně obnovit vlasy. Takže pokud se rozhodnete řádně pečovat o své kudrlinky, měli byste tento zázračný nástroj koupit ve svém arzenálu. A věřte mi, nebudete litovat, a brzy budete příjemně překvapeni výsledkem.

Jak používat arganový olej k obnově a růstu vlasů doma

03/29/2018 Elena Beauty and care 3 komentáře

Zdravím, drahí čtenáři!
Dlouhou dobu jsem o péči o vlasy nezveřejňoval. Nedávno jsem si znovu objednal arganový olej a rozhodl se, že s vámi podělím, jak používat arganový olej na recepty na vlasy a masky doma. V ženském kosmetickém sáčku naleznete řadu výrobků pro péči o vlasy. Ale polovina z nich je čistá chemie, která jen poškozuje, ale nemá prospěch. Arganový olej je šetrný k životnímu prostředí. Ženy často používají ke zlepšení stavu zámků.

Z článku se dozvíte:

Arganový olej pro vlasy: aplikace, vlastnosti a výhody

Stlačte ho ze semen arganových stromů. Pěstují pouze v Maroku. Tento výrobek se zde vyrábí a vyváží jej po celém světě.

Vyvážený obsah živin je vhodným způsobem, jak posílit prameny a urychlit jejich růst. Bohatý v arganovém oleji pro vlasy Omega-3, Omega-6 (80%) a fytosterolů (20%).

Kromě toho maska ​​na vlasy arganového oleje nabízí následující výhody:

 • mastných kyselin obsažených v kompozici, zabraňující procesu zvlhčování buněk;
 • antioxidanty a vitamíny vám umožní nasytit strukturu kudrlin s hodnotnou vlhkostí;
 • bylinné antibiotika zabraňují lupům a riziku seborrhy;
 • steroly stimulují růst pramenů, zbavují se šedivých vlasů a zjemňují kadeřnictví.

Hlavní vlastnosti marockého vlasového oleje jsou v těchto složkách. Arganový olej, oblíbený u žen, pro vlasy, jejich aplikace, vlastnosti a výhody jsou zřejmé, musí být zakoupeny, aby se staraly o prameny.

Masky na vlasy s arganovým olejem doma

Masky na vlasy s arganovým olejem

Vysoce kvalitní přírodní arganový olej pro vlasy se používá při přípravě různých masek. Chcete-li, aby kudrlinky svítily a silné, stačí použít jednoduché a přístupné přísady.

Pro všechny typy vlasů

Mix lopuchu a ricinového oleje ve stejném množství. Aplikujte ke kořenům pramenů. Hlava by měla být jemně masírována po dobu nejméně 20 minut. Neproplachujte směs po dobu 60 minut. Po uplynutí stanoveného času myjete vlasy šamponem.

Obnovení vlhkosti

Mixujte na suché vlasy, abyste se s těmito problémy vyrovnali. Ve lžíci lopuchového oleje přidáme stejné množství arganu. Směs by měla být distribuována v uzávěrech od kořene k špičce. Omotávejte vše ručníkem, počkejte 30 minut. Umyjte si hlavu šamponem, který neobsahuje sírany.

Léčba plešatosti

Tato maska ​​plešatosti odstraní nepříjemný problém. Vezměte dvě čajové lžičky olivového oleje a přidejte k němu lžičku arganu. Zadejte zbitý vaječný žloutek. Přidejte nějaký šalvějový olej. Hotová směs se používá pro pokožku hlavy. Musí být distribuován z kořene na špičku pramenů. Po uplynutí 15 minut vlasy umyjte šamponem.

Proto olejový lesk

Tato maska ​​je nepostradatelná pro mastné vlasy. Chcete-li to udělat, mix argan a avokádový olej. Všechny přísady se užívají v množství čajové lžičky. V hotové směsi přidejte tři kapky cedrového oleje, aby se stabilizovala funkce mazových žláz. Po nanesení masky na prameny počkejte půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou.

Efektivní maska

Často se připravují terapeutické masky na vlasy, které používají vaječný žloutek. Porazte a přidejte tři lžíce arganu. Tato směs se zahřívá ve vodní lázni. Poté promočte kávu do kořenů před umytí vlasů a zachyťte oblast od kořene k špičce. Potřepte hlavu teplou utěrkou a počkejte 40 minut. Umyjte si vlasy pravidelným šamponem.

Vypadávání vlasů

Maska pro vypadávání vlasů vám umožní vyhnout se předčasné plešatosti. Ve 14 gramech kakaového prášku zadejte 28 kapek arganu a 6 gramů zázvoru. Přísady důkladně promícháme a přidáme trochu vývinu kopřivy. Během tří minut jemně masírujte směs do hlavy. Pak přitiskněte hlavu ručníkem a počkejte dalších 10 minut. Vypláchnout produkt je citrusový bujón. Nejlepší balzám v této situaci je bylinná tinktury.

Pro barevné vlasy

Tento recept vám pomůže obnovit barvené kadeře. Zaparyte 20 gramů žitných otrub odvar z vápna. Smrte ingredience v mixéru, dokud nebude hladké. Přidejte 14 gramů arganu. Aplikujte hmotu na mokré kadeře, zachyťte oblast od kořene k špičce. Zakryjte hlavu teplou utěrkou, aniž byste ji odstranili po dobu 40 minut. Potom opláchněte vodou.

Pro zvlhčení

To je skvělá volba pro šetření z lupů a nadměrné suchosti pokožky hlavy. U 17 gramů květového medu přidejte argan (28 kapek). Aplikujte výrobek na suché prameny. Kompozice se nedotýká po dobu půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou a šamponem bez síranu.

Pro poškozené vlasy

Rozštěpte tři křepelčí vejce. Zadejte 7 mililitrů arganu a 2 mililitry jojoby. Než jdete do postele, položte kávu na prameny. Ráno umyjte vlasy šamponem bez síranu.

Pro křehké vlasy

Zředí se 15 gramů pivních kvasnic s výtažkem z heřmánku. Přidejte 26 kapek arganu a 2 žloutky. Zbavte všechno, abyste získali masu homogenní konzistence. Vytáhněte z kořenů zpět do kalu. Když uběhla půlhodina, umyjte si vlasy.

Jedná se o masky na vlasy s arganovým olejem doma, jejichž přípravný proces netrvá dlouho. S jejich pomocí se můžete vyrovnat s hlavními problémy a stát se majitelem luxusní hlavy vlasů. Pokud pochopíte, jak vytvořit masky arganového oleje pro vlasy, můžete ušetřit peníze na nákup finančních prostředků v lékárnách a obchodech.

Jak aplikovat arganový olej na vlasy?

Ne všechny ženy vědí, jak správně aplikovat arganový olej na vlasy. To je velmi snadné, protože stačí řídit se jednoduchými tipy:

 • Použijte malé množství na dlani. Dejte mu do hlavy jemné masážní pohyby. Opakujte postup tak, aby se jednotlivé milimetrové prameny staly pokryté sloučeninou;
 • měla by být oblast na kořenech kadeří pečlivě zpracována. Také prostředky se používají pro špičky vlasů, proto je rovnoměrně rozdělujte;
 • účinně používejte arganový olej na vlasy v případě, že po jeho aplikaci zabalit vše pomocí ručníku;
 • Chraňte směs alespoň 60 minut. Avšak můžete celou noc užívat arganový olej na vlasy, aby byl absorbován do jejich struktury.

Jedná se o způsob použití oleje, který zlepší a posiluje vlasy. Hlavní věc, že ​​nezapomínejte na pravidelné provádění takových postupů, protože jen v tomto případě můžete výsledky rychle zaznamenat.

Šampon s arganovým olejem

Základní vlastnosti a použití těchto přípravků pro vlasy způsobují spoustu diskusí. Tyto šampony přinášejí spoustu přínosů pro kudrlinky díky své jedinečné kompozici.

Pokud pravidelně používáte šampon s arganovým olejem, můžete dosáhnout následujících výsledků:

 • křehké a poškozené prameny budou vypadat dobře upravené;
 • S pomocí prostředků můžete bojovat s plešatostí, protože stimulují růst nových pramenů;
 • vlasy jsou lesklé, měkké a velmi poslušné.

Arganový olej můžete přidat do šamponu, pouze pokud neobsahuje žádné sírany. V obchodech si můžete koupit hotové kompozice, které ochrání kudrlinky před negativními faktory prostředí.

Šampon s arganovým olejem

Je velmi snadné používat šampony. Na pramínky je třeba aplikovat malé množství masážních pohybů. Když trvá 5-10 minut, šampon umyjte čistou vodou. Tento nástroj je vhodný pro běžné použití, protože nepoškozuje strukturu kadeří.

Jedná se o drahé, ale velmi efektivní produkty. S jejich pomocí můžete přidat sílu a lesk na kadeře. Šampóny mají pozitivní vliv na stav pokožky hlavy. Pokud si vyberete ten správný nástroj se zaměřením na váš typ vlasů, problémy s jeho zdravím vás obejdou.

Arganový olej na řasy

Chcete-li se stát majitelem expresivního vzhledu, není nutné se zaregistrovat k postupu prodlužování řas. V arganu jsou stopové prvky, které mohou vyživovat kořeny řas, zvlhčující kůži očních víček. Nové vlasy budou růst mnohem rychleji. Je nutné, aby byl nástroj pravidelně používán během několika týdnů, abyste si všimli výsledků jeho použití.

Před aplikací arganového oleje na růst řas se ujistěte, že na ni není alergický. Rozložte malé množství produktu na malý prostor a počkejte trochu. Pokud se náhle objeví zarudnutí a svědění, měli byste z takových postupů odmítnout.

Pokud nejsou žádné negativní reakce, můžete je použít. Vezměte čistý, neředěný vodou a bavlněný tampon. S tímto nástrojem jemně položte nástroj na okraj víček. Zbývající mazací tyčinky po celé délce. Ale buďte velmi opatrní, protože tekutina znamená často do očí.

Chcete-li olej z arganových řas produkovat očekávané výsledky, aplikujte je každý den po dobu 30 dnů. Všimnete si, že vaše cibule jsou silnější, silnější a zdravější.

V obchodech najdete maskaru s arganovým olejem, který má vynikající efekt. Denní make-up bude také užitečný, protože s pomocí kosmetiky můžete zlepšit stav řas.

Obojový arganový olej

Ne všechny ženy mají silné obočí z přírody. Musí denně používat speciální tužky, aby se s tímto problémem vyrovnali. Ale můžete stimulovat růst obočí, což je silné a zdravé.

Arganský olej z obočí se stane nepostradatelnou asistentkou každé ženy. Je třeba ho aplikovat každý den, rovnoměrně rozdělovat růstovou linii obočí. Díky tomu po několika týdnech můžete vidět výsledek akce nástroje.

Argany obsahují mnoho hodnotných vitamínů a mikroelementů. To je důvod, proč je velmi populární mezi zástupci slabšího pohlaví, kteří sledují jejich vzhled.

Kontraindikace použití arganového oleje

Odborníci varují, že použití výrobku na poškozenou pokožku je zakázáno. Tuto možnost by měli upustiti lidé, kteří trpí individuální nesnášenlivostí svých hlavních komponent.

Je velmi důležité dodržovat dobu trvanlivosti finančních prostředků, která nesmí překročit dva roky. V opačném případě ztratí své léčebné vlastnosti, takže jeho použití nebude účinné.

Tipy a recenze kosmetiček při aplikaci oleje

Arganový olej pro vlasy: recenze kosmetologů

Mnoho odborníků doporučuje používat tento nástroj, protože přináší kolosální výhody kudrlinkám. Dávají ženám takové užitečné tipy:

 • je nutné aplikovat produkt na prameny před umytí hlavy tak, aby bylo možné je obnovit od kořene ke špičce;
 • Můžete jej kombinovat s jinými maskami, protože efekt kombinace dává rychlé výsledky;
 • ujistěte se, že používáte argan v případě, že každý den položíte kudrlinky s kadeřem nebo fénem;
 • Chcete-li vlasy lesknout, použijte nástroj v kombinaci s stylingem.

Recenze kosmetologů jsou následující:

Doporučuji všem svým klientům používat tento olej. Praxe se ujistila, že má pozitivní vliv na strukturu vlasů. Budete se s problémy potýkat tím, že budete pravidelně vytvářet masky založené na tomto nástroji.

Dívky, které často zničují řasy s častými rozšířeními, se často ke mně obracejí. Poradím jim, aby byli argani. Nástroj poskytuje příležitost k posílení a obnově řas v pouhých několika týdnech s pravidelným používáním.

Velmi kvalitní a efektivní nástroj. Vlasy po aplikaci jsou lesklé a hedvábné. Mohu poradit všem děvčatům, aby je přidali do šamponu, aby se zbavili lupů, sucha a rozštěpení.

Kvalitní arganový olej pro vlasy přírodního původu je skutečným nálezem moderní ženy. Účinný nástroj původně z Maroka určitě pomůže vypořádat se s existujícími problémy. Musíte je používat pravidelně, protože tímto způsobem uvidíte výsledky rychleji!

Arganový olej na vlasy: dokonalé vlasy vždy

Používají-li arganový olej na vlasy, mnozí vidí účinek po prvním použití. Tento cenný výrobek pomáhá vytvářet tupé kudrlinky jasné a nasycené, nepoddajné - pružné, suché - optimálně hydratované, ale bez vlivu mastného filmu.

Složení a užitečné vlastnosti

Arganový olej se získává z nejvzácnějšího "železa", který se nazývá argan, který roste na území Marockého království. V ovoci se vyskytuje 2-3 semena, olej se získá lisováním jejich jádra.

Nerafinovaný arganový olej je považován za všelék pro mnoho problémů s vlasy, obsahuje rekordní množství vitaminu E, mastných kyselin (olejové a linoleové) a je skalifikován.

Abychom porozuměli mechanismu účinku arganového oleje na vlasy, je třeba podrobněji zvážit každou složku.

 • Vitamin E - je silný antioxidant, který zpomaluje stárnutí a zabraňuje tvorbě volných radikálů. Podporuje regeneraci tkání, regeneruje pokožku hlavy a vyživuje vlasové folikuly.
 • Karotenoidy - aktivují produkci keratinu a kolagenu, tzv. "Bílkovin na krásu", které jsou potřebné pro celou ženu. Zabíjejí patogeny a mají protizánětlivý účinek na pokožku hlavy. Vlasy jsou silné a jejich odstín je nasycený.
 • Kyselina olejová je zodpovědná za normální fungování endokrinního systému, normalizuje hormony, což vám umožňuje zbavit se vlasů.
 • Squalin - látka, která má antioxidační vlastnosti. Jedná se o derivát vitaminu A, který zabraňuje vypadávání vlasů. Díky tomu jsou silné a trvanlivé, odolné vůči UV záření a nepříznivým vlivům prostředí.
 • Organické kyseliny (ferulické a lila) mají protizánětlivý účinek, proto se k odstranění lupů používají látky s arganovým olejem.
 • Polyfenoly dělají kadeře poslušné a elastické.
 • Sterols aktivují metabolismus, urychlují tvorbu vláken z elastinu a kolagenu ve vlasech, což vám umožní efektivně bojovat proti vypadávání vlasů a urychluje růst vlasů.

Co vypadá arganový olej?

Prospěšné vlastnosti arganového oleje pro obnovení suchých vlasů jsou následující:

 • po ukončení běhu masky zmizí;
 • pokud se díky pravidelnému barvení stává struktura vlasů šupinatá, olej pomůže tomuto účinku zabránit;
 • zrychlená regenerace buněk vlasové pokožky zajišťuje úlevu od sucha, lupů a rány a mikrotrhly se léčí rychleji;
 • těsné prameny a křehké vlasy budou věcí minulosti;
 • vlasy jsou nasycené vlhkostí a dlouhou dobu držet;
 • ropa bude dobrým spojencem v boji proti seborrhei;
 • Produkt se používá jako profylaxe výše popsaných problémů s vypadávaním vlasů.

Indikace pro použití na vlasy

Arganový olej jako součást každého kosmetického přípravku se používá v následujících případech:

 • vlasy rostou pomalu (méně než 1 cm v průběhu 2 měsíců);
 • pokud se vyskytne problém s neustále se dělenými konci a pravidelné řezání to nevyřeší;
 • pokud jsou vlasy často vystaveny různému mechanickému poškození - rovnání žehlení, curling curling;
 • vlasy křehké po celé délce kvůli častému barvení nebo perm;
 • dochází k intenzivnímu vypadávání vlasů;
 • Pruhy odolné od přírody a zakoupené balzámy a masky je nezměkčují;
 • lupy nebo seborrhea, různé dermatologické problémy pokožky hlavy;
 • vlasy jsou tenké, slabé a řídké, sucho je pozorováno;
 • s častým vystavením slunci, ve větru;
 • jako sanitka pro obnovu vlasů po odpočinku na moři.

Kontraindikace

Arganový olej nemá žádné vedlejší účinky, s výjimkou individuální nesnášenlivosti účinných látek samotného přípravku. Před použitím je nutné provést test citlivosti - aplikujte kapku oleje na vnitřní stranu ohybu kolena, nechte jej namočit. Za hodinu je třeba poznamenat, zda nastane alergická reakce nebo ne. Pokud svědění, pálení, brnění, hypermia chybí, arganový olej může být bezpečně použit pro péči o vlasy.

Argan olej recepty

Pro růst vlasů

 1. Vezměte 25 kapek arganového oleje, 20 ml mléka a 1 polévkovou lžíci. lžíce prášku hořčice. Všechny složky jsou smíchány a zahřívány ve vodní lázni na 30-40 stupňů. Použijte jemné kruhové pohyby na pokožce hlavy, ne masírujte. Zakryjte hlavu polyethylenem, zahřejte ručníkem a podržte jej 20 minut. Pokud dojde k silnému pocitu pálení, může být maska ​​dříve vymyta. Hořčice přispívá k tomu, že spící spádové folikuly vstupují do aktivní růstové fáze, ale tento olej zvyšuje arganový olej. Po 3-4 aplikacích se zvyšuje růst vlasů, objevuje se bazální chlup.
 2. Smíchejte stejným poměrem arganového a ricinového oleje, přidejte 10 ml citronové šťávy a čajovou lžičku květového medu. Tato směs by měla být třela ve vlasech s pomalými pohyby, masáž hlavy na 2-3 minuty. Zbývající směs je rozložena po celé délce vlasů rukama nebo hřebenem s řídkými zuby. Poté je třeba zabalit hlavu do ručníku po dobu jedné hodiny, poté opláchnout šamponem. Při pravidelném užívání pouze jednou týdně dochází k intenzivnímu růstu vlasů a ke zvýšení jejich hustoty.

Používání arganového oleje na vlasy

Pro obnovu

 1. Vezměte jeden žlout a nasypte ho, dokud nepeníte. Zahřejte ve vodní lázni 20 ml arganových a olivových olejů, promíchejte 20 ml medu a pečlivě nalijte do šlehačky. Masážní pohyby aplikované na kořeny vlasů, zbývající prostředky k rozložení celé délky kadeřnic. Je třeba ohřát hlavu, doba expozice masky je 1 hodina. Opláchněte teplou vodou a šamponem. Dávejte pozor! Oleje by měly být ohřívány na pokojovou teplotu, pokud jsou příliš horké, žloutek se koaguluje a maska ​​nebude fungovat.
 2. Vezměte 40 ml arganového oleje, 50 ml lopuchového oleje, 1 ml šalvějového oleje, zahřejte ve vodní lázni a přidejte dva surové žloutky. Aplikujte kompozici na suché česané vlasy po celé délce a navíc je vtlačte do kořenů. Taková maska ​​je vyrobena z polyethylenu nebo hadříku, izolována a udržována po dobu 45 minut, poté odmyta.

Pro mastné vlasy

 1. Ve skleněné nádobě je třeba připojit 1 polévkovou lžíci. arganový olej, 2 polévkové lžíce. olej z hroznových semen, 3 kapky esenciálního oleje z cedru a 2 kapky esenciálního oleje z máty. Všechny složky jsou důkladně promíchány a mírně zahřívány ve vodní lázni. Nejprve se maska ​​aplikuje na pokožku hlavy, pak na celou délku vlasů, zabalená teplým ručníkem a stárnou po dobu 30 minut. Umytí šamponem je nezbytné, na konci je možné opláchnout odtučněním heřmánku nebo tymiánu.
 2. Vytvořte směs olejů ve stejných poměrech: avokádový olej, hroznové semeno a arganový olej, přidejte 3 kapky mátového oleje a cedrového esenciálního oleje, směs zahřejte ve vodní lázni. Masku naneste na vlhké vlasy, doba expozice by neměla přesáhnout 40 minut. Odstraňte zbytky přípravku pro péči s běžným šamponem, pro další lesk a pružnost, opláchněte odvar z citrónového balzámu nebo celandinu.

Lupy

 1. Vezměte 20 mg arganového oleje a 30 ml domácího jogurtu, smíchejte přísady a aplikujte na vlasové folikuly. Tato maska ​​přispívá k aktivaci regeneračních procesů v hlubokých vrstvách pokožky, šupinovitá exfoliace epidermis se zastaví v důsledku optimálního zvlhčování. Vlasy, které jsou zabalené v polyethylenu a ručník, jsou ponechány po dobu 1 hodiny, můžete je omýt šamponem nebo bez něj, potřebujete vlasy vyschnout přirozeným způsobem bez použití vysoušeče vlasů.
 2. Vezměte 20 ml arganu a 20 ml mandlového oleje, přidejte kapku makadamie a levandulového esenciálního oleje, promíchejte a naneste na pokožku hlavy. Teplota směsi by měla být taková, aby nedošlo k hoření. Odolat takové masce by měla být 30 minut, je snadné ji odstranit šamponem.

Od pádu

 1. Smíchejte argan a olivový olej v poměru 1: 3, přidejte 1 žloutek a několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. Směs se aplikuje ve formě tepla na vlasy a olej se předem předehří ve vodní lázni, pak se hlava obalí, produkt se udržuje na vlasu po dobu 20 minut a poté se promyje vodou. Chcete-li aktivovat spící vlasové folikuly, doporučujeme injektovat do masky veškeré alkoholové složky. Pro takové účely, perfektní brandy.
 2. Vezměte 10 ml arganu, 3 ml olivového oleje, přidejte 10 ml šťávy z aloe a 2 polévkové lžíce. drcené žitné otruby. Před-otruby, nalijte horkou vodu a nechte vařit, tak, aby jejich struktura připomíná husté kaše. Přidejte na něj aloe šťávy a olej, důkladně promíchejte a nechte 5 minut. Předmyjte vlasy šamponem a hřebenem, položte na kořeny masku, omyjte šamponem a opláchněte odvar z bylin.

Arganový olej je skvělý pro vypadávání vlasů.

Podrobný návod k použití

Bez ohledu na typ masky musíte dodržovat některá pravidla při její aplikaci:

 • účinnost postupu se zvýší dvakrát, pokud zahřejete čistý olej nebo výslednou směs ve vodní lázni na 40 stupňů;
 • produkty připravené na základě tohoto cenného oleje mohou být použity pro špinavé i čisté vlasy;
 • pokud potřebujete posílit vlasy a snížit jejich ztrátu, výsledná směs by měla být pomalu, kruhovým pohybem, aby se třela do kořenů, aby se zajistilo napájení pramenů;
 • S pomocí arganového oleje můžete "utěsnit" dělené konce, proto se výrobek používá ve své čisté podobě, používané na suché vlasy;
 • aby byla maska ​​účinná, je nutné vytvořit "skleníkový efekt" a zabránit kontaktu vlasů s kyslíkem, takže po nanesení výrobku byste měli položit plastový sáček na hlavu nebo jej zabalit filmem;
 • Doba expozice jakékoliv masky je 40-60 minut, ale pokud obsahuje skořici, hořčici nebo pepř, citrusovou šťávu nebo alkohol, měla by být omezena na 30 minut;
 • pokud je na vlasu mastný film, umývání masky šamponem pomůže vyhnout se;
 • přednostně po jakémkoli postupu, opláchněte vlasy tinkturymi léčivých bylin (rašelina, kopřivka, neléka, třezalka - výběr závisí na typu vlasů).

Frekvence používání přípravku závisí na stavu vlasů, stejně jako na vývoji léčby. Pokud vypadá vzhled velmi hodně, je opodstatněné použití masky 2krát týdně po dobu 1-1,5 měsíce. Aby se předešlo - 1 za 2 týdny.

Vědět, jak používat vlastnosti Araganského oleje pro péči o vlasy, můžete obnovit kudrliny v rekordním čase. Nepotřebuje drahé séra a koncentráty, což jen krátkodobě působí.

Pro Více Informací O Suché Vlasy