logo

Arganový olej pro vlasy - výhody a aplikace

Arganový olej, velmi užitečný pro vlasy, nebo arganový olej je vyroben z arganových ořechů, které se pěstují především v Maroku. Při nákupu tohoto oleje budete s největší pravděpodobností vidět marocký arganový olej nebo vyrobený v Maroku na láhvi. Pro Maročany je to produkt každodenního života. Přidává se k jídlu, používá se k masáži, aplikuje se na vlasy jako klimatizační prostředek a dokonce se používá pro kousnutí hmyzem, kožní vyrážky a infekce.

Arganový olej pro vlasy a jiné účely kosmetiky a vaření je extrahován z ořechů arganových stromů, zpravidla metodou lisování za studena. Pouze tato technika umožňuje zachovat maximální užitečné vlastnosti "tekutého zlata".

Na rozdíl od jiných olejnatých stromů rostou arganové stromy velmi pomalu a jsou chráněny zákonem. V roce 1998 UNESCO dokonce vyhlásilo Arganský les v Maroku za biosféru.

V tomto článku se dozvíte, jak si vybrat dobrý arganový olej a jak ho lze použít k péči o vlasy.

Arganový olej pro vlasy: co je lepší?

Nejprve, pokud nebudete vařit s ním, pak koupíte kosmetický arganový olej, který byl extrahován ze syrových jader (a ne opečený, jako u oleje na vaření). V něm najdete více živin pro vaše vlasy. Také bez ohledu na značku upřednostněte oleje "Made in Maroko" nebo "100% čisté" (100% Argania Spinosa). Kompozice by neměla být nic jiného než olej - žádná konzervační činidla, žádná voda, žádné aromatické nečistoty, které by mohly pouze snížit své příznivé vlastnosti.

Přítomnost štítku ECOCERT na štítku může sloužit jako další motiv pro nákup. A nezapomeňte zkontrolovat:

 1. Vůně - přírodní arganový olej má sladkou oříškovou chuť s dotekem teplé popcorny. Produkt je bez zápachu nebo s květinovými notami, s největší pravděpodobností má některé nečistoty.
 2. Způsob výroby - jak již bylo zmíněno výše - pouze u lisovaného oleje se zachovává maximální užitečné vlastnosti. Pokud se na štítku uvádí, že olej byl získán tímto způsobem, pak můžete být klidní: obsahuje hodně vitaminu E, omega-6 a antioxidanty pro krásu Vaší pokožky a vlasů.
 1. Cena - skutečný marocký arganový olej je jedním z nejdražších na světě, protože arganové rostou pomalu a výroba ropy vyžaduje spoustu času a úsilí. Nízká cena ropy by vás měla podezírat.
 2. Balení - Arganový olej ztrácí svou užitečnost při přímém slunečním záření, proto zvažte pouze výrobky v lahvích z tmavého (např. Jantarového) skla.
 3. Recenze Chcete-li ověřit kvalitu arganového oleje z jedné nebo jiné značky, najděte ji na stránkách Amazon, Aliexpress nebo Irecommend.ru a přečtěte si recenze skutečných kupujících. Můžete jednoduše zadat arganový olej nebo arganový olej do vyhledávacího pole a zjistit, které produkty mají nejvyšší hodnocení pro toto vyhledávání.

Jaký je použití arganového oleje na vlasy? Zvažte vlastnosti

Arganový olej je velmi účinný pro obnovu a růst vlasů, protože obsahuje antioxidanty, fenoly a výživné mastné kyseliny:

 • Oleic (42,8%) - označuje skupinu omega-9 nenasycených mastných kyselin;
 • Linoleic (36,8%) a linolenic (

Lesní víla

Milovník přírody. Věřím, že přírodní kosmetika a potraviny pomáhají zachovat zdraví a prodlužovat mládí. Píšu články o tomto tématu, spoléhají se na zdroje, které považuji za spolehlivé. Všichni lidé s podobnými názory - vítejte!

Jak používat arganový olej k obnově a růstu vlasů doma

03/29/2018 Elena Beauty and care 3 komentáře

Zdravím, drahí čtenáři!
Dlouhou dobu jsem o péči o vlasy nezveřejňoval. Nedávno jsem si znovu objednal arganový olej a rozhodl se, že s vámi podělím, jak používat arganový olej na recepty na vlasy a masky doma. V ženském kosmetickém sáčku naleznete řadu výrobků pro péči o vlasy. Ale polovina z nich je čistá chemie, která jen poškozuje, ale nemá prospěch. Arganový olej je šetrný k životnímu prostředí. Ženy často používají ke zlepšení stavu zámků.

Z článku se dozvíte:

Arganový olej pro vlasy: aplikace, vlastnosti a výhody

Stlačte ho ze semen arganových stromů. Pěstují pouze v Maroku. Tento výrobek se zde vyrábí a vyváží jej po celém světě.

Vyvážený obsah živin je vhodným způsobem, jak posílit prameny a urychlit jejich růst. Bohatý v arganovém oleji pro vlasy Omega-3, Omega-6 (80%) a fytosterolů (20%).

Kromě toho maska ​​na vlasy arganového oleje nabízí následující výhody:

 • mastných kyselin obsažených v kompozici, zabraňující procesu zvlhčování buněk;
 • antioxidanty a vitamíny vám umožní nasytit strukturu kudrlin s hodnotnou vlhkostí;
 • bylinné antibiotika zabraňují lupům a riziku seborrhy;
 • steroly stimulují růst pramenů, zbavují se šedivých vlasů a zjemňují kadeřnictví.

Hlavní vlastnosti marockého vlasového oleje jsou v těchto složkách. Arganový olej, oblíbený u žen, pro vlasy, jejich aplikace, vlastnosti a výhody jsou zřejmé, musí být zakoupeny, aby se staraly o prameny.

Masky na vlasy s arganovým olejem doma

Masky na vlasy s arganovým olejem

Vysoce kvalitní přírodní arganový olej pro vlasy se používá při přípravě různých masek. Chcete-li, aby kudrlinky svítily a silné, stačí použít jednoduché a přístupné přísady.

Pro všechny typy vlasů

Mix lopuchu a ricinového oleje ve stejném množství. Aplikujte ke kořenům pramenů. Hlava by měla být jemně masírována po dobu nejméně 20 minut. Neproplachujte směs po dobu 60 minut. Po uplynutí stanoveného času myjete vlasy šamponem.

Obnovení vlhkosti

Mixujte na suché vlasy, abyste se s těmito problémy vyrovnali. Ve lžíci lopuchového oleje přidáme stejné množství arganu. Směs by měla být distribuována v uzávěrech od kořene k špičce. Omotávejte vše ručníkem, počkejte 30 minut. Umyjte si hlavu šamponem, který neobsahuje sírany.

Léčba plešatosti

Tato maska ​​plešatosti odstraní nepříjemný problém. Vezměte dvě čajové lžičky olivového oleje a přidejte k němu lžičku arganu. Zadejte zbitý vaječný žloutek. Přidejte nějaký šalvějový olej. Hotová směs se používá pro pokožku hlavy. Musí být distribuován z kořene na špičku pramenů. Po uplynutí 15 minut vlasy umyjte šamponem.

Proto olejový lesk

Tato maska ​​je nepostradatelná pro mastné vlasy. Chcete-li to udělat, mix argan a avokádový olej. Všechny přísady se užívají v množství čajové lžičky. V hotové směsi přidejte tři kapky cedrového oleje, aby se stabilizovala funkce mazových žláz. Po nanesení masky na prameny počkejte půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou.

Efektivní maska

Často se připravují terapeutické masky na vlasy, které používají vaječný žloutek. Porazte a přidejte tři lžíce arganu. Tato směs se zahřívá ve vodní lázni. Poté promočte kávu do kořenů před umytí vlasů a zachyťte oblast od kořene k špičce. Potřepte hlavu teplou utěrkou a počkejte 40 minut. Umyjte si vlasy pravidelným šamponem.

Vypadávání vlasů

Maska pro vypadávání vlasů vám umožní vyhnout se předčasné plešatosti. Ve 14 gramech kakaového prášku zadejte 28 kapek arganu a 6 gramů zázvoru. Přísady důkladně promícháme a přidáme trochu vývinu kopřivy. Během tří minut jemně masírujte směs do hlavy. Pak přitiskněte hlavu ručníkem a počkejte dalších 10 minut. Vypláchnout produkt je citrusový bujón. Nejlepší balzám v této situaci je bylinná tinktury.

Pro barevné vlasy

Tento recept vám pomůže obnovit barvené kadeře. Zaparyte 20 gramů žitných otrub odvar z vápna. Smrte ingredience v mixéru, dokud nebude hladké. Přidejte 14 gramů arganu. Aplikujte hmotu na mokré kadeře, zachyťte oblast od kořene k špičce. Zakryjte hlavu teplou utěrkou, aniž byste ji odstranili po dobu 40 minut. Potom opláchněte vodou.

Pro zvlhčení

To je skvělá volba pro šetření z lupů a nadměrné suchosti pokožky hlavy. U 17 gramů květového medu přidejte argan (28 kapek). Aplikujte výrobek na suché prameny. Kompozice se nedotýká po dobu půl hodiny. Pak opláchněte teplou vodou a šamponem bez síranu.

Pro poškozené vlasy

Rozštěpte tři křepelčí vejce. Zadejte 7 mililitrů arganu a 2 mililitry jojoby. Než jdete do postele, položte kávu na prameny. Ráno umyjte vlasy šamponem bez síranu.

Pro křehké vlasy

Zředí se 15 gramů pivních kvasnic s výtažkem z heřmánku. Přidejte 26 kapek arganu a 2 žloutky. Zbavte všechno, abyste získali masu homogenní konzistence. Vytáhněte z kořenů zpět do kalu. Když uběhla půlhodina, umyjte si vlasy.

Jedná se o masky na vlasy s arganovým olejem doma, jejichž přípravný proces netrvá dlouho. S jejich pomocí se můžete vyrovnat s hlavními problémy a stát se majitelem luxusní hlavy vlasů. Pokud pochopíte, jak vytvořit masky arganového oleje pro vlasy, můžete ušetřit peníze na nákup finančních prostředků v lékárnách a obchodech.

Jak aplikovat arganový olej na vlasy?

Ne všechny ženy vědí, jak správně aplikovat arganový olej na vlasy. To je velmi snadné, protože stačí řídit se jednoduchými tipy:

 • Použijte malé množství na dlani. Dejte mu do hlavy jemné masážní pohyby. Opakujte postup tak, aby se jednotlivé milimetrové prameny staly pokryté sloučeninou;
 • měla by být oblast na kořenech kadeří pečlivě zpracována. Také prostředky se používají pro špičky vlasů, proto je rovnoměrně rozdělujte;
 • účinně používejte arganový olej na vlasy v případě, že po jeho aplikaci zabalit vše pomocí ručníku;
 • Chraňte směs alespoň 60 minut. Avšak můžete celou noc užívat arganový olej na vlasy, aby byl absorbován do jejich struktury.

Jedná se o způsob použití oleje, který zlepší a posiluje vlasy. Hlavní věc, že ​​nezapomínejte na pravidelné provádění takových postupů, protože jen v tomto případě můžete výsledky rychle zaznamenat.

Šampon s arganovým olejem

Základní vlastnosti a použití těchto přípravků pro vlasy způsobují spoustu diskusí. Tyto šampony přinášejí spoustu přínosů pro kudrlinky díky své jedinečné kompozici.

Pokud pravidelně používáte šampon s arganovým olejem, můžete dosáhnout následujících výsledků:

 • křehké a poškozené prameny budou vypadat dobře upravené;
 • S pomocí prostředků můžete bojovat s plešatostí, protože stimulují růst nových pramenů;
 • vlasy jsou lesklé, měkké a velmi poslušné.

Arganový olej můžete přidat do šamponu, pouze pokud neobsahuje žádné sírany. V obchodech si můžete koupit hotové kompozice, které ochrání kudrlinky před negativními faktory prostředí.

Šampon s arganovým olejem

Je velmi snadné používat šampony. Na pramínky je třeba aplikovat malé množství masážních pohybů. Když trvá 5-10 minut, šampon umyjte čistou vodou. Tento nástroj je vhodný pro běžné použití, protože nepoškozuje strukturu kadeří.

Jedná se o drahé, ale velmi efektivní produkty. S jejich pomocí můžete přidat sílu a lesk na kadeře. Šampóny mají pozitivní vliv na stav pokožky hlavy. Pokud si vyberete ten správný nástroj se zaměřením na váš typ vlasů, problémy s jeho zdravím vás obejdou.

Arganový olej na řasy

Chcete-li se stát majitelem expresivního vzhledu, není nutné se zaregistrovat k postupu prodlužování řas. V arganu jsou stopové prvky, které mohou vyživovat kořeny řas, zvlhčující kůži očních víček. Nové vlasy budou růst mnohem rychleji. Je nutné, aby byl nástroj pravidelně používán během několika týdnů, abyste si všimli výsledků jeho použití.

Před aplikací arganového oleje na růst řas se ujistěte, že na ni není alergický. Rozložte malé množství produktu na malý prostor a počkejte trochu. Pokud se náhle objeví zarudnutí a svědění, měli byste z takových postupů odmítnout.

Pokud nejsou žádné negativní reakce, můžete je použít. Vezměte čistý, neředěný vodou a bavlněný tampon. S tímto nástrojem jemně položte nástroj na okraj víček. Zbývající mazací tyčinky po celé délce. Ale buďte velmi opatrní, protože tekutina znamená často do očí.

Chcete-li olej z arganových řas produkovat očekávané výsledky, aplikujte je každý den po dobu 30 dnů. Všimnete si, že vaše cibule jsou silnější, silnější a zdravější.

V obchodech najdete maskaru s arganovým olejem, který má vynikající efekt. Denní make-up bude také užitečný, protože s pomocí kosmetiky můžete zlepšit stav řas.

Obojový arganový olej

Ne všechny ženy mají silné obočí z přírody. Musí denně používat speciální tužky, aby se s tímto problémem vyrovnali. Ale můžete stimulovat růst obočí, což je silné a zdravé.

Arganský olej z obočí se stane nepostradatelnou asistentkou každé ženy. Je třeba ho aplikovat každý den, rovnoměrně rozdělovat růstovou linii obočí. Díky tomu po několika týdnech můžete vidět výsledek akce nástroje.

Argany obsahují mnoho hodnotných vitamínů a mikroelementů. To je důvod, proč je velmi populární mezi zástupci slabšího pohlaví, kteří sledují jejich vzhled.

Kontraindikace použití arganového oleje

Odborníci varují, že použití výrobku na poškozenou pokožku je zakázáno. Tuto možnost by měli upustiti lidé, kteří trpí individuální nesnášenlivostí svých hlavních komponent.

Je velmi důležité dodržovat dobu trvanlivosti finančních prostředků, která nesmí překročit dva roky. V opačném případě ztratí své léčebné vlastnosti, takže jeho použití nebude účinné.

Tipy a recenze kosmetiček při aplikaci oleje

Arganový olej pro vlasy: recenze kosmetologů

Mnoho odborníků doporučuje používat tento nástroj, protože přináší kolosální výhody kudrlinkám. Dávají ženám takové užitečné tipy:

 • je nutné aplikovat produkt na prameny před umytí hlavy tak, aby bylo možné je obnovit od kořene ke špičce;
 • Můžete jej kombinovat s jinými maskami, protože efekt kombinace dává rychlé výsledky;
 • ujistěte se, že používáte argan v případě, že každý den položíte kudrlinky s kadeřem nebo fénem;
 • Chcete-li vlasy lesknout, použijte nástroj v kombinaci s stylingem.

Recenze kosmetologů jsou následující:

Doporučuji všem svým klientům používat tento olej. Praxe se ujistila, že má pozitivní vliv na strukturu vlasů. Budete se s problémy potýkat tím, že budete pravidelně vytvářet masky založené na tomto nástroji.

Dívky, které často zničují řasy s častými rozšířeními, se často ke mně obracejí. Poradím jim, aby byli argani. Nástroj poskytuje příležitost k posílení a obnově řas v pouhých několika týdnech s pravidelným používáním.

Velmi kvalitní a efektivní nástroj. Vlasy po aplikaci jsou lesklé a hedvábné. Mohu poradit všem děvčatům, aby je přidali do šamponu, aby se zbavili lupů, sucha a rozštěpení.

Kvalitní arganový olej pro vlasy přírodního původu je skutečným nálezem moderní ženy. Účinný nástroj původně z Maroka určitě pomůže vypořádat se s existujícími problémy. Musíte je používat pravidelně, protože tímto způsobem uvidíte výsledky rychleji!

Používání arganového oleje na vlasy

Arganový olej je cenný nástroj, který nemá žádné analogy svého druhu.

Ve starověku to bylo nazýváno elixírou mládí. A to není překvapující. Koneckonců žádný esenciální olej nemá tak silný účinek na pokožku hlavy a vlasy jako argan.

Je populární po celém světě. Koneckonců, jeho výhody jsou tak velké, že někdy je dokonce obtížné popsat všechny jeho zásluhy.

Používání arganového oleje na vlasy

Výhody arganového oleje pro vlasy jsou velmi velké. Pomáhá řešit různé problémy, které se přímo týkají pokožky hlavy a vlasů. Nástroj má velmi velký počet vlastností, což opět prokazuje jeho velkou výhodu, a to:

  Arganový olej nejen zvlhčuje vlasy a pokožku hlavy, ale také poskytuje dobrou výživu s vitamíny. Každá srst dostane mnoho vitamínů a stopových prvků;

Arganový olej má mnoho užitečných vlastností. Proto musí být v arzenálu každé ženy.

Jak často můžete používat

Arganový olej by měl být používán pravidelně po dobu tří měsíců, aby bylo dosaženo hmatatelného výsledku.

Naučte se z našeho článku o tom, jaké masky z broskvových semen mohou být provedeny.

Současně by jeho četnost použití, a to jak v čisté formě, tak ve složení masky a šampony, neměla překročit 1-2krát týdně. To je způsobeno skutečností, že olej vyživuje vlasy živinami, což stačí na celý týden.

Kontraindikace

Arganový olej, kromě výhod, může ještě způsobit škody. To je však možné pouze ve dvou případech:

 • individuální nesnášenlivost přípravku, která je velmi vzácná;
 • neměl by být aplikován na škrábance a poškozené oblasti pokožky, jinak může dojít k alergické reakci.

Nezapomeňte na jeho trvanlivost. Navzdory mnoha konzervačním látkám může být arganový olej skladován nejvýše dva roky.

Jak aplikovat olej na vlasy

Arganový olej v kosmetice se používá jak v čisté formě, tak iv složení různých krémů, šamponů, masky. Ale to přinese více přínosu pro vlasy přesně v čisté formě.

Kroky pro aplikaci oleje:

 1. Aplikujte malé množství přípravku na dlaně a protřete jej do pokožky hladkými masážními pohyby. Tato činnost by měla být opakována, dokud není olej rozptýlen po celé kůži hlavy;
 2. Poté ji jemně protřete po celé délce vlasů, zvláště pak věnujte pozornost kořenové zóně a špičkám vlasů;
 3. Zhora je nutné vítat vlasy plastovým filmem a navíc zabalit froté ručníkem;
 4. Arganový olej na vlasu by měl být uchováván nejméně 1 hodinu. Nástroj můžete ponechat v noci. V tomto případě bude účinek lepší.

Pravidelné užívání arganového oleje pomůže vašim vlasům získat zdraví a sílu. Hlavním úkolem je pravidelně postupovat.

Jak umýt arganový olej

Po nanesení oleje na pokožku hlavy a vlasy je nutné jej řádně umýt. Pro tento postup můžete použít pouze teplou vodu. Nejprve opláchněte vlasy pod tekoucí vodou. Pak si umyjte vlasy denním šamponem.

Použití arganového oleje

Arganový olej lze aplikovat ve své čisté formě a vyrobit na jeho základě různé druhy vlasových masek. Můžete také přidat do šamponů a balzámů.

V čisté podobě

Arganový olej přináší nejvíce přínosu v čisté formě, bez přísad a dalších složek.

Kosmetické

Arganový olej lze bezpečně přidat do běžného šamponu nebo vlasového balzámu. Stačí stačit 2 lžíce. Nakupujte kosmetiku a spojte ji s 1 polévkovou lžící. arganový olej. Tímto způsobem zvýšíte výhodu zakoupeného produktu dvakrát.

S jinými oleji

Arganový olej dobře míchá s jinými oleji. Zvláště účinné jsou produkty s těmito oleji:

Výsledné kosmetické domácí prostředky založené na dvou olejích se navzájem doplňují a zvyšují účinek na pokožku hlavy.

Aplikace arganového oleje

Arganový olej dokonale bojuje s mnoha problémy vlasů. Proto, kromě použití v čisté podobě, masky mohou být na jeho základě. Jsou docela efektivní a pomohou rychle zvládnout konkrétní problém.

Proti vypadávání vlasů

V boji proti vypadávání vlasů je velmi užitečná maska ​​s arganem a lopuchovým olejem. Složky by měly být kombinovány ve stejných poměrech a výsledná kompozice je rozložena v kudrlích. Doba trvání procedury je 3 hodiny. Umyjte masku šamponem.

Pro růst vlasů

Pro rychlý růst kadeří můžete tento nástroj připravit zde:

 • 1 lžička ricinový olej;
 • 1 lžička arganové oleje;
 • 1 lžička citronová šťáva;
 • 1 lžička tekutý med;
 • 5 ampulí vitaminu E;
 • 10 kapek vitaminu A.

Spojte součásti masky a promíchejte jednotnou konzistenci. Výsledný nástroj k šíření vlasů. Zakryjte hlavu ručníkem a zahřměte kudrlinky s vysoušečem vlasů po dobu 2 minut. Doba trvání procedury je 1 hodina. Po uplynutí doby vypláchněte masku.

Pro normální vlasy

Maska na bázi tří olejů je ideální pro normální typ vlasů:

Tyto složky by měly být odebírány ve stejných poměrech, sestavovány a okamžitě aplikovány na kořeny kadeřnic s masážními pohyby. Doporučuje se lehká masáž do 15 minut, aby byl produkt dobře absorbován do kořenů. Pak rozdělíme masku na vlasy a necháme na 1 hodinu, zabalíme vlasy ručníkem. Pak opláchněte pod tekoucí vodou.

Pro mastné vlasy

Pokud má vaše vlasy mastný lesk, měli byste použít masku, která obsahuje tyto komponenty:

 • 1 lžička. argan, avokádo a hroznový olej;
 • na cedru a mátovém esenciálním oleji.

V našem článku se dozvíte, jak vybrat správný šampon pro vlasy - o typech a složení.

Všechny součásti masky je třeba kombinovat a míchat, dokud nejsou hladké. Aplikujte na pokožku hlavy a nechte 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Pro suché vlasy

Pokud jsou vaše kadeře suché, můžete si připravit domácí lék, který se skládá ze tří složek - argan, lopuchu a mandlový olej.

Komponenty se skládají ve stejných poměrech. Výsledná směs se zahřívá ve vodní lázni na teplotu místnosti. Pak rovnoměrně rozdělíme vlasy a zabalíme je ručníkem. Doba trvání procedury je 1 hodina.

Pro barevné vlasy

Po natírání si vlasy potřebují neustálou péči. Proto pro ně můžete připravit právě takovou masku:
Připojte 1 lžičku. argan, olivový a camellia olej, promíchávejte a ohřejte na pokojovou teplotu ve vodní lázni. Přidejte 7 kapiček levandulového oleje. Výsledná kompozice je distribuována kadeřemi. Doba trvání procedury je 2 hodiny. Umyjte šamponem.

Posílit vlasy

Abyste posílili vlasy, stačí otřít arganový olej do kořenů kudrlin. Zhora je nutné obalit vlasy ručníkem. Tato maska ​​může být ponechána na noc. Ráno ho vypláchněte teplou vodou a šamponem.

Tipy

Taková maska, na základě takových složek, se stane ideálním nástrojem pro konce vlasů:

 • 2 lžičky. arganové oleje;
 • 1 lžička mandlový olej;
 • 10 kapek éteru patchulů.

Všechny součásti musí být připojeny a navlhčeny do špiček kudrlin. Zbytky masky pro rozdělení vlasů. Doba trvání procedury je 30 minut. Výrobek vypláchněte z vlasů teplou vodou.

Pro kořeny

Pro správné zpevnění vlasů byste měli připravit masku takto: v hluboké misce kombinujeme arganový olej - 1 čajovou lžičku, olivový olej - 3 čajové lžičky, vše promícháme. Potom přidáme žloutek - 1 kus a olej levandule a šalvěje - 8 kapek.

Vše se důkladně promíchá a vtírá do pokožky hlavy. Zbytkové prostředky použité na kadeře. Doba trvání procedury je 15 minut.

Lupy

Chcete-li se zbavit lupin mnoha způsoby. Ale nejúčinnější je považován za nástroj založený na takových olejích - arganu, lopuchu, mandlí a kolečkách, které by měly být užívány ve stejných poměrech.

Všechny součásti masky jsou připojeny a ohřívány ve vodní lázni do teplého stavu.

Pak rozdělíme vlasy a necháme 30 minut. Opláchněte šamponem.

Video: masky s arganovým olejem

Zajímavé video o použití arganového oleje: masky pro růst a výživu vlasů.

Kde mohu koupit, kolik to stojí

Můžete koupit arganový olej v kavárnách lékárny nebo v příslušných prodejnách, například kde se prodávají esenciální oleje. Navíc je tento nástroj velmi populární v kosmetických obchodech. Můžete si také objednat online.

Přečtěte si v našem článku, jak provádět leštění vlasů doma - co potřebujete, tipy a triky.

Náklady na produkt jsou přijatelné, takže každá dívka si může dopřát její vlasy.

Jak a kde ukládat

Tento nástroj by měl být uložen v lahvích tmavé barvy a na chladném místě. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu. Nejlepší je umístit na horní polici chladničky.
Doba použitelnosti arganového oleje je 2 roky.

Stupně arganového oleje

Kromě čistého oleje existují také komplexní produkty péče o vlasy založené na arganovém oleji. Mezi velkým počtem těchto fondů bych chtěl vypsat několik kopií najednou. Není možné říci, který arganový olej je pro vlasy lepší - každá z nich je cenná svým vlastním způsobem.

Londa sametový olej

Tento nástroj pomáhá rychle obnovit poškozené vlasy a dodává jim lesk a krásu. Po nanesení kadeří okamžitě vyhladí vlasy. Naneste ho na mokrý srst.

Kapous

Jedná se o profesionální řadu šamponů pro péči o různé typy vlasů - série KAPOUS "ARGANOIL". Jednou z hlavních složek složení těchto fondů je arganový olej. V ceně jsou tyto finanční prostředky levná a pomohou Vám poskytnout plnou péči o vlasy.

Prodigta

Jedná se o přírodní arganový olej Marroco. Mezi všemi značkami na trhu s kosmetickými výrobky je tento nástroj nejúčinnější a sestává pouze z přirozené složky arganového stromu. Při pravidelném používání budou vaše vlasy krásné.

Greymy

Výrobce profesionální kosmetiky, která má speciální linku pro péči o vlasy. Téměř každý opatrovník obsahuje arganový olej.

Hodnocení aplikací

Mnoho dívek o používání tohoto nástroje mluví pouze s pozitivními emocemi. Koneckonců, arganový olej je opravdu nepostradatelným nástrojem.

Elena:
"Používám arganový olej více než dva roky. Nejčastěji se používá pro vlasy. Po absolvování tříměsíčního kurzu vlasy získaly zdravý lesk a staly se hedvábné. Velmi mě těší tento výsledek. Nyní se tento nástroj stal základem péče o kadeře. "

Marina:
"O výhodách arganového oleje nedávno. Začala hledat na internetu informace o tom, jak obnovit poškozené vlasy. A všude doporučovali tento konkrétní olej. Rozhodl jsem se to zkusit a nelitoval jsem. O měsíc později se stav vlasů zlepšil, alespoň dvakrát. "

Užitečné tipy

Arganový olej se nejlépe aplikuje na čisté předem vyprané vlasy. V takovém případě bude nástroj schopen plně proniknout do struktury hlavy a vlasů. A samozřejmě bude výsledek velmi dobrý.

Nedoporučuje se používat arganový olej delší než je stanovený čas pro použití masky nebo na ní založené prostředky. To může negativně ovlivnit vlasy a vyschnout to trochu. Výsledkem je, že vlasová linie ztratí svůj lesk a namísto toho se stane nudným.

Arganový olej pro vlasy je nepostradatelným nástrojem, který vám může rychle a efektivně obnovit vlasy. Takže pokud se rozhodnete řádně pečovat o své kudrlinky, měli byste tento zázračný nástroj koupit ve svém arzenálu. A věřte mi, nebudete litovat, a brzy budete příjemně překvapeni výsledkem.

Argan vlasový olej, vlastnosti, aplikace, masky recepty

Arganový olej mezi ostatními zástupci kosmetických olejů je všestranný nástroj, který je ideální pro vlasy, nehty, kůži, obličej a tělo. Navíc je již dlouho známo, že má na pokožce omlazující a regenerační účinek. Tento olej je nejen velmi cenný výrobek, ale také vzácný, a proto není snadné ho najít v lékárnách a jeho cena není v žádném případě nízká. Zvláště pokročilí uživatelé dokáží tento jedinečný a hodnotný produkt zakoupit na internetu.

Vlastnosti arganového oleje, které jsou široce používány v kosmetologii.
Léčivé vlastnosti arganového oleje již dlouho používají Berbers v léčbě popálenin, kožních onemocnění, hydratace, výživy a omlazení pokožky. Tento skutečně zázračný produkt je extrahován ze semen arganového ovoce, stromu, který roste pouze v Maroku. Má jasně žlutou barvu se zlatým nádechem a jeho vůně připomíná kombinaci ořechů a koření.

Tento kosmetický přípravek je velmi užitečný jak pro vlasy, tak pro kůži, protože jejich složení je osmdesát procent obohaceno nenasycenými mastnými kyselinami (zejména oligolinolem), které mají kromě omlazujícího účinku (zpomalení procesu stárnutí) zdravý účinek na srdeční a krevní cévy. Kromě toho obsahuje antioxidanty a vitaminy E, A, F, antibiotika, fungicidy, tokoferoly. Stojí za zmínku, že produkt je odolný vůči oxidaci. Také v arganovém oleji existují steariny - látky, které se nenacházejí v žádném jiném rostlinném oleji, zatímco v jiných olejích rostlinného původu neexistují žádné toxické látky, které by byly více než dostatečné.

Díky tomuto složení je tento olej vhodný pro péči o citlivou, suchou, zralou a blednou pokožku. Světelná struktura umožňuje její použití v péči o citlivou a jemnou oblast očních víček. Pravidelné používání tohoto produktu pomáhá vyřešit problém zvýšené suchosti kůže, vyhlazuje vrásky a vrásky a chrání pokožku před účinky ultrafialového záření. Do směsi masážních směsí je přidán arganový olej.

Arganový olej je také jedním z nejlepších produktů, které se starají o křehké, dělené, suché a poškozené vlasy.

Arganový olej na vlasy.
Arganový olej lze použít s jakýmkoliv typem vlasů. Dodává vlasy a pokožku hlavy všemi potřebnými živinami, posiluje vlasové folikuly, má také zvlhčující a regenerační účinek, čímž stimuluje proces jejich růstu. V důsledku pravidelného používání oleje jsou arganové vlasy plné vitální energie, výrazně posíleny, křehkost zmizí, vlasy se stávají hladké, hedvábné, poslušné a lesklé, opět zářící se zdravím a krásou. Kromě toho krásně bojuje proti lupům.

Arganový olej je jen spásou pro barvené, porézní, oslabené, stejně jako křehké a klesající vlasy. Již po první aplikaci bude výsledek viditelný pouhým okem. Tento jedinečný produkt je dobrým prostředkem k zabránění jejich ztrátě.

Stojí za zmínku, že arganový olej pomáhá při zánětu a podráždění pokožky hlavy, což eliminuje tyto příznaky. Masky s přidáním tohoto vzácného oleje, vedené kurzem (osm až deset procedur), nejenže posílí vlasy a zabrání jejich průřezu, ale také jim pomáhají a lehčí.

Vzhledem k struktuře světla je olej snadno odmyt vlasy, aniž by je váží.

Masky s arganovým olejem.
Arganový olej je populární mezi výrobci kosmetiky pro péči o pokožku, tělo a vlasy. Je součástí kondicionéru, vyživující a hydratační masky. Mimochodem, můžete tyto nástroje připravit sami doma vlastními rukama.

Arganový olej ve vlasové péči lze použít jak samostatně, tak s přidáním dalších kosmetických olejů (mandle, růže, hroznového oleje). Nejjednodušší způsob použití oleje v jeho čisté formě. Chcete-li to provést, po umytí hlavy jemné množství produktu mezi dlaněmi (tak, aby se ohřívá) a prohněte si ji do hlavy s masážními pohyby po dobu patnácti minut a rozdělte je také po celé délce vlasů. Olej není nutné vypláchnout, netvoří si na povrchu vlasů film a netvoří si vlasy těžší, což po proceduře bude velmi měkké a uklidňující. Pro tento postup může být arganový olej obohacen několika kapkami nějakého esenciálního oleje, který vám vyhovuje (dvě polévkové lžíce původního oleje, čtyři kapky esenciálního oleje).

Na základě tohoto oleje můžete vytvořit masku: rozložit rovnoměrně po celé ploše vlasů, do pokožky hlavy otřít arganový olej (můžete přidat lopuch v rovnoměrném poměru), zabalit hlavu nahoře filmem a silným ručníkem. Po půl hodině umyjte vlasy šamponem.

Pro suché a poškozené vlasy je vhodná tato maska: přidejte žloutek, deset kapek levandule a pět kapek šalvějového oleje na dvě čajové lžičky olivového oleje. Aplikujte masku rovnoměrně na pokožku hlavy a vlasy, zabalené polyethylenem a ručníkem nahoře a po patnácti až dvaceti minutách opláchněte kompozici a důkladně opláchněte vlasy.

Nebo tuto masku recept: kombinovat předem zbitý vaječný žloutek se směsí tři lžíce lopuchového oleje a stejné množství arganového oleje zahřátý na vodní lázni. Smíchejte směs do vlasových kořenů a rozdělte je po celé délce. Jako obvykle obalte plastovým obalem a ručníkem nahoře a po čtyřicet minut vypláchněte.

Tento rostlinný přípravek může také obohatit vaše kosmetické přípravky pro péči o vlasy (šampony, kondicionéry, hotové masky).

Arganový olej na vlasy jako prostředek pro léčbu a regeneraci by měl být aplikován dvakrát nebo třikrát týdně (celkově patnáct procedur) a pro profylaktické účely - jednou nebo dvakrát týdně (kurz je osm až deset procedur).

Objevte arganový olej pro sebe a pro své vlasy. Výsledky vás příjemně překvapí!

Co je užitečný arganový olej pro vlasy - recenze na aplikaci

Zdravé a dobře upravené vlasy jsou nepostradatelným atributem skutečné krásy ženy. Ale ideální účes a udržování kudrlin ve zdravém stavu vyžaduje úsilí a čas. Často se ospravedlňuje sexuální oddanost za pomoci drahé kosmetiky a procedur, z nichž mnohé neposkytují očekávaný výsledek. Současně existuje mnoho alternativních metod péče o vlasy. Dnes můžete najít mnoho různých receptů na základě exotických ingrediencí. Takže skutečná revoluce byla vyrobena arganovým olejem na vlasy, který je nyní aktivně používán v mnoha kosmetických výrobcích.

Arganový olej na vlasy: původ

Olej je extrahován z arganového stromu nebo arganu, který roste v zemích severní Afriky. Jeho masité ovoce připomínají olivy, jsou zdrojem cenného mastného substrátu. V Maroku a dalších zemích afrického kontinentu je arganový olej vyráběn lisováním za studena. Tato metoda je nejvíce náročná na spotřebu energie, ale konečný produkt má vysoký obsah biologicky aktivních látek a považuje se za nejužitečnější. Dnes je v kosmetologii široce používán arganový olej.

Používá se k péči o kůži obličeje a vlasů. Množství recenzí o arganovém oleji pro vlasy je většinou pozitivní a říkají, že cenný elixír se svým úkolem vyrovná dokonale. Tento exotický výrobek se objevil dnes u nás a získal popularitu a ocenění spravedlivého pohlaví kvůli jeho příznivým vlastnostem.

Složení a užitečné vlastnosti

Arganový olej je přírodní produkt, který se získává z plodů Argania. Okamžitě stojí za zmínku existence dvou druhů arganového oleje. Jedlý olej se používá k tepelnému zpracování a používá se při vaření. Arganový olej určený pro kosmetické účely má světlejší odstín a úspěšně se používá k obnově oslabených a vysušených vlasů, stejně jako ke zlepšení stavu pokožky hlavy.

Složení arganového oleje je jedinečné, protože jeho základ je tvořen takovými složkami, které se nenacházejí v jiných rostlinných emulzích. Argan je bohatý na následující živiny:

 • Vitamin F - působí jako "vodič" užitečných látek, chrání pokožku hlavy od sucha, zabraňuje vzniku lupů a bojuje s rozdělenými konci vlasů.
 • Vitamin A je základní složkou pro zdravý růst vlasů. Je výborným antioxidantem, který stimuluje syntézu kolagenu v pokožce, reguluje metabolismus tuků v epidermis na buněčné úrovni a normalizuje rychlost regenerace buněk. Odtud a viditelný výsledek - zdravý lesk vlasů, jejich síla a absence lupů.
 • Vitamin E - chrání vlasy před negativními účinky ultrafialových paprsků, aktivuje proces transportu kyslíku a živin do vlasových folikulů, obnovuje strukturu vlasů a zpomaluje proces vedoucí k tvorbě šedivých vlasů. Tento vitamin je silný antioxidant, který blokuje tvorbu volných radikálů a zpomaluje proces stárnutí.
 • Polyfenoly jsou antioxidanty, které chrání barevné vlasy před ztrátou barev. Jsou schopni zahájit rekonstrukci poškozených a slabých vlasů.
 • Steroly jsou organické látky, které zabraňují tvorbě šedivých vlasů a aktivují proces omlazení.

Navíc, 80% arganový olej se skládá z kyseliny palmitové a kyseliny olejové. Proces předčasného stárnutí ve většině případů způsobuje nedostatek těchto látek a mastná látka napomáhá nasycení pokožky a vlasů potřebnými kyselinami.

Tato kompozice umožňuje použití argonového oleje jako univerzálního léku na vlasy. Jeho složitý účinek odstraňuje mnoho problémů, počínaje lupinami a končící ztrátou vlasů. Jaký efekt lze očekávat při použití arganového oleje na vlasy?

 • Kudrliny získávají zdravý lesk;
 • Poškozené struktury vlasového hřídele jsou obnoveny;
 • Zmizí mastný;
 • Pokožka hlavy je změkčená a zvlhčená;
 • Rozdělené konce jsou spájeny;
 • Lupiny zmizí;
 • Olej poskytuje ochranu proti zánětlivým procesům, infekcím a houbám;
 • Zabraňuje stárnutí pokožky hlavy;
 • Obnovuje metabolismus lipidů;
 • Vytváří silnější a silnější vlasy.

Pravidelné používání arganového oleje pro vlasy pomáhá předcházet lupům a tvorbě šedivých vlasů. Navíc, arganový olej dodává vlasům lesk, stane se poslušnějšími, silnějšími a bujnějšími. Příznivé vlastnosti oleje lze ocenit pouze při správné aplikaci daného produktu. Jak používat arganový olej na vlasy? Podívejme se na to podrobněji.

Používání arganového oleje na vlasy

Při péči o vlasy lze použít arganový olej:

 • Pro ošetření dělených konců vlasů;
 • Vyživovat kořeny vlasů a jejich zotavení po celé délce;
 • Jako kosmetika pro prevenci vypadávání vlasů a oslabení.

V prvním případě aplikujte olej na čisté a suché vlasy. V tomto případě se kosmetický přípravek netřítí do pokožky hlavy a vlasů, ale je prostě ošetřen rozdělenými konci. Po nanesení pouze vysušte špičky a proveďte obvyklý styling. Opláchněte bez vlasového oleje.

Aby se posilovaly kořeny a celá hmota vlasů, olej by měl být jemně nanesen do pokožky hlavy a distribuován na vlasy od kořene k špičce. Poté byste měli mít na hlavě plastový uzávěr a obalit se teplým ručníkem nahoře. Směs oleje může zůstat celou noc v noci. Ráno se zbývající olej omyje čistou vodou pomocí známého šamponu.

Jako kosmetický přípravek doporučujeme kombinovat olej s jinými přírodními složkami. Můžete si vyrobit celou řadu terapeutických směsí a masky. Existuje obrovské množství receptů na vlasy na bázi arganového oleje, které je třeba vybrat podle typu pokožky a vlasů.

Argan olej recepty

Mnoho kosmetologů nutí používat arganový olej pro péči o vlasy. Ve své čisté podobě by se nemělo používat často. Nejlepší možností je použít 2-3 krát týdně. Můžete jej jednoduše aplikovat na vlasy nebo obsahovat arganový olej ve složení masky na vlasy. Kompozice masky se mohou lišit, a tady vše závisí na cílech a požadovaném efektu. Recepty jsou zaměřeny na dosažení konkrétního výsledku a samotné masky mohou být navrženy pro různé typy vlasů.

Arganový olej pro suché vlasy

Recept na výrobu masky pro suché vlasy je poměrně jednoduchý a obsahuje následující složky:

 • Arganový olej;
 • Ropový olej;
 • Almondový olej.

Všechny tyto oleje by měly být smíchány ve stejném poměru a mírně zahřáté ve vodní lázni na teplotu 30-32 ° C. Pak by měla být směs aplikována na vlasy, ručník obalený kolem hlavy a počkat jednu hodinu. Poté je třeba opláchnout hlavu teplou vodou.

Arganový olej pro růst vlasů

K přípravě masky pro růst vlasů budete potřebovat:

 • 1 lžička. arganový olej;
 • 1 lžička. ricinový olej;
 • 1 lžička. citronová šťáva;
 • 1 lžička. med;
 • 10 kapek vitaminu A;
 • 5 pouští ampule vitamínu E.

Všechny ingredience musí být důkladně promíchány a aplikovány na česané prameny. Po uplynutí této doby byste měli vlasy vyschnout pomocí vysoušeče vlasů a neměli byste kompozici umýt hodinu a půl. Dále by se měla hlava umyt teplou vodou bez šamponu.

Arganový olej pro mastné vlasy

Pro přípravu terapeutické kompozice pro mastné vlasy budou vyžadovat následující složky:

 • 1 lžička. arganový olej;
 • 1 lžička. hroznový olej;
 • 1 lžička. avokádový olej;
 • 2 kapky cedrového oleje.

Všechny komponenty je třeba smíchat a aplikovat na celou délku vlasů od kořene k špičce. Udržujte tuto masku nejméně 30 minut, poté je třeba ji vypláchnout teplou vodou.

Přečtěte si článek o tom, co dělat, pokud se vlasy velmi rychle stávají mastnými - zde.

Zpevnění a obnovení masky

K přípravě kompozice je třeba smíchat arganový a lopuchový olej a do směsi přidat vaječný žloutek. Hotová směs by měla být zahřátá ve vodní lázni a aplikována na pokožku hlavy a vlasů. Po 45 minutách může být maska ​​omyta teplou vodou.

Arganový olej pro poškozené a barvené vlasy

Recept na tuto masku obsahuje různé esenciální oleje:

 • Olivový olej;
 • Sage olej;
 • Levandule olej.

Pro přípravu masky, přispívající k obnově vlasové struktury, smíchané 2h. l olivový olej, 1 lžička oleje ze šalvěje a levandule a stejné množství arganového oleje. Do směsi se přidá vaječný žloutek. Výsledná směs se aplikuje na vlasy. Maska držte na hlavě 20 minut.

Pro lesk a pružnost vlasů

Vezmou arganový olej (2 lžičky) a etherovou složku (karite nebo makadamový olej). Kompozice musí být důkladně promíchána a rozložena ve vlasech. Maska zestárne asi 40 minut, poté se vlasy umyjí teplou vodou.

Arganový olej pro vypadávání vlasů

Nejlepší způsob, jak používat arganový olej, abyste zabránili vypadávání vlasů, je přidání několika kapek tohoto produktu do obvyklého šamponu. Šamponování hlavy s tímto šamponem výrazně sníží vypadávání vlasů v průběhu času a výrazně zlepší jejich vzhled.

Tak si můžete vybrat recept na jakýkoli druh vlasů a pro různé účely. Masky založené na arganovém oleji jsou prokázány majitelům suchých, křehkých, štěpených a mastných vlasů. Přidáním různých složek na arganový olej, míchání s jinými složkami užitečnými pro pokožku hlavy a vlasy, můžete posílit oslabené prameny, dosáhnout zdravého lesku a objem vlasů. Různé oleje, které se kombinují s arganovým olejem, se navzájem posilují, což znamená, že účinek takových masky se ještě zpevňuje.

Bezpečnostní opatření

Navzdory skutečnosti, že arganový olej je považován za přirozený a bezpečný prostředek, je třeba věnovat pozornost jeho použití externě. Před aplikací oleje je lepší předběžně posoudit pravděpodobnost alergické reakce Složení arganového oleje je bohaté na účinné látky a není známo, jak tělo reaguje na ně.

Abyste zabránili nástupu alergií, měli byste na zápěstí dát nějaký olej a neoživit ho po dobu 4 hodin. Pokud kožní vyrážka, zarudnutí a silné podráždění, pak použití arganového oleje bude muset zapomenout. Pokud po přiděleném času na kůži se neobjevily žádné známky alergií, můžete použít tento nástroj pro vlasy a pokožku hlavy.

Před použitím produktu byste měli zjistit, jak správně aplikovat arganový olej na vlasy. To může být třepáno do hlavy nebo rozloženo po celé délce vlasů. Ale ve skutečnosti a v jiném případě by neměl olej přeexponovat: musí být opláchnut teplou vodou nejméně hodinu po aplikaci. V opačném případě můžete vysušit kůži a vyvolat podráždění.

Argan stromy přinášejí ovoce jednou za dva roky. Samotné ovoce jsou o něco větší než olivy. Suroviny používané pro výrobu másla jsou extrahovány z jader plodu. Získané suroviny jsou důkladně stlačeny a celý cyklus této práce se provádí ručně. Chcete-li získat ještě pár kapek oleje, to vyžaduje mnoho úsilí. Navíc nikde, kromě Afriky, tento výrobek není vyráběn. Proto jeho vysoké náklady: 200 ml oleje se odhaduje na asi 1,5 tisíc rublů.

Koupit arganový olej pro vlasy dnes může být ve specializovaných prodejnách, jako je Yves Rocher nebo D. Juvans. Další možností je najít dodavatele na internetu. Ale v takovém případě si musíte vzpomenout na pravděpodobnost, že se dostanete do falešného. Původní olej získaný v Maroku se vyznačuje jeho chutí a barvou. Tento produkt má výrazně jantarově žlutou barvu s nádechem z červené na zlato. Dalším důležitým ukazatelem - vůně. Přírodní olej má příjemnou vůni s čerstvými tóny mladých zelených.

Hodnocení aplikací

Recenze č.1

Používal jsem různé přírodní oleje, zvláště jsem ošetřoval řas s ricinovým olejem a pro vlasy jsem si vybral arganový olej. Arganový olej je jen kouzelný elixír, dokonale utěsňuje dělené konce a dokonale vyživuje vlasy. Nicméně, to ani nemusí být vyprané Stačí natřít několik kapek oleje do rukou a aplikovat je na konce vlasů. Někdy dělají Macu s arganovým olejem na celé hlavě. Výsledkem je, že vlasy jsou měkké a hedvábné, elektrizují a lží ploché a hladké prameny.

Zkontrolujte číslo 2

Nedávno získala přípravek pro péči o vlasy, o němž už dlouho snil. Tento arganový olej je elixír 8 v 1 od firmy Evelyn. Četla jsem mnoho pozitivních hodnocení o tomto kosmetickém produktu. A skutečně byla přesvědčena o své účinnosti. Jantarově žlutý olej je umístěn ve vhodné průhledné lahvičce, která je vybavena dávkovačem. To vám umožní ekonomicky utratit produkt a měřit pouze dávku potřebnou pro daný postup.

Olej obsahuje komplex keratinů a aktivně obnovuje a posiluje vlasy. Je vhodná pro všechny typy vlasů. Zvláště se mi líbilo velmi čerstvé a příjemné aroma tohoto produktu, které nějak připomíná vůni mladých jarních zelených. Vůně je nenápadná, po použití zůstává na vlasy na chvíli. Zvláště dobrý arganový olej je vhodný pro suché a poškozené vlasy, stejně jako moje. Za měsíc aplikace bylo možné dosáhnout radikálního zlepšení situace a kudrlinky vypadají hladce, měkčí a naživu.

Zkontrolujte číslo 3

Nedávno jsem koupil arganový olej v lékárně a rozhodl se zacházet s mými křehkými a poškozenými vlasy. Maluji je docela často a neustále používají fén na styling, takže v poslední době se vyskytly problémy. Předtím byly moje vlasy suché a teď u kořenů se rychle stávají tuky a špičky zůstaly suché a rozštěpené. Výsledkem je, že použitý olej je jen několikrát. Nevadilo mi to, po ošetření mi vlasy velmi rychle začaly být mastné a neobvyklé.

Současně má samotný olej lehkou strukturu a ve srovnání s jinými přírodními oleji (rajčatový nebo ricinový olej) nedává dojem obsahu tuku. Následkem toho se musela zastavit myšlenka obnovy vlasů tímto olejem. Ale našel jsem jiný způsob použití a teď ji používám jako masážní olej. Je ideální pro pokožku, rychle změkčuje a nezpůsobuje podráždění.

Pro Více Informací O Suché Vlasy