logo

Používání arganového oleje na vlasy

Arganový olej je cenný nástroj, který nemá žádné analogy svého druhu.

Ve starověku to bylo nazýváno elixírou mládí. A to není překvapující. Koneckonců žádný esenciální olej nemá tak silný účinek na pokožku hlavy a vlasy jako argan.

Je populární po celém světě. Koneckonců, jeho výhody jsou tak velké, že někdy je dokonce obtížné popsat všechny jeho zásluhy.

Používání arganového oleje na vlasy

Výhody arganového oleje pro vlasy jsou velmi velké. Pomáhá řešit různé problémy, které se přímo týkají pokožky hlavy a vlasů. Nástroj má velmi velký počet vlastností, což opět prokazuje jeho velkou výhodu, a to:

  Arganový olej nejen zvlhčuje vlasy a pokožku hlavy, ale také poskytuje dobrou výživu s vitamíny. Každá srst dostane mnoho vitamínů a stopových prvků;

Arganový olej má mnoho užitečných vlastností. Proto musí být v arzenálu každé ženy.

Jak často můžete používat

Arganový olej by měl být používán pravidelně po dobu tří měsíců, aby bylo dosaženo hmatatelného výsledku.

Naučte se z našeho článku o tom, jaké masky z broskvových semen mohou být provedeny.

Současně by jeho četnost použití, a to jak v čisté formě, tak ve složení masky a šampony, neměla překročit 1-2krát týdně. To je způsobeno skutečností, že olej vyživuje vlasy živinami, což stačí na celý týden.

Kontraindikace

Arganový olej, kromě výhod, může ještě způsobit škody. To je však možné pouze ve dvou případech:

 • individuální nesnášenlivost přípravku, která je velmi vzácná;
 • neměl by být aplikován na škrábance a poškozené oblasti pokožky, jinak může dojít k alergické reakci.

Nezapomeňte na jeho trvanlivost. Navzdory mnoha konzervačním látkám může být arganový olej skladován nejvýše dva roky.

Jak aplikovat olej na vlasy

Arganový olej v kosmetice se používá jak v čisté formě, tak iv složení různých krémů, šamponů, masky. Ale to přinese více přínosu pro vlasy přesně v čisté formě.

Kroky pro aplikaci oleje:

 1. Aplikujte malé množství přípravku na dlaně a protřete jej do pokožky hladkými masážními pohyby. Tato činnost by měla být opakována, dokud není olej rozptýlen po celé kůži hlavy;
 2. Poté ji jemně protřete po celé délce vlasů, zvláště pak věnujte pozornost kořenové zóně a špičkám vlasů;
 3. Zhora je nutné vítat vlasy plastovým filmem a navíc zabalit froté ručníkem;
 4. Arganový olej na vlasu by měl být uchováván nejméně 1 hodinu. Nástroj můžete ponechat v noci. V tomto případě bude účinek lepší.

Pravidelné užívání arganového oleje pomůže vašim vlasům získat zdraví a sílu. Hlavním úkolem je pravidelně postupovat.

Jak umýt arganový olej

Po nanesení oleje na pokožku hlavy a vlasy je nutné jej řádně umýt. Pro tento postup můžete použít pouze teplou vodu. Nejprve opláchněte vlasy pod tekoucí vodou. Pak si umyjte vlasy denním šamponem.

Použití arganového oleje

Arganový olej lze aplikovat ve své čisté formě a vyrobit na jeho základě různé druhy vlasových masek. Můžete také přidat do šamponů a balzámů.

V čisté podobě

Arganový olej přináší nejvíce přínosu v čisté formě, bez přísad a dalších složek.

Kosmetické

Arganový olej lze bezpečně přidat do běžného šamponu nebo vlasového balzámu. Stačí stačit 2 lžíce. Nakupujte kosmetiku a spojte ji s 1 polévkovou lžící. arganový olej. Tímto způsobem zvýšíte výhodu zakoupeného produktu dvakrát.

S jinými oleji

Arganový olej dobře míchá s jinými oleji. Zvláště účinné jsou produkty s těmito oleji:

Výsledné kosmetické domácí prostředky založené na dvou olejích se navzájem doplňují a zvyšují účinek na pokožku hlavy.

Aplikace arganového oleje

Arganový olej dokonale bojuje s mnoha problémy vlasů. Proto, kromě použití v čisté podobě, masky mohou být na jeho základě. Jsou docela efektivní a pomohou rychle zvládnout konkrétní problém.

Proti vypadávání vlasů

V boji proti vypadávání vlasů je velmi užitečná maska ​​s arganem a lopuchovým olejem. Složky by měly být kombinovány ve stejných poměrech a výsledná kompozice je rozložena v kudrlích. Doba trvání procedury je 3 hodiny. Umyjte masku šamponem.

Pro růst vlasů

Pro rychlý růst kadeří můžete tento nástroj připravit zde:

 • 1 lžička ricinový olej;
 • 1 lžička arganové oleje;
 • 1 lžička citronová šťáva;
 • 1 lžička tekutý med;
 • 5 ampulí vitaminu E;
 • 10 kapek vitaminu A.

Spojte součásti masky a promíchejte jednotnou konzistenci. Výsledný nástroj k šíření vlasů. Zakryjte hlavu ručníkem a zahřměte kudrlinky s vysoušečem vlasů po dobu 2 minut. Doba trvání procedury je 1 hodina. Po uplynutí doby vypláchněte masku.

Pro normální vlasy

Maska na bázi tří olejů je ideální pro normální typ vlasů:

Tyto složky by měly být odebírány ve stejných poměrech, sestavovány a okamžitě aplikovány na kořeny kadeřnic s masážními pohyby. Doporučuje se lehká masáž do 15 minut, aby byl produkt dobře absorbován do kořenů. Pak rozdělíme masku na vlasy a necháme na 1 hodinu, zabalíme vlasy ručníkem. Pak opláchněte pod tekoucí vodou.

Pro mastné vlasy

Pokud má vaše vlasy mastný lesk, měli byste použít masku, která obsahuje tyto komponenty:

 • 1 lžička. argan, avokádo a hroznový olej;
 • na cedru a mátovém esenciálním oleji.

V našem článku se dozvíte, jak vybrat správný šampon pro vlasy - o typech a složení.

Všechny součásti masky je třeba kombinovat a míchat, dokud nejsou hladké. Aplikujte na pokožku hlavy a nechte 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou pomocí šamponu.

Pro suché vlasy

Pokud jsou vaše kadeře suché, můžete si připravit domácí lék, který se skládá ze tří složek - argan, lopuchu a mandlový olej.

Komponenty se skládají ve stejných poměrech. Výsledná směs se zahřívá ve vodní lázni na teplotu místnosti. Pak rovnoměrně rozdělíme vlasy a zabalíme je ručníkem. Doba trvání procedury je 1 hodina.

Pro barevné vlasy

Po natírání si vlasy potřebují neustálou péči. Proto pro ně můžete připravit právě takovou masku:
Připojte 1 lžičku. argan, olivový a camellia olej, promíchávejte a ohřejte na pokojovou teplotu ve vodní lázni. Přidejte 7 kapiček levandulového oleje. Výsledná kompozice je distribuována kadeřemi. Doba trvání procedury je 2 hodiny. Umyjte šamponem.

Posílit vlasy

Abyste posílili vlasy, stačí otřít arganový olej do kořenů kudrlin. Zhora je nutné obalit vlasy ručníkem. Tato maska ​​může být ponechána na noc. Ráno ho vypláchněte teplou vodou a šamponem.

Tipy

Taková maska, na základě takových složek, se stane ideálním nástrojem pro konce vlasů:

 • 2 lžičky. arganové oleje;
 • 1 lžička mandlový olej;
 • 10 kapek éteru patchulů.

Všechny součásti musí být připojeny a navlhčeny do špiček kudrlin. Zbytky masky pro rozdělení vlasů. Doba trvání procedury je 30 minut. Výrobek vypláchněte z vlasů teplou vodou.

Pro kořeny

Pro správné zpevnění vlasů byste měli připravit masku takto: v hluboké misce kombinujeme arganový olej - 1 čajovou lžičku, olivový olej - 3 čajové lžičky, vše promícháme. Potom přidáme žloutek - 1 kus a olej levandule a šalvěje - 8 kapek.

Vše se důkladně promíchá a vtírá do pokožky hlavy. Zbytkové prostředky použité na kadeře. Doba trvání procedury je 15 minut.

Lupy

Chcete-li se zbavit lupin mnoha způsoby. Ale nejúčinnější je považován za nástroj založený na takových olejích - arganu, lopuchu, mandlí a kolečkách, které by měly být užívány ve stejných poměrech.

Všechny součásti masky jsou připojeny a ohřívány ve vodní lázni do teplého stavu.

Pak rozdělíme vlasy a necháme 30 minut. Opláchněte šamponem.

Video: masky s arganovým olejem

Zajímavé video o použití arganového oleje: masky pro růst a výživu vlasů.

Kde mohu koupit, kolik to stojí

Můžete koupit arganový olej v kavárnách lékárny nebo v příslušných prodejnách, například kde se prodávají esenciální oleje. Navíc je tento nástroj velmi populární v kosmetických obchodech. Můžete si také objednat online.

Přečtěte si v našem článku, jak provádět leštění vlasů doma - co potřebujete, tipy a triky.

Náklady na produkt jsou přijatelné, takže každá dívka si může dopřát její vlasy.

Jak a kde ukládat

Tento nástroj by měl být uložen v lahvích tmavé barvy a na chladném místě. Vyhněte se přímému slunečnímu světlu. Nejlepší je umístit na horní polici chladničky.
Doba použitelnosti arganového oleje je 2 roky.

Stupně arganového oleje

Kromě čistého oleje existují také komplexní produkty péče o vlasy založené na arganovém oleji. Mezi velkým počtem těchto fondů bych chtěl vypsat několik kopií najednou. Není možné říci, který arganový olej je pro vlasy lepší - každá z nich je cenná svým vlastním způsobem.

Londa sametový olej

Tento nástroj pomáhá rychle obnovit poškozené vlasy a dodává jim lesk a krásu. Po nanesení kadeří okamžitě vyhladí vlasy. Naneste ho na mokrý srst.

Kapous

Jedná se o profesionální řadu šamponů pro péči o různé typy vlasů - série KAPOUS "ARGANOIL". Jednou z hlavních složek složení těchto fondů je arganový olej. V ceně jsou tyto finanční prostředky levná a pomohou Vám poskytnout plnou péči o vlasy.

Prodigta

Jedná se o přírodní arganový olej Marroco. Mezi všemi značkami na trhu s kosmetickými výrobky je tento nástroj nejúčinnější a sestává pouze z přirozené složky arganového stromu. Při pravidelném používání budou vaše vlasy krásné.

Greymy

Výrobce profesionální kosmetiky, která má speciální linku pro péči o vlasy. Téměř každý opatrovník obsahuje arganový olej.

Hodnocení aplikací

Mnoho dívek o používání tohoto nástroje mluví pouze s pozitivními emocemi. Koneckonců, arganový olej je opravdu nepostradatelným nástrojem.

Elena:
"Používám arganový olej více než dva roky. Nejčastěji se používá pro vlasy. Po absolvování tříměsíčního kurzu vlasy získaly zdravý lesk a staly se hedvábné. Velmi mě těší tento výsledek. Nyní se tento nástroj stal základem péče o kadeře. "

Marina:
"O výhodách arganového oleje nedávno. Začala hledat na internetu informace o tom, jak obnovit poškozené vlasy. A všude doporučovali tento konkrétní olej. Rozhodl jsem se to zkusit a nelitoval jsem. O měsíc později se stav vlasů zlepšil, alespoň dvakrát. "

Užitečné tipy

Arganový olej se nejlépe aplikuje na čisté předem vyprané vlasy. V takovém případě bude nástroj schopen plně proniknout do struktury hlavy a vlasů. A samozřejmě bude výsledek velmi dobrý.

Nedoporučuje se používat arganový olej delší než je stanovený čas pro použití masky nebo na ní založené prostředky. To může negativně ovlivnit vlasy a vyschnout to trochu. Výsledkem je, že vlasová linie ztratí svůj lesk a namísto toho se stane nudným.

Arganový olej pro vlasy je nepostradatelným nástrojem, který vám může rychle a efektivně obnovit vlasy. Takže pokud se rozhodnete řádně pečovat o své kudrlinky, měli byste tento zázračný nástroj koupit ve svém arzenálu. A věřte mi, nebudete litovat, a brzy budete příjemně překvapeni výsledkem.

Používání arganového oleje na vlasy

Každá dívka chce být krásná. Jeden z ukazatelů péče je zdravý a lesklé kudrlinky. Abyste je mohli řádně sledovat, potřebujete přírodní ingredience, přírodní masky a oleje. Vysokorychlostní olej, který vyživuje a obnovuje strukturu kudrlin po celé délce, je stlačen z plodů arganového stromu. Jeho použití je schopno "oživit" nejtmavší a nejvíce bezvládné vlasy. Co je to tělo a proč je nejlepší použít olej z tohoto stromu, přečtěte si níže.

Z historie

Arganový olej pro vlasy je vzácný extrakt, který není tak snadný. Faktem je, že točení "zlatého elixíru" obdrží argan z ovoce stromu a roste pouze v Maroku. Drsné klima, vzácná sklizeň a ruční práce činí tento olej opravdu "zlatý".

Věděli jste, že když obdržíte 1000 ml extraktu arganového oleje, musíte zpracovat 100 kg produktu?

To je důvod, proč náklady na takový nástroj někdy dosahuje 1000 rublů na 100 ml. Produkují ropu pouze v Maroku, protože vývoz stromů a jejich plodů ze země je přísně zakázán. Toto je skutečný poklad.

Stejně jako před sto lety, dívka z Berbese vyráběla výrobek na výrobu másla. Celé údolí stromů jsou zpracovávány, protože používání automatizovaných systémů je zakázáno a samotné háje jsou chráněny UNESCO.

Zajímavým faktem je, že arganový olej je marocké dědictví, a proto je možné ho nabízet v obchodech jako "marocké" - není žádný rozdíl, jedná se o olejové orgány.

Po dokončení sbírky ovoce děvčata s velkými kameny oddělují kosti od buničiny a vytlačují jádro v mlynách ručního typu.

Chcete-li vytlačit jeden litr oleje z ovoce, trvá několik dní.

Po získání extraktu z arganu se olej balí do lahví a nechá se na chvíli infuze. Produkt lze použít již několik hodin po zpracování v manuálním mlýně.

Užitečné vlastnosti

Složení oleje obsahuje velké množství stopových prvků a vitamínů, díky čemuž se vlasy obnoví v co nejkratším čase.

Chemické plnění:

 • omega-3 - má příznivý účinek na vnitřní strukturu vlasů;
 • Omega-6 - vyživuje a hydratuje kudrlinky. S touto kyselinou se vlasy stávají zářivými;
 • omega-9 - zlepšuje metabolismus kyslíku uvnitř buněk;
 • kyselina stearová - zrychluje růst;
 • Vitamíny A, E, F - eliminují křehkost a saturají vnitřní vrstvy vlasů vlhkostí;
 • přírodní antibiotika - zabraňují onemocnění kůže hlavy a bojují proti houbám, lupům a seborrheu;
 • fungicidy a třísloviny - udržení rovnováhy vody a soli, návrat vitality vlasů;
 • Antioxidanty - chrání před negativními účinky vnějšího prostředí.

Arganový extrakt lze použít jak pro profylaxi, tak pro obnovení funkce mazových žláz. Aby bylo správné fungování, může být použito jako maska, bez dalších komponent nebo je součástí balení organických vlasů - pak je efekt složitější.

Aplikace s těmito nebo jinými prostředky může ovlivnit kudrlinky různými způsoby. A kvůli tomu existuje několik způsobů použití arganového oleje na vlasy. Například pro to, aby produkt zcela vyživoval vlasy v jedné aplikaci, masky by měly být aplikovány po dobu 5-6 hodin a je lepší nechat kompresi po celou noc.

Jak požádat

Vzhledem k tomu, že arganový produkt je považován za univerzální přípravek na vlasy, lze říci, že nemá žádné vedlejší účinky. Negativní důsledky mohou být pouze v případě intolerance tohoto oleje.

Je celkem jednoduché zkontrolovat tělo za alergickou reakci: je třeba dát na zápěstí malé množství elixíru a počkat 24 hodin. Pokud se o den později neobjeví žádné reakce (zarudnutí nebo svědění), můžete produkt bezpečně používat.

Dále je třeba zdůraznit, že výňatek není použit, pokud vypršela doba trvanlivosti. Žádný příznivý účinek z této látky nelze získat.

Co bych měl při výběru hledat?

 • Barva Přírodní látka má lehký medový odstín. V závislosti na tom, jak pozdě sklizeň je, může být o něco tmavší než barva medu. Pokud mají olejové orgány jasnou, tmavě výraznou barvu, pak to znamená přítomnost barviv a dalších složek;
 • Vůně. Argan má mírně zemitou, mírně výraznou ořechovou chutí. Při otevření láhve s zlatým elixírem v místnosti se rozdrtí jemný závoj. Nástroj by neměl vyzařovat ostrý zápach, jinak můžete bezpečně mluvit o falešném. Je lepší odmítnout takový olej;
 • Země výroby. Dodávka ropy je možná pouze z jedné země - Maroka. Je-li na etiketě uveden jiný dovozce, pak by měl být tento prostředek vrácen zpět na police. Distribuce přes jiné země z Maroka je přísně zakázána a dodávky olejů jsou pod dohledem státu;
 • Náklady Vzhledem k tomu, že výroba arganového extraktu je extrahována ruční práce a je poměrně zdlouhavá, jeho cena odpovídá vynaloženému úsilí. Je pravidlem, že náklady na přírodní, čistý olej je pro 100 mililitrů - 1000 rublů. Cena je odůvodněna kvalitou. Pokud jsou náklady na tento nástroj mnohem nižší, pak to znamená zředěnou kompozici. Tento nástroj můžete použít, ale výsledek bude mnohem horší.

Arganový koncentrát má neutrální zápach, snadno se vstřebává, je průhledný a nemá sediment. Vzhledem k tomu, že je výrobek lisován lisováním za studena, je standardní doba skladování 2 roky. Pokud elixír neodpovídá alespoň jednomu z bodů, je lepší jej nepoužívat.

Argan vlasový olej, vlastnosti, aplikace, masky recepty

Arganový olej mezi ostatními zástupci kosmetických olejů je všestranný nástroj, který je ideální pro vlasy, nehty, kůži, obličej a tělo. Navíc je již dlouho známo, že má na pokožce omlazující a regenerační účinek. Tento olej je nejen velmi cenný výrobek, ale také vzácný, a proto není snadné ho najít v lékárnách a jeho cena není v žádném případě nízká. Zvláště pokročilí uživatelé dokáží tento jedinečný a hodnotný produkt zakoupit na internetu.

Vlastnosti arganového oleje, které jsou široce používány v kosmetologii.
Léčivé vlastnosti arganového oleje již dlouho používají Berbers v léčbě popálenin, kožních onemocnění, hydratace, výživy a omlazení pokožky. Tento skutečně zázračný produkt je extrahován ze semen arganového ovoce, stromu, který roste pouze v Maroku. Má jasně žlutou barvu se zlatým nádechem a jeho vůně připomíná kombinaci ořechů a koření.

Tento kosmetický přípravek je velmi užitečný jak pro vlasy, tak pro kůži, protože jejich složení je osmdesát procent obohaceno nenasycenými mastnými kyselinami (zejména oligolinolem), které mají kromě omlazujícího účinku (zpomalení procesu stárnutí) zdravý účinek na srdeční a krevní cévy. Kromě toho obsahuje antioxidanty a vitaminy E, A, F, antibiotika, fungicidy, tokoferoly. Stojí za zmínku, že produkt je odolný vůči oxidaci. Také v arganovém oleji existují steariny - látky, které se nenacházejí v žádném jiném rostlinném oleji, zatímco v jiných olejích rostlinného původu neexistují žádné toxické látky, které by byly více než dostatečné.

Díky tomuto složení je tento olej vhodný pro péči o citlivou, suchou, zralou a blednou pokožku. Světelná struktura umožňuje její použití v péči o citlivou a jemnou oblast očních víček. Pravidelné používání tohoto produktu pomáhá vyřešit problém zvýšené suchosti kůže, vyhlazuje vrásky a vrásky a chrání pokožku před účinky ultrafialového záření. Do směsi masážních směsí je přidán arganový olej.

Arganový olej je také jedním z nejlepších produktů, které se starají o křehké, dělené, suché a poškozené vlasy.

Arganový olej na vlasy.
Arganový olej lze použít s jakýmkoliv typem vlasů. Dodává vlasy a pokožku hlavy všemi potřebnými živinami, posiluje vlasové folikuly, má také zvlhčující a regenerační účinek, čímž stimuluje proces jejich růstu. V důsledku pravidelného používání oleje jsou arganové vlasy plné vitální energie, výrazně posíleny, křehkost zmizí, vlasy se stávají hladké, hedvábné, poslušné a lesklé, opět zářící se zdravím a krásou. Kromě toho krásně bojuje proti lupům.

Arganový olej je jen spásou pro barvené, porézní, oslabené, stejně jako křehké a klesající vlasy. Již po první aplikaci bude výsledek viditelný pouhým okem. Tento jedinečný produkt je dobrým prostředkem k zabránění jejich ztrátě.

Stojí za zmínku, že arganový olej pomáhá při zánětu a podráždění pokožky hlavy, což eliminuje tyto příznaky. Masky s přidáním tohoto vzácného oleje, vedené kurzem (osm až deset procedur), nejenže posílí vlasy a zabrání jejich průřezu, ale také jim pomáhají a lehčí.

Vzhledem k struktuře světla je olej snadno odmyt vlasy, aniž by je váží.

Masky s arganovým olejem.
Arganový olej je populární mezi výrobci kosmetiky pro péči o pokožku, tělo a vlasy. Je součástí kondicionéru, vyživující a hydratační masky. Mimochodem, můžete tyto nástroje připravit sami doma vlastními rukama.

Arganový olej ve vlasové péči lze použít jak samostatně, tak s přidáním dalších kosmetických olejů (mandle, růže, hroznového oleje). Nejjednodušší způsob použití oleje v jeho čisté formě. Chcete-li to provést, po umytí hlavy jemné množství produktu mezi dlaněmi (tak, aby se ohřívá) a prohněte si ji do hlavy s masážními pohyby po dobu patnácti minut a rozdělte je také po celé délce vlasů. Olej není nutné vypláchnout, netvoří si na povrchu vlasů film a netvoří si vlasy těžší, což po proceduře bude velmi měkké a uklidňující. Pro tento postup může být arganový olej obohacen několika kapkami nějakého esenciálního oleje, který vám vyhovuje (dvě polévkové lžíce původního oleje, čtyři kapky esenciálního oleje).

Na základě tohoto oleje můžete vytvořit masku: rozložit rovnoměrně po celé ploše vlasů, do pokožky hlavy otřít arganový olej (můžete přidat lopuch v rovnoměrném poměru), zabalit hlavu nahoře filmem a silným ručníkem. Po půl hodině umyjte vlasy šamponem.

Pro suché a poškozené vlasy je vhodná tato maska: přidejte žloutek, deset kapek levandule a pět kapek šalvějového oleje na dvě čajové lžičky olivového oleje. Aplikujte masku rovnoměrně na pokožku hlavy a vlasy, zabalené polyethylenem a ručníkem nahoře a po patnácti až dvaceti minutách opláchněte kompozici a důkladně opláchněte vlasy.

Nebo tuto masku recept: kombinovat předem zbitý vaječný žloutek se směsí tři lžíce lopuchového oleje a stejné množství arganového oleje zahřátý na vodní lázni. Smíchejte směs do vlasových kořenů a rozdělte je po celé délce. Jako obvykle obalte plastovým obalem a ručníkem nahoře a po čtyřicet minut vypláchněte.

Tento rostlinný přípravek může také obohatit vaše kosmetické přípravky pro péči o vlasy (šampony, kondicionéry, hotové masky).

Arganový olej na vlasy jako prostředek pro léčbu a regeneraci by měl být aplikován dvakrát nebo třikrát týdně (celkově patnáct procedur) a pro profylaktické účely - jednou nebo dvakrát týdně (kurz je osm až deset procedur).

Objevte arganový olej pro sebe a pro své vlasy. Výsledky vás příjemně překvapí!

Arganový olej pro vlasy - výhody a aplikace

Obsah článku

Arganový olej se v Maroku extrahuje z plodů arganového stromu. Rostou v suchém podnebí a nese ovoce více než dvakrát ročně.

Výroba ropy vyžaduje spoustu času a úsilí. Řezané révy ručně - 100 gr. ovoce představuje 2 litry oleje. Má viskózní strukturu, ostrou oříškovou chuť a nažloutlý odstín.

Arganový olej je drahý, ale je ceněn svou kvalitou a účinností v medicíně a kosmetologii. Není divu, že lidé z Maroka volají olej "elixír mladosti".

Výhody arganového oleje

Arganový olej zachází, obnovuje matné a nehybné vlasy. Týdenní aplikace oleje mění jejich vzhled.

Vyživuje a zvlhčuje

Kůže hlavy a bělené vlasy vyžadují zvláštní péči. Suchá kůže vede k lupům. Hroty vystavené chemickému a tepelnému ošetření se přerušují.

Arganový olej vyživuje pokožku hlavy vitaminem, změkčuje vlasy.

Změna struktury vlasů

Vlasy jsou vystaveny každodennímu vlivu prostředí - větru, prachu, slunce. Dekorativní kosmetika, terapeutické přípravky, vystavení teplu a barvení porušují přirozenou rovnováhu vlasů.

Arganový olej s vitamínem E a polyfenoly aktivuje vstup vitaminů a kyslíku do struktury vlasů. Obnovuje elasticitu - pájky poškozují hroty a urychlují regeneraci poškozených buněk.

Zabraňuje šedivým vlasům

Vitamin E vyplňuje strukturu vlasových folikulů živinami a kyslíkem. Vývoj antioxidantů a sterolů zabraňuje předčasnému stárnutí a vzniku šedých pramenů.

Aktivuje práci vlasových folikulů

Smrt životně důležitých procesů ve vlasových folikulích způsobuje nedostatek růstu nebo vypadávání vlasů. Arganový olej aktivuje vlasové folikuly, aktivuje růst, chrání proti vypadávání vlasů.

Aplikace

Používání arganového oleje na vlasy má zabránit mastnému lesku, lámavosti, suchu, ztrátě, doplnění potřebné vitamínové rezervy.

Proti rozštěpení

Rozdělené konce zabraňují zdravému růstu vlasů. Používejte arganový olej, abyste vytvořili lesklé, hladké vlasy.

 1. Aplikujte nějaký olej na čisté, suché vlasy.
 2. Léčte hroty bez dotyku pokožky a zdravých oblastí po celé délce.
 3. Vysušte a upravte vlasy obvyklým způsobem.

Arganový olej pro vlasy: užitečné vlastnosti a způsoby aplikace

Arganový olej, velmi užitečný pro vlasy, nebo arganový olej je vyroben z arganových ořechů, které se pěstují především v Maroku. Při nákupu tohoto oleje budete s největší pravděpodobností vidět marocký arganový olej nebo vyrobený v Maroku na láhvi. Pro Maročany je to produkt každodenního života. Přidává se k jídlu, používá se k masáži, aplikuje se na vlasy jako klimatizační prostředek a dokonce se používá pro kousnutí hmyzem, kožní vyrážky a infekce.

Arganový olej pro vlasy a jiné účely kosmetiky a vaření je extrahován z ořechů arganových stromů, zpravidla metodou lisování za studena. Pouze tato technika umožňuje zachovat maximální užitečné vlastnosti "tekutého zlata".

Na rozdíl od jiných olejnatých stromů rostou arganové stromy velmi pomalu a jsou chráněny zákonem. V roce 1998 UNESCO dokonce vyhlásilo Arganský les v Maroku za biosféru.

V tomto článku se dozvíte, jak si vybrat dobrý arganový olej a jak ho lze použít k péči o vlasy.

Arganový olej pro vlasy: co je lepší?

Nejprve, pokud nebudete vařit s ním, pak koupíte kosmetický arganový olej, který byl extrahován ze syrových jader (a ne opečený, jako u oleje na vaření). V něm najdete více živin pro vaše vlasy. Také bez ohledu na značku upřednostněte oleje "Made in Maroko" nebo "100% čisté" (100% Argania Spinosa). Kompozice by neměla být nic jiného než olej - žádná konzervační činidla, žádná voda, žádné aromatické nečistoty, které by mohly pouze snížit své příznivé vlastnosti.

Přítomnost štítku ECOCERT na štítku může sloužit jako další motiv pro nákup. A nezapomeňte zkontrolovat:

 1. Vůně - přírodní arganový olej má sladkou oříškovou chuť s dotekem teplé popcorny. Produkt je bez zápachu nebo s květinovými notami, s největší pravděpodobností má některé nečistoty.
 2. Způsob výroby - jak již bylo zmíněno výše - pouze u lisovaného oleje se zachovává maximální užitečné vlastnosti. Pokud se na štítku uvádí, že olej byl získán tímto způsobem, pak můžete být klidní: obsahuje hodně vitaminu E, omega-6 a antioxidanty pro krásu Vaší pokožky a vlasů.
 1. Cena - skutečný marocký arganový olej je jedním z nejdražších na světě, protože arganové rostou pomalu a výroba ropy vyžaduje spoustu času a úsilí. Nízká cena ropy by vás měla podezírat.
 2. Balení - Arganový olej ztrácí svou užitečnost při přímém slunečním záření, proto zvažte pouze výrobky v lahvích z tmavého (např. Jantarového) skla.
 3. Recenze Chcete-li ověřit kvalitu arganového oleje z jedné nebo jiné značky, najděte ji na stránkách Amazon, Aliexpress nebo Irecommend.ru a přečtěte si recenze skutečných kupujících. Můžete jednoduše zadat arganový olej nebo arganový olej do vyhledávacího pole a zjistit, které produkty mají nejvyšší hodnocení pro toto vyhledávání.

Jaký je použití arganového oleje na vlasy? Zvažte vlastnosti

Arganový olej je velmi účinný pro obnovu a růst vlasů, protože obsahuje antioxidanty, fenoly a výživné mastné kyseliny:

 • Oleic (42,8%) - označuje skupinu omega-9 nenasycených mastných kyselin;
 • Linoleic (36,8%) a linolenic (

Lesní víla

Milovník přírody. Věřím, že přírodní kosmetika a potraviny pomáhají zachovat zdraví a prodlužovat mládí. Píšu články o tomto tématu, spoléhají se na zdroje, které považuji za spolehlivé. Všichni lidé s podobnými názory - vítejte!

Co je užitečný arganový olej pro vlasy - recenze na aplikaci

Zdravé a dobře upravené vlasy jsou nepostradatelným atributem skutečné krásy ženy. Ale ideální účes a udržování kudrlin ve zdravém stavu vyžaduje úsilí a čas. Často se ospravedlňuje sexuální oddanost za pomoci drahé kosmetiky a procedur, z nichž mnohé neposkytují očekávaný výsledek. Současně existuje mnoho alternativních metod péče o vlasy. Dnes můžete najít mnoho různých receptů na základě exotických ingrediencí. Takže skutečná revoluce byla vyrobena arganovým olejem na vlasy, který je nyní aktivně používán v mnoha kosmetických výrobcích.

Arganový olej na vlasy: původ

Olej je extrahován z arganového stromu nebo arganu, který roste v zemích severní Afriky. Jeho masité ovoce připomínají olivy, jsou zdrojem cenného mastného substrátu. V Maroku a dalších zemích afrického kontinentu je arganový olej vyráběn lisováním za studena. Tato metoda je nejvíce náročná na spotřebu energie, ale konečný produkt má vysoký obsah biologicky aktivních látek a považuje se za nejužitečnější. Dnes je v kosmetologii široce používán arganový olej.

Používá se k péči o kůži obličeje a vlasů. Množství recenzí o arganovém oleji pro vlasy je většinou pozitivní a říkají, že cenný elixír se svým úkolem vyrovná dokonale. Tento exotický výrobek se objevil dnes u nás a získal popularitu a ocenění spravedlivého pohlaví kvůli jeho příznivým vlastnostem.

Složení a užitečné vlastnosti

Arganový olej je přírodní produkt, který se získává z plodů Argania. Okamžitě stojí za zmínku existence dvou druhů arganového oleje. Jedlý olej se používá k tepelnému zpracování a používá se při vaření. Arganový olej určený pro kosmetické účely má světlejší odstín a úspěšně se používá k obnově oslabených a vysušených vlasů, stejně jako ke zlepšení stavu pokožky hlavy.

Složení arganového oleje je jedinečné, protože jeho základ je tvořen takovými složkami, které se nenacházejí v jiných rostlinných emulzích. Argan je bohatý na následující živiny:

 • Vitamin F - působí jako "vodič" užitečných látek, chrání pokožku hlavy od sucha, zabraňuje vzniku lupů a bojuje s rozdělenými konci vlasů.
 • Vitamin A je základní složkou pro zdravý růst vlasů. Je výborným antioxidantem, který stimuluje syntézu kolagenu v pokožce, reguluje metabolismus tuků v epidermis na buněčné úrovni a normalizuje rychlost regenerace buněk. Odtud a viditelný výsledek - zdravý lesk vlasů, jejich síla a absence lupů.
 • Vitamin E - chrání vlasy před negativními účinky ultrafialových paprsků, aktivuje proces transportu kyslíku a živin do vlasových folikulů, obnovuje strukturu vlasů a zpomaluje proces vedoucí k tvorbě šedivých vlasů. Tento vitamin je silný antioxidant, který blokuje tvorbu volných radikálů a zpomaluje proces stárnutí.
 • Polyfenoly jsou antioxidanty, které chrání barevné vlasy před ztrátou barev. Jsou schopni zahájit rekonstrukci poškozených a slabých vlasů.
 • Steroly jsou organické látky, které zabraňují tvorbě šedivých vlasů a aktivují proces omlazení.

Navíc, 80% arganový olej se skládá z kyseliny palmitové a kyseliny olejové. Proces předčasného stárnutí ve většině případů způsobuje nedostatek těchto látek a mastná látka napomáhá nasycení pokožky a vlasů potřebnými kyselinami.

Tato kompozice umožňuje použití argonového oleje jako univerzálního léku na vlasy. Jeho složitý účinek odstraňuje mnoho problémů, počínaje lupinami a končící ztrátou vlasů. Jaký efekt lze očekávat při použití arganového oleje na vlasy?

 • Kudrliny získávají zdravý lesk;
 • Poškozené struktury vlasového hřídele jsou obnoveny;
 • Zmizí mastný;
 • Pokožka hlavy je změkčená a zvlhčená;
 • Rozdělené konce jsou spájeny;
 • Lupiny zmizí;
 • Olej poskytuje ochranu proti zánětlivým procesům, infekcím a houbám;
 • Zabraňuje stárnutí pokožky hlavy;
 • Obnovuje metabolismus lipidů;
 • Vytváří silnější a silnější vlasy.

Pravidelné používání arganového oleje pro vlasy pomáhá předcházet lupům a tvorbě šedivých vlasů. Navíc, arganový olej dodává vlasům lesk, stane se poslušnějšími, silnějšími a bujnějšími. Příznivé vlastnosti oleje lze ocenit pouze při správné aplikaci daného produktu. Jak používat arganový olej na vlasy? Podívejme se na to podrobněji.

Používání arganového oleje na vlasy

Při péči o vlasy lze použít arganový olej:

 • Pro ošetření dělených konců vlasů;
 • Vyživovat kořeny vlasů a jejich zotavení po celé délce;
 • Jako kosmetika pro prevenci vypadávání vlasů a oslabení.

V prvním případě aplikujte olej na čisté a suché vlasy. V tomto případě se kosmetický přípravek netřítí do pokožky hlavy a vlasů, ale je prostě ošetřen rozdělenými konci. Po nanesení pouze vysušte špičky a proveďte obvyklý styling. Opláchněte bez vlasového oleje.

Aby se posilovaly kořeny a celá hmota vlasů, olej by měl být jemně nanesen do pokožky hlavy a distribuován na vlasy od kořene k špičce. Poté byste měli mít na hlavě plastový uzávěr a obalit se teplým ručníkem nahoře. Směs oleje může zůstat celou noc v noci. Ráno se zbývající olej omyje čistou vodou pomocí známého šamponu.

Jako kosmetický přípravek doporučujeme kombinovat olej s jinými přírodními složkami. Můžete si vyrobit celou řadu terapeutických směsí a masky. Existuje obrovské množství receptů na vlasy na bázi arganového oleje, které je třeba vybrat podle typu pokožky a vlasů.

Argan olej recepty

Mnoho kosmetologů nutí používat arganový olej pro péči o vlasy. Ve své čisté podobě by se nemělo používat často. Nejlepší možností je použít 2-3 krát týdně. Můžete jej jednoduše aplikovat na vlasy nebo obsahovat arganový olej ve složení masky na vlasy. Kompozice masky se mohou lišit, a tady vše závisí na cílech a požadovaném efektu. Recepty jsou zaměřeny na dosažení konkrétního výsledku a samotné masky mohou být navrženy pro různé typy vlasů.

Arganový olej pro suché vlasy

Recept na výrobu masky pro suché vlasy je poměrně jednoduchý a obsahuje následující složky:

 • Arganový olej;
 • Ropový olej;
 • Almondový olej.

Všechny tyto oleje by měly být smíchány ve stejném poměru a mírně zahřáté ve vodní lázni na teplotu 30-32 ° C. Pak by měla být směs aplikována na vlasy, ručník obalený kolem hlavy a počkat jednu hodinu. Poté je třeba opláchnout hlavu teplou vodou.

Arganový olej pro růst vlasů

K přípravě masky pro růst vlasů budete potřebovat:

 • 1 lžička. arganový olej;
 • 1 lžička. ricinový olej;
 • 1 lžička. citronová šťáva;
 • 1 lžička. med;
 • 10 kapek vitaminu A;
 • 5 pouští ampule vitamínu E.

Všechny ingredience musí být důkladně promíchány a aplikovány na česané prameny. Po uplynutí této doby byste měli vlasy vyschnout pomocí vysoušeče vlasů a neměli byste kompozici umýt hodinu a půl. Dále by se měla hlava umyt teplou vodou bez šamponu.

Arganový olej pro mastné vlasy

Pro přípravu terapeutické kompozice pro mastné vlasy budou vyžadovat následující složky:

 • 1 lžička. arganový olej;
 • 1 lžička. hroznový olej;
 • 1 lžička. avokádový olej;
 • 2 kapky cedrového oleje.

Všechny komponenty je třeba smíchat a aplikovat na celou délku vlasů od kořene k špičce. Udržujte tuto masku nejméně 30 minut, poté je třeba ji vypláchnout teplou vodou.

Přečtěte si článek o tom, co dělat, pokud se vlasy velmi rychle stávají mastnými - zde.

Zpevnění a obnovení masky

K přípravě kompozice je třeba smíchat arganový a lopuchový olej a do směsi přidat vaječný žloutek. Hotová směs by měla být zahřátá ve vodní lázni a aplikována na pokožku hlavy a vlasů. Po 45 minutách může být maska ​​omyta teplou vodou.

Arganový olej pro poškozené a barvené vlasy

Recept na tuto masku obsahuje různé esenciální oleje:

 • Olivový olej;
 • Sage olej;
 • Levandule olej.

Pro přípravu masky, přispívající k obnově vlasové struktury, smíchané 2h. l olivový olej, 1 lžička oleje ze šalvěje a levandule a stejné množství arganového oleje. Do směsi se přidá vaječný žloutek. Výsledná směs se aplikuje na vlasy. Maska držte na hlavě 20 minut.

Pro lesk a pružnost vlasů

Vezmou arganový olej (2 lžičky) a etherovou složku (karite nebo makadamový olej). Kompozice musí být důkladně promíchána a rozložena ve vlasech. Maska zestárne asi 40 minut, poté se vlasy umyjí teplou vodou.

Arganový olej pro vypadávání vlasů

Nejlepší způsob, jak používat arganový olej, abyste zabránili vypadávání vlasů, je přidání několika kapek tohoto produktu do obvyklého šamponu. Šamponování hlavy s tímto šamponem výrazně sníží vypadávání vlasů v průběhu času a výrazně zlepší jejich vzhled.

Tak si můžete vybrat recept na jakýkoli druh vlasů a pro různé účely. Masky založené na arganovém oleji jsou prokázány majitelům suchých, křehkých, štěpených a mastných vlasů. Přidáním různých složek na arganový olej, míchání s jinými složkami užitečnými pro pokožku hlavy a vlasy, můžete posílit oslabené prameny, dosáhnout zdravého lesku a objem vlasů. Různé oleje, které se kombinují s arganovým olejem, se navzájem posilují, což znamená, že účinek takových masky se ještě zpevňuje.

Bezpečnostní opatření

Navzdory skutečnosti, že arganový olej je považován za přirozený a bezpečný prostředek, je třeba věnovat pozornost jeho použití externě. Před aplikací oleje je lepší předběžně posoudit pravděpodobnost alergické reakce Složení arganového oleje je bohaté na účinné látky a není známo, jak tělo reaguje na ně.

Abyste zabránili nástupu alergií, měli byste na zápěstí dát nějaký olej a neoživit ho po dobu 4 hodin. Pokud kožní vyrážka, zarudnutí a silné podráždění, pak použití arganového oleje bude muset zapomenout. Pokud po přiděleném času na kůži se neobjevily žádné známky alergií, můžete použít tento nástroj pro vlasy a pokožku hlavy.

Před použitím produktu byste měli zjistit, jak správně aplikovat arganový olej na vlasy. To může být třepáno do hlavy nebo rozloženo po celé délce vlasů. Ale ve skutečnosti a v jiném případě by neměl olej přeexponovat: musí být opláchnut teplou vodou nejméně hodinu po aplikaci. V opačném případě můžete vysušit kůži a vyvolat podráždění.

Argan stromy přinášejí ovoce jednou za dva roky. Samotné ovoce jsou o něco větší než olivy. Suroviny používané pro výrobu másla jsou extrahovány z jader plodu. Získané suroviny jsou důkladně stlačeny a celý cyklus této práce se provádí ručně. Chcete-li získat ještě pár kapek oleje, to vyžaduje mnoho úsilí. Navíc nikde, kromě Afriky, tento výrobek není vyráběn. Proto jeho vysoké náklady: 200 ml oleje se odhaduje na asi 1,5 tisíc rublů.

Koupit arganový olej pro vlasy dnes může být ve specializovaných prodejnách, jako je Yves Rocher nebo D. Juvans. Další možností je najít dodavatele na internetu. Ale v takovém případě si musíte vzpomenout na pravděpodobnost, že se dostanete do falešného. Původní olej získaný v Maroku se vyznačuje jeho chutí a barvou. Tento produkt má výrazně jantarově žlutou barvu s nádechem z červené na zlato. Dalším důležitým ukazatelem - vůně. Přírodní olej má příjemnou vůni s čerstvými tóny mladých zelených.

Hodnocení aplikací

Recenze č.1

Používal jsem různé přírodní oleje, zvláště jsem ošetřoval řas s ricinovým olejem a pro vlasy jsem si vybral arganový olej. Arganový olej je jen kouzelný elixír, dokonale utěsňuje dělené konce a dokonale vyživuje vlasy. Nicméně, to ani nemusí být vyprané Stačí natřít několik kapek oleje do rukou a aplikovat je na konce vlasů. Někdy dělají Macu s arganovým olejem na celé hlavě. Výsledkem je, že vlasy jsou měkké a hedvábné, elektrizují a lží ploché a hladké prameny.

Zkontrolujte číslo 2

Nedávno získala přípravek pro péči o vlasy, o němž už dlouho snil. Tento arganový olej je elixír 8 v 1 od firmy Evelyn. Četla jsem mnoho pozitivních hodnocení o tomto kosmetickém produktu. A skutečně byla přesvědčena o své účinnosti. Jantarově žlutý olej je umístěn ve vhodné průhledné lahvičce, která je vybavena dávkovačem. To vám umožní ekonomicky utratit produkt a měřit pouze dávku potřebnou pro daný postup.

Olej obsahuje komplex keratinů a aktivně obnovuje a posiluje vlasy. Je vhodná pro všechny typy vlasů. Zvláště se mi líbilo velmi čerstvé a příjemné aroma tohoto produktu, které nějak připomíná vůni mladých jarních zelených. Vůně je nenápadná, po použití zůstává na vlasy na chvíli. Zvláště dobrý arganový olej je vhodný pro suché a poškozené vlasy, stejně jako moje. Za měsíc aplikace bylo možné dosáhnout radikálního zlepšení situace a kudrlinky vypadají hladce, měkčí a naživu.

Zkontrolujte číslo 3

Nedávno jsem koupil arganový olej v lékárně a rozhodl se zacházet s mými křehkými a poškozenými vlasy. Maluji je docela často a neustále používají fén na styling, takže v poslední době se vyskytly problémy. Předtím byly moje vlasy suché a teď u kořenů se rychle stávají tuky a špičky zůstaly suché a rozštěpené. Výsledkem je, že použitý olej je jen několikrát. Nevadilo mi to, po ošetření mi vlasy velmi rychle začaly být mastné a neobvyklé.

Současně má samotný olej lehkou strukturu a ve srovnání s jinými přírodními oleji (rajčatový nebo ricinový olej) nedává dojem obsahu tuku. Následkem toho se musela zastavit myšlenka obnovy vlasů tímto olejem. Ale našel jsem jiný způsob použití a teď ji používám jako masážní olej. Je ideální pro pokožku, rychle změkčuje a nezpůsobuje podráždění.

Jak používat arganový olej pro krásu a zdraví vlasů

Arganový olej je jedinečný výrobek s obrovským množstvím užitečných vlastností. Používá se nejen pro lékařské účely, ale také pro kosmetické účely po celém světě.

Často se nazývá "marocký elixír mládí", neboť v přírodních podmínkách a na plantážích se arganové stromy nacházejí pouze v Maroku a je zakázáno je odebírat mimo zemi.

Je třeba poznamenat, že tento výrobek má nejen vysokou hodnotu, ale i náklady, jelikož ruční práce se používá pro sklizeň, ze 100 kilogramů ovocných semen lze získat pouze 2 kilogramy této látky a rostliny dodávají ovoce pouze jednou za 2 roky.

Jak požádat o kosmetické účely

Abyste cítili všechny užitečné vlastnosti tohoto výrobku, potřebujete vědět, jak ho používat správně. Základní pravidla pro použití arganového vlasového oleje jsou:

 • Produkt se aplikuje na umyté, mírně vlhké vlasy, nejprve na pokožce hlavy s masážními pohyby a pak od kořenů až po konce;
 • Silně poškozené vlasy by měly být mazány vyhřívanou látkou, česané se vzácným hřebenem a nasazeny na oteplovací čepici. Nástroj by měl být držen na hlavě nejméně 40 minut a může být ponechán po celou noc a ráno si umyjte vlasy šamponem. Můžete také dodatečně použít balzám k usnadnění propláchnutí;
 • Použijte tento výrobek v jeho čisté formě může být 2 krát týdně po dobu 3 měsíců. Poté je třeba provést dvouhodinovou přestávku.
 • Barva látky se může pohybovat od zlaté až tmavě žluté. Nesmíte věnovat pozornost rozdílům v barvě, nemá vliv na vlastnosti produktu;
 • Z kvality oleje by měla přijít velmi lehká oříšková chuť. Pokud nástroj páchne nepříjemné, pak je to falešný.

Jak používat arganový olej na vlasy? Více informací o tomto tématu naleznete zde:

Recepty a způsoby použití

Tato látka může být použita nejen jako samostatný výrobek, ale také přidána k maskám, které pomáhají řešit různé problémy s vlasy.

Pomáhá aktivně hydratovat a vyživovat pokožku hlavy.

S protizánětlivým a antimikrobiálním účinkem chrání tento produkt před vývojem různých infekcí a houbových onemocnění a také uklidňuje a zjemňuje.

Účinně se vrací do života slabé, křehké, matné vlasy.

Užitečné látky v chemickém složení také posilují a povzbuzují růst vlasů a zároveň jim vracejí kvetoucí vzhled.

Od pádu

K posílení kořenů musíte kombinovat 1 polévkovou lžíci. lžíce arganového oleje a olivového oleje, přidáme k nim 1 levandulový a mandlový čaj a 1 polévkovou lžíci. lžíce medu.

Směs mírně zahřejte, přidáme 1 žloutlý vaječný žloutek a důkladně promícháme.

Zrychlit růst

Následující nutriční směs pomůže urychlit růst a zbavit se lupů: 1 polévková lžička. lžíce hořčice prášek nalijte 3 lžíce. lžíce teplé brusinkové šťávy a nechte půl hodiny.

Také, pro rychlý růst, doporučuje se otřít speciální směs oleje do pokožky hlavy: Vezměte 1 polévkovou lžíci. lžíce olivového oleje a smícháme s 1 lžičkou kamélie oleje a arganu, stejně jako 10 kapek levandule.

Pro ošetření poškozených kadeří

Jak používat arganový olej k obnovení poškozených vlasů? Tato maska ​​je trochu obtížná, ale má velmi intenzivní regenerační účinek: 2 lžíce. lžíce modré jíly ředit 3 lžíce. lžíce bujónové kopřivy a nechte půl hodiny.

Kombinujte 1 lžičku arganu, lopuchu, ricinového oleje a medu a zahřejte je vodní lázní. Porazte 1 žloutek s 1 polévkovou lžící. lžíce zakysaná smetana. Všechny ingredience kombinují a míchají, dokud nejsou hladké.

Pro suché a dělené konce

Aby se odstranily rozštěpené konce a zabránilo se opakování tohoto procesu, doporučuje se dále použít následující nástroj: Zahřejte 10 mililitrů arganového oleje a přidejte k němu 10 kapek ylang-ylangu a pomeranče.

Pro všeobecné posílení

Pro posílení a obnovu původní struktury by měly být připraveny vysoce účinné prostředky pro tento recept: 1 lžička suchého droždí nalijte 1 polévková lžíce. lžíce teplého mléka.

Dej jim bobtnání.

Beat 1 vejce se 2 lžícemi. lžíce brandy, 1 polévková lžíce arganového oleje v kombinaci s 1 polévkovou lžící. lžíci medu a lehce je zahřejte ve vodní lázni.

Rozemlejte 1 středně vysokou cibuli a z ní vytlačte šťávu.

Smíchejte všechny připravené přísady a nabobtněte je mixérem.

Ve formě masky

 • Pro přípravu terapeutických látek by měly být používány pouze čerstvé produkty a maska ​​nesmí být skladována, protože se stává zbytečným;
 • Před zahájením léčby by měla být kompozice testována na alergie, což způsobuje, že je uvnitř zápěstí. Při absenci jakékoliv reakce ho můžete uložit do hlavy;
 • Po nanesení léků je nutné vlasy obalit fólií z polyethylenu a teplé tkaniny;
 • Doba trvání výše uvedených masek může být od 30 minut do 2 hodin, v závislosti na dostupnosti volného času a individuálních pocitů z procedury. Samozřejmě, že v tomto případě má nejdelší efekt z aplikace nejvyšší efekt;
 • Je žádoucí jak během léčby, tak i po ní přejít na zdravou výživu, která bude zahrnovat minimální množství konzervovaných, slaných, smažených a uzených produktů. Zároveň je třeba do stravy přidat co nejvíce ovoce, zeleninu a byliny;
 • Doporučuje se vysychat a stylovat vlasy přirozeným způsobem, co nejrychleji s použitím vysoušečů vlasů a jiných topných zařízení, které mají na ně velmi negativní účinek a drasticky snižují účinek léčby.

Nabízíme vám masku receptury s arganovým olejem, která může být použita jako kondicionér na vlasy:

Jak rychle a správně opláchnout náplast arganu

Často při použití arganového oleje je poměrně obtížné jej úplně vypláchnout pravidelným šamponem. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, můžete použít následující metody:

 • Přidejte do vařené masky 1 hodinu lžíce vlasového balzámu;
 • Před aplikací léků zlikvidujte vaječný žloutek na kůži a vlasy;
 • Po opláchnutí vodou opláchněte hlavu, do které se přidá malý jablečný jablečný nebo citrónový džus.

Opatření, kontraindikace

Arganový olej nemá prakticky žádné kontraindikace k použití, s výjimkou individuální nesnášenlivosti a alergie na něj.

To může způsobit nejen další podráždění, ale také rozpad.

Pouze padělaný, vypršený nebo poškozený výrobek může poškodit zdraví. Proto musíte vědět, jak si vybrat a uložit, aby nedošlo k získání padělání a zabránění předčasnému zhoršení kvalitní látky, přestože má poměrně vysoké náklady:

 • Doporučuje se zakoupit látku v tmavých nádobách s odkapávacími víčky (dávkovačem). V průhledných lahvích s běžnými čepičkami se nejvíce často prodávají padělky;

 • Skutečný vysoce kvalitní produkt může být pouze marockého původu, jelikož arganové stromy jsou výsadou dané země;
 • Doba použitelnosti arganového oleje nesmí překročit 1 rok. Pokud je větší, znamená to konzervační látky a jiné chemikálie, které mohou způsobit výrazné poškození vlasů a ne obnovit;
 • Láhev této látky se doporučuje uchovávat v chladničce. Pokud se současně ztuhne struktura, pak obsahuje cizí, možná škodlivé přísady;
 • Koupit tento výrobek by měl být pouze ve velkých lékárnách s dobrou pověstí a pamatovat si, že to nemůže mít nízké náklady.
 • Při použití arganového oleje s nízkou nebo vyčerpanou hodnotou může být pozorováno těžké sucho pokožky hlavy, loupání, svědění a lupy. Když se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě přestat používat nápravu a hledat pomoc tricholožky.

  Kdy očekávat efekt

  Účinek použití arganového oleje závisí na rozsahu poškození vlasů. Jsou-li zanedbatelné, pak možná obnovení přichází po prvním cyklu léčby, který obvykle trvá 2 měsíce.

  Po obnovení zdravého, atraktivního vzhledu se vlasy stávají lesklé a pružné, můžete pouze provést jeden postup týdně, aby se udržel jejich stav.

  V tomto okamžiku můžete jednoduše přidat tento výrobek do běžného šamponu rychlostí: 50 mililitrů arganového oleje pro 300 mililitrů šamponu.

  Arganový olej se v naší zemi stal velmi nedávno známý, ačkoli ji východní ženy dlouhodobě používají k udržování krásy a zdraví. Tato látka je velmi účinná péče o vlasy.

  Podívejte se na video o výhodách arganového oleje, najdete zde několik dalších receptů pro použití tohoto nádherného prostředku na vlasy:

  Další přísady obsažené v masce založené na tom pomáhají zvýšit jeho účinek a přizpůsobit jmenování nástroje. S pomocí výše uvedených receptů můžete nejen obnovit strukturu a vzhled vlasů, ale také zachovat účinek jejich použití, krásu a zdraví po dlouhou dobu.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy