logo

Esenciální olej borovice

Borovice na rovině se smrkem je jedním z nejvýznamnějších představitelů stromu a pohled, a neobvyklé vůně, které je známo prakticky všem od dětství. Jedinečná a elegantní rostlina, která se aktivně používá při zahrádkářství a balení v oblacích svěžího jehličnatého svěžesti, byla známá jako léčivá kultura od starověku. Borovice je extrahována a jedinečný éterický olej s nejširším spektrem účinků, neomezený na charakteristiky proti kašli.

Nejčastěji používaným aromaterapie esenciální olej z borovice obyčejné, i když vzácné, a s užším rozsahem expozice hodnosti a esenciálních olejů z hory, bažiny, žluté a korsických borovic, které jsou stále samostatné oleje, některé jiné podle povahy žádosti. Navzdory skutečnosti, že v rodu borovice je více než tisíc druhů, nejvíce obyčejným zástupcem rodu v přírodě je borovice. Ty jsou vysoké, až 40-50 metrů dřevěné, s plochou korunou a dlouhými párovými plochými jehlami, které rostou v páru.

Historické fakty

Léčivé vlastnosti obyčejné borovice a produkty získané z jehel a dřeva byly požadovány v Arábii, starověkém Egyptě a helénské kultuře, zatímco borovice nebyla omezena na status posvátného rostliny používaného v náboženských obřadech. Starověcí léčitelé aktivně používali borovici při léčbě bronchitidy, pneumonie a později tuberkulózy, považují-li to za nejlepší všem plicním infekcím. I v dávných dobách byl borový olej extrahovaný brousicími jehlami používán hlavně při inhalačních metodách. Posvátné borovice zasadily velké plochy a háje v nemocnicích, vzhledem k tomu, že vzduch v těchto zahradách je léčivý.

Balzámy a masti, nálevy a borových „nohy“ plně mohou být počítány a zkušenosti uplatňování silice borovice, protože mletí a zpracování při vysoké teplotě z jehel přidělených ethery, které slouží jako primární léčebné prostředky.

Pine olej byl také aktivně používán v zámoří - v Severní Americe, indiáni považovali borovice za nejlepší prostředek pro kurděje. Počínaje starodávnou egyptskou kulturou se borové extrakty staly nepostradatelnou součástí mýdlových a koupelových kompozic. Pine zůstal jedním z hlavních léčebných prostředků ve středověku, s jeho hroznými obdobími masové porážky mortem a v renesanci, aniž by se zapomnělo a s vývojem moderní medicíny. Dnes je borovicový olej jedním z nejčastěji používaných při výrobě léčivých přípravků a produktů na přírodní bázi.

Charakteristiky

Borový olej se získává pouze z jehly nebo jehly s mladými měkkých větví, extrakčního procesu s párou není zcela běžné: destilační proces trvá pět a někdy i šest hodin, ale i v tomto stavu, je výtěžek oleje je velmi nízká - 0 3% s využitím čerstvě vyrobených větví a pouze 0,2% s místem produkce vzdáleným od těžby. Produktivita výroby éterického oleje z obyčejné borovice závisí na terénu, na klimatu a dokonce i na sezóně.

Olej, podobně jako téměř všechny kategorie jehličnanů, je světlý, tekoucí, nápadně tekutý a absolutně průhledný, velmi zřídka má mírně nažloutlý odstín, častěji je zcela bezbarvý.

Stejně jako všechny jehličnaté oleje je borovice také krásně skladována po dobu alespoň 5 let, samozřejmě pod podmínkou plné těsnosti. Je však třeba si uvědomit, že použití aroma čerstvého borovice, které není starší než 2 roky, je považováno za nejlepší v aromaterapii, protože nejmenší oxidace může způsobit podráždění pokožky.

Vůně borovicového oleje je zároveň charakteristická pro toto reprezentativní dřevo a trochu mnohotvárnější a složitější, s neobvyklými modulacemi. Hluboce, jistě čerstvé a silné, vůně borovice nemůže být nazývána studená, je jen mírně chladná, s pikantními horními odstíny a zcela pryskyřičným základem s hořkými odstíny.

Je poměrně obtížné zvolit přídavek pro tak silný a hluboký zápach, protože borovice má tendenci utopit a přerušit jiné chutě. Slušná hra může být formulován s oleji není méně výkonný a komplexní, jako je eukalyptus, hřebíček, myrty, rozmarýn, cedr, tea tree, Ceylon skořice, niauli, cypřiš, levandule, tymián. V aromakompozitsii vhodným doplňkem borovice a trochu změkčit ji, a hořký pomeranč, kozlík, pelargónie, kadidlo, vetiver, bergamot, pačuli, myrha, ylang-ylang, neroli - tedy klasické parfyumnye olej, ačkoliv psychologický a emocionální hledisko, budou činit méně produktivní mix.

Dopad na emoční sféru

Silná, odvážná a pružná vůně borovice je jedním z nejúčinnějších prostředků, jejichž činnost je zaměřena na vymýcení sebepřítomnosti a pesimismu, impulzivity a agrese. Pine olej podporuje, tónuje, obnovuje emocionální sílu a psychologické rezervy, je vynikajícím základem pro léčbu únavy a vyčerpání.

Pine olej je považován za nejlepší nástroj pro aromaterapii pro manažery a manažery velkých skupin lidí, který přináší jasnost, vyhýbá se nekalým rozhodnutím, malichernosti, nadměrné kritice, přináší osvícení a schopnost porozumět společenským vztahům a vlivným faktorům.

Přispívá k borovice a zbavuje se stagnace v oblasti postojů a priorit, zvyšuje schopnost sebe-rozvoje a sebe-analýzy. Tento olej, obnovující a obnovující se po emocionálních změnách a zkušenostech, nese filozofický postoj k životním problémům a problémům. Borovice chuť se přizpůsobuje přijetí, optimismus a odolnost proti úderům osudu.

V erotické sféře borovice nese sebevědomí a pohodlí a umožňuje zbavit se sobeckých aspirací a vlastních zkušeností.

Léčivé vlastnosti

Léčivé vlastnosti borovicového oleje umožňují jeho zařazení do seznamu nejúčinnějších terapeutických činidel pro choroby spojené s nachlazeními a infekce horních cest dýchacích. V aromatických olejích z borovice jsou vlastnosti expektorantů kombinovány se zvýšením produktivity dýchání, optimalizujícím účinkem na plicní cirkulaci, snadnějším dýcháním při kašli a zánětu, obecným kašlem, změkčováním a antipyretickými účinky. Pomáhá tomuto oleji a rychle se vracet do normálního života po utrpení virů a nachlazení, snižuje pocení, závratě, celkovou letargii, nevolnost, slabost.

Ale pouze léčba plicních a katarálních nemocí, talenty borového oleje nejsou omezené. Není méně účinný v léčbě onemocnění močového systému. Odstraněním otoku má borovice pouze mírný diuretický účinek, zatímco stimuluje resorpci pevných formací v močovém měchýři a ledvinách. Je to vynikající olej pro zmírnění zánětu při uretritidě a cystitidě, může být použit pro zánět dělohy a zhoršení sekrece včetně belyah. Předpokládá se, že borovicový olej je vynikajícím prostředkem pro poruchy prostaty a pro eliminaci sexuálních problémů u mužů.

Analgetický účinek borovicového oleje je zvláště výrazný se svalovými, artritickými a revmatickými bolestivými příznaky, přepětí a přetížením. Současně je lokální sedativní-analgetický účinek doplněn stimulací krevního oběhu. Druhá je také vyjádřena odděleně v oblasti periferního krevního oběhu a tkáňového trofismu. Aromový olej z borovice je jedním z nejsilnějších aromaterapeutických přípravků k zastavení krvácení v případě poranění a těžkých poranění.

Použití v kosmetologii

Borovicový olej je vhodný pro péči o jakýkoliv typ pokožky a poskytuje silný tonizační účinek, který zvyšuje pružnost a pevnost. Účinně obnovuje bariérové ​​funkce epidermis, na buněčné úrovni zlepšuje metabolismus a normalizuje citlivost receptoru. Jedná se o jeden z nejlepších olejů pro řešení soukromých problémů - odstranění vyrážky, furunkulózy, seborrhy.

Pine olej je také vhodný pro trvalou péči o vlasy, zvyšuje jejich pružnost a zlepšuje strukturu, posiluje a současně zastavuje ztrátu.

Aplikace v každodenním životě

V domácí sféře se borovicový olej používá především pro úpravu vzduchu pro dezinfekci a čištění. Tento olej dokonale přerušuje nepříjemné zápachy, včetně kouře, které zbylo po kouření. Odstraňuje blechy a v kombinaci s eukalyptem a citronem může být použito v směsích pro dezinfekci objektů.

Borovicový olej lze také použít k aromatizaci čaje nebo vína.

Kontraindikace

Pine olej je velmi specifický ve své aplikaci, protože je téměř jediný olej, který nelze používat nepřetržitě déle než jeden týden, zatímco denní dávka pro vnitřní použití je omezena na 2 kapky oleje.

V zásadě se všechna preventivní opatření týkají kontroly individuálních alergických reakcí a zákazu užívání prázdného žaludku s vředy a gastritidou. Vzhledem k vlivu na vylučování pohlavních žláz a tónu dělohy nelze během těhotenství užívat olej.

Při aplikaci na pokožku dochází k mírnému oteplování s brnění, žádné nepohodlí.

Dávkování

Doporučená koncentrace skotského borového oleje:

 • od 4 do 5 kapek v aromatických lampách pro aromatizaci místnosti, zaměřené na dezinfekci a čištění vzduchu, na získání psycho-emočních účinků a boj proti stresu;
 • 2 až 3 kapky pro osobní aromakolony;
 • 2-3 kapky borovicového oleje pro horké inhalace nebo přímo z lahve nebo zvlhčeného šátku - za studena po dobu nejdéle 5-7 minut, zatímco pro horké inhalace můžete kombinovat s tymiánem, levandulí a eukalyptovými oleji ve stejných podílech;
 • 2-3 kapky na lázně a sauny a 4 až 6 kapek pro aromatické lázně;
 • 5-6 kapek pro masáž zaměřenou na zmírnění bolesti svalů, terapii revmatických lézí, lokální léčbu vyrážky a kožních lézí, masáž hlavy z vlasové ztráty nebo ve stejné kombinaci se základnou reflexní masáže;
 • 7 kapek pro tření a použití v kombinaci s 10 g olejové báze;
 • od 1 do 3 kapek, přidané na každých 5 g kosmetického přípravku;
 • 1 kapka ve směsi s džemem nebo medem nejvýše dva, a nejlépe 1 krát denně pro vnitřní použití při nachlazení, pneumonii, nemocech a zánětu močových cest, pro zmírnění kašle, zlepšení krevního oběhu, jako antiseptiku a expektorantu;
 • až 5 kapek pro ochucení nápojů.

Líbí se vám článek?

Uložte svůj odkaz kliknutím na tlačítko oblíbené sociální sítě:

Silice borovice: vlastnosti a použití

Ester borovice pochází z nejběžnějších olejů. Kompozice obsahuje enzymy, které jsou užitečné pro lidské tělo. Eter je populární v tradiční medicíně a životě. Většina oleje se používá v aromaterapii k čištění vnitřního vzduchu a úlevu u lidí.

Vlastnosti borovice éteru

 1. Po dlouhou dobu se borový olej aktivně používá k léčbě mnoha nemocí. Složení se účinně vyrovná s krvácením, revmatismem, popáleninami, skorumpálem a omrzlinami. Olej pomohl zpřísnit neléčivé rány, eliminovat vši a parazity u zvířat.
 2. Léčitelé času ujišťovali lidi o užitečnosti éteru v nervových a depresivních stavech. Dosavadní studie ukázaly, že kompozice má pozitivní vliv na psycho-emocionální pozadí člověka s aromaterapií.
 3. Pravidelná inhalace zvyšuje mozkovou aktivitu, zlepšuje koncentraci, paměť. Člověk má energii a rychle se zotavuje. Nástroj je užitečný nejen pro mentální stres, ale i po fyzickém.
 4. Aromaterapie je nezbytná zejména u lidí, kteří jsou náchylní k podezření, stresu, depresi a silné podrážděnosti. Po provedení několika procedur se člověk stává rozumnějším, klidnějším a bez problémů řešit složité situace.
 5. Borovicový olej se proslavil svou schopností snížit horečku během sezónních nachlazení. Kompozice účinně odolává vývoji bakterií v těle a posiluje ochranné funkce. Aromaterapie se ozývá. S pomocí vdechování na bázi éteru může být kašel překonán.
 6. Olej se aktivně používá pro masážní účely. Kompozice zabraňuje vývoji osteochondrózy, myositidy, artritidy a neuralgie. Bylinný léčivý přípravek odstraňuje bolesti kloubů. Eter v lidové medicíně se používá k odstranění ledvin a urolitiázy.
 7. Problémy s plícemi pomohou vyřešit borový éter. Výrobek čistí orgány sputa, zmírňuje kašel, pomáhá s kouřením a chronickou bronchitidou. Kromě toho rostlinná kompozice účinně odolává bolestem hlavy a obnovuje krevní tlak.
 8. Při správném dávkování a použití borového oleje se můžete zbavit otoku diuretickým účinkem. Systematický příjem řeší problémy se schopností a zabraňuje vzniku odchylek na tomto základě. U zdravých mužů je olej užitečný pro stimulaci sexuální aktivity.
 9. S vážnými zraněními a nemocemi pomáhá pacientovi, aby se zotavil rychleji. Jako každý éter má výrobek komplexní a jedinečné chemické složení. Proto má olej tak rozsáhlý rozsah.

Použití éteru v každodenním životě

 • Eter účinně působí proti vzhledu mezků mezi věcmi. Namočte dřevo nebo bavlněné kuličky s borovicovým olejem a vložte je do skříně na policech. Použití kompozice v místnosti pomůže eliminovat nepříjemný zápach tabákového kouře nebo cizí aroma.
 • Chcete-li mít v místnosti vždy příjemnou vůni, oslovte aromatické lampy. Můžete také osvěžovač vzduchu s vlastními rukama. Chcete-li to udělat, vzít láhev s sprejem, nalít vodu a několik kapek surovin. Podle potřeby stříkejte.
 • Olej jde dobře s jinými formulacemi. Chcete-li vytvořit přírodní osvěžovač, promíchejte do nádoby o 10 kapech esterů borovice, čajového stromu, eukalyptu, caipugy a neroli. Zředte bylinné přísady 300 ml. čistá voda. Dokončený osvěžovač vzduchu naplní místnost vůní a zabrání vzniku škodlivých bakterií.
 • Indikace pro použití borového oleje

  Vzduch je vystaven mnoha chorobám, jako jsou:

  • horečka, horečka;
  • zánět v horních cestách dýchacích cest;
  • bolest v krku;
  • radikulitida;
  • neuritis;
  • artróza s artritidou;
  • osteochondróza;
  • neuralgie;
  • myositida;
  • letargie;
  • závratě;
  • pocení způsobené slabostí;
  • herpes;
  • furunkulóza;
  • mastné druhy seborey;
  • jizvení a hyperpigmentace kůže;
  • akné, akné.

  Je to důležité!
  Při určitých onemocněních srdce může boritý éter nepříznivě ovlivnit zdraví a způsobit alergickou reakci. Totéž platí pro pacienty s nefritidou. Před použitím zkontrolujte, zda neexistuje individuální nesnášenlivost.

  Aplikace borovicového oleje

  1. Olej se doporučuje vzít kategorie osob, které jsou často vystaveny emocionálnímu chvění a nervovým kapekům. Složení také používají lidé s impulzivním a agresivním chováním.
  2. Pine éter našel uplatnění v oblasti péče o nehty. Pokud čelíte oddělení desek, připravte lázeň éterem. Výrobek se používá po zpomalení růstu vlasů.
  3. Borovicová kompozice je ošetřena pro seborrheu, lupy a alopecii (masivní ztráta vlasů). Eter se přidává do obvyklé masky a pak se vtírá do pokožky hlavy. Také produkt má omlazující účinek, bojuje s vráskami.
  4. Dívky se používají k přidávání borového oleje k běžnému tělu a kosmetice pro péči o pleť. Dost k zásobování obvyklé lahvičky s obsahem 2-5 kapiček, pak se použije typickým způsobem.
  5. Použití borového éteru je přípustné jako přísada k jiným (nemastným) složkám nebo v kombinaci s jinými estery. Ve druhém případě je vhodná levandulová, cypřišová, růžová, eukalyptová, rozmarýnová.
  6. Chcete-li se zbavit chladu, bolesti v krku a kašle, musíte si na hrudník třít 20 kapek borovicového éteru smíchaného se základním olejem. Pro zmírnění bolesti při poranění se borovice kombinuje s olivovým olejem a aplikuje se jako gáza.
  7. K léčbě bronchitidy nebo tracheitidy připravte směs 40 gramů. med, 3 kapky borového éteru, 3 kapky rozmarýnového oleje, 2 kapky eukalyptového éteru. Proveďte masáž na hrudi.
  8. Pro boj s hnisavými ranami se připravují kompozice pro lotiony. Smíchejte 30 ml. vroucí vodou se třemi kapkami borovice, navlhčete sterilní houbou. Připojte k poškozené oblasti a počkejte 5 minut.
  9. Eter nalezl uplatnění v léčbě akné a akné. Odměříme 10 kapek růžového éteru, 5 kapek bergamotového oleje, 40 ml. vodka nebo alkohol. Přidejte 1 ml k produktu. Pine ester, otřete si tvář houbou ve směsi.
  10. Chcete-li zlepšit krevní oběh a vypořádat se s otokem, smíchejte 6 kapek boritého s 12 ml. kukuřičný olej. Třetí dolní končetiny odstraňte tímto nástrojem po dobu 10 minut. Pak proveďte kontrast opláchnout zdola nahoru.
  11. Některá onemocnění ledvin, jater, nadledvinek naznačují příjem esenciálního oleje uvnitř. To však může být provedeno pouze po předchozí konzultaci se specialistou.
  12. Piniový vzduch dělá inhalací. Postupy jsou zvláště užitečné pro obyvatele metropole a pracovníky znečištěných průmyslových základen. Dýchací systém se čistí a aromatizuje (dezinfikuje) stejným způsobem.
  13. Můžete udělat anticelulitidní a relaxační lázně. Přidejte 15-18 kapek éteru a hrst hrubé mořské soli. Pak je vše smícháno, dokud se nerozpustí. Postup trvá asi třetinu hodiny. Teplota vody by měla být nižší než 39 stupňů.
  14. Olej zlepšuje vlasy. Stačí natáčet některé étery do kondicionérů, šamponů nebo sér. Důležité je, že před aplikací se ujistěte, že nedošlo k žádné alergické reakci.
  15. Dívky chtějí vyrábět podnosy pro nehty a pokožku rukou. V takovém případě je třeba zahřát až na 38 stupňů vody, do něho přivést 2 ml. oleje borovice a 20-25 ml. pšeničné oleje. Postup trvá půl hodiny.

  Jak vyrobit borovicový olej

  1. Produkt se získává v důsledku vystavení vysokým teplotám. Domácí výroba tuto metodu nepřijala. Z tohoto důvodu je nástroj vyroben ze slunečnicového oleje a borovicových jehel. Také jako základ vhodný mandlový, kukuřičný, olivový olej.
  2. Odměříme 80 ml. základ, vezměte 3 malé opojné kužely chmele. Vezměte jehly ze stromu, nikoli ten, který již padl. Smažte surovinu přírodním mýdlem.
  3. Vysušte ubrousky nebo ručníky. Pošlete maltu a jemně stiskněte. Můžete rozdělit obsah. Rozhodněte podle vašich preferencí.
  4. Přesuňte surovinu do nádoby z tmavého skla a přidejte olejovou základnu. Cork jar, pošlete ji do temnoty a chladu. Doba expozice je týden. Každý den je třeba, aby se nádobí potřásly.
  5. Po uplynutí určité doby začíná druhá fáze. Uchovávejte kontejner s budoucím olejem ve tmě po dobu dalších 2 týdnů, tentokrát však obsah nehýbejte. Nechte se objevit sraženina.
  6. Po uplynutí určitého intervalu filtr oleje pomocí hadříku složeného ze 3 až 6 vrstev. Stiskněte jehly, nejsou potřeba. Skladování se provádí v uzavřené tmavé lahvičce. Olej nechte v chladničce.

  Kontraindikace k použití boritého éteru

  1. Avšak a jakýkoli produkt, borový olej má omezení použití. Pokud s nimi nedodržíte, vystavujete se riziku čelit vedlejším účinkům.
  2. Někdy produkt způsobuje vyrážku a obecné podráždění pokožky. Eter může poškodit sliznice dýchacích cest.
  3. Pokud zneužíváte kompozici, vyvoláte v těle koncentraci koncentrovaných látek. Odtud začínají obtíže v práci dýchacího ústrojí. Znáte opatření.
  4. Neměli byste používat kompozici oleje uvnitř, pokud vám lékař nepředpovídal takové manipulace. Doporučení je zvláště relevantní u pacientů s onemocněním ledvin.
  5. Pokud aplikujete éter na pokožku, nepoužívejte jej v čisté formě. Vyberte vhodný základní olej a nerozměrujte složky (přibližně 1 až 10).
  6. Velmi pečlivě zpracovávanou borovicovou složku používají starší lidé a děti. V prvním případě často začíná hypertenze, v druhé - alergická reakce.
  7. Dámy, které jsou kojené a v těhotenství, by měly používat přípravky pouze po vyšetření a schválení ošetřujícím lékařem.

  Eterická borovice lze aplikovat všude, často domácnosti přidávají výrobek do vody při čištění bytu. Takový pohyb přispívá k dobré antivirové ochraně. Borovicový olej by měl být používán moudře v tradičním lékařství. Poraďte se s lékařem, abyste zjistili individuální spotřebu bylinného přípravku.

  Krása a zdraví z borového lesa: 11 důvodů, proč začít s použitím esenciálního oleje z borovice

  Mnoho z nás má ty nejpříjemnější vzpomínky spojené s tímto jehličnanem: jeho prchavá pryskyřičná vůně je silně spojena s novoročními svátky a prochází borovým lesem. Ale není to jen příjemné aroma, které vysvětluje popularitu esenciálního oleje získaného z borovice. Možnosti použití tohoto produktu zahrnují řešení široké škály zdravotních a vzhledových problémů, které pravidelně postihují moderní člověka: od kožních onemocnění až po alergie a virové infekce.

  Vlastnosti silice z borovice

  Esenciální olej skotské borovice (lat. Pinus sylvestris) se získává z borovicových jehlic a mladých borovicových "nohou" destilací. Konečný produkt je charakterizován průhledností, konzistencí kapaliny a čerstvým, pryskyřičným, lehce hořkým zápachem. Vzhledem k vysoké koncentraci biologicky aktivních látek se nástroj stane vaším nepostradatelným pomocníkem v boji za krásu a zdraví.

  1. Má protizánětlivý a antiseptický účinek, který zlepšuje stav mastné pokožky akné, ale je také vhodný pro zabránění vzniku vrásek v důsledku silných antioxidačních vlastností.
  2. Posiluje vlasy, urychluje jejich růst, zlepšuje stav pokožky hlavy. Potlačuje vývoj patogenní mikroflóry a eliminuje lupy.
  3. Ukazuje antifungální vlastnosti, při dlouhodobém užívání odstraňuje houbu nohy.
  4. Účinně léčí ekzém a psoriázu.
  5. Rychle zmírňuje příznaky alergií a astmatu.
  6. Působí jako přírodní analgetikum, zmírňuje bolesti hlavy při bolesti hlavy a bolesti svalů a menstruace.
  7. Zmírňuje záněty a bolesti kloubů.
  8. Při přidávání do masážních směsí zvyšuje jejich účinnost, zlepšuje krevní oběh, stimuluje pohyb lymfy a urychluje metabolismus, podporuje detoxikaci těla.
  9. Používá se při onemocnění dýchacích cest, má mukolytický účinek, usnadňuje kašel a uvolňuje dýchací cesty z hlenu.
  10. Čistí vzduch v prostorách bakterií, virů a spór houb.
  11. Pozitivně ovlivňuje emoční stav, zmírňuje příznaky chronického stresu, pomáhá uklidnit a soustředit se před zodpovědnými událostmi.

  Energetický olej z borovice - účinný a cenově dostupný přírodní léčitel

  Důležitou výhodou je poměrně nízká cena. Borovice obyčejná - běžná rostlina, výroba silice roste ve velkém měřítku, takže tento nákup nijak neovlivní peněženku.

  Péče o pleť

  Nejjednodušší způsob, jak zajistit účinnost produktu, je přidání několika kapek do základního oleje a použití směsi pro každodenní péči. Ale ještě lépe, v intervalech 2 krát týdně, připravte masky s přídavkem borovicového oleje.

   Základním receptorem použití je směs esenciálního borového oleje s transportním olejem vhodným pro vaši pleť (jojoba, hroznové semeno - pro mastnou, mandlovou, olivovou, avokádo - suchou) v poměru 1-3 kapek na 1 čajovou lžičku. 1 až 3 kapky získané kompozice by měly být aplikovány s jemným masážním pohybem na kůži navlhčenou tonikem.

  Koncentrace borovice silice v základně může být zvýšena na 15%. Vždy však začněte s minimální koncentrací, čímž se postupně zvyšuje obsah borovicového produktu podle úrovně citlivosti pokožky. Nepoužívejte slizniční olej.

 • Pro přípravu omlazujícího komprese smíchejte 1-2 kapky borovicového oleje s 1 čajovou lžičkou oleje z broskvových semen, navlhčete látku s výsledným složením a položte na obličej. Po uplynutí 15 minut odstraňte zbytky bavlněnou vložkou. Při pravidelném používání se snižuje hloubka a počet vrásek, zvyšuje se tón pokožky a pleť se stává svěží.
 • Pro hluboké čištění a zvlhčení mastné pokožky, odstranění toxinů, odstranění zánětu, smíchejte 1/4 šálku černé nebo zelené hlíny, 10 rozdrcených tablet s aktivním uhlím, 2 kapky borovice a mátového oleje, 1 polévková lžíce jojobového oleje a šťávy z aloe a 2 polévkové lžíce infuze heřmánek. Přiveďte jednotný stav a aplikujte na obličej po dobu 15 minut. Tato maska ​​může být uložena v chladničce.
 • Péče o vlasy

  Pro hojení pokožky hlavy a posilování vlasů, které dodávají lehkou vůni, jednoduše přidejte borový přípravek do šamponu nebo opláchněte (3-5 kapek na 1/4 šálku). Pokud je problém výraznější (lupy, vypadávání vlasů), olej bude mnohem účinnější jako součást masky.

  • Smíchejte 1 polévkovou lžíci. lžíce bezbarvé henny, lopuchového oleje a teplé vody, přidejte 5-6 kapek citrusového oleje a 3-4 kapky borovice. Aplikujte na kořeny vlasů a položte čepici. Umyjte si vlasy za hodinu. Opakujte postup 2-3krát týdně. Vlasy budou silné, začnou růst rychleji, lupy zmizí.
  • Pro posílení vlasů a jejich lesk, promíchejte 1 žloutku, 2 lžíce. lžíce jogurtu, 1 polévková lžíce. lžička lopuchového oleje, 4 kapky škoricového oleje a rozmarýnu, 2 kapky hřebíčkového oleje a borovicového oleje. Aplikujte směs na celou délku vlasů od kořenů až po konce, nasaďte plastovou čepičku a nasaďte hlavu ručníkem. Umyjte si vlasy za hodinu.

  Terapeutické použití

  Samozřejmě, terapeutické vlastnosti tohoto produktu mají největší hodnotu. Pine olej je skutečně zelená lékárnička.

  Tabulka: jak aplikovat borovicový olej na léčbu a prevenci různých onemocnění

  Uvědomte si, že užívání drogy uvnitř může být kontrolováno a předepsáno pouze lékařem; také se zdržujte používání během těhotenství a laktace.

  Video: jak vyrobit přírodní balzám proti chladu

  Použití v aromaterapii

  Aromaterapeutické vlastnosti nástroje jsou zajímavé, protože nemohou být jednoznačně přičítány buď relaxačním nebo stimulujícím. Dopad na emoční stav člověka lze charakterizovat jako harmonizující, zmírňující stres a uvedení myšlenek do pořádku. Proto je tento olej vhodný pro použití v aromatické lampě a přidává se do lázně jak ráno, tak večer. Spojením borového oleje s ostatními můžete dosáhnout různých nuancí vlivu na fyzický a duševní stav. Poměr esenciálních olejů v kapkách pro každou kompozici je uveden v závorkách:

  • borovice, zázvor, vanilka (3: 1: 2) - pomáhá překonat apatii, zvyšuje sebevědomí a pocit seberealizace;
  • Kajaput, borovice, eukalyptus (7: 2: 4) - osvěží a dezinfikuje vzduch, neutralizuje kouř z cigaret, vytváří atmosféru pohostinnosti;
  • borovice, čaj strom, grapefruit (3: 2: 1) - stimuluje duševní činnost, pomáhá zaměřit se a naladit se do práce;
  • jedle, borovice, mandarinka (5: 5: 2) - přispívá k optimistickému pohledu na život, vytváří náladu oslav;
  • Skořice, borovice, muškátový oříšek (3: 2: 2) - pomáhá zmírnit napětí a relaxovat po náročném dni.

  Standardní vzorec je 5 kapek v aromatické lampě nebo ve vaně. Před přidáním agenta do lázně nezapomeňte jej promíchat v lžíci mléka, krému, medu nebo alkoholu. Esenciální olej se nerozpouští přímo ve vodě, která hrozí způsobit popáleniny.

  Hodnocení uživatelů

  Každopádně každý z nás čelil takovým problémům jako lupy! Obyčejně mě překonává, po změně šamponu, obvykle projde po několika mycích hlavách. Ale nedávno jsem si všiml, že lupiny nezmizely víc než týden, začal jsem měnit šampony, ale to nevedlo k žádným výsledkům. Pak jsem si vzpomněl na své milované EM a rozhodl se zkusit, doufám, že moje rada vám bude užitečná! Potřebujeme tedy pouze dvě složky: olej z lopuchu (3-4 lžíce) a borovicový esenciální olej (5-6 kapek) na kořenech vlasů po dobu 1 hodiny. Byl jsem příjemně překvapen, když se po první proceduře snížil počet lupů o 80% a po druhém mi to úplně zanechalo. Poslední, po třetí, to opravil.

  Pechenchik

  http://irecommend.ru/content/perkhotmoya-istoriya-i-kak-ya-s-nei-borolosmalenkoi-bonus-moe-malenkoe-otkrytie-etogo-goda

  Není to poprvé, co budu kupovat esenciální borovice. Používám to k obohacení krémů a šampónů, to znamená, přidám několik kapek do šamponu při mytí hlavy nebo ke krému, když ji aplikuji na obličej. Výsledek je skutečně tam, vlasy jsou silnější a méně vypadají a stav pokožky se zlepšil. Méně nenáviděné pupínky začaly pěstovat.

  Kitniss

  http://irecommend.ru/content/ispolzuyu-ego-dlya-obogashcheniya-kremov-i-shampunei-dlya-sokhraneniya-molodosti-kozhi-i-ukr

  Mám rád borovicový esenciální olej, protože se těší mojí čichové receptory... po koupeli s tímto olejem máte pocit, že jste odpočíváni, plní síly, zmírňuje úzkost, nervové napětí (únava odstraňuje ruku)))).

  Mashulechka

  http://irecommend.ru/content/sosnovyi-bor-u-menya-v-vannoi-foto

  Esenciální olej borovice označuje látky se širokým spektrem účinku a vysokou účinností. Hlavním úkolem je dodržovat stanovená pravidla pro uplatnění a výsledek nebude trvat dlouho. Ačkoli borovicový olej nemůže být nazván všelékem, rozhodně stojí za to, že ho umístíte do krabice první pomoci.

  Esenciální olej borovice. Léčivé vlastnosti, aplikace

  Tato jehličnatá, pryskyřičná, lesní vůně jednoho z nejoblíbenějších zástupců dřeva je známá téměř všem posluchačům.

  Od starověku lidé oceňují léčivou sílu těchto silných evergreenů a dodnes je velmi oblíbený silicový extrakt z borovice.

  Jeho použití se neomezuje pouze na přítomnost v lékařských a kosmetických výrobcích, ale také v jedné z hlavních rolí v aromaterapii.

  Typicky pro léčení, aromaterapii nebo dávání zvláštního ducha v lázni zvolte vzduch ze skotské borovice. Nicméně společně s takovým populárním "kolegou" je často možné nalézt oleje ze žluté, horské, korzické či bažinaté borovice s úplně jinými vlastnostmi a s užším směrem.

  Obecně je na světě více než tisíc druhů těchto jehličnanů, ale jak nemůžete říci, že je to éter obyčejné borovice, má tu čest střežíte se nad lidským zdravím a krásou a pokrývá mnoho aspektů těchto otázek.

  Historické fakty

  Dokonce i v Arábii a na území starého Egypta byly výtažky z borového dřeva a jehel velmi ceněny z lékařského hlediska. Z výsledné léčivé šťávy, vývarů a sirupů kašle byly připraveny záněty průdušek a plic a dokonce se v té době pokusily bojovat o smrtelnou tuberkulózu.

  Jehličnatý olej v pecích byl považován za správný a jediný účinný prostředek pro jakoukoli patologii respiračního traktu.

  Nicméně, starověké léčitelé byli velmi populární s různými masti, krémy, infuze a balzámy široké spektrum akcí založené na jehličkách.

  Nicméně léčivé použití jehličnanového elixíru nebylo omezeno na územní rámec, a dokonce i indiánští indiáni znali tento léčivý zázračný strom, který dává dobrému zdraví a síle 20 bojovníkům.

  Navíc byli tito velkí představitelé flóry ctěni velkou ctí a posvátnými rituály. Pine aromatické směsi byly často hlavními osobami rituálních obřadů inuitů a indiánů. A ve středověku byly i jehličnaté aromatické směsi hlavní bariérou a ochranou proti nákaze.

  A tento den se zdá, že borovice s jeho léčebnými esenciálními kapkami je účinným prostředkem v boji proti mnoha nemocem a je častým "hostem" v kůži a přípravcích pro péči o vlasy.

  Charakteristiky

  Produktivita produkce esenciálního borového oleje je do značné míry určována nejen růstem plochy rostliny a charakteristikou klimatu, v němž "žije", ale také obdobím sklizně. Sklizeň není chápána jako kužely vůbec, ale jako jehlice a mladé výhonky jsou koneckonců borovými "listy" hlavními nosiči etherů.

  Nicméně divně, dokonce i při pět, a někdy šestihodinové extrakci páry při destilaci suroviny je výtěžek cenných extraktů zanedbatelný, pouze 0,2-0,3%.

  Životnost borovicového esenciálního oleje

  Stejně jako všechny jehličnaté ethery, borovicový olej může čekat hodinu v uzavřeném balení po dobu více než 5 let. Neměli bychom však zapomínat na to, že je lepší upřednostnit použití produktu, jehož věk nepřesahuje 24 měsíců, protože i mírné narušení skladování může způsobit oxidaci kapaliny.

  Tento olej je však absolutně ne-fototoxický a ve 12% roztoku s vodou nemá žádné alergické reakce, což naznačuje minimální toxicitu léčiva.

  Pine aromatický extrakt překvapivě tekutý, tekutý, poměrně lehký a téměř křišťálově čistý. Pouze ve vzácných případech as velmi pečlivým spektrálním studiem může být zachycen mírný nádech žlutého odstínu.

  Ale vůně této tekutiny nevypadá tak nenápadně. Bohatá dřevitá, výrazná jehličnatá, hluboká pryskyřice, čerstvá vůně s kořeněnými motivy s hořkým nádechem. Tento zápach se těžko zaměňuje s ostatními.

  Eterický borový olej: léčivé vlastnosti

  Jehličnatá vůně může být oprávněně nazývána "emočním ekvalizérem", neboť je to borovicová borovice, která může zmírnit úzkost a podráždění, zastavit stres a depresi, povzbudit a obnovit emocionální stav. Tento elixír je ideální pro vytváření filozofů a pro střízlivé myšlení vůdců.

  Současně dochází k širokému uplatnění estery borů nejen v psychologické oblasti, ale i v terapii, kde se ukázaly jako vynikající analgetikum, regenerující, hemostatická a protizánětlivá látka.

  A pokud se dotknete takových nutkavých onemocnění, jako jsou akutní respirační infekce, nachlazení a chřipka, pak tyto zimní "satelity" budou muset ustoupit, pokud je blízko jehličnatého éteru: příliš mnoho virů a bakterií se jí nelíbí.

  • Inhalace a koupele s přídavkem jehličnatých kapiček mohou zmírnit i nejpokročilejší kašel, pomáhají při oddělení sputa a uvolňují zánět dýchacích orgánů.
  • Ale nejdůležitější je, že boráčový aromakolon (2-3 kapky) a aromatické lampy (5-7 kapek) přispívají k rychlé obnově ochranných a vnitřních sil těla, mohou za pár minut snížit teplo, zmírnit závratě, migrénu a nevolnost.

  Potenciál éteru borovice však není omezen na příznivé účinky na orgány dýchacího systému a léčbu katarálních patologií.

  • Olej je velmi účinný při léčbě onemocnění urogenitálního systému v důsledku diuretického účinku oleje spolu s antibakteriálním účinkem.
  • Navíc odbourává otoky a odstraňuje žluč, usnadňuje jaterní onemocnění.

  Kontraindikace

  A díky tomuto rozsáhlému seznamu výhod existuje pouze jedno omezení pro příjem tohoto esenciálního oleje.

  Esenciální olej borovice, užitečné vlastnosti, použití

  Lidé jsou již dlouho známí léčebným účinkem, který prochází borovým lesem, kde je vzduch charakterizován neuvěřitelnou čerstvostí.

  Vůně jehličnatých jehel se zachovává v takovém nástroji, jako je borovicový olej, používaný k hojení vnitřních orgánů, vlasů, kůže a nehtů. Toto máslo je možné zakoupit v lékárně, nebo si to můžete udělat sami, hlavní věcí je vědět, které suroviny potřebujete a kdy je sbírat.

  Popis a složení borovicového oleje

  Nejčastěji se borový éter vyrábí destilací pomocí speciálního zařízení, které provádí parní destilaci olejové kapaliny obsažené v jehle, kužely a tenké větve stromu.

  Vybraná surovina se umístí do velké baňky naplněné vodou a zahřívá se. Pod vlivem vysoké teploty začíná uvolňovat vlhkost, která se následně ochlazuje a rozkládá se na olej a vodu. Výstup je olejovitý éter zeleného odstínu, který vyzařuje vynikající aroma borovice.

  Doma můžete ho získat macerací - trvá na tom.

  Složení borového oleje

  Hojivé vlastnosti boronového esterolu jsou způsobeny jeho bohatým složením. Skládá se z následujících složek:

  • Rostlinné hormony;
  • Esenciální sloučeniny;
  • Phytoncid;
  • Terpenes;
  • Antioxidanty;
  • Sesquiterpene alkoholy;
  • Vitamíny C, K, skupiny B a E.

  Když jsme zjistili, jak získat borovicový olej a co se z něj skládá, dozvídáme se, jaké vlastnosti má a jak se používá.

  Popis a složení borovicového oleje

  Vlastnosti a použití borového oleje

  Esenciální olej borovice má mnoho užitečných vlastností:

  • Antibakteriální. Zabíjí patogenní bakterie, dezinfikuje tkáně v případě poškození, zastavuje zánětlivé procesy v těle.
  • Léčení. Máslo podporuje hojení ran a rychlou regeneraci tkání.
  • Diuretika a diaforetika. Pomáhá eliminovat otoky a urychluje pocení při vysokých teplotách.
  • Expektorant. Při rychlém uzdravení přispívá ke zkapalnění a bronchitidě.
  • Choleretikum a diuretikum.
  • Painkiller Esenciální olej borovice odstraňuje křeče, zejména u bolesti hlavy.
  • Stimulace. Pod vlivem složek éteru, paměti a pozornosti se zlepšuje, úzkost a nervozita zmizí, rychlost reakce se zvyšuje.

  Borový esterol pomáhá vyrovnat se s akné, zvětšení a kontaminaci pórů, věkových skvrn, zemské pleti, předčasného stárnutí pokožky a dalších problémů s vzhledem.

  Aplikace borovicového oleje

  Vzhledem k tak široké škále vlastností je borovicový olej používán při léčení mnoha onemocnění:

  • Studené.
  • Duševní problémy.
  • Rány, popáleniny, atd., Kde jsou užitečné regenerační, antimikrobiální a hemostatické vlastnosti.
  • Oslabení imunitního systému.
  • Bolest hlavy a závratě.
  • Cystitida a další nemoci močového měchýře.
  • Onemocnění jater, ledvin a žlučníku.
  • Řada dalších onemocnění.

  Borovicový olej se široce používá při zlepšování stavu vlasů, kůže a nehtů.

  Recepty tradiční medicíny s borovicovým esentem

  Katarální choroby

  Kašel

  Chcete-li zlepšit kašel, smíchejte 20 kapek borovicového éteru s olivou nebo jiným rostlinným olejem a třípněte hrudník 2-3krát denně.

  Vlastnosti a použití borového oleje

  Bronchitida, tracheitida a jiné patologické stavy dýchacího ústrojí

  Připravte směs pro masáž připojením:

  • Borovicový olej - 2 kapky;
  • Tekutý med - 2 lžíce;
  • Anýzový olej - 2 kapky;
  • Oregano Ether-1 kapka;
  • Eukalyptový olej - 1 kapka.

  Třeste prsa s tímto složením několikrát denně.

  ORZ a ARVI, bronchiální astma

  Smíchejte eukalyptu, levandule, borovicový olej a éter čajovníku stejným způsobem a použijte následujici:

  • Inhalace provádíme přidáním kapky směsi do misky s horkou vodou a inhalací páry po dobu 7 minut.
  • Odkapávame 2 kapky směsi na kapesník a několik minut vdechujeme vůni.
  • Vyplňte 2 kapky přípravku v aromakulonu a opotřebení během onemocnění.

  Pokud chcete používat pouze borovicový olej (například jiné součásti způsobují alergie), vezměte 2 kapky éteru pro horké inhalace, 4 kapky pro studené inhalace, 2 pro studené vůně, 2.

  Jakékoli katarální nemoci a jejich projevy

  Uvolněte stát pomůže parfému čaj s olejem:

  • Do čajové konvice nalít jakýkoliv čaj - zelený, černý, bylinný.
  • Dejte se do stejných 5 kapek borového oleje.
  • Smíchejte obsah čajové konvice.
  • Potřejte čaj a vychutnejte si vůni a výhody.

  Během chladných epidemií se příliš nepomůže dezinfikovat vzduch v místnosti, kde se stráví spousta času. Naplňte nádobu stříkáním 0,5 litru vody, 3 lžíce vody. alkoholu nebo vodky a 9 kapiček borového éteru. Vše se otřeseme a pravidelně stříkáme vzduch.

  Popáleniny, rány, omrzliny

  Hnisavé rány

  Aplikujeme komprese na hojivé rány po dobu pěti minut, namočíme gázu vodným roztokem borovicového oleje z 5 kapek etheru a 30 ml vařené vody.

  Olej odstraňuje záněty a zrychluje hojení ran.

  Parodontální onemocnění

  Pro paradentní onemocnění použijte některý z receptů:

  První recept

  • Smíchejte 6 kapek borovice s 1 polévkovou lžící. teplou vařenou vodou.
  • Nalijte výrobek do rozprašovací lahve.
  • Stříkat ústa každých pár hodin.

  Druhý recept

  • Skombinujte 3 kapky borovicového oleje s 0,5 lžičkou. sůl a 1 polévková lžíce. teplou vařenou vodou.
  • Ústa třikrát denně vypláchněte po jídle.

  Borovicový esenciální olej zmírní zánět a zpevní dásně.

  Bolesti kloubů

  Smíchejte 7 kapek borovicového oleje s 10 ml vazelíny, dokud nebude hladké a nečistěte do oblasti kloubu se zvýšenou bolestí. Místo vazelíny můžete použít olivový, broskvový nebo mandlový olej nebo dětský krém.

  Výsledná masť zmírňuje zánět a zlepšuje průtok krve kolem kloubu, protože má oteplovací efekt.

  Celulitida

  Smíchejte tyto složky:

  • 3 polévkové lžíce. jojobový olej;
  • 3 kapky borového éteru;
  • 0,5 lžíce jalovcový olej;
  • 4 kapky rosemaryteru.

  Pravidelně masírujeme oblasti celulitidy s výslednou směsí: urychlí krevní oběh a vyhlazuje pokožku v průběhu času.

  Kožní onemocnění

  U ekzémů, psoriázy, svrabů, seborrhy, furunkulózy, houbových a podobných kožních onemocnění používáme následující prostředky:

  • Připojte 2 lžíce. Jojobový olej se 2 kapkami borovicového esence a aplikován na postižené oblasti 2-3x denně.
  • Rozpusťte 5 kapek etheru ve 30 ml teplé vařené vody, namočte gázu a aplikujte na postižené místo po dobu pěti minut každou hodinu.
  • Smícháme stejné části borovicového oleje a másla, které lze nahradit husím tukem. Aplikujte masti na postiženou oblast jednou denně.

  Vyrábíme komprese

  • Brew 1 polévková lžíce. farmaceutický heřmánek 1 šálek vařící vody.
  • Zakryjte a počkejte jednu hodinu.
  • Filtrujte a promíchejte 10 ml borovicového oleje.
  • Nalijte do nádoby s víkem a vydržte den v chladničce.
  • Poté protřepejte obsah nádoby, navlhčete gázu a na lůžku aplikujte kompresi na 1 hodinu.

  Tento nástroj skladujte na chladném místě nejdéle tři dny. Bude léčit praskliny, zastaví zánětlivé procesy a vyčerpání.

  Angina pectoris

  Pro anginu pectoris rozpusťte 7 kapek boritého éteru v 0,5 sklenici vody při pokojové teplotě a okamžitě je vypijte. Po 30 minutách opakujte postup, přidáním ne 7, ale 5 kapek éteru.

  Aplikace borovicového oleje

  Poruchy spánku, nervozita, stres

  Nalijte do lahve lahvičku s rozprašovačem 0,5 litru vody, promíchejte 5 kapek borového éteru, dobře protřepejte a rozstříkejte do vzduchu ráno a večer (před spaním).

  Spánek bude rychle přizpůsoben, nervy se uklidní, úzkost zmizí.

  Urolitiáza

  S kameny v močovém měchýři a ledvinách děláme tento přípravek:

  • Kombinujte 5 kapiček borovicového oleje se 100 g medu, míchání až do hladké.
  • Korkové a inkubované 24 hodin v tmavém rohu.

  Jedzte 1 lžičku. znamená 1 den denně před jídlem.

  Problémy se sexuální sférou, cystitidou, urethritidou a jinými záněty močového měchýře

  Uvařte si s borovicovým olejem podle pokynů:

  • Rozpusťte 7 kapiček borovicového esenčního oleje v litru teplého mléka.
  • Nalijte do koupele teplou vodou.
  • Koupit 20 minut.

  Opakujte postup dvakrát týdně.

  Chcete-li zjistit, zda je alergie na borovicový olej, aplikujte kapku na kůži a počkejte na reakci. Pokud se kůže nedostane do červené barvy a začne se svědění, můžete tento olej zacházet bezpečně. Pokud je nutné vyléčit chronické onemocnění s jeho pomocí, abyste předešli komplikacím, je lepší se poradit se svým lékařem.

  Použití borového oleje v kosmetologii

  Borovicový olej na kůži

  Výživné a utahovací lázně

  • Smíchejte sklenici teplého mléka s 15 kapkami borového éteru.
  • Nalijte směs do lázně s teplou vodou.
  • Láchejte 15 minut.
  • Postup opakujte každé tři dny.

  Pomáhají vyživovat kůži, změkčovat, zvlhčovat a omlazovat.

  Kosmetický led pro vyblednutí pokožky

  • Připojte 230 ml teplé vody pomocí 3 kapek pinového éteru a 1 lžičku vody. zlato
  • Nalijte směs do ledových forem a zmrazte.
  • Během dopoledne a večerů si dejte pokožku kosmetickým ledem.

  Upevní pokožku na krku, obličej a dekoltu, hladké jemné vrásky.

  Dvojstupňový činidlo proti akné

  • Dezinfikujeme kůži postiženou akné, směs 50 ml alkoholu (vodka), 5 kapek bergamotového oleje, 10 kapek borového éteru a 10 kapek čajovníku. Prostě otřete kůži tímto nástrojem.
  • Připravte směs 1 kapky tymiánu, 50 ml jojoby, 5 kapek levandule, 3 kapky máty a 5 kapek borového éteru.
  • Aplikujte směs na postižené oblasti.

  Tento bifázický přípravek dezinfikuje pokožku, eliminuje zánět a jako výsledek akné samotné.

  Aplikace borovicového oleje na vlasy

  Maska pro vypadávání vlasů №1

  • Kombinujeme 7 kapek borovicového éteru s 15 ml olivového, broskvového nebo mandlového oleje.
  • Aplikujte směs na vlasy a pokožku hlavy.
  • Uchovávejte hodinu a omývejte šamponem.
  • Zředte 2 lžíce jablečného octa do 1 litru teplé vody a opláchněte vlasy.
  Aplikace borovicového oleje na vlasy

  Maska pro vypadávání vlasů №2

  • Smíchejte 30 kapek borovice a 3 polévková lžíce. lopuchový olej
  • Aplikujte směs na hlavu a vlasy po dobu 30 minut.
  • Umyjte masku šamponem.
  • Opakujte postup 1-2x týdně.

  Tyto masky jsou dobré po stresových situacích, stejně jako na jaře, při nedostatku vitaminů, když jsou vlasy křehké, slabé a nudné.

  Aromatické česání

  Na hřeben aplikujte 5 kapek éteru borovice a 70-100 krát hřebte vlasy. Denní postup provádíme.

  Olejové česání posiluje vlasy a vyživuje je, přestanou se rozbít a vyschnout.

  Použití borovicového oleje pro nehty

  • Smíchejte 10 kapek borovicového oleje s 20 ml olivového, broskvového nebo mandlového oleje.
  • Ponořte prsty do olejové kompozice po dobu pěti minut.
  • Zopakujte koupel pro nehty dvakrát měsíčně. Nehty posilují a získají zdravý vzhled.

  A abychom vrátili krásu a dobře upravený vzhled do rukou, přidáme dvě kapky silice z borovice do ručního krému s každým použitím, zejména ráno. Krém, obohacený borovým éterem, chrání jemnou pokožku rukou před houbovými chorobami a negativními účinky prostředí.

  Kontraindikace použití borovicového oleje

  Pine Ether je v takových případech kontraindikováno:

  • Pokud jste alergičtí na její složky.
  • Pokud je užíván na prázdný žaludek.
  • S gastritidou a vředy žaludku a střev.
  • Během těhotenství, protože zvyšuje tón dělohy, což může vést k potratu.

  V ostatních případech nemůžete borovicový olej používat nepřetržitě déle než 7 dní.

  Cena borového esenciálního oleje

  Náklady na 10 ml v různých městech a obchodech jsou:

  • V Barnaul - od 46 do 462 rublů;
  • V Krasnodaru - od 39 do 432 rublů;
  • V Krasnojarsku - od 43 do 110 rublů;
  • V Moskvě - 77 až 1044 rublů;
  • V on-line obchodech - od 77 do 505 rublů.

  Cena závisí na způsobu získání oleje: nejčistší ether bez přebytků nečistot je dražší.

  Cena borového esenciálního oleje

  Jak si vyrobit borovicový esenciální olej pomocí vlastních rukou macerací

  Sběr surovin

  Borovicový olej pro ošetření a zlepšení vzhledu může být vyroben ručně ze surovin získaných v lese. Pokud je potřebujete dostat z jehel, shromažďujeme je kdykoli v roce, od ledvin - v prvních jarních týdnech, kdy jejich délka nepřesahuje 4 cm.

  Kmeny a jehly se nejlépe shromažďují na podzim a v zimě, kdy obsahují největší počet terpenů.

  Není nutné provádět sklizeň surovin v blízkosti silnic a průmyslových podniků, stejně jako v suchém počasí.

  Kromě surovin z borovic se skladujeme na slunečnicovém nebo lisovaném olivovém oleji, a to buď broskvové, mandlové nebo jojobové, a skleněné nádoby s víkem.

  Jak vyrobit borovicový esenciální olej

  Studená macerace

  • Brousíme borovicové suroviny.
  • Spí ve třetím skleněném kontejneru.
  • Vyplňte vybraný olej směrem nahoru a korku.
  • Sklenici odstraňujeme v teplém tmavém rohu po dobu pěti dnů.
  • Každý den protřepejte obsah.
  • Filtrujeme infuzi, vytlačíme surovinu a vyhodíme ji.
  • Vyplňte vzniklý olej novým množstvím sběru borovice.
  • Zopakujeme infuzi, filtrování a naléváme pět - sedmkrát, abychom rosili borový olej co nejsilněji a nejúčelněji.

  V důsledku toho získáme tmavý borový éter se zvýrazněnou vůní borových jehel.

  Hot maceration

  • Brousíme shromážděné suroviny.
  • Spí v bance o třetinu.
  • Naplňte máslo na vrchní stranu a zakryjte víkem (nečistěte) ani látkou.
  • Složili jsme slabý oheň ve vodní lázni a drželi jsme 3,5 hodiny (teplota vody by neměla překročit 37 ° C).
  • Chladí se a výsledná směs se filtruje.

  Olej připravený metodou horké macerace je nižší kvality, ale je vhodný pro lékařské a kosmetické procedury, zvláště pokud je to naléhavě nutné, a není k dispozici v nejbližších lékárnách.

  Nyní je jasné, co je éterický olej borovice, protože se používá a vyrábí průmyslově nebo doma. Pokud jde o skladovatelnost, hermeticky uzavřený olej je skladován asi 5 let. Pokud se však láhev již otevřela, toto máslo by nemělo být uchováváno déle než dva roky.

  Pro Více Informací O Suché Vlasy