logo

Přehled masáží hlavy

Dalším typem masáže pro růst vlasů je mírné sifonování vlasů. Nebojte se, že tímto způsobem je vytáhnete. Naopak, lehké utahování vlasů zvyšuje krevní oběh v kořenech a podporuje intenzivnější růst. Tato masáž vlasů je velmi jednoduchá. Stačí vzít malý pramen na bázi růstu a jemně vytáhnout. Tento proces by neměl způsobovat nepohodlí.

Ale masáž ze ztráty vlasů je ještě masáž s prsty. Někteří odborníci doporučují masírovat pokožku hlavy, držet palce za ušima a pohybovat se nahoru. A nejlépe na čisté hlavě.

Můj manžel koupil masér zejména pro relaxaci pokožky hlavy "pavouka"

velmi příjemná věc a příjemné pocity během takové masáže. je to ovšem mnohem relaxační, nedochází k průtoku krve do tkání, ale je to velmi příjemné a pohodlné!

Zde je recept na masáž pokožky hlavy proti plešatým vlasům. Chcete-li co nejlépe využít tření hlavy, doporučuji použít ručník. Je měkký, načechraný a zároveň má docela dobré třecí schopnosti. Přemýšlejte o místech, kde se vaše vlasy ztenčují a kde byste chtěli zvýšit jejich počet (to jsou ty místa, které se bojíte třít), otřete a již holé části pokožky hlavy, ale věnujte zvláštní pozornost těm místům, kde stále existují vlasy, dokonce nechte jeden vlas. Neotřižte vlasy příliš a příliš (zvláště na zcela holých místech). Účelem tření je postupně obnovovat a naplnit kapilární síť pokožky hlavy krví.

Všiml jsem si, že od okamžiku začátku třítění hlavy až po vzhled prvních nových vlasů trvá 3 až 4 měsíce.

Pokud se rozhodnete udělat masáž, musíte postupovat postupně. V prvních dnech se doporučuje zahřát pokožku hlavy a vlasů, stisknout ruce na hlavě a pohybovat nahoru kruhovým pohybem. To by mělo být provedeno, dokud každá část pokožky hlavy nebude měkká, pružná a nebude se pohybovat volně. Můžete také změkčit a uvolnit pokožku hlavy pomocí nějakého oleje (kolečko, olivový olej).

Když je pokožka hlavy uvolněná, je nutné postupně posunout k intenzivnější masáži, která stimuluje růst vlasů. Hnětení a brnění je také velmi užitečné.

Masáž hlavy pro růst vlasů

Vlasy jsou pro ženu velmi důležité, protože krása ženy často koreluje s jejími vlasy. Pokud jde o vlasy, mnoho lidí má tendenci k tomu, aby rostla rychleji.

Vzhledem k tomu, že v této oblasti neexistují žádné ověřené vědecké metody, získáváme masáž hlavy pro růst vlasů.

V průměru vlasy rostou o 1 cm za měsíc, růst vlasů závisí na různých faktorech, jako je věk, hormony, dědičnost a celkové tělesné zdraví.

Dobrý krevní oběh na pokožce hlavy podporuje růst vlasů. Denní masáž pokožky hlavy 4-5 minut stimuluje krevní oběh na této úrovni. Můžete použít k masáži a různým olejům, jako je mandlová, olivová, kokosová, rozmarýnová, bambucké máslo.

Postupujte podle vyvážené stravy, abyste urychlili růst vlasů. Vaše strava by měla obsahovat potraviny s optimálním množstvím vitamínů A, B, C, D a E, mastných kyselin omega-3, bílkovin, zinku a hořčíku.

Doporučená jídla: zelí, špenát, sýr, fazole, meruňky, citrusové plody, zelená zelenina, rybí oleje, semena, ořechy, zrna atd.

Nejlepší je, abyste se vyhnuli chemickému kroucení, narovnání nebo bělení vlasů. To vede k usušení vlasového folikulu, křehkých vlasů a dokonce k jejich ztrátě. Doporučuje se nechat vlasy přirozeně vyschnout.

- Zajistěte všechny vlasy jednou rukou a zatlačte ji nahoru 3-4krát, abyste připravili pokožku na masáž. Soustřeďte všechny pohyby na horní část hlavy, čímž aktivujete energetická centra.

- Pro zahájení masáže použijte teplý mentol, eukalypt nebo olej z oleje, který si můžete zakoupit v lékárně. Pokud nechcete používat olej, pak si zhotte balzám - to je nejdostupnější domácí lék. Masírujte špičkami prstů, ne s nehty, pokožku hlavy, krk a dekoltu.

- Nekdyjte masáž hlavy rychle. Snažte se věnovat patřičnou pozornost každému centimetru kůže.

- Po masáži si vlasy hřbete prsty, opláchněte a osušte ručníkem.

Masáž hlavy pro růst vlasů doma. Indikace a chování

Scalpová masáž je velmi příjemný postup, který uvolňuje a pomáhá zlepšit lokální krevní oběh. Rovněž s pravidelným prováděním tohoto postupu můžete dosáhnout takového účinku, jako je zvýšení růstu vlasů. V článku budeme popisovat, jak dělat masáž hlavy pro růst vlasů.

Obsah článku:

Jaké je použití masáže

Hlavním účelem masáže je zvýšit rychlost krevního oběhu v oblasti pokožky hlavy. A to zase vede ke zvýšení množství krve, které se dodává vlasovým folikulům. A, jak víte, krví do vlasů a dodává kyslík a živiny (vitamíny a minerály). Díky tomu je masáž pro růst vlasů tak účinná.

Indikace postupu

Samo-masáž hlavy je rozdělena do dvou hlavních typů: terapeutické a kosmetické. Každá z těchto technik má řadu údajů.

Masážní terapie

Indikace pro tento typ masáže jsou:

 • bolesti hlavy a migrény;
 • pocit ospalosti, unavený, letargický;
 • nespavost na nervy;
 • chronický stres;
 • syndrom chronické únavy;
 • cervikální osteochondróza.

Kosmetická masáž

Masáž hlavy pro růst vlasů je jedním z indikací pro použití této techniky. Navíc se používá pro:

 • nadměrná ztráta vlasů;
 • seborrhea;
 • suchá kůže (např. po barvení.) Podrobné informace o nebezpečích barvení vlasů v tomto článku.

Jak správně masírovat pokožku pro zvýšení růstu vlasů

Je třeba poznamenat, že účinek takového postupu se neprojeví okamžitě - mělo by trvat nejméně 1,5-2 měsíce. Pro maximální výsledky by měla být masáž denně prováděna 1-2 hodiny před umytí hlavy. Mějte na paměti, že pohyb by neměl být příliš ostrý, ale hmatatelný. A před zahájením masáže je třeba zahřát palmy. Existuje několik technik, které by měly být během tohoto postupu používány.

Kombinace

Chcete-li to udělat, musíte si koupit speciální masážní kartáč (hřeben). Je lepší dávat přednost velkému štětce, ale jemnými zuby. Je důležité, aby tento hřeben elektrifikoval a nepoškodil vlasy. Je nutné je nést v různých směrech: od krku po čelo a naopak, a pak z levého chrámu doprava a v opačném směru. Je nejúčinnější udělat alespoň 100-120 pohybů v jednom směru.

Zmatek

Ihned naznačujeme, že záškuby by měly být viditelné, ale ne příliš silné - vlasy by neměly po této technice vypadat. Pro pohodlí můžete rozdělit všechny vlasy na tenké prameny a vytáhnout každý z nich 3-5krát s malou námahou. Nicméně, není třeba dělat to denně - 2-3 krát týdně bude dost.

Tření

Pro tuto techniku ​​je třeba na prstech propláchnout nějaký esenciální olej a začít se pohybovat, ale hladce. Měla by se pohybovat jedním směrem, přičemž prsty musí provést kruhové pohyby. Normálně, pokud během procedury dojde k mírnému spálení a teplu. Tuto etapu můžete dokončit masáží krku.

Masáž na ručníky

Potřebujete předehřát suchý ručník, naklonit se přes lázeň a vyčistit jeho pokožku hlavy. To by mělo být prováděno opatrně, aby nedošlo k poškození vlasů. Doba trvání procedury je 2-3 minuty. Stejně jako u jarkingu doporučujeme několikrát týdně masírovat ručník.

Masáž s mořskou solí

Pro tuto techniku ​​je nejlepší použít jemnou mořskou sůl, nicméně je také vhodná běžná kuchyňská sůl. Před zahájením postupu mokré vlasy s mírně teplou vodou a rovnoměrně rozdělte sůl na pokožku hlavy. Dále začněte masírovat hlavu rukama (to uděláte hladkými kruhovými pohyby po dobu 7-15 minut). Zastavte postup, pokud máte pocit slabého hoření. Nezneužívejte - 2 x týdně stačí.

Více receptů na solné masky v tomto článku.

Pomáhá masáž hlavy zlepšit růst vlasů?

Nemůže být řečeno, že pokud uděláte jen masáž, pak se vlasy stanou silnými a budou rychle růst. Faktem je však dokázáno, že pokud jsou tyto postupy kombinovány s užíváním vitamínů a správnou péčí o vlasy, skutečně rostou mnohem rychleji. Dokonce lépe o účinnosti samo-masážních hlav říkají recenze z webu.

Masáž hlavy pro růst vlasů: recenze a názory

Chcete-li ověřit vliv samo-masáže, přečtěte si několik recenzí zveřejněných na internetu.

"Všiml jsem si, že problém se objevuje blíže k pádu nebo zimě - vlasy se stávají méně časté a začínají růst pomaleji (pravděpodobně kvůli nedostatku vitaminů). Proto jsem se letos rozhodla začít od masáže pokožky hlavy od konce léta. A tento efekt překonal všechna mé očekávání! S příchodem zimy jsem si všiml změn, ale jen k lepšímu: moje vlasy byly mnohem delší a přestaly vypadávat. "

"Na pozadí stresu se mé vlasy začaly zhoršovat. Před spuštěním do salonu za drahé procedury jsem se rozhodl denně dělat masáž hlavy. Pro mě se ukázalo být účinná masáž se solí. Navíc vlasy po takovém postupu po delší dobu zůstávají čisté a lesklé "

"Po těhotenství se moje vlasy staly nudné a sotva rostly - neustále se rozštěpily a oddělily se. Přítel doporučil udělat masáž hlavy před mytí vlasů! Abych byl upřímný, byl jsem překvapen účinkem, který se objevil po dvou měsících. Vlasy nejen začaly růst rychleji, ale také získaly zdravý vzhled - objevil se lesk, snížil se počet rozštěpených chloupků. Teď sám doporučuji tento nástroj všem - funguje to zdarma a funguje velmi dobře! "

Domů> Vlasy> Růst vlasů> Masáž na vlasy pro růst vlasů doma. Indikace a chování

Jak masírovat hlavu pro růst vlasů?

Girls, hello) Snažil jsem se růst vlasů za poslední tři roky) Teď mám to před žebry a v zádech do pasu. Samozřejmě, v ideálním případě chci někde do pasu) Nevím proč, ale chci))

Ale v poslední době se růst vlasů velmi zastavil nebo velmi zpomalil, nerozumím. Masky pro růst s hořčicí, pepřem dělají strach, vysychají i vlasy a už mám suché špičky. Ale snažím se udělat masky a používat balzám.

Tady jsem četl, že namísto masky pro růst, můžete udělat masáž hlavy pro růst vlasů. Zdá se, že stimuluje krevní oběh a samotné vlasy začínají růst rychleji. Ale je to? A jaká magie masáže je to a jak to dělat správně?)

Autor vlákna: Elena (Petrohrad)

Více na téma:

Zpětná vazba a komentáře

 • ✓ Budou přijímány pouze nové odpovědi.
 • ✓ E-mail není umístěn nikde.
 • ✓ Můžete se odhlásit v každém dopisu.

Pro růst vlasů je zapotřebí stimulovat vlasové folikuly a krevní oběh na pokožku hlavy. Proto se obecně neliší od žádné klasické masáže. To znamená, že začínáte lehkými údery a kohouty a pokračujete dál a tvrdšími a tvrdšími. Pak můžete stisknout, stisknout a tleskat, jak se vám líbí. Taky dokončete údery, uvolněte kůži.

Bylo by hezké udělat takovou masáž po dobu 20-30 minut, ale i deset bude stačit. Pokud jste příliš líní, můžete si vzít jenom kartáč na vlasy, pouze s tuhými štětinami a důkladně je třít po dobu 10 minut.

Nezapomeňte - postup se nejlépe provádí hodinu před praním. Faktem je, že po masáži se vylučuje mastnota, a samozřejmě masírujete s olejem. Abyste si dvakrát nepustili vlasy, je lepší počkat, dokud hlava přestane uvolňovat tuk.

Ahoj Nyní trpím skutečností, že moje vlasy nejen padou, ale někdy odmítají růst... a tak mi bylo řečeno, že žárovky potřebují stimulaci, ale lze je dosáhnout buď určitými postupy, pro které nemám čas chodit, nebo jen masáž, kterou můžu udělat sám, a dokonce lépe, když provádíte tuto masáž při nošení masky na hlavě.

A samozřejmě existuje spousta způsobů, ale nejjednodušší je jenom pokládat vlasy dobře, takže masírujete hlavu.

Druhým je masér hlavy.

Ovšem nejúčinnější je samozřejmě ruční masáž hlavy, která také dává krev a metabolické procesy v hlavě jsou mnohem rychlejší. Musíte začít v zadní části hlavy a jít hladce do chrámů, pak do čelní části a uprostřed hlavy!

recenze masáže hlavy

Tato masáž zastaví ztrátu vlasů a urychlí růst vlasů

Ahoj! V tomto videu uvedu masáž hlavy, která mi jednou pomohla zanechat vypadávání vlasů. Také

TRIHOLOGIST pro masáž a DERMAROLLER pro plešatost

Ukázalo se, že "pevná" hornina (skalp na koruně) je příčinou vypadávání vlasů. Řešením je masáž.

Volný nástroj pro růst vlasů // Jak rychle růst vlasy // Masáž hlavy

Bez reklamy. Ukázalo se, že je možné růst dlouhé husté vlasy bez drahých vlasových produktů.

JAK URČOVAT RŮST VLASU. HLAVNÍ MASÁŽ. 3 způsoby masáže. DLOUHÉ VLASY

Jedním z nejlepších způsobů, jak urychlit růst vlasů a zvětšit dlouhé vlasy, je pravidelná masáž.

Rychlost růstu vlasů. Masáž hlavy

Co určuje rychlost růstu vlasů? Jak dělat masáž hlavy? Přihlaste se k kanálu "O nejdůležitější věci.

Masáž hlavy pro hustotu a růst vlasů

Masáž hlavy pro hustotu a růst vlasů. Další metody pro hustotu srsti jsou na naší stránce http://www.ladywow.ru/u.

Masáž hlavy pro vypadávání vlasů

Ahoj všichni! V tomto videu vám řeknu další způsob léčby vypadávání vlasů a jejich stimulace.

Omlazující hřeben pro masáž hlavy

Tato masáž pracuje s aponeurozou.

TRICHOLOGIST: JAK POUŽÍVAT VLASOVÝ OLEJ (3 tipy)

V tomto videu vám tricholog vám řekne, jak správně používat rostlinné oleje pro vypadávání vlasů.

METODA INVESTICE PRO RŮST VLASU (2,5 cm za týden)

JAK ZVYŠIT RŮST VLASU // JAK RYCHLĚ ZVYŠLI VLASU // Jen málo si myslelo, jak co nejdříve vstát.

Levný lék na růst divokých vlasů

Pokud vaše vlasy nevyrábí dobře, vypadněte, pak je tento nástroj pro vás. Nejprve se probudí vlasové folikuly.

Peeling pokožky hlavy (sůl, káva)

Přečtěte si! // Zde je podrobný popis a odpovědi na vaše dotazy: 1. Sůl s balzám na vlasy mix 1: 1.

Darsonval na vlasy. Před a po. Měsíc použití

Přesně jeden měsíc pro vlasy jsem použil přístroj Darsonval, hřebenový nástavec. Uvidíte fotografie.

Léčba vypadávání vlasů: mezoroller (technika). estet-portal.com

Léčba vypadávání vlasů: mezoroller (technika). Postup mikronizování, včetně dermarolleru, je.

ZTRÁTA VLASŮ! SEDINA! Nejlepší lék na světě pro plešatost a šedivé vlasy! Náprava pro bolesti hlavy.

Pozor! Tyto informace jsou vám poskytovány pouze pro informační účely! Použijte na sebe techniky uvedené ve videu.

NEJLEPŠÍ MASÁŽ HLAVY. Umývání hlavy masáží. Přínos pro růst vlasů.

V tomto videu se dozvíte o nejlepší a nejúčinnější masáži hlavy, jak snadné a velmi příjemné dělat.

Jak urychlit růst vlasů? Masér tipy! - Všechno bude dobré. Vydání 868 ze dne 08/25/16

Videa, která již byla sledována více než 1 milionem lidí! http://bit.ly/1-000-000-views ↓ Více užitečné níže! ↓ Dream.

Pro vlasy z podzimu (prof. Postupy a "vitamíny") Recenze

Jak zabránit vypadávání vlasů RYCHLÉ a osvědčené metody. Nebudou lidové masky, ale budou doporučovány.

HLAVNÍ MASÁŽ S VLASTNÍMI HANDY

V tomto videu se dozvídám podrobně a ukázat, jak mám dělat masáž hlavy s vlastními rukama. Masáž krku je možná.

TRICHOLOG o růstu vlasů. Je to rychlé?

Může růst vlasů rychle? Rychlejší, než je přírodní? Používají různé masky a oleje?

TRICHOLOG o kyselině nikotinové. Vitamín PP nebo B3

Je kyselina nikotinová účinná v ampulích proti vypadávání vlasů? Jak to funguje, proč je vitamín.

Diskuse

Metoda Margot + masáž hlavy.

33 příspěvků

No, jak jsem slíbil, teď mluvím podrobněji o masáži hlavy a Margotově metodě.

Jak jsem již řekl, v prosinci 2010 jsem narazil na knihu "Metoda Margot, jak rozvíjet nové vlasy". Nečetl jsem to úplně, ale vybral jsem si z toho to nejdůležitější pro sebe. Margot prohlašovala, že vlasové folikuly postupně zemřou. Důvodem může být mnoho. Například:
1 - kvůli gravitaci. To znamená, že síla přitažlivosti nás přitahuje k zemi a kvůli tomu se pokořila pokožka hlavy na lebku.
2 - kvůli genům.
3 - kvůli nadměrné hladině testosteronu v těle.
4 - kvůli problémům s páteří.
5 kvůli nedostatku krevního zásobení pokožky hlavy.
Není velmi důležité, abychom věděli, proč ztrácíme vlasy, hlavně je hledat způsoby řešení tohoto problému. Z nějakého důvodu se naše pokožka hlavy stává tvrdá, pevná, ne příliš elastická. Každý z vás nyní můžete vyzkoušet skalp prsty a uvidíte sami sebe. Margot píše, že k pokožce hlavy neteče krev. Kvůli tomu dochází ke zkracování pokožky hlavy a vypadávání vlasů. A jaká je cesta z této situace? To je správné. Masíruje pokožku hlavy v problémových oblastech. Ještě lepší, celý vrchní část hlavy. A pak krev začne proudit na pokožku hlavy a pokožka bude měkká a vlasy budou pošlapávat. Pak promluvila o způsobu masáže a pozitivní zpětné vazbě. Kdo chce - přečtěte si tuto knihu. Bude se později spojovat s ní ve skupině.

Když se dívám dopředu, řeknu, že bez ohledu na to, co děláte, jakýkoli způsob řešení plešatosti si vybíráte - CÍL MUSÍ BÝT JEDEN - MALÝ A ELASTICKÝ KŮŽE HLAVY.

Margo také přesně popsala, jak udělat masáž.
Způsoby, které popsala jinak. ručník potřísněte hlavu, hřeben, prsty a tak dále. Snažil jsem se mnoha různými způsoby, ale nevěděl jsem, co už víte. To znamená, že pokožku hlavy by měla být měkčí. Soudím jen sám a nevím, jakým způsobem vám pomůže každý z vás, ale cíl je jasný, že?
Také chlapci se stejným problémem na různých fórech mi pomohli přijít na to.

1. Utíkejte.
My si umyjete hlavu a lehce ji osušte ručníkem, abyste z vlasů neunikli nic, počkejte asi 5 minut, pak si vezměte ručník, naneste ji na hlavu s průměrnou silou a potřísněte hlavu. Nebojte se poškodit vlasy (i když je to dlouhé). Dobré, zdravé vlasy z ní nevypadnou. Osobně tuto metodu zvlášť nepoužívám, protože na její pokožce nedošlo z toho mnohem měkčí. Opět mě osobně mám. Právě jsem si na chvíli otřásl hlavou ručníkem, aby mi vlasy po mytí suchou ocelí byly všechny.

2. DESIGN MASÁŽE.
Pro mě osobně je to nejlepší způsob, jak masírovat. A nejúčinnější. Vlasy by měly být suché. Aplikujete hřeben (jako na fotografii) do oblasti problémů a posunete pokožku hlavy nahoru a dolů nebo v kruhových pohybech. Pohyby by měly být rychlé, ale DESIGN NESMÍ PŘEŽITÍ NA KŮŽE. V opačném případě se všechny vlasy vytáhnou. a tak vteřiny 30 na jednom místě. Pak přesuňte hřeben na jiné místo a masáž stejným způsobem. Osobně mám taková místa 11-12. Dvě místa na jednom plešatém místě, dvě místa na druhém plešatém místě. jedno místo na čele (na čele je také pravda), pak 5 míst na vrcholu hlavy tak, aby byla postižena celá oblast plešatosti a jedno místo na zadní straně hlavy.
Doporučuje se, aby to všechno bylo dvakrát. Jakmile jsme prošli všemi místy, pak jsme prošli všemi místy podruhé. To bude stačit pro dobrý krevní oběh v oblasti pokožky hlavy. Je-li to tak hrubé, počítá se jedna návštěva trvající 12-15 minut. to je trochu. Když jsem poprvé sledoval čas stopkami, pak jsem si na to zvykl a stále dodávám masáž.
Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte PM. Pokusím se podrobněji popsat vše.

3. HANDS.
Snažil jsem se masírovat hlavu svou rukou, ale výsledky nebyly moc dobré. Snažil jsem se masírovat pokožku hlavy prsty. Vedené silou prstů nad pokožku hlavy. Z tohoto důvodu se mé vlasy velmi rychle špinily. A spousta vlasů vypadla. a pokožka hlavy nebyla měkčí.

Přehled masáží hlavy

Zprávy: 9
Registrace: 16.3.2010
ID uživatele: 12 799
Na horoskopu: ---
Pohlaví: mužský


Skupina: Sportovkyně

Příspěvky: 3,985
Registrace: 21.6.2010
ID uživatele: 13 432
Z: Moskva-Saratov
Horoskopem: Rakovina
Pohlaví: Žena
Jméno: Oksana

Příspěvky: 8,097
Registrováno: 25.6.2007
ID uživatele: 2 604
Od: Moskva
Na horoskopu: Leo
Pohlaví: Žena
Jméno: Olga

Zprávy: 9
Registrace: 16.3.2010
ID uživatele: 12 799
Na horoskopu: ---
Pohlaví: mužský

Příspěvky: 7,240
Registrován: 5. prosince 2009
ID uživatele: 12,089
Na horoskopu: ---
Pohlaví: Žena

Příspěvky: 8,097
Registrováno: 25.6.2007
ID uživatele: 2 604
Od: Moskva
Na horoskopu: Leo
Pohlaví: Žena
Jméno: Olga

Příspěvky: 7,240
Registrován: 5. prosince 2009
ID uživatele: 12,089
Na horoskopu: ---
Pohlaví: Žena

Zprávy: 8,248
Registrace: 5. listopadu 2007
ID uživatele: 4,623
Podle horoskopu: Kozoroh
Pohlaví: Žena

Zprávy: 734
Registrace: 31.7.2010
ID uživatele: 13 698
Z: Kaliningrad
Horoskopem: Rakovina
Pohlaví: Žena
Jméno: Oksana

Zprávy: 10
Registrace: 17.9.2010
ID uživatele: 14 012
Z: Rusko
Horoskopem: Panna
Pohlaví: Žena

Zprávy: 205
Registrace: 7.5.2010
ID uživatele: 13,141
Na horoskopu: Štír
Pohlaví: Žena

Zprávy: 481
Registrace: 15.1.2010
ID uživatele: 12 373
Z: Krym
Na horoskopu: Leo
Pohlaví: Žena
Jméno: Nadya

Příspěvky: 270
Registrace: 1.3.2012
ID uživatele: 16 912
Od: Petrohrad
Podle horoskopu: Vodnář
Pohlaví: Žena
Jméno: Victoria

Příspěvky: 270
Registrace: 1.3.2012
ID uživatele: 16 912
Od: Petrohrad
Podle horoskopu: Vodnář
Pohlaví: Žena
Jméno: Victoria


Skupina: Milovníci zvířat

Příspěvky: 2,642
Registrace: 2.5.2007
ID uživatele: 620
Od: Moskva
Horoskopem: Panna
Pohlaví: Žena
Jméno: Masha


Skupina: Rostlinné rostliny

Zprávy: 182
Registrace: 8.5.2012
ID uživatele: 17 192
Z: Jasno, Orenburg.obl.
Podle horoskopu: Střelec
Pohlaví: Žena
Jméno: Margarita

Masáž hlavy: výhody, poškození, indikace a kontraindikace

Ze všech fyzioterapeutických procedur je masáž nejslavnější, oblíbená a milovaná. Masáž hlavy je také dobrá, protože to dokážete sami. Samo-masáž však nesmí být zneužívána: jakákoli terapeutická procedura musí být provedena s ohledem na kontraindikace.

Indikace pro masáž hlavy:

 • pomalý růst vlasů;
 • lupy;
 • suché skalp;
 • nízký krevní tlak;
 • migrény, bolesti s napětím (vyžaduje speciální léčebnou masáž);
 • stres, emoční stres, únava.

Kontraindikace:

 • kožní léze a dermatologické choroby ve vlasové kůži;
 • hypertenze;
 • těžká vypadávání vlasů;
 • nervových a duševních onemocnění.

Často se doporučuje masáž jako lék na vypadávání vlasů. To je špatné: když začne plešatost, masáž pokožky hlavy je kontraindikována bez konzultace s tricholožkou. Pokud je ztráta vlasů mírná, masáž, která zlepšuje krevní oběh, zlepší situaci.

Pravidla masáže

Masáž hlavy může být prováděna nezávisle, s nejvyšší přesností. Obecná pravidla pro masáže:

 • Pokud se u Vás objeví nepříjemné příznaky - bolesti hlavy, závratě, necitlivost - postup okamžitě zastavte a pokud symptomy nezmizí, obraťte se na lékaře.
 • Masírujte pokožku hlavy jemně prsty.
 • Doba trvání masáže není delší než 10-15 minut.
 • Masáž se provádí pouze na čistých vlasech.
 • S lupinami a pomalým růstem vlasů může být masáž kombinována s třením rostlinných výtažků k obnovení vlasů.
 • Měli byste začít s masáží čela a chrámů, postupně se stěhovat do zadní části hlavy.

Pravidelná masáž není vždy účinná při silném bolesti hlavy, ačkoli to může zmírnit stav. Chcete-li se zbavit migrény, akupunkturní masáž je vhodná s účinky na určité body.

Přehled masáží hlavy

Všichni už dlouho vědí, že masáž hlavy zlepšuje a obnovuje krevní oběh, zlepšuje tok arteriálního a žilního krve a zlepšuje přirozené lymfodrenáže.

Výsledkem je mnoho pozitivních pocitů, lehkost, zlepšuje stav vlasů a pokožky hlavy, zlepšuje sekreční funkce potu a mazových žláz.

Hlubší a neustále masáž zjemňuje tkáně oblasti pokožky hlavy, což je pro nás při práci s obličejem velmi důležité, protože na obličeji neexistují žádné autonomně existující zóny, stejně jako na hlavě jako celek - všechno je propojeno a aponeurozová zóna je nám jako jeden z provokatérů věku deformace obličeje a byl ve své době nazýván "skrytým provokatárem"

Potřeba zapojení do masáže hlavy je zaznamenána téměř ve všech článcích souvisejících s "korekcí obličeje z plastu", včetně poslední masáže chrámů a časové zóny

Kontraindikace a pravidla

Nedoporučuje se masírovat v případě poranění, pustulózních, houbových lézí, ekzému, hypertenze obecně za přítomnosti jakýchkoli zánětlivých procesů.

Četl jsem, že hluboká masáž je kontraindikována pro vypadávání vlasů, protože může urychlit začátek procesu vypadávání vlasů, ale věříme, že tento názor není zcela správný, protože absence masáže s nástupem plešatosti může vést k významné nebo dokonce úplné ztrátě vlasů, zatímco práce na obnovení průtoku krve s korekcí stlačení v lokalitách s aponeurozou drasticky zlepší stav vlasů ve směru obnovení nebo dokonce zlepšení předchozího objemu vlasů.

Co se týče hypertenze, jeden z mých klientů kategoricky zakázal jakékoliv cvičení na krku, nicméně je dělá přesto v šetrném režimu a začal se cítit mnohem lépe díky fyzickému cvičení svalů.

Rozhodli jsme se udělat masáž hlavy s ní velmi fragmentární a v "krátké a často" režimu, postupně přizpůsobit tělo na břemeny. "Všechno je pod kontrolou, nebojte se," řekla mi.

Hlavním pravidlem pro provádění masáže bude jeho správný směr: shora dolů a aktivace odtoku krve a lymfy během pohybu během masáže.

Recenze reálných lidí z našeho fóra:

IRINA65: Moje vlasy přestaly padají a staly se silnější než v mládí, bylo to z masáže hlavy, protože jsem nic jiného neudělal!

Elrian: Moje vlasy začaly růst skoky a míry z masáže a plešatiny na obou stranách čela byly úplně zarostlé ve věku dvaceti let. Omlouváme se, ale předtím nepředložila fotografii.

Inessa: Jakékoliv techniky, které zvyšují průtok krve do pokožky hlavy (masáž, zahřátí masky, léky na léčbu plešatosti) za přítomnosti oslabených vlasů zpočátku vedou v menší míře (v závislosti na závažnosti problému) ke zvýšení ztráty přesně oslabených vlasů. Pak v případě pravidelné expozice rostou zdravější vlasy na místě padlých oslabených, tj. obnovení dochází v důsledku zhoršení (pokud je problém, neexistuje jiný způsob!). Bez technik, které zvyšují tok krve, s věkem, ve většině případů není možné udržovat tloušťku vlasů. Masáž a zahřátí masky jsou rozhodně užitečné a účinné pro ztrátu vlasů způsobené jakýmikoli důvody. Masáž by měla být hluboká, s posunem tkáně, není nutné "klouzat" po vlasech, zvláště když je oslabená.

Masážní algoritmus

Pro pohodlí podmíněně rozděluji hlavu na vodorovné pruhy o délce přibližně 1,5 cm (žluté čáry) a začněte masírovat první spodní "pásku" z vlasové linie na zadní straně hlavy ze středu (modrá svislá čára) - nejprve vlevo, pak od středu doprava.

Masážní léčba je jednoduchá, ale účinná.

Prvním krokem: Vytvořím vertikální záhyb mezi prsty obou rukou a ležel jsem pravou rukou vlevo, dělám hluboký rotační "míchací" pohyby s pravou rukou - několik otáček na dotek. Pak posunu ruce na centimetr a vytvořím nový záhyb.

5-6 záhybů od svislé osy k uchu

Když jsem prošel touto páskou, udělám krátké "hrabání" jako vyhlazení occiputu od horní části dolů ke spodní části krku - TO je důležité pro další odliv krve a lymfy, vyvolané masáží!

Druhý krok: vstávám a masíruji druhou pásku stejným principem "jedle" ze strany na stranu. Po masírování druhé (to se děje rychle), jdu dolů na první a já vždycky končí v dolní části okcipitální zóny.

Po dokončení spodního řádku opět provádím vyhlazení, které napomáhá odtékání krve a lymfy, které z masáže odlétly.

Lidé, kteří mají problémy s nátlakem, se mohou na začátku omezit na krátkou masáž těchto dvou částí a poté, co se po chvíli sledují, opakují stejný přístup (a to tak dlouho, dokud tělo nebude přizpůsobeno masáži)

Zbytek může pokračovat v masáži ve stejném algoritmu, po celou dobu stoupat o jeden řádek a po masáži se vrátit zpět na první řadu, čímž dokončí tuto penetraci vyhlazováním pro odtok lymfy a krve.

Třetí, čtvrtý, pátý a další kroky se opakují v bývalém algoritmu, především v masáži "se" dostává do zadní části hlavy, což je zcela opodstatněné.

Po zvládnutí jednoduché rotační techniky masáže hlavy, můžete ji trochu "zvážit" přidáním korekčního prvku, který táhne okcipitální sval.

Nyní nebudeme jen "mísit" textilie, stlačíme záhyb na obou stranách, ale nasměrujeme tlak směrem dolů a hroty prstů nebudou nyní vypadat na sebe, ale dolů - a míchání a protahování.

Nepracujeme jemně s polštářky, ale "ostře" s polštářky s "měsíčkovými", to znamená, že prsty přicházejí kolmo než ploché.

Témata týkající se masáže hlavy.

Témata vztahující se k masáži hlavy a přípravě
1. Oprava tvaru hlavy (vypuklá plochá hlava a optimalizace proporcí)
2. Oprava oblasti kolem uší
3. Masáž a korekce chrámů a temporální zóny - lifting obličeje. Druhá část

Masáž hlavy

Často máte bolesti hlavy? Na konci pracovního dne se ztratí jasnost? Pak je čas, abyste si pamatovali takovou dávnou, časově ověřenou techniku, jako masáž hlavy. Tato metoda léčby pochází ze starověkého východu, dávno před naší dobou, v Číně a ve starověké Indii, lékaři určili, kde některé body na lidském těle jsou zodpovědné za určité orgány a v těchto bodech působily na celé lidské tělo.

Masáž může uvolnit únavu, únavu a může dokonce ovlivnit růst vlasů, zlepšit pokožku hlavy.

Všimli jste si, že když máme bolesti hlavy, začneme nechtěně masírovat chrámy, nos nosu, abychom si otřeli krk. Od nepaměti používali naši předci tyto kroky k úlevě od únavy a bolesti a okamžitě polknou drogy. Promluvme si o masáži hlavy, jejích přínosech a možných škodách.

Pozitivní vlastnosti masáže hlavy

Při masáži hlavy je spuštěn složitý řetězec reakcí lidského těla reflexní povahy. Masáž je také používána pro neurologické problémy. Po masáži je relaxace svalů vždy cítit a dokonce i nálada se zlepšuje.
Masáž je dobrá jako preventivní opatření, pokud máte časté migrény, závratě, pak pravidelná masáž vám pomůže zbavit se nebo zřetelně snížit všechny tyto nepříjemné příznaky.

Dnes je mnoho specializovaných přístrojů pro masáž, vysoce moderní křesla na masáž, které pracují na celé řadě předem definovaných a dobře navržených schémat, se staly velmi populárními. Takové masážní židle nejen masírují tělo, ale i hlavu, přičemž se berou v úvahu všechna pravidla akupunktury. Jediná věc, kterou bych chtěl poznamenat, je, že při nákupu masážního křesla je třeba věnovat pozornost výrobci, aby inspiroval důvěru ve vás, protože existuje dostatek bezohledných výrobců, kteří kopírují technologie a myšlenky jiných lidí a uvolňují nekvalitní výrobky.

Pohodlí masáže hlavy je také v tom, že nevyžaduje speciální přípravu, není třeba se svlékat, není třeba používat speciální masážní krémy, oleje. Může se konat kdekoli, pokud pracujete nebo někde navštěvujete.

Dobrá masáž hlavy a uvolnění emočního stresu, stresu.
Dobrá masáž bude prospěšná jen tělu, ale také byste měli zvážit kontraindikace.

Masáž kontraindikací

Masáž hlavy může obecně provádět všichni lidé, kteří nemají vážné zdravotní problémy. Musíme však vždy brát v úvahu věk člověka a přítomnost chronických onemocnění.
Starší lidé musí pečlivě chodit k masáži, neměli by být intenzivní nebo velmi dlouhý.

Kromě toho není masáž určena pro osoby s onemocněním pokožky hlavy, pustulárními vyrážkami, houbovými nemocemi a ekzémy.

Pokud vaše vlasy vypadnou špatně, masáž je kontraindikována.
Samozřejmě nemůžete provádět masáž hlavy s akutním zraněním hlavy.
Lidé s hypertenzí by se měli nejprve poradit s lékařem a u lidí s vysokým stupněm hypertenze se masáž hlavy vůbec nedoporučuje.

Není možné provádět masáž pro osoby se zvýšeným intrakraniálním tlakem bez konzultace s lékařem, protože v tomto případě může masáž pacienta ublížit.
Nezapomeňte, že všechno musí být v moderování a je zapotřebí rozumného přístupu ke všemu.
V případě protimasážování hlavy by bylo nejlepší použít masážní přístroj k normalizaci krevního tlaku, což kromě normalizace tlaku přináší spoustu pozitivních účinků.

Jak strávit masáž

Existuje nesčetné množství typů masáží a zpravidla by dobrý odborník vždy mohl vybrat pro vás, který typ masáže je pro vás vhodný.
Řekneme vám o masáži, kterou můžete udělat sami, aniž byste se uchýlili k pomoci odborníků.

Nejčastější masáž hlavy trvá asi 10 minut. Nezávislá masáž se provádí pomalu a rytmicky, s velmi špičkami (podložkami) prstů a někdy i celou dlaní. Takovou masáž jste schopni udělat sám, můžete ji použít kdykoliv, když jste unavení nebo potřebujete vrátit jasnost myšlení.

Masáž je prováděna s ohnutými prsty, ohnout si prsty, jako byste měli v ruce jablko nebo kouli, jemně začněte masírovat hlavu a prsty dlaní, začínající od přední části pokožky, která se postupně pohybuje k zadní části vlasů. Takže musíte opakovat několikrát. Okamžitě pocítíte nárůst vitality a únava se odstraní jako ruka (doslova).

Pokud máte bolesti hlavy, zkuste si udělat takovou jednoduchou masáž. Pomocí tří prstů (index, střední, prsten) opatrně masírujte své chrámy kruhovým pohybem.

Pokud jste dlouho seděli u počítače a máte pocit tuhosti a ztuhlosti v zadní části hlavy, zkuste použít ruce, aniž byste tvrdým stiskem masírovali zadní stranu hlavy a zadní část krku. Díky této masáži je obnoven krevní oběh. Chcete-li tento stav zlepšit, stačí jen pár minut takové expozice. Okamžitě si všimnete, jak ztuhne svaly.

Nezapomeňte si hýčkat lehkou masážní hlavou tak často, jak se cítíte potřeba. Masírujete hlavu, vylepšujete nejen stav hlavy a vlasů, ale také pozitivní vliv na celé tělo, a to nemůže mít pozitivní vliv na vaše zdraví. Hodně štěstí ve všem!

Pro Více Informací O Suché Vlasy