logo

Masáž umyvadla a hlavy

Hlavním předpokladem péče o vlasy je praní. Umyjte si vlasy, když znečišťujete, ale správně je umyjte. Četnost praní se určuje individuálně a závisí na řadě faktorů: typu vlasů a kůže, délky vlasů, povahy práce, roční doby atd. Mělo by být zapotřebí mít na paměti, že měkčí prostředky na umývání hlavy, tím častěji by se měly umýt. I v zimě se hlava častěji omyje, protože čelenka neumožňuje hlavě "dýchat" a díky tomu se vylučuje více mazu.

Po staletí byla masáž považována za účinný prostředek pro zvýšení vitality a pro podporu zdraví. Slovo masáž pochází z arabské "hmoty", což znamená lehký tlak. Masáž se provádí mechanickým podrážděním v podobě úderů, odření, hnětení, vibrací, klepání. Pomáhá prodlužovat mládí, obnovuje elasticitu svalů, zlepšuje náladu. Masáž byla již známá ve staré Číně, Indii a Řecku. Zvláště důležitá je masáž pro péči o vlasy.

Technologie mytí hlavy a masáže

Než začnete umyt vlasy, musíte jemně hřebet. Čím větší je počet štětin, tím lépe. Pak je doporučeno navlhčit je v teplé vodě, aplikovat malý šampon a jemně masírovat prsty.

Aby nebyla narušena aktivita mazových žláz, musí vybraný šampon nutně odpovídat typu vlasů. První použití pracího prostředku je nutné pečlivě číst instrukce a způsob použití. Použití šamponu pro všechny typy vlasů je obecně nežádoucí, nebo jen jako poslední možnost. Obsahuje mnoho chemických přísad, které mohou zničit vlasy.

Aplikujte šampon by měl být dobře navlhčený. V opačném případě je nasype nerovnoměrně a praní se nezdaří. Odborníci doporučují, aby se šampony třela na dlaně a poté se přenesly na hlavu.

Nejlepších výsledků dosáhnete tím, že dvakrát umyjte vlasy. Nejprve je třeba pach a důkladně opláchnout velkým množstvím vody a odstranit většinu tuku. Pak znovu umyjte mýdlo, masírujte prsty po dobu 1-2 minut a opláchněte.

Použití klimatizace, hlavní věc - nepřehánějte to. Nemusíte je otírat do kořenů, protože je to zapotřebí pouze na špičkách a střední části vlasů.

Oplachování studenou vodou pomáhá zlepšit vlasy. Zvyšuje tón pleti a zvyšuje krevní oběh.

Při masáži se pohybují hladce, nikoliv smutně. Podložky prstů pevně přitlačené k pokožce a kořenům vlasů.

 • 1. Masáž začíná lehkým pohlcováním. Vyrábí se s palmami nebo špičkami prstů obou rukou, střídavě s nimi hladce po stranách hlavy. Uši nejsou masírovány.
 • 2. Pak pokračujte ke kontaktu s předními parietálními a okcipitálními zónami hlavy.
 • 3. Dále vytvořte periodický tlak, který provádí základnu dlaní, podložky a falangy prstů sevřené v pěst. Pohyb vyráběný současně z různých stran.
 • 4. Poté přejděte na tření. Existuje několik typů: přímočarý, kruhový a spirální. Provedete tento pohyb pomocí prstů, cvičení postupně přitlačíte pokožku hlavy a lehce ji protáhnete, pohybujte ji v různých směrech.
 • 5. Znovu vytvořte lehké tahy.
 • 6. Pak proveďte hnětení. Chcete-li tak učinit, základna dlaně lehce zatlačte na pokožku hlavy a posuňte ji na stranu.
 • 7. Další fáze masáže pokožky hlavy je poklepání. To se provádí s podložkami čtyř prstů obou rukou.
 • 8. Poté přejděte zpět ke světlu.

Masáž hlavy u kadeřníka

Masáž hlavy kadeřníkem

Masáž zlepšuje krevní oběh, posiluje vlasové kořeny, změkčuje pokožku hlavy, což přispívá k lepšímu pronikání biologicky aktivních látek do terapeutické emulze a také zlepšuje funkci mazových žláz, což zabraňuje vzniku seboroických jevů. Masáž se provádí na čistých, vlhkých vlasech, vždy s použitím terapeutických léků. V současné době všechny firmy vyrábějící profesionální parfémy vyrábějí řadu výrobků pro péči a intenzivní ošetření vlasů. Používání těchto léků vyžaduje zvláštní znalosti. Seznamte se s nejjednodušším a dostupnějším produktem - "Londestral" (německá společnost "Londa") ve formě emulze a intenzivní.

Emulze Londestral je vyráběna v balení po 1 l a je určena pro ošetření všech druhů vlasů.

Před aplikací emulze na vlasy musí být zředěna vodou v poměru 1: 1 (20 g emulze a 20 g teplé vody). "Londerestl" se aplikoval štětcem na okraje, začínající od okcipitální zóny. Je-li vlas dlouhý, je vhodnější aplikovat na horizontální dělení, pokud jsou vlasy krátké - na svislé straně.. Masáž se provádí a udržuje se na vlasu po dobu 30 minut. Poté kompozici umyjte teplou vodou bez šamponu.

Intenzivní přípravek "Londextral" je obvykle k dispozici v tubách o objemu 100 g a je určen k léčbě specifického typu srsti. Intenzivní před aplikací není zředěná, použijte od 1/3 do 1/2 tuby.

Indikace pro masáž: prevence vypadávání vlasů; zlepšení mazových žláz; hypotenze (nízký krevní tlak).
Kontraindikace k masáži: výskyt kožních onemocnění; těžká vypadávání vlasů; hypertenze (vysoký krevní tlak); nervových onemocnění a poranění hlavy.

Masážní technologie. Masáž se provádí třemi typy pohybů: kruhová, tlačí a hladce se stejným tempem. Začněte všechny pohyby podél linie vlasů a skončete je nejvyšším bodem hlavy. Všechny pohyby jsou ve směru hodinových ručiček. Průběh masáže se skládá z 15 - 20 zasedání každý druhý den nebo 2 krát týdně.

1. pohyb - přerušované hnětení v oblasti superciliary oblouků. 8 světelných lisů se vyrábí ve směru od můstku nosu k dočasným prohloubeními palcem a ukazováčkem. Opakujte třikrát (rýže, 42, a).

2. pohyb - nepřetržité tření trendu temporalis ve tvaru špirály, dokončování třením mastoidního procesu. Pracujte 4 prsty. Opakujte třikrát (obr. 42, b).

3. pohyb - přerušované vyhlazení čelního svalu od obočí k vlasové lince na čele, od nosu až ke středu obočí, od vnějšího rohu oka až po oblouk ušního ústrojí. Opakujte třikrát (obr. 42, c).

4. pohyb - vertikální posun čelních a temporálních svalů. Zdvihání zdola nahoru od obočí vyčnívá na vlasovou čáru na čele dvěma rukama střídavě od středu čela (začíná nejprve vpravo, potom na levé straně), dosáhne třetího středu čela a nasměruje ruce do temporálních dutin, kde je pohyb dokončen světelnou fixací. Opakujte třikrát (obr. 42, d).

Pátý pohyb je vlnovitým podélným posunem čelního svalu, počínaje od pravé strany obličeje z časové dutiny k levému chrámu, pak se opakuje v opačném směru a končí od středu čel k chrámům. Provádí se střídavě dvěma rukama. Opakujte třikrát (obr. 42, d).

Šestým pohybem je tření čelních a temporálních svalů, které se provádějí současně s dvěma rukama od temporálních prohlubní ke středu čele podél linie vlasů ve třech směrech: podélné, příčné, kruhové. Opakujte třikrát (obr. 42, e).

1. pohyb - povrchní tření vlasových kořenů pokožky hlavy, prováděné radiálními přepážkami od okraje až po nejvyšší bod hlavy. Pravá polovina hlavy se masíruje pravou rukou, levou - levou. Volné luky podporují hlavu. Opakujte třikrát (obr. 42, g).

8. pohyb - hluboké tření pokožky hlavy. Široce rozmístěné prsty jsou umístěny nad uší. Skalp je posunut od středové čáry a potom je proveden opačný posun, tj. Tření se provádí v opačných směrech, dále od čela k zadní části hlavy. Opakujte třikrát (obr. 42, h).

9. pohyb - kruhové hnětení okcipitálních a čelních svalů, které se provádějí současně s oběma rukama, palce fixují na zadní straně hlavy. Pohyb je po směru hodinových ručiček a zpět. Opakujte třikrát (obr. 42, a).

Desátý pohyb - povrchní kruhové hnětení pokožky hlavy, postupně zápěstí, zápěstí a koncových falangů prstů (2-5 prstů) provádí kruhový pohyb podél radiálních přepážek. Na pravé straně to dělají pravou rukou, s levou - levou, volnou rukou podpírají hlavu (obr. 42, k).

11. pohyb je mírná vibrace pokožky hlavy. Podívejte se na 10. pohyb, vibrujte pouze rukama (obr. 42, l).

Dvanáctým pohybem je hladkost pokožky široce rozšířenými prsty (obr. 42, m).

3.4. Masáž hlavy

Masáž (z francouzské masáže - "rub") - jedna z nejstarších metod léčivých účinků. Podstatou masáže je, že při protahování kůže a podkožní tkáně zlepšujeme práci podkožního potu a mazových žláz, cév, svalů, aktivujeme nervové zakončení, zvyšujeme tón celého organismu. Třením zraněné části těla, hladením tváře v době únavy a dokonce škrábaním zadní části hlavy uděláme masáž pro sebe. Ale samozřejmě to jsou jen počáteční pohyby - existují podrobné masáže celého těla s terapeutickými, hygienickými (kosmetickými) a sportovními účely. Možnost masáže a samo-masáže je velmi užitečná dovednost.

Tato část se zabývá pouze masáží pokožky hlavy. Tato masáž pomáhá zlepšit stav vlasů, zbavit se lupů, zvětšit růst vlasů. Masáž zlepšuje krevní oběh, posiluje vlasové kořeny, změkčuje pokožku hlavy, což přispívá k lepšímu proniknutí biologicky aktivních látek do terapeutické emulze a také zlepšuje funkci mazových žláz, což zabraňuje vzniku seborrhy.

Nejprve uvádíme několik obecných pravidel. Netrhávejte kůži povrchně, ale zatlačte ji na kosti a teprve pak ji přemístěte kruhovým nebo přímým pohybem, jako byste cítili, hnětili a otírali, pocit kosti po celou dobu. Masáž začíná lehkými pohyby - je to jako by měla být pokožka hlavy zahřátá, umyta. Postupně se zvyšuje účinek prstů a na konci masáže opět oslabuje, končící světlem, jemnými dotyky. První masáž by měla být kratší a účinky lehčí - takže tělo postupně zvykne na tento postup. Rhythm má během masáže velkou důležitost - klient, poslouchat rytmus masážního terapeuta, jako by už čekal na další pohyb, proto se cítí pohodlně a uvolněně. Masáž nelze spustit velmi energicky a náhle se rozbije. Po masáži potřebujete odpočinout 10-15 minut (i když se chystáte šamponovat). Nedoporučuje se masáž hlavy více než dvakrát týdně.

Masáž se provádí na čistých, vlhkých vlasech, vždy s použitím terapeutických léků. V současné době všechny firmy vyrábějící profesionální parfémy vyrábějí řadu výrobků pro péči a intenzivní ošetření vlasů. Používání těchto léků vyžaduje zvláštní znalosti.

Na základě výše uvedeného lze uvést následující definici: masáž je terapeutická metoda dávkované mechanické stimulace povrchu pokožky hlavy, s ohledem na anatomické a fyziologické vlastnosti její pokožky.

Cíle masáže hlavy:

 • zlepšit stav vlasů;
 • zvýšení růstu vlasů;
 • zlepšit krevní oběh;
 • zbavit se lupin;
 • posílení vlasových kořenů;
 • zlepšit mazové žlázy.

Indikace pro masáž:

 • prevence vypadávání vlasů;
 • narušení mazových žláz;
 • hypotenze (nízký krevní tlak);
 • posilování vlasových kořenů;
 • celková relaxace klienta.

Kontraindikace k masáži:

 • přítomnost kožních onemocnění;
 • těžká vypadávání vlasů;
 • hypertenze (vysoký krevní tlak);
 • nervová onemocnění a poranění hlavy;
 • houbové nemoci;
 • otevřené rány pokožky hlavy.

Masážní technologie. Masáž se provádí třemi typy pohybů: kruhová, posunovací a hladká se stejným tempem podél marginální linie růstu vlasů a končící nejvyšším bodem hlavy. Pohyby jsou ve směru hodinových ručiček. Průběh masáže se skládá z 15 - 20 zasedání.

Obr. 3.1. Postup provádění masáže hlavy (a - m)

1. pohyb - přerušované hnětení povrchu v oblasti superciliary oblouků. Palce a ukazováček obou rukou provádí osm světelných lisů ve směru od nosového mostu k dočasným prohlubněm. Opakujte třikrát (obr. 3.1, a).

2. pohyb - spirálové tření časových linií. Na skóre jsou čtyři prsty. Opakujte třikrát (obr. 3.1, b).

3. pohyb - přerušované posunutí frontálních a časových linií na skóre 4. Opakujte třikrát (obr. 3.1, c).

4. pohyb - vertikální posun čelních a temporálních svalů. Zdvihání zdola nahoru od obočí vyčnívá k vlasové čáře na čele oběma rukama střídavě od středu čela (nejprve doprava, pak na levé straně), dosáhne třetího středu čela, nasměrují ruce do dočasných dutin, kde je pohyb dokončen světelnou fixací. Opakujte třikrát (obr. 3.1, d).

Pátý pohyb je vlnovitým podélným posunem čelního svalu, počínaje od pravé strany obličeje z časové dutiny k levému chrámu, pak se opakuje v opačném směru a končí od středu čel k chrámům. Provádí se střídavě dvěma rukama na počtu 8. Opakujte třikrát (obr. 3.1, d).

6. pohyb - časové a čelní svaly se třou současně se dvěma rukama od časových prohlubní ke středu čele podél linie vlasů ve třech směrech: podélné, příčné a kruhové na počtu 4 v každém bodě. Opakujte třikrát (obr. 3.1, e).

7. pohyb - povrchní tření pokožky hlavy, prováděné radiálními přepážkami od okrajové linie po nejvyšší a nejvyšší bod hlavy. Pravá polovina hlavy se masíruje pravou rukou, levou polovinou s levou polovinou v počtu 3 v každém bodě. Volná ruka podporuje hlavu. Opakujte třikrát (obr. 3.1, g).

8. pohyb - hluboké tření pokožky hlavy. Široce rozmístěné prsty jsou umístěny nad uší. Skalp je posunut od středové čáry a potom je proveden opačný posun, tj. proveďte tření v opačných směrech, pak od čela až po zadní stranu hlavy, až po bod 3. Opakujte třikrát (obr. 3.1, h).

9. pohyb - kruhové hnětení occipitálních a frontálních linií svalů, které se současně provádějí oběma rukama, palce se upevňují na zadní straně hlavy. Pohyb se provádí ve směru hodinových ručiček a zpět na počátek 3. Opakujte třikrát (obr. 3.1, a).

Desátý pohyb - povrchní hnětení pokožky hlavy, postupně zápěstí, metacarpály a koncové falangy prstů (2-5 prsty) provádí kruhový pohyb podél radiálních děr na bodě 3 v každém bodě (obr. 3.1, k).

11. pohybem je mírná vibrace pokožky hlavy v počtu 3 v každém bodě. Proveďte podobně jako 10. pohyb, jen abyste vibrovali rukama (obr. 3.1, l).

Dvanáctý pohyb - hladení pokožky široce rozloženými prsty (obr. 3.1, m).

Masáž hlavy

Masáž zlepšuje krevní oběh, posiluje vlasové kořeny, změkčuje pokožku hlavy, usnadňuje lepší pronikání biologicky aktivních látek do lékařské emulze. Kromě toho masáž zlepšuje mazové žlázy a zabraňuje vzniku seboroických jevů.

Masáž se provádí pouze na čistých, vlhkých vlasech s povinným užíváním terapeutických a profylaktických léků.

Indikace pro masáž: špatný výkon mazových žláz, hypotenze (nízký krevní tlak). Masáž je také prostředkem prevence vypadávání vlasů.

Kontraindikace: výskyt kožních onemocnění, závažná ztráta vlasů, hypertenze (vysoký krevní tlak), nervová onemocnění a poranění hlavy.

Průběh masáže se skládá z 15 - 20 zasedání, které se provádějí každý druhý den nebo dvakrát týdně.

Technologie masáže hlavy zahrnuje následující pohyby.

Občasné hnětení v oblasti nadupravých oblouků (obr. 3, a). Osm světelných lisů se provádí ve směru od můstku nosu k dočasným prohloubeními palcem a ukazováčkem. Opakujte třikrát.
Průběžné spirálové tření časové oblasti a za ní, které je ukončeno třením mastoidního procesu (obr. 3, b). Čtyři prsty fungují. Opakujte třikrát.
Občasné zdvihání čelního svalu (obr. 3, c). Proveďte čtyři pohyby s dvěma prsty od obočí až po vlasovou čáru na čele, od nosu až ke středu obočí, od vnějšího rohu oka až po oblouk uší; dokončete hnětení oblasti pod laloky uší. Opakujte třikrát.
Vertikální sklon čelních a temporálních svalů (obr. 3, d). Provádí se třemi prsty od obočí k vlasům na čele se střídavě dvěma rukama: od středu čela, nejprve doprava, pak po levé straně a zpět. Po třikrát provedl takový úder, čtvrtýkrát pokračuje od středu čela po dočasné dutiny, kde vytváří lehký tlak.
Wave-like longitudinal stroke frontálního svalu (obr. 3, d). Proveďte třemi prsty - nejprve pravou rukou z pravé dočasné dutiny do levého chrámu a zpět a pak levou rukou z levého temporálního dutiny do pravého chrámu a zpět. Opakujte třikrát.
Třením čelních a temporálních svalů (obr. 3, e). Proveďte současně dvě ruce od časových prohlubní ke středu čela podél linie vlasů s podélnými, příčnými a kruhovými pohyby. Opakujte třikrát.
Povrchové odírání kořenů vlasové pokožky hlavy (obr. 3, g). Vyrobte osm radiálních oddílů od okraje růstu vlasů po nejvyšší bod hlavy. Pravá polovina hlavy se masíruje pravou rukou a levou - levou. Současně volná ruka podporuje hlavu. Proveďte jednou.
Hluboké tření pokožky hlavy (obr. 3, h). Šikmo rozložené prsty obou rukou jsou umístěny nad ušními. Přesunutím prstů se skalp nejprve přesune na střední čáru a pak zpět, tj. provádět tření v opačných směrech. Stejné pohyby prstů obou rukou se vytvářejí z čela a spodní části hlavy až k zadní části hlavy. Opakujte třikrát.
Kruhové hnětení occipitálního svalu (obr. 3 a). Vykonává se v bodech znázorněných na obrázku. Pohyb pokožky vyrobený ve směru a směru hodinových ručiček současně s palcem obou rukou. Opakujte třikrát.
Povrchové kruhové hnětení pokožky hlavy (obr. 3, k). V souladu s zápěstím, metakarpus a terminální falangy čtyř prstů vytvářejí kruhové pohyby kůže v osmi radiálních dělících částech. Na pravé straně - na pravé straně, vlevo - vlevo. Volná ruka současně podporuje hlavu. Proveďte jednou.
Mírné vibrace pokožky hlavy (obr. 3, L). Je to stejné jako v odstavci 10, pouze jednou rukou. Proveďte jednou.
Zdvihání hlavy se široce rozloženými prsty obou rukou (obr. 3, m). Pohyb vzniklý z čela na zadní stranu hlavy přes korunu. Opakujte třikrát.

Technologie masáže hlavy;

Masáž zlepšuje krevní oběh, posiluje vlasové kořeny, změkčuje pokožku hlavy, usnadňuje lepší pronikání biologicky aktivních látek do lékařské emulze. Kromě toho masáž zlepšuje mazové žlázy a zabraňuje vzniku seboroických jevů.

Masáž se provádí pouze na čistých, vlhkých vlasech s povinným užíváním terapeutických a profylaktických léků.

V současné době všechny firmy vyrábějící profesionální parfémy vyrábějí řadu produktů pro péči o vlasy, stejně jako výrobky pro intenzivní ošetření. Chcete-li tyto léky používat, potřebujete speciální znalosti. Proto se seznámíme s nejjednodušší a dostupnější drogou "Londestral". Vyrábí je německá společnost "Londa" ve formě emulze a intenzivní.

Londextrální emulze je dodávána v litrovém balení a je určena k léčbě všech typů vlasů. Londextral Intensive je obvykle k dispozici ve 100g zkumavkách a je určen k léčbě specifického typu srsti.

Před aplikací emulze na vlasy musí být ředěna vodou v poměru 1: 1 (20 g emulze a 20 g teplé vody). Intenzivní před aplikací není ředěna, současně při jednom postupu od 30 do 50 g léku.

Londextral se aplikuje štětcem na částice, začínající od okcipitální zóny. Pokud jsou vlasy dlouhé, je vhodnější aplikovat lék na horizontální dělení a pokud je krátký, na vertikální straně. Pak se masíruje, udržuje se složení na vlasu po dobu 30 minut, po které se omyje teplou vodou bez šamponu.

Masáž se provádí stejným tempem s kruhovými, tlakovými a pojíždějícími pohyby. Všechny pohyby jsou ve směru hodinových ručiček.

Indikace pro masáž: špatná výkonnost mazových žláz, hypotenze (nízký krevní tlak). Masáž je také prostředkem prevence vypadávání vlasů.

Kontraindikace: přítomnost kožních onemocnění, těžké vypadávání vlasů, hypertenze (vysoký krevní tlak), nervové choroby a poranění hlavy.

Průběh masáže se skládá z 15 - 20 zasedání, které se provádějí každý druhý den nebo dvakrát týdně.

Technologie masáže hlavy zahrnuje následující pohyby:

1) Občasné hnětení v oblasti superciliárních oblouků (obr. 3, a). Osm světelných lisů se provádí ve směru od můstku nosu k dočasným prohloubeními palcem a ukazováčkem. Opakujte třikrát.

2) Trvalé spirálovité tření časové oblasti a za ní, které je ukončeno třením mastoidního procesu (obr. 3, b). Čtyři prsty fungují. Opakujte třikrát.

3) Přerušované zdvihání čelního svalu (obr. 3, c). Proveďte čtyři pohyby s dvěma prsty od obočí až po vlasovou čáru na čele, od nosu až ke středu obočí, od vnějšího rohu oka až po oblouk uší; dokončete hnětení oblasti pod laloky uší. Opakujte třikrát.

4) Vertikální zdvih čelních a temporálních svalů (obr. 3, d). Provádí se třemi prsty od obočí k vlasům na čele se střídavě dvěma rukama: od středu čela, nejprve doprava, pak po levé straně a zpět. Po dokončení takového úderu třikrát pokračuje již čtvrtýkrát od středu čela po dočasné dutiny, kde vytváří lehký tlak.

5) vlnové podélné posuny čelního svalu (obr. 3, d). Proveďte třemi prsty - nejprve pravou rukou z pravé dočasné dutiny do levého chrámu a zpět a pak levou rukou z levého temporálního dutiny do pravého chrámu a zpět. Opakujte třikrát.

6) Tření čelních a temporálních svalů (obr. 3, e). Proveďte současně dvě ruce od časových prohlubní ke středu čela podél linie vlasů s podélnými, příčnými a kruhovými pohyby. Opakujte třikrát.

7) Povrchové tření kořenů vlasů pokožky hlavy (obr. 3, g). Vyrobte osm radiálních oddílů od okraje růstu vlasů po nejvyšší bod hlavy. Pravá polovina hlavy se masíruje pravou rukou a levou - levou. Současně volná ruka podporuje hlavu. Proveďte jednou.

8) Hluboké tření pokožky hlavy (obr. 3, h). Šikmo rozložené prsty obou rukou jsou umístěny nad ušními. Přesunutím prstů se skalp nejprve přesune na střední čáru a pak zpět, tj. provádět tření v opačných směrech. Stejné pohyby prstů obou rukou se vytvářejí z čela a spodní části hlavy až k zadní části hlavy. Opakujte třikrát.

9) Kruhové hnětení occipitálního svalu (obr. 3 a). Vykonává se v bodech znázorněných na obrázku. Pohyb pokožky vyrobený ve směru a směru hodinových ručiček současně s palcem obou rukou. Opakujte třikrát.

10) Povrchové kruhové hnětení pokožky hlavy (obr. 3, k). V souladu s zápěstím, metakarpus a terminální falangy čtyř prstů vytvářejí kruhové pohyby kůže v osmi radiálních dělících částech. Na pravé straně - pravou rukou, levou - levou. Volná ruka současně podporuje hlavu. Proveďte jednou.

11) Mírné vibrace pokožky hlavy (obr. 3, L). Je to stejné jako v odstavci 10, pouze jednou rukou. Proveďte jednou.

12) Zdvihání hlavy se širokými prsty obou rukou (obr. 3, m). Pohyb vzniklý z čela na zadní stranu hlavy přes korunu. Opakujte třikrát.

Obr. 3. Masáž hlavy

Testujte otázky

· Co jsou lidské vlasy?

· Seznam hlavních typů vlasů.

· Pojmenujte hlavní fáze růstu vlasů.

· Seznam hlavních částí vlasového hřídele (v průřezu).

· Naznačte typy a způsoby praní vlasů v holičství.

· Uveďte přípravné práce, které jste provedli před umytí hlavy.

· Řekněte o technologii hygienického mytí hlavy.

· V jakých případech se doporučuje masáž hlavy a v jakých případech je masáž hlavy kontraindikována?

· Seznamte se s léky, které jsou používány v postupu k neutralizaci vlasů, a popište je.

· Řekněte nám o technologii masážní hlavy.

Masáž hlavy vlasů

Masáž pokožky hlavy zahrnuje celou řadu technik, kterými jsou prováděny mechanické a reflexní účinky na pokožku hlavy a vlasy, čímž se zlepšuje průtok krve do pokožky hlavy, zvyšuje se růst vlasů, posiluje se kořen, dýchá a vyživuje pokožka. Tato masáž se používá nejen s preventivními, terapeutickými účely, ale také s kosmetickými, hygienickými. Zvláště užitečná každodenní samo-masáž pro ty, kteří si často musí umýt vlasy, nepostradatelnou masáž a s vypadáváním vlasů a suchou seborrheou.

Má však řadu kontraindikací. Neměli byste masírovat puchulární a houbové onemocnění pokožky hlavy, s výraznou ztrátou vlasů, ekzémem pokožky hlavy, hypertenzí 1 a 2 stupni, chronickou srdeční nedostatečností, akutními poranění hlavy.

Technika provádění masáže pokožky hlavy

Masáž hlavy se provádí stojící nebo sedící. Oblečení by nemělo zasahovat, takže límec je předem vypnutý a uvolní se krk. Směr masážních pohybů - shora dolů, ve směru přirozeného růstu vlasů.

Krk a pokožka hlavy (na okraji vlasů) jsou předem utřeny bavlněným tampónem navlhčeným alkoholem nebo kolínkem.

Masáž se provádí po dobu 5-15 minut, a to rytmicky, s pomalým tempem. Prsty jsou umístěny co nejblíže ke spodní části vlasů.

Masáž pokožky hlavy zahrnuje provádění několika postupně prováděných pohybů: hladení, tření, hnětení a poklepání.

1. Začněte masáž lehkým pohlcováním. Vyrábí se s palmami nebo špičkami prstů obou rukou, střídavě s nimi hladce po stranách hlavy. To masíruje uši!

2. Přejděte ke končetinám čelní parietální a okcipitální zóny hlavy.

3. Pak vytvořte periodický tlak, který se provádí na bázi dlaní, podložky a falangy prstů sevřené v pěst. Pohyb vyráběný současně z různých stran.

4. Poté přejděte na tření. Existuje několik typů: přímočarý, kruhový a spirální. Provedete tento pohyb pomocí prstů, cvičení postupně přitlačíte pokožku hlavy a lehce ji protáhnete, pohybujte ji v různých směrech.

5. Znovu vytvořte lehké tahy.

6. Pak proveďte hnětení. Chcete-li tak učinit, základna dlaně lehce zatlačte na pokožku hlavy a posuňte ji na stranu.

7. Další fáze masáže pokožky hlavy je poklepání. To se provádí s podložkami čtyř prstů obou rukou.
8. Poté přejděte zpět ke světlu.

Při masáži je třeba vzít v úvahu, že se libovolná metoda střídá s lehkými tahy.

Masáž může být provedena nezávisle, bez pomoci specialisty. Abyste zlepšili růst vlasů, posílili vlasový folikul a zabránili plešatosti, lehká masáž hlavy s masážní štětkou a rukama je dostatečná každý den. Prsty dlaně se rozšiřují a vstřikují do vlasů u základny. Pak jsou prsty spojeny, přitisknuté prameny mezi prsty a vytaženy v pravém úhlu.

Když se doporučuje plešatost denně důkladně protřete pokožku hlavy ručníkem s ručníkem, až do lehkého pálení, zarudnutí a bolesti.

Masáž hlavy u kadeřníka

Za posledních 60 dní nikdy neopustil

Statistiky

Technologie masáže hlavy

Nejnovější otázky a témata fóra.

Masáž zlepšuje krevní oběh, posiluje vlasové kořeny, změkčuje pokožku hlavy, usnadňuje lepší pronikání biologicky aktivních látek do lékařské emulze. Kromě toho masáž zlepšuje mazové žlázy a zabraňuje vzniku seboroických jevů.

Masáž se provádí pouze na čistých, vlhkých vlasech s povinným užíváním terapeutických a profylaktických léků.

V současné době všechny firmy vyrábějící profesionální parfémy vyrábějí řadu produktů pro péči o vlasy, stejně jako výrobky pro intenzivní ošetření. Chcete-li tyto léky používat, potřebujete speciální znalosti. Proto se seznámíme s nejjednodušší a dostupnější drogou "Londestral". Vyrábí je německá společnost "Londa" ve formě emulze a intenzivní.

Londextrální emulze je dodávána v litrovém balení a je určena k léčbě všech typů vlasů. Londextral Intensive je obvykle k dispozici ve 100g zkumavkách a je určen k léčbě specifického typu srsti.

Před aplikací emulze na vlasy musí být ředěna vodou v poměru 1: 1 (20 g emulze a 20 g teplé vody). Intenzivní před aplikací není ředěna, současně při jednom postupu od 30 do 50 g léku.

Londextral se aplikuje štětcem na částice, začínající od okcipitální zóny. Pokud jsou vlasy dlouhé, je vhodnější aplikovat lék na horizontální dělení a pokud je krátký, na vertikální straně. Pak se masíruje, udržuje se složení na vlasu po dobu 30 minut, po které se omyje teplou vodou bez šamponu.

Masáž se provádí stejným tempem s kruhovými, tlakovými a pojíždějícími pohyby.

Všechny pohyby jsou ve směru hodinových ručiček.

Indikace pro masáž: špatný výkon mazových žláz, hypotenze (nízký krevní tlak). Masáž je také prostředkem prevence vypadávání vlasů.

Kontraindikace: výskyt kožních onemocnění, závažná ztráta vlasů, hypertenze (vysoký krevní tlak), nervová onemocnění a poranění hlavy.

Průběh masáže se skládá z 15 - 20 zasedání, které se provádějí každý druhý den nebo dvakrát týdně.

Technologie masáže hlavy zahrnuje následující pohyby.

 1. Občasné hnětení v oblasti nadupravých oblouků (obr. 3, a). Osm světelných lisů se provádí ve směru od můstku nosu k dočasným prohloubeními palcem a ukazováčkem. Opakujte třikrát.
 2. Průběžné spirálové tření časové oblasti a za ní, které je ukončeno třením mastoidního procesu (obr. 3, b). Čtyři prsty fungují. Opakujte třikrát.
 3. Občasné zdvihání čelního svalu (obr. 3, c). Proveďte čtyři pohyby s dvěma prsty od obočí až po vlasovou čáru na čele, od nosu až ke středu obočí, od vnějšího rohu oka až po oblouk uší; dokončete hnětení oblasti pod laloky uší. Opakujte třikrát.
 4. Vertikální sklon čelních a temporálních svalů (obr. 3, d). Provádí se třemi prsty od obočí k vlasům na čele se střídavě dvěma rukama: od středu čela, nejprve doprava, pak po levé straně a zpět. Po třikrát provedl takový úder, čtvrtýkrát pokračuje od středu čela po dočasné dutiny, kde vytváří lehký tlak.
 5. Wave-like longitudinal stroke frontálního svalu (obr. 3, d). Proveďte třemi prsty - nejprve pravou rukou z pravé dočasné dutiny do levého chrámu a zpět a pak levou rukou z levého temporálního dutiny do pravého chrámu a zpět. Opakujte třikrát.
 6. Třením čelních a temporálních svalů (obr. 3, e). Proveďte současně dvě ruce od časových prohlubní ke středu čela podél linie vlasů s podélnými, příčnými a kruhovými pohyby. Opakujte třikrát.
 7. Povrchové odírání kořenů vlasové pokožky hlavy (obr. 3, g). Vyrobte osm radiálních oddílů od okraje růstu vlasů po nejvyšší bod hlavy. Pravá polovina hlavy se masíruje pravou rukou a levou - levou. Současně volná ruka podporuje hlavu. Proveďte jednou.
 8. Hluboké tření pokožky hlavy (obr. 3, h). Šikmo rozložené prsty obou rukou jsou umístěny nad ušními. Přesunutím prstů se skalp nejprve přesune na střední čáru a pak zpět, tj. provádět tření v opačných směrech. Stejné pohyby prstů obou rukou se vytvářejí z čela a spodní části hlavy až k zadní části hlavy. Opakujte třikrát.
 9. Kruhové hnětení occipitálního svalu (obr. 3 a). Vykonává se v bodech znázorněných na obrázku. Pohyb pokožky vyrobený ve směru a směru hodinových ručiček současně s palcem obou rukou. Opakujte třikrát.
 10. Povrchové kruhové hnětení pokožky hlavy (obr. 3, k). V souladu s zápěstím, metakarpus a terminální falangy čtyř prstů vytvářejí kruhové pohyby kůže v osmi radiálních dělících částech. Na pravé straně - na pravé straně, vlevo - vlevo. Volná ruka současně podporuje hlavu. Proveďte jednou.
 11. Mírné vibrace pokožky hlavy (obr. 3, L). Je to stejné jako v odstavci 10, pouze jednou rukou. Proveďte jednou.
 12. Zdvihání hlavy se široce rozloženými prsty obou rukou (obr. 3, m). Pohyb vzniklý z čela na zadní stranu hlavy přes korunu. Opakujte třikrát.

§ 20. Masáž pokožky hlavy

§ 20. Masáž pokožky hlavy

Po uplynutí požadované doby držení se ohřívací kryt odstraňuje a po dobu 5 - 10 minut se otírá prsty a masíruje se do pokožky hlavy. Masáž zjemňuje pokožku a zlepšuje krevní oběh, takže kůže absorbuje biologicky aktivní látky obsažené v emulzi rychleji. Pro masáž používejte také speciální elektrický přístroj.

Masáž rukou se provádí třemi způsoby - kruhovými, tlakovými a hladkými. Masáž s kruhovým pohybem se provádí čtyřmi prsty pravé a levé ruky. V tomto případě by měly být dlaně napůl ohnuté a prsty lehce od sebe. Je nutné začít masáž z obvodových oblastí pokožky hlavy a ujistěte se, že jste dokončili v oblasti koruny.

Chcete-li masáž provádět, jsou poloviny ohnuté dlaně na hlavě umístěny na původní pozici. V tomto případě jsou prsty rukou, které jsou masírovány, umístěny na okraji vlasů. Palce rukou slouží jako podpora při masáži.

Z počáteční polohy začíná kruhová pohyblivost prstů masírovat kůži. Nechyťte velké plochy kůže - jejich průměr by neměl být větší než 2-3 cm pro každý prst. Dlaně rukou se postupně pohybují na korunu. Tyto techniky několikrát ošetřují celý povrch pokožky hlavy. Při pohybu prstů z obvodových oblastí hlavy na střed (horní) je nutné postupně zvyšovat tlak prstů na pokožce.

Na začátku operace - na hranici růstu vlasů - by měl být minimální tlak na kůži a při masáži v oblasti koruny - maximálně.

Masáž hlavy s tlakovými pohyby se někdy nazývá změknutím. V tomto případě je počáteční poloha rukou stejná jako u masáže s kruhovými pohyby. Po každém stisknutí pohybu prstů je třeba přesunout do jiných bodů. Tato technika může být provedena sklápěním nebo rozmístěním prstů nebo přesunutím dlaní po každém stisknutí.

Masážní hladení má uklidňující účinek na návštěvníka, takže se někdy nazývá uklidňující. Tato masáž se provádí pomocí dlaní rukou.

Při masáži musí být všechny jeho techniky neustále střídány. Takže po masáži s kruhovým pohybem se masáž provádí hladením, pak masážní masáží, která je doprovázena i strokací masáží. Pro všechny typy masáží pokožky hlavy by měla být konečná léčba uklidňující masáž.

Po ukončení operace jsou vlasy důkladně opláchnuty teplou vodou bez mýdla.

Proč kadeřnice masírují během šamponování

Když půjdeš na nový styl stylista, budeš muset umýt vlasy. Ale přemýšleli jste někdy o tom, proč se kadeřníci v rámci svého oboru zaměřují na masáž hlavy? To je způsobeno určitými výhodami.

Výhody masáže

Všechny tyto masážní akce pomáhají cítit se lépe a také nabízejí určité výhody pro vlasy. Podle Carly Vincentové, kadeřnice a kadeřnictví v salonu krásy Suki v Kanadě, je masáž na hlavě povzbudivá. Stimulace zlepšuje průtok krve a krevní oběh, což zvyšuje růst vlasů. Kromě toho dobré čištění pomáhá vyčistit a obnovit prameny od špiček ke kořenům.

Růst vlasů není jediným důvodem, proč barbersi masírují pokožku hlavy. Zvažováno a výhody relaxace. "Stres je jednou z příčin ztenčování vlasů u mužů a žen, tak myslíte na masáž jako relaxační proceduru," říká David Adams, tricholog, kolorista a spoluvlastník FOURTNEENJAY v New Yorku. Masáž také zlepšuje lymfodrenáž, což pomáhá folikulům produkovat zdravé vlasy.

Masáž také zahrnuje mírnou exfoliaci mrtvých buněk, která zabraňuje jejich akumulaci a lupům.

Jak udělat masáž doma

Nemusíte chodit do kosmetického salonu, můžete se nechat hýčkat sami masáž hlavy. Je to všechno o tlaku a správných pohybech. Šampon rovnoměrně rozdělte rukama na horní a boční straně, blíže k čele a zadní části hlavy. Práce se šamponem s prsty. Aplikujte minimální tlak a pohybujte kruhovým pohybem, počínaje od vlasové čáry, přesuňte se zpět na stranu krku.

Umyjte šampon a opakujte kroky znovu. Vždy omyjte hlavu dvakrát. Při prvním praní odstraňujete mastnotu a nečistoty z povrchu vlasů a podruhé vyčistíte pokožku hlavy. U druhého praní by měl být šampon aktivně navlhčen, pěna by měla být více načechraná. Pokud se to nezměnilo, možná budete potřebovat třetí kolo.

Po umytí vlasů došlo ke změně kondicionéru. Před aplikací odstraňte z vlasů maximální množství vody. Prodlužte produkt ze středu vlasů na konce. Zatímco čekáte, můžete získat další masáž. "Začněte s horní částí vlasů, aplikujte minimální tlak, pohybujte kruhovým pohybem směrem k uším a od uší k horní a zadní části hlavy," vysvětluje Vincent. Opakujte pohyb dvakrát, umyjte si vlasy a osušte je ručníkem.

Co je důležité si pamatovat

Stimulace pokožky hlavy může vypadat jako neškodná praxe, ale někdy může zhoršit některé problémy. "Pokud máte zánět nebo akné na pokožce hlavy, masáž může zhoršit problémy," poznamenává Jason Emer, dermatolog Beverly Hills. Ujistěte se, že řeknete kadeřnici, jak vypadá váš vlas, aby našel správné postupy.

Pokud máte ekzém nebo psoriázu, použijte masážní techniku ​​se speciálním terapeutickým šamponem. Vtírání do pokožky hlavy umožní účinným látkám rychle dosáhnout cíle a práce.

Zvažte také typ srsti. Pokud jsou vaše vlasy mastné rychle, použijte masáž jednou týdně.

Masáž hlavy

Masáž hlavy v salonu Pafos

Hosté kadeřnického sálu studia Pafos mají možnost nejen dělat účes, ale také relaxovat při masáži hlavy. Za pouhých 15-30 minut můžete uvolnit stres nahromaděný během pracovního dne a zlepšit průtok krve do pokožky hlavy. V průběhu procedury používají naši mistři špičkové oleje amla. Složky, které tvoří tuto rostlinu, také nazývané indické egreš, intenzivně vyživují pokožku, posilují vlasy a stimulují růst nových. Kyselina askorbová a kyselina gallová mají tonizující účinek. Na masáž hlavy zjistíme cenu v našem ceníku.

Hlavní etapy postupu:

Zasedání by mělo trvat nejméně 10, ale ne více než 20 minut denně.

Další postupy, které lze provést současně:

Během procedury můžete sledovat film a vypít šálek kávy.

Materiály použité během práce:

 • LAVENDER MINT hydratační šampon,
 • LAVENDER MINT hydratační kondicionér.

Výrobky, které lze zakoupit ve studiu:

Pro Více Informací O Suché Vlasy