logo

Jak se provádí depilace vosku? Návod

O výhodách depilace, složení, účinnosti a způsobech, jak zvýšit interval mezi depilací, si přečtěte úvodní článek o voskování. Níže budeme diskutovat pouze o metodice postupu.

Nástroje potřebné pro depilaci vosku závisí na typu vosku a formátu uvolnění:

1. Předběžná příprava

Postup by měl být dostatečně dlouhý. Největší účinnost je u vlasů asi 5 mm, ale je mnohem bolestivější odstranit vlasy v rozmezí od 8 do 10 mm, takže je třeba je zkrátit pomocí trimru nebo nůžek.

Pokud máte tendenci k růstu vlasů - oloupejte kůži 2 dny před zahájením léčby, abyste snížili počet zvětšených chloupků.

Den před zahájením procedury se nemůžete koupat, opalovat, dělat peeling. Proveďte test alergie den před zahájením léčby.

2. Příprava kůže a vosku

Vosk zahřejte podle pokynů výrobce (tato teplota závisí na složení, proto se liší u různých vosků). Obvykle se používají speciální pece a voskové vosky, které umožňují určit teplotu topení, ale výrobci "domácích" teplých vosků také zapisují pokyny pro mikrovlnný / vodní lázeň.

Kůže by měla být suchá, čistá a nemazaná. Pokud jste anestezovali oblast (a pokud nevíte jak, pak je zde instrukce), pak je čas umyt anestetikum (vlhkým hadříkem). Poté potřísněte pokožku ubrouskem a dezinfikujte salicylovým alkoholem. (Existují profesionální produkty před depilací, jejichž úkolem je odstranit přebytečný tuk a dezinfikovat.)

Při depilaci s horkým voskem nebo při střihu s klasickým karamelem se kosmetický mastek někdy aplikuje na plochu pomocí houby, ubrousku nebo ruky. To se provádí s cílem snížit přilnavost vosku a karamelu k pokožce a chránit ji před poškozením. Při použití práškového mastence však nebudete moci znovu použít vosk z jednoho pásu.

Poté zkontrolujte teplotu vosku a způsobte trochu na zadní straně ruky. Pokud je vosk příliš horký, počkejte, až se mírně ochladí.

3. Postup řízení

Pokud je vosk připraven, postupujte takto:

 1. Aplikujte vosk s kazetou nebo stěrkou ve směru růstu vlasů v tenké vrstvě (teplý vosk: 1-2 mm, horký vosk: 1 mm). Množství pokrytí závisí na šířce a délce pásů, stejně jako na směru a hustotě růstu vlasů: někdy je vhodnější pracovat v malých porcích.
 2. Použijte speciální pás přes vrchol a vyhlaďte růst vlasů 3-4 krát. Používáte-li vosk nebo cukr na teplé filmy, nepotřebujete depilační proužky - můžete pracovat rukama. Navíc depilátorová kompozice není okamžitě narušena, ale zůstává na pokožce malá (podle pokynů 10-60 sekund).
 3. Po několika vteřinách (5 až 10 vteřin pro teplý vosk nebo 10 až 60 vteřin pro horký vosk) odtrhněte pás vosku ve směru růstu vlasů, přidržte a vytáhněte kůži na konci pásu, pro který vytahujete (jinak modřiny). Vezměte prosím na vědomí, že se musíte odtrhnout v nejocenějších úhlech k pokožce (méně než 20 ° C), tj. Rovnoběžně s povrchem kůže, aby nedošlo k odlupování vlasů a nepoškozování pokožky.


Vlasy jsou špatně odstraněny, pokud:

 • Kůže zůstává mastná.
 • Vosková vrstva je příliš tenká.
 • Špatný směr odstranění vosku.
 • Odstranění pomalého vosku.
 • Příliš krátké vlasy (lze je odstranit pomocí pinzety).

Podívejme se na video znovu. Dívka ukazuje postup depilace teplým voskem:

Technika vlastní depilace s teplým voskem (od 1:30):

V tomto klipu se depilace provádí s horkým voskem na podpaží:

Zde se na rty aplikuje horký vosk (poznamenat, že po přestávce kosmetička položí ruku - to odstraňuje nepohodlí):

4. Dokončení depilačního postupu

Po dokončení odstranění chloupků můžete provést enzymatickou proceduru pro odstranění chloupků nebo přinejmenším použít retardér růstu vlasů (například podle tohoto návodu). Tím se zvýší doba mezi depilací, ale je to volitelný krok.

Zbytky vosku by měly být odstraněny jakýmkoliv olejem (nebo se speciálními depilačními prostředky) - s účinkem inhibice růstu vlasů (tento efekt má mátový olej, fenikelový olej - to bude samostatný materiál).

5. Postarejte se o péči

Po zákroku dochází ke zčervenání ve formě červených teček. To platí zejména při použití horkého vosku. Obvykle červené body zmizí za 3-24 hodin.

Během prvních dvou dnů po postupu voskování / krájení je třeba se vyvarovat:

 • Sluneční paprsky;
 • Velmi horké lázně;
 • Pevné oblečení, které může třít oblast nárazu;
 • Kosmetika pro tělo a obličej, antiperspiranty a deodoranty.

Po dobu 3-4 dní se doporučuje používat speciální uklidňující lotiony. Zpravidla to není nutné na nohou, ale v oblasti podpaží a v oblasti bikin je vysoké riziko vzniku infekce, takže tyto oblasti mohou být léčeny chlorhexidinem 2krát denně, dokud nezmizí zarudnutí.

Několik dnů po zákroku můžete udělat první loupání proti rostoucímu vlasu. V budoucnu by se mělo provádět dvakrát týdně, dokud se chloupky nevracejí.

Další na téma:

Klíčová témata:

Při selektivním uvádění materiálů z webu nezapomeňte označit zdroj: bylo zjištěno, že lidé, kteří tak neučiní, se začínají přemisťovat se zvířecí kůží. Plné kopírování článků je zakázáno.

"Chlupatá otázka" nenahradí svého lékaře, proto se můj názor a moje zkušenosti podařilo s určitým skepticismem: vaše tělo je vaše genetická charakteristika a kombinace získaných nemocí.

Vosk na odstranění chloupků

Stále více žen a mužů, kteří se chtějí zbavit přebytečných vlasů, dospějí k rozhodnutí, že depilace vosků je jednou z nejvhodnějších možností. To je způsobeno četnými výhodami této metody oproti jiným:

 • dlouhodobý účinek;
 • schopnost odstranit mrtvou vrstvu pokožky vlasy;
 • přínosné složky pro kůži byly přidány do vosku (éterické oleje, rostlinné výtažky;
 • snadné najít za nízkou cenu;
 • Voskování lze provádět v salonu nebo doma;
 • v průběhu doby se chloupky stávají tenčí a méně znatelné kvůli pravidelnému poškození folikulů.

To je docela dost, aby se rozhodl pro voskování. Ale než půjdete do obchodu za účelem nákupu pracovního materiálu, je vhodné se seznámit s odrůdami vosku a teprve pak rozhodnout, který z nich je vhodný pro odstranění chloupků v jednom či druhém případě.

Odrůdy vosku

Typy vosků se zásadně odlišují od sebe navzájem několika způsoby:

 • provozní teplota;
 • jmenování;
 • o použití u typů pleti;
 • podle složení.

Všechny typy mají své klady a zápory, a to je také třeba vzít v úvahu, aby plánovaná událost přinesla očekávaný výsledek.

Rozdíly v provozní teplotě

Podle teploty, při které je třeba pracovat s jedním nebo druhým typem vosku, je rozdělení na horké, teplé a studené možnosti.

Studený vosk Uvedené ve formě voskových proužků nebo v trubkách nejsou speciální zařízení pro vytápění. Stačí, když si na několik vteřin třít pruhy nebo vložíte je na akumulátor, trubku můžete ohřívat v nádobě s teplou vodou na baterii. Poté přiložte výrobek na pokožku na růst vlasů a vytáhněte ji ostrým trhnutím v opačném směru.

Výhody studené voskování: rychlé, pohodlné v nepřítomnosti podmínek pro jiné typy depilace, levné, nevyžaduje mnoho zkušeností, není možné zranit (vypálit se atd.).

Nevýhody - to bolí, účinek je menší než z teplého nebo chladného (vlasy mohou zůstat).

Chladná depilace je vhodná pro odstranění vegetace na těle (ruce, nohy, zad) a na obličej (nad rty, pro opravu obočí, na bradě nebo na tvářích).

Teplé voskování. Pro teplé způsob, jak se zbavit vegetace doma je nejlepší koupit vosk v kazetách (kazety), ale můžete v bance. Jsou vhodně vyhřívány voskováním, mikrovlnami nebo párou. Hotový vosk na konzistenci by měl být podobný lepivému medu. Prostředky působící na špachtlí zóny nebo dřevěnou špachtlí (pokud byly zakoupeny vosk v bance), položený na vrcholu papíru nebo tkaniny pásu a vše dramaticky narušen.

Výhody: pokud se nepřehříváte, je nemožné spálit, méně bolestivé než studenou metodou, bezpečná univerzální volba.

Nevýhody: je třeba upravit, aby se správně zahřívalo (žádné další a ani nižší než požadovaná teplota), pokud není tavenina vosku. Přehřátí způsobuje popáleniny a nedostatečně zahřátý vosk neodstraňuje kvalitu vlasů.

Teplé voskování je vhodné pro všechny oblasti těla, včetně intímních (ale hluboké bikiny budou bolestnější) a tváře (brada, antény, korekce obočí).

Hot voskování. Není to nejlepší volba pro práci doma. Zde je třeba buď dobré zkušenosti, nebo z důvodu bezpečnosti, je lepší obrátit se na profesionálního kosmetologa o pomoc. Vosk pro horkou metodu se prodává na deskách, granulích, briketách nebo na discích, vyžaduje zahřátí na teplotu 55 ° C. K tomu je třeba použít voskovou taveninu (vhodnější variantu), vodní lázeň nebo mikrovlnnou troubu.

Vosk se nanáší na kůži špachtlí, která stárne na těle, dokud se neztuhne. Pásky pro oddělování se nevyžadují, protože v chlazeném stavu se vosk neroztahuje a nedrží, je dobře odstraněn bez pomocných prostředků.

Pros: nejvíce bezbolestný typ depilace vosku (pod vlivem teploty, póry se rozšiřují a chloupky jsou mnohem jednodušší), odstraňuje dokonce i tvrdé vlasy, ideální pro intimní oblast.

Nevýhody: nebezpečné používat doma (můžete spálit), nevhodné pro opravu obočí, odstranění antény a vegetace na bradě.

Poznámka: pro opravu obočí a zbavování se vegetace na pokožce obličeje jako celku lze pro ošetření této oblasti použít speciální horké pohledy (přes název, jejich pracovní teplota je nižší a v této oblasti je bezpečná).

Rozdíly podle účelu

Každá zóna těla má svou vlastní citlivost a v tomto ohledu musí vosk pro zpracování různých oblastí také zvolit ten správný:

 • univerzální volba nebo horký vosk pro práci na těle, tváři (speciální) av oblasti bikin;
 • pro ruce a nohy je hřejivý a hřejivý vosk na hrudníku a zádech vhodnější, ale pro tvrdé vlasy je lepší použít horké, ačkoli mnozí preferují chlad.
 • Pro obličej se používá kazeta nebo konzervovaný teplý vosk, ale mohou být také použity voskové proužky nebo horký vosk, který je speciálně určen pro práci na obličeji (pro odstranění vlasů kolem obočí, nad rty a na bradě);
 • pro bikiny je nejlepší vzít horký vosk, protože s teplým a studeným voskováním a bolest je mnohem silnější a s těžkými vlasy se nedokážou vypořádat.

Rozdíly v typu kůže

Každý typ pleti může svým vlastním způsobem reagovat na stres, který obdrží při odstraňování vegetace voskem. Pro snížení pravděpodobnosti podráždění, alergií a dalších nepříjemných následků se vytvářejí vosky pro suché, normální a citlivé typy. Každá značka zde nabízí své warranty s různými přísadami, které se starají o pokožku.

Rozdíly ve složení

Vosk může obsahovat dřevěnou pryskyřici, esenciální oleje (aromatické a základní), extrakty léčivých rostlin. Toto vše je nezbytné pro další výživu pokožky, péče o ni a zvlhčení po proceduře.

Oblíbené značky

Největší poptávka je pro ty značky, které poskytují maximální účinnost a minimální účinek. Důležité je také zde a pohodlí při jejich použití, různé typy pleti a další důležité body. Avšak i naipopulyarneyshie vosky, získaly souhlas zákazníků a jsou hodně žádané, mají své výhody a nevýhody, které je lepší vědět, než nákup je vyroben. Dále se představí jen několik značek své rozmanitosti a který vosk je nejlépe zakoupen - to rozhodují všichni v závislosti na jejich preferencích:

 1. Veet. Dobrý vosk, který lze použít doma. Současně s odstraněním péče o vlasy na pokožku díky éterickým olejům a bylinným doplňkům v kompozici. Účinky - až 4 týdny. Můžete koupit vosk v nádobě nebo v podobě voskových proužků. K dispozici jsou speciální možnosti pro různé typy pleti. Pohodlné také proto, že je dobře umyté obyčejnou teplou vodou. Minus - vyžaduje délku vlasů asi 5 mm.
 2. Depilflax. Je prezentován ve formě teplého vosku v nádobách nebo kazetách, stejně jako horké bikiny pro zpracování. Může se jednat o jakýkoli druh pokožky a vegetace s různou tvrdostí. Přilne velmi dobře k pokožce a pečlivě pokryté vlasy. Rychle se zahřívá a pomalu se nastavuje (je čas použít, a to i bez zkušeností). Použití teplé verze je pro obličej přípustné.
 3. Depileve. Vosk pro všechny typy pleti, úsporný při použití. Přilne dobře, spolehlivě obaluje vlasy, nevyžaduje použití s ​​tlustou vrstvou.
 4. Byly.Wax se zlata, takže pokožka vypadá skvěle, změkčující a zvlhčující. Existují možnosti pro práci na různých částech těla a na obličeji (kolem obočí, rtů, na bradě). Také se prodávají v reklamách a ve formě voskových proužků. Dobře zachycuje a táhne i krátké vlasy.
 5. Floresan. Obsahuje dřevěnou gumu, oleje a další přírodní ingredience. Můžete najít možnosti pro různé oblasti těla a pro obličej (kolem rtů a obočí, na bradě a na tvářích). Odstraňuje vlasy z jakékoliv tuhosti, vhodné pro použití v salonu a doma. Stačí nanést tenkou vrstvu. Vosky této značky jsou specifické pro hluboké bikiny.
 6. Kapous. Možná ten nejlepší kazetový vosk. Vhodný pro všechny části těla kromě bikiny. Kazety různých těles pro každý typ pleti každý. Nedráždivý, snadno ovladatelný, drahý. Minus - je aplikována příliš tenká vrstva, což vyžaduje opakované držení na jednom místě.

Vosk, můžete si vybrat libovolné, ale nejlepší nejsou bez běžných nevýhod:

 • bolest při odlupování kůže;
 • jednotlivé vlasy mohou zůstat;
 • je nutný růst vlasů až 4-5 mm;
 • podráždění nebo alergie;
 • znečištěné při odstraňování z kůže;
 • Horký vosk jako nejnebezpečnější volba není vhodný pro velmi citlivou pleť.

Jakýkoli zakoupený výrobek, včetně vosku, je stále určitým rizikem a spoléhá na kvalitu slíbenou výrobcem, která ne vždy splňuje očekávání. V takových případech nic nebrání přípravě vosku na depilaci doma.

Samo-voskové voskové recepty

Abyste nešetřili peníze a čas na nalezení a nákup správného produktu, můžete vyrobit vosk pro depilaci domu a využít ho k vaší radosti. Jakýkoli níže uvedený recept není tak obtížně implementovatelný a který z nich je lepší - to může být známo pouze srovnáním.

Recept 1. Bude to trvat 350 g medu (přírodní), šťávy z poloviny citronu a 100 ml destilované vody. Vaříme dohromady, dokud nezískáme mírnou konzistenci (není příliš intenzivní, ale konstantní). Pak přidejte tolik vody a vařte, dokud nezhustíte (musíte se snažit připravit sirupovitý sirup). Nechte vychladnout. Receptura je více podobná možnosti přípravy domácí pasty na depilaci cukru, ale může být také použita jako vosk.

Recept 2. 400 g karnaubského vosku + 170 g včelího vosku, taveniny dohromady, odstraňte z tepla. Po jedné minutě přidejte glycerin (7 mm) a několik kapek esenciálního oleje (jakýkoli). Používat při ochlazování na vhodnou teplotu.

Recept 3. 100 g včelího vosku + 50 g parafinového vosku + 200 g kalafuny, aby se roztavila ve vodní lázni, pak se odstraní a nechá se vytvrdit. Použijte jako horký vosk.

Ne skutečnost, že zpracování bude vyžadovat celou část připraveného vosku. Zbytky lze skladovat v chladničce a zahřívat před následujícími postupy.

Jak používat

Vosk, uvařený doma, by měl být používán i zakoupen. Ale předtím není nutné méně připravovat kůži pro postup:

 • vlasy rostou na 4-5 mm;
 • 2-3 dny, aby se oloupl;
 • očištění, vyčištění a vysušení pokožky před zahájením postupu;
 • naneste a brouste mastek.

Postupujte podle kroků samotného postupu:

 1. zahřejte vosk;
 2. použít ve směru růstu vlasů;
 3. pokryjte vrstvu pruhem a pečlivě je vyhlaďte (s horkým voskem to není nutné dělat);
 4. vytvrzením vosku vytáhněte ho ostrým, jistým trhnutím proti růstu.

Po depilaci uklidněte pokožku lotionem nebo jakýmkoli prostředkem pro potlačení růstu vlasů. Den po něm se nemůžete potit (jít do lázně, sauny, hrát sporty), používat parfémy, 2 dny by se neměly opalovat. Po 3 dnech znovu oloupejte, abyste zabránili vrůstání. Jednalo se o pravidla pro provádění depilace na oblastech nohou, paží, zádech nebo hrudníku, kde není možné okamžitě zachytit širokou oblast bez pomoci. Existují však místa, kde musíte pracovat trochu jinak.

Například hluboké bikiny nejsou pro každého a ne vždy zvládnou nezávisle kvůli nedostatečné dostupnosti této zóny. V tomto případě vám pomůže pouze profesionální kosmetička.

Podpaží by neměla být plně zpracována, ale s přihlédnutím k vícesměrnému růstu vlasů na tomto místě. Aplikace vosku by měla být malá a měla by být aplikována samostatně.

Obličejová oblast (například při úpravě obočí) také vyžaduje pozornost k depilaci, aby nedošlo k podráždění na nejvýznamnějším místě:

 • Zvláštní horký vosk pro depilaci obličeje by měl být aplikován na malé kousky špachtlí nebo špachtlí (pokud je agens granulován, stačí vzít jen pár granulí);
 • po zahřátí aplikujte teplý vosk v malých oblastech na požadovanou zónu růstu vlasů (například pokud jsou opraveny obočí - aplikace jde do chrámů a rozbíjí se v opačném směru atd.);
 • studený vosk pro odstranění chloupků (úzké proužky) se ohřeje v dlaních a aplikuje se na oblast nad rty, bradu nebo kolem obočí.

Pokud jsou jednotlivé vlasy - lze je snadno odstranit pomocí pinzety.

Je výhodnější provádět jakoukoliv depilaci před spaním, kdy není třeba jít někam a ukázat lidem oči, protože po zákroku je možné dočasné zčervenání kůže. To je normální, nepotřebuje žádnou akci (s výjimkou obvyklé péče po depilaci) a předává se ráno.

Bez ohledu na to, jaký typ depilace je zvolen a jakýmikoliv prostředkem, který se provádí (v obchodě nebo v domácnosti), je pro dosažení požadovaného účinku důležitá nejen správná volba vosku, ale také zavedení pravidel pro práci s ním.

Který vosk na depilaci je lepší koupit?

Navzdory rostoucímu výskytu moderních metod odstraňování chloupků, postup na depilaci stále zůstává nejoblíbenější metodou odstraňování nežádoucích vlasů. To je vysvětleno jednoduše:

 • Voskování je k dispozici jak pro domácí použití, tak pro odstranění chloupků profesionálním kosmetikem;
 • má relativně vysokou účinnost (výsledek trvá po dobu 3-4 týdnů);
 • docela univerzální (může být použita na všech částech těla a tváře bez omezení);
 • Důležitým faktorem - voskovou depilací je nejlepší poměr z hlediska ceny a kvality.

Typy vosku pro depilaci

Účinnost depilace vosku závisí do značné míry na typu vosku, který je vyroben. Existují prostředky nouzové depilace doma, vhodné pro vlastní potřebu v malých oblastech a vážnější "vosky pro profesionální práci, schopné vyřešit problém s růstem vlasů téměř v jakékoli oblasti.

Stejně jako ostatní "amatérské" prostředky, vosky pro domácí depilaci jsou stejně snadné a co nejbezpečnější, ale nejsou příliš účinné. Salonní kompozice se naopak rychle a účinně vyrovnají s jakoukoliv vegetací, ale jsou obtížně použitelné a vyžadují určitou schopnost pracovat. Zvažte typy voskových kompozic pro depilaci podrobněji.

Existují 3 typy kosmetických vosků:

 1. studený (tavitelný),
 2. teplý (střední teplota),
 3. horké (pevné nebo žáruvzdorné).

Studený nebo kapalný vosk pro depilaci

Studený vosk snadno prochází do polotuhého stavu. K tomu potřebuje jen malou teplou vodu nebo teplotu lidského těla. Kompozice pro depilaci za studena sestává z borovicové gumy a chemické sloučeniny, která má fermentační vlastnosti (jednoduše řečeno, lepivá látka).

Tato směs se nanese v tenké vrstvě na papírové pásky různých velikostí, které jsou určeny pro nezávislé použití. Připravené proužky pro depilaci doma jsou rozděleny do oblastí nárazu (pro obličej, pro nohy, pro citlivé oblasti). Specifické složení a velikost papírové základny pod vrstvou lepidla závisí na konkrétní oblasti, pro kterou je výrobek určen.

Tyto proužky lze prodávat samostatně i v kombinaci s dalšími nástroji, které usnadňují proces depilace. Například ubrousky pro odstranění zbytků vosku, uklidňujícího krému, exfoliantu a dalších variant sady.

Nepochybnou výhodou odstranění chladu je jeho dostupnost a snadnost postupu. Pás se zahřeje v ruce, pak se rozdělí na dvě poloviny, z nichž každá má svou vlastní lepivou vrstvu, nanáší na kůži a po několika vyhlazováních ve směru růstu vlasů se rozpadá v opačném směru. Tato metoda je ideální pro tenké, řídké vlasy, ne příliš dlouhé, ale ne nejkratší, v malé kůži. Rozsah voskových proužků, tradičně:

 • "Mustache" nad horní rty a tvář jako celek (což znamená ženskou tvář);
 • prsty a prsty;
 • méně často - ruce a nohy s spíše špatnou srstí;
 • podpaží a bikin - možná, ale bez záruky účinku, s vysokým stupněm bolesti a vedlejšími účinky.

Pro voskování velkých ploch studeného vosku není příliš výhodné. Samotné proužky jsou obvykle malé v délce a šířce a zpracovávání jedné oblasti trvá dlouhou dobu. Rychlé přilepení na tenkou voskovou vrstvu odstraněných vlasů, epidermální váhy, mazu způsobuje, že pruhy se stanou nepoužitelnými a ve skutečnosti je činí jednorázovými.

To znamená, že po jednom, maximálně dvou přílohách, pás již ztrácí všechny své depilační vlastnosti. Kromě toho je studený vosk příliš měkký, aby držel silné a husté vlasy, a proto je jeho použití omezené.

Studený vosk by neměl být používán, pokud potřebujete odstranění chloupků:

 • velmi krátké vlasy (až 2 mm) nebo dlouhé (více než 5 - 6 mm), protože v prvním případě voskové proužky nemohou "zachytit" vlasy a ve druhé - vosk je okamžitě ucpán a páska musí být vyměněna;
 • husté vlasy a velké plochy ze stejného důvodu jako dlouhé vlasy;
 • tvrdé vlasy s hlubokým kořenem - takový měkký vosk na vlasy není schopen držet, vytáhl jen jediné vlasy, zbytek opustil;
 • jako při odstraňování chloupků z vlasů se provádí bez předchozího páření pokožky, což zvyšuje invazivitu a bolesti v postupu.

Ve všech výše uvedených případech je optimální použití jiných druhů vosku, jmenovitě teplého a horkého. Jejich účinnost a rozsah použití je mnohem širší než u měkkých formulací.

Teplý (měkký) vosk

Teplý vosk je vhodný pro odstranění chloupků v oblastech, jako je břicho, paže a nohy. Sloučeniny se střední teplotou tavitelnosti (asi 35-40 stupňů Celsia) jsou vyráběny na bázi dřevěných pryskyřic, včelího vosku a různých přísad, které nesou pomocné a pečující funkce.

Forma uvolňování teplých vosků je nejčastěji ve formě kazet s vyměnitelnou válečkovou tryskou. Jedná se o jeden z nejpohodlnějších způsobů použití. Zásobník poskytuje pohodlí při použití vosku: může být ohříván v kontejneru s horkou vodou nebo ve speciálním ohřívači. Válečková tryska pomáhá rychle a rovnoměrně nanášet vosk na pokožku s dodržováním hygienických požadavků a umožňuje nečistění všeho kolem lepivou hmotou.

Zatímco vosk je ohříván na požadovanou teplotu, můžete se připravit na postup: odmaštění místa ošetření (mytí, sucho, otřete antiseptikem), posypeme pokožkou mastencem v prášku (takže vosk se nelepí na kůži, ale pouze na chlupy).

Teplá vosk se nanáší na kůži, pak se na horní vrstvu aplikuje pás, ať už je to textilní nebo papír, a vyhlazuje ji rovnoběžně s vlasovou čárou. Odtrhněte pás s ostrým pohybem, jednou rukou, zatímco druhá v tomto okamžiku táhne kůži. Speciální proužky pro depilaci teplým voskem se dodávají v sadě s kazetami nebo jsou prodávány samostatně.

Po odstranění chloupků by měly být zbytky vosku odstraněny ubrouskem napuštěným ve speciální směsi nebo oleji (kosmetická, dětská, rostlinná). Po depilaci lze na pokožku aplikovat uklidňující krém, je lepší, pokud má účinek, který zpomaluje růst nových vlasů.

Metoda teplé depilace vosku je stejně používána kosmetology a doma. Pro profesionální depilaci salonu se profesionální teplý vosk prodává také ve velkých ekonomických bankách.

Postup odstraňování vlasů teplým voskem není obtížné a jeho nebezpečí je minimální, protože neexistuje riziko spálení. Pokud jde o bolest a trauma na kůži - vyskytují se ve většině případů, stejně jako v situaci s chladnou metodou.

Teplý vosk se dobře vyrovná s růstem vlasů, který má různé vlastnosti, včetně tvrdých a hustých vlasů, av tomto ohledu je docela všestranný. Jedinou výjimkou je epilace intimních oblastí a dalších oblastí se zvýšenou citlivostí.

Pokud potřebujete odstranit vlasy v oblasti bikin nebo podpaží, je lepší upřednostňovat další druhy vosku - horké.

Horký (tvrdý) vosk pro depilaci

Kompozice pro depilaci horkým způsobem se vyrábí na bázi včelího vosku, parafinů a pryskyřic. Jako dodatečné "bonusy" obsahuje voskový přípravek prostředky pro péči: vitamíny, rostlinné výtažky, oleje a tak dále. V tuhém stavu je vosk ve formě příček, tyčí, granulí, tablet a jiných forem.

Takový vosk se může roztavit pouze ve speciálním zařízení - voskovém mlýně, které ohřeje kompozici na vysokou teplotu (50 - 70 stupňů), v důsledku čehož se vosk stává tekutým a vhodným pro aplikaci do epilační zóny.

Hlavní výhodou horkého vosku je jeho schopnost připravit kůži pro agresivní odstranění chloupků. Vysoká teplota kompozice ohřívá kůži dobře, páří ji, otevírá póry, usnadňuje vytahování vlasů, snižuje bolest a snižuje tkáňové trauma.

To je důvod, proč horké voskování je nepostradatelné pro intimní depilaci a odstranění chloupků v podpaží. Hlavním rizikem při horké depilaci je pravděpodobnost popálenin, protože v této oblasti můžete svěřit jen takovou jemnou záležitost. Pevné vosky jsou určeny výhradně k depilaci v kosmetických salonech a nedoporučují se k jejich samostatnému použití.

Příprava na depilaci horkým voskem je podobná případu s teplým voskem. Postup je sám o sobě poněkud odlišný. Poté, co vosk dosáhne optimální teploty a konzistence, použije master na ošetřenou oblast horkou kompozici speciální jednorázovou špachtlí.

To by mělo být provedeno co nejrychleji, dokud vosk nezmrazil. Po nanesení na kůži, jak se ochlazuje, kompozice "přilne" k povrchu kůže, má podobu, která opakuje všechny ohyby a deprese depilační zóny a zachycuje všechny chloupky "od malých po velké".

Současně jsou vlasy pevně drženy v zmrzlém vosku a odstraněny s ním jedním trhnutím. Odtrhávání voskové vrstvy nastává rukama bez použití pásů, jestliže se kompozice týká změkčovadla. Některé žáruvzdorné vosky jsou odstraněny papírem nebo tenkými textilními páskami.

Po ukončení procedury je nutné vyčistit kůži z vosku a je žádoucí aplikovat uklidňující krém. Téměř všechny vosky jsou rozpustné v tucích, to znamená, že jsou vypláchnuty olejem, ale výrobci také nabízejí přípravky, které lze vypláchnout vodou. Účinnost takových vosků je mnohem nižší, protože rozpustnost ve vodě snižuje depilační vlastnosti vosků.

Nepochybná výhoda voskování voskem může být přičítána jeho příznivým účinkům na kůži: postup má účinek rovnocenný s parafinovou terapií. Na druhou stranu, stejný účinek může sloužit jako omezení použití této metody pro osoby, které jsou kontraindikovány na tělesné tkáně, je z důvodů zdraví kontraindikováno. Zvláště se nepředpokládá přehřátí křečových žil a tromboflebitidy, onkologie a řady dalších onemocnění.

Filmový vosk

Další typ vosku pro depilaci, který se objevil na trhu poměrně nedávno - filmový vosk. Na základě jeho teploty tání (38 - 39 stupňů) je taková kompozice přičlena k teplému, ale ve svých vlastnostech je podobná pevným voskům. Takže filmový vosk kombinuje pozitivní vlastnosti teplých a horkých vosků.

Filmový vosk se liší ve zvýšené plasticitě v důsledku výskytu struktury polymerů z pryže a vinylů. Postup a rozsah této směsi je podobný depilaci s horkým voskem. Filmový vosk se zahřívá v taviči a poté se nanáší na ošetřovanou oblast. Chlazení vosku je pomalejší než při horké metodě, díky níž je kůže delší dobu vystavena tepelné "lázni" a lepšímu páření.

Depilace s filmovým voskem je pro pacienta nejbezpečnější: možnost vyhoření je eliminována, směs se aplikuje na pohodlnou tělesnou teplotu, maximalizuje se póry pokožky a zajišťuje téměř bezbolestnou extrakci vlasů. Filmový vosk je ekonomičtější než horký, protože pomalé chlazení a plasticita umožňují jeho aplikaci do tenčí vrstvy. Spotřeba takové kompozice je v průměru o 30% nižší.

Jak si vybrat vosk pro depilaci, který je lepší koupit?

Co bych měl hledat při výběru vosku pro depilaci? Samozřejmě, na kompozici. Nezapomeňte, že mnoho složek průmyslových vosků může vyvolat alergické reakce. To je především včelí produkty (přírodní včelí vosk, med), éterické oleje, výtažky z rostlin. Dodatečné "efekty", které dodávají nejrůznější kosmetické přísady, si vybírají podle potřeb Vaší pokožky (zvlhčování, výživa, opevnění, omlazení).

Druhá je teplota tání. Neměli byste si koupit pevný vosk pro domácí použití, pokud nemáte dovednosti s ním pracovat a není tam žádné tavení vosku. Profesionální vosky jsou nejlépe ponechány na kosmetikách, stejně jako provádění procedur v "speciálních" oblastech. Pokud to uděláte sami, můžete se ublížit spálením nebo získáním vedlejších účinků v důsledku porušení technologií horké voskování.

Pro "každodenní" depilaci získávejte studený nebo teplý vosk. Přečtěte si pokyny: pro kterou zónu je tato kompozice určena a v jaké oblasti výrobce nedoporučuje její použití. Při nákupu teplého vosku dáváte přednost vosku v kazetách spíše než v bankách a nezapomeňte si koupit sadu stripů pro depilaci.

Dávejte pozor na to, jak je vosk vymýt. Pro vodorozpustné formulace dostatečně teplé vody a pro rozpustné v tucích se doporučuje zakoupit sprej nebo ubrousky pro odstranění zbytků vosku z pokožky. Bude to pro vás jednodušší, protože "vyděšení" olejem při pokusu o vyčištění vosku (zejména na velkých plochách těla) není nejvíce příjemná věc.

Získejte post-depilační krém nebo pleťové mléko, které obsahuje přísady, které zpomalují růst vlasů - to vám umožní udělat si voskování trochu méně. Budete také potřebovat peeling, abyste zabránili vrůstání vlasů.

Bez ohledu na to, jaký typ vosku si vyberete pro voskování, existuje řada "nevýhody", které jsou charakteristické pro všechny formulace vosku. Toto je:

 • bolestivost postupu - pro osoby s nízkým prahem bolesti je obtížné ji přenést, proto se doporučuje provádět depilaci pouze horlivě a nejlépe pomocí spreje s lidokainem a dalšími opatřeními ke snížení citlivosti, které kosmetička poradí;
 • podráždění a zarudnutí po depilaci - téměř vždy vzniká, jelikož kožní poranění při mechanickém odstraňování vlasů kořenem je nevyhnutelné;
 • podráždění v místě depilace - pokud se dostanou do ran zanechaných na místě vytažených vlasů, zbytky kosmetických prostředků, špína, oni jsou infikováni, v důsledku toho se může objevit malá vyrážka s bodavými puchulárními záněty. Pokud tento stav během několika dní nezůstane a pokračuje, musíte kontaktovat dermatologa;
 • modřiny a modřiny se vytvářejí v místě zranění pokožky v době vytahování vlasů, zvláště pokud jsou vlasy tvrdé a mají hluboký kořen;
 • zvětšení vlasů a pseudo-folikulitida je hlavní nevýhodou voskování a jedním z nejnepříjemnějších důsledků depilace, což je důsledek techniky odstraňování chloupků proti jejich růstu;
 • s širokým seznamem kontraindikací ukládá omezení klientům s určitými nemocemi, zejména horkým voskem.

Pokud nemáte v úmyslu vybrat si vosk pro depilaci, měli byste před zahájením procedury informovat svého kosmetologa o stavu Vašeho zdraví. Také velitel depilace by si měl být vědom alergických reakcí, které jsou vám známy, aby se zjistil optimální voskový přípravek s výjimkou potenciálně nebezpečných složek.

Video

Podívejte se na video: Který vosk je nejlepší pro depilaci

Podívejte se na video: Teplý vosk pro depilaci. Srovnání

Sledování videa: Startovací sada pro voskování

Materiály a zařízení pro depilaci

Voskování (voskové odstranění vlasů) je univerzální metodou řešení nežádoucí vegetace. Někteří dávají přednost provádění procedur v salonech, jiní - přinášejí krásu doma. Ve druhém případě musíte koupit vše pro depilaci. Co je obsaženo v sadě produktů pro postup vosku? Depilační přípravky jsou:

 • vosku Prostředky se liší při manipulaci za studena, za tepla nebo za tepla;
 • vosková tavenina;
 • doplňky (špachtle pro depilaci dřevěné, ubrousky, proužky);
 • produkty pro odstraňování zbytků vosku;
 • blokátory růstu vlasů.

Jak si vybrat správný produkt a vybavení pro depilaci doma, řekneme podrobně.

Charakteristika materiálů

V přípravcích na voskování je důležité složení výrobků pro odstraňování chloupků. Vybírá se v závislosti na:

 • metody. Při horkém postupu v konzervách je nutný kazetový vosk. Nástroj je univerzální pro různé části těla, ekonomicky spotřebovaný, zajišťuje dlouhodobý účinek. Pro teplý způsob je vhodným produktem pro potírání nežádoucí vegetace v granulích. Díky gumě zůstává složení plastové po dlouhou dobu, takže je pro začátečníky snadné pracovat. Pro zpracování za studena zakoupíte hotové proužky s voskem, při přípravě na tento postup nebudete potřebovat zařízení k ohřevu produktu;
 • zóny. Bikiny, podpaží, tvář - horký a teplý způsob. K dispozici jsou konzervy, kazety, granulovaný vosk a depilační stroj (voskový vosk). Nohy, paže, zpětná studená metoda. Zařízení pro depilaci není potřeba, použijte hotové proužky.

Pro aplikaci vosku použijte dodatečné vybavení pro depilaci:

 • dřevěné nebo plastové špachtle. V nich nejsou žádné zásadní rozdíly. Někteří mistři dávají přednost jen dřevěným špachtám pro depilaci. Jiní používají plast, tento typ je hygienický. Jak vybrat špachtle: dřevěné nebo plastové, rozhodnete se o pokusu a omylu. Hlavní věcí je trvanlivost a pohodlí. Špachtle pro depilaci je lepší koupit v obchodě se specializací, a ne v kosmetických odděleních supermarketu;
 • film Dodává se s kazetou. Válečky pro voskování vosku vždy položte tenkou vrstvu vosku. Vhodné zařízení pro zpracování velkých ploch (zad, nohy, ramena). V ideálním případě, pokud zařízení pro depilaci a válec bude stejná společnost.

K odstranění produktu z kůže, olejů nebo speciálních výrobků jsou nezbytné depilační ubrousky impregnované látkami. Bylinné extrakty zvlhčují dermis a zabraňují zánětu. Blokátory růstu jsou oblíbené produkty pro depilaci. Zpomalují rozdělení buněk ve folikulích.

Typy zařízení

Hlavním zařízením pro depilaci je vosková pryskyřice. Ohřívá agenta na určitou teplotu.

Existuje mnoho typů nástrojů. Vše závisí na typu vosku, který pracuje. Zařízení pro depilaci se děje:

 • kazeta. Přístroj pro zasedání připravuje teplý vosk. Aplikuje se rovnoměrně se speciálním zabudovaným válečkem. Tyčinky (tkanina nebo papír) a s nimi odstraňují nežádoucí vegetaci. Takové jednotky - nejlepší řešení pro manipulaci doma. Kompaktní, ekonomické, ohřejte materiál na jedno zasedání;
 • konzervy. Možnost pro kosmetické salony, když potřebujete okamžitě zahřát velké množství prostředků na proceduru. Přístroj připravuje hromadu v bankách pro horkou metodu. Nástroj je aplikován s špachtlími na zádech, nohách, podpažích, bikinách. Po ochlazení je odstraněn spolu s nežádoucí vegetací. Zařízení je velké a nevhodné pro domácí použití, začínající řemeslníci;

Pokud se právě začínáte provádět voskování, pak by měly být okamžitě zakoupeny všechny materiály. Při velkoobchodních nebo velkých nákupních kosmetických obchodech nebo místech dělají velké slevy. A to stojí za to využít.

Vzdělávání

Univerzita: Kyjevská národní univerzita obchodu a ekonomiky.
Rok vydání: 2016.

Pracovní zkušenosti

Manažer salónu krásy srpen 2016 - září 2018 (2 roky 2 měsíce)

Salon-boutique Valery Krása / Fitness / Sport

Senior Administrator prosinec 2014 - srpen 2016 (2 roky 1 měsíc)

Beauty salon Salon-de-provence Krása / Fitness / Sport

Recepty vytvářející vosk pro depilaci doma

Postupy odstraňování vlasů prováděné v profesionálních salonech nejsou pro každého dostupné a jednoduché holicí strojky mohou poskytovat pouze krátkodobé výsledky a není vždy vhodné ho používat. Abyste se dlouho zbavili zbytečných chloupků na těle, můžete použít ne příliš drahé, ale efektivní metody. Například vosk je jedním z účinných řešení pro odstranění zbytečné vegetace na těle.

Stojí za to vědět, jak používat vosk pro depilaci. Zvládnutí této metody nevyžaduje speciální trénink a pokožka po ukončení procedury bude po dlouhou dobu hladká.

Vše potřebné k depilaci voskování

Depilace bude vyžadovat následující spotřební materiál a speciální zařízení:

 1. Depilační pásky (mohou být použity v rolích nebo na plátky).
 2. Speciální ohřívač, do něhož jsou vloženy kazety.
 3. Vosk v kazetách nebo plechovkách.
 4. Krém nebo máslo.
 5. Pro konzervovaný vosk je vyžadována stěrka.

Stojí za to požádat odborníky, kteří si nejlépe vybírají vosk pro depilaci. Záleží na přesných částech těla, které chcete zpracovat, a na typu odstranění chloupků. Postup je možné provádět pomocí teplého, horkého, studeného nebo filmového vosku.

V současné době existuje několik druhů materiálu: některé jsou používány k odstranění chloupků na obličeji, jiné jsou považovány za účinnější pro odstranění vegetace v oblasti bikin, jiné se používají k odstranění vlasů z nohou a podpaží. Vosk lze zakoupit v kazetách nebo plechovkách. Nedávno se výrobci začali granulovat voskem, protože v této formě je materiál schopen tavit mnohem rychleji.

Pokud nemáte zkušenosti s vlastní depilací doma a máte zájem o jaký typ vosku je vhodný pro tento postup, můžete použít doporučení odborníků. Během prvních zasedání můžete použít levné materiály, protože kvůli nedostatku dovedností jsou ekonomicky vynakládány, takže nemá smysl vynakládat peníze na drahé výrobky od populárních výrobců.

Depilační sada

Chcete-li uspořádat tuto událost doma s použitím vosku, není nutné samostatně zakoupit veškeré potřebné nástroje a materiály, aby se ušetřilo, je nejlepší koupit hotovou sadu. Tyto soupravy obsahují vše, co potřebujete: oteplovací přístroj, kterým je depilační vosk nebo připravené proužky pro depilaci doma. V některých souborech najdete další nástroje a nástroje, jako je například sada prostředků pro péči nebo špachtle s ukazatelem teploty.

Nejpopulárnější a nejoblíbenější sady jsou sady následujících výrobců:

Soupravy zahrnují: pásy pro odstranění chladu, vosk v kelímku nebo kazetách, papírové nebo textilní proužky nebo válečkový aplikátor pro pohodlné použití. Je třeba vybrat sady, které vycházejí z osobních preferencí. Je třeba mít na paměti, že soupravy mohou být univerzální nebo určeny pro určitou oblast těla.

Voskové recepty

Chcete-li voskovat vosk doma a současně se snažit co nejvíce ušetřit, může se přísada vařit sami, a namísto koupeného ohřívače se můžete zahřát vodní lázní nebo mikrovlnnou troubu. K tomu je třeba pochopit složitost přípravy směsi, její ohřev bez použití speciálního zařízení, stejně jako při výrobě voskových proužků.

Chcete-li vyrobit vosk pro depilaci doma, budete potřebovat následující složky:

 • 7 ml glycerolu;
 • 130 g včelího vosku;
 • 360 g karnaubského vosku.

Pro zahřátí ingrediencí se doporučuje používat vodní lázeň - bude mnohem snadnější zahřát všechny ingredience a řídit proces roztavení:

 1. Po vytvoření homogenní hmoty by měla být směs mírně ochlazena a pak do ní přidána glycerin.
 2. Chcete-li, aby směs příjemnou vůní, můžete přidat několik kapek nějakého esenciálního oleje.
 3. Pokud je směs chladná, může být použita k odstranění vlasů.

Mezi postupy je konečná hmotnost uložena v chladničce.

Můžete také použít jiný recept na přípravu směsi pro depilaci. To bude vyžadovat následující složky:

 1. Smíchejte ½ citronové šťávy a 340 g přírodního medu, přidejte do směsi 100 ml vody.
 2. Směs ochlaďte na nízké teplotě a postupně mícháme.
 3. Když je med zcela roztaven, přidejte dalších 100 ml vody.
 4. Výsledná směs se udržuje na nízké teplotě, dokud nedosáhne konzistence hustého sirupu.

Postavenou strukturu je možné aplikovat ihned po jejím ochlazení, prostředky jsou uloženy v chladničce.

Před každým použitím musí být směs ohřívána ve vodní lázni, ale pro tento účel můžete použít i mikrovlnnou troubu. Na vodní lázni se kompozice zahřívá na požadovanou teplotu asi 10 minut a zahřívání v mikrovlnné troubě trvá 45 sekund. Pro výrobu voskových proužků se často používá odolná bavlněná tkanina nebo silný nepromokavý papír. Materiál se rozřezává na pásy vhodné šířky a délky.

Depilace doma

Depilace pomocí vosku doma není komplikovaný kosmetický postup, ale poprvé, kvůli nedostatku zkušeností, to může trvat dlouho. Obvyklá technika bude vypadat takto:

 1. Vosková kompozice se rozšiřuje na ošetřenou oblast kůže pro růst vlasů.
 2. Na vosk se aplikuje odolný papír nebo textilní pás.
 3. Pás je pevně přitisknut na kůži, po kterém je ostrým pohybem odtržen. Současně se pás protahuje proti růstu vlasů, musí být vytažen silou podél povrchu kůže.

Pokud se pro depilaci použije voskový epilátor a kazetový vosk, měl by být aplikován na ošetřené plochy přímo z přístroje a při použití konzervovaného vosku pro aplikaci bude vyžadována stěrka. V závislosti na zamýšlené oblasti depilace existuje několik doporučení pro použití některých typů voskových směsí:

 1. Depilace podpaží doma je méně bolestivá, pokud se provádí s horkým voskem, který se nanáší na kůži špachtlí.
 2. Pro depilaci rukou a nohou se doporučuje horký nebo teplý vosk.
 3. Depilace hlubokých bikin doma, která se provádí s použitím teplého vosku, je velmi bolestivá, takže se nedoporučuje, aby byl horký s voskem.
 4. Nedoporučuje se používat kompozici vyhřívané na vysokou teplotu pro odstranění chloupků na obličeji, nejlépe to udělat s hotovými proužky pro depilaci za studena.

Hot composition

Depilační voskování doma je nebezpečný postup, pokud používáte horkou směs pro toto. Jakákoli nejmenší nedbalost může způsobit popáleniny. Tento typ depilace je nejméně bezbolestný, nevyžaduje použití proužků a nezanechává na pokožce intenzivní podráždění. Postup je následující:

 1. Vosk se zahřeje na teplotu + 45 ° C, ale nejvýše + 48 ° C, po kterém se kompozice aplikuje na pokožku pro růst vlasů.
 2. Když se hmota na pokožce vytvrdí a stane se podobná tvrdé hlíně, odtrhne se ostrým pohybem, popadne ji prsty a vytáhne ji silou proti růstu vlasů.

Teplá směs

Použití teplého kapalného vosku je nejbezpečnější způsob depilace doma. Tento postup eliminuje možnost vzniku popálenin na těle. Ale pokud ji porovnáte s horkou depilací, postup je považován za bolestivější. Horký vosk je schopen rozšířit póry na tělo a současně usnadnit odstranění chloupků a při použití teplého materiálu se takový pozitivní účinek nedodržuje. Pokud je vaše kůže charakterizována vysokou citlivostí nebo nízkým prahem bolesti, doporučuje se užívat anestetikum 1 hodinu před zahájením léčby.

Depilaci pokožky pomocí teplého složení následovně:

 1. Vosk by měl být vyhříván a aplikován na požadovanou oblast těla, rozmazání pokožky během růstu vlasů.
 2. S pomocí pásů pro depilaci musí být složení dobře přitlačené k tělu a necháno vychladnout.
 3. Poté je pás z těla odstraněn ostrým pohybem proti růstu chloupků.

Studený vosk

Tato metoda depilace zahrnuje použití hotových voskových proužků. Akce je mnohem jednodušší a rychlejší než ostatní, ale z hlediska její účinnosti. Studená kompozice umožňuje zbavit se měkkých vlasů na obličeji, například v blízkosti obočí nebo nad rty, u jiných oblastí je jeho použití prakticky k ničemu. Chcete-li odstranit tvrdší vlasy v oblasti podpaží nebo na nohou, je studená depilace zbytečná.

Pás je držen v dlaních po dobu asi 30 sekund, takže se vosk zahřeje, po kterém je aplikován na požadovanou oblast kůže a pevně přitlačen. Po 20 sekundách se pruh náhle rozpadne. Podrobnější použití voskových proužků naleznete v návodu k němu.

Funkce depilace

Stejně jako u jiných kosmetických procedur, depilace se v některých vlastnostech liší, a když se provádí, je třeba vědět o některých tricích a jemnostech. Pokud jste nikdy neučinili proceduru depilace sami, pak před tím, než se provede, musíte vědět o možných vedlejších účincích, o potřebné délce vlasů a zamýšleném výsledku.

Dráždění po postupu

Ihned po události na pokožce se objeví začervenání, které je důsledkem mechanického působení na pokožku. Aby se zabránilo silnému podráždění, doporučuje se po proceduře aplikovat zklidňující krém nebo lotion s chladícím účinkem, aby se eliminovalo zčervenání na pokožce. Po dobu 6 hodin po depilaci nemůžete pokožku namočit a během dne je zakázáno užívat horkou lázeň a opalovat se pod sluncem. Také nedoporučujeme nosit příliš těsné oblečení.

Doba trvání účinku

Výsledek postupu může být udržován od 2 do 4 týdnů. Doba trvání závisí na zvláštnostech vlasů: tempo růstu a tloušťka vlasu. Chcete-li zlepšit výsledek depilace, pomůže vám speciální gely a krémy, které zpomalují růst vlasů. Pravidelnými postupy se vegetace stává méně častou, vlasy se stávají tenčí, takže každý následující postup bude rychlejší a snazší.

Jak se zbavit vosku

Chcete-li odstranit zbylý vosk na kůži po depilaci, neměli byste používat žádné nástroje se silným mechanickým účinkem, je také nežádoucí používat teplou vodu a houbu. Aby nedošlo k poranění pokožky, která je po ukončení procedury podrážděna, by mělo být odstranění poměrně mírné, a proto se používají kosmetické oleje, které jsou po ruce, nebo jsou v nich namočené ubrousky. Pokud takové prostředky nejsou k dispozici, můžete použít olivový, lněný nebo slunečnicový olej.

Délka vlasů

Minimální délka vlasů před zahájením procedury by měla být 3 mm a doporučená délka je 5 mm. Pokud je délka delší, pak je třeba před odstraněním vlasů řezat na požadovanou velikost.

Pro Více Informací O Suché Vlasy