logo

Lékárna a domácí masť pro kožní onemocnění

Deprive má několik odrůd, u každého si musíte vybrat svůj lék a masti pro kožní onemocnění by měli být jmenováni až po přesné diagnostice a důkladné kontrole. Toto onemocnění má houbovou povahu. Mezi příčinami jsou dva typy patogenních hub: Microsporum a Trihofiton. Léčivé látky místní terapie lze rozdělit na drogy a lidi.

Trpasličí masť je nejúčinnějším lékem proti této nemoci, můžete ji koupit v lékárně nebo ji připravit doma z tradiční medicíny.

Charakteristika onemocnění

Kůži je nákazlivý, oba poddruhy. Mikrospora postihuje pouze lidi a spory trichofytu se usazují ve zvířecích chlupách a mohou se šířit na člověka. Tato forma onemocnění je tolerována člověkem tvrdší a delší. Ve většině případů jsou malé děti pacienty, protože velmi často a nekontrolovaně kontaktují zvířata, včetně tísnivých zvířat.

Inkubační doba trvá v průměru dva týdny, a pak je tělo pokryto skvrnami s krusty a váhy. Vypadají jako otoky a svědění. Kombinovat tyto vyrážky je kontraindikováno, protože tato infekce se rozšíří do dalších oblastí.

V případě lokalizace kožních onemocnění na hlavě se vytvářejí kulaté skvrny různých průměrů. Vlasy na těchto místech nevypadají vůbec a odtrhnou se na úrovni menší než 1 cm. V případě, že je člověk nakažený, je nutné, pokud je to možné, omezit jeho kontakty s jinými lidmi a pečlivě sledovat hygienu. Přechod z akutní do chronické formy je možný, ale to se děje pouze u dospělých.

Kromě přímého kontaktu s nemocným zvířetem nebo osobou patří mezi způsoby infekce také kontakty s osobním majetkem infikované osoby:

 • bast;
 • hřeben;
 • jednorázové mýdlo;
 • ručník;
 • oblečení;
 • klobouky;
 • ložní prádlo.

Příčiny onemocnění:

 • průběžná interakce s pacientem;
 • poškození kůže;
 • významný pokles obrany těla.

Příznaky kožního onemocnění u osoby:

 1. Pokrytí pokožky červenými skvrnami, odlupováním, svěděním, násobením bublin na léze, které zbavují.
 2. Stav vlasů se dramaticky zhoršuje.
 3. Při poklesu imunitní funkce se zvyšuje teplota, bolesti hlavy a slabost.
 4. Někdy kožní onemocnění ovlivňuje nehty, zesiluje destičku, způsobuje delaminaci a rozpadávání.

Mezi následky této nemoci patří:

 • transformace skvrn na pustulární infiltráty;
 • neošetřené plaky, hnisavé, se stávají jizvy;
 • lymfatické uzliny jsou zvětšené a bolestné;
 • vysoký stupeň nákazy činí pacienta nebezpečným pro ostatní.

Lokální léčba farmaceutických léčiv

Dermatolog během léčby předepisuje antimykotickou a antifungální masti pro kožní onemocnění. V každém případě při jmenování jedince nemůžete s takovou vážnou terapií sám vypořádat, aniž byste předtím obdržel radu kvalifikovaného odborníka. Zvláště pokud jde o nemocné dítě, samoléčení je absolutně kontraindikováno.

Terapie je zaměřena především na ničení houby, která je příčinou onemocnění.

Takže zde je několik masti předepsaných pro kožní onemocnění:

 1. Terbizil je účinným prostředkem v boji proti různým dermatofytům, včetně trihofitonie. Závažnost kožní léze určuje trvání léčby. Během odstraňování krvácející masti by měla být aplikována 1-2 krát denně. Během používání může dojít ke spálení a zarudnutí. Mezi kontraindikace patří těhotenství, laktace, dětský věk a nesnášenlivost komponent.
 2. Mikoseptin - léčivo založené na kyselině zinku a undecylenátu, které blokuje reprodukci hub. S zinkem se pokožka léčí rychleji, podráždění a svědění zmizí. Průběh léčby se může lišit od jednoho do dvou měsíců. Žádné vedlejší účinky nebudou dělat: zarudnutí, svědění a otoky kůže. Masti nelze použít u dětí do dvou let as citlivostí na složení.
 3. Mycozoral - masť na bázi ketokonazolu, regeneruje pokožku. Aktivně bojovat s trihofitonem, zabraňuje jeho růstu. Po začátku užívání přípravku po 2-5 dnech dochází k výraznému zlepšení stavu pokožky. Omezená oblast je rozmazána s Mycoralum jednou denně, nejlépe před spaním. Léčba trvá 15-20 dní.
 4. Clotrimazol - masť založená na stejné účinné látce. Má široký antifungální účinek, inhibuje aktivitu trichofytů a dalších dermatofytů. Clotrimazol způsobuje smrt houbových buněk v důsledku zablokování patogenů, což vede k poškození buněčné stěny. Aplikujte masti dvakrát denně po dobu dvou týdnů, někdy hoří, mravenčení a zarudnutí.

Domácí masť

Když jste se zeptali, co máte rozmazat versicolor, pokud nechcete používat léky na léky, můžete si vzpomenout na lidové léky na léčbu kožních onemocnění.

 1. Kalendula, lopucha a chmel - masť je připravena na bázi vazelíny, bude potřebovat 2 lžíce. U rostlinné směsi je třeba vzít 2 lžíce. l kořeny lopuchu a stejný počet chmelových kužene plus lžíce neplodných květin. Všechno to nalije sklenici vroucí vody, vařte asi 10 minut, přetáhněte, nechte vychladnout, pak vytlačte. Lžíce kapaliny smíchané s dávkou vazelíny.
  Aplikujte na zoster 3-4 krát denně s tenkou vrstvou.
 2. Brusinky - komprese, namočené v bobulové šťávě, jsou na postižených místech překrývají třikrát denně po dobu 2 hodin. Tato terapie rychle ulehčí kůži před vyrážkami: onemocnění zmizí po několika dnech.
 3. Česnek je nejpopulárnější recept na domácí terapii. Hřebíček je rozřezán na polovinu a rozmazaný plakama, pak se do těchto míst zatřídí šťáva z lopuchu smíchané s drceným dřevem z březového dřeva.
 4. Ocet - bavlněné tampony namočené v jablečním jablečním octě, působí na postižené místa po dobu 10 minut. Léčba nebude trvat dlouho, pokud se tyto procedury provádějí 6krát denně.

Topická léčba kožních onemocnění s mastimi by měla trvat od 2 do 6 týdnů. Když vnějším projevům onemocnění zmizí, je nezbytné pokračovat v užívání pro profylaktické účely, ale pouze podle pokynů lékaře, aby se neprojevil přechod nemoci na chronickou fázi.

Jaká masť, která zbavuje člověka, je lepší a účinnější při léčbě?

Masť, která zbavuje člověka, je považována za nejúčinnější léčivý přípravek určený k boji proti patogenům. Termín "lišejník" kombinuje kožní onemocnění virové nebo houbové povahy způsobené určitými vnitřními systémovými poruchami v lidském těle. Léčba takových onemocnění vyžaduje kompetentní diagnózu, neboť různé léky se používají k boji proti různým druhům deprivace.

Pokud je diagnóza nesprávná, pak nedostatečná léčba může jen zhoršit situaci, vést k závažným lézemím kůže a přechodu nemoci k chronickému stadiu. Antimykotická léčiva se proto používají k léčení houbových infekcí kůže a onemocnění způsobené virovou herpetickou infekcí je léčeno zcela odlišnými léky.

Pokud máte nějaké podezřelé příznaky, které nemůžeme sama léčit, měli byste okamžitě vyhledat pomoc dermatologa. Odborník provede potřebné vyšetření a předepíše postup léčby s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta, druhu a závažnosti onemocnění. Pro léčení dermatologických onemocnění jsou široce používány místní přípravky: masti, gely, krémy, léčivé roztoky a lotiony.

Lizování ošetření masti zahrnuje aktivní použití antivirových nebo antimykotických látek, jejichž účinnost je zaměřena na odstranění hlavních příznaků:

Spolu s těmito léky používejte masti na bázi kortikosteroidů, síry, dehtu nebo kyseliny salicylové. Mají výrazný protiparazitický, baktericidní a protizánětlivý účinek. V případě intenzivního svědění použijte lokální antihistaminika. Podáváme přehled nejpopulárnějších mastí, které se běžně používají při léčení dermatologických onemocnění.

Léčba růžové lichenové masti

Lichen versicolor je nejmírnější formou onemocnění kůže a je mnohem nižší u infekčních než houbových infekcí. Předpokládá se, že tato forma lišejníků je infekčně alergická. Léčba nemoci nevyžaduje použití závažných léků. V mnoha případech tato nemoc vyřeší sama, bez zvláštního zacházení. Cílem terapie růžových lišejníků je zmírnit příznaky onemocnění (snížení svrbení, dezinfekce kůže). Kůže je ošetřena suchými šrouby (tsindol) nebo masti na bázi dehtu, síry nebo masti s kyselinou salicylovou.

 1. Síra dehtová tar mast. Má protizánětlivé, sušení a baktericidní účinky. Doporučuje se ošetřit postižené oblasti pokožky jodem ráno a namazat sírou s obsahem dehtu na noc. Průběh léčby je 10-14 dnů.
 2. Síra-salicylová masť. Má podobný terapeutický účinek, dobře dezinfikuje pokožku, zmírňuje podráždění, snižuje zánět. Průběh léčby je 7-10 dní.
 3. Olethrin masť je širokospektrální antibakteriální činidlo a je často předepisováno dermatology, když se objevují příznaky růžové lišejníky. Jeho použití přispívá k snadnému průběhu onemocnění a rychlé regeneraci, zabraňuje možným komplikacím.

Pokud je onemocnění těžké a svědění je závažné, dermatolog může předepisovat masť obsahující steroidní hormony (Cinaflar, Flucinar). Rychle přinášejí úlevu a odstraňují bolestivé příznaky. Současně mnoho odborníků pochybuje o vhodnosti použití takových silných léků na léčbu růžových lišejníků a věří, že se s onemocněním dokážete vypořádat běžnými prostředky, které nemají vážné vedlejší účinky.

Efektivní masti pro kůži a pažitku

Vzhledem k tomu, že oba typy lišejníků jsou způsobeny houbovou infekcí, je jejich léčba založena na použití antifungální terapie (systémové i lokální). Jaké jsou nejúčinnější léky pro kožní onemocnění a pityriasis (různobarevné) lišejníky?

 • Mikoseptin Jedná se o mastnou studu. Obsahuje ve svém složení unicelenic acid a zinku uniditselenat. Účinné proti typu houb patogenů - ringworm. Zinek obsažený v přípravku rychle snižuje podráždění pokožky, má vysoušení a ztuhlý účinek a přispívá k rychlému hojení postižených tkání.
 • Miconazol - nejběžnější masť pro tinea versicolor. Základem léčivé látky je účinná látka mikonazol, který způsobuje mutaci patogenních mikroorganismů a vyvolává jejich smrt. Droga se aplikuje na postižené oblasti dvakrát denně, dokud symptomy nezmizí.
 • Exoderil. Antifungální lék pro vnější použití. Hlavní účinnou látkou je hydrochlorid naftifinu. Používá se jako mast pro vícebarevné lišejníky a pro jiné formy mykóz a dermatofytů. Exoderil je účinný při léčbě kožních onemocnění, lék je vhodný pro léčbu pokožky hlavy. Produkt se rychle vstřebává do pokožky, vytváří vysokou koncentraci proti houbám a účinně eliminuje svědění a zánět. Stačí, když používáte masti jednou denně.
 • Terbinafin - antifungální masti pro barvení a jiné dermatofyty a kvasinky. Aktivní složkou je hydrochlorid terbinafinu. Masť má výrazný fungicidní účinek, je účinná při houbových lézích pokožky hlavy. Dost k aplikaci drogy jednou nebo dvakrát denně. Před použitím by měla být postižená kůže vyčištěna a vysušena.
 • Lamisil je antifungální lék určený k léčbě kožních onemocnění a chirmatózy. Účinná látka - terbinafin má fungicidní a fungistatický účinek, zabraňuje reprodukci patogenních mikroorganismů a přispívá k jejich zničení. Látka má závažné kontraindikace a není určena k léčbě dětí mladších dvou let.
 • Clotrimazole - antimykotikum pro vnější použití. Léčivou látkou je clotrimazol. Léčivo se doporučuje aplikovat 2-3 krát denně na dříve vyčištěnou a vysušenou pokožku. Pro dosažení trvalého účinku je nutné pravidelné používání výrobku. Kožní léze pokožky jsou vyléčeny během 2 týdnů, trvá to od 1 do 3 týdnů k léčbě chubbies.
 • Nizoral - používá se jako masť pro zbarvení, hlavní účinnou látkou je clotrimazol. Dávka se aplikuje na postižené oblasti jednou denně, doba léčby je 7-10 dní.
 • Masť Yam. Lék s jedinečnou kompozicí. Masť se používá ve veterinární medicíně, ale může být úspěšně použita k léčbě zbavení osoby. Toto antifungální léčivo je účinné proti houbám, což způsobuje kožní onemocnění a plevy. Masť obsahuje dehet, kreolín, oxid zinečnatý, síru, terpentýn, lanolin, vazelínu. Masť hnědavě šedá barva s ostrým specifickým zápachem. Tento nástroj je nejúčinnější proti houbám získaným při kontaktu se zvířaty. Má výrazný baktericidní, antifungální, antiseptický a antacidní účinek. Léčivo je málo toxické, nemá žádné vedlejší účinky, rychle eliminuje příznaky a podporuje hojení.

Při rozsáhlých mykotických infekcích a závažném průběhu onemocnění dermatologové předepisují kortikosteroidní hormonální masti. Jsou vysoce účinné, rychle řeší bolestivé příznaky, ale mají mnoho kontraindikací a nedoporučují se je dlouhodobě užívat. V některých případech mohou dokonce komplikovat patologii, způsobit alergické reakce, sucho a podráždění pokožky. Tyto přípravky předepisuje kvalifikovaný dermatolog, léčba musí být prováděna pod jeho dohledem.

Přípravek Sinalar je vhodný k léčbě pokožky hlavy s kůží. Rychle odstraňuje zánětlivé a svědivé projevy, zmírňuje podráždění a suchou pokožku. Lék se třikrát nanáší do pokožky hlavy jednou nebo dvakrát týdně. Pro suchou šupinatou pleť s jinými formami lišejníků lze aplikovat 2-3 krát denně. Droga nemůže být používána po dlouhou dobu. Doba léčby je stanovena lékařem.

Flucinar je hormonální lék užívaný při těžkých zánětlivých kožních lézích. Nástroj se aplikuje na postiženou kůži jednou nebo dvakrát denně. Flucinar má závažné nežádoucí účinky, nelze ho aplikovat na velké plochy a dlouhodobě působit. Průběh léčby by neměl trvat déle než 7-10 dní.

Kromě výše uvedených léčebných postupů se při komplexní léčbě dermatologických patologií houbové přírody úspěšně používají masti obsahující kyselinu salicylovou, síru nebo dehet (sírový salicyl, síran tarová mast, salicylová, sírová mast).

Salicylická masť pro léčbu lišejníků by měla být používána s opatrností, protože vysoká koncentrace kyseliny salicylové může poškodit pokožku a způsobit alergické reakce.

Sulfurová antifungální masť je považována za jeden z nejúčinnějších prostředků pro léčbu deprivace. Výrazné zlepšení je zaznamenáno během pouhých 5 dnů od pravidelného užívání. Doporučuje se používat masti dvakrát denně. Je třeba mít na paměti, že síra má vysokou toxicitu, proto by velké plochy neměly být ošetřovány přípravkem a přípravek by měl být používán po dlouhou dobu.

Síra mast může způsobit podráždění a suchost kůže, zvýšené svědění a vyvolat alergickou reakci. Nedoporučuje se používat u osob s přecitlivělostí na jeho složky, u těhotných žen a dětí do 2 let věku. V každém případě je masť vybírána individuálně ošetřujícím lékařem, vezme se v úvahu typ mykózy, závažnost onemocnění, možné kontraindikace a celkové zdraví pacienta.

Nejlepší masť pro šindele

Šindel je infekce způsobená herpetickým virem. Proto je léčba onemocnění založena na použití antiherpetických a antivirotik pro vnitřní a vnější použití. Většina šindelových masti obsahuje acyklovir. Nejoblíbenějšími a nejoblíbenějšími léky jsou:

V průběhu léčby se doporučuje použít tyto prostředky až 6krát denně. Aktivní složka těchto léčiv je schopna proniknout do infikovaných buněk, zničit herpes virus a zabránit tvorbě nových infikovaných buněk. Abyste dosáhli rychlého a stabilního výsledku, nedoporučujeme přerušit průběh léčby při současném zlepšení stavu. Aby se zabránilo dalšímu šíření viru, měly by být masti prováděny s rukavicemi nebo bavlněnými tampony.

V případě závažné formy onemocnění kortikosteroidy masti jsou předepsány Cinaflan, Sinalar, Flucinar. Hormonální masti předepisují krátké kúry, jako při dlouhodobém užívání, mohou vyvolat závislost a atrofii kůže.

Herpes zoster je často doprovázeno těžkými neuralgickými bolestmi, v tomto případě je indikováno použití masti s anestetickým účinkem (mast Ibuprofen, ketoprofen).

Léčba šindelů může předepisovat gel Panavir. Jedná se o účinný nástroj, který poskytuje antivirové a imunomodulační účinky.

Dalším oblíbeným lékem je antivirotická masť Viru Merz. Zbavuje charakteristické příznaky herpetické infekce: bolesti, svědění a pálení, významně snižuje trvání akutní periody a urychluje regeneraci. Masť je aplikována na postižené oblasti tenkou vrstvou 3-5krát denně. Průběh léčby je 5 dní.

Nejlepší a účinná masť z červených plochých lichenů

Červené lišejníky se často vyskytují v chronické formě s periodickými exacerbacemi. Při komplexní terapii spolu s systémovými přípravky používají přípravky pro vnější použití. Místní masti aplikujte na bázi dehtu na bázi dehtu nebo na postiženou kůži namažte masti z rajčatového oleje. Nejlepším účinkem jsou přípravky obsahující hormonální steroidy.

 1. Advantan je populární červená lichenová masť. Účinně potlačuje alergické a zánětlivé kožní reakce, pomáhá snížit erytém, otok, eliminuje svědění, podráždění, zmírňuje bolest. Droga se aplikuje na postižené oblasti jednou denně.
 2. Celestoderm je hormonální léčivo, jehož účinnou látkou je betamethason. Má výrazný antialergický, protizánětlivý účinek, rychle zmírňuje bolest a svědění, eliminuje otoky. Aplikujte na postižené oblasti tenkou vrstvou 2 až 6krát denně.

Pro lokální léčbu otoků lišejníků používejte následující hormonální masti s podobným účinkem:

 • Hydrokortizonová masť (1%). Dejte vyrážku 2-3x denně.
 • Přednizolonová masť (0,5%). Namažte postižené oblasti 2-3x denně.
 • Masť Flumetazon. Ošetřte postiženou pokožku dvakrát denně.
 • Triamcinolonová masť. Aplikujte na vyrážku 2-3x denně.

Veškerá léčiva obsahující hormonální steroidy nemohou být používána po dlouhou dobu, terapie těmito látkami se provádí s krátkými kúrami, aby se předešlo nežádoucím vedlejším účinkům.

Klíčová doporučení

Když tuto infekci zbavíme, je rozhodující diagnóza. Nesprávně zvolená léčba ohrožuje další vývoj infekce, přechod choroby na chronickou fázi a vývoj komplikací.

Každý typ lišejníků je charakterizován určitými patogeny a charakteristikami kurzu, proto je nutné provést léčbu určitými léky, které jsou účinné proti těmto houbám a virům, které vyvolávají onemocnění.

Lékaři kategoricky poradují proti léčbě onemocnění samy o sobě a doporučují, aby v případě, že se na kůži objeví podezřelá vyrážka, šupinaté léky nebo svědivé léze, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Nezapomeňte, že mnoho forem zbavování je nakažlivá a okolní lidé a členové rodiny mohou být touto infekcí postiženi. V závislosti na formě onemocnění lékař zvolí vhodné léky, které zvládnou problém a zaručí obnovu.

Odpovědi na léčbu účinnou masti na zbavení

Recenze č.1

Před několika lety zachytil kožní onemocnění. Velmi ošklivé věci. Na hrudníku a pažích se objevily červené skvrny, které svědčily, šupaly a svěděly. Na obličeji, nad obočí, se vytvořilo jedno místo. Nejvíce se obával, že mu půjde nad hlavou, nechce jít plešatý. Mazalové ohniska se sírou z dehtového oleje a masti Yam.

Přípravky se silným specifickým zápachem, proto je večer. Jelikož však není možné během infekce umýt, myslím si, že se cítil okolní pach, ačkoli jsem se po jejich použití pokusil vymýlit infikované oblasti alkoholovým roztokem.

Kromě toho lékař předepisuje antifungální masť Lamisil a clotrimazol. Přípravy pomáhají, ale ne tak rychle, jak je požadováno. Celkově byl léčen více než dva týdny. Teď se snažím vyhnout se kontaktu se zvířaty, myslím, že houba se zvedla z komunikace se sousedovým psem.

Zkontrolujte číslo 2

Nedávno se na celém těle objevily růžové skvrny. Vyrážka se začala sloučit a svědit, celé tělo se rozzářilo. Myslela jsem, že jsem měla alergickou reakci, ale ukázalo se, že je růžová versicolor. Kde bych ho mohl chytit, nerozumím. Lékař řekl, že zvláštní léčba není nutná, všechno by mělo brzy projít. Ale on předepsal antihistaminové masti, které zmírňují svědění a několik dní doporučují, aby si pokožku lubrikovali sírovou salicylovou masti.

Pomohlo mi, po týdnu nebyla žádná stopa vyrážky, kůže byla čistá. A doktor řekl, že dostanete růžové lišejníky jen jednou v životě, tělo produkuje imunitu. A to je samozřejmě velmi šťastné.

Zkontrolujte číslo 3

Našel jsem červenou plochou barvu. Náhle se objevila vyrážka, na hrudníku, břichu, v podpaží se objevila zářivá malinová vyrážka. Kůže byla velmi svědivá, podrážděná a vydatná, objevila se peeling. Dermatolog řekl, že onemocnění může být způsobeno autoimunitní chorobou nebo hormonální poruchou. Mám problémy s štítnou žlázou, myslím, že to byl důvod.

Těžké svědění mě přivedlo k nervovým poruchám, cítil jsem se velmi špatně, stal jsem se podrážděný, nemohl jsem spát v noci. Lékař předepsal sedativa, předepsal léčbu pilulkami a mastimi. Musel jsem si koupit silnou hormonální mast Celestoderm, masti prednisolonu. Byly odstraněny bolestivé příznaky, odstranily svědění a podrážděnost pokožky. Byl ošetřen krátkými kursy, protože mají mnoho vedlejších účinků. Teď je všechno v pořádku, choroba ustoupila.

Vyberte nejlepší masti pro léčbu kožního onemocnění u lidí

Dermatologové často diagnostikují kožní onemocnění, jehož příčinným činitelem je houba. Nosiči infekce jsou ve většině případů pouliční zvířata (kočky a psi). Léčba se provádí s komplexními opatřeními, včetně podávání antifungálních léků. Odborníci doporučují v podobě místní terapie používat masti pro kožní onemocnění. Také použité roztoky a tablety.

Farmaceutická masť

Kožní onemocnění (mikroskopie) vyžaduje okamžitou léčbu, protože onemocnění se vyznačuje poškozením velkých oblastí kůže, šířením a přechodem do chronické formy. Kromě toho je tato infekce nákazlivou chorobou.

Terapie se provádí hlavně s použitím farmaceutických masti, které předepisuje dermatolog po absolvování diagnózy a stanovení typu houby.

Jsou určeny pro vnější aplikaci na postižené oblasti. Každá léčiva má své vlastní vlastnosti, ale všechny látky patří do skupiny antifungálních činidel působících proti patogenu kožního onemocnění.

 • Sírová. Síra mast má dezinfekční účinek a doporučuje se, aby zbavila dospělé i děti. Výhodou tohoto nástroje je úplná absence kontraindikací. Má antialergické, antipruritické a antifungální účinky.
 • Salicilní. Používá se v mikroskopii jako čistá kyselina salicylová ve formě léčivého krému a přípravky na ní založené. Tato masť blokuje zánětlivý proces na pokožce, má antiseptické, změkčující, exfoliační a regenerační vlastnosti.
 • Síranový dehet Léčivo pro vnější použití má akaricidní, protiinfekční a antimikrobiální účinek. Nástroj nemá žádný vedlejší účinek a má minimální kontraindikace, takže může být použit pro léčebné účely pro děti.
 • Lamisil. Lokerilový krém, který má fungicidní účinek, se používá také proti kožnímu onemocnění. Lék může být použit pro profylaktické a léčebné účely. Složení přípravku Lamisil s účinnou látkou terbinafinem zabraňuje šíření infekce, ničí houbu a pomáhá urychlit proces hojení postižených oblastí.
 • Terbinafin. Tento lék je předepsán pro léčbu a lokální léčbu kožních onemocnění. Účinná složka terbinafinu je účinná proti dermofytům, což způsobuje mikrosporu. Zvýšená účinnost léčiva je pozorována při postižení houbovité infekce chlupaté části hlavy.
 • Mikospor. Aktivní složka přípravku Mycosporus je bifonazol. Mikospor odstraňuje příznaky dermatologických onemocnění, včetně hub. Účinkem krému je dezinfekce a prevence zánětlivého procesu.
 • Flukonazol. Toto topické antifungální činidlo zpomaluje šíření houby, narušuje integritu střevních spór, ničí je, oslabuje membránu a usnadňuje pronikání účinné látky. Flukonazol je častěji užíván v kombinaci s jinými léky.
 • Clotrimazole nebo Canisole. Prostředky Clotrimazol (Kanizol) má široké spektrum účinku při použití proti dermofytům a blastomykóze. Krém patří do skupiny imidazolů, odstraňuje houbovou infekci a pomáhá předcházet reinfekci. S malou koncentrací aktivní složky má fungistatický účinek a ve vysokých koncentracích fungicidní.
 • Triderm. Na rozdíl od většiny lokálních antimykotik, Triderm má antibiotické vlastnosti. Látka má antialergický, protizánětlivý, antipruritický a antiexudativní účinek.
 • Ketokonazol. Efektivní mast Ketokonazol působí proti většině typů hub. Největší účinek je pozorován při léčbě infekce nohou. Aktivní složka ničí membránu patologických mikroorganismů a brání jejich šíření. U mikroskopie je přípravek Clotrimazole předepsán v případě poškození malých oblastí pokožky.
 • Exoderil. Exoderil Cream je nová generace léků. Jeho hlavní složkou je hydrochlorid naftifinu. Lék je předepsán pro dermatofytózu a různé formy mykóz. Také masť může být použita bez ohledu na oblast poškození, včetně pokožky hlavy. Exoderil porušuje membránovou membránu mikroorganismu a znemožňuje násobení. Látková kompozice je dobře absorbována a akumuluje v těle, což vytváří ochrannou reakci. Přípravek Exoderil zmírňuje svědění a eliminuje zánět.
 • Masť Yam. Jedinečný přípravek Yam je určen k léčbě lišejníků u zvířat, ale byl úspěšně aplikován i na mikroskopii u lidí. Masť se doporučuje pro použití při vývoji pityriázy a kožních onemocnění. Kompozice obsahuje mnoho účinných složek (síra, kreolín, terpentýn, dehet atd.). Odborníci se domnívají, že tato droga je nejúčinnější, pokud je infikována mikroskopií ze zvířat.
 • Zalain. Složení přípravku Zalain zahrnuje imidazol, který potlačuje násobení houbových infekcí na povrchu epitelu. Další složka benzothiofenu ničí membránu houby a zcela ničí její strukturu. Krém má uklidňující a analgetický účinek, stejně jako eliminuje zarudnutí a svědění. Spolu s terapeutickým účinkem Zalain urychluje regeneraci pokožky.

Řešení

K léčbě kožních onemocnění u lidí se doporučuje masti v kombinaci s roztoky, které mají dezinfekční vlastnosti.

Ošetřují oblast lézí před aplikací masti. Také s mírnou závažností poškození hlavy (chlupatá část) lze přípravek použít jako samostatný prostředek k léčbě kůže, ale pouze při současném užívání přípravků proti houbovým tabletám.

Ve většině případů předepisují dermatologové roztok chlorhexidinu. Jeho antibakteriální účinek je aktivní v růžové a červené a kožní onemocnění u zvířat a lidí.

Pilulky

Tablety můžete užívat pouze na předpis dermatologa. Antifungální léky v této formě jsou účinné při těžkých lézích kožních červů. Všechny léky mají škodlivý účinek na houbu, což zabraňuje šíření infekcí kůže. Kromě toho pilulky zabraňují komplikacím a relapsům.

 • Griseofulvin. Když se mikroskopie vyrovná s touto chorobou. Tablety patří do skupiny antibiotik, které mají antifungální účinek. Griseofulvin má několik kontraindikací a vedlejší účinky jsou možné.
 • Terbinafin. Současné užívání těchto tablet a masti se nedoporučuje vzhledem k riziku předávkování účinnou látkou. Terbinafin zabraňuje šíření infekce, odstraňuje příznaky onemocnění a má preventivní účinek v důsledku kumulativního účinku.

Pokyny pro použití antifungálních léků

Léčba protiplísňovými léčivy by se měla provádět pouze po návštěvě lékaře av souladu s jeho pokyny. Většina léků na kožní onemocnění a jiné typy plísňových infekcí má toxický účinek, takže režim léčby by měl být striktně sledován.

Dermatolog vybírá léčebnou taktiku individuálně, v závislosti na stupni kožní léze, typu houby, věku pacienta a dalších klinických rysech.

Obecná schéma terapie

Masti se používají lokálně, přičemž se aplikují na oblasti s skvrnami (zbavené). Doporučuje se předem vyčistit kůži dezinfekčním roztokem. Pokud je postižená pokožka hlavy, je vše v tomto okamžiku oholeno. Teprve poté provedou ošetření pleti.

Ráno, aby se uvolnilo podráždění, zapálená oblast byla rozmazána roztokem jódu. Masť by měla být používána 2-3x denně (oběd / den / večer). Po aplikaci je nutné udržet klidovou polohu až do úplného vstřebání prostředku. Frekvence užívání závisí na léku a stupni kožních onemocnění. Průběh léčby mastmi od 2 týdnů a tablet až do 8 týdnů.

Je to důležité! Masť je i nadále používána několik dní po dokončení terapeutického kurzu pro profylaktické účely.

Tipy pro léčbu dětí

Při vývoji kožních onemocnění u dětí může být léčba prováděna pouze pod dohledem dermatologa a pediatra. Účinné složky antifungálních látek jsou pro lidské tělo škodlivé, a proto jejich použití u dětí je omezené. Lék je vybrán s velkou péčí. Silná masť v dětství se nepoužívá.

Děti ke snížení podráždění, svědění a dalších příznaků jsou předepsané masti na bázi síry, kyseliny salicylové, jódu nebo dehtu. Samošetření dítěte je nepřijatelné, nikoliv s lékařskými nebo lidovými prostředky.

Indikace

Předběžnou diagnózu provádí dermatolog vyšetření pacienta a přítomnost určitých příznaků. Diagnóza je potvrzena až po absolvování diagnózy.

Indikace pro použití masti:

 • tvorba bodů světlé / tmavé barvy (lokalizace a oblast mohou být různé);
 • zčervenání kůže;
 • peeling a vážné svědění.

Bez diagnózy je téměř nemožné stanovit kožní onemocnění, protože onemocnění má příznaky podobné mnoha dermatologickým patologiím.

Kontraindikace

Mnoho pacientů začíná léčbu kožního onemocnění bez návštěvy specialisty. Výsledkem může být zhoršení stavu pacienta a progrese onemocnění v důsledku přítomnosti kontraindikací. Před použitím masti a tablety byste se měli seznámit se seznamem kontraindikací.

Antifungální léky se většinou nedoporučují:

 • s nesnášenlivostí součástí;
 • během těhotenství, kojení a dětí do dvou let;
 • se syfilisem, kožní tuberkulózou, vředy a otevřenými ranami.


Každý lék má další kontraindikace. Mohou způsobit komplikace houbové infekce nebo souběžné onemocnění nebo vyvolat vedlejší účinky.

Antifungální masti mohou být předepsány těhotným ženám a dětem pouze s významným rizikem pro zdraví nebo život. Léčba by měla být přísně kontrolována lékařem.

Nežádoucí účinky

Reakce nežádoucích účinků nastává v případě individuální intolerance těla složení léčivého přípravku, při současném ignorování kontraindikací nebo porušování léčebného režimu.

Nežádoucí účinek se může projevit ve formě alergické reakce na pokožku:

 • svědění, zarudnutí nebo hoření, a to nejen v přítomnosti houby;
 • otoky povrchu epitelu nebo sliznic;
 • kopřivka, hyperemie a loupání kůže;
 • zvýšená srst v oblasti, kde byl přípravek aplikován;
 • angioedém nebo anafylaktický šok.


Když vezmete pilulku nebo kapku masti uvnitř, může se u Vás objevit nevolnost s otupením, závratě, migrénou.

Dávejte pozor! Droga nevyvolává "účinek zrušení" s prodlouženým užíváním, může přestat působit na samotnou infekci, protože závislost na kompozici se vyskytuje v samotné houbě.

Recepty tradiční medicíny

Kůži může být léčena domácí terapií, ale pouze při současném podávání léků. Lidské prostředky by měly být používány jako pomocná metoda primární terapie. Nejúčinnější lidové recepty na kožní onemocnění jsou považovány za masti:

 1. Vejce - obsah se vylije ze skořápky a tekutina, která zůstává na plášti fólie, se otírá přes místa postižená mikrosporiem.
 2. Rašelina - používá bezsemenné rozinky, zamíchá bobule a lichenové skvrny.
 3. Zelenka a jód se aplikují na postiženou oblast kůže, pak další přípravu 3-4krát denně.
 4. Řepa - řepa je vařená a vymačkaná, výsledná šťáva se smíchá s medem z včel (1: 1) a aplikuje se na dermis 4-6krát denně.
 5. Zelí - čerstvé zelí, potřísané na strouhátku a smíchané se zakysanou smetanou s vysokým obsahem tuku, je směs aplikována na kůži a zkomprimována.
 6. Acetátová gáza je navlhčena v roztoku octa a otírá se složením místa, kde houba postupuje (doporučuje se do směsi přidat 5 kapek kafrového oleje).

Doporučení

Odstranění houbových infekcí je obtížné. Dokonce i vyléčené onemocnění s oslabeným imunitním systémem se může vrátit za 2-4 týdny.

Doporučuje se snížit riziko infekce:

 • osobní hygiena;
 • pravidelné mytí rukou, zejména po kontaktu se zvířetem;
 • při návštěvě veřejných koupacích zařízení používejte pouze vlastní věci;
 • v přítomnosti nemocných lidí / zvířat infikovaných lišejníky v prostředí, omezit kontakt s nimi.

Během léčby musíte také sledovat vlastní hygienu, protože výtrusy houby nemusí být na člověku dlouhou dobu. Pro prevenci můžete pravidelně používat antiseptiky.

Zvláštní pozornost by měla být věnována dětem, která s nimi měla zájem o osobní hygienu a kontakt se zvířaty.

Kožní onemocnění se týká infekčních dermatologických onemocnění, které zhoršují lidské zdraví. Léčba mastí by měla být zahájena, jakmile se vyskytnou první příznaky. Externí použití je neúčinné v případě závažné formy onemocnění. S výrazným rozšířením tkáně se léčba provádí pilulkami.

Masti pro kožní onemocnění u lidí

Vyrážka, mnohobarevné nebo šupinaté skvrny, ohniska zánětu - to vše jsou známky onemocnění kůže, které mohou pomoci odstranit mast z kožního nebo vícebarevného člověka. Patologie vždy probíhá odlišně v závislosti na závažnosti, individuálních charakteristikách pacienta. Léčba onemocnění trvá dlouhou dobu a vyžaduje kompetentní přístup.

Známky infekce u lidí

Deprive je skupina různých patologií s podobnými příznaky. Existují různé formy a příčiny vzdělávání, ale všechny jsou kombinovány s hlavními rysy:

 • skvrny světlého nebo tmavého odstínu, lokalizované na různých místech;
 • celkový stav pacienta se nezhoršuje;
 • zánět, nesnesitelné svědění, desquamation - první známky onemocnění kůže.

Forma onemocnění a druh patogenu ovlivňují způsob, jakým se kožní onemocnění projevuje u člověka. V některých situacích jsou velmi důležité zvláštní charakteristiky celkového stavu pacienta.

Funkce lišejníků spočívá v tom, že vyrážka může být pozorována na všech částech těla:

 • na zádech: růžové skvrny, po jejich růstu se vedle nich objevují malé jasné vyrážky;
 • v hrudi: růžové a bílé skvrny;
 • na dolních končetinách: lze pozorovat různé formy lišejníků;
 • na rukou: vyrážka tmavé nebo světlé barvy, peeling.

Je to důležité! Pokud je lokalizací houby skalp, kudrlinky začnou ztrácet svůj lesk a pružnost. Jejich struktura je postupně zničena, prameny začínají intenzivně praskat, neustále bičovat.

Fungální léčba: přehled účinných mastí

Komplexní terapie trichofytózy lze provést pomocí lokálních akčních léků zaměřených na potírání patogenních mikroorganismů. Většina masti proti kůži obsahuje jednu z takových účinných látek, jako je terbinafin, klotrimazol, naftifin nebo mecoseptin, kyselina salicylová a síra. Zničí lipidovou vrstvu houbové buňky a zablokují regeneraci ergosterolů.

Přípravky této skupiny mají široké spektrum účinku a jsou účinné proti mnoha patogenním bakteriím, které mají velký význam při léčbě kožních onemocnění. V případě lokalizace houby na hlavě se používají fungicidní léky pro vnější použití.

Ringworm může odstranit následující masti:

Název léku

Charakteristika, aplikace

 • důkladně očistěte postiženou oblast mýdlovou kompozicí (je lepší používat dítě);
 • osušte pokožku dobře, aplikujte trochu krému, opatrně jej protřepejte lehkými pohyby, jako v kosmetické masáži;
 • Aplikovat masť by měla být 2-4krát / den, v závislosti na závažnosti onemocnění.

Doba léčby je 1-2 měsíce. Může být použita k léčbě houby u dětí.

 • důkladně očistěte pokožku dětským mýdlem;
 • aplikujte agent na infikované stránky dvakrát denně;
 • aby se zvýšil účinek mastí, doporučuje se používat pod pohodlným obvazem.

Běh léčby "Mikoseptinom" až 6 týdnů, po předchozí dohodě s lékařem. Děti do 2 let by neměly užívat tento lék.

Je to důležité! Léčba patogenních hub s mastimi by měla být prováděna pod dohledem lékaře a při dodržování preventivních opatření. Ne všechny místní přípravky lze použít u lidí různého věku. Lék je předepsán lékařem individuálně a je vybrán na základě závažnosti onemocnění.

Drogy pro děti

Léčba dětí s antifungálními mastimi je ve většině případů nepřípustná, protože je pro ně kontraindikováno mnoho léků. Volba léků pro použití v komplexní terapii by měla být řešena vážně.

Většina lékařů doporučuje používat přírodní léčiva na bázi salicylové, dehtové, sírové a jodové k odstranění příznaků kožních onemocnění. Všechny léky lze používat pouze podle pokynů dermatologa. Samoléčení je nebezpečné, stejně jako při nesprávné léčbě může být onemocnění chronická. V případě alergické reakce by měl být přípravek změněn na bezpečný a účinný analog.

Masti a jiné léky

Téměř všechny krémy jsou perfektně kombinovány s jinými léky a antibiotiky, které se projevují například u některých druhů lišejníků v růžové patologii Jiberta. Neměli bychom však zapomenout na zvláštnosti lidského těla, možné kontraindikace.

Pouze dermatolog může doporučit odpovídající léčbu. Hlavní problém samoregulace spočívá v tom, že v počátečních stádiích vývoje jsou příznaky různých druhů hub podobné a existuje riziko léčby léky, které nejsou vhodné v kompozici.

Nejjednodušší a nejúčinnější léčba léčby tzv. Ringworm - léčebné masti. Doporučuje se používat přípravek podle předpisu dermatologa, který si vybere vhodnou variantu s ohledem na průběh onemocnění, jeho povahu a vlastnosti organismu. Při léčbě mastmi jsou před různými viry předepsány další léky a jedno z těchto antibiotik může být indikováno.

Jak léčit kožní onemocnění u dospělých a dětí

Hubové poškození kůže, vlasů, hřebíků vyvolané houbami rodu microsporum (Microsporia) nebo trichophytonem (trichophytosis). Trichofytózou je jedna osoba infikována jinou osobou, mikroskopem - zvířetem.

To je hlavně lokalizované pod vlasy v podobě bodu s jasně omezenými okraji, na kterém se vlasy rozpadají a vypadají, jako by byly ořezány. Chápeme článek o tom, jak léčit kožní onemocnění, jak správně pečovat o nemocné a jak se vyhnout infekci.

Příčiny kožních onemocnění

Onemocnění je vyvoláno antropofilními houbami, které parazitují pouze v lidském těle. Většinou jsou děti infikovány ze zvířat (mikroskopie).

Dospělí, pokud nejsou ve stálém kontaktu se zvířaty, se stanou nosiči trichofytonu a za určitých okolností (snížená imunita, stres, hormonální změny) se stávají nemocnými trichofytózou.

Metody přenosu patogenních hub:

 • osobní kontakt s infikovanou osobou;
 • použití věcí a předmětů pacienta;
 • dlouhodobý pobyt ve stejné místnosti s pacientem za předpokladu, že pokožka zdravého člověka bude mít čerstvé škrábance.

Není vždy možné infikovat spory ani při velmi dlouhém kontaktu s nemocným zvířetem nebo infikovanou osobou. Existují přitěžující faktory:

 • oslabená imunita;
 • přítomnost dalších kožních problémů;
 • depresivní a depresivní stav;
 • porušování hygienických pravidel.

Symptomy onemocnění

Inkubační doba pro děti trvá od 5 do 15 dnů. První známky onemocnění jsou patrné týden po kontaktu s nemocným zvířetem. U dospělých trvá toto období déle - od 5 dnů do 6 týdnů.

Symptomy mikrosporie a trichofycie jsou charakteristické u pacientů různého věku:

 1. Na kůži - červené skvrny s dobře definovanými okraji. Samotné místo se skládá z konsolidovaných malých papulí. Centrální vločky, někdy i svědění, místo se postupně zvyšuje. Při nedostatečném zacházení se objeví nové ohnisky v den 10-14.
 2. Na hlavě, pod vlasy jsou skvrny přesně stejného tvaru a okrajů, vlasy se rozpadají na místě téměř u kořene, nezestávají po dlouhou dobu. Léze nemají svědění, fyzické nepohodlí nezpůsobují.

Je to důležité! Pokud nebudete ošetřovat skvrny včas a nebudou podstupovat antifungální terapii, spojí se sekundární infekce - léze se začnou suppurovat a Staphylococcus aureus se může uvolnit pod kůži.

Vlastnosti microsporie u dětí

Objektivně je klinický obraz dospělého a dítěte stejný - charakteristické skvrny, rozbité chloupky. Ale dítě má častěji alergickou reakci, při které se zvyšuje tělesná teplota, svědění, zimnice, zhoršení celkového stavu. Přečtěte si více o kožních onemocnění u dětí v tomto článku.

Pokud většina pacientů má mikroskopické skvrny, jsou suché a na hlavě jsou jako posypané moukou, pak u některých dětí jsou vlhké, dochází k hnisům a bolest na palpaci okolního prostředí. V tomto případě se doporučuje hospitalizace.

Léčba kožních onemocnění u lidí

Nyní přicházíme k nejzajímavějším - jak zacházet s mikrosporiem. Při správné léčbě a provádění doporučení lékařů k úplnému vysvobození trvá od 1 do 1,5 měsíce. Spolu s tradiční terapií se ukázalo, že lidské léky usnadňují stav pacienta.

Nemůžete se diagnostikovat bez výsledků testů.

Samodiagnostika je patologickým fenoménem naší doby, kdy pacient ani nepovažuje za nezbytné, aby se s lékařem dohodla na schůzce. Přesvědčivě trváme na tom, že lékař, zejména dermatolog, by se měl zabývat diagnózou a výběrem účinné léčby.

Pro získání přesného klinického obrazu jsou skvrny zkoumány pod dřevěnou lampou - diagnostickým nástrojem, který vydává světlo pouze v části dlouhých vlnových délek UV spektra. Pomáhá detekovat mykotické infekce kůže. Dále lékař zašle škrábání, aby zjistil typ hub.

V počátečním stádiu a v případě jedné léze je předepsána lokální terapie - masti, lotiony, vycpávky.

V zanedbané formě, s četnými lézemi, vlhkou formou a přítomností sekundárních infekcí, je pacient hospitalizován. Léčba komplexu mikrosporie, zaměřená na odstranění příčin a projevů onemocnění. K tomuto účelu můžete použít masti, roztoky, tablety a šampony, abyste co možná nejrychleji zvládli tuto chorobu.

Je to důležité! Při častých recidivách je předepisován vnitřní příjem obecných antifungálních léků.

Masti pro léčbu

Obsahují účinné látky, jejichž působení je zaměřeno na ničení spór hub a potlačení jejich životně důležité činnosti.

Jejich účinnost spočívá v tom, že zmírňují záněty, pomáhají eliminovat vyrážky a zbavují se svědění.

 • síry, síry nebo síry-salicylové - dezinfikovat a rychle obnovit poškozené tkáně pokožky aplikované dvakrát denně;
 • salicylová masť - aplikovaná na postiženou oblast dvakrát denně, suší, zničí patogenní flóru, podporuje akcelerovanou regeneraci
 • Lamisil - má fungicidní účinek proti dermatofytům, aplikuje se také ráno a večer pod sterilním obvazem;
 • Mikospor je velmi účinný prostředek pro léčbu nehtů a houbových kožních lézí, které jsou způsobeny dermatofyty, kvasinkami a plísněmi. Aplikujte 2krát denně, vlevo pod obvaz. Minimální doba léčby je 1 měsíc.

Aby léky byly lépe absorbovány, musí být kůže před aplikací masti připravena. Nejprve jsou skvrny otřeny roztokem furacilinu. Poté, co kůra změkne, je odstraněna špachtlí, velmi pečlivě, aby krvácet, je znovu aplikován furacilin a teprve potom - masť.

Je to důležité! Je zakázáno používat salicylovou pastu k léčbě deprivace obličeje

Řešení pro léčbu mikrosporií na hlavě

Řešení jsou velmi vhodné pro použití na pokožce hlavy, které se obtížně dostáváme se smetanou nebo mastí, zvláště protože po ošetření se vlasy stávají mastnými.

 • Yodditserin - antiseptický, snižuje zánět, má anestetický účinek, působí jako antibakteriální látka;
 • Nitrofungin je účinný širokospektrální antifungální lék, má antiseptické a dezinfekční účinky, čímž je inhibován růst hub;
 • Vokadin je lék, který má antiseptický účinek založený na netoxickém syntetickém polymeru a jodu. Ionizovaný jód inhibuje aktivitu hub a spór.

Vlastnosti léčby na hlavě

Léze ve vlasech brání přístupu k lékům a samotné vlasy působí jako dirigent spor. Vždy spolu s mastimi, gely a krémy jsou předepsány anti-mykotické pilulky z kožních červů. Účinná látka je zaměřena na zničení houby v těle pacienta a prevenci relapsu.

 1. Griseovulfin - účinná látka získaná z houby Penicillinum nigricans, má fungistatický farmakologický účinek - inhibuje růst a reprodukci houbových buněk. Dávkování se stanoví podle hmotnosti a věku pacienta. Průběh intenzivní léčby - 14 dní, stejně jako prevence recidivy.
 2. Orungal, syntetický antimykotický prostředek založený na itrakonazolu, ničí buněčnou membránu houby a ničí celou kolonii. Dávka podle věku (nejméně 3 roky). U dospělých je standardní dávka 100 mg denně po jídle. Průběh léčby je 14 dní.
 3. Lamisil je účinná látka terbinafin. Léčba se liší minimálními vedlejšími účinky, terbinafin neinhibuje celkový stav pacienta, nezpůsobuje alergie. Určeno dětem starším 2 let a dospělým.
 4. Mycozoral je nejlepší léčba ketokonazolem u šindelů v řadě antifungálních léků. Zničí spory všech odrůd, včetně streptokoků a stafylokoků, zabraňuje relapsu. Léčebný postup určuje lékař, který bere v úvahu konkrétní situaci.

Spolu s pilulky lékař předepisuje topicky gel a šampon nebo mast.

Existují určité nuance léčby mikrosporie na pokožce hlavy. Vlasy v místě poranění se oholí na nulu nebo se odstraní sterilními kleštěmi. Spóry hub žijí nejen na kůži, ale i ve vlasech, a pokud nejsou odstraněny, relapsu se nelze vyhnout.

Skvrny se předem otírají roztokem furasilinu. Poté, co kůra změkne, je odstraněna špachtlí, znovu se aplikuje furacilin a až poté - masť nebo použití gelu.

Obecná doporučení pro léčbu

 1. S průběžnou formou onemocnění a vzhledu několika bodů na hlavě se doporučuje oholení vlasů a opakování po celou dobu léčby.
 2. Každý den si umyjí hlavy antifungálními šampony - Betadine, Nizoral atd.
 3. Po promytí a sušení rány se ošetří jódem, joddikerinom nebo Vokadinomem. Jód se nejlépe vyrovná s koloniemi hub.
 4. Ráno a večer se na léze aplikuje antifungální masť nebo gel. Pro profylaxi jednou denně denně večer před spaním.
 5. Ujistěte se, že předem připravíte kůži pro aplikaci - čím rychleji se absorbuje účinná látka, tím dříve dojde k jejímu zotavení.

Lidové prostředky proti odcizení

Se vší úctou k tradiční medicíně sama o sobě není schopna zvládnout patogenní flóru, ale dokonale zlepšuje stav pacienta.

Nejoblíbenějšími složkami jsou:

 • tmavé bezsemenné rozinky - otryskávejte 5-7krát denně. Účinnost je patrná po týdnu.
 • česnek a med - kaše vyměňte nemocné oblasti a nechte pod dresinkem několik hodin;
 • citronová kyselina inhibuje činnost hub, lotiony z čisté citronové šťávy se vyrábějí dvakrát denně a zanechávají pod dresinkem po dobu 3-4 hodin;
 • 25% tinktury z propolisu - zlepšuje stav za pouhé 3-4 dny, pro které je třeba dělat komprese ráno a večer;
 • Ocet - princip akce je stejný jako ten citronu, komprese se vyrábějí 5-6krát denně a musí být ponechány pod dresinkem 2-3 hodiny.

Hygiena a prevence

Pokud je v rodině pacient, není fakt, že ostatní členové budou také infikováni, ale riziko musí být minimalizováno.

 1. Všechna prádlo je promyta odděleně a při vysoké teplotě. Žehlení na obou stranách párou.
 2. Denní mokré čištění dezinfekčním nebo dezinfekčním roztokem.
 3. Všechny položky, včetně nádob, které pacient používá, jsou ošetřeny antiseptiky.
 4. Všem členům rodiny je žádoucí, aby se antifungální tablety zbavily minimální dávky.

A nakonec

Ringworm je vážné onemocnění, které trvá déle než měsíc, než se zbavit. Dodržování doporučení lékaře, úplný cyklus léčby a řádná prevence pomůže dlouhodobě odstranit tento problém.

Nepřerušujte léčbu, jestliže je zřejmé zlepšení - přejděte do konce, abyste si byli jisti, že patogenní flóra na pokožce je zcela zničena.

Pro Více Informací O Suché Vlasy