logo

Mentolový olej: aplikace, recenze

Dlouhou dobu byla peprmintována všemi národy. Byla oblíbená pro příjemnou vůni a skutečnost, že dokáže dát klid a klid. Přípravky na bázi mátového mléka jsou proto stále populární. Jedním z nich je mentolový olej. Je to éterická látka vyrobená z listů máty peprné. Je to mentol, který je jeho základem, má příznivý účinek na lidské tělo. A tak se tato droga stala tak populární.

V mnoha domácnostech je vždy připravena lahvička s mentolovým olejem. Látka se používá pro bolesti, stres nebo závratě.

Olejové působení

Již v dávných dobách si lidé všimli, že mincovna je schopna poskytnout mír a klid. Proto se jeho listy používají pro nespavost, podrážděnost a stres. Postupně se objevilo několik pozitivních vlastností mentolu, které se projevují také ve svém esenciálním oleji:

 • má anestetický a antispazmodický účinek;
 • snižuje zánět, dezinfikuje a bojuje s bakteriemi a viry;
 • pomáhá uklidnit a překonat stres;
 • má příznivý vliv na emoční stav;
 • uvolňuje svědí kůži;
 • Ztužuje kožní cévy a má lokální dráždivý a rušivý účinek, který pomáhá zmírnit bolesti svalů a kloubů;
 • při požití má protizánětlivý, analgetický a mírný laxativ.

Jak se používá olej?

Vzhledem k příznivému působení mentolu a léčivým vlastnostem máty peprné, mentolový olej se používá v mnoha oblastech lidské činnosti. Jeho použití je opodstatněné pro bolest, svědění, kosmetické a průmyslové účely. Jak používat tento olej?

 • Ve farmaceutickém průmyslu, na němž jsou založeny, činí léky na nevolnost a svědění, protivirové a protizánětlivé léky, léky proti bolesti a antispazmodik. Mentolový olej se přidává do dětských sirupů a tablet na kašel, stejně jako do některých externích produktů.
 • V potravinářském průmyslu je to nepostradatelné při výrobě cukrovinek, žvýkaček a nápojů.
 • Při výrobě chemikálií pro domácnost používaly dezodorační vlastnosti oleje. Přidává se do detergentů, osvěžovačů vzduchu a pracích prášků.
 • V kosmetologii je také široce používán mentolový olej. Cena v lékárnách je ve srovnání s většinou kosmetických přípravků spíše nízká a má příznivý účinek na pokožku a vlasy.

Pro jaké nemoci jsou užitečné?

 • Bolest hlavy, zejména migréna, svalová a menstruační. Dokonce i bolest zubů může být uklidněna použitím bavlněného tampónu ponořeného do několika kapek oleje do dásní.
 • Pokud směs drogy s olivovým nebo ricinovým olejem, masáž s tímto lékem pomáhá dobře s osteochondrózou, myositidou, revmatismem a radikulitidou.
 • Komprese s mentolovým olejem, zředěná vodou, zmírňuje bolesti způsobené zlomeninami, vyvrtáním a dislokací kloubů.

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Nedoporučuje se používat mentolový olej u dětí mladších tří let. Zvláště je nemožné aplikovat na kůži a sliznice bez ředění. Někdy může způsobit silnou alergickou reakci, takže před použitím je potřeba provést test na kýlu lokte. Při použití ve velkých dávkách může látka způsobit silné snížení krevního tlaku a depresi centrálního nervového systému. Pokud vezmete olej uvnitř, může dojít k bolesti břicha, nevolnosti a závratě.

Ale všechny tyto účinky se objevují, když je droga používána nesprávně, ale obvykle je dobře tolerována. Někteří lékaři nedoporučují použití mentolového oleje pro bronchitidu a tromboflebitidu. Pozornost s léčivem by měla být také těhotná a kojící ženy.

Proč je mentolový olej tak populární?

Cena této drogy v lékárnách činí zhruba 60 rublů. Proto si ho zvolí spousta lidí a ne drahé drogy. Navíc olej má příznivý účinek na mnoho nemocí. A nedávno vědci objevili vlastnost tohoto léku k léčbě celulitidy. Přestože recept na přípravu a použití poměrně složitých, mnoho žen si vybírá mentolový olej. Cena léku na celulitidu, která vychází z toho, je mnohem nižší než u mnoha podobných výrobků. Navíc, mentolový olej dokonale pomáhá při nachlazení. A teď je tolik lidí, kteří jsou trápeni nazálním přetížením. Hodnocení týkající se užívání drogy říká, že zlepšuje dýchací olej, není horší než nákladné léky. To je také populární kvůli příjemné vůni, kterou lze rozptýlit po celé místnosti pomocí aromatické lampy.

Mentolový vlasový olej

Velmi široce se tato droga používá v kosmetologii. Jeho příznivé působení z něj dělá nepostradatelnou látku v šamponech a balzámů. Jaká je výhoda mentolového oleje? Uvádíme hlavní výhody:

 • zmírňuje zánět a svědění kůže;
 • stimuluje krevní oběh a tím zlepšuje růst vlasů;
 • posiluje a vyživuje kořeny;
 • reguluje metabolismus kůže v tucích;
 • dává vlasům zdravý lesk a příjemnou vůni.

Kromě speciální kosmetiky je mentolový olej k dispozici všem. Cena lékáren pro tento nástroj je mnohonásobně nižší než cena účinných balzámů a masky. A účinek tohoto oleje má stejné pozitivní výsledky. K obnovení poškozených vlasů je třeba smíchat s ricinovým olejem a vtlačit do pokožky hlavy. Pro ošetření lupů můžete tuto masku vytvořit: smíchejte dva žloutky s lžičkou citrónové šťávy a přidejte 4-5 kapek mentolového oleje. Tento nástroj nejen vyléčí vlasy, ale i příjemnou vůni, stejně jako dobrou náladu.

Mentolový olej: vlastnosti a aplikace vlasů a pokožky

Esenciální oleje jsou lidem známy po mnoho staletí a během této doby neustále pomáhají vyrovnávat se s různými problémy. Literate aromaterapie může jak zmírnit emocionální napětí, tak mít pozitivní vliv na závažnější fyzické nemoci.

Samotná koncepce aromaterapie zahrnuje nejen aromatizaci místnosti pomocí speciálních nádob - aromatických lamp. Léčba esenciálními oleji zahrnuje masáž, zábaly a aplikace, masky a dokonce i oplachování. Esenciální oleje se přidávají do hotových kosmetických přípravků, stejně jako jedna ze složek při výrobě prostředků nezávisle.

Užitečné vlastnosti mentolového oleje

Jedním z nejužitečnějších olejů s širokým spektrem použití je mentolový olej. Získejte z listů a stonků mátové máty, které jsou předem sušeny a dehydratovány. Spotřeba původní suroviny je dostatečně velká. V nejlepším případě bude asi 1 kg konečného produktu získáno z 50 až 55 kg rostlinných surovin. V budoucnu mohou být již zpracované suroviny znovu použity, aby se získal silikový olej nižší kvality nebo pro jiné účely.

Technicky se při destilačním procesu získává mátový olej, ale vzhledem k jeho vysokému obsahu mentolu (sekundárního metabolitu emitovaného z částí rostlin rodiny Yasnotk) se také nazývá mentol. Podle údajů z kvantitativní analýzy obsahuje mátový olej ve volné formě až 50% mentolu, asi 10% mentolu a neomentolu v složení esterových sloučenin a až 10% jeho izomerů. Zbývající hmotnostní frakce je sdílena thymolem, karvacrolovým, terpinenem, pinenem, limonenem, eukalyptolem a methylacetátem.

Mentol je široce používán při přípravě potravin, nápojů, sladkostí a cukrářských výrobků. Jeho osvěžující a příjemná chuť dělá lidi šťastná v horkém létě av zimě poskytuje pohodlí a připomínku teplých dnů. Příznivé vlastnosti mentolového oleje jsou také užitečné v medicíně.

Hlavní věc, možná, byla jeho vlastnost reflexivně (když byla použita sublingválně) dilatace cév srdce, což pomáhá zmírnit záchvaty anginy pectoris. Samozřejmě, že to není všelék, a pokud máte problémy s kardiovaskulárním systémem, měli byste okamžitě kontaktovat specialisty, abyste zjistili příčiny onemocnění a přiřadili kvalifikovanou léčbu.

Kromě výše uvedených vlastností se mentolový olej používá také při onemocnění nosohltanu a horních cest dýchacích. Faryngitida, tracheitida, sinusitida, laryngitida, laryngotracheitida, bronchitida v akutních a chronických formách - u tohoto spektra onemocnění je použití mentolového oleje zcela vhodné. Samozřejmě, mluvíme o komplexní terapii. Antispazmodické, baktericidní a dráždivé vlastnosti jsou mírné, ale při absenci alternativy je vhodný také mentolový olej.

Aplikace mentolového oleje na vlasy a pokožku

Používání mentolového oleje k léčení vlasů má tisíce příznivců a není to nic překvapujícího, jelikož akce, které má olej, jsou mnohé.

 • Upokojuje svědivý a podrážděný pokožku hlavy,
 • Vyzvánějí vyčerpanou pokožku,
 • Regulace sekrece mazových žláz,
 • Pomáhá zbavit se lupiny non-houbové etiologie,
 • Zlepšuje krevní oběh
 • Zrychluje růst vlasů
 • Posiluje vlasové folikuly,
 • To dává pramenům zdravý lesk.

Aplikace na mastné vlasy

Pokud jsou vlasy náchylné na tuk, v žádném případě není nutné je terorizovat mastnými vlasovými šampony a každodenními postupy peelingu pokožky. Taková opatření pouze zhorší situaci. Pokud si všimnete, že v poslední době musíte vlasy častěji omýt, použijte následující nástroj:

Získejte roztok kyseliny nikotinové z lékárny. Jeden způsob bude vyžadovat dvě lahvičky roztoku a tři kapky mentolového oleje. Přísady je třeba dobře promíchat. Pokaždé před umytím vlasů a po jejím rozmíchání výsledným roztokem protřepte na pokožku hlavy. Nepřispívá k rychlé kontaminaci vlasů, naopak, třetí nebo čtvrtý čas si všimnete, že vlasy zůstávají čisté déle.

Pokud jsou vlasy dlouhé a pevně opotřebované, můžete použít následující opatření:

Snažte se zbavit mytí vlasů příliš často. To nepomůže vlasům, ale jen bolí, protože mazové žlázy z toho stále více a více aktivně pracují. Po promytí a každý den až do dalšího - použijte směs kyseliny nikotinové a mentolového oleje.

Pokaždé, než si umyjete hlavu, vytvořte masku, která bude obsahovat buď jíl nebo stejnou kyselinu nikotinovou v duetu s vitamíny B. Ať už si zvolíte jakékoliv složení, ujistěte se, že do ní přidáte 5 kapek mentolového oleje.

Tyto masky se nejlépe provádí přes noc. Důkladné omytí masky bude vyžadovat solí peelingu. Jedná se o nekomplikovaný postup, který spočívá v čištění pokožky hlavy jemnou mořskou solí.

Slaný peeling má mnoho výhod při aplikaci na mastné vlasy. Po odlupování dobře opláchněte vlasy šamponem, opláchněte ho studenou vodou a opět nasaďte roztok kyseliny nikotinové a mentolu. Ano, ukázala se celá řada procedur, ale všichni opravdu fungují!

Tipy pro suché a normální vlasy

Stejně jako mastné, suché vlasy nelze přetížit opatrně. Pokud jsou vlasy jen náchylné k suchu a ztrátě lesku, stačí vytvořit masku na délku před každým mytí vlasů. Vezměte svůj oblíbený rostlinný základ a přidejte do něj 4 kapky mentolového oleje. Směs mírně zahřejte a aplikujte na vlasy, od úrovně lícních kostí až po konce.

Zahalte si vlasy teplou látkou a nechte masku dvě hodiny. Po tom si umyjte vlasy jako obvykle. Poprvé zjistíte, že vlasy se změkčily a získaly zdravý lesk. Tuto masku použijte po dvou promývání na třetí a efekt bude trvalý. Kromě toho se snažte alespoň minimálně používat vysoušeč vlasů a stylingových zařízení, pijete více vody a noste sezónní klobouk.

Pokud se suché vlasy staly vaším společníkem, před každým mytí vlasů je možné provádět olejové masky. Ale musíte přidat další postup. Zde potřebujeme mentolový olej k opláchnutí vlasů. Připravte v předstihu teplou vodu s objemem 1,5-2 litrů, ve kterém přidáte až 30 ml jablečného octa a 7 kapek mentolového oleje.

Po umytí opláchněte délku vlasů tímto roztokem. Mentolový olej vrátí měkkost a lesk na prameny a ocot se postará o uzavření vlasových kůžiček, čímž udržuje konce od řezání.

Pomůže mentolovému oleji a milenci udělají masky s cibulovou šťávou a česnekem. Je známo, že takové masky neprocházejí, aniž by zanechaly stopu, a to dlouho nezanechávaly příjemnou vůni na vlasu. Mentol také pomůže snížit tuto dobu a snížit intenzitu zápachu. Po každém mytí vlasů opláchněte délku a pokožku hlavy vodou, ke které se přidá 10 kapek mentolového oleje.

Příroda nás obklopila všemi nejužitečnějšími, zůstává najít to, co vám vyhovuje, a dát to vašemu tělu a tělu.

Mentolový olej: návod k použití

Mentolový olej je tvořen různými esenciálními oleji, které působí odlišně v závislosti na místě použití. Při orálním podání je olej předepsán pro léčbu funkčních gastrointestinálních poruch. V tomto případě může účinná složka snížit zánět a zlepšit trávicí procesy. Léčba také stimuluje bronchiální sekreci, takže může být užitečná při zánětu horních cest dýchacích. Mezi nejčastější nežádoucí účinky patří syndrom vertigo, cefalalgie a poruchy spánku.

Složení a formulář pro uvolnění

Aktivní složky obsažené v roztoku:

Léčivo je k dispozici jako roztok pro místní aplikaci nebo intranazální podání. Jedna lahvička obsahuje 10-25 ml olejové tekutiny se slabým zápachem mentolu.

Farmakologické vlastnosti

Mátový olej se skládá z různých éterických olejů, z nichž 3 mají terapeutický účinek: mentol, menton a mentofuran. Získávají se destilací páry z listů. Mentol je obzvláště slavný; to představuje nejméně 44% celkového obsahu silice v pepřince. Většina efektů se dosahuje pouze při interakci s jinými součástmi.

Perorální podávání léku ovlivňuje svaly v gastrointestinálním traktu. Stejně jako účinky listů máta, složky oleje zabraňují přílivu vápníku do buněk. Z tohoto důvodu uvolňují svalová vlákna v gastrointestinálním traktu. Lék také snižuje střevní peristaltiku.

Všechny bronchiální stromy lemované mikroskopickými řasami. Odstraňují cizorodou látku z plic směrem ven. Pepřový olej stimuluje činnost průdušek, takže i při přetrvávajícím použití může být odstraněn i přilepený hlen. Kromě toho má olej vliv na bakterie a houby. Olej ve formě inhalace se používá k zánětu horních cest dýchacích, protože má protizánětlivé vlastnosti.

Mátový olej používaný jako máchání může také působit lokálně proti bakteriím a plísním. Z tohoto důvodu je vhodný pro oplachování záněty ústní sliznice.

Pokud je fytoterapeutická látka aplikována na svaly, šlachy, v hlavě nebo na kůži, má mírný analgetický účinek. Lék stimuluje studené receptory, což do značné míry snižuje bolest.

Indikace pro použití

Perorální léky se používají pro plynatost, syndrom dráždivého střeva, onemocnění žlučníku, jakož i kataritu horních cest dýchacích. Externí lék je používán na chrámy pro bolesti hlavy a pro zmírnění příznaků nachlazení. S pomocí vdechování lze vylučovat kašel a odstranit horní dýchací cesty. Třením oleje do těsných svalů dochází k mírnému relaxačnímu účinku.

Mentolový olej se také používá jako aromatizační činidlo v potravinách a přípravcích pro ústní hygienu. Co se týče kvality vůně a chuti, je olej nižší než listy máty peprné.

Návod k použití

Podle pokynů pro použití se mentolový olej doporučuje užívat 10-20 kapek, zředěných 300 ml vody, pro onemocnění horních a dolních cest dýchacích. Vdechování par může být použito nejdéle 2-3 dny.

Průměrná cena léku v lékárně: 40 ruských rublů.

U chronické nebo akutní rinitidy se doporučuje použít nižší dávku: 2-10 kapek. Pokud dojde k alergickým reakcím, doporučuje se přestat užívat lék a konzultovat kvalifikovaného specialistu.

Kontraindikace, nežádoucí účinky, předávkování

Léčivý roztok nelze používat u dětí mladších 6 let a během těhotenství. Vzhledem k hypertonickému účinku by se pacienti s vysokým tlakem měli rovněž vyvarovat léků. Řešení není vhodné pro přípravu lázní, protože je schopno stimulovat nadměrně chladné receptory, které často způsobují nepříjemné účinky.

Mentolový olej by neměl být používán, jestliže existuje známá přecitlivělost na tento přípravek nebo alergie na monoterpeny. Také známá cholelitiáza, přetížené žlučovody nebo těžce poškozená jaterní funkce jsou absolutní kontraindikací k použití. Pokud je žlučník zavlažován, nedoporučuje se také použít nápravu.

Lék by neměl být používán na očích, poškozené pokožce a u dětí v obličeji, zejména na nosu.

Během těhotenství a laktace lze pod dohledem lékaře. Je však třeba poznamenat, že během celého období kojení je nástroj v bezprostřední blízkosti prsu zakázán.

Mentolový olej je vhodný především pro každou věkovou skupinu. U kojenců a batolat je však třeba zabránit přímému užívání na obličeji.

Citliví lidé mohou mít problémy s žaludkem. Olej z máty by neměl být používán astmatiky. Při astmatickém záchvatu mohou esenciální oleje zvýšit křeče.

Při aplikaci lokálně může mentol zvýšit účinnost léků proti bolesti - nesteroidních protizánětlivých léků, paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové. Nedoporučuje se aplikovat olej spolu s kortikosteroidy na stejnou oblast pokožky, protože existuje riziko vzniku kopřivky. Je třeba se vyvarovat kombinace s jinými látkami, aby se zabránilo farmakodynamickým a farmakokinetickým interakcím. Před použitím je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem.

Analogy

Hlavní analogy mentolového oleje: "Levomenthol" a "Validol".

Levomenthol

Výrobce - Nectar Life Sciences (Indie)

Cena - od 50 rublů

Popis - tablety s mentolovým roztokem, které se používají k léčbě úzkostných poruch a funkčních onemocnění gastrointestinálního traktu

Pros - má mírný analgetický účinek a snižuje excitabilitu nervových buněk

Nevýhody - způsobuje alergické reakce u zvláště citlivých lidí, kontaktní dermatitidy a poruchy zažívacího traktu

Validol

Výrobce - Altayvitaminy (Rusko)

Cena - od 20 rublů

Popis - tablety s mentolovým roztokem, které se používají k léčbě funkčních poruch srdce, neurotických poruch a pohybové nemoci

Pros - má mírný úzkostný účinek, který je srovnatelný s účinkem placeba.

Nevýhody - při dlouhodobém užívání se vyskytuje vertigo, zvýšené úzkostné příznaky a poruchy trávení.

Mentolový olej

Popis k 16. září 2015

 • Latinský název: Menthol oleum
 • ATX kód: M02AX10
 • Aktivní složka: Levomentol *
 • Výrobce: Yaroslavl Pharmaceutical Factory CJSC (Rusko), Lékařské přípravky Borisov (Bieloruská republika), Permpharmacia (Rusko), farmaceutická továrna Tula (Rusko), farmaceutická továrna v Moskvě, Rusko, Krasnodar Pharmaceutical Factory

Složení

Roztok mentolu (syntetického nebo přírodního) ve vazelinovém oleji.

V 1000 g olejového roztoku levomentolu 10 g nebo 20 g, vazelínový olej 990/980 g.

Formulář uvolnění

Olejový roztok 1% nebo 2% v 10 ml a 25 ml skleněných lahvích pro místní použití a inhalaci.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Dráždivý přípravek, který při aplikaci na kůži má antimikrobiální, protizánětlivý účinek a snižuje svědění. Efekt rozptýlení doprovází pocit chladu a eliminace bolesti. Pocit chladu se změní v pocit nevyhořelého pálení a píchání.

Podráždění receptorů kůže nebo sliznic stimuluje uvolňování biologicky aktivních látek, které se podílejí na regulaci bolesti. Při aplikaci na pokožku v oblasti chrámu má účinek proti migréně. Reflexně mění tón nejen povrchových nádob, ale také se nachází ve vnitřních orgánech. Při podání pod jazyk - reflexní koronární dilatační, antianginální působení. Má malý analgetický účinek v malých dávkách. Ve vyšších koncentracích vykazuje výrazný analgetický a antiseptický účinek (zmírňuje bolest při polykání).

Farmakokinetika

Při lokální aplikaci se neobjevují resorpční účinky.

Indikace pro použití

 • onemocnění dýchacího ústrojí (formou inhalace s laryngitidou, tracheitidou nebo nasofaryngeálním mazáním s faryngitidou);
 • rinitida (instilace do nosu);
 • neuralgie, myalgie, pruritické dermatózy, artralgie (jako analgetika, rozptylující činidlo).

Kontraindikace

 • bronchiální astma;
 • individuální intolerance k léku;
 • období těhotenství a laktace;
 • věk do 3 let (instilace oleje nebo mazání nosohltanu způsobuje riziko reflexní respirační deprese a respirační deprese).

Nežádoucí účinky

 • vyrážka, pruritus, kontaktní dermatitida;
 • reflexní respirační deprese, kolaps (u dětí s intranazálním použitím);
 • pokles krevního tlaku, slabost, závratě;
 • nevolnost, bolest břicha (při požití).

Mentolový olej, návod k použití (metoda a dávkování)

Při nachlazení zakopávají 2 kapky v obou nosních průchodech 2-3 krát denně, třikrát protákají nosní můstek a nosní křídla každé 2 hodiny. Po ukončení procedur zmizí pocit nazální kongesce.

Když se myalgie, myositida, neuralgie používá ve formě tření.

Při respiračních onemocněních se provádí inhalace páry: 15 kapek na 200 ml horké vody. Vdechování se provádí po dobu 10 minut. 2-3 krát denně. Při kašli aplikujte komprese na hrudi, třením nebo masírováním přes noc.

Používá se mentolový olej pro vlasy. Při pravidelném používání masky se zvyšuje růst vlasů, protože olej stimuluje krevní oběh, který posiluje vlasové kořeny a zlepšuje růst vlasů. Snižuje tvorbu mazových žláz, eliminuje lupy, svědění a podráždění. Používáte-li vlasy vypadá zdravě, objeví se lesk. Olej může být přidán do šamponu pro denní použití 3 kapky na porci nebo můžete udělat masky pro vlasy. Pro mastnou pokožku hlavy a mastné vlasy vezměte 2 žloutky, 1 čajovou lžičku citronové šťávy a 4 kapky oleje. Kompozice se třese do vlasových kořenů, inkubuje se 15 minut a promyje se. Pro oplachování vlasů používejte esenciální mentolový olej, abyste se vyvarovali mastného lesku a vážení vlasů - k 1 litru vody se přidá 5 kapek.

Předávkování

Předávkování se projevuje zvýšením nežádoucích účinků. Léčba: stažení léku, symptomatická léčba.

Interakce

Podmínky prodeje

Prodává se bez předpisu.

Podmínky skladování

Při teplotě 8-15 ° C.

Doba použitelnosti

Analogy

Alkohol z mentolu, tužka z mentolu, racemický mentol.

Recenze oleje z mentolu

V každodenním životě se často setkáváme s mentolovým olejem. Je to součást vietnamských balzámů (Golden Star, Eagle, Red Elephant), které jsou účinné pro bolesti hlavy, výtok z nosu, první známky nachlazení, kousnutí hmyzem, hematomy a modřiny, únavu. Je to nejdůležitější složka pastilky, pastilky a aerosolů používaných při bolestech v krku, protože má protizánětlivé, antibakteriální, analgetické a deodorizační účinky.

Čistý mentolový olej má stejný účinek, jak dokládají recenze pacienta. Nejčastěji se používá při rinitidě (instilaci do nosu), při tracheitidě a faryngitidě (inhalaci). A další aplikace - pro kosmetické účely pro zvýšení růstu a zlepšení stavu vlasů. Každý, kdo ji použil na masky nebo přísady do šamponu, je spokojen s výsledkem - tónuje pokožku hlavy, "osvěží", dokonale pomáhá obnovit matné a křehké vlasy.

Cena Mentolový olej, kde koupit mentolový olej

Mentolový olej můžete koupit v lékárnách, ale není vždy k dispozici. Náklady na olej 1% 10 ml 60 rublů. za láhev. Pro externí použití lze zakoupit v odděleních kosmetických nákupních center.

Vzdělání: Absolvoval lékařskou školu Sverdlovsk (1968 - 1971) s titulem lékařský asistent. Vystudoval Lékařský institut v Donecku (1975 - 1981) se zaměřením na doktorskou epidemiologii, hygienistu. Absolvoval postgraduální studium v ​​Centrálním výzkumném institutu epidemiologie v Moskvě (1986 - 1989). Titul - kandidát na lékařské vědy (titul udělený v roce 1989, obrana - Ústřední výzkumný ústav epidemiologie, Moskva). Bylo dokončeno mnoho pokročilých kurzů v oblasti epidemiologie a infekčních onemocnění.

Zkušenost: Pracovat jako vedoucí oddělení dezinfekce a sterilizace 1981-1992. Pracovat jako vedoucí oddělení zvláště nebezpečných infekcí 1992 - 2010. Výuka v Lékařském institutu 2010 - 2013

Jak objednat mentolový olej, 1%, 25 ml, amarantový olej, 500ml s dodávkou do lékárny Stupino Mo v Kuibyshev, 63?

Jaký je přínos mentolového oleje?

Obsah článku

 • Jaký je přínos mentolového oleje?
 • Jak používat mouku v tradiční medicíně
 • Výhody rostlinného oleje

Léčivé vlastnosti a indikace

Starověcí Římané vědomě měli na sobě mincovní věnce. Jako součást mentolového oleje skutečně obsahuje neurogenní základní látky. Ovlivňují nervový systém, napravují emoční stav, uvolňují stres, poskytují sílu a pomáhají soustředit pozornost.

Mentolový olej má analgetické vlastnosti. Působí jako analgetikum, rychle odstraňuje různé bolesti: bolesti hlavy, svaly a menstruační bolesti. Pro bolesti hlavy, olej whisky, korunu a čelo. U pacientů trpících migrénou se vyrábí speciálně vytvořená mentolová tužka.

Ropa s olejem, položená na špatný zub, zcela nezmírňuje bolest, ale výrazně snižuje jeho ostrost. Bolest svalů nebo kloubů v myositidě, revmatismu, osteochondróze ustoupí, pokud se problémové oblasti otřete mentolovým olejem zředěným olivovým nebo slunečnicovým olejem. To je dobrý nástroj pro dislokaci kloubů, vyvrtání, šlach, vazů.

Lék účinně ničí bakterie a viry, má antipyretický účinek, a proto je užitečný při léčení nachlazení, zánětu dýchacích cest. Vlastní změkčující vlastnost, eliminuje chraplavost, vrací ztracený hlas. Při dlouhotrvajícím studeném, pětiminutových inhalacích se dvěma až třemi kapkami oleje se doporučuje tření na hrudníku.

Mentolový olej také zmírňuje cévní křeče, zvyšuje cerebrální cirkulaci. Díky těmto vlastnostem zvyšuje účinnost takových populárních léků na srdce jako Corvalol, Validol, Drops of Zelenin.

Olej nalezl velmi důležité použití u těch, kteří trpí mořskou nemocí. Pro ně je to prostě spása, protože výrazně zlepšuje blahobyt, zabraňuje nebo snižuje závratě, nevolnost a zvracení.

Mentolový olej má také vynikající deodorizační vlastnosti. Je to nenahraditelná složka mnoha vonných látek, ústních výplachů a zubních past, které vytvářejí pocit příjemného chladu a čerstvého dechu. Také se přidává ke zlepšení chuti směsí, balzámů, léčivých bonbonů určených speciálně pro děti.

Kosmetické vlastnosti

Mentolový olej je velmi populární v kosmetologii. Především je to cenné, protože jeho "chlad" dokonale zužuje póry a zpomaluje produkci kožního mazu žlázami. Další cenná kvalita je, že je vhodná pro všechny typy pleti. Olejnatá kůže se stává méně mastnou a suchou - méně suchou, protože máta olej pomáhá zadržovat vlhkost.

Dalším pozoruhodným rysem je, že účinně odstraňuje z obličeje stopy únavy. Dokonce i když byla osoba celá noc vzhůru, olej vyhladí obličejové rysy, dává jí čerstvost.

Navíc díky baktericidnímu účinku zmírňuje zánět, léčí akné, různé dermatitidy. Pepřový olej výrazně léčí kůži v počátečním stádiu ekzému a zabraňuje jejímu průběhu. Používá se také k odstranění svědění z kousnutí hmyzem.

Kontraindikace

Nemůžete použít mentolový olej k nachlazení, pokud je komplikován bronchitidou. Je kontraindikováno, aby byli léčeni tromboflebitidou během těhotenství a kojení. Kategoricky není možné aplikovat olej na kůži u dětí mladších sedmi let.

Lék může způsobit alergické reakce. Oční kontakt je velmi podrážděný a záněty sliznic.

Není to žádoucí používat večer, protože to může způsobit problémy se spánkem. Někdy se při použití mentolového oleje objevují nevolnost, závratě, zvýšení krevního tlaku.

Všechno, co jste chtěli vědět o mentolovém oleji

Výrobek nazvaný mentolový olej se získává destilací z peprné mouky - rostlinou s celým komplexem léčivých vlastností. Mátová pěna roste všude v zahradách a sadech. Primární surovinou pro výrobu oleje jsou stonky a listy této rostliny. Odvozená látka se nazývá mentol.

Látka se používá při výrobě léků pro kardiovaskulární systém. Je to jedna ze složek validol a Corvalol.

Droga byla nalezena v potravinářství. Mentol z rostliny se tak přidává k výrobě žvýkaček, nealkoholických nápojů a cukrovinek.

Jeho aplikace v domácnosti je populární. Mnoho přípravků na ústní hygienu obsahuje tento bylinný prvek v jejich složení. To je z velké části způsobeno skutečností, že extrakt z máty je přirozený antiseptikum.

Mentolový olej je oblíbený jako prostředek péče o kudrlinky. Je přidáván do šamponů, balzámů, masky, kondicionérů a dalších podobných výrobků. Mentolový olej na vlasy může být použit samostatně. Produkt lze přidat do domácí masky. Správně vybrané složky této masky vzájemně posílí vzájemné působení a poskytují komplexní péči o vlasy.

Chemické složení a vzhled

Složení oleje zahrnuje následující prvky:

 • bezbarvého a etherového mentolu (50-80%);
 • menton;
 • pinen;
 • limonen;
 • pullagon;
 • terpinen;
 • cineole;
 • thymol;
 • carvacrol.

Podle jeho vnějších fyzikálních vlastností je to olejovitá kapalina čiré barvy se slabým pachovým zápachem, kterým je mentol ředěný v ropě.

Existují dvě formy uvolňování: 1% a 2% koncentrace mentolu (volného nebo syntetického). To znamená, že 100 g vazelinové báze obsahuje 1 nebo 2 g mentolu. Čím silnější je řešení, tím intenzivnější je jeho působení a tím více má tendenci hořet slizniční membrány.

Farmakologický účinek, léčivé vlastnosti

Farmakologické vlastnosti léku:

 • antispasmodický;
 • sedativum;
 • sedativa;
 • antiseptikum;
 • léky proti bolesti;
 • regenerace;
 • přirozený estrogen;
 • reguluje mazové žlázy

Má lokální dráždivý účinek, podporuje regeneraci tkání, eliminuje edém a zánět. Má vazodilatační, antianginální vlastnosti. Anestetický účinek se projevuje ve vysokých koncentracích.

Použití v lékařství

Zánětlivé a infekční zánětlivé onemocnění dýchacího traktu

Aplikace místních a externích. Při léčbě onemocnění mentálně postižených dýchacích cest, které jsou inhalovány, aromatické lampy, nosní kapky. Vdechování par (při laryngitidě, tracheitidě) při vdechování pomáhá látce proniknout do těžko dostupných míst, jako jsou plíce. Existuje tedy rozsáhlý lokální a do jisté míry i systémový efekt.

Pro vdechnutí přípravě takového roztoku: pro 200 ml vody - 15-20 kapek fondů. Doba trvání postupu je přibližně 5-10 minut, 2-3 krát denně.

U faryngitidy a tonzilitidy potřebují postižené oblasti mazání pomocí bavlněných tamponů ponořených do olejového roztoku.

Pokud by se měl rinitidový olej vložit do nosu v množství 5 kapek v každé nosní pasáži. Toto by mělo být provedeno 2-3x denně.

Jako pomocná pomoc se esenciální olej používá jako součást aromaterapie s aromatickými lampami denně po dobu 20-30 minut.

Kromě inhalací, aromatických lamp a kapiček můžete dělat tření, obklady a masáže s olejem. Efektivní tření hrudníku při nachlazení a kašli. Při mírně zvýšených teplotách mohou být komprese umístěny na hrudi.

Pokud se onemocnění projeví intenzivně a akutně, například chřipka s zimnicí a horečkou, pak komprese s olejem jen zhorší obraz. V takovém případě je nutné kontaktovat nemocnici.

Kardiovaskulární choroby

Mentol má antianginální a koronarodilující účinky. To naznačuje, že je schopen snížit záchvaty angíny a ischémie. Toto působení léčivé složky je způsobeno schopností dilatovat krevní cévy srdce.

Se zhoršeným srdečním rytmem se můžete koupit s olejem. K tomu je nutno vzít esenciální olej v objemu 50 ml a přidat do teplé lázně. Můžete jej zároveň protáhnout do těla, které se používá k masáži.

Mentolový olej nelze použít v monoterapii pro problémy se srdcem. To je nebezpečné pro život a zdraví. Jeho použití je povoleno pouze jako pomocná pomůcka.

Kožní onemocnění

Díky antiseptickým vlastnostem může lék pomoci při léčbě infekčních onemocnění na povrchu pokožky. Dokáže v počátečním stádiu zvládnout virové, bakteriální a plísňové infekce. Mohou léčit dermatitidu, houby, svrab. Akné a akné zmizí bez obtíží. Vliv na kůži je na tomto místě poznamenán zvýšeným oběhem krve a metabolickými reakcemi.

Používají se mentolové lázně, mentolová tužka, která se nachází v problémových oblastech. Místní aplikace je možné pomocí bavlněného tamponu nebo bavlněného tampónu.

Při léčbě infekcí v oblasti chodidel nohy jsou populární. Mají systémový účinek na nohy a upravují různé biochemické procesy v této oblasti. Díky tomu je lék mnohem rychlejší.

Pro přípravu mentolové lázně je třeba přidat do nádrže 10 kapiček přípravku teplou vodou. Doba trvání procedury je nejméně 30 minut. Terapeutické použití by mělo pokračovat alespoň 3 měsíce, 2 krát denně.

Léčba kožních infekcí je časově náročný a zdlouhavý proces, který vyžaduje systematické následné postupy. Po léčbě jsou nezbytná podpůrná preventivní opatření.

Bolest různých etiologií

Olej je vynikající analgetikum, zvládá bolesti hlavy, zubní, menstruační a svalové bolesti.

Když jsou migrény pokryty oblastí chrámů, koruny, occiputu a čela.

Při revmatismu, myositidě, osteochondróze, bolestivých oblastech těla jsou bolestí. Pro pohodlí při použití je tu speciální ceruzka z mentolu.

V případě bolesti zubů se buničina navlhčená v roztoku aplikuje na zub po dobu 15-20 minut.

Pokud máte obavy z bolestivých období, můžete se léčit ústně. K tomu se do sklenice vody přidá 4 kapky látky.

Před aplikací oleje na bolestivou menstruaci je třeba nejprve poradit s gynekologem a zjistit jejich příčinu.

Poškození

V případě poranění kostí a kloubů se olej používá jako doplněk k hlavní terapii. Aby nedošlo k zhoršení obrazu onemocnění při zlomenině, nemělo by se otírat, ale mělo by být používáno pouze ve formě komprese nebo lázně.

V případě roztržení kloubů lze do lázně přidat 50 ml esenciálního oleje.

Pokud se výskyt nebo zlomeniny použijí na problémové místo. Pro přípravu směsi pro kompresi přidejte 10 ml oleje na půl sklenice vody.

Aplikace v kosmetologii

Pro pokožku hlavy a vlasy

Výhody produktu na vlasy:

 • tonický účinek na povrch kůže hlavy;
 • uklidňuje svědění a podráždění pokožky;
 • reguluje mazové žlázy;
 • eliminuje lupy;
 • stimuluje průtok krve a metabolické procesy v kůži;
 • stimuluje růst kudrlin;
 • posiluje;
 • vyživuje;
 • obnoví;
 • zvlhčuje.

Jako antiseptikum je mentolový olej schopen zvládnout počáteční infekční a zánětlivé procesy na povrchu hlavy, včetně lupů. Hlavní příčinou lupů je houba. Regulací aktivity mazových žláz je produkt schopen eliminovat nadbytečnou tvorbu tuku v případě mastných kadeří.

Poslední uvedené užitečné vlastnosti látky jsou úzce propojeny. Stimulace krevního oběhu a metabolických procesů na povrchu hlavy přispívá k lepšímu výživě vlasů, včasnému dodávání potřebných stopových prvků a látek do jejich kořenů. To přispívá k posílení a růstu kudrlin, vzhled podsada v podobě nových vlasů.

Prostředky pro obnovení suché bezvlastičné vlasy díky své hydratační a výživné vlastnosti. Olej obklopuje povrch poškozených vlasů a lepí váhy. Problém rozdělených konců je tedy dodatečně eliminován.

Recept 1. Kondicionér pro suché a normální vlasy. Do misky s vodou se přidá 4-5 kapek oleje. Výsledný kondicionér propláchne vlasy na konci mytí. Není umyl.

Receptura 2. Pro suché vlasy. Báze se odebírá ve formě slunečnicového oleje (trochu oko), k ní se přidává esenciální olej v množství 4 kapky. To vše je smíšené a mírně vyhřívané. Pak se masíruje do kořenů vlasů a po celé délce. Kompozice by měla pracovat nejméně 30 minut. Poté se omyje šamponem. Masku lze provádět každé 3 dny. Pokud jsou vaše vlasy velmi suché, pak je vhodné kombinovat tuto masku s klimatizací pomocí našeho hlavního produktu.

Recept 3. Maska pro mastné vlasy. Do 4 kapek drogy se přidá citrón (čajová lžička) a 2 žloutky. Všechno toto je vypláchnuto za třicet minut. Masku lze opakovat po 3 dnech.

Recept 4. Pro růst kudrlin můžete použít směs různých olejů: 2 lžíce. lopuch a ricinový olej smíchaný s 5 kapkami mentolu. Do hotové směsi můžete přidat 10 kapek vitamínu E. Kompozice se vypláchne po 30 minutách. Mytí je ve všech případech prováděno s tekoucí teplou vodou.

Pro tělo a obličej

Nástroj se účinně vyrovná s rozšířenými póry, zejména v kombinaci s kosmetickým ledem. Póry mají tendenci se smýkat pod vlivem nachlazení. Jako antiseptikum, mentolový olej odstraňuje jakékoliv vyrážky na povrchu obličeje (akné, akné). Odstraňuje otok a pomáhá s pigmentovými skvrnami. Lék je schopen pomoci téměř jakoukoli pokožku: mastnou, kombinovanou a suchou. Může snížit tvorbu kožního mazu a současně zvlhčit dehydratované plochy obličeje.

Pro suchou pokožku je relevantní následující recept. Vezměte 3 kapky esenciálních olejů - mentolu, levandule, borovice, myrhy - a výsledná směs se zmrazí v mrazáku ve zvláštních formách. Připravený kosmetický led by měl být aplikován dvakrát denně, jemně a rychle je procházet podél masážních linek obličeje.

Při systematickém přístupu může olej odstranit vzhled celulitidy. Podle jednoho z receptů, musíte vzít asi 10 g žloutky a nalijte ji se směsí 1 polévkové lžíce. l rybíz a 100 ml oleje. Všechno toto by mělo trvat tři dny na tmavém místě. Potom musíte vzít látku, navlhčenou ve výsledné kapalině, a začít se zábaly. Postup trvá asi 5 hodin, doporučuje se opakovat každý druhý den.

Pro zuby a ústa

Pod působením oleje, malých vředů, trhliny, rany v ústní dutině se léčí. Navíc je špatný dech odstraněn. Dech dostává poznámky o čerstvosti.

Můžete si vyrobit domácí zubní pastu pro čištění zubů, kde bude jedním z ingrediencí mentolový olej.

Požadované složení:

 • vápník ve formě prášku (5 lžic);
 • křemelina prášek (1 lžička);
 • sóda na pečení (2 lžíce);
 • 3 lžíce. křehký esenciální olej;
 • pár mentolových kapiček.

Domácí vaření těstovin - časově náročný a nákladný proces, takže je lepší upřednostnit zakoupené finanční prostředky. Můžete si vyrobit ústní vodu s mentolovým olejem, kde se do sklenice vody přidá 4-5 kapek oleje.

Dopad na psycho-emoční sféru

Látka má pozitivní účinek na centrální nervový systém a také má příznivý účinek na vegetativní nervový systém. Používá se v monoterapii a komplexní terapii neurózy, deprese. Pravidelné užívání pod dohledem lékaře odstraňuje úzkost, záchvaty paniky, nespavost, zabraňuje jejich výskytu a vývoji. Tato léčivá složka je obsažena ve složení léčiva "Kapky Zeleninu" určené k léčbě neurózy.

V případě alarmující povahy charakteru se doporučuje používat aromakolony (aromamedalon). Jedná se o speciální přívěsky, ve kterých je nádrž, kde můžete odkapat esenciální olej. Dostatek 1-4 kapiček vašeho oblíbeného oleje do aromamedallionu začal cítit sladkou oblíbenou vůni.

Aromatická lampa s několika kapkami tohoto výrobku může okamžitě zmírnit stres a uvolnit se. Aroma peprné pachy ovlivňuje tělo a pomáhá soustředit pozornost i po náročné práci. Aroma lampy jsou nádrže pro vytápění (s vodou a bez vody). Do nádoby se přidá 4 kapky oleje. Proces aromaterapie trvá od 30 minut do 2 hodin.

Když aromaterapie potřebuje v budoucnu přestávky na látku, nesníží její působení. A tak, aromakulony stojí za to nosit ne více než každé tři dny.

Další využití oleje

Tento esenciální olej se aktivně používá v každodenním životě jako dezinfekce a zdrojem příjemné vůně. Je přidáván do téměř všech čistících produktů: prášky, gely, kapky na mytí nádobí a tak dále. Osvěžovače vzduchu mají také často mentolovou příchuť.

Chcete-li odstraňovat skvrnu z oděvů, musíte na skvrnu odkapat mentolový olej a počkat 20-30 minut. Při mytí podlahy a dalších povrchů je třeba přidat do kbelíku vody látku v množství 5 kapek.

Esenciální olej - nepřítel hmyzu a hlodavců. Pokud je ošetříte na místa škůdců nebo hoříte olejovými hořáky olejem, pak škůdci opustí místnost velmi brzy. Pokud přidáte do mentolu více eukalyptového oleje, bude tento nástroj dvakrát tak efektivní.

Kontraindikace

Tento lék je kontraindikován:

 • hypotenze;
 • s individuální nesnášenlivostí k prvkům kompozice;
 • trpí bronchitidou, bronchiálním astmatem;
 • při těžkých onemocněních;
 • těhotné a kojící;
 • děti do tří let.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky jsou vzácné. Jsou možné následující kožní reakce na léčivo: svědění, zarudnutí, vyrážka. Na straně gastrointestinálního traktu se vedlejší účinky mohou projevit jako střevní kolika a nauzea. Malé děti hrozí nebezpečí kolapsu nebo deprese dýchání v důsledku užívání drogy. V tomto případě by měla být léčba prováděna pod důkladným dohledem dospělých.

Formulář uvolnění

K dispozici ve formě skleněného obalu o obsahu 1% (10 ml) a 2% (25 ml). Další forma existence látky je mentolová tužka, která je také 1% a 2%.

Lepší je koupit v lékárně, v kosmetických obchodech je cena mnohem vyšší.

Upozorňujeme, že kosmetické přípravky nejsou určeny pro interní použití.

Tento olej lze nalézt v lékárnách za minimální cenu 60 rublů na 10 ml. a maximum - 200 rublů na 25 ml. Náklady se mohou mírně lišit v závislosti na cenové politice lékárny.

Mentolový olej

Indikace pro použití

Neuralgie, myalgie, artralgie, pruritická dermatóza, zánětlivé onemocnění dýchacího traktu (rinitida, faryngitida, laryngitida, tracheitida).

Infekční a zánětlivé onemocnění horních cest dýchacích: rinitida, faryngitida, laryngitida, tracheitida.

Možné analogy (náhražky)

Aktivní složka, skupina

Dávkovací formulář

inhalace tužky, roztok pro místní použití a inhalace [mastné], roztok pro vnější použití [alkohol]

Kontraindikace

Přecitlivělost; rané dětství (pro mazání nosohltanu).

Způsob aplikace: dávkování a léčba

Mentolový roztok alkoholu: sublingvální, s anginou - 2-3-2% roztokem.

Vně, pro tření, s neuralgií a myalgií - 2% alkoholový roztok, s pruritickou dermatózou - 0,5% roztokem alkoholu, s migrénou - rozmazání kůže v chrámech s mentolovou tužkou.

Mentolový olej: pro onemocnění dýchacích cest - 15-20 víčka na 200 ml vody pro inhalaci páry; s rinitidou - 5-10 víčka v každé nosní pasáži.

Farmakologický účinek

Při aplikaci na kůži má dráždivý podráždění, má určitý lokální antimikrobiální a protizánětlivý účinek, doprovázený poklesem závažnosti bolesti a svědění. Dráždivý (rušivý) účinek pomáhá eliminovat bolest. Místní akce je doprovázena zúžením krevních cév, pocity chladu, přeměnou na pocit světelného záření a brnění. Kožní viscerální reflexy (reflexní oblouk neovlivňuje mozek) zlepšují tkáňový trofismus (podle zón inervace). Při aplikaci na pokožku časové oblasti hlavy má účinek proti migréně.

V případě sublingválního podávání má reflexní koronarodilatační, venotonický, antianginální a analgetický účinek. Účinek je dán hlavně reflexními reakcemi spojenými se stimulací citlivých receptorů kůže nebo sliznic a stimulací tvorby a uvolňování endogenních biologicky aktivních látek (enkefalinů, endorfinů, peptidů, kininů), které se podílejí na regulaci bolesti a vaskulární permeability. Reflexně mění tón nádob, jak povrchních, tak hluboko usazených v tkáních a vnitřních orgánech. Dráždění receptorů ústní sliznice způsobuje dilatovaný spasmus koronárních cév.

V malých dávkách (perorální podání) má karmínový účinek. Účinky resorpce při podávání vysokých dávek se projevují snížením krevního tlaku a depresí centrální nervové soustavy.

Nežádoucí účinky

Alergické reakce, kontaktní dermatitida; snížení krevního tlaku - závratě, asténie; s intranazální aplikací u dětí - reflexní respirační deprese (až do apnoe) a kolaps.

Při požití - bolest břicha, nevolnost, zvracení, závratě.

Zvláštní instrukce

Zvláštní pokyny pro použití mentolového oleje chybí.

Interakce

Byly identifikovány interakce léků při léčbě mentolového oleje spolu s dalšími léky.

Pro Více Informací O Suché Vlasy