logo

Mezoterapie vlasů a hlavy - recenze

Jen málo by argumentovalo skutečností, že vlasy jsou hlavní dekorací ženy. Nicméně, ne všechny slabší sex se může pochlubit luxusními vlasy. Některé z nich trpí nadměrnou ztrátou vlasů. Jedna z nejpopulárnějších kosmetických procedur - mezoterapie vlasů - se injektuje do pokožky hlavy pomocí koktejlů vitamínů, stopových prvků a léků, které pomáhají dívkám v této situaci. V závislosti na důvodu léčby pomůže mezoterapii zlepšit strukturu, zvýšit tloušťku a zastavit ztrátu vlasů a povzbudit vzhled nových. Postup účinně bojuje s vysokým obsahem tuku, lupů a dokonce zastavuje rychlý vzhled šedých vlasů.

Výhody a nevýhody mezoterapie

Mezoterapie pokožky hlavy, stejně jako mnoho kosmetických postupů zahrnujících subkutánní podávání některých léků, má své klady i zápory.

Výhody terapie:

 • Účinnost. Účinné látky, které tvoří roztok, se injikují přímo do pokožky, kde se nacházejí vlasové folikuly. Žádná profesionální péče nebo domácí lék, který neovlivňuje žádný hlouběji než horní vrstva epidermis, nepovede k takovému výsledku.
 • Ukládání sil. Mezoterapie provádí pán, pacient nevynakládá žádné úsilí.
 • Výkonnost. Výsledkem manipulace s kosmetickými koktejly se stává po měsíci pravidelné léčby, protože má kumulativní účinek.
 • Dlouhodobé působení. Účinek mezoterapie přetrvává po dobu jednoho roku nebo jednoho roku a půl, v závislosti na počátečních parametrech pokožky hlavy a účelu postupu.
 • Nedostatek systémové expozice. Použití léků na ztrátu vlasů ve formě tablet může způsobit negativní vedlejší účinky ve formě nevolnosti nebo zrychlení růstu vlasů na obličeji a těle. Při mezoterapii jsou tyto účinky vyloučeny.
 • Stimulační účinek injekcí. Každá punkce dále stimuluje akceleraci metabolických procesů zvýšením krevního oběhu.

Nevýhody terapie:

 • Nepohodlí během postupu. I přes speciální tenkou a krátkou jehlu může být postup velmi bolestivý, pokud má pacient nízkou prahovou hodnotu bolesti, příliš citlivou pokožku hlavy nebo pokud je kvalifikaci velitele hodně žádoucí.
 • Pravděpodobnost nežádoucích účinků. Nežádoucí účinky mohou nastat při atypické reakci pacienta, individuální intoleranci na injekčně podávaný přípravek nebo nedodržení určitých pravidel před a po léčbě.
 • Nezaručená výkonnost. Je smutné, že postup nemusí přinést očekávaný výsledek nebo bude krátkodobý vzhledem k subjektivním faktorům každého pacienta a dovednosti lékaře.
 • Kontraindikace. Mezoterapie vlasů má řadu omezení, která znemožňují jeho implementaci pro určitý okruh lidí.
 • Náklady. Jedná se o nákladný postup, takže plný kurz může být poměrně nákladný.

Indikace postupu

Přes nepohodlí, které mezoterapie může způsobit, je to efektivní postup při řešení velkého množství problémů způsobených tzv. Problematickými vlasy.

Indikace pro mezoterapii:

 1. pomalý růst vlasů;
 2. snížení hustoty vlasů;
 3. alopecie (ztráta vlasů) jakékoliv etymologie;
 4. tenké nebo řídké vlasy;
 5. poškození struktury a stavu vlasů, přítomnost dělených konců;
 6. příliš suché nebo mastné vlasy;
 7. skalp postižený onemocněními (seborrhea, versicolor);
 8. lupy;
 9. přípravek pro transplantaci vlasových folikulů;
 10. šedé vlasy

Kontraindikace

Protože mezoterapie vlasů je invazivní procedura (prováděná injekcí), má řadu omezení, které musíte znát před zahájením postupu.

Kontraindikace pro mezoterapii:

 • těhotenství a laktaci, menstruace;
 • individuální intolerance ke složkám léčiva;
 • nízká prah bolesti, slabá imunita;
 • metabolické poruchy;
 • rakovina, diabetes, hormonální poruchy;
 • hemofilie a jiné krevní poruchy;
 • chronické nemoci v akutní fázi;
 • výrazné projevy ekzému, furunkulózy, psoriázy, virové nebo houbové infekce;
 • duševní onemocnění, epilepsie;
 • užívání antikoagulancií a kortikosteroidů;
 • věk do 14 let a starší 65 let.

Typy plešatosti

V závislosti na problému pacienta lékař vybírá léky, které budou použity pro mezoterapii vlasů.

Specialista hodnotí individuální vlastnosti každého klienta, aby vytvořil nejúčinnější řešení (obvykle se skládají z vitamínů, stopových prvků, kyseliny hyaluronové, aminokyselin, extraktů léčivých rostlin).

Pokud je pacient čelit alopecii, dobře vybrané komponenty pro injekci mohou nejen vyřešit estetický problém, ale také pozitivně ovlivnit jeho zdraví. V závislosti na pohlaví, věku pacienta, druhu alopecie a důvodech, které způsobily tento nepříjemný symptom, je předepsána léčba, určuje se její délka a intenzita.

Typy plešatosti:

Ohnisková (hnízdní) ztráta vlasů. Vyskytuje se v důsledku poruch v imunitním systému nebo narušení hormonálního systému. Vlasy v určitých oblastech (zadní část hlavy, koruny) se stávají tenčí a časem se začíná podobat dolů.

Difúzní vypadávání vlasů. Je charakterizována změnou struktury vlasů rovnoměrně po celé ploše.

Androgenetická ztráta vlasů. Je spojena s hormonálními poruchami (produkuje se velké množství testosteronu). U mužů a žen se androgenetická alopécia projevuje různými způsoby: vlasy se stávají tenčími a tenšími, skalp mužů začíná svítit - v koruně a na čele, u žen - v oblasti odštěpení. Pokud se nepodnikne žádná opatření, alopecie se zvětší.

Aktivní látky předepsané pro vypadávání vlasů:

Při difúzním a androgenetickém spadu jsou předepsány koktejly, které se skládají zejména z:

 • vazodilatační léky a látky pro zrychlování krevního oběhu (například roztok Minoxidil);
 • aminokyseliny, které tvoří vlasy;
 • Koenzym Q10 - antioxidant, který zvyšuje mikrocirkulaci epidermis;
 • kyseliny hyaluronové a kyseliny glykolové, urychlující růst vlasů;
 • vitamíny A, C, vitaminy skupiny B, které zlepšují vodivost cév a urychlují metabolické procesy;
 • peptidy mědi a zinku, fosforu, draslíku, selenu atd. - inhibitory enzymů, které ředí vlasový folikul.

V případě focálního prolapsu je předepisován Diprospan (v případě narušení štítné žlázy mohou být předepsány jiné hormony). Jedná se o glukokortikosteroid, tj. Steroidní hormon produkovaný kůrou nadledvin.

Popis postupu

Postup mezoterapie vlasů provádí kosmetolog, který ukončil studium.

Léčba vyžaduje určitou přípravu: přibližně 7 dní před konáním je zakázáno užívat léky, které ovlivňují srážení krve (ibuprofen, aspirin, antibiotika).

V den před zahájením léčby je třeba si umyt hlavu, ale nepoužívejte stylingové nebo ošetřující přípravky, které mohou způsobit zablokování místa vpichu a další záněty. Kozmetika je povinna pracovat s rukavicemi. Skalp je ošetřen roztokem alkoholu, miramistinem nebo chlorhexidinem. Pak je představen koktejl nezbytných ingrediencí. Léčba začíná okrajem chlupaté části, končící děrováním po celé hlavě.

V případě nízké prahové hodnoty bolesti mohou být 2 hodiny před zahájením léčby použity anestetické injekce (lidokain, ultracain) nebo anestetický krém typu Emla.

Při použití tenkých jehel (0,3 mm) lékař provádí punkce ve vzdálenosti 1-2 cm, hloubka punkce se pohybuje od 0,5 do 2 mm.

Zpracování celého povrchu hlavy trvá 45-50 minut. Na konci procedury je pokožka hlavy znovu ošetřena antibakteriálním činidlem.

Důsledky

Po léčbě mohou pacienti zaznamenat nežádoucí účinky ve formě zarudnutí, svědění, otoku a alergií. Taková reakce je možná vzhledem k individuálním vlastnostem organismu. Tyto pocity mizí během dne. Někdy mohou modřiny a krusty zůstat na místě průrazů po dobu až několika dní - to je důsledkem toho, že jehla spadá do malých plavidel.

Takže po mezoterapii vlasů se nevyskytují komplikace, nedoporučuje se několik dní po operaci namočit hlavu (mytí, jít do bazénu), vyhýbat se náhlé změně teploty. A také je nežádoucí provádět další procedury na vlasy.

Kolik postupů je třeba

Terapie má kumulativní účinek. Obvykle jsou postupy prováděny jednou za 6 až 7 dní (celý kurz je 10 až 15 zasedání). Druhý kurz může být naplánován na šest měsíců nebo rok.

Recenze pacientů s fotografiemi před a po

Dobrý den Po narození mé dcery začaly vlasy doslova vystupovat ve svazcích. Byly to mé hlavní nevýhody a pak se začaly podobat kouzlu. Domácí masky a lapování mi nepomohly, prostě jsem je ztratil čas. Drahé ošetření a šampony také neměly požadovaný účinek. Mezoterapie vlasů byla mou poslední nadějí (viděla jsem informace o ní na internetu, studovala recenze a rozhodla se zkusit). Mohu říci, že postup není příjemný, ale nebyl to fatální. Po 12 procedurách jsem si všiml, že vlasy se zesílily a začaly růst rychleji. Zastavil jsem se ráno, když jsem z polštáře odstranil celé prameny. Byla mi potěšením o postupu. Porovnáváte-li fotky před a po, rozdíl je zřejmý. Říká se, že akce bude trvat až jeden a půl roku, pak určitě půjdu na opakované zasedání.

Galina, 29 let, Moskva

Když mi bylo 14 let, kvůli hormonálním změnám v mém těle se moje vlasy začaly velmi "mastné". Přechodný věk je u konce, ale problém přetrvává. Téměř 10 let jsem vlasy každý den a někdy i dvakrát denně. Před 4 měsíci jsem začal mít problémy v práci. Pravděpodobně kvůli stresu jsem dostala lupy. Ve spojení se zvýšenou šedostí vlasů se pro mě stala skutečnou katastrofou. Šampóny, masky, éterické oleje - to vše bylo vyzkoušeno a nemělo pozitivní vliv. Moje starší sestra mě radila, abych šla tricholovi, který mi řekl o mezoterapii. Velmi se bojím injekcí, ale doktor mi ukázal injekční stříkačku s malou jehlou a rozhodl jsem se, že by bylo lepší trpět trochu, než trpět po zbytek života.

Když můj problém byl dostatečný na 10 procedur. Po několika zasedáních jsem si všiml, že vlasy nebyly tak tlusté a že lupiny byly mnohem méně. Na konci kurzu měli dokonce hlasitost, už jsem zapomněl, co to bylo, a lupy úplně prošly. Jsem velmi rád, že terapie tak dobře pomáhá.

Ekaterina, 31, Pskov

Mezoterapie vlasů s fotografiemi před a po a recenze

Každý chce mít krásné, silné vlasy. Ale zdravé vlasy jsou především zdravou pokožkou hlavy. Bohužel častý stres, chronické onemocnění a infekce, nedostatek vitamínu vede k zánětu hlavy, lupům a svědění.

Často to přispívá k částečné nebo úplné ztrátě vlasů, jejich vzhled se zhoršuje - jsou poškozeny, jsou suché a křehké, ztrácejí svůj lesk. Mezoterapie pokožky hlavy pomůže vyřešit takové problémy s vlasy, jejichž účinnost je potvrzena pozitivními recenzemi a četnými fotografiemi před a po proceduře.

Podstata postupu

Celý postup se provádí nejvýše 40 minut a je téměř bezbolestný. Pro dosažení požadovaného výsledku se doporučuje absolvovat kurz sestávající z 10 až 14 procedur.

Kde mohu udělat tento postup

Skalpová mezoterapie se může provádět v kosmetických a lázeňských lázních, soukromých zdravotnických střediscích a specializovaných lékařských ordinacích.

Kde dělat mezoterapii skalp v Moskvě

Centrum krásy a relaxace "FIRST SPA": Moskva, pl. Vítězství, 2, Bldg. 3, tel.: +7 (499) 148 99 22, +7 (499) 148 56 59.
Kosmetická klinika "DarMed": Moskva, st. 2. Tverskaya Yamskaya, d. 18, tel.: +7 (495) 622 12 29.
Lékařské centrum "URO-PRO": Moskva, m. Krasnopresnenskaya, ul. Konyushkovskaya, d. 26, tel.: +7 (495) 601 15 15.

Kde dělat mezoterapii skalp v Petrohradě.

Centrum pro laserovou terapii "Biomed": SPb., Trans. Grivtsova 20, tel.: +7 (812) 448 60 06.
Klinika plastické chirurgie a estetické medicíny "MediEstetik": SPb., Leninského Ave., 178, tel.: +7 (812) 424 64 13.
Kosmetický salon "Freesia": Petrohrad., Pr. Leninský, 82, budova. 1, tel.: +7 (812) 677 70 24.

Kde dělat mezoterapii skalp v Kyjevě

Klinika laserové medicíny "MedCity": Kyjev, st. Pavlovskaya 26/41, tel.: +38 (044) 390 81 96.
Salon krásy "Kosmetika": Kyjev, blvd. Igor Shamo, 3, tel.: +38 (044) 295 51 61.
Multidisciplinární klinika "Viva": Kyjev, st. Lavrukhina 6, tel.: +38 (044) 500 19 95.

Přehledy mezoterapie pokožky hlavy

Naši čtenáři, kteří již testovali mezoterapii pokožky hlavy, sdíleli s námi své dojmy a opustili jejich zpětnou vazbu.

Alina, 26 let

Moje vlasy začaly prudce vypadávat po narození dítěte. Šel jsem na kliniku a podstoupil mezoterapii pokožky hlavy pomocí Dermaheal (Dermahil), abych zabránil vypadávání vlasů, který jim od nich dostal dobrou zpětnou vazbu. Již po třech postupech se vlasy přestaly silně rozpadat, zesílily se a na konci kurzu se staly husté jako předtím!

Irina, 38 let

Nejsem majitel husté hlavy vlasů, ale když začaly vypadávat vlasy a na nejviditelnějším místě jsem byl v panice. Četl jsem recenze z mezoterapie z vypadávání vlasů a rozhodl jsem se o tomto postupu. Kurz nedávno dokončil a výsledek je již znatelný.

[upravit překlad] Specializované komentáře: Ve zvláštním případě jsme čelili focální lézi pokožky hlavy. Byla to včasná léčba Natálie na klinice, která pomohla zabránit dalšímu vypadávání vlasů. Při aplikaci injekcí pomocí souboru užitečných látek bylo možné zastavit ztrátu a obnovit růst vlasů.

Světlana, 24 let

Rozhodla jsem se projít mezoterapií, poté, co jsem si přečetla lahodnou recenzi. Byly provedeny pouze tři postupy. O šest měsíců později si všimla, že její vlasy začaly růst mnohem aktivněji. Doporučuji.

Alexandra, 32 let

Podstoupila sedm procedur mesoterapie skalpů. Rozhodl jsem se, když jsem si všiml, že moje vlasy se zmenšily ve fronto-časové zóně, obával jsem se, že se vytváří plešatá záplata. Sessions trvaly ne více než 30 minut. Uplynuly sedm měsíců, objevily se nové vlasy, jsem velmi potěšen!

Maria, 26 let

Prošel deseti procedurami, efekt je! Vlasy se zesílily, vypadaly mnohem lépe, silnější! Dokonce i jinak.

Tatyana, 34

Vlasy se začaly rozpadat na pozadí stálého stresu. Rozhodla jsem se projít mezoterapií a byla mi doporučena medolína "Luxurious Hair". Již téměř skoro dokončil kurz, velmi potěšilo, vlasy přestaly vypadávat. Výborný, efektivní postup, můj problém vyřešen!

Mezoterapie se široce používá nejen k léčbě pokožky hlavy a stimulaci růstu vlasů. Tento postup získal vynikající hodnocení při léčbě akné, odstraňování vaků pod očima, vyhlazení vrásek, odstranění couperózy (mezoterapie obličeje); boj proti striktám, jizvám, léčbě celulitidy (mezoterapie těla). Tato technika pomáhá omlazovat pokožku jako celek a zlepšuje její stav.

Většina salonů nabízí neinvazivní mezoterapii, ve které jsou vkládány terapeutické koktejly bez poškození kůže jehlou. Složení vitaminových směsí zahrnuje kyselinu hyaluronovou, která podporuje omlazení pokožky. Jejich pronikání se provádí pomocí speciálních zařízení, jejichž použití je předepsáno odborníkem.

Je třeba poznamenat, že postup mezoterapie má řadu kontraindikací, jako například:

 • příznaky infekční nebo bakteriální kožní nemoci;
 • chronické nemoci;
 • těhotenství a kojení;
 • idiosynkráza mezokoktelových složek.

Pro Více Informací O Suché Vlasy