logo

Mezoterapie vlasů a hlavy - recenze

Mezoterapie vlasů je považována za nejefektivnější kosmetický postup, což umožňuje krátký čas zbavit se hlavních problémů: ztráta, suchost, lupy, rozštěpení. Je to nejnovější technologie, která je schopna pomoci v případech, kdy je běžná péče a léčba bezmocná. Moderní životní podmínky jsou takové, že mnoho faktorů negativně ovlivňuje stav vlasů. To je špatné prostředí, prodloužené stresující situace, nezdravá strava, chronické nemoci, špatné návyky a nevhodná péče.

Lidské vlasy jsou citlivé na jakékoli problémy v těle a jejich vzhled mohou zkušení lékaři posoudit zdraví pacienta. Pokud jsou vaše vlasy nudné a křehké, vypadnou a vypadají bez života a používání i těch nejdražších a nejkvalitnějších profesionálních nástrojů nefunguje, je lepší spěchat na odborníka a vyzkoušet. Teprve poté, co se vyřeší hlavní příčina takového stavu, poskytnou pozitivní výsledky lékařské postupy pro obnovu vlasů. A nejúčinnější z nich bude mezoterapie.

Mezoterapie vlasů: podstata postupu

Mezoterapie je injekční procedura, během které se do pokožky hlavy injektují speciální léčebné přípravky nebo jejich kombinace (koktejly). Složení těchto komplexních léků zahrnuje živiny, stopové prvky, vitamíny, užitečné aminokyseliny a další složky nezbytné pro zdravé vlasy.

Injekční koktejly jsou odebírány pro každého pacienta jednotlivě, s přihlédnutím k jeho problémům a pomáhají obnovit vlasy na jejich dřívější vitalitu a zdraví. V tomto případě jsou účinné látky dodávány přímo do vlasového folikulu, což značně usnadňuje jejich vstřebávání a poskytuje okamžitou odpověď těla na léky. Takový přístup, na rozdíl od venkovních postupů, zaručuje maximální pozitivní účinek léčby.

Technika vstřikování léčivých koktejlů byla vyvinuta před více než půl stoletím francouzským lékařem Michel Pistor. Zpočátku to byla lékařská procedura zaměřená na zmírnění bolesti. Ale v posledních desetiletích se technologie vstřikování stala nesmírně populární v oblasti kosmetologie a aktivně ji využívá kosmetický průmysl k udržení zdraví těla a vlasů.

Léky se injekcí pod pokožku hlavy s nejtenčí jehlou do hloubky 3-4 mm. V tomto případě není bolest příliš silná, takže se během postupu neuskuteční anestetika. V průměru trvá mezoterapie 30 až 40 minut. K dosažení stabilního pozitivního výsledku se doporučuje provést alespoň 10 postupů.

Jaký výsledek očekáváte?

Úplný průběh mezoterapie umožňuje dosáhnout následujících výsledků:

 • Stopy vypadávání vlasů;
 • Jejich růst je urychlen;
 • Zlepšuje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy, která zajišťuje přívod kyslíku a živin do vlasových folikulů;
 • Pokožka hlavy je očištěna od lupů a nadměrného tuku;
 • Funkce mazových žláz jsou normalizovány;
 • Vlasy jsou husté, husté a hedvábné;
 • Struktura kadeří je obnovena, rozdělené konce zmizí;
 • Zlepšuje vzhled vlasů, vrací vitalitu, objem, zdraví a krásný lesk.

Zpětná vazba od vděčných pacientů potvrzuje, že první zlepšení jsou patrné po druhé návštěvě. Počet problémů závisí na počtu procedur. V průměru musíte provést 3 až 10 procedur s přerušením v jednom týdnu. Chcete-li pochopit, jaký efekt lze očekávat, stačí se podívat na fotky na internetu před a po mezoterapii na vlasy.

Kdo je doporučen pro mezoterapii?

Jaké problémy mohou léčebné injekce zvládnout? Tento postup poskytuje vynikající výsledky při léčbě androgenní a difúzní alopécie (alopecie) a projevů seboroické dermatitidy. Mezoterapie se proto doporučuje za následujících podmínek:

 • Patologické vypadávání vlasů (alopecie);
 • Seborrhea různých etiologií;
 • Vzhled lupů, suchost nebo nadměrná mastná pokožka hlavy;
 • Špatný růst vlasů;
 • Ranní šedé vlasy;
 • Ředící vlasy, porušení jejich struktury, vzhled rozdělených konců;
 • Zhoršení vzhledu vlasů po pravidelném barvení, kroulování nebo prodloužení.

Hlavním úkolem mezoterapie je obnovení vzhledu vlasů a prevence jeho ztráty. Složení meso-koktejlů je vybráno odborníkem, přidáním určitých dávek a kombinací terapeutických složek, v závislosti na tom, jaký problém je třeba vyřešit.

Například některé koktejly mohou obsahovat pigmentový melanin, který zabraňuje předčasnému šednutí. Mnoho léčivých směsí obsahuje vitamíny B, zinek, užitečné aminokyseliny a minerály, které jsou zaměřeny na posilování vlasových folikulů, regulaci mazových žláz a eliminaci lupů.

Postup mezoterapie může pomoci i v těch nejpokročilejších případech, kdy dochází k patologickému vypadávání vlasů a jiné lékařské postupy nemohou zastavit tento proces. Předtím, než předepíše postup postupů, musí tricholožka zajistit, aby tento stav vlasů nesouvisel s vnitřními problémy (hormonální porucha nebo jiné závažné patologické procesy v těle). Pokud se ukáže, že příčinou vypadávání vlasů jsou vážná onemocnění, první věcí je ošetřit je.

Druhy mezoterapie vlasů

Celkem existují dva typy mezoterapie, z nichž každá má své vlastní charakteristiky.

 1. Alopatické. Účelem těchto postupů je ošetření plešatosti a obnovení poškozené struktury vlasů. Složení alopatických koktejlů zahrnuje přírodní a syntetizované vitamíny, aminokyseliny, kyselinu hyaluronovou, lipolytiky, antioxidanty, vazodilatační látky. Terapeutické prostředky se připravují v laboratoři a vybrané složky individuálně, v závislosti na naléhavém problému. Koktejly vstřikované pod kůži, určené k ovlivnění pokožky hlavy a struktury vlasů na úrovni buněk. Poskytují silný terapeutický účinek: obnovují, vyživují, hydratují, odstraňují toxiny, posilují vlasové kořeny a stimulují růst vlasových folikulů.
 2. Homeopatické. Tento postup není tak populární, takže se používá mnohem méně často. Jeho cílem je normalizovat práci mazových žláz a obnovit vzhled vlasů. Charakteristickým znakem tohoto typu mezoterapie je minimální koncentrace účinných látek. To znamená, že postup je založen na homeopatických dávkách léčivých přípravků, které vylučují možnou závislost organismu na terapeutických látkách a poskytují obzvláště dlouhotrvající pozitivní účinek. Výhodou tohoto postupu je nepřítomnost vedlejších účinků a riziko alergických reakcí.

Jak se postup provádí?

Technika mezoterapie vlasů není obzvláště obtížná. Před zahájením zasedání provede odborník test na identifikaci alergické náchylnosti. To pomůže vyhnout se nepředvídatelným reakcím.

Pak je pokožka na hlavě ošetřena antiseptikem (roztok lékařského alkoholu nebo chlorhexidinu). Zavedením léku pod kůži může způsobit bolest. Injekce se však provádějí rychlým tempem a pomocí nejlepších jehel, což snižuje nepohodlí. Kosmetici se snaží nepoužívat léky proti bolesti, protože neodpovídají složkám terapeutických koktejlů. Samozřejmě, hodně záleží na prahu citlivosti na bolest, v případě potřeby může lékař použít lokální anestetikum (roztok lidokainu).

Po předběžné přípravě injekční specialistka injekcí připraví pod kůži předem připravený terapeutický koktejl. Ze 100 až 400 injekcí se provádí v jedné relaci. V tomto případě mohou být přípravky podávány různými způsoby a stupeň bolesti postupu závisí na tom.

 1. Manuální injekce. Jsou prováděny tenkou injekční stříkačkou, která se pod kůži injektuje do malé hloubky (od 2 do 4 mm). Postup trvá 30 až 60 minut. Současně je závažnost bolesti individuální a závisí na složení léčiva, na hloubce a oblasti podání. Například zóny na zadní straně hlavy a na bočních částech hlavy, vedle ušnic, jsou nejcitlivější.
 2. Použití pistole pro injekci. V tomto případě se postup provádí v poloautomatickém režimu, což výrazně snižuje jeho trvání. Je nezbytné, aby kosmetička provádějící tento postup měla zkušenosti a měla určité dovednosti, které usnadňují podávání léku. To sníží bolest.
 3. Použití mezoinjektoru. Tato možnost umožňuje zavedení terapeutického koktejlu pomocí speciálního ručního přístroje. Tento postup je plně automatický, ale také nejbolestivější. Sluchátko je vybaveno tenkým jehelním válečkem. Během postupu lékař provádí válec na pokožce hlavy a dělá hodně mikropunch. Poté se na kůži aplikuje vitamínový koktejl, který je absorbován mnohem rychleji a hlouběji díky předem vytvořeným propíchnutím než při aplikaci na celou kůži.

Metoda manuálního zavádění koktejlů je považována za nejefektivnější a méně bolestivou. Postup může pokrýt nejen pokožku hlavy, ale i krční oblast a horní část zad, protože tyto oblasti často způsobují špatný přívod krve do vlasových folikulů živinami a kyslíkem.

Během procedury by měl pacient sedět pohodlně na gauči (v ležaté nebo sedící pozici). Specialista provádí injekce ve vzdálenosti 1,5-2 cm od sebe a ponoří jehlu do malé hloubky pod kůži. Za prvé, zóny jsou rozříznuty kolem hranice pokožky hlavy, pak se droga vstříkne dělicí čáry po celé ploše hlavy. Před každým propíchnutím doktor stíhá kůži, což minimalizuje bolest. Po této proceduře je kůže znovu ošetřena antiseptikem.

Po proceduře (fotografie před a po)

Po skončení mezoterapie dochází k mírné bolest a na pokožce hlavy jsou červené skvrny nebo malé modřiny, kde se nacházejí punkce. Všechny nepříjemné pocity zmizí za pár dní a můžete znovu vést normální život.

Ale dokud nebudou vyléčeny mikroturzy na pokožce hlavy, budou muset být dodržena některá omezení. Takže po 2 dnech po mezoterapii je zakázáno umýt vlasy. Po dobu 5-7 dní se nedoporučuje koupat se v horké vaně, navštívit koupel, saunu, bazén nebo solárium. Dále se doporučuje, aby se během tří dnů po ukončení léčby zdržel alkoholu, protože to způsobí dilataci plavidel a může ovlivnit účinnost postupu. Je zakázáno pokrýt pokožku hlavy a poškodit kosti vzniklé v místě injekcí. Musí vyschnout a spadnout samy od sebe.

Pozitivní účinek po úplném průběhu mezoterapie přetrvává po dobu 10 měsíců. V budoucnu může být postup opakován. Mělo by být zřejmé, že 1-2 zasedání nepomohou vyřešit problém ztráty vlasů nebo urychlit jejich růst. Pokud se tedy rozhodnete dosáhnout pozitivního účinku, musíte absolvovat celý postup určený odborníkem.

Jaké léky se používají?

Složení lékařského koktejlu vybírá specialistu - kosmetologa. Může obsahovat následující součásti:

 1. Vitaminy ze skupiny B mají zvláštní význam pro zdraví vlasů a normalizaci metabolických procesů thiamin (B1), riboflavin (B2), kyselina nikotinová (B3), kyselina listová (B9) a kyanokobalamin (B12).
 2. Aminokyseliny (arginin, threonin, lysin) jsou odpovědné za tvorbu keratinových vláken a jsou "stavebním materiálem" pro vlasy.
 3. Peptidy mědi a zinku. Tyto složky zabraňují degeneraci vlasových folikulů, takže se doporučují pro léčbu různých forem alopecie.
 4. Kyselina hyaluronová - aktivuje růst vlasů a je zodpovědná za jejich výživu a hydrataci.
 5. Koenzym Q10 - zrychluje mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy, plní buňky živnou energií a stimuluje růst vlasů.

Kromě toho mohou být pro proceduru použity hotové profesionální koktejly, jejichž složení je vybráno tak, aby všechny složky byly perfektně kombinovány s jejich léčebnými vlastnostmi a vzájemně se doplňovaly, což zajistí maximální účinek postupu.

Kontraindikace

Stejně jako mnoho lékařských nebo kosmetických procedur, mezoterapie vlasů má řadu kontraindikací. Léčivé koktejly nelze zadat za následujících podmínek:

 • Individuální nesnášenlivost ke složkám terapeutického koktejlu;
 • Těhotenství a kojení;
 • Onkologické onemocnění;
 • Vaskulární patologie;
 • Chronické selhání ledvin;
 • Nemoci hematopoetického systému;
 • Zánět pokožky hlavy;
 • Období menstruace;
 • ARI a virové infekce;
 • Diabetes mellitus a jiné patologické stavy endokrinního systému;
 • Poruchy nervového systému (neuróza, epilepsie);
 • Exacerbace chronických onemocnění;
 • Tendence k tvorbě keloidních jizev.

Další důležitá podmínka: jestliže užíváte léky, informujte svého lékaře.

Možné komplikace

Mezoterapii by měl provádět kvalifikovaný a kvalifikovaný odborník, který absolvoval speciální odbornou přípravu. Chyby během postupu mohou vést k řadě komplikací. Mezi ně patří výskyt granulomů, rozsáhlé hematomy, porucha krvácení.

Pokud je postup příliš rychlý, mohou na pokožce zůstat škrábance nebo malé lineární jizvy. Taková poranění zvyšují riziko sekundární infekce, která se vynásobí, pokud byly antiseptické normy během relace narušeny.

Po zákroku někdy dochází k zčervenání, ale dochází k bolestivým pocitům a bolestem hlavy. Taková reakce nastane v případech, kdy lékař nepoužívá speciální jehly pro meso-injekce, ale například jehly pro podávání inzulínu. Mají příliš velký průměr, nejsou přizpůsobeny pro opakované punkce a poškozují kůži, což způsobuje komplikace.

Je třeba poznamenat, že v případech, kdy se plešatý proces dostal příliš daleko a vazební tkáň se již vytvořila v místě vlasových folikulů, mezoterapie nepomůže. Lze jej předepisovat pouze za účelem přípravy pokožky hlavy na transplantaci vlasů.

Mezoterapie vlasů doma

Postup pro mezoterapii vlasů lze provést doma. Chcete-li to udělat, musíte si zakoupit terapeutické koktejly a mezoroller - speciální zařízení, které se skládá z válečku pokrytého tenkými jehlami.

Během postupu je nutné dodržovat absolutní sterilitu. V přípravné fázi se vlasy promyjí šamponem a vysuší. Skalp a mezoroller jsou ošetřeny antiseptickým roztokem. Pak se na jehlový válec zařízení aplikuje lékařská kompozice a skalpová část hlavy se opatrně pohybuje od zadní strany hlavy k čele. V opačném případě jsou pravidla péče o kůži a vlasy stejná jako po procedurách v salonu.

Konečné náklady na postup budou záviset na problému, který je třeba vyřešit. V souladu s tím bude vybráno složení terapeutických koktejlů a počet zasedání. Průměrná cena mezoterapie pro vlasy se pohybuje od 2 000 do 4 000 za sezení. Pro léčbu seborey může být zapotřebí 3-4 sezení, zatímco prevence alopécie bude vyžadovat 10-12 procedur. Proto plný průběh léčby plešatosti bude stát mnohem víc.

Hodnocení mezoterapie vlasů je většinou pozitivní. Pacienti poznamenávají účinnost postupu a trvalé výsledky, které zajišťují obnovu a ochranu vlasů. Z mínusů mnozí zaznamenali bolest a vysoké náklady na mezoterapii.

Přehled postupu

Recenze č.1

Vlasy se staly velmi křehkými a bez života, téměř se nevzdávaly stylu. Špičky byly pokousané, zředěné. Zjevně postižené pravidelné zbarvení a horký styling. V kosmetickém salonu byla nabídnuta procedura pro mezoterapii. Celkově bylo předepsáno 5 zasedání, do složení terapeutického koktejlu byly zahrnuty tekuté vitamíny a keratin. Bylo slyšet, že postup byl bolestivý, ale mohu říci, že pocity jsou docela snesitelné.

Některé kosmetické procedury jsou mnohem bolestivější, to vím z vlastní zkušenosti. Výsledek po ukončení léčby je velmi dobrý. Vlasy se zrodily, stávaly se objemné, měkké a vlhké. Snadno česané a skládané, lesklé živé lesk a vypadají krásně a zdravě.

Zkontrolujte číslo 2

V posledních šesti měsících vlasy vypadaly velmi silně. Stalo se to pro mne opravdovým problémem, nepomohlo žádné lékařské šampony, masky a balzámy. Bál jsem se, že budu úplně plešatý, moje skalp začala svítit a žádný účes by ji nemohl skrýt. Rozhodl jsem se o postupu mezoterapie, i když se bojím injekcí a léčba je velmi drahá. První dva postupy byly pro mě skutečné mučení, bylo to velmi bolestivé.

Po injekcich spálila pokožka hlavy, byla červená, modřiny a drsné krusty se objevily v místě punkce. Chtěl jsem to odmítnout, ale lékař začal provádět anestezii a pak už bylo snazší. Moje trápení nebylo marné. Nyní se vlasy znatelně zesílily, a co je nejdůležitější, přestaly vypadávat. Myslím, že brzy se vše vrátí k normálu.

Zkontrolujte číslo 3

Prošel dvěma kurzy mezoterapie s přestávkou mezi nimi za rok. Léčba byla docela penny, ale výsledek to stálo za to. Faktem je, že jsem začal ztratit vlasy katastrofálně rychle a abych zabránil vypadávání vlasů, rozhodl jsem se o léčbu.

Výsledek je dobrý, jestliže před dvěma lety bylo na hlavě vidět znatelně holou skvrnu, teď se jeho vlasy na tomto místě zvětšily a myslím, že ještě několik dalších ošetření pomůže k úplnému vyřešení problému.

Pro Více Informací O Suché Vlasy