logo

Mezoterapie pro vypadávání vlasů

Mezoterapie je neinvazivní a nechirurgický kosmetický postup obnovy vlasů, který získává popularitu.

Povrchové mikroinjekce se provádějí pod epidermální vrstvou pokožky v tkáni za účelem stimulace vrstvy mesodermu, která leží v hloubce přibližně 1 mm pod povrchem, po postupu je přirozený proces regenerace a zlepšení růstu vlasů.
Mezoterapeutická léčba se používá k obnovení objemu vlasů u žen a mužů s plešatostí nebo alopécií.
Technologie, která je základem léčby, je založena na pochopení, že většina problémů se ztrátou vlasů je důsledkem nedostatku živin, snížení krevního oběhu a hormonální nerovnováhy kolem vlasového folikulu, zejména nadměrné tvorby androgenní harmonie.
Pro ošetření obnovy vlasů obsahuje roztok meoterapie vstřikovaný do pokožky hlavy speciální směs specifických chemikálií, minerálů, aminokyselin, vitamínů a nukleových kyselin.
Léčba obnovuje hormonální rovnováhu postupně, což zajišťuje trvalý růst nových zdravých vlasů.
Při profesionální léčbě je postup bezpečný a v podstatě bezbolestný bez lokální anestézie.

Obsah:

Chemické a mechanické působení mezoterapie.

Mezoterapie používá dvojí akční proces, chemickou i mechanickou stimulaci v postižené oblasti.
Mechanické působení: Jehla použitá k injektáži roztoku vytváří v tkáni mikro-perforace, což způsobuje hojivý proces, během kterého se tvoří kolagen a elastin. Jsou to dva stavební prvky, které jsou důležité pro tvorbu vlasů.
Vzhledem k tomu, že perforace jsou tak malé, nedochází k poškození kůže.
Chemický účinek: účinné složky, které byly zavedeny mikroinjekcí, stimulují proces obnovy v mezodermu.

Chemické složení vypadávání vlasů.

Pro ošetření vypadávání vlasů obsahuje roztok vstřikovaný do mezodermové vrstvy kůže ingredience Acetyltepeptide-3 a Biochanin A, které společně stimulují přirozený růst vlasů.
Aktivní složky urychlují růst vlasů, zlepšují krevní oběh, neutralizují nadměrné harmonické, snižují záněty, stimulují produkci kolagenu a zvyšují velikost folikulů, aby se zabránilo vypadávání vlasů.

Výhody účinných látek Acetylteppeptid-3 a Biochanin A:

Acetylteppeptid-3: (alternativa k Minoxidilu).

Snižuje reakci zánětu.
Podporuje růst vlasů.
Moduluje úroveň harmon.
Stimuluje extracelulární matici.
Stimuluje remodelaci tkáně, aby se zvýšila velikost vlasového folikulu, aby se zlepšila vitalita a silnější vlasy.
Acetyltepepeptid-3 je alternativou k Minoxidilu. Šance na úspěšnou obnovu vlasů s mezoterapií je 90-92% ve srovnání s jinou široce používanou drogou Minoxidil, která byla úspěšná pouze v 50% případů a trvala 4-6 měsíců k práci.

Biokhanin A.
Biokanin A je přírodní organická sloučenina odvozená od červeného jetele. Ve třídě fytochemikálií, nazývaných flavonoidy, je také silným isoflavonem. Biochanin A moduluje konverzi testosteronu u lidí, kteří trpí hormonálně související plešatostí, známou také jako androgenní alopecie.


Mezoterapeutické peptidy.

Peptidy jsou trochu odlišné složení pro léčbu mezoterapie, kde injekce mikrokvapky obsahují směs peptidů, z nichž každá má jedinečnou funkci:

Dekapeptid - stimuluje vlasové folikuly k vytvoření nových vlasů.
Oligopeptid - stimuluje šíření vlasových buněk.
Acetyldekapeptid - regeneruje vlasové folikuly regeneračními buňkami.
Meperaopeptid - stimuluje vlasové folikuly a zvyšuje krevní oběh na pokožce hlavy.


Mezoterapeutický protokol.

Postup léčby vypadávání vlasů se může lišit od pacienta k pacientovi, avšak relace obvykle trvá 10 až 30 minut v závislosti na velikosti ošetřované oblasti.
Zpravidla se vyžaduje minimálně 10 zasedání, které jsou nezbytné pro stimulaci růstu vlasů, počínaje intenzivním průběhem léčby každý týden po dobu prvních 2 až 3 měsíců, po čemž lze frekvenci léčby snížit jednou za 3 měsíce.


Jak rychle pacienti dosahují výsledků?

Někteří lidé mohou během prvních týdnů léčby získat pozitivní výsledky, ale mohou se lišit v závislosti na závažnosti vypadávání vlasů a na tom, jak osoba reaguje na léčbu.
Pacienti by měli během prvních 2-3 měsíců léčby pozorovat významné výsledky, ale plný účinek léčby může trvat až 6 měsíců.


Účinnost mezoterapie při regeneraci vlasů.

Bylo prokázáno, že mezoterapie je někdy účinnější než tablety pro regeneraci vlasů. Léky musí nejdříve projít gastrointestinálním traktem a být metabolizovány játry předtím, než vstoupí do krevního řečiště.
Tento proces trávení výrazně snižuje množství drog vstupujících do postižené oblasti.
Naproti tomu mezoterapie je schopna dodávat lék přímo do oblasti vlasových folikulů, kde je přímo požadována a může být okamžitě asimilována.
Mezoterapie může být účinnější než lokální podání přípravku Minoxidil.
Tento postup může eliminovat potřebu transplantace vlasů. ale stejně jako při každé léčbě, je důležité, aby nejlepší výsledky vynaložily úsilí na podporu procesu obnovy.


Nežádoucí účinky mezoterapie.

Ačkoli mezoterapie je většinou bezbolestná, někteří pacienti si po terapii stěžují na bolest.
Vedlejší účinky, které se mohou vyskytnout po léčbě, jsou způsobeny zejména vpichem jehly do pokožky. Proto mohou někteří lidé pociťovat bolest, otoky, modřiny.

Mezoterapie bez jehel.

Pro lidi, kteří jsou odpůrci injekcí, byl vyvinut nový přístup.
Díky vysokofrekvenční ultrazvukové technologii nabízí tento systém zcela neinvazivní a bezbolestné řešení pro osoby, které mohou být citlivé na záběry.
Ultrazvukové zařízení dodává účinné složky k pokožce bez nutnosti použití jehly. Umožňuje také dočasnou propustnost buněčné membrány, takže buňka může absorbovat živiny v roztoku.

Po mezoterapii vlasů - počkejte na zázrak

Vlasy jsou bohatstvím ženy, ať už krátké nebo dlouhé. Pokud je hustota vlasů hodně žádoucí a zatlačí triky - je čas vyřešit problém.

Problémy se srstí a samotnou pokožkou hlavy mohou mít různé příčiny. Muži a ženy podléhají pádu vlasů. Někdo má sezónní problém (jaro, podzim), někdo trpí stresem a ekologií, zotavuje se z těhotenství nebo má jiné příčiny u kořene.

Zajišťuje mezoterapii pro ztrátu vlasů - určitě ano, ale pouze pokud jsou splněny všechny podmínky: identifikace a odstranění primární příčiny alopécie, plný průběh injekcí a dodržování všech doporučení odborníka.

Budou nové vlasy růst po mezo, ano, ale ne okamžitě. Hlavním úkolem postupu je doplnění tkání a vlasových folikulů o vitamíny, stopové prvky, růstové faktory, peptidy, koenzymy a aminokyseliny co nejblíže problémové oblasti.

Obvykle se po čtyřech postupech objevují první přilepené mladé chloupky, na konci běhu mezoterapie pokožky hlavy je vidět plný rozsah výsledků. Někdy vlasové žárovky trvají více času a probouzejí se po několika měsících po dokončení injekcí.

Abychom byli plně připraveni před mezo a návštěvou trichlóga, stojí za to testovat. Mohou být odebrány v libovolné klinice nebo soukromé laboratoři.

Minimální základní seznam:

 1. Obecný krevní test.
 2. Ferritin.
 3. Testosteron a dihydrotestosteron.
 4. TTG.

Pokud mají indikátory odchylky od normy, je nutné navštívit lékaře na základě analýzy, která je v rozporu s normami: gynekolog, endokrinolog, terapeut, kardiolog.

Pokud neexistují žádné odchylky v analýzách, může tricholog přiznat nové, například spektrální analýzu vlasů pro mikroelementy. Plus na recepci stráví trichoskopii a trichogramma.

Na základě zdravotního stavu pacienta odborník předepisuje dobu trvání mezoterapie (v průměru 6-12 procedur) a také vybírá složení mezokotelu.

Při analýze příčin vlasového pádu nebo profylaktické strany můžeme mluvit o tom, co očekávat po mezoterapii pokožky hlavy. Například, difúzní alopécia je léčitelná s vhodně formulovaným chvěním vlasů.

S tím, co začne vlasová mezoterapie, budeme diskutovat o tom, jak se připravit a správně zotavit z mezoterapie, a také odpovědět na nejčastěji kladené otázky.

Co dělat po mezoterapii na vlasy

Za prvé, je třeba přijít na mezo vlasy s čistými, umylými vlasy, aniž by se na ně aplikovaly nějaké výrobky pro péči a stylingové výrobky.

Po dobu 3 dnů přestat užívat léky na ztenčení krve, jako je aspirin. Pokud je potřeba přijmout, kontaktujte lékaře nebo trichologa.

S přípravou je vše jednoduché, ale co po injekci:

 • Není možné umývat a opláchnout hlavu po dobu dvou dnů, navštěvovat bazén bez víčka, protože část pokožky absorbovaného a působícího přípravku zůstává na pokožce.
 • Je zakázáno navštívit vanu, saunu, hammam a horkou lázeň.
 • Masírujte hlavu, obličej a krk.
 • Několik dní opustit aktivní sport.
 • Den před hlavou mezoterapie a tři dny dva dny nemůžete pít alkoholické nápoje.

Všechny položky jsou zakázány kvůli zvýšené krevní oběh a rychlejší eliminaci mezokokteyley z těla. Také ve vlhkém a teplém prostředí může dojít k zánětu poškozené pokožky.

Alkohol může navíc způsobit nadměrné otoky.

 • Barvení vlasů může probíhat týden po podání injekcí, kdy jsou přesně uzdraveny všechny místa, kde jsou jehly vstoupeny. Před mezo barvením je v průměru lepší po dobu pěti dnů.

Nežádoucí účinky po mezo

Mezoterapie zřídkakdy vede ke komplikacím, zatímco většina z nich je považována za normální a projít během rehabilitačního období:

 • Bolestivost v místě vpichu.
 • Mírné otoky pokožky hlavy.
 • Sinyachki na místech zavedení jehly.
 • Ztráta vlasů - pokračuje ve stejné intenzitě jako před mezo, dokud nezmizí všechny mrtvé vlasy. Jak víte, po smrti chloupků nevypadají okamžitě, ale asi dva měsíce.
 • Svrbivá hlava po mezoterapii vlasů - takové nepříjemné pocity se obvykle objevují na druhé nebo třetí. Na konci druhého dne můžete své vlasy umýt šamponem (s výhodou bez síranu) s mezo, jen bez intenzivního poškrábání a masážních pohybů.

Svědění může také být alergickým projevem a vyžaduje antihistaminika a zavedení hyaluronidázy.
Pokud se objeví další komplikace, je nutné konzultovat s odborníkem, který provedl postup.

Například na fórech můžete najít otázky o nárůstu tlaku a bolesti hlavy po injekci mezokokety. Taková reakce nesouvisí s normou, proto je vhodné zkontrolovat, zda existují lékařské kontraindikace k postupu nebo jiné důvody, které pacient ignoruje.

Je to důležité! Aby se zabránilo alergické reakci, doporučuje se před injekcí provést test na alergii na mezopreparace.

V článku nepovažujeme výsledky mezoterapie bez injekce, protože např. Ultrazvuková technika vyvolává otázky týkající se výkonu u profesionálních lékařů.

Účinnost mezoterapie při alopecii

Obsah

Mezoterapie je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se zbavit alopecie, která byla zahájena. Injekce léků stimulují růst vlasů a zastavují jejich ztrátu. Jehla je zasunuta do kapslí plešatosti, což umožňuje dosáhnout nejlepšího výsledku v oblasti problémů. Stejně jako jakýkoli postup, mezoterapie má vedlejší účinky, ale riziko jejich výskytu je minimální. Proto byste měli zvážit, jak se postup provádí, všechny výhody, nevýhody pro muže a ženy, stejně jako kontraindikace použití a léčby alopécie ohniskové formy.

Hlavní aspekty postupu pro plešatost

V zásadě se tato metoda léčby používá při difúzní, androgenní a telogenové alopecii. Je určen jak pro muže, tak pro ženy, účinný v obou případech. Je důležité si uvědomit, že před zahájením léčby byste se měli podrobit úplnému vyšetření, protože plešatost s nejasnými důvody pro vývoj se může znovu vrátit.

V případě oční alopecie není mesoterapie předepsána, ale injekce přípravku Diprospan jsou podávány jednou měsíčně, podle uvážení lékaře. Pokud jsou příčinou hormony, ošetřují také gynekologové a endokrinologové. Pro muže je předepsána 5-alfa reduktáza, která zastavuje transformaci testosteronu na dehydrotestosteron. Ženy jsou předepsané hormonální léky nebo čekají na ukončení selhání systému (přechodný věk, těhotenství).

Injekce pro odstranění plešatosti se skládají z:

 • Velká sada různých stopových prvků;
 • Vitamíny, které vyživují folikuly;
 • Aminokyseliny;
 • Homeopatické prvky;
 • Výtažky z různých léčivých bylin.

Hlavní výhodou postupu: užitečné mikroelementy vždy dosahují cíle - poškozují vlasové folikuly, obnovují je a omlazují pokožku.

Mezoterapie je podávání mikroskopických jehel s účinnou látkou pod kůži do hloubky od 1 do 6 mm v závislosti na druhu alopecie.

Laky kolem:

 1. Manuál - postup provádí vysoce kvalifikovaný odborník na jasně označené oblasti. Dostatečná klenotnictví, protože přesnost vstřikované injekce určuje, zda lék dosáhne svého cíle. Různé léky se používají k léčbě plešatosti, nejčastější je Diprospan. Nejčastěji je předepsáno pro ohniskovou formu.
 2. Hardware - injekce provádí jedinečné zařízení, nazývá se meso injektor. Tato metoda se používá v pokročilých stádiích alopecie, za přítomnosti mnoha velkých hnízd.

Lékař předepisuje asi 12 procedur jednou za 7 dní, poté upravuje průběh až jednou za dva týdny po dosažení výsledku - 1x za 30 dní. Náklady na proceduru se pohybují od 2 do 6 tisíc rublů, vše závisí na tom, do které kliniky se osoba přihlásila.

Indikace a kontraindikace

Obecně se mezoterapie u mužů i žen zaměřuje na potírání následujících problémů:

 1. Seborrhea - porucha mazových žláz.
 2. Křehkost vlasů, dělené konce, suchost.
 3. Lupinové vločky, které jsou vyvolány zvýšeným mastným vlasem.
 4. Symptomy androgenní alopecie.
 5. Těžká svědící kůže.
 6. Alopecie je fenomén charakterizovaný výraznou ztrátou vlasů.
Po dokončení předepsaného průběhu oživení se folikulům podává vitamín, kůže se uzdraví, což znamená:
 • Vypadávání vlasů a plešatost je pozastavena;
 • Růst vlasů se obnoví, spící se folikuly se probudí;
 • Krevní oběh v oblasti hlavy je normalizován, což znamená, že do žárovek přichází více kyslíku;
 • Stabilizovaná práce mazových žláz;
 • Lupiny přestávají trápit;
 • Podle své struktury jsou vlasy zhutněny, účes se stává silnější a objemnější a objevují se lesk a hedvábnost;
 • Postup zabraňuje vzniku šedivých vlasů.

Také injekce mají řadu kontraindikací:

 • Jakékoliv onemocnění pokožky hlavy;
 • Problémy s cévním systémem;
 • Selhání ledvin (v chronické i akutní formě);
 • Období plodnosti;
 • Forma ohniskové alopecie (ale s použitím přípravku Diprospan jsou diagnostikovány pozitivní změny);
 • Kojení;
 • Špatné srážení krve;
 • Různé horečnaté onemocnění;
 • Všechny druhy rakoviny;
 • Dekontaminační ošetření;
 • Imunopatologický vaskulární zánět;
 • Individuální intolerance k složkám léku.

Postup je povolen od 14 let a je prováděn až do 70 let.

Výhody a nevýhody mezoterapie

Tento postup má mnoho nepopiratelných výhod oproti obyčejným lidovým lékům a drahým maskám / krémům.

Hlavní jsou:

 1. Všechny aktivní stopové prvky přicházejí přímo do vlasového folikulu, což signalizuje přímý dopad na problém a tím i vysokou účinnost.
 2. Lékař, který vezme v úvahu všechny vlastnosti pacienta, příčiny alopecie, vytváří pro proceduru jedinečný koktejl. Kombinuje všechny potřebné vitamíny a stopové prvky, které zajistí maximální účinnost v každém případě.

Nepochybně existují také odborníci, kteří doporučují podstoupit léčbu bez ohledu na stav pacienta a jeho individuální reakci na složené látky, zejména s androgenní alopecie. V této situaci narůstá riziko vzniku nebezpečných komplikací, a přinejlepším nedostatečný účinek léčby. Často se můžete setkat s recenzemi nespokojených pacientů, kteří mluvili o "kvalifikovaných" lékařů. Pseudovraky předepsaly drahý průběh injekcí, jejichž výsledky byly smutné.

Nesprávně vybrané složení koktejlu, špatná injekční technika vede k takovým smutným vedlejším účinkům:

 1. Nejčastěji byly diagnostikovány nejsilnější alergické reakce (v rozmezí od mírných mikrohematomů až po nebezpečný angioedém, v některých případech diagnostikována a kopřivka).
 2. Vagův syndrom - osoba má prudký pokles krevního tlaku, silný pokles srdeční frekvence.
 3. Infekční infekce.
 4. Výskyt bolesti ve svalech a kloubech.
 5. Anafylaktický šok. Existuje možnost výskytu, ale případy ještě nebyly diagnostikovány. V takové situaci by kvalifikovaný lékař v lékárničce měl mít potřebné léky (prednison, adrenalin, tavegil atd.), Ledový balíček, držák jazyka atd.

Mezoterapie plešatosti může stimulovat metabolickou aktivitu regenerace elastinu a kolagenu, na základě kterého se folikul regeneruje a zesiluje.

V tomto případě mohou být důvody pro tuto ztrátu odlišné:

 1. Faktor dědičnosti (ve většině případů u mužů).
 2. Problémy s hormonálním pozadím.
 3. Léčba agresivními léky.
 4. Důsledky složitých onemocnění.
 5. Nedostatek příznivých stopových prvků v těle mužů a žen.

Diprospan a mezoterapie

Jak již bylo řečeno, při focální alopecii není tento postup zvlášť účinný. V případě poruchy funkce štítné žlázy je mezoterapie předepsána v kombinaci s hormonálními léky.

Často najdete recenze ohledně použití Diprospanu s oční alopecí. Jedná se o lék se zvýšenou aktivitou glukokortikoidů, ale se sníženým účinkem minerální kortikosteroidy.

Diprospan se podává intramuskulárně, ale někdy intracutaneously. Pro léčbu plešatosti, zejména ohniskové formy, je to jediný prostředek, i když s mnoha vedlejšími účinky (stripy, bolest hlavy, svalová slabost, křeče atd.). Při propíchnutí skalpu vstoupí Diprospan přímo do folikulu.

Lékaři potvrzují, že při focální alopecii by se měly provádět intramuskulární injekce. Diprospan dosahuje cíle pomaleji, ale efekt je podobný.

Ve většině případů je pro léčbu plešatosti Diprospan podáván po 2 injekcích po 20 dnech po dobu 3 měsíců. Další je přestávka, ale v případě potřeby opakujte injekce.

Po zkoušce mnoha technik k vyřešení problému ohniskové alopecie je Diprospan jedním z nejúčinnějších prostředků. Samozřejmě, nezapomeňte na Minoxidil, který má mírně odlišný účinek, ale není tak účinný jako hormonální lék. A co je nejdůležitější, v případě ohniskové alopecie, aby se zabránilo fúzi hnízda, teprve poté nebude léčba tak obtížná.

Kdy může mezoterapie pomoci proti vypadávání vlasů: fotky před a po

Mezoterapie pro vypadávání vlasů. Nejdůležitější atribut krásy - silné, lesklé vlasy. Významnou úlohu při udržování jejich zdraví a vzhledu je věnována výživě folikulů. Nedostatek živin, vitamínů nelze naplnit některými posilujícími šampony. Jejich nedostatek schopnosti proniknout do hloubky, kde se nacházejí vlasové folikuly, zcela nevyřeší problém ztráty vlasů. V takových případech byste měli věnovat pozornost mezoterapii - moderní metodě zavedení zvláštních přípravků do pokožky injekcí.

Léky obsahují všechny potřebné vitamíny, živiny, stopové prvky, které se nacházejí v hloubce, kde se nacházejí folikuly, poskytující hojivý, zpevňující a omlazující účinek. Mezoterapie umožňuje v krátké době vyřešit problém vypadávání vlasů.

Indikace

Léčba vlasů s mezoterapií je předepisována především pro alopecii. Existuje několik druhů plešatosti. Androgenetická alopecie se projevuje různými způsoby, v závislosti na pohlaví. U mužů dochází k vypadávání vlasů v oblasti koruny a čela, u žen - v centrální části chodí do chrámů. Při difúzní alopecii, jejíž příčinou je narušení životního cyklu vlasů, dochází k jejich ztrátě rovnoměrně po celém povrchu. Ohnisková plešatost je zaoblený tvar, na kterém vypadnou vlasy v důsledku poškození kořenů.

Mezoterapie je také indikována v následujících případech:

 • Zhoršení vlasů způsobené léky, přísnou dietou, používáním nekvalitních barviv a dalšími prostředky k péči o kadeře.
 • Vzhled předčasných šedých vlasů.
 • Lupy
 • Nadměrná suchost nebo mastné prameny.
 • Ředící, křehké vlasy, dělené konce.

Po prožívání stresu bude mezoterapie nejlepší cestou k obnovení vlasů. Při jakémkoli křeči, kdy je narušen krevní oběh, trpí pokožka hlavy a s ní folikuly nedostatkem výživy. V důsledku toho se vlasy stávají tenčí a vypadají. Procedura mezoterapie zastavuje tento proces a zabraňuje plešatosti. Zmrazené folikuly se probouzejí, když dostávají vitaminovou část, takže růst vlasů zrychluje. Vlasy mají stejný objem a zdravý lesk.

Druhy mezoterapie

Procedura spočívá v tom, že pod kožní jehlu se umístí léčivý komplex v různých hloubkách (od 1 do 6 mm), v závislosti na druhu alopecie. Chipping se provádí různými způsoby, které určují typ mezoterapie:

 • Manuál Postup provádí kvalifikovaný odborník. Je to velmi klenotník, který vyžaduje mnoho práce s pozorností. Při provádění injekce v určeném prostoru je důležité dodržovat vysokou přesnost nastavením hloubky zasunutí jehly, což určuje průchod léku podle určeného účelu. Ruční technika se používá častěji na oblastech těla s vysokou citlivostí - na obličeji, na pokožce hlavy.
 • Hardware Pro tento postup se používá mesoinjektor - speciální pomůcka pro podávání terapeutického léčiva, která umožňuje zpracovávat velkou plochu v krátkém čase, čímž šetří čas. V nastaveních dostupných v přístroji je nastavena požadovaná hloubka ponoření jehly. Tato metoda se používá hlavně při léčbě alopecie v pokročilém stádiu, kdy je několik úbytků vlasů a oblast léze je významná.

Volbou vhodné techniky je lékař. Manuální typ mezoterapie je předepsán nejčastěji. Není to tak bolestné, přesnější, což je zvláště důležité pro androgenní alopecii.

Obvykle jsou předepsány 10 až 12 procedur, počínaje jednou týdně, postupně se prodlužuje doba mezi sezeními až na jeden měsíc.

Výhody mezoterapie

Ve srovnání s drahými výrobky na obnovu vlasů, maskami, vývary připravenými podle tradičních receptur lékařů, mezoterapie má mnoho výhod. Účinnost postupu je zajištěna přímým pronikáním živin do folikulů.

S pomocí jakéhokoli způsobu podávání léčebného komplexu pod kůží lze řešit řadu problémů týkajících se stavu vlasů:

 • Bez ohledu na příčinu plešatosti se můžete úplně zbavit nebo ukončit proces.
 • Obnovte vlasy poškozené barvením, chemoterapií, nevhodnou výživou.
 • Odstraňte lupy, zbavte se zlomených konců.
 • Připravte kůži pro transplantaci vlasů.

Při léčbě alopeciatizoterapiya přispívá k tvorbě kolagenu, elastinu, takže jsou obnoveny folikuly.

Nevýhody postupu, možné komplikace

Nežádoucí účinky vyplývající z mezoterapie při vypadávání vlasů jsou důsledkem nesprávně zvoleného terapeutického koktejlu nebo špatné lékařské chyby během injekce. Jsou vyjádřeny v různých formách. Může to být alergická reakce - od mírných mikrohematomů až po angioedém, kopřivku. Někdy dochází k syndromu vagusů, když tlak prudce klesá, srdeční rytmus se zpomaluje. Jedním z typů komplikací mohou být infekční infekce spojené s nedodržováním pravidel antiseptik, bolestivých pocitů ve svalech. V případě anafylaktického šoku musí lékař, který provádí proceduru, musí mít k dispozici potřebné prostředky v lékárničce - prednison, tavegil, adrenalin, močový měchýř.

Mezi chyby, které udělal doktor v procesu, se nejčastěji vyskytují:

 • Absence speciálních jehel určených k přepravě meztoterpapii. Výsledkem je, že pacient trpí silnou bolestí, možná poraněním kůže.
 • Nesprávné podávání léku. Pokud jehla pronikne příliš hluboko, jsou postiženy nervové zakončení. V tomto případě jsou prospěšné látky v krvi a šíří se po celém těle, což činí postup neúčinným. N vyloučila poškození vlasových folikulů.
 • Příliš vysoká dávka podávání léku, v důsledku čehož nemá čas, aby se nanáší a šíří se po povrchu kůže.
 • Nadměrné množství léku vstřikované v jednom bodě.
 • Špatný výběr komponent pro mezokotele.
 • Ignorování kontraindikací.

Mezoterapie a Diprospan

Dostupná dysfunkce štítné žlázy vyžaduje použití mezoterapie ve spojení s hormonálními léky. Obvykle je v případě ohniskové alopecie u žen přípravkem Diprospan předepsáno - lék s vysokou aktivitou glukokortikosteroidů a nízkým účinkem minerální kortikosteroidy. Zavedena intramuskulárně nebo intrakutánně. Navzdory velkému počtu vedlejších účinků je jediným účinným lékem pro alopéciu tohoto druhu. Obvykle provádíte 2 injekce na relaci, což se opakuje po 20 dnech po dobu tří měsíců. Pokud je to nutné, po přestávce opakujte kurz.

Mezoterapeutické výrobky

Úkolem koktejlu je zlepšit krevní oběh, posílit výživu kořenů a poskytnout jim potřebné látky. Lékařský komplex zahrnuje:

 • Vitamíny skupiny B, nezbytné pro zlepšení výměnných procesů.
 • Zinku, měděné peptidy, které mají inhibiční účinek na enzym, což vede k vyčerpání folikulů.
 • Aminokyseliny podílející se na tvorbě plných vlasů.
 • Koenzym Q10 je antioxidant, který může zrychlit růst vlasů díky zvýšené mikrocirkulaci pokožky hlavy.
 • Léky, které zlepšují krevní oběh a vytvářejí malé cévy.
 • Kyselina hyaluronová je nejdůležitějším prvkem pro urychlení růstu vlasů.

Až donedávna byl Minoxidil široce používán v mezoterapii. O možnosti použití dnes existuje spousta kontroverzí. Lék je toxický, má vedlejší účinky, je návykový.

Jaký je postup?

Všechno začíná přípravnou fází - tři dny před mezoterapií je nutné přestat užívat drogy, které ovlivňují srážení krve (protizánětlivé, analgetické léky, aspirin, antibiotika). Před zahájením procedury opláchněte, důkladně pokořte vlasy, aniž byste použili nějaké prostředky péče.

Pouze odborník s lékařským vzděláním, který byl trénován nejméně 72 hodin a má příslušný certifikát, může provádět mezoterapii. Postup je prováděn v lékařských rukavicích. Skalp je pečlivě ošetřen antiseptikem. U některých pacientů s nízkým prahem bolesti se používá lokální anestézie.

Jehla je zasunuta do hloubky 0,5 až 2 mm. Vzdálenost mezi injekcemi je 1-2 cm. Začněte postup od okraje pokožky hlavy, pohybující se podél děr. Chcete-li snížit bolest, lehce protáhněte pokožku před provedením punkce. Po dokončení injekce otřete ji antiseptikem. Trvání relace je přibližně 50 minut.

Po ukončení procedury nemůžete vlasy umyt tři dny. Nepoužívejte stylové výrobky, těsné vlasy, gumové pásky. Koupat se můžete nejdříve po 12 hodinách. Dva dny po postupu, aby se zabránilo vystavení slunci.

Mezoterapie se nevykonává ve stejný den jako ruční masáž, přístrojové procedury, stejně jako tři dny po ní. Maximální účinek lze dosáhnout pouze s plným průběhem, včetně 4 zasedání, probíhajících v týdnu, následujících 4 procedur s intervalem 2 týdny, dalšími 4 sezeními každé 3 týdny. K udržení efektu se provádí několik procedur, jeden za měsíc. Každé 3 zasedání lze střídat mezi různými komplexy.

Kontraindikace

Mezoterapie není povolena v následujících případech:

 • Během těhotenství, během laktace.
 • Kvůli přítomnosti chronických onemocnění v akutním stadiu zánětlivé procesy.
 • Pokud má pacient nízkou úroveň srážení krve.
 • Při selhání ledvin.
 • Pokud jsou problémy s cévním systémem, rakovinou.

Léčba takových problémů jako vypadávání vlasů, proces je poměrně komplikovaný, zdlouhavý. První výsledky v průběhu mezoterapie lze pozorovat až po několika setcích, kdy se ztráta vlasů zastaví a vlasy se stávají měkkými a lesklými.

Pomáhá mezoterapii vypadávání vlasů?

Vypadávání vlasů je běžným problémem. Navíc, jestliže ji utrpěli starší muži ve středním a starší době, nyní je mladší a nezávisí na pohlaví. Existuje mnoho důvodů, ale existuje několik způsobů, jak efektivně bojovat proti alopecii, a to i přes ne všechny snahy trichologů a vědců. Přesto existují, ale jen málo vědí o nových metodách a dokonce pochybují o jejich účinnosti. Může mezoterapie zmírnit ztrátu vlasů nebo je to další mýtus vynalezený, který ospravedlňuje vysoké náklady na postup, který se na první pohled zdá být jednoduchý?

Jaká je podstata

Zpočátku byla mezoterapie vynalezena jako technologie ke zlepšení stavu a omlazení pokožky. Jeho podstatou spočívá v zavedení pomocí tenké jehly léků nebo speciálně vyvinutých vitaminových a / nebo aminokyselinových koktejlů v hlubokých a středních vrstvách kůže, které obvykle nepronikují krémy a jinou kosmetikou.

Z tohoto postupu získáte dvojitý efekt. Za prvé, mikrotraumaty vyžadovaly, aby tělo využívalo vnitřní zdroje a urychlilo procesy regenerace, jelikož punkce musí být odstraněny co nejrychleji. Za druhé, buňky, které dostávají další výživu a stimulaci, žijí déle, aktivněji se dělí a nemají žádné poškození ve struktuře.

Vzhledem k tomu, že viditelná část vlasů je již zesílená mrtvá váha (proto není bolestné je stříhat) a žárovky, ze kterých rostou, hrají hlavní roli krásy a síly vlasů.

Bylo by logické předpokládat, že posilováním žárovek můžete zlepšit stav vlasů. Tak to opravdu je. Proto byla mezoterapie úspěšně vypůjčena od trichlů a začala být široce používána.

Příčiny alopecie

Přirozeně zastavit a dokonce výrazně zpomalit ztrátu vlasů nebude úspěšné, dokud nebudou objasněny její příčiny. A je jich spousta a nejen různé patologie. Zde jsou nejčastější vnější a vnitřní faktory vyvolávající plešatost:

 • špatná ekologie;
 • náhlá změna klimatických podmínek;
 • neustálý nedostatek spánku a přepracování;
 • závažný nebo dlouhodobý stres;
 • chronické onemocnění vnitřních orgánů;
 • infekční onemocnění pokožky hlavy;
 • avitaminóza a nezdravá strava;
 • dehydratace;
 • hormonální nerovnováha;
 • nesprávně vybrané klobouky;
 • časté zbarvení a jiné agresivní postupy;
 • nepravidelná nebo nevhodná péče o vlasy;
 • konstantní vlasy v těsných ocasích a pletencích.

Pokud existující faktory pro identifikaci a pokud je to možné odstranění, kvalitativně provedená mezoterapie alopécie s vhodně vybranými léky poskytne rychlé a hmatatelné výsledky.

Výhody a nevýhody

Podle odborníků dnes je mezoterapie jednou z nejlepších metod. Ve srovnání s ostatními má řadu nesporných výhod:

 • minimální kontraindikace;
 • nízká invazivita;
 • nedostatek rehabilitačního období;
 • vysoký výkon;
 • komplexní účinek na pokožku;
 • kumulativní prodloužený účinek.

Mezi nevýhody patří: slušná cena celého kurzu, neboť za účelem dosažení vážných výsledků je třeba přejít z 5 na 15 procedur; bolestivost - i když injekce jsou přenášeny poměrně snadno a bez anestézie, proces se dá jen těžko nazvat příjemným.

Tam je také riziko, že tam je vždy při práci s krví - a to je stále v zanedbatelných množstvích v punčochách.

Výkonnostní technika

Postup nevyžaduje speciální přípravu, protože je opravdu jednoduchý a bezpečný. Při výběru kliniky a lékaře věnujte pozornost jednorázovým nástrojům a příslušenství, jakož i dostupnosti povolení včetně kvalifikace odborníka, v jehož rukou jste připraveni dát svou hlavu.

Výběr léků

Volba léků je lepší svěřit lékaři. Pokud neexistují patologické důvody pro plešatost, pak je běžnou praxí zavádět výživné koktejly podporující růst vlasů.

V různých formách difúzní a fokální alopecie se komplex často zvolí individuálně a různé přípravky se mísí nebo střídají.

 1. "Diprospan". Široce rozšířená léčiva, která se účinně používá k léčbě ohniskové alopecie. Má výrazný antialergický a protizánětlivý účinek, odstraňuje svědění, zarudnutí a přispívá k celkovému zlepšení pokožky hlavy.
 2. "Meso Hair Systems". Tento koktejl bojuje proti alopecii, probuzení spících vlasových folikulů. Tento aktivátor je koenzym Q-10 v kombinaci s kyselinou hyaluronovou. Kompozice dobře hydratuje pokožku a zabraňuje předčasnému šednutí.
 3. "Heyrloss". Přípravek s minoxidilem, který úspěšně odolává plešatosti. Kromě toho je součástí léku: extrakt z gingko biloby, panthenol, vitamin B6, zinek a kyselina azelaová. Má významný terapeutický účinek z 2-3 procedur, ale průběh je nejméně 5-6.
 4. "Mezopecia". Je schopen korigovat hormonální příčiny alopecie, protože obsahuje fininesterid. Lidé s poruchou endokrinního systému je nemohou používat bez souhlasu pozorovatele.
 5. "Kirac". Komplex pomáhá posílit vlasový hřídel a zlepšit jeho strukturu. Kromě vitamínů a stopových prvků obsahuje tekuté ceramidy, železo, kyselinu hyaluronovou. Po ukončení léčby se vlasy stávají hustšími, silnějšími a získávají další objem.

To je jen nepatrná část těch preparátů, které jsou na trhu dnes. Cena za ně je poměrně vysoká a náklady na jeden postup dosahují několika tisíc rublů. Ale zpravidla je výsledek působivý.

Výkonnostní technika

Tato technika je jednoduchá. V podmínkách salonu se vybraná lék podává injekčně pod kůži injekční stříkačkou s tenkou jehlou nebo pneumatickou pistolí. Práce se stříkačkou vyžaduje určité dovednosti, takže je vhodné vybrat zkušeného odborníka. Pneumatická pistole se rychleji, ale ne tak přesně. Je účinnější při difúzní alopecii, když je nutné zpracovat celou pokožku hlavy.

Schéma léčení je následující:

 • pacient je položen na gauč;
 • problémová oblast je ošetřena antiseptikem;
 • pokud se pacient bojí bolesti, použije se anestetický gel nebo sprej;
 • pokožka hlavy je odříznuta čtvercami o straně 1-1,5 cm.
 • na konci je hlava znovu ošetřena antiseptickým roztokem.

Pacient se může okamžitě vrátit domů. Během dvou hodin je možné mírné otoky a mírné zarudnutí pokožky. Ale pod vlasy nebudou vidět.

Pokud nastane vážné svědění nebo vyrážka - je to alergická reakce. Antihistaminika by měla být podána okamžitě a pokud se příznaky nezmění po dobu půl hodiny, obraťte se na lékaře.

Mezoroller

Léčba pokožky hlavy s mezorollerem se zřídka používá v kosmetických salonech. To je obvykle považováno za domácí alternativu, ačkoli výsledky jsou téměř stejné. Váleček je válec se stovkami nejtenčích jehel o délce 0,75-1,5 mm. U jednoho klienta to může stačit pro několik procedur, takže je koupen jednotlivě.

Váleček se několikrát pohybuje v různých směrech, problémové oblasti nebo celé skalp. To je méně bolestivé než injekce, tolik lidí dělá tento postup pro sebe.

Důležité je, abyste před a po něm užívali antiseptické látky, aby vše dělat čistými rukama a používali vysoce kvalitní přípravky. Aplikují se na kůži před ošetřením válečkem.

Ampulky s léky lze zakoupit v internetových obchodech nebo fitoaptekah. Zkontrolujte certifikát - nástroj by měl být povolen pro subkutánní podání a není určen pouze k externímu použití. To je velmi důležité! Po otevření ampulky nelze uložit - je třeba utratit všechny nebo vyhazovat zbytky.

Po ukončení procedury

Trvá 48 hodin, než se dokončí hojení mikrokanálů prováděných jehlou. Během této doby je vhodné dbát na opatrnost. Důrazně doporučujeme:

 • umyjte si vlasy, zvláště s agresivními šampony;
 • využít bazén, saunu, solárium, parní lázeň v koupelně;
 • být aktivní ve sportu;
 • plavat v otevřených rybnících;
 • nosit přiléhavé klobouky;
 • masáž hlavy a krku;
 • suché vlasy s vysoušečem vlasů;
 • make hot styling;
 • použití stylingových produktů;
 • barvení a oholení vlasů;
 • vzít alkoholické nápoje.

Je také nežádoucí, že se opět dotknete své hlavy rukama, poškrábáte a otkovyrivat vytvořené mikrokapsle.

Kontraindikace

Mesotherapie pomáhá při vypadávání vlasů jen kvůli tomu, že má komplexní a velmi intenzivní účinek na pokožku hlavy. Léky částečně vstupují do krevního řečiště, takže postup má řadu kontraindikací. Nevztahuje se na:

 • těhotenství a kojení;
 • inzulinem závislý diabetes mellitus;
 • onkologické a autoimunitní onemocnění;
 • aktivní zánětlivé procesy;
 • virové a houbové poškození skalpů;
 • hemofilie a jiné krevní choroby;
 • exacerbace chronických onemocnění vnitřních orgánů;
 • výrazně snížená imunita.

Mezoterapii nedoporučujeme pacientům mladším 21 let a starším než 60 let. Po nedávné nemoci (katarální, virové, atd.) Musí trvat nejméně dva týdny, než se tělo obnoví.

Přípravky přísad

V případě androgenní alopecie se lék Finasterid, používaný pro vnitřní použití, používá k posílení účinku mezoterapie. Regulace hladiny mužských hormonů a odstranění hlavní příčiny problému. Pro dámy se nedoporučuje!

Ženy, zejména po těhotenství a porodu, stejně jako v premenopauzálním období k posílení vlasů by měl být opilý multivitamin komplex "Velmen Trikholodik." Jeho složení je pečlivě vybíráno a vyváženo. Je to kombinace vitamínů a stopových prvků s rostlinnými extrakty a biologicky aktivními látkami.

Lék dává dobré výsledky:

 • posiluje vlasové kořeny;
 • stimuluje jejich aktivní růst;
 • poskytuje dodatečný výkon;
 • zlepšuje stav pokožky hlavy;
 • dělá kudrlinky hladké a odolné.

To také výrazně zvyšuje účinek mezoterapie s aktivní ztrátou vlasů. Ale tady je důležité, aby nebyl přeháněl a koordinoval příjem komplexu s lékařem. Pokud se multivitamínové koktejly podává injekčně subkutánně na zasedání, přísada "Velmen Tricology" je přísně zakázána.

Shrnutí

Podle recenzí pacientů může odpověď na otázku, zda mezoterapie skutečně pomáhá při vypadávání vlasů, může být pouze pozitivní. Jedná se o jednu z nejjednodušších a nejúčinnějších metod odolávání většině forem alopécie. Pouze při systematickém používání vysoce kvalitních léků. Rozdíl můžete odhadnout podle fotografií pořízených před a po léčbě. Často jsou výsledky fantastické.

Je také obtížné odpovědět na to, co je lepší - domácí terapie s mezoroller nebo salon procedury. Ti a ostatní mají své výhody. Válec silně stimuluje regeneraci a šetří čas. Tradiční metoda umožňuje proniknout do hlubších vrstev kůže a pracovat přímo v centru plešatosti. Každý si dělá vlastní volbu. Pokud máte pochybnosti, nezapomeňte konzultovat s odborníky.

Kdy může mezoterapie pomoci vlasům? Fotografie před a po

Mezoterapie vlasů je považována za nejefektivnější kosmetický postup, což umožňuje krátký čas zbavit se hlavních problémů: ztráta, suchost, lupy, rozštěpení. Je to nejnovější technologie, která je schopna pomoci v případech, kdy je běžná péče a léčba bezmocná. Moderní životní podmínky jsou takové, že mnoho faktorů negativně ovlivňuje stav vlasů. To je špatné prostředí, prodloužené stresující situace, nezdravá strava, chronické nemoci, špatné návyky a nevhodná péče.

Lidské vlasy jsou citlivé na jakékoli problémy v těle a jejich vzhled mohou zkušení lékaři posoudit zdraví pacienta. Pokud jsou vaše vlasy nudné a křehké, vypadnou a vypadají bez života a používání i těch nejdražších a nejkvalitnějších profesionálních nástrojů nefunguje, je lepší spěchat na odborníka a vyzkoušet. Teprve poté, co se vyřeší hlavní příčina takového stavu, poskytnou pozitivní výsledky lékařské postupy pro obnovu vlasů. A nejúčinnější z nich bude mezoterapie.

Mezoterapie vlasů: podstata postupu

Mezoterapie je injekční procedura, během které se do pokožky hlavy injektují speciální léčebné přípravky nebo jejich kombinace (koktejly). Složení těchto komplexních léků zahrnuje živiny, stopové prvky, vitamíny, užitečné aminokyseliny a další složky nezbytné pro zdravé vlasy.

Injekční koktejly jsou odebírány pro každého pacienta jednotlivě, s přihlédnutím k jeho problémům a pomáhají obnovit vlasy na jejich dřívější vitalitu a zdraví. V tomto případě jsou účinné látky dodávány přímo do vlasového folikulu, což značně usnadňuje jejich vstřebávání a poskytuje okamžitou odpověď těla na léky. Takový přístup, na rozdíl od venkovních postupů, zaručuje maximální pozitivní účinek léčby.

Technika vstřikování léčivých koktejlů byla vyvinuta před více než půl stoletím francouzským lékařem Michel Pistor. Zpočátku to byla lékařská procedura zaměřená na zmírnění bolesti. Ale v posledních desetiletích se technologie vstřikování stala nesmírně populární v oblasti kosmetologie a aktivně ji využívá kosmetický průmysl k udržení zdraví těla a vlasů.

Léky se injekcí pod pokožku hlavy s nejtenčí jehlou do hloubky 3-4 mm. V tomto případě není bolest příliš silná, takže se během postupu neuskuteční anestetika. V průměru trvá mezoterapie 30 až 40 minut. K dosažení stabilního pozitivního výsledku se doporučuje provést alespoň 10 postupů.

Jaký výsledek očekáváte?

Úplný průběh mezoterapie umožňuje dosáhnout následujících výsledků:

 • Stopy vypadávání vlasů;
 • Jejich růst je urychlen;
 • Zlepšuje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy, která zajišťuje přívod kyslíku a živin do vlasových folikulů;
 • Pokožka hlavy je očištěna od lupů a nadměrného tuku;
 • Funkce mazových žláz jsou normalizovány;
 • Vlasy jsou husté, husté a hedvábné;
 • Struktura kadeří je obnovena, rozdělené konce zmizí;
 • Zlepšuje vzhled vlasů, vrací vitalitu, objem, zdraví a krásný lesk.

Zpětná vazba od vděčných pacientů potvrzuje, že první zlepšení jsou patrné po druhé návštěvě. Počet problémů závisí na počtu procedur. V průměru musíte provést 3 až 10 procedur s přerušením v jednom týdnu. Chcete-li pochopit, jaký efekt lze očekávat, stačí se podívat na fotky na internetu před a po mezoterapii na vlasy.

Kdo je doporučen pro mezoterapii?

Jaké problémy mohou léčebné injekce zvládnout? Tento postup poskytuje vynikající výsledky při léčbě androgenní a difúzní alopécie (alopecie) a projevů seboroické dermatitidy. Mezoterapie se proto doporučuje za následujících podmínek:

 • Patologické vypadávání vlasů (alopecie);
 • Seborrhea různých etiologií;
 • Vzhled lupů, suchost nebo nadměrná mastná pokožka hlavy;
 • Špatný růst vlasů;
 • Ranní šedé vlasy;
 • Ředící vlasy, porušení jejich struktury, vzhled rozdělených konců;
 • Zhoršení vzhledu vlasů po pravidelném barvení, kroulování nebo prodloužení.

Hlavním úkolem mezoterapie je obnovení vzhledu vlasů a prevence jeho ztráty. Složení meso-koktejlů je vybráno odborníkem, přidáním určitých dávek a kombinací terapeutických složek, v závislosti na tom, jaký problém je třeba vyřešit.

Například některé koktejly mohou obsahovat pigmentový melanin, který zabraňuje předčasnému šednutí. Mnoho léčivých směsí obsahuje vitamíny B, zinek, užitečné aminokyseliny a minerály, které jsou zaměřeny na posilování vlasových folikulů, regulaci mazových žláz a eliminaci lupů.

Postup mezoterapie může pomoci i v těch nejpokročilejších případech, kdy dochází k patologickému vypadávání vlasů a jiné lékařské postupy nemohou zastavit tento proces. Předtím, než předepíše postup postupů, musí tricholožka zajistit, aby tento stav vlasů nesouvisel s vnitřními problémy (hormonální porucha nebo jiné závažné patologické procesy v těle). Pokud se ukáže, že příčinou vypadávání vlasů jsou vážná onemocnění, první věcí je ošetřit je.

Druhy mezoterapie vlasů

Celkem existují dva typy mezoterapie, z nichž každá má své vlastní charakteristiky.

 1. Alopatické. Účelem těchto postupů je ošetření plešatosti a obnovení poškozené struktury vlasů. Složení alopatických koktejlů zahrnuje přírodní a syntetizované vitamíny, aminokyseliny, kyselinu hyaluronovou, lipolytiky, antioxidanty, vazodilatační látky. Terapeutické prostředky se připravují v laboratoři a vybrané složky individuálně, v závislosti na naléhavém problému. Koktejly vstřikované pod kůži, určené k ovlivnění pokožky hlavy a struktury vlasů na úrovni buněk. Poskytují silný terapeutický účinek: obnovují, vyživují, hydratují, odstraňují toxiny, posilují vlasové kořeny a stimulují růst vlasových folikulů.
 2. Homeopatické. Tento postup není tak populární, takže se používá mnohem méně často. Jeho cílem je normalizovat práci mazových žláz a obnovit vzhled vlasů. Charakteristickým znakem tohoto typu mezoterapie je minimální koncentrace účinných látek. To znamená, že postup je založen na homeopatických dávkách léčivých přípravků, které vylučují možnou závislost organismu na terapeutických látkách a poskytují obzvláště dlouhotrvající pozitivní účinek. Výhodou tohoto postupu je nepřítomnost vedlejších účinků a riziko alergických reakcí.

Jak se postup provádí?

Technika mezoterapie vlasů není obzvláště obtížná. Před zahájením zasedání provede odborník test na identifikaci alergické náchylnosti. To pomůže vyhnout se nepředvídatelným reakcím.

Pak je pokožka na hlavě ošetřena antiseptikem (roztok lékařského alkoholu nebo chlorhexidinu). Zavedením léku pod kůži může způsobit bolest. Injekce se však provádějí rychlým tempem a pomocí nejlepších jehel, což snižuje nepohodlí. Kosmetici se snaží nepoužívat léky proti bolesti, protože neodpovídají složkám terapeutických koktejlů. Samozřejmě, hodně záleží na prahu citlivosti na bolest, v případě potřeby může lékař použít lokální anestetikum (roztok lidokainu).

Po předběžné přípravě injekční specialistka injekcí připraví pod kůži předem připravený terapeutický koktejl. Ze 100 až 400 injekcí se provádí v jedné relaci. V tomto případě mohou být přípravky podávány různými způsoby a stupeň bolesti postupu závisí na tom.

 1. Manuální injekce. Jsou prováděny tenkou injekční stříkačkou, která se pod kůži injektuje do malé hloubky (od 2 do 4 mm). Postup trvá 30 až 60 minut. Současně je závažnost bolesti individuální a závisí na složení léčiva, na hloubce a oblasti podání. Například zóny na zadní straně hlavy a na bočních částech hlavy, vedle ušnic, jsou nejcitlivější.
 2. Použití pistole pro injekci. V tomto případě se postup provádí v poloautomatickém režimu, což výrazně snižuje jeho trvání. Je nezbytné, aby kosmetička provádějící tento postup měla zkušenosti a měla určité dovednosti, které usnadňují podávání léku. To sníží bolest.
 3. Použití mezoinjektoru. Tato možnost umožňuje zavedení terapeutického koktejlu pomocí speciálního ručního přístroje. Tento postup je plně automatický, ale také nejbolestivější. Sluchátko je vybaveno tenkým jehelním válečkem. Během postupu lékař provádí válec na pokožce hlavy a dělá hodně mikropunch. Poté se na kůži aplikuje vitamínový koktejl, který je absorbován mnohem rychleji a hlouběji díky předem vytvořeným propíchnutím než při aplikaci na celou kůži.

Metoda manuálního zavádění koktejlů je považována za nejefektivnější a méně bolestivou. Postup může pokrýt nejen pokožku hlavy, ale i krční oblast a horní část zad, protože tyto oblasti často způsobují špatný přívod krve do vlasových folikulů živinami a kyslíkem.

Během procedury by měl pacient sedět pohodlně na gauči (v ležaté nebo sedící pozici). Specialista provádí injekce ve vzdálenosti 1,5-2 cm od sebe a ponoří jehlu do malé hloubky pod kůži. Za prvé, zóny jsou rozříznuty kolem hranice pokožky hlavy, pak se droga vstříkne dělicí čáry po celé ploše hlavy. Před každým propíchnutím doktor stíhá kůži, což minimalizuje bolest. Po této proceduře je kůže znovu ošetřena antiseptikem.

Po proceduře (fotografie před a po)

Po skončení mezoterapie dochází k mírné bolest a na pokožce hlavy jsou červené skvrny nebo malé modřiny, kde se nacházejí punkce. Všechny nepříjemné pocity zmizí za pár dní a můžete znovu vést normální život.

Ale dokud nebudou vyléčeny mikroturzy na pokožce hlavy, budou muset být dodržena některá omezení. Takže po 2 dnech po mezoterapii je zakázáno umýt vlasy. Po dobu 5-7 dní se nedoporučuje koupat se v horké vaně, navštívit koupel, saunu, bazén nebo solárium. Dále se doporučuje, aby se během tří dnů po ukončení léčby zdržel alkoholu, protože to způsobí dilataci plavidel a může ovlivnit účinnost postupu. Je zakázáno pokrýt pokožku hlavy a poškodit kosti vzniklé v místě injekcí. Musí vyschnout a spadnout samy od sebe.

Pozitivní účinek po úplném průběhu mezoterapie přetrvává po dobu 10 měsíců. V budoucnu může být postup opakován. Mělo by být zřejmé, že 1-2 zasedání nepomohou vyřešit problém ztráty vlasů nebo urychlit jejich růst. Pokud se tedy rozhodnete dosáhnout pozitivního účinku, musíte absolvovat celý postup určený odborníkem.

Jaké léky se používají?

Složení lékařského koktejlu vybírá specialistu - kosmetologa. Může obsahovat následující součásti:

 1. Vitaminy ze skupiny B mají zvláštní význam pro zdraví vlasů a normalizaci metabolických procesů thiamin (B1), riboflavin (B2), kyselina nikotinová (B3), kyselina listová (B9) a kyanokobalamin (B12).
 2. Aminokyseliny (arginin, threonin, lysin) jsou odpovědné za tvorbu keratinových vláken a jsou "stavebním materiálem" pro vlasy.
 3. Peptidy mědi a zinku. Tyto složky zabraňují degeneraci vlasových folikulů, takže se doporučují pro léčbu různých forem alopecie.
 4. Kyselina hyaluronová - aktivuje růst vlasů a je zodpovědná za jejich výživu a hydrataci.
 5. Koenzym Q10 - zrychluje mikrocirkulaci krve v pokožce hlavy, plní buňky živnou energií a stimuluje růst vlasů.

Kromě toho mohou být pro proceduru použity hotové profesionální koktejly, jejichž složení je vybráno tak, aby všechny složky byly perfektně kombinovány s jejich léčebnými vlastnostmi a vzájemně se doplňovaly, což zajistí maximální účinek postupu.

Kontraindikace

Stejně jako mnoho lékařských nebo kosmetických procedur, mezoterapie vlasů má řadu kontraindikací. Léčivé koktejly nelze zadat za následujících podmínek:

 • Individuální nesnášenlivost ke složkám terapeutického koktejlu;
 • Těhotenství a kojení;
 • Onkologické onemocnění;
 • Vaskulární patologie;
 • Chronické selhání ledvin;
 • Nemoci hematopoetického systému;
 • Zánět pokožky hlavy;
 • Období menstruace;
 • ARI a virové infekce;
 • Diabetes mellitus a jiné patologické stavy endokrinního systému;
 • Poruchy nervového systému (neuróza, epilepsie);
 • Exacerbace chronických onemocnění;
 • Tendence k tvorbě keloidních jizev.

Další důležitá podmínka: jestliže užíváte léky, informujte svého lékaře.

Možné komplikace

Mezoterapii by měl provádět kvalifikovaný a kvalifikovaný odborník, který absolvoval speciální odbornou přípravu. Chyby během postupu mohou vést k řadě komplikací. Mezi ně patří výskyt granulomů, rozsáhlé hematomy, porucha krvácení.

Pokud je postup příliš rychlý, mohou na pokožce zůstat škrábance nebo malé lineární jizvy. Taková poranění zvyšují riziko sekundární infekce, která se vynásobí, pokud byly antiseptické normy během relace narušeny.

Po zákroku někdy dochází k zčervenání, ale dochází k bolestivým pocitům a bolestem hlavy. Taková reakce nastane v případech, kdy lékař nepoužívá speciální jehly pro meso-injekce, ale například jehly pro podávání inzulínu. Mají příliš velký průměr, nejsou přizpůsobeny pro opakované punkce a poškozují kůži, což způsobuje komplikace.

Je třeba poznamenat, že v případech, kdy se plešatý proces dostal příliš daleko a vazební tkáň se již vytvořila v místě vlasových folikulů, mezoterapie nepomůže. Lze jej předepisovat pouze za účelem přípravy pokožky hlavy na transplantaci vlasů.

Mezoterapie vlasů doma

Postup pro mezoterapii vlasů lze provést doma. Chcete-li to udělat, musíte si zakoupit terapeutické koktejly a mezoroller - speciální zařízení, které se skládá z válečku pokrytého tenkými jehlami.

Během postupu je nutné dodržovat absolutní sterilitu. V přípravné fázi se vlasy promyjí šamponem a vysuší. Skalp a mezoroller jsou ošetřeny antiseptickým roztokem. Pak se na jehlový válec zařízení aplikuje lékařská kompozice a skalpová část hlavy se opatrně pohybuje od zadní strany hlavy k čele. V opačném případě jsou pravidla péče o kůži a vlasy stejná jako po procedurách v salonu.

Konečné náklady na postup budou záviset na problému, který je třeba vyřešit. V souladu s tím bude vybráno složení terapeutických koktejlů a počet zasedání. Průměrná cena mezoterapie pro vlasy se pohybuje od 2 000 do 4 000 za sezení. Pro léčbu seborey může být zapotřebí 3-4 sezení, zatímco prevence alopécie bude vyžadovat 10-12 procedur. Proto plný průběh léčby plešatosti bude stát mnohem víc.

Hodnocení mezoterapie vlasů je většinou pozitivní. Pacienti poznamenávají účinnost postupu a trvalé výsledky, které zajišťují obnovu a ochranu vlasů. Z mínusů mnozí zaznamenali bolest a vysoké náklady na mezoterapii.

Přehled postupu

Recenze č.1

Vlasy se staly velmi křehkými a bez života, téměř se nevzdávaly stylu. Špičky byly pokousané, zředěné. Zjevně postižené pravidelné zbarvení a horký styling. V kosmetickém salonu byla nabídnuta procedura pro mezoterapii. Celkově bylo předepsáno 5 zasedání, do složení terapeutického koktejlu byly zahrnuty tekuté vitamíny a keratin. Bylo slyšet, že postup byl bolestivý, ale mohu říci, že pocity jsou docela snesitelné.

Některé kosmetické procedury jsou mnohem bolestivější, to vím z vlastní zkušenosti. Výsledek po ukončení léčby je velmi dobrý. Vlasy se zrodily, stávaly se objemné, měkké a vlhké. Snadno česané a skládané, lesklé živé lesk a vypadají krásně a zdravě.

Zkontrolujte číslo 2

V posledních šesti měsících vlasy vypadaly velmi silně. Stalo se to pro mne opravdovým problémem, nepomohlo žádné lékařské šampony, masky a balzámy. Bál jsem se, že budu úplně plešatý, moje skalp začala svítit a žádný účes by ji nemohl skrýt. Rozhodl jsem se o postupu mezoterapie, i když se bojím injekcí a léčba je velmi drahá. První dva postupy byly pro mě skutečné mučení, bylo to velmi bolestivé.

Po injekcich spálila pokožka hlavy, byla červená, modřiny a drsné krusty se objevily v místě punkce. Chtěl jsem to odmítnout, ale lékař začal provádět anestezii a pak už bylo snazší. Moje trápení nebylo marné. Nyní se vlasy znatelně zesílily, a co je nejdůležitější, přestaly vypadávat. Myslím, že brzy se vše vrátí k normálu.

Zkontrolujte číslo 3

Prošel dvěma kurzy mezoterapie s přestávkou mezi nimi za rok. Léčba byla docela penny, ale výsledek to stálo za to. Faktem je, že jsem začal ztratit vlasy katastrofálně rychle a abych zabránil vypadávání vlasů, rozhodl jsem se o léčbu.

Výsledek je dobrý, jestliže před dvěma lety bylo na hlavě vidět znatelně holou skvrnu, teď se jeho vlasy na tomto místě zvětšily a myslím, že ještě několik dalších ošetření pomůže k úplnému vyřešení problému.

Pro Více Informací O Suché Vlasy