logo

Kyselina mléčná a její aplikace

Latinský název: Acidum lacticum.

Název systému: 2-hydroxypropionová kyselina.

Možné názvy: kyselina mléčná, E-270, potravinářská kyselina mléčná, E 270 (jako přídatná látka v potravinách), kyselina mléčná.

Chemický vzorec: CH3CH (OH) COOH.

Příjem:

 • vzniklých během fermentace laktózy a surovin obsahujících cukr bakteriemi mléčného kvašení (v kyselém mléce, zelím, při kvašení piva a vína) objevil Karl Scheele v roce 1780;
 • v těle vzniká během rozpadu glukózy kyselina mléčná;
 • D-mléčná kyselina se nachází v tkáních zvířat, rostlin a také v mikroorganismech.

Vlastnosti kyseliny mléčné:

Kosmetický účinek kyseliny mléčné:

Použití kyseliny mléčné:

 1. při mýdlech: v alkalickém roztoku, aby se získal laktát sodný, v hotové mýdlové hmotě jako aktivní složka a regulátor kyselosti;
 2. zlepšit průnik jiných účinných látek do pokožky;
 3. Čisticí, regenerační, krémy proti stárnutí, séra, krémy;
 4. regulátor kyselosti;
 5. peeling - pomáhá odlupovat povrchové keratinové šupiny (chemické peelingy), má silný zvlhčující účinek a udržuje vlhkost, aktivuje imunitní systém a dodává obnovu pokožky, měkkost a sametovou
 6. jako depigmentující prostředek pro odstranění pigmentace (pihy, věkové skvrny, lentigo, chloasma).
 7. šampon - podporuje regeneraci a obnovu buněk, hydratuje a je regulátorem pH (kyselosti) šamponu
 8. používá se při sprchování při belyahu
 9. intimní kosmetiku - jako regulátor kyselosti. Reakce vaginálního obsahu je normálně kyselá pH 3,3 (může se změnit až na 5 v různých věkových a fyziologických obdobích - hlavně kvůli nesprávné výživě, dochází k alkalizaci těla, což přispívá k vývoji hub)
 10. v koncentrované formě, kyselina mléčná se používá k kauterizaci bradavic a odstranění kukuřice;
 11. 1% roztok kyseliny mléčné se používá jako ústní výplach k odstranění zubního kamene;
 12. další aplikace: v potravinářském průmyslu, v barvení barviv, v kožedělném průmyslu, v fermentačních obchodech jako baktericidní činidlo, při výrobě léků, plastifikátorů.

Doporučené dávky kyseliny mléčné:

 • Maximální množství kyseliny mléčné v mýdle je až 3%.
 • tonika, krémy 0,1-0,5%
 • péče o vlasy 1-3%
 • domácí peeling - až 4%
 • Profesionální kosmetické linie mohou obsahovat až 20-30% kyseliny mléčné.

Pravidla pro použití kyseliny mléčné

 • Nezapomeňte předem zkontrolovat kosmetiku kyselinou mléčnou pro individuální toleranci na malé ploše pokožky
 • opatrně používat na citlivé pokožce, neaplikujte na oblast kolem rtů a očí, kde je kůže obzvláště tenká
 • Ujistěte se, že používáte kosmetiku s UV filtrem; V období jaro-léto není vhodné používat ANA, protože mladé kožní buňky jsou citlivější na účinky ultrafialového záření a riziko nežádoucí pigmentace se zvyšuje
 • Kozmetika s minimální koncentrací kyseliny mléčné může být použita pro denní péči o pleť i v zimě iv létě
 • Optimální hodnota kosmetiky s kyselinou mléčnou je pH 3-3,5; při pH = 7 (neutrální médium), schopnost ANA stimulovat procesy obnovy kožních buněk téměř vymizí
 • je žádoucí dodatečně přidat k přípravku kosmetiky složky kyseliny mléčné, uklidňující pokožku a antioxidanty
 • kyselina mléčná se rozpouští ve vodné fázi, když je zahřátá nebo je zavedena na konci výroby kosmetického výrobku
 • není kompatibilní s xanthanem.

Bezpečnostní opatření

 • čistá kyselina mléčná může způsobit nekrózu sliznic.
 • kosmetika s kyselinou mléčnou může uschnout kůži.
 • Nepoužívejte, jestliže je pokožka poškozená.
 • kyselina mléčná je slabá kyselina s nízkou toxicitou. Dokonce i přes dávku 8krát neškodí. S ohledem na pravidla použití a dávkování neexistují žádné vedlejší účinky.

Kyselina mléčná v kosmetologii

Kyselina mléčná v kosmetice je produktem biofermentace, která má mírný účinek na lidskou kůži. Při koncentraci kyseliny mléčné v kosmetice v normálním rozmezí má příznivý účinek i na velmi citlivé pokožce.

Použití kyseliny mléčné v kosmetologii

Kosmetologové zdůrazňují skutečnost, že kyselina mléčná je přirozená složka lidského zvlhčujícího pláště, a proto je zařazení látky do složení různých kosmetických přípravků přirozené. Následující vlastnosti kyseliny mléčné se používají v kosmetologii a dermatologii:

 • pomáhá snižovat tloušťku horní vrstvy epidermis a zabraňuje zablokování kanálků mazových žláz;
 • jemně odstraňuje mrtvé kožní váhy, což snižuje obnovu pokožky o 1,5 krát;
 • váže a udržuje vlhkost;
 • zlepšuje bariérové ​​vlastnosti pokožky a snižuje škodlivé účinky vnějších faktorů;
 • aktivuje syntézu kyseliny hyaluronové, která zlepšuje pružnost pokožky a zpomaluje tvorbu vrásek;
 • odstraňuje pigmentové skvrny a vyrovnává barvu pokožky.
Výrobky peelingu kyseliny mléčné

Obličejový peeling s produkty kyseliny mléčné je obvykle prováděn odborníky v specializovaných salonech, ale úroveň moderní kosmetologie umožňuje použití krémů, lotionů, mycího gelu, pěny s užitečnou látkou doma.

Kosmetika s kyselinou mléčnou, v závislosti na koncentraci, má odlupující, regenerační nebo zvlhčující účinek. Chcete-li uspořádat kosmetický postup doma, potřebujete:

 • léčebný roztok kyseliny mléčné;
 • bavlněné podložky;
 • lékařský alkohol.

Po důkladném umytí obličeje a otření obličeje bavlnou navlhčenou v alkoholu byste měli na kůži aplikovat roztok kyseliny mléčné. Začátek samotného olupování je důležité zvážit, že první postupy se provádějí s roztokem obsahujícím kyselinu mléčnou do 30%. Postupně je možné zvýšit koncentraci kyseliny mléčné na 50 - 70%. Také prodlužuje dobu od 2 do 15 minut.

Krém s kyselinou mléčnou

Obsah kyseliny mléčné v produktech péče o obličej je od 0,1 do 50%. Obzvláště populární u ženské populace jsou krémy s nízkým obsahem látky (1 - 5%), určené k vyblednutí pokožky, která ztratila svou pružnost a dobrou barvu. Kosmetické přípravky s 10% kyselinou mléčnou působí keratolyticky (změkčující) a od 30 do 50% mají kauterizační účinek.

Výrobky péče o vlasy s kyselinou mléčnou

Kyselina mléčná se nachází v některých výrobcích na vlasy. Jakákoli voda obsahuje soli, které usazují, zkazují vzhled vlasů a zabraňují jejich růstu. Kyselina mléčná účinně odstraňuje soli vápníku, mědi, železa atd. Systematické používání šamponů a jiných produktů pro péči o vlasy pomáhá obnovit chutě a zdraví vlasů.

Kyselina mléčná ve vlasech

Kyselina mléčná je jednou ze skupin organických sloučenin, které se společně označují jako alfa-hydroxykyseliny nebo AHA. Jsou široce používány v kosmetických výrobcích, především jako jemné exfolianty pro péči o pleť. Kyselina mléčná je také často součástí přípravků pro péči o vlasy. Ačkoli je do značné míry spojena s mléčnými výrobky, kyselina je také produkována lidským tělem.

Video dne

Kyselina mléčná

Kyselina mléčná byla poprvé izolována a popsána v roce 1780 švédským vědcem Carl Wilhelm Scheele. Původně byl nalezen v sušeném mléku, tedy pojmu "mléčná" nebo "mléčná" kyselina. O sto let později francouzští vědci zjistili, že kyselina mléčná se také vyrábí fermentací, která umožňuje komerční produkci kyseliny mléčné. Je široce používán v řadě průmyslových procesů, stejně jako při výrobě potravin. Je součástí biologicky rozložitelných plastů, čisticích prostředků a jiných čisticích prostředků pro domácnost. Farmaceutické společnosti používají k regulaci pH léků kyselinu mléčnou. To se také nachází v produktech péče o vlasy a péči o vlasy.

Péče o vlasy

Kyselina mléčná je složkou mnoha šamponů a dalších produktů pro péči o vlasy. Slouží účelům v závislosti na tom, jak je výrobek formulován. S vlasy, které jsou suché a šupinaté, kyselina mléčná a další mírné kyseliny relaxují a změkčují vlasy, čímž jsou lépe zvládnutelné. Jeden hlavní výrobce šamponu inzeruje na své webové stránce kyselinu mléčnou jako složku, která pomáhá obnovit sílu a pružnost vlasů změnou iontového náboje jeho molekul. V mírně vyšších koncentracích odstraňuje kyselina mléčná část ochranné vrstvy keratinového vlasu. Zlepšuje schopnost vlasů absorbovat další restorativní přísady.

Odstranění chloupků

Schopnost kyseliny mléčné k oddělení ochranného keratinového povlaku vašich vlasů se také používá v řadě produktů pro odstranění chloupků. Tyto epilátory odstraňují nežádoucí vlasy pomocí kyseliny mléčné k odstranění ochranné vrstvy keratinu a následně oslabují vlasy samotnými silnějšími chemikáliemi, jako je kyselina acetylsalicylová, běžněji známá jako aspirin. Vlasy oslabují kyselou depilátor a mohou se vypláchnout ve sprše. Neočekávaná ztráta vlasů se někdy objevuje u lidí s onemocněním, které způsobují nadměrné pocení. Pocení přirozeně obsahuje kyselinu mléčnou a v nadměrném množství může způsobit vypadávání vlasů.

Sanitace

Zdá se, že existuje obyčejná vazba spojující kyselinu mléčnou, vlasy a nakládky. Když jsou produkty nakládané, kvasinky, které začínají fermentovat, pomáhají řada dobrých bakterií. Některé z těchto bakterií produkují kyselinu mléčnou, která snižuje pH potraviny tak, aby už v ní nemohly žít nebezpečné bakterie. Podobná věc se vyskytuje u vlasových folikulů, které přirozeně produkují kyselinu mléčnou. Toto malé množství kyseliny mléčné působí jako antibakteriální látka, která chrání pokožku hlavy před bakteriálními a houbovými infekcemi.

Co potřebujete vědět o kyselinách pro péči o vlasy

Mluvíme o nejoblíbenějších kyselinách ve výrobcích na péči o vlasy a pokožku hlavy.

Během posledních několika let, kdy byly oblíbené kyseliny pro péči o pleť, se vytvořila výklenka, která se dále rozvíjí s produkty, které obsahují kyseliny vlasové. Stylisté tvrdí, že na konci loňského roku začal růst zájem o péči o pleť. "Jedním z hlavních důvodů tohoto trendu je pochopení, že kůže a vlasy jsou vlastně tvořeny podobnými bílkovinami a tuky. Můžeme použít stejný přístup k procesu omlazení kůže vlasům. Kmenové buňky a antioxidanty mohou dokonce zpomalit proces tvorby šedivých vlasů, "- říká Sam Burnett, majitel a tvůrčí ředitel londýnského salonu zajíc Kosti.

Principy působení aminokyselin

"Aminokyseliny se nejčastěji používají v kosmetice. Hrají důležitou roli v biologických procesech, tvoří strukturální základ proteinů. Obvykle jsou zahrnuty do formulace jako součást bílkovinných hydrolyzátů. Kyseliny jsou přirozenými složkami kůže a podílejí se na buněčném metabolismu. Pokles koncentrace kyselin s věkem narušuje normální životně důležitou aktivitu buněk a stává se jedním z faktorů stárnutí těla. Proto jsou považovány za nejoblíbenější a velmi účinné složky mnoha kosmetických přípravků. Například ve vlasových produktech se často používají kyseliny, jako kyselina azelaová, kyselina acetylsalicylová, kyselina glykolová, kyselina hyaluronová, kyselina dehydrooctová a kyselina glyoxylová, "říká Sergej Ratushnyak, technický ředitel značky Framesi v Rusku.

Účinnost kyseliny hyaluronové

Klasika pro zvlhčování vlasů i pokožky je kyselina hyaluronová. Jeho nevýhoda je zejména cítit s věkem. "Masky, šampony, lotiony a spreje, které obsahují kyselinu hyaluronovou, se aplikují přímo na vlasy. Šampony nemají tak velkou účinnost kvůli krátkodobé expozici. Ale masky a spreje - dobrá volba pro obnovu vlasů. Při použití takových nástrojů se vlasy nasytí vlhkostí, stávají se pružnějšími, silnějšími a hladšími. Curls přestávají být křehké, špičky jsou méně rozděleny. Získat lesk a hebkost, stejně jako vypadají mnohem objemnější „- Yaroslav Ivanov řekl stylista East Side Ostozhenka.

Kyselina salicylová a problémy, které řeší

Kyselina salicylová se často používá jako alternativa k abrazivním křovím - jako součást šupky pro čištění pokožky hlavy. "Rozpouští keratinizované buňky a oslabuje spojení mezi ostatními. Kvůli tomu může kyselina salicylová proniknout hlouběji do dermis a snížit tvorbu kožního mazu. Tato zvláštnost kyseliny dovolila použití v šamponech a kondicionérech proti lupům, zvýšený obsah tuku pokožky hlavy a kořenů, "vysvětluje Marina Zaytseva, stylista v síti kosmetických salónů" OblakaStudio ".

"Kyselina salicylová má antibakteriální účinek, a proto je účinná při potlačení patogenní mikroflóry. Kyselina bojuje proti houbám, která vyvolává vývoj seborrhy, má exfoliační vlastnosti a urychluje regeneraci pokožky, "dodává Jaroslav Ivanov.

Další kyseliny vhodné pro vlasy a pokožku hlavy

Mezi dalšími kyselinami v kosmetice na vlasy používané mléčné, citronové a oleanolické. "Kyselina mléčná působí spíše tiše, protože má velkou molekulu a neprostupuje hluboko. Při každodenní péči zvlhčuje a vyhlazuje vlasy a činí to učenější. Ve zvýšených koncentracích může obnovit pružnost a pevnost vlasů a v programech intenzivní obnovy působí jako dirigent, což zlepšuje propustnost jiných aktivních regenerujících složek. Kyselina citronová ve výrobku se používá ke zlepšení lesku. V šamponech pomáhá snižovat hladinu pH na optimální úroveň, při níž se vlasové vločky pevně zavírají a vlasy vypadají hladce a leskle, říká Marina Zaitseva. "Kyselina oleanolová se přidává k produktům pro slabé vlasy, které jsou náchylné k vypadávání vlasů, stejně jako produkty, které stimulují růst vlasů."

Kyselina glykolová je také účinná. Studie provedené společností DuPont v roce 2009 prokázaly, že tato kyselina je účinná pro trvanlivost, ochranu, kondicionování a vyhlazení vlasů.

Kysané mléko na vlasy

Kyselé mléko na vlasy - za nepostradatelnou součást masek, který dává lesk, obnovuje zevnitř struktury lan, se zastaví vypadávání vlasů. Tento cenově dostupný nástroj umožňuje dosažení výsledků v krátkém čase, aby vaše vlasy dobře upravené. Které mléko je nejvíce užitečné pro prameny? Proč se vlasy nemohou aplikovat na výrobek, který je prostě peroxidem v chladničce?

O výhodách mléka se dozvídáme z dětství. Ale víte, že kyselé mléko je stejně dobré jako čerstvé mléko? Ne bez důvodu v balkánských zemích, v Turecku, na Kavkaze, není tento den strávený bez jídla ve stravě. Ale také pro vnější použití, například jako součást masky na vlasy, se může stát skutečným všelékem pro suchost, křehkost, lupy a ztráty. Zvažte, které látky ve složení kyselého mléka fungují pro naši krásu.

Jaký je použití výrobku

Neslazený jogurt, kefír, ryaženka - všechny tyto produkty lze bezpečně použít k obnovení přirozené síly kudrlin. Složení výrobků je jedinečné, bohaté a někdy prostě nepostradatelné pro naše tělo.

Které látky jsou součástí:

 1. Proteiny obnovují prameny, léčí tenké, suché, rozštěpené vlasy.
 2. Vitamíny skupiny B vytvářejí přirozenou ochranu. Balení každé vlasy s neviditelným filmem, vitamíny chrání před vystavením UV záření, větru a mrazu.
 3. Vápník brání časné plešatosti, posiluje kořeny, podporuje obnovu, růst vlasů.
 4. Sacharidy. Jsou to "mléčné sacharidy", které jsou užitečné pro prameny: vyživují, dodávají lesk a dělají vlasy poslušný během stylingu.

Hlavní hodnotou vlasů je kyselina mléčná - antioxidant přírodního původu, který se přímo podílí na metabolických procesech, což umožňuje, aby se vlákna obnovily bez použití léků. Kyselina mléčná regeneruje kolagen - látka, která udržuje pokožku mladou a podle toho i naše kadeře.

Tajemnou složkou jsou dimeoxidové vlasy. Jak lék pomáhá zastavit plešatost.

Může kysané mléko způsobit jiné škody než nepochybné výhody? Ukázalo se, ano. Mléko, které jste z nějakého důvodu dlouho zapomněli v chladničce, se nedoporučuje jako součást domácího SPA procedury. Produkt by se měl v kyselém prostředí ohřát přirozeným kvašením.

Který produkt je lepší

Nejlepším produktem pro krásu vlasů je kyselé kozí mléko. Že to - vůdce v obsahu živin, rychlost absorpce. Ale jak se stát obyvatelem města, který má kravské mléko pasterizované ve výrobě? Existuje cesta. Koupit pouze výrobek s nejkratší dobou skladovatelnosti: obvykle je "živý", což znamená, že nepodléhá pasterizaci. Pokud je nedostatek, použijte práškové mléko, i když stojí za pochopení, že zde cenné vlastnosti jsou nesmírně menší.

Naše rady! Chcete udělat "pravé" kyselé mléko doma? Přidejte kvas na čerstvé mléko (plátek černého chleba, lžíce dobré kysané smetany), nechte na den v kuchyni. Bude to jogurt, který nejenže může být bezpečně aplikován na vlasy, ale také s chutí k jídlu.

Pravidla použití

Kysané mléko bude mít prospěch, pokud ho použijete alespoň jednou týdně na vlasy. Při kombinaci s dalšími složkami, zejména rostlinnými oleji, funguje ještě lépe.

Návod k použití výrobku:

 1. Aplikujte masky bezprostředně před umytí hlavy a snažte se třepat do vlasových kořenů.
 2. Výrobek nezahřívejte nad 40 stupňů, protože se "rozbije" na samostatné součásti a nebude možné ho používat.
 3. Nezapomeňte, kyselé kozí mléko je vhodnější pro suché kadeře a kravské tuky.
 4. Optimální doba masky je 30 minut, po jejímž uplynutí se musí vypláchnout.
 5. Majitelé tenkých a řídkých vlasů mohou po celou noc držet masku na hlavě.
 6. Pokud vaše krása potřebuje nouzovou pomoc, proveďte masky s kyselým mlékem třikrát týdně po dobu jednoho měsíce. Výsledek bude znatelný velmi rychle.

Nezapomeňte, že kyselina mléčná má mírný odlehčovací účinek. Blondýnky budou moci trochu zesvětlit vlasy a brunetky poskytnout lehký kaštanový odstín. Ale toto funguje pouze při běžném používání. Jakákoliv maska ​​nebo komprese zanechá charakteristickou vůni, od níž se lze snadno zbavit opláchnutí ze silných odrůd léčivých bylin (heřmánek, nealkohol, nealkohol, dubová kůra).

Má výrobek kontraindikace? Pro externí použití č. Lze jej používat lidé v jakémkoli věku, bez ohledu na typ nebo stav vlasů.

Osvědčené recepty krásy

Co dělat s kyselým mlékem doma? Jak správně použít pro krásu? Nejlepší je kombinovat nástroj se součástmi, jako jsou:

 1. Rýže, olivový olej, ricinový olej.
 2. Ovesné vločky.
 3. Sušený žitný chléb.
 4. Vejce (žloutek jsou zvláště dobře kombinovány).
 5. Květy, medu pohanky.

Efekt je přidán do esterů rostlin exotických pro naše zeměpisné šířky: ylang-ylang, čajový strom a levandule. Chcete-li zlepšit krevní oběh, tón, je rozumné přidat několik kapek mátového oleje.

Zpevňujeme kořeny

Vezměte jednu polévkovou lžíci olivového oleje, přidejte tři lžíce jogurtu, směs směsi a nechte trochu vařit. Můžete přidat kapsli vitaminu E do směsi současně, abyste vyživili konce vlasů. Aplikujte směs na hlavu s lehkými masážními pohyby se zaměřením na kořenovou oblast. Omotat hlavu plastovým obalem, nechat na půl hodiny a opláchnout. Pouze jeden takový postup po 7 dnech vytvoří vlasy silné, příjemné na dotek, a to i bez použití balzámů.

Posilovat vlasy, zabránit ztrátě pomůže masku kyselé kozí mléko, zahřátý na teplotu 40 stupňů. Je důležité aplikovat výrobek po koupeli, když jsou póry na hlavě pootevřené. Komprese může být udržována po dobu 60 minut nebo celou noc, pokud jsou vlasy řídké.

Krmíme tipy

Směs jogurtu a medu bude opravdovým dárkem pro pokožku hlavy, saturací s vzácnými vitamíny. Pro přípravu terapeutického léčiva smíchejte kůru bílého chleba s lžící medu a půl šálku kefír, ryazhenky a jogurtu. Směs musí být mírně zahřátá, aby konzistence připomínala houbu. Měl by být aplikován před šamponováním a udržován od 40 minut do 60 let. Systémové použití (pouze 1-2 krát měsíčně) způsobí, že vlasy budou silnější.

Můžete očekávat stejný účinek, pokud si hýčkat vlasy maskou jogurtu, medu, vajec. Pro 100 gramů kyselého mléka potřebujete jedno vejce a lžíci medu. Začněte, míchat med s mlékem a mírně zahřát, aby směs byla homogenní. Vejce a doplňte. Směs by měla mít porézní dýchací strukturu s malými bublinami na povrchu. Dejte masku na hlavu, nechte ji nasáknout. Po 30-40 minutách opláchněte teplou vodou.

Přečtěte si, jak má vlasy opláchnout zeleným čajem: recepty na oplachování doma.

Věděli jste, že vlasový škrob je složkou, která může nahradit suché šampony?

Naučte se používat rybí olej pro vlasy: indikace a kontraindikace pro použití.

Léčíme seboreu

Chcete-li se zbavit lupů, svědění, kůrky na hlavě pomůže komprese jogurtu, pivních kvasinek a esterů máty pepře. Přidejte lžičku kvasinek na kyselé mléko při pokojové teplotě, nechte celá směs mírně kvasit. Před aplikací přidejte několik kapek éteru máty peprné. Maska by měla být uchovávána po dobu 30-60 minut a opláchnuta vodou přidáním odtučněného heřmánku.

Kysané mléko je levný, oceňovaný produkt, který dokáže dělat zázraky. Nahrazuje procedury salonu, zdravé vlasy zevnitř mohou působit jako náhrada za drahé profesionální masky. Používejte je pravidelně, dopřejte si domácí SPA jednou týdně, vychutnejte si vlastní péči. Krása, zdraví pro vás, štěstí.

Některá slova o produktech společnosti Marina Kazarina, nebo jaké jsou jejich výhody)

Co mě přitahovalo nejvíce?
Tak pojďme začít.

Začněte, seznámím vás s oficiálními informacemi, tedy od výrobce. Pp
Kondicionér s aminokyselinami, esenciální olej z citronu, heřmánkový extrakt. Dělá vlasy hladké, měkké, lesklé, poslušné. Na světlé vlasy s častým používáním a dlouhou expozicí může působit světlý lesk. Doporučuje se zejména pro suché, porézní, kudrnaté vlasy, protože obsahuje zvýšené množství olejů a dalších lipidů, které vyživují vlasy. Pro velmi suché vlasy lze použít jako nesmazatelný prostředek pro špičky. Bez silikonu. So
Maska odstraňuje statickou elektřinu, usnadňuje česání vlasů, vlasy jsou poslušné, měkké, hedvábné. Snižuje plynulost, dává objem. Vytváří přirozeně lesklé vlasy bez použití silikonů. Zvláště doporučujeme pro barvené vlasy, protože neobsahuje oleje a pomáhá udržet barvu. Doporučuje se také pro jemné vlasy. Vzhledem k vysokému obsahu kondicionéru d-panthenolu (provitamin B5) přispívá k postupnému zesílení vlasů. Jak můžete vidět, PP je vhodnější pro suché a porézní a SAT pro tenké a barevné vlasy. Moje vlasy se hodí do obou kategorií, ale druhá je trochu blíže)

Použití masky je naprosto totožné. Pouze složení se liší:


A protože jsem se dotkl tématu kompozic, zkopíruji informace pro vás z webových stránek výrobce.

Složení: deionizovaná voda, distearyldimonium chlorid (kondicionér), cetylalkohol (zahušťovadlo), membrána-lipidu, hedvábné peptidy, MSM (rozpustná síra), kaprylová-kaprylová triglyceridy oleje brokolice, citrónová silice, kyselina mléčná, šalvěj extrakt, organická konzervační látka.
Silkové peptidy zvlhčují vlasy, posilují strukturu, poskytují brilantní lesk, chrání barvu vlasů a zpevňují je.
MSM (vodorozpustná síra) okamžitě zjemňuje vlasy.
Kapril-Kaprilikové triglyceridy vyživují vlasy, vyplňují dutiny kutikuly a dávají objem a lesk.
Brokolicový olej vyživuje vlasy, ulehčuje vlasy mokré vlasy, snižuje elektrostatické napětí, vlasy jsou měkčí a hedvábné, aniž by je váží. Pro tyto vlastnosti se nazývá rostlinný silikon.
Lemonový esenciální olej činí vlasy silnými a lesklými.
Kyselina mléčná zavírá váhy na vlasy a dodává jim lesk.
Extrakt z šalvěje činí vlasy pružnější a dávají mu zářivý lesk.
Membránový-lipidový komplex na bázi fosfolipidů, glykolipidů. Fytosteroly a vitamín F snižují průřez vlasů, zjemňují a zvyšují jas barvy.

Složení: deionizovaná voda, emulgátor BTMS (kondicionér), d-panthenol, honeyquat (hanikvot), hedvábné peptidy, pšeničné proteiny, kyselina hyaluronová, aloe vera gel, kyselina mléčná, silice z oranžové a ylang-ylang, organické konzervační.
Honeyquat (Hanikvot) - účinná složka na bázi medu, které vzhledem ke své nízké molekulové hmotnosti, snadno pronikají do vlasu, poskytuje intenzivní hydrataci a zadržování vlhkosti po dlouhou dobu, aniž by se hromadí na vlasech a pomoci při léčbě dělených konců.
Hedvábné peptidy jsou unikátní přírodní bílkovina, která hydratuje a vyživuje vlasy od špiček po kořeny, posiluje je a plní vitality. Obnovují strukturu tenkých, křehkých a nehybných vlasů poškozených permem nebo barvením. Silk chrání vlasy bez ohledu na jejich typ a dodává jim neuvěřitelný objem a zdravou barvu a lesk.
Pšeničné bílkoviny nasycují vlasy a pokožku hlavy hodnotnými aminokyselinami, zajišťují hladkost a snadné česání vlasů. Vazbou uvolněných sulfidových skupin, které se objevují na povrchu poškozených vlasů, pšeničné bílkoviny obnovují svou strukturu a také poskytují výživu a ochranu poškozených vlasů a vytvářejí ochranný film.
D-panthenol zklidňuje pokožku hlavy, má strukturu s nízkou molekulovou hmotností, takže snadno proniká hluboko do vlasové šachty, posiluje ji, zvlhčuje a zesiluje. Vlasy se stávají elastičtějšími a vlasy volnější.
Kyselina hyaluronová je jednou z nejlepších zvlhčovačů. Voda tvoří 10% zdravých vlasů, takže hydratace je stejně důležitá pro obnovu vlasů a vracení se lesku k tomu jako výživu a ochranu.
Aloe vera je bohatým zdrojem vitamínů a stopových prvků, stejně jako zvlhčuje vlasovou šachtu, má fotoprotektivní vlastnosti, zabraňuje křehkosti a průřezu vlasů.
Kyselina mléčná zavírá váhy vlasů a dodává jim lesk.
Esenciální oleje z ylang-ylangu a oranžové vlasy dodávají lesku, zvlhčují a posilují, čímž je pružnější.
Konzistence je podobná. Vizuálně se nedají rozlišit, jen díky vůni, můžete odhadnout, kde je maska.

Mluvit o vůni.
PP má lehkou citronovou a sladkostní chuť. Tak se ukázalo, že jsem nebyl příliš lákat citronovou vůní v kosmetice a chemikáliích pro domácnost. Okamžitě na nos narazí na sýrovou vůni. Tato maska ​​je první nápravou, která mě přitahuje svou citronovou příchutí.
A SAT pro mě voní jako svařené víno - pomeranč ochucený kořením) Ano, mám tak zvláštní spojení))
Pokud si vyberete na základě vůně, pak dávám přednost masce PP)

Nyní trochu o aplikaci.
Obě masky působí přibližně stejným způsobem - vyhlazují vlasy, usnadňují česání, změkčují a obecně mají vlastnosti dobré masky na vlasy.
Vlasy se vyhlazují ihned po aplikaci.

Ale maska ​​PP potěšila skutečností, že trochu rozjasní vlasy. Ano, ano, přesně! Samozřejmě to není zbarvení 100 500 tónů, ale lehké osvětlení a příjemný lesk jsou zcela v jeho silách.
Takto pěkně vlasní majitelé vlasů se této masce líbí.
Když mluvíme o vlastnostech masky SAT, pak jsem si nevšiml zesílení vlasů (nezapomeňte na sliby výrobce?). Možná to je, ale ne vizuálně, není to cítit ručně.
Proto v tomto případě udělám svoji volbu ve prospěch PP masky.

Další nepochybnou výhodou ve prospěch těchto produktů je, že je můžete použít jako mytí!
Souhlasím, velmi pohodlné. Zvláště když někam jdete a abyste si s sebou nepřijímali milion lahví, vezmete jen 150 ml. láhev)
Neudělává vlasy těžší, nezpůsobuje jejich lepivost, nepřispívá k rychlé kontaminaci vlasů. Obecně se jedná o dobrý nezmazatelný krém na vlasy.

Co dává tento způsob použití?
Rozkrojené konce jsou jako lepené, ale nevypadají čistě a vlasy nezasazují rampouchy.
Během aplikace se sníží vzhled rozdělených konců. Chcete-li to provést, jen malý množství nástroje, které si oblékne do rukou a aplikuje se na konce vlasů.

Masku můžete také nechat hodinu nebo dokonce i v noci se špatně poškozenými vlasy.
Tuto metodu jsem nepoužil, takže o této akci nebudu lhát)

Moje vlasy mají spíše průměrný vzhled. Nejsem vlastníkem nádherných dlouhých nebo hustých vlasů, a pokud není správná péče, vlasy se mi v hlavě změní na hromadu slámy. Proto je účinek těchto masek pro mě víc než působivý. Obzvláště jsem si to uvědomil po několika týdnech, kdy jsem použil masku z planety Organic. Nikdy jsem neměl vlasy tak vyčerpaný a maska ​​Super-lesk se mi stala po této špatné zkušenosti mým spasením.

Dalším produktem této značky, o které bych rád mluvil - Šampon bez silikonů pro normální a velmi poškozené vlasy.

Než začnu příběh o tomto šampónu, poskytnu nějaké informace o sobě.
Bude to vypadat takto - "Dobrý den. Jsem šampoomanský. "
Když jsem se začala pečovat o své vlasy, uvědomila jsem si, že mám rád láhev šamponů. K dnešnímu dni jsou v koši několik kusů.
A když jsem si vybral produkty společnosti Marina Kazarina pro sebe, nemohl jsem klidně projít a nevybral šampon. Ve skutečnosti jsem o to neměl silnou potřebu, ale pokud máte závislost na něčem, pak mi to pochopíte))

Co mě přitahovalo k tomuto šamponu?
Odpověď na tuto otázku vám poskytne informace z webových stránek výrobce:
Aplikace: protřepeme láhev. Smíchejte malé množství šamponu vodou nebo mlékem, pěnou a naneste na vlasy. Rozštěpte šampon na vlasy, jemně masírujte pokožku hlavy a poté dobře opláchněte vodou. Opakujte podle potřeby. Druhýkrát se šampon pěnuje silněji.
Doporučujeme ředit šampon nejen s vodou, ale s mlékem (netučný pro mastné vlasy, celé pro suché.) Fermentované mléčné výrobky jsou také dobrou volbou. Mléko se perfektně stará o všechny typy vlasů kvůli obsahu kyseliny mléčné, bílkovin, vitamínů a mikroelementů. Po podání šamponu pro jednu aplikaci, vezměte 100 ml mléka a nalijte do šálku. Nebo aktivně se míste do nádob s víkem, pokud chcete více pěny.

Tato směs je perfektně rozptýlená, dobře pěna a dobře myje vlasy. Velmi brzy budete mít pocit výrazného zlepšení stavu vlasů.

Mléko Často jim hodíš šampon? Nikdy jsem se o tento šampon nezajímal o způsob použití. No, co dělat, jsem na takové zajímavé věci chamtivý)
Ale pro nějakou ironii jsem se jí podařilo použít jen jednou) Protože v tomhle domě nikdy není mléko, když potřebuji umýt si vlasy)
Proto jsem zpočátku jsem použil šampon trochu jinak.

V čisté podobě. Šampon dobře pěnuje a dobře promyje vlasy.
Umyjte pěnou. Tuto metodu jsem na tomto zdroji překvapil a nyní se zřídkakdy uchýlí k tomu. Šampon se zředí vodou v láhvi pěny. Pěna se vyrovnává s úkolem a pečlivě umývá vlasy.
A konečně mléko. Bylo to nutné dvakrát pěnit. Poprvé šampon vůbec nechtěl pěnu, ale podruhé tam bylo spousta pěny. Během mytí vlasů jsem se zamotala, ale maska ​​Rady bezpečnosti tuto otázku vyřešila)
Po sušení získala jemné a hladké vlasy.
Nakonec jsem šampon nerozuměl, takže vám řeknu o úplném dojmu v závěrečném maratónovém příspěvku)
A já se pokusí mu poskytnout více mléka) opravdu chci vidět zlepšení stavu vlasů))

Vlastnosti:

 • odstraňuje jizvy a známky akné;
 • léčí akné;
 • zesvětluje pihy a věkové skvrny;
 • obnovuje vlasy;
 • mírné chemické peelingy.
Hlavním účinkem kyseliny mléčné je zvlhčování, vyrovnávání struktury pokožky, čištění smrštitelných pórů, omlazení, bělení, antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vzhledem k tomu, že kyselina mléčná má fotosensitizující aktivitu, měla by být používána s opatrností na jaře a v létě. Čisticí kůra na bázi kyseliny mléčné je vhodná i pro suchou a citlivou pokožku a je proto velmi populární kosmetická procedura. Doporučuje se pro akné, záněty a zarudnutí se ztrátou elasticity a tónu pleti, náchylností k alergiím, za přítomnosti věkových skvrn, hlubokých vrásek a dokonce i strií; umožňuje snížit nadměrný obsah tuku. Při použití jiné koncentrace kyseliny mléčné můžete dosáhnout různých účinků: vysoce koncentrovaný roztok rychle rozpouští zesvětlenou vrstvu a slabá koncentrace obnoví práci epidermis a dermis. Frekvence aplikace těchto peelingů je 1krát týdně nebo 2krát, v závislosti na individuálních charakteristikách. Kurz trvá nejdříve 5-7 procedur, pak se sníží na 3-5 za měsíc. Pro domácí použití je použito 10% koncentrátu, kosmetička používá 20% -90% roztok. V případě přecitlivělosti pokožky se provádí povinná alergická zkouška v ohybu loktem. Po postupu je nutné použít výrobky s UV filtrem. Na kůži kolem očí a rtů nemůžete dát takovou kůru. Kyselina mléčná se rozpustí ve studené vodě, glycerinu a alkoholu. Používá se při výrobě mýdla od nuly; jako dopravce; v programech proti stárnutí; v šamponech a balzámách pro spravedlivé vlasy; v intimních hygienických produktech; v koncentrované formě aplikované na bradavice a kukuřice; 1% ústní voda pomáhá s tatanem; působí jako regulátor kyselosti. Při zahřátí nebo na úplném konci se přidá do vodné fáze. Doporučuje se kombinovat kyselinu mléčnou s antioxidanty a uklidňujícími přísadami.

Dávkování:

 • mýdlo až do 3%
 • tonika a krémy 0,1-0,5%
 • péče o vlasy 1-3%
 • peeling 4-10%

Kyselina mléčná v kosmetice

Kyselina mléčná v kosmetice: výhody a škody

Použití kyseliny mléčné v kosmetice: její vlastnosti, výhody a poškození.

Děsivé slovo "kyselina" nás poznává ze školních hodin chemie. Ale nebojte se: kyselina mléčná byla objevena před více než dvěma sty lety a po celou tu dobu se spolehlivě stala jako náš důvěryhodný asistent. Promluvme si o tom, že díky takové úžasné a užitečné látce můžete zůstat mladí a zdraví.

Vlastnosti kyseliny mléčné

Kyselina mléčná patří do skupiny "ovocných kyselin", jejichž název nás odkazuje na přirozený zdroj jejich původu, protože jsou obsaženy v ovoci, víně a například v chlebu Borodino.

Kyselina mléčná pro kůži je velmi populární v kosmetologii - je všelékem mnoha problémů. V gynekologii vždy stojí nad ochranou zdraví žen. A zubaři, aby se zbavili zubního kamene, se doporučuje opláchnout ústní dutinu 1% roztokem kyseliny mléčné. Je také dobrým konzervačním prostředkem pro potraviny - pod názvem E270 je přidáván do fermentovaných mléčných výrobků, aby se zachovala jejich čerstvost. Ve farmakologii při výrobě baktericidních činidel se používá mléčný roztok mléčné kyseliny - jeho soli.

Mimochodem mluvit

Vzhledem k tomu, jeden z jejich přírodních zdrojů mléčného kvašení jsou fermentovaných mléčných výrobků, syrovátka, kefír, jogurt, tanec, kobyla, jeden - dva šálky jogurtu denně stačí, aby se k vnitřnímu nedostatku kyseliny mléčné.

Kyselina mléčná v kosmetologii

Kyselina mléčná je vynikající keratolytikum. Takové choulostivé slovo se týká látek, které jsou schopné odlupovat odumřelé kožní buňky od povrchu pokožky. To je důvod, proč kyselina mléčná v kosmetice je tak populární a je často součástí formulace různých výrobků péče: krémy, masky, gely a tekuté mýdla. Její molekula je tak malá, že snadno prochází buněčnými membránami, díky čemuž může podstoupit patologické kožní stavy, jako je například hyperkeratóza. Díky jemnému působení na pokožku je jeho použití povoleno i pro majitele citlivých typů pleti. V závislosti na koncentraci v konkrétním produktu může kyselina mléčná provádět hluboké čištění a korekci vnějších kožních defektů, například bělení nebo loupání.

Zajímavé:

Podle legendy, v koupelně naplněné kyselým mlékem, se královna Kleopatra zalíbila, a tak zachovala mládí své pokožky.

Kosmetické přípravky, které obsahují kyselinu mléčnou, jsou schopné:

 • úzké póry;
 • odstranit zánět na kůži;
 • bělící prostředek;
 • zbavit se věkových skvrn;
 • odstranit ne hluboké jizvy, jizvy na kůži.

Přestože se v naší zemi považuje za bezpečnou látku, stejně jako při použití jakýchkoli prostředků, stále existují určité omezení. Takže s opatrností byste měli používat jakoukoli "kyselou" kosmetiku:

 • pokud dojde k alergické reakci na kyseliny;
 • po dlouhém pobytu na slunci;
 • během těhotenství;
 • pokud jsou otevřené opary, herpes.

Kromě toho byste neměli experimentovat doma s prostředky určenými k použití pouze ve stěnách kanceláře kosmetičky - obsah kyseliny mléčné v nich může být limit. Nezapomeňte, že každý věk je krásný svým vlastním způsobem, a pokud prostě musíte vynechat značku čtvrt století, nepočtete se, abyste získali anti-věkové krémy s kyselinou mléčnou. Zdravá mladá pleť se dokáže vypořádat s problémy bez vnější pomoci.

Kyselina mléčná v gynekologii

V intimní kosmetice se tato látka používá jako regulátor kyselosti. Pokud je hodnota pH vyšší než 4,5, vzniknou příznivé podmínky pro vznik a vývoj různých infekcí. Pokud je hodnota pH nižší než tato hodnota, pak zemřou škodlivé bakterie. Korekce kyselosti může být provedena především prevencí.

V zahraničí je kyselina mléčná zahrnutá do složení různých prostředků pro důvěrnou hygienu od samého začátku "období ovocných kyselin" - od 80. let. 20. století. V naší zemi se tyto nástroje také stávají stále oblíbenějšími.

Tekuté mýdlo pro intimní hygienu s kyselinou mléčnou a heřmánkového extraktu a krémové mýdlo s kyselinou mléčnou a měsíčku výpis z EVO laboratoří jsou navrženy a vyrobeny s přímou účast lékařů a gynekologů.

V "EVO intimních" jemných místech pro péči o pleť nejsou žádné alkalické mýdla. Přirozená úroveň pH intimní zóny je udržována díky vlastnostem kyseliny mléčné, která také působí proti podráždění a suchu. A přirozené antiseptiky v jejím složení (výtažky z heřmánku, neplodnosti, posloupnosti) jsou účinné jako prevence zánětlivých procesů urogenitálního systému.

Pravidelné používání kosmetických prostředků obsahujících kyselinu mléčnou umožní, aby pokožka zůstala zdravá a mladá. Sami se začnete měnit a rozkvést před vašima očima. Dost k tomu, abyste se o to pokusili.

Kyselina mléčná v kosmetice

Jedna z nejlepších složek složení kosmetiky pro péči o pleť jakéhokoli druhu.

Kyselina mléčná (kyselina mléčná, kyselina mléčná) je organická kosmetická složka, jejíž působení je tak mnohostranné, že umožňuje výrobcům zahrnout tuto látku do nejrůznějších druhů působením prostředků určených k péči o diametrálně odlišné typy pleti.

Kyselina mléčná označuje alfa-hydroxykyseliny (AHA), tedy ovocné kyseliny.

Synonyma: kyselina mléčná, actilak (deriváty), kyselina 2-hydropropanová; Kyselina 2-hydroxypropanová. Patentované vzorce: Orgasol® Pure, Ritalac LA, Patrol ZnL-P, Patlac NaL-P, Rovisome životnost, Campo Alpha-Ceramidein, Phytodermina bělení, MultiSal ™ Multilayer, AC Alpha Beta liposom, ACA Alpha Beta Liposome Anti-Aging (TAAA), SalSphere ™ Clear Skin.

Účinek kyseliny mléčné v kosmetice

Kyselina mléčná vykazuje keratolytické akci - tj. utlumuje a přeruší komunikaci mezi buňkami stratům corneum (korneocytů), což vede k jednotné a kontrolované exfoliace odumřelých kožních buněk, které předurčují jeho takových vad, jako drsnost, tupý šedé barvy a brání pronikání aktivních složek kosmetických na péči. Keratolytický účinek kyseliny mléčné aktivuje proces obnovy pokožky, čímž omlazuje pokožku.

Použití této složky s kosmetickými účely také přispívá k vyrovnání povrchového reliéfu pokožky a vyhlazení jemných vrásek na obličej. Omlazující a zvedací účinek kyseliny mléčné je spojen s jeho schopností stimulovat tvorbu nových kožních buněk a fibroblastů - buněk papilární dermis, které jsou zodpovědné za produkci kolagenu a elastanu. Kyselina mléčná má také pozitivní vliv na syntézu dalších molekul, které jsou pro zdraví pokožky důležité - mukopolysacharidy (glykosaminoglykany). Kyselina mléčná je také schopna vázat molekuly vody a má výrazný zvlhčující účinek, což není překvapující, protože je jednou ze složek přírodního zvlhčujícího faktoru (NMF). Tak kyselina mléčná v komplexu pomáhá zlepšit pružnost a zvýšit turgor pokožky - nejprve zvýšením obsahu vlhkosti (to znamená jako humektant) a za druhé posilováním kolagenu a elastinu. Antioxidační vlastnosti kyseliny mléčné zvýší pouze proti stárnutí účinku látky: snižuje tvorbu volných radikálů (superoxid a hydroxylových), kyselina mléčná, chrání pokožku proti agresivní faktory životního prostředí a životního stylu (kouření, špatné výživě, a tak dále.).

Tato složka je nenahraditelná v případě problémů s mastnou kůží, která je náchylná k zánětu a vzniku akné: kyselina mléčná má seboregulační účinek a pomáhá "odblokovat" póry od bílých a černých komedonů. Podél cesty vykazuje baktericidní a protizánětlivé vlastnosti.

Kromě toho je kyselina mléčná hodnocena pro svůj účinný bělící účinek, který se projevuje také dvěma způsoby - nejen díky exfoliaci povrchových buněk epidermis, ale také díky svým speciálním biochemickým vlastnostem. Faktem je, že tato látka přispívá k rovnoměrnější distribuci melaninu v epidermis a také zpomaluje syntézu tyrosinázy - enzymu, který zvyšuje produkci tohoto pigmentu.

Kyselina mléčná se používá v kosmetice jako pomocná látka. Například to často působí jako nárazník, to znamená, že snižuje alkalickou agresi v kompozicích, nebo jako vyrovnávací látka ve složení šamponů, make-upů a hygienických prostředků. Ve složení leiposomálních transdermálních systémů má kyselina mléčná dvojí funkci - jako hlavní látku a jako rozpouštědlo, umožňující pronikání dalších účinných látek do požadované hloubky.

Kdo je vystaven kyselině mléčné

Jak je patrné z výše uvedených vlastností, na jedné straně kyselina mléčná podporuje aktivní hydrataci pokožky, na druhé straně eliminuje nadměrný obsah tuku. Proto je možné tuto složku ukázat jak pro použití v péči o suchou a vybledlou pokožku, tak pro normalizaci mastného a problematického typu pokožky. Obecně jsou údaje o použití kyseliny mléčné umístěny do poměrně dlouhého seznamu - používá se:

 • pro aktivní hydrataci pokožky
 • pro prevenci stárnutí a péči proti stárnutí,
 • pro exfoliaci,
 • pro normalizaci seboregulace a zúžení pórů na kůži,
 • pro léčbu akné,
 • k odstranění hyperpigmentace,
 • se záněty na pokožce jiné povahy,
 • pro zvýšení účinnosti jiných kosmetických přípravků pro péči o pokožku,
 • urychlit regeneraci pokožky.

Kdo je kontraindikován kyselina mléčná

Kyselina mléčná je považována za přirozenou a biologicky bezpečnou látku, protože se podílí na procesu metabolismu sacharidů v lidském těle a je také jednou ze složek přírodního zvlhčujícího faktoru kůže (NMF). Nemůže být použita, pokud není reakce individuální citlivosti. Používá se s opatrností u citlivé pokožky, stejně jako u rosacee a zánětlivých onemocnění, jako je růžovka. Používejte s opatrností v okolí očí: vyvarujte se kontaktu se sliznicemi.

Kyselina mléčná účinně exfoliuje pokožku, ale v průběhu času může urychlit proces stárnutí kvůli poškození sluncem. Proto s aktivním použitím této kosmetické přísady byste měli zvýšit úroveň ochrany pokožky před ultrafialovým zářením.

Kosmetika obsahující kyselinu mléčnou

Kyselina mléčná se používá nejen k výrobě kosmetiky pro aktivní péči o pokožku, ale je také distribuována do složení výrobků pro péči o vlasy, dekorativní kosmetiky a hygienických výrobků.

Také kyselina mléčná je perfektně kombinována s jinými alfa-hydroxykyselinami (AHA), zmírňuje účinek všech dalších agresivnějších složek a proto se často používá jako součást profesionálních chemických peel - jak monokomponenty, tak AHA nebo BHA. Varianta kyseliny mléčné - kyselina polymléčná - se používá jako základní složka plničů pro konturové plasty.

Zdroje kyseliny mléčné

Kyselina mléčná - kyselina alfa-hydroxypropionová, kyselina 2-hydroxypropionová nebo kyselina mléčná - patří do skupiny organických kyselin a vzniká při rozkladu glukózy. Je to ve vodě rozpustná, neviskózní látka s pH v rozmezí od 0,3 do 0,6.

Kyselina mléčná může být získávána z živočišných zdrojů, stejně jako syntetizována v laboratoři z organických surovin, včetně mléka (i když je to drahý zdroj). Nejčastěji se kyselina mléčná, která se používá při výrobě kosmetiky, vyrábí fermentací kukuřice.

Kyselina mléčná v kosmetice

Kyselina mléčná a přírodní hydratační faktor

Kyselina mléčná (kyselina 2-hydroxypropanová) hraje důležitou roli v mnoha biochemických procesech. To bylo nejprve izolováno a popsáno v roce 1780 švédským chemikem Carl Wilhelm Scheele. Vzhledem k přítomnosti hydroxylové skupiny patří kyselina mléčná k a-hydroxykyselinám. V roztoku molekula kyseliny mléčné disociuje do protonu H + a laktátového iontu CH3CH (OH) COO-. Kyselina mléčná má dva optické izomery L a D. Biologicky významné pro zvířata a lidi je L-isomer. L-laktát je produkován z pyruvátu enzymem laktát dehydrogenasa v metabolických reakcích.

Kyselina mléčná hraje důležitou roli v produkci energie těla během cvičení. Poskytuje tělu energii, pomáhá při užívání dietních sacharidů, urychluje hojení ran a slouží jako palivo pro játra při výrobě glukózy a glykogenu - dva sacharidy, které jsou pro tělo rozhodující.

Koncentrace laktátu v krvi je obvykle 1-2 mM / l, nicméně během cvičení se může zvýšit na 20 mM / l.

U ovocných kyselin zaujímá kyselina mléčná zvláštní místo. Možná, že je to jediný z kosmetických AHA, který se z dobrého důvodu může nazývat absolutně fyziologickým pro pokožku. Proč Ano, protože kyselina mléčná je přítomna v naší kůži, přesněji ve své stratum corneum a je jednou ze složek přírodního zvlhčujícího faktoru (NMF).

Kromě kyseliny mléčné (asi 10%) obsahuje NMF volné aminokyseliny (přibližně 48%) a jejich deriváty - kyselina pyroglutamová (10%), stejně jako močovina (přibližně 8%) a anorganické ionty, sodíku a vápníku [1]. Přes odlišnou chemickou povahu a odlišný původ, komponenty NMF jsou podobné tomu, že:

- jsou to látky s nízkou molekulovou hmotností s malými rozměry molekul;

- váží vodu iontovými vazbami.

NMF se soustřeďuje kolem korneocytů a vytváří další vodní membránu, která činí tvrdé horní váhy měkčí a plastičtější. NMF je přítomen pouze v stratum corneum. Aminokyseliny a pyroglutamát se uvolňují po destrukci filagrinu, bílkovin, které tvoří cytoskelet živých keratinocytů. Kyselina mléčná, močovina a částečně ióny se znovu vstřebávají do stratum corneum z potu. Distribuce složek NMF v stratum corneum bude tedy odlišná: na hranici se zrnitou vrstvou (v hloubce asi 50-70 mikronů) budou dominovat aminokyseliny, jejichž obsah se bude snižovat, jak se přiblíží k povrchu. Naopak obsah kyseliny mléčné a močoviny je maximální na povrchu a postupně se s hloubkou snižuje. Obsah kyseliny mléčné v potu je asi 10% molárních a v stratum corneum je kvůli akumulaci téměř dvakrát vyšší.

Kyselina mléčná jako kosmetická přísada

Kyselina mléčná je průhledná, barva - od bezbarvé až žluté viskózní tekutiny, bez zápachu, velmi kyselé chuti. V lidové medicíně je kyselina mléčná často používána jako kyselé mléko jako depigmentační činidlo pro pigmentaci (pro bělení kůže z pičíků, věkových skvrn, lentiga, chloasma). Kysané mléko může být dlouhodobě používáno k péči o obličej bez podráždění pokožky. Obličej je rozmazaný s kyselým mlékem po dobu 15-20 minut, po které je bohatě omyt vodou - pokožka zároveň získává čerstvou barvu, stává se měkkou a hladkou. Použité kyselé mléko a vypadávání vlasů - aplikuje se na vlasy, inkubuje se 30 minut a promyje vodou. Vlasy jsou lesklé a hedvábné.

Koncentrovaná kyselina mléčná má silné antiseptické a kauterizační vlastnosti a používá se k léčbě bradavic a odstranění kuřat. Cennou hodnotou kyseliny mléčné je to, že působí na keratinizované oblasti, zatímco lehce poškozuje normální pokožku. Účinek kyseliny mléčné na kůži závisí na koncentraci. V koncentracích srovnatelných s fyziologickým účinkem kyselina mléčná zvlhčuje a zjemňuje stratum corneum a také udržuje pH na povrchu pokožky 5,5. Taková péče je zvláště důležitá pro suchou pokožku, která se v zimě zhoršuje. Pokud se na kůži dostane koncentrovaný roztok kyseliny mléčné, může se pozorovat nadměrná hydratace, což oslabí adhezi korneocytů a urychlí jejich exfoliaci. Tato funkce se používá pro jemný peeling pokožky.

Kyselina mléčná je vynikajícím nástrojem pro chemický peeling citlivé pokožky a kůže, která je náchylná k podráždění. Peeling kyseliny mléčné dokonce získal své vlastní jméno - mléčný peeling. Díky jemnému působení na kůži, ale současně je v kosmetických centrech velmi oblíbený zdánlivý účinek mléčného loupání. Úspěšně se používá k nápravě účinků strií na tělo, ke změnám souvisejícím s věkem. Měkký peeling má uklidňující účinek a je vynikající pro pokožku, která je náchylná k podráždění.

Kyselina mléčná je stále častější v moderní kosmetice. Jeho účinek na pokožku závisí na koncentraci. V koncentracích srovnatelných s fyziologickými, zvlhčuje a změkčuje stratum corneum a také udržuje pH na povrchu pokožky 5,5. Tyto vlastnosti jsou zvláště vhodné pro péči o suchou pokožku s poškozenými bariérovými vlastnostmi. Studie ukázaly, že obsah kyseliny mléčné v stratum corneum klesá v zimě. To má za to, že přispívá k vzniku známky zimní xerózy. Oprava tohoto stavu pomůže lokálním přípravkům s kyselinou mléčnou.

Další věc je, když obsah kyseliny mléčné v přípravku je několikrát vyšší než fyziologická norma. V přípravcích na olupování se tedy může zavádět kyselina mléčná v koncentraci 50 až 70%. Samozřejmě budou mít různé účinky. Kyselina mléčná, která rychle proniká do stratum corneum, přiláká a udrží vodu, což vede k nadměrné hydrataci. Důsledkem nadměrné akumulace vody v mezibuněčných prostorech bude oslabení adheze mezi korneocyty a tím jejich zrychleného odlupování - odlupování. Na rozdíl od odlupování kyselinou glykolovou, jejíž exfoliační účinek závisí na hodnotě pH přípravku, exfoliační účinek odlupování mléka závisí na koncentraci kyseliny mléčné a je spojen primárně se stupněm nadměrné hydratace.

To vysvětluje klinické pozorování, že peeling kyseliny mléčné je měkčí a jemnější než peeling s jinými kyselinami. Je lepší tolerovat citlivou pokožku se zlomenou bariérou a je dobrou alternativou pro povrchový peeling. Oblast jeho působení je stratum corneum. Molekuly kyseliny mléčné samozřejmě mohou proniknout ještě hlouběji, ale v živých vrstvách epidermis se rychle podílejí na metabolických procesech, a proto nemají škodlivý účinek (jako jiné kyseliny).

Byl zjištěn přímý stimulační účinek kyseliny mléčné na biosyntézu ceramidů a tvorbu lipidových struktur stratum corneum. Navíc se ukázalo, že tento účinek závisí na izomerní formě kyseliny mléčné. V in vitro experimentech bylo prokázáno, že L-izomer zvyšuje syntézu ceramidů o 300%, zatímco D-isomer je pouze o 100%. Výsledky in vivo se poněkud lišily: lotion kyseliny L-mléčné zvýšil syntézu ceramidu o 48%, lotion směsi dvou D / L izomerů - o 25%, zatímco lotion s kyselinou D-mléčnou neměl žádný účinek. V přírodních extraktech a produktech je kyselina mléčná přítomna jako směs dvou izomerů, avšak nyní je součástí složení dermatologických a kosmetických přípravků pouze forma L.

Pravidelné používání mléčného peelingu nakonec zlepší vzhled pokožky. Díky zvlhčení vrstvy corneum a obnovení buněčné kompozice pokožky se jemné vrásky vyhlaví, tón pleti bude hladší a lehčí ("staré" korneocyty naplněné melaninovým pigmentem se odlupují). Neměli bychom však očekávat, že se hluboké vrásky a záhyby vyrovnají nebo jizvy zmizí - mléčný peeling funguje na povrchu a nezpůsobí zřetelné strukturální změny v dermální matrici.

Často se kyselina mléčná kombinuje s jinými ovocnými kyselinami, včetně kyseliny glykolové. V takové kombinaci je rozhodně "oddělení povinností" - kyselina glykolová je zodpovědná za hloubku poškození a kyselina mléčná pomáhá pleti tolerovat tento postup lépe. Kyselina mléčná je součástí pigmentových skvrn (spolu s kyselinou jablečnou a kyselinou citronovou) a používá se v kosmetice k odstranění kůžičky.

Kyselina mléčná pro léčbu melasma

Indikace pro peeling je hyperpigmentace, včetně melasma. Pro léčbu melasma je nejčastěji používán přípravek Jessner nebo kyselina glykolová. Jsou to však silné peelingy a ne všichni pacienti je mohou klidně tolerovat. V lékařské literatuře byly zprávy o úspěšném použití kyseliny mléčné k léčbě tohoto typu dyschromie.

Skupina dermatologů na Lékařské fakultě univerzity v Bagdádu provedla několik klinických studií, během kterých studovala možnost použití peelingu kyseliny mléčné k léčbě melasma:

Studie hodnotící účinnost a bezpečnost peelingu kyseliny mléčné

Účastníci: 20 pacientů - 18 žen a 2 muži ve věku od 24 do 38 let. Všichni pacienti byli z Fitzpatrick typu IV. Pacienti podstoupili kompletní vyšetření včetně vyšetření v trámech dřevěné lampy a každý z nich dostal hodnocení závažnosti melasma (Melasma Area Severity Index, MASI). Morfologické formy melasma byly následující: ve formě masky - 7 pacientů (35%), ve formě motýlových křídel - 9 pacientů (45%), ve formě podkovy - 4 pacienti (20%).

Léčba: byl použit roztok čisté kyseliny mléčné (92%, pH 3,5). Postup chemického peelingu byl prováděn jednou za 3 týdny. Maximální počet procedur byl 6, ale v případech, kdy byl požadovaný výsledek dosažen dříve, byly postupy zastaveny. Po ukončení kurzu byli pacienti sledováni po dobu 6 měsíců.

Výsledky: 8 pacientů se od prvního kurzu z neznámých důvodů odmítlo účastnit. 12 pacientů absolvovalo úplné ošetření, včetně žen a 1 muže. Zkoumání dřevěné lampy ukázalo, že všichni pacienti měli epidermální melasu. Počet procedur se pohyboval od 2 do 6. Vše

pacienti vykazovali zlepšení, což potvrdilo statisticky významnou změnu indexu MASI. Žádný z pacientů neměl vedlejší účinky.

Nejčastější dotazy týkající se kyseliny mléčné

Je kyselina mléčná vhodná pro citlivou pleť?

Kyselina mléčná je ve srovnání s jinými ovocnými kyselinami velmi mírná. Je absorbován do stratum corneum, ale prakticky neprochází a nepoškozuje živé keratinocyty. Jako součást přírodního zvlhčujícího faktoru kyselina mléčná dokonale zvlhčuje stratum corneum a činí jej tvárnější. Exfoliační účinek kyseliny mléčné je vysvětlen nadhydrataci stratum corneum, což vede k oslabení adheze mezi buňkami a jejich rychlejší exfoliací. Kyselina mléčná stimuluje biosyntézu ceramidů v zrnité vrstvě a zlepšuje proces shromažďování lipidové bariéry v dolních vrstvách stratum corneum, čímž posiluje bariérové ​​vlastnosti pokožky. Takže pokud citlivá pleť má často oslabenou bariéru, pak bude takové fyziologické "posílení" funkce bariéry velmi užitečné. Ti, kteří pravidelně užívají léky s kyselinou mléčnou, by si měli pamatovat na fotoprotekci a používat opalovací krém SPF (ne méně než 15).

Může být kyselina mléčná použita k léčbě suchých a popraskaných dlaní a chodidel?

Ano, kyselina mléčná v koncentraci 10% a více je vhodná pro tyto účely - zvlhčí stratum corneum a pomáhá normalizovat proces zkorodování.

Jak mléčná kyselina pomáhá udržet make-up na tváři?

Kyselina mléčná si uchovává vodu v stratum corneum a na zvlhčený make-up pokožky lépe zachovává svůj vzhled.

Co se mám vyhnout při používání kosmetiky kyselinou mléčnou?

Pokud užíváte léky s vysokou koncentrací kyseliny mléčné (nad 10%), je třeba se vyhnout léčivům s retinolem - tato kombinace může způsobit podráždění kůže.

Mohu použít kyselinu mléčnou pro akné?

Díky své jemné exfoliaci a dobrému hydratačnímu efektu je kyselina mléčná vhodným prostředkem pro mastnou pleť a kůži s akné a akné. Často je kombinován s kyselinou salicylovou, exfoliací a potlačením mazových exkrecí.

Výzkum: peeling kyseliny mléčné vs. Jessnerovo řešení pro léčbu melasma

Účastníci: 30 pacientů - 26 žen a 4 muži ve věku od 18 do 50 let (průměrný věk - 33,5 ± 7 let). Všichni pacienti patřili k Fitzpatrickově fototypu IV. Pacienti podstoupili kompletní vyšetření včetně vyšetření v trámech dřevěné lampy a každý z nich dostal hodnocení závažnosti melasma (MASI).

Léčba: levá strana obličeje byla ošetřena roztokem čisté kyseliny mléčné (92%, pH 3,5), na pravé straně roztokem Jessner. Byl použit roztok čisté kyseliny mléčné (92%, pH 3,5). Postup chemického peelingu byl prováděn jednou za 3 týdny. Maximální počet procedur je 5.

Výsledky: 6 pacientů odmítlo pokračovat ve studiu ihned po prvním postupu z neznámých důvodů. 24 pacientů dokončilo celý kurz, z toho 20 žen a 4 muži. Zkoumání paprsku dřevěné lampy ukázalo, že u většiny pacientů je epidermální melasma. Počet procedur se pohyboval od 2 do 5. Žádný z pacientů neměl žádné vedlejší účinky. U všech 24 pacientů došlo ke zlepšení, což potvrdilo statisticky významnou změnu indexu MASI.

Podle výzkumu se dospělo k závěru, že při léčbě melasma:

Používání kůry mléčné kyseliny je účinné a bezpečné;

účinnost peelingu kyseliny mléčné je srovnatelná s léčbou přípravkem Jessner.

Pravidelné používání mléčného peelingu nakonec zlepší vzhled pokožky. Díky zvlhčení pokožky stratum corneum a obnovení buněčné kompozice pokožky se malé vrásky vyhlaví, tón pokožky bude hladší a lehčí ("staré" korneocyty nabité melaninovým pigmentem se odlupují). Neměli bychom však očekávat, že se hluboké vrásky a záhyby vyrovnají nebo jizvy zmizí - mléčný peeling funguje na povrchu a nezpůsobí zřetelné strukturální změny v dermální matrici. Také si přečtěte článek o peelingu kyseliny mléčné.

Dodávka v Moskvě

Pouze 300 rublů.
A objednávky od 7000 rublů, doručíme zdarma!

Platba v hotovosti, kartou, webmoney, qiwi.

Pro Více Informací O Suché Vlasy