logo

Je možné barvit vlasy během těhotenství

Existuje názor, že během těhotenství je strihání a barvení vlasů přísně zakázáno. Jak tedy zůstat atraktivní - zeptáte se? Musí všech devět měsíců skrýt regrown kořeny pod Panamou, šátek nebo klobouk? Nebo koneckonců tvrzení, že není možné barvit vlasy během těhotenství, je jen ozvěnou starých pověr? Rozhodli jsme se, že tuto záležitost pochopíme co nejpodrobněji, a proto vás vyzýváme, abyste mluvili o barvení vlasů během těhotenství, jednou a navždy dotkat "i".

Odkud rostou kořeny?

Za prvé, všechny známky zákazu barvení nebo řezání vlasů během těhotenství nemají vědeckou základnu a jsou zakořeněny v hluboké minulosti. Faktem je, že naši předkové ošetřovali vlasy jako talisman, takže veškeré manipulace s nimi, obzvláště v období nosení dítěte, byly považovány za zásahy do karmického světa. No, protože jsme moderní lidé, pochopíme tuto otázku z pohledu medicíny. Zda barva vlasů může poškodit zdraví nenarozeného dítěte, vysvětlíme dále.

Je možné barvit vlasy pro těhotné: názor lékařů

Pokud jde o pomoc specialisty, dospěli jsme k závěru, že zde byl názor lékařů rozdělen do dvou táborů. Ti, kteří jsou skeptičtí ohledně barvení vlasů během těhotenství, tvrdí, že trvalá barva obsahuje nebezpečné látky, které mohou poškodit zdraví plodu.

Mezi tyto látky patří:

 • Resorcinol, který dráždí sliznici očí, hrtanu a kůže, a také způsobuje kašel a sníženou imunitu;
 • peroxid vodíku, který může způsobit poleptání kůže a vyvolat alergie;
 • amoniak, který způsobuje nevolnost, bolesti hlavy;
 • parafenylendiamin, který může způsobit těžké zánětlivé procesy.

Při spravedlnosti je však třeba poznamenat, že doposud nebyly provedeny studie vlivu barvení vlasů na plod, a proto nemůžeme říci, že barvivo na vlasy je pro těhotné ženy nebezpečné. Pokud věříte názoru jiné skupiny lékařů, kteří říkají, že když kůže přichází do kontaktu s barvou, jen malé množství škodlivých látek, které nemohou poškodit dítě, se dostane do krve, můžete klidně barvit vlasy a zůstat přitažlivé bez ohledu na místo. Navíc všichni víme, že placenta chrání dítě před negativními vlivy a pokud barvicí pigmenty vstupují do těla jen v malých množstvích, placenta prostě nedovolí jejich proniknutí do plodu.

Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost, pokud se odkazujete na kadeřník pro barvení vlasů, je skutečnost, že během těhotenství způsobené hormonálními změnami může obvyklé barvení vlasů způsobit alergie, a také kvůli zuřivým hormonům struktura vlasů, obvykle se mění a výsledek zbarvení se může stát neočekávaným.

Mohu barvit vlasy během těhotenství: doporučení pro kadeřníky

Na otázku "je možné barvit vlasy během těhotenství", rozhodli jsme se s vámi podělit o doporučení specialistů. Není žádným tajemstvím, že žena během těhotenství potřebuje pozitivní emoce. A pokud se v zrcadlech odrazí, očekávající matka uvidí "zamuhryshku", pak její nálada je nepravděpodobné, že se zvýší. Pobyt atraktivní během těhotenství je nejen možný, ale i nezbytný. Proto se jednoduše dozvíte, jaká pravidla by měla být dodržována, aby barvení vlasů neovlivnilo zdraví budoucího dítěte a matky jako celku.

Je možné barvit vlasy během těhotenství

Mnoho očekávaných matek se zajímá o otázku: je možné je barvit vlasy během těhotenství? Na jedné straně chce moderní žena vypadat atraktivně v každé pozici. Na druhou stranu starý zákaz jakýchkoli manipulací s vlasy při nosení dítěte je děsivý. Zvažme, zda má tento zákaz skutečný základ nebo zda je spojen s pověry našich předků.

Vlasy jako strážce

V dávných dobách lidé věřili, že životně důležité síly člověka jsou uzavřeny ve vlasech. Prostřednictvím nich probíhala komunikace s vesmírem, vnějším světem, bohy. Odstranění nebo barvení vlasů, těhotná žena by mohla poškodit tuto vazbu, zbavit se samého a nenarozeného dítěte energie. Bylo věřeno, že by to mohlo způsobit různé neštěstí, nemoci a zkrotit život matky i dítěte.

Samozřejmě, to všechno je jen pověra. V moderním světě nejsou čarodějové, ale lékaři určují, které akce mohou poškodit nastávající matku. Z tohoto důvodu považujeme tuto otázku z hlediska medicíny.

Barvení vlasů během těhotenství: Je to nebezpečné?

Názory lékařů v tomto ohledu se liší. Některé z nich nedoporučují těhotným ženám umírat, protože jakékoliv barvivo na vlasy obsahuje škodlivé a toxické látky.

Nejnebezpečnější z nich jsou:

 • Amoniak. Silný zápach této látky dráždí sliznice, může způsobit bolesti hlavy, nevolnost, zvýšené toxické účinky. Páry látky inhalované těhotnou ženou ovlivňují plod jak negativně jako cigaretový kouř.
 • Peroxid vodíku. Může způsobit závažné alergie, popáleniny pokožky na hlavě. Vlasy, které během těhotenství a tak mají nedostatek živin, po peroxidu se stávají křehkými, suchými. Musíme s nimi po dlouhou dobu léčit pomocí masky, bylinných odvarů a balzámů.
 • Resozinol. Tato látka může vyvolat kašel, podráždění očí a pokožku budoucí matky. Kromě toho oslabuje imunitní systém.
 • Parafenylendiamin. To je docela toxické, může způsobit zánětlivé procesy v těle plodu. Vědci tvrdí, že tato látka může vyvolat výskyt rakoviny.

Na tomto tématu však nebyly provedeny žádné zvláštní studie, takže těhotná žena může vyvodit vlastní závěry. Je třeba vzít v úvahu názor jiné skupiny lékařů. Tvrdí, že při barvení vlasů do lidského těla vstupuje malé množství toxických látek. Taková malá dávka není schopna způsobit významnou škodu. Kromě toho je plod spolehlivě chráněn placentou, která ničí škodlivé prvky a zabraňuje jim proniknout dovnitř.

Barvení vlasů příznivě ovlivňuje emoční stav budoucí matky. Je hezké se cítit krásná, dobře upravená. Radostná nálada má pozitivní vliv na zdraví. U žen, těhotenství, které pokračovalo na zvýšené emocionální zázemí, se narodily zdravé a klidné děti.

Kontraindikace

V některých situacích je lepší nechat si barvit vlasy. Seznamujeme je:

 1. První trimestr těhotenství. Během těchto 12 týdnů se placenta formuje a není schopna chránit plod před škodlivými účinky toxických látek. Zatím je jejich vliv obzvláště nebezpečný, protože jsou položeny nejdůležitější orgány: srdce, páteř, mozek, nervy, reprodukční systém dítěte. Takže stojí za to riskovat jeho zdraví?
 2. Akutní toxicóza. Pocit pachu u těhotných žen se zhoršuje a silný zápach může vést ke zhoršení zdraví.
 3. Alergické reakce. Pokud jste dříve neměli alergii na barvu, se změnou hormonální hladiny se může objevit. Proto předem otestujte citlivost.
 4. Špatné zdraví, přítomnost komplikací, hrozba potratu. V těchto situacích je zdravotní péče na prvním místě. Své vlasy můžete později zbarvit.

Výběr bezpečné barvy

Když se rozhodla barvit vlasy, těhotná žena by měla být zodpovědnou volbou barvy. Dáváte přednost těm, kteří méně škodí.

Mohou to být:

 1. Barva amoniaku. Mírně působí na vlasy, nemají ostrý zápach, liší se různými odstíny. Mezi oblíbené značky patří Wella Color Touch, Garnier Color Shine, Loreal Casting Crème Gloss, Schwarzkopf Perfect Mousse, Základní barva značky Schwarzkopf.
 2. Tampónové šampony. Samozřejmě, že jsou rychle vymyty, ale neobsahují amoniak a jsou naprosto neškodné plodu. Při jejich použití se vlasy stávají novým krásným odstínem.
 3. Barvy z organických barviv. V drahých salonech vám budou nabídnuty barvy, které se skládají převážně z přírodních složek. Jedná se o značky jako L'Oreal, Aveda, Organic Color Systems, Lebel.
 4. Přírodní prostředky. Jsou vybírány těmi ženami, které nedůvěřují moderním přípravám a nápisům na štítky. Dávají přednost má být malované henou, Basma, viz výše, odvar z kůry cibule, heřmánek a tak dále. N. Tyto fondy jsou nejen bezpečné, ale také zlepšit stav vlasů, odstraňuje lupy, posílení růstu.

Bezpečné zbarvení vlasů: Rodové recepty

Bez ohledu na to, jak jemná moderní barva je, stále obsahuje škodlivé chemikálie. Mezitím lidé z dávných dob byly malovány pomocí přírodních produktů, které posilují vlasy, dodávají jim lesk a sílu. Zvažte, jak dosáhnout určitého odstínu pomocí lidových receptů:

 • Tmavá barva. To je dosaženo kombinací henny a basma v různých poměrech. Chcete-li být namalovány černě, jsou užívány v poměru jedna k dvěma. Tmavě hnědá barva se získává, když se obě barviva smíchají ve stejném množství. Pro obvyklé hnědé vlasy, berou dvě části henny a jednu a půl části basma.

Malovat kořeny může být odvar z šalvěje. K tomu je 6 lžící listů nalito dvěma sklenicemi vody, přivedeno k varu. Po půlhodině se směs aplikuje na vlasy. V závislosti na koncentraci můžete získat barvy od světle hnědé až tmavě hnědé.

 • Čokoládový odstín. Pro jeho získání jsou používány odtučněné lípy, černé čaje nebo cibule. Pokud vezmete 200 gramů. oloupe se do sklenice vody, dostanete světle hnědý tón. Pokud užíváte 50 gramů. cibule slupky, blond vlasy budou zlaté. Při použití odvarů můžete dosáhnout různých barev, změnou stupně jejich koncentrace.

Bohatá čokoláda vyjde, pokud po dobu jedné čtvrtihodiny přidáte několik vařených ořechů a skořápku do vroucí vody. Vývar se aplikuje na vlasy a inkubuje se půl hodiny.

 • Hnědé vlasy. Blondýnky mohou experimentovat tím, že míchají odvar z rebarbory ​​s bílým vínem. Zároveň se objeví světle hnědý tón s medovým odstínem. Brunetky, které mají podobnou směs na vlasy, je osvětlí.

Lze je namalovat v tmavě blond barvě s použitím instantní kávy, černého čaje, kakaa. Pro tento účel se vaří silný nápoj, který je opláchnut hlavou a držen na nějakou dobu.

 • Světlé odstíny. Chcete-li získat krásnou hru na blond vlasy, můžete použít heřmánkový odvar, stejně jako míchání kurkuma se skořicí a ředění vodou. Pokud chcete zesvětlit vlasy jedním tónem, vezměte si citrónovou šťávu a naplňte stejným množstvím vody. Mějte na paměti, že citron suší vlasy, proto používejte recept opatrně.

Přírodní barviva jsou nejlepší volbou pro opatrné ženy. Nemohou se však použít, pokud jsou vlasy chemicky zvlněné nebo nedávno barveny syntetickou barvou. Zvažte to.

Barvení: pravidla pro budoucí matky

Je možné snížit negativní účinky barvení vlasů na minimum? Existuje několik pravidel, které těhotným ženám pomáhají barvit vlasy a nemají strach z nepříjemných překvapení. Seznamujeme je.

 1. Pokud chcete namalovat syntetické barvy, udělejte to co nejméně. V ideálním případě je to 2-3krát celé těhotenství.
 2. Přírodní barviva by naopak měly být používány pravidelně. V jednom okamžiku se vlasy úplně neobarví. Čím déle držíte směs na hlavě, tím je barva bohatší.
 3. Vyhněte se experimentování. Použijte obvyklé barvy, nechte jejich odstín v blízkosti své přirozené barvy.
 4. Ujistěte se, že testujete alergickou reakci.
 5. Od hormonálních změn během těhotenství se také mění struktura vlasů. Můžete získat úplně neočekávaný odstín, berete obvyklou barvu. Sotva stojí za to zkoušet osud. Proveďte experiment tím, že nejprve malujete malý prvek. Jen se ujistěte, že barva vám vyhovuje, malovat celou hlavu.
 6. Je lepší věřit odborníkům. V salonu bude pro vás vybírána jemná volba, například zvýraznění nebo zbarvení, když je barven pouze část vlasů. Kromě toho bude kontakt s pokožkou na pokožce minimální.
 7. Pokud se rozhodnete malovat doma, otevřete okna. Vůně zmizí rychleji.
 8. Úplně zlikvidujte odbarvení. To zabije již oslabené vlasy.
 9. Po ukončení procedury zajistěte péči o kvalitu vlasů. S největší pravděpodobností budete muset změnit šampon. Vytvořte masky, pijte vitamíny, jíst zdravé potraviny. Krása je krása, ale zdraví je především.

Těhotenství není důvod, proč se schovávat za pytlovým oblečením a chodit s regrown kořeny, strašit přátele. Moderní žena by měla vypadat atraktivně a módně v jakémkoli stavu.

Hlavní věcí je vyčkat první trimestr, zvolit nejjemnější barviva, poslouchat rady lékařů. Vaše dítě potřebuje krásnou, zdravou a sebevědomou matku. Zapamatujte si to a buďte vedeni především zdravým rozumem a ne starými pověrami.

Mohu barvit vlasy během těhotenství: tipy a triky

Můžete říct, zda můžete během těhotenství barvit vlasy? Po celý svůj život jsem maloval vlasy a teď jsem vyrostl kořeny, které nevypadají velmi dobře.

Chci být dobře upravená a krásná budoucí matka, ale velmi se obávám a znepokojuje dítě.

Pokud ne, pak, samozřejmě, patty. Zdraví dítě je pro mě důležitější.

Děkujeme, že jste se ptali.

On je skutečně často požádán o mně v osobní korespondenci, ale je čas napsat detailní článek, který by odhalil všechny mýty a předsudky spojené s krásou vlasů budoucí matky.

Existují nejméně dva důvody: proč během těhotenství existuje touha barvit vlasy:

 • vášeň pro změnu, touhu vypadat atraktivní nebo nová;
 • potřebují - regrown vlasy kořeny, které nevypadají velmi atraktivní a rozpaky vás.

Proč matka očekává, že dítě chce změnit

Nebojte se roztrhat vaše neznámé pocity ke změně.

V této době je viníkem - změna hormonální rovnováhy.

Vědět Lví podíl na obvyklém pozadí je ženský hormon estrogen. Ale od okamžiku oplodnění se jeho množství snižuje, progesteron nahradí jeho místo - těhotenský hormon. A jejich poměr se mění každý den.

Tyto změny jsou zodpovědné za nestabilní náladu, náladovost, pochybnosti o sobě atd. Chuť, preference a reakce na vůni se také mění během těhotenství.

Nebojte se takových změn.

Barvení vlasů během těhotenství je dobrý způsob, jak zlepšit náladu. Je hezké se podívat do zrcadla a uvidíte se krásně.

Mohu barvit vlasy?

Existuje trvalý mýtus, že barvení vlasů během těhotenství je kontraindikováno.

Možná to bylo před 50-70 lety, kdy ženy samy vynalezly metody barvení a experimentovaly s nebezpečnými látkami pronikajícími do krve. Pak ano, barva rozhodně nebyla prospěšná pro nenarozené dítě a matku.

Ale nyní žijeme v moderním světě a výběr prostředků pro barvení je skvělý.

Mimochodem! Někteří kadeřníci nezajímají malí budoucí matky. Říkají, že byste neměli barvit vlasy, protože barvivo na vlasy obsahuje škodlivé toxické přísady.

A skutečně, pokud čtete seznam komponent, můžete si přečíst spoustu nepochopitelných slov. Je lepší vědět, jaké to jsou a jak budou mít dítě vliv.

Nebezpečné složky zahrnují:

 1. Resorcinol - způsobuje podráždění sliznic očí, krku a kůže obecně. Snižuje imunitu, může vyvolat kašel;
 2. Peroxid vodíku - v kontaktu s pokožkou může nastat popálenina a dokonce i alergická reakce;
 3. Amoniak - může způsobit nevolnost, bolest hlavy;
 4. Parafenylendiamin - vede k vzniku spontánního zánětu.

A teď, když uvidíte efekt těchto složek na tělo, pojďme si pomyslet: chcete se odhalit jejich vlivu.

Amoniak pach, způsobuje nevolnost, což je neustálý první trimester společník nebo resocin, který snižuje imunitu?

Pokud dříve nedošlo k alergickým reakcím, mohou se objevit během postupu barvení. V ženském těle dochází k mnoha změnám v době čekání dítěte a začíná být citlivější na různé podněty.

Vědět Přímý specifický účinek těchto složek na plod nebyl dosud prokázán. Nezanedbatelné množství toxických látek proniká do krve, a tak říci, že není správné barvit vlasy během těhotenství.

Pokud je možné odložit návštěvu kadeřnice na 2-3 trimestry (přečtěte si, jaké změny se v těle objevují v tomto období v článku 2 trimestru těhotenství >>>), pak je to lepší, nebo zvážit malování s přírodními barvivy.

Pokud se rozhodnete barvit vlasy, je zde několik doporučení:

 • Buďte připraveni, že když se hormonální rovnováha změní, malování může trvat neočekávaně;

Pokud dříve nebyly komponenty barvivu alergické, mohou se objevit. Také, vlasy mohou reagovat na barviva jinak, opět kvůli změně hormonů. Odstín nemusí být podle očekávání výsledkem.

 • Před malbou test na alergické projevy;
 • Během těhotenství se zvyšuje citlivost na pachy, proto se nedoporučuje vdechovat pary složek barviva, zejména amoniaku, mohou především ovlivnit stav ženy;

Doporučuje se proto, aby se před pokořením zbarvila větrací místnost a provádějte ji v dobře větraném prostoru.

Pokud je barvení vlasů samo o sobě, je nutné dodržovat všechna bezpečnostní opatření: použijte rukavice a pokud je to možné, omezte kontakt s pokožkou, vydržte správně barvení, nepřehánějte.

 • Pokud nejsou žádné problémy s regrown kořeny, použijte techniku ​​zbarvení ve formě ombre, zvýraznění, brondirovanie.

Na otázku: Je možné bělení vlasů během těhotenství, odpověď zůstává nejasná.

Situace je stejná jako u malířských vlasů. Navíc tento postup může poškodit již citlivé vlasy.

Pokud je to možné, je lepší odložit. Pokud tomu tak není, doporučuje se to uskutečnit v druhém trimestru těhotenství a použijte výše uvedená doporučení. A ještě lépe používat bezbarvou hennu, která byla již mnoho let úspěšně používána.

Barvení vlasů v prvním trimestru těhotenství

Mohu barvit vlasy brzy v těhotenství?

To je místo, kde odborníci souhlasí: nestojí to za to.

 1. Během několika prvních měsíců těhotenství dítko položí všechny orgány a systémy těla (přečtěte si podrobný článek o tomto tématu: 1 trimestr těhotenství >>>);
 2. Při styku s kůží škodlivé složky nátěru pronikají do krve mírně, ale stále pronikají;

Proto lékaři důrazně doporučují, aby se vlasy nezbavovaly agresivními přísadami.

 1. Pokud je potřeba barvit: rozpačité odhalené kořeny nebo jiné důvody, doporučujeme čekat a barvit vlasy ve druhém trimestru.

V této době již byla dokončena tvorba orgánů, placenta je plně funkční, což slouží jako spolehlivá bariéra pro dítě.

Přírodní zbarvení

Opravdu se nedoporučuje barvit vlasy výrobky se škodlivými součástmi. Ale barvení vlasů s hennou během těhotenství je povoleno. Neukázala svůj negativní dopad na stav matky a dítěte.

Je to důležité! Na rozdíl od chemických barviv se doporučuje barvit přírodní produkty. Existují přinejmenším dva pozitivní výsledky: je bezpečné namalovat a nepoškodit vás ani dítě.

Botox pro vlasy

Tento postup se v poslední době stal běžným a proto:

 • Po jejím zavedení jsou vlasové prameny obnoveny;
 • Samotný proces je poměrně jemný a účinný;
 • Nadměrná ztráta vlasů je eliminována (přečtěte si více o ztrátě vlasů během těhotenství >>>).

Ale otázka, zda je přípravek Botox povolen pro vlasy během těhotenství, není plně vyšetřován.

 1. Jednou ze složek drogy je formaldehyd, když používáte vysoušeč vlasů, jeho páry se nějak dostanou do vašeho těla a tok krve se dostane do dítěte;
 2. Vzhledem ke změně hormonálního pozadí dochází ke změně struktury vlasů a účinek nemusí být vůbec stanoven nebo nebude trvat na přiděleném čase.

Je důležité si uvědomit, že vlasy rostou nudné kvůli nedostatku vitaminů a mikroelementů - to je vnitřní problém, proto vnější vliv na vlasový folikul nemusí vyřešit problém.

Potřebujete diverzifikovat stravu, abyste kompenzovali nedostatek živin pro tělo. O výživě během těhotenství si přečtěte knihu Tajemství správné výživy pro budoucí matku >>>

Keratin rovnání

Navzdory skutečnosti, že tato záležitost nebyla plně prozkoumána a účinek na plod není znám, kompetentní kadeřníci však během těhotenství nedoporučují usměrňovat vlasy.

 • Fondy s karcinogeny se používají při narovnávání, ale nikdo vám neposkytne záruku na výsledek;
 • Kvůli hormonálním změnám může být účinek postupu krátkodobý nebo vůbec neviditelný.

Těhotenství trvá 9 měsíců. Termín, kdy můžete udělat bez zbarvení vlasů, nebo investovat do lepší barvy a dobrý salon s klimatizací.

Když navštívíte kadeřníka, vyberte hodinky s minimálním zatížením, abyste nemuseli vypořádat se ženami, které dělají perimetr a nechtějí dýchat nebezpečné páry.

V průběhu těhotenství není zakázán barvení vlasů, hlavním úkolem je přistupovat k tomu s myslí a odpovědností.

Barvení vlasů během těhotenství: všechny mýty, předsudky a odborné názory

Těhotenství je skvělý čas, protože to je zrod nového života! Během devíti měsíců žije budoucí matka v očekávání narození zázraku, snaží se jíst správně a častěji jít venku, pije vitamíny a dodržuje doporučení lékaře. Často ženy v jemné pozici přemýšlejí o tom, zda je možné, aby těhotné ženy mohly barvit vlasy, vyzdobit nebo zbarvovat? Koneckonců, vždycky chcete být okouzlující a atraktivní, a zanedbaný účes s tmavými kořeny nebo záblesky šedých vlasů může zničit Vaši náladu už dlouho.

Známky a názory budoucích matek

Existuje mnoho znaků a přesvědčení souvisejících s vlasy, nejběžnější: nemohou být řezány. Kořeny těchto věcí vyrůstají z dávných dob, kdy se věřilo, že vitální energie člověka je v jeho vlasu, a tím, že je odřízne, může ublížit nejen on sám, ale i nenarozený život.

Když žena - majitelka dlouhých vlasů, pak není problém. Ale co dělat, když účes vyžaduje péči a opravu? Až do úplného narození jdou s nerovnoměrně přetvořenými prameny?

Další otázkou je, zda můžete být během těhotenství krásná. Barvící kompozice obsahuje chemické sloučeniny, často se silným zápachem a agresivními účinky. Mohou ublížit? Zde není situace tak jasná.

Nejočekávanější matky jsou selektivní na kosmetiku a výrobky péče, přičemž dávají přednost přirozeným receptem, které lze připravit v domácnostech bylin a přírodních produktů.

Stane se, že se vlasy šlehají, ztrácejí lesk a vypadnou. Pro jejich posílení používejte odvar z kopřivy, lopuchu, třezalku tečkovanou. Masky a obklady na vlasy z medu, tvaroh, vejce jsou velmi oblíbené. Zkuste propláchnout vlasy kefírem, syrovátkou. Všechny tyto produkty vyživují pokožku hlavy, nasycují je pomocí užitečných mikroelementů, zvyšují krevní oběh.

Stanovisko lékařů

Často na ženské klinice se ženy ptají lékaře, pokud těhotné ženy mohou barvit vlasy. Moderní medicína pro to nevidí žádné překážky. Žádné škodlivé látky nejsou přenášeny dětem přes vlasy a jejich účinek na pokožku je tak bezvýznamný, že i když jsou uvolňovány do krve, nemají negativní účinek. Navíc placenta působí jako silný štít na ochranu dítěte.

Další věc je, že mnoho nátěrů obsahuje amoniak a jiné silně vonící složky, které mohou v budoucí matce způsobit nevolnost nebo bolest hlavy.

Obecně platí, že lékaři jsou v neutrální pozici, zejména proto, že nikdo nikdy nevedl zvláštní studii o účinku barviv na vlasy na plod. Gynekologové doporučují barvení vlasů podle potřeby a pomocí jemných prostředků.

Navíc, zatímco dítě čeká, hormony se mění, a barvení může dát zcela neočekávaný výsledek - barva nemusí být plochá nebo dokonce "pracovat". Je možné projevit alergii na jakoukoli složku, i když nebyla dříve, protože tělo nyní akutně reaguje na změny.

Pěkný a bezpečný bez chemie

Amoniak, peroxid vodíku, resorcinol a další chemikálie jsou téměř vždy přítomny v továrních barvách. Způsobují nevolnost, bolesti hlavy, dráždí nasofarynx a způsobují kašel. V choulostivé situaci je žádoucí opustit využívání finančních prostředků s těmito složkami.

Existuje mnoho způsobů barvení, které nezpůsobí nepohodlí ani matce, ani nenarozenému dítěte.

Barevný balzám

Pokud se rozhodnete nepoužívat perzistentní chemické barviva, můžete barvit vlasy šampony nebo balzamy. Tyto nástroje vytvářejí film, který obaluje vlasy a barvicí prvky nepronikují do struktury. Jsou neškodné a snadno dávají požadovaný odstín. Jen si umyjte hlavu.

Henna a basma

Henna se získává ze sušených a drcených listů Lawsonia, keřu pěstovaného v tropickém podnebí. Dává červenavý nádech na blond vlasy a zlaté pro majitele tmavých vlasů. Kromě toho dokonale posiluje a má příznivý účinek na vlasy a pokožku hlavy.

Basma - drcené listy indigu, tropické keře. Je podobná henně jak v užitečných vlastnostech, tak v aplikaci. Může vás přeměnit na vypalovací brunetku nebo dát vlasům tmavou kaštanovou barvu. Basma se nepoužívá ve své čisté podobě, mísí se s hennou v různých poměrech, aby získala jeden nebo jiný odstín.

Heňu nebo basma rozpusťte s vodou, abyste získali kaše a aplikujte ji na suché vlasy, nasaďte na celofánovou čepičku a zahřejte ručníkem. Doba barvení závisí na přirozené barvě a požadovaném odstínu: od 40 minut blond vlasů do jedné a půl hodiny pro tmavé vlasy.

Zkuste experimentovat s odstíny. Pamatujte, že čím déle držíte směs, tím intenzivnější bude barva.

 1. Bronze. Dvě kusy henny a jeden kus basma.
 2. Burning black. Henna a Basma ve stejném poměru.
 3. Barevný mahagon.Hna a 3-4 lžičky kakaa.
 4. Zlatá blondýna. Tašku henny a 2 lžičky přírodní kávy.
 5. Jasně zlatá. Odvar z heřmánku smíchaný s hennou.

Prababičky to znamenají

Nezapomínejte na přírodní produkty pro barvení vlasů, které používali naši praprachy. Mají zpevňující efekt, poskytují objem a pompou.

 1. Cibule Husk Víte, jaká krásná barva se získává z vajec, když je vaříte na cibulové slupce na Velikonoce. Zkuste ji použít, abyste získali odstín vlasů. Cesta je jednoduchá. Udělejte trochu suché slupky, přidejte vodu a vařte 20-30 minut. Nechte to kreslit a vychladnout. Aplikujte výslednou hmotnost na vlasy a držte jej nejméně půl hodiny. Výsledkem je červenohnědý odstín.
 2. Heřmánek. Heřmánkový odvar získá světle zlatohnědé vlasy. Zesvětluje, posiluje, snižuje zánět kůže. Chcete-li připravit vývar, tři lžíce suchého heřmánek vroucí v 500 gramů vody po dobu nejméně 30 minut. Chladné, napněte, opláchněte vlasy.
 3. Ořech Kůra mladých ořechů pomůže barvit vlasy v barvě kaštanu, pokud se vaří půl hodiny v litru vody. Saturace barev závisí na množství suroviny.

Kadeřnické tipy

Nezapomeňte poslouchat názor odborných řemeslníků.

 1. Před těhotenstvím upřednostňujte odstíny, které jsou nejblíže vaší přirozené barvě, takže s růstem vlasů změna barvy není příliš nápadná.
 2. Snažte se používat barviva nejvýše jednou za dva až tři měsíce.
 3. Otestujte si pokožku na citlivost na zápěstí nebo lokte.
 4. Pokuste se zbarvit jeden prvek pro určení výsledku, takže kvůli změněnému hormonálnímu pozadí nebudete mít neočekávanou barvu vlasů.
 5. Nepoužívejte trvalé barvy na bázi amoniaku, používejte organická barviva.
 6. Mohla by se zvýraznit alternativa.
 7. Používejte jemné barviva: tónovaný šampon, hennu, odvar z bylin.
 8. Měli byste barvit vlasy podle potřeby, například když se objeví šedé vlasy.
 9. Návštěva kadeřnice je nejlépe plánována brzy ráno. Být prvním zákazníkem a vůně z předchozích postupů vás nebude rušit.
 10. Pokud se jedná o první barvicí zážitek, zdržujte se až do příznivějšího okamžiku po narození.
 11. Nezapomeňte informovat mistra o vaší jemné situaci, vybere si bezpečné zbarvení nebo navrhne alternativní metody. Během postupu minimalizuje kontakt chemikálií s pokožkou.
 12. Chemické barvení je možné pouze v případě, že jsou vlasy zdravé.

Volba je na vás

Shrneme: je možné barvit vlasy během těhotenství? Jistě! Žena by měla být vždy atraktivní, nálada, a tedy i zdraví budoucího dítěte, závisí na vzhledu.

Někdo se cítí krásný bez dalších manipulací s vlasy a někdo potřebuje zvláštní péči. V každém případě sama nastávající matka rozhodne, zda důvěřovat radám babiček na lavici, nebo pravidelně chodit do kadeřnictví a podívat se na všech 100.

Vyhněte se používání přetrvávajících agresivních inkoustů, použijte jemné metody barvení bez čpavku, věnujte pozornost přírodním a přírodním složkám a vaše vlasy budou vypadat skvěle a vaše zdraví a budoucí dítě nebudou poškozeny.

Je možné barvit vlasy během těhotenství

Těhotné ženy slyší od ostatních, že nemohou barvit vlasy, dotýkat se jejich tváří, kupovat věci předem a další tipy předány z generace na generaci. Většina z nich nemá žádný základ, ale s něčím opravdu stojí za to být opatrný. Například při obarvení vlasů a obočí během těhotenství. Jsou tyto postupy bezpečné pro matku a dítě, je lepší zjistit, než půjdete do salonu krásy.

Co je nebezpečné zbarvení vlasů během těhotenství

Naši vzdálení předkové, z pohledu pověr, považovali manipulaci s vlasy za škodlivou. Stejně jako skutečnost, že ořezávání vlasů, zkraťte život dítěte. Pak se pseudo-vědecké stanovisko rozšířilo o to, že nehty a vegetace na těle v případě poškození struktury berou vitamíny pro oživení a dítě nedostává potřebné živiny. Vědci již tyto myšlenky dlouho vyvrátili, studie ukázaly, že všechny zdroje těla jsou zaměřeny na vývoj plodu a části těla matky dostávají vitaminy a stopové prvky pro své potřeby podle reziduálního principu.

Někteří vědci předložili teorie o vztahu barvení vlasů a vývoji rakoviny, ale dodnes neexistují přesvědčivé důkazy.

Názory lékařů na možnost rozdělení vlasů na vlasy. Někteří věří, že byste se neměli omezovat na touhu být krásný, když nosíte dítě nebo dítě. Jiní vyžadují opatření během těhotenství.

Video: názory odborníků, je možné barvit vlasy během těhotenství

Jakou škodu mohou vlasy a obočí způsobit matce a dítěti?

V uplynulých desetiletích se chemický průmysl výrazně vyhnul a počet škodlivých látek v barvách se snížil a některé byly úspěšně opuštěny.

Některé kosmetické salony odmítají sloužit těhotným klientům kvůli obavám, že v případě budoucích zdravotních problémů matky budou obviněni z poskytování špatné kvality služeb.

Nejnebezpečnější složky v barvivích směsích a jejich vlivu na tělo ženské:

 • Resorcinol způsobuje podráždění sliznic ústní dutiny, očí a kůže, někdy kašel. To ovlivňuje odolnost těla vůči infekčním agens. Vyvolává hormonální poruchy, což vede k nárůstu hmotnosti a hypotyreóze;
 • amoniak je silná toxická látka (SDNV), která vyvolává záchvaty zvracení a bolesti hlavy. Jeho silná chemická vůně může způsobit mdloby. Časté používání barviv obsahujících amoniak způsobuje, že jsou vlasy matné a suché;
 • Parafenylendiamin zhoršuje zánětlivé procesy přítomné v těle. Dýchací systém trpí zejména tím, že jsou poškozeny i játra a nervový systém. Díky oxidaci této sloučeniny je dosažena barevná stálost, takže až 70% levných barvy na vlasy obsahuje P-fenylendiamin;
 • Peroxid vodíku ve vysokých koncentracích může způsobit alergickou reakci a spálit kůži. Tradičně se objevuje v zjasňovacích barvách a je schopen infikovat plíce, nervové a trávicí systémy;
 • persírany dráždí kůži, což způsobuje poškození. Časté užívání sloučenin draslíku, amoniaku a sodíku přispívá k rozvoji astmatu a dalších plicních onemocnění;
 • Olovnatý acetát se obvykle nachází v tmavých odstínech, má toxický účinek na lidský mozek a nervový systém;
 • etanol dokonce proniká do placentární bariéry, což způsobuje poškození plodu. U žen způsobuje problémy s dýchacím systémem;
 • Formaldehyd způsobuje vady vývoje plodu, proto je zařazen do seznamu nejnebezpečnějších složek pro barvy pro budoucí matky.

Na rozdíl od stávajícího názoru, i když do mateřského krevního oběhu vstupují nebezpečné látky, většina z nich nepronikuje dítě chráněné placentární bariérou.

Jaká je doba těhotenství a nelze jej barvit vlasy

Dokonce i nejvíce věrní budoucím maminkám gynekologům nedoporučuje barvení v prvním trimestru. Během tohoto období jsou položeny životně důležité orgány a funkce budoucího dítěte a placenta není zcela utvářena. Nepoužívejte návštěvy kadeřnických salonů nebo samovolných vlasů a obočí nejméně po dobu 14 týdnů od počátku. Upozorněte mistra na kosmetický salon o vaší situaci a budete vybráni barvivo na vlasy s jemným složením.

Pokud nejsou žádné kontraindikace, od druhého trimestru je žena oprávněna používat barvu, ale ne více než třikrát během celého období těhotenství.

Právě pro toto období je žádoucí vybrat jemnou barvu vlasů, která jemně a efektivně dodá vašim vlasům požadovaný odstín.

Kontraindikace pro barvení vlasů pro těhotné ženy

Před lakováním zvážíte výhody a nevýhody a teprve poté rozhodnete o změně barvy. Je lepší odložit návštěvu kadeřníka v následujících případech:

 • pocit obecné nevolnosti a ztráty síly, tělesná teplota se zvyšuje a tlak se často mění ve směru zvýšení nebo poklesu;
 • přítomnost otevřených mechanických poranění pokožky hlavy - škrábance, škrábance, alergická vyrážka nebo zánět vlasových vaků ve formě vředů;
 • gestační období je kratší než 12 týdnů;
 • závažná toxikóza a zhoršení vůně, vyvolávající záchvaty nevolnosti a bolesti hlavy;
 • tendence k alergickým reakcím;
 • zákaz kosmetických procedur od ošetřujícího lékaře.

Tipy pro ženy, které se rozhodnou barvit během těhotenství

V prvních třech měsících se úplně zdržují barvení. Vedle vytváření systémů a orgánů dítěte v této době se hormony budoucí matky dramaticky mění. Hormony ovlivňují vývoj plodu a chemické látky mohou způsobit poruchu endokrinního systému, která je během těhotenství nežádoucí. Ve druhém a třetím trimestru mohou hormony také hrát krutý vtip, který dodává jiný odstín místo požadovaného. Proto jeden den před zahájením procedury nanášejte malé množství barvy nejen na kůži zápěstí, ale také na tenký pramen vlasů (aniž byste zasáhli pokožku hlavy). Tak zkontrolujte, zda není přítomna alergie na složky barvy a zjistěte, jakou barvu budou vypadat vlasy.

Častěji než jednou za tři měsíce nelze vymalovat. Chcete-li zabránit tónování kořenů, zvolte tón co nejblíže přirozené barvě vlasů. Těhotenství není čas experimentovat, od brunetky po blondýnku a naopak. Nejlepší je zvolit zvýraznění pramenů, pak budete potřebovat malé množství barvy, a proto budou škodlivé výpary méně. Navíc při zvýrazňování se barviva nedotýkají pokožky hlavy, pokud budete postupovat podle technologie. Během těhotenství je lepší barvit vlasy bezkontaktním způsobem, když se barvivo nedotýká pokožky hlavy

Požádejte o pomoc profesionálního mistra barvení a upozorněte kadeřníka na jeho situaci, což pomůže zvolit barvy jemným akcí. Velitel se bude pohybovat několik centimetrů od pokožky hlavy, aby minimalizoval pronikání škodlivých látek skrze kůži do krve. Určete návštěvu salonu brzy ráno, abyste nemuseli vdechovat páry po procedurách prováděných předchozími návštěvníky.

Pokud máte v úmyslu vyvolat krásu doma, při výběru barvy sami se řídit prostředky, které neobsahují peroxid vodíku (peroxid), amoniak, dihydroxybenzen, aminofenol nebo fenylendiamin. Dávejte pozor, aby byla místnost dobře větrána, ve které budete nanášet barvu a počkejte, dokud nebude čas umýt zbytky z hlavy. Přísně dodržujte pravidla uvedená v pokynech a udržujte barvivo na vlasu déle, než je doporučená doba. Nezapomeňte nosit gumové rukavice tak, aby barva nebyla absorbována do pokožky a nechty zůstaly přirozené.

Rozhodla jsem se objasnit, proč je nutné zvolit praktikujícího pro barvení a nikoli kadeřník. Nyní mnoho kurzů v krátké době nabídne trénovat k řezu, barvit vlasy a dát je do účesů. Ale na první pohled je snadná záležitost důležitou praxí. Moji spoluobčané studovali a studuji celý akademický rok, z nichž polovina byla v praktických třídách. A pak, poprvé po propuštění, jsem se cítil úzkostlivě z pohledu návštěvníka v křesle. Mnoho kolegů se mi stejně vyznalo. Navzdory skutečnosti, že diplomy jsou napsány jako "majster širokého profilu", každý kadeřník má zaměstnání, na které spočívá duše. A pokud se na dlouhou dobu jenom řežete nebo děláte vlasy, v těchto aktivitách můžete dosáhnout nebývalých výšin a dělat práci se zavřenýma očima. A tváří v tvář potřebě barvení musíme horečně připomenout teorii. Je to jako v každodenním životě, a to i recept na známé pokrmy, které jste zřídka uvařili, je třeba před vařením obnovit paměť. V opačném případě můžete získat špatný výsledek, který očekáváte. Ale jestliže je jídlo extrémně snadné vyhazovat, je obtížné přebarvit vlasy, zejména během těhotenství.

Pokud se rozhodnete barvit, při neexistenci zkušeností v žádném případě neprovádějte pokusy samy o sobě. V případě nežádoucí barvy nepokoutejte se znovu k barvení, je lepší nechat vaše vlasy odpočívat a pak používat přírodní barviva. Pokud výsledek není vůbec spokojený, použijte paruky, ale vyvarujte se z nich syntetické materiály. Po neúspěšném barvení jsem šel do přírodní paruky půl roku. Přišla k pánovi, pravděpodobně poprvé v jejím životě, která si udělala účes a vyděsila mě zezadu. Při pohledu na výsledek její práce jsem dokonce plakala. A žlutá barva vlasů z kuřecího masa mi urychlila hledat falešný účes.

Nejlepší volbou pro těhotné ženy, které se rozhodnou barvit, budou polozrezné organické barvy a přírodní barviva, například henna nebo basma. Doporučuje se nahradit tradiční barvy šampony, balzámy nebo tonikami.

Barvy vhodné pro použití během těhotenství

Univerzální doporučení ohledně bezpečných barev pro těhotné ženy nelze získat. Je třeba se soustředit na pojem dítěte, osobní preference, stav vlasů a celkový blahobyt ženy. Doporučuje se požádat o radu od mistra, neboť občas salon barva s amoniakem je bezpečnější než amoniak bez obsahu skla, ale má další toxické látky v kompozici v ještě větší koncentraci. U některých těhotných žen bude lépe zcela opouštět trvalé barvení ve prospěch méně škodlivého zvýraznění nebo barvení.

Video: lékařský názor na barvení při čekání na dítě

Při výběru barvy v obchodě pro sebe pečlivě prostudujte složení přilákaných prostředků. Nalejte na polici barvy obsahující P-fenylendiamin, aminofenol nebo dihydrobenzen, přinejmenším během těhotenství a kojení.

Mohu barvit vlasy během těhotenství?

Posted by Rebenok.online · Publikováno dne 10/19/2017 · Aktualizováno 14.04.2019

Při nástupu těhotenství se každá žena potýká s problémem zbarvení vlasů. Rostoucí kořeny na hlavě vypadají špatně. Předpokládá se, že chemické složení laku má negativní vliv na dítě. Vyhledejte alternativní možnosti barvení.

Mohou těhotné ženy barvit vlasy?

Ne všichni zástupci krásného sexu z přírody získali výraznou barvu vlasů. Mnoho žen se uchýlí k radikálním změnám barev. Chcete-li udržovat dobře upravený vzhled, je nutné barvit vlasy každé 1-2 měsíce. Začátek zajímavé situace znamená odmítnutí použití agresivní kosmetiky.

Při pronikání do struktury vlasů barva neovlivňuje vnitřní orgány. Jeho vstup do těla se provádí přímo po kontaktu se skalpem a vdechováním těkavých látek.

Je žádoucí opustit postup barvení v počátečních fázích situace. Dítě během tohoto období je nejvíce citlivé na vnější faktory. Do 12. týdne se tvoří kardiovaskulární systém, srdce, orgány zažívacího traktu a nervový systém. Některé látky, které tvoří barvu, jsou toxické. Důsledky jejich vlivu na křehký organismus mohou být upřímné.

Ve druhém trimestru se úroveň nebezpečí snižuje, objeví se však další překážka postupu. Pod vlivem hormonů není pigment zcela absorbován do jádra zvlnění. Barva padá nerovnoměrně a rychle se vyprchá.

Ve třetím trimestru těhotenství se placenta, která chrání dítě, stane tenčí. V tomto okamžiku vznikly všechny těla, ale riziko negativního dopadu se nezmenšilo. Toxiny, které vstupují do těla dítěte, mohou vyvolat alergickou reakci.

Malovat

Existuje několik druhů barviv na vlasy. Liší se složením a různými stupni trvanlivosti. Pro těhotné ženy jsou vybírány nejkvalitnější barvy. Takové složky jako amoniak, parafenylendiamin a resorcinol mají škodlivý účinek na tělo. Bezpečná barviva obsahují snížené množství těchto látek.

Amonium

Při těhotenství se nedoporučuje používat amoniak. Amoniak vstupuje do těla dýcháním. Výstup se provádí přes plíce. Látka je považována za toxickou. Ve velkém množství může způsobit popálení dýchacích cest.

Při otravě amoniakem je nutný přístup kyslíku. Vstup čistého vzduchu do plic neutralizuje negativní účinky látky. Amoniakové barvy jsou vysoce odolné, takže většina žen jim dává přednost. Proces barvení se provádí velmi opatrně.

Bez amoniaku

Barvy na bázi amoniaku jsou velmi oblíbené. Barvení lehké kompozice je snadnější tolerovat těhotná žena. Nevytváří nepříjemné důsledky ani v případě toxikózy. Lékaři nezakazují barvení bez amoniaku.

Henna je přírodní barvivo. Změní nejen barvu vlasů, ale také je posiluje. Nevýhody použití henny jsou nepatrná paleta odstínů. Konečný výsledek závisí na zdrojových datech. Hena obsahuje červený pigment, který na kudrlinkách může jít do čokolády, červené nebo ohnivě červené.

Charakteristickou vlastností henny je rychlé vymývání barvy. Výhody henna zbarvení patří:

Tonic

Tonic je odstín pro barvení vlasů. Není zakázáno užívat ho během těhotenství. Prostředky neobsahují toxické složky ve složení. Mezi výhody patří nepřítomnost ostrého zápachu a snadné použití. Odbarvuje se z vlasů po 8 až 12 promytích.

Kontraindikace

V některých situacích lékaři zakazují barvení vlasů. V těchto případech je riziko poškození zdraví dítěte poměrně vysoké. Mezi kontraindikace patří:

 • alergie na barviva;

Pokud existují kontraindikace, používají se alternativní metody barvení. Ale se zvýšenou hrozbou doktor může zakázat.

Možné důsledky

Účinky barvení vlasů během těhotenství jsou nepředvídatelné. Mohou ovlivnit zdraví dítěte až po určité době. Zanedbávání pravidel zbarvení vlasů během těhotenství je plné následujících:

  alergická reakce u ženy a dítěte;

Alternativní metody bezpečné barvení

Použití přírodních produktů pro barvení vlasů je naprosto bezpečné pro ženu a její dítě. Lidové metody změny barev jsou považovány za nejoptimálnější v období plodu. Pro osvětlení vlasů se používá odtučněný heřmánek. Infúze cibulové kůry dává kadeřům zlatý pigment.

Chcete-li dosáhnout čokoládového odstínu, použijte černý čaj nebo skořici. Rhubarb má majetek na šedé vlasy. Používá se k vytvoření světle hnědého odstínu. Zelená kůra vlašského ořechu dává kadeře expresivní barvu kaštanu.

Pokud má žena v úmyslu pokračovat v barvení vlasů během těhotenství, musí se postarat o dodržování všech pravidel. Při nejmenším poškození zdraví byste měli vyhledat lékařskou pomoc.

Mohu tě vlasy těkat

Se zprávou o těhotenství se život budoucí matky mění ve všech směrech. Zdraví a spokojenost dítěte přicházejí do popředí, zanechává mnoho zvyků, dekorativní kosmetika a parfumerie jsou minimalizovány. Ale jak se vypořádat s péčí o sebe, jestli předtím, než se objeví dva proužky na zkušební dívce, barvila její vlasy? Vskutku, v příštích 9 měsících, abyste udrželi slušný vzhled, je třeba alespoň zakončit kořeny. Mohu barvit vlasy během těhotenství a jakou barvu nejlépe používat? Pokusíme se to na to přijít.

Zhoršení vlasového barviva - mýtus nebo realita

O nebezpečí zbarvení v těhotenství dívka v pozici nebude říkat jen líný. Kolegové, kadeřník a dokonce i gynekolog - všichni s jedním hlasem říkají, že to je škodlivé. Zdá se mi, proč zakázat barvení vlasů těhotné ženy? Pokud šedé vlasy "vypadly" nebo vlasy se staly šedé a nudné, je obtížné přijmout skutečnost, že není možné vyčistit. Ovšem obavy těch, kteří jsou kolem, nejsou bezpředmětné a zde jsou některé důvody, proč byste neměla barvit vlasy během těhotenství:

- vdechnutí výparů amoniaku - tento bezbarvý plyn je při vdechování nebezpečný, protože je schopen proniknout do placenty. Podle lékařů může amoniak i v malých množstvích hrozí poškození rostoucího plodu. Ale i když barva obsahuje malé množství amoniaku, může způsobit nevolnost u těhotné ženy nebo záchvat kašle a bolestí v krku;

- zvýšená citlivost kůže během těhotenství - mění se struktura pokožky nastávajících matek, reaguje s větší silou na jakékoliv vnější vlivy. Proto i běžné barvy a aplikované v průběhu let, kdy byly používány v těhotenství, mohou náhle vyvolat alergii, svědění nebo vyrážku;

- toxicitu jiných složek nátěru - kromě čpavku nebo peroxidu vodíku, složení laku obsahuje další složky: fenylendiamin, resorcin atd. Při hormonálních změnách polohy žen mohou tyto látky způsobit nepředvídatelné účinky. V nejlepším případě bude barva jednoduše "neberou" na vlasy, v nejhorších možných reakcích z těla (poškození struktury vlasů, tlakové skoky, alergie) jsou možné.

Existují také pověry, že když barvíte vlasy v těhotenství, dítě bude mít mnoho mateřských znamení při narození. Podle psychologů mohou tyto příznaky přinést pouze budoucí matku z klidu, ale není důvod věřit v takovéto domněnky.

Hledáme náhradní: jaká barva se používá během těhotenství

Navzdory možnému poškození barvy mnohé matky nejsou ochotné obětovat svou krásu dlouhých 9 měsíců. Začněte hledání kompromisu, aby vlasy poskytly odstín a lesk a aby byly bezpečné pro zdraví. Existují takové možnosti a měly by být poznamenány budoucími matkami.

1. Henna a Basma.

Přírodní barviva na vlasy neobsahují ani jeden gram chemie. Navíc přírodní barviva léčí vlasy na hlavě, což jim pomáhá a hustě. Henna bude vyhovovat ženám s hnědými vlasy, dá vlasům měděno-zlatou barvu. Pro světlé brunety je vhodnější pro Basma - s její pomocí získáte nádhernou černou barvu vlasů.

2. Barva bez amoniaku.

Bezbarvá barva čpavku je skutečnou kouzelnou hůlkou pro blondýnky a těmi, kteří chtějí osvěžit osvětlení. Neexistuje žádné přirozené barvivo bílé barvy pro barvení vlasů, ale je zapotřebí vyjít ven, takže musíte zvolit menší zlo. Jaký je plus takové barvy:

- barva bez amoniaku nemá ostrý zápach;

- v barvách obsahuje olej, který zlepšuje strukturu vlasů.

Ale tam je také významné minus - bezammiachnye barvy jsou slavné tím, že mají nestabilní odstíny a méně širokou paletu tónů, v tomto ohledu vyhraje amoniak barvy. Při výběru variantu bez amoniaku upřednostňujete profesionální barvy (L'Oreal Inoa, Matrix). Můžete použít barvu-pěnu (Schwarzkopf Perfect Mousse, atd.), Má jemnou kompozici, která je ideální pro dívky v pozici.

Radši počkat? Nebezpečné období pro barvení vlasů

Takže jste se rozhodla barvit vlasy, abyste byli v pozici. Ale nepokoušejte jít do salonu. I když si vyberete nejbezpečnější barvu, stojí za to odložit tento postup, pokud máte právě první trimestr těhotenství nebo máte před porodem jen 2-3 týdny.

 • V prvním trimestru těhotenství (nebo spíše až do 16 týdnů) lékaři nedoporučují barvení vlasů kvůli vysokému riziku poškození plodu. V raném období budoucího dítěte se vytvářejí všechny varhany, intenzivní růst a citlivost na negativní účinky během tohoto období je velmi vysoká. Proto záměrně barvit vlasy v tomto okamžiku nestojí za to.
 • Druhý trimetr těhotenství je bezpečnější pro barvení vlasů. Toxikóza projde, pocit pachu je o něco méně citlivý na pachy. Pokud potřebujete udělat barvení, pak je čas. Nezapomeňte však, že tělo matky je úzce propojeno s tělem plodu, proto zvolte vysoce kvalitní barvy bez amoniaku.
 • Ve třetím trimestru, počínaje 34 týdny, stojí za to odmítnout barvení vlasů. Pokud je těhotenství doprovázeno preeklampsií, vdechnutí barviva po 35 a 36 týdnech způsobí zhoršení zdraví, bolest hlavy a budoucí matka nebude mít před porodem takové potíže.

Těhotenství je čas, kdy chcete létat a vypadat krásně. Barvení vlasů během tohoto období je možné, ale neměli byste experimentovat s barvou domu. A sledujte vaši pohodu v okamžiku postupu: při nejmenší indispozici bude první pomoc dýchat čerstvý vzduch. Je lepší, aby se zuřiví milenci změnili barvu každý měsíc, aby čekali na nejvyhledávanější čas gestace, v extrémním případě snížili rychlost - až 3 barvy v těhotenství, nic víc.

Pro Více Informací O Suché Vlasy