logo

Mohou těhotné ženy barvit vlasy: co, kdy a jak

Je možné barvit vlasy během těhotenství - otázka je již z rétorické kategorie. Je zřejmé, že postupy pro vyjasnění a zabarvení jsou přísně zakázány kvůli vysokému riziku alergických reakcí. No, pokud chceš nasytit barvu? Zde se odborná stanoviska často liší. Někteří považují všechny prostředky za nepřijatelné, druhá - že malování s hennou nebo jemnými přípravky je zcela bezpečné. Kdo má pravdu?

Okolí si všimne, že v průběhu těhotenství kvete žena: oči hoří, na tvářích se objevuje mírná ruměnka, postava je zaoblená, pohyby jsou hladké a její hlas je jemnější.

Ale pokud jde o tyto vlasy, nelze to říci. Hormonální změny ovlivňují vlasy a pokožku hlavy nejlepším způsobem: vlasy oslabují, pády, přestávky, vypadají lupy. Dokonce i kořeny rostou... A tak chcete, aby v měsících, kdy jste čekali, abyste zdůraznili kouzlo okamžiku, vypadali dobře upraveně, vzbudili obdiv. Co dělat, když všichni kolem tvrdí, že není bezpečné barvit vlasy během těhotenství? Možná není to tak děsivé a zákazy malování jsou jen mýty a vymyšlení?

Je nebezpečné barvit vaše vlasy těhotné: kontroverzní argumenty

Někteří lékaři a vědci zodpovídají na otázku, proč těhotné ženy nemohou barvit vlasy, dávají silné argumenty a důrazně se postaví proti tomuto postupu. Specialisté z jiného "tábora" také vážně vyvracejí obavy z těhotenství. Je třeba pečlivě zvážit argumenty obou stran. Zde jsou diskutovaná témata.

Barvy obsahují amoniak

 • Argumenty "proti." Amoniak je toxická a velmi těkavá látka, která může způsobit alergické reakce, astmatický záchvat, dráždí slizniční oči a nos.
 • Argumenty pro. Dnes jsou dostupné barvicí produkty s nízkým nebo bez obsahu amoniaku. Tento mýtus vznikl v těch dnech, kdy barviva vlasů byly "jaderné", obsahovaly velké množství amoniaku.

Rezocin skládal

 • Argumenty "proti." Rezocin je toxická látka, která může vyvolat alergickou reakci, vstupuje do mateřského systémového oběhu a může mít vliv na nenarozené dítě.
 • Argumenty pro. Ano, součást je nebezpečná. Ale! Moderní technologie umožňují vyrábět barviva pro vlasy s nízkým obsahem resocinu nebo zcela bez jeho účasti.

Peroxid vodíku je velmi nebezpečný

 • Argumenty "proti." Peroxid vodíku dokáže otevřít kůži a vlasy, což umožňuje, aby škodlivé látky snadno vstoupily do těla budoucí matky. Kromě toho samotný peroxid má silný nepříjemný zápach, který může způsobit udušení, astmatický záchvat nebo alespoň zvýšit projevy toxikózy. Pokud se peroxid dostane na kůži, může se objevit alergická reakce, kontaktní dermatitida.
 • Argumenty pro. Kromě toho je vysoký obsah peroxidu vodíku v barvách daleko v minulosti - všechny ostatní body jsou spravedlivé. Proto je vhodné provádět barvení vlasů během těhotenství pomocí měkčích přípravků, které neobsahují peroxid vodíku.

Škodlivé látky dosahují dítětem krví.

 • Argumenty "proti." Nebezpečné látky prostřednictvím systémové cirkulace těhotné ženy mohou proniknout do dítěte, mít negativní vliv na plod a způsobit všechny druhy vývojových abnormalit.
 • Argumenty pro. Chemické sloučeniny obsažené v barvivech na vlasy jsou schopné vstoupit do těla pouze skalpem a dýchacím traktem, tj. V procesu dýchání. Prostřednictvím kůže se do krevního oběhu dostává tak malé množství látky, o které se nemusíte ani bát, kromě toho je dítě chráněno placentou, přes kterou tyto látky jednoduše nemohou proniknout. Průtok krve matky a plodu se nikdy nesmí mísit, takže se nemusíte starat o vývoj dítěte.

Jaké jsou možnosti

Navzdory skutečnosti, že názory lékařů jsou nejednoznačné, všichni se shodují na jedné věci: dnes jsou k dispozici fondy s jemným složením a existuje také řada populárních receptů, které jsou vynikající alternativou k agresivním barvám.

Jemné barvení

Jak můžete během těhotenství barvit vlasy, aby nedošlo k ublížení na sebe ani na dítě? Zde je seznam nejlepších léků.

 • Barva amoniaku. Kromě měkčí kompozice jsou tyto produkty obohaceny přírodními oleji a extrakty, díky nimž získáte nejen poměrně stálý odstín, ale také efektivní péči o vlasy.
 • Tónování, zvýraznění. Stejně jako brondirovanie, biolaminace. Postupy v kabině nejen pomáhají pramenům požadovaným odstínům, ale také je dobře upravují a lesknou.
 • Barevnost hedvábí. Absolutně bezpečná technologie zbarvení je prezentována slavnou americkou značkou. Barva neobsahuje agresivní složky, kompozice je naprosto přirozená, což umožňuje její použití i na počátku těhotenství. V procesu barvení vlasy nejen získávají trvalý odstín, ale také získávají nepřekonatelnou výživu a lesk. Plus - příjemná květinová vůně. Minus - vysoké náklady na řízení.
 • Tón znamená. Takovými prostředky mohou být šampony, tonika, balzámy, pěny, gely. Nechť účinek použití nátěrových prostředků je krátký, ale nepoškodí.
 • Henna a Basma. Přírodní barviva nepoškodí ani zdraví matky a dítěte, ani vlasy těhotné ženy. Obtížnost použití těchto nátěrů spočívá v tom, že pro dosažení požadované barvy je obtížné najít správné proporce při jejich smíchání. To bude vyžadovat více než jeden experiment s barvením. Proto, pokud žena před těhotenstvím nepoužívala hennu a basma a neví, v jakém poměru se mísí, aby se dosáhlo přesně požadovaného odstínu, pak je lepší odložit testy až do příznivější doby.

Lidové recepty

Nejjednodušší a samozřejmě nejbezpečnější způsob, jak dát vlasům krásný odstín, jsou lidové prostředky. Níže jsou některé recepty pro změnu barvy vlasů.

 • Heřmánkový odvar. Pro tento postup budete potřebovat dvě lžíce sušených heřmánek a sklenici vroucí vody. Opláchněte vlasy odvarováním. Po několika výplachách získá vaše vlákno krásný zlatý odstín.
 • Cibule Husk Polovina sklenice surovin potřebuje sklenici vody. Vaříme půl hodiny. Pokud přidáte pár lžic glycerinu, efekt bude jasnější a trvanlivější. Po nanesení přípravku je třeba uchovávat vlasy asi hodinu a opláchnout teplou vodou. Vlasy se stávají zlatavě hnědé, jejichž nasycení může být zvýšeno, pokud se postup provádí denně.
 • Čajové listy Je nutné aplikovat silný čaj černého čaje na vlasy, držet 40 minut, opláchnout vodou a užít si ušlechtilého hnědého odstínu.
 • Ořechové skořápky. Tmavé kaštanové barvy dodají vašim vlasům 15 g skořápek, které je třeba vařit po dobu 30 minut v objemu kapaliny rovnající se jedné šálce. Opláchněte vlasy odvarováním.

9 odborných tipů

Názory lékařů a profesionálů v oblasti kadeřnictví jsou stejné: barvení vlasů během těhotenství, můžete si především vybrat správný způsob, čas a jasně dodržovat bezpečnostní opatření. Zde je devět tipů, které vám pomohou získat požadovaný výsledek bez poškození budoucího dítěte.

 1. Nezdarujte vlasy během 1 trimestru. V prvních týdnech těhotenství jsou položeny orgány a nervový systém dítěte a placenta je stále ještě zcela nevytvářena a není schopna plně chránit plod.
 2. Používejte barvy bez amoniaku. V kompozici je množství výrobků bez amoniaku a pro těhotnou ženu není bezpečné vdechovat své páry.
 3. Přijeďte do salonu ráno. Pokud se rozhodnete použít pomoc odborníka, přijeďte do salonu co nejblíže k otevření. To vám umožní neinhalovat odpařování od postupů prováděných před vaším vzhledem.
 4. Upozorněte mistra na vaše těhotenství. Zaoblené břicho není vždy viditelné pro zvědavé oči, zejména v krátkých časových intervalech. Řekněte pánovi o vaší situaci a on vám vybere nejbezpečnější způsoby a způsoby malování.
 5. Vzduch v místnosti. Pokud dáváte přednost postupu doma, nezapomeňte ventilovat místnost z výparů pocházejících z kompozice barvení. Dlouhodobá vdechování chemických sloučenin může způsobit závratě, vyvolat alergie nebo způsobit záchvat toxikózy.
 6. Používejte rukavice. Při malování doma vždy používejte rukavice, které přicházejí s barvou. To vám pomůže vyhnout se kontaktu s pokožkou agresivními látkami.
 7. Před použitím zkontrolujte složení. Aplikujte barvu připravenou pro použití na kůži předloktí, po 10-15 minutách vyhodnoťte výsledek. Pokud je kůže zčervenání, objeví se vyrážka a svědění - lék by neměl být za žádných okolností používán. Doporučuje se také naložit malé množství barvy na samostatný pramen na nenápadném místě a po uplynutí doby uvedené v pokynech pochopíte, jaká barva vlasů se po provedení procedury objeví.
 8. Nepoužívejte hennu a basma na již zbarvených vlasech. Žádný mistr nemůže předvídat, jaký výsledek bude mít v kontaktu s jiným barvivem. Jste připraveni projít se zelenými vlasy? Ne? Radši se nehraj.
 9. Vyberte metodu nejmenšího kontaktu. Například zvýraznění a tonování nejsou v kontaktu s pokožkou hlavy, kompozice se aplikují v krátké vzdálenosti od kořenů a riziko z hlediska poškození zdraví se několikrát snižuje.

Mohou těhotné ženy barvit vlasy? S kompetentním a pečlivým přístupem - ano.
Nicméně odborníci, kteří nezabírají barvit vlasy během těhotenství, zároveň trvají na nejčastějším provedení postupu a barvení, jakmile je trimestr považován za dostatečný.

Mohu barnat vlasy s hennou během těhotenství

Je možné barvit vlasy během těhotenství

Existuje názor, že během těhotenství je strihání a barvení vlasů přísně zakázáno. Jak tedy zůstat atraktivní - zeptáte se? Musí všech devět měsíců skrýt regrown kořeny pod Panamou, šátek nebo klobouk? Nebo koneckonců tvrzení, že není možné barvit vlasy během těhotenství, je jen ozvěnou starých pověr? Rozhodli jsme se, že tuto záležitost pochopíme co nejpodrobněji, a proto vás vyzýváme, abyste mluvili o barvení vlasů během těhotenství, jednou a navždy dotkat "i".

Odkud rostou kořeny?

Za prvé, všechny známky zákazu barvení nebo řezání vlasů během těhotenství nemají vědeckou základnu a jsou zakořeněny v hluboké minulosti. Faktem je, že naši předkové ošetřovali vlasy jako talisman, takže veškeré manipulace s nimi, obzvláště v období nosení dítěte, byly považovány za zásahy do karmického světa. No, protože jsme moderní lidé, pochopíme tuto otázku z pohledu medicíny. Zda barva vlasů může poškodit zdraví nenarozeného dítěte, vysvětlíme dále.

Je možné barvit vlasy pro těhotné: názor lékařů

Pokud jde o pomoc specialisty, dospěli jsme k závěru, že zde byl názor lékařů rozdělen do dvou táborů. Ti, kteří jsou skeptičtí ohledně barvení vlasů během těhotenství, tvrdí, že trvalá barva obsahuje nebezpečné látky, které mohou poškodit zdraví plodu.

Mezi tyto látky patří:

 • Resorcinol, který dráždí sliznici očí, hrtanu a kůže, a také způsobuje kašel a sníženou imunitu;
 • peroxid vodíku, který může způsobit poleptání kůže a vyvolat alergie;
 • amoniak, který způsobuje nevolnost, bolesti hlavy;
 • parafenylendiamin, který může způsobit těžké zánětlivé procesy.

Při spravedlnosti je však třeba poznamenat, že doposud nebyly provedeny studie vlivu barvení vlasů na plod, a proto nemůžeme říci, že barvivo na vlasy je pro těhotné ženy nebezpečné. Pokud věříte názoru jiné skupiny lékařů, kteří říkají, že když kůže přichází do kontaktu s barvou, jen malé množství škodlivých látek, které nemohou poškodit dítě, se dostane do krve, můžete klidně barvit vlasy a zůstat přitažlivé bez ohledu na místo. Navíc všichni víme, že placenta chrání dítě před negativními vlivy a pokud barvicí pigmenty vstupují do těla jen v malých množstvích, placenta prostě nedovolí jejich proniknutí do plodu.

Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost, pokud se odkazujete na kadeřník pro barvení vlasů, je skutečnost, že během těhotenství způsobené hormonálními změnami může obvyklé barvení vlasů způsobit alergie, a také kvůli zuřivým hormonům struktura vlasů, obvykle se mění a výsledek zbarvení se může stát neočekávaným.

Mohu barvit vlasy během těhotenství: doporučení pro kadeřníky

Na otázku "je možné barvit vlasy během těhotenství", rozhodli jsme se s vámi podělit o doporučení specialistů. Není žádným tajemstvím, že žena během těhotenství potřebuje pozitivní emoce. A pokud se v zrcadlech odrazí, očekávající matka uvidí "zamuhryshku", pak její nálada je nepravděpodobné, že se zvýší. Pobyt atraktivní během těhotenství je nejen možný, ale i nezbytný. Proto se jednoduše dozvíte, jaká pravidla by měla být dodržována, aby barvení vlasů neovlivnilo zdraví budoucího dítěte a matky jako celku.

Tipy pro těhotné ženy pro barvení vlasů:

 1. Odborníci doporučují, pokud je to možné, opuštění barvení v prvním trimestru nošení dítěte. Faktem je, že v tomto období budoucí dítě vytváří životně důležité orgány a dochází k revoluční přeskupení hormonálního pozadí. Proto, abyste maximalizovali ochranu sebe a vašeho budoucího dítěte, odložte odbarvení až do 12 týdnů těhotenství.
 2. Nestříkejte vlasy více než jednou za triměsíc, přičemž dáváte přednost barvivu co nejblíže k přirozené barvě vlasů. To vám umožní nestarat se o regrown kořeny a barvit vlasy mnohem méně často.
 3. Před barvením vlasů se ujistěte, že vyzkoušejte alergickou reakci a otestujte barvu na jednom pramenu, abyste předešli nežádoucím výsledkům v barvení vlasů.
 4. Pro období těhotenství odstraňujte odolné barvy, upřednostňujte polostabilní, organické nebo přírodní barviva. Faktem je, že takové barvy jsou méně nebezpečné, protože amoniak je nahrazen méně toxickými aminy.

Barva na barvení vlasů

Nejobvyklejším způsobem, jak změnit svůj vzhled, je barvit vlasy speciálními barvivy. Úplný výzkum této problematiky nebyl veden vědci. Proto nemůže být poškození tohoto postupu během těhotenství potvrzeno ani vyvráceno. I když předpokládáme, že látky v nátěru mohou proniknout do kůže a vstoupit do krve, bude jejich koncentrace zanedbatelná. V krvi dítěte se nemohou za žádných okolností dostat.

Těhotenství výrazně mění ženské tělo. Současně je imunitní systém těla výrazně oslabený. V tomto ohledu dokonce i vaše obvyklá barva může vést k alergickým reakcím. V hormonálním systému dochází k silným změnám. Z tohoto důvodu mohou vlasy změnit svou strukturu. To vede k tomu, že barva nese nerovnoměrně nebo změní tón. Proto těhotné ženy nemusí být dostatečně jednoduché barvení vlasů, aby vypadaly dobře upravené a krásné. Často se prostě nedá dělat bez použití různých výživných maskách, balzámů a jiných prostředků.

Před nákupem barvy pečlivě přečtěte jeho složení. Je třeba upustit od nákupu, který obsahuje fenylendiamin, aminofenoly a dehydroxybenzen. Tyto barvy mají špatnou odolnost a nebudou schopny zajistit jednotné zabarvení. Pokud se během těhotenství vaše vnímání pachů zhoršilo, měli byste přestat používat barvy obsahující amoniak.

Mohou těhotné ženy používat hennu pro barvení vlasů?

Henna je přírodní barvivo, takže jeho použití během těhotenství je výhodnější. Tato látka nejen dodá vašim vlasům krásnou barvu, ale také je silnější, hedvábnější a měkčí. Kromě toho hena má příznivý účinek na růst vlasů a brání jejich sekci. Vlasy dlouho zachovávají krásu a zdravý lesk. S hennou, můžete dát vlasy od světla k tmavému stínu. Nejčastěji se však používá pro barvení vlasů v červené barvě. Intenzita barvy závisí na době expozice. Chcete-li se plně chránit před možnými negativními důsledky, měli byste před barvením henny vlasy konzultovat s lékařem.

Barvení vlasů s tónovanými šampony

Dnes se specializované šampony měnící stín vlasů staly stále populárnějšími. Jsou vynikající alternativou tradičního zbarvení, protože jsou zcela neškodné. Neobsahují amoniak ani jiné škodlivé chemikálie. Nevýhodou tohoto nástroje je to, že se rychle umyjí.

Co by mohlo být nebezpečné zbarvení vlasů během těhotenství?

Navzdory skutečnosti, že oficiální vědecké důkazy o tom, že barvení vlasů během těhotenství může být škodlivé, je třeba tento postup postarat. Každý ví, že přes póry pokožky mohou do těla vstoupit chemikálie. Proto je nutné zvolit pouze vysoce kvalitní bezpečné barvy. Vdechnutí par může také nepříznivě ovlivnit zdraví nastávající matky.

Během těhotenství nemůžete používat žádné agresivní barviva a také stojí za to odmítnout vyrovnávání vlasů keratinem. Bezpečnost takových postupů není prokázána, takže zdraví dítěte je lepší nechat ho riskovat.

Barvivo na vlasy může způsobit alergickou reakci u těhotné ženy. Před použitím je proto nutné provést test na malé části pokožky hlavy.

Použití formulací s vysokou koncentrací oxidačního činidla může vést k nadměrnému vysoušení vlasových folikulů.

Nejlépe nesmí provádět barvení vlasů až do druhého trimestru. Počkejte, až bude plod silnější. Pak barva mu nemůže ublížit.

Pokud jste se konečně rozhodli změnit barvu vlasů, je lepší vyhledat pomoc odborníků. V tomto případě je nejlepší přijít do kadeřnice ráno, dokud není salon plný chemických zápachů z produktů používaných pro jiné klienty.

Mohou těhotné ženy barvit vlasy?

23. března 2015 - 15:34

Každá žena usiluje o to, aby byla krásná a vyvíjí mnoho akcí: šaty stylově, make-up, manikúru. Nedílnou součástí péče je čistý účes a zdravé, lesklé vlasy. Těhotenství se hodně změní v životě budoucí matky. Teď musí přemýšlet nad všemi jejími činnostmi, pokud jde o jejich bezpečnost pro dítě. A pokud jsou námitky na účesy obvykle spojené s vírou, pak je obarvení poněkud komplikovanější, protože jakákoli barva je složitá směs chemikálií. Mohou těhotné ženy barvit vlasy, jaký druh barvy nese minimální rizika a když stojí za to zabránit barvení - to bude popsáno v tomto článku.

Proč se má za to, že těhotné ženy nemohou barvit vlasy?

Mnoho žen ví o tomto zákazu a v očekávání, že dítě ukončí obvyklý postup obarvení. Podívejme se však, jaký je základ názoru na nebezpečí barvení vlasů pro nastávající matky.

Důvody, proč nemůžete barvit vlasy během těhotenství:

 1. Možná poškození chemikálií v nátěru. Chcete-li zajistit toxicitu jakéhokoli trvalého barviva na vlasy, stačí se seznámit s jeho komponentami uvedenými na obalu. Nejedná se o úplný seznam složek nátěrových hmot:
 • Amoniak. Odpařování způsobuje silné bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, udušení a mdloby. Používání barviva na vlasy s amoniakem je během těhotenství kontraindikováno;
 • Peroxid vodíku. Ve velkém množství může způsobit popáleniny na pokožce hlavy a nosní sliznici. Může vyvolat alergické reakce;
 • Parafenylendiamin. Může vyvolat zánět nosohltanu;
 • Resorcin. Způsobuje trhání očí, silné podráždění sliznic nosu a hrtanu, sníženou imunitu. Dlouhodobá inhalace výparů této látky může vést k prodlouženému kašle těhotné ženy.
 1. Nepríjemný zápach, který většina nátěrů má, je spojen s obsahem peroxidu vodíku nebo aromatických aminů. Vdechování silných pachů se nedoporučuje těhotným ženám. Nejen, že je škodlivé, ale může také způsobit nevolnost a zvracení, zejména během prvního trimestru.
 2. Rozpor mezi výsledky barvení a očekávání. Během těhotenství dochází v důsledku hormonálních výkyvů ke změně struktury a obsahu tuku ve vlasech. Výsledkem je, že i když používáte obvyklý nátěr, získáte úplně neočekávanou barvu. Barva může být navíc nerovnoměrně obarvená; barva, s největší pravděpodobností, nebude trvat dlouho, opět kvůli hormonálním změnám. Před barvením aplikujte barvicí směs na několik pramenů, abyste pochopili, jaký bude výsledek. A nezapomeňte, že těhotenství není čas experimentovat se změnou obrazu. Vyberte si barvu co nejblíže vašemu.
 3. Možné alergické reakce, které nebyly před těhotenstvím. Dokonce i kdybyste pravidelně zbarvovali vlasy, hormonální změny by mohly způsobit těžké alergie na barvy a dokonce i popáleniny. Pro majitele měkkých vlasů může barvení způsobit dermatitidu, silné odlupování pokožky hlavy a dokonce i erytém, což bude velmi obtížné léčit, protože používání hormonálních masti a tablet je kontraindikováno těhotným ženám. Pokud se rozhodnete barvit vlasy během těhotenství, ujistěte se, že před tím proveďte test alergie: aplikujte barvu na malou oblast pokožky a postupujte podle reakce těla.

Mohu barvit vlasy během těhotenství: názor lékařů

Navzdory skutečnosti, že otázka zbarvení je důležitá pro tolik očekávaných matek, moderní věda na ni neposkytuje jednoznačnou odpověď. Samozřejmě můžete o tomto tématu konzultovat s lékařem, který sleduje vaše těhotenství. Ale může buď kategoricky zakázat tento postup, nebo vás povzbudit, tvrdíc, že ​​při malování vlasů není nic špatného. Faktem je, že v řadách lékařské komunity existuje skutečný rozdíl v názorech na to, zda je možné barvit vlasy během těhotenství.

Nejvíce konzervativní lékaři mluví ostře proti barvení vlasů během těhotenství. Sdružují svůj negativní postoj k barvivu vlasů svým upřímným chemickým složením. Ve skutečnosti většina barev není neškodnými látkami, které jsou již uvedeny výše. Mohou ovšem ovlivnit plod?

Na konci dvacátého století byly zveřejněny údaje o nebezpečí přetrvávajících barev pro zdraví ženy. Vědci z University of Southern California uvedli, že riziko rozvoje rakoviny u žen, které barví vlasy alespoň jednou za měsíc, se ztrojnásobí. Komponenty barvy vlasů jsou karcinogenní; nebezpečnější pro zdraví kromě cigaretového kouře. Navíc v roce 2005 bylo v médiích vyjádřeno děsivé stanovisko vědců o použití odolných barviv během těhotenství: barvení by mohlo vést k budoucímu vývoji neuroblastomu (rakoviny) u narozeného dítěte. Další studie však tuto skutečnost nepotvrzují.

V současné době neexistuje důkaz poškození používání barviva na vlasy během těhotenství. Pokud jde o vstup toxických složek do matčiny krve a potom na plod, není to skutečné. Pokud se barvivo dostane do kontaktu s pokožkou, minimální množství se absorbuje a pokud předpokládáme, že určitá částka vstoupí do krevního oběhu těhotné ženy, potom dítě, které je spolehlivě chráněno placentou, nebude ovlivněno. V prvním trimestru se však toto tělo dosud nevytvořilo a lékaři proto nedoporučují, aby pacienti v prvních 12 týdnech těhotenství vlasy zbarvili.

Dalším skutečným nebezpečím zbarvení vlasů během těhotenství je vdechnutí toxických látek. Lékaři proto vždy doporučují, aby budoucí matky, které nepředstavují život bez barvení vlasů, používaly během chovu dítěte neamoniak a nejlépe přírodní barviva.

Bílá henna pro mehendi a tetování / Recenze z Pranastudio.ru

Všichni lékaři jsou jednomyslně jednomyslně: těhotná žena by měla být šťastná a klidná. Pokud dospělé kořeny vedou budoucí matku ke skutečné zoufalství, není třeba, aby o ní a dítě v takové situaci mluvilo. Nezapomeňte však pečovat: buďte trpěliví nejméně prvních 12 týdnů těhotenství, zatímco plod ještě není chráněn placentou a tvoří se její orgány; používat nejjemnější barvy; zvýrazněte místo plného malování. Jemnými barvami jsou lékaři poloprofesionální nebo přírodní barviva. Profesionální barvy jsou odolnější, ale koncentrace toxických látek v nich je velmi vysoká a může být pro dítě nebezpečná.

Je možné barvit vlasy těhotným ženám v počátečních fázích?

Navzdory skutečnosti, že poškození tělového barviva pro těhotné ženy není v současné době potvrzeno, lékaři doporučují ženám, aby se zdržely malování během prvního trimestru. Faktem je, že před 12. týdnem těhotenství se tvoří všechny hlavní orgány a systémy narození dítěte. Nastávající matka by měla být během tohoto období co nejdůležitější. Je třeba se vyvarovat vnějším vlivům, které mohou dítě poškodit. Samozřejmě lze říci: "Každý den dýchám automobilové výfuky, lidé kouří kolem nás a obecně v našem městě je špatné prostředí", ale přesto záleží na nás samých. Například barvení vlasů. Je lepší ji odmítnout v prvním trimestru, zvláště pokud mluvíme o barvách obsahujících amoniak - protože vdechnutí toxických výparů při barvení vlasů je nevyhnutelné.

Mohou těhotné ženy barvit vlasy hennou a basma?

Při těhotenství je možné barvit vlasy hennou. Henna, stejně jako Basma, jsou přirozená barviva, která nejsou pro samotnou ženu ani pro dítě v jejím lůně nebezpečné. Tabulka uvádí výsledky barvení těmito a dalšími přírodními barvivy:

Je možné barvit vlasy během těhotenství henny?

Obsah článku

 • Je možné barvit vlasy během těhotenství henny?
 • Jak barvit vlasy během těhotenství
 • Existuje nějaké barvivo na vlasy doporučené pro těhotné ženy?

Henna pro vlasy během těhotenství

Henna odkazuje na přírodní barvy. Jemně působí na vlasy, zatímco na rozdíl od jiných přírodních prostředků barvení je relativně odolný. Pokud lékaři většinou rozumně zakazují používání chemických barviv pro vlasy během těhotenství, zejména v prvních týdnech, pak se tento zákaz nevztahuje na hennu.

Nicméně je třeba poznamenat, že mluvíme o prášku henny a ne o nátěrech založených na ní. Faktem je, že i asijské barviva, které obsahují přírodní složku, obsahují některé chemické přísady. Tyto doplňky nebudou mít vliv na životní pohodu ženy, ale přesto mohou způsobit určité poškození zdraví a vývoje dítěte v děloze. Proto pokud opravdu chcete během těhotenství malovat kadeře, je lepší upřednostňovat výhradně přírodní produkty.

Henna pro barvení vlasů má řadu pozitiv:

 1. tento nástroj je levný;
 2. henna je poměrně odolná, může ji používat dívky s různými typy a různými barvami vlasů, ale pamatujte na to, že čím tmavší je přirozený odstín, tím tmavší bude henna;
 3. prášek neobsahuje žádné doplňky od třetích stran, které by mohly vstoupit do těla ženy a dostat se k dítěti;
 4. Henna nejen barvy, ale také léčí vlasy; po aplikaci nápravy se kudrlinky stávají silnějšími a zdravějšími; avšak v prvním trimestru je nutné tento nástroj aplikovat přesto pečlivě; během tohoto období jsou vlasy těhotné ženy oslabeny a náchylné ke ztrátě; další dopad může situaci zhoršit;
 5. Henna dokonale bojuje proti lupům, zmírňuje svědění;
 6. Z henny je přípustné provádět speciální opravné masky na vlasy, je lepší použít pro tyto účely bezbarvý prášek.

Mezi nevýhody použití henny patří následující důvody:

 • hena "jí" do vlasů a nezakrývá je barevným filmem; Z tohoto důvodu je velmi pomalu a obtížně vypláchnuté, ačkoli barva může být postupně nudná; Avšak barvení vlasů s hennou během těhotenství by nemělo být velmi aktivní, nedoporučuje se uchýlit se k přírodnímu léku více než jednou za měsíc a půl;
 • Po nanesení henny nebudou chemické umělé barvy použity, dokud nebude henna vycpána z kadeřnic nebo vlasů neříznuta;
 • jako přírodní lék, barvení bylinného prášku může způsobit alergickou reakci;
 • henna vyžaduje dlouhou dobu, aby se udržely na vlasy, to nemůže být vždy pohodlné a pohodlné;
 • během těhotenství není možné přesně předpovídat, jaký odstín poskytne prostředky pro barvení vlasů;
 • Toto přírodní barvivo není velmi vhodné pro aplikaci na dlouhé nebo kudrnaté kadeře, po barvení musíte velmi pečlivě umýt vlasy.

Tipy pro barvení vlasů hennou

Základní barva henny je červená, měděná. Nicméně u dívčích, jejichž kudrlinky jsou přirozeně světlé, může toto barvivo poskytnout bohatý červený tón. Chcete-li diverzifikovat paletu barev a získat další odstíny, hennu můžete ředit a smíchat s jinými přírodními složkami. Například basma a henna jsou klasickou kombinací, která vám na vlasy umožní získat tmavě hnědou barvu nebo dokonce uhelnou barvu. Pokud přidáte kurkuma a citrónovou šťávu do bylinného prášku, vlasy po barvení získají pěkný zlatý odstín. Henna se může ředit nejen vodou, ale také čajem nebo bylinnou infuzí. Pokud použijete odvar z heřmánku, barva se změní na zlato-červenou barvu. Při použití karkádového čaje v kombinaci s hennou můžete dosáhnout na vlasy jasné rubínové noty.

Pokud hodláte používat hennu na barvení, musí těhotná dívka provést test na alergie: dát jí na zápěstí spoustu peněz a sledovat, zda se jedná o podráždění, svědění atd. Když se obáváte, jaký odstín bude mít na vlasu, můžete předbarvit pouze jedno vlákno nebo aplikovat agent na špičky.

Interakce s hennou se doporučuje v rukavicích. Během barvení je nutné zajistit, aby se zředěný prášek nedostal na pokožku, jinak by se stopy velmi těžko umývaly.

Pro chovnou hennu by se nemělo používat příliš mnoho vody nebo bylinného odvaru. V opačném případě bude konzistence barviva velmi tekutá, henna bude proudit z vlasů, nebude možné s ní sedět ani půl hodiny. Doporučuje se prášek zředit teplou vroucí vodou, je nutné produkt rychle aplikovat na vlasy, aby se neochladil.

Je třeba držet heňnu po dobu nejméně půl hodiny, ale pro nasycené barvy bude nutné toto připomínat na vlasy po dobu 1,5-2,5 hodiny. Doporučuje se nejdříve zabalit hlavu filmem a pak jej zabalit ručníkem. Takový tepelný efekt dosáhne jasnějšího odstínu.

Přes skutečnost, že henna nemá velmi silný a ostrý zápach, může její aroma způsobit těhotným ženám nepohodlí. Pokud se objeví závratě, nevolnost, stane se udušením a znečištěním od zápachu, musí být postup barvení okamžitě přerušován a na čerstvý vzduch.

Je škodlivé pro barvení vlasů s hennou během těhotenství?

Mnoho žen chce během těhotenství barvit vlasy hennou, ale jak špatná je pro vývoj plodu? Zvažte otázku.

Henna je keř Lawsonia Enermis, rostoucí v horkých zemích východní a africké. Horní výhonky rostlin mají jasnou barvu, takže se obvykle sbírají pro výrobu prášku pro mehendi.

Spodní listy obsahují barvivo klidných tónů, které jsou nejvhodnější pro barvení vlasů. Henna je přírodní produkt, který obsahuje třísloviny, esenciální oleje a vitamíny.

Práškové listy lavsonia, balené v sáčcích, přicházejí na ruský trh z Íránu nebo Indie.

Stejně jako všechny ostatní prostředky má henna výhody a nevýhody:

tónování hennou zabraňuje vypadávání vlasů posilováním folikulů;

normalizuje vylučování mazových žláz, čímž eliminuje obsah tuku v kadeřích a pokožce hlavy;

henna barvení přidává objem do vlasů, zahušťuje jádro;

pokrývá prameny s fólií, chrání proti stratifikaci, pórovitost;

živí se živinami, odstraňuje rozbití vlasů;

henna změna barvy aktivuje růst vlasů;

má hypoalergenní vlastnosti

směs se používá k barvení pouze přirozených vlasů;

suchá kůže a vlasy mohou vysychat ještě víc a způsobit lupy;

časté nebo negramotné henna barvení způsobuje poškození struktury a dokonce i vypadávání vlasů;

je obtížné opravit výsledný odstín;

má opravňující vlastnost.

Názor tricholů a gynekologů ohledně barvení henny během gestace je nejednoznačný.

Jedna strana nesouhlasí s použitím jakýchkoli barviv. Odpůrci tvrdí, že nejmenší zásah, dokonce i vnější, v těle matky může poškodit vývoj dítěte.

Druhá strana je více věrná tomuto problému. Henna neobsahuje toxické látky nebo složky, jako je čpavek, perhydrol, resorcinol nebo parafenylendiamin, které jsou přítomné v chemických barvách a mohou negativně ovlivnit stav ženy.

V tomto případě lékaři říkají, že skalp do krevního oběhu matky může dostat zanedbatelné množství použitých prostředků pro barvení vlasů, nemohou způsobit škody. Navíc plod je chráněn placentou.

Trichologové předložili zcela jiný názor. Oni tvrdí, že oni často narazili vážné podráždění a dokonce ztrátu vlasů při barvení vlasů s hennou.

Lékaři se odvolávají na statistiky získané v jiných zemích. Například v jižní Asii byl nalezen vztah mezi mehendi a výskytem leukémie, který byl diagnostikován u 60% žen po kreslení henny.

Řada nedávných experimentů vedla výzkumníky k myšlence genotoxicity rostliny Loveson. Z tohoto důvodu je v některých zemích zakázáno henna barvení během těhotenství.

Existuje mnoho názorů. Například někteří kadeřníci, vzhledem k jejich praxi, tvrdí, že měnící se henna odstín je absolutně bezpečný pro ženy.

Podle mistrů existuje pouze jedno omezení: těhotné ženy neustále prožívají hormonální skoky, takže výsledek barvení může být nepředvídatelný.

Jiní odborníci říkají, že skutečná henna je jen v salonech úzké specializace. Výrobek vypadá jako mýdlo, které obsahuje linalool, kakaové máslo a další výživné ingredience.

Prášek, který je nabízen v obecném prodeji, má nejčastěji lhůtu k výrobě, a proto je užitečný účinek nepravděpodobný.

Shrnuto, příznivci a oponenti hena barvení během těhotenství byly rozděleny stejně, asi 50/50. Vzhledem k tomu, že diskuse nemá vědecké poznatky, rozhodnutí spočívá na této ženě.

Mohou těhotné ženy barvit vlasy hennou v časném a pozdním období

Změny ve stavu ženy během těhotenství nastávají v důsledku úplné restrukturalizace těla. To je způsobeno velkým uvolněním "ženského" hormonálního estrogenu a "mužského" progesteronu, který je zodpovědný za udržení těhotenství.

Ve většině případů dochází v prvním trimestru k problémům s kůží a zhoršení kvality vlasů. Kvůli zvýšené sekreci tuku dochází k tomu, že vlákna se stanou nepoškozeným mastným vzhledem.

Nebo naopak, při "suchém stavu před těhotenstvím" dochází ke zvýšené křehkosti kudrlin. Často se vyskytuje katastrofální vypadávání vlasů.

Takové projevy jsou spojeny s adaptací organismu na nový stav, časnou toxikozou.

K dispozici je záložka vnitřních zdrojů a vytváření dětských systémů. Proto všechny rezervy ve formě vitamínů, živin a minerálních látek, ženská těla hodí na podporu životaschopnosti embrya.

V II. A III. Trimestru je stav těhotné ženy stabilnější, plod se téměř tvoří. Vzhled ženy se mění k lepšímu.

Situace může nastat s různými komplikacemi, dlouhodobou nebo pozdní toxikózou. Úroveň stresových metabolitů v případě problematické gestace je mimo rozsah, což esteticky ovlivňuje těhotnou ženu.

Z hlediska lékařství se v prvním trimestru těhotenství důrazně nedoporučuje barvení vlasů hennou.

Vývoj malého embrya v děloze je delikátní proces, který vyžaduje maximální péči. Nikdo přesně neví, jaký vliv má látka na pokládku orgánů.

V 2. a III. Trimestru lékaři nenašli kontraindikace k použití přírodních barviv, včetně barvení henny.

Výjimkou jsou případy komplikovaného těhotenství, které jsou doprovázeny preeklampsií, dehydratací, hypoxií, poruchami metabolických procesů a dalšími změnami.

Henna a Basma zbarvení vlasů během těhotenství

Pokud vezmete v úvahu doporučení odborníků, můžete maximalizovat škodlivé účinky barviva a riziko vzniku nežádoucí barvy při použití henny.

Memo pro ženy.

 1. Postup barvení vlasů se provádí nejvýše 1-2 krát za triměsíc.
 2. Nesměšujte se syntetickými barvami, výsledek může být nepředvídatelný.
 3. Přísně dodržujte pokyny. Ujistěte se, že na obalu je vyznačena pouze jedna složka Lawsonia inermis, přítomnost dalších látek může negativně ovlivnit vlasy a stav těhotné ženy.
 4. Nejlépe známý produkt s názvem HNA LASH (LUSH), který obsahuje oleje a další živiny. Prodává se ve velkých briketách, před nanesením na rub.
 5. Před barvením vlasů s hennou proveďte test na tenké prameny, abyste zajistili barevnou konzistenci. K identifikaci alergické reakce se na zadní stranu pokožky přidá malá směs po dobu 15 minut.
 6. Nepoužívejte po permeabilních nebo blond vlasů. Je lepší, pokud jsou to přirozené kudrlinky.

Konzultujte s lékařem

Při změně odstínu henny dodržujte následující kroky.

 1. Směs se připravuje ve skleněné nádobě.
 2. Henna se rozpouští v kapalině, jejíž teplota není vyšší než 60-70 ° C.
 3. Pro uvolnění kyseliny henatoninové se kompozice ponechá po dobu 5 až 6 hodin, aby se usadila při t = + 20 ° C. Pokud je místnost + 35 ° C, stačí dvě hodiny. Někteří experti zkrátí tuto dobu na 15-30 minut.
 4. Výběr komponent závisí na stavu vlasů. Při suchu se doporučuje rozpustit hennu v kefír, zakysanou smetanou (nebojte se, ale při zahřátí nehledejte koagulaci), můžete přidat žloutek. Když obsah tuku používá bílkoviny, jablečný jablečný ocet.
 5. Je vhodné připravit směsi na vlasy v bylinných odvarů z heřmánku, měsíčku, dubové kůry. Doporučené kombinace s esenciálními oleji.
 6. Pro stejnoměrný odstín můžete přidat glycerin nebo šampon.
 7. Taníny jsou pevně absorbovány do jakéhokoliv povrchu. Chraňte okraj vlasů mastným krémem, uzavřete oblečení a pracujte s rukavicemi.
 8. Při použití henna barviva se aplikuje na čisté, mírně usušené vlasy.
 9. Postup začíná okcipitální zónou a vybíráme malé prameny. Odsazení do 1-1,5 cm.
 10. Rozložení směsi štětcem se provádí podle principu od kořenů ke špičkám.
 11. Vlasy na vnějším obrysu jsou barveny naposledy.
 12. Pro rovnoměrné nanášení použijte prameny se vzácným zubním hřebenem.
 13. Vložte plastovou čepičku, omotte ručník, abyste se zahřála.
 14. Doba expozice závisí na požadovaném odstínu. Při světlých barvách od 15 do 40 minut, u těch, které mají dlouhé vlasy, stačí jedna a půl hodiny, u tmavých až 2-3 hodin, pokud jsou šedé vlasy až na 6. Čím déle držíte, tím více barvy budou nasyceny.
 15. Barviva bez olejových složek se vypláchne bez šamponu, do oplachovače můžete přidat citrónovou šťávu.

Barva po barvení závisí na kombinaci součástí. Paleta je poměrně široká.

Mohou být použity další komponenty.

Rozsah barev můžete měnit pomocí následujících kombinací komponenty henna +:

 • Mahagon - 25 g + 3-4 lž. kakao;
 • Čokoláda - taška + 4 lžičky. zrnková káva nebo směs na bázi silného nápoje;
 • zlatá červená - prášek rozpuštěný v horké infuse heřmánku v množství 3-4 lžíce květin na 200 ml vroucí vody. Bránit 15-20 minut, napnutí;
 • tmavý kaštan - pečený henna silný černý čaj;
 • burgundy - směs se připravuje na teplém červeném víně.

Lékařské recenze

Barvení vlasů během těhotenství je kontroverzní téma. Názory lékařů na chemické výrobky jednomyslně - aby se zabránilo vlivu výparů amoniaku.

Poslechněte, co terapeuti říkají o použití přírodních barviv.

Alexander Pinchuk, doktor:

Přenášení dítěte lze porovnávat s obtížnou prací, kdy všechny síly těla působí v jednom směru ve prospěch dítěte. Věřím, že během tohoto období stojí za to být trpělivý, protože odmítl používat dekorativní kosmetiku a barvení vlasů. V extrémních případech můžete povolit používání bezpečných nástrojů. Například cibulová kůra, heřmánek nebo henna.

Anna Gladková, terapeutka:

Já sám jsem dvakrát matkou, takže chápu touhu žen změnit svůj obraz. Nesdílím však názor o barvení během těhotenství. Můžete vypadat dobře upravené a atraktivní bez vyčerpávající procedury. Kdo říkal, že přirozenost je ošklivá? Budoucí matka by měla přemýšlet o pohodlí a zdraví dítěte. Navíc účinek dokonce přirozených barviv henny nebo basma na těhotnou ženu je stále neznámý.

Mohou těhotné ženy barvit vlasy hennou?

Zvykl si na barvu vlasů mědi. Nyní těhotná, nechci používat levné barvy. Mohu natřít hennu?

Ano, je možné malovat s hennou budoucí matkou. Koneckonců hlavním požadavkem na barviva pro vlasy těhotných žen je jejich bezpečnost. Henna a Basma jsou jen takové barvy. Ženy již dlouho používají přírodní barviva k posilování a barvení vlasů. Proto, když nosíte děti, stačí použít tyto možnosti pro vlastní péči. Henna se smíchá s kávou, basma, čajem, citronovou šťávou, bylinnými nálevy, rostlinnými oleji. Mimochodem, je to druhá, která pomáhá ženám vyhnout se vysychání vlasů, pokud držíte dlouhou hennu na hlavě. Například pro získání bohatého odstínu, zůstává na vlasu po dobu nejméně 3 hodin, a 4-5 jsou možné. Takže můžete vyřešit další problém - malovat přes šedé vlasy, pokud je k dispozici. Pro kombinaci s hennou musíte olivový nebo pravidelný slunečnicový olej (čajová lžička na barvě s hmotností 25 gramů). Můžete také přidat vitamín E nebo A do přírodního nátěru tak, aby vlasy po barvení trochu silnější.

Henna by měla být smíchána s horkou vodou na konzistenci husté smetany. Aplikovat tento nátěr bude vhodnější pro mokré vlasy. Doporučuje se to dělat rukavicemi, protože rostlinné náplasti budou barvit prsty. Poté, co je kompozice rovnoměrně rozložena po celé hlavě vlasů, je hlava zabalena s polyethylenem a na vrchu je umístěna čepička. Uchovávání barviva po dobu 40-60 minut dává červenohnědou až hnědé vlasy. Lehký měkký odstín získáte, pokud barva na vaší hlavě trvá hodinu a půl. Ale bohatá měď vzniká po tříhodinové barvě na hlavě vlasů.

Výhodou takového zbarvení je, že trvá dlouhou dobu, léčí vlasy, posiluje ji. Nicméně očekávané matky by měly vzít v úvahu, že v prvních 11-12 týdnech termínu henna, stejně jako jiné barvy, je lepší nepoužívat. Mohou poskytnout nepředvídatelný odstín. Koneckonců, hormonální pozadí ženského těla se mění, což ovlivňuje konečný výsledek aplikace barvy. V nejlepším případě by se prostě nemohlo připojit k vlasům.

Mohu barnat vlasy s hennou během těhotenství

Nad hledáním vhodného barviva na vlasy si myslí více než jedna generace žen. Koneckonců, barva současně by měla účinně barvit vlasy, být v bezpečí, posílit strukturu vlasů a nenákladně. A jestliže někdy ženy kvůli vytvoření ideálního obrazu působí na úkor sebe (pamatujte si alespoň keratin vlas rovnání), pak těhotné ženy by měly nejprve myslet na zdraví jejich budoucího dítěte.

V tomto případě se většina chemických barev odmítá a používají se oblíbené recepty. Jedním z nich je henna barvení vlasů. A ženy, které nosí dítě, se velmi zajímají o to, zda je možné během této doby použít hennu na malování vlasů.

Výhody a nevýhody henny

Na začátek uvidíme, co je henna.

Henna je barva, která je získána ze sušených listů bush Lawsonia nekoluchey. Tato rostlina roste v horkých orientálních zemích, je to také v Africe. Takže henna je zcela přirozený a velmi bezpečný výrobek. Natírá vlasy v krásné červené barvě s měděným nebo zlatým odstínem. Je třeba poznamenat, že kromě barvení henny je také bezbarvý prášek, který se používá pouze pro léčebné účely.

Pros

 • Hlavní výhodou tohoto barviva je jeho užitečnost pro vlasy. Henna posiluje vlasy, dává oholení obrovský lesk a pomáhá vyrovnat se s problémem mastných vlasů.
 • Díky antibakteriálním účinkům henny pomáhá vyrovnat se s lupinami.
 • Po provedení masky s tímto barvivem zapomenete na ztrátu vlasů.
 • Jedna z hezkých bonusů henny: perfektně nabarví šedé vlasy. Nicméně vyžaduje pravidelné používání, protože šedé vlasy rostou v průběhu času a jeho bledé kořeny se stanou patrnými.

Nevýhody

Henna má několik nevýhod. Samozřejmě může způsobit alergické reakce. Chcete-li je vyloučit, proveďte test před lakováním: trochu rozpusťte hennu ve vodě a naneste ji na vnitřní povrch zápěstí nebo na koleno. Pak počkejte 40 minut a vypláchněte. Pokud dojde k alergii, objeví se během 24 hodin: na kůži se objeví vyrážka nebo zarudnutí v místě aplikace, začne se svědění, odlupování, případně pocit pálení. Pokud takový projev neexistuje, neváhejte vlasy hennou barvit: nemáte alergie.

Je možné barvit vlasy během těhotenství

Existují různé názory na změnu obrazu těhotné ženy. Podle národních příznaků není možné vyřezávat nebo malovat vlasy těhotné ženy: může poškodit nenarozené dítě. Můžete se pokusit navrhnout, odkud tyto značky pocházejí: koneckonců předtím byly vlasy řezány například v případě vážných onemocnění. A všechny manipulace s délkou a barvou vlasů byly považovány za jednání na karmě.

Bylo to běžné přesvědčení, že energie člověka, vitalita, je uložena ve vlasech člověka. V tomto případě byla malba a řezání vlasů těhotné ženy považována za vliv nejen na její život, ale i na osud budoucího dítěte. Populární pověry nedoporučují barvení vlasů během těhotenství. Věřte tomu nebo ne - výběr ženy sama.

A co říkají lékaři? Jejich názory jsou rozděleny. Polovina lékařů tvrdí, že některé umělé barvy obsahují toxické látky, například amoniak, parafenylendiamin, peroxid vodíku, resorcin, které jsou na kůži inhalovány nebo inhalovány a jsou negativně ovlivněny očekávanou matkou a plodem. Tyto látky mohou způsobit různá onemocnění: zrychlení zánětlivých procesů, snížená imunita.

Jiní lékaři říkají, že při takovém kontaktu vstupuje pouze malá část látky do celkového oběhu a nemůže ublížit. Chcete-li rozhodnout, zda chcete barvit vlasy, nebo ne, by měla být těhotná. Ale je lepší nechat se riskovat zdraví dítěte a odložit změnu obrazu na příznivější dobu po narození.

Stojí za to poslechnout, co si kadeřníci myslí o tom. Oni, stejně jako lékaři, vědí, že hormonální pozadí těla ženy během těhotenství je velmi nestabilní. Z tohoto důvodu většina procedur pro péči o vlasy, a to nejen během těhotenství, neposkytují výsledek, ani zcela neočekávaný účinek. To platí také pro barvení vlasů. Když žena nese dítě, její vlasy se mohou úplně zhoršit kvůli nárůstu hladiny hormonů: začnou vypadávat, stávají se suchými a neatraktivními a barvení může ještě více zhoršit tuto situaci.

Je třeba poznamenat, že jak lékaři, tak i kadeřníci se shodují na jedné věce: přírodní barviva, jako henna, nebudou způsobovat škody ani v tak těžké době, jako je těhotenství.

Doporučení kadeřnictví pro barvení vlasů během těhotenství

Je nutné použít ne-čpavkové barvy. Je-li to možné, je lepší upřednostňovat přírodní barviva, jako je Basma nebo henna.

Chcete-li pochopit, jaká barva bude výsledkem barvení, otestujte barvu na jedné straně.

Pro barvení vlasů během těhotenství se doporučuje henna, protože je naprosto bezpečná jak pro matku, tak pro dítě. Pomůže a posilní vlasy, které ztratily svou krásu kvůli nárůstu hormonů.

Henna tipy na barvení vlasů

 1. Aby nedošlo k nadměrnému vysoušení již suchých vlasů, doporučuje se Henna jednou měsíčně. Olejové vlasy mohou být barveny hennou jednou za 2-3 týdny. V hotové směsi pro suché vlasy můžete přidat žloutek.
 2. Nemíchejte hennu a umělou barvu dohromady. Může smutně skončit s vlasy. Pokud stále chcete experimentovat, můžete kombinovat hennu s jiným přírodním barvivem - basma, přidávat kakao nebo kávu. To poskytne tmavší barvu.
 3. Připravte směs inkoustu podle přísných pokynů na obalu.
 4. Chcete-li zachovat příznivé vlastnosti henny, nalijte prášek ne s vařící vodou, ale s vodou, ochlazené na asi 70 stupňů.
 5. Před barvením otestujte hotovou směs na samostatném prameni.
 6. Masky s bezbarvou hennou také nemusí dělat příliš často. Jednou za týden stačí.
 7. Chcete-li vyloučit alergie, proveďte test popsaný výše.
 8. Pracujte s hennou v rukavicích, naneste ji opatrně, abyste zabránili oranžovým skvrnám na kůži. Pokud kousky henny narazily na kůži, opatrně je odstraňte. Pokud je kůže stále barvená, zkuste ji očistit teplou vodou a mýdlem nebo alkoholem.

Henna je tedy nádherné přírodní barvivo. Perfektně ovlivňuje vlasy, dělá je krásnější a trvanlivější a má téměř žádné vady. Omezení používání henny během těhotenství. A jeho nedostatky lze snadno opravit pomocí kompetentní aplikace a na základě několika jednoduchých tipů uvedených výše.

Pro Více Informací O Suché Vlasy