logo

Kyselina nikotinová v šampónu: nebezpečný experiment nebo účinný život?

Kyselina nikotinová se stala populární jako produkt péče o vlasy před několika lety. Dříve byla aktivně používána v medicíně a extrémně zřídka používaná v kosmetologii. Dnes téměř každý ví o tomto nádherném vitamínu. Ale mnoho lidí to nesprávně používá. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak používat kyselinu nikotinovou, abyste dosáhli maximálního výsledku, a to v žádném případě nemůžete dělat, pokud chcete udržet krásné vlasy.

Kdo poslouchat: fóra návštěvníků nebo lékaři?

Ženské fóra jsou naplněny okrajem s tipy na kreativní užívání kyseliny nikotinové. Odvážné mladé dámy ji přidávají do svých masek, z nich dělají domácí spreje a dokonce je mísí se šamponem. Někteří připouštějí, že účinek takových postupů je sotva patrný, jiní, že vlasy začaly růst mnohokrát rychleji.

Tipy, které jsou zkušené, jsou samozřejmě v pořádku, ale nepovažují je za přímý průvodce akce. Většina žen, které experimentují se směsí kyseliny nikotinové, nemá lékařskou výchovu, takže ani neví, jak jejich domácí léky ovlivňují pokožku hlavy, cévy a vlasy.

Před prodejem kyseliny nikotinové se testuje a pečlivě kontroluje. To je prováděno jak zkušenými lékárnami, tak kvalifikovanými lékaři. Po analýze toho, co vidí, odborníci zapisují doporučení pro použití vitamínu B3. Tyto tipy a spadá do pokynů k nástroji. Pokud se podíváte na pokyny pro kyselinu nikotinovou v bufusu (to je to, co trichologové předepisují svým pacientům), nenajdete tam informace o smíchání látky se šamponem, maskou, balzámem nebo sprejem. Pokyny jasně uvádějí, že kyselina nikotinová musí být aplikována přímo na pokožku hlavy po jejím umytí.

Důvody odmítnutí přidávat kyselinu nikotinovou do šamponu

 • Kontakt se vzduchem

V pokynech k těmto vitamínům se říká, že je nutné otevřít trubičku přímo před aplikací činidla. Taková prevence je spojena se skutečností, že kyselina nikotinová ztrácí své prospěšné vlastnosti ze vzájemného působení se vzduchem. Během několika minut se obsah otevřené zkumavky změní na nepotřebnou vodu.

Teď si představte, že když otevřete bufus, vylijete jeho obsah do šamponové hadičky nebo šálku s maskou. Výsledný produkt bude aktivně kontaktovat se vzduchem, což znamená, že kyselina nikotinová ztratí všechny své vlastnosti. Ukazuje se, že na vlasy dáte běžný šampon nebo masku a ne jedinečný výrobek, který byste chtěli obdržet. Takový experiment nepomůže vašim vlasům, protože to může být bezpečně nazýváno zbytečným.

Směs se složkami šampónu

Jak dobře znáte složení šamponu, které používáte neustále? Jsme si jisti, že většina lidí ani neví, jaké komponenty se přidávají k produktu, s nímž si pravidelně umyjí vlasy. V současné době aktivně používají syntetické šampony, které patří daleko od nejvíce nevinných složek. Některé komponenty jsou nejen nepoužitelné, ale také nebezpečné pro zdraví kadeřnictví a organismu jako celku.

A pokud je tato chemie smíchána s kyselinou nikotinovou, může být výsledek nepředvídatelný. Potvrdit, že po použití improvizovaného výrobku se nic neděje na pokožku hlavy a vlasů, ale pouze praktický chemik, který ji experimentálně testoval dříve. Pokud nejste chemik a nemůžete svůj "vývoj" do laboratoře, neručíte marně. Je mnohem bezpečnější a bezpečněji dodržovat pokyny uvedené v návodu a po mytí vlasů aplikujte kyselinu nikotinovou.

Krátké časové období pro absorbování finančních prostředků na pokožce hlavy

A zpět k přidání kyseliny nikotinové v šamponu. Předpokládejme, že směs vitamínu s šamponem, pak vytlačte výslednou kompozici na dlani a vložte ji na vlasy. Dobře pěna, několik minut na vlasy. A pak... Dobře, okamžitě jste je vyprali. V průměru se moderní šampony vyrovnávají s čištěním kudrlin ve 2-3 minutách. Udržování je ve vašich vlasech už nedává smysl. Kyselina nikotinová nestačí k absorpci. Proto výrobce doporučuje, aby se po mytí aplikoval na pokožku hlavy a v žádném případě neoplachoval. Během doby sušení vlasů má kyselina nikotinová čas, aby se absorbovala hluboko do pokožky a začala působit na cévy hlavy.

A co když přidáte vitamín B3 k masce na vlasy?

Nevíme, odkud se narodil tento "brilantní" nápad, ale nedoporučujeme jej realizovat. Proč Ano, je to totéž: kvůli prodlouženému kontaktu masky se vzduchem a smíchání různých chemických prvků na vlastní nebezpečí. Výrobce bupusu kyseliny nikotinové určené k aplikaci na pokožku hlavy má několik důvodů:

 • Formace na pokožce hlavy, zabraňující průniku vitaminu B3 uvnitř

Většina masky, vyrobené podle populárních receptů doma, obsahuje oleje. Olivové, slunečnicové, řepkové, mandlové a lopuchové oleje se ukázaly jako velmi přínosné pro vlasy a pokožku hlavy, což potvrdila řada studií. Avšak oleje, které na pokožce hlavy a vlasy tvoří tenký, sotva znatelný film, kvůli kterému se do pórů nedostávají nečistoty a kudrlinky získají atraktivní lesk. Tento film zabraňuje tomu, aby se kyselina nikotinová absorbovala do pokožky a začala působit, což znamená, že je zbytečné ji přidat do masky, které obsahují olej. Totéž platí pro jiné látky mastné. Například Dimexidum.

Přes vysychání a podráždění kůže

Tento efekt lze dosáhnout tím, že se kyselina nikotinová smíchá s látkami, které zvyšují průtok krve do pokožky hlavy. Jedná se o získávání populárních mask s hořčicí, červeným pepřem, ethanolem. Skalp také negativně reaguje na masku kapsaicinu a kyseliny nikotinové nebo tinktury pepře a kyseliny nikotinové.

Kyselina nikotinová pro růst vlasů

Žena s luxusním mopem dlouhých vlasů, které padá na ramena, nepřirozeně přitahuje pohledy druhých na ni a způsobuje jim opravdový obdiv a někdy i pocit mírné závisty. Koneckonců, ne každá příroda představuje takový štědrý dar, a většina žen, navzdory jejich nejlepším snahám, nedokáže pěstovat opravdu krásné dlouhé kudrlinky. Mnoho žen stojí tváří v tvář skutečnosti, že jejich vlasy, sotva se dostanou do ramenní linie, začínají se zlomit, stratit na konci, nebo dokonce úplně spadnout do celých pramenů. To může být způsobeno jak dědičností, tak individuálními vlastnostmi těla, stejně jako nedostatečná péče nebo zdravotní potíže.

Moderní výrobci kosmetiky nabízejí spoustu různých produktů určených ke zlepšení růstu vlasů, ale bohužel většina továrních produktů je neúčinná a někdy dokonce zcela zbytečná. V tomto případě stojí za to požádat o pomoc lékárnám, mezi nimiž by měla být zvláště zdůrazněna kyselina nikotinová (vitamín PP, niacin, nikotinamid). Tato léčiva se často používá v kosmetologii jako účinný stimulátor růstu vlasů, stejně jako při léčbě suchých, křehkých kadeří, trpících sezonní avitaminózou a častým stresem.

Rozsah použití niacin pro vlasy je poměrně široký - tento vitamín je součástí kompozice masky, balzámů a kompresí, používá se k masáži pokožky hlavy, přidává se do šamponů a máchání. Kyselinu nikotinovou můžete koupit v každé lékárně za relativně nízkou cenu. Pro vnější použití je vitamín PP nejlépe koupen bez pilulky, ale ve formě ampulí. Takže, co přesně je užívání kyseliny nikotinové pro vlasy a jak ovlivňuje jejich růst?

Jak je kyselina nikotinová užitečná pro vlasy?

Kyselina nikotinová je ve vodě rozpustný vitamin, který se podílí na mnoha metabolických procesech a enzymatických redoxních reakcích, které se vyskytují v živých buňkách. Pro léčebné účely se toto léčivo používá pro PP avitaminózu, pellagra, gastrointestinální onemocnění, hyperthyroidismus, chronickou hepatitidu, jaterní cirhózu a další nemoci spojené s narušenou absorpcí určitých aminokyselin. Co se týče použití kyseliny nikotinové pro vlasy, její účelnost je dána skutečností, že tato užitečná sloučenina má složitý účinek na pokožku hlavy a kadeří sami, a to:

 • Zlepšuje krevní oběh v malých cévách, rozšiřuje je a zabraňuje vzniku krevních sraženin, čímž urychluje tok živin a kyslíku do vlasových folikulů. Vlasy se stávají silnějšími a začínají aktivně růst.
 • Posiluje vlasové kořeny, podporuje regeneraci poškozených žárovek, a tím snižuje riziko vypadávání vlasů a rozvoj alopecie;
 • Obnovuje kožní buňky, zvyšuje odtok volných radikálů, díky čemuž dochází k aktivní syntéze kolagenových vláken, které jsou zodpovědné za pružnost a pevnost vlasů;
 • Má zvlhčující účinek na vlasy, obnovuje jejich strukturu a posiluje buněčné membrány, což pomáhá udržovat požadované množství vlhkosti v nich;
 • Zvyšuje produkci pigmentů, díky nimž se barva vlasů stává nasycenou, kudrlinky získávají krásný lesk a zářivost. To výrazně snižuje riziko raných šedých vlasů;
 • Pomáhá bojovat proti lupům, seborrhea a dalším kožním chorobám pokožky hlavy, eliminuje podráždění, peeling a svědění.

Hlavní výhodou kyseliny nikotinové je, že může být použita pro všechny typy vlasů, včetně tuku, protože tento nástroj normalizuje mazové žlázy. V tomto případě niacin nemá žádný zápach, snadno se vstřebává a neváží prameny a účinek jeho použití může být patrný docela brzy.

Přesto je kyselina nikotinová stále lékem, a proto má řadu kontraindikací. Mezi ně patří: individuální intolerance, alergie, hypertenze, tendence k edému, hypervitaminóza PP a alopécia způsobená vážnými onemocněními vnitřních orgánů. Kromě toho niacin v jakékoli formě nelze použít u lidí, kteří měli hemoragickou mrtvici (mozkové krvácení), jinak může být pacientův stav zhoršen. Máte-li jakékoli pochybnosti o bezpečnosti tohoto léku, doporučujeme konzultovat s odborníkem.

Pravidla pro použití kyseliny nikotinové pro růst vlasů

Kyselina nikotinová pro stimulaci růstu vlasů může být použita nejen jako součást různých prostředků péče, ale také v čisté formě. Je třeba pouze vzít v úvahu, že tato látka má vysokou penetrační schopnost a může se akumulovat v těle. Proto i při vnějším užívání niacinu je třeba dbát na to, aby nedošlo v žádném případě k překročení doporučeného dávkování léku. Stručně řečeno, abyste nebyli zklamáni výsledkem dosaženým použitím vitaminu PP, měli byste se naučit několik jednoduchých, ale velmi důležitých pravidel:

 • Pokud máte vážné problémy s pokožkou hlavy nebo vlasy a nejste si jisti, že jsou spojeny s nedostatečností vitaminu PP, měli byste vždy konzultovat s lékařem o tom, zda je tento léčivý přípravek vhodný pro kosmetické účely. Pokud je to nutné, odborník vám může podávat kyselinu nikotinovou perorálně (jako tablety) nebo intramuskulárně (jako ampule). Taková léčba se obvykle provádí krátkými kursy po 10-14 dnech.
 • Aby bylo niacin topické použití efektivnější, doporučuje se zahrnout ve vaší stravě potraviny, které obsahují velké množství vitaminu PP, jako jsou vejce, sýr, chudé vepřové maso, mořské plody, luštěniny, rajčata, brambory, obiloviny, zeleniny a další.
 • Jak je uvedeno výše, kyselina nikotinová pro přípravu masky a jiných domácích prostředků je vhodnější použít ve formě roztoku (ampule), protože tablety musí být nejprve rozpuštěny ve vodě a v tomto případě je obtížné vypočítat dávku léčiva. Je důležité mít na paměti, že otevřené ampule s vitamínem PP nelze skladovat, protože látka po dlouhotrvajícím kontaktu se vzduchem ztrácí své příznivé vlastnosti.
 • Než začnete užívat niacin pro vlasy, musíte se ujistit, že lék je dobře tolerován. Chcete-li to provést, navlhčete bavlněnou podložku roztokem vitaminu PP a ošetřete malou část kůže za uchem. Pokud nedojde k nepříjemnému pocitu během půl hodiny (mírné brnění, brnění nebo pocit tepla je povoleno - je to kvůli zvýšenému průtoku krve v malých cévách sousedících s povrchem kůže), můžete tuto drogu bezpečně použít.
 • Masky s kyselinou nikotinovou v přípravku by měly být naneseny do pokožky hlavy (neaplikujte směs na vlasy) a hlava by měla být čistá a suchá. Po nanesení kompozice na hlavu musíte nosit sprchový uzávěr a nahoře zabalit silný ručník.
 • Pokud používáte vitamín PP v kompozici masky, trvání postupu by nemělo trvat déle než půl hodiny, a v případě, kdy se kyselina nikotinová používá ve své čisté formě, můžete prodloužit trvání relace na dvě hodiny.
 • Opláchněte masky na vlasy kyselinou nikotinovou by měla být čistá voda s jemným šamponem bez silikonu (tato složka zabraňuje pronikání niacin do buněk). Po ukončení procedury se doporučuje nechat vlasy přirozeně vyschnout (bez vysoušeče vlasů).

Četnost postupů užívajících niacin jako aktivátor růstu vlasů je 2-3krát týdně a jejich trvání je nejméně jeden a půl měsíce. Druhý způsob ošetření vlasů by měl být proveden za 60-90 dní. Je důležité si uvědomit, že denní míra externího užívání kyseliny nikotinové v počáteční fázi léčby by neměla přesáhnout 1 ml (s časem je možné zvýšit dávku vitaminu až na 3-4 ml denně).

Metody pro použití kyseliny nikotinové pro růst vlasů

Použití vitamínu PP pro zvýšení růstu kudrlin může být různými způsoby, z nichž nejjednodušší je přidání kyseliny nikotinové v detergentech. Aby se do misky nalila jedna dávka šamponu, přidejte do ní obsah 1 ampule s přípravkem. Dále je nutné mycí prostředek smíchat s vitamínem a zpracovat výsledné složení vlhkých pramenů. Umyjte šampon bohatý na vitaminy by neměl být okamžitě, ale po 5-7 minutách, po kterém se doporučuje držet lehkou masáž hlavy. Používáte-li tento prostředek 1-2x týdně, můžete výrazně urychlit růst vlasů a zdravý vzhled vlasů. Navíc existují další možnosti pro použití kapalného vitaminu PP pro růst vlasů.

Home Growth Spray s Niacin levandulovým esenčním olejem

Tento nástroj urychluje růst vlasů, zpevňuje je a dává jim krásný lesk. Sprej lze aplikovat denně po dobu 1 měsíce, po které je třeba si odpočinout po dobu 60-90 dní. Nejlepší je ošetřit vlasy před spaním, protože v noci se objevují aktivněji všechny regenerační procesy. Proplachovací prostředky nejsou nutné.

 • 100 ml filtrované vody;
 • 1-2 ampule niacinu;
 • 3-5 kapek levandulového esenciálního oleje.

Příprava a použití:

 • Nalijte do lahvičky vodu a na stejném místě přidejte tekutý vitamín a levandulový olej.
 • Nádobu dobře protřepejte roztokem a upravte kořenovou zónu vlasů.
 • Pro zvýšení účinku se doporučuje dodatečně provést lehkou masáž hlavy - to pomůže zlepšit krevní oběh v kožních buňkách a urychlí pronikání aktivních složek do vlasových folikulů.

Balzám pro růst vlasů s kyselinou nikotinovou a šťávou z aloe

Prostředky připravené podle tohoto receptu zlepšují krevní oběh, sýří vlasy vlhkostí a urychlují jejich růst.

 • 20 ml šťávy z aloe;
 • 1-2 ampule kyseliny nikotinové.

Příprava a použití:

 • Rychle promíchejte ingredience uvedené v receptu a aplikujte připravený balzám na pokožku hlavy.
 • Zahřejte svou hlavu jakýmkoli vhodným způsobem a trvat nejméně jednu a půl hodiny.
 • Opláchněte studenou vodou. Během postupu může dojít k mírnému pocitu brnění nebo k pocitu tepla, který po odstranění směsi rychle prochází.

Masky pro růst vlasů kyselinou nikotinovou

Vitaminová maska

Tato směs pomáhá obnovit poškozenou strukturu kadeří, posiluje vlasové kořeny a výrazně zrychluje jejich růst.

 • 1 ampule vitaminu PP;
 • 1 ampule vitamínů E a A;
 • 30 ml lněného oleje;
 • 1 žloutek.

Příprava a použití:

 • Bít žloutek a máslo a přidat všechny vitamíny ke směsi.
 • Aplikujte hotovou směs na kořenovou zónu vlasů, zahřejte a držte asi 60 minut.
 • Opláchněte vitaminovou masku tekoucí vodou a jemným šamponem.

Zázvorová maska

Tato maska ​​posiluje vlasové kořeny, stimuluje jejich růst, vlasy jsou silnější a bujnější.

 • 30 g mletého zázvoru;
 • 100 ml teplé vody;
 • 2 ampule vitamínu PP.

Příprava a použití:

 • Smíchejte prášek zázvoru s vodou, abyste vytvořili kapalnou suspenzi.
 • Přidejte kyselinu nikotinovou, promíchejte a namažte složení kořenové zóny vlasů.
 • Zahřejte hlavu a nechte 30 minut.
 • Masku zázvor vypláchněte velkým množstvím teplé vody bez šamponu.

Propolisová maska

Pravidelné používání tohoto nástroje vám umožní výrazně urychlit růst vlasů, stejně jako jim poskytnout skvělý lesk a lesk.

 • 1 ampulka kyseliny nikotinové;
 • 20 ml šťávy z aloe;
 • 20 ml propolisové tinktury.

Příprava a použití:

 • Smíchejte všechny přísady a aplikujte výslednou směs na kořenovou zónu vlasů.
 • Zahřejte hlavu a počkejte asi 40 minut.
 • Vlasy důkladně opláchněte teplou vodou bez šamponu.

Použití kyseliny nikotinové jako aktivátoru růstu vlasů může být vynikající alternativou k drahým výrobním produktům nebo k salonním procedurám. Nejdůležitější je mít na paměti, že k dosažení pozitivních výsledků používání tohoto léčiva je možné pouze s pravidelným a správným používáním. Přidejte sílu vitamínu do kadeř a vychutnejte si luxusní vzhled vašich vlasů.

Kyselina nikotinová pro růst vlasů - nejúčinnější způsob, jak používat vitamín

Šplhání do pasu - nejenom trumfem mladé ženy. Nikdo neprojde krásou dlouhými kudrlinami. Chcete-li udělat sen do reality, není nutné navštívit salony, koupit drahé kosmetické přípravky. Můžete zkusit jednoduchý účinný lék - nikotinamid.

Jak kyselina nikotinová ovlivňuje růst vlasů?

Objev této nenahraditelné látky pro člověka se objevil v polovině 19. století. Ve vzdálené minulosti nebyl identifikován přirozenými vitamíny přítomnými v živých organizmech. A teprve začátkem 20. století skupina vědců zjistila, že kyselina nikotinová a vitamín PP jsou jedinou látkou, která se úspěšně používá nejen při léčení beriberi a jiných závažných onemocnění, ale také jako účinný prostředek kosmetologie a dermatologie.

Příznivý účinek kyseliny nikotinové na růst vlasů byl prokázán řadou recenzí spokojených majitelů dlouhých kadeří, kteří viděli účinnost použití tohoto produktu. A to vše kvůli výhodným vlastnostem niacinu, které:

 • urychluje krevní oběh v pokožce hlavy;
 • aktivuje sytost kyslíkem a živinami vlasové folikuly;
 • regeneruje zraněné kořeny, zabraňuje ztrátě;
 • hydratuje a vyživuje prameny a dává jim zdravý lesk.

Zvyšuje růst vlasů nikotinová kyselina?

Použití kyseliny nikotinové pro růst vlasů v domácnosti nevyžaduje speciální dovednosti. Vitamín PP je snadno dostupný v lékárně bez předpisu. Demokratické náklady, bezpečnost a dostupnost tohoto produktu ji učinily velmi oblíbenými u mnoha žen. Nicméně neočekávejte okamžité výsledky a nalaďte se na pravidelné a dlouhodobé použití. Pro aplikaci "nikotinu" nepotřebujete nikoho. Lék je neutrální vůči pachu a během manipulace nepřináší zvláštní nepohodlí.

Kyselina nikotinová pro růst vlasů - názor lékařů

Vzhledem k otázce výhod a poškození vitaminů by nebylo nadbytečné poslouchat úvahy kosmetologů a trikholovů, kteří jsou odborníky v této oblasti medicíny. Negativní účinky po léčbě niacinem byly velmi vzácné. Je třeba mít na paměti, že v každém případě bude výsledek záviset na řadě dalších faktorů.

Názor lékařů na kyselinu nikotinovou pro růst vlasů je neutrální. Na základě dlouholetých zkušeností tvrdí, že některé dívky si nevšimly vliv nástroje. A některé ze slušného sexu ještě zaznamenaly zrychlení růstu jejich kudrlin. Proto lékaři souhlasí, že nikotinamid - nejefektivnější zrychlit růst pramenů ve srovnání s jinými aktivátory.

Kyselina nikotinová pro růst vlasů - kontraindikace

Kromě pozitivních vlastností je vitamín B3 zcela alergenní. Pokud je používáte příliš často a po dlouhou dobu v obrovských množstvích, můžete skutečně čelit negativním reakcím. Trichologové a dermatologové doporučují zohlednit kontraindikace užívání kyseliny nikotinové pro růst vlasů:

 • sklon k alergiím vitamínům skupiny "B";
 • onemocnění jater;
 • hypertenze;
 • zhoršení peptického vředového onemocnění;
 • hyperurikémie.

Jak používat kyselinu nikotinovou pro růst vlasů?

Příprava vitamínů v kosmetologii se používá v závislosti na cílech. Může být použit v čisté nebo zředěné formě. Určité množství finančních prostředků přidaných do šamponů a kosmetických masek. Chcete-li se dozvědět, jak aplikovat kyselinu nikotinovou na růst vlasů, nabízíme několik účinných možností. Pomohou vám ušetřit čas, abyste dosáhli výsledku, o kterém můžete jen snít.

Tablety kyseliny nikotinové pro růst vlasů

Niacin se ustavil jako životně důležitý prvek pro harmonický vývoj a harmonickou práci těla. Pro perorální podání se vitamín B3 uvolňuje v tabletách o hmotnosti 0,05 g. Tato metoda terapie umožňuje urychlit proces posilování pramenů, protože léčivo pochází zevnitř. To pomáhá zlepšit vodivost cév a tkáňovou náplň užitečnými látkami.

Pro účely profylaxe vitamínů je jedna tableta denně dostačující, která je po jídle po jídle nebo po obědě opilá. Průběh kyseliny nikotinové pro růst vlasů ve formě pilulky by neměl překročit 30 dní, s následnou přestávkou po 1 měsíci může být opakován. Po dokončení léčby se doporučuje darovat krev pro hlavní biochemické parametry.

Kyselina nikotinová v kapslích na růst vlasů

Řekněme vám, jak užívat kyselinu nikotinovou pro růst vlasů v injekčním roztoku. Je nutné otevřít jednu nebo dvě ampule a roztok nalít do vhodné nádoby pro použití. Rozložte rovnoměrně bazální zónu hlavy a držte ji po určitou dobu (40-60 minut). Během postupu můžete cítit měkké teplo na pokožce. Některé zdroje doporučují použití látky k čištění pramenů pro lepší absorpci. Můžete však otřít obsah ampule před tím, než umyjete hlavu. Manipulace je důležité provádět denně po dobu nejméně 15 dnů.

Kyselina nikotinová v šampónu růstu vlasů

Vitamín PP lze přidat do pravidelných šamponů. Hlavní nuance - výběr správného detergentu. Věnujte pozornost přírodnímu produktu, který neobsahuje částice polymeru. Způsob použití kyseliny nikotinové pro růst vlasů je v tomto případě velmi jednoduchý: obsah ampule se přidá do malého množství základního základu (pro jeden šampon). Rozředit celý šampon nestojí za to, protože niacin, oxidovaný, rychle ztrácí své léčebné vlastnosti.

Kyselina nikotinová maskuje růst vlasů

Připravte si vitaminový koktejl doma pro vaše kadeře. Přírodní produkty, obohacené vitamínem PP, za pár týdnů vyzdobí hlavu luxusními vlasy. Po pravidelné manipulaci s kudrlinami bude zářit intenzivnější a hlubší odstín. Zimní období a začátek jara je nejlepší čas na obnovu struktury a intenzivní krmení kudrlin. Domácí vitaminové koktejly jsou skvělou alternativou k drahým léčebným procedurám.

Maska na vlasy s kyselinou nikotinovou

 • Niacin - 1 ampulka;
 • extrakt aloe vera - 2 kávové lžíce;
 • propolis (tinktury) - 5-7 kapek.
 1. Přísady důkladně promíchejte.
 2. Rozložte se nad kořeny vlasů.
 3. Namočte 1,5-2 hodiny.
 4. Umyjte teplou vodou.
 5. Počet procedur je nejméně 12 (každý druhý den).

Maska s vitamínem B3 a vajíčkem

 • Vitamin PP - 2 ampule;
 • Aevit - obsah 4-6 tobolek;
 • lněný olej - 10 ml;
 • vejce - 1 ks.
 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Aplikujte po celé délce pramene.
 3. Držte asi hodinu.
 4. Umyjte hlavu přidáním několika kapek kyseliny citronové do vody. Tato metoda pomůže urychlit růst pramenů 2 krát v poměrně krátkých řadách.

Kyselina nikotinová pro vlasy: výhody, recepty, výsledky

Kyselina nikotinová je léčivý přípravek, který se tradičně používá v lékařství k doplnění nedostatku vitamínu PP a při léčbě určitých onemocnění. Jeho vazodilatační vlastnost je široce známá, na které jsou založeny recepty na péči o vlasy. Masky s použitím kyseliny nikotinové mají úžasný účinek: urychlují růst vlasů, zlepšují jejich vzhled.

Používání kyseliny nikotinové na vlasy

Kyselina nikotinová jako produkt pro péči o lidské vlasy získala svou popularitu kvůli svým příznivým vlastnostem.

Opravuje následující problémy:

 • suché vlasy;
 • špičková část;
 • lupy;
 • slabost kořene;
 • pomalý růst a ztráty.

Není pochyb o použití kyseliny nikotinové kvůli názvu: nemá nic společného s tabákovými výrobky.

Na rozdíl od jiných lidových léků se kyselina nikotinová snadno používá. Droga může být zakoupena v jakékoli lékárně. Nepochybná plus kyselina nikotinová - nízká cena.

Je to důležité! Pro zdraví vlasů a vlasové pokožky je třeba věnovat zvláštní pozornost i šamponům, balzámům, maskám. Kompozice by neměla být žádnými agresivními přísadami, jako jsou sulfáty, silikony, parabeny, které poškozují vlasy, což je činí suchými a bez života. Naši redaktoři testovali a kosmetické výrobky Mulsan se staly absolutními vítězi hodnocení přírodní kosmetiky. Nejpřirozenější a bezpečnější složení bez agresivních složek. Určitě doporučujeme seznámit se se všemi produkty v oficiálním obchodě mulsan. ru

Co je třeba použít: prášek, tablety nebo ampule?

Nástroj je k dispozici ve třech formách:

Injekční roztok se používá při péči o vlasy.

Pro ošetření pokožky hlavy a prevenci ztráty vlasů pomocí roztoku kyseliny nikotinové. Výrobek se prodává v ampulích, v balení je 10 kusů. Pro úplný průběh terapie, počítaný za měsíc, stačí koupit 3 balení.

Roztok kyseliny nikotinové pro kosmetické účely se používá zvenčí.

Je zakázáno užívat lék ve formě injekcí (intravenózní, intramuskulární nebo subkutánní). Nedoporučuje se užívat tablety kyseliny nikotinové bez konzultace s lékařem.

Princip činnosti

Na levé vlasové žárovce s nedostatečným průtokem krve, vpravo - zdravou žárovku po aplikaci kyseliny nikotinové

Kyselina nikotinová poskytuje expanzi periferních cév, zvýšený průtok krve a dodávání kyslíku a živin ve vlasových folikulích. Použití přípravku snižuje vypadávání vlasů a stimuluje růst nových. Kromě toho podporuje zdravou pigmentaci vlasů a zabraňuje předčasnému vzhledu šedých vlasů.

Doporučujeme používat speciální produkty přizpůsobené pro kosmetické účely. Jeden z nich - kyselina nikotinová pro obnovu vlasů. Tento výrobek je plně vhodný pro kosmetické použití.

Přečtěte si více o kyselině nikotinové pro obnovu vlasů: myniacin.com

 • Pohodlná forma uvolnění v polymerních nádobách.
 • Zvýšený objem (10 nádob 5 ml).
 • Cena za 1 ml látky je nižší než cena injekčních dávkových forem.

Používání kyseliny nikotinové

Pro zlepšení stavu vlasové substance se přidává ke složení domácí kosmetiky nebo se vkládá do pokožky hlavy ve své čisté formě. Způsob aplikace kyseliny nikotinové závisí na stávajících problémech. Recepty na šampony a masky se také liší u různých typů vlasů.

Jak se třepat proti vypadávání

Tato metoda je založena na vazodilatačních vlastnostech kyseliny nikotinové. Aplikace drogy na kůži hlavy způsobuje průtok krve do vlasových folikulů - to probuzení "spací" folikuly a aktivuje růst vlasů. Kyselina nikotinová navíc eliminuje zvýšenou sekreci kožního mazu, což činí kadeře méně tukem.

Nástroj se aplikuje přímo na pokožku hlavy a vdechne do vlasových kořenů masážními pohyby. Je vhodné předem rozdělit prameny a rozdělit kapalinu do děr. Vlasy by měly být čisté a mírně vlhké. Před zahájením léčby je důležité použít šampon bez silikonů a opustit balzám-opláchnout. Není zapotřebí umyt kyselinu nikotinovou: nezhoršuje vzhled kudrlin a nezanechává vůni.

Po otevření ampulky by měla být kyselina nikotinová používána okamžitě, protože při reakci se vzduchem je látka zničena.

Kontakt vitaminu s kůží způsobuje pocit tepla a brnění, snad snadné zarudnutí v místě aplikace. Taková reakce je normální a potvrzuje účinnost metody. Pokud se po masáži s kyselinou nikotinovou, svěděním, vyrážkou nebo bolestem hlavy aplikace zastaví.

Takovou masáž je možné provádět každý den po dobu jednoho měsíce, a to bez použití více než dvou ampulí drogy najednou. Po úplné léčbě byste měli přestávku. Produkt můžete dále používat bez poškození během 3-4 týdnů.

Recepty na nikotinové masky pro léčbu a urychlení růstu vlasů

Chcete-li obnovit oživení vlasů, můžete do olejových masek přidat kyselinu nikotinovou. Jakýkoliv olej je vhodný k péči o vlasy, pokud je čerstvý a vysoce kvalitní.

Mezi stoupenci přírodní kosmetiky patří mezi nejoblíbenější oleje:

Je snadné připravit masku: musíte nalít 2-3 lžíce oleje na plastové nádobí a přidat 2 ampule kyseliny nikotinové. Tyto poměry jsou vhodné pro středně dlouhé vlasy. Pro krátké kadeře stačí jedna ampulka na 2 lžíce oleje. Pokud jsou vlasy silné, měli byste zvýšit množství oleje, ale nepoužívejte více než dvě lahvičky kyseliny.

Nezanechávejte oteplování hlavy během masky - pomáhá látce absorbovat rychleji a hlouběji do pokožky, což urychlí dosažení výsledku

Aplikujte masku na suché vlasy, věnujte zvláštní pozornost špičkám. Pak obalte hlavu přilnavým filmem a ručníkem: vytváření skleníkového efektu umožňuje lepším vstřebávání přípravku. Masku můžete nechat od 30 minut do několika hodin, po které byste měli vlasy důkladně umýt a uschnout obvyklým způsobem.

Dalším užitečným receptem je, že vezmete surový žloutek jako masku, přidejte jednu ampulku kyseliny nikotinové, lžíci jakéhokoli oleje a kapsli vitaminu E. Aplikujte směs na vlasy a zabalte si hlavu do ručníku. O hodinu později lze masku vypláchnout.

Opláchnutí vaječné masky by mělo být pouze studenou vodou, takže žloutek nekryje.

Pomáhá nasytit kudrlinky vlhkostí a medovou maskou: 5 lžící medu by mělo být smícháno s 3 lžícemi oleje, ohřát hmotu parou a přidá se 1 ampulka kyseliny nikotinové. Půl hodiny po aplikaci masky se umyjte.

Šampon pro přidání lesku

Pokud nemáte čas připravovat domácí masky, ale opravdu chcete vyléčit vaše vlasy, můžete použít jednoduchou a rychlou cestu: přidat kyselinu nikotinovou do šamponu.

Lék můžete smíchat pouze se šamponem, který neobsahuje silikony. Přítomnost této látky ve složení kosmetiky zabraňuje průniku kyseliny do struktury vlasů.

Je velmi užitečné umýt si vlasy tímto šamponem: kudrlinky jsou lesklé a zdravě vypadají. Někdy k dosažení většího účinku se do šamponu přidávají esenciální oleje (2-5 kapek).

Lupy křoviny: jak vyrobit a aplikovat

Pokud masáž s kyselinou nikotinovou nepřináší viditelné výsledky, stojí za to přidání peelingu. Chcete-li to provést, můžete připravit křoviny na bázi mořské soli. Receptura je jednoduchá: přidejte jednu ampulku kyseliny a 3 kapky esenciálního oleje do lžíce soli. Aplikujte směs na pokožku hlavy a masáž po dobu několika minut, pak opláchněte teplou vodou pomocí přírodního šamponu.

Na suchých dělených koncích musíte dodatečně aplikovat vrstvu oleje po celé délce, aby nedošlo k většímu poškození při čištění pračky.

Zrnky soli hluboce čistí pokožku špíny a mrtvých částic a kyselina nikotinová zlepšuje krevní oběh. Produkce sebumu je normalizována, což pomáhá zbavit se lupů.

Kontraindikace

Kyselina nikotinová je poměrně bezpečná léčiva při respektování doporučené dávky, avšak existují absolutní kontraindikace užívání léku:

 • alergická reakce;
 • hypertenze;
 • migréna.

Těhotenství a laktace jsou považovány za relativní kontraindikace pro externí použití kyseliny nikotinové. Použití lidových léků během tohoto období je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Recenze

Dívka, která se rozhodne vzít dvě kúry terapie kyselinou nikotinovou, píše:

Žádné srážky, žádné lupy, žádné svědění nebylo vyvoláno! Navíc se někde za měsíc začalo objevovat více nových vlasů po obvodu. Možná, že pokud jste ještě nezaznamenali výsledek hned, počkejte chvíli a chvíli si sledujte vlasy, což se projeví až později.

Po dvou aplikacích znamená růst vlasů

_piratka_
http://irecommend.ru/content/rastut-rodimye

Zpětná vazba od jiné dívky, která testovala účinek kyseliny nikotinové na sebe:

Zde je fotka mých hezkých plešatých chrámů a výsledek toho, co se stalo s nimi (v jedné fotografii levý chrám a ve druhém - ten pravý, ale ujišťuji vás, že jsou oba stejně plešatí a nyní jsou stejně zarostlé):

Místo ztracených vlasů vzrostly nové

A tady se mění délka vlasů:

Po nanesení přípravku se vlasy výrazně zvětšily

anessong
http://otzovik.com/review_242536.html

Stanovisko lékařů

Názor lékařů na nestandardní použití kyseliny nikotinové je více kategorický: někteří z nich mají tendenci pochybovat o užitečnosti lidového léku. Podle jejich názoru účinek drogy na vlasy není nic jiného než efekt placeba. Existují ti, kteří uznávají minimální účinek kyseliny a umožňují její použití.

Z lékařského hlediska je ztráta vlasů a vyčerpání často symptomem onemocnění. Někteří lékaři trvají na tom, že místo ukrytí kosmetického problému je třeba poradit se specialistou a podrobit se úplnému vyšetření.

Kyselina nikotinová je považována za jeden z nejlepších produktů domácí péče o vlasy díky své dostupnosti a snadnému použití. Používá se k masáži pokožky hlavy a je součástí mnoha masky, šampony a křoviny.

Existuje jen málo kontraindikací k užívání a alergické reakce jsou časté - to potvrzuje bezpečnost léku. Před začátkem užívání se doporučuje poradit se s lékařem: možná příčinou vypadávání vlasů a křehkých vlasů spočívá v nezjištěné nemoci.

Je možné přidávat kyselinu nikotinovou do šamponu?

Slyšel jsem, že kyselina nikotinová se přidává do normálního šamponu, aby se urychlil růst vlasů. Je to škodlivé?

Niacin se používá v kosmetologii a dermatologii jako regeneračním činidle a činidlem pro zvýšení krevního oběhu. Dalším názvem je vitamin B3 (PP). Účastní se mnoha intracelulárních procesů v těle včetně metabolismu bílkovin.

S přidáním kyseliny nikotinové v malých množstvích v šamponu dokáže eliminovat lupy a posílit vlasové folikuly. Pro jedno použití je stačí 1 ampulka. Nalil se na dlani současně se šamponem nebo balzámovým oplachem, smíchá se a nanáší se na vlasy. Podržte po dobu 5-10 minut a pak se prostě umyjte. Doba trvání kurzu - 2 týdny. Další je přestávka 1 měsíc.

Uvědomte si také, že niacin je alergenní lék, proto zkontrolujte nejprve reakci pokožky aplikováním malého množství vitaminu na oblast za uchem. Během léčby nepřekračujte dávku, jinak může dojít k zánětu pokožky hlavy. Podobné masky jsou kontraindikovány při vysokém tlaku.

Výhody kyseliny nikotinové pro růst vlasů.

Kyselina nikotinová je nejběžnějším vitamínem PP (stejným vitamínem B3), který je správně lékem, který se účastní oxidačních reakcí buněk a metabolismu těla. Stejně jako ostatní vitamíny ovlivňuje stav nehtů, kůže, vlasů, ale liší se ve velmi specifické vlastnosti: kyselina nikotinová je nejlepší způsob růstu vlasů, je velmi účinná a účinná. Podle výsledků výzkumu a hodnocení těch, kteří již tento vitamin užívali, může růst vlasů činit až 1 cm týdně. Jak můžete dosáhnout tak nádherného výsledku?

Jak funguje kyselina nikotinová?

Nicotin je lék, který je levný (z 25 ruských rublů a více v balení) prodáván v lékárnách v ampulích (v balení - 10 kusů) ve formě čiré tekutiny bez zápachu, která se podobá obyčejné vodě. Jako vitamin má vlastnosti, které dokáží oživit i nejtmavší a nejvíce bezduché vlasy:

 • aktivuje mikrocirkulaci krve pod kůži a rozšiřuje krevní cévy, působí na vlasové folikuly a poskytuje jim příliv životně důležitých složek, v důsledku čehož se "probudí" a začnou růst;
 • v důsledku toho dochází k obnově buněk;
 • eliminuje lupy;
 • hydratuje vlasy;
 • vytváří speciální pigmenty, které vytvářejí vlasy lesklé, čímž posilují barvu a zabraňují vypadávání šedých vlasů;
 • posiluje vlasové kořeny, obnovuje poškozené vlasové folikuly, a tím i účinek, který zpomaluje vypadávání vlasů.

Okamžitý účinek vitaminu je úžasný: vlasy po první aplikaci získají neuvěřitelně krásný lesk a objem. Abyste dosáhli pouze růstu vlasů, je nutné tento nástroj pravidelně používat: požadované centimetry lze nalézt již ve druhém týdnu užívání tohoto léku.

Kyselina nikotinová: indikace a kontraindikace.

Kyselina nikotinová nemůže být používána chaoticky: má řadu údajů, pokud je její účinek účelný, což znamená, že je dvojí účinnost:

 • pomalý růst vlasů;
 • vypadávání vlasů;
 • suché vlasy;
 • lupy;
 • matné, bez života.

Vzhledem k tomu, že kyselina nikotinová je lékem, musíte ji pečlivě zvládnout. Navzdory neškodnému vzhledu je to velmi agresivní a alergenní látka, která může způsobit řadu vedlejších účinků. Je přísně zakázáno používat tento vitamin pro růst vlasů v následujících případech:

 • hypertenze;
 • alergie;
 • individuální nesnášenlivost vůči kyselině nikotinové;
 • otok;
 • krvácení;
 • období menstruace;
 • vypadávání vlasů v důsledku vnitřního onemocnění těla.

Velmi opatrně používejte kyselinu nikotinovou s mastnými vlasy: má poměrně silný hydratační účinek a aktivuje mazové žlázy. Proto můžete získat výsledek není růst vlasů, a ještě více jejich mastnoty a tuku. V tomto případě se hlava může velmi rychle znečistit. Pouze s přísným dodržováním kontraindikací a pravidel užívání bude kyselina nikotinová schopna poskytnout účinek růstu vlasů, na který očekáváte.

Pravidla pro použití kyseliny nikotinové pro růst vlasů.

Výsledkem použití kyseliny nikotinové bude do značné míry záviset na tom, jak přesně dodržujete pokyny pro její použití.

1) Po otevření ampule ponořte vatovou kávu do kyseliny a protřete ji pokožkou za uchem. Pokud během půl hodiny necítíte žádné nepohodlí (svědění, pálení) a nepohodlí, můžete použít vitamín pro celou pokožku hlavy.

2) Otevřená ampule by měla být použita okamžitě, protože tato látka ztratí své vlastnosti, a to v dlouhodobém kontaktu se vzduchem.

3) Kapalina se nanáší do pokožky hlavy, ale neaplikuje se na vlasy.

4) Aplikujte masky s prospěšnou kyselinou nikotinovou by měly být na čisté, umylé pokožce hlavy a vlasy před tím mohou být mírně zvlhčené.

5) Po nanesení přípravku zabalte vlasy plastovým (celofánovým) sáček a froté, teplou utěrkou.

6) Doba trvání finančních prostředků - až dvě hodiny. Po aplikaci se může cítit teplo - to je docela normální efekt, neměl by se bát.

7) Kyselina nikotinová by měla být omyta teplou vodou.

8) Postup ošetření vlasů tímto vitamínem by měl být prováděn denně po dobu 7-14 dní (vše je zcela individuální), ale ne více než dva týdny. Poté se ujistěte, že jste si prodělali přestávku za jeden měsíc a poté můžete kurz opakovat.

9) Nežádoucí účinky (pálení, bolesti hlavy, svědění, nepohodlí) se mohou zobrazit kdykoli, a to i po pátém nebo desátém postupu. V tomto případě je léčba vlasů "nikotin" (kyselina nikotinová) okamžitě pozastavena.

10) Nemůžete použít šampony s přidáním silikonu paralelně s kyselinou nikotinovou: tato látka zabrání pronikání vitamínu do pokožky hlavy.

11) Nelze použít více než dvě lahvičky denně.

Jakákoli odchylka od těchto doporučení může být plná vedlejších účinků a nežádoucích výsledků až po zvýšené ztráty vlasů.

Nejlepší recepty masky s kyselinou nikotinovou.

Kyselina nikotinová může být přidávána do šamponu nebo balzámu-opláchnuta, může být třela ve své čisté formě na pokožce hlavy, ale nejúčinnější způsob, jak růst vlasů jsou masky založené na tomto vitaminu.

Maska s aloe.

Smíchejte kyselinu nikotinovou (2 ampule) s aloe šťávou (1 polévková lžíce).

Zázvorová maska

Smíchejte kyselinu nikotinovou (2 ampule) se zázvorovou šťávou (lžíce).

Bylinná maska ​​s vitamínem PP.

Smíchejte kyselinu nikotinovou (2 ampule) se soustředěným odvarem nebo infuzí bylin (lžíce): šalvěj, heřmánek nebo kopřivu.

Olejové masky s vitamínem B3.

Pomůže zvýšit účinek na vlasy "nikotin" lopuch, lněný nebo ricinový olej. Můžete je smíchat ve stejných poměrech a aplikovat na kůži, otírat kořeny. A můžete nejprve protáhnout vitamín do pokožky a pak aplikovat olej na kořeny vlasů. Doba trvání akce je půl hodiny.

Vícesložková maska ​​s kyselinou nikotinovou.

Smíchejte kyselinu nikotinovou (2 ampule) s vaječným žloutkem, medem (čajová lžička), mastným vitamínem E (čajová lžička) a olivovým olejem (2 polévkové lžíce). Doba trvání akce je půl hodiny.

Používání kyseliny nikotinové doma, aby se zvýšil růst vlasů, může mít za následek nejen významný nárůst centimetrů, ale i vitalitu a zdraví vlasů. Při pravidelném používání a dodržování všech doporučení, kyselina nikotinová změní vlasy na objem, silnou a zářivou krásu kaskády, která bude předmětem obdivu všech ostatních.

6 populárních způsobů, jak používat kyselinu nikotinovou pro posílení a růst vlasů

Kyselina nikotinová pro vlasy používá dívky poměrně často a převážná většina recenzí je pouze pozitivní. Jaký je důvod? Pokusíme se to na to přijít.

Tam je stará ženská zábava: krátké vlasy - růst, dlouhé - trim. Současně je řezání otázkou několika minut, ale růst je vědou. Každý člověk má vlasy odlišné a reaguje na dlouhodobě ověřené léky různými způsoby. Jedna rada - musíte to zkusit!

V kosmetickém průmyslu existuje mnoho drahých výrobků, super užitečných a mega-známých, ale pokud neexistuje žádná touha nebo příležitost k nákupu značkových výrobků, můžete použít tradiční medicínu: levné a veselé, ale do značné míry účinné.

Různé oleje, tekuté vitamíny, přírodní přísady a kyselina nikotinová se používají jako přírodní redukční činidla hustoty, lesku a dalších ukazatelů krásy vlasů.

Co je to "kyselina nikotinová"

Kyselina nikotinová je jednou ze dvou forem jediného léčivého vitaminu B3 (niacin, PP). Ve vodě rozpustný vzorec umožňuje rychle vstřebat do těla. Niacin není zničen vysokými teplotami a ultrafialovým zářením, vnitřním kyselým a alkalickým prostředím těla.

Co je užitečné niacin

V těle látka niacin provádí následující funkce:

 • podílí se na metabolismu bílkovin, tuků a aminokyselin;
 • reguluje redoxní procesy;
 • podílí se na rozdělování potravin a "výrobě" energie;
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi;
 • pozitivní účinek na mikrocirkulaci krve;
 • snižuje bolest;
 • působí jako mírná sedativa.

Jako kosmetická látka pro kůži se kyselina nikotinová používá jako protizánětlivý účinek jako antioxidant. Podporuje zdravou pleť, podporuje regeneraci buněk a urychluje metabolické procesy.

Nikotinové vlasy se používají k urychlení jejich růstu a obnovení struktury.

 1. Kvůli zrychlení krevního oběhu pokožky hlavy, na bázi vlasových folikulů se ztráta vlasů sníží a růst nových se urychlí.
 2. Po běhu kyseliny nikotinové zůstanou vlasy čisté déle a je třeba je vypláchnout výrazně méně často.
 3. Obnova pokožky hlavy a vlasových folikulů zlepšuje fungování zdravých cibulí a léčí poškozené.
 4. Během kurzu můžete vidět, že vlasy jsou lesklé a získávají hlubší barvy v důsledku výroby pigmentů.

Formy uvolnění

Vzhledem k tomu, že užívání léku může být docela různorodé, existuje několik forem uvolňování.

Tento levný nástroj můžete koupit v jakékoli lékárně za přijatelnou cenu.

Jak používat kyselinu nikotinovou pro růst vlasů

Použití kyseliny nikotinové v ampulích pro vaše vlasy bude užitečné, ale varujeme vás hned, nebude mít žádný snadný výsledek po 1 čase, ani nečekejte. Nikotin lze použít různými způsoby, které budou dále diskutovány.

Místní aplikace

Už bylo zmíněno, že ošetření vlasů se provádí každý den po dobu jednoho měsíce - kurz, po kterém budete muset udělat 30denní přestávku. To se týká místního použití - pokud je prostředek vtírán do pokožky hlavy.

 1. Před zahájením postupu proveďte kožní test, abyste odstranili výskyt alergických reakcí nebo projevů individuální nesnášenlivosti s vitamínem.
 2. Kyselina nikotinová jako samostatný prostředek se aplikuje na čisté, mírně vysušené vlasy NEJAK VŠECH DÉLKŮ, ale pouze u kořenů.
 3. Můžete použít 1-2 ampule najednou, ne více (ale je lepší omezit 1).
 4. Otevřete je bezprostředně před použitím, a pokud je pokožka na hlavě suchá, zředěte vodou (1 až 1) v samostatné nádobě.
 5. Aplikujte výrobek na vlasové kořeny, otřete je prsty (nesnažte se obejmout obrovské, budete mít měsíc, aby bylo možné aplikovat roztok na všechny části hlavy). Příště se pokuste pokrýt místa, která nebyla věnována pozornost poslednímu času.
 6. Po aplikaci mírného pocení hoření a zčervenání se objeví - je to normální, rozšiřujete nádoby.
 7. Nenechte nic vypláchnout - vlasy jen přirozeně osušte.

Ve složení šamponu

Nejzákladnějším způsobem, jak používat všechny vitamíny, je přidat do svého oblíbeného šamponu. ALE! Je důležité, aby jeho složení bylo co nejpřirozenější, jinak by dokonce přidaly vitamíny, přinejmenším nepřidávaly - žádný smysl.

 1. Těsně předtím, než půjdete k umytí vlasů, promíchejte šampon a ampulku kyseliny do samostatné nádoby.
 2. Zmáčkněte výslednou směs vlasů a podržte po dobu 3-5 minut.
 3. Opláchněte teplou vodou a vysušte bez použití vysoušeče vlasů.

S bylinkovým odvarem

Maximální užitek vitaminu B3 přináší v kombinaci s infuzemi heřmánek, kopřivy, zázvoru, neplodu a lopuchu. Mimochodem, můžete vařit pomůcku buď jednou nebo všemi dohromady.

Stačí, když přidáte 1 ampulku kyseliny na litr tekutiny do bylinného odvaru.

Skrčte

Použití křoviny kyselinou jednou týdně snižuje mastné vlasy a snižuje výskyt lupů.

Aplikujte na směs lžíce hrubé soli, ampulky kyseliny a několika kapek nějakého esenciálního oleje na předem promyté pokožce hlavy. Masírujte a opláchněte vodou.

Ve složení masky

Recepční masky založené na kyselině nikotinové jsou zřejmě neviditelné. Je lepší používat takové masky v pěti kusech s intervalem 3 dny. K hlavní komponentě (1 ampulka samotné kyseliny) se přidá několik dalších.

 1. ¼ šálek lněného oleje, umění. lžíce Eleutherocoková tinktura a umění. lžíci vitaminu E. Mix a nechte hodinu, zahřejte si hlavu. Po uplynutí požadované doby vlasy vypláchněte šamponem bez síranu.
 2. Smíchejte samostatně 3 polévkové lžíce. lžíce henny a ½ šálku vařící vody, 1 lžička droždí a 1 polévkovou lžíci. lžíce vody a pak se spojily a přidaly se 5 kapek verbenového oleje. Udržujte na vlasy po dobu 40 minut, poté opláchněte.
 3. Smíchejte žloutek, Art. lžíci medu a olivového oleje, kapsle nebo lžičku vitamínu E. Aplikujte na vlasy po celé délce a nechte 60 minut.
 4. Art. lžíce šťávy z aloe a stejnou tinkturu propolisové směsi a nechte na vlasy po dobu 20 minut.
 5. Přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce jojobového oleje, 1 polévková lžíce. lžíce medu, 2 lžičky vitaminu E, žloutek. Aplikujte po celou délku 40 minut. Omyjte vodou s jablečným jablečným octem - stačí pár polévkových lžic.
 6. Napařil se plátek raženého chleba v 1/3 šálku heřmánkové infuze. Přidejte 2 kapsle přípravku AEvita a aplikujte na vlasy po dobu jedné hodiny a zahřejte si hlavu.
 7. Do lžičky strouhaného zázvoru přidejte kapsli AEvita a 2 polévkové lžíce. lžíce olivového oleje. Aplikujte na pokožku hlavy 15 minut a poté opláchněte.
 8. ¼ šálků lněného oleje, lžíce eleuterokokové tinktury a vitamínu E a nechte na vlasy po dobu jedné hodiny. Zahřejte a opláchněte šamponem bez síranu.
 9. Směs ampulky kyseliny a 2 polévkové lžičky lopuchového oleje, teplo pomocí vodní lázně a nanášejte podél vlasů po dobu 2 hodin. Izolujte, abyste lépe absorbovali a opláchli. Doporučuje se provést postup dvakrát týdně.
 10. Smíchejte kyselinu nikotinovou se 2 polévkovými lžíci, zahřejte na vodní lázni, přidejte lahvičku s přípravkem Dimexidum a naneste na umyté vlasy.

Použijte tyto masky dvěma způsoby.

 1. Všechny složky jsou smíchány a naneseny společně.
 2. Nejprve se aplikuje kyselina nikotinová a po půlhodině vše ostatní.

Požití

Můžete růst vlasy nejen s pomocí externího použití kyseliny nikotinové, ale musíte nejdříve konzultovat s odborníkem.

Jak již bylo řečeno, existují dvě formy uvolňování niacinu: jsme popsali výše, jak používat ampule, nyní vám řekneme, jak tablety pomáhají růst dlouhé kudrlinky.

Podle recenzí těch, kteří tuto metodu vyzkoušeli, tablety nejsou horší než ampule a méně potíží a výsledek je stejný.

Kontraindikace

Je třeba poznamenat, že některé společnosti vyrábějí produkt s poměrně specifickým štiplavým zápachem, který není pro všechny příjemný, ale v každém případě rychle zmizí. Ale většina kyseliny je bez zápachu.

Konkrétní kontraindikace k externímu použití č. Alergická reakce nebo individuální nesnášenlivost se mohou projevit nadměrným pálením, svěděním nebo červenými skvrnami. Musíte okamžitě opustit užívání kyseliny nikotinové v jakékoli formě.

Většina lidí tiše vezme vitamíny a interně, ale je tam malý rys. Připomeňme si, že niacin je jediný léčivý vitamín a jako lék má řadu kontraindikací.

Také byste se neměli pokoušet trávit vlasy tímto způsobem, pokud jste diagnostikovali jednu z následujících chorob: cukrovku, dnu, vřed, krvácení nebo problémy s játry.

Co říkají odborníci

Profesionální kosmetologové jsou poměrně skeptičtí ohledně používání tradiční medicíny v kosmetologii ve své čisté podobě, ale popírají, že profesionální nástroje zahrnují stejné přírodní složky, včetně kyseliny nikotinové, nejsou ohroženy.

Neexistuje žádná krutá kritika niacin jako prostředek k aktivování růstu vlasů od nich, ale přesto se upřednostňují značkové značky a přírodní oleje. Možná se to stane, protože málo lidí ví o této metodě vůbec.

Lékaři často předepisují niacin pro různé nemoci jako další prostředky, ale denní dávka perorálního podání by měla být přísně omezena a regulována. Pozitivní recenze interního použití kyseliny nikotinové k urychlení růstu vlasů jsme však nenašli, ani negativní.

Závěry

Kyselina nikotinová patří do skupiny vitamínů B-B3 rozpustných ve vodě, aby byla přesná. Při užívání různých léčebných funkcí v lidském těle se niacin používá také jako kosmetický nástroj: pro vlasy, obličej a pokožku hlavy.

Chcete-li urychlit růst a zlepšit stav vlasů, můžete použít tablety a kapalnou formu roztoků kyseliny nikotinové v ampulích.

Můžete použít nástroj bez přísad, přidávat do šamponu, bylinného extraktu nebo křoví.

Můžete doplnit efekt niacin pomocí jiných komponent - míchání v složení masky, mají příznivý účinek na vlasy.

V závislosti na druhu užívání alkoholu, které máte, otestujte možné alergické reakce a idiosynkrázu. Dávejte pozor nejen na vaši krásu, ale i na zdraví!

Matka dvou dětí. Během více než 7 let provozuji domácnost - to je moje hlavní práce. Rád experimentuji, neustále se snažím různé prostředky, metody, techniky, které mohou učinit náš život jednodušším, modernějším a bohatším. Miluji svou rodinu.

Pro Více Informací O Suché Vlasy