logo

Složení mycího prádla: co dělá přirozené mýdlo?

V době Sovětského svazu každá hostitelka vždy měla v koupelně pár pracího mýdla. Tento nástroj sloužil několik funkcí najednou: byl použit k mytí, umytí, umývání vlasů a dokonce i k léčbě některých nemocí.

V současné době tento detergent neztratil svou popularitu. Jaké jsou jeho magické vlastnosti? Jaké komponenty jsou zahrnuty do složení domácího mýdla, které preferují moderní hostesky spíše než moderní módní prášky?

Odpověď na tyto otázky naleznete v našem článku.

Výrobní funkce

Chcete-li pochopit, co je tajemstvím mnohaletého úspěchu tohoto jednoduchého mycího prostředku, musíte pochopit, jak se vyrábí prádelní mýdlo.

Proces výroby mýdla zahrnuje vaření detergentu a tvářecích tyčí k prodeji.

Připravte mýdlo dvěma způsoby:

 • Přímá výroba;
 • Nepřímá metoda.

Přímou metodou výroby mýdla je zpracování všech původních složek před vznikem speciálního mýdla. Během vaření je k němu připojena soda. Lepidlo se ponechá zmrznout, pak se nakrájí na kusy a posílá se do regálů. Takové hnědé tyčinky mají ve svém složení 40 až 70% mastných kyselin. Přímá metoda vám umožňuje získat mýdlo s vysokým obsahem detergentu a nízkým obsahem tuku.

Video: jak udělat mýdlo:

Během nepřímé výroby se mýdlo připravuje zpracováním výsledného mýdlového lepidla roztokem soli, tzv. Solení. Výsledkem je získání dvou složek: mýdlové jádro a podmylný kus (louh). V takto vyrobeném mýdle je množství mastných kyselin o něco vyšší než u kusů vyrobených na lepidle.

Aby byl mycí prostředek schopen získat vysoce kvalitní vlastnosti, musí být opracován solným roztokem.

Tajné ingredience

Takže, jaké jsou tyto kouzelné tyče vyrobené, pokud mají kromě vynikajících čistících vlastností dokonce i schopnost dezinfikovat?

Odborníci prokázali, že složky, které tvoří přírodní mýdlo, nezpůsobují alergie a díky svým antibakteriálním vlastnostem jsou vynikající antiseptiky. Počet a kombinace přísad ovlivňují vůni, barvu a určují trvanlivost.

Video: složení nového mýdla:

Podrobně popisujeme jednotlivé komponenty a sdělíme jejich vliv na speciální vlastnosti mýdla.

Živočišné tuky

V moderní výrobě jsou živočišné tuky základní složkou mycího prostředku na praní. Nejčastěji se používá hovězí nebo vepřový tuk. Někdy se pro tyto účely aplikují tukové vrstvy některých druhů mořských ryb.

Výrobci často používají náhražku tuku. To neovlivní kvalitu mýdla žádným způsobem. Navíc je FFA předem vyčištěn, a proto takový čistič nemá nepříjemný zápach.

Sodík

Percento sodíku v mýdlech je malé, ale díky této složce, která je žíravé alkalické, se umyje nejčastější skvrny.

Sladká voda

Tato složka je nedílnou součástí výroby jakéhokoliv pracího prostředku, mýdla na praní, včetně. Je přítomna ve všech fázích její přípravy.

Kaolin

Bílá porcelánová hlína, nebo jak se také nazývá kaolin, je nutně přítomna v mycím prádle. I přes jeho nízké procento má kaolin důležitou funkci: zmírňuje účinek alkalických látek na lidskou pokožku.

Pokud tato složka chybí v mydle, vlasy a tělo nelze umýt!

Ve složení mycího prádla je vždy 72% kaolinu.

Mastné kyseliny

Nejčastěji se používají kyselina palmitová a kyselina laurová.

Díky kyselině palmitové jsou tyčinky mýdla pevné a mají vynikající pěnivost. A kyselina laurová dovoluje mycímu prášku, aby vykazoval vynikající vlastnosti pro pěnění a mytí skvrn i ve studené vodě.

Toto mýdlo, které obsahuje více nenasycených kyselin, vypadá jako hmota podobná masti a perfektně vypraje prádlo i v ledové vodě.

Další přísady

Rosina se vyskytuje v mýdlech s nízkou kvalitou. Tato složka přispívá k dobrým pěnivým a rozpouštěcím vlastnostem při nízkých teplotách. Navíc díky této složce se doba skladovatelnosti pracího prostředku několikrát zvyšuje, což neumožňuje běh rancid.

Salomas, který se používá při výrobě margarínu nebo nápojů, lze také přidat do hnědých tyčinek.

Mýdlo se vytváří v době, kdy jsou tuky a oleje vyčištěny speciálními alkalickými roztoky. Pokud jsou mýdla vysoké kvality, díky tomu mýdlová tyčinka je těžká. A pokud nedosáhli dostatečného stupně čištění, mýdlo se ukáže jako velmi tmavá barva s charakteristickým a velmi nepříjemným zápachem.

Anorganické složky

Složky anorganického původu, jako je soda nebo žíravina, se používají k usazování tuků.

Křemičitan sodný pomáhá odstranit lepivost mýdla po přidání kalafuny.

Typy mycího prádla

Ne všichni kupci vědí, co je součástí, na první pohled, totožné hnědé tyče. A tato kompozice se liší počtem základních komponent.

Faktem je, že od roku 1995 je prádelní mýdlo vyrobeno podle GOST, který je stále platný ve třech odrůdách. Rozdíl mezi nimi je množství mastných kyselin a alkálie.

 • 1 kategorie. Obsah kyseliny dosahuje 72%;
 • 2 kategorie. Obsahuje až 69% základní komponenty;
 • 3 kategorie. Obsahuje pouze 64% kyselin.

První kategorie mycího prádla je považována za nejvyšší kvalitu, protože tento detergent obsahuje maximální množství mastných kyselin. Současně by neměla mít žádný organický zápach.

Odrůdy a rozsah použití

Moderním výrobcem je mycí prádlo s různou konzistencí. Může se nalézt ve formě tyčí, kapalin a dokonce i prášku.

Chtěl bych věnovat zvláštní pozornost tekutému mýdlu. Nízká cena a snadné použití umožňují, aby se tento nástroj stal velmi oblíbeným u žen v domácnosti.

Nicméně, na rozdíl od tvrzení výrobců o totožnosti jeho složení s pevnými druhy, není tomu tak.

Specifičnost výroby a složky tohoto mýdla neumožňují výrobu tohoto výrobku v tekuté formě!

Dávejte pozor na složení takového detergentu a uvidíte, že nemají nic jiného než jméno s pevným analogem.

Základními složkami kapalného mycího prádla jsou různé surfaktanty, které jsou zpravidla toxické. Je skutečně výborné se vyrovnat s různými druhy znečištění na tkanině a mastnotou na pokojích, ale to není šetrný k životnímu prostředí. Používáte ho, nejste pojištěni proti výskytu alergické reakce ani po použití jakéhokoli jiného syntetického detergentu. A samozřejmě dětské oblečení by nemělo být mytováno takovým "domácím" mýdlem.

Metody aplikace

Přírodní mýdlo, díky svým zvláštním vlastnostem, lze použít v různých sférách života.

 • Pohodlné použití, protože nevyžaduje mnoho místa. Můžete si je vzít na výlety do země, pikniky;
 • To je nejhospodárnější způsob, jak udržet vaši kuchyni čistou;
 • Díky tomu můžete dezinfikovat všechny výrobky osobní hygieny;
 • Zobrazuje nejtěžší místa při zachování kvality tkaniny;
 • Výborný nástroj pro praní dětského oblečení, protože nezpůsobuje alergie;
 • Má antivirové vlastnosti a podle některých recenzí dokonce může vyléčit výtok z nosu a některé nemoci ženských genitálií;
 • Má výraznou antimikrobiální vlastnost, takže je vhodný pro mytí těla a problémové pokožky.

Na základě výše uvedeného lze konstatovat, že mýdlo je přírodní produkt, který lze použít téměř ve všech sférách života. Vyberte správné mýdlo a pak uvidíte opravdu úžasné vlastnosti těchto jednoduchých hnědých prutů.

Složení mýdla

Je to tak jednoduché, ale tak nutné. Mýdlové prádlo najdete v každém obchodě, zatímco je mnohem levnější než jiné. Bar obsahuje mnoho užitečných vlastností a vlastností (navzdory nízké ceně). Mýdlo na praní - nástroj pro každou příležitost.

Zvláštní funkce

Mýdlo na praní bylo vytvořeno během sovětské éry. Je stále jedním z nejpestravějších produktů na světě. Pravděpodobně není žádná osoba, která by nikdy neuviděla impozantní bar s vůní, která není příliš příjemná pro mýdlo. Tento nádherný přírodní přípravek má spoustu výhod (i přes jeho jednoduchý vzhled):

 • plně složený z přírodních složek;
 • v souhrnu tyto složky činí absolutně hygienickou;
 • je hypoalergenní;
 • univerzální použití;
 • široce používaný v tradiční medicíně;
 • prodává za velmi nízkou cenu;
 • neobsahuje chemikálie.

Co dělají?

Do jakéhokoli obchodu se dnes můžete setkat s tucty různých typů mýdel: od tekutiny až po hrudku. Díky tak širokému sortimentu barev a vůní si jen málo lidí vybere hnědou tyčinku ve standardním balení. Je však třeba si uvědomit, že vzhled a vůně nemají žádný vztah k vlastnostem. Pokud začnete uvádět rozdíly mycího prádla z toalety, první bude mít více výhod.

Je naprosto přirozené a to není přehnané. Složení toaletní mýdlo dominuje syntetické složky, které mohou způsobit poškození lidského těla. Mnoho toaletních výrobků obsahuje nebezpečné přísady. Omyjí nejen bakterie z kůže, ale také mnoho potřebných věcí. Vyjádření o bezpečnosti tekutého mýdla je jen mýtus. Chuť a barviva ve složení - to jsou skutečné chemikálie. Mnoho mýdel nebude vyhovovat citlivé kůži, oni to jen poškodí.

Glycerinové produkty jsou zvláště nebezpečné pro zdraví. Nedávno se tyto nástroje stávají velmi oblíbenými, protože jejich vzhled je velmi neobvyklý. Nástroj je průhledný a objevuje se zákazníkům ve všech barvách duhy. Nebezpečí takových výrobků je, že kůže výrazně dehydratují.

Kompozice není chemická. Získejte to zpravidla z přírodních tuků - rostlinných a živočišných. Součástí je také sodná (a také draselná) sůl. V tomto nástroji nejsou žádné barvy ani příchutě. Ukazuje se, že složení tohoto ekonomického produktu zahrnuje:

 • Živočišné tuky - tvoří základ mýdla. Hovězí tuky a někdy i některé ryby jsou používány.
 • Sodík je jednou z hlavních složek.
 • Voda - přidává se při vaření mýdla (a nejen ekonomické). Není možné vařit výrobek bez vody.
 • Kaolin - se přidává v malých množstvích, aby se snížil účinek alkalických látek na pokožku.
 • Mastné kyseliny - kombinují alkálie a kyseliny.
 • Alkali.

Tento nástroj je hypoalergenní (kvůli obsahu přírodních složek v něm). To znamená, že nezpůsobuje alergie, svědění a podráždění - ani u nejcitlivějších osob. Mnozí výrobci dodávají svým výrobkům barviva a příchutě, které činí výrobek atraktivnější pro kupujícího. Takové změny významně ovlivňují kvalitu mýdla. Nyní je připraven pouze nejlevnější nástroj podle stejného receptu jako předtím. Byly zde dva recepty:

 • Všechny produkty byly zpracovány až do vzhledu lepidla na mýdlo. Potom čekali, až se tato směs vytvrdí a nakrájí se na tyče.
 • Po celé proceduře byla speciální sůl vysušena (ošetřena roztokem soli).

Chcete-li získat 72% mýdla, bylo nutné sůl smíchat asi dva nebo třikrát a někdy ještě více. Trvalo to spoustu času, takže je tato metoda považována za obtížnou. V sovětských dobách toto mýdlo nahradilo téměř všechny moderní chemikálie pro domácnost.

Na každém kusu mycího prádla (světlé i tmavé) můžete vidět čísla s procenty. Tato razítka označuje kategorii produktu. Celkově existují tři kategorie mycího prádla:

Obvykle jeho čisticí vlastnosti závisí na kategorii mýdla. Čím vyšší procento, tím vyšší je obsah kyseliny v mýdle. To znamená, že takový výrobek čistí lépe, ale zároveň alkálie mohou vyschnout kůži. Podle GOST nesmí být procento vyšší než 72. Dnes je takový nástroj téměř nemožné najít, jen ve velmi vzácných případech. Výrobci zpravidla nevyrábějí prostředky nad 60%.

Existuje mnoho typů mýdla:

 • Tekuté mýdlo se neliší od hrudníku. Objeví se kupujícímu ve láhvi připomínající mycí prostředek na mytí nádobí. Barva se podobá původnímu produktu. Výrobci tvrdí, že je vhodnější pro mytí a mytí nádobí. Je třeba také poznamenat, že složení a vůně kapalných a tuhých mýdel se velmi liší. Existuje několik chemikálií v tekutém mýdle.
 • Dětská ekonomika - jiný typ výrobku navržený speciálně pro praní dětského oblečení. Má méně výraznou vůni a měkčí strukturu, což je velmi dobré, protože silná vůně může u dětí způsobit nepohodlí.
 • Bílá ekonomika - bílá díky bílé barvě. Tento typ mýdla se nedoporučuje umývat nádobí. Požití je také nežádoucí. Bílá barva mýdla závisí také na množství hydroxidu sodného. Čím větší je, tím je výrobek lehčí. Takový nástroj je nejlépe čistit.
 • Mýdlo na praní je také k dispozici ve formě prášku. Je to stejný lék, bez přísad, jednoduše rozdrcen na jemně žluté granule. Mnoho žen v domácnosti dělá takový prášek s vlastními rukama, a to pomocí struhadla. S tímto práškem není nutné ručně omýt věci. Stačí jej nalít do pračky.

Výrobci

Dnes vyrábí výrobci řadu variant mycího prádla. Výrobky některých výrobců se objevují v krásných, světlých obalech, což mírně zředí jejich vzhled. Někteří výrobci jdou dále, dávají mýdlu jinou barvu (a dokonce i vůni). Zde jsou některé z nejslavnějších výrobců produktu, s ohledem na aktuální recept GOST:

 • Mýdlo na prádlo DURU - je k dostání v jednom, dvou nebo čtyřech kusech v jednom balení. Cena se téměř neliší od nákladů na tradiční mýdlo. Samotný výrobek je bílý. Ozdoby a vzory jsou vyřezávané na povrchu výrobku, ale jsou krátkodobé. Podle vlastností tohoto mýdla je podobné ekonomické, má jen příjemnější vůni. Vynikající věci promýšlí.
 • Mýdlo na praní "Stork" - vypadá spíše jako běžné mýdlo na praní. Hnědá barva, s hrubými hranami a přesně stejným zápachem. K dispozici je možnost pro děti - "Aistenok". Toto mýdlo je lehčí, skvělé pro praní dětského oděvu, spolehlivě chrání věci dítěte před bakteriemi a bakteriemi.
 • Ekonomický prášek "Popelka" - přírodní prací prostředek. Prášek samotný je velké granule světle žluté barvy. Má "slavnou" chuť. Je velmi vhodný při použití, je analogický s práškovým mýdlem ve formě prášku.
 • Mýdlo na praní "Ushasty Nyan" - dětské mycí prádlo bílé barvy, nepeří velmi dobře, téměř bez vůně. Výrobek má příjemnou jemnou strukturu. Vynikající čistí oblečení.
 • Tekuté mycí prádlo "Economy" - se zákazníkům objevuje v průhledném obalu, barva se podobá tradičním prostředkům. Je univerzální při použití, ideální pro alergiky.
 • Tekuté mycí prádlo "Haus Frau" - je také v průhledné láhvi, má standardní vůni. Jednou z významných výhod mýdla lze považovat za přítomnost vitamínu E.
 • Mydlo na mytí nádobí "Sun" - má neobvyklou žlutou barvu pro mýdlo, perfektně umývá i ty nejchutnější pokrmy. Produkt je velmi ekonomický. Má slabé aroma citronu.
 • Mýdlo na praní "Neva cosmetics" - bílá, lehce průhledná, pěna dobře. Vůně je neutrální, téměř je tam. Perfektně umývá.
 • Mýdlo na praní "Spring" - kompozice je podobná tradiční ekonomice. Má podobnou vůni, perfektně umývá.

Jak to udělat sami?

Mnoho hospodyňek vaří výrobek sami, považuje tuto metodu za nejspolehlivější. Prvním krokem je nosit těsné rukavice, které chrání vaše ruce. Alkali mohou poškodit vaši pokožku, takže musíte být velmi opatrní. Doporučuje se, abyste se chránili před toxickými výpary, položili silnou masku a otevřeli okna. Chcete-li získat kilogram produktu, připravte:

 • 1 litr slunečnicového oleje;
 • 150 g louhu sodného;
 • 400-500 ml studené vody.

Příprava od nuly pomocí receptu není tak obtížná. To lze provést bez problémů doma. Zvláštní dovednosti pro takový postup se nevyžadují.

Nejprve nalijte vodu sodou a mírně promíchejte výslednou kaše. V tomto případě nezapomeňte otevřít všechna okna a v žádném případě nedýchat výpary. Míchání hmoty je dřevěná lžíce. Pokračujte až do úplného rozpuštění sodovky. Slunečnicový olej by měl být mírně zahřát (je žádoucí to udělat předem) a pečlivě nalít do výsledného roztoku.

Pokud sedimenty sody zůstávají na dně, je nutné je uhasit roztokem octa a kyseliny citronové. Teprve pak je nutné nalít olej, jinak to nebude fungovat.

Následně se nástroj může začít vařit, proto je nutné směs smíchat, dokud nebude tlustá. Jakmile hmota začne zesilovat, ujistěte se, že ji mícháte se směšovačem. Nenechávejte tvarky. Konzistence směsi by měla připomínat velmi hustou kyselou smetanu.

Poté je nutné nalít směs do forem. Formulář, který zvolíte podle svého uvážení. Mýdlo ztuhne další den, ale měli byste si vzpomenout, že musí zůstat tři týdny zrání, aby nedošlo k roztavení, a teprve tehdy může být nástroj bezpečně použit.

K dispozici je recept na prací prostředek šetrný k životnímu prostředí. Takový prášek je spolehlivý při používání (podle většiny hostesky), tam je určitě žádná chemie v něm. K přípravě proveďte následující:

Je nutné tříčet všech 6 kusů strouhaného mýdla. Je třeba velmi pečlivě třít, aniž byste museli ponechat velké kusy. Poté musíte míchat výslednou hmotu s pečením soda - sklenici mýdla v poháru sody. Potřebujete důkladně promíchat přísady. Teď je prášek připraven.

Podrobné složení mýdla - seznam tajných složek

V SSSR, v téměř každém domově by měl být bar hnědého mýdla. Nahradil desítky výrobků pro domácnost a osobní péči. Navzdory skutečnosti, že to dnes mnozí používají, složení mýdla pro většinu zůstává záhadou.

Výroba

Výrobní proces spočívá v přípravě mýdla a jeho přípravě na prodej.

U domácích podniků může být výroba mýdla přímo nebo nepřímo:

 1. První metoda je jednodušší - původní součásti jsou recyklovány předtím, než se objeví lepidlo na mýdlo. Posledně jmenovaný je přiveden do tuhnutí, rozřezán na tyče a odeslán k prodeji. Tak je možné získat vysoce kvalitní produkt s nízkým obsahem tuku.
 2. Nepřímá výroba znamená vysychání (zpracování solného roztoku) výsledného mýdlového lepidla. Výsledkem těchto akcí je jádro mýdla a vznešená tekutina. V jádrovém mýdle je obsah mastných kyselin mnohem vyšší než v lepidle.

Pro získání vysoce kvalitních produktů jsou suroviny přepracovány. Aby bylo dosaženo 72% mýdla, je nutné jej vysolit minimálně dvakrát.

Složení

Rozsah použití mýdla je velmi široký, mnoho dokonce přisuzuje léčebným vlastnostem. Lidé ji používají po celá desetiletí, aniž by věděli, z čeho je vyrobeno prádelní mýdlo. Má pouze dvě složky - sodnou nebo draselnou sůl a mastné kyseliny. Přidáním parfémů, esenciálních olejů a barviv k této základně se získá toaletní mýdlo.

Tento typ mýdla je považován za hypoalergenní a šetrný k životnímu prostředí, protože neobsahuje vůně, vůně a syntetické látky.

K získání mýdla používají zbytky mastných kyselin - stejně nasycené a nenasycené. První vylepšení vlastností mýdla vytváří pěnu a umožňuje vám umýt věci stejně úspěšně v chladné i horké vodě.

Produkt, který obsahuje většinu nenasycených kyselin (olejová, linolová, linolenicová), je mastná konzistence, která je schopna rychle rannit. Takový výrobek dokonale ukazuje své vlastnosti detergentu i ve studené vodě.

Složení mycího prádla 72% znamená maximální obsah kyselin. Podle standardu by tento produkt neměl mít žádné organické pachy - ryby atd.

Zdrojem rostlinného tuku je tuk, který se v potravinářském průmyslu používá k výrobě měkkého másla a margarínu.

V nízkém stupni mýdla lze nalézt kalafinu. Tato složka podporuje dobrou tvorbu pěny a umožňuje, aby se činidlo dobře rozpustilo při nízkých teplotách. Kromě toho kalafuna zvyšuje trvanlivost produktu a zabraňuje jeho hnilobě.

Do mýdla lze přidat mýdla - látky získané při čištění alkalickými roztoky tuků a olejů. Kvalitní mýdlové zboží dává výrobek tuhost a pokud není dostatek čištění, má nepříjemný zápach a tmavou barvu.

Někdy se přidávají tukové náhražky do mýdla, většinou syntetických mastných kyselin. Díky tomu se získává plastová látka s jednotnou konzistencí.

Domácí a zahraniční mycí prádlo se liší podle složení. Posledně jmenované mohou obsahovat palmové jádro a kokosový olej, světlé barevné kalafuny. Díky tomu má dovážené mýdlo vysokou pěnivost, plasticitu.

Anorganické složky (soda nebo žíravina) se používají k saponifikaci tuků. Často se používá křemičitan sodný, který eliminuje lepivost produktu z přidávání kalafuny.

Díky bělení můžete získat neprůhledné bílé mýdlo.

Složení mýdla pro domácnost podle GOST zahrnuje výše uvedené složky. Také podle standardu můžete při výrobě mýdla ve svém receptu zahrnout i jiné tukové materiály s bezpečnostními certifikáty.

Odrůdy

V závislosti na množství mastných kyselin v jejím složení existují 3 kategorie mýdla:

Čím vyšší je kategorie mýdla, tím lépe její čistící vlastnosti.

Nedávno se na trhu objevil nový domácí chemický výrobek - tekuté mycí prádlo. Výrobci naznačují, že jeho složení a vlastnosti jsou totožné s tuhým mýdlem. Nízká cena a pohodlná forma použití činí tento nástroj stále populárnější. Je třeba mít na paměti, že toto mýdlo fyzicky nemůže být vyráběno v kapalné formě.

Vzhledem ke složení takového nástroje lze chápat, že od společného s pevným protějškem má jen jméno. Hlavní složkou většiny typů tekutého mýdla jsou toxické povrchově aktivní látky. Díky tomuto složení tento nástroj vyčistí špínu a odstraňuje mastnotu z nádobí, ale nelze jej označit za ekologicky šetrný a hypoalergenní. Je lepší, aby se takové předměty nepoužívaly dětskými předměty.

Tak je zřejmé, že prádelní mýdlo je naprosto přírodní náprava. Může být bezpečně použit pro zpracování dětského oblečení, čištění domu a pro kosmetické účely.

Výhody a poškození mycího prádla pro zdraví a krásu

Dobré staré mýdlo je velmi užitečné, ale v některých případech škodlivé. Jakmile se jedná o vzácný produkt, hnědé mýdlové tyčinky se, jak se říká, roztřískaly. Jedná se o jedinečný nástroj, který nelze porovnávat s moderním, i přes širokou škálu barev, vůní a tvarů. Prací mýdlo bylo a zůstává účinným detergentem s vynikajícími dezinfekčními vlastnostmi.

Typy mycího prádla

Prádelní mýdlo nezměnilo složení od okamžiku svého vynálezu, který se odehrával před téměř 200 lety. Je překvapivé, že detergent je stále vyráběn podle GOST. To vysvětluje jeho hodnotu a výhody v domácnosti, kosmetologii a tradiční medicíně.

Z běžného toaletního mýdla se vyznačuje vysokým obsahem zásad a kyselin. Z tohoto důvodu má vysokou hodnotu pH: pH = 11-12. Pro výrobu mýdla se používají výhradně přírodní rostlinné a živočišné tuky a jsou k dispozici v těchto formách:

Nejběžnější forma - bar. To může být často vidět dented nápis. Toto označení procentního podílu mastných kyselin:

 1. 65% - množství mastných kyselin od 61 do 65%;
 2. 70% - od 69 do 70% mastných kyselin;
 3. 72% - prádelní mýdlo vyrobené podle GOST. V jedné barové mastné kyseliny zaujímají více než 70,5%, jejich maximální podíl je 72-74%.

Barva mýdla se může měnit od tmavě hnědé až po matnou žlutou (vyjasněné mýdlo). Čím je bar tmavší, tím méně je vystaven čištění, takový nástroj má nepříjemný zápach. Moderní výrobce nenabízí vždy výrobek, který odpovídá nápisu (maximální obsah mastných kyselin - 62%). Někdy na liště nejsou žádné nápisy.

Složení

Chcete-li správně aplikovat mýdlo v ekonomice, je důležité znát jeho chemické složení. Zde jsou uvedeny hlavní látky:

 1. Přírodní tuky. Na rozdíl od moderních vzorků na náhradách tuku je mýdlo na praní prádla založeno na skopovém, vepřovém, rybím a hovězím tuku (není vhodné pro lidskou spotřebu). Před vařením mýdla se tyto tuky čistí - bělí a deodorují.
 2. Bílá hlína (kaolin). Tato látka neutralizuje působení kyselin. Vysoké procento kaolinu v 72% mýdle.
 3. Sodík. To pomáhá odstranit skvrny z tkaniny.
 4. Mastné kyseliny: laurová, palmitová. Tyto látky jsou odpovědné za pěnění.
 5. Voda
 6. Alkali (soda).
 7. Někdy se v kompozici nalézá pryskyřice (ke zvýšení trvanlivosti), zeleninové salámy (technické).

Mezi závodníky mýdlo na praní se nejprve liší v šetrnosti k životnímu prostředí. Jak se vyrábí čisticí prostředek? Ve speciálních digestořích se přírodní tuky zahřívají, nalévá se jim sodovka. Složky se mísí a vaří při teplotě 110-120 stupňů, čímž se vytvoří lepidlo na mýdlo. Pak se hmota ochladí a nakrájí se na tyče. Tak se vyrábí látka s nejvyšším podílem mastných kyselin. Pro získání 65- a 70% vzorků je použito mýdlo s elektrolyty.

Vlastnosti

Mýdlo na prádlo má jedinečné vlastnosti. Některé z nich jsou tak výrazné, že při nekontrolovaném použití mohou ublížit. Platí to zejména pro 72% vysokou kyselou barvu. Podívejme se, jak se projevuje účinek mýdla na prádlo.

 1. Hlavním důvodem popularity je silný antibakteriální účinek.
 2. Antifungální vlastnost je cenná v tradiční medicíně.
 3. Nástroj má hojivý účinek.
 4. Mnoho žen v domácnosti zaznamenává čistící a bělící vlastnosti.
 5. Pro pokožku je užitečné uklidňující mýdlo.

Existují negativní vlastnosti tradičních prostředků. Například kvůli vysokému obsahu kyselin může způsobit alergickou reakci. Také je mýdlo neúčinné při potírání zápachů benzínu, acetonu. Moderní vzorky mohou obsahovat chemické nečistoty, takže nepozornost při výběru výrobku může s vámi hrát krutý vtip: pravděpodobnost negativní kožní reakce na látku je vysoká.

Užitečné vlastnosti

Výhody pro lidi v domácích mydlech jsou určitě víc než ublížení. Mýdlo bylo úspěšně aplikováno ve třech oblastech:

 • kosmetologie,
 • domácnost,
 • lidské léčení.

Pro kosmetické účely se látka používá především jako čisticí prostředek pro tvář a ruce. Jeho antiseptická vlastnost je brána v potaz v boji proti takovým jevům, jako je akné, akné a jiné záněty. Mýdlová pěna - dobrý nástroj pro preventivní mytí.

Mýdlo je schopno léčit drobné kožní vady: škrábance a škrábance, praskliny, stripy. Léčily se hnisavými ranami, aby se zabránilo zánětlivým procesům. Léčivé vlastnosti - významný důvod pro použití mýdla jako sedativu po holení.

Pro kůži, která je náchylná k tvorbě mozků a kukuřiček, je také užitečný domácí detergent. Z něj dělají změkčující masky a noční koupele. Dokonce i tvrdé natoptysh se zcela sníží nebo zmizí, pokud použijete mýdlo společně s ošetřujícím krémem. Současně mýdlový roztok může léčit onemocnění nohou, například nehtovou houbou.

Pokud jste byli uštěknuty zvířetem, můžete kousnout s mýdlem. Také zmírní zánětlivé reakce (svědění, zarudnutí) po kousnutí hmyzu sání krve. Nástroj zvládne opuch kůže. Pomáhá mýdlům urychlit zmizení modřin, uvolňuje bolest při pohmoždění.

Tam je seznam výhod a příznivý účinek na pokožku hlavy. Mýdlo bojuje proti lupům, nikoliv horší než speciální produkty. Ne na nic ve fotografiích časů žen SSSR se vyznačují úžasnou hustotou, pevností a dlouhými vlasy. Pro mytí hlavy se používá pouze vysoce kvalitní mýdlo (GOST).

Domácí výhody

V domácnosti je hnědá tyč vynikající náhražkou drahých odstraňovačů skvrn. Někdy se vyrovnává, kde inzerovaný nástroj nepomohl. Skutečnost, že nemůžete umýt obvyklé toaletní mýdlo a prášek, ekonomické tyčinky šetří ze znečištění bez problémů. Látka se používá k odstranění složitých skvrn, jako jsou tuky, zeleninové a ovocné šťávy, víno, zelenina. Nástroj se stará i se starými nečistotami. Další mýdlo bělí látku a zjemňuje ji.

Řešení z domácích mýdel se používá k dezinfekci osobních hygienických potřeb. Mohou pravidelně zpracovávat zubní kartáčky, hřebeny a houby pro tělo - prostě je namočte přes noc v mýdlovém roztoku. Tento nástroj může dezinfikovat všechny kuchyňské plochy a obecně provádět mokré čištění celého bytu.

Mýdlové prádlo zředěné vodou se doporučuje v zahradní a zahradní tvorbě. Napouští semenáčky infikované mšicemi a pavoukovými roztoči. S tímto mýdlem můžete také koupat domácí zvířata. Odstraňuje blechy a čistí dlouhý chlupatý kabát.

Tip! Pro odstranění blech od psa se omyje mýdlem a domácím mýdlem. Poté důkladně umyjte tekoucí vodou. Postup je časově náročný, pokud domácí zvíře nechce plavat, ale musí se provádět alespoň dvakrát, s přestávkou několik dní.

Ostrý pach mýdla může vyděsit štěnice. Je to ale dočasný efekt. Malí parazité se vrátí, jakmile zmizí vůně. Takže pro úplné vyhlazení budou potřebovat jiné metody.

Mýdlo a nemoci

Antibakteriální účinek mýdla se používá k léčbě a prevenci onemocnění dýchacího systému. Proti nachlazení stačí aplikaci látky na vnitřní povrch nosní dírky. Toto opatření ochrání zdravého člověka před nachlazením a chřipkou. Mytí rukou mycím prádlem chrání před kontaminací jídlem.

Pro ženy neocenitelné antifungální působení znamená. V gynekologii se mýdlo používá k léčbě zánětlivých procesů. Denní hygiena s mýdlem pomáhá léčit drozd. Mýdlové lázně jsou užitečné a zdravé ženy pro důvěrnou hygienu a prevenci onemocnění reprodukčního systému. Muži mohou také potřebovat tuto užitečnou vlastnost mýdla.

Tip: Candida houby, Candida dává přednost normálním orgánům ženských pohlavních orgánů, kyselému prostředí a mycímu prášku neutralizuje - terapeutický efekt je založen na tom. Aby nedošlo k ničení přirozené mikroflóry a neškodení zdraví, je pro hygienické účely lepší použít slabý, mírně bílý roztok 72 procent přírodního mycího prostředku na mytí prádla.

V každodenním životě, bezstarostností, dochází k různým nepříjemným situacím. V případě tepelného spalování přiveďte pomocné mycí prádlo. V očekávání sanitky doporučuje časopis "Polsateevo" tření spáleného místa mýdlem a vodou, která předtím namočila tyčinku ve vodě. U mírných případů popálení lék urychlí hojení bez použití dalších léků. Mýdlo zmírní účinky agresivního slunečního záření. Ale pokud je spálenina poměrně těžká, před bublinami nebude fungovat mýdlo.

Výhody či poškození mycího prádla v mnoha ohledech závisí na jeho složení nebo spíše na obsahu kaolinu. Tato látka neutralizuje agresivní účinek kyselin a pokud je její složení nízké, mýdlo může poškodit citlivou pokožku. To je zvláště důležité pro péči o pokožku hlavy. Také vlasy mohou zničit alkálie v mýdle. Zničí jejich strukturu při nesprávném použití. Použití mýdla s chemickými složkami způsobí poškození vlasů.

Mýdlo může způsobit alergickou reakci. Při častém používání nástroj snižuje přirozené ochranné funkce pokožky odstraněním lipidové vrstvy. Používáte-li příliš často mýdlo s nízkou kvalitou, můžete vysušit kůži a dokonce i vypařit chemické látky.

Několik tipů, které byste neublížili:

 1. Nezapomeňte umyt mýdlo, aby nedošlo k ostrému podráždění!
 2. Pro mytí používejte pouze mýdlové pěny. Větrání obličeje mýdlem není nutné. Po umytí pokožku oživte výživným krémem, aby nedošlo k suchu.
 3. Pro suchou pokožku je lepší nepoužívat výrobek. Pokud se vyskytne problém s akné, mýdlová pěna se aplikuje pouze na problémové oblasti.
 4. Aby nedošlo ke snížení odolnosti těla, neumývejte ho mýdlem každý den.
 5. Dobrá tyčinka by měla být lesklá, oranžová. V tmavě hnědém mýdle s ostrým zápachem je schopnost mytí mnohem nižší.
 6. Těhotné ženy používají mýdlo pouze externě! Obecně platí, že užívání mýdlových roztoků uvnitř je nebezpečné. To může způsobit podráždění sliznic, otravy, a dokonce i mýdlo je nepravděpodobné, že vám laskavě ochutná.

Jak aplikovat, recepty

Před výběrem účinných nástrojů pro potírání různých problémů.

 1. Náprava na akné: namočte lištu a protřete ji do rukou před vytvořením pěny. Aplikujte ho na akné, podržte po dobu 5-10 minut a opláchněte. Nástroj usuší a dezinfikuje pokožku. Efektivní pro zpětné akné.
 2. Pro posílení hřebíků mýdla hroty prstů a držte 20 minut. Rozpočtový nástroj pro křehké nehty posiluje jejich strukturu po 1-2 aplikacích.
 3. Koupel z natoptyshy: na 1 pánvi horké vody, vezmeme 1 polévkovou lžíci. drcené mýdlo (strouhané) a 1 lžička. soda Podržte nohy po dobu půl hodiny, poté zpracujte pemzu a namažte je tučným krémem.
 4. Chcete-li odstranit skvrny z látky, jen mýdlo, držte několik minut a myjte jako obvykle.
 5. Po svátku je snadné umýt mastné nádobí mýdlem na prádlo. Pokrmy s hořkým tukem by měly být namočeny v teplém mýdlovém roztoku po dobu 1-2 hodin. Pak jej důkladně opláchněte.
 6. Recept na domácí detergent: poloviční sklenici strouhaného mýdla, sklenici vroucí vody, čtvrtiny sody a kapku citrusového esenciálního oleje. Smíchejte směs mýdla a vody s mixérem, přidáme sódu a přidáme trochu. Hmotnost během chlazení se zvýší. Lze jej použít jako běžný prací prostředek.

Společná položka pro domácnost a kolik je dobré! Arm s vysoce kvalitním mýdlem a v boji za čistotu a zdraví vyvstanete vítězství.

Co dělá mýdlo

Mýdlo na mytí nádobí: co je vyrobeno?

V každém domě je bar medově zbarveného pohankového mýdla. Univerzální náprava se používá nejen k praní. Existuje 1000 populárních receptů pro použití bar jako kosmetika. Po dobu 50 let zůstává recept nezměněn. Jaké je tajemství popularity a přínosů mýdla 72%?

Historie vzhledu

Hnědé mýdlo s výtiskem 72% bylo poprvé propuštěno v SSSR ve třicátých letech minulého století. Recepty byly přijaty a rafinovány francouzským chemikem Michel Eugène Chevrelier. Původní přípravek obsahuje 2 druhy živočišného tuku. Nová formula se skládala ze 3 složek, přidala se želatina a alkálie.

Až do padesátých let byla vyrobena briketa kategorie 72%, pak byla v závodě UZK vyrobena druhá kategorie 64%. Obě kompozice byly identické, rozdíl byl v poměru složek. Vlastnosti detergentů umožňují eliminovat složité skvrny a eliminovat složité nečistoty. Složení komponent bylo schváleno a zajištěno GOST 30266-95.

Vzhledem k přirozené bázi a baktericidním vlastnostem bylo mýdlo používáno nejen k odstranění skvrn. Objevil se celý směr aplikací kosmetologie. Mýdlo bylo použito jako lék proti seborrhei. Byl použit pro těžkou kožní vyrážku.

Složení mýdla

Složení mýdla obsahuje přírodní mastné kyseliny. Mezi další složky patří soli draslíku a sodíku. Obsahuje alkálie a látky rostlinného původu. Hnědá tyčinka neobsahuje vůně nebo příchutě. Základem pro 100% přirozený kontakt s pokožkou nezpůsobuje alergie.

Nasycené a nenasycené mastné kyseliny se extrahují z živočišných tuků. V Sovětském svazu byla použita směs krav, vepřového, jehněčího a salámu. Posledně jmenovaná látka je rostlinného původu. Je extrahována z rostlinných olejů hydrogenací. Živočišné tuky byly získány ošetřením kostí, kůží a žil.

Druhou hlavní složkou je alkálie. Používají se k neutralizaci kyselin a zmýdelnění tuků. Používají se hydroxid sodný (sodné soli) a uhličitan sodný (uhličitan sodný).

Přírodní mýdlo v Rusku se vyrábí bez změny receptury. Při styku s horkou vodou začne briketovat charakteristický zápach. Toto je první známka přírodních složek. Zbytek brikety nemá chuť.

Záhadná postava je 72%

Záhadná hodnota 72% nebo 64% udává procento tuku v kompozici. Podle GOST brikety by měly být 200 gramů. Mají tmavě hnědou nebo okrovou barvu. Bez zápachu v suchém stavu.

Mýdla byla rozdělena do 3 kategorií označených římskými číslicemi. První kategorie (I) obsahuje v kompozici více než 70,5% mastných kyselin, druhá (II) až 69%. Třetí kategorie (III) obsahuje 64%. Domácí mýdla první kategorie se rovnají obsahu 72% mastných kyselin s nejvyšším obsahem alkalií.

Díky tomuto složení mýdlo má vlastnosti:

 • odstraňte mastnotu z keramických povrchů;
 • umytí komplexních skvrn;
 • odstranit stopy trávy;
 • odstraňuje organické pachy (plísně, ryby, vůně tuku);
 • dezinfikuje zanícenou kůži;
 • použitelné pro intimní hygienu jako prostředek proti drozdům.

Vlastnosti mýdla jsou založeny na přírodním složení a poměru alkálie / mastné kyseliny. Alkalické prostředí brání aktivitě hub, bakterií a virů. Mastné kyseliny odstraňují organické a umělé báze znečišťujících látek.

Výhody a poškození hnědého mýdla

Výhody mýdla lze považovat za baktericidní vlastnosti. Je účinný proti patogenům kožních infekcí, bakteriím živých povrchů sliznice. Nízká cena je cenově dostupným nástrojem.

Mýdlo je účinné při mytí nádobí, keramiky a dlaždic. Roztok mycího prádla 72% umýt skleněné plochy. Používá se k mytí oken po zimním období. Poté se povrch snadno umyje, čím se hromadí méně prachu a nečistot.

Mýdlo se používá k praní dětského oblečení. Díky tomu se dosahuje dvojitého účinku: čištění a dezinfekce. S jeho pomocí se doporučuje pokrýt složité skvrny na oděvu před odesláním do bubnu psacího stroje.

Pokud si příliš často umyjete ruce mýdlem, může dojít k suchu. To je způsobeno alkalickým prostředím agenta. Nepoužívejte příliš často 72% mýdla jako kosmetický nástroj. Kůže je zvyklá na vnější pomoc a přestává se zabývat patogeny sama.

Jaké je procento tuku?

Čím více tuku v složení mýdla, tím vyšší je jeho kvalita. Kompozice dává tlustší konzistenci, při vyprání produkuje více pěny. Vysoký obsah tuku udržuje složky ve stabilním stavu. Briketa může být skladována až 50 let bez změn, pokud vlhkost v místnosti nepřesahuje 25%.

Mýdlo na praní dětí

Co dělá moderní mýdlo

Moderní mýdlo a chemické látky. Složení mýdlového výrobku je velmi odlišné od metod používaných dříve. Základem produktu jsou rozpustné soli odvozené od chemických látek. sloučeniny různých mastných kyselin.

Do průmyslového mýdla patří také rostlinné oleje a živočišné tuky, barviva a příchutě, chemické nečistoty a kosmetické přísady, glycerin a někdy lanolin.

Po výrobě mýdla při výrobě mycího prostředku pro domácnost. Ale s přidáním různých kosmetických komponent, vůně a barviva vytvářejí toaletní vůně. A aby se dostal z pevného tekutého mýdla, do kompozice byl přidán hydroxid draselný.

Taková kompozice je daleko od přirozené a může způsobit podráždění pokožky rukou nebo jiných oblastí těla. Kromě toho mohou tyto složky způsobit závažné alergie, zejména u malých dětí. Pro citlivou pokožku je lepší vybrat si přírodní produkt a pro miminka - speciální dětské tekuté mýdlo.

Pokud chcete najít bezpečný výrobek, nezapomeňte zkontrolovat složení a dostupnost značky GOST. Mýdla jsou vyráběny podle GOST pouze z rostlinných přísad, takže jsou bezpečnější a šetrnější k životnímu prostředí. Podívejme se na prvky, které jsou součástí chemické látky. složení

Složky v mýdle

Mýdlo na praní

Tento nástroj se používá k praní prádla a mytí domácích předmětů. Myčku pravidelně ne myjte. Cosmetologům se doporučuje, aby někdy používali tento výrobek k obnově vlasů a kůže.

Zubní lékaři navíc doporučují po každém kartáčování zubů mýdlem zubní kartáček s domácím mýdlem. Pak se na štětinách nehromadí a nehromadí žádné škodlivé bakterie. Jak správně pečovat o zubní kartáček, přečtěte si zde.

Složení mýdla obsahuje velké množství alkalických a mastných kyselin, stejně jako vody. Výrobek se skládá pouze z těchto tří složek. Díky tomuto složení má hnědou barvu a charakteristický zápach.

Je to skutečná přírodní antiseptika, která účinně zabíjí bakterie a dezinfikuje věci, odstraňuje obtížné skvrny a staré znečištění. Je vhodný pro boj s houbami a dokonce i pro některé drogy.

Při výběru výrobku se podívejte na procento kyselých a alkalických složek. Složení mýdla je rozděleno do tří kategorií: 65, 70 a 72%. Nejběžnější je 72% mycího prádla.

Je to čistý, bezpečný a ekologický výrobek, který nezpůsobuje podráždění a alergické reakce. Mýdlem na praní je 72% dokonce vhodné pro praní dětského oblečení. Navíc je vhodný pro dezinfekci dětské lázně.

Upřednostněte toto tmavé barevné mycí prádlo. Pokud je výrobek lehký a má příjemný zápach, znamená to, že do kompozice byly přidány vonné látky, což snižuje přirozené a bělící vlastnosti. Nevybírejte tekuté mycí prádlo.

Obsahuje toxické a škodlivé povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky) a má velmi odlišnou složení od přírodního protějšku. Uvažovali jsme o tom, jak si vybrat prádelní mýdlo, a dozvíme se více o jiných typech výrobků na mýdlo.

Dehtové mýdlo

Jedná se o přírodní ekologický a vysoce kvalitní výrobek se specifickým ostrým zápachem. Bude to vynikající a cenově dostupnější alternativa k mnoha drahým čisticím prostředkům. Tento výrobek obsahuje dehet z březového dřeva, který vytváří silný a nepříjemný zápach. Nicméně je to dehet, který dává výrobku antibakteriální a léčivé vlastnosti.

Tar deht obsahuje 10% březového dehtu, zbytek kompozice obsahuje vodu, tuky a alkálie. Dehet se vyrábí suchou destilací dřevěné pryskyřice. Výsledkem je, že produkt získává bohatou tmavou barvu se modravým nebo nazelenalým odstínem. Je to skutečný a bezpečný výrobek, který nezpůsobuje alergie a má pozitivní účinek.

Tento produkt pomáhá vyrovnávat se s vyrážkami, mírně schnou a exfoliuje pokožku, dokonce i pleť a obnovuje pokožku, odstraňuje škodlivé bakterie, posiluje vlasové folikuly a ztužuje krevní cévy.

To je účinný prostředek proti lupům a vypadávání vlasů, houba, drozd, akné. Pomáhá s odlupováním a mastnou pokožkou, popraskané podpatky. Takový výrobek lze navíc použít k praní dětského oblečení.

Mimochodem, můžete tento výrobek udělat doma. Chcete-li to udělat, vzít přirozený mýdlové základny, které obsahují bříza dehtu a esenciální olej máty.

Antibakteriální mýdlo

Jedná se o běžný detergent v nemocnicích a veřejných institucích. Tento produkt se uvolňuje v kapalné formě a je vybrán pro dezinfekci, eliminaci různých bakterií.

Složení antibakteriálního mýdla zahrnuje triclosan nebo triclocarban. Jedná se o antimikrobiální prvky, které neutralizují působení většiny mikroorganismů. Všimněte si, že zabíjejí jak škodlivé, tak prospěšné bakterie.

Triclosan a triclocarban, které jsou obsaženy v antibakteriálním mýdle, zanechávají aktivní povrchové zbytky. Ochranný účinek prostředku tedy trvá dlouhou dobu. V každodenním životě však můžete snadno používat pravidelné masité mýdlo, protože při pravidelném mytí rukou máte stejný ochranný účinek.

Tekuté mýdlo

Tekuté výrobky působí jemněji a méně pravděpodobně způsobují alergickou reakci. Proto při výrobě hypoalergenního nebo dětského pracího prostředku zvolte přesně tukovou konzistenci. Mýdlo pro novorozence je také uvolněno tekutinou. Je snadnější používat a dávkovat. Nástroj neuchýlí mýdlový talíř a nevytrhne jako pevná mýdla.

Složení tekutého mýdla zahrnuje rostlinné a živočišné tuky, menší látky s měkkými vlastnostmi, příchutě a barviva. Takový nástroj je dost snadný na přípravu sebe sama. Postupujte podle následujících pokynů:

 • Vaříme bylinné odvar z heřmánek, mátového nebo citrónového balzámu ve vodní lázni;
 • Zředí se vařenou vodou;
 • Vezměte si pevné dětské mýdlo bez zápachu a protřepte jemné struhadlo;
 • Vložte výsledné třísky do vývaru a nalijte je na teplo;
 • Roztajte směs na jednotnou konzistenci a míchání neustále;
 • Přidejte glycerin do ochlazeného mýdla a dobře promíchejte;
 • Pak mohou být do hmoty přidány další komponenty.

Bylinná tekutá hmota je měkká a měkká. Zvlhčuje a uklidňuje pokožku. K tomuto řešení lze dát jakoukoli barvu, vůni a vlastnosti. Chcete-li to provést, přidejte několik kapek esenciálního oleje do ochlazené kompozice, ale zvažte možnost alergické reakce.

Kromě toho můžete přidat potraviny nebo přírodní barviva. Může to být mléko, káva, džus, med a tak dále. Ale nepřehánějte to s přísadami! Nedoporučuje se směšovat esenciální oleje a příchutě.

Jak vyrobit ruční mýdlo

Nejlepší přírodní a ekologické mýdlo je výrobek vyrobený sami. Takže budete mít jistotu v obsahu a součástech produktu. Nejjednodušší metodou přípravy je použití hotové mýdlové základny, které lze zakoupit v každém kosmetickém obchodě. Kromě toho můžete vzít klasické dětské mýdlo.

Připravte mleté ​​mýdlo nebo mýdlovou mýdlu. Zřeďte součásti vodou a nasaďte malý oheň. Vařte na jednotnou konzistenci a pravidelně je promíchejte.

Poté v ručně mýdlovém roztoku přidejte esenciální olej. Nepoužívejte více než 5 až 7 kapek na 100 gramů hotové báze. Nebo můžete olivový nebo slunečnicový olej v objemu 1-3 čajové lžičky na sto gramů.

Mezi další přísady používají květní lístky, bylinný odvar, kousky ovoce. Až tři čajové lžičky medu nebo mleté ​​kávy se nanáší na sto gramů roztoku mýdla.

Kromě toho můžete doručit malé kousky čokolády ve výši 2 gramů produktu na 100 gramů roztoku. Připravená kapalina se nalije do plastových nádob a vloží se do studeného místa až do úplného vytvrzení. Domácí mýdlo je připraveno!

Pokud produkt nechcete připravovat, můžete zakoupený nebo domácí produkt nahradit suchým hořčičným práškem. Takový nástroj je vhodný k umývání nádobí nebo mytí věcí. A co může nahradit prací prášek, přečtěte si odkaz https://vsepodomu.ru/stirka/chem-zamenit-poroshok/.

Co by mělo být přirozené mýdlo?

Výběr mýdla, nespoléhejte pouze na jeho vůni. Pečlivě přečtěte kompozici.

Pro výrobu přírodního mýdla s kokosem, palmou, ricintem, olivami, sezamem, mandlem, slunečnicovým olejem a kakaovým máslem, semenem hroznů. Někdy ve složení lze nalézt hovězí nebo vepřový tuk.

K získání tvrdosti mýdla někdy přidáváme včelí vosk.

K dosažení různých účinků mýdla lze připravit na pivo, mléko, víno, bylinný vývar. Kávu, čerstvou zeleninu a ovoce, mléko v prášku, kakao, nasekané byliny, mořskou sůl a řasy jsou často přidávány do přírodního mýdla.

K tomu, aby mýdlo mělo příjemnou vůni a krásnou barvu, jsou přidávány esenciální oleje, potravinářské příchutě nebo barviva, kosmetická hlína.

Ve složení tohoto přírodního mýdla by neměly být konzervační látky, vonné látky, lauril a jiné syntetické látky.

Jaké vlastnosti má přirozené mýdlo?

Použití přírodního mýdla je bezpečné pro zdraví. Správně vybraná pomáhá zmírnit únavu, zlepšuje přívod krve a lymfy, zlepšuje vzhled.

V závislosti na tom, který komponent je hlavní složkou mýdla, má takové užitečné vlastnosti. Na základě toho můžete vzít mýdlo, které vám nejlépe vyhovuje.

Pokud je v přírodním mýdlovém kefír a bobkový list základní, efektivně čistí kůži, změkčuje ji a zabraňuje stárnutí. Toto mýdlo má antiseptický, antioxidační, tonizační účinek, eliminuje suchost a odlupování pokožky.

Mýdlo na bázi extraktu z rýže, kromě čištění a výživy, naplňuje kožní buňky energií, urychluje regenerační procesy, stimuluje produkci kolagenu a zlepšuje zvedání kůže.

Mýdlo s perlovým práškem má protizánětlivé a protialergické vlastnosti, pomáhá regenerovat pokožku. Toto mýdlo bělí a matuje kůži, zabraňuje vzniku věkových skvrn.

Mýdlo, vyrobené na bázi jalovce a síry, odstraňuje akné a další kožní onemocnění, pomáhá v boji proti celulitidě.

Mýdlo na bázi kozího mléka a mandlí hluboce vyživuje kůži, má olupující efekt.

Hřbetní mýdlo odstraňuje podráždění a zánět, bělí kůži, posiluje kožní tkáň.

Mýdlo s eukalyptovým olejem má antiseptické vlastnosti, eliminuje zánět.

Mýdlo s extraktem z tymiánu má výrazný tonizující a zvlhčující účinek, obnovuje ztracenou elasticitu pokožky.

Kosmetici neodporují dlouhodobě používat jeden typ mýdla. Pro větší účinek je nutné jej čas od času měnit.

Dobrý den.

Nedávno jsem se rozhodl "najít mé ideální mycí prádlo", tj. mýdlo, které bude pro mne vhodné při jeho použití k určenému účelu - praní, čištění, čištění a použití jako kosmetika - například mytí s problémovou pokožkou. (koneckonců, mnoho lidí zná různé způsoby použití mýdla).

Rozhodla jsem se vyzkoušet různé značky domácího mýdla (budu pokračovat v řezání HM) a nakonec mi udělám hodnocení HM.

Na konci recenze opusťte spojení s mýdlem, které jsem již zkoušel.

Dnes budu psát o ohromeném HM BABY BATHING.

Koupeno v MAGNET COSMETIC.

Cena 27 rub. Hmotnost 180 g.

Co nám výrobce slibuje:

poskytuje zářivou bělost všech typů tkání, které nedráždí pokožku. PŘEDSTAVUJE ALERGICKÉ REAKCE od prvních dnů života

Za prvé, myslím, že se podíváme na kompozici:

Soli sodné mastné kyseliny rostlinných olejů a živočišných tuků se používají při výrobě mýdel jako přirozeného základu.

Glytsirin zjemňuje, udržuje vlhkost, neutralizuje účinek alkalických látek

Optické bělidlo tyto částice (bez ohledu na to, jak moc oplachujete prádlo!) Zůstaňte na tkaninách po umytí a vyzařují ultrafialové paprsky z celého spektra sluneční barvy a změňte je na fialovou, modrou nebo dokonce modrou.

Po umytí, když se díváte na takové spodní prádlo, si možná myslíte, že je tak dokonale čistá, že to prostě svítí. Ale to jsou jen iluze. Kromě toho částice optického bělení, které zůstávají na tkanině, reagují s pokožkou.

KAPITOLA V DĚTSKÉM MÝDLE MŮŽE BÝT OPTICKÉ BLEACHERY. Jsem v SHOCK.

Oxid titaničitý je minerální inertní látka, vzhled a vůně připomínající křídu. Neškodné

To je přidáno do barviva mýdlo v bílém

Triethanolamin je silně alkalická látka používaná jako povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky) a chemické regulátory pH.

Triethanolamin není přirozený. Škodlivé. Může být příčinou alergií na kontakt.

A na obalu v červené barvě napsali: NEPOUŽÍVEJTE ALERGICKÉ REAKCE

A je to v mýdlech pro děti od prvních dnů života.

Emulgátory - jsou nezbytné pro spojení dvou fází tuku a vody s tvorbou emulze. Jsou to povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky) a mohou být začleněny do lipidové vrstvy pokožky, což narušuje její strukturu. To může časem vést ke zničení lipidové bariéry a vyvolat suchou pokožku.

Dvojsodná sůl EDTA je kyselina, používá se jak jako chelatační činidlo, tak i jako stabilizátor a konzervační činidlo.

Kyselina citronová - při interakci s alkalickými formami citrát sodný, která prodlužuje životnost mýdla a zvyšuje účinek antioxidantů.

Sodná karboxymethylcelulóza - používá se jako stabilizátor a zahušťovadlo v produktech jako je majonéza, zmrzlina, cukrovinky, maso atd.; hygienické výrobky, jako jsou zubní pasta, mýdlo, výrobky pro péči o vlasy a produkty na holení.

Kyselina benzoová - kyselina benzoová se používá v medicíně pro kožní onemocnění jako externí antiseptikum (antimikrobiální) a fungicidní (antifungální) a její sodná sůl - jako expektorant. Kyselina benzoová a její soli mají vysokou baktericidní a bakteriostatickou aktivitu, která prudce stoupá se snižujícím se pH.

Chlorid sodný - sodná sůl kyseliny chlorovodíkové

Toto je hlavní složka soli.

Můj závěr o kompozici:

Mnoho komponent, které odpovídají slibu bělení věcí. Podle mých zkušeností není vhodný pro všechny typy tkanin. Pokud je skvrna silně přilepená, stará a snaží se ji velmi pečlivě umýt, pak tkanina může "ztrácet barvu". U bílých věcí je to správné! Jak je vidět po analýze kompozice, může to být velmi škodlivé a NEBEZPEČNÉ pro novorozence (i když je na obalu napsáno, že je možné ji použít od prvních dnů života). Samozřejmě, že tato položka je zajímavá pro rodiče, pro které je důležitá péče o dětské oblečení ECO.

Teď zjistím, co je v akci.

Promyje dobře čerstvé skvrny. Pro staré potřebujeme větší úsilí. Barevné předměty mohou ztratit svou barvu, pokud jsou silné.

Vhodnější pro bílé věci, ale vůbec ne dětské, protože složené z mnoha škodlivých složek (optické bělení atd.).

Pokud někdo používá mycí prostředek při mytí v pračce, je podle mého názoru vhodnější jako ekonomická verze pracího prostředku, ale ani pro mytí ECO.

Můj obecný závěr:

Mýdlo je velmi kontroverzní. Protože plně vyhovuje deklarovaným slibům o bělení vlastností, ale zjevně není dětinská. Alespoň ne pro novorozence.

Možná koupit znovu, ale jen jako bělící agent.

Mohu doporučit pouze dospělé, kteří se ve složení nebaví škodlivých složek.

Zde jsou mé další recenze o mýdlo:

mýdlo s nehem a kurkum

prádelní mýdlo "ELEPHANT"

100 receptů krásy "MEDO"

prádelní mýdlo, ve kterém se mi líbilo složení

prádelní mýdlo "DREAM" s hydroxidem sodným

Pro Více Informací O Suché Vlasy