logo

Vlastnosti použití glycerinového mýdla a receptury přípravy

Přírodní nebo syntetický glycerin je viskózní, průhledná látka bez barvy nebo zápachu. V kosmetologii se používá jako hydratační a zvláčňující látka, která se často přidává do krémů, šamponů, krémů a mýdel. Je to glycerinové mýdlo, které se odlišuje od ostatních druhů. Za prvé, má krásný vzhled a za druhé - jedinečné vlastnosti a všestrannost. Za třetí, je snadné udělat doma.

Poznámka: Použití glycerinového mýdla nebude škodlivé, pokud bude pravidelně užíváno pouze po konzultaci s dermatologem, a také zajistí, aby obsah glycerolu v zakoupeném produktu nepřesáhl 5-7% (optimální hodnota).

Výhody glycerinového mýdla

 1. Vhodné pro všechny typy pleti: mastné, kombinované, suché. Výjimkou je přecitlivělost kůže.
 2. Nezpůsobuje odlupování, zarudnutí, pocit těsnosti pokožky.
 3. Vytvoří neviditelnou ochrannou bariéru na povrchu epidermis.
 4. To dává pokožce hladký, elastický, svěží a odpočinkový vzhled.
 5. Vyhlazuje jemné mimické vrásky.
 6. Vynikající čistí a vyživuje.
 7. Zmírňuje drsnou pokožku na loktech a nohou.
 8. Používá se i při dermatologických onemocněních, které nejsou spojeny se zánětlivým procesem.
 9. Vhodný pro denní péči (s výjimkou výjimek), včetně dětí.
 10. Hypoalergenní.
Glycerinové mýdlo jako prvek kreativity

Nevýhody mýdla s glycerinem

 1. Kontraindikováno v případě individuální nesnášenlivosti nejméně jedné složky.
 2. Dlouhodobé užívání glycerinového mýdla je žádoucí pro koordinaci s kosmetologem.
 3. Nevhodná pro zanícení pokožky.
 4. Nedoporučuje se časté použití, pokud je pokožka tmavá nebo opálená (glycerin "vypláchne" melanin, to znamená, že se rozjasní).

Jak vyrobit glycerinové mýdlo doma

Složení tohoto mýdla je téměř stejné jako u skladu: základna mýdla, přísady do péče (odtučněné látky, extrakty, esenciální oleje), barviva, vonné látky. Ethanol a cukr (sorbitol) jsou zodpovědné za "průhlednost" lišty. Mezi základní oleje jsou oblíbené olivové, palmové, ricínové, kokosové, sladké mandle a olejové oleje.

Mýdlo je kreativní řemeslo. Nejčastěji kvalifikovaní pracovníci improvizují a přidávají různé přísady do univerzálního receptu glycerinového mýdla. Pro ty, kteří jen vyzkoušejí svou ruku v umění vaření mýdla, nabízíme jednoduchou cestu:

1. Roztajte ve vodní lázni (ve velké hrnci, naplňte čtvrtinovou vodou, nastavte zásobník menší) nebo v mikrovlnné troubě 150 gramů glycerinové báze nebo zakoupené glycerinové mýdlo, předtím nakrájené na malé kostičky.

Hotová speciální základna se prodává v lékárnách, kosmetických prodejnách nebo salonech pro řemeslníky.

2. Opatrně zajistěte, aby se hmota nevarila, ale pouze roztavila. Chcete-li zkapalnit v mikrovlnné troubě, stačí obvykle 30-40 sekund (průměrný výkon).

3. Aby nedošlo k tuhnutí, důkladně promíchejte budoucí mýdlo. Nesmějte směs ani protřepávejte, jinak se objeví malé vzduchové bubliny, které se budou obtížně zbavovat.

4. Připravte "lékařské" suroviny. V závislosti na typu pokožky mohou být esenciální oleje z jedle, cedru, levandule, citronu, ylang-ylangu, máty peprné, eukalyptové, pomerančové, rozmarýnové. Jako volitelně: nasekané suché byliny (kopřivka, heřmánek, máta, šalvěj) nebo citrusová kůra.

5. Pečlivě přidejte všechny přísady do tekutého mýdla: 5-6 kapek esenciálního oleje a 1 lžička trávy stačí na 150 gramů základny.

6. Formy pro mýdlo předem postříkejte ethanolem (vhodná a pravidelná vodka).

7. Nalijte hmotu do forem a také sprej mýdlem a alkoholem postříkejte sprejovou lahví.

8. Nechte mýdlo úplně zmrazit. Neumisťujte kontejnery do chladničky - při nízkých teplotách bude základna zakalená!

Vzhled a vzory závisejí na formě

Domácí glycerinové mýdlo je uloženo méně než nákup (někdy se tato doba sníží na týden nebo dva, v závislosti na komponentách). Chcete-li zabránit ztrátě jejich "funkčnosti", zabalte je do pergamenového papíru a položte je na suché, temné místo.

Glycerinové mýdlo: prospěch a poškození

Vlastnosti glycerinového mýdla jsou známé asi 200 let. Mýdlo je průhledné a má příjemnou vůni. Produkt se prodává jako elegantní kosmetika.

Co to je?

Glycerinové mýdlo - toto mýdlo s přídavkem glycerinu má zpravidla průhledný vzhled. Roztaví se snadno. Díky vysokému obsahu alkoholu zachovává svou vůni dobře. Při výrobě je co nejčistší a nejpřehlednější. Toto mýdlo se připravuje z velmi čistých surovin.

Při zmrznutí ztrácí trochu průhlednosti. Proto je hlavním úkolem výroby transparentních mýdel stabilizace tavícího stavu. Vyrobený výrobek má vynikající strukturu. Tento efekt je obtížné dosáhnout doma.

Výhody

Kůže potřebuje alespoň 20%, aby zůstala vláčná, zdravá a zářivá. Aktivní složka absorbuje vlhkost a uchovává ji. Pro naši pokožku je tato vlastnost nenahraditelná. Emulze je primárně pojivo. Má změkčující účinek na pokožku. Klíčové výhody:

 • Glycerinové mýdlo se používá při péči o problémovou pokožku, jemně odstraňuje make-up a zbytky prášku z pórů.
 • Dobře normalizuje metabolické procesy v kůži.
 • Dobrým přínosem pro životní prostředí je ekologický přírodní materiál.
 • Je dobře tělem snášena, je již mnoho let známá a je zjevně lepší než mýdlo s přidáním chemických složek.
 • Emulze poskytuje ideální ochranu proti odlupování a zlepšuje pružnost pokožky. V závislosti na koncentraci emulze absorbuje vodu z bazální vrstvy pokožky a drží ji v stratum corneum.
 • Glycerin se často používá v detergentech díky svým vlastnostem: ochranný, hydratační a regenerační.
 • Výhody mýdla jsou, že je vhodnější pro osoby s alergiemi než detergenty s umělými přísadami. Aktivní přírodní látka nepůsobí jako alergen, takže je většina lidí dobře snášena. V každém případě jsou alergické reakce více způsobeny jinými přísadami.
 • Glycerin se používá jako zvlhčovač. Snižuje podráždění pokožky v kosmetických přípravcích pro tělo a vlasy. Díky své viskózní povaze se používá v tekutém mýdlovém a smetanovém mýdle. Rostlinná emulze je vynikající složkou luxusních mýdel.
 • Glycerin z rostlinných plodin zlepšuje pružnost pokožky. Chrání kůži před dehydratací a podrážděním.

Stejně jako všechny produkty glycerinové mýdlo má své nevýhody, v takových případech:

 • Mydlo zbavuje pokožku vlhkost a způsobuje alergie s vysokými dávkami glycerinu více než 30%.
 • Pokud je emulze větší než povolená rychlost, změní se funkční účel produktu.
 • Škodlivé použití výrobku pro jiné účely.
 • Poškození může být, jestliže poměr součástí je přerušený. V případě porušení výrobní technologie bude nežádoucím účinkem.
 • Nepoužívejte vždy čistící prostředek s glycerinem.
 • Hodně závisí na kvalitě emulze v složení mýdla. Daleko lepší rostlinné přísady.

Tipy, jak vařit a správně používat

Příprava mýdla netrvá dlouho. V současné době se z řepkového oleje vyrábí velké množství rostlinného glycerinu a je k dispozici v různých dávkách a různých stupních čistoty. Je pouze nutné tavit a nalijte emulzi. Můžete to udělat sami pro rodinu nebo přátele.

Podrobné pokyny pro přípravu glycerinového mýdla doma:

 1. Obchody prodávají glycerin v pevných a roztavených blocích. Produkt vždy vypadá trochu transparentně, bez ohledu na barvu, kterou si vyberete. Kromě glycerinu budou potřebné aromatické oleje. Používejte různé oleje: citrón, růže, levandule, mátu peprná a mnoho dalších.
 2. Můžete si koupit mýdla, jsou nabízeny v různých velikostech. Při výběru formuláře se musíte ujistit, že mýdlo se po ochlazení snadno objeví. Pokud nenajdete formulář, který chcete, zkuste to sami. Jakýkoliv plastový předmět udělá. Pokud se jedná o kuchyňský předmět, který se běžně používá k vaření, je důkladně omyt před opětovným použitím. Formy pro ledu budou skvělé formy mýdla.
 3. Tavte glycerin ve vodní lázni tak dlouho, dokud je třeba vyplnit formuláře, a poté je rozdělte na malé kousky, které se snadněji roztaví. Vložte glycerin do nádoby ve vodní lázni a ohřejte vodu na střední teplotu. Zahřejte glycerin až do úplného roztavení. Hotový výrobek bude mít stejnou hmotnost a objem jako glycerolové kusy, ale bude mít krásnější konfiguraci. Do směsi přidáme trochu alkoholu, aby se z emulze odstranily bubliny předtím, než se vytvrdí.

Tajemství a krása glycerinového mýdla povzbuzuje lidi, aby experimentovali sami. Nicméně, doma nemůže dosáhnout kvality průmyslových pracích prostředků.

Glycerin je velmi horký. Proto při práci dodržujte bezpečnostní opatření (noste rukavice a brýle).

 • V kosmetických přípravcích doporučuje kosmetička používat čistý rostlinný glycerin. Dávkování: pro péči o pokožku 2-5%.
 • Při nákupu věnujte pozornost složení detergentního výrobku. Kosmetici doporučují volbu produktu s malým podílem glycerinu.
 • Umyjte tak, aby mýdlo nespadalo do očí.
 • Když jsou hygienické
 • Směňte obvyklé mýdlo bez přísad a přidáním glycerinu.
 • Viskózní, bez zápachu a bezbarvé kapaliny se sladkou chutí je k dispozici v různých dávkách.
 • Dávejte pozor na jmenování mýdla.
 • Pokud chcete, aby byl glycerin vyroben sami, nezapomeňte, že proces trvá poměrně dlouho. Navíc může být doprovázeno nepříjemnými zápachy a rizikem chemických popálenin.

Závěr

Rastlinný glycerin je známý mnoha lety jeho kosmetickými vlastnostmi. Protože vlastní hydratační glycerin těla je považován za vynikající přípustnou látku. Glycerinové mýdlo zlepšuje elasticitu pokožky. Emulze provádí funkce ochrany, zvlhčení a obnovy pokožky v mýdlech a jiných pracích prostředcích.

Glycerinové mýdlo - jaké je použití a jak se aplikovat

Oblíbenou složkou výrobců mýdel je glycerin. Navzdory spoustě sporů, které ho obklopují, pozitivní účinky, které má na kůži, více než kompenzují jeho pár nedostatků.

Glycerin je chemikálie, jejíž vzorec je C3H8O3. Pomáhá hlubšímu pronikání užitečných živin do pokožky, zvyšuje jejich působení a používá se při výrobě mýdel a přípravků pro suchou a citlivou pokožku. Odborníci nedoporučují zneužívání léčiv obsahujících glycerol majitelům mastné pokožky, protože jejich hlavní složka, která vytváří film na povrchu pokožky, může způsobit ucpání pórů a v důsledku toho pachy.

Výhody a poškození glycerolu

S ohledem na pozitivní účinky glycerolu na kůži mohou být "následky jeho použití" následující:

 • která je ve složení pleťového krému aktivně zvlhčuje, podporuje omlazení (někteří nazývají to doslova lék na stárnutí);
 • vyhlazuje napodobující vrásky;
 • kůže se utáhne a stává se pružnější a pružnější;
 • metabolismus v horních vrstvách pokožky začíná rychleji, v důsledku čehož je intenzivnější odstraňovat znečištění, nadbytek tuku a toxinů; tvář je čerstvá, roste a omlazuje;
 • změkčená hrubá keratinózní kůže na patách a také - vysušená na kolenou a loktech.

Ale také stojí za to zvážit skutečnost, že glycerin je primárně chemická látka. Přestáním s ním v procesu péče o pleť, můžete dostat řadu nemocí. Glycerolové nedostatky se mohou projevit následovně:

 • použitý ve velkém množství, může vyschnout kůži, zbavit její horní vrstvu vlhkosti;
 • při použití spolu se silikonem vytváří nebezpečnou směs;
 • kategoricky nekompatibilní se zanícenou a citlivou kůží.

Kromě toho je důležité vědět, že její zvlhčující vlastnosti jsou přínosné nejen pro pokožku, ale i pro vlasy a sliznice. Může být použit jako součást masky na vlasy nebo purulentní tonzilitidy. Mimochodem, lék Lugol, používaný k léčbě hnisavé tonzilitidy, obsahuje glycerin a také jód.

Mýdlo na bázi glycerinu promývá z pokožky melanin, a proto jeho použití přispěje k určitému zesvětlení obličeje (až několik tónů). Tak, pro fanoušky opálené pokožky, to je kategoricky nevhodné, ale potěší ty, kteří chtějí být jako Sněhurka.

Vlastnosti použití glycerinového mýdla

Abychom zvýšili pozitivní dopad takového mýdla, a zároveň minimalizovali škodu, je třeba dodržovat řadu jednoduchých pravidel:

 • ne myjte mýdlo příliš dlouho a dlouho (zejména v zimě);
 • ve složení zakoupeného mýdla by měl být glycerin na posledním nebo předposledním místě (což zaručuje jeho minimální obsah v mýdlové mase), při domově je nutné zajistit, aby jeho procento nepřesáhlo 5%;
 • pokud je vlhkost v místnosti, kde se provádí kosmetické procedury s přípravky obsahujícími glycerin, menší než 50%, musí být vzduch navlhčen a na konci procedury byste měli nějakou dobu zůstat v místnosti ). Chcete-li přesně měřit úroveň vlhkosti, musíte si zakoupit speciální zařízení - vlhkoměr a nainstalovat jej do části místnosti, která je oproti zvlhčovaču. nebo jen rozstříkejte kolem místnosti sprchovou pistolí;
 • při použití glycerinového mýdla, pít dostatek vody (zejména v letním teple), aby nedošlo k nadměrnému vysychání vrchní vrstvy pokožky;
 • S největší pravděpodobností nebude mýdlo jediným kosmetickým prostředkem obsahujícím glycerin. Dekorativní kosmetika také obsahuje značné množství, a proto opět režim pití a zvlhčování vzduchu.

Glycerinové mýdlo udělejte sami

Neškodné domácí mýdlo může být vytvořeno dvěma způsoby: od nuly a od základny mýdla.

První metoda je dražší, ale celý výrobní proces je viditelný a kompozice je "průhledná" a je známá od prvního až po poslední.

Druhý je méně pracovně náročný a dlouhý, ale není tak zajímavý.

Glycerinové mýdlo z mýdlové báze.

Pro vaření budete potřebovat:

 • 200 až 250 ml báze (glycerin);
 • lžíce zemnící spiruliny;
 • čajová lžička kapalného glycerinu;
 • chlorofylové kapsle.

Nejprve je třeba roztavit základnu. To lze provést mikrovlnnou troubou nebo ve vodní lázni. Je nutné pouze zajistit, aby se složení postupně ohřívalo a nemá čas vařit. Rozemletá řasa by měla být důkladně smíchána s kapalným glycerinem a injektována do mýdlové základny za míchání. Konečně se přidá chlorofyl. Směs dobře promíchejte, aby byla dokončena homogenita, nalijte do forem (s výhodou silikonu) a nechte ztuhnout.

Glycerinové mýdlo to uděláte od nuly.

Přirozený výrobek, vyrobený ručně "od a do", se ukáže jako velmi příjemný na dotek a má zvlhčující vlastnosti. Mimochodem, jakékoliv ručně vyrobené mýdlo obsahuje určité množství glycerinu, protože se vytváří během interakce s alkálií a oleji a tento proces je nedílnou součástí výroby mýdla. Takže v receptu popsaném níže se koncentrace látky jen mírně zvyšuje. Dalším rysem je potřeba velkého množství ethanolu.

 • 15% olivový a kokosový olej;
 • 10% mandlový olej a avokádo;
 • 5% překročení;
 • 50% palmový olej;
 • alkálie a voda.

Kromě toho budete potřebovat ethylalkohol v množství 50% hmotnostních oleje, kyselinu stearovou 4%, glycerol - 15%, čtvrtinu cukru a desetinu vody (ze stejného indikátoru). Mýdlo na tomto receptu vychází v husté barvě, což však nezhoršuje jeho zásluhy.

Po přesvědčení pomocí měřítka, že je dodržen poměrný poměr složek, je nutné tavit oleje. Kyselina stearová - směs s glycerinem. Dále, dodržujte pravidla bezpečnosti, musíte udělat alkalické roztoky a olej smíchat s ním. Zlepte směs, přineste ji na "dráhu" a položte na oheň pokrytý víkem. Kompozice musí být poněkud kondenzovaná a musí být průsvitná.

Po přidání dvou třetin alkoholu je třeba víko znovu zavřít. Směs bude vařena přibližně hodinu, během které je nutné pravidelně prohlížet, případně snížit teplotu, nalijte alkohol a mícháme. Když hmota začíná připomínat tekuté mýdlo ve vzhledu, můžete si nalít cukrový sirup, připravený předem. Další hodinu a půl odjedou, základna může být odstraněna z tepla a nalita do forem.

Glycerinové mýdlo je užitečným kosmetickým přípravkem. Je nutné ho používat správně, dodržovat pravidla a dokonce lépe - naučit se vařit sami sebe, vytvářet vlastní mýdlo - krásně ovlivňující pokožku, příjemné a krásné.

Glycerinové mýdlo: použití, jak si doma

Glycerin je průhledná látka s viskózní konzistencí, která se dlouhodobě používá jako prostředek pro změkčování a zvlhčování a je používána jako přísada do krémů, mýdel, šamponů, detergentů. Obsahuje jako přísadu pro výrobu mýdla doma. Výhody a poškození glycerinového mýdla závisí na správnosti jeho přípravy a použití.

Složení glycerinového mýdla

Užitečné domácí mýdlo obsahuje vodu, alkohol, glycerin, cukr, estery, alkálie a stearin. Chcete-li přidat barvu a vůni, přidejte potravinářské barvy a příchutě.

V průmyslové výrobě mohou tyto složky používat:

 • voda;
 • glycerin;
 • kyselina laurová;
 • propylenglykol je dietní doplněk, který je podobný glycerinu, protože je bez zápachu a má viskózní strukturu;
 • laureth sulfát sodný - používaný k výrobě hygienických, kosmetických, pracích prostředků;
 • Palmitát sodný je látka, která se přidává k detergentům.

Pro výrobu mýdla mohou průmyslové společnosti používat jiné chemické přísady. Takové mýdlo je skladováno déle a vařené samy o sobě - ​​přirozenější a zdravější.

Typy glycerinového mýdla

Glycerinové mýdlo může být tekuté a pevné. Krémová konzistence je umístěna hlavně v lahvičce s dávkovačem, což zajišťuje její bezpečnost a ochranu před bakteriemi. Pevné glycerinové bary jsou skvělé pro dárkové suvenýry. Nejdůležitější užitečné dárky mezi dětskou kosmetikou. Kousky mýdla zdobí, dávají jim různé tvary a vkládají do nich hračky.

Pro mydlo používejte glycerin, extrahovaný z rostlin a živočišných tuků. První se aktivně používá k přípravě kosmetických prostředků určených k péči o obličej a tělo.

Co je užitečné glycerinové mýdlo

Použití glycerinového mýdla je, že může být aplikováno na jakýkoli typ pleti, s výjimkou velmi citlivých. Nástroj je hypoalergenní, takže je vhodný pro téměř všechny. Výhody glycerinového mýdla na kůži obličeje (škoda se vyskytuje ve vzácných případech - zejména s osobní nesnášenlivostí jedné z komponent):

 • omlazuje, vyhlazuje vrásky;
 • má zvlhčovací vlastnosti;
 • vytváří nenápadný film, který chrání před vlivem vnějších faktorů;
 • dobře čistí a obnovuje požadované množství živin;
 • dává pružnost kůže.

Je možné používat glycerinové mýdlové tyčinky každý den, s výjimkou zimního období, kdy se může použití mýdla změnit na kožní problémy.

Glycerinové mýdlo je dobré pro péči o kojence. To nezpůsobuje zarudnutí, peeling, vyrážku.

Co pomáhá glycerinovému mýdle

Mýdlo z čiré viskózní tekutiny, jako každá jiná, je hygienickým prostředkem. Rozsah jeho vlastností a aplikací je však větší než rozsah obvyklého mýdla.

 1. Glycerinové mýdlo lze použít k mytí suchých vlasů, aby se zbavili lupů.
 2. Má změkčující vlastnosti a pomáhá zmírnit vytvrzenou kůži paty a loktů.
 3. Glycerinové mýdlo se používá k akné.
 4. Použití nástroje vede k odstranění pigmentových skvrn nebo k jejich snížení.
 5. Díky svým příznivým vlastnostem přispívá k rychlé eliminaci kožních lézí, jako jsou rány, vyrážky, zarudnutí a loupání, stejně jako menší popáleniny, pálení a svědění po kousnutí hmyzem.

Při použití hygienického mýdla stojí za zmínku: navzdory skutečnosti, že glycerin je užitečnou látkou, má stále chemický původ, aby se zabránilo možným škodám na reakcích těla, není nutné je přehánět jeho použitím.

Jak používat glycerinové mýdlo

Výhoda a poškození glycerinového mýdla je silně ovlivňována tím, zda se používá správně. Aby se zlepšily funkce užitečných vlastností kosmetického přípravku, doporučuje se dodržovat některá pravidla jeho použití:

 • Jako součást prodávaného mýdla by měl být glycerin uveden jako poslední nebo poslední v seznamu složek, který ukáže jeho minimální množství v mýdlové tyčce. Hygienické zdravé mýdlo, připravené sami, nesmí obsahovat více než 5% chemikálie.
 • V místnosti pro kosmetické procedury, včetně použití glycerolů, by vlhkost neměla být nižší než 50%. Pokud je nedostatečné, měl by být vzduch předem navlhčen. Po dokončení postupu je nutné zůstat po určitou dobu uvnitř, aby se glycerinový film vytvořený na obličeji nasytil vlhkostí.
 • Použití mýdla a jiného glycerolu znamená, že potřebujete pít alespoň 2 litry čisté vody denně.

Jak si vyrobit glycerinové mýdlo vlastním rukama

S viskózní glycerolovou kapalinou, hlavními estery a dalšími nezbytnými přísadami můžete připravit užitečné mýdlo v několika formách: pevná, tekutá, pro obličej, sprchu, vlasy a dokonce i ekonomickou. Chcete-li dosáhnout větší transparentnosti, použijte alkohol. Ale je pravděpodobné, že výhody, které neobsahují tuto složku mýdla, jsou více: nevysuší kůži.

Co musíte udělat mýdlo

Než začnete připravovat užitečné mýdlo doma, měli byste připravit potřebné vybavení a součásti. Pro vaření budete potřebovat:

 • dvě vodní lázně;
 • teplovzdorné nádobí pro vaření v mikrovlnné troubě;
 • dávkovače mýdla;
 • váhy;
 • jemné síto;
 • mixér;
 • láhev alkoholické kapaliny se sprejem;
 • ochranná maska, brýle, rukavice.

Pro přípravu hygienických přípravků, které mají prospěšné vlastnosti, stojí za přípravu 150 g palmového a kokosového éteru, 100 g ricinového oleje a 90 g olivového oleje, z nichž 20 g bude použito k vaření. Je třeba vychladnout 144,2 g vody - na ledovou teplotu. Kromě toho je třeba připravit 157,5 g alkoholu, 69,33 g alkalického kovu, 67,5 g glycerinu a 25 g kyseliny stearové. Pro sirup potřebujete 45 g vody a 112,5 g práškového cukru.

Glycerinový mýdlový recept z mýdla

Pro přípravu užitečného mýdla z hotového transparentního mýdlového podkladu je třeba nakrájet kus 100 g a nakrájet na malé kostky. Pak je vložte do mikrovlnné trouby a roztát se. Nenechávejte základnu vroucí. Stačí stačit součást v mikrovlnné troubě po dobu 30 - 40 sekund, nastavením průměrného výkonu. V kapalné kompozici přidejte pár kapek barviva a stejně tak jakoukoli chuť. Dobře promíchejte a nalijte do forem, předem posypaných alkoholem. Po naplnění formuláře je také třeba stříkat alkoholovou kapalinu. Nastavte jednu hodinu při pokojové teplotě. Po 60 minutách získáte připravené tyče z formy.

Glycerinový mýdlový recept od začátku

Začněte, zavřete dveře a otevřete okno pro vysávání. Pak zajistěte oči, dýchací cesty a ruce, aby nedošlo k jejich poškození v případě alkalické nebo horké hmoty. Proces výroby užitečného mýdla s příznivými vlastnostmi:

 1. Pevné a kapalné oleje umístěte do tepelně odolného obalu. Olivový olej rozdělen na dvě části, z nichž 70 g se smíchá se složkami.
 2. Umístěte nádobí s přísadami do mikrovlnné trouby tak, aby se roztavily.
 3. Nalijte alkalickou vodu do ledové vody. V důsledku reakce se kapalina zahřeje, takže je třeba ji ochladit.
 4. Po ochlazení oleje je vložte do kontejneru pro vodní lázeň. Také přes síto nalijte alkalický roztok. Důkladně promíchejte.
 5. Beat s mixérem.
 6. Kapacita s výslednou směsí zakryjte a umístěte 40 minut ve vodní lázni.
 7. Počkejte, dokud se kompozice nezmění v gel. Zároveň jej pravidelně promíchejte.
 8. Zatímco směs je připravena, můžete vařit sirup. Za tímto účelem míchat práškový cukr vodou a vařit, dokud se cukr nerozpustí.
 9. Zředěná kyselina stearová v glycerolové viskózní kapalině.
 10. Když mýdlo prošlo gélovým stupněm, musíte do něj nalít třetí část alkoholu, zakrýt víkem a vařit po dobu 5 minut při minimálním teple.
 11. Přidejte cukrový sirup, glycerinovou kapalinu a zbývající alkohol, mícháme, zakryjeme a vaříme dalších 10 minut.
 12. Nalijte zbývajících 20 g olivového oleje.
 13. Posypejte výslednou pěnu alkoholem, mícháme, zakryjeme a vaříme dalších 2 až 3 minuty.
 14. Pokud se pěna znovu objeví, posypeme alkoholem. Proveďte tak, dokud pěna úplně nezmizí.
 15. Připravené nezastyvshee mýdlo rozděleno do několika částí. Přidejte příchutě a barvy do každého.
 16. Léčte formy alkoholem a do nich nalijte mýdlo.
 17. Pokud se vytvoří bubliny, rozstřikujte základnu alkoholem.
 18. Formy umístěte na chladné místo po dobu 24 hodin, aby se složení zmrazilo.
 19. Připravte si pruhy.

Pokud je proces vaření správný, získáte krásné mýdlo s mnoha užitečnými a vlastnostmi. Někdy, pro zvýšení přínosu glycerin mýdla, v procesu vaření přidat léčivé byliny.

Možná poškození glycerinového mýdla

Nepochybně je použití glycerinového mýdla užitečné, ale v některých případech a při nadměrném používání může být škodlivé.

Nadbytečný glycerol může způsobit kožní onemocnění. Glycerinové mýdlo vytváří na pokožce neviditelný film, který ho chrání, ale současně zablokuje póry. To zase vede k tomu, že kůže nedýchá a nedostává dostatek kyslíku. Škoda na takovémto detergentu se projevuje zpomalením procesu obnovy buněk a akumulace sebářských sekrecí, která způsobuje akné.

Viskózní glycerolová látka, reagující se silikonem, je schopna tvořit škodlivé látky. Proto se nedoporučuje používat mýdlo s krémy obsahujícími silikon.

Mýdlo má také osvěžující vlastnosti, protože z povrchu pokožky odstraňuje melanin, což vede k objasnění. Proto není vhodný pro lidi s tmavou a opálenou pokožkou.

Jak ukládat glycerinové mýdlo

Mýdlo, připravené sami, nepodléhá dlouhodobému skladování, ale má více pozitivních vlastností. Polovina jejích součástí jsou přírodní produkty, které zvyšují využití tyčí. Proto můžete ukládat mýdlo asi týden, zabalené do přilnavého filmu. Pro delší skladování by mýdlovky měly být umístěny v plastovém sáčku a umístěny na police v dveřích chladničky.

Skladujte glycerinové mýdlo bez ztráty užitečných vlastností by mělo být na suchém, chladném, tmavém místě. Pokud takový nedostatek, můžete umístit mýdlové tyčinky do skříně nebo stolu, zabalené do pergamenového papíru. Kusy určené pro trvalé použití se doporučují skladovat v kontejneru s otvory pro vzduch. V otevřené mýdlové krabičce je lepší nechat je. Takže mýdlo rychle ztratí svůj původní vzhled.

Můžete umístit mýdlo na polici jako chuť. V tomto případě se nemusí zabalit. Pokud se používá mýdlo jako výzdoba místnosti, měla by být umístěna mimo zařízení pro vytápění a místa, kde padají přímé paprsky slunce. Aby mycí prostředek zachoval svůj původní vzhled déle, doporučuje se ho stříkat třikrát denně vodou.

Závěr

Výhody a poškození glycerinového mýdla závisí na dodržování bezpečnostních opatření pro jeho použití. Při správném použití nástroje můžete prodloužit mládí kůže, zbavit se nežádoucích kožních vyrážek, hladkých vrásek. Nezanedbávejte doporučení týkající se využívání finančních prostředků, abyste nezískali účinek opačný než očekávaný.

Glycerinové mýdlo - jednoduchý recept na zvlhčení pokožky

Říká se, že skutečný věk ženy lze zjistit tím, že se podíváte na její ruce, a Coco Chanel prohlašuje, že "ruce jsou dívčí vizitkou". Přesto se věnuje menší pozornost péči o pleť na ruce než péči o obličej. Domácí práce, použití syntetických chemikálií pro domácnost a tvrdé vody zničí ochrannou lipidovou vrstvu pokožky a vede k suchu a předčasnému stárnutí. Kůže na rukou obsahuje výrazně méně mazových žláz než v jiných částech těla, takže potřebuje zvláštní péči a hydrataci.

Jak se starat o ruce

 • Všechny práce v domácnosti (mokré čištění, mycí nádobí apod.) By měly být prováděny s gumovými rukavicemi, což minimalizuje kontakt s domácími chemikáliemi.
 • Umyjte si ruce nejlépe v teplé vodě. Studená voda může způsobit olupování a vytvrzení pokožky rukou, zatímco horká voda může vést k odmašťování povrchu kůže a nadměrnému suchu.
 • Chcete-li vyčistit ruce, musíte použít "správné" mýdlo s hydratačními a změkčujícími přísadami.
 • Několikrát denně potřebujete hydratační krém na ruce a nehty.

Výhody glycerinového mýdla

 • Glycerin je přírodní zvlhčovač získaný z rostlinného oleje nebo živočišných tuků. Glycerin zjemňuje, hydratuje pokožku a činí z ní pružnější a elastičtější díky své schopnosti zadržovat vlhkost: glycerin "uzamkne" vlhkost a vytváří tak ochrannou bariéru na pokožce.
 • Glycerin je hypoalergenní složka a glycerinové mýdlo je vhodné jak pro alergiky, tak pro lidi s citlivou pokožkou, která je náchylná k podráždění.
 • Glycerin zklidňuje svědění po hmyzu a urychluje proces hojení.
 • Glycerinové mýdlo lze použít k různým kožním chorobám - jako je psoriáza a ekzém.

Vlastnosti použití glycerinového mýdla pro péči o pokožku rukou

Glycerinové mýdlo NMGK

Přírodní glycerinové mýdlo, které vyrábí NMGK, má vysokou kvalitu a široký sortiment. V řadě kosmetických přípravků NMGK je mýdlo s glycerinem ve velkém balení 180 g. - značka "Recepty čistota", stejně jako "Glycerol" mýdlo 100 gr. s vůní zeleného čaje nebo mořského vzduchu.

JSC "NMGK"

Nařízení o zpracování a ochraně osobních údajů

Nařízení bylo aktualizováno dne 11.11.2018

Akciová společnost Nižnij Novgorod Ropný a tukový závod (dále jen JSC NMGK) se zavazuje chránit a respektovat vaše právo na důvěrnost. Toto ustanovení o zpracování a ochraně osobních údajů (dále jen "ustanovení") uvádí účel shromažďování osobních údajů a proces jejich zpracování v NMGK JSC. Informace, které poskytnete, jsou důvěrné a podléhají nám zpřístupnění za podmínek stanovených v nařízeních a / nebo stanovených právními předpisy Ruské federace.

Stažení webových stránek JSC NMGK nebo webových stránek ochranných známek ve vlastnictví společnosti JSC NMGK v počítači, mobilním zařízení nebo jiném zařízení a

 • vyplňování webových formulářů obsahujících vaše osobní údaje a / nebo
 • stejně jako převedení osobních údajů na společnost NMGK JSC jiným způsobem souhlasíte s podmínkami zpracování a ochrany osobních údajů. JSC NMGK zpracovává a chrání osobní údaje podle federálního zákona č. 152 "O osobních údajích".

Osobní údaje (dále jen "PD" nebo "osobní údaje") - veškeré informace týkající se přímo nebo nepřímo určených nebo určených jednotlivcem (předmětem PD).

PD je individuální (klient, návštěvník webu), který má osobní údaje přímo či nepřímo určující.

PD provozovatel - JSC "NMGK" s jeho umístěním na adrese: 603950, Nizhny Novgorod, Zhirkombinat Dálnice 11, OGRN: 1025202391830, INN / KPP: 5257003806/525350001.

PD zpracování - jakákoli akce (operace) nebo soubor činností (operací) prováděných pomocí automatizačních nástrojů nebo bez použití takových nástrojů s osobními údaji, včetně sběru, záznamu, organizování, hromadění, ukládání, aktualizace (aktualizace, změny), přenos (distribuce, poskytování, přístup), depersonalizace, blokování, vymazání, zničení osobních údajů.

Automatizované zpracování PD - zpracování osobních údajů pomocí počítačových nástrojů.

Neautomatizované zpracování PD je zpracování osobních údajů s přímou účastí osoby obsažené v informačním systému osobních údajů nebo získané z takového systému.

2. Obecná ustanovení

2.1 Tato nařízení byla vypracována v souladu s Federálním zákonem Ruské federace č. 152-ФЗ ze dne 27. července 2006 "O osobních údajích" a dalšími akty Ruské federace. Nařízení definuje postup a podmínky pro zpracování PD společností PD AO "NMGK" a stanoví postup pro práci s PD, pravidla pro ochranu PD, definuje práva, povinnosti a odpovědnost vedoucích strukturálních divizí a zaměstnanců provozovatele společnosti PD AO NMGK.

2.2 JSC NMGK zajišťuje záznam, systematizaci, akumulaci, ukládání, zpřesňování (aktualizaci, změnu), extrakci osobních údajů občanů Ruské federace pomocí databází umístěných na území Ruské federace.

2.3 Tyto předpisy vstupují v platnost od okamžiku jejich schválení generálním ředitelem společnosti NMGK as a jsou platné na dobu neurčitou, dokud nebudou nahrazeny novým nařízením (nové vydání nařízení).

2.4 JSC NMGK provádí přezkoumání těchto předpisů a jejich aktualizaci podle potřeby, zejména:

 • při změně pořadí zpracování PD v JSC "NMGK"
 • při změně pořadí zpracování PD v JSC "NMGK"
 • podle výsledků inspekcí orgánu pro ochranu práv subjektů PD, které odhalily nesrovnalosti s požadavky legislativy RF o zajištění bezpečnosti PD
 • při změně požadavků legislativy Ruské federace v oblasti PD na postup zpracování a zajištění bezpečnosti PD
 • v případě zjištění závažných porušení v důsledku interních auditů systému ochrany PD

2.5 Při změnách tohoto nařízení se uvede datum poslední aktualizace. Nové vydání je uvedeno do provozu zveřejněním na internetových stránkách NMGK JSC (www.nmgk.ru). Pokud budete pokračovat v jakékoli interakci s NMGK JSC, zejména (neomezeně) na webových stránkách nebo osobním kontaktem s NMGK JSC, souhlasíte s vydavateli platných předpisů v té době, včetně souhlasu s tím, zpracování vašich údajů v souladu s článkem 7 nařízení.

3. Sběr a následné použití osobních údajů. Seznam a cíle zpracování

3.1 Osobní údaje subjektu PD mohou být vyžádány od nás a dle vlastního uvážení poskytnuté pro účely prodeje a plnění našich závazků, včetně, ale bez omezení na tyto případy:

 • Prodej produktů NMGK JSC, JSC NMGK TD, SZhK JSC, Sorochinsky Oil Extraction Plant LLC, Uryupinsky Oil Extraction Plant LLC a poskytování souvisejících služeb a služeb, včetně dodávky produktů, nároky na produkty a / nebo služby, jakož i realizace dalších práv a povinností provozovatele PD jako prodejce a předmětu PD jako kupujícího.
 • Konzultace a jakákoli jiná komunikace v jakékoli podobě o otázkách souvisejících s činností JSC NMGK, JSC TD NMGK, JSC SZhK, LLC Sorochinský MEZ, LLC Uryupinský MEZ se zaměstnanci JSC NMGK nebo zaměstnanci jiných společností, s nimiž spolupracuje NMGK JSC.
 • Vaše osobní údaje mohou být zpracovány s odděleným souhlasem v jiných případech podle vašeho uvážení a podle uvážení společnosti NMGK JSC.

3.2 Osobní údaje subjektu PD mohou požádat JSC NMGK a se souhlasem subjektu PD zajišťuje NMGK JSC s cílem:

 • Získání rady;
 • Nákupy produktů;
 • Evidence návratu a / nebo posouzení nároku a / nebo zacházení;
 • Propagace produktů, prací a služeb využívajících různé komunikační prostředky (e-mail, textové zprávy, hovory apod.), Včetně následujících případů: informování o jedinečných nabídkách a (nebo) speciálních programech, zasílání reklamních a jiných informačních materiálů JSC "NMGK"; účast na soutěžích, propagacích, akcích, průzkumech, výzkumu provedeném společností NMGK as a / nebo autorizovaným dodavatelem pověřeným NMGK JSC.
 • S dalšími účely v jiných případech dle uvážení společnosti JSC "NMGK"

3.3 JSC "NMGK" může požádat o následující údaje a podle uvážení subjektu AP:

 • Příjmení, jméno, příjmení (pokud je k dispozici), datum narození, pohlaví
 • Adresa bydliště
 • Kontaktní údaje (telefon, e-mail)
 • Místo práce včetně názvu organizace, adresy organizace, kontaktních údajů organizace, postavení předmětu PD
 • Další údaje podle vašeho uvážení a diskrétnost společnosti JSC "NMGK"

3.4 JSC NMGK pracuje se smluvními stranami a může poskytovat osobní údaje třetím stranám pouze za účelem zlepšení kvality výrobků, prací a služeb poskytovaných společností NMGK JSC.

3.5 Pokud Subjekt PD souhlasí s přijímáním reklamních informací (distribuce) společnosti NMGK JSC, má NMGK JSC právo předat zadané reklamní informace telefonicky, prostřednictvím textových nebo grafických zpráv, e-mailem, písemně poštou nebo jiným způsobem na vlastní pěst.

4. Souhlas se zpracováním osobních údajů

4.1 Tímto jako předmět osobních údajů souhlasíte s NMHC JSC s jeho umístěním na adrese uvedené v části 1 tohoto předpisu na zpracování jeho osobních údajů, jejichž seznam je uveden v bodě 4.3 předpisů, včetně shromažďování, záznamu, systematizace, akumulace, uchovávání, vyjasnění (aktualizace, změna), těžba, používání, přenos (distribuce, poskytování, přístup) včetně přeshraničního přenosu dat podle platných právních předpisů Ruské federace, depersonalizace, blokování, lnyh data s nebo bez použití automatizace, pro účely popsané v kap. 4.1 nařízení. Souhlasíte s tím, že kromě NMGK JSC mají třetí strany přístup k vašim osobním údajům v plném souladu s oddílem 6 nařízení, jehož seznam je k dispozici na následujícím odkazu. JSC NMGK zaručuje dodržování následujících práv: právo obdržet informace o tom, které osobní údaje jsou uloženy u společnosti NMGK JSC; právo vymazat, objasnit nebo opravit vaše osobní údaje uložené u společnosti NMGK JSC; další práva stanovená stávajícími právními předpisy Ruské federace.

4.2 Tímto se jako předmět osobních údajů zavazujete souhlasit s umístěním NMGK s jeho umístěním na adrese uvedené v části 2 těchto Pravidel zpracování vašich osobních údajů, jejichž seznam je uveden v bodě 3.3 Předpisů, včetně shromažďování, záznamu, systematizace, akumulace, ukládání, vyjasnění (aktualizace, změna), těžba, využití, přenos (distribuce, poskytování, přístup) včetně přeshraničního přenosu dat podle platných právních předpisů Ruské federace, depersonalizace, blokování, osobních údajů, s použitím automatizace nebo bez ní, pro účely uvedené v článku 3.2. Souhlasíte s tím, že kromě společnosti NMGC, JSC mají třetí strany přístup k vašim osobním údajům v souladu s bodem 3.4. JSC "NMGK" zaručuje dodržování následujících práv subjektu PD: právo obdržet informace o tom, které osobní údaje subjektu PD vedl NMGK JSC; právo vymazat, objasnit nebo opravit vaše osobní údaje uložené u společnosti NMGK JSC; další práva stanovená stávajícími právními předpisy Ruské federace.

4.3 Souhlas poskytnutý osobou PD v souladu s tímto ustanovením za účelem zpracování osobních údajů je platný, dokud NMGK JSC nedosáhl příslušného účelu jejich zpracování nebo dokud toto oznámení nevzal PD, a to za podmínek uvedených v ustanovení 4.4.

4.4 Souhlas poskytnutý AP k zpracování vašich osobních údajů v souladu s tímto nařízením může být kdykoli zrušen. V takovém případě je společnost NMGK JSC povinna zastavit zpracování vašich osobních údajů nebo zajistit, aby takové zpracování přestalo (pokud zpracovávají osobní údaje jiná osoba jednající jménem NMGK JSC) a v případě, že ukládání osobních údajů již není nutné pro účely zpracování osobních údajů. zničit osobní údaje nebo zajistit jejich zničení (pokud zpracování osobních údajů provádí jiná osoba jednající jménem NMGK JSC) v souladu s právními předpisy Ruské federace ok, pokud smlouva, jejíž účastník je stranou, nestanoví jinak, nebo jinou dohodou mezi NMGK JSC a dotčeným subjektem.

Můžete zaslat společnosti JSC "NMGK" jedním z následujících způsobů odvolání předchozího souhlasu na zpracování vašich osobních údajů:

 • Kontaktování hotline v Ruské federaci 8-800-250-00-07;
 • Odesláním výpisu poštou na adresu: 603950, Nizhny Novgorod, dálnice Zhirkombinata, 11;
 • Zasláním prohlášení prostřednictvím formuláře zpětné vazby na webu;
 • V řadě případů stanovených v článcích 6 až 11 části 1 článku 6 federálního zákona "O osobních údajích" může NMGK JSC pokračovat v zpracování vašich osobních údajů po zrušení vašeho souhlasu.

Společnost NMGK JSC zaručuje, že údaje získané z předmětu PD jsou uloženy v chráněném prostředí a jsou chráněny před neoprávněným přístupem, zveřejněním, používáním, úpravou nebo ničením jak organizacemi, tak jednotlivci. Místo uchovávání osobních údajů subjektu PD je území Ruské federace.

6. Telefonní hovory

Volání na horkou linku NMGK lze zaznamenat. To se provádí pro účely zpracování osobních údajů uvedených v odstavci 3.2 tohoto nařízení. Zavoláním telefonní linky NMGK JSC a pokračováním konverzace s provozovatelem hotline, čímž vyjadřuje souhlas se zpracováním údajů poskytovaných subjektem AP podle tohoto nařízení.

7. Změna osobních údajů

Předmět PD má právo kontaktovat JSC "NMGK", aby aktualizoval své osobní údaje. V období stanoveném právními předpisy Ruské federace je JSC NMGK povinen provést potřebné změny údajů AP, které byly použity.

 • Kontaktování hotline v Ruské federaci 8-800-250-00-07;
 • Odesláním výpisu poštou na adresu: 603950, Nizhny Novgorod, dálnice Zhirkombinata, 11;
 • Zasláním prohlášení prostřednictvím formuláře zpětné vazby na webu;
 • V řadě případů stanovených v článcích 6 až 11 části 1 článku 6 federálního zákona "O osobních údajích" může NMGK JSC pokračovat v zpracování vašich osobních údajů po zrušení vašeho souhlasu.

Subjekt PD, který poskytl společnosti NMGK JSC osobní údaje, má právo požádat společnost NMGK JSC o poskytnutí informací o tom, které osobní údaje zpracovává společnost NMGK JSC. Společnost NMGK JSC je povinna poskytnout tyto informace ve lhůtě stanovené právními předpisy Ruské federace.

K získání takových informací může Subjekt PD, který poskytl své osobní údaje společnosti NMGK JSC, požádat NMGK JSC jedním z následujících způsobů za předpokladu, že splníte požadavky stanovené v části 3 čl. 14 federálního zákona ruské federace ze dne 27. července 2006 č. 152-ФЗ "o osobních údajích":

 • Odesláním výpisu poštou na adresu: 603950, Nizhny Novgorod, dálnice Zhirkombinata, 11;
 • Zasláním prohlášení prostřednictvím formuláře zpětné vazby na webu;

V tomto případě by žádost měla obsahovat:

 • Číslo hlavního dokladu osvědčujícího totožnost předmětu PD, informace o datu vydání tohoto dokladu a vydávajícímu orgánu;
 • Informace potvrzující účast subjektu PD ve vztahu k JSC NMHK (číslo smlouvy, datum uzavření smlouvy, podmíněné verbální označení a (nebo) další informace) nebo informace, které jinak potvrzují, že provozovatel zpracoval osobní údaje;

Výhody a poškození glycerinového mýdla

Zkušené mýdlové pasty si již dobře uvědomují, jak se mýdlo glycerolu liší od běžného mýdla a co je to glycerinové mýdlo. Takovéto mýdlo může být vyrobeno z glycerinového transparentního mýdlového podkladu, nebo si ho můžete vyrobit sám od nuly.

Připomeňme si, že složení glycerinového mýdla, které se horkým způsobem vaří od základů, obsahuje na mýdlovou kalkulačku základní oleje, kyselinu stearovou a alkálie s vodou. Transparentnost mýdla poskytne cukr, alkohol a samozřejmě glycerin, který je přípustný až do výše 100% objemu oleje. Čím více glycerinu, tím transparentnější je mýdlo.

Jaké jsou vlastnosti glycerinového mýdla, jaké jsou výhody a poškození (pokud existují). Spíše glycerinové mýdlo má více výhod. Glycerin podporuje hluboké pronikání živin do pokožky a tím zlepšuje jejich působení. Penetruje hluboko do pokožky a zvlhčuje ji zevnitř. Tak se kůže stává elastickou, vrásky se utahují. Toto mýdlo je vhodné pro suchou pokožku rukou, stejně jako pro suchou pokožku na loktech, kolenech a podpatcích.

Nevýhody glycerinu lze přičíst tomu, že není přirozený, je to chemická látka. Odborníci doporučují silně neuplatňovat glycerinové mýdlo na obličej, protože mýdlo může tvořit tenký film, který vede k ucpání pórů.

Někteří kvalifikovaní pracovníci připravují glycerinové mýdlo bez alkoholu. Proč je toto mýdlo užitečné? Říkají, že snižuje kůži méně a méně nákladné. Alkohol je snazší dosáhnout průhlednosti, takže my připravíme glycerinové mýdlo s alkoholem horkým způsobem.

Glycerinový mýdlový recept

Složení:

 • 150 g - palmový olej
 • 105 g - kokosový olej
 • 100 g - ricinový olej
 • 90 g - olivový olej (20 g z nich je pečeno)
 • 25 g kyseliny stearové
 • 69,33 g - alkalického NaOH
 • 144,2 g - voda (led)
 • 157,5 g - alkohol
 • 67,5 g - glycerin

Pro sirup:

 • 112,5 g - práškový cukr (cukr, rozbitý v mlýně na kávu)
 • 45 g - voda

Barvy a vonné látky volitelně, na samém konci.

Pomocné vybavení a nástroje pro ruční mýdlo:

 • hrnce nebo hrnce pro vodní lázeň
 • Mikrovlnné nádobí
 • váhy
 • síta
 • teploměr
 • mixér
 • lžíce s dlouhou rukojetí
 • slabý roztok kyseliny octové nebo citron pro neutralizaci alkalických látek, uvízlých na kůži
 • láhev alkoholu se sprejem
 • brýle
 • rukavice
 • respirátor
 • kohouty na pečení nebo na mýdlo na řezání 1 kg

Glycerinové mýdlo od nuly

 1. Připravíme volný prostor pro kreativitu, postavíme všechny bubliny a příslušenství, otevřeme okno do vzduchu, zavřeme dveře od neočekávaných návštěvníků, chráníme oči brýlemi, nasadíme respirátor a rukavice.
 2. Měření všech tekutých a pevných olejů. Olivový olej rozdělíme na 70 g a 20 g. Ve stejné nádobě sklízíme všechny pevné tekuté oleje a 70 g olivového oleje a rozložíme je v mikrovlnách.
 3. Alkali vážili, pozorovali bezpečnost.
 4. Zvažte vodu v hlubokém skle nebo nádobě se širokým krkem.
 5. Pečlivě nalijte alkálie do ledové vody, v důsledku reakce se uvolní teplo a nechá se alkalický roztok mírně vychladnout.
 6. Chladené oleje a alkály jsou kombinovány ve větší kapacitě pro vodní lázeň. Nejprve nalejte olej a už v oleji sítem nalijte alkalický roztok a promíchejte.
 7. Zapněte mixér a začněte bít, s touto sadou olejů, stopa se objeví v první minutě.
 8. Položte nádobí s budoucím mýdlem ve vodní lázni asi 40 minut pod uzavřeným víkem tak, aby se voda neodpařovala.
 9. Čekáme na vzhled a průchod gelové fáze, občas míchání mýdlové hmoty.
 10. V této době vážíme vodu a práškový cukr.
 11. Vařte sirup k rozpuštění práškového cukru, to se stane rychle.
 12. Zvažte alkohol, glycerin a kyselinu stearovou. Stearin je zředěn v glycerinu.
 13. Opět jsme přesvědčeni, že mýdlo prošlo gelem, nastavil minimální oheň a nalial 3/4 alkoholu. Při kontaktu s horkým mýdlem se alkohol začíná vařit, takže je lepší zakrýt hmotu po dobu 5 minut víkem.
 14. Otevřete víčko a nalijte cukrový sirup. Hrudky, které se objevily po rozpuštění alkoholu okamžitě.
 15. Nalijte glycerin a zbytky alkoholu, promíchejte a zakryjte víkem.
 16. Po 10 minutách přidáme vařený olivový olej.
 17. Postříkejte rozvíjející se pěnu alkoholem a promíchejte, aniž byste z něj vysušili.
 18. Po 2-3 minutách otevřete víčko a pokud se pěna znovu objeví, pšikat alkohol a tak dokud nezmizí pěna.
 19. Rozdělte mýdlo na 2 díly a přidávejte ke každému barvivu a chuti, z čeho vybírat.
 20. Nalít do forem, předem ošetřit alkoholem.
 21. Vznikly vzduchové bubliny v naplněném mýdlovém podkladu i my jsme nastříkali alkoholem.
 22. Necháme zmrazit mýdlo na jeden den.
 23. Extrahujeme mražené mýdlo z forem a obdivujeme průhledné vícebarevné mýdlo vlastními rukama.

Pro myšlenku glycerinového mýdla, mistrovské třídy a fotografie děkujeme http://ominchukova.narod.ru/index/0-23.

Pro ty, kteří se neodvážili připravovat glycerinové mýdlo od začátku, předkládáme recept na výrobu vícebarevného glycerinového mýdla ze základny.

Glycerinové mýdlo ze základny

 1. Vezměte 100 g kusu průhledné mýdlové základny a nakrájíme na kostky.
 2. Tavte základnu v mikrovlnné troubě.
 3. Přidejte 2-3 kapky barviva, pár kapek vaší oblíbené vůně.
 4. Posaďme koktejl alkoholem, nalijeme mýdlovou základnu do formy. Napijte další alkohol.
 5. Nechte hodinu ztuhnout.
 6. Odstraňte zmrazené průhledné mýdlo z formy.

Důležitým pravidlem: glycerinové mýdlo nelze umístit do chladničky, aby se co nejrychleji zpevňovalo, protože se z něj stává zakalený.

Glycerinové mýdlo udělejte sami

Glycerinové mýdlo má převážně pozitivní hodnocení. Použití glycerolu má příznivý účinek na pokožku a vlasy. Pomocí glycerinu ve spojení s základními oleji a dalšími pomocnými složkami lze vyrobit glycerinové mýdlo:

 • pro vlasy
 • pro obličej
 • pro sprchy
 • ekonomické
 • kapalina

V budoucnu se podrobněji podíváme na recepty takového mýdla a sdělíme vám výsledek.

Pro Více Informací O Suché Vlasy