logo

Jak si vyrobit šampon do sebe doma. Recepty na kopřivu, mýdlové ořechy, popel, domácí a dětské mýdlo, vejce, kakao

Vlasy, jako součást ženské krásy, potřebují neustálou péči. Použití přírodních složek ve formě šampónů činí vlasy zdravějšími a krásnějšími. Vlastní šampon doma jim dá dobře upravený vzhled.

Home Shampoo Výhody

Hlavní výhodou domácího šamponu je přirozenost. Takové šampony neobsahují parabeny, silikon, konzervační látky, formaldehyd a povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky). Kromě hlavní funkce - čištění, tyto šampony, díky přítomnosti užitečných přírodních složek, vyživují pokožku hlavy a vlasy.

Výhody přírodních šamponů:

 1. Obsahují bezpečné přísady.
 2. Mají preventivní a terapeutický účinek.
 3. Efektivní a rychlý výsledek aplikace.
 4. Ekonomický, ve srovnání s šampony průmyslového původu.

Jak si vyrobit šampon do sebe doma. Recepty na kopřivu, mýdlové ořechy, popel, domácí a dětské mýdlo, vejce, kakao

Pokud je však používáte, musíte dodržovat určité vakcíny:

 1. Kvůli nedostatku konzervačních látek může být doba trvanlivosti nejvýše jeden týden, někdy jen několik dní. Nejdříve připravte před použitím.
 2. Je důležité dodržovat skladovací teplotu. Optimální teplota je 2-5 stupňů.
 3. Alergická zkouška musí být provedena před použitím. Pomazávejte zadní část ruky nebo lokte malým množstvím. Zde je kůže měkčí a reakce se objeví za čtvrt hodiny. Pokud není přítomen svědění nebo zarudnutí, je kompozice vhodná k použití.
 4. Komponenty by měly být vhodné pro vlasy.
 5. Pokud jsou vlasy špatně vyprané, výsledek použití není viditelný, znamená to změnit.

Šampon kvasinek

Použití kvasinek jako masky je známo. Kvasinky v domácích šamponech jsou široce používány. Nebude to složité dělat sami, protože v každé domácnosti jsou droždí. Tato složka rozpouští tuky a má příznivý účinek.

Pro vaření potřebujete: 25 g droždí, vejce (2ks), med.

 1. Mícháme do kvasnic a medu, protože těsto stoupá, přidáme vajíčka.
 2. Rozložte si hlavu a držte čtvrtinu hodiny. Pokud můžete na hlavu dát plastový sáček. To maximalizuje dosažení pozitivního výsledku.
 3. Po nanesení změkněte, opláchněte citronem nebo kyselinou octovou.

Šampon proti lupům s alkoholem

Šampon připravuje následující princip. Je nutné parní pár kusů černé chlebové kaše s vodou, počkat do otoku. Namísto vody mohou být použity bylinky: dub, heřmánek, kořen lopuchu.

Po ochlazení se přidá 10 ml alkoholu. Můžete použít rostlinné tinktury na alkohol: tinktury břízy, tinktury neplodu nebo kopřivy. Výsledné masové tření vlasů a hlavy. Držte půl hodiny.

Kávový šampon

Recept na výrobu šamponu na kávu je poměrně jednoduchý. Káva, vejce, koňak (tinktury z dubové kůry jsou povoleny) se mísí. Aplikujte na vlasy a masírujte hlavu, zabalte do plastového sáčku. Namočte půl hodiny a opláchněte. Nedoporučuje se pro blond vlasy, změna barvy, tmavý odstín. Pro změkčení je vhodné opláchnout citronovou nebo octovou vodou.

Šampon s hennou v kompozici

Bezbarvá henna, pro ty, kteří nechtějí změnit barvu vlasů. Vizuálně přidává hlasitost. Je nutno chovat hennu s kefírem, bylinkovou odvar, z čeho vybírat. Kompozice se aplikuje na hlavu a vlasy. Povoleno použít až půl hodiny. Tento šampon je vhodný pro mastný typ vlasů, je náchylný k sušení.

Domácí šampon na bázi mýdla

U šampónu je nutné užívat přírodní mýdlo, baby, glycerin nebo léčebné mýdlo. Přidejte do mýdla bylinné výtažky a / nebo oleje. Tráva zapískala a trvala. Chcete-li připravit základnu, musíte si třít mýdlo, přidávat olej do třísek.

Smíchejte infuzi a mýdlo, držte, dokud se mýdla nerozpustí. Po použití tohoto šamponu doporučujeme opláchnout hlavu citronem nebo kyselinou octovou. Termín použití asi týden.

Šampon bílého šrotu

Jak si vyrobit šampon s vlastními rukama doma z bílé hlíny. Bude to trvat půl šálku hlíny a stejné množství teplé vody, míchání k dosažení konzistence zakysané smetany. To je základ. Bylinné výtažky z heřmánku, břízy a jasmínových lístků lze použít jako kapalinu pro ředění jílu.

Přidání aromatických nebo éterických olejů je povoleno. Výsledná kompozice k masáži pokožky hlavy. Udržet nějaký čas a umýt. Změkčit oplachování citrónovou nebo octovou vodou.

Sóda na bázi sloučeniny

Díky alkalickým vlastnostem sóda perfektně a efektivně umyje hlavu, odstraňuje mastnou vrstvu a nahromaděnou nečistotu. Stačí, abyste průměrné vlasy rozpustili čtvrtinu skla ve vodě. Sóda by se měla nacházet v blízkosti skla. K rozředění sodíkového prášku bylo povoleno používání bylinných infuzí.

V kombinaci s dubovou infuzí, infuzí kořene lopuchu, odtučněním z heřmánek, tento prostředek doplní očištění také výživnou funkci. Splash mokré vlasy, masírovat kořeny se zbavit tuku. Vypláchnout. Po aplikaci je vhodné opláchnout citronovou vodou.

Šampon s hořčicí pro růst vlasů

Hořčičný šampon může být použit jako maska ​​pro růst vlasů. Tento nástroj je vhodný pro mastný typ vlasů. Jedna třetina sklenice práškového hořčice by měla být zředěna v pol litru kapaliny. Chcete-li prášek zředit, můžete použít bylinné odvarky z březových listů nebo pupenů, kořen lopuchu, heřmánek, šalvěj.

Přidejte šťávu z aloe (volitelné). Masírujte kůži a vlasy roztokem. Skutečnost hoření signalizuje zlepšení krevního oběhu vlasových kořenů, respektive růst je stimulován. Můžete ředit do husté smetany, použít jako řešení. Po aplikaci opláchněte vlasy citronovou nebo octovou vodou.

Složení želatiny

Tento šampon neobsahuje žádné omezení týkající se typu vlasů. Požadováno: 2. l rychle rozpustná želatina, byliny pro infuzi, med, aloe šťáva (volitelně), oleje, mýdlová báze nebo dětský šampon. Namočte trávu, přetáhněte a před opuchem vložte želatinu. Mírně se zahřejte, aby se rozpustil. Do směsi přidáme mýdlo, med a oleje. Po aplikaci opláchněte citronovou vodou.

Šampon se žloutek

Míchat žloutek kapalinou (1: 1), rozmazat vlasy, pudrovat a umyt. Tekutina může být nahrazena infuzí bylin, ale současně zohledňovat typ srsti.

Tansy šampon

K tomu je třeba připravit infuzi dychtivosti. Vezměte jednu lžíci květin, páru (1 šálek), namočte asi 3 hodiny. Produktově vařte v termosku. Infuze se připraví rychleji a bude bohatší. Kmenu a použití nejlépe ve dvou dnech.

Šampon z nettle

Podobně s jinými bylinnými šampony musíte nejdříve připravit odvar: 30 g suché trávy se vařilo na 1 l kapaliny. Infuze, dekantujte a nalijte 100 ml octa. Připraveno k použití.

Šampon s banánem

Chcete-li získat banánový šampon, musíte: vyčistit banán, přidat vejce a citronovou šťávu a přivést k homogenitě. Pokud je to žádoucí, přidejte kapky kosmetických olejů, mastných vitaminů. Výsledná kompozice se aplikuje, brousí, ponechá se přibližně půl hodiny. Umyjte a opláchněte s heřmánkem nebo odtučněním z kopřivy, v závislosti na barvě vlasů.

Kefír šampon

Kefír, s jakýmkoli obsahem tuku, zředěný vodou a tato tekutina myje vlasy. Opláchněte s citronovou nebo octovou vodou. Chcete-li přidat kefír tmavý chléb. Příprava trvá asi hodinu. Maso chleba smíchané s kefír, nechte na chleba zvětšený. Prohněte hmotu, dokud nebude hladká. Držte asi jeden den, jako chléb v kefírovém kvasu.

Ražní šampon

Namočte do kapaliny kus žitné drti. Trvejte na bobtnání. Ukáže se to jako kaše, je lepší se napjat, těžko umyt drobky. Vyrobené z hromadných vlasů, mletí. Udržet 10 minut praní. To je způsob, jak se zbavit lupů.

Příprava žitné mouky trvá asi půl hodiny. Nalijte teplé mléko nebo vodní roztok bylin. Nechte to bobtnat. Naplnění výsledné hmoty. Získejte tzv. Žitné mléko (infuze). Používá se v této podobě, ale je povoleno přidávat další složky: med, citrónovou šťávu, šťávu z aloe, olejové vitamíny.

Aplikujte na tlumené vlasy. V ideálním případě položte na plastový sáček a ponechte po dobu půl hodiny, vlasy absorbují živiny. Kompozice je dokonale omyta. Po nanesení změkněte, opláchněte citronem nebo kyselinou octovou.

Šampon Jasmine s medem

Hlavní vlastnosti: zvlhčuje a vyživuje vlasy. Připravuje se na mýdlo. Grate mýdlo (baby nebo farmaceutické mýdlo složení), přidat odvar z jasmínových lístků a medu. Míchá se, dokud se mýdla nerozpustí. Aplikujte na zvlhčenou hlavu, masírujte a umyjte. Doba skladování až týden.

Složení s ricinovým olejem

Šampon z ricinového oleje je určen k vyživování suchých vlasů. Připravuje se na mýdlové bázi. Rozpusťte strouhané mýdlo v odvar z bylin, z čeho vybírat, přidávejte máslo a vejce. Šířte mokrou hlavu, protřete a umyjte.

Cognac šampon

Cognac šampon se hodí na mastné vlasy, eliminuje nehetnící lesk. Je třeba míchat brandy a vejce. Komponenty přinášejí homogenitu, aplikují se na mokrou hlavu, třejí se a umyjí.

Kompozice s dubovou kůrou

Dubová kůra s konstantním použitím pomáhá eliminovat lupy. Drcená kůra nalijte kapalinu, vaříme a snižujeme čtvrtinu hodiny. Ve vývarech můžete přidat aromatické oleje.

Prostředky pro uplatnění 2 měsíce. Stojí za to, že tento šampon blond vlasy poskytne tmavé odstíny.

Kysané mléko jako šampon

Kefír není jediným komponentem fermentovaného mléka šamponu, který lze vyrobit vlastním rukama v domácích podmínkách. Stejně jako kefír bude na farmě vždy kysané mléko nebo jogurt.

Kyselina mléčná poskytuje ochranný film z negativního vlivu vnějšího prostředí. Aplikujte mléko na vlasy, protřete pokožku hlavy, pokryte plastovou taškou. Ponořte se půl hodiny, umyjte a opláchněte citronovou vodou nebo octem.

Mýdlový vývar jako šampon

Mylnyanka je bylinná rostlina. Vzhledem k obrovskému obsahu kořene látek nazývaných saponiny má schopnost - pěny.

Můžete si připravit několik druhů šamponů:

 1. Půl šálku zemního kořene a sklenice tekutiny vaříme čtvrt hodiny. Dejte ochlazený roztok, přidávejte olej podle uvážení. Výsledný šampon lze použít po dobu jednoho týdne.
 2. Podzemní kořen, citrónovou verbenu, mátovou varu, vaříme čtvrt hodiny. Chlazení.
 3. Podzemní kořen + tráva: heřmánkový (lehký), rozmarýn (tmavý), levandule (tučné), marshmallow (suché). Proveďte odvar a použijte týden.

Šampon z kukuřičného škrobu

Suchý šampon je bohoslužba pro ty, kteří nemají čas si umýt vlasy. Suchý škrobový šampon se s tímto úkolem může snadno vyrovnat. Je nutné pokropit vlasy suchým škrobem, bičem a protřepat, škrob vytřít, v případě potřeby odstranit zbytky suchým ručníkem. Chraňte vlasy hustým hřebenem.

Šampon se zdravými oleji

V závislosti na výsledku jsou vlasy vhodné: lopuch, kolečko, šalvěj, růže, jojoba atd. Je třeba je promíchat do homogenních žloutků, alkoholu (vodka), olejového roztoku šalvěje a růží. Kompozice odstraňuje pocit vyblednutí a svědění. Rub, důkladně wash promassirovav. Opláchněte s citronovou nebo octovou vodou.

Pivní šampon

Tajemství tohoto nástroje je jednoduché. Pivo navlhčete vlasy a po několika minutách opláchněte. K dispozici ve složení pivních složek bude pít pokožku.

Saltový šampon pro hluboké čištění

Efektivní a nenákladná metoda hlubokého čištění je běžná sůl. V průměru potřebujete 30 g. Sůl zředěná v tekutině nebo jogurtu. Chcete-li zředit sůl, můžete použít bylinné odvarky z heřmánek, kořene, měsíčku, břízy. Navlhčete vlasy výsledným roztokem a masírujte pokožku. Umyjte vodou, doporučuje se opakované použití po uplynutí čtrnácti dnů.

Birch šampon

Existuje několik možností, jak udělat doma břízy šampon do-it-yourself. Základním prvkem jsou břízy nebo břízy. Připravte infuzi podle standardní schématu a použijte ji každé tři dny.

Šampon z granátového jablka

Nástroj je vhodný pro mastné vlasy, protože peří z granátového jablka mají suchý, tanínový efekt. Požadováno: nalijte kapalinu (1 litr) kůry z granátového jablka (20 g), vaříme a vaříme čtvrt hodiny. Můžete vyrobit granule z granátového jablka v thermos a nechat přes noc. Chlazení, použijte každé tři dny.

Jak a jak udělat vlasy atraktivní bude záviset na šampon, vyrobený doma s vlastními rukama. Hlavní věc je, že vybrané komponenty jsou použitelné na typ vlasů a poskytují jim zdravý a účinný vzhled.

Video o tom, jak udělat doma šampon do-it-yourself

Jak si vyrobit šampon doma:

Jak udělat šampon do-it-yourself - domácí recepty

Myslím, že všichni potřebují husté, silné, lesklé a zdravé vlasy, aby dobře rostly a šťastně den po dni.

Proto jsem se rozhodl napsat článek o domácích šamponech, těch, které mohou být připraveny doma s vlastními rukama.

Takže hlavní výhody domácích šampónů na zakoupené vlasové výrobky a jak je připravit z jednoduchých a cenově dostupných produktů, promluvme si dál.

Z tohoto článku se dozvíte:

Domácí šampony si to udělejte sami

"Proč používat domácí, pokud nyní existuje tak velký výběr šamponů pro každou chuť?".

Mnoho lidí je překvapeno, když slyší, že si můžete umyt hlavu domácími šampony: proč to naše babičky dělají?

A správně. Teď řekněte proč =)

Pravděpodobně jste už slyšeli, že v šamponech a jiných kosmetických výrobcích prodávaných v obchodech je spousta škodlivých látek v jejich složení?

Co se týče šamponů, obsahují SLS, parabeny a další "chemikálie", které poškozují nejen naše vlasy, ale i naše zdraví jako celek: tyto chemické látky se hromadí v našem těle a způsobují nemoci, někdy velmi vážné. Přečtěte si více - zde.

Když jsem o takových informacích zjistil, skoro jsem okamžitě opustil obvyklé šampony v obchodech a přešel na organickou a domácí péči.

Jakýkoliv přírodní a organický šampon je samozřejmě mnohem lepší než šampon se SLS a dalšími neštěstí. Šampon, vyrobený průmyslovým způsobem, však VŠEOBECNĚ neobsahuje žádné chemické složky. To znamená, že v tomto případě jsou skvělé alternativy organické šampony. Já sám užívám tyto šampony. Ale domácí šampóny jsou úplně přirozené a neškodné. Existuje rozdíl a je zřejmé.

Teď jsem kombinoval: pravidelně používám organické šampony (abych byl upřímný, jen proto, že jsem někdy příliš líný, abych sám připravil šampon) a domů.

Řeknu vám o mém nejoblíbenějším a nejspolehlivějším šampónu pro domácí vlasy.

Dále takový okamžik: šampony jsou v zásadě určeny pouze k čištění vlasů. Nemají jiný úkol.

A šampony jsou takové, že bez ohledu na výrobce jsou na jejich baleních: co vyživují, posilují, zvlhčují atd.

Podle vlastních dlouholetých zkušeností jsem byla přesvědčena, že se na vlasy ani na výrobky, které se doma připravují vlastními rukama, nic nezáleží!

Vlasy se opravdu změnily!

Hlavní výhody domácí šampony

Pokud se vyskytnou nějaké problémy s vlasy (lupy, svědění, vypadávání vlasů), pak je to možné vyřešit i domácím vlasovým šamponem.

To znamená, že domácí šampony - toto a očista, a léčba, a péče, tři v jednom.

Existuje obrovský počet receptů na domácí šampóny a vy sám vybíráte komponenty, které potřebujete pro váš typ vlasů a vaše požadavky.

Můžete vytvářet, experimentovat a vytvářet své šampaňské recepty, které vycházejí z jakéhokoliv receptury, a přizpůsobit si je. Můžete přidat k tomu to, co si myslíte, že je v tomto okamžiku nezbytné pro zdraví vašich vlasů.

A příště - již připravujete další šampon, prostě přidáte do něj něco jiného z ingrediencí. A získat jiný výsledek. To je obrovská výhoda, jak to myslíte?

Všechny komponenty pro přípravu šamponů jsou k dispozici: mnoho si můžete objednat přes internet a mnoho z nich je vždy ve vaší kuchyni!

Domácí šampony jsou velmi levné a to je jejich velký plus.

Všichni máme různé typy vlasů a různé požadavky. A mnozí lidé často mají vlasy, které jsou také rozmarné: něco jim chybí, pak další... Koupili šampon, umyli si hlavy - všechno se zdá být v pořádku. Ale po několika okamžicích jeho užívání si uvědomíte, že neexistuje... něco není v pořádku... Nemám ráda... to se vám nelíbí... Bylo to? Mám se to stalo pořád! A pak prostě stojí a nevíte, kam je "vznášet"...

Chcete-li koupit tolik různých organických šampónů, které samy o sobě nejsou levné, si to každý nemůže dovolit.

A my připravujeme domácí šampon najednou, maximálně - několikrát. Nelíbilo se mi to - nikdo to nepotřebuje, příště budeme dělat další sestavu a to je všechno.

Co patří k nepochybným "výhodám" takových kompozic připravených doma: mnoho domácích šamponů je vhodných k praní nejen vlasů, ale i celého těla!

Proto s oběma rukama jsem "pro", že jsem schopen připravit a aplikovat domácí šampony vlasů!

Nechci, aby to, co jsem na hlavě nasadil během šamponování, nějakým způsobem ublížila mně, v našem životě a tolik, co bylo škodlivé.

Co potřebujete vědět o domácích šamponech?

Velmi často se setkávám s negativními názory na používání domácích šamponů.

Co mohu říct? Samozřejmě, samozřejmě, individuálně, a možná, že jste si vyzkoušeli spoustu receptů, stále se vám bohužel nenachází...

A to neznamená, že všechny domácí šampony jsou špatné. To znamená, že se vám nehodili přesně. Nebo jste ještě nenalezli vaše.

Ještě musíte být trpěliví a pokračovat ve svém hledání.

Zkoušel jsem obrovské množství různých domácích šamponů a nakonec jsem našel ten, který je ideální pro ME. Ale vím mnoho, že se nezapadá.

A mnozí jednoduše nevědí některé důležité body a jsou zklamáni.

Z vlastních zkušeností vám chci říci toto:

 1. Domácí šampon by se měl použít ihned po přípravě. Použijte pouze čerstvý šampon - proto je mnohem účinnější. Některé šampony lze krátce uložit do chladničky. Z toho však jejich účinnost stále klesá.
 2. Musíte si zvyknout na domácí šampon! Po jedné aplikaci je pravděpodobné, že účinek nebude potěšen, ale když se vlasy na hlavě a vlasy zvyknou na takové delikátní čištění, frekvence mytí vlasů se sníží. Zvyknout si na to obvykle trvá měsíc, možná méně, a možná i déle - vše individuálně.
 3. Některé domácí šampony nelze používat neustále. V těchto případech prostě střídat je s organickými šampony. A je lepší vybrat takový recept na šampon, který bude pro vaše vlasy ideální. Zajistěte si takový experiment - vyzkoušejte všechny možnosti a vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje. To je zajímavé, přinejmenším! A jako maximum - budete mít zdravé a krásné vlasy a nulovou škodu na zdraví.
 4. Domácí šampon často nedokáže umýt vlasy tak dokonale, jak si je koupil, protože to dělá velmi pečlivě. Zvláště pokud jsou vaše vlasy mastné. Jsme zvyklí na to, že vlasy by měly být prané "na písek". U domácích šamponů se to nestane. Spíše čistí pozoruhodně (pokud jste našli přesně "váš" recept), ale to je zcela jinak. Je těžké vysvětlit, stačí zkusit.

Jak si umýt vlasy - domácí šamponové recepty

Dívky, nabízím vám něco, co jsem se ve své době pokusil.

Řeknu vám upřímně, všechno je tak, jak je, se všemi "plusy" a "mínusy".

Pokud se obracím k umytí hlavy domácím šamponem, vlasy nejprve jednoduše "nerozuměli humoru", co se děje... Ale zvykli si na OSTATNÍ! Ale trpělivě jsem pokračoval ve svém experimentu. Litoval jsem to? Oooh, ne, samozřejmě!

Po dvou až třech měsících používání jsem měl takový nádherný nádherný a lesklý vlas, který, zdá se mi, nebyl nikdy koncipován!

Domácí šampon se sodou

Ne každý ví, že pravidelná soda na pečení je výbornou náhražkou zakoupeného šamponu.

Jak soda působí na vlasy?

Soda je alkalická. Odstraňuje veškerý nahromaděný tuk z vlasů.

Soda je mírně čistící prostředek bez jakýchkoliv nečistot a bez chemických přísad, které jsou obsaženy ve velkých množstvích v šamponech. Mluvím o zahušťovadlech, emulgátorech, konzervačních látkách, stabilizátorech atd.

Bude trvat nějaký čas, než se zcela změníte na šamponovací sódu: vlasy a pokožku hlavy by se měly přizpůsobit a zvyknout si na to, takže po jednom nebo dvou použití sody na šamponování budete s největší pravděpodobností nešťastní.

Abyste mohli vidět první výsledek, musíte tuto metodu použít alespoň 2 týdny nebo ještě víc.

Mnozí moji přátelé jsou potěšeni touto metodou mytí hlavy: říkají, že teď stačí umýt hlavu 1-2 krát týdně, namísto 3-4.

Podle mých pozorování je tato metoda vhodná pro ty, kteří mají mastné vlasy a skalp, kteří často umyjí hlavu.

 • Jak si umýt vlasy sodou?

1-2 polévkové lžíce sódy pečte ve sklenici teplé vařené vody, aplikujte roztok na vlasy (zvláštní pozornost je věnována pokožce hlavy). Masírovat pokožku hlavy 3 minuty a opláchnout velkým množstvím teplé vody.

 • Musím použít balzám?

Zde se rozhodnete. Můžete použít organické balzámy, to je dobrá volba.

Ale pokud chcete zcela opustit nákup finančních prostředků, pak po mytí vlasy by měly být opláchnuty roztokem vody a jablečného octa (1-2 lžíce octa na litr vody, v závislosti na vašich potřebách).

Díky tomu budou vlasy snadno hřebeny a lesk.

Je velmi důležité používat přírodní nefiltrovaný jablečný jablečný ocet a ne jeho levný protějšek, který se prodává v obchodě. Nepracuje s použitím vlasů. Ocet by měl být přesně nefiltrovaný, organický a vysoce kvalitní.

Výhody domácího šamponu se sodou:

 • Rychlost přípravy: na rozdíl od jiných domácích šamponů je snadné připravit šampon s přísadou sódy a to nevyžaduje čas,
 • Jedná se o jeden z nejvíce nákladově efektivních způsobů, jak si umýt vlasy: jeden balíček sody je na dlouhou dobu dost,
 • soda je absolutně bezpečná a nezpůsobuje alergie.

Nevýhody domácí šampon se sodou:

 • dlouho návyková: může trvat měsíc, než se ukáže dobrý výsledek a úplně opustíte šampon obchodu
 • pro ty, kteří mají suché vlasy, soda nemusí být vhodná: sodovka usuší vlasy a skalp,
 • Soda ne vždy umyje vlasy perfektně: pokud jsou vaše vlasy příliš mastné, sóda se nebude vyrovnávat.

Šampon pro domácí vejce

Za tímto účelem se používá kuřecí žloutky nebo křepelčí vejce.

Příznivé vlastnosti vaječných žloutků jsou ideální pro péči o vlasy.

Mytí hlavy s vejcem je jedním z nejpopulárnějších způsobů praní vlasů, které používají naše matky a babičky, tato metoda má velké množství fanoušků.

Pro mytí vlasů je nejlepší použít pouze vaječný žloutek, protože obsahuje všechny užitečné komponenty, které potřebujeme. Kromě toho je velmi obtížné vymyt protein z vlasů.

Jak si umýt hlavu s žloutkem?

 • Nejdříve se musíte rozhodnout, kolik žloutků potřebujeme pro tento postup: pro krátké vlasy bude jeden žĺt stačit, pro dlouhé vlasy - vezměte dva nebo tři kusy.
 • Je to jednoduché: oddělíme žloutenky od bílků a zbavíme se filmu, který je zakrývá. Pokud tomu tak není, pak se vlasy budou těžko opláchnout. To je důvod, proč mnoho lidí pozastaví svůj experiment s výplachem na žloutek. Ale mnozí z nich jsou s tímto filmem spokojeni a nezbavují se ho. Proto zkuste to a to a udělejte svoji volbu: pro to můžete udělat malý řez a vytlačit žloutku z obalu.
 • Nyní je třeba smíchat žloutek s malým množstvím vody a porazit je vidličkou nebo šlehačkou, aplikovat výsledný šampon na mokré vlasy a pokožku hlavy. Masáž, ponechte několik minut a pak se umyjte.
 • Pokud jsou vlasy velmi zkažené, můžete nechat šampon jako masku - po dobu 15-20 minut.
 • Pokud jsou vlasy mastné, pak můžete do svého domácího šampónu přidávat trochu citronové šťávy s vejcem, pro suché vlasy - olivový olej (ale jen málo - jen pár kapek).

Také vejce jde dobře s esenciální oleje, můžete přidat éterické oleje, v závislosti na typu vlasů nebo požadovaný účinek.

Výhody domácího šampónu s vajíčkem:

 • žloutek nejen čistí vlasy, ale také ji vyživuje: je to ideální nástroj pro příliš poškozené a suché vlasy,
 • přípravě šamponu trvá ne více než 3-5 minut,
 • vejce je cenově dostupný produkt, který je vždy v domě
 • po umytí hlavy žloutek, nemusíte používat balzám: vlasy jsou dokonale namočené pouze s těmi, které tvoří žloutek,
 • vhodný pro téměř všechny typy vlasů, s výjimkou příliš mastných vlasů - jednoduše je neprovokuje, ale jako maska ​​je žloutek vhodný pro mastné vlasy.

Konzervovaný vaječný šampon:

 • pro velmi dlouhé vlasy potřebujete spoustu žloutků, protože tato metoda není příliš levná,
 • na vlasy může zůstat vůně z vejce, která není všem má ráda,
 • Je nutné zvyknout si na tuto metodu: poprvé žloutek nemůže vlasy umýt tak, jak to chcete.

Domácí šampon z hořčice

Pro přípravu hořčičného šamponu se používá hořčičný prášek, který lze zakoupit v obchodě.

Jak používat: pár lžíce hořčice, zředěte vodou na krémovou konzistenci. Mokré vlasy s vodou a pak aplikujte hořčičnou směs na pokožku hlavy, jemně masírujte a opláchněte vodou.

Velkým plusem je použití hořčice - vlasy rostou dobře a lupy úplně zmizí.

Proto, pokud tento způsob mytí hlavy nevyhovuje, pak se zcela nevzdávej hořčice, použijte v kompozici vlasové masky s hořčicí: pokud jsou vlasy suché, pak jednoduše přidáme více oleje, aby se živily.

Nevýhody: tento šampon je vhodný pouze pro majitele mastné pokožky hlavy. Ale ani oni se neustále doporučí používat takové očisty, protože hořčice vysychá vlasy velmi.

Domácí šampón na černý chléb

Chlébové masky jsou pro vlasy velmi užitečné díky obsahu černého chleba takových látek, jako je mangan, železo, zinek, vitamíny skupiny B a E.

Chléb je nejčastěji používán jako součást masky na vlasy, ale působí také jako měkký křovin, a proto je vhodný k praní vlasů.

Pro domácí šampon vhodný žito nebo chléb Borodino.

 • Jak si umýt vlasy s chlebem?

Po oddělení kůry z chleba nalijte vroucí vodu na několik plátků chleba a nechte vařit 30-40 minut. Pak pečeme chleba důkladně, aby bylo co nejméně strouhlo (to lze provést s mixérem). Aplikujte chlebovou hmotu na mokré vlasy a věnujte zvláštní pozornost kořenům, masírujte důkladně a opláchněte.

Pokud chcete také ošetřit vlasy, můžete do chleba přidat další užitečné přísady: nějaký suchý olej pro suché vlasy a citronovou šťávu pro mastné vlasy.

Namísto vody může být chléb namočen v odvar z bylin (žihna, lopuch, heřmánek, šalvěj).

Přidání praní vlasů s chlebem:

 • černý chléb nejen čistí vlasy, ale také vyživuje pokožku hlavy, podporuje růst vlasů, posiluje kořeny,
 • díky chlebě se vlasy stávají silnějšími a silnějšími
 • Tento způsob praní je vhodný pro suché vlasy, stejně jako pro obnovu vlasů,
 • po umytí hlavy chlebem nepoužívejte balzám.

Nevýhody:

 • z vlasů je obtížné umýt chlebové drobky,
 • Šampon na chléb není vhodný pro mastnou pokožku hlavy, protože je velmi jemný čisticí prostředek.

Domácí šampon s hlínou

Hlína je vynikající přírodní čistící prostředek, ale s ním musíte být opatrní: hlína má silný vysoušecí účinek, takže tento způsob praní je vhodnější pro mastné vlasy.

A druhý bod - po takovém mytí vlasy svítí méně.

 • Která hlína si vybrat?

Jíl, který je nejvhodnější pro vlasy - sopečný, je nejšetrnější.

Je také vhodný k praní zelené hlíny, bílé a modré.

 • Jak si umýt hlavu s hlínou?

Hlína musí být zředěna vodou do stavu kaše, pak rozložit jíl na vlhké vlasy, masáž a opláchněte okamžitě.

Nemůžete dovolit vysychání hlíny, pak umýt vlasy je velmi obtížné!

Pokud jsou vlasy velmi suché, pak do jílové směsi lze přidat trochu rostlinného oleje.

Šampon pro domácí mýdlo

No, tak jsme se dostali do svého nejoblíbenějšího domácího šamponu, který mohu zpívat velmi dlouho.

Nebudu vás příliš nahrát, řeknu to jen nejdůležitější.

Daleko od všech slyšeli o tomto způsobu mytí, ale mýdlové oříšky jsou velmi užitečné pro vlasy a mohou nahradit šampon o 100%.

Mýdlové ořechy se používají k praní, které zde zakoupím přes internet

Jaké jsou výhody mýdlových oříšků pro vlasy a pokožku hlavy:

 1. Mýdlové ořechy jsou hypoalergenní a hodí se téměř všem.
 2. Vůbec nevysuší vlasy, nahradí šampon i balzám.
 3. Mají antibakteriální účinek na pokožku, eliminují lupy, svědění a loupání a také posilují vlasové kořeny a podporují jejich růst.

Jak vyrobit šampon s mýdlovými oříšky?

K tomu si připravím odvar: 10-15 mýdlových ořechů rozdrtí a nalijeme 1 l. vody. Poté, co voda vaří, je třeba vařit ořechy po dobu 15-20 minut, vychladnout, napnout a nalít do láhve použitého šamponu. Bujón může být skladován v chladničce (v tomto případě musí být před použitím zahřát). Používejte jako obvykle šampon.

Upozornění: Nedopusťte vývar do očí! Abych se tomu vyhnul, naklonil jsem hlavu přes lázeň a tak jsem si umyla. Po tom, co byly vařené oříšky, hodím do vývaru hrstku bylin, zavřete ji víčkem a trpěte. Pak filtrujte.

Šampon se tak stává účinnějším.

Vlasy jsou živé, lesklé, zvláštním způsobem "skutečné" nebo něco takového...

Po chvíli používání takového šamponu jsem si uvědomil, že mé vlasy téměř nevypadly.

A na první pohled, vzpomínám si, bylo to velmi překvapující a neobvyklé.

Dívky, to je jen moje zkušenost, takže nesoudějte přísně. Všechno je velmi individuální, ale stále opravdu doufám, že moje zkušenost bude pro vás užitečná.

V každém případě zkuste, experimentujte, vyhledávejte a zjistíte, co potřebujete.

Upřímně vám to přeji!

Můžete také umyt vlasy přírodním kastilským mýdlem, o kterém jsem zde psal.

A co přirozené a útulné si umyjete vlasy? Byl bych rád za vaši zpětnou vazbu, napište do komentářů.

S tebou byl Alain, všichni!

PŘIPOJTE MÉ SKUPINY V SOCIÁLNÍCH SÍTI

Jaké komponenty jsou potřebné pro výrobu domácího šamponu?

Průmyslové detergenty pro kadeře mají složité chemické složení. Čistí vlasy od znečištění, ale nemají léčebné účinky. Chcete-li živit a posilovat prameny, potřebujete přírodní ingredience, takže domácí šampony získávají stále větší popularitu.

Co je užitečné?

Pro přípravu domácího pracího prostředku pro vlasy potřebujete koupit mýdlovou základnu. Skládá se z přírodních surovin.

Můžete si sami vařit. S vlastními rukama se základ pro šampon připravuje z mýdla s přídavkem destilované vody. Mýdlo se protřepe na jemném strouhaní, zahřeje se na vodní lázni a poté se zředí vodou. Doporučujeme používat mycí roztok na bázi detergentu.

Univerzální šampon pro běžné kadeře:

 • 60 ml čištěné vody;
 • 60 ml mýdla;
 • 10 ml olivového oleje.

V připravené nádobě míchat všechny přísady, promíchat s dřevěnou špachtlí. Nalijte do láhve, skladujte na chladném místě. Tento vlasový šampon se dobře pěne. Olivový olej se používá ke změkčení pokožky hlavy a vlasů.

Složení detergentu se může měnit podle typu vlasů. Komponenty mají odlišné složení, stejně jako princip činnosti.

Vybíráme olej

Použití základního oleje závisí na typu kadeří:

 • Vhodné pro všechny druhy hroznů a oliv;
 • U suchého - lnu a kolečka;
 • Pro tuky - mandle.

Aplikace silice:

 • Pro normální kadeře: citron, čaj, bergamot;
 • Pro suché prameny: levandule, oranžové, pelargónie;
 • Pro mastné vlasy: máta, bergamot, rozmarýn.

Při kombinaci několika olejů je třeba vzít v úvahu jejich vlastnosti a vůni.

Šampon pro vaření: pokyny krok za krokem

Chcete-li udělat šampon doma na mýdlovém základě, musíte mít:

 • 55 gramů mýdla;
 • 10 ml mandlového oleje;
 • 15 kapek etheru;
 • 40 gramů listů z kopřivy;
 • 190 ml čištěné vody.
 1. Chcete-li připravit vývar, vezměte kopřivu, umístěte do skleněné nádoby a nalijte vodu, přivedete k varu. Stojící vývar pod víkem uzavřete po dobu 25 minut, pak napněte vývar;
 2. Glycerinové mýdlo se rozetřete na jemné struhadlo a zahřejte na vodní lázni a nevářejte. Když se mýdlo roztaví, zředí ho horkou vodou, míchá až do rozpuštění;
 3. V chlazeném roztoku mýdla přidejte mandlový olej a éterické oleje;
 4. Smíchejte připravený šampon s 50 ml napjatého bylinného odvaru, promícháme až do homogenní hmoty. Zbytek odvaru lze použít k opláchnutí vlasů;
 5. Hotový produkt se nalije do čisté láhve a uchovává se na chladném místě maximálně 10 dní.

Zbavíme se lupy

Pomocí speciálního koncentrátu obohaceného potřebnými komponenty můžete odstranit problémy na pokožce hlavy.

Jak samostatně vyrobit šampon ze základny pro šampon?

Lupy Náprava:

 • 110 ml šamponové báze;
 • 5 ml změkčujícího oleje;
 • 12 kapek silice;
 • 1,5 g extraktu z kopřivy;
 • 300 ml destilované vody;
 • 2,5 gramů soli.

Základna je zahřátá na přibližně 35 stupňů. Rozmarýnový esenciální olej, ricinový olej. Mícháme po dobu 8-10 minut dřevěnou špachtlí. Připravte solanku. Spojte extrakt z kopřivy se slanou a nalijte ji teplou vodou. Míchá se, aby se zabránilo usazování.

Nalijte připravený solný roztok do základny, promíchejte vše. Připravený znamená nalít do láhve, která je vhodná k použití. Saline je recept na domácí detergent. Používá se pro hustotu šamponu.

Vytváření prostředků pro růst kudrlin

Chcete-li šampon ze základny použít vlastními silami, musíte si vybrat správné přísady.

Složení s infuzemi bylin:

 • 120 ml mýdlové složky;
 • 80 ml infuzní kopřivy;
 • 10 gramů základního oleje;
 • 3 kapky etheru.

Chcete-li připravit mýdlovou složku doma, musíte si na jemné struhadlo otřít 50 gramů mýdla, nalít ho teplou vodou a rozpustit. Přidejte 10 gramů hroznového oleje a 3 kapky esenciálního oleje z čajovníku do teplého roztoku.

Dobře promíchejte a přidejte 80 ml koncentrované infuze z kořene kopřivy nebo heřmánku. To znamená, že si dvakrát měsíčně umyjte vlasy. Pro dosažení většího účinku lze do připravené kompozice přidat 30 gramů hořčičného prášku. Tento nástroj posiluje kořeny kudrlin a stimuluje jejich růst.

Zrychlete růst

Čisticí prostředek pro pivní prameny:

 • 450 ml piva;
 • 110 ml báze;
 • 25 gramů heřmánek;
 • 25 gramů kopřivy;
 • 25 gramů prášku henny;
 • 25 ml pepřové tinktury;
 • 25 ml lopuchového oleje.

Do kontejneru pro vaření nářadí vylije pivo. Přidejte 40 mg báze, promíchejte.

Zahřejte kompozici asi na 40 stupňů, přidejte suchý list z kopřivy, heřmánek, hennu. Odstraňte z tepla, trvejte 15 minut. Znovu zahřejte za nízkého tepla na původní teplotu, přidejte ropový olej, pepřovou tinkturu.

Odstraňte z tepla, přidejte zbytek základny.

Aby byl prací prostředek účinnější, je třeba před nanesením na prameny v něm naložit žloutek. Šampon, který je založen na pivu, dobře vyživuje vlasy, urychluje růst pramenů.

Pro výživu a lesk

Receptura šamponu z mýdlové báze s přídavkem želatiny:

 • 15 gramů kopřivy;
 • 15 gramů lopuchu;
 • 15 gramů chmele;
 • 55 ml mýdlového produktu;
 • 5 kapek esenciálního oleje;
 • 20 ml lopuchového oleje;
 • 30 gramů medu;
 • 40 ml šťávy z aloe.

Pro přípravu pracího prostředku s vlastními rukama je třeba oříznout listy aloe kvetu a stát 10 dnů v
chladné místo.

Sekvence vaření: nalijte suchou sbírku bylin v smaltované misce, nalijte vroucí vodu, nechte 35 minut. Naplňte infuzi a přidávejte želatinu. Trochu zahřejte, aby se želatina rozpustila.

Pak přidejte přírodní kapalný med, rajčatový olej a esenciální olej čajovníku. Do směsi přidejte mýdlovou základnu a šťávu z aloe. Vše důkladně promíchejte, uložte do chladničky. Před umytí hlavy by měl být prací prostředek na kadeře zahřát na pokojovou teplotu.

Aplikujte ho na mokré vlasy, které se šíří po celé délce. Po 15 minutách si umyjte vlasy. Šampon vyživuje prameny a dává jim lesk.

Mýdlo na praní místo šamponu

Mýdlo na praní se používá po šamponování. Poprvé umyjte mastnotu a prach z vlasů prostředkem a podruhé umyjte mýdlem. Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, postupujte nejméně jednou za měsíc. Důležité: Nemůžete mýdlovat vlasy mýdlem. Při takovém mýdlení je struktura zvlnění rozbitá.

Jak vyrobit šampon z domácího mýdla?

Na jemném strouhátku protřete kus mýdla, nalijte ho teplou vodou. Míchejte, až se rozpustí. Umyjte si hlavu mýdlovými špičkami a masírujte hlavu. Mydlový roztok umyjte pramenem.

Po umytí kudrlinky se umyjte vodou s přídavkem jablečného octa, okyselte také vodu pro opláchnutí citronem.

Tmavé kudrlinky se snadno odlehčují několika tóny pomocí mýdla. Chcete-li to provést, musíte mýdlo a umýt mýdlo po 8 minutách. Pro suché kadeře je mytí mýdlem kontraindikováno. S odvážným typem pramenů odstraňuje mýdlo lupy, odstraňuje mastný lesk a také snižuje objem vlasů.

Při použití receptů na přípravu šamponu ze základny s vlastními rukama nesmíme zapomínat, že nepodléhá dlouhodobému skladování.

Jak vyrobit mýdlo a šampon z přírodních složek

Ráno vzrušující a večerní odpočinek tzv. Vodní procedury už dávno přestaly být hygienické. Moderní "výrobky pro praní" - šampony, mýdla, gely - s jejich vůní, různými odstíny, příjemnou strukturou a někdy i schopnost vytvářet neočekávané efekty je přeměňují na akty potěšení.

Samozřejmě chci, aby přinášeli další výhody: vyživují a léčí pokožku a vlasy. Existují opravné prostředky s léčivými a výživnými doplňky, ale jsou vyráběny v malých množstvích a patří do elitní třídy, která diktuje jejich hodnotu. Zbývající produkty jsou určeny pro masový spotřebitel, který není ochoten draze platit, například na mýdlo. Samozřejmě takové produkty samozřejmě nejsou. Existuje však řešení: vytvořit výrobky pro péči o tělo a vlasy na vlastní pěst.

Aroma mýdlových růží

Jednoduchost vytváření voňavého a krásného mýdla vedla k tomu, že mnozí se nyní zabývají výrobou mýdel v naději, že vyděláme. Ve velkých obchodech málokdy vidíte mýdlo od soukromého výrobce: tento produkt vyžaduje povinnou certifikaci. Koneckonců, musí existovat záruka, že žádná látka škodlivá pro kůži (a celé tělo) je přidána do mýdla. A pokud pěna tohoto mistrovského díla ve tvaru, vonné tyčinky budou jíst pokožku? Nicméně, málo lidí si uvědomuje důsledky, a to na podnosy a na internetovém obchodu s mýdlem. Mýdlo "růže" a "čokolády" jsou tak krásné a voňavé, že je chce koupit. Zdravý rozum by měl pomoci překonat tuto touhu. Ale jak si vyrobit bezpečné, užitečné a příjemné mýdlo pro sebe?

Mýdlo bude potřebovat základnu a vše ostatní - vitamíny, oleje, vonné látky, odrůdy bylin, mléka, medu, propolisu, čokolády, kávy a dalších produktů, které udělají produkt speciálně - váš výběr. Můžete si koupit speciální základnu na mýdlo, která se skládá převážně z kokosových nebo palmových jader a přírodních kyselin, ale můžete to udělat jednodušeji - použijte neutrální mýdlo jako základ, lépe "Baby".

Zůstane na roštu rošt, rozpusťte jej ve vodní lázni a připravte zdravé doplňky (s výjimkou esenciálních olejů a vitaminů). Musíte stojící na pánvi asi půl hodiny, míchání masa po celou dobu, protože by neměl vařit. Poté přidejte esenciální oleje, vitamíny (vitamíny A a E jsou zvláště užitečné pro pokožku). Pokud chcete krásu, hodte květinové plátky do hromady a vypněte oheň. Všechno mýdlo lze nalít do forem. Během deseti dnů by měl "vyčnívat", po kterém by měl být každý kus zabalen do přilnavého filmu.

Bolest s radostí

Hissing, barevné, vonící vany z bavlny jsou zvláštní vybavení. Učinit je sami je dokonce jednodušší než mýdlo. S výrobky pro výrobu - také žádný problém. Jedna bomba bude potřebovat 3-4 lžíce. l soda, 1-2 lžíce. l kyselina citrónová, 1-2 lžíce. l olivový nebo mandlový olej plus několik kapek esenciálních (pro chuť). Jako plnidlo můžete použít mořskou sůl, která není příliš hrubá, nasekané bylinky, sušené mléko. Výrobní proces je jednoduchý: všechno je smícháno a zhutněno na formy, rozmazané olivovým olejem nebo mandlovým olejem (aby bylo možné je výrobek později snadno odstranit). Pokud se směs rozpadá, nezasahujte do vody. Jenom trochu, jinak se bomby budou plazit. Chcete-li získat míčovou bombu, můžete jednoduše spojit dvě malé zaoblené šálky (ale v zásadě kdo říkal, že bomba musí být nezbytně sférická?) Bomba se vysychá do 24 hodin, po níž je malý gejzír připraven v koupelně.

Šampon pro krásné vlasy

Recepty na domácí šampony, nasycené s užitečnými vlasovými výrobky, jsou četné. Ale koneckonců, "ne jediný přínos"! Všichni víme, že například umytí vaší hlavy vajíčkem je užitečné. Ale je to nudné! A kde najdeme kořen mydla, který zajistí vlasovou nelepivost při použití mnoha šamponů "podle receptury babičky"? V současné době je příprava přírodních šampónů s rukama zjednodušených tím, že v lékárnách nebo specializovaných obchodech můžete koupit připravený základ pro šamponu (v krajním případě, glycerin nebo olivového oleje mýdlo). Můžete také koupit základní olej (mandle, jojoba, ricín, hroznové semeno atd.).

Příprava je jednoduchá: při odtučnění trávy (například heřmánku nebo kopřivu) přidávejte přísady, dobře promíchejte. Hotovo! Přibližný poměr hlavních složek: 50 g základního šamponu, 1 polévková lžička. základní olej, 200 g bylinného odvaru nebo vody, 20 kapek silice.

Zbývající doplňky podle vůle a podle typu vlasů: aloe šťávy, med, vitamíny z ampulí, esenciální oleje a další užitečné a příjemné prostředky.

Velké množství šampónu najednou není připraveno, jeho doba použitelnosti nepřesáhne 1 týden. I když přidáte alkohol nebo kvalitní vodku ke chlazenému šamponu, může být lék užíván déle.

Jemný gel pro jemnou pleť

Přírodní, voňavá, pokožka příjemná, s příjemným textem sprchovým gelu je také docela realistický připravit se. K tomu budete potřebovat: tekuté transparentní mýdlo, vitamíny A nebo E (a to i lépe) v ampulích, esenciální olej s vůní, která se vám líbí. Gelové křoviny můžete přidat přidáním mleté ​​ovesné kaše, kávy a mořské soli.

Rozpusťte sáček želatiny v 200 g infuze bylin nebo minerální vody (zahřívání, ale ne vaření), přidejte 3-4 polévkových lžiček. l tekuté mýdlo, vitamínové ampule (A, E), 5-6 kapek silice. Na těle se takový gel prostě "roztaví"!

Samozřejmě chci vyrábět ručně vyrobené prostředky pro osobní péči, milované, byly krásné. Krásné barvy mohou poskytnout mnoho přírodních produktů. Například k získání červené barvy můžete použít Karkade čaj, červenou nebo růžovou kosmetickou hlínu, řepný džus; broskev dostanete, pokud přidáte trochu kajenského pepře nebo papriky; oranžová - mrkvová šťáva, rakytník řešetlákový olej, kurkuma, žlutá - šafrán, zelená, olivový - okurky šťávy nebo šalvěj, trochu henna, hnědá - kakao nebo káva.

A to je jen malá část příjemné a užitečné "věci" pro koupelnu a sprchu, které můžete dělat vlastním rukama. Experimentujte s bylinkami, oleji, džusem zralého ovoce a - vychutnejte si výsledky.

Tip 1: Jak vyrobit šampon z mýdla

 • - 50 ml mýdla
 • - 1 lžička mandlový olej nebo hroznový olej
 • - 30 kapek esenciálního oleje
 • - 2 polévkové lžíce. suché byliny
 • - 180 ml vody

Vytvořte šampon nebo prostředky pro sprchování je docela snadné, nemusíte ani zahřívat jeho komponenty. Hlavní složkou domácího šamponu je destilovaná nebo vařená dešťová voda. Destilace se provádí za účelem čištění vody z různých solí a minerálů, které mohou ovlivnit vlastnosti jiných složek šamponu.

Některé šampony mohou být docela tekuté, v tomto případě můžete použít speciální zahušťovadla. Jako takové zahušťovadlo je vhodné použít jednoduchou stolní sůl, xanthan a guar, které byly dříve rozpuštěny.

Nejvhodnější je měřit hmotnost složek s hmotností, nikoliv s odměřovacími lžičkami. Pokud neexistuje měřítko, můžete použít metodu měření složek v objemu nebo v mililitrech, s výjimkou glycerinu a medu - jsou těžší než voda. Komponenty by měly být vždy zváženy, aby se zabránilo nadměrnému množství šamponu. Pokud je například hmotnost ingrediencí přesně 100 procent, znamená to, že při výrobě jednoho litru šamponu a pava s hmotností 40 procent musíte přidat přesně 400 ml. Při přidávání dalších komponent jednoduše odečtěte potřebné množství vody.

Jedním z nejjednodušších receptů je následující vzorec pro výrobu šamponu:

Pokud chcete přidat nějaký med, vzorec bude vypadat jinak:


 • 40% povrchově aktivní látka + 5% med + 55% destilovaná voda = 100%

Pokud máte elektronické váhy, můžete udělat šampon pro vlasy v obecné kapacitě. Technologie míchání se v tomto případě skládá z následujících kroků:


 1. Je nutné měřit množství vody. Pokud nechcete přidávat čistou vodu, můžete použít bylinný odvar. V takovém případě byste měli přidat trochu více vody, protože jeho množství může klesat v procesu průniku.
 2. Pro zvlhčení vlasů můžete použít komponenty, jako je glycerin, kyselina mléčná nebo med. Výsledná směs by měla být důkladně promíchána.
 3. Je nutné vážit povrchově aktivní látku, přidat vodu, viditelně dobře pohybovat směšovačem nebo ručně.
 4. Nyní je třeba přidat zbývající složky rozpustné ve vodě - rostlinné výtažky nebo vitamín B.

Tip 3: Jak si vybrat šampon pro typ vlasů

Obsahuje šampony pro různé typy vlasů

Šampon, vybraný podle typu vlasů, dokáže efektivně vyčistit pokožku hlavy a současně mít šetrný účinek.

Pokud se vaše vlasy častěji dvakrát týdně umyjí, znamená to, že máte mastné vlasy. Majitelé tohoto typu často trpí problémy s lupinami a rozštěpením. Pro takové vlasy, vhodný jemný šampon pro citlivou pokožku hlavy a objem, který nezpůsobuje podráždění. V žádném případě však nelze používat výživné šampony, které chrání barvu obsahují velké množství živin, které budou pro mastné vlasy nadbytečné.

Pokud vaše vlasy potřebují mytí pouze jednou týdně a zároveň je těžké na dotek, křehké, tupý, špatný hřeben, takže jsou suchý. Složení šamponu pro suché vlasy by mělo obsahovat vitaminy, tuky, doplňky a čisticí prostředky by neměly být agresivní.

Často se jedná o smíšený typ vlasů. To je, když kořeny rychle tlustou, a špičky zůstanou suché. Šampon pro tento typ vlasů by měl současně čistit a hydratovat. Jako součást tohoto nástroje jsou často přítomny přísady, jako je vaječný žloutek, kopřivka, mořské řasy.

A nejvzácnější je normální typ srsti. Hlava nevyžaduje časté umývání, zatímco vlasy vypadají čistě, svěží a zdravé. Pro majitele tohoto typu je důležité vybrat šampon, který obsahuje detergenty, které nezničí přirozené mazání vlasů.

Typ vlasů je důležité, ale ne jediné kritérium pro výběr šamponu. Jeho složení může hodně říct.

Jak dešifrovat složení šamponu?

Zpravidla je složení šamponu na lahvičce uvedeno v určitém pořadí. Čím blíže je složka na horní část seznamu, tím větší je její koncentrace. To je důležité pro osoby náchylné k alergickým reakcím.

Základem šamponu jsou různé sírany, které jsou povrchově aktivní látky, známé jako povrchově aktivní látky. Síran síranů je však jiný. TEM laureth sulfát a TEA lauryl sulfát jsou považovány za nejlepší. Nejčastěji se však používá laurylsulfát sodný, který je mírnější a měkčí, a laurylsulfát sodný, který je agresivnější a může způsobit alergie. Nedoporučuje se kupovat šampony, které zahrnují nízkokvalitní laurylsíran amonný a laurylsulfát amonný.

Spolu s sírany v šamponech přidá mírný tenzid: disodný kokosylamfodiacetát, PEG-7, glycerylkokoát, sodík kokoylsarkosinát sarkosinát, disodný alkylsulfosukcinátu, glycereth-2 kokosového oleje, kokamidopropylbetain kokamid DEA, kokamid MEA. Čím větší je jejich počet, tím je šampon měkčí.

Jako součást šamponu lze nalézt kondicionér silikonové přísady, které ve svém názvu mají slovo "dimeticone". Zachovávají vlhkost ve vlasech, uvolňují statickou elektřinu, chrání vlasy před teplem, chemickými, mechanickými účinky.

Je velmi dobré, jestliže přírodní přísady vstupují do šamponu. Kolagenové, elastinové a keratinové molekuly jsou schopny obnovit strukturu vlasů. Olej z jojoby, avokáda, lopuchu, bylin a pšeničných klíčků, ricinový olej stimuluje regeneraci buněk, udržuje vlhkost.

Ale nejen přírodní, ale i syntetické přísady mohou příznivě působit na vlasy. Například sorbitol, propylenglykol a glycerin aktivně přenášejí molekuly vody do vlasů.

Všimněte si, že vysoce kvalitní šampon obsahuje od 15 do 40 komponent.

Vyjímání šamponu není vždy možné poprvé. Sledujte, co se po mytí stane s vašimi vlasy. Pokud vidíte, že čistá hlava, vlasy dobře česaná, lesk, aby stylu, mají objem a vlasové pokožky není podrážděné - poté šampon pro vás.

Tip 4: Jak si vyrobit vlasový šampon z vlasů doma

Zpevňující šampon pro všechny typy vlasů

Smíchejte v jedné nádobě 1/3 šálku bazalky, listů kopřivy a pampelišky, 50 ml běžného toaletního mýdla, 50 kapek libovolné esenciální a několik čajových lžičků rostlinného oleje. Z výsledné směsi by měla být tinktura. Ze stejných ingrediencí lze provést odvar, ale olej by měl být přidán do již připravené bylinné hmoty.

Aplikujte směs na vlasy. Počkejte 10-15 minut a důkladně opláchněte teplou vodou. Tento přírodní šampon můžete použít několikrát týdně.

Přírodní šampon pro mastné vlasy

Proveďte odvar z hypericum, coltsfoot, pampeliška a plantain. U 1 litru vody budete potřebovat několik polévkových lžiček těchto ingrediencí. Samostatně rozpusťte dvě nebo tři lžíce hořčičného prášku ve dvou litrech teplé vody. Nejprve umyjte vlasy hořčičnou infuzí a pak je opláchněte pomocí bylinného odvaru.

Tento způsob posilování vlasů je vhodný pro každodenní použití. Jediným omezením je citlivá pokožka. Horčičná tinktura není vhodná k použití, pokud je kůže náchylná k podráždění.

Nejjednodušší a nejúčinnější metodou posilování vlasů je ošetření s kalou černého chleba. Tento šampon můžete udělat za pár minut. Chcete-li to provést, nalijte vařící vodu na několik plátků černého chleba a nechte ji přes noc. Potom pečeme chleba na houbu a nanášíme na vlasy. Takový nástroj je rychle a snadno vypláchnut a výsledek je téměř okamžitě viditelný.

Tip 5: Jak šampon udělat sami

Dnes v 99% finančních prostředků, které nakupujeme v obchodě, působí laurylsulfát jako detergentní báze a ostatní látky jsou obsaženy ve velmi mizivém množství, a proto je jejich použití pro vlasy a kůži extrémně pochybné. Je lepší hledat recept na domácí šampon, který je pro vás to pravé.

Chcete-li vytvořit šampony s vlastními rukama, někteří doporučují koupit hotové ingredience, zejména prací základnu. Neřekl bych, že shromáždění šamponů z hotových prvků je skutečný domácí šampon, takže zvážit další možnosti.

Zde je příklad receptury na domácí šampon, který je doporučen pro normální a smíšený typ vlasů.

Recept 1: jemně rožte nebo rozetřete středně velký banán, přidejte jeden žloutkový vajíček a dvě lžičky citrónové šťávy. Vše musí být důkladně promícháno a potom aplikováno na vlasy. Rozšiřte masu nad pokožku hlavy a vlasů a masírujte hlavu. Celý postup by měl trvat nejméně pět minut, poté důkladně opláchnout.

Recept 2: Nalijte dva nebo tři plátky žitného chleba s malým množstvím nízkotučného kefíru a dejte ho na teplé místo po dobu tří hodin v misce chleba v kefír. Pro suché vlasy je nutné užívat kefír s velkým tukem. Poté směs dobře promíchejte a aplikujte na vlasy. Pak opláchněte lžící jablečného nebo citrónového džusu na litr vody.

Upozornění: tyto domácí šampony nelze skladovat, protože neobsahují konzervační látky. Vyrobeno - a okamžitě použito.

Také, pokud máte rádi pravidelný šampon, můžete je ředit bylinnými infuzemi. Například pro blondýnky se nejčastěji doporučuje odtučňování heřmánku.

Tip 6: Jak si vybrat dětský šampon

Potřebuje dítě dětský šampon

Dětský šampon by neměl být používán víc než 1-2 krát týdně. Nadměrné vystavení ochranné vrstvě pokožky dítěte může vést k jeho vysychání ak vzniku seborrických vah. Některé matky a otcové, zvláště ti, kteří se poprvé stali rodiči, se ptají: "Dítě potřebuje vůbec zvláštní dětský šampon a proč byste neměl používat běžný přípravek pro dospělé k koupání svého dítěte?" Rozptýlit pochybnosti dospělých a přesvědčit je, aby si koupili šampon určený speciálně pro děti, může být velmi zajímavým faktem. Ukázalo se, že speciální kyslá fólie, která se tvoří na hlavě drobky a je určena k ochraně pokožky v starším věku, se u kojenců zcela nevytváří a není těžké, aby se škodlivé bakterie dostaly přes tělo dítěte. Dětské šampony, které se na rozdíl od dospělých výrobků zaměřují především na odstraňování přebytečného mazu, zvlhčují, vyživují, chrání jemnou pokožku hlavy dítěte, zabraňují výskytu zánětlivých procesů a stimulují správný vývoj vlasových folikulů.

Dobrý dětský šampon: pravidla výběru

Rozmanitost dětských šamponů na regálech moderních obchodů je tak velká, že mnoho rodičů, kteří se rozhodnou koupit tento hygienický výrobek pro své dítě, se ztratí v tak bohatém sortimentu a vyberou si první láhev nebo jednu, která se jim nejvíce líbí. Není to nutné, protože s cílem koupit skutečně dobrý dětský šampon byste měli pečlivě prostudovat jeho složení a další informace uvedené na obalu.

Při výběru šamponu pro dítě vždy věnujte pozornost věkové skupině uvedené na lahvičce produktu. Pokud je lahvička se šamponem označena písmenem "Pro děti od narození", neváhejte ji koupit pro vaše drobky. Absence tohoto nápisu znamená, že nástroj je určen pro děti starší tří let.

Při výběru dětského šamponu upřednostňujte produkt známých značek. Velcí výrobci oceňují svou pověst a nikdy nepoužívají složky, které jsou pro děti zakázány a nebezpečné pro výrobu svých výrobků.

Odmítněte koupit dětský šampon s jasnou barvou a silným zápachem. A pokud stále chcete překvapit své dítě s příjemnou vůní, vyberte si pro něj dětský šampon s vůní levandule nebo heřmánku, který má kromě hlavních vlastností také uklidňující efekt.

Nejškodlivějšími složkami dětských šamponů pro zdraví dětí jsou karcinogenní formaldehyd, laurylsulfát sodný, 1,4-dioxan, triethanolamin a diethanolamin. Nezapomeňte se podívat na složení vašeho oblíbeného dětského šamponu. Kromě součástí označených ve velkém tisku věnujte pozornost i látkám, jejichž názvy jsou na štítku vytištěny malými písmeny. Možná jedna z nich představuje potenciální nebezpečí pro zdraví vašeho dítěte.

A konečně při výběru dětského šamponu vždy upřednostňujte výrobky označené "bez slz". Tyto šampony jsou složeny z jemných čisticích prostředků, které nedráždí a nepoškozují oči dětí.

Tip 7: Jak si vybrat šampon proti lupům

Pro Více Informací O Suché Vlasy