logo

Jak léčit houbu na hlavě - metody a přípravky

Dnešní mýdlové nemoci nejsou neobvyklé. Zvednout je je neuvěřitelně snadné a zbavit se nežádoucích hostů může být velmi obtížné. V otevřených oblastech pokožky pro boj s mykózou je snazší a je patrné téměř okamžitě. Ale podezření na houbu na hlavě hlavy je často možné pouze tehdy, když se objeví již nepříjemné příznaky infekce.

Seznamte se s houbou!

Kůže houba má mnoho odrůd a ne všechny ovlivňují pokožku hlavy. Hlavně mikroorganismy jsou kolonizovány na chlupaté části, což vyvolává vývoj takových onemocnění jako:

 • seboroická dermatitida;
 • microsporie;
 • kožní onemocnění;
 • šupka.

Vynášejí mikroskopické spory, které mohou být nositeli lidí nebo zvířat. Spóry jsou houževnaté, jsou schopny dlouhodobě zůstat na oblečení, postelích, hygienických předmětech a srsti zvířat. Jednou za příznivých podmínek se spóry rozvíjejí do hub, které tvoří celá kolonie spojená s myceliálními vlákny.

V této aktivní fázi, houby a ovlivňují pokožku hlavy. Oni pronikají do pokožky, provokují její zánět a způsobují smrt zdravých buněk, včetně vlasového folikulu.

Pokud není houba ošetřena, na oblastech léze se objevují plešovité skvrny a pak se tvoří plešatost a v těchto místech je často nemožné obnovit vlasy.

Hlavní příznaky

Manifestace mykózy pokožky hlavy různými způsoby. Vše závisí na odolnosti těla a typu houby. Existuje však několik běžných příznaků, přičemž současná přítomnost dvou nebo více z nich činí jednoho podezřelého z přítomnosti houby na vlasu a pokožce hlavy:

 • náhlý vzhled lupů s postupným zvyšováním jejich množství;
 • ztráta zdravého lesku vlasů, jeho neústupný a oslabený vzhled;
 • vlasy začínají vypadat zvláště intenzivně během česání nebo šamponování;
 • tvorba a rychlý růst plešatých a plešatých míst;
 • svědění a / nebo ohniska zčervenání a odlupování na pokožce hlavy;
 • všechny nepochopitelné rány, krusty, šupinaté hrbolky na hlavě;
 • těžká křehkost vlasového hřídele v kořenové zóně.

Mykóza nejčastěji začíná vzhledu lupů. Pokud zjistíte, že vaše ramena jsou neustále posypána bílým květem, požádejte své blízké, aby pečlivě zkontrolovali vaši hlavu. A jestliže existují další příznaky houbové infekce, okamžitě jděte k dermatologovi nebo tricholovi.

Diagnostika a léčba

Čím dříve je houba identifikována a vyléčena, tím méně vlasů bude trpět. V počáteční fázi se ho můžete zbavit jednoduchými lidovými metodami. Problém však spočívá v tom, že se již ocitl s velkými lézemi. A pak špatné zacházení může jen zhoršit situaci. To je důvod, proč stojí za to věnovat trochu času a peněz na průzkum.

Moderní metody diagnostiky mykózy jsou jednoduché a bezbolestné, dokonce i dítě je absolutně klidně toleruje. Nejsnazší způsob, jak osvětlit hlavu pacienta, je dřevěná lampa, která má specifickou vlnovou délku. Vyzdvihuje kolonie hub a tím vidíte oblast léze - jasné, nerovnoměrně definované místo. Lampa však neumožňuje určit typ mikroorganismů.

Pro výběr nejúčinnějšího léku proti houbám se provádějí laboratorní testy. Jako vzorek mohou být odebrány postižené vlasy nebo vločky exfoliované ze skalpu.

Sklízený materiál je umístěn v čistém chovném prostředí a pak jsou identifikovány rostoucí kolonie. Tato studie trvá pár dní, ale doktor přesně ví, s čím se zabývá.

Způsoby léčby

Způsob léčby je určen na základě velikosti a hloubky lézí, odrůdy houby, celkového stavu těla a souvisejících příznaků. Může zahrnovat externí prostředky, systémové přípravky, tradiční metody nebo komplexní terapii.

Venkovní zařízení

Nejjednodušší externí antifungální činidlo jsou šampony: "Nizoral", "Mikozoral", "Sebozol" a další. Je třeba si uvědomit, že mají spíše hojivý a nikoli pečující účinek a musí být aplikovány v souladu s pokyny nebo doporučeními lékaře. Antifungální šampony nejsou určeny pro časté šamponování.

Pokud se na hlavě objeví viditelné léze, je indikováno použití balzámů nebo masti. Lékaři se podle názoru lékařů osvědčili jako nejlepší:

 1. "Terbizil" - účinný při léčbě vícebarevných lichenů a všech typů mykózy na hlavě u dospělých a dětí od 7 let.
 2. "Terbinafin" - ničí biosyntézu hub, způsobuje jejich smrt, léčí všechny své odrůdy.
 3. "Lamisil" - rychle odstraňuje svědění, peeling a zánět kůže, ale masť je kontraindikována u lidí s onemocněním jater nebo ledvin.
 4. "Salicylic-zinc" - dokonale pomáhá s mastnou seborrheou: vysychá mokré rány, vede k tvorbě krust, které se pak snadno odlupují.
 5. "Batrafren" - dobře se vyrovná s kvasinkami, plísňovými houbami a dermatofyty, které vážně zničí kůži, je kontraindikováno u dětí do 12 let věku.

Způsob léčby houby na hlavě by měl být stanoven odborníkem po vyšetření a vyšetření. Pokud se ale rozhodnete jet do lékárny, přinejmenším se poraďte s lékárníkem, který podrobně popisuje příznaky vašeho onemocnění.

Systémové léky

U velkých lézí, kdy by houba mohla proniknout hluboko pod kůži nebo do krve, je vhodné použít antimykotika vnitřně. Nejčastěji se jedná o flukonazol, ketokonazol a další, jen lékař by je měl předepisovat, zejména pro dítě.

Přestože tyto léky nejsou antibiotiky, mají silný účinek na celé tělo a mají značný seznam kontraindikací:

 • jakákoli krevní patologie;
 • endokrinní poruchy;
 • závažné onemocnění jater a / nebo ledvin;
 • onkologie a přítomnost nádorů;
 • porušení kapilárního oběhu.

V pokročilých situacích může léčba zahrnovat: antibiotika, imunomodulátory, antidysbióza, léky obsahující hormony.

Hospitalizace není nutná ani ve vážných případech, při dodržení všech lékařských doporučení se plné zotavení provádí na ambulantní bázi po dobu několika týdnů až několika měsíců.

Lidové prostředky

V raných fázích může být houba pokožky hlavy úspěšně léčena doma s lidovými léky. Nemohou se rychle vypořádat s pokročilým onemocněním, ale dokonale odstranit lupy, zánět, odlupování kůže, a zároveň pečovat vlasové folikuly a podporovat růst a zachování vlasů.

Zde jsou některé časově testované účinné lidové prostředky:

 1. Eukalyptový olej. Má nejsilnější antibakteriální a antifungální vlastnosti. Ve své čisté podobě může způsobit popáleniny, takže se rozkládá od základny (olivový, řešetlákový, lopuch) v poměru 1:10. Aplikuje se na dotčenou pokožku a čistý olej je užitečný, aby se dal na hřeben a dobře se rozděloval mezi vlasy.
 2. Česnekový kompres. Zabíjí všechny mikroby, podporuje rychlé hojení ran, stimuluje růst nových vlasů. Do lžíce základního oleje (mandle, broskve, olivy) přidejte čajovou lžičku čerstvého citronu a česneku. Směs pro ošetření pokožky hlavy, obal celofánem a teplo. Po 20-30 minutách opláchněte teplou vodou bez šamponu, opláchněte na polovinu octem.
 3. Octová voda. Houby nemají moc rád kyselé prostředí, proto běžný nebo jablečný ocet pomáhá s nimi bojovat v raných fázích. Jablko může být použito k léčbě zčervenání nebo loupání v čisté formě, stůl se zředí na polovinu vodou. Průběh léčby je až do úplné eliminace příznaků a profylakticky dalších 7-10 dní.
 4. Dekorace tansy. V koncentrované formě pomáhá zbavit se všech druhů houb kůže. Dvě lžíce sušených květin nalijte sklenici vroucí vody a namočte 2 hodiny ve vodní lázni nebo pomalu oheň (můžete trvat na noc v termosku). Vyčistěte strava a po každém umytí opláchněte hlavu. Nástroj je toxický - nevkládejte jej dovnitř a držte ho pryč od dětí!
 5. Šťávy Kalanchoe. Má výrazné antibakteriální vlastnosti, rychle léčí rány, účinně bojuje proti abscesům. Koncentrovaná šťáva může být zakoupena v lékárně nebo vymačkaná okamžitě před použitím z listů rostlinné rostliny. Použijte pouze na postiženou kůži.

V zásadě jsou protiplísňové vlastnosti mají mnoho léčivých rostlin: pryšec, máta Verbena, dubové kůry, Calendula, třezalka tečkovaná, přeslička, atd. Proto, lidové recepty na likvidaci z nejrůznějších hub.. Ale aby mohli jednat, je nutné jejich pravidelné dlouhodobé (alespoň měsíční!) Aplikace.

Na rozdíl od obecné víry, účes nad houbou nevyléčí - žije na kůži, ne na vlasy. Stroj může šířit mykózu pouze po celé hlavě.

Preventivní opatření

Prvním prostředkem prevence houbových onemocnění na pokožce hlavy je přísné dodržování pravidel osobní hygieny, od kterých by se děti měly učit od raného věku.

Riziko sdílení nežádoucích neviditelných hostů se stává minimální, pokud:

 • nepoužívejte hřebeny a čelenky jiných lidí;
 • nedotýkejte se túlavých zvířat;
 • důkladně si umyjte ruce po návštěvě veřejných míst;
 • naučit se účinně vypořádat se stresem;
 • neumožňují těžkou únavu;
 • používejte vysoce kvalitní kosmetické přípravky pro vlasy obohacené přírodními oleji;
 • Nevystavujte dlouhé vlasy UV záření.

U zdravých lidí se silnou imunitou, houba nepřežije, i když její spóry a spadají na pokožku hlavy. Proto účinným prostředkem profylaxe proti houbám může být dobrá výživa, pravidelný příjem vysoce kvalitních multivitaminových přípravků a absence špatných návyků.

Huba na léčbu pokožky hlavy lidových léků

Scalpová houba je infekční houbová infekce pokožky hlavy, která je doprovázena poškozením vlasů, jejich ztrátou, svěděním pokožky hlavy, oblastmi hyperemie a odlupováním. Příčinou onemocnění je vývoj patogenu na pokožce. Existují tři formy houbových infekcí pokožky hlavy: mikrospora, trichofytia nebo kožní onemocnění a favus nebo šupina.

Houbová onemocnění se mohou projevovat různými symptomy, v závislosti na typu patogenu. Léčba onemocnění pomocí lidových léků. Léčba je založena na léčivých rostlinách, které mají antifungální účinek, inhibují reprodukci patogenní houby a obnovují strukturu vlasů. V terapii se používají venkovní léky. Chcete-li zlepšit celkový zdravotní stav a posílit imunitu, můžete napít kurzy posilující odvar.

Příčiny onemocnění Houbové symptomy na pokožce hlavy Formy onemocnění Diagnóza onemocnění Léčba houbových infekcí Prevence Příčiny onemocnění

Sklizeň houby je infekční onemocnění, které člověku přenáší od jiné osoby nebo zvířete. Můžete se nakazit houbami přímým kontaktem s nosičem infekce nebo pomocí domácnosti při použití cizích nebo běžných kartáčů nebo headdres. Také přenos infekce může nastat v holičství, přes opěradla sedadel ve vozidlech, kinech a divadlech, kavárnách a dalších veřejných místech.

Avšak ne všichni lidé jsou vůči patogenu stejně citliví. Některé nevykazují příznaky onemocnění, i když se na jejich kůži dostala houba, příčinný činitel. Pro vyvolání nástupu patologického procesu mohou být nepříznivé faktory:

 • snížení tělesné obrany;
 • emoční poruchy, stres, deprese;
 • hormonální nerovnováha těla.

Symptomy houby na pokožce hlavy

Příznaky poškození pokožky hlavy závisí na druhu houby, která ji způsobuje. Obecně platí, že následující charakteristické znaky houbových lézí pokožky hlavy se vyznačují:

 • zhoršení vzhledu vlasů, stane se matný, suchý, křehký;
 • tam jsou ohnisky vypadávání vlasů;
 • lupy;
 • pruritus;
 • hyperémie pokožky;
 • kapsy odlupování.

V některých případech mohou houbové infekce pokožky hlavy způsobit hnisavý zánět. Takový proces se vyvíjí s přídavkem bakteriální infekce.

Manifestace patologie mohou záviset na formě infekce. Pysky, které mohou ovlivnit pokožku hlavy:

 1. Microsporia. Tato forma onemocnění je považována za nejčastější. Na pokožce hlavy se objevuje zarudnutí, které se pak pokrývá malými bublinkami. Vlasy v této oblasti jsou křehké a vypadají.
 2. Trichophytosis nebo ringworm. Symptomy onemocnění se objevují po krátké inkubační době (5-7 dní). Na kůži jsou také oblasti zarudnutí a odlupování, jejichž průměr je 2-3 cm. Člověk je svědčí. V místě vývoje houby se vlasy stávají křehké a na základně se rozpadají, zůstávají malé "pahýly" dlouhé několik milimetrů. Ve vzhledu se takové místo podobá zóně oříznuté na psacím stroji, a proto se nemoc dostala do svého názvu. V místě zlomení vlasů se vytvoří šedý kvet, což je mycelium houby.
 3. V některých případech může pacient vyvinout hlubokou formu trichofycie, u které se vyvinul patogenní mikroorganismus v tloušťce kůže. V tomto případě trvá inkubační doba několik měsíců. V tomto případě se na pokožce hlavy objevují otoky červené nebo modravé s jasným obrysem. Na povrchu takové léze se mohou objevit malé bubliny s purulentním obsahem. Vývoj hluboké formy trichofycie vede ke zhoršení obecného blahobytu člověka, ke zvýšení lymfatických uzlin, k přidání alergických reakcí na houbové toxiny.
 4. Favus nebo chrasty. Toto onemocnění je v asijských zemích častější, ale některé případy takové infekce se vyskytují v Evropě. Při porážce pokožky na kůži se objevují nažloutlé kůry. Bez náležitého léčení se nemoc dostane do všech nových oblastí pokožky hlavy. Na tomto místě dochází ke zhoršení vlasů a jejich ztrátě. Alopecie se vyvíjí.

Po vzniku prvních příznaků onemocnění se diagnostikuje. K identifikaci houbové infekce pokožky hlavy se provádí mikroskopické vyšetření oškrábání a vysetí vzorku na mikrobiologické živné prostředí. Na základě příznaků a vzoru růstu houby-patogen na živných médiích určují tvar choroby.

Léčba houbových infekcí

Léčba onemocnění vyžaduje integrovaný přístup. Při léčbě houbových infekcí se používají venkovní lidové léky. Takové léky inhibují růst a vývoj houbového patogenu. Navíc odtučněné bylinky a lidové masti posilují a vyživují vlasy, zlepšují jejich vzhled a přispívají k obnově poškozené struktury. Také použití venkovních lidových léků podporuje růst vlasů tím, že zlepšuje krevní oběh a výživu vlasových folikulů v postižené oblasti.

Léčba by měla začít okamžitě po prvních známkách onemocnění. Je třeba si uvědomit, že houbové infekce jsou velmi odolné vůči terapeutickým intervencím. Léčba by měla být dlouhá a systematické. Použití venkovních lidových léků je třeba denně, přísně dodržovat plán. Také je nutno lék měnit každé 2-3 týdny léčby, protože patogeny často vyvinou rezistenci na léčbu.
Patogenní protozoální houby tvoří spory, které jsou velmi stabilní a dlouhodobě trvají i za nepříznivých podmínek. Po zahájení léčby mohou symptomy onemocnění zmizet. Je však třeba pokračovat v léčbě, protože onemocnění může zůstat v latentní formě ve formě spor.

 1. Esenciální oleje. Esenciální rostlinné oleje jsou považovány za účinné při léčbě houbových infekcí. Pro rovnoměrné nanášení oleje na pokožku hlavy může být na hřeben odkapáváno několik kapek. Esenciální oleje mají antimikrobiální účinky a vyživují si vlasy a zlepšují jejich vzhled.
 2. Lidový balzám. Je nutné smíchat česnekovou šťávu, olivový olej a citronovou šťávu ve stejném objemu. V této směsi navlhčete bavlněný tampón a namažte postiženou oblast pokožky hlavy. Hlava je nahoře zabalena celofánem a na vrchu je umístěna čepice nebo teplý šátek. Udržujte kompresní látku po dobu jedné hodiny, pak si umyjte vlasy šamponem.
 3. Ocet Po opláchnutí vypláchněte octovou vodou. K přípravě přidejte 2 lžíce 9% octa na litr vody.
 4. Celandine Pro ošetření používejte komprese čerstvých nasekaných kořenů této rostliny. 300 g kořenů musí být jemně nakrájeno, nalijte půl litru vodky a trvá na týden ve tmě. Poté, co trvá na tom, že lék je filtrován a používán pro komprese. V bavlněném tampónu navlhčeném v tinktví a namažte poškozenou pokožku hlavy. Zavřete celofán nahoře a položte klobouk. Doba trvání procedury je 1 hodina, po jejímž uplynutí musí být hlava vypláchnuta.
 5. Tansy. Je třeba připravit odvar z tansy. K tomu je třeba do 400 ml vroucí vody parní lžičku zeleninových surovin, vařte na nízké teplotě po dobu 2-3 minut, poté naplníte jednu hodinu a vyfiltrujte. Tuto infuzi se doporučuje použít místo šamponu na mytí hlavy. Postupujte denně. Léčba trvá měsíc.
 6. Lemon Připravte odvar citronové kůry. U 1 litru vody musíte mít rozdrcenou kůru ze 4 druhů ovoce. Pečte oloupech na nízké teplotě po dobu 15 minut, poté ochlaďte a filtrovejte. Broth opláchněte vlasy 2-3x týdně.
 7. Bow Pomáhá při ošetřování luk obkladů. Cibule je oloupána, rozemletá na houbu a vtírá se do pokožky hlavy, zabalená v celofánu nahoře a položená na klobouk nebo na teplém šátku. Komprese vydržet hodinu, po které by měla být hlava vypláchnuta. Namísto cibule, česneku nebo divokého česneku lze vzít.
 8. Lemon a rajčatová šťáva. Smíchejte tyto šťávy ve stejných poměrech a rozetřete je na pokožku hlavy. Takový komprese je také uchováván po dobu jedné hodiny.
 9. Lilac Pro ošetření přípravku tinktury květů lila. Květiny nalijte alkohol v poměru 1:10, trvejte na tmavém místě ve skleněných miskách po dobu 10 dnů, poté filtrovejte. Tinktura se vtírá do čisté pokožky hlavy.

Pro zvýšení účinnosti terapie se doporučuje kombinovat použití venkovních lidových léků s užíváním odvarů léčivých bylin. Tyto ozdoby čistí tělo toxinů a toxinů, posílí imunitní systém, z vnitřní strany mají antifungální účinky a po onemocnění obnoví zdraví. Kurz proti fungům:

 1. Bylinná odvar č.1. Tento vývar se používá během prvních 2-3 týdnů léčby. Čistí tělo a zlepšuje fungování všech vnitřních orgánů. Pro přípravu vývaru promíchejte trávu tisíce a přesličky, kůru z řešetláku, barvu arniky a mechaniky Islandu ve stejném poměru hmotnosti. Připravte odvar z těchto bylin. Chcete-li to udělat, 1 lžíci sbírky musíte nalít 200 ml vroucí vody, pak stát ve vodní lázni po dobu čtvrt hodiny a trvat další půl hodiny. Infuze byla filtrována. Standardní dávkování: 1/3 šálku 3x denně 40 minut před jídlem.
 2. Bylinné odvarové číslo 2. Po 2-3 týdnech léčby začnou užívat přímo antimykotickou látku. K jeho přípravě je také třeba připravit sbírku. Chcete-li to provést, budete potřebovat 1 část kohlebru, fialky a pelargónie přítoku a louky, 2 části trávy kachny a 3 části řeřicha. Z této sbírky připravte podobný odvar. Pak v horké půdě přidávejte alkoholovou infuzi mléka (v množství 1,5 ml tinktury na 200 ml léku). Vývar je také podáván třikrát denně za třetí pohár 40 minut před jídlem. Tato léčba trvá asi měsíc.
 3. V další fázi je první léčba opakována, aby se očistil organismus houbových toxinů.
 4. Prevence. V této fázi dochází k posílení lidské imunity a zlepšení práce všech orgánových systémů. Pro terapii je také třeba připravit sbírku léčivých bylin: byliny z řeřicha a kopřiva, listy z rybízu a ostružiny, listy a ovoce jahod a želé. Komponenty jsou stejné. Z kolekce připravte odvar tak stejným způsobem jako v ostatních dvou receptech. V horké vývaru přidejte alkoholovou tinkturu Eleutherococcus, Rhodiola, ženšenu v poměru 40 kapek na 200 ml vývaru. Vezměte 1/3 šálku třikrát denně 40 minut před jídlem. Kurz trvá také 2-3 týdny.

Intenzita hubových infekcí je snadněji preventivní než lék. Je třeba si uvědomit, že onemocnění je infekční a zdrojem infekce může být nemocná osoba nebo zvíře. Aby nedošlo k rozvoji nemoci, musíte provést následující preventivní opatření:

 • nedotýkejte se nosiče infekce a nepoužívejte běžné položky pro domácnost;
 • vyhnout se kontaktu s pouličními zvířaty, i když vypadají zdravě;
 • dodržujte pravidla osobní hygieny a umyjte si vlasy včas;
 • při umístění sauny nebo bazénu noste individuální čepici;
 • Nepoužívejte jiný nebo obyčejný hřeben.

Je důležité si uvědomit, že pravděpodobnost vývoje houbových onemocnění je vyšší u lidí se sníženou imunitou. Proto je důležité sledovat své vlastní zdraví, plně se stravovat, sportovat a udržovat vitalitu.

Napište komentáře o vašich zkušenostech s léčením onemocnění, pomozte ostatním čtenářům webu!
Sdílejte věci v sociálních sítích a pomozte přátelům a rodině!

Sklizeň houby je způsobena patogeny Microsporum a Trichophyton. U lidí s onemocněním se často říká, že jsou zbaveni. Také na hlavě hlavy může vyvinout seborrhea, která je způsobena speciálními houbami Malassezia furfur. Pokud je kožní léze na hlavě způsobena mikroskopem nebo trichofytózou, pak postižené oblasti dermis mají zaoblený tvar s ostrými, jasnými hranicemi.

V místech infekce má kůže červenavou barvu a hodně se odloupává. Někdy na okrajích ohniska jsou malé bubliny, krusty. Červené, šupinaté náplasti se mohou zvětšit.

Microsporia se vyznačuje jednou nebo několika postiženými oblastmi na hlavě. Vlasy během vývoje houby se stávají matně šedou. Jejich úlomky vyčnívají nad kůží. Pro trichofytózu se také vyznačují fragmenty vlasů na kůži - 2-3 mm.

U seborrhy postihuje onemocnění pokožku hlavy, ale může se rozvíjet na obočí, v oblasti knírek a vousů. Léze mohou být zaznamenány v nosolabiálních záhybech v uších. Kůže s seboroickou dermatitidou je červená a šupinovitá. Houba pokožky hlavy se objeví také kůry, které se tvoří na kůži. Onemocnění je doprovázeno svěděním, sekundární infekce se může spojit a může se vyskytnout nadměrná infekce.

Sklizeň houby - příznaky, fotografie

Nejčastěji lékaři diagnostikují povrchní nebo hlubokou trichophytosis, stejně jako microsporia. Hubová choroba se projevuje různými způsoby - v závislosti na typu fungálního patogenu. Po stanovení diagnózy je určena různá houba a je předepsána léčba. Existují však běžné symptomy houbové infekce. Mezi ně patří:

 • dochází ke zhoršení celkového stavu vlasů. Vlasy ztrácejí lesk, jsou velmi matné a začínají klesat;
 • skalp je hodně šupinatý, existují jednotlivé poškozené oblasti s fuzzy okraji a zaoblený tvar;
 • v postižených oblastech vypadnou vlasy a objeví se plešaté skvrny;
 • na pokožce hlavy se objevují růžové skvrny. Jsou uvolněny přímo nad kůží. Jak ukazuje lékařská praxe, na plátech se mohou objevit malé puchýře pokryté krustami;
 • začne silné lámání vlasů u základny folikulu;
 • s kožními červami, abscesy se objevují na pokožce hlavy.

Diagnostika

Při počátečním příjmu lékař zkoumá hlavu a předepisuje výzkum. K určení druhu hub před zahájením léčby je předepsáno dodání bakteriologických kultur a různé typy testů.

Studie se provádí na postižených vlasech pod dřevěnou lampou. Analýza pokožky hlavy na houbě pomáhá identifikovat typ patogenu. Takové diagnostické metody umožňují přiřadit správnou komplexní terapii.

Léčba pokožky hlavy

Za prvé, boj proti nemoci je zaměřen na použití antifungálních látek. Novější léky poslední generace mají nízkou toxicitu a jsou spíše účinné při léčbě hub. Nicméně jsou kontraindikovány u selhání ledvin, onkologie, krevních onemocnění, metabolických poruch, vaskulární patologie rukou a nohou.

Obvykle, pro léčení skalpové houby, lékaři předepisují:

 • Clotrimazol;
 • Miconazol;
 • Tinedol;
 • Zastavit aktivum;
 • keratolytické prostředky (masti, tablety);
 • Balzámy a šampony s antifungálními účinky.

Průběh farmakoterapie trvá déle než měsíc, ve zvláště těžkých situacích jsou pacientům předepisovány hormony a antibiotika.

Léčba léků

Clotrimazol

Lék je dostupný v různých formách - tablety, masti, gel, krém. Velmi dobře pomáhá zbavit se houby v jakékoliv fázi. Složky léčiva nepříznivě ovlivňují příčinu infekce a zničí membrány jejích buněk. Nástroj je tělem dobře snášen a vzácně způsobuje nežádoucí účinky.

Alergie, bolest hlavy, průjem může nastat při nežádoucích reakcích. Masti, gel nebo krém se aplikuje na postižené oblasti 2-3x denně. Bandáže by neměly být aplikovány na ohniska infekce. Aplikujte Clotrimazol je vyžadován až do úplného zmizení příznaků onemocnění.

Velmi účinný lék na houbu pokožky hlavy. Vyčistí kůži před infekcemi a houbami, zastaví odlupování a svědění a rychle obnoví postižené tkáně. Stop active má antiseptický a deodorizační účinek.

Lék obsahuje přírodní složky, které jsou pro lidské tělo naprosto bezpečné. Součástí finančních prostředků jsou:

 • bobří pižma;
 • komplex vitaminů;
 • mumiyo

Léčivý přípravek hydratuje a vyživuje postižený kůži, zastavuje další vývoj infekce, léčí a dezinfikuje dermis. Prostředky nevyvolávají žádné vedlejší reakce díky přirozené bezpečné struktuře. Funkce zastavení rychle odstraňuje houby a regeneruje pokožku. Použití nástroje je nutné podle pokynů.

Lék je dostupný ve formě krému. Má silný protizánětlivý a antibakteriální účinek. Nástroj má jemnou a jemnou strukturu, která se rychle vstřebává do pokožky hlavy. Složky léčiva účinně odstraňují všechny známé kmeny hub, obnovují postižené oblasti dermis a vyživují je.

Po nanesení krému se odstraní svědění a odlupování, zabrání se dalšímu šíření infekce na zdravou pokožku. Složení léku zahrnovalo:

 • rostlinný emulzní vosk;
 • glycerin;
 • lanolin;
 • rostlinný olej;
 • karbomer;
 • vitamín E;
 • antiseptický methylparaben.

Všechny složky drogy mají škodlivý účinek na různé druhy hub. Krém dokonale hydratuje nemocnou pokožku a podporuje rychlé zotavení. Po nanesení krému se výsledek stane znatelným - začervenalost a podráždění zmizí. Přírodní lék nemá žádné kontraindikace. Droga se aplikuje 2-3 krát denně na postižené oblasti.

Léčivé masti na pokožce hlavy pomáhají vypořádat se s onemocněním během 2-3 týdnů, což eliminuje všechny příznaky. Lékař může také předepisovat takové přípravky jako Terbinafin, Exoderil. Salicylová a sírová mast je poměrně účinná při léčbě houby.

Před použitím jakékoli léky je vhodné konzultovat s lékařem, který zvolí správnou komplexní léčbu. Chcete-li se rychle zbavit nepříjemného onemocnění, doporučuje se používat léčbu speciálními šampony a lidovými prostředky.

Léčivé šampony

Mycozoral

Šampon rychle odstraňuje svědění, peeling a zarudnutí pokožky. Kompozice obsahuje složky, které aktivně inhibují různé typy hub a dermatofytů.

Použijte šampon podle pokynů - 2-3 krát během týdne. Lék normalizuje tvorbu kožního mazu, odstraňuje mykózy, obnovuje strukturu poškozené kůže.

Nizoral

Nizoral šampon pro houbovou pleť je účinným prostředkem k eradikaci onemocnění. Lék se aplikuje na pokožku hlavy a ponechá několik minut. Šampon se důkladně umyje tekoucí vodou.

Komponenty nástroje dokonale vyživují pokožku hlavy a pomáhají rychle se zbavit houby. Nizoral je také předepsán pro seboroický ekzém. Šampon nepoužívejte během těhotenství a kojení. Použití nástroje je vyžadováno 2-3krát týdně.

Sebasol

Droga dokonale odstraňuje svědění, peeling, červené pláty. Lékařský šampon je zcela bezpečný - může být předepsán během těhotenství, stejně jako při léčbě dětí.

Nicméně před použitím tohoto nástroje se musíte poradit se svým lékařem. Šampon je aplikován na vlasy, ponechán po dobu 5 minut, poté opláchnut tekoucí vodou. Použijte prostředky k odstranění houby by měly být 2-3 krát týdně. Lék nemá žádné kontraindikace.

Lidové léky pro houbu pokožky hlavy

Jak se zbavit houby pokožky hlavy pomocí tradiční medicíny? Mnoho účinných lidových receptů, které umožňují rychle odstranit houbu pokožky hlavy, přežily. Pro zmírnění symptomů a léčbu onemocnění tyto metody pomohou:

 1. Na skalp několikrát nanášejte lopuchový nebo ricinový olej. Komponenty těchto olejů zlepšují krevní oběh a výživu pokožky, odstraňují dermatofyty, zmierňují podráždění. Olej musí být smíchán s červeným pepřem, medem nebo brandy.
 2. Po každém mytí vlasů opláchněte vlasy roztokem heřmánku, měsíčku, třezalku, sérii.
 3. Vytvořte kašičku z cesnaku a cibule. Směs se aplikuje na postižené oblasti, pokryje se hlavou polyethylenem. Opuštění kaše na hlavě je zapotřebí po dobu půl hodiny. Při závažném svědění je nutné kompresi odstranit.

Při léčbě houby by se neměla zabývat sebe. Konzultace s lékařem pomůže určit správnou léčbu houby. Velmi dobře pomáhá při léčbě včelích výrobků, dubové kůry, neplodu. V raných stádiích léze houbou je poměrně snadné vyléčit onemocnění.

Přehledy léčby

Recenze č.1

Dobře pomáhá od houby na hlavě léčivého šamponu Nizoral. Byl jsem mu doporučen v lékárně, když začalo něco nepochopitelného s kůží na hlavě. Ukázalo se, že je to houba pokožky hlavy.

Aplikuje se třikrát týdně. Šampon dobře voní, nezpůsobuje alergie. Nástroj vám pomohl zbavit houby ve třech týdnech.

Irina, 35 let - Moskva

Zkontrolujte číslo 3

Tinedol - vynikající droga pro houbu. Koupil jsem drogu a nelitoval jsem to vůbec - s pomocí jsem se zbavil mikrosporie po dobu jednoho měsíce. Droga je přirozená, účinně odstraňuje houbu a obnovuje pokožku hlavy.

Nemusel jsem si rozmazávat vlasy mastnými mastmi. Velmi účinný lék, snadno použitelný doma při léčbě houby. Vím, že microsporie není tak snadné vyhrát, ale Tinedol mi pomohl.

Valery, 22 let - Samara

netderm.ru
Často je příčinou svrbivé pokožky hlavy, olupování a zánětu, a často i na tomto pozadí a vypadávání vlasů je houba pokožky hlavy. Chcete-li pochopit, že jste "získali" houbovou infekci okamžitě, je nemožné, ale na počáteční vyšetření, když kontaktujete odborníka, doktor snadno identifikuje příčinu vašich obav. Hloubkové onemocnění pokožky hlavy jsou úspěšně léčeny dnes, i když některé vyžadují delší dobu a trpělivost.

Houba (mykóza), která postihuje vlasovou část pokožky hlavy, má mnoho odrůd. Příznaky každého typu houby jsou různé, proto je terapie v jednotlivých případech individuální. Často se vyskytují onemocnění infekční povahy, které jsou snadno přenášeny osobním kontaktem s pacientem nebo pomocí běžných věcí a hygienických potřeb. Jedinou prevencí houbových infekcí je pečlivá osobní hygiena.

Příznaky houby v kožních projevů golovy.Simptomatika plísňových onemocnění a způsobů léčby je definováno druhů hub, které postihly pacienta. Zatím můžete volat běžné příznaky houbové infekce, které jsou různé v různých stupních každého druhu, a indikovat přítomnost onemocnění. Mezi ně patří:

 • Celkový stav vlasů se zhoršil, suchost, otupělost, ztráta lesku, ztráta.
 • Peeling pokožky hlavy, vzhled jednotlivých šupinatých oblastí s nezřetelnými obrysy a zaobleným tvarem.
 • V postižených oblastech vypadají vlasy, vydují a objeví se plešaté skvrny.
 • Vzhled růžových plátů na pokožce hlavy, který je rozmístěn nad povrchem kůže. Na deskách se mohou objevit malé bubliny, které se postupně stávají pokryté šedivými nebo nažloutlé kůry.
 • Tam je lámání vlasů na základně folikulu, což má za následek černé skvrny na kůži.
 • Když se povrchová forma kožních onemocnění na pokožce hlavy objeví na hnisavých lézích.

Často, v případě houbových infekcí pokožky hlavy, doktoři detekují povrchní nebo hlubokou trichofytózu (osoby s kožním červem) a mikrosporóza (mikrosporie). Existuje také další nebezpečné houbové onemocnění nazývané Favus (škrabka), ale zde se zde nevyskytuje, rozšířila se hlavně na Středním východě a ve Střední Asii. Ve vzácných případech mohou být poskytovány turisty.

Může se vyskytnout onemocnění dýchacích cest (nejčastěji se to stane) v latentní podobě, takže je těžké zjistit onemocnění v raných stádiích vývoje. Signál, že je potřeba zvuk poplachu, je výskyt těžkých lupů u osoby, na kterou není charakteristický.

Trichophytosis (kožní onemocnění) Trichophytosis nebo, jak říkají lidé, ringworm je možná nejvážnější houbové onemocnění pokožky hlavy. V důsledku této choroby dochází k intenzivnímu vypadávání vlasů, ke vzniku plešatých plevelů. Nejčastěji tato onemocnění předjímá dětem ve věku od tří do dvanácti let. Nemoc je velmi nákazlivý, přenáší se přímým kontaktem s nemocným a přímým používáním jeho osobních věcí. Můžete také dostat infekci z nemocného zvířete, naštěstí se to děje mnohem méně často. Rozlišujte mezi povrchní formou a hlubokou formou kožního onemocnění.

Když jsou infikovány houbou, která způsobuje povrchní formu onemocnění, první známky osoby jsou již označeny pět až sedm dní po infekci. Mezi hlavní rysy patří vzhled odlupujících se oblastí na pokožce hlavy, křehké vlasy na bázi folikulů (od 2 mm do 2 cm), což vytváří vzhled černých teček na hlavě. A na povrchu vlasů, který po rozbití zůstal na hlavě, je šedý kvet, který je produktem houby. Léze povrchní formy trichofytózy mohou dosahovat dvou až tří centimetrů. Kromě odlupování mohou léze vyblednout, svědit, může se objevit otok.

Při infekci kůží máme hlubokou formu (infiltračně purulentní forma), inkubační doba je dva měsíce. Na počátku se choroba neukazuje. Dva měsíce po infekci jsou zaznamenány příznaky obecné nemoci, slabosti a intoxikace těla, pozorovány jsou také určité otoky a bolest na palpacích lymfatických uzlin, určité zvýšení tělesné teploty a alergická vyrážka. Hluboká forma trichofytie je charakterizována vzhledu zaoblených nádorovitých skvrn na hlavě s jasně červenými obrysy. Obrysy jednotlivých bodů se intenzivněji odlupují, pozorují se krusty a vezikuly (vezikuly), které se během tlaku oddělují hnisavému obsahu. Spolu s těmito znaky může dojít k deformaci nehtů, ke změně jejich barvy. Tyto příznaky vyžadují naléhavou léčbu, neboť léze se intenzivně šíří do jiných oblastí, což může vést k rozvoji abscesu a rozsáhlého zánětu.

Microsporóza (mikrosporie) Mikrosporóza je většinou pozorována u dětí a tedy i u jejich rodinných příslušníků. Zdrojem infekce jsou nemocní lidé (infikovaní zrezivělým mikroskopem) a méně často živočichy (načechraný mikroskop), stejně jako položky společné s užíváním pacienta. Toto onemocnění je na prvním místě mezi dalšími houbovými infekcemi pokožky hlavy a vlasů. Za příznivých podmínek se mikrosporum šíří tak rychle, že je lze porovnat s epidemií. Symptomy mikrosporie jsou podobné příznakům povrchové trichofytózy, proto, aby bylo možné přesně identifikovat formu a typ onemocnění, kromě vizuální kontroly je nutné provést laboratorní studii. Na pokožce hlavy jsou plochy se zaobleným tvarem s ostrými obrysy. Tyto oblasti mají odlupující se, křehké vlasy jsou také pozorovány, zbývající chloupky jsou pokryté šedavým nádechem. Zánětlivé procesy jsou mírné, postižené oblasti jsou opuchnuté a mají hnisavé krusty. Nehty s touto chorobou nejsou ovlivněny.

Favus (šupina) Zdroje infekce jsou stejné jako u výše uvedených houbových onemocnění. Onemocnění se projevuje ve vzhledu hlavy a dalších částí kůže těla kůry (podložky a skutuly) nažloutlé barvy s takzvaným odsazením do středu, ve kterém vlasy často roste. Při absenci řádné léčby se formace zvětšují a vytvářejí rozsáhlé léze s krustami. Pod těmito velmi krusty se vyvine atrofie kůže a pozoruje se přetrvávající plešatost. S porážkou pokožky hlavy se vlasy stávají nudné, oslabené, snadno vytažené a obecně připomínají starou opotřebenou paruku.

Příčiny houbové infekce pokožky hlavy. Hlavní příčinou infekce jsou bakterie, houby a viry, které infikují pokožku hlavy.

Diagnóza houby pokožky hlavy V zájmu přesné diagnostiky různých houbových lézí je vedle vizuální kontroly pokožky hlavy přiřazena mikroskopická vyšetření roztržených vlasů, stejně jako vzorky šupinovité pokožky. Rozbité chloupky se zkoumají pod dřevěnou lampou, aby se identifikovala houba. Pokud je výsledek pozitivní, odborník předepisuje bakteriologické kulturní a kulturní analýzy pacientovi.

Léčba kožní plísně golovy.Pri výskytem svědění, lupy neobvyklé, zvláště pokud nemáte predispozicí k jeho vzhledu (nezměnil péči o vlasy, jste neměl stres, atd.), Měli byste okamžitě konzultovat s odborníkem. Pouze po identifikaci zdroje příznaků, konkrétně typu houby, bychom měli mluvit o léčbě.

Terapie skalpové houby je primárně zaměřena na použití antifungálních léků systémového působení. V tomto případě je důležité vědět, že tyto léky současné generace jsou navzdory jejich účinnosti vysoce toxické. Proto jsou kontraindikovány u selhání ledvin, rakoviny, krevních onemocnění, poškození metabolismu, vaskulární patologie končetin. Nejčastěji používanými činidly pro ošetření skalpové houby jsou Clotrimazole, Griseofulvin, Miconazol, keratolytické látky (masti, tablety), místní prostředky (balzámy a šampony antifungálních účinků). Léčba trvá jeden měsíc, ve vážných případech mohou být pacientům předepsány léky obsahující hormony, antibiotika, stejně jako profylaktické látky pro rozvoj dysbakteriózy.

Lidové léky pro léčbu houbovité houby. V mírnějších formách houbových lézí se eukalyptový olej účinně používá, upokojuje podrážděnou a svědící kůži. Rozložte několik kapek na kartáč nebo hřeben a vyčistěte si vlasy, aniž byste uškodili pokožce hlavy.

Ale recept na další účinný lék na zmírnění svědění a zarudnutí pokožky hlavy. Kombinujte čajovou lžičku česneku, olivový olej (mandlový kelímek), citronovou šťávu. Navlhčete směs houby a jemně protřepte pokožku hlavy. Zatlačte fólii a ručník, držte hodinu. Musím říci, že je mírné brnění. Po hodině umyjte vlasy šamponem, opláchněte kyselinou octovou (litr vody a 2 lžíce octa). Tento postup se provádí pokaždé, když si umyjete vlasy. Reliéf přichází poprvé a po čtvrtém postupu se výrazně zlepšuje stav vlasů. Jedinou nevýhodou tohoto ošetření je vůně česneku. Ale je to pocit, až vlasy mokré.

Zředte ocot a destilovanou vodu v poměru 1: 1. Denně namažte postiženou oblast této kompozice jeden až dva měsíce. Skutečná úleva přichází na třetí den.

Chcete-li se zbavit lupů, můžete použít tento nástroj: nalijte lžíci banánu běžné 400 ml vroucí vody, trvat dvě hodiny, vyčerpat. Infuzní mytí vlasů bez šamponu po dobu jednoho měsíce. Nebo jednou jednou týdně opláchněte vlasy s odvar z citronových peelingů. Odstraňte kůru ze čtyř citronů, nalijte litr vody. Kuchněte po dobu patnácti minut na nízké teplotě.

Hubová hlava je jednou z nejčastějších onemocnění v dermatologii. Vyskytuje se v důsledku poškození chlupatých a kožních oblastí hlavy patogenními a podmíněně patogenními mikroorganismy. V počátečním stádiu onemocnění člověk nemá těžké nepohodlí a závažné příznaky, ale to neznamená, že by léčba měla být odložena. O tom, zda je možné vyléčit lupy a houby hlavy, a jak to dělat s pomocí lidových léků, řekneme v tomto článku.

Symptomy

Symptomatologie závisí na závažnosti onemocnění. V počátečních stádiích houby se v postižené oblasti objeví zarudnutí, svědění a suchost. Kůže se stává citlivou, objevují se malé trhliny.

Pamatujte, že pokud čas nevyužije léčby, pak houba může vést k částečné nebo úplné plešatosti. Je důležité okamžitě konzultovat lékaře, který ošetřuje houbu.

V závažnějších formách onemocnění může dojít k opuchu postižené oblasti a výskytu pustul. Další peeling se objeví. Bolestná oblast začíná být květy žluté nebo hnědé.

Když houbová infekce na hlavě postihuje nejen kůži, ale i vlasy. Začínají se tlumit, tenké, zlomit, vypadnout.

Léčba houb na hlavě za pomoci lidových léků doma

Před začátkem léčby houbovité skvrny doma byste se měli poradit s lékařem, abyste zjistili závažnost onemocnění. Spolu s předepsanými léky lze aplikovat i domácí terapii.

Lemon

Vezměte polovinu citronu a stlačte džus. Každodenní tření nástroje v oblasti postižené houbou.

Buďte si vědomi: nepoužívejte kartáče na vlasy, ručníky, ložní prádlo a jiné výrobky osobní péče.

Sorrel a kyselá smetana

Nakrájejte několik listů šťovíku a mixujte s domácí kyselou smetanou. Používejte jako masť denně. Tento lék je účinný při léčbě houb na hlavě dítěte. Je zcela bezpečný a účinný.

Máslo a česnek

Strouhněte česnekem a přidejte čerstvé máslo ve stejném poměru. Aplikujte směs na bolest v podobě komprese. Změňte každý den až do úplného vytvrzení.

Nakrájejte cibuli na strouhátku. Pomocí gázy stlačte džus. Třetím postiženým místem roztřepejte několikrát denně.

Nezapomeňte: po návštěvě veřejných míst (vany, sauny, hammamy, bazény) byste měli mít sprchu s antibakteriálními látkami a šampony.

Sbírání trávy

Vezměte 30 g dubové kůry, 20 g přesličky trávy, stejné množství ostružinové (šedé), neplodné květy a byliny vervain medicinal. 3 polévkové lžíce. l mix vroucí 250 ml vroucí vody. Varujte 15 minut. Projděte gázu. Použijte odvar jako lotiony několikrát denně.

Přeslička

20 g přesličky vařte ¾ šálku vroucí vody. Nechte 60 minut. Naplnění tkaniny. Opláchněte postiženou oblast infuzí několikrát denně.

Pamatujte, že tento lék může eliminovat onemocnění pouze v počáteční fázi.

Při ošetření houby na hlavě by měly být použity šampony obsahující sulfid selenu.

Vezměte rozinky. Opláchněte dobře pod tekoucí vodou. Odřízněte několik bobulí na polovinu a protřete je na postižené oblasti. Po první aplikaci si všimnete pozitivního výsledku.

Tabák ze zbavení

Tento lék je považován za nekonvenční (z pohledu medicíny). Ale přesto mnozí tvrdí, že po několika využitích, které zbavili, nebyla žádná stopa. Vezměte trochu tabáku z kuřáckého potrubí a rozetřete ho na bolavé místo.

Vědět: plný spánek, aktivní životní styl, odmítnutí špatných návyků, správná výživa občas může snížit šance na výskyt houby na hlavě.

20 g kořene lopuchu, stejný počet chmelů a 10 g květenství měsíčku nalijte teplou vodu. Vroucí směs, dokud se kapalina úplně neodpaří. Smíchejte kaše s vazelínou a denně 2 krát denně protřejte produkt do oblasti postižené houbou.

Lilac

Vezměte 10 g květu lilku a nalijte 100 ml alkoholu nebo vodky. Trvejte 2 týdny. Výsledná bodavá tuková tuková tuk. Houba by měla projít do týdne po aplikaci.

Vědět: při léčbě houby by se mělo vyhnout přímému slunečnímu záření.

Ramson

Vezměte několik žampionů divokého česneku a vysvětlete je. Dejte je na postiženou oblast jako komprese jednou denně.

Smíchejte větvičku čerstvé máty a mícháme s 3 g soli. Aplikujte masti na bolest denně denně.

Nezapomeňte: vyvarujte se stresu, přepracování a emocionálních situací. Je velmi důležitá při léčbě houbových onemocnění.

Lemon, česnek a mandlový olej

Tento lék pomůže odstranit silný úsudek a zarudnutí na kůži.

 1. Vezměte česnek, citrón a mandlový olej (alternativně olivový olej). 2 stroužky přejíždějte lisem z česneku a stlačte džus s gázou. Lemon nakrájejte na polovinu, stlačte šťávu.
 2. Vše promíchejte s mandlovým olejem. Smíchejte směs do postižené oblasti, obalte hlavu horní vrstvou potravinářského filmu a vlněného šátku.
 3. Po hodině opláchněte vlasy a šamponujte. Opláchněte octem. Za tímto účelem rozpusťte 20 ml octa ve 2 litrech vody.

Proveďte postup před každým mytím.

Olej z čajovníku

Tento lék může léčit malé trhliny, zmírnit vážné svědění a mít antibakteriální účinek. Chcete-li začít, vyprázdněte zhojené místo a protřepat několik kapek oleje. Tento postup lze provést každé 2 hodiny.

Nezapomeňte: Před zahájením léčby se poraďte s dermatologem, abyste diagnostiku stanovili. Takže pokud máte versicolor a vy jste léčeni léky proti lupům, může to vést ke zhoršení již vážného stavu.

Mrkvový džus a ocot

Vezměte 250 ml 70% octa a 100 g čerstvé mrkvové šťávy. Mixujte a míste pleťové vody s bolestivou oblastí 4-6krát denně.

Pamatujte, že s octem byste měli být velmi opatrní. Nikdy jej netřeste do pokožky hlavy - udělejte pleťové vody.

Brambory

 • jemně nakrájejte průměrnou bramborovou hlízu a vytlačte džus pomocí gázy;
 • ošroubujte výrobek do pokožky hlavy;
 • s houbou pomůže a bramborové plátky. K tomu je nutno řezat zeleninu do desek a připevnit k hlavě;
 • zabalte s potravinovým filmem a ručníkem, držte kompresní hodiny celé hodiny.

Cibule Husk

Vezměte 4 velké cibule a oloupejte je. Nalijte plevy 1 litrem vroucí vody a vaříme jednu hodinu. Chlazení a opláchnutí vlasů po mytí.

Vědět: pokud jste poškodili pokožku hlavy, nezapomeňte ošetřit otěru nebo ránu antiseptikem, abyste zabránili infekci.

Apple proti svrbení

Třeste velké zelené jablko na jemné struhadlo. Aplikujte výslednou kaši na pokožku hlavy a vlasy. Zahalte na horní straně potravinářský film a ručník. Držte nástroj půl hodiny, poté opláchněte. Postup je prováděn dvakrát týdně.

Domácí lotion

 1. Vezměte si nějaké pampelišky a citrón. Nejprve rozemlejte a nalijte 70 ml vodky nebo alkoholu.
 2. Stlačte šťávu z citronu a přidejte ji do kontejneru s pampelišky. Do směsi vložte 5 ml tekutého přírodního medu. Míchat a umístit na tmavé místo po dobu 14 dnů.
 3. Když je pleťová voda připravená, napněte ji a naneste ji na vlasy. Zabalte si ručník.

Produkt uchovávejte na hlavě po dobu 30 minut, poté si umyjte vlasy. Opakujte postup dvakrát týdně až do úplného vyléčení.

Léčba houbovým jódem

Jód se často používá k léčbě houby na hlavě. Aplikujte roztok na vlasy, kde je infekce, dvakrát denně, ráno a večer. Průběh léčby touto metodou je až do úplného zotavení.

Celandine

Chopte trávy jemně. Pomocí gázy stlačte džus. Osušte postiženou oblast jednou denně.

Pamatujte, že celandinová šťáva je jedovatá. Snažte se vyhnout se kontaktu s očima, ústy a jinými oblastmi těla.

Jak léčit houbu na hlavě léky

Terapie houby pokožky hlavy je zaměřena na přijímání antifungálních činidel systémového působení.

Pamatujte, že mnoho léků na léčbu hub má toxický účinek. Proto si přečtěte kontraindikace v anotacích k léku.

Nejčastěji se v boji proti houbám na hlavě používají: "Miconazol", "Clotrimazol", "Griseofulvin".

Vědět: léky by měly být léčeny po dobu alespoň jednoho měsíce. A po úplném zmizení houby dalších 10 dní.

Buďte opatrní: u růžových lichenů nepoužívejte léky, které obsahují dehet a síru. To může dvakrát zhoršit situaci.

Pro Více Informací O Suché Vlasy