logo

Lidové prostředky pro vší a škody

Dnes je prezentováno velké množství léků proti pedikulóze v lékárnách, ale lidé často samostatně léčí svou domácí pedikulózu. Nakupované léky nelze vždy použít. Mnoho z nich je kontraindikováno u alergií, dětí do 2 let, těhotných a kojících žen, takže se musíte naučit, jak se zbavit lidských vší.

Vůně je velmi houževnatá a vytrvalá. Je schopna existovat nějakou dobu bez jídla, v podmínkách mrazu a tepla. Pediculóza se objevila již před mnoha staletími, přesto však přináší velké množství nepříjemností. Léčba vší lidskými léky nebo efektivně nakoupená léčiva je nezbytným opatřením, jinak hmyz neumožní žít v klidu.

Pedikulóza se vždy neobjevuje u bezohledných lidí. Může být vyzvednuto při pokusu o klobouky jiných lidí, na veřejném místě, v mateřských školách a školách. Pokud víte, jak doma můžete odstranit nebezpečné vši a jejich nití pomocí lidových léků, onemocní ustoupí.

Výhoda domácích receptů

Lidové recepty pro vší a výhonky na dlouhé vlasy mají velký počet výhod. Nemusíte utrácet spoustu peněz na léčbu, protože nakupované léky nejsou levné. Téměř všechny složky, které jsou potřebné pro přípravu domácích prostředků, jsou v každém domově a nejsou drahé. S použitím lidových receptů mohou být vši odstraněni všichni, protože jsou bezpečné pro jemnou kůži dítěte a jeho slabý imunitní systém.

Navíc, pokud se rozhodnete zbavit vši a nití, můžete si být jisti, že nebudou způsobovat vedlejší účinky. Samozřejmě, že alergie na jednu nebo jinou složku není vyloučena, ale existuje spousta receptů, takže si musíte vybrat jiné složky, které budou také účinné v boji proti pedikulóze. Tuto metodu můžete použít všem, pokud zvolíte správný recept.

Existuje několik hlavních složek ve složení lidových léků, které vám umožňují léčit vši:

 1. Ovocné, bobulové džusy.
 2. Esenciální oleje, bylinné infuze.
 3. Ocet
 4. Sůl
 5. Terpentin.
 6. Chemerichnaya voda.
 7. Kerosene.
 8. Česnek

Ale musíte pochopit, že doma s pomocí lidových léků nebude možné rychle se zbavit vši a nití. Léčba může trvat hodně času. Pokud se zakoupené produkty potřebují používat po dobu 10-15 minut, domácí opravné prostředky vyžadují alespoň hodinu nebo dokonce dny. Nicméně kvůli nepřítomnosti agresivních chemických látek bude nutné provést několik postupů. Najednou nebude zmatena. Odstranění hmyzu může trvat několik dní.

Domácí prostředky mohou zničit hmyz, ale nejsou schopny ovlivnit nitky, které jsou chráněny trvanlivým pláštěm. Vejce je třeba česat pomocí speciálního anti-pedikulárního hřebene. Pokud se tak nestane, od nich se vylíhnou nové parazity a veškeré úsilí bude marné.

Pokud se postup provádí správně, přijde brzy pozitivní účinek. Je založen na působení určitých složek, které jsou obsaženy v receptu. Navíc, lidový lék na pedikulózu často obsahuje složky, které mohou významně zlepšit stav vlasů a pokožky hlavy. Farmaceutické přípravky jsou často toxické, proto naopak zhoršují vlasy.

Domácí způsoby, jak se zbavit vši na dlouhých vlasech, funguje nejlépe v počáteční fázi onemocnění. Pokud jsou vlasy doslova plné hmyzu a jejich vajec a pokožka hlavy se nesnese, budete muset jít k lékaři. On vám řekne, jak parazity odebírat u dospělých a dětí. Může vyžadovat závažnější opatření.

Několik účinných receptů

Nebude možné rychle odstraňovat nepříjemné vší a nitky doma pomocí jednoduchých lidových prostředků. Lidští, hlava nebo pubiové parazité jsou velmi houževnatí, takže musíte být trpěliví. Všechny níže uvedené děti mohou být užívány od dvou let.

Prostředky pro děti.
Cesnaková maska ​​se dokáže zbavit vší. Bude vyžadováno:

 • několik stroužků česneku.

Výrobek má velmi závratný zápach. Doporučuje se, aby dítě nosilo lékařskou masku, aby nedráždi jeho dýchací cesty.

 1. Vezměte několik stroužků rostliny, rožte je na jemné struhadle nebo nakrájejte na česnekovém lisu.
 2. Výsledná kompozice by měla být 5-6krát denně, aby se jemně protřela na pokožku hlavy dítěte. Postup by měl být proveden po dobu deseti dnů.

Geranový olej zachraňuje z pedikulózy. Vezměte:

 • 2-3 kapky esenciálního oleje z levandule;
 • 2 polévkové lžíce. l lopuchový olej.

Geranium bylo vždy známé díky svým vlastnostem, které odpuzují hmyz po dlouhou dobu. Všichni také netolerují vůni tohoto květu.

 1. Smíchejte levandulový esenciální olej a lopuchový olej.
 2. Léčte složení vlasů a pokožky hlavy. Musí se třít po dobu 10 minut a pak se nechat 2 hodiny.
 3. Po uplynutí stanovené doby by měly být vlasy několikrát promyty šamponem.

Již po jednom postupu se počet vší výrazně sníží. Pokud provedete několik ošetření, paraziti zcela zmizí.

Léčba pedikulózy lidových léků může být provedena s použitím jehel. Vezměte:

 • několik jehličnanů;
 • vroucí vodou.

Jehly mají velmi příjemnou vůni. Postup bude tedy dobrou aromaterapií.

 1. Vezměte několik roztrhaných větví a dejte je do kbelíku. Mělo by existovat dost větve, aby zabíraly polovinu objemu lopaty.
 2. Naplňte borové jehly vodou, položte kbelík na oheň a varte 2,5 hodiny.
 3. Bujón důkladně deformujte.
 4. V noci umyjte vlasy dítěte domácím mýdlem, protřejte infuzi do pokožky hlavy a po celé délce, nasaďte vak a teplý klobouk.
 5. Ráno opláchněte vlasy pod tekoucí vodou.

Léčiva pro dospělé

Jedním z nejoblíbenějších produktů je sůl a ocot. Budete potřebovat:

 • 200 ml vinného octa;
 • 50 g soli;
 • 1 lžička. alkoholu.

Několik procedur s pomocí této kompozice zachrání vlasy před invazí parazitů. Acetátový fyziologický roztok může dráždit pokožku, takže pokud máte pocit nepříjemného pocení hoření, měli byste kompozici okamžitě vypláchnout.

 1. Smíchejte 200 ml octa se stolní solí a promíchejte.
 2. Přidejte 1 lžičku. silný alkohol, směs znovu směs.
 3. Ve výsledné tkanině navlhčete výrobek a aplikujte ho na umyté a vysušené vlasy. Tyto gadgety je třeba udělat za jeden den. V tomto případě by měl být kompresní roztok pravidelně navlhčen v roztoku octové soli.
 4. Pak umyjte vlasy šamponem.

Existuje další jednoduchý lidový lék na nebezpečné vší. Vezměte:

 • močálové divoké rozmarýnové stonky, heřmánkovité oddenky, tuk z tuku (1 polévková lžíce).

Chemeritsu se často používá k boji proti infekčním nebo parazitickým patologickým stavům kůže. Jeho vlastnosti jsou schopné zbavit se parazitů a zmírnit nepříjemné příznaky vši.

 1. Smíchejte všechny přísady do skleněné nádoby.
 2. Nechte se naplnit po celý den.
 3. Finální přípravek by měl být aplikován po celý týden na pokožce hlavy několikrát denně.

Kerozen byl používán před mnoha lety, kdy nebyly k dispozici žádné léky, které by mohly bojovat proti pedikulóze. Navzdory dostupnosti zakoupených léků a různých populárních receptů je tato složka stále poptávaná. Vezměte:

 • 2 ks petroleje;
 • vody a strouhaného mýdla (pro 1 díl).

Lék v žádném případě nemůže být použit v čisté formě. Je velmi ostrý, může dojít k závažným popáleninám.

 1. Smíchejte všechny přísady.
 2. Aplikujte na pokožku hlavy.
 3. Po hodině důkladně omyjte vlasy šamponem.

Bezprostředně po aplikaci přípravku může dojít k mravenčení a mírnému pocitu pálení. Pokud se tyto pocity zvětší, měli byste okamžitě umýt produkt z vlasů.

Prevence nepříjemné nemoci

Abyste nemuseli přemýšlet o tom, jak se v domě dospělí a dítěte dostat všichni na sebe, je třeba provést prevenci před všemi všemi. Zvlášť, pokud jsou doma malé děti, které navštěvují mateřskou školu a školu.

Především byste měli pravidelně kontrolovat vlasy členů rodiny. K tomu je třeba pečlivě dotýkat vlasů v jasném světle hřebenem. Při nejmenším podezření na přítomnost vši hlavy je nutné zahájit léčbu.

Snažte se vyhnout kontaktu s cizími vlasy. Buďte čistí ve veřejné dopravě, ve výtazích, ve sportovních místnostech. V žádném případě se nesnažte na klobouky jiných lidí, dokonce ani na blízké příbuzné a nezbavte děti, aby si s přáteli vyměnili čepice nebo klobouky. Každý člen rodiny by měl mít vlastní ručník a hřeben. Dívky musí od dětství vysvětlovat, že by neměly užívat cizí gumu nebo vlasy, protože jsou plné hlaviček vši, protože vši jsou přenášena kontaktem.

Je důležité přísně dodržovat hygienu. Samozřejmě, vzhled pedikulózy ne vždy závisí na tom, zda jsou vlasy nebo tělo čisté. Ale v nehygienických podmínkách je mnohem snazší infikovat se. Změňte ložní prádlo a oblečení častěji a umyjte věci, které je třeba žehlit na obou stranách, aniž byste zanedbávali všechny záhyby. Během obecného čištění by nábytek měl být ošetřen buď insekticidy nebo párou.

Je třeba vytvořit takovou situaci na hlavě, aby vąe vąechny vąe nebyly pohodlné. Paraziti netolerují některé pachy, takže se neuspokojí, kde jsou jejich zdroje. Proto je nutné každodenně namazat chrámy a kůži za pyl ve vlasech nebo levandule, éterické oleje z geranium, bergamotu, eukalyptu, čajového stromu, levandule.

Upozorňujeme, že čisté estery nelze použít, protože mohou způsobit vážné popáleniny kůže. Musíte smíchat 2 polévkové lžíce základního oleje s 5-7 kapkami vybraného esteru. Každý den budete potřebovat poměrně malou směs, a tak jej nalít do sklenice nebo sklenice a uložit je se zavřeným víkem na temném místě. Směs se s výhodou používá během 2-3 měsíců.

Můžete přidat buď jeden typ esenciálního oleje, nebo několik současně, ale nepřekračujte dávkování. Například dvě kapky levandule ester a 5 - čaj strom. Pokud bude směs použita na kůži dítěte, stačí 3 kapky.

Před aplikací směsi je třeba prověřit individuální nesnášenlivost. Chcete-li to provést, musíte mazat složení kolena a po 12 hodinách se podívej na kožní reakci. Pokud nedošlo k zarudnutí, otokům, svědění nebo vyrážce, může být směs použita.

Doporučujeme také, abyste jednou jednou za dva týdny umyli vlasy lékařskými šampony lékáren. Doporučuje se zvolit šampon s nejmírnějším složením, aby mohl být použit na vlasy měkkých dětí. Pokud pravidelně provádíte prevenci pedikulózy, nebudete muset odstraňovat vši a šupiny.

Efektivní lidové prostředky pro vší

Lidové léky pro vší jsou velmi oblíbené kvůli nízké ceně, dostupnosti a bezpečnosti. Někdy je obtížné tyto parazity zbavit, i když používáte moderní metody léčby. Existují však osvědčené lidové prostředky, které se rychle a bezbolestně zbavují vší.

Lidové léky pro vší jsou velmi oblíbené kvůli nízké ceně, dostupnosti a bezpečnosti

Principy použití tradiční medicíny proti pedikulóze

Někteří lidé přemýšlejí o tom, zda je vhodné používat lidské léky proti vši. Tento způsob léčby je poměrně úspěšný. Navíc před pouhými několika desetiletími se při léčbě výskytu nití a vši používaly nespecializované drogy, z nichž je málo známo nebo vůbec neexistovaly, ale osvědčené domácí recepty.

Používání lidových prostředků má mnoho výhod. Za prvé, všechny recepty jsou poměrně levné, protože součásti, které se na nich podílejí, jsou docela přístupné a jejich cena je nízká. Navíc, mnoho ingrediencí má každý v domě.

Druhá je bezpečnost. Lidové metody jsou bezpečné nejen pro dospělé, ale také pro děti, což je velmi důležité. Některé specializované farmaceutické léčivé přípravky se vždy neuplatňují na léčbu dětí. Ale v domácím receptu na léčbu dětí můžete použít různé složky přírodního původu, které jsou pro ně absolutně bezpečné.

Zatřetí, složky, které se používají k přípravě domácího léčiva pro vši, nejen zbavují vši, ale také zlepšují stav vlasů, pokožky a léčí je. Ale farmaceutické drogy se naopak jen zhoršují kvůli své žíravé kompozici.

Někteří lidé se ptají, zda je vhodné používat lidské léky proti vši.

Zde je několik tipů od odborníků, kteří jsou doporučeni při léčbě domácí pedikulózy:

 1. Pro přípravu domácího léku je třeba používat pouze čerstvé a vysoce kvalitní přísady.
 2. K dosažení požadovaného výsledku je nutné provést nejméně 2 ošetření po určité době (přibližně 2 týdny). Nejlepší je opakovat postup včas. Pokud to ignorujete, pak se vši znovu množí.
 3. Před aplikací nástroje na vlasy se doporučuje provést test, aby se ujistil, že nepoškozuje. K tomu je třeba na místě s tenkou kůží (např. Zápěstí nebo lokte) rozložit malá množství domácích prostředků. Poté během dne musíte zkontrolovat reakci kůže. Není-li svědění, podráždění, zarudnutí a další znaky, je povoleno aplikovat lék na hlavu a vlasy. V opačném případě musí být nahrazen jiným.
 4. Dokonce i když se používají silné léky (včetně léčby farmaceutickými přípravky), v každém případě je nutné postup provést a provést velmi důkladný postup. K tomu je lepší zakoupit speciální hřeben s často umístěnými zuby.
 5. Je třeba mít na paměti, že i mezi lidovými prostředky existují ty, které jsou připraveny na základě poměrně agresivních složek. Například je to alkohol, ocet, petrolej. Mohou způsobit podráždění a popáleniny. Tyto prostředky se nedoporučují pro léčbu dětí. Pokud jde o dospělé, je třeba sledovat trvání postupu a být velmi opatrní.

Tradiční metody vši jsou považovány za účinné, levné, cenově dostupné a poměrně bezpečné, takže není divu, že lidé stále preferují léky na léky. Před aplikací je však lepší poradit se s lékařem, aby se ujistil, že neexistují žádné kontraindikace nebo jiné nebezpečí.

Jak rychle odstranit všední návyky (video)

Použití improvizovaných prostředků pedikulózy

Léčba vši lidských léků zahrnuje použití různých improvizovaných prostředků, které lze nalézt doma. Zobrazí se nejoblíbenější a dostupné možnosti.

Kerosén je považován za starý a osvědčený nástroj, takže jeho účinnost nemůže být pochyb. Všichni a všichni rychle umírají. Upozorňujeme však, že tento výrobek může způsobit podráždění pokožky hlavy. Kromě toho jsou nevýhody rychlost odpařování a hořlavosti, takže musíte být velmi opatrní.

Pro zmírnění účinků této látky doporučujeme použít slunečnicový olej. Pro 1 kerosen budete potřebovat 10 dílů oleje. Složky je třeba důkladně promíchat a rozložit se směsí vlasů. Před zahájením procedury je lepší nechat je umyt. Pak zakryjte hlavu kapesníkem nebo noste klobouk. Nejlepší je udělat proceduru před spaním a nechat vše až do rána. Ráno je nutné umýt vlasy teplou vodou se šamponem nebo mýdlem. Postupujte několikrát, protože je těžké umýt mastnou látku s nepříjemným zápachem. Poté je třeba hřeben na vlasy hřebenit.

Pokud dříve olej a petrolej není použit proti vším, pak je nejlepší pro testování reakce kůže na takové směsi.

Ocet - další lidový lék pro ploschitsy. Nejlepší je použít stolní nebo vinný produkt. Obvykle se používá při přidání masky. Musíte míchat sklenici octa, 5 g alkoholu a 40-45 g soli. Za prvé, vlasy by měly být důkladně omyty a vysušeny a teprve pak tuto metodu používat. Postup obvykle trvá asi jeden den. Během této doby se třikrát spoléhá na změnu gázy, která je v takovém řešení navlhčena. Tato metoda rychle zachází s pedikulózou a nejen se stará o dospělé jedince, ale také přispívá k odlupování. Další komprese uvolňuje svědění na kůži kvůli parazitům.

Můžete také využít nejen jídlo a víno, ale také alkohol, jablečný jablečný ocet. Hlavním důvodem je vědět, jak zředit výrobek, aby nedošlo k podráždění. Používá se pouze produkt s 9% koncentrací, ale podstata nemůže být použita v čisté formě, protože způsobuje silné podráždění pokožky a může způsobit rány a popáleniny. Pokud jde o obyčejný ocet, pak 1 díl výrobku spočívá 2 díly vody. Je-li v domě pouze octová esence, musíte si vzít 1 díl produktu na 16 dílů vody.

Léčba vši lidských léků zahrnuje použití různých improvizovaných prostředků, které lze nalézt doma

K léčbě pedikulózy nepotřebujete používat ocot k mytí vlasů. Nejlepší je jen namočit ručník a vlasy v roztoku, ale pokuste se nepadnout na kůži. Pak skryjte vlasy pod plastovým obalem po dobu jedné hodiny. Poté vlasy opláchněte a vysušte. Nakonec zůstává pouze česání. Ocot rychle rozpouští látky, s nimiž se nits drží na vlasy, takže je mnohem snazší je vyčistit. V budoucnu se zbavíte ostrého pachu octa na vlasy, stačí je několikrát omýt šamponem.

Dehtové mýdlo. Někteří lidé přemýšlejí o tom, jak dostat vši mýdlo. Za tímto účelem se používá pouze dehet. Je to antiseptikum, proto se používá k dezinfekci. Tento účinek je dosažen díky tomu, že kompozice obsahuje tmavý dehtový olej, který se obvykle používá k ochraně dřeva. Tato látka je považována za jednu z nejspolehlivějších. To bylo používáno ve starověku jako odpuzující, stejně jako pro léčbu kůže od infekce.

Nyní si můžete koupit nejen standardní mýdlo z tuhého dehtu, ale také kapalinu. Pokud potřebujete léčit pedikulózu, je nejlepší použít právě takovou možnost. Pak bude snadno použitelné jako šampon. Má mírný účinek proti vši a je také vynikajícím strachem pro ně kvůli drsné vůni. Je třeba si uvědomit, že dehtové mýdlo suší kůži a vlasy, takže je potřeba použít balzámy a masky na suché vlasy.

Rtuťová masť. Folk remedy pro vší a nitky naznačují použití jednoduchých farmaceutických masti. Například vhodná rtuť a její analogy. Tento lék je považován za jeden z nejúčinnějších. Nejlepší je aplikovat na všední vši, ale je vhodná i pro muže nebo malé děti, jestliže je třeba je vyléčit parazity na hlavě, protože si musí oholet vlasy a ne každá žena chce ztratit luxusní vlasy. Nejdříve je třeba holí vlasy a důkladně umýt místo teplou vodou a mýdlem. Poté je třeba aplikovat tenkou vrstvu ortuťové masti nebo podobných přípravků a protřepat. Postup by se měl opakovat dvakrát denně. Léčba trvá týden. Složení masti obsahuje sloučeniny rtuti, mast je proto považováno za toxické. Namísto rtuti můžete použít boridovou masti s koncentrací 5%. Ale bude to méně efektivní.

Dichlorvos. Někteří dávají přednost používání obvyklých vši Dichlorvos. Měl by být postříkán přes vlasy a pak je zakrýt plastovou taškou a ručníkem. Po chvíli je třeba vytáhnout vlasy z vody - všude budou vidět mrtvé viry. Mějte však na paměti, že takový jednoduchý prostředek způsobuje poškození těla, takže může být použit pouze v případě, že neexistují jiné možnosti. Navíc tento výrobek nepomáhá s nits, takže budete muset dodatečně zpracovat vlasy octem a pak je několikrát pečlivě vyčistit.

Léčba pedikulózy s lidovými prostředky (video)

Přírodní léčiva pro pedikulózu

Léčba lidových léků zahrnuje použití přírodních složek. Představuje nejoblíbenější a nejúčinnější možnosti.

Léčba lidových léků zahrnuje použití přírodních složek.

Chlup a šťáva

Tyto výrobky mají mírný účinek. Je třeba si uvědomit, že se s dospělými nebudou vyrovnávat, ale snadno se zbaví nití. Ovocné nápoje a džusy se doporučují dětem, protože tyto produkty jsou zcela bezpečné. Můžete použít následující možnosti:

 1. Brusinky. Musíte si vzít sklenici čerstvých bobulí a pečlivě je rozemlat v maltě nebo použít mixér. Pak přidejte 1 polévkovou lžíci. l zlato Po důkladném promíchání zůstává pouze aplikovat na vlasy masku. Musíte se ujistit, že šťáva nespadá na citlivou pokožku krku. K tomu je třeba shromažďovat dlouhé vlasy a pravidelně je potlačovat. Musíte počkat jen půl hodiny. Kvůli kyselé šťávě se rychle vysychají vlasy, aby se snadněji hřebely. Kromě toho je tato maska ​​velmi užitečná pro kůži a vlasy.
 2. Granátové jablko. Je třeba vytlačit šťávu z granátového jablka a pak jej vařit větvemi mátou. Teplá tekutina by měla být aplikována na vlasy a počkat půl hodiny. Poté zůstává pouze hřeben s hřebenem. Tato kompozice je velmi užitečná pro vlasy.
 3. Lemon Pedikulózu lze vyvést pomocí pravidelného citronu. K tomu potřebujete 3 litry ovoce na 1 litr vody. Měl by být smetán na struhadle, přidávat vodu a vařit po dobu 20 minut. Poté výsledný vývar závisí na zpracování vlasů. Postup se opakuje každý den po dobu 3-5 dnů. Po 1-1,5 týdnu je nutné léčbu opakovat.

Obvykle se tyto nástroje používají jako doplněk k insekticidním lékům, které nemohou eliminovat příznaky.

Esenciální oleje

Esenciální oleje mohou také zastavit vší hlavičky. Používají se také jako preventivní opatření, protože díky ostrým pachům rychle odrážejí parazity. Ale zničit dospělé ne vždy vyjde. Ale maska ​​s esenciálními oleji jsou velmi užitečné, protože zlepšují stav pleti a struktury vlasů.

Můžete použít následující možnosti:

 1. Olej z čajovníku. Nejlepší je smíchat se skořicí a hřebíčkovým olejem. To zvýší efektivitu. Odstranění jehňat není vždy dosaženo, ale strach z nich bude 100%. Tento recept je velmi užitečný: musíte namíchat 50 g obyčejné vody a alkoholu, pak přidat 50 kapek skořicového oleje a čajového stromu. Taková kompozice dále závisí na srsti. Můžete přidat několik kapek čajového stromu do šampónu nebo balzámů. Pro česání můžete použít obvyklý vodný roztok.
 2. Anýz a geranium olej. Pedikulóza se s těmito prostředky ne vždy vyrovnává, ale jsou vynikající repelenty. Doporučujeme vzít 3 kapky anýzu, 4 kapky rozmarýnu a 5 kapek čajového oleje jako základ pro 30 g jakéhokoli mastného oleje. Také je povoleno přidat další 5 kapek eukalyptového oleje. Tato směs by měla být aplikována na vlasy a počkat půl hodiny. Poté už jen opláchněte šamponem. Tato kompozice je velmi užitečná pro vlasy, protože oleje obsahují mnoho jedinečných látek, které jsou potřebné pro pokožku a vlasy.

Takové nástroje jsou skvělé, pokud potřebujete léčit dítě, protože jsou naprosto bezpečné a nebudou mu ublížit. Proto se mnoho lidí zbavuje parazitů jen takových možností.

Akční byliny

Můžete také zbavit parazitů ve vlasech s pomocí bylin. Obvykle se používají různé odvarky a infuze. Nejlepší je použít jako doplněk k hlavní terapii. Insekticidními vlastnostmi jsou pelyněk, kořen kořenů, tansy a larkspur. Neškodí pokožce. Jako výplachy lze použít vývary.

Pro mnoho lidí se stává otázkou, jak se zbavit lidských léků proti všem. Existuje mnoho osvědčených receptů, které můžete použít. Zvláště se používají speciální bylinky, džusy, oleje a improvizované výrobky. Nezapomeňte však, že po několika týdnech je nutné proceduru zopakovat, aby došlo ke konsolidaci výsledku a zabránilo reprodukci vší.

Lidové prostředky pro vší

Všichni jsou krátké slovo, které neustále otřásá nejmodernějšími rodiči. Pro nepříjemnou diagnózu je reputace hanebného jevu pevně zakořeněná a obyčejní lidé mylně spojují pedikulózu s nečistotou nebo asoálním životním stylem. Panika a rozpaky způsobené takovými stereotypy, bezpráví chování učitelů nebo lékařů v dětské instituci, nutí rodiče udržet nemoc v tajnosti a hledat lidové prostředky pro vší a škody.

Ve skutečnosti se zbavit vši a nití doma je docela reálné. Nicméně mnoho lidí, kteří se chtějí rychle zbavit parazitů a současně stigma "špatných rodičů", kteří nedodržují zdraví svých dětí, zapomínají na zdravý rozum a hromadí se do bazénu alternativní medicíny. Bohužel rada babiček a míst s zázračnémi lidovými léky často prochází smutným důsledkem pro dítě a rodiče a přinejlepším nepřidává klinický obraz onemocnění pozitivními změnami. Dále se podíváme na nejčastější lidové léčebné postupy pro vší a nitky, vyhodnotit jejich účinnost a rozptýlit některé mýty o vši, příčinách infekce a metodách kontroly.

Lidové prostředky pro vší a hmyz: zdravotní riziko

Mnoho lidových léků pro vší a škody představují vážné nebezpečí pro zdraví a dokonce i pro život pacienta. Chemické popáleniny a otravy s různou závažností mohou vést nejen k dočasnému narušení zdraví, ale také ke zdravotnímu postižení a smrti.

Používání alkoholu pro vší

Léčba alkoholem jakéhokoli druhu choroby - tradičně pro obyvatele střední oblasti. Pediculóza není výjimkou. Podle receptů "babičky" nerozpustný alkohol (96%), totiž alkoholová "maska" pro vlasy a pokožku hlavy, pomáhá proti vši. Anonymní autori lidových léků doporučují aplikovat alkohol po celé délce vlasů, a hlavně - pečlivě ošetřete pokožku hlavy s hořící kompozicí. Dále musíte obalit pokožku dítěte celofánem a nechat ho sedět na místě s takovou "ohnivou kouli" od 30 minut do hodiny. Metoda slibuje, že radikálně odstraní nejen dospělé, ale i nity najednou, ale v případě obzvláště horlivosti a dlouhověkosti může být komprese opakována. Po ukončení procedury musíte odstranit mrtvý hmyz hřebenem nebo častým hřebenem.

Tato technika je s největší pravděpodobností založená na přesvědčení o dezinfekčních vlastnostech alkoholu a stereotypu o vzhledu vši z nečistot. Bohužel, antibakteriální vlastnosti chemické kapaliny se vztahují pouze na bakterie a mikroorganismy, které nelze připsat všem. Avšak komprese alkoholu je vynikajícím nástrojem pro spálení pokožky hlavy. Alkohol má tannické vlastnosti a pokud je roztok velmi dehydratovaný (obsah alkoholu je 70-96%), může poškodit vlasové tkáně a strukturu. Vdechnutí alkoholových par může způsobit podráždění a popáleniny dýchacího traktu. Přidejte k tomu riziko vzniku 96% alkoholu na oční sliznici a nezávisle zhodnoťte účinnost této metody pro kontrolu vší v 21. století.

Voskový ocot

Dalším, méně nebezpečným "lidovým" prostředkem je umývání hlavy roztokem stolního octa. Lidští lékaři doporučují rozpustit dvě lžíce stolního octa ve sklenici vody a navlhčit vlasy a pokožku hlavy tekutinou. Všichni a všichni neumírají z octa, ale předpokládá se, že ocot rozpustí "lepidlo", kterým jsou vlídové vejce přilepené na vlasy, což usnadní proces žehlení. Kromě pochybného účinku "přilepení" nití z vlasů riskujete, že byste dostali kožní popáleniny doprovázené lupy a svědění.

Kerosén pro vši

Společná sovětská metoda zabíjení vši po přesunu do dětského tábora je známý petrolejový kompres. Lidé, kteří se stydí, že se obrátí na lékaře, pečlivě třepali hlavu dítěte petrochemickým kerosenem a spolehlivě je pevně zabalili ručníkem, aby paraziti pravděpodobně zemřeli z působení jedovatých výparů. Nikdo se nestaral, co se stalo s dítětem během procedury. Rád bych připomněl, že kerosen je výrobkem ropné destilace a je součástí raketového paliva a řady technických tekutin. Kerosén je v porovnání s jinými ropnými produkty méně toxický, ale není určen pro vnější nebo vnitřní použití při léčbě jakýchkoli onemocnění.

Dice Dichlorvos

Jednou z nejradikálnějších lidových metod je boj proti vši tím, že se pacientova hlava ošetří dichlórvosem. Dichlorvos je širokospektrální insekticid, tj. Schopný zabít veškerý hmyz v každodenním životě. Mnoho z nich pravděpodobně zná tento nástroj pro zemědělskou práci nebo sovětskou praxi boje šváby. Nástroj bojuje proti hmyzu, což narušuje funkci nervových buněk, což vede k paralýze dospělých parazitů. Léčba vší s dichlorvos je však extrémně nebezpečná pro zdraví a život, zvláště pokud je pedikulóza u dítěte léčena tak brutálním způsobem. Vzhledem k řadě vedlejších účinků, v současné době v zemědělství a v boji proti hmyzu v areálu začaly používat méně toxické, benigní látky. Než popadnete "úsporný" sprej, přemýšlejte o následcích. Příznaky otrava dichlórvostem (zvracení, závratě, dysmotilita, křeče, vyrážka, ztráta vědomí atd.) Se mohou objevit ihned po vdechnutí výparů nebo po 7-8 hodinách, pokud jsou prostředky na pokožce.

Jiné lidové prostředky

Další léčebné prostředky pro vąe a řady tradičních léků, které již nejsou tak nebezpečné a toxické, zahrnují:

 • týdenní tření brusinkového džusu v hlavě pro snadné česání. Je neškodná, ale neúčinná, nevylučuje potřebu hřebenů a nití s ​​hřebenem;
 • omyjte si hlavu odtučněním mátou, bramborou nebo divokým rozmarýnem po dobu jednoho týdne nebo 10 dnů. Pokud odtučněná mátka může uklidnit pokožku a zmírnit svědění během česání, pouzdro a divoká růže jsou jedovaté rostliny a měly by být používány v bylinné medicíně s velkou pečlivostí a pod dohledem odborníka;
 • ošetření hlavy s vodou hellebore (tinktura z hrudníku). Tento nástroj je považován za anti-parazit, nicméně, to neovlivňuje na nits, proto se používá spolu s povinným česání. Tinktura helleboru je také toxická a může způsobit závratě nebo otravu, pokud je náhodně ztracena uvnitř. Používání chemerické vody je také kontraindikováno během těhotenství a kojení;
 • masku cibule a česneku. Řemeslníci doporučují uvedení těchto přírodních antiseptik na pokožku hlavy, zabalit výsledek ručníkem a strávit hodinu v této "hlavě". Nežádoucí účinky jsou podobné popáleninám z alkoholu nebo octu, i když bez účinků chemické otravy a výsledek je nulový;
 • Dekorace květin z dýně, šťovíku a geraniumového oleje jsou navrženy tak, aby pomohly procesu česání a nemají žádné nezávislé výsledky v léčbě pedikulózy, stejně jako ostrých vedlejších účinků;
 • šamponování s deštěm a prachovým mýdlem. Birch dehtové mýdlo je tradiční "lidový" prostředek proti lupům, akné a ekzému. Vysoký alkalický index (pH) a hřeben by mu měly pomoci bojovat se všemi. V případě prachového mýdla není všechno tak neškodné, protože prach je pro člověka extrémně toxickou látkou. Vzhledem k činnosti progresivních lékařů a neustálému rozvoji lékařské vědy se prachové mýdlo nepoužívalo k léčbě pedikulózy od 60. let minulého století, ale milovníci jeho rady mohou být i dnes nalezeni.

Pozor! Všechny výše uvedené metody jsou součástí "folklóru" a nejsou podloženy lékařským výzkumem, jsou nebezpečné nebo neúčinné a mohou vážně poškodit zdraví. Nepoužívejte takové metody "domácí" léčby a neohrožujte sebe a své blízké.

A přesto - jak se zbavit vši?

Lidová léčba léčby pedikulózy jsou postupy různého stupně nebezpečí a účinnosti. V nejlepším případě, populární pověst doporučuje neškodný tonikum, který nepoškozuje zdraví dítěte nebo pohodu vši. Nicméně, žádný prostředek nevylučuje potřebu hřeben parazitů pomocí vysoce kvalitního hřebenu Liceguard, ocelového nebo elektronického. Konečným krokem jakékoli národní metody, stejně jako jakákoli lékařská péče, bude jediným efektivním řešením - pravidelné prořezávání dospělých parazitů z vlasů na několik dní. Pediculóza je parazitní onemocnění, což znamená, že jediný způsob, jak se zbavit nebezpečného hmyzu, je přerušit životní cyklus kolonie tím, že se pravidelně zbavujete dospělých. V tomto případě Vám pohodlný hřeben s kovovými zuby (v žádném případě ne plast) vám pomůže snadno vyčesat vši. Vlasy se musí pravidelně česat s čistým hřebenem, aby se zabránilo vzniku nových dospělých škůdců. Pokud jste se již podařilo použít lidové prostředky nebo chemické pedikulicidy (šampon, sprej apod.), Odstraňte mrtvý hmyz a jeho vajíčka pomocí ocelového hřebene. Tento postup by měl být prováděn po několik dní v řadě, aby se zajistilo, že všechny nitky budou vyčesané (pamatujte si, že šampony a spreje, které otravují vši, nezničí nits, což vede k výskytu nové populace vši).

Pro ty, kteří právě objevili onemocnění, nejvhodnějším způsobem, jak se zbavit vši, je používat elektronický hřeben Robicomb. Díky tomu se zbavíte vši bez poškození pokožky hlavy a vlasů chemickými prostředky. Přístroj může být použit pro prevenci a léčbu malých dětí, těhotných žen a kojících žen.

Samozřejmě, že ne každý chce jít na kliniku s tak choulostivým problémem jako vši. Léčba doma může být ne méně účinná než profesionální - stačí opustit pochybné metody a moudře přistupovat k problému.

Hlavní princip, který je třeba vzít na vědomí: žádný lék vás nezachrání z povinného postupu mechanického odstranění vši z vlasů. Jinak, bez povšimnutí ve vlasech, živé nitky brzy povedou k relapsu vší a reinfekci rodiny a prostředí dítěte. Proto moderní medicína poskytuje všechny možnosti řešení tohoto problému a nabízí širokou škálu produktů pro česání vši: od bezpečných elektronických technologií s možností diagnostiky až po jednoduché mechanické hřebeny různých délek pro různé typy vlasů.

Používání "oblíbených" metod, které mohou poškodit zdraví dítěte a někdy i zdraví všech členů rodiny, by mělo být vážně zvažováno: zjevná jednoduchost a levost takové "léčby" vede k důsledkům, které jsou nebezpečné pro zdraví?

Lidové prostředky pro vší a nitky: domácí použití

Všichni strašili lidstvo od nepaměti a mnozí si myslí, že tato nemoc již z rozvinutých zemí dávno zmizela. Po tak dlouhé období se objevila řada receptů na boj proti všem, všichni s různým úspěchem, ale to funguje. Podívejme se společně na všechny lidové prostředky pro vší, které lze použít doma, a snažte se pochopit, které recepty jsou nejúčinnější a nejbezpečnější.

Jak to pochopit, že vši hlavy?

Diagnostika napadení všemi není obtížná, první znamení bude vážné svědění pokožky hlavy nebo jiných vlasů. Při bližším vyšetření můžete rozlišit malé černé tečky, je to exkrement vši. Kromě toho se na vlasy objevují bělavé podlouhlé pečeť, které jsou těžké vyklenout, to jsou larvy hmyzu, lidé je nazývají nits.

Všudy jsou obvykle nazývány malými parazity patřícími k jedné z rodin krvetvorného hmyzu. Velikost jednotlivců se pohybuje od 0,4 mm do 5 mm. Nits jsou larvy, které se připevňují k chlupům.

Hmyz kousne člověka a injekuje slinu do rány, což působí jako další dráždivý účinek. Když je oběť v klidu, aktivita parazitů se zvyšuje, takže v noci se svědění stane nesnesitelným.

Stezka pro skus se podobá komáři, ale jeho vlasy jsou nepozorovatelné, ale po čase se kůže kolem koruny a za ušima začne odlupovat a pokud se problém nevyřeší, může se peeling vyvinout na plaky s vlhkými vředy.

Kde můžete začít?

Pouze 3 typy vší jsou v kontaktu s osobou:

 1. Hlava - žít v hlavě, mít světle šedou barvu a růst na 3 mm.
 2. Pubic nebo ploshchitsy - narůstají na 2 mm, žijí na pubičních vlasech, ale pokud se s nimi nezajímáte, můžete se pohybovat po všech vlasech těla až po řasy.
 3. Oblečení - žijí v ložním prádle av rozměrech dosahují 5 mm, nepohybují se přímo na lidské tělo, ale jsou nebezpečné se silnými a bolestivými kousnutími.

Je možné stáhnout lidové prostředky?

Začneme tím, že jakmile babiččiny metody léčby žijí dodnes, znamená to, že prokázaly svou účinnost. Jeden se může zbavit problému pedikulózy s takovými recepty, další otázkou je, kolik času a energie bude trvat. Zde jsou oba plusy a minus. Příznivci tradiční medicíny říkají následující:

 • Většina formulací má přirozenou základnu, protože na vaření jsou používány bobule, oleje, odvarky apod. Proto existuje menší pravděpodobnost odmítnutí nebo výskytu nežádoucích účinků.
 • Můžete použít několik nástrojů najednou, nezasahují mezi sebou, což obvykle zvyšuje efektivitu.
 • Dostupnost materiálů: nejméně 30% ingrediencí je v každém domě, a ty, které chybí, můžete rychle koupit za přijatelnou cenu.

Ale kdyby všechno vypadalo tak krásně, nikdo by nevynaložil peníze na farmaceutické drogy a samotná existence parazitů by už dávno upadla do historie.

 • Účinnost vlastních přípravků je mnohem nižší než účinnost jejich konkurentů z lékárny. Proto může být léčba zpožděna až na 1 měsíc (životní cyklus vší je 1 měsíc).
 • Není možné vyřešit problém najednou, musíte být trpěliví a připravit se na opakované a systematické postupy.

Jednoduchá a radikální metoda - dobře se oholejte

To je možná jediná lidová metoda, která dává rychle a zaručuje dobrý výsledek. Holičství zbavuje nájemníky pohodlného životního prostředí. Kromě toho, pokud je dítě malé, ne každý léčivý přípravek je pro něj vhodný, a účes je univerzální věc a nepoškozuje zdraví přesně.

Starší děti a mnoho dospělých si často nemohou dovolit oholit hlavu. Přesněji, chlapci i muži stále trpí takovou ztrátou, ale pro mladé dívky a ženy je toto radikální opatření v zásadě nepřijatelné.

Oleje

V boji proti vší hlavám bylo používání masky z olejů praktikováno od dob egyptských faraonů. Tato metoda má dvojí účinek.

 • Jakýkoli olej zablokuje dýchací cesty hmyzu a zemře a vlasy mastné s mastnou složkou jsou řádově snadnější vyčesat.
 • Převážná většina stávajících receptů obsahuje špičaté vonící esenciální oleje a tento druh hmyzu toleruje přetrvávající cizí pachy velmi špatně.

Mimochodem, v microdozes lze použít éterické oleje pro prevenci vši, takže několik kapek zředěného silice, působící na krk a chrámů, může chránit dítě před infekcí ve škole během vypuknutí.

Ale tady musíte být opatrní. Faktem je, že některé esenciální oleje mohou u některých lidí způsobit alergickou reakci, proto je třeba nejprve testovat všechny následující pokyny, například abyste si vytvořili malý krém na ruce po dobu 2 až 3 hodin.

Olej z čajovníku

Na východě byl čaj strom vždy patřil k léčivým rostlinám, ale také pomáhá s pedikulózou. Směs je poměrně agresivní, takže se nedoporučuje používat ji bez nutnosti nejprve zkontrolovat reakci těla. Klasický recept vypadá takto:

 • musíte vzít 30 gramů. lékařský alkohol;
 • přidat do alkoholu 20 gr. voda;
 • Do směsi přidáme 25 kapek čajového oleje a dobře promícháme.

Pokud nebyl alkohol na ruce, je obyčejná vodka docela vhodná, potřebuje se asi 100 gramů. Taková léčiva se třese do hlavy a maže vlasy po celé délce. Pak se na hlavě umístí plastová čepička a můžete odpočívat 2 hodiny. Roztok je odmyt pravidelným šamponem, po kterém je hlava důkladně vyčesána jemným hřebenem.

Geranium, anýz a levandulový olej

Jak již bylo řečeno, všichni krveprolití se bojí ostrých květinových pachů. Geranium, anýz a levandule jsou považovány za nejefektivnější v boji proti parazitům, ale vedle nich můžete použít mátový olej, cypřiš, rozmarýn, nealkohol a hřebíček.

Geranový olej a jiné akutně vonící esenciální oleje s roztoky obsahujícími alkohol nejsou žádoucí zasahovat, ale nemohou být použity v čisté formě. V takových případech byl empiricky nalezen kompromis. Jasná květinová vůně může být částečně uhasena běžným rostlinným olejem.

V ideálním případě je lépe užívat lněný olej, ale vzhledem k opakovanému použití je takové řešení poměrně drahé, takže lidé úspěšně nahradí rafinovaný lněný olej se slunečnicovým olejem, měl by být použit pouze tržní olej, a ne rafinovaný olej.

Technologie výroby roztoku je velmi jednoduchá, 1 díl esenciálního oleje je přidán do 2 dílů rostlinného oleje a důkladně promíchán. Pokyny pro použití v olejových roztocích jsou stejné, směs se vtírá do hlavy a uchovává se 2 hodiny pod plastovým víčkem. Hlava je dále omyta a vyřezávána.

Ropový olej

Nyní málo lidí ví, ale v dobách, kdy nebyly zázračné šampony a balzámy, vlasy našich babiček zachránily odvarky, tinktury a další drogy z lopuchu. Ropový olej může být považován za vyčištěný koncentrát této rostliny a pomáhá hodně se všemi boji.

Nyní se lopuch ropy snadno nachází v lékárnách, cena za to je docela rozumné. Rostlina má příznivý účinek na vlasy i pokožku hlavy. Splétané rány a kousky po lépe se utahují postupy a vlasy se léčí.

Nástroj není agresivní, proto není nutné zasahovat do jeho základny. Teplý lopuchový olej může přímo namazat hlavu. Pod víčkem je léčivý přípravek starý pouze hodinu, pak se vše dělá podle výše uvedeného schématu. Předpokládá se, že při pravidelném používání po 3 až 4 dnech by měl hmyz zmizet.

Rostlinný olej

Tímto termínem se obvykle rozumí olej používaný k vaření, to je slunečnice nebo oliv. V boji proti vší hlavě se tyto sloučeniny nemohou pochlubit zvláštním zdravotním účinkem, ale určitě nebudou horší.

Majonéza

Obvyklá majonéza je neškodná a, co je nejdůležitější, levné a cenově dostupné prostředky pro léčbu pedikulózy. Obsahuje kyselinu citronovou a kyselinu octovou, vedle této majonézy je malé procento hořčice. Tento celý "koktejl" škodí hmyzu a dietní tuky zcela blokují přístup kyslíku. Použití technologie také nezpůsobuje velké obtíže.

 • Majonéza s obsahem tuku nejméně 50% se vtírá do hlavy, po níž jsou vlasy bohatě mastné.
 • Pokud jsou vlasy dlouhé, obalí se po hlavě a nahoře je umístěn polyetylénový nebo gumový uzávěr. Pokud není uzávěr, můžete zabalit hlavu přilnavým filmem.
 • Pak je šátek na hlavě svázán a osoba jde do postele (maska ​​trvá celou noc).
 • Ráno se omyje hlava a vlasy jsou česané. Pokud můžete vyčistit všechny drobnosti, bude stačit jeden postup.

Phytopreparace, infuze a odvarování

Boj proti všem všenkám by se neměl omezovat pouze na zničení dospělých krevních vzorků, ale odstranění nití se považuje za stejně důležité. V opačném případě bude efekt dočasný a problém se rychle vrátí.

Jeden dospělý člověk denně uvádí až 9 vajíček. Nity jsou připevněny k vlasům a s pomocí sekretů vylučovaných hmyzem jsou jako by byly tmelené. Kompozice s obsahem oleje jsou schopny uškrtit pouze dospělé a tinktury, odvarky a rostlinné šťávy rozpouštějí ochrannou membránu z vajíček a škrábání, které se snadno zaplétají nebo zničí.

Citronová šťáva

Použije-li se pouze přírodní citronová šťáva, od přidávání do čaje k bělení kůže. Jak se ukázalo, tato směs je skvělá pro práci se všemi a především s nití. Kyselina citronová je poměrně agresivní, takže byste si neměli vlasy vypláchnout šťávou v čisté formě. Pro tento účel je připraven odvar, schéma je následující:

 • Je třeba zakoupit 3 velké citrony a nakrájet je na několik částí (nakrájíme na tenké plátky, jako v čaji, volitelně).
 • Citrony se nalijí na 1 litr. vody a vaříme 15 minut.
 • Když je odvar zchlazený, musí být vypuštěn a aplikován na hlavu.

Citronová maska ​​pod plastovým uzávěrem trvá ne více než hodinu, to je dost natolik, aby změkčovala skořápku vajec. Taková odvar může být použita v kombinaci s olejovými přípravky, ale v tomto případě je citronová šťáva jednoduše opláchnuta opatrně po vlasy šamponu a před vyčesáváním.

Brusinková šťáva

Přírodní brusinková šťáva je určena výhradně k boji s nits. To účinně vyhladí plášť a zničí embryo hmyzu ve vejci. Kompozice nefunguje u dospělých, proto je aplikována do 10 - 15 dnů. To znamená, že nové nožnice jsou zničeny kyselinou brusinkou a předtím vylíhlé jedinci během této doby zemřou přirozenou smrtí.

Kompozice se připravuje přidáním přírodního včelího medu. Neexistuje žádné přísné dávkování, obvykle se odebírá hrst plodů a prochází odšťavňovačem nebo mixérem. Po filtrování a odstranění jídla se v džusu rozpustí pár medových lžic. Pak můžete vytvořit noční masku pod plastovou čepičkou.

Česneková šťáva

Málokdo se rozhoduje bojovat vši s česnekovou šťávou. Ve skutečnosti není v česneku nic špatného a podle extrémů těch, kteří takový způsob léčby podstoupili, je tato metoda vynikající, ale až po procedurách trvá další pondělí vůně česneku.

Technologie je jednoduchá, nejprve se ošlehává česnek a zuby procházejí mlecím strojem na maso, po kterém jsou vlasy mazány touto kaší a udržují se pod víčkem několik hodin.

Cibulový džus

Vůně, náraz a účinnost cibulové šťávy je ve stejné linii s česnekovou šťávou. Recepty na přípravu a použití léků jsou také podobné. Jen fanoušci tradiční medicíny se mohou rozhodnout, že ji použijí, a pak daleko od civilizace.

Mincovna s šťávou z granátového jablka

Směs šťávy z granátového jablka s čerstvou pepřince dobře funguje jak proti nitkám, tak i proti ničení živého hmyzu. Navíc tato kompozice napomáhá k lupům a vlasům měkčí.

Pro přípravu směsi je třeba vzít granátové jablko a z něj vytlačit šťávu, standardní část je 200 gramů. Pak se do šťávy přidá špetka čerstvé máty a směs se přivede k varu. Po ochlazení a filtrování směs pod plastovým víčkem trvá až 8 hodin (v noci).

Černý kmín

Východní koření, nazývané černý kmín, lze přičíst kompletním lékům, ale tento léčivý přípravek má své vlastní vlastnosti. Pro přípravu se mletý černý kmín odebírá a míchá ve stejném poměru s octovým jablečným jablem.

Dále podle standardní schématu se k hlavě a vlasům aplikuje kaše, ale po půlhodině by měla být hlava vystavena přímému slunečnímu záření. Pokud to není možné, musíte si koupit ultrafialovou lampu a použít ji. Nakonec je hlava umyta a vyřezávána.

Odvar z kořene devyasila

Koupit v lékárně root devyasila není problém, pak je rostlina naplněna vroucí vodou a infuse na 1 hodinu. Po filtrování vývaru opláchněte vlasy. Jako nezávislý prostředek je zřídka užíván, obvykle se používá v kombinaci s účinnějšími léky.

Decoy z lopuchu

Ve srovnání s ropou není odšťavňovač tak efektivní, je připraven a používán stejně jako kořenový odvzdušňovač, ale lék je zaměřen nejen na boj se všemi, ale také na léčbu účinků kousnutí a obnovení vlasů.

Jehličnatý odvar

K přípravě jehličnatého bujónu není nutné jehlovit, je zde použito malých, nejlépe mladých větviček. Materiál se vaří 2 hodiny, poté se zfiltruje a aplikuje se jako máchání. Ale před opláchnutím je hlava omyta mýdlem a po nanesení odvaru, zabalena kapesníkem a ponechána přes noc.

Hořčice

Čistá hořčice se nepoužívá (je možné spálit kůži). Pro potřeby vaření potřebujete následující složky:

 • 2 kuřecí vejce;
 • 2 lžíce hořčice;
 • 250 gr. ocot 9%.

Směs se aplikuje standardním způsobem a udržuje se pod plastovým uzávěrem po dobu 2 až 3 hodin, po které se hlava umyje a česá.

Kosmetické a zdravotnické výrobky

Kromě přírodních bylinných přípravků existují radikálnější způsoby léčby pedikulózy. Na jejich účinnost a především bezpečnost, odborníci argumentují, dodnes, ale pokud mluvíme o receptech babičky, pak by se jim mělo věnovat pozornost.

Dehtové mýdlo

Kromě antiseptického účinku dehtového mýdla má specifický zápach, který také odpuzuje hmyz. Neexistují zde žádné speciální recepty, hlava je jen mýdla a ztuhne pod plastovou čepičkou po dobu 2 až 3 hodin. Pak se mydlo umyje a vlasy jsou vyčesané.

Peroxid vodíku

Z pedikulózy pomáhá peroxid vodíku dobře, ale problém spočívá v tom, že tento nástroj barví vlasy bílé, takže tento přípravek je vhodný pouze pro blondýny.

Barva na vlasy

Teoreticky může barvení vlasů s rezistentními činidly zničit hordy hmyzu sání krve, protože v těchto sloučeninách je přítomen amoniak, kyseliny a další agresivní činidla. Takové barvy však poškozují pokožku hlavy a vlasy, a nikoli se všichni shodují na změně barvy vlasů, takže tento lék je více preventivní než léčebný.

Stříkání vlasů

Vyšetření vši s lakem na vlasy není realistické. Přesněji, zápach produktu na nějakou krátkou dobu "hrůzu" hmyzu, ale pak chlupy pevně fixované lakem se stane skutečným skleníkem pro chov krveprolitrů.

Alkohol (nebo vodka)

Léčba vši s vodkou se vztahuje na čistě domácí vynálezy. Existuje více mínus než pluses a terapeutický efekt je poněkud pochybný. Začneme tím, že alkoholové i alkoholové tinktury v čisté podobě nemohou být aplikovány na hlavu, dojde k popálení.

Populární pověst doporučuje, abyste si umyli vlasy vodkou, položili plastovou čepičku a zabalili kapesník a sedli za půl hodiny. Protože vodka může být antiseptikem, může zničit část dospělých, ale nebude fungovat na příchutích a tato metoda je kontraindikována u dětí, protože alkoholové výpary mohou být absorbovány parietální oblastí.

Chemikálie a kyseliny pro domácnost

Používání chemikálií v domácnostech a slabých jedů může být dokonce nebezpečnější než domácí lékařský předpis.

Všechny produkty na bázi domácích nebo průmyslových chemikálií nelze používat k léčbě dětí mladších 14 let a těhotných žen.

Ocet

Ocot prokázal svou účinnost v boji proti všem a všem. Kompozice však může kůži spálit, takže stolní ocot 9% zředěný vodou v poměru 1: 2 a jablko 1: 1.

Větrný ocas v hlavě nestojí za to, tekutina se nanáší pouze na vlasy, po níž se nanáší vzduchotěsný uzávěr a šála nebo ručník je zabalen. Postup trvá až půl hodiny. Hlava je dále omyta a vyřezávána.

Kerosene

Kerosene pomáhá v boji proti vši, ale lék je agresivní, proto se používá pouze ve zředěné formě. Podle receptu na 10 dílů rostlinného oleje je 1 díl petroleje. Nástroj se aplikuje na hlavu a stárne pod plastovým uzávěrem a šátek po dobu 2 hodin. Další praní a česání.

Terpentinový olej

Terpentýn se nepoužívá v čisté formě, nyní je v lékárnách "terpentinová masť", tento nástroj je aplikován na hlavu podle standardního schématu a uchovává se 2 hodiny pod čepicí a šálou. Porážky krve se mohou porazit ve 3 až 4 sezeních, ale vůně této masti je nepříjemná a je špatně vymyta, a proto je v komplexu žádoucí používat jeden z výše popsaných odvarů pro oplachování.

Dichlorvos

Logika užívání dichlorvosu proti všem a nitkám je jednoduchá, protože zabíjí šváby a další parazity, pak je vhodná pro vší. Ale tato toxická chemikálie paralyzuje nervový systém a hmyz zemře a je toxický a následky mohou být nepředvídatelné. Závěrem jsme dospěli k závěru, že dichlorvos nemůže být vůbec používán.

Mýdlo na praní

Dobré staré mýdlo je vynikající antiseptikum, uklidňuje dobře svědění a je považováno za absolutně neškodné. Aplikační technika je stejná jako u dehtového protějšku, tzn. Pírte hlavu a držte ji pod víčkem po dobu půl hodiny, opláchněte a hřebete. Hmatatelný efekt však přijde nejdříve týden, takže tento nástroj je pomocnější než hlavní nástroj.

Jsou lidové prostředky účinné?

Babičky mohou jistě pomoci při léčbě pedikulózy, ale osoba, která se rozhodne pro takový experiment, si musí být vědoma toho, že je ohrožen velkým rizikem. Nikdo nezaručuje úplnou bezpečnost a nic se nemůže stát, od alergického útoku až po otravu.

Zatímco specializované farmaceutické přípravky prošly klinickými zkouškami a prokázaly svou účinnost a především bezpečnost, a proto mohou pouze léčivé léky předepsané lékařem zaručit zaručenou kvalitu léčby.

Pro Více Informací O Suché Vlasy