logo

Nejlepší recept na pepřovou vodku s medem na vodku nebo alkohol

Ahoj přátelé! S tebou jako vždy Dorofejev Pavel. Pamatujte si, že jsem nedávno zveřejnil recept na tinkturu anýzu? Sladká řeč? No, připravme něco ostrého! Dnes vám řeknu, jak vyrobit pepřovou vodku z vodky, alkoholu nebo moonshine.

Snažil jsem se mnoho receptů na pepřovou tinkturu a podle mého názoru přinesl vlastní nejlepší z nich. Současně je charakterizována jednoduchostí a dostupností složek a je připravena spíše rychle.

Obsah článku

 1. Složení
 2. Recept na vaření pepřové vodky
 3. Užitečné vlastnosti tinktury
 4. Můj dojem z receptu

Složení

 • vodka - 0,5 l;
 • červená paprika - 1 pod;
 • novinka - 10 hrášek;
 • med - 3 polévkové lžíce. lžíce;

Recepty na vaření

 1. Dejte červenou a kořenovou kořen do skleněné nádoby
 2. Naplňte vodku a promíchejte do ní med.
 3. Vyjímáme v temném místě s pokojovou teplotou.
 4. Trvejte 5 dní. Prvních 4 dny několikrát denně protřepejte džbán. V poslední den se banka nedotýkáme - dáme jí šanci uklidnit se.
 1. Pertsovku filtr. Honey dává hodně zakalení, takže je třeba filtrovat přes vatovou bavlnu nebo filtrační papír. Není vždy dobré používat vatu, ale papíry trvají příliš dlouho, takže můžete postupovat následovně. Dejte nápoj, aby se usadil, aby med se usadil na dno nádoby a nalijte tinkturu přes slámu.
 2. Na výjezdu by se měl dostat jasný nápoj s krásnou medovou barvou. Jak na obrázku:

Níže je fotka špatně filtrované pepřové vodky. Její barva je také docela příjemná, ale nemůžu pít takhle - příliš sladká. I když se vám to může líbit.

Užitečné vlastnosti tinktury

Pertsovka má antiseptické vlastnosti a je skvělá pro prevenci nachlazení. Tinktura také dobře tónuje, dává sílu a stimuluje mozek. V mírných dávkách samozřejmě)

Můj dojem z receptu

Pertsovka se ukáže jako energická a voňavá. Červená paprika dává ostrost a voňavá nasycená tinktury s celou kyticí vůní. Kombinuje chuť černého pepře, skořice, muškátového oříšku a hřebíček.

Mimochodem, víte, že novinka není pepř? Je to jen tak zvaná a ve skutečnosti je to sušené ovoce velkého stromu - drogy.

Já sám berím vodku pepře většinou pro preventivní účely. Když cítím, že se začínám chytat, vypít 2-3 sklenice před spaním a druhý den jsem v pohotovosti a zdravý. Tento rok v lednu v Petrohradě jsme měli mrazy až na minus 27, takže uložená tinktury přišla velmi užitečná.

Co se týče svátku, tady preferuji zázvorovou tinkturu. Má také pálící ​​chuť, ale dávám přednost její chuti. Ale můj otec naopak velmi respektuje v tomto ohledu.

Nyní přečtete svůj příspěvek. Všiml si rozporu mezi textem a jednou z fotografií. Myslím, že to ne všichni všimnou. Jen ty nejvíce pozorné. Pokud je nalezen - napište do komentářů.

Mám všechno. Po celou dobu a úspěšné alkoholické experimenty. S pozdravem Pavel Dorofeev.

Jak udělat domácí pepře s medem - nejlepší recepty

Peppermint s medem je starý a velmi známý nápoj. Mnoho národů: Rusové, Poláci, Ukrajinci, Maďaři, Litevci - popírají autorské právo na svůj recept, a říkají, že od počátku času je má pepř mentální tradiční nápoj.

S největší pravděpodobností nikdo skutečně nepozná historii svého původu. Ale pravděpodobně to není tak důležité. Hlavním důvodem je, že tato tinktury, která se používá jako aperitiv, dokonale stimuluje chuť k jídlu a jako lék, který šetří z účinků hypotermie a nachlazení, neztratil svou popularitu již od starověku.

Jak si vyrobit pepřovou vodku s medem doma?

V ruských slovnících "pepřová vodka" znamená "vodku ochucenou pepřem". A otázka, jak vyrobit přírodní pepř vodku bez jakýchkoli příchutí, barviv a jiných škodlivých nečistot, je odpověď jednoduchá: připravíme ji doma, připravíme ji sami a jen z vysoce kvalitních ingrediencí. Úkolem je také usnadněno skutečností, že pepřové recepty jsou velmi jednoduché a složky jsou poměrně cenově dostupné.

Vezmeme jako základ dobrou vodku, alkohol zředěný až 40-45% nebo moonshine (dobře vyčištěný a bez nepříjemného zápachu). Kvalita použitého alkoholu je velmi důležitá - na něm závisí chuť a příznivé vlastnosti původního výrobku.

Povinnými přísadami jsou horké pepře, které dávají nápoji vynikající hořící chuť a ostrost a sladký med, jehož přítomnost pomáhá vyhlazovat hořící vlastnosti pepře a způsobuje jemnější chuť pepře.

Pepřové struky mají střední velikost (1-2 cm v průměru a 6 až 10 cm na délku), aby se snadno dostaly do hrdla lahví. Je povoleno používat suchou papriku, ale jeho množství v receptu musí být sníženo kvůli větší ostrosti (přibližně 1 pepř se rovná 1 čajové lžičce mletého pepře).

Je třeba mít na paměti, že chuť pepře a jeho chuchera závisí na odrůdě, době sběru, způsobu skladování. Ovoce různých odrůd chilli papriček, obsahující kapsaicin ve velkém množství (látka, která poskytuje ostrost a spalování), mají obzvláště štiplavou chuť. Existují také slabé druhy, jako je paprika nebo maďarský voskový pepř. Recepty navíc mohou používat nejen červenou papriku, ale také horkou zelenou papriku (barva neovlivňuje chuť nápoje).

Při první přípravě (zejména pokud stupeň horkosti a vlastnosti pepře nejsou známy), můžete použít jednu malou misku na litr kapaliny. Můžete nastavit chuť nápoje a jeho ostrost odstraněním pepře z něj v okamžiku infuze nebo přidání dalších ingrediencí.

Po přijetí velmi horké pepřové vodky můžete dodatečně přidat čistou vodku nebo ji nechat pro místní léčebné účely ve formě odření.

Tip: Chcete-li odstranit přebytečnou hořkost z tinktury, doporučujeme nalít vroucí vodu na speciální odrůdy horké červené papriky a použít je k odstranění semen.

Med je lepší používat tekuté, voňavé, květinové nebo pohanky. V ideálním případě, pokud je to pouze z včelí s jeho léčebnými vlastnostmi plně zachováno v něm. Ačkoli kalený med může být použit spolu s kapalinou, protože jeho užitečné vlastnosti jsou zachovány i s takovou konzistencí.

Vonná sladkost medu, v souladu s bodnou silnou základnou, pomáhá získat bohatou, pikantní, s výraznými ostrými tóny nápojů.

Různé koření: novinka a černá hořká paprika, muškátový oříšek, hřebíček, kmín, skořice, vanilková esence, česnek, petržel a kopr a další - nejsou povinné složky. Můžete experimentovat s jejich složením a množstvím. Ale v každém případě jejich přítomnost v tinkturě učiní chuť domácích pepřových koktejlů bohatší, jasnější a bohatší.

Dále se podíváme na několik receptů na pepřovou vodku s medem na měsíčníku, vodku nebo alkohol. Snad poprvé a nebudou schopny dosáhnout požadovaného výsledku. Je třeba se pokusit upravit recept podle vašeho vkusu, experimentovat s počtem a složením ingrediencí, jejich poměrem a časem infuze.

Recept na pepřovou vodku s moonshine

Hlavní složky:

 • med - 4-5 lžící. l
 • moonshine (45-50%) - 2 l
 • 3-5 červených paprikových papriček
 • Černý pepř - 7-10 ks.
 • vanilkový cukr - ½ pytel
 • Sladká paprika - 2-3 tsp.
 • skořice - ½ lžičky.

Nejprve připravte koření: nakrájené papriky v podlouhu po dlouhou dobu, dělejte pokrmy na kůži a hněteme hrach, aby kořením poskytla chuť svou maximální chuť a ostrost. V některých případech se semena získávají z pepře (ale je to na vás: někdo si myslí, že semena mají naopak zvláštní tóninu).

Koření a med vylejte moonshine a míchat tak, že všechny med je rozpuštěn. 7 dní, aby směs trvala, občas míchala. Abyste jej nepřehnuli pepřem, můžete zkusit nápoj po dobu 4 dnů (pokud je velmi horké, můžete z kapaliny odstranit nějaký paprikový paprsek).

Na konci doby expozice pečlivě filtrujte nápoj, naplňte do lahve a držte ještě pár dní pro konečné zrání a objasnění.

Tinktura pepře s medem na vodce

 • vodka - 1 l
 • med - 5-6 lžící. l
 • červená paprika - 2 lusky
 • karafiát - 5 hvězdiček
 • černý pepř - hrášek 7-10

Přípravu domácího pepřového vodka podle tohoto receptu rychle a ulehčte. Všechny koření (pepř, hřebíček), vodka, udržujte teple po dobu 3-4 dnů. Směs musí být míchána a třepána několikrát denně. Poté se napněte přes plátno. Tekutý med se vlije do tinktury, vše se míchá a po uplynutí jednoho nebo dvou dnů se může konzumovat.

Domácí vinaři se doporučují, aby nevyloučili filtrované přísady, ale aby je znovu použili v receptech pepřové vodky s medem. K tomu přidejte ještě několik lžiček medové sladkosti a nalijte ji celou novou vodkou (doba infúze se zvyšuje na týden).

Recept na aromatizovanou mletou máta na alkoholu s medem

Přísady v tomto receptu jsou používány více, ale nápoj se ukáže jako jantarově-zlatá barva s originální chutí, bohatou vůní medu a koření.

Složení:

 • alkohol (40-45%) - 1 l
 • muškátový oříšek - ¼ polévková lžička.
 • chilli papričky - 1-2 lusky
 • černý pepř - ½ lžičky.
 • med - 1 polévková lžíce. l
 • Novinka - 3-4 kusy.
 • Karafiát - 2-3 ks.
 • Skořice - ¼ čajových lžiček.

Koření (rozdrněte pepř na pepři, rozdrněte pepř-hrášek) s vodkou na 60-70 ° C a dusíme 10 minut.

Chladni, přidejte med (pokud se cítil velmi horký, odstraňte papriku) a držte jej na další týden na tmavém místě.

Pak napněte vše a nalijte do lahví. Několik dní je připravena tinktury pepře a medu.

Výhody a poškození pepřové tinktury na medu

V závislosti na receptu přípravku může být použita jako stolní alkoholický nápoj pepřová vodka s medem a také jako terapeutická tinktura.

Historie pepřové vodky je nějakým způsobem spojena s výskytem takového nápoje jako vodka v ruském státě (i když obyčejný moonshine byl používán jako základ). Zpočátku byla do alkoholové báze přidána pepř, aby se připravila léčebná tinktáze, která byla ošetřena omrzlinou a poškozenou kůží, s radikulitidou.

Naši předkové hádali o léčivých vlastnostech červeného pepře a používali ho v lidové medicíně jako baktericidní činidlo jako prostředek stimulování metabolismu a práce žaludku, která ztenčila krev.

Voňavá domácí pepřová tinktura s přídavkem medu a koření, která má celou řadu užitečných vlastností, když je používána správně, pomáhá tělu zvládnout různé nemoci. V moderním kosmetologickém ošetření se vlasová péče používá v péči o vlasy.

Med (zejména pokud není při přípravě tinktury vystaven tepelnému ošetření) je nejsilnější přírodní antiseptikum s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi.

V receptech pro kosmetické procedury a odření se kromě medu a pepře mohou používat i jiné složky.

Samozřejmě, pepřové révy s medem nelze považovat za kompletní lék. Ale s hypotermie a prvními známkami chladu, 50 gramů hořící tinktury přes noc vás může zachránit před nepříjemnými příznaky a nemoci.

Rychlé oteplování a spouštění mechanismu samoléčeby, které je pro nás samo přírodou samo o sobě, pomáhá tinktura medonosných pepřů rychle překonat onemocnění nebo alespoň oslabit její průběh.

K udržení hotové tinktury všech svých léčebných vlastností nemůže být vyhříván. Nejlepší místo pro uložení je tmavá místnost, kde sluneční paprsky neklesají. Při dlouhodobém skladování se doporučuje, aby se kořením po namáhání odstranily z tinktury.

Rychlý recept na máta s medem pro ošetření

Taková expresní metoda se zcela zdůvodňuje, když není doma připravený nápoj, a onemocnění se již vyskytuje nebo se potřebujete rychle zahřát. Je možné, že pepřový pepř, připravený za hodinu nebo dvě, bude nižší než tinktúra s dvoutýdenní expozicí, ale bude schopna plnit svou funkci terapeutického léčiva.

Budeme potřebovat:

 • moonshine, vodka, zředěný alkohol - 0,5 l
 • med - 1 polévková lžíce. l
 • voda - 0,1 l
 • horká paprika - 1 pod

Pokud chcete, můžete přidat keř, sušenou papriku, černý pepř nebo jiné koření.

Vaříme koření ve vodě po dobu 10 minut po vaření při minimálním teple. Po vyjmutí z tepla přidejte med na stejné místo a vše promíchejte, ochlaďte a kombinujte s vodkou, protřepejte. Držte další hodinu nebo dvě z tmavého místa.

Jak vypít pepřovou vodku?

Znalec nedoporučuje pití nápoje velmi chladno nebo teplo. Optimálně - to je pokojová teplota.

Chuť pepřové tinktury je ostrá a hoří a její síla je v průměru 35%. S oteplovacím účinkem je vhodnější pro zimní zimu. Kromě toho výrazně stimuluje chuť k jídlu a navrhuje vhodné občerstvení - vydatné masové pokrmy, smažené brambory, okurky a houby.

Ne každý doporučuje pití máty peprné, věřit, že to může zvýšit pálení efekt pepře, což není vždy, a ne na každého vkusu.

Kontraindikace

Měli bychom si uvědomit, že se příliš nepoužíváme pepřových kůr, a pokud existují nějaké kontraindikace, můžete se ublížit. Silný alkohol ve velkém množství (bez ohledu na jeho složení a způsob přípravy) je vždy toxinem.

Tento nápoj je absolutně kontraindikován pro osoby s alkoholovou závislostí, stejně jako lidé trpící chorobami jater, žlučníku a žaludku.

Tinktura pepře doma: jednoduché recepty

Tinktura z pepře je nápoj s léčivými účinky. Ale nakupování dobré pepřové vodky v obchodě je velmi obtížné. Téměř všechny pečené kachny obsahují chemikálie a příchutě, a v nich není nic přirozeného. Mnoho vinařů vyrábí pepřové révy doma na vlastní pěst. Tento proces je velmi snadný. Navíc je připravena z ingrediencí, které jsou vždy po ruce. Jak vařit vodku pepře doma - přečtěte si níže.

Složení

Hlavní složky pepřové tinktury jsou vysoce kvalitní vodka, alkohol, zředěné až 40-45 stupňů nebo vyčištěné, bez specifického zápachu moonshine.

Kromě toho obsahuje tinktáž následující složky:

 • hořká paprika. To dělá alkohol ostřejší a dává mu světle pepř,
 • sladký med Pomáhá dělat nápoj měkčí.

Ale je důležité vybrat správné ingredience: papriky by měly mít průměr 1-2 cm a délku 6-10 cm. Jedná se o papriku, která se vejde do lahvičky. Někteří vinaři používají suchou papriku, ale to je mnohem méně: jen čajová lžička.

Vinaři poznamenávají, že horkost pepře je dána svou odrůdou, časem sběru a místem skladování. Kapsule na papriku dává kapsaicin, který se v některých odrůdách, například v chili, nachází ve velkých množstvích.

Takové odrůdy pepře jako maďarský vosk a paprika mají malé množství kapsaicinu, takže mají špatně výrazné hořící vlastnosti. Někteří vinaři berou plody červených papriček nebo zelených paprik na vaření pepřových kamenů. Věří, že barva dává produktu zvláštní vlastnosti. To není. Barva pepře neovlivňuje jeho chuť.

Těmto vinařům, kteří poprvé připravují nápoj, se doporučuje, aby si vzali 1 pepř a naplnili je litrem vodky. Barva a chuť alkoholu se mění během infuze: paprika je z kompozice odstraněna a spalování nápoje je sníženo, nebo různé bylinky jsou přidány do kompozice.

Nuance: pokud jste to přežili a máte hořící alkohol a ne chutné, měl by být zředěn vodkou nebo používán k léčbě onemocnění.

Je snadné odstranit horkou horkou papriku: k tomu je třeba před přidáním alkoholu odstranit všechny semena a ovoce umýt vařící vodou.

Výběr medu by měl být rovněž zodpovědný zodpovědně. Musíte zvážit, jaký druh medu se používá. Použití:

 • tekutý med;
 • pohankový med;
 • květinový med.

Vinaři považují za nejlepší med získaný ve včelí. Tento produkt má léčivé vlastnosti.

Tato pepřová vodka má pikantní pachuť a má lehkou hořkost.

Recepty na vaření

Nyní existuje mnoho různých receptů na vaření pepřové vodky doma. Hledání perfektního receptu, jak si vyrobit tinktury doma, je obtížné: každý vinař přidává něco do svého alkoholu. Často se k tomu přidává:

Díky jejich přidání získává nápoj vyrobený z vodky nebo jiného alkoholu jedinečnou chuť, barvu a vůni. Níže uvážíme nejpopulárnější metody domácího vaření pepřového likéru.

Pertsovka na moonshine

Tato metoda vaření pepřových tinktur je považována za nejjednodušší vinaře.

 • litr měsíce;
 • 1 červená paprika;
 • 1 lžíce hřebíčku.
 1. Vezměte pepř a lžíci hřebíček a promíchejte je do hluboké misky.
 2. Ve směsi nalijte litrový měsíčník.
 3. Smíchejte směs na 2 týdny.

Nuance: pepř v této metodě se používá zcela, nikoliv mletý. Po dobu 2 týdnů poskytne složení všech svých hořících vlastností. Také takový pepř neublíží filtrování nápoje. Použité vodka by neměla mít nečistoty.

Pepřová vodka

Chcete-li vyrobit opravdu kvalitní pepřovou vodku, pak musíte získat osvědčenou, dobrou vodku.

 • litr vodky;
 • čajová lžička skořice;
 • 2 hvězdy hvězdy;
 • 2 lžičky medu;
 • 0,5 čajové lžičky kmínu;
 • 1 chilli pepř;
 • 3 sladký hrášek;
 • čajová lžička černého pepře;
 • čajová lžička muškátového oříšku.

Vaření pepřové vodky:

 1. Vezměte lžíci skořice, 2 květy, 0,5 čajové lžičky kmínu, 1 chilli papričku, 3 sladký hrášek, 1 čajovou lžičku černého pepře, 1 lžičku muškátového oříšku a vše umístěte do hluboké misky, nalijte litr vodky.
 2. Vložte směs na kamen a počkejte, až se vaří.
 3. Když se bubliny objeví na povrchu, odstraňte složení ze sporáku, uzavřete víko a ochlaďte na 40 stupňů.
 4. Složení vložte do tmavého rohu místnosti po dobu 5-10 dní.
 5. Po uplynutí stanovené doby dosáhnete kontejneru, filtrujte složení pomocí gázy.
 6. Výsledná směs se vloží do chladničky po dobu 2 hodin.
 7. Po 2 hodinách získáte láhev a pozvete hosty na ochutnávku.

Tento recept na vodku s pepřem osloví zákazníky, kteří milují koláče, pikantní nápoje s vysokým obsahem alkoholu.

Alkoholický alkohol

Tato metoda vaření pepřového likéru na alkohol je považována za nejlepší pro vinaře. Tato alkoholová tinktura s příjemnou a jemnou chutí, obdržela v roce 2016 na kongresu vinařů v medu Černé půdy.

 • litr alkoholu o 40 stupních;
 • černý pepř - 15 hrášek;
 • 3 sladký hrášek;
 • 3 lžíce medu;
 • 0,25-0,5 papriky "Spark";
 • 0,5 čajové lžičky skořice nebo malé části celku.
 1. Vložte do pánve 15 černých hrášek a 3 hrách novinka, 3 lžíce medu, 0,25-0,5 lusků červeného pepře, 0,5 lžíce mleté ​​skořice a nalijte do litru alkoholu.
 2. Kompozice nastavena na stranu po dobu 14 dnů.
 3. Po uplynutí stanovené doby dostaneme nápoj, filtrujeme a znovu necháme 2 hodiny.

Chcete se dozvědět, jak sladit vodku pepře? Přidejte pomerančovou kůru k alkoholu.

Peppermint s medem

Téměř každý vinař se domnívá, že ani jedna domácí vodka z pepře není úplná bez medu. S ním alkohol vyjde méně pikantní a velmi užitečné.

 • litr měsíce;
 • 4 lžíce medu;
 • 5 chilli papriček;
 • 10 černých pepřů;
 • 0,5 sáčků vanilkového cukru;
 • 0,5 čajové lžičky skořice;
 • 3 lžičky sušené papriky.
 1. 5 chilli papriček nakrájí na polovinu a odstraní z nich všechny semena.
 2. Rozdrvíme 10 malých pepřových kamenů v maltě, mícháme s 3 lžícemi sušené papriky. Přidejte 0,5 sáčku vanilkového cukru a 0,5 lžíce skořice.
 3. Smíchejte obě směsi, vložte med a důkladně promíchejte. Musíte míchat, dokud se med zcela nerozpustí.

Líbí se vám ostré nápoje? Pak proveďte následující kroky: Provedeme všechny výše popsané kroky vaření a nastavíme výslednou kompozici na infuzi. Po 4-5 dnech si napijte a vyzkoušejte. Pokud se zdá, že vinař je příliš ostrý, může být z kompozice odstraněn pepř.

Pepřové hole

Pro vinaře, milovníky pikantních nápojů, bude tento recept na pepřovou vodku vypadat ideální. Má pikantní chuť a neuvěřitelnou vůni. Důležitá poznámka: do receptu je přidán méně medu než obvykle, jinak zabije hřebíček.

Jak vyrobit pepřovou tinkturu? Budeme potřebovat následující komponenty:

 • alkohol - litr;
 • muškátový oříšek - 0,25 lžíce;
 • 2 červené papriky;
 • 0,5 lžíce mletého černého pepře;
 • 0,25 lžíce nakrájených hřebíček;
 • čajová lžička med;
 • 3 sladký hrášek;
 • 4 hvězdičky karafiáty.
 1. Vložte do hrnce 0,25 lžíce muškátového oříšku, 2 červené papriky, 0,5 lžíce mletého černého pepře, 0,25 čajové lžičky hřebíčku, 1 lžičku medu, 3 hrách čerstvého koření, 4 hvězdičky hřebíčku a nalijte do litru alkoholu.
 2. Směs se míchá: med musí být zcela rozpuštěn.
 3. Vložte nádobu se směsí v tmavém, studeném rohu místnosti po dobu 1 týdne.
 4. O týden později dostáváme nápoj, filtrujeme a vyzkoušíme. Pokud se zdá vinařce, že barva a chuť alkoholu není příjemná, mělo by se snížit nebo zvýšit množství přidaného karafiátu.
 5. Kompozice se opět odložila na 14 dní.

Jak napít vodku z pepře

Následující pravidla pomohou spotřebiteli plně využít tohoto nápoje. Doporučuje se pečlivě je studovat:

 1. Před použitím nechte vychladnout. Konzumujte alkohol při pokojové teplotě.
 2. Pít nutně svačinu. Pokrmy s masem a smažené brambory jsou pro něj ideální.
 3. Pro oteplování pijte vodku v zimě a na podzim před jídlem. Pertsovka pomáhá zahřát tělo zevnitř a zabraňuje vzniku nachlazení. Zlepšuje také chuť k jídlu, takže se často používá jako aperitiv.

Užitečné vlastnosti tinktury

Pepřový likér - má jak léčivé vlastnosti, tak i kontraindikace. On:

 • má antiseptické vlastnosti;
 • pomáhá předcházet nachlazení;
 • má tonický účinek na tělo;
 • obnoví ztracenou energii;
 • zlepšuje mozkovou aktivitu.

Nezapomeňte, že alkohol s pepřem je alkohol a musíte ho použít k léčbě v malé dávce. Pamatujte si také, že tento zdravý nápoj není pro každého. Je přísně zakázáno pro osoby, které mají onemocnění trávicího traktu, játra. A to: prospěch a poškození může být způsobeno nemocné osobě, která se rozhodla zkusit to, je téměř nemožné rozpoznat.

Shrneme-li: pepř vodka je kořeněný alkoholický nápoj, takže pokud zdraví lidé často používají pepřovou vodku, mohou mít i zdravotní problémy. Pokud si nejste jisti, zda ji můžete použít, zeptejte se svého lékaře.

Chutné tinktury na alkohol. Nejlepší recepty na vaření doma.

Alkoholové tinktury jsou pravděpodobně jedním z nejlepších způsobů, jak spojit podnikání s potěšením. Silné a voňavé, není těžké připravit. Velké množství přísad rozšiřuje skvělé možnosti představivosti. Většina těchto výrobků se připravuje doma a pro vlastní potřebu, ale kvalita a chuť těchto infuzí jsou stejně tak dobrá jako ty, které byly vyráběny v továrně (kteří se ubohnou pro sebe). Ovoce tinktury a na stůl před hosty se nestydí, aby dal. A pokud nejste dobře, pomáhají léky na alkoholu (to už nejsou pro potěšení, chuť nemusí být tak příjemná, ale ani oni je nekoupili.) Hlavním pravidlem je, aby to bylo striktně dodržováno podle předpisu a v určitém čase.

Barva, chuť a síla nápoje závisí na typu ovoce nebo bobulí, kvalitě alkoholu, době trvání infúze a mnoha dalších. Výsledkem je, že jsme silní, až na slzy (jsem udělal klíčový dům), nebo měkký, jako oblíbená babička compotik. Sladké nebo hořké. Je nepravděpodobné, že budete moci vařit 2 porce, které budou naprosto stejné podle vašeho vkusu.

Jak již bylo řečeno, mohou být na ovoci a bobulích (nejchutnější), na kořenech a léčivých bycích a téměř cokoli. Existuje spousta přísad. Proto existuje spousta receptů. Popisovat všechno není skutečné. V tomto článku vás seznámíme s nejzajímavějšími (podle našeho názoru) recepty na alkoholové tinktury. Pokud víte něco chutnějšího (a pravděpodobně víte), napište prosím své recepty do komentářů nebo se zeptejte, jaké recepty na tinktury chcete najít.

Čím víc chutná a zdravá bude na stole, tím více zábavy bude dovolená! Jakou dovolenou? Ano, s domácím tinkturou jakoukoliv večeři - dovolenou.

No, jelikož jsme tady včelaři, nejdřív jsme připravili receptury na medové infuze.

Receptura alkoholu s medem tincture s pepřem.

Tinktura s alkoholem a pepřem se nazývá pepřová vodka (nebo pepřová vodka, pokud se ukázalo, že je obzvláště chutná). Pomáhají nejen zlepšit chuť k jídlu (protože je často podávána před jídlem), ale také pomáhá zahřát nebo se zbavit raných příznaků nachlazení.

Požadované přísady:

 1. silný alkohol nebo alkohol. Dobrá vodka udělá - 1 litr;
 2. horká červená paprika - stačí dvě lusky;
 3. med (nejlépe čerstvý, nekompaktovaný, lehký) - 3-4 polévkové lžíce.

Pokud jste gurmán a rozlišujete nejjemnější poznámky chuti, můžete přidat pár hřebíčků.

Postup přípravy:

 1. vezmeme třílitrový skleněný džbán, do něj nalijeme vodku a přidáme med;
 2. vezmeme červenou papriku (předtím dobře umyté a sušené), děláme pár podélných řezů podél celé podložky. Zanechat semena nebo ne - každý si sám rozhodne, ale přidávají do tinktury nějakou chuť. Můžete si vyrobit 2 tinktury v různých bankách. S nebo bez slunečnicových semen. Pak se rozhodněte, který z nich má lepší chuť;
 3. Pepř je umístěn v nádobě, kde už je vodka a med;
 4. přidat hřebíček (tato položka je nepovinná, nepovinná);
 5. Všechny přísady jsou důkladně promíchány, můžete několikrát potřásnout nádobou, ale dříve nezapomeňte ji těsně uzavřít.
 6. Nejtěžší částí receptu je umístit džbán na týden na tmavém a chladném místě a nezapomeňte jej každý den otřásat.
 7. Čerstvě připravená tinktáze by měla být filtrována přes několik vrstev gázy nebo tlustou látkou.

Všichni Medová tinktura na alkohol s pepřem je připravena.

Recept alkoholové tinktury medu a zázvoru.

Velmi podivný nápoj, mírně silný, můžeme říci, že jaderný (zázvor dává jeho chuť). Na prázdný žaludek je lepší nepoužívat. Pokud však přejídáte něco tučného, ​​pak zázvorová tinktura s medem bude mít pravdu (ne na nic, co zázvor pije za hubnutí).

Co potřebujeme pro přípravu:

 1. Alkohol nebo silný alkohol (vhodná vodka) - 1 l.
 2. Čerstvý med - asi ¾ šálku.
 3. Kořen zázvoru. Lepší čerstvé. Pomalý a měkký nepohodlný k čištění a tření.
 4. Juniper bobule - 10-12 kusů. Suchý Položka není povinná, ale přidávají trochu příjemnou, neobvyklou chuť.
 5. Hot pepper - 1 pod (pro ty, kteří mají rád horké, pro všechny ostatní - zázvor stačí).

Příprava tinktury:

 1. Ve skleněné misce (jar) přidejte med a jalovce.
 2. Zázvor čistý a rošt. Je lepší, aby si udělal průměr, aby kaše nedošla. Přidejte zázvor na med s jalovcem.
 3. Pokud máte rádi více pikantní, přidejte další chilli (umýt a nasečet, jako v předchozím receptu)
 4. Dobře promíchejte a nalijte alkohol (vodku) a znovu promíchejte.
 5. Sklenici odstraňujeme na tmavém, suchém místě (ne v chladničce). Jednou za 2-3 dny kontrolujte a promíchejte. Jen několikrát můžete potřásat sklenici.

Po 14 dnech bude hotová alkoholická tinktury medu a zázvoru. Filtruje usazeniny a může být podáván na stole!

Pomalu z pití tinktury jít k léčení, ale také s medem.

Recept na aloe s medem a vodkou.

Pomáhá při léčbě nachlazení. Obtížnost vaření je nízká. Hlavní terapeutická složka v mnoha z nich roste doma na parapetu.

Takže pro přípravu této drogy potřebujeme:

Nejvíce léčebné jsou považovány za nižší listy aloe.

Metoda přípravy tinktury:

2-3 dobré, šťavnaté listy aloe rozřezané na malé kousky, vložte do nádoby a nalijte asi 500 g medu. Poté přidejte do sklenice 0,5 litru vodky. Vše dobře promíchejte. Banka je uzavřena a umístěna po dobu 3 dnů na suchém tmavém místě. Po 3 dnech se výsledná tinktina filtruje přes tkaninu. Aloe listy, které zůstaly v břehu, můžete opět znovu vytlačit a nalít si šťávu do hotového nápoje.

Vezměte aloe s medem na 1 lžíci 3x denně před jídlem po dobu tří dnů.

Jak zředit alkohol vodou

A ještě jeden užitečný okamžik - jak správně zředit alkohol pro výrobu domácích tinktur. Někteří se mohou divit, proč dokonce zředit alkohol? Odpověď je jednoduchá - snížení síly hotového nápoje. A není mnoho lidí, kteří mohou vypít čistý alkohol bez ničivých důsledků pro tělo. Kromě toho naše likéry a likéry pijí více a mladé dámy. Mají silný alkohol k cokoli.

Ale zpět k našim ovcím - jak správně zředit alkohol s vodou pro výrobu domácí tinktury.

Můžete použít pouze ethylalkohol. To je velmi důležité. Jakékoli jiné alkoholy mohou být zdraví škodlivé.

 1. Kohoutí voda přímo z kohoutku - nejvíce nežádoucí varint. Nejlepší je použít destilovanou vodu nebo dobře vyčištěné.
 2. Ideální poměr ředění je 2: 3, to znamená, že 2 díly alkoholu jsou smíchány s 3 díly vody.
 3. Pokud chcete získat přísně definovanou sílu nápoje - Fertmanův stůl vám pomůže.

Jak používat tabulku:

Na průsečíku vertikálních a horizontálních čar je požadovaná informace - kolik vody potřebujeme.

Čísla v buňkách na bílém poli vám ukáží přesné množství vody, které je třeba přidat do 1 litru (1000 ml). Z alkoholu nebo měsíce s určitou počáteční pevností (čísla v šedých buňkách vlevo) získáte požadovanou sílu nápoje (čísla v šedých buňkách výše)

Čísla udávající množství přidané vody jsou uvedeny v mililitrech.

Příklad: Abychom dostali nápoj o síle 40%, který má 70% alkoholu v přítomnosti, musíme přidat do litru alkoholu 774 mililitrů vody.

A nezapomeňte, že musíte přidat vodu k alkoholu, nikoliv naopak.

Recepty na vaření pepřové vodky doma

Pertsovka je již dlouhou dobu známá léčebnými vlastnostmi. Zde je jen kvalitní přírodní nápoj na bázi pepře v obchodech není snadné najít, většinou jsou všechny vyrobeny na základě příchutí.

To je důvod, proč většina znalců tohoto vynikajícího nápoje připraví doma. Koneckonců, jeho příprava není pracný proces a složky jsou zcela přístupné každému člověku. Nejlepší je použít květinový nebo pohankový tekutý med a vzít vodku nebo alkohol bez specifického nepříjemného zápachu.

Původ nápoje

Starý a velmi slavný nápoj - pepřová vodka s medem. Mnoho národů: Ukrajinci, Poláci, Litovci, Rusové, Maďaři - popírají autorská práva k tomuto receptu a říkají, že je to jejich tradiční nápoj považovaný za pepřovou vodku.

Nikdo neví jistě historii původu pepřového nápoje. Ano, to asi není tak důležité. Nejdůležitější je, že pepřový nápoj se používá jako aperitiv (velmi dobře stimuluje chuť k jídlu) a jako léčebnou metodu, která chrání před účinky hypotermie a nachlazení. Zůstává stejně populární jako ve starověku.

Vaření doma

V ruských slovnících je "pepřová vodka" přeložena jako "vodka napuštěná pepřem". A připravit si pepřový nápoj bez jakýchkoli barviv, příchutí a dalších škodlivých nečistot, je nejlepší připravit ho doma z kvalitních ingrediencí. Díky tomu je snadnější, aby recepty na pepř byly jednoduché a všechny přísady jsou k dispozici.

Vezměme dobrou vodku jako základ, zředíme 40-45% alkoholem nebo domácí destilovanou vodkou (čištěnou bez specifického zápachu). Důležité: chuť a příznivé vlastnosti produktu závisí na kvalitě alkoholu.

Požadované součásti: horký pepř, který dává nápoj vynikající ostrost a hořící chuť a sladký med, jehož přítomnost může pomoci zmírnit hořící vlastnosti pepře.

Peprové lusky by měly mít střední velikost (1-2 centimetrů v průměru a 6 až 10 centimetrů na délku), aby mohly snadno projít krkem lahve. Mohou se použít i sušené papriky, ale kvůli jejich větší ostrosti je třeba snížit jejich množství (přibližně jedna čajová lžička mletého pepře se rovná jedné pepře).

Je třeba vzít v úvahu, že horkost a chuť pepře bude záviset na odrůdě, způsobu skladování, období sběru. Různé odrůdy chilli papriček, které obsahují ve svém složení velké množství kapsaicinu (tato látka poskytuje pocit hoření a ostrost), jsou pozoruhodné svou zvláště hořící chutí. Tam jsou také slabě spalující odrůdy pepře, takový jako vosk maďarský nebo paprika. Navíc lze místo červené zelené papriky použít některé recepty (barva neovlivní chuť nápoje).

Pokud poprvé vaříte (zvláště pokud jsou vlastnosti a stupeň horkosti neznámé), použijte jednu malou papriku na litr vodky. Můžete nastavit chuť a ostrost nápoje v okamžiku infuze, včas odstranit z něj papriku nebo přidat další přísady.

Pokud se dostanete velmi ostré pepřové vodky, která není vhodná k pití, může být ředěna další čistou vodkou nebo ponechána pro terapeutické účely ve formě broušení.

Tip: Chcete-li odstranit přebytečnou hořkost z pepřové vodky, je třeba před přidáním do tinktury odstranit semena z velmi ostrých odrůd pepře a vylévat do ní vařící vodu.

Je lepší používat med v kapalné formě, pohanky nebo květiny. Bude to ideální, pokud se jedná pouze o včelí, v němž jsou zachovány zcela hojivé vlastnosti. Sladkost vonného medu je harmonicky kombinována s hořící a silnou základnou, která pomůže získat pikantní nápoj s bohatou ostrou chutí. Můžete experimentovat přidáním různých koření: hřebíčkem, kmínem, česnekem, skořicí, muškátovým oříškem, petrželkou, koprem, kořeny a hořčím pepřem. V každém případě to způsobí, že tinktura bude chutnat bohatší a světlejší.

Recept na pepřovou vodku

 • Moonshine (40-50%) - 2 litry.
 • Med - 4-5 polévkových lžic.
 • Černý pepřový hrášek - 7-10 kusů.
 • Červená paprika - 3-5 kusů.
 • Sladká paprika - 2-3 čajové lžičky.
 • Skořice - půlku čajové lžičky.
 • Vanilkový cukr - poloviční taška.

Nejdříve připravte koření: řezte pepř podélně a dělejte pokrmy na kůži a hněteme hrach, aby se kořením co nejvíce vzdali kořenu a vůni. Med a koření by měly být nalít s měsíčkem a dobře rozmíchané tak, aby byl med rozpuštěn. Trvejte na občasné míchání po dobu sedmi dnů. Vyzkoušejte nápoj čtvrtého dne, jestliže jste si prosili pepřem, a pak z něho odstraňte nějaký pepř. Po uplynutí 7 dnů expozice filtrujte nápoj a láhev. Držte se pár dní pro konečné vysvětlení a zrání.

Tinktura s medem na vodce

 • 1 litr vodky.
 • 5-6 lžíce medu.
 • 2 lusky horké červené papriky.
 • 5 klíčenců.
 • 7-10 černými pepřovými květy.

Vaření pro tento recept domácí pepřové koktejly velmi rychle a nebude mít žádné potíže. Chovejte 3-4 dny pepřem s hřebíčkem a naplňte je vodkou. Bude nutné tuto směs smíchat a smíchat 2 krát denně. Pak napněte gázu. Nalijte do tinktury tekutý med a můžete ho konzumovat za pár dní.

Filtrované přísady by neměly být odhozeny, mohou být znovu použity k výrobě tinktury. K tomu přidejte ještě pár lžiček medu a naplňte ho novou vodkou (trvající na 7 dní).

Voňavá pepřová vodka s medem

V tomto receptu jsou ingredience používány více, ale tinktury jsou zlaté barvy s originální chutí, bohatou vůní koření a medu.

 • 40-45% alkoholu - 1 litr.
 • Med - 1 polévková lžíce.
 • 3-4 kusy novinka.
 • 2-3 kusy karafiáty.
 • Skořice - 1/4 lžičky.
 • polovina čajové lžičky černého pepře.
 • 1-2 chilli papričkami.
 • 1/4 lžičky muškátového oříšku.

Proveďte řezy na pepři, rozdrvte hrášek, přidejte vodku a zahřejte na 60-70 stupňů za nízké teploty. Držte 10 min. Nechte vychladnout a přidejte med (pokud je nápoj velmi horký, vyjměte pepř), nechte ho stát na týden v tmavém prostředí. Všechny napětí a láhev.

Rychlý předpis pro léčbu

Tento způsob přípravy se plně ospravedlňuje, když začíná onemocnění, a hotový nápoj není doma. Pepřová vodka vařená za 2 hodiny bude ve dvou týdnech horší než pepřová vodka, ale plně plní svou funkci terapeutického léčiva.

 • Zředěný alkohol, vodka nebo moonshine - 0,5 litru.
 • Voda - 100 mililitrů.
 • Med - 1 polévková lžíce.
 • Hot pepř - 1 pod.

Pokud je to žádoucí, můžete přidat sušené papriku, hřebíček, černý pepř nebo jiné koření.

Vaříme koření ve vodě po dobu 10 minut po vaření na nízkém ohni. Odstraňte z tepla a přidejte med. Vše promíchejte, nechte vychladnout a míchat s vodkou, protřepejte. Držte pár hodin na temném místě.

Jak napít vodku z pepře

Nedoporučuje se pít příliš studené nebo teplé. Nejlepší by bylo - při pokojové teplotě.

K ochutnání je pepř horký a horký, s průměrnou silou 35%. Tinktura je vhodnější pro zimní čas, protože má oteplovací efekt. Tinktura také silně stimuluje chuť k jídlu a doporučuje vhodné občerstvení - maso, smažené brambory, slané houby a okurky.

Nedoporučuje se pít nápoj, jelikož je možné zvýšit hořící efekt pepře, který se nikomu nelíbí.

Pertsovka. Rolled recept pro domácí sbírku.

Vzhledem k tomu, že se mi několik lidí přihlásilo k příručce k výběru moonshine (které jsem v alkobushnickém ligu nezveřejňoval čistě kvůli nezkušenosti) a přál bych si, abych s nimi sdílela poznámky k tématu vodky, vedle technických otázek destilace postám nejrůznější alkoholické nápoje Líbí se mi, které většinou dělám sám ve své sbírce a které byly již testovány na přátelích a příbuzných a jít s nějakým slavením.

Začněme s Pertsovkou. Udělal jsem to různými způsoby, nebo spíš jednou, když jsem byl zmatený a dělal to několika způsoby, naléhal na 5 kontejnerů litru a pořádal si ochutnávkový večer pro přátele s body a čísly. Většinou hlasů byl zvolen recept, na němž se všichni zastavili a které teď budu hlasovat.

Tak pojďme. Pertsovka.

Tradiční ruská paprika vodka je známá svou krásnou hořící chutí, stejně jako léčebné vlastnosti proti kašli. Není snadné najít slušný výrobek na prodej, protože častěji než ukládáme pepřovou tinkturu, která se vyrábí s přídavkem chutí, spíše než přírodní infuzí pepře a koření. Proto skuteční znalci "Pertsovka" to dělají sami. Jeho recept je dost jednoduchý a ingredience lze snadno zakoupit v nejbližším obchodě.

Recept na 1 litr pepřové vodky:

- Moonshine 45% nebo rektifikovaný alkohol, zředěný na stejnou koncentraci - 1 l. Používáte-li pro základnu lunžák, je lepší použít minimální dvojitou destilaci a maximální stupeň čištění. Pertsovka - podivná tinktury. Odhaluje nedostatky nadace poté, co trvá na tom, než aby je maskovala.

Je možné trvat na vodce, ale po dlouhou dobu jsem ji nekoupil. Na tom bude míra poté, co trvá na tom, o něco nižší než je nutné, ale to není kritické.

Dále podle složek:

- Pepř 1 pod na litr (velikost podložky je obvykle 10-12 cm). Je lepší si vzít malou chili z dobrého supermarketu. Pepř není řezaný, nepropichujte. Dejte je tak.

- Nakrájená paprika (můžete prášek, ale je horší) v množství poloviční lžíce.

- Černý pepř. Nestříkejte, nerozmršťujte a nehořte tak, jak je v množství 3 kusů.

- Vanilkový cukr na špičce nože.

- Mletá skořice je také na špičce nože.

- Med 1 lžička. Koupím medu prostřednictvím příbuzných z včelí, ale můžete také koupit možnost obchodu, neboť je jen voňavý k výběru.

Infuze po dobu 10 dní, s občasným rozrušením. Po filtrování přes vlnu nebo gázu. Pepř, který trvá na nápoji, může být ponechán pro krásu. Můžete pít okamžitě, ale je lepší dát týdenní odpočinek před pitím. Řeknu hned, že je lepší nechat na litr, ale nejméně 3 litry, a je vhodné trvat na tom, aby banka zůstala a rezervy zůstávají. Skladovatelnost je poměrně velká, dokonce i pole roku, vůně zůstává, barva se nemění, nic se nevysychává do sedimentu. Ale obvykle pepřová vodka není dlouhá v baru)

Pro příspěvek jsem zvlášť vyndal ze sklepa jednu kopii s mou dárkovou značkou)

Pepřový nápoj se pije při pokojové teplotě a podle tradice ten první nikdy neškrtí. To je všechno. Bavte se!

Tinktura chili pepře (horké) s medem

Další recept legendární pepřové vodky, ve kterém je chilli papričkou doplněna kořením a změkčeným medem. Pokud budete přesně dodržovat tuto technologii, bude tinktúra pepře vyvážená, nebude každá jednotlivá složka vyčnívat.

Pro přípravu je zapotřebí čerstvé malé pepřové chilli jakéhokoliv druhu, výběr neovlivňuje chuť. Thajské odrůdy jsou obvykle zelené nebo žluté a brazilské odrůdy jsou červené.

Jako alkylová báze je vhodná vodka středního cenového segmentu, rafinovaného zrna nebo cukru (s výhodou dvojnásobná destilace) nebo zředěného na 40 až 45% ethanolu. Vzhledem k tomu, že tinktúra pepře musí být podle definice silná, pokud možno doporučuji používat 45% obj.

Složení:

 • vodka (alkohol 40-45%, moonshine) - 3 litry;
 • chilli pepř (horké) - 3 lusky;
 • paprika - 1 polévková lžíce (s kopečkem);
 • černé pepřové kousky - 6 ks;
 • vanilkový cukr - třetina čajové lžičky;
 • mletá skořice - pol čajové lžičky;
 • tekutý med - 0,5-2 lžíce (podle chuti).

Nakrájená sušená paprika je ideální, ale můžete si také prát. Honey zjemňuje chuť pepřové vodky a trochu sladí nápoj. Doporučujeme používat čerstvý vápenný nebo květinový med. Pochucená chuť je ostřejší.

Barva hotové tinktury závisí na pepři (zelená, žlutá, červená), paprika a med. Je těžké předem předvídat odstín. Klasická pepřová vodka se vyrábí na červené horké pepře, pak bude barva žlutá nebo slámová (se žlutou paprikou a medem z vápna).

Chilli Chilli Recept

1. Do pekáče do infuzního roztoku vložte pepř-chili (nepropichujte, neřizujte). Přidejte skořici, vanilkový cukr a černé pepře. Pokud je paprika nakrájená na plátky, nikoli prášek, udělejte ji také.

Pozor! Pokud okamžitě přidáte práškovou papriku, chuť nápoje bude mnohem horší, dostanete něco jako tinktury papriky.

2. Nalévat do alkoholu, smíchat a hermeticky uzavřít. Ponechte na temném místě při pokojové teplotě po dobu 10 dnů. Každé 2-3 dny se protřepávají.

3. Přidejte prášek z papriky v infuzi. Míchání. Nechte na den. Pokud jsou na začátku přidány plátky papriky, můžete tento krok přeskočit a omezit se na 10 dní infúze.

4. Výslednou tinkturu nasypete přes žvýkací tkaničky, pak filtrujete přes vatovou bavlnu nebo kávový filtr, abyste odstranili částečky mleté ​​skořice a papriky. Opláchněte chilli papričkou teplou tekoucí vodou.

5. Sladte kapalnou část tinktury s medem podle chuti. Doporučuji vám přidat alespoň půl polévkové lžíce ke zmírnění hořící chuti. Míchání.

6. Nalijte nápoj do lahví nebo plechovek pro skladování. Do každé nádoby přidejte chilli papričku. Hermeticky zavřeno. Nechte v lednici po dobu 5-7 dní stabilizovat chuť. Je-li plánováno dlouhodobé skladování (více než 6 měsíců), je lepší vyjmout pepř, aby nápoj nebyl příliš horký.

Pokud se vyskytne sediment, znovu proveďte filtrování pomocí vaty nebo kávového filtru.

Doba použitelnosti domácí tinktury chilli papriček je až 5 let. Pevnost - 37-38% objemových (pokud je alkoholová báze 40%).

Pozor! Doporučujeme podávat pepř při pokojové teplotě. První hromada obvykle neškrtí. Dokonce i zdravým lidem se nedoporučuje pít víc než 100-150 ml večer.

Med s pepřem. Domácí pepřová vodka s medem.

Druhý den jsem měl možnost vyzkoušet domácí pepřovou vodku (přítel se oddává) Nápoj přišel na můj vkus, a proto se rozhodl podělit se s vámi o svůj recept. Co se dá říci o pepřové vodce? Jedná se o velmi starou tinkturu, téměř "Petrovského" časy, se používá nejen jako aperitiv (dokonce i vzrušuje chuť k jídlu), ale také jako lék, zejména pro nachlazení. V obchodech najdete několik kopií, např. "Nemiroff with pepper", kde je umístěn přímo v lahvičce. Není to nejhorší možnost, ale domácí je vždy lepší, zvlášť pokud se vaříte s vlastními rukama.

Přítel mi řekl recept obecně, takže jsem musel studovat nějaké další informace (a pak také připravit). Co mohu s jistotou říci: z ingrediencí jsou důležité jen pepř a med a samozřejmě směs obsahující alkohol (vodka, moonshine, alkohol), samozřejmě, že ostatní ingredience nejsou tak důležité, ale bez nich bude chuť špatná. Obecně přistupujeme přímo k receptu.

Recept na pepřovou vodku s medem

Začneme si s receptem na pepřovou vodku s alkoholem - to je přesně to, co udělal můj kamarád. Pro přípravu tinktury potřebujeme:

 • 0,45% alkoholu 96%;
 • 1 polévková lžička. lžíce medu;
 • 3 chilli papričky (červená);
 • 1 polévková lžička. lžíce sušené papriky;
 • černá pepř, citronová kůra, špetka propolisu, vanilkový cukr, skořice (kůra).

Některé složky:

 • jak je uvedeno výše, med a chili jsou povinné, se zbytkem složek může být šaman;
 • alkohol může být odebrán a menší pevnost, ale nakonec jej musíme přivést na 40% (viz článek o tom, jak alkohol zředit vodou a najít v něm odkaz na užitečnou kalkulačku);
 • med z vyšší kvality - vřesovice nebo akácie, obecně nejvzácnější a čerstvé;
 • chilli papričkami o rozměrech 6-10 cm, které nejsou hustší než průměr hrdla láhve vodky, můžete mít méně lusků, tři jsou pro silného ducha, abych tak řekl;
 • množství papriky je také na vaši chuť, ale je stále žádoucí nalít do ní, jinak to nebude chutné;
 • paprika musí být drcena, množství chuti (asi 5-7 hrášek);
 • citrónová kůra - řezané nožem k čištění zeleniny potřebují 3-5 pruhů bez bílých žilků o rozloze 2-4m2. vidět;
 • propolis - doslova na špičce nože, pokud je v hrudách - mrznou a sekanou (můžete použít válcovací kolík mezi dvěma listy papíru);
 • vanilkový cukr - podobně, na špičku nože;
 • Skořice musí být ve formě kůry, to znamená, není rozdrcené, kus někde s hřebíkem (1 cm), je lepší nerozmršťovat vůbec.

Vaření domácí pepřové vodky s alkoholem

 1. Začínáme nalijte infuzní nádobku (ideálně 2litrovou nádobu) křišťálově čisté vody v množství asi 0,55 ml a přidejte k ní alkohol. Celkově bychom měli dostat 1 litr směsi vody a alkoholu.
 2. V chilli pepře s ostrým nožem děláme podélné řezy a posíláme struky do nádoby, umístěme také všechny přísady (přečtěte si další možnost níže).
 3. Trvejte na týden, často a intenzivně.
 4. Po vypršení termínu projdeme vrstvou bavlny a necháme ji stát ještě pár dní, po níž dekantujeme (odstraníme usazeninu gumovou trubicí) a znovu filtrajeme a podáme ji stolu.

Mimochodem, je možné trvat i déle, ale to musí být provedeno velmi pečlivě - vodka z pepře se může ukázat být velmi jaderná a "nevkayf" ji bude vypít. Honey může být dal více - 2-3 lžíce, to vše závisí na závratě nápoje (je zřejmé, že potřebujete ochutnat před použitím). Pokud jde o filtrování, bude těžké vyjasnit kvůli přítomnosti medu a papriky v pepřové vodce. Můžete trpělivost - prostě nechte, aby se dobře usadila a odstranila ze sedimentu. Osvědčený způsob "profesionálů": řídit nápoj filtrem, který je třeba vyrobit z filtračního papíru (prodává se pro kávovary, zdá se), mezi dvěma listy, z nichž byste měli položit kroužky z kosmetické tašky. Zdá se, že je jako slza =).

Samozřejmě nemohl tentokrát ignorovat ten méně pracný recept na vodku. K tomu potřebujeme:

 • 0,5 litru vodky;
 • 1 pod červené chilli;
 • 4-7 černé pepře;
 • 1 polévková lžíce medu (může být více, až 3);
 • 3 krabice z hřebíčku.

Příprava následujícího: nalijte všechny ingredience v vodce v litrové nádobě a dejte je na tmavé místo po dobu 5 dnů. První tři dny se dobře protřepou, poslední dva dny se nechávají stát. Po 5 dnech filtr přes hustý kus látky a pít s potěšením. Tato volba bude podobná výše zmíněné pepřové vodce od společnosti Nemiroff.

Jak vypít pepřovou vodku je důležité

Opravdu důležitý bod. Je třeba vypít vodní pepř při pokojové teplotě, nikoli nižší a ne vyšší - není příliš horká, když je ochlazena a teplá - je to silně "spirtióza". První sklo hoří těžce, další nápoj s mnohem větší potěšení. Cokoliv se bude hodit jako občerstvení, od malé okurky až po plátky masa. Velmi potěšeni smaženými bramborami. Jsem si jist, že v zimě bude pertsovka rád ještě více.

Aktivní pasivní příprava různých tinktur a likérů doma. Budu v průběhu svého "terénního" výzkumu!

A v tomto článku stejný soudruh, Don Anoint, popsal několik dalších metod pro vaření pepřové vodky. Podívejte se!

UPD # 1 ze dne 21. 21. 2014. Dnes jsem vzal vzorek z mé první pepřové vodky s následujícími složkami: 0,45 ml alkoholu, voda do 1 litru celé směsi, 1,5 papriky Sparky (velké, asi 14 cm) a 1 chilli papričkou, což se ukázalo být proč ne ostrý, 1 polévková lžíce. lžíce medu, 3 ks. novinka, skořicová kůra, poloviční stroužek česneku pro pokus, 1 hřebíček, 0,5 lžíce. lžíce papriky. První palačinka je hrudkovitá - voní z rajčatového nálevu, chuť je jen jaderná, nevím, jestli někdo pít. Teď jsem prošel bavlněným filtrem, vyčistil ho dřevěným uhlím, přidal pár polévkových lžiček medu a dal ho do ledničky - to může pomoci. Ujistěte se, že dosáhnete svého cíle.

UPD # 2 ze dne 12/02/2014. Stála po více než dva měsíce. Výsledkem byl skvělý nápoj s vynikající chutí. Extrakt z domáceho pepře vodku byl jedním z nejlepších nápojů, které jsem udělal doma. Vysoce doporučujeme výše uvedené recepty.

Pro Více Informací O Suché Vlasy