logo

Co je to přírodní a lékařská kosmetika?

Dnes jsou kosmetika nabízena ve velmi širokém sortimentu, protože tam je něco, z čeho vybírat. Ale jak se terapeutický makeup liší od profesionální a kosmetické? Pokusíme se to na to přijít.

Jednoduchá kosmetika se liší od profesionální v tom, že druhá je koncentrovanější, účinnější a má lepší složení. Kosmeceutika jsou také profesionální kosmetika. Koupit takovou kosmetiku v běžných obchodech nebude úspěšná. Nejčastěji se profesionální kosmetika distribuuje prostřednictvím kosmetologů, specializovaných sítí a lékáren. Abyste mohli začít používat, měli byste se poradit s kosmetikou nebo s lékařem.

Jaký je důvod?

Lékařská kosmetika je farmakologické léky nabízené v lékárnách. Jsou uvolňovány pouze na základě jmenování lékaře. Lékařská kosmetika může být použita v kurzech. Takže pokud se ukáže, že jsou neúčinné, prostě přestanou používat. V opačném případě může být přiřazen jiný kurz.

Lékařská kosmetika určitě podstoupí zvláštní klinické testy. Díky těmto testům lze dokázat terapeutický účinek této kosmetiky. Tyto prostředky jsou vyráběny v továrnách a také provádějí certifikaci. Tato kosmetika pronikají do pokožky velmi hluboko. Často se skládá z terapeutických hormonů.

Kosmetická kosmetika se liší od ostatních kosmetických přípravků. Taková kosmetika je kříž mezi lékařskými a jednoduchými prostředky. Kosmetické kosmetiky jsou profesionální výrobky, které mají pevnější účinek, ale také vyšší komplikace v případě nesprávného použití.

Tato kosmetika obsahuje obrovské množství účinných látek, díky nimž je možné vyřešit velmi významné kožní problémy. Často nemá žádnou chuť, nebo vůně velmi specifická. Kosmeceutika mají vypočtenou dávku užití a mohou být použity i podle průběhu. Existují kontraindikace.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je zřejmé, že lékařská kosmetika je zvláštní produkt. Pokud se rozhodnete použít takovou kosmetiku, pak se v každém případě poraďte s odborníkem. Podívejte se vždy přesvědčivě a buďte šťastní!

Lékařská kosmetika pro problémovou pokožku v lékárně: složení, použití, výrobci

Vzhledem k široké škále krémů na polici lékárny se často zajímá, co dělá tyto krémy, masti a emulze odlišné od těch, které se prodávají v obchodech.

První rozdíl je okamžitě viditelný - to jsou vysoké náklady na farmaceutickou kosmetiku. Stojí to za to, že je lepší je lepší? Nebo je to něco jiného?

Tuto otázku pochopíme, protože péče o kůži obličeje, zejména problém, vyžaduje vážný přístup, aby se odstranily nedostatky a neškodily.

Proč se nachází pouze v řetězci lékáren

Výrobky farmaceutické péče patří do kosmetiky - mladé a rychle rostoucí odvětví kosmetického průmyslu. Je určen těm, kteří hledají zaručená řešení problémové pokožky (akné, vyrážky, skvrny, spousta pihel, nadměrná porozita a obsah tuku, desquamation atd.).

Pokud jsou kožní defekty s určitou chorobou těla nesouvisející, nemá smysl používat terapeutické masti a kosmetické krémy nejsou dostatečně účinné k vyřešení těchto problémů.

Hlavní rozdíly v lékárnické kosmetice od těch, které se prodávají v obchodech

Mezi hlavní rozdíly v lékárnických produktech patří:

 • Osvědčená a zaručená účinnost. Doklad o kvalitě klinickými a laboratorními studiemi a certifikáty získanými od nich.
 • Inovativní složení obohacené o kyseliny, enzymy, vitamíny a antioxidanty.

Farmaceutika jsou léky, které léčí příčiny akné, zánětu a dalších bolestivých stavů. Nemají parabeny, parfémy a barviva.

 • Hodnota za peníze. Náklady na farmaceutickou kosmetiku pro obličej jsou zaměřeny na vývoj inovativních formulací, které nemohou zamaskovat příčinu problému, ale zacházet s ním. Proto cena zahrnuje náklady na drahé laboratorní a klinické studie.
 • Řešení specifických cílových problémů. Výrazná cílová orientace finančních prostředků se dosahuje vývojem vzorců, které řeší konkrétní zjištěné problémy. Některé léky mají preventivní účinek a jejich použití podporuje zdraví pokožky.
 • Terapeutický dopad. Farmaceutická kosmetika pro obličej se liší od produktů terapeutického účinku na masovém trhu. Farmaceutická kosmetika je mnohem účinnější i v kosmetice v segmentu prémiového segmentu.
 • Formy profesionálních nástrojů

  Farmaceutické prostředky pro problémovou pokožku vyrábějí přední společnosti a laboratoře v různých formách:

  • balzám;
  • jarní nebo micelární voda;
  • gel;
  • kapalina;

  Správná aplikace

  Uvádíme několik doporučení ohledně používání kosmetických prostředků. Postup při výběru a nákupu:

  • Oboznámte se s hodnocením společnosti, která vyrábí léčivé přípravky a recenze zákazníků.
  • Vyberte jednu z nových produktových řad k vyřešení tohoto kosmetického problému.
  • Vyhledejte radu od terapeuta, dermatologa nebo jiného vhodného specialisty.
  • Zkontrolujte balení, brožury a pokyny k použití.
  • Udělejte nutnou přestávku v používání přípravku, což je ve skutečnosti farmaceutický přípravek a přenechejte kůži odpočinek od aktivního vlivu.
  • Diskutujte o výsledku s odborníkem.

  Vaše pozornost na video, které potřebujete vědět při výběru kosmetické kosmetiky:

  Nejlepší hodnocení produktu

  Lékařská kosmetika pro obličej může odstranit a vyléčit vážné kožní problémy. Hodnocení předních výrobních společností pomůže orientovat se v řadě účinných kosmetických přípravků.

  Aktualizovaný seznam značek výrobců je uveden níže s údaji o počtu prodejů, efektivnosti a zpětné vazbě spotřebitelů od výrobků cosmeceuticals:

  • Vichy;
  • Avene;
  • Galenic;
  • Bioderma;
  • La Roche-Posay;
  • Kosmetika Pharmatheiss;

  Většina podniků a laboratoří kosmetických prostředků pracuje ve Francii. Slavné značky Německa a Izraele. Směr výroby farmaceutické kosmetiky se rychle rozvíjí a poptává po celém světě.

  A pokud se obáváte pigmentových skvrn - zkuste krém "Ahromin". Ale před použitím se poraďte se svým lékařem.

  Sérum "Nano-Botox" se úspěšně vyrovná s prohýbáním, vráskami na obličeji, tmavými kruhy pod očima a opuštěným obrysem obličeje. Dozvíte se více o tomto úžasném prostředku proti stárnutí.

  VICHY

  Historie VICHY pochází z roku 1931, kdy francouzský dermatolog Dr. Aller objevil jedinečné přírodní vlastnosti termální vody VICHY. Až dříve, v roce 1861, francouzská akademie lékařských věd uznala Vichy za zdroj národního významu.

  Maximální hloubka, ze které zdroj pochází, je 4 000 m. Před ohřevem vody se ohřeje voda až na 140 ° C. To je vyšší než teplota tvorby páry, proto je v procesu sublimace dodatečně čištěna voda.

  Začal zkoumat složení a účinky vody, vytvořil Aller vědeckou laboratoř. Voda obsahuje 15 minerálů - víc než voda z jakéhokoli jiného zdroje.

  Krém a sérum Vichy podléhají více než 3000 klinických studií za rok pod dohledem dermatologů. Všechny výrobky pro péči o pleť jsou segmentovány podle věku a typu pleti. Vichy přípravky jsou 100% tolerantní k pokožce jakékoliv citlivosti.

  Řada náprav VICHY představuje řádky:

  1. Série LIFTACTIV pro základní péči (starší 40 let):
   • Liptaktiv Symprem Anti-Ageing Cream, dlouhodobě působící prostředek pro korekci vrásek a elasticitu pokožky. Krém má 2 textury a poskytuje okamžitý účinek na suchou a kombinovanou pleť. Náklady na krém jsou v rozmezí 2300-2500 rublů;
   • sérové ​​sérum pro oblast kolem očí, jejíž vzorec obsahuje speciální reflexní částice a ceramidy. Výsledek aplikace je viditelný po 10 minutách;
   • dlouhotrvající noční výrobek, vyhlazuje pokožku a zvlhčuje ji;
   • anti-stárnutí séra k obnově mládí. Rhamnóza a kyselina hyaluronová rychle dodávají účinné složky do vrstvy pokožky, která bojuje proti procesům stárnutí.

 • Řada PURETE THERMAL (pravítko pro vyjasnění) představuje micelární olej, pokožka, osvěžující gel a také prostředky Integral make-up. Síla těchto výrobků s vitamínem B5 jemně odstraňuje absolutně všechny nečistoty a zlepšuje povrch obličeje:
  • pro tónování připravil pravítko zdokonalený tonikum a samotnou termální vodu.
  • minerální maska ​​peeling je navržena tak, aby odstranila mrtvé buňky a aktualizovala texturu pokožky. Součásti masky jsou sopečných částic a ovocných kyselin.

  Řada CAPITAL SOLEIL realizuje poslání firmy Vichy - účinná ochrana proti UV záření. Boj proti vystavení slunečnímu záření se neomezuje pouze na účinné krémy s ochranným faktorem 50+: společnost provádí aktivní vzdělávací aktivity. Byla vyvinuta speciální technika pro aplikaci ochranných prostředků, která nám umožňuje zaručit výsledek.

  Rozdílem v této řadě produktů je ochrana kůže na úrovni kmenových buněk umístěných v nejhlubších vrstvách epidermis. Tyto buňky jsou podle výzkumných údajů od vědců Vichy Laboratory schopné regenerovat epidermis po spálení. Účinek léků byl vědecky prokázán řadou klinických studií.

  Náklady na ochranu proti slunci řady - od 700 do 1000 rublů

  AVENE

  Avene laboratoře jsou známé pro nejširší sortiment výrobků pro krásu a zdraví. Fondy společnosti pro více než 55% tvoří termální voda.

  Problémy spojené s citlivostí pokožky řeší tepelnou vodu s jejími jedinečnými vlastnostmi. Má neutrální pH, obsahuje sloučeniny křemíku a má protizánětlivý, antipruritický uklidňující účinek.

  GALENIC

  GALENIC využívá pramenitou vodu a speciální know-how, které je účinné při léčbě vyrážky, akné a černých skvrn. "Inteligentní buňky" ve výrobcích nacházejí problémové oblasti a v případě potřeby mají dopad.

  Společnost má zvláštní vědecký přístup v oblasti výzkumu a vývoje léčiv. Série Kotre obsahuje čistící a léčebný gel. Gel je určen pro jemné čištění smíšené a mastné pleti.

  Cena lékařské kosmetiky pro tvář řady Kotre je 650-900 rublů.

  BIODERMA

  Francouzská dermatologická laboratoř, která vyrábí nástroje pro prevenci a léčbu kožních onemocnění. Jsou zaměřeny na péči o problematickou a nemocnou kůži. Lékařská kosmetika Bioderma je k dispozici ve formě několika linek k vyřešení dermatologických problémů:

  • Atoderm - pro externí péči o atopickou dermatitidu. Atoderm PO zink - antibakteriální krém, léčba dermatitidy;
  • Sensibio - pro citlivou pokožku, stejně jako pro růžovku a seboroickou dermatitidu. Zčervenání vzniká jako reakce na chlad, teplo, sluneční světlo. Zkusnění se může změnit na Rosacea. Na místech porážky se objevuje pocit svědění, pečení, může se vyvinout zánět;
  • Tsikabio - pro léčení;
  • Sebium - s akné a seborrheou pokožky.

  La roche-posay

  Renomovaná společnost La Roche-Posay, která vyvíjí nástroje pro pravidelnou péči o akné, mastnou a gumovitou pleť, aktivně využívá termální vodu.

  Společnost vyrábí řadu:

  • Cicaplast;
  • Effaclar;
  • Hydraphase;
  • Lipikar;
  • Nutritic Intense;
  • Redermic;
  • Rosaliac;
  • Toleriane.

  Řada Effaclar je speciální řada akné, blackheads a akné pro obnovení rovnováhy mezi pokožkou a lipidy. Pomáhá eliminovat příčinu nadměrného mazu a snižuje mastnotu. Cena linky je 600-750 rublů.

  Balzám LIPIKAR AR + - Lipid-opravující prostředek na tvář proti podráždění a svědění. Okamžitě uklidňuje velmi citlivou suchou pokožku.

  Kosmetika Pharmateiss

  Laboratoř německé farmaceutické společnosti Pharmatheiss kosmetika pracuje na zdokonalení vytvořených formulací a vývoji nových technologií na vědeckém základě. Pod značkou Pharmatheiss byly vyráběny drogy D'Oliva, Skin in balance, Pure Skin.

  Kůže v rovnováze - inovativní nástroje, které zahrnují:

  • nealkohol;
  • termální voda;
  • levandulový extrakt;
  • fialově červená řasa.

  Formy kůže v rovnováze:

  • čistící mléko;
  • krém na denní péči;
  • Speciální gel pro intenzivní péči.

  Náklady na drogy v tomto řádku - 600-800 rublů.

  Vědci společnosti Pharmatheiss si vybrali špičkový olivový olej jako základ linky D'Olive. Tento olej se používá pro inovativní kosmetickou sérii D'Olive a vyrábí se v provincii Toskánsko.

  Kosmetické farmaceutické přípravky předních výrobců dokáží vyřešit problémy vzhledu:

  • předčasné stárnutí a vyblednutí;
  • citlivost a přecitlivělost;
  • věkové skvrny;
  • akné, akné různého původu;
  • couperosa;
  • suchost a těsnost, vrásky;
  • vystavení slunci a tvrdým ultrafialovým paprskům.

  Náklady na kosmetickou lékárnu jsou nakonec odůvodněny jejich bezpečností a efektivitou. Farmaceutická kosmetika nebo kosmetika jsou speciálními prostředky pro problémovou pokožku, kterou lze zakoupit pouze u specializovaných lékáren.

  Konzultace a přísné dodržování pokynů nebo doporučení jsou nezbytné pro správný výběr a používání lékárenských výrobků.

  Podívejte se na druhou část videa o kosmetice lékařské péče slavných výrobců:

  Přírodní lékařská kosmetika

  Ve světě kosmetiky pro péči o pleť tváře a krku, vlasů, úst, existuje obrovský výběr širokého spektra návrhů. Nejoblíbenější produkty slibují kouzelné výsledky téměř okamžitě. Ale co vlastně obsahují? A jsou nebezpečné pro pokožku a tělo jako celek?

  Rychlost růstu přírodní kosmetiky dnes překonává další kategorie v lékařské kosmetologii. Globální trendy v tomto odvětví ukazují, že spotřebitelé jsou stále náročnější a upřednostňují lékařskou kosmetiku vyráběnou na přírodní bázi.

  Mnoho žen nyní vybírá přírodní kosmetiku. Je to alternativa k tradičně vyráběným produktům. Lékařská kosmetika je vyrobena z rostlin a neobsahuje škodlivé látky, které mohou mít dlouhodobé negativní účinky na vaše zdraví.

  Lékařská přírodní kosmetika obsahuje přísady, které neobsahují chemikálie a znečišťující látky. Jsou pro vás čistší a zdravější než běžná jídla. Díky přírodní kosmetice můžete udržovat zdravý životní styl a dlouhodobě udržovat mládí a krásu.

  Přírodní kosmetika dnes je ve většině případů certifikována.

  Přírodní kosmetika pro léčebné účely se vybírá individuálně s přihlédnutím ke stavu pokožky a jejích typů.

  V současné době se přirozené produkty péče o pleť rozšiřují po celém světě.

  Péče o pleť

  Přírodní péče o pokožku zajišťuje současně kosmetický a terapeutický účinek. Přírodní péče zahrnuje ošetření pokožky, látky proti stárnutí, tělesné gely a čisticí prostředky k obnovení citlivé pokožky, mastné nebo suché. Přírodní terapeutická kosmetika je vědecky založena na léčbu běžných kožních onemocnění, která se vyskytují u problémových typů pleti. Mohou to být tmavé skvrny, akné (kožní onemocnění, které způsobuje zánět mazových žláz), akné, hyperpigmentaci, stárnutí kůže a nerovnoměrný tón pleti. Přírodní kosmetika nabízí denní hydratační typy mýdla, tělních olejů a olejů na obličej.

  Přírodní kosmetické přípravky pro jakoukoli pokožku

  Pro suchou a zralou pokožku se doporučuje přírodní kosmetika, včetně použití přírodních zvlhčovačů s kyselinou hyaluronovou, která proniká hluboko do pokožky a zvlhčuje ji; přírodní heřmánkový krém, který vytváří měkkou bariéru na pokožce, zabraňuje odpařování vlhkosti a chrání kůži před účinky nachlazení. Hydratační přírodní oleje velmi dobře utahují pokožku obličeje a krku.

  Rizikové faktory pro přírodní kosmetiku

  Přírodní kosmetika považují mnohé ženy za bezpečné. V některých případech však kosmetika z přírodních produktů nese jednotlivé rizikové faktory. Největším problémem s tímto typem kosmetiky je možnost alergických reakcí. Vzhledem k tomu, že bylinné extrakty jsou hlavní složkou většiny těchto kosmetických přípravků, lidé s alergiemi mohou mít reakci po kosmetické absorpci do kůže.

  Všichni se snažíme mít dokonalou postavu, dobře upravenou a čistou pleť, krásnou tvář. Chceme potěšit sami sebe a lidi kolem nás, a tato touha je stejně přirozená jako touha milovat, užívat, snít a žít. Vytvoření krásy je skutečným uměním, které vyžaduje dovednosti, talent a trpělivost. Estetické a anti-stárnutí přípravky lékařské kosmetiky jsou velmi žádané mezi našimi současníky.

  Farmaceutická kosmetika - top léčivé přípravky pro problematickou a citlivou pleť

  Ženy, které se starají o jejich vzhled a vážně se o tomto problému raději koupí krém na obličej v lékárně. To je způsobeno efektivností používání těchto výrobků, která je srovnatelná s postupy v kosmetickém salónu. Jaké léky lze koupit v řetězci lékáren, rozdíl mezi prostředky známých světových výrobců, jak správně volit - o tom v přezkumu značkových zdravotnických výrobků.

  Co je lékárna kosmetika

  Moderní vývoj vědy, přitažlivost k tradiční medicíně, pomohla vytvořit nový směr na rozhraní farmakologie a kosmetologie - kosmetiky, která vyvíjí medicínské produkty. Farmaceutická kosmetika - výrobky, jejichž účinnost je zaměřena na řešení dermatologických a estetických problémů. Tyto léky jsou:

  • obsahují aktivní přírodní složky;
  • využívat nejnovější vědecký vývoj;
  • bezpečné - nejsou barviva, parfémy, parabeny;
  • přispívají k rychlé obnově kůže, léčbě, preventivní péči.

  Farmaceutická kosmetika má vlastnosti. Jsou spojeny s vysoce kvalitními výrobky, vážným postojem výrobců k výrobkům vyráběným pod značkami, a proto se prodávají prostřednictvím lékáren. Lékařská kosmetika:

  • řeší problémy kůže zevnitř;
  • má certifikáty - provádí mnoho laboratorních testů;
  • pomáhá snížit dávku terapeutických léků;
  • zaručuje trvalý účinek;
  • různá kvalita čištění;
  • slouží jako doplněk léčby nebo jedná nezávisle.

  Farmaceutické společnosti zabývající se vývojem unikátních formulací pro farmaceutickou kosmetiku vyrábějí produkty, které:

  • řeší specifické problémy epidermis;
  • současně léčí, odstraňuje vady a pečuje o pokožku;
  • má cenu, která zahrnuje náklady na vývoj nových receptů, klinický výzkum;
  • obsahují vitamíny, antioxidanty, enzymy, které působí na buněčné úrovni.

  Slavné značky se snaží rozšířit produktovou řadu. Vyrábí farmaceutickou kosmetiku, která splňuje všechny požadavky. Vedoucí společnosti vyrábějí tyto druhy a formy výrobků:

  • krémy, které řeší různé úkoly;
  • přípravky na vlasy;
  • kosmetické výrobky pro péči o nehty;
  • micelární voda;
  • tonika;
  • emulze;
  • tekutiny;
  • sérum;
  • kůže;
  • gely;
  • pěny;
  • mléko;
  • oleje;
  • lotiony

  Co se liší od obvyklého

  Pro vlastníky citlivé pokožky je obtížné najít kosmetické výrobky i ve specializovaných prodejnách. Hypoalergenní lékárnická kosmetika má vážný terapeutický účinek na nemoci kůže. Na rozdíl od běžných léků je tento výrobek:

  • proniká do hlubokých vrstev epidermis;
  • aktivně hydratuje pokožku;
  • obsahuje složky, které se používají při výrobě léků;
  • nezpůsobuje alergické reakce.

  Produkty známých značek se vyznačují skutečností, že všechny složky farmaceutických výrobků podléhají kvalitní předběžnému čištění. Účinnost léků určuje:

  • nedostatek konzervačních látek, parabeny, vonné látky;
  • záruka laboratoře, klinické zkoušky potvrzené osvědčeními;
  • využití přírodních složek a moderního vývoje;
  • možnost léčby, preventivní péče z působení slunce, ultrafialové záření;
  • schopnost řešit problémy včasného stárnutí, vyblednutí;
  • účinnost při léčbě akné, akné, růžovky.

  Farmaceutické společnosti vyrábějí léky, které splňují různé potřeby spotřebitelů. Všechny lékárny jsou rozděleny do tří skupin. Nejlevnější, což je levné, ale liší se v kvalitě a bezpečnosti, jsou masové výrobky. Tyto léky, kromě lékáren, lze zakoupit v specializovaných kosmetických obchodech, supermarketech. Oblíbené výrobky domácích i zahraničních značek:

  • Sally Hansen;

  Druhou skupinou jsou farmaceutická kosmetika, která řeší terapeutické, preventivní úkoly v péči o tělo, obličej, vlasy. Tento produkt poskytuje korekci stavu pokožky, zaručuje vysoce kvalitní, hypoalergenní péči. Dermo kosmetika zahrnuje řadu kosmetických značek:

  Farmaceutická kosmetika. Tyto nástroje jsou navrženy tak, aby řešily problémy na úrovni buněk, prováděly lékařskou korekci otoků, strií, stárnutí pokožky. To zahrnuje profesionální salonní výrobky, luxusní značky pro intenzivní opravu, které se vyznačují vysokými náklady. Tato skupina je zastoupena takovými vybranými značkami:

  Hodnocení farmaceutické kosmetiky

  Globální značky bojují o šampionát, vývoj nových produktů, rozšiřování populárních sérií. Vedení prodeje provádí francouzští lékárníci. Mezi první tři patří značky:

  • Vichy - vyrábí více než polovinu všech výrobků proti stárnutí. Základ léků - termální voda. Výrobky pomáhají v boji proti celulitidě, problémové pokožce.
  • La Roche-Posay - obsahuje přírodní antioxidanty, vyrábí výrobky pro citlivou pokožku.
  • Lierac - vyrábí výrobky na bázi rostlinných složek, má vysoké požadavky na kvalitu.

  Mezi špičkové značky zabývající se výrobou terapeutických kosmetických prostředků patří francouzské, izraelské, německé a švýcarské farmaceutické společnosti. Jejich výrobky se vyznačují svým přirozeným složením, hypoalergenní a širokou škálou úkolů. Obchodní značky:

  PŘÍRODNÍ ZDRAVOTNICKÁ KOSMETIKA

  Nejprodávanější

  Proč nám věří?

  • Dokumenty kontrolované na Tiu.ru
  • 266 hodnocení
   97% pozitivní
  • 4 hodiny - doba odezvy společnosti

  Rádi vás přivítáme na stránkách našeho internetového obchodu.

  V našem online obchodě najdete široký sortiment výrobků pro zdraví a krásu:
  1. Obrovský výběr oleje, arabské příchutě.
  2. Výrobky pro péči o obličej, tělo a vlasy
  3. Produkty pro hubnutí a čištění těla, pro zvýšení hmotnosti
  4. Produkty pro zdraví žen
  A mnohem víc.

  Náš internetový obchod bude užitečný jak pro běžné zákazníky, tak pro ty, kteří se zabývají obchodem.
  Po tolika letech práce jsme si uvědomili, že naši zákazníci nemají zájem o celou řadu výrobců, ale pouze o nejoblíbenější pozice. Mezi našimi produkty neexistují pozice, které nejsou běžné, takže můžete nakupovat na principu "trochu všeho" a v tomto případě se s vámi setkáme v polovině a nabízíme možnosti:

  1. Na stránkách - http://zdravline.ru/ - je zde procentní sleva
  z 5 tisíc - 10%
  z 10 tisíc - 20%
  z 25 tisíc - 25%
  Při objednávání od 3 000 dodávek je na naše náklady. Balíčky vážící více než 20 kg hradí kupující.
  Místo bude prospěšné pro ty, kteří si zakoupili sami nebo "trochu všechno", ale ve velkých objemech.

  2. Na stránce - https://naturalcosmetics.su - kalkulačka vypočítá slevu z částky jedné jednotky zboží.
  Při objednávání od 3 000 (za maloobchodní cenu) je dodávka na naše náklady. V ostatních případech je doručení kupujícím.

  POZOR. Příkazy až do výše 5 tisíc budou zaslány za plné nebo částečné předčasné splacení (za doručení)
  Objednávky od 5 tisíc jsou zasílány na plné nebo 50% předplatné, z 10 tisíc pouze na plný vklad.

  Obchod má zájem o dlouhodobou práci se zákazníky, takže se všemi našimi vhodnými podmínkami pro práci a cenu. Nemusíte se obávat, že obdržíte poškozený výrobek nebo s odchozím obdobím kratším než 6 měsíců. Vše před tím, než ho odešlete, zkontrolujeme a pečlivě jej zabalíme.

  Pozor. Náš obchod je velkoobchodní, takže se také stane, že velkoobchodníci mohou vyzvednout celou dostupnou zásilku. Na skladě máme celkem málo položek, takže nemůžeme mít vždy čas na změnu dostupnosti v internetovém obchodě. Omlouváme se předem, pokud náhle bude objednávka zrušena z důvodu "Není skladem"

  LÉKAŘSKÉ KOSMETIKY NEPAL A INDIE

  PÉČE O KRÁSU A ZDRAVÍ OD 1991

  Velkoobchod s kosmetickými, suvenýry a etnickými výrobky Indie a Nepálu

  S prácemi USA, které jsou příjemné a pohodlné!

  PODMÍNKY

  Potřebuje váš podnik spolehlivý dodavatel lékařské kosmetiky, hygienických výrobků?

  AKCIE

  Při objednávání více než 12 000 dodávek rublů v Moskvě a dopravní společnosti.

  KONTAKT

  Další informace o společnosti? Kontaktujte naše manažery ☎ +7 (495) 276-20-90,

  Kosmetika pro péči o pleť

  Bylinný šampon pro lupy a vypadávání vlasů "DAY 2 DAY CARE"

  • ★ - 100% složení zeleniny
  • ★ - Ochrana proti lupům
  • ★ - Ochrana proti vypadávání vlasů
  • ★ - Stimuluje růst vlasů
  • ★ - Jemná péče o vlasy
  • ★ - vhodné pro denní použití
  • ★ - Toto je hojivý šampon vytvořený na rostlinném základě.

  Díky rostlinné kyselině salicylové dokonale odstraňuje lupy.

  Šampon

  • ★ zabraňuje opětovnému výskytu lupů v důsledku speciálních olejů z přidaných složek.
  • ★ Má přirozený léčebný účinek, který stimuluje růst vlasů.
  • ★ poskytování měkké péče o vlasy

  Klinické studie prokázaly, že při použití denního 2 denního ošetření lupínky šampon po 2 týdnech ve 92% případů se snižuje množství lupů, které se tvoří.

  Doporučení pro použití:

  • ★ aplikujte šampon proti lupům na mokré vlasy,
  • ★ pěna a nechte na několik minut.
  • ★ Důkladně opláchněte.

  Bylinný šampon proti lupům Den 2 Denní péče je vhodná pro každodenní použití. Při běžném používání se vlasy stávají měkkými a hedvábnými a lupy zmizí.

  Doloron "DAY 2 DAY CARE" anestetický balzám

  Indikace pro použití:

  • ★ - Bolesti kloubů
  • ★ - Svalová bolest
  • ★ - Podvrtnutí
  • ★ - Colds - Colds
  • ★ - Bolest hlavy
  • ★ - Artritida a artróza
  • - osteochondróza
  • - osteoporóza
  • - otoky a záněty

  Jedinečná kombinace ayurvédských bylinných výtažků Doloronového anestetického masážního balzámu

  • ★ proniká hluboko do tkanin
  • ★ rychle zmírňuje bolesti kloubů a svalů,
  • ★ odstranění otoku a zánětu,
  • ★ stimuluje obnovení chrupavkové tkáně kloubů.
  • ★ Zmírnění bolesti pro artrózu

  Osteoartritida Léčba bolesti

  Artroza je jednou z nejstarších onemocnění lidí a zvířat. Toto onemocnění představuje až 70% všech revmatických onemocnění. Chcete-li se zbavit bolesti kloubů, pomozte balonku Doloron.

  Ayurvédský přírodní ruční mýdlový den 2 denní péče Aloe Vera a Avokádo

  Přírodní bylinné mýdlo s výjimečnou čistící formulací.

  Podle nejstarších ayurvédských receptů bylo v Nepálu vytvořeno mýdlo založené na reakci mezi rostlinnými oleji, hydroxidem sodným a vodou.

  20 Himalajanských bylinných extraktů dodá vašemu obličeji přirozený a zdravý vzhled. Ayurvédské přírodní mýdlo Den 2 denní péče Aloe Vera a Avokádo jemně čistí, zvlhčují a vyživují pokožku.

  Neutrální aurvédské mýdlo Dai Tu Dai Ker Aloe Vera a Avokádo jsou vytvořeny pro vaše potěšení.

  Himalajské bylinky a starodávné ayurvédské recepty se každodenně starají o pokožku.

  Mýdlo Den 2DAY CARE Aloe Vera a Avokádo

  • ★ neobsahuje živočišné tuky,
  • ★ barviva
  • ★ umělé příchutě.
  • ★ Má přirozenou barvu a vůni,
  • ★ neobsahuje žádné barviva
  • ★ umělé příchutě,
  • ★ tukové a chemické přísady.

  Ayurvédské přírodní kávové mýdlo ruční den 2 denní péče COFFEE

  Ayurvedic recept mýdlo

  Mýdlové mýdlo! To mohu říci s plnou důvěrou.

  Jsme všichni výrobek naší doby. Jíme stejné jídlo. Nosíme, co náš průmysl produkuje. Nejsme nemocní ze stejných onemocnění většinou. Ale mýdlo musí být vybráno individuálně.

  Před několika lety bylo všechno jednodušší. Na regálech bylo několik odrůd mýdla, nechci to. Nyní jejich počet dosahuje několika set, ale to se nezlepšilo. Četl jste anotaci jednoho balíčku, druhý všude, kde je kompozice téměř stejná a zastavíte se při výběru, pokud je vše stejné, který z nich je třeba vzít.

  Chemické přísady jsou stejné i pro velké peníze i pro malé. Přírodní mýdlo se velmi vzácně objevuje na regálech našich obchodů. Pěknou výjimkou je linka DAY 2 DAY CARE z Nepálu. Včetně kávového mýdla DAY 2 DAY CARE COFFEE (denní denní mýdlová denní péče) přírodní bylinné mýdlo s výjimečnou čistící formulací. Vytvořeno podle starodávných ayurvédských receptur založených na reakci rostlinných olejů, hydroxidu sodného a vody a 20 bylinných extraktů, dodá vašemu obličeji přirozený a zdravý vzhled. Mýdlo jemně čistí, hydratuje a vyživuje pokožku.

  Je vytvořen pro vaše potěšení. Himalajské bylinky a starodávné ayurvédské recepty se každodenně starají o pokožku.

  Ayurvédské mýdlo. DAŇ 2DAY CARE KÁVY

  • ★ neobsahuje živočišné tuky,
  • ★ barviva
  • ★ umělé příchutě.
  • ★ Má přirozenou barvu a vůni,
  • ★ neobsahuje žádné barviva
  • ★ umělé příchutě,
  • ★ tukové a chemické přísady.

  Ayurvédské přírodní mýdlo "Day Tu denní péče" Zlato

  Tento přírodní medový ruční mýdlo DAY 2 DAY CARE je vhodný jak pro mladé, tak pro blednutí pokožky.

  • ★ Mladé pleťové mýdlo dává jemnou péči,
  • ★ trvalé zachování přírodní krásy a jejího původního vzhledu.
  • ★ Fade skin moisturize,
  • ★ zvyšuje pružnost a odolnost,
  • ★ hladké jemné vrásky,
  • ★ vytvoří pocit svěžesti.

  Med je univerzální lék. Složení medu je jedinečné, protože se skládá z celého komplexu vitamínů a stopových prvků. Med se používá jak v profesionální, tak v lidové kosmetice. Vlastní vlastnosti změkčení a zvlhčení. Zlepšuje pružnost, obnovuje ztrátu energie, tónuje pokožku a zpomaluje její stárnutí.

  Ayurvédské přírodní mýdlo "den 2 denní péče" indické NIM

  Organické mýdlo jeho vlastnosti v složení a způsob přípravy. Samotné jméno znamená přítomnost pouze přírodních složek, základních rostlinných olejů a základů. Organické mýdlo se obvykle vyrábí ručně. Tato metoda vaření mýdla je známá jako "studená". Při použití této metody se zachovávají příznivé vlastnosti přírodních složek.

  Přírodní organické mýdlo z bylin, minerálů a vitaminů,

  • ★ čistí kůži před špínou,
  • ★ neporušuje acidobazickou rovnováhu,
  • ★ chrání, zvlhčuje a vyživuje.

  Seznam bylin a rostlinných přísad používaných při výrobě přírodního mýdla je obrovský. Prakticky jsou známé už dávno. Jedna z nejstarších lékařských postupů

  Ayurvédské přírodní mýdlo "Day Tu Day Care" Sandalwood

  Přírodní aurvédské terapeutické pevné mýdlo D2D CARE mýdlo Sandalwood s přidáním esantního santalového dřeva je ideálním výrobkem pro péči o pokožku.

  Olej ze santalového dřeva

  • ★ Vynikající antiseptikum, které pokožce dodává měkkou a příjemnou perzistentní vůni, která vás doprovází po celý den.
  • ★ Solidní slané dřevo osvěžuje mýdlo, léčí vyrážky a další kožní onemocnění,
  • ★ kontroluje pocení.
  • ★ Santalový olej, nebo "roztavené zlato", je vyroben z bílého santalového dřeva.
  • ❑ V mýdle nejsou žádné živočišné tuky, chemické složky a alergeny
  • ★ Ideální pro každou citlivou pokožku.
  Santalové stromy rostou pouze v přírodních podmínkách - v tropických lesích. Obohacený přírodním santalovým olejem, jedinečné mýdlo okamžitě získalo nejen srdce indických obyvatel, ale také získalo celosvětovou popularitu. Mýdlo ze santalového dřeva je vyrobeno podle starodávných ayurvédských receptur založených na esenciálních olejích a bylinkách.

  Ayurvédské přírodní mýdlo "den 2 denní péče" univerzální

  Používáme obrovské množství chemických přísad v různých čisticích prostředcích v různých formách každý den. Nepozorujeme jejich dopad okamžitě. Časem se naše křehká hedvábná kůže stává suchá, objeví se mikrotrhání, řezy se dlouhou dobu uzdraví a tak dále. Jsme připraveni obvinit každého - prostředí, stres, vládu, sousedy na vstupu. Zároveň však nechceme zastavit a uvažovat o všech činnostech, které jsme dělali předtím. S rozsáhlými zkušenostmi a znalostmi zapomínáme na to, co leží na povrchu. Spíše roste. Skutečnost, že naši předkové úspěšně používali v každodenním životě. Reprezentujeme ayurvédský přírodní produkt vytvořený nepálskými výrobci mýdel.

  Máte problém s pokožkou? Zvětšené póry? Na tváři se objevil akné?

  Máte dva způsoby, jak vyřešit tento problém. První s těžkou formou je lepší jít k lékaři, nebo v mírné až střední formě, může být vyléčen doma.

  Přítomnost vyrážky je hlavním příznakem problémové pokožky - kůže není schopna regulovat metabolismus samotnou, proto je nutné ji napomoci. Chcete-li to provést, vyberte krém pro problémovou pokožku. Řešení je na povrchu. Vyberte si krém s léčivými vlastnostmi. (obohacený o extrakty z olejů, bylin). Protože potřebujeme nejen zmírnit záněty, ale také zabránit vzniku nových ohnisek.

  Problémová kůže je složitá záležitost. S problémovou pokožkou vlasy rychleji rostou. Vyměňte šampon, který si umyjete vlasy léčivým bylinným šamponem s přírodními přísadami a bylinkami.

  Věnujte pozornost mýdlu, který používáte. Nyní velký výběr mýdel s přírodními přísadami bez použití různých derivátů oleje.

  Ale co je nejdůležitější - normální péče o pleť. Dodržujte pravidla hygieny a používejte vysoce kvalitní kosmetiku, kůže bude méně dráždivá, vyrážka se sníží, pleť se výrazně zlepší a doba léčby bude nižší.

  Předpokládá se, že problémová kůže je spousta mladistvých a přípravky péče jsou potřebné pouze během puberty. Ale to je názor dospělých, kteří bezpečně zapomněli na akné a akné, když se stali 18-25 let.

  Je třeba poznamenat, že mnozí si stěžují na akné, a to i ve věku 25 a 40 let, a výrobky pro péči o ně, které vždy potřebují. Mluvíme o těch, kteří mají mastnou a kombinovanou pleť.

  K dnešnímu dni vynalezl mnoho kosmetiky určených k odstranění akné, akné, mastného lesku. Jejich hlavní rozdíly jsou cena a složení.

  Vlastnosti kompozice

  Takže, co by mělo být složení kosmetiky, které by efektivně řešilo výše uvedené potíže? Každý z produktů pro problémovou pokožku by měl obsahovat antibakteriální a sušicí složky.

  Obvykle jsou:

  • ★ - kyselina salicylová;
  • ★ - ovocné kyseliny;
  • ★ - kyselina glykolová;
  • ★ - retinoidy;
  • ★ - oxid zinečnatý;
  • ★ - erythromycin;
  • ★ - benzoylperoxid;
  • ★ - alkohol;
  • ★ - březový dehet;
  • ★ - extrakt ze zeleného čaje;
  • ★ - extrakt z heřmánku;
  • ★ - mořská sůl;
  • ★ - kaolin (druh jílu).

  V závislosti na značce jsou hydratační složky obsaženy v krémách a pleťových vodách:

  • ★ - extrakt aloe;
  • ★ - éterické oleje;
  • ★ - glycerin;
  • ★ - kyselina hyaluronová;
  • ★ - retinol (vitamin E);
  • - tokoferol (vitamin A).

  Mnoho výrobků má účinek na hojení ran, protože obsahuje následující látky:

  • ★ - olej z měsíčku;
  • ★ - výňatek ze série;
  • ★ - extrakt z celandinu;
  • ★ - Panthenol.

  V ideálním případě by kosmetika pro problémovou pokožku měla obsahovat všechny čtyři komponenty, ale není tomu tak vždy.

  Jaké úkoly by měly vyřešit

  Nákup a lékařská kosmetika pro problematickou pleť, všichni čekají na totéž:

  • ★ - odstranění akné;
  • - zmizení zánětů;
  • ★ - hojení ran po akné;
  • ★ - krásná pleť;
  • ★ - úzké póry;
  • ★ - odstranění jizev a nesrovnalostí.

  Někdy jsou zákazníci zklamáni. Stěžují si, že široké póry a nerovnosti neodcházejí.

  Vše proto, že úkol kosmetiky:

  • - zabít bakterie, které jsou v pórech;
  • ★ - suchý zánět;
  • ★ - vyčistěte obličej z mrtvých částic a černých teček (křoviny);
  • ★ - zvlhčuje pokožku (ne vždy);
  • ★ - mírně úzké póry;
  • ★ - léčit a dezinfikovat poškozené záněty.

  Měli byste vědět, že žádná kosmetika pro domácí použití není schopna odstranit otvory, které se vytvořily v kůži po neštovicích, furunkulóze nebo nesprávné extruzi.

  Zde potřebujeme vážnější prostředky, jako je korekce laserem, chemický peeling, mikrodružství.

  "LUCHIKS" - přírodní lékařská kosmetika

  LLC LUCHIKS - ruská společnost, vyrábí přírodní lékařskou kosmetiku od roku 2002. V tomto poměrně krátkém časovém úseku jsme se podařilo pomoci milionům lidí získat zpět svou krásu a zdraví.


  Portfolio značky zahrnuje tak známé a oblíbené značky jako "Shark fat", "Shark force", "SuperHash", "AsiaSpa" a "SOS". Sortiment LLC LUCHIKS má více než 100 položek - to je lékařská kosmetika pro péči o obličej, tělo, ruce a nohy.

  Ve vývoji zdravotnických a kosmetických přípravků naši odborníci řeší tři hlavní úkoly:

  1. Maximální účinnost a účinnost každého nástroje v co nejkratším čase musíme dosáhnout hmatatelného viditelného výsledku.

  2. Přiroznost - všechny aktivní složky žraločího oleje, retinol žraloků, éterické oleje, rostlinné extrakty přírodního původu od nejlepších evropských výrobců.

  3. "Nedělejte žádnou újmu" - přípravek je vyvinut tak, aby zcela zabránil škodlivým vedlejším účinkům, chemickým alergickým reakcím. Naše výrobky jsou přírodní, ekologické a bezpečné.
  Všechny lékařské a kosmetické výrobky jsou jedinečné a jsou vyrobeny podle exkluzivních receptů.

  Znalost trhu, schopnost rychle reagovat na měnící se vnější podmínky, rozvinutý distribuční systém, rozsáhlé zkušenosti s uvedením nových výrobků na trh - to jsou naše výhody, které nám po více než 12 let poskytly důvěru našich zákazníků a partnerů.

  NAŠE MISE

  V italštině "LUCE" je světlo a "Lucix" je světlo magie!

  Samozřejmě, že nejsme kouzelníci, ale naše zkušenosti, znalosti, čistota duše a upřímná touha dělat dobro lidem nám pomohou dosáhnout opravdu kouzelných výsledků.

  Vidíme naši poslání při pomoci lidem žít dlouho a šťastně a zapomínat na problémy a nemoci.

  Nesnažíme se, aby byli všichni šťastní (i když opravdu chci), protože jsme toho příliš nemnoho, ale obnovení zdraví a krásy těmi nejvíce potřebnými je v našich silách.

  Abychom všem segmentům obyvatelstva měli k dispozici nejvyšší kvalitu, úspěšně jsme tento problém vyřešili v naší přírodní medicínské kosmetice.

  Individualita je nezbytnou podmínkou kreativity. Respektujeme ostatní, ale od nich se lišíme.

  Neustále zvládneme nové směry a produkty a rozšiřujeme naši přítomnost na trhu. Rozvoj podnikání nejen vytváří nová pracovní místa - dáváme svým zaměstnancům důvěru v budoucnost a lidem důvěru, že jim naše výrobky pomohou. Přispíváme tak k rozvoji ekonomiky země ak zachování zdraví národa.

  Jsme přitahováni všemi novými a slibnými. Jsme připraveni bojovat s nemocemi a dalšími problémy kolem nás a doufáme, že zvítězíme s vámi!

  Kosmetika: léčivé, organické, přírodní

  Otázky týkající se terapeutického potenciálu a přirozenosti kosmetiky jsou velmi důležité. Relevantnost těchto témat je však tak vysoká a počet nových úvodníků, kteří se denně zobrazují, je tak velký, že se neustále vracíme k diskusi o těchto problémech. Takže vám přinášíme další pozornost k tomuto tématu.

  Lékařská kosmetika: je to tak?

  Lékařská kosmetika - poměrně specifická skupina výrobků. Faktem je, že takový pojem jako "lékařská kosmetika" neexistuje ze zákona. Kosmetika podle definice nemůže vyléčit. To je popsáno v právních předpisech. Obtížnost spočívá v tom, že moderní člověk například prostě nechce koupit zvlhčovač jen proto, aby udržoval kůži v dobrém stavu. Pro muže, kupujícího, je důležité, aby krém opatrně nezachoval své malé kožní defekty (vrásky, pupínky, skvrny apod.), Ale ve skutečnosti je odstraní. Pro takový kvalitní krém není to škoda a peníze. A tady na tomto místě se už stává zajímavé pro Osobní prodej, protože je výhodné pracovat s tímto zbožím.

  Jak říkají, pokud nemůžete, ale opravdu chcete, pak můžete. Proto musí výrobci jít do triků a hledat nové formulace pro slovo "léčebné", aby každý mohl být spokojen. Jedním z těchto synonym je cosmeceuticals. Podstata, kterou si výrobci dali do tohoto konceptu, je následující: "Kosmeceutika jsou kosmetický výrobek, který je skutečně účinný a ovlivňuje kůži, ale je vydáván bez předpisu." Ukázalo se něco mezi lékem a kosmetikou. Ve skutečnosti to bylo právě od překročení těchto dvou slov, které A. Kligman v 80. letech 20.století udělal tento termín.

  Nejnovější publikace věnovaná cosmeceuticals říká, že "na základě skutečnosti, že cosmeceuticals jsou druh mezitím mezi kosmetikou a medicínou, můžeme identifikovat jeho hlavní charakteristické rysy:

  • multifunkční komplex s velkým počtem složek, které poskytují obecný účinek zaměřený na řešení uvedených problémů;

  • produkty obsahují ve složení biologicky aktivní látky, které zvyšují propustnost kožní bariéry a ovlivňují stav pokožky;

  • činidla mají intenzivní účinek za předpokladu, že obsahují farmakologické látky v koncentracích nižších než terapeutické;

  • pohodlí pocitů užívání není rozhodující;

  • obal zdůraznil "lékařský" stručný návrh;

  • vypočtená dávka použití;

  • upozornění na kontraindikace;

  • nemusí být parfém;

  • prodej prostřednictvím lékáren nebo specializovaného online kosmetického obchodu.

  Přesto, i přes aktivní používání výrazu "cosmeceuticals" a vědeckého výzkumu těchto výrobků, de jure, neexistují. Jak jsme však viděli, existují omezení a nežádoucí účinky, které nikdo samozřejmě nedůvěřuje velkými písmeny na štítku (na rozdíl od léku). Takže s kosmetickými výrobky je ohrožena zásada caveal emplor (od latiny "Nechte je vidět, co kupují" - termín římského občanského práva, což znamená, že prodávající nenese odpovědnost za kvalitu zboží). Aby se zabránilo vzhledu zákazníků, kteří jsou nespokojeni s nepředvídatelným výsledkem, je při práci s touto kategorií zboží nutné provést povinnou konzultaci a následné sledování pacienta. Pro kupujícího je vše jednoduché - koupím produkt, který by mohl potenciálně vyřešit můj problém (s výhradou - pokud je správně vybrán). Peníze se platí za efektivitu. Závěr pro prodejce. Při práci s touto kategorií potřebujete personál kompetentních odborných konzultantů.

  Přírodní kosmetika: termín nebo realita?

  Ve věci přirozenosti kosmetiky opět čelíme nedostatku jasného znění. Co je přírodní kosmetika, jak se liší od "organické"? Podle literárního dopisu skutečně existuje, jestliže v produktu existují látky přírodního původu (dokonce i čajová lžička na tunu smetany), pak se produkt může nazývat přirozený. Tento předpoklad je příjemný z hlediska prodeje, ale zákazníci si rádi koupí takový výrobek? A obecně je otázka, zda je to lepší: přírodní nebo organická kosmetika? Bohužel tu není žádná definitivní odpověď.

  Opět dnes neexistuje jasná definice toho, co je přírodní kosmetika, a to dává dostatek prostoru pro manipulaci s tímto pojmem. Například společnosti, které v myslích spotřebitelů souvisejí s přirozeností, společně s přírodními komponenty, používají široce syntetické a silikonové komponenty. Proto, aby se nějaký "hýčkat" takový trh a přivedli na stejný "přirozený" standard, v různých zemích začali provádět certifikaci výrobků.

  Organická kosmetika: potíže s překladem

  Dnes nejpřirozenější kosmetika se nazývá organická. Například v každé zemi EU existuje certifikační autorita. Nejvíce se v Evropě vyskytuje Ecocert, který vznikl v důsledku rozdělení francouzského ministerstva zemědělství do dvou organizací: L'A.C.A.B (doporučení) a Ecocert (kontrolní a certifikační funkce).

  Certifikáty Ecocert mají dva stupně:

  • přírodní produkty (95% složek je přírodního nebo přírodního původu, z čehož 5% musí být ekologicky certifikováno);

  • ekologické produkty (95% složek přírodního původu, z nichž 10% je ekologicky certifikováno).

  V takových kosmetických prostředcích by se neměly používat: syntetické barviva a parfémy, silikony, glycerin, karbomery, parabeny, fenoxyethanol, kvartérní amoniové soli odvozené ze syntetických mastných kyselin. Je možné použít malé množství minerálních olejů a petrochemických produktů (v pokračování tématu si také přečtěte článek o škodlivých látkách v kosmetice).

  V jiných zemích jsou základní požadavky podobné - rozdíly spočívají v nuance. BDIH v Německu vyžaduje použití maximálního množství rostlinných materiálů, neumožňuje testování na zvířatech, neumožňuje radioaktivní sterilizaci a vyžaduje zapojení sociálně odpovědných programů pro výrobu a balení.

  Soil Association (UK) má dvě stupnice samolepek:

  • organické - nejméně 95% organického materiálu (s výjimkou vody);

  • vyrobené s organickými přísadami (vyžadují se minimálně 70% organických složek a zbývající složky zahrnují: omezené množství konzervačních látek a aktiv, které ještě nejsou k dispozici v organické formě).

  V Itálii působí AIAB a ICEA, které jsou soukromými subjekty. Chcete-li si představit "nejlepší 100% organický produkt", založený na těchto normách, například masážní olej pro tělo bude sestávat z lisovaného oleje. Současně by rostlina, ze které byl tento olej vyráběna, měla růst v polích bez organického hnojiva daleko od výhod civilizace (silnic, letišť) v ekologicky čisté oblasti (pro kterou je potřeba pomoc). Pole by se nemělo manipulovat stroji, sklizeň se musí provádět ručně.

  Podle současných právních předpisů EU (kosmetická směrnice 76/768 / EU, článek 1) se "kosmetickým přípravkem rozumí jakákoli látka nebo směs určená pro styk s vnějšími částmi lidského těla (epidermis, vlasové linie, nehty, rty a vnější genitálie ) se zuby nebo sliznicemi dutiny ústní s výhradním nebo primárním účelem jejich čištění, příjemné vůně, změna jejich vzhledu, ochrana, udržování v dobrém stavu nebo odstranění tělesného zápachu. " Tato definice je určena pro výrobky hromadného a profesionálního použití a nevztahuje se na léky, zdravotnické prostředky nebo biocidní přípravky.

  Obtížné a drahé - říkáte? Ano To je důvod, proč jsou organické extrakty nejméně o 50% dražší než jejich "obyčejné" protějšky. Vzhledem k tomu, že v přírodní kosmetice existuje velké množství omezení na surovinách, je pro výrobce velice obtížné dosáhnout příjemné struktury (pro tento účel se často používají silikony a jsou špatně vhodné pro kategorii "přírodních složek"). Pochopení, že lidé chtějí nejen v lahodných bonbónech, ale také v krásném obalu s cukrovinkami v USA, certifikační autorita USDA uděluje méně přísné požadavky pro pojem "organická kosmetika". Například jsou povoleny petrochemické produkty, minerální oleje a syntetické konzervační látky.

  Výrobci organické kosmetiky mají mnoho obtíží:

  • takové kosmetické přípravky mají velmi omezenou skladovatelnost, protože téměř všechny silné konzervační látky jsou zakázány;

  • Vytvoření elegantně tvarovaného produktu vyžaduje náročnou práci technologa a mistrovské zvládnutí technologie.

  • obal a jeho likvidace je dalším důležitým bodem pro reflexi: musí pocházet z obnovitelných surovin, které lze recyklovat bez poškození životního prostředí.

  Pro spotřebitele je také spousta nepříjemností: krém riskuje, že se špatně vstřebá, šampon nepeří, a tak dále.

  Kosmetika: Cosmos vs Natrue

  V roce 2008 navrhla regulační skupina (Brusel) základ pro celoevropské rozdělení výrobků na organickou a přírodní kosmetiku. Sdružení vzniklo pod názvem NaTrue, které uspořádalo 6 předních výrobců přírodní kosmetiky (Laverana / Lavera, Logocos / Logona, Primavera, Santaverde, Wala / Dr.Hauschka, Weleda).

  Absolvování NaTrue zahrnuje 3 úrovně a je označeno hvězdičkami (podle stupně přirozenosti):

  • jedna hvězda - skutečná přírodní kosmetika (opravdu přírodní kosmetika);

  • dvě hvězdičky - přírodní kosmetika s trochou extra (přírodní kosmetika obsahující složky rostlinného původu) - nejméně 70% přírodních složek rostlinného a živočišného původu musí být získáno v kontrolované bioprodukci a / nebo v souladu s ekoregulací Evropské unie;

  • tři hvězdy - konečná organická kosmetika - nejméně 95% přírodních složek rostlinného a živočišného původu musí být získáno v řízené bioprodukci a / nebo v souladu s ekoregulací EU. V tomto systému je vše dobré, protože bere v úvahu zájmy mnoha výrobců. Jediná špatná věc je, že i v EU ne všichni spotřebitelé rozumějí tomu, co toto znamení znamená, nemluvě o naší zemi. Proto, v případě výrobců certifikovaných společností NaTrue, v blízké budoucnosti bude otázka popularizace tohoto znaku akutní.

  Od roku 2010 se v EU rozvinul další certifikační program, Cosmos. Za svůj rozvoj byly přiděleny tři roky. V tomto systému je bohužel stále mnoho chyb (jak to naznačují oponenti ve tváři NaTrue). Nejvýznamnější je absence společné známky, která by spojila všechny evropské certifikační systémy. Příliš vágní kritéria pro stanovení stupně přirozené výtěžnosti jsou také kontroverzní. Která certifikace je vhodnější, stále není jasná. Možná příští rok nebo dva přinese jasnost.

  Organická kosmetika. Vyrobeno pro život

  Nakonec - klíčová: dělají to skutečně organická kosmetika? Například potřebujete takové výrobky proti stárnutí, které jsou dražší než obvykle? Je zřejmé, že je to slibná výhra. Ale čistě člověk - co je lepší zaplatit za tyto produkty více? Organické hnutí v potravinářském průmyslu začalo a téměř všechny sdružení pro certifikaci organické kosmetiky vyrostly z toho. Ekologické potraviny jsou již několik desetiletí, protože z tohoto úhlu je organická hmota již studována velmi hluboko.

  Ekologické produkty jsou aktivnější. Jablka, která se pěstují pomocí ekologického zemědělství, obsahují o 15% více antioxidantů než jejich "tradiční" společníci. Kromě toho je významné, že se udržování ekologického zemědělství každoročně zvyšuje pouze toto procento (studie z roku 2009: Ústav fyziologie a biochemie výživy, Max Rubner-Institut, Spolkový výzkumný institut pro výživu a výživu, Karlsruhe, Německo). Organické kravské mléko (z hospodářství, které chová organické zemědělství) je v průměru o 50% bohatší než omega-3-kyseliny než jeho "tradiční protějšky" (2011 studie: Milk in North East England, Nafferton Ekologická zemědělská skupina, Zemědělská škola, potraviny a rozvoj venkova, Univerzita Newcastle).

  Biologicky rozložitelné obaly jsou zárukou zdraví. Vedle malého města ve Spojených státech byla továrna na zpracování plastů, včetně PVC. Závod byl v roce 2004 uzavřen. O dva roky později, když analyzoval placentu skotu, stále našel odvozené toxiny z plastického zpracování, které mají mutagenní vlastnost. Kromě péče o budoucí generace v doslovném smyslu (naproti tomu toxiny mohou způsobovat mutace nejen u zvířat, ale i lidí), organická kosmetika je také odmítáním zvířecích složek jako potenciálních nosičů "škodlivých" látek.

  Kosmetika bez petrochemie a PEG (polyethylenglykol) - péče o budoucnost dětí. Při výrobě emulgátorů na bázi PEG se používají toxické plyny, které otravují atmosféru. Výrobky rafinace ropy nejsou pro pokožku tak nebezpečné, že pozice bezohledného využívání zdrojů Země je špatná. Odmítnutím těchto složek se lidé postarají o další generace. Řada společností hovoří o svých organických směrech nejen jako o marketingové výhodě, ale jako o pokračování morálních přesvědčení: "Nechceme bojovat kvůli ropě, která jde do kosmetiky".

  Takže organická kosmetika se stává nejen módním trendem, způsoby, jak vydělat peníze - "Drahé, něco, co je špatně chybějící, proto přirozenost bude jen dražší". Organickým je přechod od doby konzumace k vědomému postoji k životnímu prostředí, v němž budou naše pravěkovice žít. Také si přečtěte články v pokračování tématu: Co kosmetický výrobek "může": naučit se číst štítek, Gely, krémy, tonika, masky, křoviny - jaký je rozdíl v kosmetice různé konzistence, kosmetika a cosmeceuticals: nová generace přípravků péče o pleť, koupit kosmetiku, aby nedošlo ke komplikacím na kůži.

 • Pro Více Informací O Suché Vlasy