logo

8 nejlepších přírodních barviv na vlasy

Rozhodnete-li se barvit vlasy, kupujeme barvu v obchodě - výběr je velmi velký. Ale i kvalitní produkt, který neobsahuje amoniak v kompozici, poškozuje kudrlinky. Při častém zbarvení se stávají suchými a křehkými, špičky se rozštěpí. Situaci zhoršuje časté používání tepelných zařízení a stylingových nástrojů pro styling. Aby barvení probíhalo bez poškození vlasů, můžete použít přírodní komponenty - nepronikují do vlasové struktury a nezničí přirozený pigment pramenů, a proto jsou pro ně zcela bezpečné. Mnoho přírodních produktů nejen barvuje prameny, ale také jim poskytuje další péči. Jedinou nevýhodou přírodních pigmentů je to, že nedávají okamžitý účinek a pro získání požadovaného odstínu pramenů je zapotřebí několika postupů.

Basma - tmavé vlasy bez lupů

Basma se získává z rostliny indigofer. Pomocí tohoto černého pigmentu můžete barvit vlasy v tmavých odstínech - od světle hnědé až po modro-černé. Konečná barva kadeří bude do značné míry záviset na jejich počátečním tónu a stavu. Použití basma v její čisté podobě je však nežádoucí - může způsobit ošklivé modré nebo zelené odstíny na prameny. Černý pigment se často mísí s hennou. Na jakých proporcích mícháte barviva a konečná barva bude záviset.

V Basma je pro vlasy spousta užitečných komponent - dodáváte jim zvláštní péči. Kompozice obsahuje přírodní látky, které pomáhají eliminovat lupy. Použití basma je bezpečný způsob, jak vlasy silné, hladké a lesklé.

Henna - barva a lék na kadeře

Nejoblíbenější mezi ženami přírodní barvivo. Vydejte ji ze sušených listů Lawsona. Henna se používá jako samostatná barva nebo ředěná basma. Pomocí přírodních léků můžete dát svým vlasům jasný odstín - od zlaté až po jasně červenou. Vše závisí na době expozice kompozice a počátečním tónu kudrlin.

Není divu, že henna se často používá k přípravě terapeutických vlasových mask. Pigment obaluje každý vlas, chrání ho před negativními vnějšími faktory. Henna, pokud jsou dodržena všechna pravidla postupu pro barvení nebo aplikaci ošetřovacích masek, udělají kadeře elastické, hedvábné, silné. Dye také stimuluje růst vlasů.

Skořice - zdravé, krásné vlasy světlého stínu

Skořice se často používá při domácí péči o pokožku a vlasy - obvykle pro přípravu zdravých masky. Tento aromatický koření má tonické a antiseptické vlastnosti. Kudrlinky po aplikaci produktů na bázi skořice jsou lesklé, degradované, jejich růst je stimulován.

Používáte-li skořici v čisté formě, získává světle hnědé nebo zlaté odstíny. Konečná barva kadeří bude záviset na původní barvě. Dívky s červenými vlasy získají mírně načervenalý odstín vlasů a brunety přidávají zlaté barvy k pramenům. Pro intenzivní vyčištění kadeřníků skořice smíchané s citronem a medem.

Heřmánek - Rozjasnění a péče o blond vlasy

Hamburk - nejlepší přírodní barvivo pro blond vlasy. S touto léčivou rostlinou nemůžete drasticky měnit barvu - pouze dává vašim vlasům zlatý odstín. Použití heřmánek pro blond kudrlinky jim poskytne vzhled spáleného ze slunce.

Marmeláda má kromě měkké barvy vlasů celou škálu užitečných vlastností - posiluje prameny, což je činí učenějšími a lesklejšími. Přírodní léčba má pozitivní vliv na stav pokožky hlavy - svrbení a odlupování jsou eliminovány.

Bylinné odvar je používán k osvětlení vlasů s heřmánek - sklenice sušených květin z rostliny je naplněna 0,5 litrem vroucí vody. Po opláchnutí šamponem opláchly prameny. Efekt lze pozorovat po několika týdnech použití tohoto balzámu.

Rebarbora - dává vlasům světle hnědou a špinavou barvu

Kořen řeřicha byl dlouho používán k barvení kudrlin ve světlých blond a jasanových barvách. Pokud je vývar rostliny ošetřen lehkými prameny, získají světle hnědý tón s měděnými odstíny. A použití rebarbory ​​na světle hnědých vlasech jim umožní osvětlit až po popelovou barvu. Rostlina vykazuje dobrý účinek při barvení šedých vlasů.

Chcete-li barvit vlasy rebarbora, odvar je používán - 2 lžíce. l rozdrcených rostlin nalijeme 200 ml vody a vaříme asi 20 minut. Výsledný balzám po promytí vlasy opláchly. Pro zvýšení účinku použití rebarbory ​​v infuzích se často přidává bílé víno.

Káva - čokoládové tóny kudrlin

S kávou je velmi snadné získat krásné vlasy čokoládové barvy. A pokud budete míchat nápoj s hennou a malovat světle hnědé kadeře s takovým nástrojem, můžete mu dát bohatou kaštanovou barvu.

Chcete-li zabarvit kadeřníky z kávy, připravte si silný nápoj, opláchněte si vlasy, trochu namočte a pak opláchněte. Pravidelně opakujte postup zachování barvy.

Tóny kávy pomáhají zvýšit krevní oběh v tkáních, což má pozitivní vliv na stav vlasů. Můžete zrychlit jejich růst a učinit je silnějšími. Chcete-li barvicí postup ještě užitečnější, udělejte kávu na pokožku hlavy - masírujte kůži světelnými pohyby a teprve pak opláchněte vlasy přípravnou barvou.

Lemon - rychlé osvětlení vlasů

Chcete-li rychle zkrotit kudrlinky, vzít citron. Po několika ošetřeních se prameny rozjasní nejméně o jeden tón. Vezměte čerstvě vymačkanou citronovou šťávu, promíchejte ji stejným množstvím vody, opláchněte kudrlinky s výsledným roztokem a poté vysušte v přírodních podmínkách.

Lemon dobře čistí pokožku hlavy, poskytuje lesk lesku.

Vezměte prosím na vědomí, že není žádoucí barvit suché vlasy s citronem! Kysané ovoce má sušicí efekt, který jen zhorší situaci.

Lipa - nasycené hnědé a kaštanové odstíny

Lipa dává kadeřům krásný odstín kaštanu. Pokud přidáte připravené barvivo na prameny na kratší dobu, získáte světle hnědý odstín. Lipa používá blondýnky a brunety.

A lípa nejen dělá krásné vlasy, ale také je léčí. Prameny se stávají silnějšími, lesklejšími, ne elektrizujícími. Lipa v komplexní péči o vlasy pomůže zbavit se lupů.

Chcete-li získat krásné vlasy, vařit vápno odvar - 8 lžící. l sušené květiny rostliny nalijte 2 lžíce vody, vařte, napněte. Zpracujte vlasy roztokem a držte jej nejméně hodinu.

Přírodní barvení vlasů: krásné a užitečné

Každý den je těžší setkat se ženou s přirozenou barvou vlasů. Pro některé je barvení prostředkem k boji proti šedivým vlasům, jiní sledují módní trendy a někdo prostě nemá rád původní barvu. Ale za snahou o dokonalost mnoho často nevšimne, kolik vlasů trpí pravidelným používáním barev. V průběhu doby vlasy rostou nudné, tenké a potěší krásným leskem až v prvních dnech po barvení. Nebylo by lepší se starat o jejich uchování předem a zkusit přirozené zbarvení vlasů?

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou přírodních barviv je úplná absence chemie v nich. Jedinou kontraindikací pro jejich použití je individuální nesnášenlivost, ale je snadno stanovena testem alergie. Tato rostlinná barviva se liší od toniků prodávaných v obchodech. Ve srovnání s amoniakovými barvami mají řadu výhod:

 • nedráždí pokožku hlavy;
 • nepoškozujte vlasové folikuly;
 • dodávat živiny;
 • zvýšení tónu pleti;
 • regulovat činnost mazových žláz;
 • obnovte poškozené vlasy.

Existuje pouze jedna nevýhoda přirozeného zbarvení - křehkost výsledku. Ve skutečnosti je tento postup tónován, protože během něj není horní keratinová vrstva uvolněna. Pigment zůstává na povrchu vlasů a během 2-3 týdnů je zcela vymyt. Ale vzhledem k tomu, že přirozené barvy jsou neškodné, můžete odstín upravit, jakmile to bude potřeba.

Další nevýhodou je doba, kterou je třeba věnovat přípravě barevných kompozic. Na odvarky a tinktury se ukázalo, že jsou nasycené, trvá to od 30-40 minut až několik hodin a na vlasy je třeba vydržet déle než běžné barvy.

Různé odstíny přírodních barviv se také nemohou pochlubit - s jejich pomocí se můžete dostat jen k přirozenému tónu.

Barviva

Je třeba vybrat přírodní produkty pro barvení, zaměřené na původní barvu vlasů a zamýšlený konečný výsledek. V takovém případě nezapomeňte, že hořící brunetky nemohou tímto způsobem výrazně měnit přirozené barvy. Maximální množství, které lze dosáhnout, je světle načervenalý odstín po použití henny. Přirozená blondýnka by měla pochopit, že na blond vlasy bude každá barva jasná.

Odbarvení

Většina ze všech, vlasy jsou ovlivněny bělení. K odstranění barevného pigmentu ze struktury vlasů je nutné zvednout keratinové váhy, které tvoří hustou horní vrstvu. V této části keratinu je zničena. Vlasy ztrácejí svou sílu, stávají se křehkou, špatně českou a zapadají do vlasů. Kromě toho agresivní chemikálie silně dráždí kůži, hlava se začíná svědit, objeví se lupy a vředy mohou vznikat z nekvalitní barvy.

Bohužel, vlasy nemohou být silně odbarveny lidovými metodami. Tímto způsobem nebude možné neutralizovat dříve zavedený umělý pigment - to bude dosaženo pouze pomocí mytí.

Ale dělat vlasy pár tónů jasnější s minimálním poškozením je to docela skutečný úkol. Zde jsou některé ověřené recepty:

Heřmánkový odvar

Varení odvaru je snadné. Dvě lžíce heřmánkových květin nalila sklenici vroucí vody a trvala noc v termosku. Pokud potřebujete rychle - můžete vítat květiny na nízké teplotě po dobu 20-30 minut. Před použitím nezapomeňte napnout a vychladnout na příjemně teplou teplotu.

K objasnění této cesty budete muset být trpěliví. Silný vývar je nezbytný pro opláchnutí vlasů po každém umytí. Známý výsledek se objeví zhruba za měsíc, ale pak se vlasy během této doby stanou mnohem silnější a zdravější.

Citronová šťáva

Efektivnější, ale drsnější způsob, jak zesvětlit, což je vhodnější pro mastné a kombinované vlasy. Suchý a poškozený může způsobit, že je příliš křehký. Musí být před takovým postupem léčeni.

Je lepší rozjasnit špičky nebo jednotlivé prameny čerstvě vymačkaným citronovým džusem. Můžete jej dát na hustý hřeben a hřeben přes horní vrstvu vlasů - dostanete efekt světla Californian zvýraznění. Nyní se ošetřené vlasy musí zahřívat s vysoušečem vlasů po dobu 10-15 minut. A můžete jít na otevřené slunce a sedět po dobu jedné hodiny - pod akcí kyseliny a ultrafialové, pigment se zhroutí mnohem rychleji.

Kefír se skořicí

Tato metoda je vhodná pro poškozené a slabé vlasy. Současně s účinkem lehkého osvětlení maska ​​kefír a skořice dokonale vyživuje kořeny, stará se o pokožku hlavy a stimuluje kapilární krevní oběh a urychluje růst vlasů.

Je snadné ji připravit: na půl šálku kefír - čajovou lžičku mleté ​​skořice. Pro lepší obnovu můžete přidat nějaký med a / nebo vaječný žloutek. Maska se aplikuje na kořeny, česaná podél délky, zabalená do celofánu a izolovaná ručníkem. Udržujte alespoň jednu hodinu, opláchněte teplou vodou bez šamponu.

Nezapomeňte, že i po přirozeném rozjasnění se vlasy vysuší a potřebují další výživu a hydrataci. Proto nezapomeňte udělat masku 1-2x týdně.

Barvící vývary

Existuje mnoho způsobů barvení přírodních barviv v červené a tmavé barvě. Nejlépe spadají do přirozené blond a blond vlasů. Pokud jsou vlasy tmavší, výrazně změní svůj odstín rostlinný vývar nebude fungovat.

Zde jsou recepty, které jsou považovány za nejúčinnější:

 1. Cibule Husk Její soustředěný odvar umožňuje získávat odstíny z blond až jasně červené na blond vlasy a krásné sluneční záře na tmavých vlasech. Husk potřebuje sucho a mělo by to být hodně - dvě sklenice ve sklenici vody. Vylije se s vroucí vodou a vaří se velmi pomalu po dobu nejméně dvou hodin nebo den trvá na termosku. Koncentrát se zředí vodou 1: 2, důkladně nasáknou suchými čistými vlasy. Neoplachujte několik hodin! A můžete odjet až do dalšího praní.
 2. Čajové listy Dává bohatou kaštanovou barvu, pokud se používá výše popsaným způsobem (svařování se provádí v poměru k dvěma lžičkám listů na sklenici vody) nebo mírným ztmavnutím blond a spravedlivých vlasů, zatímco po mytí neustále opláchne vlasy (jako odrůda z heřmánku). Snižuje aktivitu mazových žláz, užitečné pro mastné a kombinované vlasy.
 3. Dubová kůra. Je také ideální pro mastné vlasy. Perfektně posiluje kořeny a má výrazný ztuhlý účinek, což snižuje aktivitu mazových žláz. To je užitečné pro mastnou seborrhea a je prevence předčasné plešatosti. Broth dubová kůra dává kaštanové a lehké čokoládové odstíny a silně zředěné - světle hnědé. Půl litru vroucí vody vezmeme dvě lžíce kůry a trváme celou noc v termosu.

Světle hnědý odstín dává masku mletou kávu. Pracuje také jako jemný domácí peeling, očištění vlasů a vlasové pokožky z mikročástic prachu a nečistot, odpojených mrtvých buněk.

Pro suché vlasy může být tato maska ​​vyrobena na základě zakysané smetany nebo smetany. Pro mastné potraviny míchat přírodní silnou kávu (spolu se zemí!) S kosmetickou hlínou nebo hořčičným práškem. Po nanesení masky lehce masírujte vlasy a směs nechte 20-30 minut. Opláchněte bez šamponu.

Henna a basma

Henna a Basma zůstávají velmi oblíbené barvy již více než deset let. Jsou vyrobeny z listů rostlin rostoucích na východě a mají jasně nasycené pigmenty. Na základě Basmy se vyrábějí také průmyslová barviva modré barvy, včetně indigu pro barvení džínů značky. Henna obsahuje červený pigment a jejich kombinace v různých poměrech může dosáhnout odstínů od zlaté po tmavou čokoládu.

Pure Basmu může používat pouze brunety s přirozeným pálením. Je to velmi osvěžující černé vlasy, které mu dodávají modravý závoj havranského křídla. V kombinaci s jakýmkoli odstínem světle hnědého basma odlévá zeleně a vlasy stále vypadají špinavě. Proto, i když chcete získat velmi tmavou barvu, přidává se henna v malém poměru (například 3: 1).

Při poměru 2: 1 jsou získány krásné odstíny kaštanu; 1: 1 dává tmavou měď nebo hluboký zázvor, a čistá henna dává odstíny z ohnivě červené až zlaté, v závislosti na původní barvě a době pobytu.

Nedoporučuje se kombinovat hennu a basma s jinými přírodními barvivy - tyto barvy jsou soběstačné a nemají rádi sousedy.

Nepředvídatelný výsledek může poskytnout kombinaci henny a basma s amoniakovými barvami. Při interakci s agresivními chemickými sloučeninami může přirozený pigment změnit barvu. Před použitím je proto třeba ujistit, že od posledního trvalého zabarvení uplynulo alespoň 4 týdny. A vy byste měli čekat tolik, pokud se rozhodnete přejít z přírodních na amonné barviva.

Kdo není vhodný

Existují situace, kdy lidové náplasti na barvení vlasů neposkytnou očekávaný výsledek:

 • nemění radikálně přirozený odstín vlasů;
 • nebarví úplně tvrdé šedé vlasy;
 • nebude ležet na hlavě vlasů po laminování a vyrovnávání keratinu.

Přirozené zbarvení na tvrdých, silně kudrnatých vlasech je přijato špatně. Mají velmi hustý povrch, na kterém pigment jednoduše nezůstává. S velkým počtem šedých vlasů budete muset často malovat. Takové vlasy mají porézní strukturu a barva se z nich velmi rychle vymyje.

Pouze henna a basma jsou vhodné pro získání jasných odstínů - všechny ostatní metody poskytují sotva znatelné odlesky nebo tlumené přírodní barvy.

Funkce péče

Po přirozeném zbarvení nejsou vlasy poškozeny a ve většině případů se jejich stav zlepšuje. Proto není třeba dodatečný make-up (pokud není osvětlený!). Základní principy pravidelné péče však nebyly zrušeny! Chcete-li udržet zdravé vlasy, měli byste se o ni postarat a nepodléhat konstantnímu horkému stylu.

Pro barevné vlasy není třeba používat speciální šampony. Ale prací prostředek musí být zvolen tak, aby byl vhodný pro typ vlasů a nejlépe byl obohacen o vitaminy a hydratační oleje: mandle, lopuch, argan.

Stačí, když jednou za 7-10 dní uděláte výživné masky a pokud vidíte, že vlasy je skutečně potřebují.

Tipy na stříkání by však měly být používány pravidelně - což zabrání jejich průřezu. Pokud neustále děláte horký styl - nezapomeňte na prostředky s tepelnou ochranou a před opuštěním domu na otevřené slunce - pomocí UV filtrů.

Alespoň párkrát za měsíc umyjte stylingové produkty pomocí loupání (můžete použít kávu!) A méně často používejte lak na vlasy. Pouze pod podmínkou dobré domácí péče a péče postoj, barevné vlasy zlepší zdraví a lesk v celé své slávě.

Přírodní barvivo na vlasy: barvicí metody bez poškození těla

Snaha o styl a krásu má pozitivní i negativní účinek. Přinášet vlasům svěžest barviv nezvyšuje jejich zdraví. Aby se vyřešily problémy s poškozením struktury vlasů, začali výrobci vyrábět řadu přírodních barviv na bázi bylinek a olejů. Snadné používání a cenově dostupné ceny přitahují pozornost spravedlivého sexu k těmto výrobkům. Kdo nechce vypadat krásně a dobře upravený, zatímco má zdravé vlasy?

Přírodní barvy vlasů

Barviva na přírodní bázi jsou skutečným nálezem pro ty, kteří chtějí nejen ošetřit vlasy, ale také změnit tón nebo odstín. Přírodní barvy vlasů zahrnují:

Přírodní barvivo obklopuje strukturu vlasové šachty a dodává jí barvu venku, nikoli pronikající uvnitř jako chemické barviva. Struktura zůstává nedotčena a povrchový povlak působí jako ochranný film z prostředí. Kromě toho rostlinné přípravky dodávají vlasům pružnost a lesk, léčí rozštěpené konce a aktivují metabolismus v buňkách pokožky hlavy.

Lidové recepty

Hlavní recept na téměř všechny domácí barvy - 2 polévkové lžíce. lžíce surových surovin v 0,5 litru vody. Deformujte a aplikujte teplou odvar na vlasy. V závislosti na tónu držte pod ručníkem od 30 minut do několika hodin. Nejlepším přírodním barvivem jsou káva, heřmánek, šíp, cibule a ořechy, rhubarb a lípa, čaj, med a citrón.

Dobrá stará henna a basma

Barvení Henna je dodatečná síla vlasů a posiluje je. V kombinaci s basma můžete dát různé odstíny:

Barviva na bázi zeleniny:

Výběr přírodních barviv pro šedé vlasy

Tipy pro úspěšný výběr přírodního barviva na vlasy, který barví na šedých vlasech

Top 10 přirozených barviv na vlasy, které si barví na šedých vlasech. Charakteristika, vlastnosti

Dye pro šedé vlasy doma

Domácí barvy nejen maskují šedou barvu, ale také léčí, v některých případech dokonce zbavují šedých vlasů.

Pro přípravu domácího léčiva používáme běžnou hennu a basma, ale rozhodně přidáme 5 kapek vitamínů Aevit (nebo 5 míčků) pro každou barvu. To postupně obnoví rovnováhu pokožky hlavy a pomůže růst silných vlasů.

Také barvení se provádí opláchnutím silných infuzí heřmánku, černého čaje, rebarbory ​​(je lepší koupit bylinky v lékárně, vařit podle pokynů na obalu).

Nenákladné prostředky pro zbarvení šedých vlasů

Nejlevnějšími prostředky pro malování šedých vlasů jsou henna a basma, průměrná cena je asi 45 rublů na balení. Pokud půjdete do fytofarmacie, bude levnější sbírat heřmánek, rebarboru, rozmarýn a šalvěj. Budou stát až sto rublů za sběr nebo sto gramů trávy.

Přírodní barviva na rostlinných základech jsou dobrým řešením nejen k ozdobení vlasů zvláštním odstínem, ale také k ošetření unavených pramenů. Pro ty, kteří se nechtějí obtěžovat přípravou odvarů nebo masky, výrobci vyrábějí hotové krémové barvy nebo barviva se složením zeleniny.

Přírodní barvení vlasů

"data-top1 =" 150 "data-top2 =" 20 "data-margin =" 0 ">

Přírodní barvení vlasů

Je možné si představit v současné době moderní ženu bez jakékoliv barvení vlasů?

Takový jev je mimořádně vzácný. Velké množství různých chemických barviv s různou intenzitou expozice vám umožňuje vybrat. Kromě toho není žádným tajemstvím, že chemická reakce během barvení porušuje víceméně strukturu vlasů.

Výsledkem je, že majitelé suchých a nehybných vlasů, po vícečetném zbarvení, jsou často vidět. A často se to stane, když se zabarví a narušuje technologie
zabezpečení.

Co dělat, pokud chcete mít lesklé, zdravé, krásné vlasy a zároveň máte možnost změnit obrázky? Právě zde bude záchranná barva přirozenými barvivy složenými pouze z přírodních složek.

Přírodní rostlinná barviva nejen barví, ale také obnovují vlasy, zjemňují je, lesknou i pokožku, což způsobuje, že struktura vlasů je hustší.

Barvení s přírodními, zeleninovými směsmi je považováno za barviva 4. skupiny. Patří sem henna, basma a mnoho dalších bylinných přísad. Nedoporučuje se užívat bylinné směsi na vlasy s permeovanými vlasy a po jakémkoli jiném barvení chemickými barvivy. Efekt může být nepředvídatelný.

Navzdory všem pozitivním vlastnostem takového zbarvení je získaný odstín stále schopen rychle umyt. Proto je nutné znovu aplikovat barvivo asi jednou týdně. A bude to prospěšné a zdravé a lesklé.

Při barvení musíte věnovat pozornost struktuře a stupni poškození vlasů, stejně jako množství šedivých vlasů. Na poškozené a tenké vlasy bude přirozené barvivo vypadat jasněji a bude potřebovat méně času na barvení. To vše musí být zváženo.

Metody přírodní barvení vlasů

Henna a Basma byly používány pro barvení vlasů od starověku. Sušené listy Lawsona a alkánů jsou rozemleté ​​na prášek. Tento prášek se nazývá henna. Basma je vyrobena z indigofery, její listy jsou nazelenalé barvy. Basma je také prášková. Tanniny, které jsou součástí těchto barviv, urychlují růst vlasů, vlasy jsou silnější, silnější a poskytují více lesku.

Není nutné barvit bělené a hena bělené a blond vlasy, stanou se mrkev nebo jasně červené barvy. Barvení černých vlasů nebude mít žádný výsledek. A hnědé vlasy nebo tmavé blond vlasy naopak získají příjemný teplý odstín, který bude vypadat harmoničtěji než barvení v první verzi.

Chemicky zkroucené vlasy by měly být velmi pečlivě obarveny hennou, to znamená, že čekací doba po aplikaci barviva by měla být výrazně snížena. Pokud se barvivo převádí vlasy příliš světlé, může být účinek nepředvídatelný.

Basma má vlastnost zbarvení vlasů modrozeleným odstínem, takže se nepoužívá jako samostatné zbarvení, ale smíchá se s hennou. To obvykle zahrnuje získání hnědého odstínu. Barevná stupnice, kterou chcete mít, závisí na množství přidané basny v henně. Chcete-li získat tmavší efekt, henna je obvykle používána nejprve, a pak basmu je aplikován. Čím víc bude spousta, tím bude stín tmavší.

Kaštanový odstín dává kombinaci henny a basma ve stejných frakcích, černá barva je 1: 2, světlejší a jasnější odstíny červené barvy 2: 1.

Basma a henna jsou poměrně odolné barvy, to nejlepší ze série přírodních barviv, takže pro slabé, tenké vlasy je lepší rozředit prášek jogurtem nebo kefirem. Teplá kefír není nutná. Tímto způsobem lze barvu aplikovat pomalu, výsledkem je rovnoměrně hladší.

Použití henny a basma může být tak často, jak chcete, obvykle jednou týdně. Barvení nejen nezkazí vlasy, ale naopak jim dá sílu a zdravý lesk.

Důležité rady od vydavatele.

Zastavte poškození vlasů škodlivými šampony!

Nedávná studie o přípravcích na péči o vlasy odhalila děsivou postavu - 97% známých značek šamponů kazí naše vlasy. Zkontrolujte složení vašeho šamponu kvůli dostupnosti: laurylsulfát sodný, laurylsulfát sodný, kokosulfát, PEG. Tyto agresivní součásti zničí strukturu vlasů, zbavují kadeří barvy a pružnosti, což je činí bez života. Ale to není nejhorší! Tyto chemikálie pronikají krví do pórů a rozšiřují se prostřednictvím vnitřních orgánů, což může způsobit infekci nebo dokonce rakovinu. Důrazně doporučujeme likvidovat takové šampony. Používejte pouze přírodní kosmetiku. Naši odborníci provedli řadu analýz šamponů bez síranů, mezi kterými identifikovali vůdce - společnost Mulsan Cosmetic. Výrobky splňují všechny normy a normy pro bezpečnou kosmetiku. Jedná se o jediný výrobce všech přírodních šamponů a balzámů. Doporučujeme navštívit oficiální webové stránky mulsan.ru. Připomínáme, že přírodní kosmetika má trvanlivost nepřesahující jeden rok skladování.

Technika barvení

Nádobí pro barvení by mělo být dřevo nebo sklo, protože kontakt barviva s kovovými předměty dává nežádoucí reakci. Henna a basma se mísí v misce a přidávají horkou vodu. Namísto vody můžete použít silnou přírodní kávu. Tloušťka směsi by měla být blízko konzistence zakysané smetany.

Vlasy by měly být dobře umyté a vysušené ručníkem. Ke skalp podél růstu vlasů není natřeno, je nutné aplikovat vazelínu nebo nějaký mastný krém. Vlasy jsou odděleny dělením a složení je střídavě aplikováno na každé vlákno.

Do zbývající směsi se přidá voda, míchá se a aplikuje se na všechny vlasy. V době barvení pokrývky vlasů filmem a ručníkem.

Je lepší zakrýt hlavu ochranným uzávěrem a ručníkem nahoře, pak pod vlivem vnitřního tepla bude barva absorbována lépe a barvení bude efektivnější. Navíc horký čaj nebo káva, opojený v procesu čekání, zvýší teplo z těla, což také má pozitivní vliv na barvení.

Doba barvení, která poskytuje tmavší odstín, je asi hodinu a půl a 40 minut je dostačující pro světlejší barvu. Po ukončení celého postupu jsou vlasy důkladně omyty pod tekoucí vodou bez použití šamponů.

  • Barva mahagonu pomůže barvě vlasů 25 gramů. Henna smíchá se 3 lžícemi kakaa. Nalijte tuto směs horkou vodou a postupně ji nanášejte, pak ji uzavřete filmem a ručníkem. Všechno je stejně jako henna barvení.
  • Červený hnědý odstín dává šťávu z ostružin. Aplikujte na čisté vlasy asi jednu hodinu. Pak důkladně opláchněte. Nezapomeňte pokrýt kůži ochranným krémem nebo vazelínou.
  • Černá barva se získává v případě, že kůra byla konzumována, rozdrcena na prášek, zředěna velmi horkou vodou nebo vařící vodou a nanesena na prameny po dobu přibližně jedné hodiny.
  • Tmavě hnědý odstín získává vlasy, barvený nasyceným vývarem z cibulové kůry. Toto barvení můžete provádět každý den, dokud se vlasy nedostanou do požadovaného odstínu.
  • Velmi dobré barvy infuze šalvěje. Pět lžíce suchého šalvěje prášek potřebují nalít vroucí vodu a hnět kaše. Šedé vlasy jsou velmi dobře lakované a získává se příjemný tmavý odstín.

Přírodní barvení vlasů doma

Změna barvy vlasů bez poškození není mýtem, až do vzhledu barvy čpavku ženy používají pouze lidové prostředky. Zesvětlení nebo barvení s terapeutickým účinkem bylo dosaženo složkami testovanými po desetiletí.

Přírodní zbarvení je bezpečné, nepoškozuje strukturu vlasů, nezničuje špičky, má příznivý vliv na růst a hustotu. Buďte opatrní, některé složky způsobují silnou alergickou reakci. Musí být proveden test citlivosti.

Metody přírodního zbarvení zahrnují:

 1. Osvětlení s kořením;
 2. Barvení s medem;
 3. Barvící cibulová kůra, rebarbora, káva, hořčice atd.;
 4. Barevná henna a basma.

Barvy na bázi rostlin

Rostlinné barvy zahrnují hennu (lawsonia), basmu a další složky, které postrádají peroxid vodíku. Tato barviva se doporučují ženám, které dosud neprožily účinek trvalého nátěru nebo nebyly vystaveny jiným chemickým vlivům, jako je řezba, perm, laminace a podobně.

Existují dva typy barvení:

 1. Spoj (při použití dvou nebo více komponent);
 2. Oddělené (použití jednoho nebo alternativního použití součástí);
 3. První typ také zahrnuje míchání složek při různých teplotách.

Barvení Henna a Basma

Barvení vlasů se složkami rostlin vždy dává nepředvídatelný výsledek. Nikdy nebudete mít stejnou barvu. Kvalitní lawson dává jasný a bohatý odstín, který bude především záviset na původní barvě vlasů.

Chcete-li dostat měď, červený odstín na středně dlouhé vlasy, budete potřebovat:

 • 100 gramů henny;
 • Sklenice kefír nebo vody;
 • Skleněná mísa;
 • Kartáč se stříká vodou a kapkou aromatického oleje.

Kefír se zahřívá ve vodní lázni na teplotu těla, přidá se henna, promíchejte. Nechte to vařit až do studeného kefíru.

Příprava na barvení:

 • Hřebte a lehce rozstřílejte celou hlavu atomizérem (olej otevře vlasové vločky a přirozená barva pronikne hluboko do něj, což poskytne nasycenou a trvalou barvu);
 • Zakryjte podlahu novinami;
 • Položte si ručník přes ramena;
 • Připravte plastový kryt nebo tašku.

Je třeba začít barvení ze zadní části hlavy, postupně se pohybovat směrem k čele a uším. Barva se aplikuje na celou délku vlasů, vycházející z kořenů. Po dokončení byste měli zabalit hlavu do připraveného klobouku nebo obalu. Čas závisí na požadovaném odstínu. 1,5-2 hodiny pro odolnou barvu mědi stačí. Expozice 1,5 hodiny vám poskytne bohatou oranžovo-hrdzavou barvu.

Barevná basma bez Lawsona je nesmírně nežádoucí. Čistá basma může poskytnout do vlasů odstín modré barvy nebo křídla. Abyste tomu zabránili, měli byste mix basma s hennou v poměru:

 • 1: 1 - pro černé;
 • 1: 2 - získat čokoládovou barvu;
 • 1: 3-3,5 - pro získání odstínů kaštanu.

Technologie přípravy a aplikace nátěru je shodná s výše uvedeným. Pro černou potřebujeme 50 gramů basma a 50 gramů henny. Doba expozice od 2 do 7 hodin. Světlejší původní barvy vlasů, tím méně času potřebného k získání požadovaného odstínu.

Je-li to žádoucí, můžete nastavit kávu henny a čokoládovou barvu, k tomu přidat lžíci mleté ​​kávy k původní kompozici.

Chcete-li získat gaštan barvu by měla vařit tuto trávu na vývar z cibule slupky nebo dubové kůry. Nalijte plevel do pánve s hustým dnem, přidáme vodu a vaříme 15-20 minut. Výsledný roztok ochlaďte na 60 stupňů, naplňte je hennou. Zbarvte vlasy jako normální barvivo. Doba expozice 30-90 minut na světle hnědých vlasů.

Jak umýt barvu z vlasů do přirozené barvy

Trvalá barva může být vyplavena během několika týdnů. K tomu budete potřebovat:

 • Jakýkoliv éterický olej;
 • Škorice, hořčice nebo mletý zázvor;
 • Citronová šťáva;
 • Ekonomické nebo dehtové mýdlo.

Mytí olejem a kořením:

 • Esenciální olej se nanáší na čistou hlavu. To je zapotřebí, aby se vlasové šupiny otevřely a nechaly v nich částečky koření. Olej by měl být držen na hlavě po dobu nejméně 20 minut, po této době opláchněte teplou vodou bez mýdla nebo šamponu. 5 lžící škorice rozpusťte v jednom a půl litru vody. Potřebujte a opláchněte vlasy tímto roztokem, poté promyjte šamponem jako obvykle. Namísto skořice, zázvoru nebo hořčice lze použít.
 • Můžete se vrátit k původní barvě vlasů pomocí citronové šťávy a mycího prádla. Tato kompozice vysušuje pokožku hlavy, ale rychle a prakticky bez poškození se vrací do přirozené barvy. Jednoduchý kondicionér nebo balzám pomohou obnovit pH rovnováhu pokožky.
 • Chcete-li omýt lak, je nutné si dobře umýt hlavu s domácím mýdlem nebo dehtovým mýdlem, poté stlačte šťávu z 1-2 citronů v závislosti na délce vlasů. Navlhčete vlasy citrónovou šťávou, snažte se namočit celý, aniž byste se dotýkali kořenů. Nechte přes noc. Umyjte si ráno pomocí šamponu a kondicionéru. Opakujte postup 1-2x týdně.

Přírodní metody barvení šetří nervy a neuvolní peněženku. Blížící se k tomuto procesu je kreativní a v dobré náladě. Pak bude všechno určitě vyřešit.

Recenze

Barvam vlasy přírodními barvivy více než 10 let, používám standardní recepty, část vody, 3 části zákonů a některé oleje. Moje kudrlinky jsou měkké načechrané a silné. Jednou, dokonce i na ulici, se zastavili a zeptali se, jak mám takovou přirozenou barvu. Co bylo namalováno? Poté, co jsem odpověděl, že jsem jen malovat tuto plevel, mě také požádal o recept. Cena je přijatelná, výsledek je výborný. Doporučuji tento typ malby těm, kteří oceňují svou krásu, čas a peněženku.

Rozhodla jsem se, že barví vlasy s přirozenými barvivy, až se vlasy začaly rozpadat. Pro jejich posílení bylo rozhodnuto namalovat pouze hennu. Asi pět let jsem ji maloval. Ale pak jsem bohužel začal vypadat šedě. A Lawson začal ležet na svých jasných, ohnivých peřích. Musela jsem přelakat šamponem. Ale stále budu pokračovat v barvení vlasů henou, dokonale posiluje a zpevňuje je.

S mými vlasy jsem udělal spoustu různých experimentů. Nakreslil jsem je a bělil jsem je, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že přirozená barviva na vlasy jsou mnohem lepší a bezpečnější. Byly úspěšné a ne velmi úspěšné experimenty. Henna + různé přísady (kurkuma, káva, kefír), to všechno dalo různé odstíny a stupeň nasycení. Nakonec jsem se začal zředovat a používat tuto bylinu podle receptury z balíčku. Jednou, když jsem se velice staral o práci, jsem dokonce usnul s touto sloučeninou na hlavě. Nic strašného se nestalo, účinek byl stejný jako od dvou hodin. Aby se nic neposkvrnilo, měli byste určitě obléknout nepotřebné tričko. Pokryjte podlahu fólií, vyberte speciální ručník, který není škoda. A nezapomeňte použít rukavice, henna nezbavuje pokožku po dlouhou dobu.

Dobrý den! Já jsem maloval hennu od svých 14 let. Tam byly případy, kdy jsem přestal malovat vůbec, a pak náhle přešel k malování s amoniakem ve složení. Moje vlasy se zhoršily a musel jsem se vrátit do henny. Jedinou nevýhodou přechodu z barvy na hennu je skutečnost, že tento přechod by se měl uskutečnit postupně v období tří až čtyř měsíců. Celé noci udržujte v pohodě pod teplou čepicí. Obvykle se omývám vodou, opláchneme citronovou šťávou a aplikujeme balzám. S ním jsou částice trávy omývány mnohem rychleji a lépe. Abych se vyhnula suchu pokožky hlavy, udělám masku jojobového oleje asi jednou za dva týdny.

Snažím se, abych vlasy vůbec nezbarvila, ale v létě mi světle hnědé vlasy vyblednou na nepříjemnou zrzavou hlavu. Abych nezničil vlasy, rozhodl jsem se, že nebudou otrávit chemickými barvivy, ale prostě používají přírodní barviva, hennu a basma. Výsledkem jsem byla příjemně překvapená, vlasy leskly na slunci a byly o něco tmavější než před barvením.

Nedávno jsem chtěl vyzkoušet přírodní barviva vlasů - hennu a basma. Bylo mi jasné, že s pomocí těchto skladeb budu schopen získat barvy, které jsou blízké přirozené. Opravdu jsem chtěla barvu vlasů čokolády, ale v této barvě jsem byl vždy malován pouze chemickou barvou. Po přečtení receptů jsem dospěl k jednoznačnému závěru, že je třeba přidat do vaší henny mletou kávu. Výsledkem jsem byl trochu zarmoucen, barva se ukázala blíže k kaštanu, ale nezastavím se, co bylo dosaženo. Budou i nadále experimentovat s kompozicí a dosáhnou čokoládové barvy vlasů.

Použití přírodních barviv pro vlasy, které se samy barvily

Změna barvy vlasů pomáhá ženám aktualizovat svůj obraz, malovat přes šedé prameny a s náležitým a harmonicky zvoleným odstínem dávají sebevědomí a získávají srdce mnoha mužů. Mnoho žen odmítá používat průmyslové barvivo na vlasy, protože tyto produkty obsahují spoustu škodlivých chemikálií a sloučenin, které nepříznivě ovlivňují stav vlasů.

Když odmítají používat chemické barviva, produkty a suroviny, které jsou přirozenými barvivy, přicházejí k záchraně žen. Pomáhají měnit barvu kudrlin bez poškození. Jaké produkty a suroviny jsou přírodní barviva, stejně jako jak je používat k změně barvy vlasů, se dozvíte z našeho článku.

Seznam produktů, které podporují změnu barvy vlasů

Téměř všechny ženy, které se o sebe starají s pomocí domácího prostředku, vědí o existenci přirozených barviv. Nejpopulárnější z nich jsou heřmánek, henna, loupaná cibule atd. Podíváme se na to, které produkty patří k přírodním barvivem a jejich vlastnostem:

 • Heřmánek. Tato rostlina pomáhá zesvětlit kudrlinky a činí je silnými a lesklými.
 • Henna. Barvy kudrnují v červené barvě a také posilují a vyhlaňují prsteny.
 • Basma. Používá se pouze s hennou, pokud ignorujete toto pravidlo po barvení, stanete se vlastníkem zelených vlasů. Při správném dávkování obou složek budou vlasy přebarveny hnědé nebo černé.
 • Káva Vlasy budou mít odstín gaštanu. Také tento výrobek posiluje prameny a činí je silnými a energickými.
 • Cibule Husk Tato surovina přebarvuje kadeře v barvě zlaté (světlé kadeře) nebo tmavé kaštany (tmavé kudrlinky), posiluje je a zastavuje proces pádu.
 • Kořen a listy rebarbory. Opravuje vlasy v popelce nebo světle hnědé barvě, z nich je načechraný a lesklý.
 • Ořechová kůra. Opravuje prameny v odstínu kaštanu, posiluje je a dodává lesku.
 • Černý čaj Natírá kudrlinky v odstínech hnědé a také zabraňuje ztrátě a posiluje kořeny.
 • Kakao To dává pramenům stín mahagonu, zvyšuje růst a zabraňuje průřezu špiček.
 • Blackberry Tyto bobule skvrnit kudrlinky v červeno-hnědé barvě, a také živí je s vitamíny a příznivé látky.
 • Kůra jedla. Barvy se kudrnou v černé barvě a také se krmí užitečnými látkami.
 • Lemon Zesvětluje kudrlinky, zápasí s jejich suchostí a průřezem.
 • Sage Dává vlasům tmavou barvu a také je posiluje a zastavuje ztrátu.
 • Linden strom Opravuje prameny v hnědé barvě, ošetřuje lupy a vlasovou sekci, posiluje a vyživuje folikuly, vytváří kudrlinky silné a lesklé.
 • Hypericum Dává vlasům načervenalý odstín, posiluje a tónuje kořeny, bojuje proti vysokému obsahu tuku v dermis hlavy.

Všechny výše uvedené produkty lze snadno nalézt v lékárně nebo v supermarketu v každém městě. Použití přírodního barviva nejen změní barvu vlasů, ale také bude mít příznivý vliv na jejich stav.

Tipy pro přirozené zbarvení vlasů

Před barvením kadeřnic s určitým výrobkem si přečtěte seznam doporučení pro jejich použití:

 1. Nepoužívejte přírodní barviva na vlasy obarvené barvou. Kombinace různých komponent může způsobit, že barva vlasů je nepředvídatelná.
 2. Při použití přírodních barviv si nikdy nemůžete být jisti konečným odstínem kadeř. Tento indikátor závisí na struktuře vlasů, na tloušťce a absorpční kapacitě, na teplotě barvicího prostředku a na koncentraci a podílu barevných prvků. Abyste poznali výsledek barvení, proveďte malý test: namažte tenkou nepostřehnutelnou složku s kompozicí a držte jej po nezbytnou dobu. Po odstranění směsi obdržíte vizuální potvrzení vašich pochybností.
 3. Složení by mělo být aplikováno na čisté prameny, protože po umytí hlavy se přirozená barva částečně nebo úplně vymyje (s výjimkou henny a basma) a neočekává se ani přínos ani účinek postupu.
 4. Aplikujte kompozici v teplé formě, rovnoměrně ji rozdělte na prameny a zahřejte je pomocí polyethylenu a teplého textilního výrobku (šátek, ručník, klobouk atd.).
 5. Doba expozice barvicí složky závisí na vašem přání: čím déle budete držet váhu, tím jasnější a bohatší bude nový odstín. Tato doba se zpravidla pohybuje od 15 minut do 1,5 hodiny.

Nepoužívejte tento nebo ten výrobek, pokud jste alergičtí na něj, s výjimkou zdravotních problémů, které nedosáhnete žádných výsledků. Pokud si pamatujete pravidla popsaná výše, můžete pokračovat v přípravě barvicího prostředku.

Recepty barevné kompozice založené na přírodních barvách

Existuje obrovské množství receptů, které vám umožňují natěsit vlasy v jiné barvě pomocí přírodních barviv. Nejslavnější recepty těchto směsí jsou uvedeny níže:

Zbarvení heřmánku

 • Heřmánkový odvar pro malování šedých vlasů. V termosku s 0,5 litrem vroucí vody nalijte 210 g vysušeného heřmánku. Po 2 hodinách nalijte kapalinu přes gázu nebo síto a přidejte 70 g glycerinu. Tepelná kompozice se používá s ohledem na výše uvedený seznam tipů. Maska stárne nejméně 1 hodinu.
 • Rozjasňující tmavé kudrlinky s heřmánkem. V termosku nalijte 190 g sbírky heřmánku a vařte ho 0,3 l vroucí vody. Po 1 hodině do infuze nalijte 50 ml peroxidu vodíku. Tento nástroj používáme výše popsaným způsobem. Doba expozice komponentů by neměla přesáhnout 40 minut.
 • Osvětlení vlasů s heřmánkem. V nádobě z tmavého skla nalijte 0,3 kg heřmánek a vylejte je 0,8 litru vodky. Po 14 dnech odebereme heřmánkové suroviny a vstříkneme 50 g peroxidu vodíku do infuze. Směs se používá s přihlédnutím k výše uvedeným tipům, udržujeme ne déle než 40 minut.
 • Oplachování s heřmánek, aby zlatý stín na světlo kadeře. 240 g sušeného heřmánku vaří 0,6 litru vařené filtrované vody. Infuze se po dobu 2 hodin vysílá na nepřístupné místo a poté je po opláchnutí přidá trochu vroucí vody a oplachované kadeře.

Sage barvení

 • 80 g sběru šalvěje nalijte do termosu a vařte jej 210 ml vroucí vody z konvice. Po 2 hodinách aplikujte infuzi na kořeny kadeří, postup opakujte denně. Tento recept pomáhá měnit barvu vlasů na tmavší a barvu na šedých vlasech.

Zbarvení řeřicha

 • Infúze rebarbory, aby získal světlý odstín mědi. Rozdrtíme kořen rhubarbu, vložíme do lopaty 40 g hmoty kaše a nalijeme 210 ml studené čištěné vody. Obsah nádrže vařte po dobu 20 minut, po ochlazení vývaru projděte sítkem nebo plátnem a použijte ho podle výše uvedených bodů.
 • Maska s rebarbem a vínem poskytne světle hnědý odstín. V 0,5 l bílé víno nalijte 0,2 kg hmoty z kořenů a listů rostliny a vaříme budoucí lék, abychom získali 0,25 l původní kapaliny (tj. 2 krát méně). Použijte odvar podle výše uvedených pokynů.
 • Opláchněte octem / vínem a rebarbem pro nátěr světlých kadeřů ve světle hnědé barvě. Připravíme odvar z rebarbory ​​podle prvního receptu (přibližně 0,5 l) a vložíme do něj 0,1 l vína nebo octa z jablek (my jsme již řekli, jak vyrobit domácí jablečný jablečný ocet). Smíchejte směs na ohni, dokud nevrátíte 1/2 celé kapaliny. Po ochlazení jsou všechny částice surovin odstraněny a opláchnuty odfarbením vlasů po umytí hlavy.

Lindenové barvení

 • Vyrobte linden pro barvení pramenů v hnědé barvě. Nalijte 0,1 kg sušeného vápna do pánve a nalijte jej 0,3 l studené vody, vložte obsah do ohně a odpařte nejméně 0,1 l kapaliny. Používejte ochlazené a napnuté odvar, s ohledem na výše uvedené tipy.
 • Maska vápna větví a listy k barvení kudrlinky v bohatých hnědých odstínech. Způsob přípravy kompozice je podobný jako předchozí recept, ale namísto barvy lípy používejte listy a větvičky tohoto stromu.

Barvení vlasů

 • Dekorace Hypericum pro barvení pramenů v zlaté / světle hnědé barvě. 0,2 kg sušeného Hypericum vložte do kbelíku a nalijte 0,4 litru studené vody. Přidejte směs na sporák a počkejte na vaření, pak počkejte, až se odvar odváží. Budoucí nástroj je prošel gázou nebo sítem a použije se ve světle výše uvedených tipů.

Přírodní barvení černých čajů

 • Odvar z čaje pro namalování blond kudrlin v měděně hnědém odstínu. 60 g přírodního čaje nalijte 0,2 litru studené vody. Suroviny jsou posílány do sporáku a vařeny asi 15 minut. Po uplynutí 1 hodiny se vychází z výše uvedeného seznamu tipů.
 • Káva a čajová směs pro barvení šedých kudrlin v hnědé barvě. V 0,1 litru vařící vody z konvice nalijte 40 g čaje a obsah vaří asi 40 minut. Do namletého produktu nalijte 40 g instantní kávy, zamícháme a použijeme směs pečiva, přičemž zohledníme seznam doporučení popsaných výše.
 • Oplachování čaje pro barvení šedých vlasů ve slámové barvě. Po každém propláchnutí vlasů opláchněte vlasy silně vařeným čajem.

Omalování cibule

 • Odvar z cibule slupky, aby se světlé kadeře stín tmavého kaštanu. 0,1 kg slupky nalijeme 0,3 litru studené vody a vaříme, dokud není voda namalována v tmavé barvě (asi 20 minut). Chladená deformace, která se používá pro denní tření vlasů.
 • Vývar ze slupky pro dávání lehkých pramenů zlatého stínu. 0,1 kg cibulové kůry nalijte 0,5 litru studené vody a vařte až do nákupu světle zbarvené vody. Aplikujte nářadí způsobem popsaným v prvním receptu.
 • Vývar z cibule slupky a glycerinu pro malování šedých vlasů. 0,1 kg slupky vařte 0,3 l studené vody, vaříme směs po dobu 20 minut, vynecháme vývar přes gázu nebo síto a přidáme 25 g glycerinu. Nástroj použijte způsobem uvedeným v prvním receptu.

Barvení zeleného ořechu

 • Olej-matice opravit s kamenem poskytnout odstín kaštanu. V 0,1 l olivového oleje nalijte 25 g kamenec a 25 g drcené kůže popsaného druhu vlašského ořechu. Nalijte směs do pánve a nalijte 0,3 l vroucí vody. Vařte obsah nádoby asi 15 minut, nechte složky vychladnout, nalijte na plátky a lehce stlačte. Výsledná kaše se používá podle seznamu výše popsaných doporučení.
 • Koktejl z ořechové kůry pro barvení pramenů v barvě kaštanu. 50 g oloupeme v drtiči masa a zředíme vodou, dokud se nedosáhne kaše. Hotový nástroj se aplikuje podle seznamu doporučení.
 • Ořech z ořechového ořechu pro trvalé zbarvení. V 0,1 litru alkoholu nalijte 50 ml šťávy z kůry vlašského ořechu. Směs se aplikuje podle seznamu tipů.
 • Olej-matice náprava s kamenem pro barvení kaštanu barvy. 30 g ořechové ořechové směsi se smíchá s 50 ml vody a 70 ml slunečnicového oleje. Nástroj používejte ve formě tepla, nesmí být delší než 40 minut.
 • Vývar z kůry matice pro zbarvení zámků v barvě kaštanu. V 1 litru studené vody nalijte 0,1 kg ořechové kůry, vaříme obsah, aby se získalo 350 ml produktu. Kvůli namáhání chlazené kompozice podle seznamu výše uvedených tipů udržujeme nástroj déle než 40 minut.

Kůra zbarvení vlasů jedla

 • Infúzní smrková kůra, která vlasům dodává černou barvu. Vyrábíme prášek ze smrkové kůry, vaříme 70 g surovin s 0,1 l vroucí vody, chladíme infuzi pomocí seznamu doporučení. Udržujte nástroj nejméně 1 hodinu.

Lemonové barvení

 • Světlejší složení citronu a vodky. V 50 ml vodky nalijte 50 ml šťávy extrahované ze zralého citronu. Namočte kudrlinky roztokem a osušte je pod slunečním paprskem a pak opláchněte vlasy čistou vodou.

Blackberry džus barvení

 • Blackberry šťáva, aby odstín krvavě hnědý odstín. Aplikujte ostružinový džus na suché prameny, udržujte kompozici po dobu nejméně 1 hodiny, pak opláchněte kudrlinky teplou vodou.

Barvení kávy

 • Káva vypláchněte, abyste získali odstín v tmavém odstínu. Vejce silné mleté ​​kávy a opláchněte je kadeře, umyjte složení není nutné.
 • Kávový prostředek s hennou, který dodává světle hnědé kadeře z kaštanového odstínu. Nalijte 80 g přírodní kávy do pánve a naplňte ji 0,2 l vody. Obsah se varí asi 5 minut, po 10 minutách v kávovaru nalijeme 40 g henny. Smíšená kompozice se používá se seznamem pravidel, nástroj držte alespoň 10 a nejvýše 40 minut.

Kakaové barvení vlasů

 • Prostředek henny a kakaa, které dodávají odstín mahagonových vlasů. 80 g kakaového prášku smíchaného s 25 g henny, připravte směs 0,15 - 0,2 l vroucí vody. Po 20 minutách použijte kompozici se seznamem doporučení. Směs uchovávejte nepřetržitě po dobu půl hodiny.

Henna barvení vlasů

 • Klasická metoda zbarvení kudrlin v odstínech červené. Nalejte hennu do skleněné nebo keramické nádoby, vařte s vroucí vodou (poměr prášku k vodě by měl být 1: 2) a protřete prášek dřevěnou lžící v hrnci. Kompozice by měla být aplikována na oddělení vlasů předtím, než se má procedura vyprat a lehce vyschnout prameny. Na čelo nezapomeňte aplikovat vrstvu vazelíny tak, aby se kůže nezměnila v červenou barvu. Po 15 minutách rozpusťte zbývající hmota vodou a naneste na konce kadeří. Pro rovnoměrnější povlak můžete do výrobku přidat odličovací látku, šampon nebo glycerin. Pro barvení vlasů ve světlých barvách naneste hennu po dobu 15-40 minut, abyste získali bohatý ohnivý odstín, bude trvat 1-1,5 hodiny. Po uplynutí požadovaného času odstraňte roztok teplou tekoucí vodou. Šampon a oplachování s odvar, citronovou nebo octovou vodou je kontraindikováno.
 • Henna a čaj pro světle hnědý odstín. Všechna opatření jsou prováděna přesně podle předchozího receptu, ale namísto vody používáme silný odvar černého čaje.
 • Henna a rebarbička na kaštanově hnědou barvu. V prášku 1 balení henny přidejte 3 g sušených, drcených listů rebarbory. Zbývající akce se provádějí tak, jak je uvedeno v prvním receptu.
 • Henna a decoction z rýče, aby získal tmavě hnědou barvu. Všechna opatření jsou prováděna tak, jak je popsáno v prvním receptu, ale namísto vody používáme odvar z kůry z řešetláku (100 g rozdrcených surovin připravuje 0,4 litru vody, vaří se 25 minut, ochladí se a použije se podle pokynů).
 • Henna a brusinky pro odstín mahagonu. Před barvením naneste na vlasy brusinkovou šťávu a přidejte ji do hotového barviva (přibližně 50 ml).
 • Henna a heřmánek pro namalování tmavých vlasů ve světle tónu se zlatým leskem. Provádíme všechny akce podle klasického receptu, namísto vody používáme heřmánkový vývar.
 • Henna a horké Cahors (teplota kolem 70 stupňů) budou barvy vlasů kaštan s nádechem zralé třešně. Děláme Hennu ne s vodou, ale s Cahors.

Basmo zbarvení

Technologie barvení vlasů basma je podobná technologii henny, ale basma tmavší a bohatší tón vlasů. V závislosti na požadované barvě můžete dávku obou složek změnit.

 • 50 gramů henny a 50 gramů basma zbarví kadeře v barvě kaštanu.
 • 50 gramů henny a 25 gramů basma přebarví vlasy do stínu bronzu.
 • 25 g henny a 50 g basma budou vaše vlasy černé.

Tyto recepty uspokojí touhu každé dívky, která se snaží změnit barvu vlasů bez poškození vlasů. Nezapomeňte, že přirozeně připravená barva může poskytnout neočekávaný a neobvyklý výsledek, proto se snažte dodržet čas a dávky uvedené v receptu a provést předběžnou kontrolu, která vám pomůže poznat budoucí odstín vašich kadeř.

Barvení vlasů s přírodními barvivy je vhodné pro ženy, které hledají dokonalý obraz a nebojí se experimentovat se svým vzhledem. Pokud jste barvili vlasy přírodním barvivem a máte rádi výsledek, můžete kontaktovat salon krásy nebo známý kadeřník, který vám pomůže vybrat odolnou barvu pro trvalejší barvicí efekt s novým oblíbeným odstínem.

Pro Více Informací O Suché Vlasy