logo

Nejlepší šampony bez síranů a parabenů: seznam, recenze

Kozmetika obsahující hormony, chemické a syntetické přísady, nemůže vyléčit Vaši kůži nebo vlasy, ale naopak, při dlouhodobém užívání se zhorší jejich stav. Nyní kolem sulfátů a parabenů, které lze nalézt v jakémkoliv šampónu nebo kondicionéru, se objevují spory a neshody mezi vědci. Někteří tvrdí, že takové přísady mohou prodloužit životnost kosmetického přípravku, zatímco jiné prokázaly, že parabeny pronikají do pokožky a jsou uloženy v tkáních prsu, což může později vést k rozvoji maligních nádorů. Seznamte se se šampony bez síranů a parabenů.

Syntetické antiseptické látky

Parabeny jsou konzervační látky, které vám umožňují prodloužit životnost šamponu. Neumožňují vývoj houb a bakterií v kosmetickém produktu, takže běžný sprchový gel nebo prášek na obličej může být používán po dobu několika měsíců bez dodržování zvláštních podmínek skladování.

Jediné mínus esterů, které tvoří kosmetiku, je toxický účinek na tělo. To se však nevztahuje na šampony. Parabeny jsou nebezpečné, pokud jsou součástí deodorantů nebo antiperspirantů. Vědci prokázali, že riziko rakoviny prsu se zvyšuje s nesprávnou péčí o podpaží. Také estery šampony se nedoporučují pro osoby trpící kožními chorobami (seborrhea, psoriáza, ekzém). Parabeny mohou způsobit alergickou reakci (vyrážku, zarudnutí, svědění) na pokožce hlavy.

Co jsou sírany?

Sírany jsou minerály a soli vyrobené z kyseliny sírové. Hlavním úkolem této chemické látky je vytvořit hustou pěnu, která je schopna odstranit tuky a silikonové zbytky z vlasové linie. To je důvod, proč mnoho organických šamponů prakticky nepenuje. Proto vyvolávají pochybnosti u spotřebitelů. Koneckonců, takový přírodní produkt je 2-3 krát dražší. Přidání síranů činí kosmetiku levnější a společně se změkčovadlem nezaznamenáváme, jak chemická látka poškozuje nejen kudrlinky, ale i pokožku hlavy.

Dívky s elegantními účesy propagují oblíbené výrobky pro péči o vlasy a zajistí, aby po prvním použití byly prameny poslušné, dobře upravené a zvlhčené. Ve skutečnosti však výsledek nepřichází ani po jednom přijetí, ani po několika měsících použití - vlasy jsou stále křehké, nudné a bez života.

Hlavní vlastnosti šamponů bez síranů

Mezi hlavní vlastnosti patří následující:

 • Organická kosmetika nezpůsobuje alergickou reakci. Proto je ideální pro osoby trpící kožními chorobami.
 • Seborrhea a lupy skutečně zmizí po několika aplikacích. Koneckonců, šampony bez syntetických přísad nevysušují pokožku a neporušují úroveň pH.
 • Přírodní kosmetika pro péči o zámky je ideální pro dospělé a děti.
 • Vlasy získají zdravý vzhled, jejich růst se urychlí. Kudrlinky se stanou hustými, přestanou se zlomit a neříznou.
 • Velmi jemně očistěte pokožku hlavy i vlasy, přestože tyto šampony nevytvářejí velké množství pěny.

Organic Shop - levný nástroj z Ruska

Pokud chcete dát vlasům správnou péči, pak se musíte seznámit se seznamem ruských šampónů bez síranů a parabenů. Mezi produkty za nízké ceny vyzdvihuje společnost Organic Shop - výrobce přírodní kosmetiky v Rusku. Hlavní výhody ekologických produktů:

 1. Hodnota za peníze. V řade organické kuchyně hustý šampon "Spit to the waist" s objemem 100 mililitrů lze zakoupit pouze za 100 rublů. Tato série má spíše velký seznam. Recenze šamponu bez síranů a parabenů dokazují, že i přes skutečnost, že se prodává v malé nádobě, trvá dlouhé měsíce. A po prvním použití jsou kudrlinky měkké, živé a poslušné.
 2. Složení. Společnost nepoužívá GMO, parabeny ani sírany nebo vonné látky, které tak zkazí naše krásné vlasy. Hlavními složkami jsou rostlinné a bylinné extrakty spolu s přírodními organickými přísadami.
 3. Společnost Organic Shop získala celosvětové uznání a získala desítky certifikátů, které potvrzují bezpečnost a účinnost prodaných produktů.

Populární domácí fondy v Rusku

Seznam šampónů bez síranů a parabenů vám pomůže najít dokonalý výrobek pro péči o kučery. Domácí kosmetika by neměla způsobovat pochybnosti nebo obavy. Ve skutečnosti, stejně jako u mnoha zahraničních značkových výrobků, jsou obsaženy stejné složky. Pouze nákupem ruské kosmetiky nebudete přeplatky za přepravu a cla. Seznam šamponů bez síranů a parabenů:

 • Natura Siberica. K dispozici pro různé typy vlasů, obsahuje pouze přírodní ingredience. Upozorňujeme, že společnost získala certifikát ICEA, který potvrzuje, že výrobek neobsahuje barviva, parfémy, konzervační látky, alkohol a radioaktivní látky. Hlavním rysem společnosti Natura Siberica je, že společnost netestuje své produkty na zvířatech a nepoužívá škodlivé složky, které nepříznivě ovlivňují životní prostředí. Získání italského certifikátu je velmi obtížné.

Mulsan Cosmetic - přední agent v seznamu šamponů bez síranů a parabenů

Recenze společnosti dokazují, že domácí kosmetika může nahradit zahraniční značky a obnovit strukturu vlasů. Cena za jednu láhev nepřesahuje 400 rublů, zatímco profesionální šampon může stát 2 000 rublů. Vzhledem k tomu, že přípravek Mulsan Cosmetic nepoužívá GMO, parfémy nebo parabeny, mohou být tyto produkty skladovány maximálně 8-10 měsíců.

Společnost je založena na čestnosti. Proto má uznání a poptávku. Kosmetika od firmy Mulsan může být použita jak pro dospělé, tak pro děti. Obvykle je lepší zakoupit profesionální nástroj na oficiálních stránkách, aby se předešlo padělání.

Co si vybrat pro děti?

Nabízíme Vám seznam dětských šamponů bez síranů a parabenů. Je třeba se starat o kůži a vlasy z raného dětství, aby nedošlo k poškození cibule, a nikoli k nadměrnému osušení pokožky.

 • Baby Teva. Vůdce v seznamu šamponů bez silikonu, síranů, parabenů a vonných látek. Přes cenu (od 1300 rublů na láhev) je kosmetika oblíbená, protože dokonale hydratuje a vyživuje cibuli s komplexem vitamínů. Skládá se z rostlinných olejů, bylinných odvarů.
 • Wakodo Neméně účinný a bezpečný nástroj pro děti. Nepoškozuje pokožku a nezasychává ji. V kompozici nejsou žádné chemikálie a barviva a po nanesení vlasů budou měkké, poslušné a hedvábné. Cena - od 1500 rublů za 0,5 litru. Wakodo je ideální pro novorozence.
 • Péče o máma. Levný způsob (jen 600 rublů na láhev) nezpůsobuje alergickou reakci, protože obsahuje olivový olej, extrakt z pšeničných klíčků a šťávu aloe vera. Používáte-li šampon pro péči o máslo, nemusíte se obávat, že dítě bude mít svědění, vyrážku, zarudnutí nebo dermatitidu.

Efektivní a drahé produkty.

Následující seznam profesionálních parabenových a bezsulfátových šamponů se skládá z drahých výrobků. Důvodem vysoké ceny je, že obsahují součásti, které jsou bez poškození struktury vlasů schopny odstranit zbytkový lak, sprej nebo pěnu. Pravidelný, bezsulfátový šampon se s tímto úkolem nemůže vyrovnat. Koneckonců, všechny stylingové produkty obsahují silikon. Seznam šamponů bez síranů a parabenů:

 • Recenze ukazují, že nejlepší kosmetická společnost vyrábí Estel. Například řada Aqua Otium je bezsulfátový šampon, který doslova po prvním použití dá pozitivní účinek. Všimnete si, jak se vlasy stávají silnějšími, jejich růst zrychluje. Nevyžaduje opakované mytí, aby bylo možné zcela vyčistit kudrlinky a obohatit je o vitamínový komplex. Hlavním rysem série je, že ani nepřítomnost balzámu, masky nebo kondicionéru neovlivní měkkost a poslušnost pramenů.
 • Macadamia Natural Oil Rejuvenating Shampoo je drahý a účinný prostředek založený na makadamových a arganových olejích. Šampon nejenže vyživuje vlasy, ale také obnovuje jejich strukturu. Můžete zapomenout na sekci a zlomení.

Aubrey Organics - síla barev

Aubrey Organics může být bezpečně zařazena do seznamu přírodních šamponů bez síranů a parabenů. Mezi všemi kosmetickými výrobky stojí společnost za své působivé složení, což potvrzuje nepřítomnost škodlivých a patogenních složek. NPA je například certifikát prokazující přirozenost produktů. Aubrey Organics - biologická kosmetika vytvořená na bázi přírodních surovin. Sdružení přírodních produktů (NPA) zajistilo, že mnoho výrobců nepoužívá název "organické", pokud směs obsahuje syntetické příchutě. Jejich osvědčení znamená, že absolutně všechny složky byly získány v přírodních podmínkách.

Logona - přírodní výtažky

Logona je jedním z nejlepších produktů v seznamu šampónů bez parabenů a bezsulfátu. Fotky kosmetických přípravků si můžete prohlédnout níže, ale prozatím se seznámíme s kompozicí. Logona obsahuje bambusový extrakt a med. A aby vaše kudrlinky našly požadovaný objem, pivo je přidáno do šamponu.

Společnost je označena německým certifikátem BDIH, což znamená přirozenost výrobků. Tento standard dokazuje, že společnost používá transparentní složení a nezakrývá přítomnost syntetických vonných látek nebo příchutí. Hlavní rys: produkty neobsahují komponenty, modifikace z živočišných produktů a všechny suroviny se získávají přirozeným a přirozeným způsobem. Každá složka se shromažďuje v oblastech šetrných k životnímu prostředí, které nejsou vystaveny záření nebo znečištění.

COCOCHOCO - oblíbený šampon bez síranů

Známá značka má jedinečný koncept. Je určen pro kadeře, které byly předtím narovnány keratinem. Složení produktu zahrnuje pouze přírodní a organické složky, jako jsou kakaové výtažky ze šťávy a kůry, bílkoviny extrahované ze sojových surovin, kořen mydla. COCOCHOCO vám umožní péče o vaše vlasy a dělat to poslušnost. Tato značka je ideální pro ty, kteří denně používají vlasy a používají silikonové výrobky.

Organická kosmetika: recenze

Seznam šamponů bez síranů a parabenů často způsobuje potěšení spotřebitelům. Pokud však získáte přípravek pro přírodní péči, nedoufejte, že očekávaný efekt vás předběhne ihned po prvním praní. Musíte pochopit, že roky použití chemikálií a vonných látek již poškodily strukturu vlasů a cibule. Proto je třeba jim dát čas na obnovu. Šampony a kondicionéry bez sulfátu pomohou s tím. Hlavní věc je mít trpělivost.

Vlastnosti těchto šamponů, které jsou uvedeny v recenzích:

 1. Pěna je malá a v některých produktech je zcela chybějící. V tomto případě jsou kadeře doslova vyčištěny k písknutí. Z tohoto důvodu se doporučuje, abyste si dvakrát umyli vlasy a pečlivě šetřili šampon do pokožky a vlasů. Není nutné odmítat peněžní prostředky - možná obsahují přírodní výtažky, například kořen mydla.
 2. Vlasy již nejsou zmatené, navzdory skutečnosti, že byly rozprostřeny a získaly objem.
 3. Obnovte kudrlinky po rovnání, barvení a permutování keratinu.
 4. Nyní už nemusíte každodenně umýt vlasy. Koneckonců se staly zvlhčené, očištěné a měkké.

Závěr

Šampony bez síranu jsou vynikajícím příkladem spolehlivé, bezpečné, ekologicky šetrné kosmetiky, která může obnovit i obohatit vlasy živinami. Nemůžete se obávat, že vaše krásné kudrlinky budou nudné a křehké. Koneckonců, organická kosmetika určená k jejich ochraně a obnově. Reklamy vám nikdy neřeknou o tom, co je skutečně ukryto ve známých produktech péče. Objevíte pouze krátkodobý efekt a ostrý, atraktivní zápach, který za pár hodin dojde.

Než si koupíte šampon a kondicionér, věnujte pozornost složení: pokud si všimnete takových indikátorů jako je laurylsulfát sodný - SLS nebo laurylsulfát amonný - ALS, znamená to, že kosmetika není přirozená nebo dokonce nebezpečná. Pokud budete postupovat podle tipů, které jsou někdy uvedeny na zadní straně štítku, mohou tyto látky vést ke ztrátě vlasů a jejich křehkosti. Koneckonců, společnosti často doporučují, abychom aplikovali kondicionér nebo šampon po dobu 5-10 minut. Během této doby parabeny, vonné látky, hormony, sírany, příchutě pomalu, ale jistě zničí naše kudrlinky zevnitř.

Přírodní šampony bez síranů a parabenů - seznam a přehled levných značek

Nedávno mezi obyvatelstvem narůstá zájem o organickou kosmetiku, včetně šamponů bez síranů a parabenů. Seznam bezsulfátových šamponů, bohužel, není na ruském trhu tak velký, a přesto existují takové šampony a jsou velmi oblíbené. Jejich cena je mírně vyšší než běžné šampony, ale výrobci tvrdí, že jsou mnohem méně škodliví, protože neobsahují laurylsulfát sodný (parafin) a parabenový konzervační prostředek.

Takže uvidíme - jaké škodlivé jsou šampony, obsah síranů a parabenů a zda reklama není "neškodná" bez síranových šamponů marketingovým přesunem od svých výrobců. Takže jaké jsou tyto tajemné látky skrývající se pod veřejností?

Co říká věda o laurylsulfátu a parabenu

Podívejme se, co o tom Wikipedia říká - Lauryl Sulfát sodný je sůl kyseliny laurylsírové a je aniontovou povrchově aktivní látkou. Tato látka se v průmyslu používá jako silný detergent a používá se k výrobě motorových olejů, detergentů, automobilové kosmetiky pro tvorbu pěny, stejně jako šampony a zubní pasty. Zní to děsivě - ne? Co může být společné mezi tělem auta a zuby nebo vlasy osoby?

Laurylsulfát sodný

Většina známých výrobců kosmetiky, a zejména šamponů, používá laurylsulfát sodný jako pěnivý prostředek ke zlepšení čisticích prostředků. To je nejúčinnější a levnější způsob, ale není to příliš bezpečné. Jaké je nebezpečí používání sulfátových šamponů?

Studie prokázaly, že sodná sůl laurylsulfátu sodného v koncentraci 2% způsobila podráždění pokožky u pokusných zvířat. U lidí může tato látka způsobit podráždění a dokonce alergické reakce. Dráždivý účinek této látky se zvyšuje s rostoucím kontaktem s pokožkou a koncentrací. Proto dlouhodobé používání laurylsulfátových detergentů může způsobit suchou kůži, peeling, dermatitidu a dokonce i ztrátu vlasů.

Je však třeba poznamenat, že laurylsulfát sodný neprokázal žádný karcinogenní ani embryotoxický účinek ani ve vysokých koncentracích. Odborníci nedoporučují používat produkty obsahující laurylsulfát sodný pro dlouhodobý kontakt s pokožkou. Současně rozpoznávají tuto látku jako bezpečnou látku a umožňují použití laurylsulfátu sodného v čisticích činidlech, které se promyjí vodou (čisticí gely, pěny a šampony).

Sulfáty se obtížně omýt úplně, a proto se hromadí na pokožce hlavy a ve vlasech, mohou vést k podráždění a alergickým reakcím. Lidé trpící dermatitidou, ekzémem, akné, suchou kůží nebo vypadáním vlasů proto nedoporučují přípravky obsahující tuto složku ve svém složení.

Níže je uveden stručný popis laurylsulfátu, který se často nachází v našich šamponech a sprchových gelech:

 • může způsobit svědění a podráždění po delším kontaktu
 • může vyvolat alergické reakce
 • netoxické a nekarcinogenní
 • povoleno použití s ​​opatrností a individuální tolerancí.

Parabeny

Parabeny jsou plně syntetické látky, což jsou estery kyseliny para-hydroxybenzoové, které jsou široce používány v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu jako konzervační látka. Má antiseptické a fungicidní (antifungální) vlastnosti.

Bezpečnost používání parabenů byla zpochybňována poté, co byly nalezeny ve vysokých koncentracích v nádoru prsu. Kauzální vztah mezi užíváním parabenu a rakovinou však zůstává kontroverzní a neprokázaný.

Experimentální studie na potkanech ukázaly, že parabeny mají na organismus patologický účinek zvířat, které způsobují selhání v různých systémech. Při expozici těmto látkám se tedy hladina pohlavních hormonů snižuje, což vede ke snížení reprodukční funkce. Také jednotlivé parabeny, zejména methylparaben obsažené v některých krémách, působící ultrafialovým zářením, mohou způsobit stárnutí pokožky a nezvratné změny v DNA.

A tak, pro koho parabeny mohou být nebezpečné:

 • pro těhotné ženy
 • pro děti

Obecně platí, že přímé patologické účinky parabenů na lidské tělo zůstávají nezjištěny.

Využití parabenů a sulfátů v moderních kosmetických výrobcích je odůvodněno levostí těchto složek a větší dostupností pro výrobce. Výměna syntetického konzervačního prostředku s přirozeným, výrobce bude trávit více peněz, což bude znamenat zvýšení cen produktů a nižší dostupnost pro kupující.

Je důležité poznamenat, že parabeny nejsou zakázány používat parfémy a kosmetické výrobky v Rusku nebo v jiných zemích. Neexistuje však jednotná legislativa upravující koncentraci parabenů v kosmetických přípravcích v žádné z těchto zemí.

Šampony bez sulfátů a parabenů - proč je cena vyšší?

Cena šamponů bez síranů a parabenů je o něco vyšší než běžné populární šampony známých značek. Jaký je důvod? Faktem je, že nahrazením levnějších syntetických konzervačních látek a nadouvadel, včetně sulfátů a parabenů, organickými složkami vynakládá výrobce více peněz, což vede k vyšším cenám pro kosmetiku, ve které jsou používány. Co levnější výrobci šamponů bez sulfátu nahrazují levnými konzervačními látkami a nadouvadly?
Zde je seznam přírodních složek používaných při výrobě bezpečných vlasových šamponů:

 • olivový, kokosový a mandlový olej
 • levandule a arganový olej
 • jojobový olej a čajový strom

Na základě svého výrobce obdrží následující látky, které zase poskytují nesulfátové šampony s detergenty a pěnou.
Když vidíte tyto ingredience na štítku šamponů, můžete si být jisti bezpečností tohoto produktu na vlasy:

 • laurethsulfosukcinát (laurethsulfosukcinát)
 • kokoglukosid
 • laurylglukosid (laurilglukosid)

Mělo by však být zřejmé, že rostlinné složky používané při výrobě bezsulfátových šamponů často neposkytují dostatečnou pěnu a nemají takové čistící vlastnosti, jako jsou šampony založené na syntetických složkách. Ale bezpečnost takových šamponů pro lidi je zřejmá.

A místo parabenu se často používají konzervační látky v organických šamponech:

 • semen grapefruitu
 • oregano (nebo oregano) extrakt
 • extrakt z tymiánu
 • rozmarýnu

Jaká je výhoda šamponů buzzulfátu?

Je odůvodněná vysoká cena šamponů, které neobsahují škodlivé parabeny, sírany a barviva?
Pochopme tuto otázku. Takže výrobci bezsulfátových šamponů nahradí škodlivé agresivní chemikálie přírodními (organickými) složkami. To znamená, že:

 • péče o vlasy s těmito výrobky bude bezpečnější;
 • šampony s přírodními přísadami jsou méně pravděpodobné, že způsobí alergické kožní reakce;
 • přírodní oleje, které jsou součástí nepoužitelných šamponů, které se starají o vlasy a vyživují je, pečlivě očistí od nečistot;
 • Organické složky šamponů nezasychají ani nedráždí pokožku hlavy;
 • rostlinné oleje urychlují růst vlasů, zesvětlují jejich strukturu; vyplnit vlasy krásou a brilancí;
 • vitamíny, minerály a aminokyseliny v jejich složení vyživují a zvlhčují pokožku hlavy a oživují vlasy;
 • šampony bez síranů a parabenů jsou vhodné pro časté použití;
 • organické šampony jsou vhodné i pro děti;
 • Šampon bez síranů je jediným mycím prostředkem na vlasy, který lze použít po vyrovnání keratinových vlasů;
 • prostředky pro praní vlasů bez agresivních chemikálií vhodných pro každodenní použití;
 • výroba bezsulfátové kosmetiky znečišťuje životní prostředí méně.

Nevýhody zahrnují slabé pěnění, vysokou konzumaci šamponů a vysokou cenu.

Jak pochopit - jaký šampon je bez síranů?

Za prvé, svědomitý výrobce vždy poukazuje na přítomnost laurylsulfátu v šamponech. To lze nalézt v produktu. Kromě toho mohou být šampony bez chemie snadno rozpoznány těmito vlastnostmi:

 • nedostatek chuti a příliš jasná barva
 • přítomnost na obalu označení, která potvrzuje "přirozenost" produktu - "obsahuje organické přísady", "neobsahuje parabeny", "evropské osvědčení o ekologické kosmetice" atd.
 • nedostatek hojné pěny
 • složky zahrnují mono- a diglyceridy mastných kyselin, betainy, rostlinné extrakty a oleje, kyselinu citronovou, kyselinu sorbovou (což znamená kyselinu citronovou nebo kyselinu sorbovou).
 • V seznamu složek naleznete názvy lauret sulfosukcinát (laurethsulfosukcinát), laurilglukosid (laurylglukosid), kokoglukosid (kokoglukosid)
 • v přírodním šamponu nejsou žádné zvířecí komponenty.
 • Organické šampony jsou obvykle dostupné v recyklovaných obalech.

Bohužel i organická kosmetika obsahuje chemické přísady (emulgátory, konzervační látky), protože v dnešní době není bez nich, ale jejich podíl je minimální.

Levné šampony bez sulfátu - přehled nejlepších značek

Podle nového moderního trendu v oblasti výrobků pro péči o vlasy a tělo kosmetické společnosti zahájily výrobu organických šamponů bez síranů a parabenů. Při výrobě těchto šamponů se používají převážně pouze přírodní složky.

Níže uvádíme seznam nejoblíbenějších značek šamponů ve spodním a středním cenovém segmentu.

 1. Recepty babičky Agafie jsou jednou z nejdostupnějších a nejoblíbenějších značek ruských odběratelů, kvůli cenově dostupným cenám produktů. Přírodní síranové šampony této značky jsou prezentovány v poměrně širokém rozmezí. Pro výrobu produktů péče o vlasy byly použity organické přísady - bylinné nápoje, přírodní rostlinné oleje, ovocné výtažky, organické kyseliny, enzymy, vitamíny a minerály. Navíc šampon babičky Agafie je na nejnižší cenové úrovni ve srovnání s jinými ruskými a zahraničními značkami. Podle názoru spotřebitelů mají šampony "Babička Agafi's Recipes" dobré detergentní vlastnosti, ale vyžadují další použití vlasového balzámu.
 2. Šampony bez estery laurylsulfátu Estel (Estel) od ruské firmy Estel Professional jsou také zastoupeny širokým spektrem. Estelle šampony doporučují kadeřníkům svým klientům jako profesionální péči o vlasy. Zákaznické recenze šamponů této značky jsou poměrně kontroverzní - pokud jsou jejich vlastnosti detergentů zpochybňovány, pak existují pouze pozitivní recenze ohledně jiných pečujících vlastností.
 3. Značka Yves Rocher už dlouho měla své fanoušky. Bezsulfátová řada vlasových čistících prostředků je prezentována francouzskou společností pouze ve formě krémového šamponu s nízkým šamponem. Tento šampon je podle výrobce 99% složený z přírodních složek, kromě toho má dobré detergentní vlastnosti a pěny docela dobře.
 4. Možná nejslavnější organická vlasová kosmetika vyrobená společností Natura Siberica. Šampony Natura Siberica, stejně jako ostatní kosmetika této společnosti, jsou vyráběny na základě unikátních léčivých rostlin na Sibiři a Dálném východě. Všechny výrobky splňují evropské normy kvality a mohou bezpečně nést název "organické kosmetiky". Natura Siberica je první certifikovaná organická kosmetika v Rusku, která podle výrobce opravdu funguje. Šampony této značky mají mnoho fanoušků. Názory zákazníků na kosmetiku Natura Siberica jsou jen pozitivní.
 5. Faberlic má také jediný šampon bez šamponu Faberlic Salon Care Oils Supreme. Šampon obsahuje cenné rostlinné oleje - argan, habešský, avakadoový olej, stejně jako aminokyselinový arginin, který jemně čistí a vyživuje vlasy a pokožku hlavy. Podle uživatelů tohoto šamponu Salon Care Oils Supreme nevyvolává alergie, odlupuje, zlepšuje strukturu vlasů. Po použití je vlasy hladké, poslušné a živé.
 6. Jeden z cenově nejvýhodnějších šampónů bez síranů a parabenů je Nano Organic, který jemně pečuje a čistí vlasy. Pracím základem tohoto šamponu jsou saponifikované oleje (kokosový a ricinový olej), nejbezpečnějším a jemným glukózovým povrchově aktivním činidlem je decylglukosid kokosového oleje, arginin, vitamíny a extrakty různých bylin. Tento šampon dokonale čistí vlasy, takže je měkký a velmi hladký.
 7. Lacné nesulfátové šampony vyráběné pod značkou Le cafe de beaute (Beauty Cafe) se nedávno dostaly na regály našich obchodů, ale podařilo se jim podmanit si armádu fanoušků. Kosmetologové společnosti Cafe of Beauty, inspirovaná vylepšenou Francií, vytvořili pro vaše vlasy chutné a nezapomenutelné "dezerty", z nichž každá je vyrobena podle originálního receptu z přírodních surovin vysoké kvality. Chcete-li vytvořit vlastní jedinečnou kosmetiku, používejte pouze organické ingredience. Základem šamponů pro vlasy Le cafe de beaute jsou: olivový olej, šťavnaté ovoce, bazalka a tymián, aromatické čokoládové a květové výtažky. Také ve složení produktů se často nacházejí: vitamíny, keratin, kokosové mléko, aloe vera, extrakt z zázvoru, výtažky z goji bobulí, acai, šípka, magnólie, kamélie, fialka, máta, pivoňka, Vápno, papája, kiwi, mango, fig, káva, skořice, kakao, med, čaj, bambus a vanilka. Vysoká kvalita výrobků a nízké ceny činí tuto značku velmi atraktivní u konkurence.
 8. Šampony a vlasové balzámy od ECO Laboratorie již získaly velkou popularitu mezi ruskými odběrateli. Výrobky této značky jsou prezentovány v širokém sortimentu. Při výrobě šamponů se používají pouze přírodní složky rostlinného původu, včetně přírodních konzervačních látek a barviv.
  Aktivní složky šampónů: organické oleje, zelenina, bobule a extrakty z ovoce. ECO Laboratorie kosmetika je určena k čištění, výživě, obnově a zvlhčení vlasů. Při vývoji produktů byly zohledněny všechny typy vlasů, takže můžete snadno zvolit individuální program péče o vlasy. Vzhledem k jejich nízké ceně jsou tyto šampony dostupné široké škále spotřebitelů. Recenze šampónů ECO Laboratorie jsou velmi pozitivní - zákazníci si uvědomují dobré vlastnosti detergentů a příjemný nenápadný zápach. Po umytí se vlasy snadno hřebčí a vypadají dobře upravené.

Jak používat šampony bez síranů a parabenů?

Mnozí kupující, kteří si vyzkoušeli bezsulfátový šampon, mají smíšené dojmy - to vše kvůli tomu, že bezsulfátové šampony nepeří dostatečně dobře a zdá se, že vlasy nejsou vyprané. Ale to je daleko od případu. Všechny organické šampony čistí vlasy a pokožku dobře, ale dělají to docela delikátně. Jsme zvyklí na silnou pěnu a okamžité odmašťování vlasů z použití konvenčních šamponů, které obsahují laurylsulfát, takže se zdá, že šampony bez rozsáhlé pěny neumývají dobře vlasy. A to je čistě subjektivní pocit. Šampony bez síranu si zvyknou zvyknout a pak oceníte všechny jejich výhody.
A pro "přátelství" s organickými šampony je třeba dodržovat několik pravidel:

 1. Před použitím přírodního šamponu je nutné lahvičku protřepat - často některé součásti spadnou dole, mění se textury a vlastnosti mycího prostředku.
 2. Umyjte si vlasy organickým šamponem by měla být dobře teplá voda, a ne studená nebo horká.
 3. Při mytí vlasů musíte nejdříve rozložit šampon nad kořeny vlasů a pak je třít po celé délce vlasů. Přidejte do vlasů trochu více šampónu.
 4. Tyto šampony zpravidla vyžadují opětovné promývání. Pokud nejsou vlasy příliš špinavé, obvykle je to jen dvakrát.
 5. Chcete-li, aby vlasy lesklé a dobře česané, po použití šamponu bez síranů je třeba použít balzám na vlasy.

Před použitím si přečtěte návod k použití, protože výrobce vždy uvádí, jak používat jeden nebo jiný šampon bez síranu.

Bezbarvé parabenové šampony neobsahující sulfáty: 12 nejlepších značek

Vlna popularity přírodní kosmetiky, která se před pár lety objevila, se neodejde. Dívky obcházely obchody s přírodní kosmetikou, hledaly krémy, šampony, sprchové gely a další výrobky z přírodních ingrediencí. Sulfáty a parabeny se staly skutečným tabu, takže sprchové gely a šampony na přírodním základě bez podobné chemie jsou skutečné masthead pro každou ženu.

Proč jsou sírany a parabeny zlé

Na počátku dvacátého století byli lidé láskaví k lásce k chemikáliím, plastům a všemu umělému. Přírodní mýdlový kořen, recepty s vajíčkovými a žihlovými bujóny přestaly být relevantní, byly nahrazeny chemikou. Vývoj kosmetického průmyslu vedl k vytvoření konkrétních pěnových látek (síranů) a chemických konzervačních látek (parabeny).

O jejich škodě začali vážně mluvit před několika lety. Abychom pochopili příčinu panice ve vědecké komunitě a mezi obyčejnými občany, stojí za to zvažovat každou látku zvlášť.

Sírany

Hlavním důvodem jejich použití při výrobě šamponů, sprchových gelů a čisticích prostředků je možnost přeměny na hustou pěnu při kontaktu s vodou. Kromě kosmetiky jsou do pracích prostředků, do myček nádobí a do jiných pěnových chemikálií přidávány sírany.

Silná pěna pomáhá dobře umýt vlasy a odstraňovat mastnotu, ale je zde velký problém. Sírany se mohou v těle akumulovat. Jejich přebytek se stává katalyzátorem vývoje onkologických a metabolických poruch. U dětí má nadbytek sulfátové chemie zpoždění při vývoji. Přirozeně je obtížné akumulovat sírany v těle v takovém množství, ale pokud k tomu dojde, kůže a struktura vlasů budou nepříznivě ovlivněny, stanou se suché, bez života a nudné.

Je to důležité! Zneužívání otevřeně chemických látek často způsobuje alergie, lupy a dokonce i ztrátu vlasů.

Před nákupem stojí za to číst odstavec s kompozicí. Sírany jsou označeny jako:

Zvláště nebezpečné jsou první dvě látky. Pokud se nacházejí ve složení, je lepší položit nádobku zpět na polici a vybrat jinou možnost.

Parabeny

Nejsou schopni produkovat stabilní silnou pěnu, jejich účel v jiném. Vzhledem k parabenům se trvanlivost kosmetického přípravku zvyšuje až do nekonečna. A to je záruka, že mikroby nebo plísně nebudou spuštěny v šamponu nebo sprchovém gelu.

Ale i takový dobrý závazek je plný následků. Ve studii o biomateriálu získaném z maligního nádoru prsu u různých žen byly v 95% vzorků nalezeny parabeny. Tento objev umožnil podezření na deodoranty a sprchové gely v provokativní onkologii. Nebyl proveden žádný seriózní výzkum, protože je těžké dokázat příčinný vztah mezi umělým konzervačním prostředkem a rakovinou, ale stále musíte být opatrní a zvolit si přírodní kosmetiku.

Další studie potvrzují nebezpečí konzervačního prostředku: jeho přebytek má negativní vliv na endokrinní systém. Parabeny jsou schopny působit jako estrogen, čímž narušují hormony. Vše se zhoršuje skutečností, že umělá konzervační látka se hromadí a prakticky není vyloučena z těla.

Látka je uvedena ve složení výrobku jako:

 • Propylparaben;
 • Butylparaben;
 • Ethylparaben;
 • Benzylparaben apod.

Použití přípravků s podobnými látkami je individuální záležitostí. Ale stále se doporučuje volit kosmetiku s jinými konzervačními látkami. Jeho cena je vyšší, ale tělo není škodlivé.

Video: Které komponenty jsou nebezpečné pro vlasy a pokožku hlavy

Nejlepší šampony bez síranů a parabenů

Skutečností je, že na etiketě 75% výrobků pro péči o tělo a vlasy najdete nápis SLS nebo paraben. Ale mnoho kosmetických firem zpočátku odmítlo myšlenku chemických pěnivých činidel a konzervačních látek, a proto se specializují na přírodní kosmetiku. Mezi nimi jsou oblíbené a méně známé šampony, takže stojí za to, abyste se o nich podrobněji zabývali.

Mulsan Cosmetic

Tato značka byla oceněna tisíci milovníky šamponu bez sulfátů a parabenů. Firma vyrábí výrobky na bázi přírodních a bezpečných složek. To ospravedlňuje divokou popularitu značky u žen všech věkových kategorií.

V kompozici nejsou žádné děsivé slova SLS a paraben, silikony nepřidávají do výrobků péče, které činí vlasy těžší a z nich jsou bez života. Doba skladovatelnosti nepřekračuje 9-10 měsíců - další důkaz o přirozenosti součástí.

Najít výrobky od společnosti Mulsan v běžných obchodech nemůže, je prodáván pouze na oficiálních stránkách. Existují vládci pro různé typy vlasů, stejně jako dětské série. Průměrná cena 300 ml šamponu je 399 rublů.

Recepty babičky Agafyy

Zvláštností řady kosmetiky pro péči o kůži a vlasy je to, že výrobci zcela opouštějí syntetická vůně, umělé konzervační látky a chemické nadouvadla. Ale v kompozici jsou přírodní oleje a výtažky léčivých rostlin.

Jako základ pro výrobu kosmetiky používá společnost tavná voda. Je předem zmrazen, nečistoty jsou odstraněny a čistý led je roztaven a používán ke smíchání složek.

Místo sulfátových sloučenin se používá kořen mydla. Pěna horší, ale jemně čistí a vůbec nepoškozuje vlasy. V některých kosmetických přípravcích se používá namísto kořenů mýdla infuze pěti mydlových bylin. Rostliny jsou shromažďovány ve vzdálených sibiřských oblastech s čistým prostředím, takže materiál uchovává všechny užitečné vlastnosti.

Ne méně příjemný okamžik - náklady. Přes naprosto přirozenou a přemýšlivou kompozici není z "babičky Agafyy" více než 150-200 rublů.

Teknia Gentle Balance

Španělská společnost vyrábí šampony bez síranů a parabenů, které lze denně používat. Teknia Gentle Balance je vyráběna v souladu s ekologickými standardy Ecocert, proto se pro výrobu nepoužívají žádné rostliny geneticky modifikované nebo ošetřené pesticidy.

S magickým účinkem na vlasy je výrobek povinen extrahovat kyselinu acai a komplex pšeničných aminokyselin, které obsahují vitamíny B, C a E. Obnovují prameny po poškození žehličkou a hřebenem, vlasy jsou měkké a silné.

Šampon lze použít k mytí barevných vlasů. Mezi komponenty nejsou žádné agresivní povrchově aktivní látky, kvůli nimž barva bude matná a nevýrazná. Před výrobou provedla společnost dermatologické testy. Podle výsledků je Teknia Gentle Balance ideální pro citlivou pokožku hlavy.

Výrobek je vhodný pro všechny typy vlasů. Průměrná cena láhve 300 ml je asi 1000 rublů.

COCOCHOCO

Šampon od izraelské firmy G.R. Globální kosmetika je k dispozici bez síranu, proto vlasy nezasychávají ani neoslabují. Kadeřníci doporučují používat COCOCHOCO po rovnání keratin, což vám umožní udržovat vaše vlasy hladké a zvládnutelné po delší dobu.

Díky přírodním výtažkům lopuchu, kopřivy a irského mechu, šampon dokonale zvlhčuje prameny a dodává jim lesk. Jako součást přítomnosti kolagenu, keratinu a rostlinných bílkovin - záruku silných a silných vlasů.

Kvůli nedostatku chemického zpěňovacího činidla se může zdát, že výrobek pěsti špatně. Síranové sloučeniny jsou však nahrazeny měkčtějšími povrchově aktivními látkami, které jsou jemně vyčištěny a nepřesahují.

Náklady na láhev o objemu 400 ml jsou v průměru 1000 rublů.

NATURA SIBERICA

Fanoušci přírodní kosmetiky již dávno věnovali slavné ruské značce. V nádherném balení není nic méně krásné složení: extrakty ze sibiřských rostlin, léčivé odvarky a přírodní oleje.

V řadě produktů Natura Siberica najdete výrobky pro všechny typy vlasů. Doporučuje se používat kosmetické přípravky pro vlasy ve dvojicích: šampon + balzámový kondicionér. Vzhledem k promyšlené kompozici kosmetika obnovuje vysušené vlasy, normalizuje mazové žlázy a zvlhčuje prameny, čímž je měkká a poslušná.

V každém ze šamponů jsou léčivé rostliny. Sladkovice a šňůra pomáhají uklidnit citlivou pokožku hlavy, dubový mech a arktický pelyň bojují s lupinami, zatímco Rhodiola rosea a dahurijská sója udržují jas barvy a chrání prameny před negativním vlivem vnějšího prostředí.

Láhev 400 ml bude stát 350-400 rublů.

Logona

Šampony vyrábí německá společnost Logona Naturkosmetik, která je proslulá přirozeností svých výrobků (10 bodů z 10). Všechny kosmetické přípravky splňují mezinárodní normy kvality, nejsou testovány na zvířatech a obsahují pouze bezpečné složky.

Základem každého šamponu je výtažek z léčivých rostlin. Doplňte účinek přírodních složek, jako je med a pivo, abyste získali objem. V rozsáhlé řadě šamponů bez sulfátů a parabenů z Logony jsou k dispozici všechny typy vlasů. Léčba lupů pomůže s jalovcovým olejem, poskytne lesk - arganový olej a šampon aloe vera je ideální pro zvlhčení pokožky hlavy a vlasů.

Kromě vybavení pro dospělé má Logona oddělenou linku pro děti. Obsahuje šampon pro miminka a univerzální dětský šampon a sprchový gel.

Průměrná cena šamponů o objemu 250 ml je 700-800 rublů.

Aveda

Koncept americké značky je založen na principech ayurvédské filozofie. Zahrnuje použití pouze přírodních složek pro péči o pokožku a vlasy. Kosmetika pro péči není testována na zvířatech a je označena značkou Organic.

Šampony v sestavě od Avedy jsou málo, ale jsou univerzální a vhodné pro téměř všechny typy vlasů. Výtažky z rozmarýnu a máty peprné jsou přítomny v šamponu, který posiluje a posiluje vlasy a tónuje pokožku hlavy. Speciální šampon s bylinnými výtažky a speciálními přírodními filtry proti slunečnímu záření vám pomůže udržet jasnou barvu barvených vlasů. A pokud je pokožka hlavy příliš citlivá, doporučuje se jemný čistící šampon s výtažky z levandule, aloe vera a rozmarýnu.

Všechny produkty jemně očistěte a nepotlačujte pokožku. Vhodný pro každodenní použití, protože neobsahuje parabeny. Cena láhve 250 ml se pohybuje od 1600 do 2600 rublů.

Alternativní kaviár

Charakteristika výrobků japonského výrobce - v extraktu černého kaviáru. Řada péče o vlasy zahrnuje nejen šampony bez síranů a parabenů, ale také masky, balzámy a spreje.

V rámci šamponu je mořský hedváb, který pomáhá posilovat a hydratovat vlasy. Již po prvním použití dívky poznamenaly, že prameny se staly hustší a hladší. Ale to není vnější efekt: složky pronikají hluboko do struktury vlasů a působí zevnitř.

Produkty Alterna Caviar jsou ideální pro ženy, které nemohou žít bez horkého žehlení nebo curlingu. Pravidelné používání šamponu bez síranu pomáhá chránit vlasy před teplem a udržuje si vlhkost.

Náklady na produkty péče o vlasy se pohybují od 2 000 do 2 500 rublů na 250 ml lahvičky.

Nízký šampon

Bezsulfátový šampónový krém od známé francouzské značky Yves Rocher. Složení je téměř výhradně složkami přírodního původu, což jí dává jemný květinový zápach. Krém je snadno rozptýlen přes vlasy od kořene ke špičce v tenké vrstvě, pokožka hlavy je lehce masírována. Šampon můžete nechat 3 minuty na vlasy a důkladně je opláchnout.

Spotřeba je rychlejší než běžný šampon kvůli skutečnosti, že musí být aplikován na celou délku, ale efekt odůvodňuje takové náklady, protože mnoho lidí odmítá používat další balzámy a kondicionéry.

Cena jedné trubky se pohybuje v rozsahu 450 rublů.

Himalájské byliny

Levná kosmetika z Indie. Existuje celá řada přípravků pro všechny typy vlasů a řešení různých problémů: zvlhčování, lupy, objem a další. V šamponu nejsou žádné sulfáty a parabeny, pokud věříte nápisům na obalu, ale významnou nevýhodou je přítomnost dalších agresivních látek uvedených ve složení: formaldehyd, kyselina fosforečná, hydroxid sodný. Nicméně, podle názoru mnoha zákazníků, výrobky této značky zvládnout své úkoly, vlasy vypadají dobře upravené, zvlhčené, není tlačit.

Cena jedné láhve 200 ml se pohybuje od 110 do 300 rublů.

Botanicus

Šampon pro tenké a oslabené vlasy českého výrobce s praslíkem a nasturciem v kompozici, určený k posílení pramenů, je činí pružnými a objemnými. Navzdory skutečnosti, že šampony bez síranů jsou většinou špatně pěnové, Botanicus dobře oplachuje, vlasy po aplikaci vypadají hladce a dobře upravované.

Významnou nevýhodou je, že po umytí vlasů je velmi zmatené, takže se nemůžete bez balzámu nebo kondicionéru.

Prodává se ve stylové skleněné láhvi, doporučuje se před použitím protřepat. Cena začíná od 900 rublů.

L'Oreal Professionnel Jemná barva

Šampon z profesionální řady, vhodný pro suché vlasy bez lesku. Obnovuje strukturu, posiluje, zrychluje růst. Perfektně promyje prameny, nevyžaduje časté používání, proto jedna lahvička (vzhledem k objemu 500 ml) trvá půl roku.

Šampon vyžaduje shodu s některými nuancemi v aplikaci. Takže je třeba aplikovat na vlasy dvakrát: poprvé, pěnit a opláchnout, druhá - aplikovat a držet po dobu 5 minut. Složení šamponu je takové, že vlasy poté, co se stává měkkým a poslušným, pokud je to žádoucí, nemůžete použít balzám po něm.

Pro profesionální kosmetický šampon je levná, přibližně 1000 rublů na láhev o objemu 500 ml s dávkovačem.

Obecná doporučení

Na první pohled se zdá, že nalezení šamponů bez síranů a parabenů je obtížné. Ale ve skutečnosti to není. Kosmetické společnosti ulovily touhu spotřebitelů používat přírodní ingredience, takže stále více a více výrobců přechází na nesulfátové "kolejnice".

Je důležité si uvědomit, že šampon nemůže být zcela bez chemikálií, jinak nebude možné dlouho skladovat a řádně umýt vlasy. Nedávejte příliš mnoho naděje přírodní kosmetice. Je nepravděpodobné, že by bylo možné kvalitativně vypláchnout velké množství laku nebo jiných stylingových produktů, ani nedokáže provést perfektní vlasy najednou. Hlavní věc je komplexní péče a rozumné používání kosmetiky. Teprve pak budou vlasy perfektní!

Bezbarvé parabenové šampony bez sulfátu

Dívky jsou si jisté, že když si umyješ hlavu, mělo by to být spousta pěny a silné vůně, jako v reklamě. Skutečnost, že takový zjevně nepřirozený účinek vyvolávají látky škodlivé pro organismus - sírany a parabeny - je jen málo. K organické kosmetice dochází, když po masovém trhu a dokonce i profesionálních produktech vlasy kazí. Je to nejprve neobvyklé, ale konečný výsledek je potěšen.

Co jsou pro tělo nebezpečné sírany a parabeny?

Sírany jsou soli kyseliny sírové, skupiny látek, které se skládají z většiny domácích chemikálií, protože dobře pěnují a odstraňují nečistoty. Například silikonové gely a stylingové pěny lze s nimi prát pouze. Seznam sulfátů v šamponech:

 • SLS - laurylsulfát sodný;
 • SLES - laureth sulfát sodný;
 • SDS - dodecylsulfát sodný;
 • ALS - laurylsulfát amonný.

První dvě nepřirozené látky založené na oleji jsou nebezpečné, protože se hromadí v těle, což narušuje metabolické procesy a zvyšuje riziko vzniku maligních nádorů. Kromě toho jsou pro vlasy škodlivé, protože:

 • zničit strukturu;
 • ztenčení kudrlin;
 • zničit folikuly (vlasová šachta);
 • způsobit alergické reakce;
 • vyvolává peeling, lupy, seborrheu;
 • vedou k částečné plešatosti (alopecii);
 • zničit přirozenou ochrannou bariéru.

Sírany nejsou zakázány, protože jejich negativní vliv na lidské tělo je minimalizován jinými přísadami a jejich koncentrace více než 0,8% neumožňuje prodej, nicméně tyto akce nestačí na ochranu životního prostředí. Při propláchnutí do kanalizace, potrubími, látky nakonec skončí ve vodě, kde poškozují místní flóru a faunu. Kromě toho jsou všechny produkty s nimi testovány na zvířatech.

Profesionální nástroje, zejména ty, které nejsou prodávány v maloobchodě, ale přicházejí do kosmetických salonů v obrovských lahvích, obsahují obrovské množství SLS. To způsobí, že kadeře po výletu do kadeřníka jsou skvělé, zdravé a dobře upravené - nebo alespoň takhle vypadají. Ve skutečnosti je to iluze; po takových procedurách, jako je termo-pokládání nebo curling, účes potřebuje další výživu, a profesionální znamená pouze obal s silným toxickým filmem, který trvá až do prvního mytí hlavy.

Nebude to po určitou dobu škodlivé, ale pokud pravidelně používáte takové zboží v naději na jejich fenomenální účinnost, existuje riziko, že se nejen zhorší stav srsti, ale i zdraví. Protože tyto profesionální nástroje neprodávají pro každodenní použití. Ti, kteří jsou na trhu a v kosmetických obchodech, dělají kudrlinky, které nejsou tak hedvábné, ale nejsou ani v bezpečí - vitamíny, další keratin a ochranné vlastnosti nezruší negativní účinek SLS, který způsobuje svědění, plešatost apod.

Parabeny jsou estery, které ve složení kosmetiky plní funkci konzervačních látek, zpomalují růst mikroorganismů a zvyšují trvanlivost. Kromě toho jsou látky přidávány do produktů a léků. Nejsou nebezpečné. Mýtus negativního dopadu se objevil po studii z roku 1998, která ukázala, že estery vyvolávají vývoj rakoviny.

Další ověření ukázalo, že množství látek v kosmetice, lécích a potravinách nestačí na to, aby způsobilo nádor. Pro ty, kteří se stále bojí negativního účinku, začali výrobci vyrábět výrobky bez parabenu. Jedná se o marketingový balíček, šampon bez parabenu by se zkazil za 2-3 dny, protože konzervační látky jsou nahrazeny jinými názvy (benzoát, diazolidinylmočovina, benzoát sodný, sorbát draselný) nebo jsou obsaženy v menších množstvích.

Přínosy péče o vlasy bez organických parabenů

Složení organických produktů pro mytí hlavy, přírodních složek a minimálního množství parabenů. To omezuje jejich trvanlivost, takže byste měli zkontrolovat před nákupem, ale výhody takové kosmetiky pokrývají tuto nevýhodu:

 • biokompatibilita - netoxické přírodní složky blízké složkám epidermis;
 • zlepšuje přirozené vlastnosti pokožky a kadeří: obnovení, ochrana, adaptace, zvlhčení;
 • jemný, jemně čistí, bez agresivního působení;
 • neporušuje rovnováhu mezi kyselinami a zásadami (pH);
 • zlepšuje strukturu kudrlin;
 • nezpůsobuje podráždění;
 • bezpečná péče o pleť pro děti;
 • Výživa kadeří přírodní složky.

Přírodní šampony bez síranů

Soli kyseliny sírové, na rozdíl od parabenů, lze zcela vyloučit z make-upu kosmetiky. Pak produkt, ačkoli ztratí některé vlastnosti, ale bude užitečnější pro kudrlinky. Pochopte, že šampon bez síranů a parabenů může být na takových charakteristických rysech:

 • slabá pěna - SLS je zodpovědná za bubliny v běžné kosmetice;
 • neexistuje silná přírodní příchuť, protože ve výrobě nejsou používány žádné chemické vonné látky; tam je pouze přirozené ovoce (meruňka, jablko), bylinné (kopřiva, citrónový balzám, rostlina, kaktus, lotos) nebo jiná vůně rostlinných složek (kokosový, voskový, jojobový nebo hroznový olej);
 • bez jasné barvy - syntetická barviva nejsou přidávána do organických šamponů bez síranů a parabenů;
 • nálepky a nápisy na obalu, které potvrzují přirozené složení ("0% SLS", "evropské osvědčení o ekologické bio kosmetice" atd.); mějte na paměti, že to ještě není zárukou, proto si pozorně přečtěte seznam komponentů sami na zadní straně;
 • Jako mycí základ se používají aminokyseliny a jejich mono- a diglyceridy, oleje a výtažky, které je možno nalézt v seznamu složek pod názvem Kyselina citronová, kyselina sorbová, mono-digesce a mastné kyseliny, E471, betain (betain), TMG, glycin betaine Trimethylglycin;
 • mezi složkami nejsou žádné složky živočišného původu, navíc pro organickou kosmetiku používají humánní testovací metody bez našich menších bratrů;
 • produkty bez síranů a parabenů jsou uváděny na trh v obalech z recyklovaných materiálů - recyklovaného plastu;
 • minimální podíl syntetických přísad.

Chemické složení

Úplně přirozená kompozice je nemožná ani pro organické šampony bez síranů a parabenů. Pokud by sestávaly pouze z odtučněného heřmánku, medu nebo mouky, jako domácí maska, jejich doba vypršení by skončila za několik dní a to za vhodných skladovacích podmínek. SLS v organické kosmetice na mytí hlavy není, jsou nahrazeny alternativou - bylinnými přísadami. Úplný seznam aktivních součástí v nástrojích:

 • laurylglukosid (laurilglukosid), hustá pěnivá látka, zvyšuje viskozitu;
 • kokoglukosid (kokoglukosid), vytváří stabilní pěnu, jemně čistí, vhodný pro citlivou pokožku, nezpůsobuje podráždění;
 • laureth sulfosukcinát (laureth sulfosukcinát), snižuje podráždění, je dobře snášena pokožkou a sliznicemi, snadno se odmyje, vytváří tenkou pěnu;
 • decylglukosid (decylglukosid), získaný z rostlinných olejů, má vysoký stupeň pěnění, je bezpečný pro děti;
 • betain (betain), získaný z řepy, má změkčující, hydratační vlastnosti, dodává vlasům přirozený lesk a vyživuje je;
 • sacharózový laurát (sacharóza laurát), emulgátor, činí produkt bez sulfátů a parabenů viskózní, změkčuje pokožku, má dobré vlastnosti rozpouštědla, může vypláchnout éterické oleje;
 • laurylsulfoacetát sodný (laurylsulfoacetát sodný), pěnivý prostředek, bezpečný, ale může vyvolat alergie, pokud jste přecitlivělí;
 • glutamát sodný (glutamát sodný), zvlhčuje kudrlinky tak, aby se lépe hodily, navíc maskují vůni, chová se jako chuť;
 • laurylsulfobetain (laurylbetain), tvoří pěnu, stále eliminuje nadměrnou elektrifikaci (když se účes tlačí);
 • Kokamidopropylbetain (chlorid kokamidopropylbetainamidu) je přírodní látka pro pěnění, ale může způsobit alergické reakce nebo podráždění kůže.

Funkce aplikace

Některé z charakteristických rysů šamponů bez sulfátů a parabenů již byly zmíněny výše. Kvůli nim se řada žen nelíbila organická chemie, ale pokud po prvním mytí efekt zklamal, ne fakt, že vám to nevyhovuje, existuje možnost, že jste jej použili nesprávně:

 • Za prvé trochu zahřejte šampon bez síranů a parabenů v ruce (balení můžete protřepat před stlačením, ale ne nutně);
 • umyjte hlavu pouze horkou (sotva teplou) vodou, jinak nebude žádná pěna ani malá;
 • dobře navlhčete kudrnaté vlasy a pak použijte trochu peněz na ty oblasti, které jsou nejdražší;
 • Masáž, přidání dalšího produktu a distribuce po celé hlavě;
 • umyjte vodou;
 • aplikujte přípravek podruhé (měl by se začít pěnu lépe), ponechte jej na hlavě několik minut;
 • důkladně umyjte hlavu;
 • pokud jsou vlasy dlouhé - můžete postup opakovat;
 • alternativní šampony bez síranů a parabenů s profesionálními, zejména pokud pravidelně používáte gely, pěny a stylingové pěny - organické nebudou omývat.

Jak si vybrat šampony bez sls

Nejdůležitější při výběru přírodní a organické kosmetiky: zkontrolujte složení. Ne všechny výrobky s příslušným štítkem neobsahují SLS ani SLES. Platí to také pro online obchody, ve kterých je možné zaškrtnutí důležitých kritérií provést vyhledání produktu pouze s jejich účtem. Kromě toho, ujistěte se, že v kompozici nejsou žádné SLS, podívejte se na další komponenty: šampony bez síranů a parabenů se často nazývají hypoalergenní, ale to není.

Bylinné složky mohou aktivovat ochranné vlastnosti imunitního systému, což způsobuje podráždění, zarudnutí a jiné nepříjemné příznaky. Poté, co jste ověřili, že kompozice je pro vás správná, postupujte podle dalších faktorů. Nedoporučuje se vzít nejdražší produkt - v polovině případů, které zaplatíte za značku, balení a design, a nikoliv za kvalitu. Věnujte pozornost těmto kritériím:

 • výrobce;
 • typ vlasu;
 • typ pokožky hlavy.

Výrobce

Všechny oblíbené masové trhy (Garnier, Schwarzkopf Gliss Kur) a speciální profesionální kosmetika (Kapous Professional, L'Oreal Professionnel, Kerastase, Revlon Professional, Matrix, Redken, Estelle) obsahují jak sírany, tak parabeny. Je také třeba zkontrolovat složení terapeutických látek: například Vichy obsahuje SLS. Na druhou stranu kosmetika používaná jako léčivo se používá spíše jako trénink než trvale.

Nedostatek SLS a jejich syntetických alternativ v kompozici přírodních českých výrobků z Cannadermu, jemné bioorganiky z GUAMu, turecké léčivé přípravky Thalia s japonským kamélímovým olejem, ukrajinské bílé mandarinky, ruské přírodní Siberice a krymské přírodní sbírky jsou zaručeny. Navíc Belita-Vitex Profesionální organická péče o vlasy, i když má "profesionální" jméno, je také považována za organickou kosmetiku. Buďte opatrní se jmény značek, aby nedošlo k padnutí na falešné.

Typ vlasů

Pro všechny typy vlasů jsou k dispozici přírodní, sulfátové čističe hlavy. Zvlhčovače a výživné prostředky pro suché nebo poškozené jsou vyrobeny na bázi medu, vajec a bylin; pro mastné a smíšené obsahují mátou, Saki hlínu, citrusy. Jediný typ vlasu, který způsobuje problémy, je obarven. Potřebují zvláštní péči a zachovávají pigment. Oleje a rostlinné složky v organickém složení mohou vymývat barvivo, takže jsou vybrány speciální šampony pro barvené vlasy bez síranů. Vyhledat tuto značku na obalu produktu.

Typ pokožky hlavy

Ne všichni a ne nutně stejný typ vlasů a pokožky hlavy. Chcete-li se o tento účes starat, musíte si vybrat produkt, který je ve všech ohledech vhodný. Pokud se rozhodnete pro nákup nástroje na internetu, je snadnější najít potřebné položky jednoduchým umístěním značek na správných místech pro filtrování produktů. Pokud zvolíte výrobek bez laurylsulfátu v běžném obchodě, pečlivě si přečtěte, co je uvedeno na obalu. Zvláště pozorné musí být majitelé citlivé a problematické kůže, aby se zabránilo odlupování. Možná má smysl vyhledávat pomoc od dermatologa.

Účel prostředků

Tento parametr závisí na typu vlasů, ale ne všechny ženy znají své vlastní, ale chápou, jaký problém chtějí odstranit. Bez parabenů a síranů se liší podle účelu:

 • pro zotavení;
 • pro lesk;
 • pro objem;
 • od dělených konců;
 • lupy;
 • posílit;
 • uzlíky;
 • hydratační;
 • čištění a výživu;
 • konzervace barev;
 • obnovení.

Druhý typ je předepsán trichologem. Nedoporučuje se ho odnést léky bez předpisu. Jiné typy zvolíte podle svého uvážení. Mějte na paměti, že šampony bez sulfátů a parabenů, které obsahují další živiny, jsou navrženy tak, aby obnovily poškozené kudrlinky a nebudou vyhovovat typu mastného vlasu, který nevyžaduje takovou nasycení. Pro konsolidaci výsledků s výjimkou prostředků na praní používejte přírodní balzámy s podobnými vlastnostmi.

Dítě

Skalp dítěte je ještě citlivější než dospělý. Moderní sulfátové produkty z masového trhu proto pro dítě nejsou bezpečné. Bylo prokázáno, že SLS se akumuluje v těle a způsobuje vývojové zpoždění u dětí. Parabeny nejsou s těmito riziky spojeny, jsou však syntetické součásti, protože čím méně jsou v produktu - tím lépe.

Bubchen

Výrobky přírodní zeleniny v Německu. Existuje několik typů. První obsahuje výtažky z lípy a heřmánku a také panthenol, který urychluje hojení ran. Ve složení druhých aloe a pšeničných bílkovin. Dobře umyté, jemně a jemně čistí dětské vlasy před znečištěním. Ne oškliví oči. Uchovává dítě od narození. Doba použitelnosti je 3,5 let. Cena je 180 rublů (200 ml).

Naše matka

Prostředky pro šamponování u dětí, pro citlivou pokožku, domácí produkce. Odstraňuje zánět, podráždění. Má vlastnost hypoalergenní. Vytvořeno na bázi rostlinných povrchově aktivních látek, s panthenolem a výtažky ze série, nealkohol a heřmánek. Trvalé užívání se nedoporučuje: Laurylsulfát sodný je v seznamu složek. Doba použitelnosti 2 roky. Cena je 270 rublů (300 ml).

Johnsons baby

Tato americká společnost vyrábí několik různých druhů zboží: s kapkou arganového oleje a hedvábných bílkovin (pro lesk), s heřmánkem, levandulem (před spaním, pro snadné usnutí), extraktem z pšeničných klíčků a pěnou "od koruny k patě". Z těchto jediné neobsahuje SLS. Pěna může být použita k mytí hlavy a těla od narození, je hypoalergenní a pH-neutrální. Doba použitelnosti 3 roky. Cena 220 rublů (500 ml).

Avent dětské tělo a vlasy

Přirozené složení tohoto produktu v UK činí co nejbezpečnější pro dítě. Může být použito od narození k mytí hlavy a těla. V seznamu složek nejsou žádné sírany, protože výrobek lehce pěnuje (buďte opatrní, v řadě jsou zde čínské falešné značky). Vytvořená na bázi výtažku z leknínek, s mléčnými bílkovinami, neobsahuje mýdlo a lanolin, nezničí přírodní mastný film těla. Doba použitelnosti 2 roky. Kvalitní, ale nákladný nástroj. Cena je 396 rublů (250 ml). Ukončeno, zbývá pár míst.

Chráněná chůva

Rozpočet levného zboží od domácích výrobců. Obsahuje minimální množství parabenů, ale také obsahuje sírany. Vytvořeno na základě extraktu z heřmánku. Podle recenzí není vhodný pro citlivou pokožku, ačkoli výrobce tvrdí něco jiného. Může vyvolat alergickou reakci, nedrží se, pokud přichází do styku se sliznicemi. Doba použitelnosti je dva roky. To stojí 120 rublů na 250 ml.

Malá víla

Ruské výrobky na umývání hlavy pro dívky od jednoho do tří let (v závislosti na prostředcích). Na obalu se uvádí, že neobsahují sírany a barviva, ale v seznamu je druhý po vodě SLES. Ze složek rostlin (v závislosti na produktu) jsou výtažky z heřmánku, lesních plodů, lipových květů. Všechny složky jsou hypoalergenní. Doba použitelnosti 3 roky. Cena je 118 rublů (240 ml).

Šampon bez obsahu síry

Značky, které vyrábějí organickou kosmetiku bez síranů a parabenů, jsou zaměřeny pouze na tuto oblast. Nemají v sortimentu žádné profesionální produkty ani masovou tržní třídu. Jedná se o zahraniční výrobce, ale Rusko se nedávno zabývalo uvolňováním organické hmoty:

 1. Avalon Organics. Americké produkty certifikované podle mezinárodní normy NSF / ANSI. Organické přísady nejvyšší kvality. Jsou drahé (cena bude nižší, pokud si objednáte přímo od společnosti, ale musíte platit dodatečně za dodávku), konzistence je velmi likvidní, ale je ekonomicky vynaložena.
 2. "Recepty babička Agafi." Jeden z mála šamponů bez parabenů a sulfátů na masovém trhu. Rozpočet a cenově dostupné, vyráběné v Rusku, je v každém kosmetickém obchodě. Mezi nedostatky: vlasy zvyknou na Agafyu na dlouhou dobu.
 3. Natura Siberica. Jediný ruský výrobce, jehož produkty jsou označeny certifikátem ICEA. Široký sortiment pro všechny typy vlasů.
 4. Alterna. Elite japonská značka, která vyrábí šampony bez síranů a parabenů s řasami, mořským hedvábím, černým kaviárem. Prostředky vytvářejí ochranný film z ultrafialového záření nebo změny teploty. Lze použít pro barevné kadeře. Vhodné pro ty, kteří často dělají hot styling. Velmi drahé (2600 rublů na 250 ml).
 5. Barex Italiana. Italské produkty s neobvyklými komponenty pro Ruskou federaci: rajský olej, okurka, granátové jablko, bambusový extrakt, magnólie. K dispozici pro různé typy vlasů, včetně barvených, tenkých, mastných, oslabených, poškozených. Mají mnoho pozitivních recenzí, prodávají se pouze v profesionálních kosmetických obchodech a na internetu.
 6. Biotique. Indická kosmetika pro kadeře na bylinkách s řasami. Zrychluje růst vlasů, vyživuje a hydratuje. Na pozadí jiných elitních zahraničních fondů je příjemně překvapivé za cenu (300-400 rublů na 120 ml). Mezi nedostatky: je obtížné najít komerčně dostupné jedinečné komponenty (bílkoviny z hedvábí, ořech, řasy), které nejsou vhodné pro všechny.
 7. MULSAN kosmetika. Ruský výrobce přírodní kosmetiky na trhu od roku 2014. Doba skladovatelnosti zboží nepřesahuje 10 měsíců - to je ukazatel minimálního počtu parabenů v kompozici. Domácí výroba a diskrétní balení umožňuje udržet ceny na cenově dostupné úrovni. Zboží lze zakoupit pouze na oficiálních stránkách.
 8. Organický obchod. Výrobky vyráběné v Rusku s přirozeným složením. Cenově dostupné, levné zboží (některé výrobky se vyrábějí měkkou, což z nich činí ještě levnější), ale v průměru dávají hodnocení 4 z 5 recenzí.
 9. Logona. Německá organická kosmetika, většina produktů - pro slabé, poškozené vlasy. Kromě toho existují dobré nápady proti lupům. Složení bylinných výtažků: z verbeny, Goji bobule, citrónový balzám.
 10. Botanicus. Řada těchto přírodních českých léků bojuje se sebou. V kosmetice pro mastné vlasy se používají levandulové výtažky, pro suché vlasy, heřmánek. Příjemný zápach, textury. Nevýhoda: zamotané vlasy, je lepší použít s balzámem nebo kondicionérem.
 11. Yves Rocher. Bylinná kosmetika z Francie, oblíbená v Rusku (ve velkých městech jsou oficiální obchody). Je ekonomicky vyčerpávající, vlasy jsou měkké a nadměrné (dokonce i to, co je pro tukový typ) díky oleji z hroznů v kompozici.

Nejlepší organické šampony - hodnocení

Každý si podle svých kritérií vybere kosmetiku pro péči o vlasy. U ekologických produktů je nejdůležitějším faktorem složení. Nejlepší kosmetika v této výklenku v tabulce níže:

Pro Více Informací O Suché Vlasy