logo

Proč vlasy novorozence trpí špatně?

První vlasy, se kterými se dítě narodilo ve čtvrtém měsíci, se úplně rozvinuly. Nové vlasy roste ve všech ostatních. Míra růstu vlasů je výhradně individuální. Celá tvorba vlasů nastává pouze 11 let.

Stává se to také, když vlasy dítěte nejsou příliš dlouhé nebo rostou velmi pomalu. V zásadě neexistuje žádný důvod k obavám, ale je docela možné, že v malém organismu došlo k nějaké nesrovnalosti nebo špatné péči.

Identifikujte příčiny a vráťte vlasy zpět do normálu

Existuje několik důvodů pro špatný růst vlasů u dítěte:

 1. Nesprávná výživa.
 2. Nedostatek vitamínů a minerálů.
 3. Metabolické poruchy.
 4. Stres.
 5. Ricket
 6. Dědictví.

Po zjištění důvodu, že rodičovství roste pomalu, je nutné ho odstranit:

 • rovnováha výživy dítěte nebo matky, pokud dítě není odstaveno. Ve stravě musí obsahovat potraviny obsahující bílkoviny, fosfor a vápník - mléčné výrobky, vaječný žloutek, ryby, zelí, špenát, ořechy. (seznam produktů)
 • Pro zlepšení kvality vlasů užívejte komplex vitamínů obsahujících vitamíny A, C, B6, B12, E a PP.
 • Pokud narazíte na špatný metabolismus, poraďte se s endokrinologem.
 • chránit dítě před špatnými emocemi, se silnou nervozitou, kontaktujte pediatrického neurologa.
 • při prvních známkách rachity - nadměrné pocení, snížený svalový tonus, deformace kostí - zahájení léčby co nejdříve a pro prevenci poskytněte dítěti roztok vitaminu D (viz článek o Rahitě);
 • s genetickou předispozicí k ničemu, jediný způsob, jak posílit a povzbudit růst vlasů.

Někdy je důvodem porušení růstu vlasů špatná volba kosmetiky pro mytí hlavy. V tomto případě musíte vybrat jiný nástroj a posílit vlasy dítěte:

 • lehká pokožka hlavy stimuluje oběh vlasových folikulů a růst vlasů;
 • změna šamponu pro dětské mýdlo;
 • jednou týdně umyjte hlava dítěte kefírem nebo žloutkem;
 • vytvořit masku lopuchového oleje, stimuluje růst vlasů v jakémkoli věku;
 • opláchněte vlasy infuzí kořisti, vlaku, lopuchu nebo heřmánek.

Částečný nebo úplný nedostatek vlasů

První chmýří, opouštějící hlavu, může někdy opustit plešatiny. Nejčastěji je nepřítomnost vlasů viditelná na zadní straně hlavy a časové části. To je způsobeno skutečností, že dítě leží v podstatě a vlasy vypadají rychleji v těch místech, kde je větší tření. Můžete se vyhnout plešatosti tím, že pravidelně otáčíte dítě v postýlce.

Společnou příčinou nedostatku růstu vlasů je gnůj. Jedná se o typ seboroické dermatitidy, která je kůrou tukových šupin. Odstranění takové kůry je nezbytné, protože brání růstu vlasů. Proces je jednoduchý:

 1. hodinu před šamponováním lehce otřete teplé vařené slunečnice, lopuch nebo speciální dětský olej do postižených oblastí;
 2. zahřát dětskou hlavu kapesníkem;
 3. načistěte měkké štětce před koupáním;
 4. umyjte si vlasy

U dívčích, s časným opletím těsných opletek, se na chrámech mohou objevit elastické pryžové pásy. Vlasy z lámání, vypadnutí a další růst vlasů na tomto místě se zpomaluje nebo úplně zastaví. Proto, malé krásy až tři roky, je lepší udělat účes.

Co dělat, pokud se vlasy nezobrazí a plešaté oblasti se rozšiřují a vlasy vypadají stále více. Jako nezávislé onemocnění u dětí nedochází k alopecii (alopecii). Příčiny jsou nervové poruchy, kožní onemocnění a poruchy vnitřních orgánů.

Většina alopecie u dětí se vyskytuje v následujících onemocněních:

 1. Trichotillomania - neuróza, projevující se torzí a záškubnutím vlasů dítěte. Vlasové šachty se ztenčují a způsobují jejich vypadnutí.
 2. Poranění vlasového hřídele - projevuje se, když jsou pleteniny pevně tkané.
 3. Houbová onemocnění - například kožní onemocnění.
 4. Alopecia areata - označuje autoimunitní onemocnění. Vlasové folikuly jsou napadány imunitním systémem těla a zemřou.

Po objasnění diagnózy lékař předepíše vhodnou léčbu.

Pokud dítě vypadá velmi špatně a někdy po třech letech úplně chybí, je nutné podrobit důkladné odborné prohlídce. Nejprve se obraťte na pediatra, který se pak může obrátit na úzce specializovaného lékaře: dermatologa, neurologa nebo trichologa. Samoléčebné a "lidové metody" mohou dítě poškodit natolik, že zůstane bez vlasů po zbytek svého života.

Správná péče - klíč k krásným vlasům

Dětské vlasy jsou velmi jemné a tenké. Vnější agresivní faktory působí na ně silněji než na dospělé vlasy. Příslušná péče zabrání vypadávání vlasů a bude výchozím bodem pro krásný účes v budoucnu.

 1. Pro mytí hlavy použijte speciální dětský šampon s neutrálním médiem (pH 6).
 2. Umyjte si vlasy kosmetikou nejdříve jednou za 7-10 dní. Každý z nejkvalitnějších produktů s častým použitím usuší pokožku hlavy.
 3. Pro mytí hlavy použijte teplou, oddělenou vodu.
 4. Důkladně opláchněte vlasy z šamponových zbytků.
 5. Po umytí vaší hlavy byste neměli otřít, ale potřete měkkým ručníkem.
 6. Použijte pouze suché vlasy.
 7. Každý den pokořte vlasy individuálním hřebenem s přírodními měkkými štětinami, pro starší děti - z přírodního dřeva se širokými zuby a tupými špičkami.
 8. Dělit se dělat pokaždé, když nové místo.
 9. Opusťte používání těsných pryžových pásů a kolíků. Nejlepší je zvolit plastové malé vlasy s hladkým povrchem.

Podle tématu CARE:

Dobrý den holky! Dnes vám řeknu, jak se mi podařilo dostat se do tvaru, ztratit 20 kilogramů a nakonec se zbavit strašidelných komplexů tučných lidí. Doufám, že vám tyto informace budou užitečné!

Nejdříve si přejete přečíst naše materiály? Přihlaste se k našemu telegramovému kanálu

Proč dítě nerodí vlasy

Obsah článku

 • Proč dítě nerodí vlasy
 • Jak holit holčičku
 • Sexuální vývoj a zrání dívky

Některé děti se narodily s vlasy na hlavách, zatímco jiné jsou téměř holé. Obvykle se v prvním roce života rozpadne dětská chmýří, a vzácné a tenké, ale již skutečné vlasy roste. Mohou se objevit kadeře nebo se výrazně změní barva. Někteří rodiče nepřikládají tomuto tématu velký význam, přijímají tento proces jako přirozený, jiní se obávají. Matky jsou obzvlášť znepokojeny tím, že vyrůstají dívky, protože chtějí dělat dceřinky a ocasy.

Možné příčiny špatného růstu vlasů

Existuje mnoho důvodů pro růst vlasů. Především je to dědičný faktor. Šťastní majitelé luxusní hlavy vlasů s největší pravděpodobností budou mít dítě, jehož vlasy nebudou méně krásné. Pokud budou muži v rodině předčasně plešatý, potom potomci nebudou mít husté dlouhé vlasy. Hodně záleží také na rase. Asiaté mají vždy silné a dlouhé vlasy. Nejdelší délka života vlasů a tempo růstu Mongolů. Evropané se nemohou pochlubit.

Významný dopad na míru růstu vlasů má výživa dítěte. Monotónní a nevyvážené vlasy nebudou prospěšné pro vlasy. Dieta by měla obsahovat celou řadu potřebných látek: vápník, bílkoviny, sacharidy, vitamíny. Dítě musí mít dostatečné množství ovoce a zeleniny. Nedostatek tvorby keratinu v těle dítěte dramaticky ovlivňuje stav vlasů, vlasové folikuly oslabují. Výměna moučných výrobků s celozrnnými produkty napraví situaci. Křehkost a ztráta vlasů nastává v důsledku nedostatečného příjmu železa, zinku a mastných kyselin. Zajistěte přítomnost masa, kuřete, ryb a olivového oleje v dětské stravě.

Oni říkají, že vlasy roste rychleji po holení. To není. Během prvních tří let života má dítě pomalou změnu vlasů. Teprve po této době můžeme posoudit jejich stav a kvalitu. Pokud vlasy vůbec nevyrůstají, musíte hledat příčinu. Prvním krokem je kontakt s místním pediatrem. Pomůže vám zjistit, zda trávicí orgány dítěte normálně fungují. Za přítomnosti jakékoliv patologie tělo nebude schopno absorbovat látky potřebné pro dobrý růst a vývoj vlasů. Nedostatek vitaminu D může také způsobit nedostatek vlasů. V létě je tento vitamin tvořen v těle pod vlivem slunečních paprsků. V jiných obdobích roku dítě v podstatě dostane z jídla: ryby, máslo, vejce atd. Pokud se během podzimního a zimního období objeví nedostatek vitaminu D, lékař předepíše lék ve formě farmaceutických kapslí nebo kapslí.

Proč vlasy novorozence trpí špatně?

Narozené s malou hlavou vlasů, děti se s ní rozpadnou během čtyř měsíců. Po dokončení prvního vlasu se dítě začíná objevovat více tuhých vlasů. Rychlost růstu jednotlivých vlasů. Ve věku 11 let tvoří všechny děti své vlasy. Pokud vlasy dítěte rostou pomalu nebo prakticky chybí, neměli byste se moc bát. S největší pravděpodobností je to důvod - nevhodná péče nebo zjištěné porušení ve stravě.

Příčiny poruch růstu vlasů

Drobky na vlasy mohou z těchto důvodů růst špatně:

 • Metabolické poruchy.
 • Ricket
 • Dědictví.
 • Nevyvážená výživa.
 • Stres.

Po zjištění důvodů, proč má dítě problémy s růstem vlasů, byste měli začít pracovat na jejich eliminaci.

 • Pokud je dítě kojeno, musíte vyvážit nejen jeho jídlo, ale jeho matku. Ve stravě by měly být přítomny takové zdroje fosforu, vápníku a bílkovin, jako špenát, ryby, žloutek.
 • Měli byste vzít vitamíny, které podporují lepší růst vlasů a posilují vlasové folikuly. K tomu můžete koupit speciální vitamínové komplexy obsahující vitaminy PP, E, B 12, B6, A a C.
 • Je třeba vyhledat radu od endokrinologa.
 • Pokud se dítě chová úzkostně, měli byste si objednat pediatrického neurologa.
 • Pokud mají rodiče genetickou predispozici k brzkému plešatosti a slabému růstu vlasů, měly by být vlasy dítěte od narození posilovány pomocí speciální kosmetiky.
 • S příznaky, jako je snížený svalový tonus, deformace kostí nebo nadměrné pocení, musí pediatr vypadat, že vylučuje diagnózu rachitidy.

Dysplazie růstu vlasů může být také způsobena skutečností, že kosmetika pro mytí hlavy byla vybrána nesprávně. Protože je důležité vybrat správný nástroj, který posílí vlasy a podpoří jejich růst.

Další opatření týkající se péče o vlasy jsou následující:

 • Masáž hlavy, která má stimulační účinek na průtok krve ve vlasových folikulích, takže rostou rychleji.
 • Výměna šamponu na dětské mýdlo.
 • Jednou týdně umyjte vlasy žloutkem nebo kefír.
 • Oplachování z infuze z kopřivy, heřmánku nebo lopuchu.
 • Rastrová maska, stimulující růst vlasů.

Často na hlavě dítěte vidíte plešatá místa. Objevují se na hlavě dítěte v důsledku ztráty první zbraně. Vzhledem k tomu, že klesá, kde dochází k tření, jsou plešatiny nejčastěji vytvářeny v časné části a na zadní straně hlavy. Aby se zabránilo jejich výskytu, je nutné pravidelně otočit drůbež v postýlce z jedné strany na druhou.

Důvodem pro pomalý růst vlasů nebo jeho nedostatek může být také seboroická dermatitida, což je žlutavě žlutá. Musí být vyčištěny, jinak vlasy budou i nadále růst špatně. Chcete-li odstranit krusty, musíte dodržovat následující postup:

 1. Hodinu před šamponováním je třeba otřít teplý předem ochucený rostlinný olej do seboroických šupin. Může to být slunečnicový olej nebo běžný dětský olej.
 2. Potom se na hlavu dítěte položí šátek, aby byla kůra změkčena pod vlivem teploty.
 3. Zmírněné váhy by měly být jemně hřebeny s hřebenem.
 4. Důkladně si umyjte vlasy.

Co jsou to plešaté skvrny a proč se objevují

Balzámy na vlasy mohou také nastat kvůli nesprávné péči o vlasy u dívek. Takže pokud uděláte pigmenty velmi těsné nebo použijete elastické pásy, mohou se na vašich spáncích vytvářet ztenčující místa. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou silně elastické, rozpadají a vlasové folikuly přestanou růst na tomto místě. Z tohoto důvodu by dívky mladší tří let neměly dělat vlasy, nejlepší možností je krásný a elegantní účes.

Onemocnění, při kterém děti nerodí vlasy, se nazývá alopecie. Příčiny vývoje onemocnění jsou nejčastěji neurologické povahy, protože plešatost nastává kvůli poruchám vnitřních orgánů, dermatologickým onemocněním a nervovým poruchám.

Nedostatek vlasů může být způsoben:

 • Hubová onemocnění - versicolor.
 • Zranění vlasových folikulů, ke kterým dochází při častém záškubu vlasů nebo při jejich těsném tkaní.
 • Alopecia areata, závažné autoimunitní onemocnění, při které vypadají vlasy silně a neroste.
 • Trichotillomania je typ neurózy, v němž dítě neustále táhne nebo otáčí vlasy.

Pokud má dítě porušení růstu vlasů, musíte nejprve navštívit pediatra, který bude v případě potřeby odkazovat na trichlóga, neurologa nebo dermatologa. Pokud nepožádáte okamžitě lékařskou pomoc, může dítě zůstat bez vlasů po celý život.

Jak správně pečovat o novorozené vlasy

Vlasy v dětství jsou velmi tenké a jemné, protože nevyhovují šamponům pro dospělé. Nejlepší možností je speciální šampon, který má neutrální pH 6. Avšak nejen správná volba kosmetického přípravku pomůže vyhnout se časné plešatosti. Aby vlasy dítěte potěšily své rodiče, musí dodržovat následující doporučení:

 • Vlasy lze umýt víc než jednou týdně, protože šampon vysušuje pokožku hlavy.
 • Voda používaná k praní by měla být teplá.
 • Vlasy by měly být opláchnuty důkladně, aby neměly šampon.
 • Vlasy by neměly být otřeny suché, měly by být vysušeny tím, že prosíme o měkký ručník.
 • Aby se vlasy nerozlomily a neotahovaly se, jsou pouze česané suché.
 • Dítě by mělo mít svůj vlastní hřeben, nejlépe s přírodními štětinami. Starší dítě si může koupit dřevěný hřeben s tupými špičkami a širokými zuby.

Proč dítě roste špatně?

Každé dítě je od narození jedinečné: někteří novorozenci se narodí s tlustou a bujnou hlavou vlasů, jiní se nemohou pochlubit ani trochu zřetelným chmýřím na hlavě. A v prvních měsících se situace může změnit v zájmu kardinála, a to jak k lepšímu, tak k horšímu. U některých dětí, až do věku plivání, rostou téměř do pasu, u ostatních - nikdy nevyrostou milimetr. Proč se tempo růstu vlasů u novorozenců může zpomalit a co dělat, abyste získali vzhled krásných a lesklých kudrlin? Zkušení pediatři sdílejí s mladými rodiči rady o správné péči o vlasy dětí!

Příčiny pomalého růstu vlasů u kojenců

Pokud vlasy dítěte rostou špatně, není vůbec nutné okamžitě panikovat a přemýšlet o nejhorším - ve většině případů jsou patologické příčiny takového stavu snadno opravitelné. Následující faktory mohou potlačit normální růst vlasů u novorozenců:

 • Dědictví. Pokud se rodiče nemohou pochlubit hustými chlupatými vlasy, je nepravděpodobné, že dítě bude mít od narození dobré vlasy - budete muset vynaložit velké úsilí na zvrácení genetické predispozice.
 • Ricket Je to samozřejmě vážné onemocnění, ale s náležitou péčí není těžké zastavit jeho počáteční fáze. Nestačí poskytnout novorozenci dostatečné množství vitaminu D a denně je užívat na procházky - a vlasy začnou růst jako droždí.
 • Nervový stres. Může se zdát, že stres je extrémně "dospělý" problém, ale ve skutečnosti to není. Pokud novorozený z nějakého důvodu nedostane dostatek spánku, neustále zlobivý a plačí, špatná vegetace je zcela přirozený výsledek. Kromě toho mohou negativně ovlivnit růst vlasů nepříznivé podmínky v rodině, hádky mezi rodiči, skandály, jejichž nedůvěřivý svědek je dítě.
 • Nesprávná nebo nedostatečná výživa. Pokud se do těla drobky vstřejí malé množství vitamínů a mikroprvků, jeho vlasy nebudou moci růst. Umělé děti by měly dostat dostatečné množství přizpůsobené kojenecké výživy, vhodné pro jejich věk, a kojence by měly dostávat vysoce kvalitní mateřské mléko (a proto by měla ošetřovatelka správně a plně jíst).
 • Brzy přilákat. Pokud se mladá maminka pokusí nakrmit novorozence s "dospělým" jídlem, které není vhodné pro věk, může dojít k selhání trávení dítěte. Takové problémy často vedou ke zhoršení metabolismu a v důsledku toho k hypovitaminóze.
 • Seboroická dermatitida. Navzdory hrozivému jménu není tato patologie vůbec při správném použití nebezpečná. U většiny novorozenců prvního roku života se na hlavě mohou objevit šupiny, jako jsou lupy, zejména v oblasti fontanely, která těsně drží vlasy a zpomaluje jejich růst. V tomto případě pomůže vyřešit problém vysoce kvalitní a jemné péče.
 • Spánek ve stejné póze. Pokud nezměníte postavení těla novorozence v postýlce, může časem rolovat vlasy na jedné straně. S tímto problémem nebude plešatost kompletní, ale částečná: od strany, kde nejsou vlasové folikuly vystaveny každodennímu oděru, budou kadeře mnohem tlustší a delší, než na kterém dítě pravidelně spí. Stejný problém může nastat i tehdy, když nosíte těsné čepice a čepice po celou dobu - v oblasti gumy se vlasy opotřebovávají.
 • Špatná péče o vlasy. Denní promývání hlavy novorozence, používání alkalických šamponů a špatně kvalitní dětské kosmetiky mohou zkazit i přirozeně svěží účes dítěte.

Avšak ne vždy je vše tak banální a neškodné - v některých případech může být špatný růst vlasů u novorozenců spojen s vážnými anomáliemi v těle:

 • Hormonální abnormality. Endokrinní patologie mohou ovlivnit mnoho fyziologických procesů v těle a špatný růst vlasů není výjimkou.
 • Autoimunitní onemocnění. S těmito onemocněními tělo novorozence může odmítnout vlasové folikuly, v důsledku čehož kudrlinky v zásadě nemohou růst až do úplného odstranění příčin.
 • Nekontrolovaná léčba. Pokud máma z nějakého důvodu rozdrtí pilulky bez konzultace s pediatrem, není divu, že jeho vlasy budou velmi silně růst. A ačkoliv je možné situaci napravit, jednoduše se vzdát nepřiměřeného užívání drog, není skutečností, že samoléčba neměla čas ovlivňovat jiné orgány a systémy. Proto je nutné vyloučit příjem všech léčivých přípravků bez předpisu, a pokud se tak stalo, pečlivě zkontrolujte novorozence.
 • Problémy s metabolismem. Bohužel, poruchy zažívání se mohou objevit nejen kvůli nesprávné nebo nedostatečné výživě - metabolická porucha může být také vrozená. V tomto případě novorozence potřebují lékařskou pomoc a v případě potřeby správně zvolenou dietu.

Co dělat, abyste situaci napravili?

Pokud máte obavy o špatný růst vlasů u novorozence, měli byste se co nejdříve ujistit. Odborníci by měli porozumět příčinám patologie, nicméně nepřímé příznaky mohou vyzvat pozorné rodiče k tomu, aby zjistili, který lékař by měl být nejprve konzultován. Samozřejmě, jakákoli lékařská prohlídka by měla začínat návštěvou okresního pediatra - zjistí, zda existuje důvod k obavám a v případě potřeby předepisuje dítě potřebným testům.

Pokud je dítě pomalu, nebo naopak příliš rychle váží, stojí za návštěvu pediatrického endokrinologa - snad novorozence mají některé hormonální problémy. Neklidný spánek, časté nálady a nepřiměřený plakat spolu se špatným růstem vlasů mohou naznačovat neurologické poruchy. A pokud je paralelní s novorozeneckým trápením, svalovým tónem a deformací kostí, je nutné ho naléhavě prozkoumat za přítomnost rachity.

Pokud novorozený má genetickou předispozici pro špatný růst vlasů, je třeba co nejdříve provést opatření. Po konzultaci s vedoucím pediatrem stojí za přidání vitamínů k dietě dítěte, aby se zlepšila vegetace - PP, B, E, B12, B6, C a A. Navíc, za nepřítomnosti přecitlivělosti, můžete udělat drobky s oleji.

Matky novorozenců, kteří jsou kojeni, by měli pečlivě sledovat vlastní stravu. Mateřský organismus, vyčerpaný těhotenstvím a porodem, nemůže vždy poskytnout ještě jednu osobu s užitečnými látkami, takže je vhodné se obávat dobrého výživy a užívání komplexních vitamínových a minerálních doplňků určených pro kojící ženy.

Jak péče o novorozené vlasy

Vysoká kvalita péče je jednou z klíčových složek plného růstu vlasů u novorozenců. K tomu, aby účes byl příjemný svým pompáním a hustotou, je třeba dodržovat řadu důležitých pravidel:

 1. Používejte speciální přípravky pro novorozence s neutrálním pH pro šamponování - alkalické dětské mýdlo může vyschnout a dráždit folikuly.
 2. Nepoužívejte zneužívání detergentů, a to i těch nejoblíbenějších. Stačí, abyste hlavu dítěte umyli 1-2 hodiny týdně šamponem a během zbývajících dnů propláchněte vlasy při koupání teplou tekoucí vodou.
 3. Včas odstraňte strusky na vlasy. K tomu musíte nejprve namazat skalp s hypoalergenním rostlinným olejem, nosit uzávěr a počkat půl hodiny, dokud měřítka nebudou měkčí. Poté je třeba jemně pokořit drobky měkkým štětcem, jemně česat kůry, a pak si vlasy umýt vhodným šamponem.
 4. Poté, co jste si koupili vlasy, je nesmírně jemné. Necítíte citlivou pokožku, ale opatrně je potažte ručníkem.
 5. Nezapomínejte na pravidelnou masáž hlavy novorozence. Tento postup stimuluje krevní oběh a tím i růst vlasů.

Dodržujte pravidla péče o vlasy, dodržujte výživu a zdraví novorozence - a vzhled požadovaných kudrlin nebude trvat dlouho!

Jak by měly růst dětské vlasy?

První vlasy, se kterými se dítě narodilo ve čtvrtém měsíci, se úplně rozvinuly. Nové vlasy roste ve všech ostatních. Míra růstu vlasů je výhradně individuální. Celá tvorba vlasů nastává pouze 11 let.

Stává se to také, když vlasy dítěte nejsou příliš dlouhé nebo rostou velmi pomalu. V zásadě neexistuje žádný důvod k obavám, ale je docela možné, že v malém organismu došlo k nějaké nesrovnalosti nebo špatné péči.

Existuje několik důvodů pro špatný růst vlasů u dítěte:

 1. Nesprávná výživa.
 2. Nedostatek vitamínů a minerálů.
 3. Metabolické poruchy.
 4. Stres.
 5. Ricket
 6. Dědictví.

Po zjištění důvodu, že rodičovství roste pomalu, je nutné ho odstranit:

 • rovnováha výživy dítěte nebo matky, pokud dítě není odstaveno. Ve stravě musí obsahovat potraviny obsahující bílkoviny, fosfor a vápník - mléčné výrobky, vaječný žloutek, ryby, zelí, špenát, ořechy. (seznam produktů)
 • Pro zlepšení kvality vlasů užívejte komplex vitamínů obsahujících vitamíny A, C, B6, B12, E a PP.
 • Pokud narazíte na špatný metabolismus, poraďte se s endokrinologem.
 • chránit dítě před špatnými emocemi, se silnou nervozitou, kontaktujte pediatrického neurologa.
 • při prvních známkách rachity - nadměrné pocení, snížený svalový tonus, deformace kostí - zahájení léčby co nejdříve a pro prevenci poskytněte dítěti roztok vitaminu D (viz článek o Rahitě);
 • s genetickou předispozicí k ničemu, jediný způsob, jak posílit a povzbudit růst vlasů.

Někdy je důvodem porušení růstu vlasů špatná volba kosmetiky pro mytí hlavy. V tomto případě musíte vybrat jiný nástroj a posílit vlasy dítěte:

 • lehká pokožka hlavy stimuluje oběh vlasových folikulů a růst vlasů;
 • změna šamponu pro dětské mýdlo;
 • jednou týdně umyjte hlava dítěte kefírem nebo žloutkem;
 • vytvořit masku lopuchového oleje, stimuluje růst vlasů v jakémkoli věku;
 • opláchněte vlasy infuzí kořisti, vlaku, lopuchu nebo heřmánek.

Částečný nebo úplný nedostatek vlasů

První chmýří, opouštějící hlavu, může někdy opustit plešatiny. Nejčastěji je nepřítomnost vlasů viditelná na zadní straně hlavy a časové části. To je způsobeno skutečností, že dítě leží v podstatě a vlasy vypadají rychleji v těch místech, kde je větší tření. Můžete se vyhnout plešatosti tím, že pravidelně otáčíte dítě v postýlce.

Společnou příčinou nedostatku růstu vlasů je gnůj. Jedná se o typ seboroické dermatitidy, která je kůrou tukových šupin. Odstranění takové kůry je nezbytné, protože brání růstu vlasů. Proces je jednoduchý:

Čteme o kůrách na hlavě dítěte

U dívčích, s časným opletím těsných opletek, se na chrámech mohou objevit elastické pryžové pásy. Vlasy z lámání, vypadnutí a další růst vlasů na tomto místě se zpomaluje nebo úplně zastaví. Proto, malé krásy až tři roky, je lepší udělat účes.

Co dělat, pokud se vlasy nezobrazí a plešaté oblasti se rozšiřují a vlasy vypadají stále více. Jako nezávislé onemocnění u dětí nedochází k alopecii (alopecii). Příčiny jsou nervové poruchy, kožní onemocnění a poruchy vnitřních orgánů.

Většina alopecie u dětí se vyskytuje v následujících onemocněních:

Po objasnění diagnózy lékař předepíše vhodnou léčbu.

Pokud dítě vypadá velmi špatně a někdy po třech letech úplně chybí, je nutné podrobit důkladné odborné prohlídce. Nejprve se obraťte na pediatra, který se pak může obrátit na úzce specializovaného lékaře: dermatologa, neurologa nebo trichologa. Samoléčebné a "lidové metody" mohou dítě poškodit natolik, že zůstane bez vlasů po zbytek svého života.

Správná péče - klíč k krásným vlasům

Dětské vlasy jsou velmi jemné a tenké. Vnější agresivní faktory působí na ně silněji než na dospělé vlasy. Příslušná péče zabrání vypadávání vlasů a bude výchozím bodem pro krásný účes v budoucnu.

 1. Pro mytí hlavy použijte speciální dětský šampon s neutrálním médiem (pH 6).
 2. Umyjte si vlasy kosmetikou nejdříve jednou za 7-10 dní. Každý z nejkvalitnějších produktů s častým použitím usuší pokožku hlavy.
 3. Pro mytí hlavy použijte teplou, oddělenou vodu.
 4. Důkladně opláchněte vlasy z šamponových zbytků.
 5. Po umytí vaší hlavy byste neměli otřít, ale potřete měkkým ručníkem.
 6. Použijte pouze suché vlasy.
 7. Každý den pokořte vlasy individuálním hřebenem s přírodními měkkými štětinami, pro starší děti - z přírodního dřeva se širokými zuby a tupými špičkami.
 8. Dělit se dělat pokaždé, když nové místo.
 9. Opusťte používání těsných pryžových pásů a kolíků. Nejlepší je zvolit plastové malé vlasy s hladkým povrchem.

Podle tématu CARE:

 • Denní a týdenní péče o děti
 • Péče o kůži
 • Novorozenecká hygiena

Vlasy u dětí prvního roku života mají své vlastní strukturní rysy, stejně jako kůži dítěte a vyžadují pečlivou péči. Struktura dětských vlasů se neliší od dospělých, ale má několik vlastností. Hřídel vlasů je velmi tenký, kutikulární má méně vrstev, vlasové folikuly jsou umístěny povrchně v kůži. Proto jsou vlasy dětí mnohem citlivější na faktory životního prostředí, snadněji se zraněné a náchylné ke ztrátě. První kůži dítěte se objevují prenatálně, nazývají se "lanugo" a pokrývají celé tělo drobky. Jsou tenké, krátké, bezbarvé a pokrývají celé tělo drobky, s výjimkou dlaní a chodidel. Lanugo se objeví na konci prvního trimestru těhotenství, chloupky rychle spadnou do plodové vody a nové rychle rostou. V době, kdy se dítě narodí, lanugo obvykle vypadne a zůstává pouze na hlavě (a někdy i na ramenou a na zádech). Předčasné děti se obvykle narodí s obličejovými vlasy, ušima, trupem, rukama a nohama. Ukládání lanuga je známkou nezralosti plodu. "Fluff" obvykle klesá do 1 měsíce po porodu.

Obvykle se dítě narodí již s "účesem" na hlavě. Barva vlasů a její struktura se však mohou lišit od těch, které dítě získá v budoucnu. Blonďatý rodič může mít dítě s tmavými, téměř černými vlasy. V budoucnosti se však barva vlasů může změnit více než jednou.

O jaké barvě vlasy dítěte lze posoudit nejdříve 2 roky. Nestabilita barvy vlasů v šílenství je vysvětlena změnami v hormonálním pozadí, které způsobují rozložení melaninu ve vlasech (pigment, který je zodpovědný za barvu vlasů).

Barva, struktura a hustota vlasů jsou zděděny geneticky. Stojí za zmínku, že tloušťka vlasového hřídele se blíží dospělému o 5 let, takže se nemusíte starat o 5 let z důvodu nedostatečné tloušťky účesu dítěte.

Během 3-4 měsíců po narození jsou vlasy dítěte mnohem tenčí a některé děti jsou zcela plešaté. Ztráta vlasů v prvních měsících života je fyziologický jev a je spojena se změnami hormonálních hladin. Ztráta vlasů může nastat s různou intenzitou - někteří jsou téměř nepostřehnutelní, jiní jsou zonální (obvykle plešatost se vyskytuje v časných a okcipitálních oblastech), v následujících - téměř všechny vlasy mohou vypadnout. Během tohoto období není zapotřebí žádné aktivní posílení vlasů. Po 6 měsících začnou vlasy růst. Pokud po 6 měsících prakticky žádné vlasy neexistují, měli byste se poradit s pediatrem (odstranit nedostatky vitamínů a minerálů, hormonální nerovnováhy).
Vzhled plešatých plevelů a pleťových zón na zadní straně hlavy také často rozebere rodiče. Ve většině případů je důvodem, že dítě třepe tyto oblasti hlavy na posteli, mechanické tření a vede ke ztrátě vlasů. Alopecie v oblasti okciputu není známkou rachit, jestliže nejsou žádné jiné příznaky (těžké pocení, úzkost, bledost a mramorování kůže, horečka, snížený svalový tonus).

Mnoho rodičů se obává, když dítě je už 1 rok a vlasy na hlavě jsou stále velmi vzácné a krátké. Nejčastěji se jedná o blonďaté děti. Hustota vlasů je také geneticky stanovena, rodiče mohou být doporučeni, aby našli dětské fotografie po dobu jednoho roku a podívali se na jejich účes. Pokud je totožná, pak se nemusíte bát. U některých dětí začnou vlasy aktivně růst pouze o 2 roky, a to neznamená, že dítě nebude mít v budoucnu krásné vlasy.
Stimulace růstu vlasů lidových léků u dětí se nedoporučuje. To může způsobit alergické reakce, stejně jako poškození vlasových folikulů (které jsou umístěny povrchně).
Zlepšení růstu vlasů může vyvážená výživa. Vitamíny A, B, E, C, D jsou zodpovědné za růst a stav vlasů, stopové prvky - vápník, hořčík, železo, zinek, selen. Ve stravě zvířecích a bílkovinných živočichů (s kojením) by měly být přítomny polynenasycené mastné kyseliny (omega-3 a omega-6).

Dobrý růst vlasů přispívá k řádné péči. Umytí hlavy madenzy by mělo probíhat denně (bez detergentů), zatímco přebytečný tuk a mrtvý epitel, uvolněné chloupky a nečistoty jsou odstraněny ze skalpu. Použití šamponu by nemělo být více než 1-2krát týdně.

V tomto případě nejsou šampony pro dospělé absolutně vhodné, protože mají zásaditou reakci, která může poškodit ochranný film na pokožce hlavy novorozence. Také se nedoporučuje používat mydlo na mytí hlavy dítěte (má také alkalickou reakci).

Pro děti jsou vhodné speciální hypoalergenní šampony s neutrálním pH (5.5). Šampon by se neměl nalévat přímo na hlavu dítěte, nejprve je lepší ho kapat do dlaně a trochu ho rozpustit vodou. Použijte špičky prstů k masáži pokožky dítěte.
Utírat vlasy ručníkem by neměly být aktivně, jen blot přebytečné vody a nechat vyschnout přirozeně (bez vysoušeče vlasů).
Příznivý účinek na každodenní masáž růstu vlasů. Lehké masážní pohyby zlepšují průtok krve zlepšením výživy vlasových folikulů. Pro podrobnosti o koupání novorozence si přečtěte článek "Koupání novorozence - máme radost."

Odborníci tvrdí, že česání vlasů by mělo být každodenním způsobem, a to navzdory množství vegetace na hlavě.

Pro česání pomocí speciálních kartáčů s přírodními štětinami. Pohyb by měl být lehký a hladký. Frekvence česání závisí na tloušťce a délce vlasů - čím je účes tlustší, tím častěji je třeba jej česat.

Haircut baby hair - předmět pověr a strach. Mnoho rodičů se dokonce domnívá, že ve věku 1 roku byste měli ozdobit vlasy vašeho dítěte tak, aby se vlasy staly silnějšími. Mnozí se také bojí krájet vlasy u dětí mladších jednoho roku (pravděpodobně existuje nebezpečí onemocnění dítěte). Obě pověry jsou bezpředmětné, pro tyto mýty neexistují vědecké důkazy. Hustota a struktura vlasů položená geneticky a žádný účes nemůže změnit. Možná, že po holení holý účinek hustoty je dosaženo díky skutečnosti, že nové vlasy se stávají tvrdší. To ovšem neovlivňuje počet vlasových folikulů. Naopak, holení plešatého by mohlo zranit jemnou kůži dítěte nebo vyděsit dítě.
Pediatři se domnívají, že potřebujete dítě snížit podle potřeby. Pokud jsou srst dítěte dlouhá, zmatená a stoupá do očí, neměli byste čekat na nástup 1 roku.

Ponytails a pigtails

Rodiče dívčích se často z raného věku pokoušejí dát svým drobkům vypadat jako princezny a pěstovat jejich dlouhé vlasy, splétat je do konopí a pigtails. Odborníci však neodporují růst vlasů až 4-5 let, protože je pro ně mnohem obtížnější. Vlasy u dětí jsou tenké, snadno zmatené a poškozené. Pletené ocasy a pletence vedou k podvýživě vlasů, vlasy jsou zraněné a intenzivně klesají. Proto, až 4-5 let, nejlepší účes pro děti je účes. Pokud se matky stále nemohou dočkat, až začnou používat vlasy a rezinochki, pak by měla být nejprve dána přednost, protože barretty méně a poškozují choulostivé dětské vlasy.

Související příspěvky:

Pokud má dítě nějaké abnormality nebo nesrovnalosti ve vývoji se svými vrstevníky, nemělo by to být přehlíženo. Jakékoli změny a změny v těle informují osobu o porušení určitých interních procesů nebo funkcí. Proč dítě roste špatně? Je to normální? Pokud ne, co by mělo být provedeno pro obnovení přirozeného růstu?

Vlastnosti a struktura vlasů

Novorozený má na těle malou vlasovou čáru. Během tohoto období není vývoj vlasů u dítěte pevně zakořeněný a zůstává poměrně volně. Postupně se posiluje ve folikulu, ztrácí svou původní měkkost a proto vyžaduje více živin pro růst tkání. Objeví se další změny odstínu a typu. Někdy karapuzov blíž k rokům tenké vlasy, které se objevily při narození, vypadnou a na jejím místě jsou nové, užší. V tomto okamžiku se matky prostě domnívají, že dítě dítě roste špatně. To se děje iu těch dětí, které se narodily s malou vlasovou čárou.

Proč se růst vlasů zpomaluje

Pokrok růstu vlasů zejména závisí na dodávce folikulů s nezbytnými mikroživinami. Na základě toho, pokud tyto prvky v lidském těle nestačí, je zpomalení a dokonce jejich ztráta nevyhnutelná. Při nedostatečném množství výživných složek vlasy nezmizí, ale "spaly" a mohou být vyňaty z tohoto stavu doplněním vaší stravy potřebnými vitamíny. U kojenců vstoupí nezbytné tělo do těla do složení mateřského mléka, u dítěte až do jednoho roku přicházejí nezbytné vitamíny za rok se speciální mléčnou receptou. Starší děti mohou posilovat vlasy vyváženou stravou a nezbytnými komplexy vitamínů.

Každý den by děti měly užívat potraviny, které obsahují vitamíny ze tří skupin: A, D, B, stejně jako fosfor pro normální růst vlasů a vápníku pro posílení struktury vlasů. Dekrační účinek na růst produktů z mouky a různých sladkostí, cukru přispívá k závěru bez asimilace vitamínů B, je žádoucí používat tyto produkty méně často. Denní strava dětí by měla sestávat z masa, zeleniny a obilovin.

Faktory ovlivňující růst vlasů

Dalším důvodem inhibice růstu a křehkosti je dědičnost. Věnujte pozornost rodičům a milovaným dětem. Pokud existují určité podobnosti, měl by se tento faktor vzít v úvahu. Přestože i vrozené vlasy s nezdravou strukturou nemohou být nezměněny.
Existuje hypotéza, že děti vystavené častým duševním poruchám a emočním výbuchům ztrácejí hodně oslabených vlasů a celkový růst se zastaví. Ale doposud lékaři tento fenomén nepotvrdili. U častých případů nestabilního emočního stavu vašeho dítěte je stále nutná návštěva neurologu. Důvodem skutečnosti, že vlasy dítěte rostou špatně, mohou být některé nemoci. Anémie přispívá k nedostatku potřebných prvků v krvi a k ​​nedostatečnému zásobování kůží krví. Takže zastavení růstu vlasů může být příznakem některých onemocnění. Pokud takové podezření vznikne, je nutná návštěva pediatra.

Jak normalizovat růst vlasů u dětí

Abyste se nezabývali věcmi, zejména pokud neexistuje žádný zřejmý důvod, proč se růst vlasů u dětí zpomaluje, musíte se obrátit na speciálního lékaře, trichologa. Nevýhodou je, že v běžné klinice neexistuje žádný takový odborník. Tyto služby jsou vypláceny a prostory, ve kterých se nacházejí jejich kanceláře, jsou pronajaty, a proto ceny za služby nejsou levné. Nezáleží na tom, zda půjdete na odborníka, nebo ne, ale pokud vlasy dítěte rostou špatně, pak je nutné věnovat pozornost tomuto a změnit jeho dietu. Za prvé, zajistit příjem vitamínu B7 (biotin), stejně jako hořčíku pro každý den. Tyto dva prvky přispívají k obnově keratinu v těle, který je určen k ochraně vlasových folikulů. Dobrým výsledkem je dosažení použití vitamin-minerálních komplexů a zvýšení spotřeby potravin, jako jsou jablka, luštěniny, vlašské ořechy, tvaroh, karfiol.
Děti nejsou schopné poškodit zdraví vlasů, vyschnout je vysoušečem vlasů a změnit stín, barvit chemickým roztokem. Dítě se však o ně nemůže postarat samostatně. To si musíme pamatovat. Nejjednodušší akce rodičů v péči o dětské vlasy je hygiena. Při koupání by měly být vlasy, zvláště novorozence, omyty pouze speciálními prostředky. Po koupání si nemůžete třít hlavu ručníkem, stačí ji jemně namočit a "odvádět" vlhkost z hlavy dítěte. Věnujte pozornost materiálům, z nichž byly objekty v kontaktu s hlavou dítěte. Hřeben by například neměl mít ostré nebo kovové zuby, aby nedošlo k poškození vlasů. Lůžkoviny by také neměly být tvrdé, nejlepší jsou hedvábné a saténové.

Pokud je dítě kojeno a má řídké vlasy a zpomaluje jejich růst, pak maminky potřebují změnit a doplnit vlastní stravu. Tyto ženy určitě jíst ovoce a zeleninu každý den. Alergisté radí matkám, které kojí, jíst zelenou a zdravou výživu, zabraňují alergickým reakcím dítěte v budoucnu.

Ve třech letech, kdy růst zastavil nebo se stal méně, k tomu může přispět rachita. Onemocnění eliminuje absorpci vitaminů skupiny D. Nedostatek této látky vede k nemožnosti vstřebávání vápníku a fosforu tělem, což má negativní vliv na fyziologický stav dítěte. Proto, když se objeví příznaky této nemoci, musíte navštívit lékaře.

Několik hlavních důvodů pro zastavení růstu vlasů u dětí mladších 14 let:

 • Dermatologické nemoci.
 • Špatná dědičnost.
 • Hormonální poruchy.

Stručné závěry: Co by mělo být pro stimulaci růstu vlasů

 1. Slunění je velmi užitečné nejen pro tělo, ale i pro vlasovou linii. Přijímané výhradně v teplé sezóně.
 2. Masáž hlavy, která stimuluje vývoj a strukturu vlasových folikulů. Proveďte trvání 10 minut, použijte nejen měkké prsty, ale i speciální masážní hřebeny.
 3. Odvolání za pomoc specialistovi - trichologovi.
 4. Řezání hrotu.
 5. Pokud dítě podává mateřské mléko, měly by matky používat potřebné vitamíny s jídlem. Můžete také střídat kojení se speciální stravou, obohacenou o užitečné mikroelementy. Dětské jídlo je vybráno speciálně pro věk dítěte. Můžete začít s krmením šest měsíců.
 6. Pro drobky používejte pouze specializovaná zařízení a hygienické výrobky. Hlavu dítěte s problémovým růstem je třeba umýt ne více než 1 krát za 5-6 dní. Po umytí byste měli opláchnout kořeny vlasů dětí, abyste nezanechali šampon na hlavě.
 7. V případě častých případů úzkosti nebo přeexpirace u dítěte by měl být navštěvován neurolog.
 8. Stravování pro tříleté dítě musí obsahovat produkty: olivový olej, kuřecí maso, ryby, vejce, mastné kyseliny. Také užitečné budou obiloviny, ve kterých je biotin, což pozitivně ovlivňuje rostoucí organismus.
 9. Aby zdravé vlasy mohly růst, je nutné častěji užívat procházky na volném prostranství a přidávat zeleninu do jídla: špenát, šťovík. Odstraňte používání sýtených nápojů.
 10. Dobře stimuluje růst vlasů a přispívá k vzniku nových - přírodních olejů. Můžete si aplikovat ricin a lopuch, je žádoucí dokonce odjet na noc a ráno ji vypláchnout.

K tomu, aby dítěte vlasy, že jsou zdravé a normální vyrůstal, děti musí pravidelně dostávat všechny potřebné vitamíny, aby přinesly výsledky, používejte pouze speciální hygienické výrobky, stejně jako oni potřebují jít častěji na čerstvý vzduch. Pokud se u Vás objeví abnormality ve zdraví dětí, kontaktujte příslušného lékaře.

Pomalu rostou vlasy u dítěte: důvody a co dělat?

Vzrušení mnoha matek, pokud dítě roste pomalu, je oprávněné: růst vlasů je ukazatelem zdraví dítěte.

Ale k panice, pokud jsou chlupy chomáčů tenké a řídké a dítě samo o sobě není ani rok staré, nestojí to za to. Vlasy procházejí stupněm formování stejným způsobem jako všechny ostatní orgány dítěte.

Příčiny pomalého růstu vlasů u dětí

Před rozhovorem o možných anomáliích je třeba objasnit tři faktory, které ovlivňují normální růst pokožky hlavy:

 1. Vlasy na hlavě nebo těle dítěte a dospělé jsou typickým jednoduchým atavismem, který nám zanechá od vzdálenějších předků, podle darwinských učení;
 • Vlasy jsou vláknité přísady kůže, přesně stejné jako nehty, protože se skládají z 95% keratinoidů - hlavních buněk epidermis;
 • Další 2% se podává ostatním mikroelementům s vitamíny a 3% - vlhkosti;
 • Vlasy na hlavě jsou nejvíce "výživnými" orgány - vlasové folikuly dostávají potřebné látky z 225 tisíc mazových žláz a v těle je 250 tisíc takových žláz;
 • Mastná látka, která živí každou žárovku vlasů, ve které se nachází kořen vlasů, poskytuje kořeni všechny živiny, s nimiž je tělo bohaté, nezbytné pro růst vlasů;

S takovou pozorností ze systému živin není překvapující, že vlasy jsou nejrychleji rostoucím orgánem lidského těla.

 • Kromě toho jsou vlasy koncentrovány samy o sobě celou hmotností chemických a organických prvků, které má tělo.

Proto analýza vlasů na mineralogu (studie mikro- a makroekonomických prvků v těle) poskytne přesnější výsledky než obvyklé močové a krevní testy.

Krevní sérum obsahuje údaje o 8 až 10 prvcích, když je partie - od 30 do 50!

Takový složitý a bohatý orgán dítěte, jako jsou vlasy, by měl mít dlouhý vývojový cyklus - to je první důvod pro pomalý růst vlasů.

 1. První vlasy se objevují u dítěte dokonce i uvnitř, v 3. měsíci těhotenství a pokrývají celé embryo jako kůži, přičemž pouze dlaně a hromady kůže "nahé";
 • Tato kůže se nazývá "lanugo" a její hustota závisí na genetických vlastnostech matky a otce dítěte. Mizerný rodiče, čím hustší a dlouhý bude plod lanugo;
 • Taková struktura hustoty vlasového pláště zůstane s dítětem po zbytek života, a to i po skončení 6. měsíce březosti, kůže se "odlupuje", rozpustí se v plodové plodové vodě;
 • Dítě bude udržovat poměrně tenčí lanugo na ramenou, na čele, na uších a na vnějších stranách paží a nohou. Nejvíce odolný vlasový kryt zůstává na hlavě formovaného plodu.
 • Stejný snímek s vlasy lze pozorovat u předčasně narozených dětí;
 • Děti, které trpělivě čekaly na jejich narození, ztratily pozůstatky lanugu, procházející růstovým kanálem, a na hlavě takzvané "vlasy narození" zůstávají z přirozených důvodů;
 • Je pravda, že 4-8 týdnů po porodu mohou vlasy dítěte rozpadat - to je fyziologická norma, neměli byste se bát;
 • Pro ty děti, které dostaly gen vlasů vlasů, se vlasová linie rychle uzdraví. Pro ty, kteří nedostali tento gen - vlasy pomalu rostou, bude trvat až rok nebo dokonce déle, než bude počkat na silný růst.

Genetická predispozice je druhým přirozeným faktorem tlustých vlasů nebo jejich nedostatkem.

 1. Lidské dítě je nejvíce bezmocná a nedokonalá bytost mezi všemi ostatními dětmi zvířat.
 • Po narození je pouze lidské dítě tak "klinicky" nestabilní k nejmenším vnějším vlivům, takže je náchylné k nemocem a potřebuje obzvláště pečlivou péči.
 • Důvodem je nedokonalé hormonální pozadí, které je regulováno endokrinními žlázami. Nedokonalé žlázy - nedokonalé pozadí;

Práce srdce dítěte, čistota jeho kůže, síla kostí a samozřejmě růst a stav vlasů závisí na dobře koordinované práci endokrinního systému.

 • První fáze "zlepšení" endosystému je dokončena do 2. roku. V tomto věku je již možné předvídat barvu a tloušťku vlasů dítěte;
 • Druhá etapa bude trvat až 5 let. Ale i zde mohou vlasy zmizet a růst, měnit tloušťku a stín;
 • Třetí fáze - probuzení sexuální sféry a uvolňování pohlavních hormonů do krve - puberta. Teprve poté, co projde touto dobou, končí konečná tvorba vlasových folikulů na konci hlavy;
 • Ty chloupky, které jsou založeny po dospívání, mohou být považovány za "skutečné";
 • Zatímco endokrinní žlázy dokončují jejich formování, vlasy dítěte mohou růst pomalu, někdy rychle, pak se stávají hustými, pak ztuhlé těsně před našimi očima.

Nedostatek endokrinního systému je třetí příčinou pomalu rostoucích vlasů.

Jak pomoci růst vlasů rychleji?

Pokud první tři faktory vůbec nezáleží na přání rodičů urychlit růst vlasů dítěte, vy (rodiče) jste povinni poskytnout Vašemu dítěti nejlepší možnou výživu, na které bude záviset vývoj a vývoj všech ostatních systémů a orgánů.

Dobrá výživa je zárukou zdraví dítěte, což v budoucnu ovlivní kvalitu jeho budoucího života, a ne jen růst vlasů.

Kojení

Vzhledem k tomu, že během období kojení získává drobky všechny nejdůležitější prvky přímo z prsou matky, výživu samotné maminky přichází do popředí. Přečtěte si článek: Dieta během kojení >>>.

Vědět Správně zvolená strava může výrazně ovlivnit růst vlasů dítěte - mléko by mělo obsahovat všechny stopové prvky a vitamíny, které přispívají k tvorbě endokrinního systému novorozence a rozvoji jeho imunity.

 1. Pomalu roste dětská srst? Kojte a postupujte podle pokynů Světové zdravotnické organizace nejméně po dobu 2 let;
 2. Kromě toho je jód a vitamin D důležité pro dobrý růst vlasů u dítěte.

Při nedostatku jódu zvyšuje mamička únavu, vzniká slabost, kůže vysušuje a začíná hojná ztráta vlasů. Její dítě se cítí stejně.

Během těhotenství a během kojení věnujte pozornost vaší stravě. Pokud je nedostatek jódu, stojí za to pít další vitamínové doplňky.

Vitamíny skupiny D

Přebytek vitaminu D v těle maminky a dítěte může vést k aktivnímu růstu vlasů, ale k výskytu následujících příznaků:

 • poruchy zažívacího traktu (zvracení, zácpa nebo průjem);
 • porušení spánku a bdění (viz článek: Proč děti spí špatně? >>>);
 • skoky v nárůstu hmotnosti;
 • smála;
 • křeče;
 • vyluhování minerálů z kostní tkáně;
 • ztenčení nebo dokonce úplná ztráta vlasů je alopecie.

Pomalý růst vlasů může být způsoben nepřiměřenou stravou kojící matky. Pokud jste ve stravě, nebo jíte špatně a zřídka, nemůžete si dát čas na dobrou výživu - musíte myslet. Chráníte nejen vaše tělo, ale také tělo dítěte.

Je docela možné, abyste svůj den vytvořili takovým způsobem s dítětem před rokem, kdy budete mít dostatek času pro sebe i pro něj. Sdílím mé tajemství učení se třemi dětmi na semináři. Jak může matka udělat všechno s dítětem v náručí >>>

Jezte ze společného stolu!

Z obecné tabulky - příliš objemný výraz, i když do jednoho roku by dítě mělo mít čas vyzkoušet "k zubu" prakticky všechno, co se připravuje v rodině.

Je to důležité! Pokud se ve věku 8 měsíců dosud neobjevily zuby dítěti a sotva pronikly chloupky narůstají nepatrně zpomalit nebo přestanou růst vůbec, pravděpodobně to může být porušení metabolismu vápníku a fosforu.

 1. S tímto porušením může být další značka extrémně velká pružina. Požádejte pediatra při příštím vyšetření, aby cítil pramen dítěte a vyjádřil názor na tuto otázku;
 2. Bylo by dobré zahrnout tvaroh (pro děti), studený žloutek, zeleninové pyré, zelenou zeleninu a ovoce, pohankovou kaši v dětské stravě.

Pokud dítě nejezdí komplementární potraviny špatně, pak stojí za to pracovat na získávání zpětného zájmu o potraviny. Podívejte se na kurz ABC Prikormy: bezpečné zavádění prikorma baby >>>, kde je uveden schéma korekce chuti k jídlu krok za krokem.

 1. Když je tělo nasyceno mikroelementem obsaženým v těchto produktech, výrazně se zlepší stav vlasů.
 2. Ostrý-násilný růst vlasů u dítěte, zatímco byste neměli očekávat. Stačí, abyste dostali z křehkých, tenkých vlasů nahé vlasy zdravé struktury.

Rachy a další nemoci

Dítě roste špatně ve věku 1 roku? Dítě spí neklidně, strach a úzkost? Ruce a nohy potíte hodně a pot potřísněný charakter a kyselá vůně? Jsou hrany nevyvinutého fontanelu měkké a zadní část hlavy ztrácí kulatý tvar?

Možná, že dítě nemá vápník - rachity.

Ricket

Jedná se o poměrně vzácnou onemocnění dítěte naší doby.

 • Nejčastěji se vyskytuje u předčasně narozených dětí, u dětí, které jsou náchylné k alergickým reakcím na výživu a u dětí, které jsou zřídka na čerstvém vzduchu - slunce nestačí. Přečtěte si podrobný článek: Příznaky rachity u kojenců >>>;
 • Naštěstí ve vnitřních orgánech nedochází k žádným změnám, ale je zapotřebí kampaň na vyšetření krve (pro vápník, fosfor a alkalickou fosfatázu);
 • Další - užívání vitamínu D podle schématu navrženého lékařem.

A pamatuj! vrozené rahity se nestane! Stejně jako žádné děti, které nejsou vyléčeny touto chorobou!

 • Dlouhodobá léčba, zbytkové účinky, včetně slabého růstu vlasů na hlavě, může trvat dlouho, ale pokud jsou dodržovány pokyny pediatra, onemocnění ustoupí a pomalu rostoucí vlasy nahradí pružné kadeře.

Hypotyreóza

 1. U tohoto vzácného vrozeného onemocnění existuje nejen pomalý růst vlasů u dítěte, ale i kosterní poruchy, první známkou těchto poruch je stejná zvýšená pružina;
 2. Porucha je snížení funkce štítné žlázy;
 3. Pokud máte podezření na porušení vývoje endokrinního systému, měli byste vyšetřit koncentraci hormonů štítné žlázy (T4) a hypotalamu (TSH) v krvi.

Substituční léčba hormony štítné žlázy nutně povede k pozitivním výsledkům a vlasy dítěte budou přisouzeny jako bonus.

Poruchy nervového systému

Pokud vypadnou vlasy a rozdělí se u dospělých "od nervů", pak se mohou chovat i u dětí.

 • Lokalizace plešatých oblastí na určité části hlavy může znamenat slabou zásobu krve v této oblasti, což způsobuje bolesti hlavy a nervové stavy;
 • Nervozita dítěte, doprovázená špatným růstem vlasů a ztrátou vlasů, konvulzivní aktivitou a plačem během spánku, může být spojena s porušením metabolismu manganu a hořčíku;
 • Zvýšená rozmary a hysterie mohou být příznaky onemocnění vnitřních orgánů dítěte a poruch duševního vývoje (viz také článek: Dítě neustále bolesti, proč a co dělat s kňučením? >>>).

Pozor! Je nutné nejen najít příčinu nervového porucha dítěte, ale také odstranit! Navštivte pediatrického neurologa.

Choroby pokožky hlavy

Přerušování vlasů u dítěte a jejich pomalý růst mohou naznačovat onemocnění pokožky hlavy.

 1. Pokud si všimnete lupů nebo kapes plné plešatosti, jděte na trichologa nebo dermatologa. Projíždí skalp.

Porucha mazových žláz je polovina potíží, kožní onemocnění je nepříjemnějším "objevem".

Od 2 do 5

Dítě roste pomalu za 2 roky? A předtím tato otázka nezpůsobila nepokoje? Gratulujeme! - Vaše dítě se přestěhovalo do nové hranice vzniku endosystému!

Hormonální systém začal první fázi přípravy pro dospívající období, což se projevuje pomalým růstem vlasů u dítěte a jeho částečnou ztrátou.

Vědět Snížení růstu a hustoty vlasů od 2 do 5 let je naprosto normální a nemusí se o ně starat.

Obecně jsme zkoumali hlavní příčiny pomalého růstu vlasů u dítěte a shrneme:

 • U dětí mladších jednoho roku je pomalý růst vlasů zcela normální;
 • Chcete-li, aby vaše vlasy rostly dobře - kojte dítě, krmit podomletí včas a ujistěte se, že vaše dítě jí dobře (viz článek: Proč dítě nechce jíst? >>>);
 • Pokud máte podezření, že pomalý růst vlasů je spojen s nedostatkem vitaminů, kontaktujte svého pediatra;
 • Pro úplné vyšetření budete muset projít neurologem a tricholožkou;
 • Růst chlupů u dítěte se děje ve vlnách. Další etapa zpomalení růstu je 2-4 roky.

Pokud se setkáte s pomalým růstem vlasů u dítěte, podělte se o připomínky, jaký byl důvod a jak jste se s touto situací vyrovnali?

Pro Více Informací O Suché Vlasy